גירסת הדפסה   אשכול נעול - לקריאה בלבד
 
   
   
קבוצות דיון סקופים נושא #578158 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 578158        
וומבו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.4.16
6291 הודעות, 47 מדרגים, 65 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    19:39   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

יו''ר ועדת הבחירות מלצר החליט שלא לפרסם את הפרוטוקולים של ועדות הקלפי  

 
  
ננעל בתאריך 29.09.19 בשעה 00:42 על-ידי BoomBoX. סיבה: הרבה דעה ומעט חדשות
 
לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

מעריב | קלמן ליבסקינד | 28/09/2019 19:09 | https://m.maariv.co.il/amp/journalists/Article-721433?__twitter_impression=true

חסד עשו עמנו מערכות הבחירות המתרגשות עלינו מפעם לפעם, שהן מזמנות שופטים של בית המשפט העליון לתפקיד יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, ומארגנות לנו היכרות קרובה עם מי שמחליטים הרבה מאוד החלטות שמשפיעות על חיינו.

במובן הזה אני משוכנע שאילו יכלה הנשיאה אסתר חיות להחזיר את הגלגל אחורה, היא הייתה מעדיפה שחנן מלצר לא יישב בוועדת הבחירות, שכן המפגש שלנו איתו לא עשה יחסי ציבור טובים, בלשון המעטה, למוסד שבו הוא מכהן. בספורט נהוג לומר שהשופט הטוב ביותר הוא זה שבסיום המשחק אף אחד לא זוכר מי הוא היה. לענייננו, אף אחד לא באמת זוכר את התפקיד שמילאו בוועדת הבחירות סלים ג'ובראן ואליקים רובינשטיין - אבל איש לא ישכח את התפקיד שמילא שם חנן מלצר.

שמעתי בשבוע האחרון את מקבץ הראיונות שהעניק מלצר לערוצים השונים, וכן את נאומיו בסדרת הטקסים שנעלו את עבודת הוועדה שבראשה עמד. מלצר לא חדל לרגע להתקרבן. מי שתוקף אותו, תוקף אותו סתם. מי שמבקר אותו, מבקר אותו לשווא. מי שמותח עליו ביקורת, פוגע בו על לא עוול בכפו. גרם של ענייניות הוא לא מוכן לייחס לאיש מאלה שמביעים תמיהות על מחדליו.

יותר מפעם אחת השבוע החמיא השופט לעבודתו של דובר הוועדה הוותיק גיורא פורדס. פורדס הוא באמת איש מקצוע מצוין ועתיר ניסיון, אבל לא הוא העניין אלא ההסבר של מלצר לאותן מחמאות. "ניסו לעשות דה־לגיטימציה, גם של הבחירות וגם של הוועדה", אמר השבוע, "וגיורא עמד בגאון, ותכנן אסטרטגיה שהדפה את המתקפה הזו".

מכיוון שמלצר שב וחזר על עניין ה"מתקפות" על הוועדה, ראוי להזכיר שאיש לא הסתער על ועדת הבחירות בטילי לאו וניסה להשמידה. בסך הכל נמתחה ביקורת על התפקוד שלה ועל התעלמותה משורה ארוכה של תלונות על זיופים במגזר הערבי - תלונות שהגישה הליכוד ושעד היום לא שמענו ממלצר התייחסות רצינית אליהן.

אבל מלצר אינו סובל ביקורת. כלומר, בשבתו בבית המשפט העליון הוא יצטרף לססמאות על חשיבות חופש הביטוי, ועל חשיבות הביקורת על הממסד, ועל כך שהתקשורת היא "כלב השמירה של הדמוקרטיה" וש"אור השמש מחטא" - אבל כל זה טוב כשהביקורת מופנית לאחרים. כשמדובר בו, אין מקום לאף מילה של הרהור. הוא הרחיק לכת עם העניין הזה עד כדי כך, שביום רביעי, בנאומו מול נשיא המדינה, הזכיר למי שמתחו עליו ביקורת שהם צריכים לבקש סליחה. "אני פונה אל כל אלה, ומסב את תשומת לבם, שאם יש התנצלות אז יש סיכוי לסליחה, והמבין יבין". הוא עצמו, אגב, לא ביקש עד היום סליחה על כלום. הוא שופט. הוא לא טועה.

כדי להבין עד הסוף עם מי יש לנו עסק, הגיע במוצאי השבת שעברה הראיון שלו עם רינה מצליח בערוץ 12. "האם אתה חש הקלה שבהרכב הבא של הקואליציה, תהיה אשר תהיה, פסקת ההתגברות - אין לה רוב?", שאלה אותו מצליח. "ודאי שאני חש הקלה", ענה בלא היסוס המשנה לנשיאת בית המשפט העליון כאחרון הפוליטיקאים. חקיקת פסקת ההתגברות, צריך להזכיר, היא סוגיה פוליטית בדיוק כמו חקיקת חוק ההתנתקות. תארו לעצמכם שהשופט המנוח אדמונד לוי, היחיד בבג"ץ שפסק נגד תוכנית ההתנתקות, היה יושב בעת כהונתו באולפן טלוויזיה ומברך על תוצאות בחירות שבהן זכה הימין לרוב, רק לצורך הדוגמה, כי כך יוזמת ההתנתקות יורדת מהפרק. אתם יכולים לתאר לעצמכם מה היה קורה פה?

אחרי שמונה ימים

לפני כחמישה חודשים עמד השופט מלצר על פודיום הנאומים בבית הנשיא, במעמד מסירת תוצאות הבחירות הקודמות, והפליג בחשיבותה של השקיפות ובחשיבות מעשיו שלו בהיותו יו"ר ועדת הבחירות בקידומה. "שקיפות זה דבר מאוד חשוב... ולמרות שיש לה מחיר, צריך להמשיך בשקיפות", קבע. חלפו כמה ימים, והשופט מלצר הבין שעם כל הכבוד למילים הנשגבות, לשקיפות, לא עלינו, באמת יש מחיר.

מה המחיר? היא מאפשרת, בין השאר, לכל אזרח להיכנס למטבח ולראות איך מכינים את הנקניק. או לענייננו אנו, היא מאפשרת לכל אחד מאיתנו - נציג מפלגה, עיתונאי או סתם אזרח מתעניין - לבקר את עבודת ועדת הבחירות של מלצר ולקבוע את עמדתו ביחס לטוהר הבחירות בלי להזדקק לתיווך של כבוד השופט.

במערכת הבחירות הנוכחית מלצר כבר הפיק לקחים. בנאום שנשא השבוע בבית הנשיא כבר לא היה טעם לדבר על השקיפות. מלצר, למוד לקח מהביקורת שספג אחרי סדרת תקלות בבחירות שעברו, חיסל אותה בדמי ימיה.

קודם רקע קצר: בכל מערכת בחירות יש תקלות. לעתים מדובר בזיופים של ממש. לעתים מדובר בטעויות הנעשות בשגגה, ללא כוונה רעה. כך, לדוגמה, קורה שמישהו נדרש להקליד את התוצאות באמצע הלילה, אחרי יום בחירות עמוס ומעייף, והוא מפספס שורה ורושם את מאה הקולות שקיבלה מפלגה אחת בקלפי בבאר שבע לזכותה של מפלגה אחרת.

במהלך השנים, עם הסתיימה של כל מערכת בחירות, העביר יו"ר ועדת הבחירות לכל אחת מהמפלגות דיסק ובו סריקות הפרוטוקולים של כל הקלפיות בישראל. זה אפשר לכל מי שרק רצה לעבור על הכל ולמצוא, לדוגמה, קלפיות שבהן סך כל הקולות שקיבלו המפלגות אינו שווה לסכום הכולל הרשום בסוף הטופס. במקרים אחרים זה אפשר לגלות מחיקות חשודות, או תיקונים שנעשו אחרי שחברי הוועדה סיכמו את הספירה והלכו לישון. אבל יותר מכל, זה אפשר למערכת הבחירות להיות שקופה, ולכל מי שהבחין בדבר־מה בעייתי, לערער עליו.

כדי להבין עד כמה חשוב העניין הזה, נספר שרק סביב ההליך המשפטי שניהל עמית הלוי - מקום 36 ברשימת הליכוד - בניסיון להעביר את המנדט השמיני של יהדות התורה אליו, תוקנו טעויות בכמעט מאה(!) קלפיות. כל זה רק בהליך אחד, מצומצם, שבו שתי מפלגות בלבד חיפשו קולות שנפלו בין הכיסאות.

מדובר במספר עצום, והמספר הזה אינו כולל מספר גדול אחר של קלפיות שבהן עלו טענות להטיה בעקבות זיופים כאלה ואחרים. החוק קובע שבשמונת הימים הראשונים שאחרי הבחירות, טעויות כאלה ניתנות לתיקון על ידי השופט וועדת הבחירות. אחרי המועד הזה כל תיקון דורש הגשת עתירה, והיא תידון בפני שלושה שופטים מחוזיים - ומטבע הדברים הטיפול בה יושלם כעבור חודשים ארוכים.

מלצר לא אהב את העובדה שנמצאו ליקויים בפעם הקודמת. מלצר לא אהב שפוליטיקאים טענו שהתגלו זיופים. מלצר לא אהב תחקירים עיתונאיים שחשפו בעיות בהתנהלותו. מלצר, נאמן לכל הסיבות הללו, החליט שהכי טוב שלא נדע כלום. מי שלא יודע, גם לא יכול לערער. וכך, לראשונה, עברו שמונת הימים שבהם ניתן להגיש השגות על התוצאות, כשמלצר אינו מאפשר לאיש להציץ בפרוטוקולים.

הסיפור הזה איננו עוד סיפור קטן שאמור לעניין חובבי שקיפות, אלא חבלה של ממש ביכולת לבקר את טוהר הבחירות ולפקח עליו, וגם חבלה של ממש ביכולת להגיש ערעור בהמשך, בזמן שקבע המחוקק - שבועיים בדיוק מיום התפרסם התוצאות.

פער של 68 קולות

מי ששמע את מלצר מתלונן על הביקורת הנמתחת עליו, יבין בנקל מאין הגיעה ההחלטה הזו. התגובה שמסרה ועדת הבחירות בהקשר הזה הייתה אפוא מלאכת מחשבת של הבלים. התגובה התחלקה לשלוש טענות עיקריות: האחת, שחלק מהפרוטוקולים שימשו לצורך בדיקת פנימית של הוועדה "במסגרת מבצע טוהר הבחירות", ולכן לא פורסמו; השנייה, "כל יושב ראש ועדת קלפי מקבל בתום ספירת הקולות עותק מגיליון התוצאות של קלפי בה הוא כיהן. לפיכך, כל אחת מהמפלגות מחזיקה בידה חלק גדול מעותק התוצאות"; השלישית, "החוק מאפשר לכל אחד להגיש ערעור על תוצאות הבחירות באמצעות בית המשפט".

התשובה הזו היא עלבון לאינטליגנציה. אם הוועדה מבצעת בדיקות שונות אצלה, זה לא אמור למנוע ממנה לפרסם לציבור את הפרוטוקולים - בטח לא את הפרוטוקולים של הקלפיות שלא נבדקות כחשודות, ורובן המוחלט של הקלפיות הן כאלה.

באשר לטענה כי כל יו"ר קלפי מקבל ממילא עותק מגיליון התוצאות, ובכן, זו בדיחה כפולה. גם כי לא את גיליון התוצאות צריך לפרסם, אלא את פרוטוקול הספירה המלא, בן כמה עמודים, שרק בקרה שלו יכולה לאתר תקלות וזיופים; וגם משום שבכל קלפי יש יו"ר ממפלגה אחרת; וגם אם אותו יו"ר היה מקבל לידיו בתום הספירה את הפרוטוקול המלא, מה מצפה עכשיו מלצר שיעשו המפלגות? שיפגישו יו"ר מש"ס עם אלה מכחול לבן ואלה מהליכוד עם אלה מהרשימה המשותפת - וכל אחד יביא את מה שיש לו, וירכיבו פזל מהכל? מה זה הקשקוש הזה?

והכי מרגיזה השורה התחתונה. "החוק מאפשר לכל אחד להגיש ערעור על תוצאות הבחירות באמצעות בית המשפט". אתם מבינים מה אומר כאן השופט מלצר? למה תגישו ערעור בשמונת הימים הראשונים, ואני אצטרך להתמודד איתו? הרי החוק קובע שאחרי שמונה ימים ניתן להגיש ערעור רק לבית המשפט. אז מי שיגלה מהיום והלאה בעיה, שיפנה לבית המשפט ולא יערער אצלי. נהדר. יכול להיות שבמקרה כזה תידרש לנו חצי שנה לגלות, כמו שקרה בבחירות שעברו בעכו, ש־93 הקולות שנרשמו שם למפלגה אחת לא נרשמו בשורה שלה. אבל זה כבר לא יהיה כאב הראש של מלצר. וכל זה, צריך לזכור, כשהמנדט שעבר השבוע מיהדות התורה לליכוד, עבר בגלל פער של 68 קולות. תגידו, אפשר להתייחס ברצינות להתנהלות כזו?

וכדי להבין עם מה אנחנו מתמודדים, נזכיר כאן את מה שכבר פורט פה בהרחבה בחודשים האחרונים. עמית הלוי - כאמור, מקום 36 ברשימת הליכוד לכנסת הקודמת, שבה זכתה הליכוד ל־35 מושבים - הוכיח באותות ובמופתים שבגלל טעויות הקלדה נלקח מנדט אחד מהליכוד והועבר ליהדות התורה. זה היה מאבק של איש אחד, שהחליט שלא להרים ידיים מול מנגנון שלם שבראשו עמד מלצר. והאחרון, במקום להודות לו על סיועו, נלחם נגדו בבית המשפט כדי לשכנע את השופטים שלא לתקן את התוצאות באותן קלפיות שבהן התרחשו טעויות הספירה.

אומנם הלוי נשאר מחוץ למפתן הכנסת גם לאחר הסיבוב הנוכחי, אבל חלק נכבד מהערנות שלנו לטיהור הליכי הבחירות יכול בהחלט להיזקף לזכותו.

מה צריך לעשות? להחליט לקראת הבחירות הבאות שעם כל הכבוד לגחמות של שופט כזה או אחר, בליל הבחירות נסרקים כל הפרוטוקולים ומועלים לרשת, כדי שכל אחד מאיתנו יוכל לראות מה קרה לקול שלו, והחרוצים והמתעניינים שבינינו יוכלו גם להתעניין מה קרה בקלפיות של אחרים. שקיפות כזו תאפשר לכל אחד לגלות היכן היו מחיקות, היכן בוצעו זיופים, היכן חיבור הקולות שקיבלה כל מפלגה אינו מתיישב עם השורה התחתונה.

נכון, יכול להיות שבמקרה כזה נעמוד מול 400 ערעורי בחירות - אבל היי, זו הדמוקרטיה שלנו. אלה הבחירות שלנו. ומה שווה כל הפסטיבל הזה, פסטיבל היסוד של הדמוקרטיה, אם בסופו של דבר מתקבלות תוצאות לא נכונות, אם בגלל זיוף זדוני ואם בגלל טעות הקלדה? ועדת בחירות אינה אמורה לערום קשיים על מי שמבקש להגיש ערעור ולהוכיח שאירעה תקלה אלא לפשט את ההליכים.

אני מזייף, בואו

כמעט בלתי אפשרי להאמין שאחרי הטענות לזיופים בהיקף גדול כל כך, ואחרי שהבחירות האחרונות הוכרעו על חודם של קולות לא רבים (עוד 1,400 קולות לימין החדש ולא היינו היום אחרי בחירות נוספות, אלא בעיצומה של קדנציה של ימין לארבע שנים), השופט חנן מלצר לא קידם אותנו אלא הסיג אותנו.

מה פתאום, תשאלו בטח, הרי מלצר עצמו סיפר שהוא הכניס שורה של שיפורים לקראת הסיבוב הנוכחי. הרי הוא דילג ממיקרופון למיקרופון וסיפר על אותה "סיירת" של 3,500 מפקחים שהסתובבו עם מצלמות בין הקלפיות ותיעדו. ובכן, שימו לב איזה חלם יצרה כאן הוועדה בראשות מלצר והמנכ"לית אורלי עדס.

נתחיל בקטע הקל. 3,500 המפקחים המדוברים קיבלו כשש קלפיות כל אחד, ובקלפיות הללו הם היו אמורים לעבור לפי סבב. במילים אחרות, פעם בשעה־שעתיים הם היו אמורים להגיע לכל קלפי, בתקווה שאם יש למישהו כוונה לזייף משהו, הוא ימתין לרגע הנכון כדי שהמפקחים יוכלו לתעד אותו כשיגיעו.

רגע, אם חשבתם שהמפקחים הללו, אנשי "הסיירת", מסתובבים בקלפי כמו מסתערבים לא מזוהים ומתעדים באופן סמוי, אתם טועים. מלצר החליט שהם ייכנסו לקלפי לבושים וסט כחול הנושא את הכיתוב "ועדת הבחירות המרכזית לכנסת", עם תג ועליו פרטיהם האישיים, ועם צמיד מיוחד. אז נכון, סביר שאם למישהו יש כוונה לזייף הוא יתאפק ולא יעשה את זה דווקא ברגע שבו הבחור עם הווסט הכחול נכנס לביקור התקופתי שלו, אבל לכו תדעו, הכל יכול לקרות.

עכשיו, נניח שבמקרה, במזל, בפוקס, ייכנס מפקח הבחירות בדיוק בשנייה הנכונה וייתקל בזיוף משמעותי ובולט לעין ממש מול פרצופו. מה אתם חושבים שהוא יעשה? יתעד אותו במצלמה שלו? הצחקתם. אסור לו. כן, כן, באמת. הנוהל שהעבירה לו ועדת הבחירות קבע: "היה ובמהלך שהותו של המפקח בקלפי יתרחש אירוע חריג בהתייחס להתנהלות התקינה של הקלפי, ויעלה חשד סביר לפגיעה בטוהר הבחירות - עליו להתקשר לוועדה המרכזית ולקבל אישור לתעד את האירוע במצלמת גוף".

הבנתם? בלי אישור לא מצלמים. או במילים פשוטות, אם המפקח יראה מישהו מזייף, הוא יצטרך לבקש ממנו להמתין רגע עם הזיוף עד שהוא יטלפן אל הממונים עליו בוועדת הבחירות, ויקבל אישור לתעד. קחו את זה לאן שבא לכם. בעיניי מדובר בבדיחה.

# # #

ועוד מילה אחת אחרונה. חנן מלצר התעקש להסביר שבניגוד לטענות, בבחירות באפריל לא היו זיופים גדולים. נכון, ועדת הבחירות ומשטרת ישראל התעלמו מעשרות רבות של עדויות על זיופים והטיות בחירות במגזר הערבי, אבל שוב ושוב חזרו הוא והמנכ"לית עדס על כך שהיה מדובר בעניינים קטנים, בשוליים, ובסך הכל מערכת הבקרה והבדיקה שלהם פעלה מצוין גם בבחירות שעברו.

אלא מה? השבוע התברר שאחרי הביקורת שחטף בסיבוב הקודם, מלצר פסל הפעם בחלקים כאלה ואחרים שמונה קלפיות בירכא, קלפי אחת בסכנין, קלפי אחת בשפרעם, קלפי אחת בעראבה, וקלפי אחת בפוריידיס. אחת משתיים: או שאחרי שקיבל על הראש בפעם הקודמת, מלצר נזהר הפעם עד מאוד עם תלונות על זיופים - או שבבחירות באפריל הכל באמת היה נהדר, ורק בסיבוב הזה החליטו בירכא, בעראבה, בפוריידיס, בשפרעם ובסכנין לזייף. אני מהמר על האפשרות הראשונה. מלצר, אם אני מבין נכון, על השנייה. 
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
יו''ר ועדת הבחירות מלצר החליט שלא לפרסם את הפרוטוקולים של ועדות הקלפי וומבו 28.09.19 19:39 כותרת
  אם זיופים מנעו מבנט להכנס לכנסת, ח''כים שלא נבחרו הצביעו על הקדמת הבחירות נשארים 28.09.19 19:42 1
     רצון הבוחר ימומש בכנסת רק אם ביבי יואיל בטובו להילחם בהפיכה נגדו. עתיד מתוק 28.09.19 20:11 7
         אמל''ק ארוך יותר: עתיד מתוק 28.09.19 20:11 8
     בפעם הבאה שמים פתק לבן ! (הייתי עושה זאת אילולי זה היה משחק לידיים של הצד השני..) עוז הגיבור 28.09.19 20:25 11
         היועמ''ש ומבקר המדינה צריכים להתערב בנושא נשארים 28.09.19 20:54 16
         בפעם הבאה כל איש ימין צריך ללכת להצביע. גם זיופים לא יוכלו למנוע ניצחון אם כולנו נצביע. דודידו 28.09.19 22:06 27
             דורידו, ראשית, נעים להכיר. שנית, קשה להתווכח עם סטטיסטיקה.. עוז הגיבור 28.09.19 22:14 29
  עוד מסמר והצורך למעבר מהשיטה הישנה להצבעה אלקטרונית . ציני 28.09.19 19:46 2
     בהצבעה אלקטרונית הרבה יותר קל לזייף ולמחוק את העקבות דודידו 28.09.19 22:07 28
     אסור לעבור להצבעה דיגיטלית. דני מכפר סבא 28.09.19 23:20 32
  הצבעה פיקציונאלית לדמויות חסרי משמעות בפוליטיקה הישראלית גרי 28.09.19 19:48 3
  וואוו קלמן !!!! דבריך הברורים והחדים מוכיחים שהדמוקרטיה בישראל התרופפה כמעט לחלוטין FBD 28.09.19 19:53 4
     ובעיקר מקומם !!! Zahav 28.09.19 20:44 13
  קלמן פשוט תותח על! OutsideTheBox 28.09.19 19:54 5
  קלמן לצינוק! SWITCH 28.09.19 19:56 6
  לא יאומן איך בנאדם אחד שינה לנו את המפה הפוליטית. Zair 28.09.19 20:17 9
  כל אזרח יודע שהבחירות הן בלוף,אבל נעים להרגיש דמוקרטיה ולא דיקטטורה של שופטים אברהם 28.09.19 20:25 10
  בלתי נתפס. אבל ביבי אשם שלא נלחם בחונטה המשפטית ומנע על איזון בריא איש חברון 28.09.19 20:33 12
  כל הדרכים האפלות מוליכות שוב לביהמ''ש העליון UnderTaker 28.09.19 20:48 14
  בארה''ב יש בעיה דומה. היום אפילו טראמפ צייץ על זה Reflektor 28.09.19 20:49 15
  לא ציפינו מהגינות ויושרה ממי שהיה יועץ לתנועה הרפורמית . אותה רישעות אור דוד 28.09.19 20:59 17
  וועדת הבחירות מלצר ועדס עבדו על הימין והקריסו את הדמוקרטיה לתוך עצמה tristen 28.09.19 21:03 18
  מעניין מה יקרה אם יערערו על החלטתו לבגץ… יחצניק 28.09.19 21:09 19
     חברי: מה מעניין? אם הבושה התאבדה לאחר שרצחה את האירוניה או שאשכרה מלצר הוא יהיה ראש ההרכב? ANTI-PC 28.09.19 22:39 31
  עשינו הכל . המדינה בשיתוק מוחלט. מנהיגות אין לעשות סדר ומהר. Zahav 28.09.19 21:14 20
  עיתונאי אחד שיש לו את האומץ לצעוק המלך עירום אוהבחדשות 28.09.19 21:14 21
  הייתה באמריקה פסיקה בוש נגד גור גרינברג28 28.09.19 21:28 22
  מגיע פרס סוקולב לקלמן! המיוחד בדרכו 28.09.19 21:36 23
  שאלות לגבי הסיירת עובר אורח 28.09.19 21:51 24
  הדמוקרטיה בישראל קורסת מול עינינו רק משיח יצילנו ססטאולי 28.09.19 21:59 25
  טור דיעה, לא שייך לפורום סקופים Prodigy 28.09.19 22:00 26
  כל כך חד! כל כך מדוייק! ובשביל האמ:לק *אירן זה כאן*! כאילו דמוקרטיה אבל מחליט הם האיתולות! ANTI-PC 28.09.19 22:34 30
  כך יוצרים מהפך בראשות מערכת המשפט רציני 29.09.19 00:27 33

   
   
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
29044 הודעות, 128 מדרגים, 249 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    19:42   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אם זיופים מנעו מבנט להכנס לכנסת, ח''כים שלא נבחרו הצביעו על הקדמת הבחירות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וייתכן שלא היו חוקיות...

לפחות שיהיו ישרות והוגנות ושרצון הבוחר ימומש בכנסת.


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עתיד מתוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.19
5397 הודעות, 84 מדרגים, 143 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    20:11   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. רצון הבוחר ימומש בכנסת רק אם ביבי יואיל בטובו להילחם בהפיכה נגדו.  
בתגובה להודעה מספר 1
 

אפשר לחוקק חוקים,
ולשנות תקנות,
אבל אם הקושרים עדיין נמצאים במערכת, במקום במעצר,
אז זה לא ישנה כלום.

או שביבי יכריז על מצב חירום,
או שתהיה בסופו של דבר מלחמת אזרחים.


אמל"ק למאמר לעיל:

1) "במהלך השנים, עם הסתיימה של כל מערכת בחירות, העביר יו"ר ועדת הבחירות לכל אחת מהמפלגות דיסק ובו סריקות הפרוטוקולים של כל הקלפיות בישראל. "

2) "לראשונה, עברו שמונת הימים שבהם ניתן להגיש השגות על התוצאות, כשמלצר אינו מאפשר לאיש להציץ בפרוטוקולים.
הסיפור הזה איננו עוד סיפור קטן שאמור לעניין חובבי שקיפות, אלא חבלה של ממש ביכולת לבקר את טוהר הבחירות ולפקח עליו, וגם חבלה של ממש ביכולת להגיש ערעור בהמשך, בזמן שקבע המחוקק - שבועיים בדיוק מיום התפרסם התוצאות."


חתימה חדשה:
כל המפלגות שמימין לליכוד צריכות להתחבר טכנית
סביב הנושאים שניתן להסכים עליהן, כשהניצחון על האויב מעל הכל!
כך בכל כנסת אפשר לפתור הרבה בעיות ששוררת לגביהן תמימות דעים!


ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים. לכן גם הליכוד = שמאל!


                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עתיד מתוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.19
5397 הודעות, 84 מדרגים, 143 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    20:11   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אמל''ק ארוך יותר:  
בתגובה להודעה מספר 7
 

ערכתי לאחרונה בתאריך 28.09.19 בשעה 20:47 בברכה, עתיד מתוק
 
"במהלך השנים, עם הסתיימה של כל מערכת בחירות, העביר יו"ר ועדת הבחירות לכל אחת מהמפלגות דיסק ובו סריקות הפרוטוקולים של כל הקלפיות בישראל. זה אפשר לכל מי שרק רצה לעבור על הכל ולמצוא, לדוגמה, קלפיות שבהן סך כל הקולות שקיבלו המפלגות אינו שווה לסכום הכולל הרשום בסוף הטופס. במקרים אחרים זה אפשר לגלות מחיקות חשודות, או תיקונים שנעשו אחרי שחברי הוועדה סיכמו את הספירה והלכו לישון. אבל יותר מכל, זה אפשר למערכת הבחירות להיות שקופה, ולכל מי שהבחין בדבר־מה בעייתי, לערער עליו.

כדי להבין עד כמה חשוב העניין הזה, נספר שרק סביב ההליך המשפטי שניהל עמית הלוי - מקום 36 ברשימת הליכוד - בניסיון להעביר את המנדט השמיני של יהדות התורה אליו, תוקנו טעויות בכמעט מאה(!) קלפיות. כל זה רק בהליך אחד, מצומצם, שבו שתי מפלגות בלבד חיפשו קולות שנפלו בין הכיסאות.

מדובר במספר עצום, והמספר הזה אינו כולל מספר גדול אחר של קלפיות שבהן עלו טענות להטיה בעקבות זיופים כאלה ואחרים. החוק קובע שבשמונת הימים הראשונים שאחרי הבחירות, טעויות כאלה ניתנות לתיקון על ידי השופט וועדת הבחירות. אחרי המועד הזה כל תיקון דורש הגשת עתירה, והיא תידון בפני שלושה שופטים מחוזיים - ומטבע הדברים הטיפול בה יושלם כעבור חודשים ארוכים.

מלצר לא אהב את העובדה שנמצאו ליקויים בפעם הקודמת. מלצר לא אהב שפוליטיקאים טענו שהתגלו זיופים. מלצר לא אהב תחקירים עיתונאיים שחשפו בעיות בהתנהלותו. מלצר, נאמן לכל הסיבות הללו, החליט שהכי טוב שלא נדע כלום. מי שלא יודע, גם לא יכול לערער. וכך, לראשונה, עברו שמונת הימים שבהם ניתן להגיש השגות על התוצאות, כשמלצר אינו מאפשר לאיש להציץ בפרוטוקולים.

הסיפור הזה איננו עוד סיפור קטן שאמור לעניין חובבי שקיפות, אלא חבלה של ממש ביכולת לבקר את טוהר הבחירות ולפקח עליו, וגם חבלה של ממש ביכולת להגיש ערעור בהמשך, בזמן שקבע המחוקק - שבועיים בדיוק מיום התפרסם התוצאות."


חוק הבחירות לכנסת:
https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/190_026.htm

שמירת מסמכים (תיקון מס' 29) תשנ"ו-1996 (תיקון מס' 42) תשס"א-2000 (תיקון מס' 64) תשע"ה-2014

79א. (א) הועדה המרכזית תשמור במקום בטוח את הפרוטוקולים של ועדות הקלפי עם כל חומר הבחירות שנתקבל מהועדות האזוריות כאמור בסעיף 79(ג), עד לאחר תום המועד להגשת ערעורי בחירות, ואם הוגשו ערעורי בחירות – עד לאחר מתן פסק דין חלוט בהם; אחרי המועדים האמורים, תשמיד הועדה המרכזית את חומר הבחירות כאמור, אם בית המשפט לא הורה לנהוג באופן אחר; אולם את הפרוטוקולים של ועדות הקלפי תשמור הועדה המרכזית עד יום הבחירות לכנסת הבאה.


(תיקון מס' 67) תשע"ז-2017

(א1) על אף האמור בסעיף קטן (א), יושב ראש הוועדה המרכזית רשאי להורות כי חומר הבחירות שברשות הוועדה הנוגע לקלפי מסוימת, כולו או חלקו, לא יושמד, או יושמד במועד אחר, כפי שיחליט, והכול לתקופות כמפורט להלן:

(1) לתקופה שלא תעלה על 90 ימים – אם הדבר נדרש לשם בדיקה אם מתעורר חשד לביצוע עבירה לפי חוק זה; יושב ראש הוועדה המרכזית רשאי לשוב ולהאריך את התקופה האמורה לתקופה אחת נוספת שלא תעלה על 90 ימים;

(2) לתקופה שלא תעלה על שנה – אם התעורר חשד לביצוע עבירה לפי חוק זה, ויושב ראש הוועדה המרכזית או עובד הוועדה שהוא הסמיך לכך, פנה לגוף חוקר והודיע לו על קיומו של חשד כאמור; יושב ראש הוועדה המרכזית רשאי לשוב ולהאריך את התקופה האמורה לתקופות נוספות שלא יעלו על שנה בכל פעם; בפסקה זו, "גוף חוקר" – רשות המוסמכת על פי דין לחקור עבירות פליליות.

(תיקון מס' 64) תשע"ה-2014

(ב) זכאות לעיון בחומר הבחירות ובכלל זה בפרוטוקולים כאמור בסעיף זה, או צילום החומר כאמור תמורת תשלום, וסייגים לזכאות כאמור, יהיו לפי כללים שיקבע יושב ראש הוועדה המרכזית באישור ועדת החוקה חוק ומשפט של הכנסת.

מרפרוף על הנהלים
https://bechirot22.bechirot.gov.il/election/Decisions/Pages/Knesset-Elections-Law.aspx
אני לא רואה נוהל שמחייב את אוהדי הדמוקרטיה והשקיפות והבקרה למסור את הפרוטוקולים של הבחירות בתקופה שבמהלך 8 הימים הראשונים שלאחר יום הבחירות.

אוקיי, אז מי חברי ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת, שאישרו (אולי) מצב מביש כזה?

https://m.knesset.gov.il/Activity/committees/Huka/Pages/CommitteeHistoryByComAndKnes.aspx?KnessetId=20

יושב/ת ראש הוועדה: ניסן סלומינסקי
חברי הוועדה:

מיכאל אורן (כולנו)
קארין אלהרר (יש עתיד)
זאב בנימין בגין (הליכוד)
יואב בן-צור (ש"ס)
ענת ברקו (הליכוד)
יוסף ג`בארין (המשותפת)
יעל גרמן (יש עתיד)
מאיר כהן (יש עתיד)
ציפי לבני (המחנה הציוני)
אוסנת הילה מארק (הליכוד)
שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי)
מרב מיכאלי (המחנה הציוני) (כולל חצי שנה כממלאת מקום)
מיכאל מלכיאלי (ש"ס)
אורי מקלב (יהדות התורה)
רויטל סויד (המחנה הציוני)
ניסן סלומינסקי (הבית היהודי)
אוסאמה סעדי (המשותפת)
רחל עזריה (כולנו)
רועי פולקמן (כולנו)
עודד פורר (ישראל ביתנו)
טלי פלוסקוב (כולנו)
נורית קורן (הליכוד)
מיכל רוזין (מרצ)
אלעזר שטרן (יש עתיד)

סה"כ לפי מפלגות:

הבית היהודי: 2 (כולל יושב ראש הועדה)
כולנו: 4
הליכוד: 4 (אם מחשיבים את בני- מרצ -בגין בתור ליכוד)
מרצ: 1
ישראל ביתנו: 1
המחנה הציוני: 3
המשותופת: 2
ש"ס: 2
יהדות התורה: 1
יש עתיד: 4


וואו.... כל-כך הרבה אוהדי שקיפות ודמוקרטיה, ובכל זאת מצב מביש כזה מתקיים תחת ידם...


חתימה חדשה:
כל המפלגות שמימין לליכוד צריכות להתחבר טכנית
סביב הנושאים שניתן להסכים עליהן, כשהניצחון על האויב מעל הכל!
כך בכל כנסת אפשר לפתור הרבה בעיות ששוררת לגביהן תמימות דעים!


ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים. לכן גם הליכוד = שמאל!


                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עוז הגיבור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.18
1848 הודעות, 41 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    20:25   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. בפעם הבאה שמים פתק לבן ! (הייתי עושה זאת אילולי זה היה משחק לידיים של הצד השני..)  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
בושה וחרפה.
חברים, זה קרקס, לא ״יום חגה של הדמוקרטיה״ ולא נעליים.
ואנחנו ממשיכים לבלוע צפרדעים לתיאבון.
ואומרים תודה שמישהו סופר אותנו. אבל הוא בעצם ממש לא..

ואחרי כל הדבר הזה עוד באים בטענה נגד כל מי שיוצא נגד מערכת המשפט, בדיבורי הבל וסרק על ״אחדות עם ישראל״ וכאלה..
כמה מביך, כמה נאיבי וכמה לא מה שנדרש מאיתנו כיום.
רק מצמידים אותך לקיר בטענה שזה לא יפה ואיש הימין הממוצע מיד מתקפל.
אולי נלמד קצת מיאיר גולן ? מסתיו שפיר ? או אולי מהחרדים ?
די לתחושות הילד הקטן שעושים לו טובה שסופרים אותו.
צריך לשנות את הD.N.A.
ויפה שעה אחת קודם.                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
29044 הודעות, 128 מדרגים, 249 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    20:54   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. היועמ''ש ומבקר המדינה צריכים להתערב בנושא  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דודידו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.9.17
8805 הודעות, 55 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    22:06   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. בפעם הבאה כל איש ימין צריך ללכת להצביע. גם זיופים לא יוכלו למנוע ניצחון אם כולנו נצביע.  
בתגובה להודעה מספר 11
 
                                       (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עוז הגיבור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.18
1848 הודעות, 41 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    22:14   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. דורידו, ראשית, נעים להכיר. שנית, קשה להתווכח עם סטטיסטיקה..  
בתגובה להודעה מספר 27
 
  
אחוזי המצביעים כנראה לא ישתנו משמעותית בעתיד.
אבל הבעיה הקשה יותר היא שלטון הפקידות שמתבטא בעיקר בבית המשפט, שלקח את כולנו בשבי, כפותים ומכוסי פנים.

זאת הבעיה.
ונתניהו, שעשה איזה דבר אחד או שניים טוב עבור מדינת ישראל, כשהוא על כסא הנאשמים למעשה כולנו, כל ישראל השניה יושבים על הכסא הזה.
ולא ייתנו לנו לשים יד על ההגה. גם אם נהיה מאוד נחמדים..

בואו נבין זאת, נכיר תודה לרוה״מ (שאינו איש מושלם כלל) ונתחיל לחשוב איך נותנים פייט בשדה הרעיונות והדעות.                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ציני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.08
10488 הודעות, 45 מדרגים, 85 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    19:46   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. עוד מסמר והצורך למעבר מהשיטה הישנה להצבעה אלקטרונית .  
בתגובה להודעה מספר 0
 
                                       (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דודידו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.9.17
8805 הודעות, 55 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    22:07   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. בהצבעה אלקטרונית הרבה יותר קל לזייף ולמחוק את העקבות  
בתגובה להודעה מספר 2
 
                                       (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא
חבר מתאריך 22.8.11
19835 הודעות
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    23:20   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אסור לעבור להצבעה דיגיטלית.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  

מתי נעבור להצבעה דיגיטלית? גם לא בעוד 100 שנה... כרגע ההצבעה בפתקי נייר אשר בסוף היום נספרים בקלפי ומכינים סיכום תוצאות ההצבעה על פרוטוקול נייר וזה נשלח למרכז בירושלים, הפרוטוקולים מוזנים למחשב ומכאן הכל ממוחשב. זה אומר שאם יש חשד לפרוטוקול שגוי אפשר לספור בשנית הפתקים, אם יש חשד להזנה לא נכונה, אפשר לבדוק הפרוטוקול מנייר .זה מאד מגביל את האפשרויות לזייף ע"י מישהו מאנשי המחשב של המערכת או ע"י וירוס שגורם חיצוני שהשתלט מרחוק על המחשב שתל. לעומת זאת בהצבעה שכולה מההתחלה במחשב, מי שמצליח לחדור למערכות המחשוב, יכול לזייף את נתוני היסוד הגולמיים, הראשוניים ולעולם לא ניתן לעלות על זה, גניבת הבחירות המושלמת .עכשיו, גם אם זה לא יקרה, יש מספיק אנשים חשדנים/קונספירטיבים/פרנואידים שיאמינו שזה קרה, האמון בשיטה יאבד לגמרי על כל התוצאות הקשות החברתיות שיהיו לזה.


עובדות חשובות ולא דעות קדומות.


                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.18
9614 הודעות, 62 מדרגים, 124 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    19:48   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הצבעה פיקציונאלית לדמויות חסרי משמעות בפוליטיקה הישראלית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
השליט האמיתי היא האליטה הבוחרת את עצמה, אוליגרכי, מרכז השלטון לא נמצא ברשות המחוקקת, ומי שרוצה לשחק בנדמה לי, בכבוד                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FBD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.15
9833 הודעות, 101 מדרגים, 176 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    19:53   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. וואוו קלמן !!!! דבריך הברורים והחדים מוכיחים שהדמוקרטיה בישראל התרופפה כמעט לחלוטין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אנו חיים בתקופה בה האזרח חושב שהוא מצביע בבחירות באופן חופשי , שקוף , ונקי מרבב , בעוד המציאות היא אחרת לחלוטין , והריבון האמיתי אינו מוכן לשתף את האזרח בתהליכים בהם הוא שולט באופן בלעדי .

חבל ועצוב כל כך..                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zahav לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.11
5158 הודעות, 33 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    20:44   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ובעיקר מקומם !!!  
בתגובה להודעה מספר 4
 
                                       (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
5162 הודעות, 47 מדרגים, 83 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    19:54   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. קלמן פשוט תותח על!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל הכבוד לו, צריך אומץ בימינו ולקחת סיכון שלא יתפרו לך תיק.

הוא מציג את מלצר במערומיו ללא כחל ושרק.

רהוט ומאוד משכנע.

בושה ששופט עליון מתנהג כך, הרי ברור שזו בדיחה שממנים מפקחים ש"מסתובבים" בין מספר קלפיות,
הוא באמת מאמין לעצמו שכך ניתן למנוע זיופים?

עיקר הזיופים מתרחשים בתום יום הבחירות, ומפקח לא יכול להימצא בו-זמנית בשש קלפיות.

בתום יום הבחירות מי שנמצא יודע מי לא הגיע להצביע, ופשוט משלשל מעטפה בשמו ובמקומו לתוך הקלפי לפני התחלת הספירה.
זה אגב עוד זיוף קל, הרי להעביר קולות מרשימה לרשימה זה עוד יותר פשוט ועוד יותר מעוות.                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SWITCH
חבר מתאריך 11.9.19
356 הודעות
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    19:56   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. קלמן לצינוק!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מוסד השפיטה בישראל הוא ערך עליון, יחיד ואין שני לו, כמו בכל דמוקרטיה מודרנית חייבים לשמור על מוסד השפיטה נקי מביקורת. לאן הגענו? כל עיתונאי מרשה לעצמו למתוח ביקורת? מזה פה טורקיה? איראן?                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zair לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
2185 הודעות, 10 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    20:17   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לא יאומן איך בנאדם אחד שינה לנו את המפה הפוליטית.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

דמוקרטיה זה לא.                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.6.16
10233 הודעות, 53 מדרגים, 49 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    20:25   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. כל אזרח יודע שהבחירות הן בלוף,אבל נעים להרגיש דמוקרטיה ולא דיקטטורה של שופטים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
                                       (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש חברון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
7584 הודעות, 91 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    20:33   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. בלתי נתפס. אבל ביבי אשם שלא נלחם בחונטה המשפטית ומנע על איזון בריא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
                                       (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
UnderTaker
חבר מתאריך 2.4.12
5717 הודעות
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    20:48   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. כל הדרכים האפלות מוליכות שוב לביהמ''ש העליון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אני עדיין ממתין לתשובה לתלונה שהגשתי על הקול שלי שנעלם מהקלפי כלא היה


____________________מְק֤וֹם הַמִּשְׁפָּט֙ שָׁ֣מָּה הָרֶ֔שַׁע וּמְק֥וֹם הַצֶּ֖דֶק שָׁ֥מָּה הָרָֽשַׁע׃


                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Reflektor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.15
13090 הודעות, 71 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    20:49   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. בארה''ב יש בעיה דומה. היום אפילו טראמפ צייץ על זה  
בתגובה להודעה מספר 0
 

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור דוד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.11.13
10967 הודעות, 128 מדרגים, 223 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    20:59   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. לא ציפינו מהגינות ויושרה ממי שהיה יועץ לתנועה הרפורמית . אותה רישעות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


רַבִּ֥ים מַכְאוֹבִ֗ים לָרָ֫שָׁ֥ע וְהַבּוֹטֵ֥חַ בַּי-הוָ֑ה חֶ֝֗סֶד יְסוֹבְבֶֽנּוּ׃ (תהילים לב י)


                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tristen לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.6.07
8100 הודעות, 61 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    21:03   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. וועדת הבחירות מלצר ועדס עבדו על הימין והקריסו את הדמוקרטיה לתוך עצמה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הדבר היחיד שאני ואתה יכולים לעשות כדי לשנות באמת את המציאות זה ללכת להצביע. קם פקיד משל היה מלך ודפק ב2 מערכות בחירות רצופות את התוצאות, בצורה הכי שלומיאלית וחסרת אחריות שהיה ניתן להעלות על הדעת.                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יחצניק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.2.16
2144 הודעות, 17 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    21:09   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. מעניין מה יקרה אם יערערו על החלטתו לבגץ…  
בתגובה להודעה מספר 0
 
                                       (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ANTI-PC לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.8.18
2875 הודעות, 77 מדרגים, 149 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    22:39   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. חברי: מה מעניין? אם הבושה התאבדה לאחר שרצחה את האירוניה או שאשכרה מלצר הוא יהיה ראש ההרכב?  
בתגובה להודעה מספר 19
 
                                       (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zahav לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.11
5158 הודעות, 33 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    21:14   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. עשינו הכל . המדינה בשיתוק מוחלט. מנהיגות אין לעשות סדר ומהר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המצב מאד לא בריא.
הרוח שנושבת לא טובה.
מקווה שזה רק ייגמר בטוב לכולנו.

צריך שיבוא מישהו ויאפס הכל ויבנה מערכות בריאות שבהן אפשר לבוחר להכריעה בחירות באמון מלא ולקבל את ההכרעה בלי ספיקות.
היום זה לא המצב.
יש קרע עמוק בחברה בחינם.
בחינם כי יש אינטרסנטים בתקשורת במשפט בצבא בפרקליטות שיש לכולן אג'נדות במקום לשרת נאמנה את הציבור.
זה יביא להתקוממות. מקווה שתהיה רק אחת ולא שתי התקוממיות ביחד. אוי לנו אם האחרון יקרה.                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהבחדשות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
45138 הודעות, 238 מדרגים, 459 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    21:14   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. עיתונאי אחד שיש לו את האומץ לצעוק המלך עירום  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


חיים פה בלופ, במקום לעקור את הטרור מהשורש פעם אחת, רק גוזמים אותו כל פעם קצת.


                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרינברג28
חבר מתאריך 15.7.14
394 הודעות
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    21:28   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. הייתה באמריקה פסיקה בוש נגד גור  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ובטח כל הימניים פה היו חושבים אז שהיא נהדרת.
זו הייתה פסיקה פוליטית מוטה שהפסיקה את הספירה ונתנה את הניצחון למי שהשופטים השמרנים באמריקה אהדו.

ועדיין היה בה היגיון - הרי אפשר ארבע שנים לספור שוב ושוב ובכל פעם ימצאו פתק חדש כנראה. מתישהו צריך להגיד חלאס. אני מניח שזה גם ההיגיון של מלצר. הבחירות לא נגנבו. הרי המדגמים היו כמעט זהים לתוצאות האמת ואף אחד לא יזייף בהצבעה בטאבלטים במדגם. אז אם אז ח"כ מיותר יש בכנסת זה לא סוף העולם. ספירה אינסופית ונצחית של קולות זה כן.                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המיוחד בדרכו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.6.19
759 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    21:36   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. מגיע פרס סוקולב לקלמן!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
                                       (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עובר אורח
חבר מתאריך 1.12.13
441 הודעות
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    21:51   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. שאלות לגבי הסיירת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
האם מי מהם התקשר לועדה?
האם היה שימוש כלשהו במצלמות הגוף?                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ססטאולי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.11.16
758 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    21:59   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. הדמוקרטיה בישראל קורסת מול עינינו רק משיח יצילנו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
                                       (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
27757 הודעות, 150 מדרגים, 271 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    22:00   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. טור דיעה, לא שייך לפורום סקופים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הליכוד מחזיק בשיא עולם בשחרור מחבלים וגירוש מתנחלים. ימין. חזק.


                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ANTI-PC לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.8.18
2875 הודעות, 77 מדרגים, 149 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ח באלול תשע''ט    22:34   28.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. כל כך חד! כל כך מדוייק! ובשביל האמ:לק *אירן זה כאן*! כאילו דמוקרטיה אבל מחליט הם האיתולות!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
                                       (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רציני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.12.16
4013 הודעות, 33 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ט באלול תשע''ט    00:27   29.09.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. כך יוצרים מהפך בראשות מערכת המשפט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הכל מתחיל בצנזורה משפטית                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

__________________________________________________________________________
למנהלים:  שחרר | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול | עריכת אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות