גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #566477 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 566477        
gold1980 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
30994 הודעות, 165 מדרגים, 243 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    06:20   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מערכת הביטחון: עלייה במעורבות הבדואים בטרור, ירידה בקרב ערביי ישראל  

 
  
מערכת הביטחון: עלייה במעורבות הבדואים בטרור, ירידה בקרב ערביי ישראל

במערכת הביטחון מתריעים על "עלייה מדאיגה" במעורבות הבדואים בטרור ובעבירות לאומניות, לעומת ירידה ניכרת בקרב ערביי ישראל. הסיבות לתהליכים האלה דומות: שינוי בתחושת השייכות למדינה ובמידת הקרבה לארגוני הטרור הפלסטינייםיניב קובוביץ
06:00


בשבוע שעבר הגישה הפרקליטות כתב אישום נגד עאדל אבו הדייב, ישראלי תושב רהט שנעצר לפני חודש, בעת תכנון פיגוע בבית המלון שעבד בו. להערכת שב"כ, הוא חשב על כך לאחר שנחשף לחומרי תעמולה של חמאס, וברשותו נמצאו חומרי חבלה ואמצעי לחימה.

לאחר מעצרו פרסם שב"כ, בצעד לא שגרתי, את ההודעה הבאה: "שירות הביטחון הכללי רואה בחומרה את מעורבותם של אזרחים ישראלים בפעילות טרור המושפעת מתעמולת חמאס ברשתות החברתיות ובאמצעי התקשורת הפלסטיניים". גם אם לא כתבו זאת במפורש, בשב"כ התכוונו לפנות בעיקר לחברה הבדואית — שחלקה בטרור גדל לאחרונה במידה רבה בהשפעת פעילים מעזה, מהגדה המערבית ומישראל שלוחצים עליה לתמוך במאבק הפלסטיני.

הקריאה של שב"כ היתה עליית מדרגה במלחמה של מערכת הביטחון נגד מגמה שמתחזקת בהדרגה בשנים האחרונות: צעירים בדואים מעורבים יותר ויותר בפעולות טרור על רקע לאומני.

לאחר כמה תקריות שהתרחשו השנה ובשנה שעברה, שירותי הביטחון התריעו בפני הדרג המדיני כי לא מדובר במקרים בודדים, אלא בעלייה מדאיגה המחייבת טיפול ייחודי שבלעדיו המצב רק יחמיר. זאת בניגוד למתרחש בחברה הערבית בישראל, שמעורבותה בטרור נמצאת במגמת ירידה: אשתקד נעצרו 60 מערביי ישראל בחשד למעורבות בטרור, ובחודשים ינואר־פברואר 2019 מספרם היה חד־ספרתי (מספרים מדויקים על החודשים הבאים טרם התקבלו, אך עדיין ניכרת מגמת ירידה).

בכיר במשטרה אומר שהירידה החדה קשורה ל"ישראליזציה" שהצעיר הערבי עובר: "יש היום יותר צעירים ערבים שרוצים לחיות בישראל ומקבלים אותה", הוסיף, "הם לא מקבלים את הסמל, הדגל וההמנון, אבל מוכנים לחיות לצדם". בכיר נוסף במערכת הביטחון אמר שהערבים מעוניינים להשוות את רמת החיים שלהם ליהודים: "בחור מאום אל־פאחם לא משווה את עצמו לבן גילו משכם ומרגיש עשיר. הוא מרגיש תסכול מרמת החיים של בן גילו ברעננה ובכפר סבא".


מנתונים שאספה באחרונה מערכת הביטחון עולה כי 80% מערביי ישראל משלימים עם המציאות במדינה ורוצים להיות חלק ממנה, לעומת 20% שאינם רואים עצמם ישראלים. מתוך המיעוט הזה, רק 0.2% תומכים בטרור, ובמערכת הביטחון מגדירים את השיעור הזה כמינורי ביחס לגודל האוכלוסייה. לאחר שתומכי הטרור נעצרו, התברר כי רובם בני מעמד הביניים המחזיקים באידיאולוגיה דתית קיצונית. לרבים מהם יש בעיות נפש, ובדרך כלל יש להם קרבה כלשהי לפלסטינים מעזה ומהגדה, בעיקר באזור חברון ושכם.

בסוף 2015 התרחשה עלייה ניכרת בפניית ערביי ישראל לטרור, לאחר גל ההסלמה של מחבלים בודדים שביצעו פיגועי דקירה, דריסה וירי. ההזדהות עם דאעש התרחבה, וצעירים ערבים רבים הביעו נכונות לצאת לזירת הארגון בסוריה. באותה שנה הגיעו 32 ערבים מישראל לסוריה, ושבעה מהם נהרגו. אך מאז ירד מספרם: לעומת 120 אזרחים ערביי ישראל שנעצרו בחשד לעבירות טרור שונות ב־2015, בשנתיים הבאות נעצרו מדי שנה כמאה אזרחים, ומ–2018, כאמור, הירידה חדה אף יותר. במערכת הביטחון מייחסים זאת לאותה השלמה של הצעירים עם רשויות המדינה ולרצונם להעלות את רמת חייהם.

המדינה מתעלמת

אולם בקרב הבדואים מתגלה מגמה הפוכה: מערכת הביטחון מתקשה להציג נתונים מלאים על מעורבות הבדואים בטרור ובתקריות לאומניות, אך לפי הערכות של מערכת הביטחון ושל משרדים ממשלתיים, מ–2013 עד סוף 2017 עלה פי 7.5 מספר הבדואים שנעצרו ושהואשמו בעבירות ביטחוניות ובמעורבות בטרור. ב–2013 הואשמו 13 בדואים בעבירות ביטחון, כעבור שנה הועמדו לדין 53 בדואים. בין השנים 2015 ל–2017 נעצרו מדי שנה כמאה בדואים בחשד לעבירות ביטחון נגד המדינה. בשנה שעברה ירד המספר ל–60 מקרים, אך במערכת הביטחון לא קושרים זאת לטיפול של המדינה ומתריעים כי חלה החרפה בחיבור של הבדואים לארגוני טרור. בדומה לערביי ישראל, גם בקרב הבדואים בנגב חלה ב–2015 עלייה חדה במספר הנאשמים במעורבות בטרור: 15 הואשמו באותה שנה לעומת שלושה ב–2014. באותה תקופה גם נחשפה התארגנות של שישה תומכי דאעש באזור חורה: ארבעה מהם לימדו במערכת החינוך הישראלית והפיצו את רעיונות הארגון בקרב תלמידים ומורים.

בנקודה זו כבר זיהו במערכת הביטחון את מגמת התמיכה בטרור בקרב בדואים והתריעו עליה. עמדתם היתה שהדבר נובע מהתעלמות המדינה מבעיות הבדואים בדרום — הקשיים הכלכליים, מערכת החינוך הכושלת, בעיית הקרקעות, מעמדם בשוק העבודה וזכויות האזרח שלהם. זו לא היתה רק אינדיקציה: ב–2016 נעצרו שני תושבי כסייפה שתכננו פיגוע נגד חיילים, כנקמה על הוצאת הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית מחוץ לחוק. בחקירה התברר כי אחד מהם יצר קשרים עם פעילי טרור בחמאס, בעזה ובגדה, בהם יחיא סינוואר (לימים מנהיג חמאס ברצועה). בהמשך אותה שנה נעצרו בדואים נוספים בחשד לארגון פעולות טרור — רובם מיישובים בצפון.

18 בינואר 2017, יום פינוי אום אל־חיראן, הוא היום ששירותי הביטחון ובכירים בחברה הבדואית מסמנים כנקודת הרתיחה ביחסי הבדואים וישראל: מות יעקוב אבו אלקיעאן מירי שוטרים הפך בעיני צעירים רבים להוכחה שהם מסומנים כסיכון ביטחוני המצדיק שימוש בכוח. גם כאן אפשר לראות עלייה ניכרת במספר הבדואים בנגב שהואשמו במעורבות בטרור: מ–17 ב–2016 ל–25 בשנה העוקבת. פעולת הטרור החמורה ביותר של הבדואים באותה שנה היתה רצח החייל רון קוקיא בנובמבר. הרוצח, חאלד אבו ג'ודה מכסייפה, לא היה מוכר עד אז למערכת הביטחון, וכמוהו אחיו זאהי, שהואשם בסיוע לרצח ופרסם ברשתות החברתיות לפני כן: "אלוהים, תשמור את ארץ המוסלמים ותפיל את אויביך, אויבי הדת". בחקירתו אמר חאלד אבו ג'ודה כי רצח את קוקיא בנקמה על פעילות צה"ל בגדה ובעזה.

כעבור חודש נעצרו רחמה ותסנין אלאסד, שתי ישראליות מלקיה בנות 19, והוגש נגדן כתב אישום בגין קשר עם פעילי טרור המזוהים עם דאעש. בחקירתן אמרו השתיים כי במשך שנה תכננו פיגוע נגד יהודים, היו בקשר עם חברים בדאעש והונחו לערוך משימות הכנה לקראת הפיגוע. כחצי שנה לאחר מכן, במאי 2018, נעצרו שמונה תושבי הפזורה בנגב לאחר שפגעו בתשתיות ביטחוניות בגבול עם מצרים, ואף העבירו מידע לפעילי טרור על מיקום מצלמות צבאיות וחיילים. בהיתקלות בחברי החוליה נהרג לוחם השריון אליהו דרורי, כשהטנק שבו שהה נפל ממצוק.

לפני חצי שנה הועמדו לדין שני חיילים בדואים מהדרום, לאחר ששדדו פלסטינים סמוך למחסום מיתר. במשך משפטם התקיים דיון סביב פרסום שמם — דיון שהראה את מעמדו של צעיר בדואי המחליט להתגייס לצה"ל. השופט קבע, על סמך עמדת נציגי הצבא, כי "סביר שפרסום שמותיהם עלול לגרום למצב בו יהיו מושא להטרדה, להשמצה או לפגיעה" וכי "קרובי הנאשמים אינם מודעים לעובדה כי הנאשמים בשירות סדיר בצה"ל, וחשיפת עובדה זו עלולה להעמיד אותם בסיכון". ראש מדור האבטחה בצה"ל אף קבע כי "קיים חשש שניצול כוחם כחיילי צה"ל ייתפס על ידי גורמים עוינים כמעשה המחייב תגובת נקמה, כיוון שמעשיהם עלולים להיתפס כבגידה".

מסיבה זו, אומר מ' — תושב כסייפה וגמלאי צה"ל — צעירים בדואים אינם הולכים לצבא. מ', שניסה לאחר תקרית אום אל־חיראן להקים עמותה המעודדת צעירים בדואים לשירות לאומי, סבור כי "מדינת ישראל הפקירה את הצעירים הבדואים, ובמקומה נכנסו אנשי דת קיצוניים, אנשים פוליטיים שהגיעו לקרקע פורייה — נערים צעירים וחסרי תעסוקה". לדבריו, "מאז 2000 קורה משהו לא טוב בין החברה הבדואית לישראל, אבל האירוע באום אל־חיראן היה אירוע מכונן בחברה הבדואית. עד היום המדינה לא מבינה את ההשלכות שלו. הלכנו לכל משרדי הממשלה, אבל אף אחד לא פתח לנו את הדלת. כולם הרימו ידיים בניסיון להחזיר את הצעירים לשירות לאומי וצבא".

אין תמריץ לצעירים

במערכת הביטחון מדגישים עוד בעיות נרחבות בחברה הבדואית, שהמדינה עדיין לא מצאה להן מענה הולם: רבים מהצעירים אינם דוברי עברית, ולפי מועצת הכפרים הלא מוכרים בפזורה יש יותר מ–5000 ילדים בלי מסגרת לימודים קבועה. יותר ממחצית הילדים בפזורה אינם הולכים לגני ילדים בקביעות, ורבים מהם נשלחים למוסדות חינוך מחוץ ליישוב — בהם מסגרות דתיות. מאחר שהצעירים הבדואים מתקשים להתקבל לאקדמיה הישראלית, רבים מהם לומדים באוניברסיטאות בגדה. רוב הבדואים הולכים ללמוד בחברון ובג'נין, ושהייתם שם משפיעה — לפי מקורות במערכת הביטחון — על אובדן תחושת שייכותם לחברה הישראלית.

לפי מחקר שפרסמו לאחרונה מכון אהרן למדיניות כלכלית במרכז הבינתחומי ואגף הכלכלן הראשי במשרד האוצר, מספר הסטודנטים הישראלים שלומדים ברשות הפלסטינית זינק פי עשרה בתוך עשור. זאב קריל, אחד החוקרים, אמר ל־TheMarker כי "כרבע מהסטודנטים הערבים לומדים מחוץ לישראל, ורובם המוחלט לומד את מקצועות הבריאות". לדבריו, הסיבה העיקרית לזינוק במספר התלמידים היא "חוסר ההלימה הקיצוני בין מספר המעוניינים לרכוש השכלה בתחומי הבריאות בישראל לבין ההיצע המצומצם של מקומות הלימוד של תחומים אלה באוניברסיטאות". דו"ח הוועדה הבין־משרדית על הפוליגמיה בחברה הבדואית, שהוגש לשרת המשפטים ביולי 2018, אף קבע כי "רכישת השכלה גבוהה ברשות הפלסטינית היא איום אסטרטגי על מצב ההוראה ביישובי הבדואים בדרום" וכי "יש להתייחס למנגנון התמריצים למשוך את הסטודנטים למוסדות הישראליים, כך שיעדיפו את המוסדות הפלסטיניים".

גם הפוליגמיה, לפי אנשי המקצוע, היא תופעה שמאיימת על שייכות החברה הבדואית למדינת ישראל. אף שפוליגמיה היא עבירה פלילית בישראל, בקרב הבדואים היא נתפסת כנורמה חברתית גם בעיני המדינה, בזמן שהנשים הבדואיות נפגעות מכך. ישראל רצתה לשמור על שקט עד השנים האחרונות, כששרת המשפטים לשעבר איילת שקד החליטה ב–2017 להיאבק בתופעה. בתוך שנה נפתחו יותר מ–300 תיקים שהובילו ל–16 כתבי אישום ולהרשעה אחת בלבד. במשרד המשפטים מתחו ביקורת על טיפול המשטרה בנושא, ולמרות זאת ירד מספר התיקים בשנה החולפת

https://www.haaretz.co.il/news/politics/.premium-1.7582511              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ככה זה שהחוק מופעל רק על יהודים פשוט 29.07.19 06:35 1
     את ''צודק'', צריך להפסחק להפלות יהודחם, לאפשר להם לעשות טרור ולא לעצור אותם. סיסו מהתברואה 29.07.19 06:58 4
         בינתיים מוסלמים עושים טרור ,לא יהודים . פשוט 29.07.19 07:48 5
             אתה מבזה את רובי שאמר בפרוש ''העם שלי בחר בטרור'' אפילו בלי לבדוק קצת. מה זה אומר? זוז 29.07.19 08:24 7
                 שרובי מוסלמי? פשוט 29.07.19 08:34 11
  לא מפתיע בכלל protos 29.07.19 06:39 2
     יש להוציא הוראה שמחייבת כל נושא נשק לירות ולהרוג מי שברור שפועל במסגרת הטרור הערבי. לא ''לנטרל'' לא לברוח. זוז 29.07.19 08:26 9
  מספר התיקים ירד לא בגלל ירידה בפשיעה. הוצלפ 29.07.19 06:40 3
  ממתי הבדווים אינם ערביי ישראל ? יש בדויים בכל הארץ מה זה הכותרת הזו בכלל ? להב אש 29.07.19 08:19 6
     מאז שהוא משרת בצהל מדבר עברית לוגיקה 29.07.19 12:07 15
  עשו טעות שלא גירשו אותם לסיני במלחמת ששת הימים.... שמשון הגיבור3 29.07.19 08:25 8
  בדווים הם ערבים ישראלים יאיר צרפתי 29.07.19 08:27 10
  חבל שלבן גוריון לא היה את השכל להעביר אותם לסיני אחרי מלחמת השחרור בהיר 29.07.19 12:00 12
  האשמה היא של מדינת ישראל בלבד רובי news 29.07.19 12:03 13
  הפלסטינים מחפשים חבר לוגיקה 29.07.19 12:05 14
  ירידה בקרב ערביי ישראל?! יוסף 29.07.19 12:09 16
  העליה בלאומנות שלהם יוצרת גם רצף פלשתיני טריטוריאלי מיו''ש לנגב דרך חברון תודה רבה 29.07.19 12:27 17

   
   
פשוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.9.17
6478 הודעות, 59 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    06:35   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ככה זה שהחוק מופעל רק על יהודים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המחבלים המוסלמים מרגישים שמותר להם לעשות ככל העולה על רוחם.
מערכת המשפח והמשטרה לא אוכפים(רק נגד יהודים קיימת אכיפה , וקשוחה ביותר) וכך הגענו עד הלום.אפרטהייד נגד יהודים במדינת היהודים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סיסו מהתברואה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.19
2432 הודעות, 36 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    06:58   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. את ''צודק'', צריך להפסחק להפלות יהודחם, לאפשר להם לעשות טרור ולא לעצור אותם.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.9.17
6478 הודעות, 59 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    07:48   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. בינתיים מוסלמים עושים טרור ,לא יהודים .  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זוז
חבר מתאריך 28.7.19
4 הודעות
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    08:24   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אתה מבזה את רובי שאמר בפרוש ''העם שלי בחר בטרור'' אפילו בלי לבדוק קצת. מה זה אומר?  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשוט
חבר מתאריך 28.9.17
6478 הודעות
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    08:34   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. שרובי מוסלמי?  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
protos
חבר מתאריך 3.8.18
916 הודעות
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    06:39   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. לא מפתיע בכלל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הנגב הפך למערב הפרוע והבדואים הם השליטים הבלתי מעורערים. אפילו הצבא והמשטרה פוחדים ולא מתעסקים איתם. זאת רק ההתחלה - התחיל בפשיעה כלכלית, עבר לפרוטקשנים בכוח, עבר לניסיון יום יומי לשדוד אנשים באמצע כבישים ראשיים ומשם המרחק לטרור קצר מאד. הדרך היחידה לעצור את זה בזמן היא לשלוח כוחות מיוחדים של הצבא והמשטרה ולעשות ״חומת מגן 3״ ולהשתמש בכוח לא סביר עם עוצר לילי על כל הנגב והכרזת ממשל צבאי שם. אולי זה נשמע מוגזם אבל זאת הדרך היחידה להחזיר את המשילות על חמישית ממדינת ישראל שכבר לא בשליטה שלנו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זוז
חבר מתאריך 28.7.19
4 הודעות
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    08:26   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. יש להוציא הוראה שמחייבת כל נושא נשק לירות ולהרוג מי שברור שפועל במסגרת הטרור הערבי. לא ''לנטרל'' לא לברוח.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הוצלפ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.8.15
2064 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    06:40   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מספר התיקים ירד לא בגלל ירידה בפשיעה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אני מניח שהמשטרה אינה מעוניינת לפתוח על כל עברה תיק.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
8662 הודעות
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    08:19   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. ממתי הבדווים אינם ערביי ישראל ? יש בדויים בכל הארץ מה זה הכותרת הזו בכלל ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לוגיקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.17
6674 הודעות, 43 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    12:07   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מאז שהוא משרת בצהל מדבר עברית  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  
ומשתלב בחברה הישראלית..

מוצלח יותר או פחות לפחות הראשון מנסה. השני סתם יושב על הגדר וממתין להשמדה אקראית.


"המגזר החרדי אינו עומד בהגדרה בחוק בסעיף 144א לחוק" גם שמאלנים לא עומדים..


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמשון הגיבור3 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.5.19
2177 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    08:25   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. עשו טעות שלא גירשו אותם לסיני במלחמת ששת הימים....  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאיר צרפתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
49783 הודעות, 184 מדרגים, 366 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    08:27   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. בדווים הם ערבים ישראלים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


saying the right thing the wrong way


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בהיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.2.19
1973 הודעות, 12 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    12:00   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. חבל שלבן גוריון לא היה את השכל להעביר אותם לסיני אחרי מלחמת השחרור  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רובי news לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.15
5503 הודעות, 63 מדרגים, 119 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    12:03   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. האשמה היא של מדינת ישראל בלבד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לוגיקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.17
6674 הודעות, 43 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    12:05   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הפלסטינים מחפשים חבר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מוזמן כל מיעוט שמרגיש שרע לו פה להצטרף אליהם לעזה.


"המגזר החרדי אינו עומד בהגדרה בחוק בסעיף 144א לחוק" גם שמאלנים לא עומדים..


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.18
4689 הודעות, 107 מדרגים, 214 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    12:09   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ירידה בקרב ערביי ישראל?!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הפתרון פשוט.
פותחים תיק רק אחד לעשרה מקרים והופ- ירידה.


מאחל ומייחל שיהיה היום- יום שמח לעם ישראל, לארץ ישראל וכל החפץ בטובתם באמת.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
47473 הודעות, 294 מדרגים, 571 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ו בתמוז תשע''ט    12:27   29.07.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. העליה בלאומנות שלהם יוצרת גם רצף פלשתיני טריטוריאלי מיו''ש לנגב דרך חברון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


עצמאות... בואו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות