גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #570685 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 570685        
יחיעם
חבר מתאריך 17.4.19
1458 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    06:32   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מספר הפונים לחדרי מיון בשל שימוש בקנאביס גדל פי ארבעה בתוך חמש שנים  

 
  
מספר הפונים עלה מ-27 בשנת 2014 ל-118 בשנה שעברה. מספר המאושפזים הפסיכיאטריים מסיבות הקשורות לקנאביס עלה בשיעור זהה. לפי משרד הבריאות, מדובר ב"מצב חריף הדורש השגחה והתערבות רפואית"

עידו אפרתי
פורסם ב-05:47 עודכן ב-06:00

מספר הפונים לחדרי מיון בשל שימוש בקנאביס גדל פי ארבעה בתוך חמש שנים, מ-27 בשנת 2014 ל-118 בשנה שעברה - כך עולה מדו"ח משרד הבריאות שפורסם לאחרונה. לפי הדו"ח, גם מספר האשפוזים הפסיכיאטריים עלה בשיעור דומה בחמש שנים, מ-30 בשנת 2013 ל-125 בשנת 2017.

העלייה המשמעותית ביותר בפניות לחדר מיון היתה בקרב גברים בני 15 עד 24. מקורות במשרד הבריאות אומרים כי מדובר ב"עלייה מדאיגה בשימוש בקנאביס", ומייחסים אותה לגידול במספר המשתמשים, בעלייה בעוצמת הקנאביס, בירידה בגיל תחילת השימוש וכן לשימוש לא זהיר. לדברי המקורות, העלייה נובעת מ"זליגה בעקבות תהליך המדיקליזציה", וכן בשל "תפיסת היעדר מסוכנות בשימוש בקנאביס כחלק משיח ציבורי המבקש לקדם לגליזציה".

הקשר בין שימוש בקנאביס ובין תחלואה נפשית לא ברור לחלוטין, והוא אף לא תמיד שלילי. אחת העדויות לכך הוא הטיפול היעיל בקנאביס רפואי בסובלים מפוסט-טראומה (PTSD).

בדו"ח המחלקה לטיפול בהתמכרויות במשרד הבריאות נכתב כי העלייה במספר הפונים לחדרי המיון היא "מצב חריף הדורש השגחה והתערבות רפואית". מספר הפונים אומנם עדיין נמוך, אך מנהל המערך לרפואה דחופה בבית החולים איכילוב, פרופ' פיני הלפרן, מעריך כי המספר האמיתי גבוה בהרבה. לדבריו, המספרים נמוכים בשל אופן רישום וקידוד המקרים בבתי החולים.

"הרושם שלי הוא שבשלוש-ארבע השנים האחרונות ישנה עלייה משמעותית בפניות בשל שימוש לרעה בקנאביס", אומר פרופ' הלפרן. לדבריו, "עיקר התחלואה זה אנשים שמגיעים עם תגובות פסיכולוגיות קשות והתקפי חרדה עצומים". רוב הפונים מטופלים במקום ומשוחררים, ואחרים מופנים לטיפול פסיכיאטרי לפי הצורך. רופאים אחרים מציינים גם שהפונים למיון בשל קנאביס סובלים מקשיי נשימה ומהקאות.

לפי פרופ' הלפרן, "אחת הבעיות הטכניות שמקשה לקשור בין מצבים רפואיים לשימוש בקנאביס היא שאין בדיקת דם לאיתור קנאביס. לו היתה כזו, היה קל יותר". לדבריו, ניתן לאתר את הצמח בבדיקת שתן, אולם זו מחייבת שיתוף פעולה של המטופל. "זה מורכב ורק המקרים מעטים יבצעו אותה", הוא מסביר.

חרף העלייה במספר המקרים, פרופ' הלפרן מציין כי מספר האנשים שמתים או מתאשפזים בשל שימוש בקנאביס הוא נמוך. "גם בספרות הרפואית העולמית המספרים לא גבוהים", הוא מציין. עם זאת, הלפרן מסביר כי לשימוש בקנאביס יש השלכות שליליות אחרות, בהן סיכון לנזק מוחי בשל שימוש בגיל צעיר, תאונות דרכים ומקרי אלימות. עשירית מהמשתמשים בקנאביס מתמכרים לצמח, לדבריו, ואחוז גדול יותר מפתח התמכרות התנהגותית.

בשנים האחרונות ניכר שינוי בשיח בנוגע לקנאביס, שבא לידי ביטוי בשימוש הרפואי שלו, בהקלות בחקיקהובאכיפה ובהתפתחות כלכלית של חברות קנאביס. ישנם רבים הרואים בשינוי מגמה מבורכת בשל התועלת הרפואית של הצמח. נתוני הדו"ח של משרד הבריאות, שיחות עם גורמי מקצוע ונתונים נוספים מהשנים האחרונות מצביעים על שינוי ביחס של הציבור לקנאביס, התפוגגות החשש להתנסות בו וחשיפה והתנסות גדולות והולכות בצמח, כולל בקרב בני נוער צעירים.

כיום ישנם כ-50 אלף מטופלים בעלי רישיון לקנאביס רפואי, אולם מספר המשתמשים בצמח לצרכי פנאי הוא גדול בהרבה. לפי דו"ח שפרסמה הרשות למלחמה בסמים ב-2017, כחמישית מבני 65-18 בישראל עישנו קנאביס בשנה שקדמה לבדיקה, כ-1.2 מיליון ישראלים. זאת לעומת סקר דומה שפורסם ב-2009, אז שיעור המעשנים באותה קבוצת גיל היה 8.8%.

העלייה בשימוש בקנאביס מלווה בתפיסת הצמח כבלתי מזיק. בין היתר, לפי דו"ח הרשות למלחמה בסמים, כשליש מבני 18 עד 25 חשבו שבשימוש בקנאביס אין שום סיכון. אולם זה לא תמיד נכון. "בשנים האחרונות אנחנו רואים פתאום תופעה של הרעלת קנאביס", אומר פרופ' הלפרן, "זו תופעה שלא היתה קיימת כאן בעבר, מכיוון שכדי לקבל הרעלת קנאביס מעישון אתה צריך בערך 50 ג'וינטים ברצף".

לדבריו, ההרעלה היא תופעת לווי של שימוש בקנאביס מרוכז מאוד, בשמן או במאכלים. "קורה שילד מוצא איזה בקבוקון שמן ושותה אותו או מטופל קשיש שנוטל בעצמו את התרופה ושוכח, ונוטל אותה שוב ושוב ומגיע למנת יתר עצומה", הוא מסביר. הלפרן מציין כי הוא מודאג מכך שמבוגרים מקבלים קנאביס, בייחוד אם הם נוטלים אותו בעצמם. "אני לא יודע כמה הם לוקחים, איך הם שולטים במינון מבלי לעבור אותו, אילו תופעות לוואי עלולות להיות לאנשים שלא פעם המצב המנטלי שלהם רגיש, ובכלל לאן החומר זולג", הוא אומר. בשנה שעברה דווח על שלושה תינוקות בני פחות משנה וכמה מקרים של קשישים שהגיעו לחדר מיון עם הרעלת קנאביס.

יותר אשפוזים פסיכיאטריים
דו"ח משרד הבריאות מצא עלייה גם במספר המאושפזים בבתי חולים פסיכיאטריים בשל סיבות הקשורות לשימוש בקנאביס, ולא בהכרח מהשימוש עצמו בסם. ב-2017 היו 125 אשפוזים שכאלו (מתוך כ-24 אלף אשפוזים פסיכיאטריים) לעומת 30 ב-2013. בדומה לפונים למיון, גם העלייה המשמעותית באשפוזים היא בקרב בני 15 עד 24, וכן 25 עד 34. מומחים בישראל ובעולם חוששים משימוש בקנאביס בגיל צעיר, שבו המוח עדיין נמצא בשלב ההתפתחות, משום שהוא עלול להגדיל את הסיכון לפסיכוזה ואף לסכיזופרניה.

אין כיום הוכחה חד-משמעית כי קנאביס יכול לגרום למחלת נפש באדם בריא, אולם ישנם מקרים שבהם שימוש בצמח עלול להוביל להתפרצות מחלה שכזו. בחלק בדו"ח שעוסק בהפרעות נפשיות שנלוות לשימוש בחומרים הממכרים, מצוין בין היתר כי "מחלת הסכיזופרניה מתלווה לשימוש יתר בחומרים פסיכו-אקטיביים, בעיקר קנאביס". עוד נכתב כי קיים "פוטנציאל התמכרותי וסכנה בהחרפת המצב הפסיכוטי הקשורים בשימוש בקנאביס".

במצבים קיצוניים השפעת קנאביס יכולה להוביל לאשפוז פסיכיאטרי על רקע התקף חרדה קשה או התקף פסיכוטי. בספר האבחנות הפסיכיאטרי האמריקאי (DSM) מופיעות אבחנות הקשורות בשימוש ובתלות בקנאביס. לא תמיד ניתן לקבוע בוודאות כי התפרצותה של מחלת נפש נובעת רק בשל שימוש בקנאביס, וייתכן כי זו היתה מתפרצת גם בשל גורמי סיכון אחרים, בהם שימוש באלכוהול, מצבי לחץ או חרדה.

יותר מכורים מאשר לקוקאין
במקביל לעלייה במספר האשפוזים הפסיכיאטריים, קנאביס הפך להיות אחד החומרים הפסיכו-אקטיביים הבולטים בקרב מטופלים במרכזי הגמילה של משרד הבריאות. ב-2018 הוא היה במקום השני אחרי אופיאטים עם 748 מקרים - יותר מאלכוהול, קוקאין וסמי פיצוציות.

לדברי מקור במשרד, "במשך שנים היה האלכוהול החומר הפסיכו-אקטיבי המוביל שעמו נדרשו להתמודד במרכזי הגמילה. האופיאטים והקנאביס דחקו את האלכוהול ואת סמי הפיצוציות והם כיום בראש הרשימה, וזה אף שקנאביס לא נחשב חומר מאד ממכר, בוודאי לא ברמה של אופיאטים, אלכוהול או קוקאין". לפי המקור, "המקרים הרבים שמגיעים למרכזי גמילה בשל התמכרות לקנאביס הם מקרי הקצה, והם משקפים ככל הנראה תופעה רחבה יותר של שימוש אינטנסיבי בקנאביס".

"ככל שתפיסת הנזק הפוטנציאלי פוחתת כך עולה שכיחות השימוש", אומר פרופ' שאולי לב-רן, יו"ר החברה לרפואה וטיפול בהתמכרויות מטעם ההסתדרות הרפואית בישראל. לדבריו, "ברגע שקנאביס ממותג כתרופה, באופן טבעי פוחתת תפיסת הנזק ועולה התפיסה של קנאביס כדבר חיובי או פחות שלילי. זה מתווסף לעוד כמה מרכיבים שתורמים לנתונים של העלייה בשימוש לרעה והתמכרות לקנאביס, כמו שינויים רגולטורים במדינות שונות בעולם, שתורמות גם הן לירידה בתפיסה הנזק, וכן עלייה בזמינות של קנאביס".

לדברי פרופ' לב-רן, "אף שהפוטנציאל הממכר של קנאביס נחשב לנמוך ביחס לחומרים פסיכו-אקטיביים רבים אחרים, בגלל השכיחות הגבוהה כל כך של שימוש בקנאביס, מספר האנשים בפועל הסובלים מהתמכרות לקנאביס הוא משמעותי מאוד, וכך מספר האנשים הפונים לטיפול בשל כך הולך ועולה".

לצד העלייה בזמינות שאפשרה פלטפורמה כמו טלגראס, פרופ' לב-רן מציין שינויים נוספים שהגדילו את ההשפעה השלילית של קנאביס. בין היתר, הוא מציין את ירידת גיל השימוש, וכן תהליך של עלייה בריכוז החומר הפעיל בקנאביס, שהופכת את השפעתו לחזקה יותר וככל הנראה לממכר יותר. לדבריו, סיבה נוספת בעלייה בפניות למיון ולאשפוזים היא העלייה במודעות ובאבחון מצד גורמי רפואה.

במארס השנה פורסם בכתב העת הרפואי The Lancet Psychiatry מחקר שלפיו עישון יומיומי של קנאביס קשור בסיכון מוגבר להתפתחות פסיכוזה. במחקר נבדקו 11 ערים באירופה שבהן קיימת זמינות גבוהה של קנאביס רב-עוצמה, בעל ריכוז גבוה של THC, החומר בצמח שאחראי לתחושת ה"סוטול". המחקר מצא כי מי שהשתמש בקנאביס באופן יומיומי היה בסיכון גבוה פי שלושה לאבחון פסיכוזה, בהשוואה למי שמעולם לא עישנו. זהו המחקר הראשון שמדגים את השפעת השימוש בקנאביס על שיעור הופעת פסיכוזה באוכלוסייה.

מובילת המחקר, ד"ר מרטה די פורטי מהמכון לפסיכיאטריה, פסיכולוגיה ומדעי המוח באוניברסיטת קינגס קולג' בלונדון, הסבירה כי הממצאים "מראים לראשונה כיצד השימוש בקנאביס משפיע על שכיחות ההפרעות הפסיכוטיות ברמת האוכלוסייה". כמו כן, לדבריה "הממצאים עולים בקנה אחד עם מחקרים קודמים, שהראו כי השימוש בקנאביס עם ריכוז גבוה של THC גורם להשפעות מזיקות יותר על בריאות הנפש מאשר שימוש בסוגי קנאביס חלשים יותר".

https://www.haaretz.co.il/news/health/.premium-1.7687170              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ולמען הסדר הטוב yaboosh 18.08.19 06:34 1
     אפשר להוסיף את הסיגריות אם המספר לא מספק omegalul 18.08.19 06:38 2
         לא צריך להוסיף לא סגריות ולא אלכוהו... רק לבדוק את החומר שהחולים הגיעו בעקבותו סוף פסוק 18.08.19 08:55 49
             מן הסתם שרוב רובם של אותם מתאשפזים,הם בני נוער,או בגירים שיש להם פוטנציאל למחלת נפש, והקנאביס ''העיר'' אותה. גן_Jah 18.08.19 11:51 78
             די עם הרומנטיזציה של הקנאביס. חומרים פסיכואקטיבים עלולים לגרום להתפרצויות פסיכוטיות ולבעיות נפשיות אחרות winter1 18.08.19 17:08 91
         מפלגת המסוממים = מנדטים של הימין זרוקים לפח. מעלים את אחוז ה0מול והערבים בכנסת argon 18.08.19 10:02 65
     הכתבה על קנאביס לא על אלכוהול protos 18.08.19 06:52 5
         לאנשים מסוימים גם שימוש בבוטנים מסוכן מאוד, זו לא סיבה לאסור את הבוטנים בחוק nitzan 18.08.19 06:54 6
             אבל לבוטנים אין כת מעריצים מטורפת שסוגדת להם ואומרת שהם מרפאים הכל מפצעי בגרות ועד טחורים.. Cheshire Cat 18.08.19 07:22 18
                 בוטנים מטפלים בהתקפי אפילפסיה? בעיות בתפקוד המיני? מיגרנות? דיכאון? אוהב 18.08.19 07:25 20
                     גם בתופעות הנל זה לא לכולם האיש מן הבקעה 18.08.19 07:48 28
                     עם בוטנים מטפלים בתופעה של חוסר צימאון לבירה.. Cheshire Cat 18.08.19 07:51 30
                         חחחח לגמרי avitano 18.08.19 16:50 87
                 אם תוציא את הבוטנים מחוץ לחוק ועוד איך תהיה shnorkel 18.08.19 10:14 67
                 וזאת סיבה לאסור על משהו בחוק? Crucial 18.08.19 12:04 80
         קנאביס מרוסס... שלמה_המלך 18.08.19 07:51 29
     ניקוטין! בדיעבד 18.08.19 08:00 33
     ותופעות לוואי של תרופות? החלילן מהמלין 18.08.19 08:40 41
     חבל שלא טרחת לקרוא הכל, הכתבה דווקא כן טרחה להתייחס לנתון הזה: אלמר 18.08.19 12:13 82
  לבדוק טוב טוב מי שילם על הכתבה הזאת ירושלמי 194 18.08.19 06:47 3
     1+ Starback 18.08.19 06:48 4
     +1 Rota 18.08.19 07:56 32
     1+ בדיעבד 18.08.19 08:01 34
     האמת שהכתבה נורמלית אם אנשים יקראו שהם מדברים על ילדים קטנים או מבוגרים עם ''מנת יתר(????)'' Saifan 18.08.19 08:39 37
  ''אין כיום הוכחה חד-משמעית כי קנאביס יכול לגרום למחלת נפש באדם בריא'' סמולני_מפוכח 18.08.19 06:54 7
     כרגיל אצל מעריצי הקנאביס, קריאה סלקטיבית, חצי אמת שגרועה משקר, וחוסר רצון להתבלבל מעובדות... סייר 18.08.19 08:53 48
         אין בדבריך (ודבריו) שום חדש... קפטן הוק 18.08.19 09:05 56
             יותר מדי קנאביס? ''בדברי'' אין חדש? היכן ראית את ''דברי''? סייר 18.08.19 09:17 59
                 סייר נראה לי שקמת על צד שמאל... ציטוט הוא לא הבאת דברים? קפטן הוק 18.08.19 09:19 60
                     יש אנשים עם נטייה לאלכוהוליזם או לנרקומניות, והם לעולם לא ידעו זאת כי הם לא שתו כוס אחת ולא הזריקו פעם אחת. Cheshire Cat 18.08.19 09:27 63
                         אל תעלב BlueBus 18.08.19 09:59 64
                             אל תעלב. Cheshire Cat 18.08.19 10:12 66
                                 הסם הזה מסוגל לעשות דברים מאוד מאוד מכוערים, אין שאלה בכלל, ראיתי בעיני. אבל ממה שאני מכיר זה לא קפטן הוק 18.08.19 10:38 71
                         אתה צודק, אבל בעיני כל אחד צריך לעשות את השיקולים שלו. זה לא המקום של המדינה להתערב. קפטן הוק 18.08.19 10:36 70
                             בזה אני איתך. אני לא חושב שקנאביס יותר מסוכן מאלכוהול וצריך לאפשר שימוש חופשי עם כל המגבלות שיש על סיגריות. Cheshire Cat 18.08.19 12:10 81
     הקנאביס יכול לגרום לבעיות נפשיות לצעירים. אלי 18.08.19 09:05 55
         לעורר, לא לגרום קפטן הוק 18.08.19 09:20 61
  כתבה חשובה מאוד! וכל מגיני הקנאביס שיעצרו ויתייחסו לעובדות boken 18.08.19 06:58 8
     גם ריצה עושה דופק מהיר. רובי news 18.08.19 07:40 27
         בהחלט תגובת השנה... סייר 18.08.19 08:58 51
  מספר הפניות הקשורות לקנאביס בשנה = מספר הפניות הקשורות לאלכוהול בסופ''ש אחד קיצי AvniY 18.08.19 06:59 9
  הדברים מדברים בעד עצמם מנדי 18.08.19 07:00 10
  עכשיו כל תומכי הקנאביס יקפצו.. protos 18.08.19 07:00 11
     דווקא בגלל זה צריך פיקוח, הסדרה, משהו... זה לא ייעלם מהרחוב, אז לפחות שיהיה נקי ורווחי לכולם AvniY 18.08.19 07:02 12
     הקנאביס עצמו אינו חומר רעיל או מסוכן. ירושלמי 194 18.08.19 07:10 14
     אתה לא יודע כמה מחקר וכסף צריך להשקיע בשביל המילה ״בגלל״... היגיון 18.08.19 07:11 15
     ולי זה עוזר בכאבים , ולפוסט טרואמה Sub woofer 18.08.19 07:30 25
     לאנשים עם בעיות בתחום הנפשי יש נטיה לשימוש בסמים. קנאביס עשוי להקל על התסמינים בטווח הקצר SlevinKelevra 18.08.19 07:55 31
     הנה קופץ דר' מוטי משיח, סגן מנהל ביה''ח אברבנל - ומפריך את כתבת התעמולה הזו ואת תגובת הבורות שלך שמשון הגיבון 18.08.19 17:00 88
  כתבת תעמולה. אפס הוכחות לכלום... היגיון 18.08.19 07:09 13
  מי שהמציא את הכותרת צריך אשפוז --- ''אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי בעקבות שימוש בקנאביס'' לירון 18.08.19 07:16 16
     זה נכון ולא נכון, הקנאביס לא גורם לבעיות פסיכיטריות אלא מהווה קטליזטור אצל חלק מן האנשים שיש להם שולץ 18.08.19 08:47 43
  וואי וואי איזה סכנת מוות לומי 18.08.19 07:18 17
     כתבת הכנה להנחתה על סילבר breslevhead 18.08.19 07:23 19
  יש לי חבר שכעת נמצא בגמילה משימוש בקנאביס. איש ונוב לו 18.08.19 07:26 21
     ואני מכיר אישית לומי 18.08.19 09:05 57
  מהי כמות האנשים שמתים מדי שנה תוך כדי פעילות ספורטיבית? אוהב 18.08.19 07:27 22
  כתבה ממומנת ומלאה בשקרים Sub woofer 18.08.19 07:28 23
  רמת אמינות של הכתבה:ביבי בקרוב מפנה את חאן אל אלחמר אורוול 1984 18.08.19 07:29 24
  הלפרן מתנגד ידוע לקנאביס ולא מהסס לעוות נתונים או לשקר: “אנשים מתים מקנאביס” אמר בעבר SlevinKelevra 18.08.19 07:39 26
     https://m.ynet.co.il/Articles/5297504 עטרה 18.08.19 08:46 42
  השבחת הזנים דופקת תראש אריק 18.08.19 08:30 35
     הזנים הרפואיים אינם סינתטיים. brosh 18.08.19 09:16 58
  כל המשתמשים יוצאים להגנת הסם Queen_O 18.08.19 08:32 36
     אני לא משתמשת, ואני בעד. עטרה 18.08.19 08:40 40
     אני חולת סרטן גרורתי וכל בוקרבאחרי ''מודה אני'' אני מברכת בורה פרי הקאנביס! לימור 18.08.19 08:58 50
         רפואה שלמה אמן! בן-יוסף 18.08.19 10:55 74
  כמה שקרים בכתבה אחת. ortal 18.08.19 08:39 38
     אשמח לפירוט השקרים.ישמצב שאשתכנע. ביריון 18.08.19 08:49 44
         קודם כל ortal 18.08.19 09:01 53
             תודה על ההסבר המפורט הזה. ביריון 18.08.19 09:03 54
         ועודדבר ortal 18.08.19 11:46 76
             תודה. כעת אני באמת מבין יותר את נושא הקנביס. נראה שהשד אינו נורא. כל כך. ביריון 18.08.19 11:49 77
             מי שנכנס לאשכול ולא קרא את התגובות שלך כאן - הקליק לחינם אריק 18.08.19 17:27 93
                 1 ortal 20.08.19 20:49 94
  מדגישים כאן שזה בשימוש קיצוני או מרוכז מאוד. עטרה 18.08.19 08:39 39
     שזאת הנורמה בישראל ארץ המסוממים הברלינאי 18.08.19 08:51 45
  על סמים, אלכוהול, תרופות, וכל השאר הברלינאי 18.08.19 08:52 46
     אני לא לוקחת סמים מאף סוג ומספיק לבלבל את המוח. בסדר? עטרה 18.08.19 09:01 52
     התגובות אליך יהיו לא משהו כי אתה מדבר על תחום שאין לך מושג בו וגם מה שכתבת מוכיח שאתה לא מבין שולץ 18.08.19 09:22 62
  לפי הכתבה זה ניתן לאנשים שממילא חולים, אז איך יודעים? איש צעיר 18.08.19 08:52 47
  הסיבה מספר אחת לחולי בישראל זה נזקי זיהום אוויר, מאותם מפעלים שגם הבעלים של התקשורת ריקרדו 18.08.19 10:20 68
  כתבה ממומנת על טהרת הזוהמה. CarpeDiem 18.08.19 10:29 69
  לא הבנתי מדוע כל המגיבים פה מתרגזים יודע שלא יודע 18.08.19 10:44 72
  כמה זה 118 מתוך למעלה ממיליון ? kitzz 18.08.19 10:48 73
  הפסקתי לקרוא כשהרופה טען שקאנביס גורם למקרי אלימות. Bostonterrier 18.08.19 11:19 75
     בדיוק ortal 18.08.19 12:04 79
     חח דיויד מהקריות 18.08.19 12:19 84
  כתבה ללא שום ערך אינפורמטיבי. A_G 18.08.19 12:17 83
  איפה הנתונים על סמים חוקיים כמו אלכוהול וניקוטין? הקוריאני 18.08.19 13:11 85
  הכל שאלה של מידה מר מייט 18.08.19 13:20 86
  היי, אני המיעוט זה שמעולם לא עידן סמים כי אין בזה שום צורך סביר אדם בריא. LM22 18.08.19 17:02 89
  הרבה פחות ממספר הפונים לחדרי מיון בשל ''שימוש במכונית'' Reflektor 18.08.19 17:03 90
  אויש כמה כתבתי על זה כאן. איפה אותם גאונים שכתבו לי שאני הוזה? טלקו 18.08.19 17:24 92

   
   
yaboosh לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.5.07
15248 הודעות, 76 מדרגים, 146 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    06:34   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ולמען הסדר הטוב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כמה פונים היו מהסם החוקי שנמכר בכל פינה הלא הוא האלכוהול?


"אוטוטו בועת הנדל"ן מתפוצצת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
omegalul
חבר מתאריך 3.4.18
2281 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    06:38   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אפשר להוסיף את הסיגריות אם המספר לא מספק  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סוף פסוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.7.08
7598 הודעות, 67 מדרגים, 131 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:55   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. לא צריך להוסיף לא סגריות ולא אלכוהו... רק לבדוק את החומר שהחולים הגיעו בעקבותו  
בתגובה להודעה מספר 2
 

האם מדובר על חומר נקי או מרוסס...
משום מה יש לי תחושה שלא מדובר על חומר נקי.. בעבר שבדקו את החומר על מטופלים במחקרים רפואיים לא היית תוצאה אחת אפילו של תגובה פסיכוטית...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גן_Jah
חבר מתאריך 6.12.18
481 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    11:51   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. מן הסתם שרוב רובם של אותם מתאשפזים,הם בני נוער,או בגירים שיש להם פוטנציאל למחלת נפש, והקנאביס ''העיר'' אותה.  
בתגובה להודעה מספר 49
 
  
קנאביס=סם
סם=תרופה
וכמו כל תרופה אחרת,הקנאביס "מחיה מתים" אבל גם "ממית חיים".כלומר מקים חולים ממיטת חוליים,ומנגד מחליא את הבריאים.

מי שבריא וחפץ להשתמש בתרופה הנפלאה הזאת בשל השפעותיה המשרות אופוריה,דהיינו"שימוש פנאי",צריך לדעת כיצד לצרוך אותה בשיקול דעת ובאחריות.
יש לזכור שכמות הTHC בקנאביס כיום גבוהה פי כמה מהקנאביס בדורות קודמים,ומגיעה לרמות מטורפות של 25% ומעלה,במיוחד במיצויים השונים כמו "שאטר" ואייסוליטור וכ"ו שמטפסים לרמות של 50%-70% ואף יותר.

כך או כך, צריכת קנאביס עדיין עדיפה ופחות מסוכנת משאר סמים בין אם חוקיים כמו אלכוהול וניקוטין, כול שכן מהסמים הבנזודיאזפינים והאופיאטיים הקשים,המחולקים חופשי חינם לכל דורש.

יש לדעת,שבארצנו הקטנטונת והמושחתת עד צוואר, בכדי לקבל רישיון לצרוך קנאביס, צריך להיות מטופל מעל לשנה לפחות ב"מרפאת כאב",ולעבור תהליך הנקרא "מיצוי טיפול". זאת אומרת שבשביל לקבל אישור להתנסות בקנאביס רפואי, צריך תחילה להתנסות בהדרגה בכל סוגי הסמים הקשים,הרעילים והארורים על כול סוגיהם: החל מסרטרלין וציפרלקס דרך תרמדקס פרקוסט וקלונקס ועד מורפין אוקסיקודון ופנטניל, הידועים לשימצה בסכנותיהם וקטלניותם הרבה.

שורות אלו נכתבו בצער,ומתוך איחולים לשינוי במדיניות הקלוקלת, המנוהלת ע"י שליטי בובה העושים את רצון הטייקונים,פוליטיקאים ושאר אנשים שחשים מרוממים מעם,ומשמנים את המערכת לטובת אינטרסים סוציולוגיים-כלכליים מפנים ומחוץ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
6827 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    17:08   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. די עם הרומנטיזציה של הקנאביס. חומרים פסיכואקטיבים עלולים לגרום להתפרצויות פסיכוטיות ולבעיות נפשיות אחרות  
בתגובה להודעה מספר 49
 
  
גם אם הם בצורה הטהורה ביותר שלהם. הנתון שאתה מביא הוא שקרי (או שמדובר במחקר עלוב), מפציר בך לתת קישור למחקר שאומר שקנאביס לא יכול לעורר תגובות פסיכוטיות.

נ.ב
כמו תמיד אני מפרסם הבהרה - מעשן קנאביס להנאתי, אבל אסור לשקר ולהיות חלק מהקבוצה ההזויה של מעריצי הקנאביס.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
argon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.12.18
606 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    10:02   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. מפלגת המסוממים = מנדטים של הימין זרוקים לפח. מעלים את אחוז ה0מול והערבים בכנסת  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
protos לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
1053 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    06:52   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הכתבה על קנאביס לא על אלכוהול  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
אין ספק שאלכוהול הרבה יותר גרוע אבל מסתבר שלאנשים מסוימים גם שימוש בקנאביס הוא מסוכן. רק אתמול ראיתי כתבה עם אח של עילי בוטנר הזמר שהיה במשך שנים במצב נפשי קשה בגלל שימוש בקנאביס.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nitzan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
6801 הודעות, 34 מדרגים, 53 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    06:54   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לאנשים מסוימים גם שימוש בבוטנים מסוכן מאוד, זו לא סיבה לאסור את הבוטנים בחוק  
בתגובה להודעה מספר 5
 


הניצחון למתמידים!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.18
5949 הודעות, 63 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:22   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אבל לבוטנים אין כת מעריצים מטורפת שסוגדת להם ואומרת שהם מרפאים הכל מפצעי בגרות ועד טחורים..  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.05
16341 הודעות, 102 מדרגים, 198 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:25   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. בוטנים מטפלים בהתקפי אפילפסיה? בעיות בתפקוד המיני? מיגרנות? דיכאון?  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האיש מן הבקעה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.1.14
1738 הודעות, 27 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:48   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. גם בתופעות הנל זה לא לכולם  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
עובד/עוזר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.18
5949 הודעות, 63 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:51   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. עם בוטנים מטפלים בתופעה של חוסר צימאון לבירה..  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avitano לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.5.13
8363 הודעות, 86 מדרגים, 170 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    16:50   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. חחחח לגמרי  
בתגובה להודעה מספר 30
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shnorkel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.1.14
2043 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    10:14   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. אם תוציא את הבוטנים מחוץ לחוק ועוד איך תהיה  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Crucial
חבר מתאריך 2.4.12
266 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    12:04   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. וזאת סיבה לאסור על משהו בחוק?  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  
גם לאבוקדו יש "כת" כזאת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלמה_המלך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
2797 הודעות, 21 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:51   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. קנאביס מרוסס...  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
ידוע שיש אנשים רעים בעולם שמרססים קנאביס בחומרי הדברה למקסם את הסאטלה...

תכלס... צריך לחקור את החומר ולוודא את תקינותו... לפני שיווקו.

המממ... שוק חופשי עם תקנים זה התשובה.

#מצביע_זהות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בדיעבד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.16
5210 הודעות, 74 מדרגים, 137 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:00   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. ניקוטין!  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
החלילן מהמלין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.3.15
2828 הודעות, 68 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:40   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. ותופעות לוואי של תרופות?  
בתגובה להודעה מספר 1
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.6.16
3951 הודעות, 77 מדרגים, 154 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    12:13   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. חבל שלא טרחת לקרוא הכל, הכתבה דווקא כן טרחה להתייחס לנתון הזה:  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
ובכן, לפי הכתבה, בעבר האלכוהול היה בראש הרשימה, וכיום גם הקנאביס וגם האופיאטיים חלפו על פניו.
אני חלילה לא מטיף לשימוש באלכוהול, והטוב ביותר הוא להיות הכי סאחי ולהימנע מהכל, כולל משככי כאבים, ואפילו עישון של סיגריה רגילה.
אני אישית, על עצמי, מקפיד אפילו באופן קיצוני יותר, ומעדיף לעבור טיפולים רפואיים שונים (כמו למשל טיפולי שיניים) ללא הרדמה, וגם ללא כדורים נגד כאבים לאחר מכן;
הכאב הנ״ל, המוגבל בזמן, מתגמד לעומת הנזק שכל החומרים הנ״ל גורמים לאורך שנים.
אחרי שנתקלתי בכל כך הרבה אנשים שקנאביס הרס להם את החיים
(ואצל חלקם זה קרה במפתיע אחרי שנים רבות שהוא בכלל לא הזיק להם)
אני ממליץ לכולנו לשמור מרחק גם מאלכוהול, גם מקנאביס, גם מאופיאטיים, גם ממשככי כאבים, ואפילו מסיגריות תמימות.
תהיה סאחי, אחי; היום זה הכי הכי!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי 194
חבר מתאריך 14.8.18
417 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    06:47   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לבדוק טוב טוב מי שילם על הכתבה הזאת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יש לא מעט שקרים בכתבה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Starback לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.15
7602 הודעות, 41 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    06:48   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. 1+  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Rota לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.18
5144 הודעות, 36 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:56   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. +1  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
אכן והשקרים מדבקים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בדיעבד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.16
5210 הודעות, 74 מדרגים, 137 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:01   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. 1+  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Saifan
חבר מתאריך 13.11.18
253 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:39   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. האמת שהכתבה נורמלית אם אנשים יקראו שהם מדברים על ילדים קטנים או מבוגרים עם ''מנת יתר(????)''  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמולני_מפוכח
חבר מתאריך 3.4.18
605 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    06:54   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. ''אין כיום הוכחה חד-משמעית כי קנאביס יכול לגרום למחלת נפש באדם בריא''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תודה ושלום            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סייר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.03
12233 הודעות, 111 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:53   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. כרגיל אצל מעריצי הקנאביס, קריאה סלקטיבית, חצי אמת שגרועה משקר, וחוסר רצון להתבלבל מעובדות...  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
את החצי השני של המשפט לא טרחת לקרוא.
לנוחיותך:
"אין כיום הוכחה חד-משמעית כי קנאביס יכול לגרום למחלת נפש באדם בריא, אולם ישנם מקרים שבהם שימוש בצמח עלול להוביל להתפרצות מחלה שכזו"            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.8.11
7150 הודעות, 37 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:05   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. אין בדבריך (ודבריו) שום חדש...  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סייר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.03
12233 הודעות, 111 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:17   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. יותר מדי קנאביס? ''בדברי'' אין חדש? היכן ראית את ''דברי''?  
בתגובה להודעה מספר 56
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.8.11
7150 הודעות, 37 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:19   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. סייר נראה לי שקמת על צד שמאל... ציטוט הוא לא הבאת דברים?  
בתגובה להודעה מספר 59
 
  
אין חדש בעובדה שקנאביס עלול לגרום להתפרצות, אך לא לעורר יש מאין


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.18
5949 הודעות, 63 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:27   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. יש אנשים עם נטייה לאלכוהוליזם או לנרקומניות, והם לעולם לא ידעו זאת כי הם לא שתו כוס אחת ולא הזריקו פעם אחת.  
בתגובה להודעה מספר 60
 
  
הם לא "עוררו" את הבעיה.

מי שלא יעשן קנאביס לא ידע אם קנאביס יכול לעורר אצלו בעיה
נפשית שכרגע נמצאת בתרדמה ואולי לא תתפרץ אף פעם.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BlueBus
חבר מתאריך 24.7.18
404 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:59   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. אל תעלב  
בתגובה להודעה מספר 63
 
  
אבל אם אתה לא יודע או מכיר עדיף לא להפיץ שטויות.

קנאבים לא יצור לך אף מחלת נפש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5949 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    10:12   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. אל תעלב.  
בתגובה להודעה מספר 64
 
  
אבל אם אתה חסר הבנת הנקרא או לא מכיר, אז עדיף לא להפיץ שטויות.

לא אמרתי שקנאביס יוצר, כתבתי שהוא מעורר.. ואם אתה לא מאמין
אז תשאל בבתי החולים הפסיכיאטרים, הם כבר יסבירו לך למה הסם
הזה מסוגל.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק
חבר מתאריך 7.8.11
7150 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    10:38   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. הסם הזה מסוגל לעשות דברים מאוד מאוד מכוערים, אין שאלה בכלל, ראיתי בעיני. אבל ממה שאני מכיר זה לא  
בתגובה להודעה מספר 66
 
  
משאכטה בסוף היום פה ושם, אלא משימוש אגרסיבי וחסר תקנה (30-40 באנגים ביום ויותר).
משהו שאדם נורמטיבי לא יעלה על דעתו לעשות.


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק
חבר מתאריך 7.8.11
7150 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    10:36   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. אתה צודק, אבל בעיני כל אחד צריך לעשות את השיקולים שלו. זה לא המקום של המדינה להתערב.  
בתגובה להודעה מספר 63
 
  


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat
חבר מתאריך 3.9.18
5949 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    12:10   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. בזה אני איתך. אני לא חושב שקנאביס יותר מסוכן מאלכוהול וצריך לאפשר שימוש חופשי עם כל המגבלות שיש על סיגריות.  
בתגובה להודעה מספר 70
 
  


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלי
חבר מתאריך 4.7.19
144 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:05   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. הקנאביס יכול לגרום לבעיות נפשיות לצעירים.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
וודוקה אצל הצעירים הוא נפוץ יותר בשנים האחרונות. לפיד העלה את המיסוי על אלכוהול. לנוער הצעיר משלם לקנות קנאביס. במכביל לללימודי הסכנות בביתי הספר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק
חבר מתאריך 7.8.11
7150 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:20   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. לעורר, לא לגרום  
בתגובה להודעה מספר 55
 
  


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
boken
חבר מתאריך 8.2.15
6774 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    06:58   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כתבה חשובה מאוד! וכל מגיני הקנאביס שיעצרו ויתייחסו לעובדות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וכן אני עישנתי קנאביס לא מעט.
יש המון אנשים שזה עושה להם ממש לא טוב כמו התקפי חרדה ודופק מהיר ועוד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רובי news לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.15
5685 הודעות, 64 מדרגים, 117 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:40   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. גם ריצה עושה דופק מהיר.  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
מספיק כבר עם הדמגוגיה הזאת. קנביס לא הורג ואם כן זה נדיר ביותר ובגלל בעיה אצל הצורך ולא בגלל הצמח. כמה נזק עושה אלכוהול כמה נזק עושות סיגריות? נו באמת ! זו אפילו לא השוואה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סייר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.03
12233 הודעות, 111 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:58   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. בהחלט תגובת השנה...  
בתגובה להודעה מספר 27
 
  
"קנביס לא הורג ואם כן זה נדיר ביותר ובגלל בעיה אצל הצורך ולא בגלל הצמח."            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
AvniY לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.7.14
4640 הודעות, 33 מדרגים, 61 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    06:59   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מספר הפניות הקשורות לקנאביס בשנה = מספר הפניות הקשורות לאלכוהול בסופ''ש אחד קיצי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
118 בשנה זה 1 לכ-3 ימים.
אני מתערב שיותר אנשים פונים בגלל ששרט אותם חתול ברחוב מאשר בגלל קנאביס :S


https://topquotesabout.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מנדי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.19
2379 הודעות, 5 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:00   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. הדברים מדברים בעד עצמם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שימרו מרחק מהחומרים הנזכרים בכתבה ותרוויחו בריאות טובה יותר בהרבה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
protos לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
1053 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:00   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. עכשיו כל תומכי הקנאביס יקפצו..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ויגידו בקולי קולות - זאת כתבה ממומנת, כתבה עם מימצאים לא נכונים, אלכוהול וסיגריות הרבה יותר גרוע ועוד..
אתחיל ואומר שאין לי התנגדות עקרונית לקנאביס אבל צריך להכיר בעובדה שזה אכן צמח שיכול להיות מסוכן לאנשים מסוימים במיוחד לנוער וגם לאנשים במצבים נפשיים מסוימים. רק אתמול היתה כתבה עם אח של הזמר עילי בוטנר שבגלל שימוש בקנאביס (לדבריו) היה במצב נפשי קשה במשך שנים. אני גם מכיר עוד כמה אנשים שהיו במצב נפשי לא טוב בגלל השימוש בקנאביס בהודו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
AvniY לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.7.14
4640 הודעות, 33 מדרגים, 61 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:02   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. דווקא בגלל זה צריך פיקוח, הסדרה, משהו... זה לא ייעלם מהרחוב, אז לפחות שיהיה נקי ורווחי לכולם  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  


https://topquotesabout.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי 194
חבר מתאריך 14.8.18
417 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:10   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הקנאביס עצמו אינו חומר רעיל או מסוכן.  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
אין תיעוד בהיסטוריה של בן אדם שמת ממינון יתר של קנאביס.

זה שהוא עלול להיות "טריגר" להתפרצות מחלות נפש, לא אומר שצריך להכפיש את הצמח הזה.
באותה מידה כל דבר אחר בעולם (בין אם חוקי ובין אם לא) עלול היה לעורר את המחלה אצל אותו אדם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.11.16
903 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:11   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אתה לא יודע כמה מחקר וכסף צריך להשקיע בשביל המילה ״בגלל״...  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Sub woofer לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.10.16
1237 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:30   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. ולי זה עוזר בכאבים , ולפוסט טרואמה  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
10921 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:55   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. לאנשים עם בעיות בתחום הנפשי יש נטיה לשימוש בסמים. קנאביס עשוי להקל על התסמינים בטווח הקצר  
בתגובה להודעה מספר 11
 

ערכתי לאחרונה בתאריך 18.08.19 בשעה 08:13 בברכה, SlevinKelevra
 
אך כמובן שאינו תחליף לטיפול מקצועי, שבלעדיו עלולה לחול החמרה בטווח הרחוק. במקרים אלו השימוש בקנאביס הוא רק הסימפטום של הבעיה ולא הגורם לה. לכן כדי לעזור לאותם אנשים דרוש טיפול פסיכיאטרי או פסיכולוגי שמתמודד עם הבעיות במקור.

קשר או מתאם אינו מעיד על סיבתיות ואין אף הוכחה שקנאביס גורם למחלות נפש. דווקא לגבי אלכוהול יש הוכחות, ראה כאן:
https://rotter.net/forum/scoops1/563887.shtml#47            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמשון הגיבון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.7.17
1229 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    17:00   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. הנה קופץ דר' מוטי משיח, סגן מנהל ביה''ח אברבנל - ומפריך את כתבת התעמולה הזו ואת תגובת הבורות שלך  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
"מחלת הסכיזופרניה היא מחלה שפורצת בגילאי ה-20. היא פורצת באחוז באוכלוסיה בכל מקום בעולם.... יש מיליוני משתמשים בקנאביס, ויש תמיד אחוז שיקבל פסיכוזה.... האחוז הזה נותר אותו אחוז והוא יכול לבוא מכל גורם פתוגני... בוא נשים את הדברים בפרופורציה... היחס נשאר אותו יחס, האחוז נשאר אותו אחוז."

https://www.youtube.com/watch?v=hGd1tSeC3LI            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
היגיון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.11.16
903 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:09   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. כתבת תעמולה. אפס הוכחות לכלום...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לירון
חבר מתאריך 11.5.04
5802 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:16   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. מי שהמציא את הכותרת צריך אשפוז --- ''אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי בעקבות שימוש בקנאביס''  
בתגובה להודעה מספר 0
 

אין חיה כזו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שולץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
12871 הודעות, 50 מדרגים, 45 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:47   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. זה נכון ולא נכון, הקנאביס לא גורם לבעיות פסיכיטריות אלא מהווה קטליזטור אצל חלק מן האנשים שיש להם  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
את זה בגנטיקה...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לומי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.10.18
2505 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:18   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. וואי וואי איזה סכנת מוות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לפי הכתבה רצוי לעשן נייס גאי גם פחות מסוכן מקנביס וגם ניתן להשגה בקיוסק הקרוב במדף צמוד לוודקה ..לכל אדם הרכב כימי שונה בראש מה שטוב לי לא טןב לך יש כאלה שנדפקים מאלכוהול יש כאלה מקנביס ויש רגישים לבוטנים ולקטוז מי שרגיש שלא יצרוך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
breslevhead לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.2.19
685 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:23   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. כתבת הכנה להנחתה על סילבר  
בתגובה להודעה מספר 17
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש ונוב לו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.18
2579 הודעות, 34 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:26   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. יש לי חבר שכעת נמצא בגמילה משימוש בקנאביס.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לומי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.10.18
2505 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:05   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. ואני מכיר אישית  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
ילדה רגישה לבוטנים שמאושפזת בבית חולים ובמחלקה יש עוד ילדים עם רגישות ..סכנת מוות בוטנים מסוכנים מי שמוכר בוטנים רוצח ילדים!! הגיון מאוד בריא            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.05
16341 הודעות, 102 מדרגים, 198 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:27   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. מהי כמות האנשים שמתים מדי שנה תוך כדי פעילות ספורטיבית?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הגיע הזמן שנאסור גם אותה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Sub woofer לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.10.16
1237 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:28   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. כתבה ממומנת ומלאה בשקרים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורוול 1984 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.5.12
4348 הודעות, 44 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:29   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. רמת אמינות של הכתבה:ביבי בקרוב מפנה את חאן אל אלחמר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


השמאל מכין את הדרכון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
10921 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    07:39   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. הלפרן מתנגד ידוע לקנאביס ולא מהסס לעוות נתונים או לשקר: “אנשים מתים מקנאביס” אמר בעבר  
בתגובה להודעה מספר 0
 

("אנשים מתים מקנאביס": http://canna.bi/1qPOt2j )

בכתבה לא מעט אי דיוקים, עיוותים והוצאת נתונים מהקשרם המקורי, תוך ניסיון לנפח את הסכנות. אך גם עם איך שהיא מוגשת, אם מניחים את כל זה לצד השפעות האלכוהול, כל הסכנות והנזקים הנ"ל מתגמדים...

משמעות המשך האיסור על קנאביס, היא המשך התרחבות והחמרת בעיית הסמים. המלחמה בסמים נכשלה. השאלה אם מכאן ממשיכים במדיניות הכושלת או שמחשבים מסלול מחדש לעבר לגליזציה ואי הפללה לכל הסמים, שהוכיחו את יעילותם בצמצום בעיית הסמים ובהפחתת השימוש בקרב בני נוער.


מידע נוסף:
סקירה מדעית המשווה אלכוהול לקנאביס, מפי פרופ' לרפואת ילדים במאמר לניו יורק טיימס:
https://www.nytimes.com/2015/03/17/upshot/alcohol-or-marijuana-a-pediatrician-faces-the-question.html

חוות דעת מדעית לבית משפט על השפעות הקנאביס (ע"י ד"ר עידו מגן, חוקר קנאביס ממכון וייצמן):
https://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/uploads/2019/03/%D7%97%D7%95%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%A2%D7%AA-%D7%93%D7%A8-%D7%A2%D7%99%D7%93%D7%95-%D7%9E%D7%92%D7%9F.pdf

הבריטיש מדיקל ג'ורנל (BMJ): המלחמה בסמים נכשלה והרופאים צריכים להוביל לשינוי המדיניות:
https://rotter.net/forum/scoops1/361233.shtml

מומחי בריאות בכירים קוראים להפסיק את רדיפת צרכני הסמים (The Lancet) :
https://rotter.net/forum/scoops1/299775.shtml

דו"ח מומחים של משרד הבריאות של מדינת ניו יורק ממליץ על לגליזציה:
https://rotter.net/forum/scoops1/487241.shtml

ועדת הסמים של האו"ם ממליצה על אי הפללה לכל הסמים:
https://rotter.net/forum/scoops1/257496.shtml

נחשפה הטיוטה לועדת האו''ם: הפסקת ענישה עד 2019
https://rotter.net/forum/scoops1/287460.shtml

אי הפללה לכל הסמים בפורטוגל ובנורבגיה:
https://rotter.net/forum/scoops1/443070.shtml
https://rotter.net/forum/scoops1/443070.shtml#4

משרד המשפטים (ישראל) נגד מדיניות ההפללה: "שימוש בקנאביס הוא תופעה חברתית נורמטיבית":
https://rotter.net/forum/scoops1/371055.shtml
דו”ח הסניגוריה הציבורית: הפללת הקנאביס שגויה – לשקול לגליזציה מלאה:
https://rotter.net/forum/scoops1/489381.shtml

פרופ' שאולי לב-רן, יו"ר החברה הישראלית לטיפול בהתמכרויות: “אין חברה ללא סמים”, “נתנו צ’אנס לאיסור המוחלט על סמים ואלכוהול, וראינו שזה לא אפקטיבי” "הגישה הנכונה שיש לאמץ בעת ההתמודדות עם התופעה היא מזעור נזקים, באמצעות העברת מסרים חינוכיים ולא באמצעות ענישה":
http://canna.bi/1MDoDur            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1047 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:46   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. https://m.ynet.co.il/Articles/5297504  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
מקווה שהעתקתי נכון, ויש טונות כאלה.
לידיעה, היא לא מעשנת את זה, היא צורכת את השמן. זה גם אחד האופציות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אריק
חבר מתאריך 4.1.17
304 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:30   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. השבחת הזנים דופקת תראש  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל ה"רפואי" הזה דופק תראש. נקודה.

יוצרים צמחים סינטטיים וזה מה שקורה.

ואני מעשן גראס כמעט 20 שנה.
לא נוגע בזנים "משובחים".            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
brosh
חבר מתאריך 5.4.16
452 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:16   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. הזנים הרפואיים אינם סינתטיים.  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  
הם עברו השבחה גנטית של הכלאות.
עם זאת אני מסכים איתך עדיף לעשן לדעתי קנאביס שלא עולה על 15 אחוז THC.
לדוגמא בוודסטוק עישנו קנאביס עם 7-12 אחוז THC.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Queen_O לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.19
656 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:32   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. כל המשתמשים יוצאים להגנת הסם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


עו''ד (רו''ח)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1047 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:40   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אני לא משתמשת, ואני בעד.  
בתגובה להודעה מספר 36
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לימור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.11.15
7098 הודעות, 87 מדרגים, 169 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:58   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. אני חולת סרטן גרורתי וכל בוקרבאחרי ''מודה אני'' אני מברכת בורה פרי הקאנביס!  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  
רק אדם בריא יכול לזלזל במרפא של משהו אחר, תשתמשו במה שהרופאים ממליצים כמו מורפיום ואז הדרך לקבר פתוחה....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בן-יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.12.13
1220 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    10:55   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. רפואה שלמה אמן!  
בתגובה להודעה מספר 50
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ortal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.18
532 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:39   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. כמה שקרים בכתבה אחת.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
43313 הודעות, 252 מדרגים, 415 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:49   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. אשמח לפירוט השקרים.ישמצב שאשתכנע.  
בתגובה להודעה מספר 38
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ortal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.18
532 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:01   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. קודם כל  
בתגובה להודעה מספר 44
 
  
מדובר על סמי פיצוצויות ועל קאנביס ביחד.
מי שהכניס את שתיהן תחת מטריה אחת הוא אדיוט.

ובקשר לקאנביס-
אין מחקר, הוכחה, או כל דבר שאומר שקאנביס ממכר. להיפך. בקאנביס כל דבר ממכר מלבד הקאנביס, ההתנהגות של המעשן למשל, הכנסת טאבק לסיגריה שממכר.

המון אנשים לוקחים עכשיומקאנביס כתרופה, לא מעט מהם בני 70 ומעלה.
שהיום ברפורמה לא מוסברות לאנשים מה יכול לקרות לך ואת הכמות שאתה לוקח.
אדם בן שבעים פלוס.
אבוי לו אם יתחיל מיותר בטיפה ביום.
וגם זה לפני השינה.

לפני זמן מה הגעתי לקשישה, כאבי בטן וגב איומים, בכי צווחות ומה לא.
נתנו לה בקושי טיפה.
תוך 10 דקות נרדמה.
אחרי ארבע שעות, כל הצואה (ותסלחו לי על הגרפיקה) יצאה החוצה. השרירים התרפו והצואה יצאה בכמויות.
המטפלת שלה נבהלה.
לא עזר שאמרנו לה שזה נהדר והנה לקשישה כבר לא כואב.
היא נלחצה
ונסעה איתה לבית חולים.
שיחררו אותה אחרי שעה.

קאנביס זאת תרופה
וצריך לדעת ולהכיר את תופעות הלוואי שלה כמו שאנשים מכירים תופעות לוואי של תרופות אחרות.

בארץ הקאנביס הרפואי הוא עדיין יצור כלאיים, משהו בין לא חוקי לרישיון.
חלק מחברות התרופות מפילאות לחץ גדול על הרופאים.
הרפורמה הורגת חולים
מפריעה לרצף טיפולים

אין להשיג קאנביס רפואי למרות שיש לך רישיון.

ואין לי ספק שהטיימינג בהוצאת הכתבה משחק תפקיד חשוב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
43313 הודעות, 252 מדרגים, 415 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:03   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. תודה על ההסבר המפורט הזה.  
בתגובה להודעה מספר 53
 
  
אני מניח שגם עניין המינון חשוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ortal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.18
532 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    11:46   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. ועודדבר  
בתגובה להודעה מספר 44
 
  
בערך לפני חמש שנים.
הקאנביס הרפואי התחיל לתפוס תאוצה ואנשים מכל הגילאים, עם מגוון מחלות, מכל העדות והעשירונים התחילו להבין את ההקלה שבשימוש בקאנביס.
מין הסתם ברגע שמספר המטופלים בקאנביס גדל מאוד נהיו יותר פניות למיון.

ילד בן 20 שלוקח שכטה לראש לך ןשונה וחווה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
43313 הודעות, 252 מדרגים, 415 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    11:49   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. תודה. כעת אני באמת מבין יותר את נושא הקנביס. נראה שהשד אינו נורא. כל כך.  
בתגובה להודעה מספר 76
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אריק
חבר מתאריך 4.1.17
304 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    17:27   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. מי שנכנס לאשכול ולא קרא את התגובות שלך כאן - הקליק לחינם  
בתגובה להודעה מספר 76
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ortal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.18
532 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ט באב תשע''ט    20:49   20.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. 1  
בתגובה להודעה מספר 93
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1047 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:39   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. מדגישים כאן שזה בשימוש קיצוני או מרוכז מאוד.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מה מטרת הכתבה? כי אין בה בשר לשכנוע כנגד הקנאביס.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הברלינאי
חבר מתאריך 4.5.19
158 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:51   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. שזאת הנורמה בישראל ארץ המסוממים  
בתגובה להודעה מספר 39
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הברלינאי
חבר מתאריך 4.5.19
158 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:52   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. על סמים, אלכוהול, תרופות, וכל השאר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אני אישית לא מעשן, לא משתמש בסמים מכל סוג, לא נוגע בתרופות אלה אם אני באמת צריך, וברוך השם גם בגילי אני בריא כמו שור ולא הייתי חולה כבר כמה שנים טובות. באלכוהול אני כן נוגע, אבל מקצת בירות וכוס ויסקי פעם ב לא יקרה לי כלום. בטח שאין לי התמכרות מהכמויות הלא גדולות שאני שותה.

בנוסף אני כן מאמין שכל אחד זכותו לעשות מה שבא לו עד גבולות שהוא מהווה סכנה לאחרים או נטל למדינה.

ופה הבעיה הגדולה:

בהולנד יש לגליזציה אבל כמות המשתמשים מהאוכלוסיה המקומית נמוכה מאוד.
בכלל באירופה, כולל גם בברלין, יש עצימת עין ויש סוחרי סמים ברחובות.
רק שההבדל הגדול הוא שבאירופה רק אחוז קטן משתמש בסמים, ואלה שכן רובם ניסו פעם-פעמים בחיים והשאר קרוב ל-100 אחוז משתמשים בסמים פעם בהרבה זמן.

המצב שונה לגמרי ממה שקורה בארץ שרוב האוכלוסיה מסתממת למוות כמה פעמים ביום! לא סתם באירופה צוחקים על הישראל שהם יעשנו כל דבר וישראלים הם העם המסומם ביותר בעולם.
בישראל כיום משאתה ילד קטן המורה דוחפת לך בכוח את סם הרטלין - סם שאסור לשימוש מתחת לגיל 21 באירופה. ומפה כולם יוצאים מסוממים שהם גדלים.
ואז קוראים על התופעות ההוזיות שיש רק בישראל על ילדים על רטלין, ואז עוברים לגז צחוק וגז מזגנים ואז לגראס, חשיש, הרואין וניס גיא ושאר הסמים שחלקם יש רק בישראל ארץ המסוממים מספר אחת בעולם.

וזה יוצר נטל על המדינה כל האוכלוסיה הזאת שנרקבת לאט לאט למוות והמוח שלהם מחורר יותר ממסננת.

ואתה רואה את התוצאות במגע עם ישראלים: מצבי רוח קיצונים ורצון לדקור את כל העולם ואישתו.

נולדתי בישראל, אני עדין מדבר עברית ורואה את עצמי כיהודי ישראלי, אבל אני כבר במצב שאני כבר לא יכול לדבר עם הרבה ישראלים בארץ בלי לנסות לא לדרוך על ביצים ושמישהו ידקור אותי או יתהפך עלי בגלל מצבי רוח קיצונים.

אני מניח שגם התגובות לתגובה הזאת יהיו קיצוניות בהשפעת הסמים, וזה יוכיח לגמרי את מה שכתבתי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה
חבר מתאריך 20.7.17
1047 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:01   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. אני לא לוקחת סמים מאף סוג ומספיק לבלבל את המוח. בסדר?  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
תקרא קצת מאמרים בנושא ואל תנסה להפיל הכול על הקנאביס.
מדובר על הקנאביס!!!! לא קוקאין, לא ריטלין ולא כל מה שאתה מנסה לערבב פה.
החוקיות של זה היתה מטפלת בסוחרי סמים מצויין. הייתה מעלימה אותם, ומונעת מהם לנסות לשכנע ולמכור קוקאין.
אבל במקום שתקרא קצת לעומק, ותבין מה קורה פה לאנשים וילדים חולים שסובלים, אתה מעדיף לעצום עיניים ולהישאר בעולם מיושן.
ממני, הלא מסוממת, ולא עם ריטלין, ועובדת בעבודה נורמלית, ולא רבה עם אנשים ברחוב ועם אחיינית חולה שהקנאביס מציל לה את החיים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שולץ
חבר מתאריך 28.7.14
12871 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    09:22   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. התגובות אליך יהיו לא משהו כי אתה מדבר על תחום שאין לך מושג בו וגם מה שכתבת מוכיח שאתה לא מבין  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
כלום, למה אתה נותן דוגמא את אירופה ועוד את גרמניה ? מה עם ארה"ב ?

לגבי אירופה אתה גם טועה, צריכת קנאביס עולה באחוזים גבוהים ותעלה ככל שהדבר יהפוך לחוקי יותר ויותר, השימוש שם הוא גם בCBD ולא רק THC כמובן.

בקיצור, אתה כותב בלי ידע ועל כן צפה תגובות בהתאם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש צעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.12.08
24601 הודעות, 164 מדרגים, 302 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    08:52   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. לפי הכתבה זה ניתן לאנשים שממילא חולים, אז איך יודעים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


תמיד אמשיך לנשק מזוזות


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ריקרדו
חבר מתאריך 1.4.12
368 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    10:20   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. הסיבה מספר אחת לחולי בישראל זה נזקי זיהום אוויר, מאותם מפעלים שגם הבעלים של התקשורת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בן הממנמנים הגדולים של פינות בתוכניות אירוח אלה חברות פארמה, קונים סדרת כתבות "מחקרים" ופרסומות, הקאנביס "גונב" להם 15% מההכנסות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
CarpeDiem
חבר מתאריך 7.7.02
162708 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    10:29   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. כתבה ממומנת על טהרת הזוהמה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יודע שלא יודע
חבר מתאריך 30.3.17
736 הודעות
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    10:44   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. לא הבנתי מדוע כל המגיבים פה מתרגזים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הכתבה, באה לקלל ויצאה מברכת.
125 זה אפילו לא מספר להשוואה סטטיסטית            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
100368 הודעות, 448 מדרגים, 878 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    10:48   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. כמה זה 118 מתוך למעלה ממיליון ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Bostonterrier לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.7.15
727 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    11:19   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. הפסקתי לקרוא כשהרופה טען שקאנביס גורם למקרי אלימות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
נו באמת ..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ortal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.18
532 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    12:04   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. בדיוק  
בתגובה להודעה מספר 75
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דיויד מהקריות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.1.19
1960 הודעות, 19 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    12:19   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. חח  
בתגובה להודעה מספר 75
 
  
הזויים
אחרי גוינט טוב כול מה שבא לך זה להתרסק על הספה לטחון במבה ולראות נטפליקס,ולא לחפש את מי לפוצץ במכות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
A_G לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.11
30322 הודעות, 125 מדרגים, 205 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    12:17   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. כתבה ללא שום ערך אינפורמטיבי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לא מצויין כמה ממקרי האישפוז הנ"ל מקורם בקנאביס שנקנה באופן לא חוקי (כלומר, אין שום ביקורת על טיב התוצרת) לעומת קנאביס רפואי, וכמה ממקרי האישפוז הנ"ל מקורם ברשלנות (ילד שצרך בטעות קנאביס, או קשיש שלקח בטעות כמות גדולה מדי).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
6858 הודעות, 69 מדרגים, 119 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    13:11   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. איפה הנתונים על סמים חוקיים כמו אלכוהול וניקוטין?  
בתגובה להודעה מספר 0
 

מה לגבי כל התרופות ללא מרשם של טבע וחברותיה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מר מייט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.12.18
1252 הודעות, 4 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    13:20   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. הכל שאלה של מידה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גם מקפה שחור אפשר לקבל אוברדוז...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
LM22 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
897 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    17:02   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. היי, אני המיעוט זה שמעולם לא עידן סמים כי אין בזה שום צורך סביר אדם בריא.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ועוד כמה עשרות שנים כשיגלו מה ההשפעות של עישון סמים לאורך כל החיים אני אשב ואצחק על כולכם אנשים מסכנים שלא יודעים אושר או רוגע בלי לעשן. 


"טוב למות בעד ארצנו"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Reflektor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.15
12551 הודעות, 68 מדרגים, 136 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    17:03   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. הרבה פחות ממספר הפונים לחדרי מיון בשל ''שימוש במכונית''  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.18
7555 הודעות, 103 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ז באב תשע''ט    17:24   18.08.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. אויש כמה כתבתי על זה כאן. איפה אותם גאונים שכתבו לי שאני הוזה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כשאמרתי לכם שחברי הפסיכיאטר פוגש את המסכנים האלה כל יום בגלל עישון קנאביס זילזלתם בי. הנה עוד הוכחה... טוב, כבר ידוע שמי שלא רוצה לראות, פשוט עוצם עיניים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות