גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #583673 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 583673        
דוידזון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
147397 הודעות, 547 מדרגים, 999 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    07:16   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

דוד שראל, שאחיו רס''ן בניה ז''ל נהרג בצוק איתן והפך לסמל עוזב את רצועת עזה: ''חזרתי לאזור שבו אחי נהרג''  

רס"ן בניה שראל ז"ל נהרג בצוק איתן והפך לסמל • בראיון ל"ישראל היום" מסכם אחיו דוד קו ראשון בתור מ"פ - בגבול עזה • "לא פוחד, עם ישראל נותן לי כוח"
חנן גרינווד
עודכן ב: 05.11.2019

בבוקר לפני שפלוגת החוד של גדוד 13 עזבה את רצועת עזה קם סרן דוד שראל כרגיל בארבע לפנות בוקר לעוד יום שם שגרה מטורפת. מטען על הגדר בשעה תשע וחצי, סירה חשודה מול חוף זיקים באחת עשרה והיד עוד נטויה. ג'יפ הדוד מונע, הנמר ממתין ואם יש צורך גם טנק נמצא בסמוך. היום, חמש וחצי שנים אחרי שאחיו, רב סרן בניה שראל ז"ל, נהרג ביום שישי השחור במהלך מבצע צוק איתן, נפרד אחיו מהגזרה המסוכנת והנפיצה ביותר בישראל.

"יש לי חשבון לא סגור עם עזה", הוא אומר בכנות. "זה היה קו מאתגר מאוד מכל הבחינות – גם ברמה הצבאית והלוחמה וגם מבחינה אישית. זו הגזרה החמה ביותר מבחינת ביטחון שוטף והתעסקות יום יומית. לא יודע אם לומר שזו סגירת מעגל, אבל זכיתי לחזור לאזור שבו אחי נהרג. מבחינתי זה נותן לי הרבה כוח ומזכיר לי שלא נשברתי, שמשפחתי לא נשברה. אנחנו ממשיכים קדימה".

"זכיתי לחזור לאזור שבו אחי נהרג". דוד שראל צילום: יהודה פרץ

איך מתמודדים עם זה? אתה כל יום מסתכל לכיוון עזה ואומר "כאן אחי נהרג"?

"לא בדיוק, כי רוב היום אני לא חושב ועובד כמו מכונה משומנת, אבל יש רגעים שאתה תופס את עצמך, בבוקר או בלילה, בחפ"ק או סתם סיור, ומתמלא פתאום הרבה מאוד געגוע".

שראל היה רק 12 ימים בצבא כשהודיעו לו שאחיו נהרג. באותו הבוקר התקשר אליו בניה אך הוא לא יכול היה לענות. מאוחר יותר באותו היום הוא זה שפתח את הדלת לקצין העיר ששינה את חייו. "קל לחשוב בדיעבד מה הייתי עושה אחרת, אבל זה כך בכל החלטה", הוא עונה לשאלה המתבקשת, "אני לא מצטער על הדרך שעברתי, אך כן על כך שהרבה זמן הדחקתי את מה שקרה ביני לבין עצמי וברחתי מזה. עברתי אירוע מאוד קשה ובחרתי לחזור מהר מאוד לחזור ולתפקד בצורה רגילה. תוך שבועיים חזרתי להיות טירון בגולני, בלי הקלות ובלי הנחות. אחד בין שווים. זה עשה לי טוב מאוד בזמנו כי זה איפס אותי, אבל בדיעבד אני מבין שאני מתעסק היום עם הרבה דברים שהייתי צריך לפתור אז, והיום הפצעים קצת יותר גדולים".

"לא כאן ממקום של מסכנות או סבל מתמשך"
בחמש וחצי השנים האחרונות עבר דוד תהליך לא קטן. הוא סיים קורס קצינים בהצלחה, שימש כמפקד בית הספר לקומנדו של החטיבה החומה ולאחר מכן כמפקד פלוגת הכשרות של סיירת גולני בשטח 100 המפורסם. בחודשים האחרונים פיקד על לוחמיו על אזור זיקים, בגזרה הצפונית ביותר ברצועת עזה, קילומטרים בודדים מאשקלון. הבוקר צפויים לוחמי פלוגה א' לעזוב את הגזרה ולצאת לאימון. משם הם יעברו לגזרה לא פחות מתוחה ומאתגרת – הר דב.

"יש כאן ספרטנים ששומרים על עם ישראל", לא חוסך דוד במילים כדי לשבח את חייליו. "אלו לוחמים שמוסרים את הנפש שלהם, אנשים מאוד מיוחדים עם תחושת מסירות ושליחות גבוהה מאוד שמתמודדים עם המציאות הזו מתוך בסיס איתן של ערכים ורוח לחימה. זה מדהים להסתכל על הפלוגה שלי ולהבין שכולם כאן למטרה משותפת, להגן על עם ישראל".

רק פעם אחת ביקר אביו של דוד במוצב שעל גבול רצועת עזה. "אבא שלי היה כאן במקרה. ראיתי שזה מאוד קשה לו", אומר שראל בקצרה וניתן לראות שהנושא כאוב.

איך הם הגיבו כשסיפרת שעלית לרצועת עזה?
"ההורים שלי גיבורים ויודעים לנתק בצורה יפה חלק מהרגשות ברמה האישית ולעשות מה שנכון לעשות. אני מרגיש שקשה להם עם מה שבחרתי לעשות באופן כללי, עם המחיר שהם שילמו. מרגישים את זה יום יום. אבל יחד עם זאת אני בטוח שזה גם נותן להם הרבה מאוד כוח".

רק בריאות ועד 120, אבל אם הייתי במקום המשפחה שלך הייתי אוטומטית חושב על משפחתה של מרים פרץ ששכלה שני בנים בקרב. זה לא מפחיד?

"לא. אני מאמין שלכל אדם יש תפקיד בעולם. מפחיד לנסוע בכביש, לצאת לבלות או להיות בכלל במדינה. ברגע שאדם מציע למיצוי בעולם הזה, מחליטים למעלה מה לעשות איתו, ולכן אני לא מעסיק את עצמי בכלל בנושאים האלו. מעבר לכך, גם על עצמי אני אומר שאם אדרש להגיע למצב שבו אצטרך למסור את הנפש שלי אז אעשה זאת".

"אני לא חושב שאני שונה מאנשים אחרים והעובדה שאחי נהרג לא הופכת את הדם שלי לכחול יותר או נותנת לי פריבילגיה במשהו. יש המון אנשים שמבינים את החשיבות וערך השליחות, וכל מי שמשרת תחתי ומסביבי הוא כזה. אומנם, לא כולם שילמו מחיר כל כך גדול. מה שמניע אותי זה גם ערכים ואידיאולוגיה, שבשבילם אני כאן קודם כל, אבל עם ערכים לא הולכים למכולת, אלא צריך להיות טוב במה שאתה עושה. אני לא כאן ממקום של מסכנות או סבל מתמשך. אני עושה את זה מתוך אהבה, לא ממקום של נקמה או כי מכריחים אותי. נקמה זה יצר מאוד חייתי, וזה לא מה שמניע אותי. אעשה הכל כדי להגן על מדינת ישראל".

"אני כל הזמן מזכיר לעצמי למה זה חשוב"

שראל מספר כי רצה להגיע לרצועת עזה: "הייתי צריך לסגור את זה עם עצמי". הוא כנה מאוד בדבריו, ולא מסתיר את העובדה שלעיתים קשה לו עם מות אחיו, רק קילומטרים ספורים מהגזרה שממנה הוא יוצא היום. "יש משהו מאוד עצוב באובדן ושכול: מצד אחד נפער לך בור אבל מצד שני בבור הזה צומחת עם הזמן עשבייה שמחספסת את האובדן, סוג של גלד על הפצע. אני מודע לכך שאני קצת מדחיק את מה שקרה, כי אני יודע לומר בוודאות שאם אעסוק בזה, לא אוכל להמשיך לעשות מה שאני עושה. את הצער, הכאב, הגעגוע והאובדן אני מנתב לעשייה".

יוצא לך להישבר לפעמים?

"כן. אני נשבר כמה פעמים ביום, אבל אלו שבירות קטנות ואני יודע שעם כל שבר כזה מגיעה גם התרוממות – ברוח ובנפש. אני כל הזמן מזכיר לעצמי למה זה חשוב. וכשאני מסתכל ימינה ושמאלה ורואה את הלוחמים והמפקדים, מסתכל אחורה ורואה את עם ישראל נותן לנו רוח גבית, מסתכל על המשפחה שלי ועל אשתי, על הבית והארץ הזו, אני נותר בלי שאלות".
בדרך לאימון ואז להר דב. שראל עם פקודיו צילום: יהודה פרץ

הוא כנה מאוד בתחושותיו, ואינו מסתיר דבר, גם אם הדברים לא פשוטים לעיכול. הסיבה לכך, מבחינתו, היא המשך המורשת והערכים של בניה. "הוא היה אגדה בחייו ובמותו, ואין מקום שאליו אני מגיע ואומר את שם משפחתי בלי שיספרו לי איפה זה פגש אותם בחיים. זה מחמם לי את הלב, ואת הזיכרון שלו צריך לנתב למקום של עשייה. אם אצליח לגעת באדם אחד או שניים, לתת להם משהו ולגרום להם לעשות משהו משמעותי, בדרכו של בניה, אז אני את שלי עשיתי – גם אם זה דורש ממני מאמצים וכוחות נפש".

מקור: https://www.israelhayom.co.il/article/704423

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  בזכות ההקרבה שלו, של אחיו ודומיהם יש לנו את יכולת הקיום ברצועת האדמה הצרה הזאת Maryland 05.11.19 07:19 1
     נכון מאוד... משפחה לתפארת דוידזון 05.11.19 07:25 2
         בהחלט. ש-עצמון 05.11.19 10:45 11
  הוא אחד מאלה שליברמן מגדיר ''משיחיים''? כי אם כן הלוואי על כולנו צללפון 05.11.19 07:40 3
     אפילו בכתבה כזאת לדחוף את הזבל הפוליטי golani 05.11.19 08:39 6
         דווקא תגובה נכונה! אעופה אשכונה 05.11.19 08:52 8
         דווקא בכתבה כזו. אתה ושכמותך מנסים להפריד בין היופי של הציבור הזה לבין הכפשות שליברמן ודומיו מפרסמים צללפון 05.11.19 10:28 10
  מלח הארץ...פשוט גאווה Amirb1 05.11.19 07:53 4
     . אעופה אשכונה 05.11.19 08:51 7
  ''יש לי חשבון לא סגור עם עזה'' - אני מקווה שהוא עוד יחזור לעזה לסגור איתם חשבון דוידזון 05.11.19 08:23 5
     בעזרת ה' פרי הדר 05.11.19 09:05 9
     מקוה שלא, הוקרבו יותר מידי חיילים על התיאטרון הזה תודה רבה 05.11.19 17:12 16
  איזה מלך. יאירון 05.11.19 10:45 12
  תוך ארבע שנים מפקד בית ספר לקומנדו? ישראלצ'יק 05.11.19 13:16 13
  עוד לא אבדה תקוותינו יוסף 05.11.19 13:17 14
  ישמרכם ה' neriazm 05.11.19 16:49 15

Maryland לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.09
5663 הודעות, 39 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    07:19   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. בזכות ההקרבה שלו, של אחיו ודומיהם יש לנו את יכולת הקיום ברצועת האדמה הצרה הזאת  
בתגובה להודעה מספר 0

מסתננים החוצה - כדי שיהיה עתיד למדינת ישראל

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 3.3.08
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    07:25   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. נכון מאוד... משפחה לתפארת  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
35932 הודעות, 175 מדרגים, 316 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    10:45   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. בהחלט.  
בתגובה להודעה מספר 2

בן גוריון:"היסטוריה לא כותבים,היסטוריה עושים"

צללפון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.8.13
5526 הודעות, 47 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    07:40   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הוא אחד מאלה שליברמן מגדיר ''משיחיים''? כי אם כן הלוואי על כולנו  
בתגובה להודעה מספר 0

golani
חבר מתאריך 24.7.14
632 הודעות
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    08:39   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אפילו בכתבה כזאת לדחוף את הזבל הפוליטי  
בתגובה להודעה מספר 3

שלכם? חלאסס יא בוטים

אעופה אשכונה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.3.18
1603 הודעות, 31 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    08:52   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. דווקא תגובה נכונה!  
בתגובה להודעה מספר 6

ואת התגובה שלך תשמור לפעם הבאה שליברמן ילכלך על הציבור המדהים הזה

צללפון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.8.13
5526 הודעות, 47 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    10:28   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. דווקא בכתבה כזו. אתה ושכמותך מנסים להפריד בין היופי של הציבור הזה לבין הכפשות שליברמן ודומיו מפרסמים  
בתגובה להודעה מספר 6

נגדם. חשוב להזכיר שכשמכפישים את הכיםטת הסרוגות מכפישים אנשים כמו שראל, כמו וינטר , כמו מרים פרץ. לא צריך לחכות ליום הזיכרון כדי להבין שמדובר בציבור מאוד איכותי שסופג הכי הרבה נאצות מצד התקשורת והבובות שלה, כולל ליברמן שהבין שזה נותן לו נקודות בתקשורת

Amirb1
חבר מתאריך 1.6.16
634 הודעות
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    07:53   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מלח הארץ...פשוט גאווה  
בתגובה להודעה מספר 0

אעופה אשכונה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.3.18
1603 הודעות, 31 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    08:51   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. .  
בתגובה להודעה מספר 4

חבר מתאריך 3.3.08
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    08:23   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. ''יש לי חשבון לא סגור עם עזה'' - אני מקווה שהוא עוד יחזור לעזה לסגור איתם חשבון  
בתגובה להודעה מספר 0

פרי הדר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.16
981 הודעות, 19 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    09:05   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. בעזרת ה'  
בתגובה להודעה מספר 5

ה' יהיה בעזרו, משפחה לתפארת.

תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
48780 הודעות, 296 מדרגים, 575 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    17:12   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. מקוה שלא, הוקרבו יותר מידי חיילים על התיאטרון הזה  
בתגובה להודעה מספר 5

אם רוצים לכבוש את הרצועה זה משהו אחר. אבל בשביל לעצור טילים מספיק לחץ כבד, והוא לא חייב להיות בקרקע.

עצמאות... בואו

יאירון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.13
899 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    10:45   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. איזה מלך.  
בתגובה להודעה מספר 0

אני כ"כ אוהב את האנשים האלו

ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
10605 הודעות, 75 מדרגים, 130 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    13:16   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. תוך ארבע שנים מפקד בית ספר לקומנדו?  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 05.11.19 בשעה 13:21 בברכה, ישראלצ'יק

כתוב שבועיים אחרי שהתגייס אחיו נפל בקרב אז.. או שהתכוונו לומר מפקד בבית הספר לקומנדו.
בכל אופן משפחה מופלאה.

מש' הביטחון מפרסם במיליונים ב’הארץ’ https://rotter.net/forum/scoops1/553899.shtml

יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.18
6305 הודעות, 120 מדרגים, 240 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    13:17   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. עוד לא אבדה תקוותינו  
בתגובה להודעה מספר 0

מאחל ומייחל שיהיה היום- יום שמח לעם ישראל, לארץ ישראל וכל החפץ בטובתם באמת.

neriazm לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
5548 הודעות, 73 מדרגים, 144 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ז' בחשון תש''פ    16:49   05.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. ישמרכם ה'  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות