גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #569566 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 569566        
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
37206 הודעות, 303 מדרגים, 377 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:00   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שידור חי-השקת קמפיין 'ימינה'| ''הימין המאוחד'' תרוץ תחת השם ״ימינה״. סיסמת הבחירות תהיה: ''ישראל רוצה ימינה''  

ערכתי לאחרונה בתאריך 12.08.19 בשעה 21:01 בברכה, ZioNLight

הימין המאוחד משנה שם ומהערב (שני) תיקרא המפלגה 'ימינה'.

לחץ כאן לצפיה דרך Facebook

_

שקד: "אני מכוונת להנהגת המדינה"; סמוטריץ' יתייחס לעימות עם נתניהו

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

ו"ר המפלגה, איילת שקד, אמרה בנאומה כי "מאז אותו אסון (ההתנתקות), ולנוכח השלכותיו הרודפות אותנו יום יום, הציבור הפיק לקחים, והבין שאם אנחנו חפצי חיים, עלינו לבחור בימין. הציבור אכן זז ימינה, אבל מוצא את עצמו פעם אחר פעם נגרר חרף רצונו שמאלה. זה לא חייב להיות כך".

"האמינו לי: משולחן הממשלה לא ראיתי שום דבר אחר ממה שראיתי מהבית. כל ההבדל הוא שמשולחן הממשלה ראיתי את זה הרבה יותר ברור. לא רק שראינו את זה, גם הוכחנו את זה", הוסיפה שקד.

היא ציינה כי "בארבע השנים האחרונות הוכחנו שאנחנו הימין היחיד שלא חושש להפוך את האידיאולוגיה שלו לתכנית עבודה, ושאינו בוגד בערכים שלו, אלא מתרגם אותם למעשים. הימין היחיד שהוכיח שאם מאמינים, אין ממה לפחד".

שקד דיברה על השם החדש של המפלגה. "ימינה היא לא רק שם - היא גם המהות. ימינה היא הכיוון אליו אנחנו רוצים להוביל את ישראל. ימינה היא רוח הדורות המנשבת במפרשים שלנו. ימינה היא מה שהעם בישראל רוצה - ולא באמת מקבל".

"ימינה היא מה שהיו האבות המייסדים, אנשי תנועת העבודה שראו בתנ״ך השראה ובהתיישבות בכל חלקי ארץ ישראל, גם ביהודה ושומרון, ערך נעלה. ימינה היא שילוב כוחות של הבית היהודי, האיחוד הלאומי והימין החדש. לא אכחיש. לא בכל נושא יש בינינו קונסנזוס. אך בעניין אחד אנחנו כן תמימי דעים: האתגרים שלפנינו גדולים מהפערים שבינינו, ולכן מקור כוחנו באחדותנו ולא באחידותנו", הוסיפה.

לדבריה, "הבנו שרק ביחד נוכל לפעול להסדרת התיישבות ביהודה ושומרון אחת ולתמיד, הבנו שרק ביחד נוכל לפתוח את בית המשפט העליון לקולות אחרים ולהחזיר את הדמוקרטיה לעם, הבנו שרק ביחד נשמור על מסורת ישראל ועל תורת ישראל, כנגד הברית הצינית של ליברמן ולפיד, הבנו שרק ביחד נוכל לבנות כלכלה חופשית ופורחת המשוחררת מכוחם של ועדי עובדים ומשלטונם של מונופולים. כלכלה שרואה את היזם ובעלי העסקים כעמודי התווך של המשק הישראלי".

"הבנו גם שעולם הערכים והחזון של הימין נתון בסכנה ממשית ולפני חודשיים הכל עמד למכירה לגבאי ושותפיו. גבאי הלך לדרכו, אבל הסכנה נשארה. הסכנה למכירת חיסול אידיאולוגית עדיין כאן. שם, על החולות הזהובים של גוש קטיף, הבנתי דבר נוסף: עם כל אהבתי להיי-טק הישראלי, אני הולכת לשדה הפוליטי ומכוונת הכי גבוה שאוכל, להנהגת המדינה. בכוונתי לעשות הכל כדי שלא יתרחש עוד חידלון שיהפוך לבכייה לדורות".

"קיבלנו הזדמנות שנייה, הזדמנות שלישית לא תהיה. בלי ימין אידיאולוגי חזק וגדול, תקום ממשלת ליכוד עם השמאל. למי שרוצה ימין, אין אלטרנטיבה מלבד ימינה", סיכמה שקד.

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/409903

סמוטריץ': נאמרו דברים לא ראויים

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

שר התחבורה מתייחס לביקורת הקשה שהטיח בראש הממשלה. "אינני חנה בבלי. מתוך הכאב האמיתי נאמרו דברים בסגנון שלא צריך ולא ראוי שיאמר"

החלטת בית המשפט המונעת מאלפים לצרוך תרבות על פי אמונתם בזה ליהדות ולכל מי שמאמין בערכי היהדות.

זו החלטה שמנסה לכפות עלי ועל עוד מאות אלפי אזרחים במדינה חינוך מחדש על פי עולם ערכים "נאור וליברלי", במרכאות כפולות ומכופלות, שרומס בהתנשאות ובגסות את האמונה שלנו ואת הבחירה שלנו לחיות לאור התורה וההלכה.

אני שחקן של מהות, של אמת, ונכון, לעיתים אני אומר את האמת שלי בהתבטאויות חריפות וקשות המשקפות את העובדה שאני לא משחק משחקים של פוליטיקה וכשכואב לי, כן אני צועק.

ומתוך הכאב האמיתי נאמרו דברים בסגנון שלא צריך ולא ראוי שיאמר, בוודאי לא במישור היחסים שבין ראש ממשלה לשר בממשלתו, ועל כך אני מיצר. מותר שתהיה ביקורת, אבל היא צריכה להיות עניינית ומכובדת ולא לגלוש לפסים אישיים ואת זה אני בהחלט מקבל. זה צריך לחול גם על שרי הליכוד שתוקפים אותי אישית ובצורה לא מכובדת, אותי ואת חברי מפלגתי.

נתניהו הוא מנהיג הימין. הוא ראש ממשלה טוב ואנחנו מגבים אותו לא פעם ולא פעמיים, גם כשזה לא פופולרי. אנחנו מגבים אותו מול הרדיפה המשפטית המפלה שהוא עובר, אנחנו מגבים אותו מול המתקפות הצבועות מהשמאל. פשוט כי זו האמת. פשוט כי אנחנו אנשים ענייניים. וכן, כשצריך לבקר אותו אנחנו גם מבקרים, ואף אחד, אבל אף אחד, בשום איום, לא ישתיק את הביקורת הזו.

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/409910

הרב רפי פרץ: ימינה זו הרשימה של הציונות הדתית ומצביעי הימין
שר החינוך הרב רפי פרץ נשא הערב (שני) נאום בהשקת מפלגת "ימינה" בכפר המכביה.

"הערב יוצאת אמירה ברורה: ימינה זו הרשימה של הציונות הדתית ומצביעי הימין. למי שגאה בדגל שלו, טב זה הפתק שלו.

למי שמחובר לתורת ישראל טב זה הפתק שלו, מי שמחובר לעם ישראל- טב זה הפתק שלו מי שרוצה לשמור על ארץ ישראל- ימינה זו הרשימה שלו. בקלפי מצביעים ט.ב - ימינה".

_ _ __ _ __ _ __ _ __ _ __ _ __ _ __ _ __ _ _
קמפיין הבחירות יושק במעמד יו"ר הרשימה, איילת שקד, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳, שר החינוך הרב רפי פרץ, מועמדי המפלגה ומאות פעילים.באירוע, שייערך במלון כפר המכביה, תיחשף סיסמת הבחירות - ״ישראל רוצה ימינה״.

בנוסף, תשיק המפלגה את הלוגו הרשמי, בצבעי כחול, לבן, ירוק וכתום, אשר ילווה אותה בפרסומים הרשמיים. אותיות הרשימה יישארו טב.

בשבועות האחרונים, התלבטו ראשי המפלגה בין מספר שמות לרשימה ובהם ׳ימינה׳ ו׳הימין של ישראל׳.

"לבסוף, נבחר השם ׳ימינה׳ אשר מבטא את היעד הברור אליו רוצים חברי הרשימה להוביל את עשיית הממשלה והכנסת. ימינה - בכלכלה, בהתיישבות, במשפט, בביטחון. ימינה זה מה שהציבור רוצה רוצה אבל לא מקבל מידי בחירות, אנחנו הולכים למשוך את הגה הספינה לכיוון הזה", אמרו במפלגה.

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/409903

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

£ אוהב להטמיע $ הכותב שמאלן קיצוני,ציוני קיצוני,אשכנזי וקיבוצניק טהור ₪לא טרול$

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  נכון ימינה.. לעבר השמרנות הבדלנות ולחוסר הקידמה ... liran 12.08.19 19:01 1
     חחח מתי קראת ספר על שמרנות לאחרונה? השרף 12.08.19 19:08 17
     מה היא קידמה בשבילך ? דרור 12.08.19 19:11 21
     חוסר קידמה?? נו באמת?? חיים סער 12.08.19 19:11 22
     לא יודע לגבי שמאל וימין דור רביעי 12.08.19 19:18 35
     מי שמעוניין להבין את שורשי התפיסות מוזמן לקרוא את הספר ״הפולמוס הגדול״ של יובל לוין עוז הגיבור 12.08.19 19:35 50
         מרתק!! תודה היגיון 12.08.19 19:48 56
     שמרנות בלתי נפרדת מהקידמה isaac148 12.08.19 21:10 65
  .. פורטרט 12.08.19 19:01 2
  אפשרי בכלל לאחר שנרשמו כבר? Mr W 12.08.19 19:01 3
     כל עוד לא אושרו שמות הרשימות בוועדת הבחירות, אפשרי לבקש שינוי ירחאפל 12.08.19 19:29 47
  הם לא מפלגה, אלא רשימה micmic 12.08.19 19:01 4
     הבנו, הבנו שאת באילת טוק דוגרי 12.08.19 19:05 12
         חחח אני בזמן מנוחה micmic 12.08.19 19:08 18
  מפד''ל, תקומה, איחוד לאומי, הבית היהודי, איחוד מפלגות הימין, הימין המאוחד, ימינה. הספק יפה gold1980 12.08.19 19:02 5
     מאז הקמת המדינה, ורק רשימות שנכנסו לכנסת משקם העולם 12.08.19 19:12 26
  אני לא חושב שהם יכולים לשנות את שמם לאחר הגשת הרשימות משקם העולם 12.08.19 19:03 6
  מי שהציע את השם ''ימינה'' זו אורית סטרוק פורטרט 12.08.19 19:04 7
  בתגובה עוצמה יהודית תשנה ל: ימינה חזק אית'ן האנט 12.08.19 19:04 8
  ימין ''לימין'' כמו 'דמוקרטיה' לשמאל... galt 12.08.19 19:05 9
     +++ Law 12.08.19 19:07 15
  אחלה שם! אהבתי+ נדלניס'ט 12.08.19 19:05 10
  מריונטות של ביבי ולא מעבר סתיו צפוני 12.08.19 19:05 11
  השליטה של בנט ושקד בכיפות הסרוגות ראויה למחקר בריאות נפש מעמיק. תמהוני 12.08.19 19:06 13
     +++ חובה לבדוק מה קרה שם חושבת לעומק 12.08.19 19:14 30
     קוד גנטי בעייתי היות והמשנה הדתית לא ברורה מספיק עוז הגיבור 12.08.19 19:21 39
  ללא ספק בחירות 1992 בשידור חוזר. טוק דוגרי 12.08.19 19:06 14
  פנה ימינה, ואז שמאלה אבי_85 12.08.19 19:07 16
     אם אתה פונה ימינה, אתה לא בשמאל? micmic 12.08.19 19:10 19
         כמובן, בנט ושקד ובצלאל בשמאל. כי הם לא ביבי, וביבי זה השם הנרדף לימין... תודה רבה 12.08.19 19:11 24
             לא מתייחסת לפוליטיקה.. אלא לפניות .. micmic 12.08.19 19:12 27
  הם החליפו את זה לפני שבוע בוועדת הבחירות ואף אחד לא שם לב תודה רבה 12.08.19 19:10 20
  ‏באיחוד מפלגות הימין החליפו כבר לפני שבוע ברשומות של ועדת הבחירות את שם המפלגה ל''ימינה''. gold1980 12.08.19 19:11 23
     אוי זה עצוב micmic 12.08.19 19:11 25
  האשכול הזה יהפוך באופן פלאי לאשכול השקת הקמפיין של ''ימינה'' קיצונית ויוטמע וידאו ZioNLight 12.08.19 19:13 28
  יא מינה צמח כבר לא בשטח יוסריאן 12.08.19 19:13 29
     איך אתה מבזבז את הזמן שלך עלינו? אתה אמור לעשות מיליונים בקריאיטיב טוק דוגרי 12.08.19 19:16 31
         אולי הוא עושה? micmic 12.08.19 19:16 32
             ראיתי הרבה מוכשרים,אבל איך הוא שולף ומחבר 2 דברים אקטואלים בכזאת קלילות ומהירות טוק דוגרי 12.08.19 19:19 38
                 הפעם האחרונה שהתפרנסתי מזה היה שקיבלתי צ'ק על 14 לירות מ''דבר אחר'' יוסריאן 12.08.19 19:26 44
                     בטח תרמת את זה לקולקטיב של הקיבוץ... טוק דוגרי 12.08.19 19:40 52
  סביר אבנסטון 12.08.19 19:18 33
  נו, Whatever... אם זה מה שהם מספרים לעצמם - ואם ימצאו די מאמינים, שישכחו להם את חברותם בממשלה הנוכחית ilanka 12.08.19 19:18 34
  ימינה אחורה מה זה משנה אותו זבל בצבע שונה יוסי פ 12.08.19 19:18 36
  חחח אוי זה כזה גרועעעעעעעעעע המקור 12.08.19 19:18 37
  אם אתם צריכים בכוח לצעוק שאתם ימין , כנראה שאתם לא הסטלן 12.08.19 19:23 40
  גם 'צפרדעינה' היה יכול להיות לא רע... galt 12.08.19 19:24 41
  # מנכ''ל מפלגת הבית היהודי, ניר אורבך : ''ימינה זה השם הכי נכון'' # ZioNLight 12.08.19 19:24 42
  ‏בלעדי: לוגו מפלגת ''ימינה'' נחשף gold1980 12.08.19 19:24 43
     חחחח Aviel 12.08.19 19:26 46
     יא מינה מדריד 12.08.19 19:41 54
  שם מהמם. עכשיו אני אבחר בהם. ET 12.08.19 19:26 45
  same same, new name lioneye 12.08.19 19:31 48
  לא שלמות הארץ צריכה להיות בראש עתיד מתוק 12.08.19 19:34 49
  יפה בהצלחה. uz7 12.08.19 19:38 51
  נשמע כמו המפלגה של דורה, בוץ וחטפני אנא כורדי 12.08.19 19:40 53
  נפלא ביחד עם פיספוס מגלגל עיניים 12.08.19 19:41 55
  שם מטומטם אורי 12.08.19 19:53 57
  בנט יא מלך עמלץ פלד 12.08.19 19:57 58
     בבחירות האחרונות זה נראה קצת כמו מלך בלי נתינים... זה קצת מייתר את התואר, לא? ilanka 12.08.19 20:04 60
  ימין ושמאל רק חול וחול rmoses10 12.08.19 19:58 59
  # צעקות ודחיפות בקמפיין השקה של 'ימינה' # ZioNLight 12.08.19 20:06 61
     דוחפים ימינה? יוסריאן 12.08.19 20:20 62
  גונבים לי את השם?? ימינה_פנה 12.08.19 20:29 63
  רק עוצמה יהודית שלומי2 12.08.19 20:57 64
  הרשימות כבר הוגשו לוועדת הבחירות, אי אפשר לשנות את השם כל שבוע ! em28 13.08.19 00:40 66

liran לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.10.10
31628 הודעות, 132 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:01   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. נכון ימינה.. לעבר השמרנות הבדלנות ולחוסר הקידמה ...  
בתגובה להודעה מספר 0

אנשים צועקים ימין מבלי להבין מה זה בכלל.
ואיך בכלל התחיל כל הנושא של ימין ושמאל ומה כל אחד מסמל.

"אינני מרגיש חובה להאמין כי אותו אל שהעניק לנו תובנה, היגיון ושכל התכוון שנוותר על השימוש בהם."

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
השרף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.14
3345 הודעות, 43 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:08   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. חחח מתי קראת ספר על שמרנות לאחרונה?  
בתגובה להודעה מספר 1

שמאלה זה קידמה? שמאל זה סטאלין

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
דרור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
4231 הודעות, 39 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:11   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. מה היא קידמה בשבילך ?  
בתגובה להודעה מספר 1

שאתה קובע שהימין הוא נגד קידמה? שמרנות היא לא דבר רע.

בברכת יום טוב, דרור

חיים סער
חבר מתאריך 24.7.18
249 הודעות
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. חוסר קידמה?? נו באמת??  
בתגובה להודעה מספר 1

רק מי ששטפו לו את המוח בדעות אנטי יהודיות ואנטי ישראליות ידבר כך
אני מת שביבי יעוף כי הוא רע ליהודים
אבל הימין הוא חלק בלתי נפרד מהחברה ותורם יותר מצעקני השמאל שמחרחרים מלחמת אחים

דור רביעי
חבר מתאריך 19.6.19
449 הודעות
יום שני י''א באב תשע''ט    19:18   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. לא יודע לגבי שמאל וימין  
בתגובה להודעה מספר 1

אבל מכיר סיפור דומה על מנשיביקים ובולשביקים.

בתילת המאה הקודמת (או בסוף ה-19) הייתה הצבעה מפלגתית ברוסיה (שכלל לא יתרחשה על אדמה הרוסית ). היו כאלה שהצביע X , והם היו במיעוט אז אמרו להם בגלל שאתם במיעוט אתם המיעותים (מנשביקים ~ דומה איפשהו...) ואנחנו הרוב אז אנחנו הבולשביקים (יענו שייכים לרוב). כך זה התחיל. הכי מצחיק שלאחר זמן קצר הייתה הצבעה נוספת, ודווקא הרוב הצביעו X - אבל הם עדיין נשארו מנשביקים, עד שלא נעלמו...

עוז הגיבור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.18
1463 הודעות, 22 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:35   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. מי שמעוניין להבין את שורשי התפיסות מוזמן לקרוא את הספר ״הפולמוס הגדול״ של יובל לוין  
בתגובה להודעה מספר 1

סדר פוליטי חדש/ רונן דורפן

יובל לוין, אחד האינטלקטואלים הבולטים בימין האמריקני, כתב ספר על מקורות ה"ימין" וה"שמאל", ובראיון עימו שובר מוסכמות פוליטיות עתיקות יומין

יובל לוין עוסק בספרו "הפולמוס הגדול" במקורות של הימין והשמאל הפוליטיים.
נראה שלוין, אמריקני יליד ישראל ואחד האינטלקטואלים הבולטים של הימין בארה"ב, קיבל החלטה נכונה ספרותית.
בעוד בחירתו של אדמונד ברק כאב הפילוסופי של הימין הפוליטי היא די ברורה, לוין מודה שהאיש שבחר לייצג את השמאל, תומאס פיין, לא היה מובן מאליו כ"נציג השמאל".
"אפשר היה לבחור בג'ון סטיוארט מיל. הוא כנראה יותר מתאים לנושאים על האג'נדה השמאלית היום", אומר לוין בראיון עימו, "אבל מיל נולד מאוחר יותר, והיתרון בפיין שהוא ממש התעמת עם ברק בתקופה הקריטית של המהפכות באמריקה ובצרפת, והם ענו זה לזה.
מיל השיב על טיעוניו של ברק, אבל לברק לא היתה הזדמנות להגיב. אז מבחינת מתח הדיון הם יוצרים דיון הרבה יותר עשיר".

אחד העניינים המרתקים בברק ופיין הוא שבעוד אנחנו חושבים על העילית של בריטניה וארה"ב כאריסטוקרטיה, הפילוסופים המשפיעים הללו - מי שלמעשה טבעו את המונחים השגורים כל כך "ימין" ו"שמאל" - באו מרקע לא פריבילגי.
ברק היה חצי אירי במוצאו, ונחשף בצעירותו הן להשפעות קתוליות והן לעוני אמיתי. פיין ממש גדל בעוני, התחנך בכוחות עצמו והיה צריך להגר לקולוניות האמריקניות כדי ליצור מחדש את חייו. אבל בסופו של דבר, היחפנים יעצבו את המסורת הפוליטית של האימפריה הבריטית ויורשתה האמריקנית.

"איש מהם לא לקח דברים כמובנים מאליהם. איש מהם לא ראה רק את חיי האליטות לנגד עיניו וזה תרם המון להשקפתם", אומר לוין, שעל תוצאת ספרו (שראה אור בהוצאת המרכז האקדמי שלם בתרגום של אביעד שטיר) אין אלא לשבחו: ספר מדע מדינה שלמתעניינים בנושא יחסוך קריאה של הרבה ספרים מסורבלים יותר.
אני שואל את לוין אם הבחנות פוליטיות על האימפריות דוברות האנגלית רלוונטיות למערכת פוליטית שנוסדה בשטעטלים של פולין ורוסיה.

"אני חושב שההבחנה שלך נכונה למקורות הפוליטיקה הישראלית", הוא עונה, "אבל ישראל היום היא חברה עשירה ומשגשגת, ויש לה במידה רבה ימין ושמאל מוגדרים.
עם זאת, יועיל לישראל להיכנס לדיון כיצד פועלים כוחות של שמאל וימין בחברה דמוקרטית עשירה. אני לא טוען שיש דמיון למדינות האנגלו־סקסיות - אבל יש הרבה מה ללמוד. בעיקר בדיון בין שמאל וימין לגבי הדרכים הנכונות לשינוי".

חזרתה של הדת ככוח
אחת ההגדרות היותר בעייתיות של לוין להמרה מהמציאות האנגלו־אמריקנית לזו הישראלית היא ההגדרה שלפיה הימין הוא "השמרן" והשמאל הוא "הפרוגרסיבי". ההיסטוריה האנגלית היא כמובן מעבר מדומיננטיות של האריסטוקרטיה לדמוקרטיזציה של החברה. ישראל יצאה לדרכה כמדינה סוציאליסטית־שמאלית ונעה ימינה במהלך שנות קיומה.
אז פחות ברור מי כאן "השמרן".
יש השקפה שבסופו של דבר השמאל מנצח. כל מטרה שהוא מציב לעצמו - זכויות נשים, זכויות עובדים, זכויות מיעוטים - לבסוף, ברזולוציות של 100-50 שנה, מושגת.
האם זה טיעון נגד הימין? האם הוא לעולם רק "מעכב"?
"קודם כל, איני מקבל בהכרח שהשמאל תמיד מנצח בסוף. אני לא חושב שהוא ניצח בנושאים כלכליים. אני חושב שלפני 50 שנה היתה תחושה שהעתיד שייך לסוציאליזם וזה לא קרה. אז הימין באמריקה ובאירופה ניצח כמה מאבקים כלכליים. אני רואה גם את החזרה של הדת ככוח - הנצרות וכמובן האסלאם מתגברים".

אבל בנושאי זכויות? אנשים שנותנים לנושאים הללו עדיפות נוטים לשמאל.
"אבל אם מסתכלים על זכויות אדם והתרחבות זכויות והתרחבות זכות ההצבעה, ואם אתה מקטלג את המאבקים הללו כ'שמאליים' אז אפשר לומר שכן - היתה תנועה חזקה שמאלה. אני חושב שבעניינים האלו באמת אי ההסכמות היו יותר על הקצב של הדברים.

"אבל זה לא תמיד היה ככה. בכל המאה ה־19 וחלק גדול של המאה ה־20 - המאבק נגד העבדות או המלחמה על זכויות ההצבעה לשחורים, נתפסו כמאבק של הכנסיות. אני חושב שהשפה של זכויות אדם ברמה הגלובלית הפכה לשפה של השמאל בזמן יותר מאוחר משנדמה - כנראה זה מתחיל משנות ה־50".
ולשאלה ההפוכה - מתי ולמה איבד השמאל את אחיזתו על המעמד העובד? לפחות באמריקה, וגם בישראל.
"זו כנראה התפתחות הרבה יותר מאוחרת. נראה לי שבאמריקה השמאל הביא את עצמו למצב של מתן עדיפות לנושאים תרבותיים - זכויות נשים, זכויות אזרח, זכויות הומוסקסואלים - בדרכים שהרחיקו מהם מעמד עובד. תמיד היה מתח מסוים בין שמאל חברתי לשמאל כלכלי. ובמידה רבה השמאל, ככל שהפך יותר אליטיסטי, נתן עדיפות לתרבות ולחברה על כלכלה".

רדיקליזם מעבר לפינה
לוין כותב בהקדמה לקורא העברי כי "הבחירות לנשיאות ארה"ב ב־2016 העלו לשלטון נשיא שמונה בידי מפלגת הימין, אך אינו איש המחנה השמרני ואינו מגלם באישיותו כמעט שום עיקר מן העיקרים שאפשר לגזור מן ההיסטוריה של השמרנות ומן הפילוסופיה שלה". השאלה היא עד כמה "ימין" או "שמאל" הן הגדרות רלוונטיות.

עבדת במשך תקופה בבית הלבן (בתקופת ג'ורג' וו. בוש, כחבר בצוות מדיניות הפנים)ץ עד כמה עניינים פילוסופיים רלוונטיים בתהליכי קבלת החלטות?
"זה כנראה לא מאוד רלוונטי בצורה ישירה בהחלטות יומיומיות, אבל זה בהחלט מסייע להבנה. מסייע להבין למה דעות נחלקות דווקא בצורה מסוימת. ולמה אנשים שמסכימים נניח על נושא של חינוך, יהיו באותו צד גם בנושא של ביטחון או הוצאות, או בנושאים של בריאות. יש סיבות לכך כי יש זרמים תת־קרקעיים שיוצרים קוהרנטיות באי הסכמות פוליטיות - אבל בפרקטיקה היומיומית זה לא משהו שמנהיגים פוליטיים מטרידים את עצמם בו באופן יומיומי. פוליטיקה היא לא 'פילוסופיה שימושית'".
אולי כי למרות גודלה של המדינה, העילית הפוליטית האמריקנית באה מרקע דומה - האוניברסיטאות, ולנו יש פוליטיקה שכוללת רבנים, מהגרים ואנשי צבא? נראה שיש הרבה פחות קרקע משותפת.
"זה נכון ברמה הלאומית בארה"ב. רוב הנבחרים למשרות ורוב מי שעובדים איתם באים מהקולג'ים שלנו, ותמצא מעטים שלא היו באוניברסיטאות העילית. הארי טרומן היה הנשיא האחרון שלנו שלא היה בוגר קולג'. יש כמה יוצאים מהכלל אבל הם מעטים. וזה באמת תורם לדיון יותר קוהרנטי.
"אבל זה לאו דווקא טוב יותר ממה שאתה מתאר לגבי ישראל. כי זה משאיר הרבה אנשים בחוץ. וחלק ממה שאתה רואה בפוליטיקה של היום המכונה פופוליזם, בא מתחושה שהימין והשמאל עם כל ההבדלים ביניהם - בסופו של דבר באים מאותו חלק של החברה האמריקנית".

אנשים אומרים שהדור הצעיר עכשיו הוא הפוליטי ביותר זה דורות - כפי שהיה אפשר לראות בקמפיין של ברני סנדרס. האם אתה חש כך? האם אנחנו בדרך לרדיקליזם?
"נראה לי שכן. לא קל לי להגיד. אני רואה בעיקר אנשים צעירים שבחרו פוליטיקה ובאו לוושינגטון - אז ברור שהם לא מדגם מייצג. אבל מה שאני בהחלט יכול להגיד עליהם הוא שהם לוקחים פחות כמובן מאליו. שיש איזו דרך אמריקנית ברורה להתקדם. יש שאלות יותר מהותיות - עתיד הליברליזם ומבנה המערכת הפוליטית. אז לפחות המתעניינים בפוליטיקה מתוך הדור הצעיר הם יותר פתוחים לרדיקליזם. זו תחושתי".

לא על המדע לבדו
אחד הפרקים בספר שמצאתי כמעניין הוא העמדה שנוקטים ברק ופיין כלפי מדע - בעידן הנאורות - ותחושה שהחשיבה הפוליטית צריכה להגיב על ההתפתחות המדעית. דומה כי ברק סקפטי יותר בעניין החשיבות הפוליטית למדע, ואני שואל אותו אם אלו שורשי התנועה האנטי־מדעית בימין.
"אני חושב שבהחלט תמצא בברק הרבה סקפטיות לגבי הצורך ליישם מומחיות מדעית על שאלות חברתיות ופוליטיות. ואני חושב שהמחשבה הזו התנחלה בלב הימין - שבגלל שהמדע עוסק בשאלות בעלות אופי על־זמני הוא צריך להישאר במוסדות המיועדים לכך. השמאל תמיד פתוח יותר למחשבה שהתפשטות המדע יכולה לתת לנו גם תשובות לשאלות חברתיות".
אבל באיכות הסביבה זה הופך לדיון פחות תיאורטי.
"כן. הימין תמיד כפר בכך שלמומחים מדעיים יש מה להגיד מעבר לתחום התמחותם המדעי. אבל כאן אנחנו מגיעים לשאלה של מדע אמיתי. המדענים עוסקים בנושא עצמו, ואני חושב שהימין צריך להקשיב למומחים כאן. השאלה כמובן לא רק מדעית, והשמאל טועה כשהוא מנסה להכריע את הוויכוח רק מדעית. יש לו השלכות פוליטיות וכלכליות ושאלות של עדיפויות.
"והשמאל לא פעם יודע להתעלם ממדע כשזה מתאים לאג'נדה שלו. למשל, בשאלת הפלות ורגע היווצרות החיים. או בנושאי חיסונים. תמצא בין המתנגדים לחיסונים אנשים בשמאל הקיצוני עם טיעונים אנטי־מדעיים מובהקים. אבל בגדול, זה אמנם לא בלעדי, סקפטיות מדעית היא באמת עם היסטוריה ארוכה".

בין יופי גרמני לסדר צרפתי
אני שואל את לוין מדוע האנגלו־אמריקנים הם פילוסופים פרקטיים כל כך.
האירופאים עוסקים בסוגיות קיומיות ואסתטיות והם כמעט משוררים. והפילוסופיה האנגלו־סקסית תמיד פרקטית מאוד. מדוע הממשל כל כך מושרש בתרבות שלהם?
"אני חושב שהפרקטיות כמעט נכפתה עליהם", מסביר לוין. "הפוליטיקה שלהם תמיד היתה נתונה ללחצים. זה נכפה עליהם. ההיסטוריה האנגלית קצרה משהם היו רוצים לחשוב. היא נולדה מפלישה נורמנית וכל ההיסטוריה היא פשרה אחרי פשרה בין המלך לאצולה, ובין האצולה לעם, ובין פרוטסטנטים לקתולים. הם לא יכלו לחיות באשליה של שלמות פילוסופית. הגרמנים יכלו לחפש יופי ואמת, הצרפתים שאפו לסדר כמעט מתמטי. לאנגלים ולאמריקנים לא היו המותרות האלו".
ומה לגבי המסורת היהודית - עם מצליח כמעט בכל תחום אינטלקטואלי, ובמדינת ישראל אנחנו עם מערכת פוליטית לא יציבה. כמה ממשלים ברציפות עמדו בחקירות שחיתות. שיטת הבחירות הוחלפה כמה פעמים. הפוליטיקה המפלגתית לא יציבה. למה אנחנו לא מצליחים ממשלית?
"ההתרשמות האישית שלי מהפוליטיקה הישראלית היא תחושת חירום כמעט תמידית. יש לכך כמובן סיבות, בעיקר ביטחוניות, אבל אני חושב שהסיבות ממש מצדיקות חשיבה קצרת מועד כל כך. בעיקר בעם מבורך בחושבים רציניים. יש מעט מאוד חשיבה פוליטית ישראלית. יש מושגים שאולים מפוליטיקה אירופית, במידה פחותה גם מהעולם האנגלו־סקסי, אבל מעט מאוד חזון ישראלי. אין חוקה. הגבולות בין המוסדות מטושטשים. דוגמה קטנה - הייתי מעורב בתקצוב עבור הממשל וראיתי את הישראלים עובדים. הם עושים לעיתים תוכניות לתשעה חודשים. כל דמוקרטיה מערבית אחרת מתקצבת דברים לעשר שנים. כמובן שלא תמיד דבקים בכך - אבל הרעיון הוא כזה. המחשבה לעתיד לא כל כך נוכחת בחשיבה הפוליטית בישראל. אני חושב שישראל תיהנה מהשקעה בדיון כזה".

היגיון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.11.16
815 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:48   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. מרתק!! תודה  
בתגובה להודעה מספר 50

isaac148 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.13
2871 הודעות, 17 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    21:10   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. שמרנות בלתי נפרדת מהקידמה  
בתגובה להודעה מספר 1

'קידמה' בהשקפה שמאלית היא מתירנות ואיבוד זהות

פורטרט
חבר מתאריך 14.7.19
390 הודעות
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ..  
בתגובה להודעה מספר 0

Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
27350 הודעות, 266 מדרגים, 532 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אפשרי בכלל לאחר שנרשמו כבר?  
בתגובה להודעה מספר 0

ירחאפל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.3.08
12170 הודעות, 47 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:29   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. כל עוד לא אושרו שמות הרשימות בוועדת הבחירות, אפשרי לבקש שינוי  
בתגובה להודעה מספר 3

micmic לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.14
40827 הודעות, 176 מדרגים, 314 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הם לא מפלגה, אלא רשימה  
בתגובה להודעה מספר 0

ימינה לאן? לתהום? ימינה לקניון? ימינה לבריכה?

טוק דוגרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.4.12
16428 הודעות, 111 מדרגים, 217 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:05   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. הבנו, הבנו שאת באילת  
בתגובה להודעה מספר 4

וַיְהִי יָדָיו אֱמוּנָה עד בא הַשָּׁמֶשׁ: וַיַּחֲלֹשׁ יְהוֹשֻׁעַ את עֲמָלֵק וְאֶת עַמּוֹ לְפִי חָרֶב

חבר מתאריך 21.12.14
יום שני י''א באב תשע''ט    19:08   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. חחח אני בזמן מנוחה  
בתגובה להודעה מספר 12

אילת מה זה מפוצצת בערבים...

כל פעם שאני פונה ימינה - אני רואה אותם...

gold1980 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
32037 הודעות, 166 מדרגים, 245 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:02   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מפד''ל, תקומה, איחוד לאומי, הבית היהודי, איחוד מפלגות הימין, הימין המאוחד, ימינה. הספק יפה  
בתגובה להודעה מספר 0

את מי פספסתי?

משקם העולם
חבר מתאריך 8.8.19
17 הודעות
יום שני י''א באב תשע''ט    19:12   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מאז הקמת המדינה, ורק רשימות שנכנסו לכנסת  
בתגובה להודעה מספר 5

חזית דתית מאוחדת, המזרחי, הפועל המרחי, חזית דתית לאומית, כך (יש עוד מפלגות ימין לא ממש (או בכלל לא) דתיות כמו הימין החדש, מולדת, צומת וכו').

משקם העולם
חבר מתאריך 8.8.19
17 הודעות
יום שני י''א באב תשע''ט    19:03   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אני לא חושב שהם יכולים לשנות את שמם לאחר הגשת הרשימות  
בתגובה להודעה מספר 0

אולי הכוונה היא לשם בלתי-רשמי לצורך הקמפיין?

פורטרט
חבר מתאריך 14.7.19
390 הודעות
יום שני י''א באב תשע''ט    19:04   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מי שהציע את השם ''ימינה'' זו אורית סטרוק  
בתגובה להודעה מספר 0

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

אית'ן האנט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.18
656 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:04   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. בתגובה עוצמה יהודית תשנה ל: ימינה חזק  
בתגובה להודעה מספר 0

ביבי יסמן בתגובה: תפוס בלם דומם וצא מהטנק...

galt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
57168 הודעות, 233 מדרגים, 377 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ימין ''לימין'' כמו 'דמוקרטיה' לשמאל...  
בתגובה להודעה מספר 0

ושניהם מחויבים לאותה חארטה בדיוק..

Law לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.18
2486 הודעות, 19 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:07   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. +++  
בתגובה להודעה מספר 9

נדלניס'ט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.11.17
1781 הודעות, 30 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אחלה שם! אהבתי+  
בתגובה להודעה מספר 0

סתיו צפוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.18
2376 הודעות, 9 מדרגים, 15 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מריונטות של ביבי ולא מעבר  
בתגובה להודעה מספר 0

מי שרוצה את ביבי יש פתק ישיר, מחל.

תמהוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.19
531 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:06   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. השליטה של בנט ושקד בכיפות הסרוגות ראויה למחקר בריאות נפש מעמיק.  
בתגובה להודעה מספר 0

איך יתכן שמפלגה שלא עברה את אחוז החסימה, בולעת מפלגה שכן עברה - ועכשיו גם מוחקת כל סממן זיהוי למפלגה הנבלעת.

אמרות קצרות מארון הספרים היהודי: https://twitter.com/p3eeKNM1SRcGPuf

חושבת לעומק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.5.14
12535 הודעות, 104 מדרגים, 198 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:14   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. +++ חובה לבדוק מה קרה שם  
בתגובה להודעה מספר 13

בלתי נתפס וצריך להיבדק לעומק,
איך שני טיפוסים שירקו לכיוון המפלגה הזו שהגדילה אותם לממדים לא הגיוניים
לא עברו את אחוז החסימה בזבזו מנדטים יקרים, הביאו אותנו בגלל זה לבחירות חדשות , ועכשיו
הורסים את כל מה שנישאר מהמפלגה הזו, והציבור הזה במקום להבין את זה עסוק בעוד חגיגה ועוד חגיגה , שיצאו כבר ממסיבות בני עקיבא.
ורפי ופרץ ובצאלאל אי אפשר בכלל להבין אותם בשיתוף הפעולה שלהם, הגיע הזמן לבדוק את הסיפור ההזוי הזה.

עוז הגיבור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.18
1463 הודעות, 22 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:21   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. קוד גנטי בעייתי היות והמשנה הדתית לא ברורה מספיק  
בתגובה להודעה מספר 13

חבר מתאריך 29.4.12
יום שני י''א באב תשע''ט    19:06   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ללא ספק בחירות 1992 בשידור חוזר.  
בתגובה להודעה מספר 0

גם אז הימין התאבד ,גם אז הסלוגן של המפד"ל היה "המפד"ל לימינך".

וַיְהִי יָדָיו אֱמוּנָה עד בא הַשָּׁמֶשׁ: וַיַּחֲלֹשׁ יְהוֹשֻׁעַ את עֲמָלֵק וְאֶת עַמּוֹ לְפִי חָרֶב

אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
33396 הודעות, 130 מדרגים, 223 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:07   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. פנה ימינה, ואז שמאלה  
בתגובה להודעה מספר 0

"אין לנו ארץ אחרת"

חבר מתאריך 21.12.14
יום שני י''א באב תשע''ט    19:10   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אם אתה פונה ימינה, אתה לא בשמאל?  
בתגובה להודעה מספר 16

איך זה הולך עם הפניות?

תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
47679 הודעות, 295 מדרגים, 573 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. כמובן, בנט ושקד ובצלאל בשמאל. כי הם לא ביבי, וביבי זה השם הנרדף לימין...  
בתגובה להודעה מספר 19

עצמאות... בואו

חבר מתאריך 21.12.14
יום שני י''א באב תשע''ט    19:12   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. לא מתייחסת לפוליטיקה.. אלא לפניות ..  
בתגובה להודעה מספר 24

אם אתה פונה ימינה וימינה.. אתה מגיע לשמאל לא?

תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
47679 הודעות, 295 מדרגים, 573 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:10   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. הם החליפו את זה לפני שבוע בוועדת הבחירות ואף אחד לא שם לב  
בתגובה להודעה מספר 0

עצמאות... בואו

חבר מתאריך 20.7.14
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. ‏באיחוד מפלגות הימין החליפו כבר לפני שבוע ברשומות של ועדת הבחירות את שם המפלגה ל''ימינה''.  
בתגובה להודעה מספר 0

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

חבר מתאריך 21.12.14
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אוי זה עצוב  
בתגובה להודעה מספר 23

חבר מתאריך 22.4.16
יום שני י''א באב תשע''ט    19:13   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. האשכול הזה יהפוך באופן פלאי לאשכול השקת הקמפיין של ''ימינה'' קיצונית ויוטמע וידאו  
בתגובה להודעה מספר 0

יוסריאן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
38666 הודעות, 304 מדרגים, 603 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:13   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. יא מינה צמח כבר לא בשטח  
בתגובה להודעה מספר 0

Washington Irving

חבר מתאריך 29.4.12
יום שני י''א באב תשע''ט    19:16   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. איך אתה מבזבז את הזמן שלך עלינו? אתה אמור לעשות מיליונים בקריאיטיב  
בתגובה להודעה מספר 29

חבר מתאריך 21.12.14
יום שני י''א באב תשע''ט    19:16   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אולי הוא עושה?  
בתגובה להודעה מספר 31

חבר מתאריך 29.4.12
יום שני י''א באב תשע''ט    19:19   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. ראיתי הרבה מוכשרים,אבל איך הוא שולף ומחבר 2 דברים אקטואלים בכזאת קלילות ומהירות  
בתגובה להודעה מספר 32

זה כישרון שעושים ממנו מיליונים.

יוסריאן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
38666 הודעות, 304 מדרגים, 603 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:26   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. הפעם האחרונה שהתפרנסתי מזה היה שקיבלתי צ'ק על 14 לירות מ''דבר אחר''  
בתגובה להודעה מספר 38

עכשיו נראה מי פה קשיש באמת

Washington Irving

חבר מתאריך 29.4.12
יום שני י''א באב תשע''ט    19:40   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. בטח תרמת את זה לקולקטיב של הקיבוץ...  
בתגובה להודעה מספר 44

אבנסטון
חבר מתאריך 29.5.19
197 הודעות
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. סביר  
בתגובה להודעה מספר 0

ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
93785 הודעות, 224 מדרגים, 352 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. נו, Whatever... אם זה מה שהם מספרים לעצמם - ואם ימצאו די מאמינים, שישכחו להם את חברותם בממשלה הנוכחית  
בתגובה להודעה מספר 0

או בממשלות הימין שקדמו לה...
(מעניין אם כבר פנו ליורשיו של גנדי, כדי לרכוש זכויות לסלוגן "כי שמאלה זה רק לים")

יוסי פ
חבר מתאריך 26.7.19
18 הודעות
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. ימינה אחורה מה זה משנה אותו זבל בצבע שונה  
בתגובה להודעה מספר 0

המקור
חבר מתאריך 19.2.09
35275 הודעות
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. חחח אוי זה כזה גרועעעעעעעעעע  
בתגובה להודעה מספר 0

הסטלן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.11.18
3377 הודעות, 19 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:23   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אם אתם צריכים בכוח לצעוק שאתם ימין , כנראה שאתם לא  
בתגובה להודעה מספר 0

galt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
57168 הודעות, 233 מדרגים, 377 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:24   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. גם 'צפרדעינה' היה יכול להיות לא רע...  
בתגובה להודעה מספר 0

אוכלים איזה צפרדע אחת או שתיים... או 200.. העיקר שהסייען מחופש לימין.

חבר מתאריך 22.4.16
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. # מנכ''ל מפלגת הבית היהודי, ניר אורבך : ''ימינה זה השם הכי נכון'' #  
בתגובה להודעה מספר 0

מנכ"ל מפלגת הבית היהודי, ניר אורבך, משוחח עם ערוץ 7 על הקמפיין שיוצא לדרך. "אנחנו מפלגת הימין האמיתית היחידה".

יוני קמפינסקי וחזקי ברוך , י"א באב תשע"ט 12/08/19 19:21

לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/409904

חבר מתאריך 20.7.14
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. ‏בלעדי: לוגו מפלגת ''ימינה'' נחשף  
בתגובה להודעה מספר 0

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

Aviel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.11.11
8558 הודעות, 60 מדרגים, 116 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. חחחח  
בתגובה להודעה מספר 43

מדריד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.14
2566 הודעות, 16 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:41   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. יא מינה  
בתגובה להודעה מספר 43

Orange is the new black

ET לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.6.02
35100 הודעות, 203 מדרגים, 375 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. שם מהמם. עכשיו אני אבחר בהם.  
בתגובה להודעה מספר 0

lioneye
חבר מתאריך 30.4.12
97 הודעות
יום שני י''א באב תשע''ט    19:31   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. same same, new name  
בתגובה להודעה מספר 0

עתיד מתוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.19
4483 הודעות, 65 מדרגים, 118 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:34   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. לא שלמות הארץ צריכה להיות בראש  
בתגובה להודעה מספר 0

אלא עם ישראל וזכויותיו!

השמאל כל הזמן מנסה להיות נדיב על חשבונם של אחרים.
נדיב באדמותיו של עם ישראל,
ונדיב בכספי המיסים של עם ישראל.

וכמובן כל פעם מביא אותנו לאסון.

מטרתו של הימין האמיתי היא לא רק לנצח את האויב,
אלא להזכיר לעם ישראל שיש לו זכויות,
ושצריך לשמור עליהן, במקום לספסר בהן, בשביל "פרס נובל לשלום",
וקוקטיילים עם מקורבים ב"מרכז פלוץ לשלום".

ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים.
לכן הליכוד וליברמן וכחול-לבן וברק = שמאל!

ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים. לכן הליכוד וליברמן וכחולבן = שמאל!

uz7 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.12.09
58007 הודעות, 200 מדרגים, 392 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:38   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. יפה בהצלחה.  
בתגובה להודעה מספר 0

כג בסיוון ה'תשע"ב (12.6.2012) היום העצוב ביותר שידע רוטר.נט.עזיבתו בטרם עת של הרב ישעיהו רוטר זצ"ל

אנא כורדי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.5.19
1442 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:40   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. נשמע כמו המפלגה של דורה, בוץ וחטפני  
בתגובה להודעה מספר 0

מגלגל עיניים
חבר מתאריך 3.8.15
303 הודעות
יום שני י''א באב תשע''ט    19:41   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. נפלא ביחד עם פיספוס  
בתגובה להודעה מספר 0

החליטו שאיילת שקד תעמוד בראש, מדוע? כנראה שהיא הפופלארית ביותר, והיא מכונת המנדטים הטובה ביותר לרשימה, אז מדוע היא לא נמצאת בקידמת הקמפיין?

למה לא "ימינה עם (או בראשות) איילת שקד" ותמונה שלה בצד ימין למעלה?

שסמוטריץ ופרץ יעבדו בישובים ובקהילות, ואיילת תככב במרחב הציבורי הכללי.

(אני יודע שיש כאן מי שחושבים אחרת על שקד, אני לא בא להתווכח, אלא להתייחס למסקנות של הימין המאוחד, התואמות את התרשמותי שלי).

אורי
חבר מתאריך 18.6.12
31651 הודעות
יום שני י''א באב תשע''ט    19:53   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. שם מטומטם  
בתגובה להודעה מספר 0

עמלץ פלד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.12.17
19360 הודעות, 56 מדרגים, 51 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    19:57   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. בנט יא מלך  
בתגובה להודעה מספר 0

ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
93785 הודעות, 224 מדרגים, 352 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    20:04   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. בבחירות האחרונות זה נראה קצת כמו מלך בלי נתינים... זה קצת מייתר את התואר, לא?  
בתגובה להודעה מספר 58

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

rmoses10
חבר מתאריך 10.12.08
422 הודעות
יום שני י''א באב תשע''ט    19:58   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. ימין ושמאל רק חול וחול  
בתגובה להודעה מספר 0

בלוגים:ללמוד כל יום משהו חדש-https://reuven73.blogspot.com הבלוג היהודי https://dvar-tora.blogspot.com

ZioNLight
חבר מתאריך 22.4.16
37206 הודעות
יום שני י''א באב תשע''ט    20:06   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. # צעקות ודחיפות בקמפיין השקה של 'ימינה' #  
בתגובה להודעה מספר 0

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

יוסריאן
חבר מתאריך 2.4.12
38666 הודעות
יום שני י''א באב תשע''ט    20:20   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. דוחפים ימינה?  
בתגובה להודעה מספר 61

Washington Irving

ימינה_פנה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.1.09
1470 הודעות, 19 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    20:29   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. גונבים לי את השם??  
בתגובה להודעה מספר 0

שלומי2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.14
6350 הודעות, 41 מדרגים, 81 נקודות.  ראה משוב
יום שני י''א באב תשע''ט    20:57   12.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. רק עוצמה יהודית  
בתגובה להודעה מספר 0

זה ימין אמיתי .

הימין המאוחד ממילא יכנס .

הקול שלכם לא ישקף אם תצביעו לעוצמה .
ימיני אמיתי חייב להצביע עוצמה .

" מהרסייך ומחריבייך, ממך ייצאו

em28 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.1.08
22892 הודעות, 92 מדרגים, 184 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ב באב תשע''ט    00:40   13.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. הרשימות כבר הוגשו לוועדת הבחירות, אי אפשר לשנות את השם כל שבוע !  
בתגובה להודעה מספר 0

תתמודדו, הפועל יש רק אחת

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות