גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #579378 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 579378        
popay לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.09
17159 הודעות, 234 מדרגים, 461 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    03:14   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מיוחד לרוטר : טילי שיוט , הטרנד החדש בלקסיקון האיומים על מדינת ישראל.  

 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 08.10.19 בשעה 04:08 בברכה, popay
 
בימים אחרונים אנו שומעים הרבה רת המושג טילי שיוט , מה מיוחד בטילים אלו, למה יש לחשוש מהם , ומה דרך פעולה נגדם (באם יש בכלל כזה ) , אתחיל ואומר שאין פתרון הרמטי לנושא , אפילו לא חלקי.

אחוזי ההצלחה בירוט טילי שיוט אף פעם לא נמדדו סטטיסטית (למעט כמה שימועים בוועדות קונגרס השונות על שימוש ואחוזי ההצלחה של כלי נשק אלו בעיראק , יוגוסלביה , ואפגניסטן וכמובן שנתונים אמיתיים ישארו חסויים לציבור הרחב).

כמובן מה שנכתוב כאן יהיה רחב מבלי להיכנס לדקויות כאלה או אחרת , אלה תמונה כוללת על מנת להבין את המושגים השונים .
מה הוא טיל שיוט , ומה הבדל בינו לטילים אחרים ..
טילי שיוט זה כלי טיס ללא טייס , שמבצעים את מעופם בשכבת האטמוספרה , ונעזרים בכוח עילוי אווירי לצורך תנועתם ומונעים במנוע סילוני .
(חלק מטילי שיוט בעיקר מבוססי קרקע נעזרים בבוסטרים רקטיים על מנת להגיע לגובה ומהירות שבו יש מספיק מהירות להפעלת מנוע הסילון הראשי , הדבר נועד בין היתר על מנת לשמר את מטען הדלק היקר )


טיל שיוט דלילה בגרסה האווירית.


טילי שיוט עברו מרחק רב מ טיל שיוט הראשון שיוצר על ידי גרמניה הנאצית , טיל
FZG-76/V-1.
כמו כן גם מערכות הנחיה וניווט השתפרו עם השנים . מערכות ניווט אינרציאלית לבד לא סיפקו את אנשי הצבא ברחבי העולם , בעיקר בגלל סטיות מסלול הרבות שהמערכת ידע לייצר במעוף למרחקים . העזרה בא עם תוספת של מערכת ניווט על פי הכוכבים ( שהייתה ועדיין די מדוייקת ) . מערכת ניווט על פי הכוכבים היא מערכת מכשירים אופטיים אוטומטיין שיודעות לבצע מדידות זוויתיות של כוכבים על פי מיקומם הידוע , ועל פי זה לחשב את מיקום הטיל במרחב.
שלב הבא במערכות הניווט הייתה מערכת
TERCOM שפותחה בארה"ב .
מערכת Tercom שבטיל מודדת ברציפות את גובה השטח שמתחת לנתיב הטיסה של הטיל באמצעות מד גובה , ומשווה את תוצאות המדידות הללו עם קריאות הגובה הברומטרי. מערכת הניווט TERCOM מאחסנת במאגר שלה מפות דיגיטליות של גבהי השטח שמעליהם יטוס הטיל. לאחר מכן, מחשב עושה השוואות של פרופיל השטח שמעליו טס הטיל למפת גובה דיגיטלית המאוחסנת בזיכרון ., ועל פי זה עושה את התיקוני מסלול הנדרשים.
למערכת הזאת גם היו הגבלות (למשל טיסה מעל אזורים המאופיינים בחילופי עונות מובהקים , מעל שטח מדברי חולי ,וכולי' )
שלב הבא מערכת אופטי אלקטרונית.
מערכת יודעת לקבל שינויים בזמן אמת , למשל תמונות עדכניות של צילומי לווין או מטוסי הביון . מערכת יודעת לזהות את מרחב מעוף הטיל בדיוק של מטרים בודדים. התמונות שמתקבלות ממצלמות שבטיל נבדקות בהתאמתן עם תמונות מודיעין שמוכנסות למאגר ועל פי זה הטיל יודע את מיקומו במרחב בדיוק רב מאוד.

לטילי שיוט יש כמה קטגוריות וטבלת חלוקה על פי מרחק טיסה , מהירות טיסה ויכולות דיוק/ניווט.

הטילים המתקדמים היום יש ביכולתם גם לתעדף את המטרות ובעת הצורך "לרחף מעל מטרה" ( למשל מטרה שיש בסביבתה גורמים שלא אמורים להיפגע.
במקרה זה הטיל יודע להיכנס למצב "המתנה " באויר (מצב המתנה מצב שבו הטיל מרחף מעל המטרה ברדיוס בטוח תוך כדי העברת המתרחש בזמן אמת למטה הפיקוד ) לחכות להזדמנות סבירה או לתעדף מטרה משנית ) .

עיקר הדגש של השימוש בנשק מתקדם זה הוא על מבצעים מיוחדים נקודתיים (פגיע נקודתית בתשתיות איכות , במרכזי פיקוד , או נכסים אזרחיים עם שימוש דואלי).
פריצת קווי הגנה של מערכות נ"מ של מדינה המותקפת , טילי שיוט אמורים לנטרל את קווי הגנה אווירית הראשוניים ( מערכות גילוי קרקעיות, מערכות ירוט נ"מ ) ובזה לסלול את הדרך למטוסי התקיפה .

טילי שיוט לא נועדו לניהול מלחמה ארוכה מכמה סיבות , העיקרה שבהם עלות יצור גבוהה של מערכות הנשק האלו (למשל הכוח האירופאי שתקף בלוב ניצל מהר מאוד את מלאי טילי השיוט שלו ובשונה מהצהרות הראשוניות רץ לבקש חידוש מלאי (גם של חימוש חכם ) אצל הדוד סאם , כמובן שארה"ב עשתה שרירים בהתחלה על מנת להראות לאירופה שבלעדיה היא לא שווה הרבה )

לטילי שיוט קיימים גרסרות ביסוס רבות , גרסאות אויריות שבהם הטיל מורכב על מטוס שנושא אותו לנקודת שיגור ( כחלק לשאלות שעלו בפורום על מרחק ביא אירן לישראל .
מעשית אירן יכולה להרים לאוויר מספר מטוסים מצויידים בטילי שיוט במסווה של תרגולת ולהגיע איתם מערבה הכי קרוב שזה מתאפשר להם ולשגר את מטענם הלאה לכיוון המערב ) הדבר מאפשר לחסוך במטען הדלק היקר ולגמוע מרחק ולקרב את הטיל אל המטרה הנחשקת .

גרסה קרקעית שבה הטיל משוגר מהקרקע ( כאן גם ניתן להחשיב את טילי חוף ים ) , גרסה ימית וגרסאות תת ימיות (שבהם הטילים מוצבים על צוללות )

לאור חלוקי דעות הרבות בפורום בנושאי מערכות ירוט ( הטענה שאומרת באם יש מערכת שיודעת לנטרל טילי ח"י אז היא בהכרח טובה גם לטילי שיוט קרקע קרקע ) אני חייב הסבר קצר על הבדלים בין המערכות על מנת להבין למה מה שטוב ל X לא יכול להיות טוב ל Y .


מערכת ירוט ברק 8.


טילי חוף ים מיועדים לזירה ימית , הירי שלהם לרוב ניתן לגילוי בגלל מודיעין מוקדם על מיקומי משגרים ( הטילים מטבעם מוצבים ברצועת חוף או על אוניות קרב טילי י"י ) .
זירה ימית בשונה מזירה קרקעית שוממת לרוב (ים ועוד ים) .
הכוח הימי שלנו לצורך העניין מוגבל במספרים (בשונה משטח קרקעי רחב שברובו מאוכלס ).
במצב כוננות כל מערכות הניטור וגילוי בכוח הימי מופעלים ולחדור הגנה כזאת קשה מאוד . מערכות גילוי יודעות לזהות (לרוב) את כיוון הירי , מערכות ירוט במצב של ייתכנות תקיםה יהיו במצב "חם" ( להפעיל מערכות גילוי במצב חם קבוע בעייתי וכמעט בלתי אפשרי בגלל שתי סיבות עיקריות :

1- בלאי גבוהה במערכות אלו וירידת אורך חיים מהירה של המערכת .

2- זליגה של תדרי תקשורת , גלי מכ"מ שלך לאוייב שמאזין תמיד ויכול לפרוץ ולהפעיל עליך לוחמה אלקטרונית. שתי הבעיות האלו תקפות גם למערכות קרקעיות)


שיגור טילי חוף ים.

בשונה מטילי חוף ים טילי שיוט קרקעיים הם יותר בעייתיים , בגלל שבשונה מפני הים , לקרקע יש גבעות , הרים , מישורים מכשולים טבעיים שבהם מערכות גילוי לא רואות את הטיל (הטיל טס בגובה נמוך מאוד ) .
כך שגם אם זיהינו את הטיל בשיגורו ללא פריסה רחבה וענקית של מערכות ניטור , גילוי שלו בעת כניסה למטרה כמעט בלתי אפשרי .
בשונה מזירה ימית שנכסים שלך הם מספר אוניות קרב , זירה הקרקעית היא רבויה מטרות , ובמדינה כמו ישראל מטרות שנמצאות בצפיפות (אגב ךזה יש גם ייתרון יחסי ) ..גם אם גילינו את הטיל זה בדרך כלל כאשר כבר מאוחר מדי . ( אבל אני לא טוען שאין לזה פתרון) .

אחת הבעיות העיקריות בזיהוי טיל שיוט הוא גובה טיסתו נמוך מאוד וחתימת מכ"מ מזערית.
מערכות מכ"מ רגילות לא יכולות לראות את הטיל שמנמיך טוס בגלל שלל סיבות ואחת מהם המושג שנקרא קו האופק של ראות המכ"מ (כן כן אותו הקימור של כדור הארץ)

גם לזה יש פתרון , אומנם יקר , קשה לתחזוקה אבל יש . אחד מהם הוא פריסת מערכות טקטיות לגילוי , למשל אנטנה שפרוסה בגובה של 30 מטר יכולה לזהות טיל שיות שטס בגובה 40 מטר ממרחק של 43 ק"מ (במיוחד כאשר אנו יודעים שהטילים יכולים להגיע בעיקר מהמזרח , אז אנו יכולים לפרוס את מערכות גילוי שלנו בהתאם ) . אבל מה קורה במקרה של ריבוי טילים , להקת טילי שיוט בקו חזית רחב עם מערכות שיבוש אלקטרוניות שהאוייב יכול להפעיל ( מציע לנו להיזכר על מה שהיה לפני כמעט שנתיים בגרת גבול מצריים . המצרים במשך שבועות הפעילו מערכות ל"א במסגרת הלוחמה בסיני כנגד דעאש , אפקט של ההפעלה הזאת הורגשה בכל מערכות תקשורת בדרום הארץ)

נכון שזה פתרון בעייתי בגלל העדר עומק אסטרטגי של ישראל , בגלל שמערכות אלו נוצצות בצלב אדום במטרות האוייב והן יהיו הראשונות לחטוף את גל הראשון של הטילים על מנת לגרום לעיוורון המערכת ככללותה .

פתרון נוסף מטוסי בקרה אוירית (נחשון ואיתן כדוגמה ) שמפטרלים באוויר ובעזרת המכ"מ שלהם יכולים לראות מעל מטרות שנעות כנגד הקרקע ללא הפקעה של קימור כדור הארץ , וללא מכשולים טבעיים שניצבים אל מול מערכות מכ"מ קרקעיות .

אותם המטוסים יכולים לבצע גם ל"א כנגד מטרות .אבל גם כאן (איך לא) יש הרבה מכשולים. למשל פריצת מערכות אלקטרוניות זה לא מה שרואים בסרטי הוליווד . על מנת לבצע את מה שאתה צריך אתה חייב לדעת לבודד את האות המיוחל ( כמובן שניתן לעשות מה שהרוסים עושים בסוריה מדי פעם.הרוסים פשוט "מחשיכים" את כל מרחב האלקטרוני (כולל של חלק מכוחות שלהם ) וגורמים לשיבושים נרחבים גם במסלולי ניווט ספינות בים וגם בניווט מטוסי נוסעים) .
על מנת לדעת מה לשבש אתה צריך לדעת מה הוא "מסדרון " האלקטרוני שאתה מחפש , לבודד את האות , לאפיין אותו , להפעיל עליו שיבוש ( ואם בדרך אפשר ללמוד ממנו משהו להבא מבלי שהאוייב שם לב לזה מה טוב ), וכמובן שכל זה בזמן מוקצב מאוד (במקרה שאין לך מידע מוקדם)


בעזרת גילוי וליווי המטרה ניתן להפעיל כנגדה מערכות ירוט יעודיות (למשל Pitbull-3 Anti Drone של חברת general robotics הישראלית ), מסוקי קרב יעודיים שנועדו למטרה הזאת , ירי בשרביט או בכל מערכת כבדה אחרת נגד ט"י שווה ערך לירי עם תותח בזבוב , (האם תאורטית ניתן ? תאורטית כן, האם יעשו ? סביר להניח שלא .)

Pitbull-3 Anti Drone.


לאיראנים יש בעיות רבות בתקשורת וניווט בכל הקשור לחימוש הצבאי . אז איך בכל זאת הם הצליחו להגיע עד לסעודיה ולהפתיע אותה ?
בשונה ממדינות מוסלמיות אחרות במזרח התיכון אירן תמיד נחשבה מדינה מתקדמת בבניה , תחשוקה ושימוש של כלי טייס בלתי מאוישים.

השימוש בהם נעשה עוד במלחמה של אירן כנגד עירק .
אני יכול לנחש שאירן ירטה מספר טילי שיוט יחד עם מספר כטבמי"ם . הכטבמי"ם ככל הנראה מילאו תפקיד כפול ... המטרה הסופית שלהם הייתה להתרסק על עבר מתקני הנפט של סעודיה .
אך מטרתם העיקרית הייתה לשמש ממסרי תקשורת אוויריים לצורך העברת טלמטריה , תמונת ווידאו , ולאפשר הפעלה של ט"י מאדמת אירן . למעשה אירן הטיסה ממסרי תקשורת ובזה כיסתה על פיגורה הטכנולוגי .

מל"ט אירני מוג'אהר 1 במלחמת עיראק אירן .

אז מה השורה התחתונה , האם איום מוחשי ?
שכל אחד יעשה את השיקוליו הוא ( במיוחד בתקופה הפוליטית הלא סדורה שבה אנו נמצאים , יש צורך ויכולת להבדיל בין ספינים של כל הצדדים הפוליטיים ) .. מה שאין בו ספק , זאת העובדה שאנו ניצבים בפני אוייב ערמומי , עקשן , בעל סבלנות אסטרטגית (מה שלנו אין לצערי ) ויעדים ברורים מאוד .

חתימה טובה לכל באי הפורום.popayyap@gmail.com


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יפה. תוכל להוסיף מעט על מערכות הניווט השונות (אינרציה, gps, וכו') ואפשרויות השיבוש הקיימות? והוא פלאי 08.10.19 03:19 1
     עדכנתי popay 08.10.19 08:22 39
     תודה על המאמר המושקע! כמה הערות קטנות יגאל פת-אל 08.10.19 08:53 47
         הי יגאל , טילי שיוט Martin Matador , ו Northrop SM-62 Snark השתמשו בניווט אסטרונומי , למשל בטיסה מעל הכתבים popay 08.10.19 09:36 58
             פגיעת טיל שיוט בכור לא תגרום נזק לליבה. הכור מכוסה במטרים רבים של בטון. לטיל מהירות נמוכה ורש''ק בינוני Kayser Soze 08.10.19 18:56 110
         תודה רבה, החכמתי. cabrital 08.10.19 13:14 96
         אין לאיראנים ולמעשה כמעט לשם יישות בעולם אפשרות לפגוע בצורה משמעותית בקמ''ג, בטח שלא לפגוע winter1 08.10.19 14:01 102
             האם לווין בחלל יכול להתריע על שיגורים כאלו? הרואה 08.10.19 17:12 108
             +1. ביקוע ליבה של כור כמו הקמג נעשה עי גרעין טקטי או Moab Kayser Soze 08.10.19 18:58 111
  ומה עם טילי פופאי? נ נח בשטח 08.10.19 03:31 2
     אחלה מערכת לזמנה popay 08.10.19 08:26 40
  כתבה מעניינת שעוסקת במערכות לייזר רבות עוצמה כאחד הפתרונות המבצעיים לטילי שיוט וכתב''מים MadMax 08.10.19 03:57 3
     הסיכוי שאותה מערכת תיירט ירי תלול מסלול וטילי שיוט הוא אפסי הלבלר 08.10.19 04:14 5
         הטיסה של מיירטי כיפת ברזל גמישה מאוד. Beatman 08.10.19 07:29 27
  תודה רבה על המידע וההשקעה! דרשפיגל 08.10.19 04:14 4
  מעניין מאוד. מעריך שהניק שלך לא מקרי הלבלר 08.10.19 04:16 6
  כתבה מעולה. תודה פופאי. הערכתך המפתיעה בסיום לגבי השימוש בכטבמים בתקיפה בסעודיה מטרידה מאוד!! זרתוסטרא 08.10.19 04:20 7
     חשש הוא מעולה אבל אין צורך להיסחף. מערכות ההתראה והיירוט של ישראל הם שם דבר בעולם הלבלר 08.10.19 04:34 8
         גם ב73 היה לנו אטום. זה הזמן להתעורר דחוףףףף מהקונספציה. זרתוסטרא 08.10.19 04:41 9
             ב73 היה למדינות שסובבות אותנו סיכוי אמיתי להיפטר ממנו אחת ולתמיד והם הלכו עליו. אירן לא הלבלר 08.10.19 04:44 10
                 נשאלת השאלה מה אירן הרוויחה עד היום? Rota 08.10.19 06:38 22
                 אתה שוב נתפס לקונספציות של חשיבה מערבית מבלי משים OutsideTheBox 08.10.19 09:42 59
             איך ראית שלא התעוררו? נבל עשור 08.10.19 06:34 21
             תאמין בה' ורק בו. הנביאים קדושי עליון שנשלחו מאיתו יתברך. זעקת-אמת 08.10.19 07:37 29
                 מעדיף להאמין לכוחות ההגנה של ישראל ולהתבסס על חיילים ולא אברכים או מתפללים. אם כל הכבוד הקוריאני 08.10.19 10:12 73
                     העם היהודי שרד אלפי שנים בלי חיילים. וכלום לא השתנה כיום. Cheshire Cat 08.10.19 10:50 80
                         העם היהודי שרד בגולה וללא מדינה עצמאית, לכן קרה מה שקרה בתחילת המאה הקודמת הקוריאני 08.10.19 13:35 99
                             כרגיל במחנה שלך לא רואים את הדבשת העצמית. תסתכל על תגובה 73 שלך שאליה הגבתי כדי לדעת מה זאת תגובת שנאה ופילוג. Cheshire Cat 08.10.19 16:21 104
                             וואוו, מסתבר שמודעות עצמית היא מצרך נדיר יותר ממה ששיערתי.. סוויץ 08.10.19 21:50 116
                         האיראנים לא צריכים דוברים יש להם חינם אין כסף כאן...העם היהודי היה בגולה ללא חיילים ונשאר במינוס 6 מליון רק הרואה 08.10.19 17:00 107
             73 היה מלחמה פוליטית שבה הדרג המדיני קבע את תוצאות המלחמה. שום קונספציה, רק קיסינג'ר Kayser Soze 08.10.19 19:00 112
         למה אני מודאג. זה אני 08.10.19 05:55 14
             אני מודאג ממדיניות ההכלה של ההנהגה, בשנותי המעטות יחסית במזרח התיכון למדתי שמי שרוצה שיפחדו ממנו ויכבדו Maryland 08.10.19 06:27 19
                 ברוך הבא למלחמת לבנות השלישית זה אני 08.10.19 06:57 23
                     חזרת לתפיסה של תנו לטילים שלהם להחליד? OutsideTheBox 08.10.19 09:49 62
                 בצפון, ידידי, אנחנו לא מכילים. אפילו להפך Tommy 08.10.19 08:14 35
                     כמובן שלא מכילים כל דבר אבל אפילו בצפון נותנים לחיזבאללה לירות ומכילים, אני לא אומר שאף פעם אסור להכיל אבל Maryland 08.10.19 08:36 45
                         מתי חיזבאללה ירה ולא הגבנו? Tommy 08.10.19 08:44 46
                             לפני כ4 שנים כשהרס''ן ההוא ועוד חייל נהרגו בהר דב ולפני מספר חודשים וכמו כן אני חושב שבזמנו בתקיפה בכפר רג'ר Maryland 08.10.19 08:54 48
                                 הסיפור לפני 4 שנים היה אם אינני טועה על שהורדנו להם רמטכ''ל, או על המהנדס הבכיר Tommy 08.10.19 09:07 51
                                     זאת הכלה.. אצלנו קוראים לזה Monday-morning quarterback .. כל תקיפה של חמאס או חיזבללה זה בתגובה למשהו Maryland 08.10.19 09:10 52
                                         לא בהכרח Tommy 08.10.19 09:36 57
                                         המחשבה האמריקאית כאילו זה סרט הוליוודי של טובים ורעים לא ממש עובד במציאות. הקוריאני 08.10.19 10:53 81
                                             ידידי יש לך סטירה לוגית בדבריך מצ''ב popay 08.10.19 11:58 87
                                                 אין לי סתירה לוגית - אחדד למקרה ולא היה מובן הקוריאני 08.10.19 13:46 100
                 מדיניות ההכלה טובה לפרקי זמן מסויימים , ברגע שזה הופך להיות תפיסה של המדינה זה אסון מתגלגל popay 08.10.19 08:29 42
                     לפעמים אין מנוס מהכלה, אבל הכלה תמיד משדרת חולשה OutsideTheBox 08.10.19 09:53 64
                 צריך להיות עוד הרבה יותר לא מידתיים ממה שאתה מציע OutsideTheBox 08.10.19 09:48 61
                     משום מה נראה לי שנצטרך לספוג אלפי הרוגים ונזק אדיר לתשתיות לפני שנעמיד את חלאות המשפט במקומם Maryland 08.10.19 10:20 75
             איפה ראית את המומחיות של לבנון? לא צריך להיות שאנן אבל נבל עשור 08.10.19 07:36 28
                 חס וחלילה לקבל שיתוק מפחד, OutsideTheBox 08.10.19 09:56 65
             1. מי אמר שזה לא היה ידוע לגופי המודיעין שלנו? Tommy 08.10.19 08:09 34
                 אז האם נערכנו בהתאם ואנחנו מוכנים? OutsideTheBox 08.10.19 09:57 67
                     כולי תקווה שאכן כך Tommy 08.10.19 10:20 76
                         זה בדיוק מה שאמרו מנהיגנו המהוללים זעצר 08.10.19 12:37 93
                             ידידי היקר Tommy 08.10.19 13:51 101
         אתה מדבר על משטר פונדמנטליסטי שמחוייב להביא את מהאדי , כל קיומו נועד לצורך זה popay 08.10.19 08:22 38
  המון תודות popay Mindless 08.10.19 05:07 11
  וואו, תודה רבה אחד שיודע 08.10.19 05:10 12
  איזה השקעה! תודה רבה על כל המידע אור השחר 08.10.19 05:23 13
  נעים ומרתק לקרוא. המון תודה. Isaac 08.10.19 05:56 15
  האיום העיקרי על ישראל זה ראש ממשלה שנכנע לטרור והורס את כושר ההרתעה של ישראל ישר 08.10.19 06:12 16
  מעניין תודה איש י-ם 08.10.19 06:18 17
  יש לנו את הברק 8 LineaAlba 08.10.19 06:26 18
  תודה רבה מעניין Rota 08.10.19 06:28 20
  תודה, סחטיין על ההשקעה! לענ''ד תכליתו של הפרויקט הענק שנתניהו הזכיר לאחרונה (תקצוב מליארדים) להתמודד ilanka 08.10.19 07:00 24
     אכן כן , למשל בארהב ב 2009 נוסתה מערכת JLENS.. המערכת בנויה ממערכת מכ''מ כפולה שמחוברת לבלון הליום popay 08.10.19 08:15 36
         הַמַּשְׂכִּיל בָּעֵת הַהִיא יִדֹּם ilanka 08.10.19 12:00 88
  האיום הגדול ביותר על ישראל זה חיבאללה ! Malex_1 08.10.19 07:02 25
     ניתן לומר זאת גם על גבול ירדן , מצריים , עזה וסוריה .. מה השוני? popay 08.10.19 08:30 43
  תודה על הסקירה! Beatman 08.10.19 07:26 26
  תודה על ההסבר. מה שאני מבינה (תקן אם אני טועה), שהבעיה בעיקר לזהות בזמן, לירט (אם זוהה) יש לנו אמצעים כינרת 08.10.19 07:38 30
     הפחד הוא להיות מופתע או לחילופין לפספס מספר טילים במקבץ גדול popay 08.10.19 08:19 37
         מתקנים אסטרטגים קודמים לי ? :) סתם. אני יודעת. אתה צודק כינרת 08.10.19 09:05 50
  תודה רבה על הסקירה המעניינת חובב רדיו 08.10.19 07:48 31
  ולנו יש פלאפל אהרון5 08.10.19 08:00 32
  יפה מאוד ciso23 08.10.19 08:07 33
  שאלות למומחים... מגן ציון 08.10.19 08:27 41
     לגבי שאלה מספר 1 , כן ניתן וקיים כבר ממאה שעברה . לגבי 2 לא הייתי כזה נחרץ לגבי התגובה שלנו popay 08.10.19 08:31 44
  אחת הכתבות הטובות שקראתי בזמן האחרון Blackbird 08.10.19 09:04 49
  תודה על המאמר המושקע בזמן המתאים. כאילו השבת לסדרת שאלות שרציתי לשאול ארבינקא 08.10.19 09:10 53
  דבר גדול עשית וחסכת לנו ויכוחים מיותרים עכשיו שאנחנו משכילים יותר בנושא . תודה רבה . אשר טריגר 08.10.19 09:13 54
  תודה רבה על ההסבר המפורט שלך וגמר חתימה טובה. ש-עצמון 08.10.19 09:16 55
  יש משהו חשוב שלא התייחסת אליו ורד הרים 08.10.19 09:31 56
  תודה על הכתבה Risk 08.10.19 09:47 60
  תודה על הפרסום אור_יקרות 08.10.19 09:50 63
  תיעוד תרגיל של שיגור טיל שיוט מצוללת איראנית ועוד נשקים Blackbird 08.10.19 09:57 66
  מעניין מאוד, סחתיין על ההשקעה! איילגולן 08.10.19 09:57 68
  תודה על ההשקעה. בסופו של דבר טילים והגנה מפניהם זה חתול ועכבר. אלה מתפתחים ואלה מתפתחים תשבץ 08.10.19 09:59 69
  תודה רבה popay, מעניין וחשוב! OutsideTheBox 08.10.19 10:00 70
  מבלי להמעיט מחשיבותם של מערכות ההגנה כנגד טילי השיוט ופגיעתם הרעה התשובה יואב 08.10.19 10:02 71
     צריך להוריד להם את המלאי ויפה יום כיפור אחד קודם אשר טריגר 08.10.19 10:08 72
  תודה על ההשקעה!! השחר_העולה 08.10.19 10:15 74
  תודה רבה על ההשקעה. החכמתי Pierre 08.10.19 10:21 77
  תודה רבה לומי 08.10.19 10:31 78
  עצם העיסוק בנושא והספינים של נציגי הממשלה כן הספינים משדרים לאוייב חולשה ופחד יואב 08.10.19 10:34 79
  מאמר מעולה תודה.. ליאונרדו 08.10.19 10:56 82
  יחידים שיכולים ליירט טילי שיוט אצלנו זה מטוסים חיל אוויר Red Hot 08.10.19 11:17 83
  האיראנים לא המציאו את הגלגל ובטוח לא את טילי השיוט. FuNatic 08.10.19 11:22 84
  מרתק. תודה וגמח״ט! מגע אש 08.10.19 11:25 85
  מאמר חסר משהוא וללא ידע על יכולות של ברק 8 יבשתי שמסוגל לפגוע גם בטילי שיוט....וחסר ידע לגבי שרביט קסמים שמשון הגיבור3 08.10.19 11:57 86
     אז בוא תוסיף מהידע שלך . יש שלוש בעיות שפופאי הציג , אשמח לשמוע מה הפתרון שקיים - כינרת 08.10.19 12:47 94
         1, כפי שצויין וידוע, טילי שיוט קשה למכ''מ לראות במעוף מפני שהם יכולים לטוס בגובה האנטנות על אחד באפריל 08.10.19 13:24 98
         אם הייתי מהנדס ברפאל שמפתח ברק 8 יבשתי או מהנדס שרביט קסמים אז הייתי מביא נתונים טכניים וטכנולוגיים שמשון הגיבור3 08.10.19 16:12 103
  הטרנד החדש נגד טילי שיוט: תהילים נגד טילים פשוט 08.10.19 12:05 89
  שורה תחתונה: מרגיש שעושים עלינו סיבוב נוסף מר מייט 08.10.19 12:07 90
     על הדרך :)) Red Hot 08.10.19 12:24 91
     אתה מבין שאתה במזרח התיכון וילה בג'ונגל? איזה סיבוב? Quads 08.10.19 16:28 105
  תודה על המידע וההשקעה דרדסית 08.10.19 12:30 92
  אחרי שקוראים את המאמר קשה להיות אופטימיים יורד ים 08.10.19 13:05 95
  וואוו, איזה מאמר מושקע! תודה ענקית! cabrital 08.10.19 13:15 97
  תודה רבה על השקעתך העצומה Mr W 08.10.19 16:28 106
     אחלה פופאי להכות בברזל 08.10.19 17:26 109
  מעניין . תודה רבה על ההשקעה ! yd33 08.10.19 19:43 113
  החכמתי אניהיא 08.10.19 19:47 114
  כתבת יפה ובהיר, תודה רבה! קפטן הוק 08.10.19 20:50 115
  תודה רבה על פוסט מושקע ומרתק סוויץ 08.10.19 21:53 117
  שיוט מבצר 09.10.19 23:49 118
  תודה רבה על ההשקעה. מעניין. iT-i 10.10.19 01:19 119

   
   
והוא פלאי
חבר מתאריך 1.12.14
3409 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    03:19   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יפה. תוכל להוסיף מעט על מערכות הניווט השונות (אינרציה, gps, וכו') ואפשרויות השיבוש הקיימות?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.09
17159 הודעות, 234 מדרגים, 461 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:22   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. עדכנתי  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
18363 הודעות, 172 מדרגים, 324 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:53   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. תודה על המאמר המושקע! כמה הערות קטנות  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
ראשית, ניווט אסטרונומי אינו קיים בטילי שיוט ואינו יעיל. השתמשו בו במלחמת העולם השניה במפציצים ליליים דוגמת הלנקסטר, ובציפור השחורה שטסה מספיק גבוה לראות כוכבים ביום. טיל שיוט טס נמוך וממילא ניווט זה מוגבל לשעות היום ולראות טובה. אם התכוונת להכניס את הניווט הזה כהסבר על ניווט אוטומטי אז בסדר

לגבי המסקנות - אני די מסכים. הבעיה בטילי שיוט היא הגילוי שלהם. טילי שיוט מתקדמים יכולים לנצל קפלי קרקע, ואדיות וכדומה לצורך תנועה (בדיוק כמו שוויז מנווט אותנו). לכן, בעיקר מהצד המזרחי שבו יש הרי אדום ומואב, שם יש בעיה. ברגע שטיל שיוט מתגלה, במרחק סביר, יחסית קל ליירט אותו - אז הוא עוד מטרה שטסה במהירות שהיא בדרך כלל קטנה

מה שעשו האירנים לסעודים היה מאוד מתוחכם, שימוש משולב בכטבמים וטילי שיוט. אני די מסכים עם ההנחה בסיפא לגבי היכולת הטכנולוגית והתפקיד של הכטבמים בהתקפה

לפני כשבוע פורסם מאמר של פרופ אבן בהארץ שבו הוא מזהיר מהתקפה כזו על הכור. אם כי, אני לא רואה את זה קורה כי התקפה על כור גרעיני כמוה כהתקפה באמצעות נשק גרעיני            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.09
17159 הודעות, 234 מדרגים, 461 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:36   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. הי יגאל , טילי שיוט Martin Matador , ו Northrop SM-62 Snark השתמשו בניווט אסטרונומי , למשל בטיסה מעל הכתבים  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
הצפוניים של כדור הארץ ט"ש Northrop SM-62 Snark
היה נעזר במערכת ספציפית זאת לצורך הניווט , לימים גם מטוס הביון sr71 , ומטוסי ביון (של ברית המועצות) היו נעזרים בניווט אסטרונומי לצורך המצאות במרחב.
תודה רבה ידידי.

"אני לא רואה את זה קורה כי התקפה על כור גרעיני כמוה כהתקפה באמצעות נשק גרעיני"
די מסכים עם מה שאתה כותב , אבל לא פוסל את המשתנה שהמשטר המדובר מחוייב להבאת המהאדי


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
13984 הודעות, 78 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    18:56   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  110. פגיעת טיל שיוט בכור לא תגרום נזק לליבה. הכור מכוסה במטרים רבים של בטון. לטיל מהירות נמוכה ורש''ק בינוני  
בתגובה להודעה מספר 58
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
cabrital לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.9.08
2788 הודעות, 28 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    13:14   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  96. תודה רבה, החכמתי.  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  


תן מבלי לזכור, קבל מבלי לשכוח!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
8357 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    14:01   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  102. אין לאיראנים ולמעשה כמעט לשם יישות בעולם אפשרות לפגוע בצורה משמעותית בקמ''ג, בטח שלא לפגוע  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
בצורה שתוצאותעה יהיו זהות לתקיפה בנשק גרעיני (תקני או לא תקני). מעטות הן המדינות שיש להן את החימוש הדרוש לפגוע בכור בצורה המתוארת.

תקיפת הקמג ע"י האיראנים יכולה להיות בעלת משמעות סמלית בלבד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרואה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.8.14
4832 הודעות, 27 מדרגים, 35 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    17:12   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  108. האם לווין בחלל יכול להתריע על שיגורים כאלו?  
בתגובה להודעה מספר 102
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
13984 הודעות, 78 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    18:58   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  111. +1. ביקוע ליבה של כור כמו הקמג נעשה עי גרעין טקטי או Moab  
בתגובה להודעה מספר 102
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נ נח בשטח
חבר מתאריך 24.7.14
427 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    03:31   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ומה עם טילי פופאי?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay
חבר מתאריך 10.9.09
17159 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:26   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אחלה מערכת לזמנה  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
במיוחד הטורבו... )


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
MadMax
חבר מתאריך 16.8.05
15630 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    03:57   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כתבה מעניינת שעוסקת במערכות לייזר רבות עוצמה כאחד הפתרונות המבצעיים לטילי שיוט וכתב''מים  
בתגובה להודעה מספר 0
 

יש גם מידע על כך שלכיפת ברזל יש יכולת מסויימת ליירוט טילי שיוט (כנראה לאחר התאמות)
https://nationalinterest.org/blog/buzz/us-army-plans-deploy-super-charged-lasers-shootdown-cruise-missiles-84236


אי שפיות: לעשות אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות/ אלברט אינשטיין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלבלר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
3421 הודעות, 29 מדרגים, 29 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    04:14   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הסיכוי שאותה מערכת תיירט ירי תלול מסלול וטילי שיוט הוא אפסי  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
כיפת ברזל מתמודדת עם כלים קטנים ומהירים אך שלא משנים את מעופם וניתן לחשב את מסלולם מרגע השיגור. טילי שיוט זה סיוט אחר לגמרי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Beatman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.13
21593 הודעות, 151 מדרגים, 297 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    07:29   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. הטיסה של מיירטי כיפת ברזל גמישה מאוד.  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
גם התמרונים הסופיים מאוד אקרובטיים.
אם המכ"ם ננעל על טיל שיוט, אין לו הרבה סיכוי לחמוק, בוודאי כאשר מהירותו די נמוכה, יחסית לרקטות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרשפיגל
חבר מתאריך 19.7.16
168 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    04:14   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תודה רבה על המידע וההשקעה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלבלר
חבר מתאריך 24.3.19
3421 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    04:16   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מעניין מאוד. מעריך שהניק שלך לא מקרי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זרתוסטרא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4610 הודעות, 60 מדרגים, 111 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    04:20   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. כתבה מעולה. תודה פופאי. הערכתך המפתיעה בסיום לגבי השימוש בכטבמים בתקיפה בסעודיה מטרידה מאוד!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 08.10.19 בשעה 04:34 בברכה, זרתוסטרא
 
אם חשבנו שהיתרון הטכנולוגי המערבי מציב אותנו בסקאלה אחרת מהם,
באו האירנים והראו שלכל בעיה אפשר למצוא פתרון שיקפיץ את התוצאה לרמה גבוהה
(הדיוק בסעודיה היה קטלני והפתיע את העולם)

וכשאני קורא שלפני שבועיים בכיר אירני אומר "סיימנו את ההיערכות לחיסול ישראל"
אני מבין היטב מדוע הדרג המדיני שלנו לא נרדם בלילות בשבועות האחרונים,
ברור שהמידע המודיעיני שהגיע, מתכתב היטב עם ההצהרה הזו,
ואין ברירה אלא להניח שמחכות לנו בקנה עוד הפתעות סעודיה סטייל.

והקב"ה מצילנו מידם.


* כה אמר זרתוסטרא *


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלבלר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
3421 הודעות, 29 מדרגים, 29 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    04:34   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. חשש הוא מעולה אבל אין צורך להיסחף. מערכות ההתראה והיירוט של ישראל הם שם דבר בעולם  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
אך הדבר היותר משמעותי הוא מאזן האימה ההתקפי. לישראל יש צוללות עם טילי פופאיי גרעיניים, טילים בליסטיים יריחו 3 (אפילו דיבור על 4) טילי שיוט מתקדמים מדגם דלילה (שארה"ב אפילו קנתה מאיתנו) וחיל אויר עם קבלות. לא ישתלם לאירן לנסות אותנו. הוכחנו חוסר הכלה לאירנים יותר מפעם אחת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זרתוסטרא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4610 הודעות, 60 מדרגים, 111 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    04:41   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. גם ב73 היה לנו אטום. זה הזמן להתעורר דחוףףףף מהקונספציה.  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
אם המופע האירני בסעודיה לא מדיר שינה מעיניך, איני יודע מה כן.
אם לא נתעורר עכשיו, מהמלחמה הבאה לא נתעורר.

נ.ב. כיהודי מאמין אני יודע שבתכלס אין לנו הרבה מה לעשות חוץ מלהתפלל ולהאמין בנבואות.


* כה אמר זרתוסטרא *


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלבלר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
3421 הודעות, 29 מדרגים, 29 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    04:44   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ב73 היה למדינות שסובבות אותנו סיכוי אמיתי להיפטר ממנו אחת ולתמיד והם הלכו עליו. אירן לא  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
תרויח כלום מתקיפה פה. רק נזק            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Rota לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.18
5994 הודעות, 37 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    06:38   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. נשאלת השאלה מה אירן הרוויחה עד היום?  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
ומה עצר בעדה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
5526 הודעות, 50 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:42   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. אתה שוב נתפס לקונספציות של חשיבה מערבית מבלי משים  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
אחד הלקחים המרכזיים מ- 73 זה שצריך לנתח בנפרד יכולות, ממוטיבציות וכוונות להשתמש ביכולות.

בטח שבערב יום כיפור אסור שוב לעשות את המישמש הזה שאומר "הם יכולים, אבל הם הגיוניים ויודעים שלא כדאי להם ולכן לא יעשו זאת".
טעות חמורה, מקווה שבאמ"ן ובמוסד לא חושבים ומעריכים בגישה כזו יותר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נבל עשור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.19
790 הודעות, 4 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    06:34   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. איך ראית שלא התעוררו?  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זעקת-אמת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.12.06
3949 הודעות, 164 מדרגים, 326 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    07:37   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. תאמין בה' ורק בו. הנביאים קדושי עליון שנשלחו מאיתו יתברך.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
המלחמה בלתי נמנעת והכל כתוב...
ככתוב בשיר: " זה כתוב בספרים, בשירים, במפות הכוכבים ..... "

גמח"ט לכל ישראל אחינו ואנשי שלומנו


"מי שיש לו אופי יודע לעמוד גם בניסיונות לרצח אופי"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
7172 הודעות, 70 מדרגים, 121 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:12   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. מעדיף להאמין לכוחות ההגנה של ישראל ולהתבסס על חיילים ולא אברכים או מתפללים. אם כל הכבוד  
בתגובה להודעה מספר 29
 

גמר חתימה טובה וצום קל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.18
6636 הודעות, 70 מדרגים, 127 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:50   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. העם היהודי שרד אלפי שנים בלי חיילים. וכלום לא השתנה כיום.  
בתגובה להודעה מספר 73
 
  
לישראלים, ובמיוחד לאלו עם ה"ערכים" האירופאים, יש בעיה עם אירן. יהודים
חיים מרצונם באירן ללא שום בעיה, המשטר שם אפילו מגן עליהם יותר מאשר על
אזרח אירני רגיל.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
7172 הודעות, 70 מדרגים, 121 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    13:35   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  99. העם היהודי שרד בגולה וללא מדינה עצמאית, לכן קרה מה שקרה בתחילת המאה הקודמת  
בתגובה להודעה מספר 80
 

תשקול לקחת הפסקה מהטרלול, חלוקת העם ושטף השנאה הבלתי נגמר שיש בך לפחות ביום הכיפורים.

לא מבין איך אתה מדבר על ישראל או יהודים כשגם ביום כיפור אתה מרשה לעצמך לשנוא את הערכים שבכלל מאפשרים לך זכויות ויכולת להתבטא, גם אם בבורות אין סופית.

אני מאחל לך שביום הכיפורים הקרוב, תשב עם עצמך ותשקול את דרכך. זהו יום טוב למחשבה עצמית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.18
6636 הודעות, 70 מדרגים, 127 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    16:21   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  104. כרגיל במחנה שלך לא רואים את הדבשת העצמית. תסתכל על תגובה 73 שלך שאליה הגבתי כדי לדעת מה זאת תגובת שנאה ופילוג.  
בתגובה להודעה מספר 99
 
  
חלוקת העם לחילונים וחרדים ושטף שנאה מגיע הכי הרבה מהצד שלכם.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סוויץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.11
6748 הודעות, 57 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    21:50   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  116. וואוו, מסתבר שמודעות עצמית היא מצרך נדיר יותר ממה ששיערתי..  
בתגובה להודעה מספר 99
 
  
הודעה אחת קודם אתה מפגין את שנאתך ומחלק את העם לחילונים לוחמים ולמתפללים(פרזיטיים בסאבטקסט) ובאותו הבל פה, מאחל לכולנו גמר חתימה טובה... ככה, מהלב.
אחכ אתה עוד מעיז להאשים גולש אחר בפלגנות ובשיח שנאה "ועוד ביום כיפור" !! לא. אין מילים.


ובכל מקרה, יש להחליף את שיטת השלטון בישראל באופן בהול.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרואה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.8.14
4832 הודעות, 27 מדרגים, 35 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    17:00   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  107. האיראנים לא צריכים דוברים יש להם חינם אין כסף כאן...העם היהודי היה בגולה ללא חיילים ונשאר במינוס 6 מליון רק  
בתגובה להודעה מספר 80
 
  
באירופה שלא לדבר על שאר פרעות וגלויות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
13984 הודעות, 78 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    19:00   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  112. 73 היה מלחמה פוליטית שבה הדרג המדיני קבע את תוצאות המלחמה. שום קונספציה, רק קיסינג'ר  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זה אני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.12.17
4249 הודעות, 17 מדרגים, 31 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    05:55   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. למה אני מודאג.  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
1) התגלה חור מודעין. ועכשיו צריך לחשוב איזה חורים יש לנו לגבי הכור הגרעיני. 2) ההתקדמות הטכנולוגית מדאיגה מאוד בקשר ללבנון. הרי התגלה שיש להם מומחיות בירי טילים מדויק. ולכן המסקנה שהזירה הצפונית יהיה מאוד מאתגר פי כמה שידוע היום.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Maryland לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.09
5599 הודעות, 39 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    06:27   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אני מודאג ממדיניות ההכלה של ההנהגה, בשנותי המעטות יחסית במזרח התיכון למדתי שמי שרוצה שיפחדו ממנו ויכבדו  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
אותו צריך להיות חזק ולדעת שלהכלה יש מחיר וככל שדוחים את ההתמודדות המחיר יהיה רב יותר וכבד יותר
אם איראן תוקפת את ישראל צריכים להגיב בצורה לא מידתית כלל גם אם יהיו מאות הרוגים באיראן, בעיניי טיל שיוט אירני לישראל בכל מקום שווה לטיל לתוך המשרד של חמנאי בזמן שהוא שם
וכמו שנאמר בזמנו "היה עליכם לבחור בין חרפה למלחמה. בחרתם בחרפה, אך מן המלחמה לא תימלטו"
אני כמובן מודע למגבלות הכח אבל לפעמים צריך לשבור את הכלים


מסתננים החוצה - כדי שיהיה עתיד למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זה אני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.12.17
4249 הודעות, 17 מדרגים, 31 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    06:57   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. ברוך הבא למלחמת לבנות השלישית  
בתגובה להודעה מספר 19
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
5526 הודעות, 50 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:49   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. חזרת לתפיסה של תנו לטילים שלהם להחליד?  
בתגובה להודעה מספר 23
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tommy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.7.17
1840 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:14   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. בצפון, ידידי, אנחנו לא מכילים. אפילו להפך  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
ניסו להוריד לנו מטוס שחזר מתקיפה יזומה ושלחו כטב"ם שיחדור את הגבול ובתמורה תקפנו תוך שעות עשרות פעמים, הם קיבלו עשרות חיילים סורים ואיראנים הרוגים, ושליש מערך הנ"ט עלה השמימה בסערה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Maryland לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.09
5599 הודעות, 39 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:36   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. כמובן שלא מכילים כל דבר אבל אפילו בצפון נותנים לחיזבאללה לירות ומכילים, אני לא אומר שאף פעם אסור להכיל אבל  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  
אני לא סומך על ההנהגה מתי ואיך להכיל
איני מתיימר למשל לדעת את הנתונים שהיו לפני טראמפ לאחר הפלת המל"ט אבל לעניות דעתי זאת היתה טעות קשה מצידו לא להפציץ כתגובה, כמו שאיני מתיימר לדעת את כל הנתונים שנמצאים לפני ההנהגה אצלינו אבל הביבי נותן הרגשה של הכלה בכל מקום ובמיוחד הכלת הטרור המקומי בתוך ישראל


מסתננים החוצה - כדי שיהיה עתיד למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tommy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.7.17
1840 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:44   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. מתי חיזבאללה ירה ולא הגבנו?  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
אכן - לדעתי טראמפ עשה טעות קשה כשבחר לא להגיב להפלת המל"ט. וממשיך לעשות טעויות כשלא הגיב על התקיפה בסעודיה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Maryland לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.09
5599 הודעות, 39 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:54   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. לפני כ4 שנים כשהרס''ן ההוא ועוד חייל נהרגו בהר דב ולפני מספר חודשים וכמו כן אני חושב שבזמנו בתקיפה בכפר רג'ר  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
אין לי זמן לחפש אז זה מהזכרון
לגבי סעודיה טראמפ דווקא צודק זאת בעיה של סעודיה והוא מוכן לעזור אבל לא לקחת אחריות


מסתננים החוצה - כדי שיהיה עתיד למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tommy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.7.17
1840 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:07   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. הסיפור לפני 4 שנים היה אם אינני טועה על שהורדנו להם רמטכ''ל, או על המהנדס הבכיר  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  
אני זוכר שכאב לי באותו הרגע, שלא הגבנו. אבל התקיפה הגיעה בעקבות תקיפה שלנו. וגם - עברו 4 שנים של שקט למרות ההבלגה ההיא            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Maryland לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.09
5599 הודעות, 39 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:10   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. זאת הכלה.. אצלנו קוראים לזה Monday-morning quarterback .. כל תקיפה של חמאס או חיזבללה זה בתגובה למשהו  
בתגובה להודעה מספר 51
 
  


מסתננים החוצה - כדי שיהיה עתיד למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tommy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.7.17
1840 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:36   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. לא בהכרח  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  
בעזה ניתן להבחין בזאת היטב. יש רקטות גם שלא בתגובה למשהו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
7172 הודעות, 70 מדרגים, 121 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:53   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. המחשבה האמריקאית כאילו זה סרט הוליוודי של טובים ורעים לא ממש עובד במציאות.  
בתגובה להודעה מספר 52
 

ישראל הוכיחה שהיא לא מבליגה ולא מכילה, בטח שלא בגבול הצפון. נתניהו הוא אפס במדיניות ומעשים וטוב בדיבורים - זאת בעיה.

למזלינו, היה לנו לפני 13 שנה ראש ממשלה מהמושחתים שהיו כאן, ברמת נתניהו אם לא יותר, רק עם ביצים שהבהיר לחיזבאללה שמדינת ישראל לא מבליגה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.09
17159 הודעות, 234 מדרגים, 461 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    11:58   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. ידידי יש לך סטירה לוגית בדבריך מצ''ב  
בתגובה להודעה מספר 81
 
  
"ישראל הוכיחה שהיא לא מבליגה ולא מכילה, בטח שלא בגבול הצפון. נתניהו הוא אפס במדיניות ומעשים וטוב בדיבורים - זאת בעיה."


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
7172 הודעות, 70 מדרגים, 121 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    13:46   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  100. אין לי סתירה לוגית - אחדד למקרה ולא היה מובן  
בתגובה להודעה מספר 87
 

ישראל לא מבליגה בגבול הצפון ולא מכילה, כשצריך היא גם פועלת עמוק בעומק השטח. כפי שציינתי, המציאות יותר מורכבת מסרטי הוליווד אמריקאים שיש בהם ״טובים״ ו״רעים״ והכל מאוד פשוט וקל.

ישראל מצליחה לשמור על ההרתעה שנוצרה במלחמת לבנון השניה למרות נתניהו, ובטח שלא בזכות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.09
17159 הודעות, 234 מדרגים, 461 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:29   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. מדיניות ההכלה טובה לפרקי זמן מסויימים , ברגע שזה הופך להיות תפיסה של המדינה זה אסון מתגלגל  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
5526 הודעות, 50 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:53   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. לפעמים אין מנוס מהכלה, אבל הכלה תמיד משדרת חולשה  
בתגובה להודעה מספר 42
 
  
סוג של הכלה בדרום זה "עיניים לצפון".

אריק שרון סיפר לנן במשך שנתיים של פיגועי התאבדות שאיפוק זה כח,
עד שהגיע מלון פארק בנתניה בליל הסדר, ולפתע איפוק הפסיק להיות כח.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
5526 הודעות, 50 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:48   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. צריך להיות עוד הרבה יותר לא מידתיים ממה שאתה מציע  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
הרתעה חזקה תביא לשקט של עשרות שנים, גימגום אחד והלך עלינו.

ארה"ב לא הגיבה לחטיפת מכלית נפט, אז הפילו לה כטב"מ.
לא הגיבה להפלת כטב"מ, אז חטפו מתקפה בסעודיה שהפכה את ארה"ב לבדיחה.
עכשיו מצטרפת לזה הבגידה בכורדים.
ו"במקרה", בדיוק באותו זמן צפון קוריאה חזרה לשגר טילים בליסטיים וגם הפסיקה את המו"מ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Maryland לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.09
5599 הודעות, 39 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:20   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. משום מה נראה לי שנצטרך לספוג אלפי הרוגים ונזק אדיר לתשתיות לפני שנעמיד את חלאות המשפט במקומם  
בתגובה להודעה מספר 61
 
  
(עמוד התליה?) יחד עם שאר עוכרי ישראל ונעשה את מה שצריך לעשות אבל המחיר יהיה איום

וכל זה בלי לדבר על הגייס החמישי


מסתננים החוצה - כדי שיהיה עתיד למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נבל עשור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.19
790 הודעות, 4 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    07:36   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. איפה ראית את המומחיות של לבנון? לא צריך להיות שאנן אבל  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
גם לא צריך לקבל שיתוק מפחד.המצב מורכב ,אבל,לא אלמן ישראל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
5526 הודעות, 50 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:56   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. חס וחלילה לקבל שיתוק מפחד,  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
אבל צריך למשל להניח שאיראן מסוגלת להוציא מתקפה בדומה לתקיפה בסעודיה מאדמת לבנון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tommy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.7.17
1840 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:09   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. 1. מי אמר שזה לא היה ידוע לגופי המודיעין שלנו?  
בתגובה להודעה מספר 14
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
5526 הודעות, 50 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:57   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. אז האם נערכנו בהתאם ואנחנו מוכנים?  
בתגובה להודעה מספר 34
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tommy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.7.17
1840 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:20   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. כולי תקווה שאכן כך  
בתגובה להודעה מספר 67
 
  
מה שבטוח אנחנו לא סעודיה.
בפן המודיעיני - הסיכוי שלנו לגלות ולמנוע מתקפה שכזאת גדול לאין שיעור.
בפן ההגנתי - יש לנו מערכות הגנה משוכללות, שיכולות להתמודד עם איומים שכאלו. לא הרמטי - אבל אלו חוד החנית של הטכנולוגיה העולמית, פורצות דרך בכל קנה מידה.
בפן ההתקפי - אם חס ושלום אכן יצליחו במזימתם - חרבם תבוא בליבם. ציינתי זאת פה באשכול - אחרי שתקפנו בסוריה הפילו לנו מטוס בדרך חזור. בתגובה על התגובה תקפנו עשרות יעדים סורים ואיראנים בסוריה, עשרות לוחמים סורים ואיראנים הרוגים ושליש ממערך הנ"ט הסורי הושמד לחלוטין.
אינני מזלזל בכוחם, אינני שאנן. דווקא בגלל זה אני יודע שמשקיעים את מירב האנרגיה והמאמצים לקראת תקיפות שכאלה. אף אחד - אבל אף אחד - שעוסק במשרד הביטחון ובצה"ל באיום האיראני מסוריה ובאיום מלבנון - לא יושב רגל על רגל. לא אלמן ישראל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זעצר
חבר מתאריך 8.5.16
266 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    12:37   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. זה בדיוק מה שאמרו מנהיגנו המהוללים  
בתגובה להודעה מספר 76
 
  
ערב מלחמת יוהכפ( בורסיה כזו או אחרת)
כמי ששירת בסיני לפני המלחמה במלחמה ואחריה אני יכול לצטט לך מה אמרו מפקדי הצבא על כל נסיון של המצרים לחצות את התעלה
למדתי על בשרי לקח אחד או שניים
"כוחי ועוצם ידי" אין לו על מי ועל לסמוך
אל תזלזל אף פעם באויב שלך לפעמיים רצוי שתגזים ביכולות שלו כדי שתתכונן טוכ יותר
גמר חתימה טובה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tommy
חבר מתאריך 3.7.17
1840 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    13:51   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  101. ידידי היקר  
בתגובה להודעה מספר 93
 
  
אמרת את שאמרתי - במילים קצת אחרות.
מסכים איתך לגבי הצורך להפריז בכח האויב על מנת להיות מוכנים - וזה מה שקורה בשטח ובדרגים הגבוהים. אף גורם מדיני לא דיבר לפני יום הכיפורים על הצורך ההכרחי והמיידי להקצאת משאבים כבירים לאיום. בטח לא כמו שמדברים היום.
אתה יכול לראות זאת כיום - כולם מוכנים, כולם דרוכים, המשאבים מוקצים, המודיעין מתרחב, האמצעים משתכללים, הטילים נצברים במחסנים.
אף אחד לא יושב זחוח כמו שקרה ביום הכיפורים. כולם נערכים. דווקא הדיון הנרחב בנושא הוא שמרגיע אותי. כמו שאמר בנימין נתניהו - זהו אינו ספין.
שנה טובה, ידידי, וגמר חתימה טובה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay
חבר מתאריך 10.9.09
17159 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:22   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. אתה מדבר על משטר פונדמנטליסטי שמחוייב להביא את מהאדי , כל קיומו נועד לצורך זה  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mindless
חבר מתאריך 17.8.14
4035 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    05:07   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. המון תודות popay  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד שיודע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.06
14284 הודעות, 180 מדרגים, 360 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    05:10   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. וואו, תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 


בברכה, אחד שיודע


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור השחר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.6.12
6522 הודעות, 100 מדרגים, 166 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    05:23   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. איזה השקעה! תודה רבה על כל המידע  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אם בא לך לדרג אותי,אז בשמחה..


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Isaac לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.12.12
8005 הודעות, 48 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    05:56   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. נעים ומרתק לקרוא. המון תודה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גמר חתימה טובה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישר
חבר מתאריך 6.7.14
3604 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    06:12   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. האיום העיקרי על ישראל זה ראש ממשלה שנכנע לטרור והורס את כושר ההרתעה של ישראל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אין הגנה כוללת מטילים ולא יהיה. רק הרתעה שצריך לתחזק ולא לשחוק.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש י-ם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.4.11
20146 הודעות, 118 מדרגים, 218 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    06:18   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. מעניין תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


גמר חתימה טובה לעם ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
LineaAlba לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.10.18
2578 הודעות, 15 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    06:26   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. יש לנו את הברק 8  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Rota לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.18
5994 הודעות, 37 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    06:28   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. תודה רבה מעניין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מישהו יודע כמה פצצות emp ישראל מחזיקה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
94766 הודעות, 230 מדרגים, 364 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    07:00   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. תודה, סחטיין על ההשקעה! לענ''ד תכליתו של הפרויקט הענק שנתניהו הזכיר לאחרונה (תקצוב מליארדים) להתמודד  
בתגובה להודעה מספר 0
 

גם עם איומים כאלה. אך כמו שהזכרת - "מערכות אלו נוצצות בצלב אדום במטרות האוייב והן יהיו הראשונות לחטוף את גל הראשון של הטילים על מנת לגרום לעיוורון המערכת ככללותה".
לצערי, אני מתקשה לחשוב על "צלב" גדול יותר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.09
17159 הודעות, 234 מדרגים, 461 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:15   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. אכן כן , למשל בארהב ב 2009 נוסתה מערכת JLENS.. המערכת בנויה ממערכת מכ''מ כפולה שמחוברת לבלון הליום  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
עיקר המערכת היא להיפרס במקומות מוגדרים בגבולות המדינה , בגבהים נמוכים מאוד על מנת לתת זיהוי מוקדם
לטילי שיוט המתקרבים . מערכת הזאת הייתה צריכה להיות
אינטגרלית יחד עם מערכת SLAMRAAM ( ירוט טילים) ..
אבל אפילו לארה"ב הגדולה הפרוייקט היה יקר מדי .
ב 2011 לאחר מספר ניסויים הפרוייקט למעשה נסגר , ובמקום 12 מערכות מתוכננות ,צבא ארהב נשאר רק עם2 מערכות שהיו מוכנות. עלויות מטורפות היו גבוהות אפילו לארהב הגדולה.


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
94766 הודעות, 230 מדרגים, 364 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    12:00   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. הַמַּשְׂכִּיל בָּעֵת הַהִיא יִדֹּם  
בתגובה להודעה מספר 36
 

גמח"ט            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Malex_1
חבר מתאריך 16.4.14
281 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    07:02   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. האיום הגדול ביותר על ישראל זה חיבאללה !  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 08.10.19 בשעה 07:24 בברכה, Malex_1
 
ברגע שנסיר את חיזבאללה מהרשימה ישראל תחזור להיות מעצמה שהייתה כמו פעם. הכוונה שיפחדו מאיתנו .

טילי שיוט זה כלום לעומת חדירת חיזבאללה לישוב צפוני ולקיחת 30-50 משפחות בשבי .

מה אז? שום פעולה לשחרור לא הגיונית במצב כאשר הכל ממולכד.

בסופו של דבר יהיה פתרון והגנה מטילי שיוט.. אבל הגנה על משפחות זה סיפור אחר שאין ולא יהיה פתרון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay
חבר מתאריך 10.9.09
17159 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:30   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. ניתן לומר זאת גם על גבול ירדן , מצריים , עזה וסוריה .. מה השוני?  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Beatman
חבר מתאריך 11.12.13
21593 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    07:26   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. תודה על הסקירה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18334 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    07:38   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. תודה על ההסבר. מה שאני מבינה (תקן אם אני טועה), שהבעיה בעיקר לזהות בזמן, לירט (אם זוהה) יש לנו אמצעים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המסלול שלהם , במידה והטיל משוגר מהיבשה , נמוך וחמקמק, ולכן , למרות שיש לנו אמצעי יירוט, אנחנו עלולים להיות מופתעים כמו שהסעודים הופתעו.


הפתרון ההומאני לתושבי עזה - חיים נוחים באינדונזיה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.09
17159 הודעות, 234 מדרגים, 461 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:19   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. הפחד הוא להיות מופתע או לחילופין לפספס מספר טילים במקבץ גדול  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
לגבי ירוט , הצלחה היא לא מרובה , וגם כאן הצלחה היא מושג יחסי . הרי מערכות ירוט בעיקר נועדו להגן על מתקנים אסטרטגים של המדינה ( אני ואת לא נחשבים כאלה) ואם מספר טילים יפלו בשכונת מגורים וטילים שיעודו לפגוע בתחנות הכח למשל יורטו , אז כן !, זאת סוג של "הצלחה"


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18334 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:05   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. מתקנים אסטרטגים קודמים לי ? :) סתם. אני יודעת. אתה צודק  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
זה נכון גם ל"סתם טילים" של החיזבאללה אם יירו אותם בכמות גדולה מיכולת היירוט של
מספר סוללות כיפת ברזל , גם כשהן מאוישות במקסימום .
שכונות אזרחיות לא בעדיפות הגנה.


הפתרון ההומאני לתושבי עזה - חיים נוחים באינדונזיה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חובב רדיו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.04
11473 הודעות, 74 מדרגים, 129 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    07:48   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. תודה רבה על הסקירה המעניינת  
בתגובה להודעה מספר 0
 

חתימה טובה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
50958 הודעות, 220 מדרגים, 384 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:00   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. ולנו יש פלאפל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

לנו יש ערכים.
המכונים הפרשות גבריהו.
זה למה נושמד.


הקשיבו הקשיבו, מה אתה עשית בשביל להציל מדינה? לחץ כאן https://rotter.net/forum/ihaveasay/20013.shtml


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ciso23
חבר מתאריך 11.9.19
68 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:07   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. יפה מאוד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תודה על ההשקעה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגן ציון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.10.15
681 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:27   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. שאלות למומחים...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שאלה 1: עם כל ההשקעה ופיתוח החץ, טילי שיוט מאוד קשה לראות במכמים, האם ניתן להרכיב על טיל שיוט ראש נפץ גרעיני?
האם הם יכולים להפתיע אותנו במתקפה גרעינית?

שאלה 2: למקרה של פגיעה גרעינית בישראל נגיב על פניו עם יריחו גרעיני, אבל זה טיל כבד ויחסית ישן, אנחנו רואים שמערכות ההגנה מצליחות להפיל חלק(כנראה קטן) של הטילים שלנו אבל טילים הרבה יותר חדישים וקטנים.
מה הסיכוי שהם יפילו לנו את מכת התגובה של טילי יריחו?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.09
17159 הודעות, 234 מדרגים, 461 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    08:31   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. לגבי שאלה מספר 1 , כן ניתן וקיים כבר ממאה שעברה . לגבי 2 לא הייתי כזה נחרץ לגבי התגובה שלנו  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Blackbird לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.17
684 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:04   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. אחת הכתבות הטובות שקראתי בזמן האחרון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ישר כח
וחתימה טובה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ארבינקא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.15
2510 הודעות, 45 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:10   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. תודה על המאמר המושקע בזמן המתאים. כאילו השבת לסדרת שאלות שרציתי לשאול  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לאור כל החדשות, ולא היה את מי.
תודה וחתימה טובה לך ולכל בית ישראל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אשר טריגר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.7.18
2887 הודעות, 44 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:13   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. דבר גדול עשית וחסכת לנו ויכוחים מיותרים עכשיו שאנחנו משכילים יותר בנושא . תודה רבה .  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 08.10.19 בשעה 09:56 בברכה, אשר טריגר
 
מעניין היה לדעת אם יש לישראל יכולת לפגוע במלאי הטילים האלה באיראן וכמה יש להם . ומה רמת המעקב שלנו אחריהם.

היה מרתק לקרוא במיוחד לאור המצב והאיומים.

חתימה טובה.


¯\_(ツ)_/¯


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
35362 הודעות, 173 מדרגים, 316 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:16   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. תודה רבה על ההסבר המפורט שלך וגמר חתימה טובה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

מניין הידע שלך על טילי השיוט?


בן גוריון:"היסטוריה לא כותבים,היסטוריה עושים"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ורד הרים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.3.17
3289 הודעות, 29 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:31   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. יש משהו חשוב שלא התייחסת אליו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מיקום המכמ ואמצעי זיהוי נוספים.
זהו אינו פתרון טכנולוגי אלא קשור לשינויי פרי מה משמעותיים.

וזו הפונקציה המשמעותית ביותר שישראל עובדת עליה בשנים האחרונות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Risk
חבר מתאריך 25.7.19
31 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:47   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. תודה על הכתבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לאור דבריך, יש סיכוי גבוה כי במלחמה הבאה מערכות כיפת ברזל יושמדו תחילה על ידי טילי שיוט מעיראק ויפתחו את השמים לטילים ורקטות שכמותם יש לחזבאללה בעשרות אלפים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
59031 הודעות, 324 מדרגים, 576 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:50   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. תודה על הפרסום  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Blackbird לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.17
684 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:57   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. תיעוד תרגיל של שיגור טיל שיוט מצוללת איראנית ועוד נשקים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מלפני חצי שנה בערךלחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איילגולן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.7.16
4942 הודעות, 39 מדרגים, 69 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:57   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. מעניין מאוד, סחתיין על ההשקעה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תשבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.10.04
60031 הודעות, 297 מדרגים, 587 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    09:59   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. תודה על ההשקעה. בסופו של דבר טילים והגנה מפניהם זה חתול ועכבר. אלה מתפתחים ואלה מתפתחים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אסור לחזור על אותה הטעות בעזה שבמקום להשמיד את החמאס עסקנו במגננה, פרוטקשן וחסינות לראשי הארגון.
צריך להיות אקטיביים ולהשמיד את המקומות האסטרטגיים של המשטר. שדות הנפט, הגז, המשרדים, אתרי הגרעין הגלויים, התשתיות, בסיסי טילים ומטוסים ועוד. הרי ידוע שבסופו של דבר הם יתקפו ורק לא ידוע מתי אז עדיף להקדים תרופה למכה במקום לחשוש מהתגובה ולהתבצר. ברגע שהמשטר יטופל אז ההמונים יסתערו ויסיימו את העבודה לקראת הפיכת איראן לדמוקרטיה אמיתית            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
5526 הודעות, 50 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:00   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. תודה רבה popay, מעניין וחשוב!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אני מציע לא להניח שטילי שיוט יגיעו רק ממזרח או מצפון מזרח,
טילי שיוט עלולים להגיע גם מהים התיכון, גם מחצי האי סיני, וגם מזירת ים סוף.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יואב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.9.05
10808 הודעות, 53 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:02   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. מבלי להמעיט מחשיבותם של מערכות ההגנה כנגד טילי השיוט ופגיעתם הרעה התשובה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
צריכה להיות עוצמתית ברמה כזו שיוציא להם את החשק לחשוב על כך
וישראל צריכה להמחיש להם בכל דרך מה יקרה אם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אשר טריגר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.7.18
2887 הודעות, 44 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:08   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. צריך להוריד להם את המלאי ויפה יום כיפור אחד קודם  
בתגובה להודעה מספר 71
 
  


¯\_(ツ)_/¯


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
השחר_העולה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.07
9435 הודעות, 159 מדרגים, 295 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:15   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. תודה על ההשקעה!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


בַּבָּתִּים אֵין פֶּרֶץ,בָּרְחוֹבוֹת אֵין הָמוֹן,וְשָׁלוֹם וְשַׁלְוָה בָּעִיר – וְשִׁמָּמוֹן.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Pierre
חבר מתאריך 5.10.19
41 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:21   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. תודה רבה על ההשקעה. החכמתי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לומי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.10.18
2913 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:31   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שנה טובה החכמתי..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יואב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.9.05
10808 הודעות, 53 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:34   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. עצם העיסוק בנושא והספינים של נציגי הממשלה כן הספינים משדרים לאוייב חולשה ופחד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ואיראן בהחלט יכולה להתרשם שאנחנו מפחדים ממנה כאשר המצב צריך להיות הפוך
הם צריכים לפחד מאיתנו מעוצמת התגובה שלנו ביבי משדר חולשה רק בשביל ניסיון להשיג רווח פוליטי לשכנע את כחול לבן להסכים לתנאיו עלוב ביותר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליאונרדו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.3.09
8567 הודעות, 29 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    10:56   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. מאמר מעולה תודה..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Red Hot לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.19
728 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    11:17   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. יחידים שיכולים ליירט טילי שיוט אצלנו זה מטוסים חיל אוויר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אבל יכולת יירות שלהם מוגבלת...
אם יהיה מתקפה משולבת של כלי טיס וטילי שיוט מכיוונים שונים במספר גלים ובכמויות גדולות אחוזי הצלחה יהיו קטנים...
מצד שני מתוך 12 טילים שחוטים שגרו לסעודיה רק 4 פגוע במטרה אבל אף טיל לא יורת כלומר אחוז הצלחה לטילים של חוטים היה יכסית נמוך...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FuNatic לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.12.13
3255 הודעות, 13 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    11:22   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. האיראנים לא המציאו את הגלגל ובטוח לא את טילי השיוט.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כך שלכל היותר רכשו ושדרגו טכנולוגיה ידועה למערב, לרוסים, לסינים ולצ.קוראנים.
לכן סביר להניח שקיימת אפשרות לחסום טילים מסוג זה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגע אש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.2.15
2280 הודעות, 47 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    11:25   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. מרתק. תודה וגמח״ט!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמשון הגיבור3 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.5.19
4755 הודעות, 11 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    11:57   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. מאמר חסר משהוא וללא ידע על יכולות של ברק 8 יבשתי שמסוגל לפגוע גם בטילי שיוט....וחסר ידע לגבי שרביט קסמים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שגם היא מיועדת לשדרוג והפלת גם טילי שיוט....

רצוי להביא ידע רציני ממהנדסי רפאל שמפתחים שתי מערכות ירוט שציינתי מול המידע החלקי החסר והמתעלם במאמר שמובא כאן.....

אם הייתי מהנדס רפאל הייתי נותן ציון 4 מתוך 10 למאמר חובבני זה.....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18334 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    12:47   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. אז בוא תוסיף מהידע שלך . יש שלוש בעיות שפופאי הציג , אשמח לשמוע מה הפתרון שקיים -  
בתגובה להודעה מספר 86
 
  
1. איך המערכות שהזכרת (או אחרות) מתריעות בזמן מספיק כדי ליירט את טיל השיוט?

2. מה (סדר גודל) מקסימלי של טילי שיוט שהמערכות הקיימות שלנו יכולות ליירט במקביל ?

3. מה מידת הדיוק ואיך נבדקה ("איך נבדקה" הכוונה האם המערכת נבדקה בכלל בזמן אמת, או רק בתרגילים).


הערה קטנה לסיום ,
ברור לי שחלק מהאינפורמציה חסויה (גם פופאי ציין את זה), אבל קשה להשתכנע שקיים
פתרון טוב בוודאות , כשכולנו יודעים שאין עדיין נסיון חי .


הפתרון ההומאני לתושבי עזה - חיים נוחים באינדונזיה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד באפריל
חבר מתאריך 2.4.12
17038 הודעות
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    13:24   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  98. 1, כפי שצויין וידוע, טילי שיוט קשה למכ''מ לראות במעוף מפני שהם יכולים לטוס בגובה האנטנות על  
בתגובה להודעה מספר 94
 
  
הביניינים. הפתרון הוא "מכ"ם מעופף" מסוגל לראות כל טיל ברגע השיגור
ולעקוב אחריו - משולב עם מערכות הקרקע שמיירטים.
2, סדר גודל: יש כמה מערכות מיירטות (לא אחת!) ויש מספיק, לעולם
נחשוב שלא מספיק אבל יש מספיק. במבצע האחרון בעזה בשבועיים האחרונים
הגיעו עם כמות הטמיר לקו האדום בשבוע השני לפני סוף המלחמה עברו לירוט
/שיגור סלקטיבי, בשבוע האחרון עברו ליירוט מאוד מאוד סלקטיבי. נקודת
המוצא היא לא מספר הטילים שיש לאויב, אלה פרק הזמן שצה"ל(בעיקר חיל
האויר) יצטרך בכדי לדלל עד להשמיד אותם. ככלל, בכל המבצעים בעזה וכנ"ל
במלחמת לבנון, יש גרף שיגורים שלהם, בהתחלה עולה בהדרגה, מגיע לשיא
ואז המהלומות של צה"ל מורידות אותו.
3, כל המערכות ויש כמה וכמה(לטילי שיוט) עבדו תחת אש באחוזי הצלחה
גבוהים, שרביט הקסמים - עוד לפני שנסגר סופית ונמסר לצה"ל - פיספס
בזמו אמת, ניתחו, בדקו, תיקנו, ניסוי, המערכת עבדה טוב והתחילה
להמסר לצה"ל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמשון הגיבור3 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.5.19
4755 הודעות, 11 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    16:12   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  103. אם הייתי מהנדס ברפאל שמפתח ברק 8 יבשתי או מהנדס שרביט קסמים אז הייתי מביא נתונים טכניים וטכנולוגיים  
בתגובה להודעה מספר 94
 
  
בינתיים אנו ניזונים מהודעות שמתפרסמים מניסויי המערכות הללו בכלי התקשורת ואם הם אומרים מה שכתבתי בהודעה אז הם יותר בקיאים מפופאי

שורה תחתונה צריך לחזק ברק 8 יבשתי ולהציבן בתשתיות הארץ....
ומערכת שרביט קסמים שעבר דווח שהיא מיועדת גם לטילי שיוט אז לשדרגם מהר ויפה שעה אחת קודם, כלומר אם המומחים אומרים תן לנו 3 שנים אז ראש הממשלה המושחת צריך להגיד להם יש לכם חצי שנה.....
בע"ה אם היכולת ירוט תגדל מ25% ל80% תוך חצי שנה זה מעולה לישראל...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.9.17
7061 הודעות, 60 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    12:05   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. הטרנד החדש נגד טילי שיוט: תהילים נגד טילים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מר מייט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.12.18
1649 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    12:07   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. שורה תחתונה: מרגיש שעושים עלינו סיבוב נוסף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
(תזכורת מהעבר: מנהרות. 200 אלף טילים. רחפנים וכטב"מים. כיבוש יישוב בצפון. נשק גרעיני. נשק כימי. נשק ביולוגי. ירי תלול מסלול. הרעלת מקורות המים).

ר"ל שאיומים יש ויהיו תמיד. אין חדש תחת השמש. מישהו פה גורף הון על חשבוננו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Red Hot לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.19
728 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    12:24   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. על הדרך :))  
בתגובה להודעה מספר 90
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Quads לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.4.18
1871 הודעות, 11 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    16:28   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  105. אתה מבין שאתה במזרח התיכון וילה בג'ונגל? איזה סיבוב?  
בתגובה להודעה מספר 90
 
  
איפה אתה חי ?

כל מה שהזכרת הם איומים קונקרטיים שמערכת הביטחון עוסקת בסיקול שלהם.
אף אחד לא מנסה לעבוד עלייך. אתה לא בשוויץ, תבין את זה.
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דרדסית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.8.15
1616 הודעות, 26 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    12:30   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. תודה על המידע וההשקעה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יורד ים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.06
7295 הודעות, 91 מדרגים, 178 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    13:05   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  95. אחרי שקוראים את המאמר קשה להיות אופטימיים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יום כיפור העומד בפתח מזכיר לכולנו את המלחמה ההיא ב 1973 .
בימים הקשים של המלחמה הכל נראה אבוד שר הביטחון דיין התמוטט תוך
שהוא משוכנע שהולך להיות "חורבן הבית השלישי" , למזלנו גולדה היתה חזקה
ובקור רוח הורתה לחמש את הפנטומים בנשק גרעיני לכל מקרה (על פי פירסומים
זרים).רבים ואני בתוכם משוכנעים שאם המצב הלחימה היה ממשיך להתדרדר
גולדה לא היתה מהססת לתת את הפקודה לפנטומים להמריא.לןמזלנו ואולי גם של
הצד השני בסופו של דבר צה"ל הצליח בקושי רב ובגבורה עילאית להתגבר על האיום
הקיומי שמלחמת יום כיפור איימה עלינו.

נקווה כולנו שלא יהיה שום עימות צבאי
וגמר חתימה טובה לכם ולכל עם ישראל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
cabrital לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.9.08
2788 הודעות, 28 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    13:15   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  97. וואוו, איזה מאמר מושקע! תודה ענקית!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


תן מבלי לזכור, קבל מבלי לשכוח!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
27778 הודעות, 268 מדרגים, 536 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    16:28   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  106. תודה רבה על השקעתך העצומה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
להכות בברזל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.12.07
15842 הודעות, 152 מדרגים, 289 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    17:26   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  109. אחלה פופאי  
בתגובה להודעה מספר 106
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yd33 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.8.10
18251 הודעות, 111 מדרגים, 220 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    19:43   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  113. מעניין . תודה רבה על ההשקעה !  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניהיא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.1.16
25844 הודעות, 208 מדרגים, 408 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    19:47   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  114. החכמתי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תודה על ההשקעה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.8.11
7515 הודעות, 40 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    20:50   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  115. כתבת יפה ובהיר, תודה רבה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סוויץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.11
6748 הודעות, 57 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט' בתשרי תש''פ    21:53   08.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  117. תודה רבה על פוסט מושקע ומרתק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


ובכל מקרה, יש להחליף את שיטת השלטון בישראל באופן בהול.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מבצר
חבר מתאריך 9.10.19
2 הודעות
יום רביעי י' בתשרי תש''פ    23:49   09.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  118. שיוט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
95. טילי שיוט
1- אי אפשר למדינה כמו אירן לשגר אלף טילי שיוט. שתי סיבות שהן אחת. אין להם וזה עולה הרבה כסף ( להבדיל מטילי הקסאם שהם למעשה רקטות לא חכמות)
2- כיוון שמדינה שמשגרת טילי שיוט מוגבלת במספר ( ארהב מוגבלת אולם היא יוצאת מהכלל באפשרות לשגר מספר רב של טילי שיוט) על המדינה המשגרת לבחור מטרות שנחשבות איסטרטגיות בעיני המשגר.
3 כמה שזה נשמע מדהים מדינת ישראל לא חשופה איסטרטגית במספר רב של מוקדים. בסיסי חיל האויר יכולים לתפקד גם אם פגעו להם במסלולים או במגדל הפיקוח. הנזק שם ניתן לתיקון בפרק זמן קצר.
אפשר לפגוע בבן גוריון אולם פרט לפגיעה המורלית או פגיעה בנפש זו לא פגיעה איסטרטגית ובוודאי כל טיל בליסטי הרבה יותר זול יכול להשיג את המטרה הזו.
משרדי ממשלה , אחסוך את הדיון , פגיעה במטכל = לפגיעה מורלית.
הכור בדימונה קבור באדמה ברובו וטילי שיוט הם בעלי ראש נפץ קטן מטילים בליסטיים ( כבר דובר על זה כאן, שטילים אלו טסים בגובה נמוך ובתוך האטמוספירה דבר המטיל עליהם מיגבלות גדולות מאשר טילים בליסטיים).
נשאר מקום אחד שכולם לוטשים אליו עיניים. תחנות הכח המשמשות גם את מתקני ההתפלה.
אלו נקודות התורפה האיסטרטגיות של מדינת ישראל. פגיעה בתחנות אלו גורמות להפסקת חשמל ארוכה מאוד ואיתה מחסור במים לתושבי המדינה. נכון המדינה לא תתמוטט מזה אולם המכה תהיה כואבת.

כיוון שטיל שיוט הוא סכנה גדולה יותר לתחנות הכח מאשר טילים בליסטיים שיש לנו פתרונות עבורם ישנה אפשרות להקים חומת ביטון בעובי של כמה מטרים ובגובה תחנת הכח ( לא צריך גג עבור זה, חומה פשוטה) ואף טיל בליסטי ( הרשק שלהם מוגבל) לא יעבור קיר ביטון שכזה ( הגרמנים במלחמת העולם השניה קראו לזה בונקר). זה נכון שיש פצצות חודרות ביטון שיכולות לחדור גם קיר כזה אולם אין טילי שיוט שמסוגלים לשאת את המטען הדרוש בכדי לחדור את קיר הביטון הנל.

פתרון זה לא דורש זמן פיתוח ועלותו קטנה בהרבה מפיתוחים טכנולוגיים כאלו או אחרים.

נקודה למחשבה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
iT-i לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
3424 הודעות, 49 מדרגים, 97 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי י''א בתשרי תש''פ    01:19   10.10.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  119. תודה רבה על ההשקעה. מעניין.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות