גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #577212 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 577212        
ראשוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.10.08
5181 הודעות, 32 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ב באלול תשע''ט    11:30   22.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

צפו: חברי ארגון סגל ההוראה בטכניון מפגינים נגד ההנהלה  

צפו: חברי ארגון סגל ההוראה בטכניון מפגינים נגד ההנהלה

פורסם בתאריך: 22.9.19 10:51
מאת: שושן מנולה

חברי ארגון סגל ההוראה בטכניון מפגינים נגד הנהלת הטכניון בטענה להפרת ההסכם שנחתם בין הצדדים בנובמבר 2018 על תשלום של תוספות שכר. על השלטים נכתב: "אם אין כסף להוראה, תיקחו מההנהלה" ו"בושה לטכניון". כפי שנחשף ב"כלבו - חיפה והצפון", שנת הלימודים בטכניון נמצאת בסכנת ביטול

חברי ארגון סגל ההוראה בטכניון מפגינים בשעה זו (ראשון בבוקר) נגד הנהלת הטכניון. אנשי הסגל נושאים שלטים שעליהם נכתב "אם אין כסף להוראה, תיקחו מההנהלה" ו"הטעיתם וגם קיצצתם?".

חברי הארגון מציינים כי הם אחראים על ההוראה האקדמית בטכניון וכי בניגוד לכל היגיון, אין להם זכויות סטנדרטיות כפי שיש לכלל עובדי טכניון. היחס אליהם מצד הנהלת הטכניון, הם אומרים, עומד ביחס הפוך לתרומתם ולערכם המקצועי והאקדמי. "זוהי בושה לטכניון", קראו העובדים בהפגנה.

כפי שפורסם ב"כלבו – חיפה והצפון" ביום חמישי, שנת הלימודים בטכניון נמצאת בסכנת ביטול לאחר שארגון סגל ההוראה במוסד האקדמי הכריז על סכסוך עבודה ופתח בעיצומים. לטענתו של ארגון הסגל, אשר מונה כ-1,800 חברים, הסיבה להכרזה על סכסוך עבודה היא הפרת ההסכם שנחתם בינם לבין הנהלת הטכניון בחודש נובמבר 2018 על תשלום של תוספות שכר. במסגרת העיצומים לא יינתנו ציונים לנבחנים בסמסטר קיץ ובמועדי ב', ובשלב הבא, אומרים בארגון, אם הטכניון לא יחזור בו מהפרת ההסכם לא יהיה מנוס מהחרפת הצעדים עד להשבתת הלימודים.

הארגון דורש מההנהלה לעמוד בהסכם השכר שבו התחייבה ההנהלה לשלם לחברי סגל ההוראה תוספת הוראה ייחודית בארבע פעימות אך חדלה לעשות זאת לאחר שלוש פעימות בלבד, בטענה כי היא טעתה בחישוב מספרם הנכון של חברי הסגל. כתוצאה מכך, משכורתם של חברי הסגל נפגעה בשיעורים של בין 20 ל-50 אחוז. יצוין כי משכורתם של חברי ארגון הסגל נחשבת למשכורת נמוכה בטכניון בתחומי ההוראה וההדרכה.

https://www.colbonews.co.il/education/64341/

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הזוי. אם הם רוצים לשבות אז שלא יעבדו מהסמסטר הבא. ג'רי 22.09.19 11:53 1
     ככה זה בשביתות, הן כמעט תמיד על גב אנשים שלא אחראים לסיבת ההשבתה כינרת 22.09.19 11:57 2
         אני חושב שהרעיון המקורי שעמד מאחורי הזכות לשבות דווקא לא היה כזה ג'רי 22.09.19 12:12 3
             אתה צודק (כמעט) בהכל , אבל קח דוגמא של שביתה בשדה התעופה / רכבות . מי נפגע ? האזרחים שלא קשורים בכלל כינרת 22.09.19 12:26 4
                 אני מסכים איתך, אין להם הרבה ברירות, אולי הייתי מתחיל אבל מהשבתת בדיקת ש''ב (כי זה פוגע קצת פחות) ג'רי 22.09.19 12:30 5
                     כרגע אין לימודים ולכן בדיקת שעורי בית לא רלבנטי :( כינרת 22.09.19 12:37 6
                         לא הייתי אומר שהכשרת סטודנטים לעשיית מחקר זו המשימה העיקרית של הסגל הבכיר. ג'רי 22.09.19 12:42 7

ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
7042 הודעות
יום ראשון כ''ב באלול תשע''ט    11:53   22.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הזוי. אם הם רוצים לשבות אז שלא יעבדו מהסמסטר הבא.  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל לא לפרסם ציונים של סטודנטים במבחנים שכבר נערכו במקצועות של הסמסטר הקודם זו ממש התעוללות באנשים שאין להם קשר להחלטות ההנהלה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18121 הודעות
יום ראשון כ''ב באלול תשע''ט    11:57   22.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ככה זה בשביתות, הן כמעט תמיד על גב אנשים שלא אחראים לסיבת ההשבתה  
בתגובה להודעה מספר 1

אם הבנתי נכון השביתה מוצדקת אבל כייוון שמדובר "רק" על סגל זוטר ,
ברוב המקצועות זה "פשוט" יפיל על חברי הסגל הבכיר יותר עבודה בבדיקת המבחנים, אלא אם גם חברי הסגל הבכיר יתמכו בשביתה.

הפתרון ההומאני לתושבי עזה - חיים נוחים באינדונזיה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
7042 הודעות
יום ראשון כ''ב באלול תשע''ט    12:12   22.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אני חושב שהרעיון המקורי שעמד מאחורי הזכות לשבות דווקא לא היה כזה  
בתגובה להודעה מספר 2

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.09.19 בשעה 12:18 בברכה, ג'רי

שביתה הייתה כלי של הפועלים להתאגד ולפעול נגד בעלי המפעלים. כשהפועלים שבתו מי שהפסיד היו בעלי המפעלים.

שביתות במגזר הציבורי באמת גורמות לסבל התושבים, כי התושבים הם כאילו "הבעלים" של המגזר הציבורי (בצורה עקיפה).

במקרה הזה, הסטונדטים גם בצורה עקיפה הם לא הבעלים של האוניברסיטאות. ולמרות שאני לא מסכים לכך, לדעתי, פגיעה בסטודנטים לא ממש מזיזה לרוב האוניברסיטאות, כל עוד זה לא פוגע במחקר (ומכאן נובע גם היחס הגרוע למתרגלים, שבפועל עושים, לדעתי, עבודה יותר חשובה מאשר רוב המרצים).

כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18121 הודעות
יום ראשון כ''ב באלול תשע''ט    12:26   22.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אתה צודק (כמעט) בהכל , אבל קח דוגמא של שביתה בשדה התעופה / רכבות . מי נפגע ? האזרחים שלא קשורים בכלל  
בתגובה להודעה מספר 3

כנ"ל בהפגנות - הנכים, האתיופים שחסמו כבישים. מי נפגע ? האזרחים שלא קשורים בכלל.

בחברות פרטיות כמעט אין שביתות כי השובתים פשוט יפוטרו.

לגבי סגל ההוראה הזוטר אתה צודק , אבל אם הם צודקים וההנהלה לא מילאה את ההבטחה ,
מה עוד הם יכולים לעשות ?

אני מקווה (שוב, במידה והדרישה שלהם נכונה) שהסגל הבכיר יעמוד לצידם ואז להנהלה לא תהיה
ברירה.

רק הערה קטנה לגבי הסגל הבכיר - בלי חוקרים אין אוניברסיטה , יש מכללה.
העבודה העיקרית של הסגל הבכיר היא המחקר שכולל לימוד סטודנטים לתארים גבוהים להיות חוקרים, ובאוניברסיטה / טכניון זה חשוב מאד להבדיל מבמכללות ששם ההוראה היא באמת העיקר.

ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
7042 הודעות
יום ראשון כ''ב באלול תשע''ט    12:30   22.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אני מסכים איתך, אין להם הרבה ברירות, אולי הייתי מתחיל אבל מהשבתת בדיקת ש''ב (כי זה פוגע קצת פחות)  
בתגובה להודעה מספר 4

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.09.19 בשעה 12:50 בברכה, ג'רי

לגברי ההערה בסוף: המחקר לא כל כך חשוב לסטונדטים לתואר הראשון, מה שחשוב להם זו ההסמכה ומהבחינה הזאת אין באמת הבדל בין המכללה לאוניברסיטה (חוץ מכך שהתעודה שמנפיקה האוניברסיטה נחשבת לתעודה יותר שווה).

כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18121 הודעות
יום ראשון כ''ב באלול תשע''ט    12:37   22.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. כרגע אין לימודים ולכן בדיקת שעורי בית לא רלבנטי :(  
בתגובה להודעה מספר 5

האוניברסיטאות ככלל והטכניון בפרט (אגב בווייצמן אין בכלל תואר ראשון, אולי זה הכי נוח),
עבודת הסגל הבכיר כוללת הכשרת סטודנטים לתארים גבוהים לעשיית מחקר . זה המון עבודה שאותה יכולים רק החוקרים לעשות.

האם צריך לעשות הפרדה כך שתואר ראשון יילמד במכללות ותארים גבוהים באוניברסיטאות ?
אני חושבת שלא , אבל כל עוד הסגל הבכיר עסוק במחקר ובסטודנטים לתארים גבוהים,
הסטודנטים לתואר ראשון קצת מקופחים.

ג'רי
חבר מתאריך 2.2.15
7042 הודעות
יום ראשון כ''ב באלול תשע''ט    12:42   22.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. לא הייתי אומר שהכשרת סטודנטים לעשיית מחקר זו המשימה העיקרית של הסגל הבכיר.  
בתגובה להודעה מספר 6

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.09.19 בשעה 12:55 בברכה, ג'רי

המשימה העיקרית היא המחקר עצמו, הם גם מכשירים סטודנטים על הדרך, אך גם סטודנטים לתארים מתקדמים הם לא מהות הקיום של אוניברסיטאות בעיניי האוניברסיטאות עצמן (היחס לסטודנטים לתארים מתקדמים דומה אולי ליחס של בעלי המלאכה לחניכיהם בימי הביניים).

יש לי דעה לא פופולרית בנושא הזה. לדעתי, חלק מאוד גדול מהמחקר שהן מייצרות לא באמת תורם משהו למישהו והיה עדיף להן להתמקד בהכשרת מומחים, אך זה לא המצב.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות