גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #584265 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 584265        
גדותן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.8.19
678 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    14:54   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

דיווחים: מסתמנת הסכמה על ממשלה טכנוקרטית בלבנון  

האם תוקם ממשלה חדשה בלבנון? בחוגים הפוליטיים במדינה מדברים על מהפך בעמדת "תנועת הפטריוטים החופשיים", מפלגת השלטון הפרו-סורית, וקבלת הרכבת ממשלה טכנוקרטית, בעקבות הדלפות חדשות מפגישותיהם של היו"ר ג'ובראן באסיל המשמש כשר החוץ לבין ראש הממשלה סעד אל-חרירי, שהתפטר לאחרונה. כך דווח היום (חמישי) בעיתון "אל-ערב" היוצא לאור בלונדון. כלי תקשורת לבנוניים דיווחו גם הם על התפנית המסתמנת.

מידע זה מצטרף לדבריו של הנשיא הלבנוני מישל עאון, שאמר אתמול כי "הממשלה הבאה תכלול שרים בעלי מומחיות, יכולות ומוניטין טוב הרחוקים מחשדות לשחיתות".

את הדברים אמר עאון במהלך פגישה בביירות עם בכיר במערכת הבנקאית העולמית, העוסק בענייני המזרח התיכון וצפון אפריקה. "לבנון על פרשת דרכים, במיוחד מהבחינה הכלכלית. היא זקוקה נואשות לממשלה מתפקדת שלא תיתקל בחסמי הסכסוכים הפוליטיים ותקבל את התמיכה הדרושה מהעם", הוסיף עאון.

לפי הדיווח הערבי, על אף שהרכבה הסופי של הממשלה לא ברור, הרי שהתזוזות בעמדת שר החוץ באסיל מעידות על שינוי גם בעמדת חיזבאללה. כזכור, מזכ"ל ארגון הטרור המחזיק בזרוע פוליטית ושלושה שרים בממשלה, הודיע בימים הראשונים למחאת ההמונים כי הם דוחים ממשלה טכנוקרטית ובחירות. גם בעיתון הלבנוני "אל-אח'באר" המזוהה עם חיזבאללה, נכתב במהלך המחאה כי הסיכוי לממשלה כזו נמוך.

על פי ההדלפות האחרונות שפורסמו ב"אל-ערב", שר החוץ באסיל הודיע לאל-חרירי על הסכמה לממשלה טכנוקרטית, ששריה יקבלו את אישור נציגי המחאה ותמיכת העם כדי להציל את הכלכלה.

https://www.israelhayom.co.il/article/705241

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  פתרון מעניין, מתי אצלנו ? כינרת 07.11.19 16:58 1
     אצלנו זה כבר קיים, ממשלת טכנוקרטים שיושבים בפרקליטות עבד לעם קדוש 07.11.19 17:05 3
         אולי אם תהיה ממשלה מקצועית היא תטפל במה שביבי לא הצליח (למעשה לא רצה) לטפל כינרת 07.11.19 17:12 4
             אולי בלא ההפרעות על כל צעד ושעל של ''שומרי הסף'' ושל התקשורת הוא היה יכל לטפל בבעיות של עבד לעם קדוש 07.11.19 17:14 5
                 תגיד לי , בכנות, במקום עבודה שלך היו נותנים לך 10 שנים לתקן משהו ? כינרת 07.11.19 17:26 8
                     לביקורת הנקודתית הזו על נתניהו אני מסכים חלקית, מצד אחד הייתי מצפה שיטפל במערכת אכיפת עבד לעם קדוש 07.11.19 17:32 10
                         ולכן אולי כדאי לחשוב גם אצלנו על אנשי מקצוע ולא פוליטיקאים בתפקידי שרים בכירים ? כינרת 07.11.19 17:34 11
                             להחלטות המשמעותיות העומדות בפני הממשלה אין תשובה מקצועית אחת, בד''כ הם שאלות ערכיות של עבד לעם קדוש 07.11.19 17:45 12
     מה זה ממשלה טכנוקרטית Red Hot 07.11.19 17:14 6
     בדר''כ אנשים שמתחברים לרעיון של שלטון העם סולדים מהרעיון של ממשלת טכנוקרטים. כמובן שבלבנון מדובר בבלוף winter1 07.11.19 17:16 7
         לגבי לבנון אני יודעת שאתה מתמצא הרבה יותר ממני. הרעיון של ממשלה מקצועית, כעקרון, מה רע בו ? כינרת 07.11.19 17:32 9
  זה לא משנה מה יהי מי שבאמת שולט זה חיזבאללה ואירן . love 07.11.19 16:59 2
  מתכון מעשי לשחיתות. טכנוקרטיה ודמוקרטיה לא הולכות יחד SerahKastel 07.11.19 18:16 13
     ואולי כדאי לחשוב אם דמוקרטיה היא עדיין צורת השלטון האידיאלית כינרת 07.11.19 18:24 14
         כל מילה פנינה ביריון 07.11.19 18:26 15
             תודה :) שאלה מפחידה, האם הדמוקרטיה היא באמת אידיאלית כינרת 07.11.19 18:35 16
                 בצעירותי הייתי אנטי דמוקרט חריף מאין כמוהו. ביריון 07.11.19 18:36 17
         על אף הבעייתיות בשיטה הדמוקרטית, סינגפור בה המשטר סמכותני אינה מודל ראוי SerahKastel 07.11.19 21:29 18

כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18764 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    16:58   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. פתרון מעניין, מתי אצלנו ?  
בתגובה להודעה מספר 0

הפתרון ההומאני לתושבי עזה - חיים נוחים באינדונזיה

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
356 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    17:05   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אצלנו זה כבר קיים, ממשלת טכנוקרטים שיושבים בפרקליטות  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18764 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    17:12   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אולי אם תהיה ממשלה מקצועית היא תטפל במה שביבי לא הצליח (למעשה לא רצה) לטפל  
בתגובה להודעה מספר 3

עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
356 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    17:14   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אולי בלא ההפרעות על כל צעד ושעל של ''שומרי הסף'' ושל התקשורת הוא היה יכל לטפל בבעיות של  
בתגובה להודעה מספר 4

המדינה

כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18764 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    17:26   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. תגיד לי , בכנות, במקום עבודה שלך היו נותנים לך 10 שנים לתקן משהו ?  
בתגובה להודעה מספר 5

אגב, הביאו כאן מספיק ציטוטים של ביבי שפירגן למערכת המשפט ,
עד שזה התחיל לגעת בו.

בכל אופן ,
יש מדינות בהן ראש ממשלה היה מתפטר מייד כשהיה נודע לאיזה מצב הגיעה מערכת המשפט שלנו ,ולא מפיל אחריות על כל העולם.

אצלנו הנוהל הוא תמיד להאשים אחרים.

עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
356 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    17:32   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. לביקורת הנקודתית הזו על נתניהו אני מסכים חלקית, מצד אחד הייתי מצפה שיטפל במערכת אכיפת  
בתגובה להודעה מספר 8

החוק ולא יגן עליה, מצד שני אני מבין שהוא מוגבל בכוחו, גם אם יהיה 30 שנה ראש ממשלה, מעולם לא הייתה לו קואלציה שאפשרה לו לתפקד נורמלי ולקדם דברים (אהוד ברק, ציפי לבני, לפיד, כחלון) וגם הוא פחד מהמערכת הנקמנית הזו, הוא ראה מה עשו למי שניסה לגעת בה...

כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18764 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    17:34   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ולכן אולי כדאי לחשוב גם אצלנו על אנשי מקצוע ולא פוליטיקאים בתפקידי שרים בכירים ?  
בתגובה להודעה מספר 10

בעיקר במצב שנוצר , כשאנחנו עלולים ללכת שוב לבחירות בגלל האגו של הפוליטיקאים שלנו.

עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
356 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    17:45   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. להחלטות המשמעותיות העומדות בפני הממשלה אין תשובה מקצועית אחת, בד''כ הם שאלות ערכיות של  
בתגובה להודעה מספר 11

תיעדופים. לדוגמה, אני לא מוכן שכלכלן יחליט האם לכפות על חרדים לימודי ליב"ה, אולי מבחינה כלכלית זה נכון אך מה מבחינה דתית? אולי רב (ללא ספק איש מקצוע בתחומו) יחליט שכל החילונים צריכים ללמוד חצי יום גמרא אולי זה לא טוב לכלכה אבל זה טוב לתורה ( הצגתי את השאלה באופן פשטני לצורך הדוגמה).
לכן חברי הממשלה צריכים להיות נבחרי ציבור אך חשוב מאוד שתהיה להם את הענווה לקבל חוות דעת של אנשי מקצוע על מנת להבין את ההשלכות של החלטותיהם וגם רצוי שיהיה להם במידת האפשר רקע בתחום.
לגבי האגו של הפוליטיקאים, אני באמת חושב שלפחות אצל חלק גדול מהם (משני הצדדים) זה ענין של עקרונות.

Red Hot לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.19
999 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    17:14   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מה זה ממשלה טכנוקרטית  
בתגובה להודעה מספר 1

ממשלה טכנוקרטית זה ממשלה של מושחתים שאין להם קשר לעם... הם חושבים רק על מספרים ואינטרסים שלהם.
הטכנוקרטים בדרך כלל גם סוכנים של מדינות אחרות... לא יהיה מזה שום דבר טוב הלבנון לא קיימת בפועל ולדעתי לא יחזור להיות מדינה.

winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9837 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    17:16   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. בדר''כ אנשים שמתחברים לרעיון של שלטון העם סולדים מהרעיון של ממשלת טכנוקרטים. כמובן שבלבנון מדובר בבלוף  
בתגובה להודעה מספר 1

אני לא פוסל ממשלה שיכנו אותו ממשלת טכנוקרטים, אבל בפועל מה שהיה הוא שיהיה. יש מצב שממשלת "טכנוקרטים" יותר נוחה לכלל הגורמים הפוליטיים במדינה.

כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18764 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    17:32   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לגבי לבנון אני יודעת שאתה מתמצא הרבה יותר ממני. הרעיון של ממשלה מקצועית, כעקרון, מה רע בו ?  
בתגובה להודעה מספר 7

תאר לך ששר האוצר היה כלכלן מקצועי ,
שר המשפטים משפטן בכיר ,
ושר הבריאות אדם שמכיר את מערכת הבריאות מבפנים לעומק.

למה זה רע ?

love לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.1.18
5118 הודעות, 243 מדרגים, 483 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    16:59   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. זה לא משנה מה יהי מי שבאמת שולט זה חיזבאללה ואירן .  
בתגובה להודעה מספר 0

SerahKastel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4497 הודעות, 45 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    18:16   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מתכון מעשי לשחיתות. טכנוקרטיה ודמוקרטיה לא הולכות יחד  
בתגובה להודעה מספר 0

מהרעיונות שתמיד נשמעו טוב על הנייר בלבד (עוד מעידן הפאשיזם)

אפשר להעריך די בביטחון שהנסיון להיתלות בפתרונות פשוטים וחיצוניים לסוגיה מורכבת ומהותית כל כך, יוביל להמשך המעגל אם לא להחרפתו.

כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18764 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    18:24   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ואולי כדאי לחשוב אם דמוקרטיה היא עדיין צורת השלטון האידיאלית  
בתגובה להודעה מספר 13

סינגפור , דמוקטטורה , אחת המדינות המצליחות כלכלית בשנים האחרונות, ולמרות סיפורי האימה וההפחדה , האנשים שחיים שם מרוצים.

בסינגפור אנשי מקצוע מנהלים את המדינה.

ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47056 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    18:26   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. כל מילה פנינה  
בתגובה להודעה מספר 14

כינרת
חבר מתאריך 13.10.15
18764 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    18:35   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. תודה :) שאלה מפחידה, האם הדמוקרטיה היא באמת אידיאלית  
בתגובה להודעה מספר 15

אין לי תשובה ,
אבל אני חושבת ששווה לפחות לחשוב מה היתרונות ומה החסרונות ,
ולא להמשיך הלאה רק כי זה מה שאנחנו רגילים אליו.

ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47056 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    18:36   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. בצעירותי הייתי אנטי דמוקרט חריף מאין כמוהו.  
בתגובה להודעה מספר 16

SerahKastel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4497 הודעות, 45 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:29   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. על אף הבעייתיות בשיטה הדמוקרטית, סינגפור בה המשטר סמכותני אינה מודל ראוי  
בתגובה להודעה מספר 14

סינגפור אכן דוגמא למדינה משגשגת מכמה סיבות, חלקן חיוביות וחלקן שליליות. מבט רק בפן אחד של סינגפור נותן תמונת מצב לא משקפת, שקל להיות מוקסמים ממנה ( היקסמות מוצדקת *חלקית*).

סינגפור נוהגת בכפיית משמעת נוקשה על אזרחיה ברוב תחומי החיים, צורת משטר שאני נוטה להניח שרוב אזרחי ישראל כמו גם אזרחי לבנון לצורך העניין לא מייחלים לחיות תחתיו, ערך החירות הוא ערך בסיסי ומהותי למערב ואני לא רואה סיבה להתפשר עליו.

דמוקרטיה מעולם לא היתה צורת השלטון האידאלית, אלא האידאלית מבין האפשרויות הקיימות. עד כה לא הוצעה דרך חדשה טובה ממנה.

כנ"ל גם הנ"ל אינה שיטה חדשה, גם אם קוסמת (כנ"ל בצדק חלקי) ברגעי אי אמון בפוליטיקה.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות