גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #584312 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 584312        
פלוני
חבר מתאריך 24.2.16
301 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    18:40   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

''המוח שלכם משוכנע שתחיו לנצח'' - מחקר חדש על המנגנון המשוכלל של המוח שמדחיק את המוות  

 
  

ד"ר יאיר דור־זיידרמן הצליח להראות, לראשונה, כיצד המוח מונע מבני האדם להכיר באפשרות שימותו יום אחד. מנגנון ההדחקה המשוכלל הפתיע אפילו את החוקר עצמו, שכבר נחשף למוות קשה, חיפש את עצמו בעולם, נקלע למשבר, איבד את אלוהים ומצא את המדיטציה

בגיל 17, כשהיה תלמיד בישיבה, יאיר דור־זיידרמן פגש במוות בדרך אכזרית במיוחד, כשהחייל אריק פרנקנטל — חברו הטוב מילדותם המשותפת במושב גמזו — נחטף ונרצח בידי חמאס. "כל מה שאני זוכר הוא קהות חושים, בזמן שלידי ראיתי אנשים מתפרקים", מספר דור־זיידרמן. "באופן מיידי עלו בי כל מיני מחשבות בסגנון 'למה אני לא בוכה כמו כולם?' בלוויה ממש הכרחתי את עצמי להזיל כמה דמעות, רק בשביל ההצגה. זה היה מצב דיסוציאטיבי, כמו לחיות בתוך חלום. היה ברור לי אז, וברור לי היום עוד יותר, שזה מצב פגום".היום זה ברור לו גם משום שהקדיש את השנים האחרונות לחקר האופן שבו האדם מתמודד עם המוות סביבו. השאלות בנושא לא הפסיקו להטריד אותו מאז, ושלחו אותו לדרך ארוכה של עזיבת הדת, חיפושים ומסע פנימי, כולל התעמקות בתורות רוחניות, לפני שהגיע אל המדע. כעת דור־זיידרמן הוא דוקטור למדעי המוח באוניברסיטת בר־אילן והחודש הוא מפרסם מחקר חדש בכתב העת המוביל "NeuroImage", שבוחן את תפקיד המוח בהדחקת המוות שמאפיינת את האדם. מושג המפתח, מסביר ד"ר דור־זיידרמן, הוא "בולטות מוות" (Mortality Salience), הרגע שבו המוות עולה אל התודעה ומנגנוני ההגנה מפניו נכנסים לפעולה. "המחקר בעצם מראה שיש במוח אמונה לא מודעת, בסיסית מאוד, שהמוות שייך לאחרים, לא לי. והאמונה הזאת מופעלת בכל פעם שאנחנו באים במגע עם משהו שיכול להזכיר את המוות. אנחנו מדחיקים אותו בנוגע אלינו, ומשליכים אותו על אחרים. וזה מגן עלינו. המחקר גרם לי להבין לא רק איך המוח כל הזמן ממציא פרשנויות למציאות ובונה סיפור, אלא כמה מנגנון ההכחשה של המוות הוא בסיסי בתודעה ובמוח שלנו".

איך מדמים פחד מוות במעבדה

כשדור־זיידרמן מרחיב על היחס של בני האדם למוות, הוא ממחיש במילים את מה שבעצם די ברור לנו: אם היינו מודעים למוות בכל רגע, היה לנו קשה מאוד לחיות. בעלי חיים, לפחות עד כמה שהמדע הנוכחי מבין אותם, אינם מודעים כלל לאפשרות שיום אחד ימותו. בני האדם לא נהנים מכך, אבל האבולוציה שכללה במוחם מנגנוני הדחקה שמאפשרים להם לחיות בצל אימת המוות. המנגנונים האלה עובדים כל הזמן, בכל פעם שקיומו של המוות נקלט באחד החושים שלנו, גם אם באופן לא־מודע — כשחולפים ליד בית עלמין או רואים מודעת אבל, למשל. המוות נקלט, ומיד נהדף — המוח מבצע ניתוק רגשי שהופך את המוות למשהו שקורה לאחרים, לא לנו. מבחינתו, אנחנו נחיה לנצח.

ובזה התמקד המחקר של ד"ר דור־זיידרמן, שנעשה עם ד"ר אנטואן לוץ ובהנחיית פרופ' אבי גולדשטיין מהמרכז הרב־תחומי לחקר המוח בבר־אילן. החוקרים בדקו עשרות בני אדם באמצעות ה־MEG היחיד בישראל — מכשיר שממפה את השדות המגנטיים במוח ברמת דיוק גבוהה מאוד ובמהירות שלוכדת חלקיקי שניות, באמצעות 248 חיישנים. כל משתתף במחקר הביט במסך שעליו הוקרנה תמונה של אדם זר, ולצדה מילים אקראיות — שכמחצית מהן היו קשורות למוות (לוויה, קבר וכו'). ואז, במפתיע, הופיעה תמונה של הנבדק עצמו, ולצדה מילה הקשורה במוות. הפעילות במוח של הנבדקים נרשמה כל העת, והחוקרים ראו שתמונות של זרים, גם בהקשר של מוות וגם בהקשרים ניטרליים, מעוררות פעילות מסוימת, ואילו תמונה של הנבדק עצמו בהקשר של מוות מעוררת פעילות אחרת, לא שגרתית. בעצם, לראשונה בתחום הם הצליחו ליצור בתנאי מעבדה, לכמה שניות, את התחושה של פחד מוות, זו שבחיים ה"רגילים" המוח לרוב מונע בהצלחה — הם הכריחו את הנבדקים לחשוב על המוות שלהם עצמם ותיעדו את ההתרחשות המוחית המהירה מאוד של מפגש עם המחשבה הזאת, לפני שמנגנון ההדחקה חזר לפעול. החוקרים רשמו את הפעילות של גלי הבטא במוח ברגע של פחד המוות, ובעצם הוכיחו את קיומו של מנגנון שמנטרל את הפחד הזה בכל שאר הזמן.

אז מה זה בעצם פחד מוות?

"עדכון כושל של פרדיקציה (תחזית)".

כלומר?

"המוח מנבא, עושה פרדיקציות. אין לנו קשר אובייקטיבי ישיר לעולם. אנחנו קולטים את מה שמתרחש סביבנו על סמך אמונות סטטיסטיות שנשענות על מידע שכבר קיים במוח, ועל הגדרות. העין קולטת קרני אור שחוזרות מאובייקט מסוים, והמוח יודע לשלוף מהזיכרון את הקידוד הנכון ולהגיד לעצמו 'הדבר הזה הוא תפוח'. בעצם המוח מנטר ללא הרף את סביבתו הפנימית והחיצונית כדי להיות מעודכן במצב העולם ובמצבו שלו, ומעדכן את התחזיות. האם יש סימנים לטורפים בסביבה? האם יש מקורות עונג פוטנציאליים? קר? חסר מזון? והפעילות המתמדת הזאת סובבת סביב מרכז כבידה וירטואלי שאנחנו חווים כ'עצמי'".

ומה הבנתם במחקר?

"ממצא עיקרי של המחקר הוא שהמוח מסרב לקשר את המוות עם העצמי, או בעצם לנבא שהעצמי סופי. כאשר האדם נחשף למילים כגון קבר או לוויה, הוא יקטלג זאת כמידע שקשור לאחרים, לא אליו. העצמי יודע שזולתו עומד למות, אך לא הוא. באיזשהו מקום, אנחנו מאמינים שלא נמות לעולם. כך שפחד המוות הוא הרגע שבו משתבשת ההגדרה שלנו את המוות כמה שקשור לאחרים ולא אלינו, הפרדיקציה לא התעדכנה ונמנע מאיתנו ה'ריכוך' שלרוב המוח מייצר עבורנו.

"הניסוי כופה מצב שבו מילים הקשורות במוות מופיעות ליד תמונה של העצמי, ואז המוח פשוט מסרב לקלוט זאת - הוא מפרש את ההופעה של המילים ליד התמונה כמידע לא אמין ולכן לא משתמש בו. זהו ביטוי להכחשת מוות: המוח לא רק נמנע ממחשבות לגבי המוות אלא מכל קישור, גם ברמה התפיסתית, של העצמי למוות. כדי לתחזק את 'חומת מגן' הזאת, שמגוננת על העצמי מפני איום קיומי, על המוח להשקיע אנרגיה רבה ומתמדת בזיהוי מהיר של כל גירוי בסביבה שעשוי להזכיר לו שהוא בר־חלוף ולהסיט אותו כלפי ה'אחר'".

וזה קורה רק במפגש עם מחשבה על מוות?

"כדי לבודד את התגובה של המוח למוות מהתגובה שלו לדברים שליליים אחרים, הרצנו מבדק ביקורת שבו הוחלפו מילים הקשורות במוות במילים שאמורות לעורר תגובה רגשית שלילית, וראינו שהתגובה של המוח למידע הזה היתה שונה לגמרי.

"המוח שלנו נחשף כל הזמן למידע, שרובו בכלל לא מעובד וגם מהמעט שמעובד לא הרבה מגיע לתודעה. יש הרבה דברים שיכולים להזכיר לנו את המוות, כל הזמן. וצורת העיבוד של המידע שנוגע למוות שונה מזו של כל מידע אחר. זה אומר שבעצם כל הזמן המוח עושה ניטור של מידע בנושא, כי חיינו תלויים בזה. תראה כמה אנרגיה המוח משקיע כל הזמן בלהגן עלינו. מה יקרה אם נשתחרר מהצורך להכחיש את מותנו — האם תתפנה לנו אנרגיה נפשית? האם נוכל לחיות אחרת? הפילוסופיה האקזיסטנציאליסטית עוסקת בזה, למשל. לפי גישה זו, ההכרה במותנו שלנו היא הגורם היחיד שיכול לתת לנו את הכוח לחיות חיים אותנטיים, לחיות מתוך מודעות לאינספור אפשרויות הקיום בלי לגזור על עצמנו להיכנע לתכתיבים של נורמות וכו'".

"ממצא עיקרי של המחקר הוא שהמוח מסרב לקשר את המוות עם העצמי. כשהאדם נחשף למילים כגון קבר או לוויה הוא יקטלג זאת כמידע שקשור לאחרים, לא אליו. הזולת עומד למות, לא אני"

פחד מוות במעבדה

איך עבד הניסוי

1

עשרות נבדקים הוכנסו, כל אחד בתורו, למכשיר ה־MEG היחיד בישראל (בתמונה), שממפה את השדות המגנטיים במוח ברמת דיוק גבוהה מאוד ובמהירות שלוכדת חלקיקי שניות.

2

לפני כל נבדק הוקרנה תמונה של אדם זר, ולצדה התחלפו מילים אקראיות, חלק מהן ניטרליות, ואילו חלק קשורות למוות (קבר, לוויה וכו').

3

לפתע הופיעה תמונה של הנבדק עצמו ולצדה מילה הקשורה למוות. ה־MEG רשם פעילות מוחית שונה מזו שנראתה עד כה, שהתרחשה זמן קצר ואז נפסקה.

4

המשמעות היא שהמוח שלנו מגיב לרעיון שאנחנו נמות אחרת מכפי שהוא מגיב לרעיון שאחרים ימותו. לרגע קצר תועדה התגובה שלו לפחד המוות הזה, ואז הוא חזר להדחקה שמקשרת את המוות רק לאנשים אחרים.

מתי אפשר להפסיק לפחד

שחרור ואנרגיה מעסיקים את דור־זיידרמן לאורך כל הדרך. הוא בן 44, נשוי ואב לארבעה, גדל במושב כילד דתי, חי כיום בתל אביב כחילוני. הוא איבד את האמונה כבר כנער, הפסיק לשמור מצוות אבל סיים את הישיבה התיכונית. בצבא שירת בגולני, בלבנון, ואז טייל בעולם שנים — באפריקה, בדרום וצפון אמריקה, באירופה — נחשף לתורות רוחניות, למד קבלה, קריאה בקלפי טארוט, שיטת גרינברג, גזר על עצמו שתיקות ממושכות, ובהדרגה הלך יותר ויותר אל הקצה.

"בגואטמלה התנסיתי במה שנקרא חלימה מודעת, כשאתה חולם ומודע לכך שאתה חולם. עד שבשלב מסוים הכל התערבב לי בראש וחוויתי את המציאות כמו חלום. הרגשתי שמשהו לא בסדר ופשוט לא יכולתי לצאת מזה", הוא מספר. הוא חזר לישראל, לבית הוריו, במשבר שנדרשו לו חודשים להתאושש ממנו. כשהצליח, החליט ללמוד באוניברסיטה, בלשנות וספרות אנגלית. אבל "הרגשתי מעורער, הרגשתי שאני זקוק למשהו שהוא בטוח יותר, מבוסס, שיש מאחוריו היסטוריה. בכניסה לאוניברסיטה ראיתי שלט על קורס בנושא בודהיזם, ופתאום הכל השתלב. בסוף הלכתי ללמוד מדע, ובמקביל פניתי לבודהיזם. מבחינתי מדובר בשתי דרכים אל האמת, דרכים שמאפשרות לך לבחון את המציאות ולא לברוח ממנה".

איך מדע ובודהיזם יכולים להיפגש?

"הספרות הטיבטית מבקשת מהאדם להסתכל על עצמו כעל ישות שמתקיימת רק כאן ועכשיו. לדעת שאני קיים, שיש לי גבולות — אני מסתיים ואתה מתחיל, העולם מתחיל. זו תחושה שממד הזמן לא קיים בה, ולכן גם עצם הרעיון של הארעיות בעולם לא מתקיים. גם רוב מדעני המוח יסכימו שאף שאנחנו חווים את עצמנו כדבר שיש לו המשכיות מתמדת מתקיימת אצלנו במקביל איזושהי תפיסה הרבה יותר פרימיטיבית של עצמנו, תפיסה של כאן ועכשיו שאנחנו לא באמת מצליחים לחוות אותה. הבודהיזם נותן לך שיטות לחוות את העולם כך. הוא שואף להפחית סבל, ומי שסובל הוא 'העצמי הנרטיבי', הדמות שאנחנו מספרים לעצמנו שהיא מי שאנחנו, שיש לה עבר ועתיד, אבל היא סובלת בהווה. אם הדמות הזאת מתמוססת, אז אין לסבל 'מטרה' לדבוק בה, הוא פשוט בא והולך. כך שמכאב אי אפשר להימנע, אבל מהסבל שנלווה לו — אפשר". ואיך המוות נכנס לתמונה?

"מה זה פחד? יש פחד שמוזרם ישר לראש, למערכת אבולוציונית של הגנה שמשתלטת על התגובות שלך. אתה צריך את המנגנון הזה: אם מישהו בא להרוג אותך אתה צריך בתוך שנייה לקפוץ הצדה. אבל כשאני מדבר על פחד מוות אני מדבר על כך שברגע שמופיעה מילה שקשורה למוות יש עליך איום אקזיסטנציאלי. אתה מפחד לאבד את העצמי שלך, שכל מי שאתה וכל מה שיקר לך ייעלם. זה הפחד האמיתי מהמוות. אם אתה מסוגל, באמצעות תרגול, לחוות את העולם ללא תחושת עצמי, ברמה העמוקה ביותר, ולעשות את זה הרבה פעמים — אתה מאבד את הפחד מהמוות".

הוא עצמו מתרגל מדיטציה כחצי שעה־שעה מדי יום, וגם אם עדיין לא הגיע למקום המיוחל הזה, הוא מעריך שהוא בדרך. המוות כבר עכשיו מאיים פחות.


"בגואטמלה התנסיתי בחלימה מודעת, כשאתה חולם ומודע לכך שאתה חולם. בשלב מסוים הכל התערבב לי בראש וחוויתי את המציאות כמו חלום. הרגשתי שמשהו לא בסדר ופשוט לא יכולתי לצאת מזה"

מה קורה אחרי המוות

מנגד, לפעמים אנחנו חיים עם פחד המוות יותר מכפי שאנחנו אמורים. למשל, כשהמוות אכן התקרב, או מתקרב. "אנשים שעוברים טראומה מקבלים את התובנה הזאת באופן אגרסיבי ומיידי, את החיבור בין המוות לעצמי, הם כל הזמן חווים את הרגע הזה ונוצרות בעיות שאחר כך קשה מאוד לתקן".

זה קורה, באופן אחר, אצל אנשים חולים מאוד. "אנחנו מתוכנתים לתפוס את המוות ככישלון או כתבוסה. מה שאומר שמי שמת נכשל או הפסיד, ואף אחד לא רוצה להפסיד. לכן אם מציעים לחולה סופני טיפול ניסיוני, אז גם אם יגידו לו שיש סיכוי של אחד לאלף להתגבר על המחלה אבל תופעות הלוואי יהיו נוראיות, הוא לא יקבל החלטה רציונלית. מעבר לכל הכסף שנשפך, סכומים משוגעים, על תרופות וניסויים שיעילותם מפוקפקת, הרבה פעמים אדם במצב הזה מאבד מהאנושיות שלו בזמן שהמשפחה שלו בטירוף מוחלט".

לא רק את המעגל הקרוב המפגש עם המוות מטלטל, באופן מעודן יותר זה קורה במעגלים חברתיים רחבים בהרבה, לפי זיידרמן. "תיאוריית ניהול האימה, שהגו פסיכולוגים חברתיים, אומרת שהאימה מהמוות לא מגדירה אותנו רק כאינדיבידיואלים אלא גם בתוך ההקשר החברתי. אחרי שהמפגש המיידי עם המוות חלף המחשבה עליו עדיין נמצאת בשולי התודעה, ואצל האדם עולה צורך להגן על עצמו על ידי התחברות למשהו גדול ממנו. אדם דתי, למשל, יתחבר עוד יותר ליסוד הדתי שבחייו. אנשים אחרים יתחילו לפתח את הרגשות הפטריוטיים שלהם. אנשים עושים אידיאליזציה לתחושת השיוך שלהם, וכל מה שמאיים על זה יוצר תחושות של אגרסיה ודמוניזציה. ברגע שמתרחשת בולטות מוות אנשים באופן כללי יותר 'פלסטיים' ואפשר בקלות רבה יותר להכניס להם רעיונות מסוכנים. זה משהו שנבדק בעשרות ניסויים".

הבדלים באופי משפיעים על האופן שבו המנגנון שמגן מפני פחד המוות עובד, חלש או חזק?

"אני לא יודע, ואני רוצה לחקור את זה. יכול להיות שיש קבוצות שבהן מנגנוני ההדחקה מתחזקים. למשל אצל אנשים דתיים, האמונה בחיים שאחרי המוות אולי קצת מוציאה את העוקץ מהפחד מהמוות".

אתה מאמין בחיים שאחרי המוות?

"פעם חשבתי שכן, כי חלק מהפרשנויות שהמוח שלנו מייצר למציאות זו המחשבה של חיים אחרי המוות. כרגע אין לי אמונה ברורה לגבי מה שקורה אחרי. וזה לא שלמדע יש תשובה ברורה. הקשר הפסיכופיזי זה משהו שהמדע לא יודע להגיד עליו כלום כרגע".

אז אפשר לומר שהדוקטורט שלך גרם לכך שהפסקת להאמין בחיים שאחרי המוות?

"כן, לגמרי".

זה לא הדבר היחיד שהמחקר שינה בחייו. "אני יכול לומר שכשאני מרדים בלילה את ילדיי ומהרהר במותי הבלתי נמנע ובהבנה שזה יכול להגיע בכל עת, הדקות האלה שאני מבלה איתם, של קריאת סיפור, חיבוק, שיר ערש, נהפכות ליקרות מפז, דווקא משום שהפעם הבאה אינה מובטחת והזמן שלי איתם הוא מוגבל".


מקור:
https://newmedia.calcalist.co.il/magazine-07-11-19/a07.html


"הנוצרים והיהודים, אללה עשאם לקופים וחזירים" (קוראן, סורת אלמאאידה, פסוק 63)


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  המוח לא מדחיק, המוח יודע את האמת ''המוות הוא חזיון שווא טומאתו היא שיקרו, מה שבני אדם עבד לעם קדוש 07.11.19 18:49 1
     תוכל להסביר את הפיסקה? ירקרק חרוץ 07.11.19 19:02 4
         אני יכול לנסות להסביר, זה לא יהיה ממצה, אבל זה לא לפורם אינטרנטי... אבל במחשבה שניה אולי עבד לעם קדוש 07.11.19 19:03 6
             רבים ישמחו אני בטוח Konoyar0 07.11.19 20:30 43
         בפשטות הכוונה שהמוות בעולם הזה הוא רק מעבר אל העולם הבא PureAir 07.11.19 20:03 28
             זה גם אומר שכשאדם מת, זה לא אומר שהוא לא נוכח עדיין. Spook 07.11.19 20:11 29
             ב-ד-י-ו-ק אבי_85 07.11.19 20:25 37
             זה נכון, אך זה הרבה מעבר ל''פשטות'' ולכן הרתיעה שלי מלנסות להסביר זאת... עבד לעם קדוש 07.11.19 20:45 48
         קצת פשטני בגלל קוצר היריעה והדעת המשוטט 07.11.19 21:00 52
         גם אם אכתוב וגם אם לא, בנתיים אביא כאן קישור לראיון של אילנה דיין עם הרב ירחמיאל וייס עבד לעם קדוש 07.11.19 21:20 63
     יישר כח !! אבינועם 07.11.19 19:07 13
     מתאים. מחקר מדעי מרתק avin 07.11.19 21:07 53
         לא ידעתי האם אתה כותב ברצינות או מזלזל, מתגובתך בהמשך הבנתי שאתה מזלזל וחבל, עבד לעם קדוש 08.11.19 07:07 70
             אני לא מזלזל ביהדות avin 08.11.19 13:51 82
  אצל אישתי המנגנון הזה מקולקל עזרת נשים 07.11.19 18:58 2
     חחח קונטרס הספקות 07.11.19 19:03 5
     תאחל לאשתך בשמי אריכות ימים ותסביר לה שעדיף לילדיה אמא חורגת מאשר לגדול ללא אמא, עבד לעם קדוש 07.11.19 19:04 8
     אישתי אומרת לי שאם היא תמות בטח אני אמצא מישהי תוך שבוע כי אני לא מסוגל להיות בלי אישה איזי פרנטה 07.11.19 19:05 9
     אמא פגומה mustawt 07.11.19 19:37 25
  תלוי את מי שואלים... מי שחי חיי תורה ומצוות, זוכר כל יום את יום המיטה, ועושה תשובה. טלקו 07.11.19 19:01 3
     נראה לי הגזמת קצת. רק צדיקים גדולים באמת חיים כך. intelligent 07.11.19 19:05 10
         למה? לא עושים כל יום קריאת שמע על המיטה? לא כל יום שומעים קדיש יתום? טלקו 07.11.19 19:07 15
             בחייך, זה לא זיכרון של מוות. intelligent 07.11.19 19:14 17
                 טוב, יש מצב שאתה צודק. טלקו 07.11.19 19:17 19
                     זה בהחלט קיים בתודעה, אבל לגמרי לא תחת הקטגוריה של 'פחד מוות'. intelligent 07.11.19 19:21 21
                         אולי כי ההסתכלות שלנו על המוות אחרת. טלקו 07.11.19 19:22 22
                             האמת עלית על משהו avin 07.11.19 21:09 55
                 מחשבה מפחידה בעעע אם כי חכמים אומרים בגמרא שטוב שאדם יזכיר לעצמו את ה-120 שלו... אבי_85 07.11.19 20:26 38
                 אשפוז??? גדולי הצדיקים כותבים שכך בדיוק יש לעשות. Lopo lity 08.11.19 13:31 76
     אבל הוא גם מודע לכך שהמיתה היא מעבר מפרוזדור לטרקלין ואם הוא מלא בתודעה זו, מתקיים בו עבד לעם קדוש 07.11.19 19:06 11
         ב''ה. אין ספק שבעלי אמונה רואים את העולם בצורה אחרת לגמרי. אשרי מי שזוכה לזה. טלקו 07.11.19 19:08 16
     המיטה או המיתה? A_G 07.11.19 21:22 64
         כוונתי הייתה למיתה, וכנראה שטעיתי או שהטלפון שינה לי לבד. תודה! טלקו 07.11.19 21:56 66
  אבל בנאדם באמת חיי לנצח parker 07.11.19 19:03 7
     משכן הנשמה הנצחית הוא במח המוגבל neoray 07.11.19 19:07 14
         כל האמונות המיסטיות הן המצאה אנושית שנועדו להפחית את החרדה מהאי ודאות שבחיים איזי פרנטה 07.11.19 19:17 20
             מחריד neoray 07.11.19 19:24 24
             וזאת אמונתך...באמת בחירה של אמונה מזעזעת Lopo lity 08.11.19 13:34 77
         נהפוך הוא parker 07.11.19 23:20 68
     ללא אותו גוף, אין שום משמעות למילה ''אדם'' או לאישיות וזהות שלך Prodigy 08.11.19 13:07 73
         יפה מר מייט 08.11.19 13:54 83
  אמל''ק. אבל בהנחה שהמח מדחיק, אולי זו הסיבה שחז''ל הורונו להזכיר לעצמנו יום המיתה.. קונטרס הספקות 07.11.19 19:06 12
  בודהיסטים לומדים לקבל את המוות כמובן מאליו ולא מתרגשים. הכל זמני. הכל חולף. איזי פרנטה 07.11.19 19:16 18
     אכן. הם לא צריכים סיפורי סבתא על גן עדן Prodigy 08.11.19 13:08 74
         וואו סיפורי סבתה...יאללה לך תהיה בודהיסט... Lopo lity 08.11.19 13:35 78
             בגלל זה תמיד שעשע אותי לשמוע שאנשים דתיים לא מפסיקים לשאול שאלות מר מייט 08.11.19 13:59 84
  המחקר המדעי החדש גילה את מה שרשב''י הקדוש אמר כבר לפני כאלפיים שנה תמים דעים 07.11.19 19:24 23
     מדהים, פעם ראשונה קראתי עכשיו את זה :) אבי_85 07.11.19 20:27 39
     יפה מאוד על הבאת הציתות. העיקר החילונים פה יאמצו עם לשון נוטפת ריר בודהיזם Lopo lity 08.11.19 13:38 79
  הד''ר שלא מבין הגיון פשוט, המכונה המשוכללת ביותר בעולם היא גוף האדם, האם היא נוצרה מעצמה וללא מטרה? בהיר 07.11.19 19:45 26
     או, ועכשיו ״חכמי״ avin 07.11.19 21:10 56
         זה ממש לא אנטי אבולוציה, תעשה חיפוש בגוגל ''הרב קוק אבולציה'' ותחכים! עבד לעם קדוש 07.11.19 22:01 67
             הגבתי לכותרת 26 avin 08.11.19 13:02 71
                 אני יודע זה לא קשור לטענתי, עבד לעם קדוש 08.11.19 13:07 72
     מי אמר שיש מטרה לחיים? עטף 11 08.11.19 14:14 85
  מפעם לפעם מנגנון ההגנה הזה יורד, כשאני חושב על המוות AvniY 07.11.19 19:51 27
     הפחד היחידי שלי מהמוות זה המלאכי חבלה שנוצרים מעוון זרע לבטלה Mbar 07.11.19 20:14 30
         שטויות גוליבר 07.11.19 20:19 33
             תסביר למה? זה הרי מוזכר בזוהר הקדוש Mbar 07.11.19 20:22 36
                 נו - הנה התשובה avin 07.11.19 21:11 57
         מכתב אבי_85 07.11.19 20:29 41
         די למה להפחיד? למה? יהי ה׳ עם עימנו, בעולם הזה וגם באחרית אחרי 120 אל יטשנו אבי_85 07.11.19 20:30 42
             תיקון הכללי אחי נגד הזרם 07.11.19 20:37 45
                 זה לא פיתרון, אנשים באמת חושבים שאם הם קוראים תיקון הכללי, זה באמת נתכפר להם וזהו? אבי_85 07.11.19 20:43 47
                     ולא שמעו אל משה מקוצר רוח ומעבודה קשה נגד הזרם 07.11.19 20:56 50
                         הסבר מעניין אבי_85 07.11.19 21:14 60
                     אם זה בא עם תיקון המידה הרעה ועצירת המעשים האלה אז זה כן נסלח איך שהוא. Brasilver 07.11.19 21:07 54
         תיקון הכללי אחי נגד הזרם 07.11.19 20:37 46
         תיקון הכללי והכל נמחק. אתה מאמין לחכמים? תאמין לכולם Lopo lity 08.11.19 13:39 80
  אצלי זה לא עובד כך... kitzz 07.11.19 20:16 31
  מעניין מאד בולגקוב 07.11.19 20:18 32
  יזכור לו יום המיתה... נגד הזרם 07.11.19 20:19 34
  ''תא חזי בר נש אזיל בהאי עלמא והוא חשיב דדיליה הוא תדיר וישתאר בגויה לדרי דרין'' (זוהר הקדוש) vs_vs 07.11.19 20:20 35
  אמרו זאת לפניו Big Joe 07.11.19 20:28 40
  דווקא אצלי ירד לו מזמן האסימון. Anemone 07.11.19 20:36 44
  המשפט הגאוני מ״חכמת הבייגל׳ה״ Lumix 07.11.19 20:52 49
  מעניין, תודה על הבאת הכתבה Tinshemet 07.11.19 20:58 51
  איך שר פרדי - מי רוצה לחיות לנצח?? האינג'יניר 07.11.19 21:12 58
  אתמול ראיתי גרפיטי על גשר: ''יום אחד החיים יחלפו מולך כמו בסרט. תוודא שזה משו ששווה לראות'' האינג'יניר 07.11.19 21:13 59
     ענק, פשוט ענקי (וגם נכון, מציאותית) משה ישראלי 07.11.19 21:44 65
  הדבר היחיד שמפחיד אותי במוות זה הגיהינום והסבל שאני הולך לעבור .. שירמקול 07.11.19 21:18 61
     אל חשש, לפי מה שאני יודע, גהינום לאו דווקא נועד לענישה, לעומת דעת דתות אחרות שזה רק עונש אבי_85 07.11.19 23:22 69
         לפי היהדות, זאת זכות גדולה להיכנס לגיהנום Lopo lity 08.11.19 13:41 81
     הפיתרון לכך הוא להפסיק להאמין בשטויות שרבנים מקשקשים להם Prodigy 08.11.19 13:10 75
  ''בעגלא ובזמן קריב'' האינג'יניר 07.11.19 21:19 62

   
   
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
383 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    18:49   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. המוח לא מדחיק, המוח יודע את האמת ''המוות הוא חזיון שווא טומאתו היא שיקרו, מה שבני אדם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 07.11.19 בשעה 18:56 בברכה, עבד לעם קדוש
 
קוראים מוות הרי הוא רק תגבורת החיים ותעצומתם" הרב קוק, אורות הקודש ב' שיא.
הרב ירחמיאל וייס שליט"א סיפר כמה פעמים, שהיה לפני עשרות שנים ראיון עם הפרופ' שמואל הוגו ברגמן בו הוא אמר שההוגה החשוב ביותר של הדורות האחרונים היה הרב קוק, בגלל הפיסקה שציינתי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירקרק חרוץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.5.18
516 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:02   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תוכל להסביר את הפיסקה?  
בתגובה להודעה מספר 1
 


"כנפי יונה נחפה בכסף, ואברותיה בירקרק חרוץ"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
383 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:03   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אני יכול לנסות להסביר, זה לא יהיה ממצה, אבל זה לא לפורם אינטרנטי... אבל במחשבה שניה אולי  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 07.11.19 בשעה 19:12 בברכה, עבד לעם קדוש
 
אני אשן על זה הלילה ואולי אענה לאתגר... על אף שזאת יומרה וחוצפה מצידי, אולי התועלת תהיה שווה את זה...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Konoyar0
חבר מתאריך 27.9.19
36 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:30   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. רבים ישמחו אני בטוח  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
PureAir
חבר מתאריך 21.8.18
115 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:03   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. בפשטות הכוונה שהמוות בעולם הזה הוא רק מעבר אל העולם הבא  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
שם חוויית החיים הרבה יותר חזקה ללא המגבלות הקיימות בעולם הזה שבו הגוף (וגם החושים) חוסמים הרבה ממה שהנשמה יכולה לקלוט            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spook לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.12.12
14599 הודעות, 105 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:11   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. זה גם אומר שכשאדם מת, זה לא אומר שהוא לא נוכח עדיין.  
בתגובה להודעה מספר 28
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
34907 הודעות, 133 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:25   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. ב-ד-י-ו-ק  
בתגובה להודעה מספר 28
 

בעולם הזה שבו הגוף (וגם החושים) חוסמים הרבה ממה שהנשמה יכולה לקלוט


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
383 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:45   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. זה נכון, אך זה הרבה מעבר ל''פשטות'' ולכן הרתיעה שלי מלנסות להסביר זאת...  
בתגובה להודעה מספר 28
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המשוטט
חבר מתאריך 15.5.18
553 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:00   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. קצת פשטני בגלל קוצר היריעה והדעת  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
אבל להבנתי, הכוונה של הרב קוק היא שהנשמה של האדם נמצאת ברמת חיים/גילוי נמוכה מאד בעולם, בגלל שהיא צריכה להתלבש בגוף ובעולם המוגבלים שאנחנו נמצאים בהם.
רמת הגילוי הזו מתאימה בדיוק לרמה שהגוף הגשמי יכול להכיל, כך שברגע שהמאזן העדין הזה יופר - הגוף לא יוכל להחזיק את הנשמה והם יפרדו זה מזה. למצב הזה אנחנו קוראים 'מוות', משום שהחלק הנגלה לעיניים שלנו- הגוף - אכן מת.
אבל בעצם זו רק התגברות החיים של הנשמה - כלומר, מצב שבו הנשמה כבר יותר מדי חיה בשביל הגוף. (לפעמים זה גם קשור לכך שהגוף נחלש עקב מחלה או פציעה) . זוהי הבנתי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
383 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:20   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. גם אם אכתוב וגם אם לא, בנתיים אביא כאן קישור לראיון של אילנה דיין עם הרב ירחמיאל וייס  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
לאחר הפיגוע במרכז הרב, למיטב זכרוני הרב נגע שם קצת בנושא הזה: https://youtu.be/-x8PjlFQWL8            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבינועם
חבר מתאריך 19.3.13
319 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:07   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. יישר כח !!  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.5.02
7005 הודעות, 68 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:07   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. מתאים. מחקר מדעי מרתק  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
וישר ״חכמת היהדות״


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
383 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    07:07   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. לא ידעתי האם אתה כותב ברצינות או מזלזל, מתגובתך בהמשך הבנתי שאתה מזלזל וחבל,  
בתגובה להודעה מספר 53
 
  
האם אתה יודע מי היה הרב קוק?
האם קראת על שמואל הוגו ברגמן?
האם יצא לך לפגוש או לשמוע את הרב ירחמיאל וייס?
למה ישר לזלזל?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.5.02
7005 הודעות, 68 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:51   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. אני לא מזלזל ביהדות  
בתגובה להודעה מספר 70
 
  
אבל זה אשכול על מחקר מדעי! בכל אשכול או שדוחפים פוליטיקה או יהדות! ותמיד זה ״הינה, כתבו על זה מזמי בבראשית פרק א׳ פסוק טז״


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עזרת נשים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.10.09
4238 הודעות, 35 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    18:58   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אצל אישתי המנגנון הזה מקולקל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל יום היא משביעה אותי שאם היא מתה אני לא מביא אמא חורגת לילדים שלנו.


פנחס הקטן והוד נעלתה | יהודים לא יכולים לזוז שמאלה בדעותיהם כי שם זה הים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
2514 הודעות, 28 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:03   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. חחח  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
383 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:04   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. תאחל לאשתך בשמי אריכות ימים ותסביר לה שעדיף לילדיה אמא חורגת מאשר לגדול ללא אמא,  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איזי פרנטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.5.19
4853 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:05   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אישתי אומרת לי שאם היא תמות בטח אני אמצא מישהי תוך שבוע כי אני לא מסוגל להיות בלי אישה  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
אני בדרך כלל מכחיש            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mustawt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.9.17
2309 הודעות, 22 מדרגים, 27 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:37   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אמא פגומה  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.18
8258 הודעות, 106 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:01   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תלוי את מי שואלים... מי שחי חיי תורה ומצוות, זוכר כל יום את יום המיטה, ועושה תשובה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
intelligent לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.17
7954 הודעות, 103 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:05   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. נראה לי הגזמת קצת. רק צדיקים גדולים באמת חיים כך.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
דתיים רגילים נזכרים במוות בדרך כלל כשכבר מפסיקים לזכור...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.18
8258 הודעות, 106 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:07   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. למה? לא עושים כל יום קריאת שמע על המיטה? לא כל יום שומעים קדיש יתום?  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
לא כל יום אמרים מודה אני לפניך מלך חי וקיים וכו'?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
intelligent לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.17
7954 הודעות, 103 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:14   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. בחייך, זה לא זיכרון של מוות.  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  
אתה מכיר מישהו שמדמיין בקדיש איך מורידים אותו לאדמה עם תכריכים וסוגרים עליו לנצח עם בלוקים וחול? אם כן הוא צריך אישפוז דחוף!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.18
8258 הודעות, 106 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:17   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. טוב, יש מצב שאתה צודק.  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
אני לא חושב שאנחנו מגיעים למחשבה כ"כ עמוקה בעניין כמו שתיארת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
intelligent לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.17
7954 הודעות, 103 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:21   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. זה בהחלט קיים בתודעה, אבל לגמרי לא תחת הקטגוריה של 'פחד מוות'.  
בתגובה להודעה מספר 19
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.18
8258 הודעות, 106 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:22   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. אולי כי ההסתכלות שלנו על המוות אחרת.  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
פרוזדור, עולם הבא, גם עדן וכו'            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.5.02
7005 הודעות, 68 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:09   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. האמת עלית על משהו  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  
לעשות אותו מחקר על מאמינים בני מאמינים.


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
34907 הודעות, 133 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:26   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. מחשבה מפחידה בעעע אם כי חכמים אומרים בגמרא שטוב שאדם יזכיר לעצמו את ה-120 שלו...  
בתגובה להודעה מספר 17
 

בעולם הזה שבו הגוף (וגם החושים) חוסמים הרבה ממה שהנשמה יכולה לקלוט


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lopo lity לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
1146 הודעות, 20 מדרגים, 35 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:31   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. אשפוז??? גדולי הצדיקים כותבים שכך בדיוק יש לעשות.  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
שלמה המלך כבר כתב שטוב ללכת לבית העלמין מרחבית המשתנה ..ששם אתה נזכר ושם אתה שוכח. רבי נחמן ורבי נתן באינספור מקומות מדברים על זה שלעולם יזכור אדם את יום המיתה וישים מול עיניו את העולם הבא. ידוע שהחסידים היו חופרים בורות קברם ונכנסים לשם כל ערב כדי להלחם ביצר המשכיח את יום המיתה. הרב הצדיק בעל חובת התלמידים מפיאצסנה מעביר את הקורא בספרו חוויה של דמיון מודרך מזעזעת לפרטי פרטים על יום מותך...ועוד ועוד....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
383 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:06   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אבל הוא גם מודע לכך שהמיתה היא מעבר מפרוזדור לטרקלין ואם הוא מלא בתודעה זו, מתקיים בו  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
"ותשחק ליום אחרון".            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.18
8258 הודעות, 106 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:08   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ב''ה. אין ספק שבעלי אמונה רואים את העולם בצורה אחרת לגמרי. אשרי מי שזוכה לזה.  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
A_G לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.11
30793 הודעות, 125 מדרגים, 205 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:22   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. המיטה או המיתה?  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.18
8258 הודעות, 106 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:56   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. כוונתי הייתה למיתה, וכנראה שטעיתי או שהטלפון שינה לי לבד. תודה!  
בתגובה להודעה מספר 64
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
parker
חבר מתאריך 30.5.18
1627 הודעות, 21 מדרגים, מינוס 10 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:03   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אבל בנאדם באמת חיי לנצח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אמנם לא באותו גוף ותחת אותה אישיות אבל הוא תמיד היה ותמיד יהיה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
neoray לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.6.15
2637 הודעות, 19 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:07   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. משכן הנשמה הנצחית הוא במח המוגבל  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איזי פרנטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.5.19
4853 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:17   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. כל האמונות המיסטיות הן המצאה אנושית שנועדו להפחית את החרדה מהאי ודאות שבחיים  
בתגובה להודעה מספר 14
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
neoray לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.6.15
2637 הודעות, 19 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:24   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מחריד  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lopo lity לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
1146 הודעות, 20 מדרגים, 35 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:34   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. וזאת אמונתך...באמת בחירה של אמונה מזעזעת  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
parker
חבר מתאריך 30.5.18
1627 הודעות, 21 מדרגים, מינוס 10 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    23:20   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. נהפוך הוא  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
לחשוב שמי שחושב אחרת ממך הוא מוגבל זאת השיא השטחיות והמוגבלות בכבודה ובעצמה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
29221 הודעות, 152 מדרגים, 273 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:07   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. ללא אותו גוף, אין שום משמעות למילה ''אדם'' או לאישיות וזהות שלך  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
האישיות שלך היא הרי סך הזכרונות ואמונות שלך, בסופו של דבר.
כל אלו קשורים בנוירונים במוח שלך.

גם אם נניח שקיימת נשמה כלשהי, אז אין לה את המידע הזה או את היכולת להיקשר פיזית עם המציאות.
מה שאומר שהדתות המונותאיסטיות מספרות סיפורי סבתא שמתאימים לתקופות נבערות.


הליכוד מחזיק בשיא עולם בשחרור מחבלים וגירוש מתנחלים. ימין. חזק.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מר מייט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.12.18
1745 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:54   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. יפה  
בתגובה להודעה מספר 73
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
2514 הודעות, 28 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:06   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אמל''ק. אבל בהנחה שהמח מדחיק, אולי זו הסיבה שחז''ל הורונו להזכיר לעצמנו יום המיתה..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וכן כל יהודי, אפילו פשוט- אמור "למסור נפשו למיתה" בקריאת שמע, בתפ' שמונה עשרה כמה פעמים, והמדקדקים גם בתיבות "מלך העולם" דכל ברכה....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איזי פרנטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.5.19
4853 הודעות, 21 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:16   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. בודהיסטים לומדים לקבל את המוות כמובן מאליו ולא מתרגשים. הכל זמני. הכל חולף.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
29221 הודעות, 152 מדרגים, 273 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:08   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. אכן. הם לא צריכים סיפורי סבתא על גן עדן  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  


הליכוד מחזיק בשיא עולם בשחרור מחבלים וגירוש מתנחלים. ימין. חזק.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lopo lity לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
1146 הודעות, 20 מדרגים, 35 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:35   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. וואו סיפורי סבתה...יאללה לך תהיה בודהיסט...  
בתגובה להודעה מספר 74
 
  
אני נשאר ומאמץ ומחבק את סיפורי סבתה וסבא שלי ויודע שהם אמת גמורה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מר מייט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.12.18
1745 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:59   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. בגלל זה תמיד שעשע אותי לשמוע שאנשים דתיים לא מפסיקים לשאול שאלות  
בתגובה להודעה מספר 78
 
  
הרי בסופו של דבר זה מסתכם ב-"אני יודע שזה נכון".
אז זהו שאתה לא יודע, אף אחד לא יודע. אתה "מאמין" שיש עולם אחרי, אתה "מאמין" באלוהים. בין זה לבין האמת יש מרחק רב ובלתי ניתן לגישור ואתה בוחר להאמין למרות שאין כל תשובה אמיתית לדבר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תמים דעים
חבר מתאריך 22.6.18
1197 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:24   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. המחקר המדעי החדש גילה את מה שרשב''י הקדוש אמר כבר לפני כאלפיים שנה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
"בר נש אזיל בהאי עלמא וחשיב דדילה הוא וישתאר בגויה לדרי דרין" (זוה"ק פרש נשא דף קכו עמוד א').

תרגום -אדם הולך בעולם הזה וחושב שהוא שלו וישאר בו לדורי דורות!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
34907 הודעות, 133 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:27   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. מדהים, פעם ראשונה קראתי עכשיו את זה :)  
בתגובה להודעה מספר 23
 

בעולם הזה שבו הגוף (וגם החושים) חוסמים הרבה ממה שהנשמה יכולה לקלוט

כמה מתוקה מדבש חכמת ישראל


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lopo lity לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
1146 הודעות, 20 מדרגים, 35 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:38   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. יפה מאוד על הבאת הציתות. העיקר החילונים פה יאמצו עם לשון נוטפת ריר בודהיזם  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
או כל תורה זרה...רק לא את המקור מ שאצלינו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בהיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.2.19
3169 הודעות, 17 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:45   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. הד''ר שלא מבין הגיון פשוט, המכונה המשוכללת ביותר בעולם היא גוף האדם, האם היא נוצרה מעצמה וללא מטרה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.5.02
7005 הודעות, 68 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:10   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. או, ועכשיו ״חכמי״  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
האנטי אבולוציה


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
383 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    22:01   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. זה ממש לא אנטי אבולוציה, תעשה חיפוש בגוגל ''הרב קוק אבולציה'' ותחכים!  
בתגובה להודעה מספר 56
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.5.02
7005 הודעות, 68 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:02   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. הגבתי לכותרת 26  
בתגובה להודעה מספר 67
 
  


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
383 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:07   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. אני יודע זה לא קשור לטענתי,  
בתגובה להודעה מספר 71
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטף 11
חבר מתאריך 5.10.19
124 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    14:14   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. מי אמר שיש מטרה לחיים?  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
לחפש מטרה לחיים זה בדיוק אותו מנגנון שהוא מדבר עליו, בסוף גם היקום בו אנו חיים יגמר, אחרי עידן החורים שחורים גם חלקיקי האור האחרונים יצפרקו ויעלמו ואחריהם גם האטומים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
AvniY לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.7.14
5203 הודעות, 39 מדרגים, 69 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    19:51   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. מפעם לפעם מנגנון ההגנה הזה יורד, כשאני חושב על המוות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
והפחד? פחד מוות... מרגיש כמו ללכת לאיבוד ביקום, חייב להסיח את הדעת לפני שהאימה של התובנה שיש סוף גוברת

מתאר לעצמי שאני לא היחיד שחווה את זה, במיוחד בלילה כשכולם ישנים והמחשבות רועשות בראש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mbar לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.18
985 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:14   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. הפחד היחידי שלי מהמוות זה המלאכי חבלה שנוצרים מעוון זרע לבטלה  
בתגובה להודעה מספר 27
 
  
מדובר על זה בספרים וזה מכניס לחרדה איומה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גוליבר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.11
1304 הודעות, 53 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:19   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. שטויות  
בתגובה להודעה מספר 30
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mbar לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.18
985 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:22   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. תסביר למה? זה הרי מוזכר בזוהר הקדוש  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
avin לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.5.02
7005 הודעות, 68 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:11   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. נו - הנה התשובה  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  
זה שטויות וזה כתוב בזוהר. המסקנה...


להגיד שהחרדים משניאים את תורת ישראל זה מנוגד לתקנון.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
34907 הודעות, 133 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:29   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 30
 


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
34907 הודעות, 133 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:30   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. די למה להפחיד? למה? יהי ה׳ עם עימנו, בעולם הזה וגם באחרית אחרי 120 אל יטשנו  
בתגובה להודעה מספר 30
 

הפחד היחידי שלי מהמוות זה המלאכי חבלה שנוצרים מעוון זרע לבטלה

מקווה שאלו דברים לא כפשוטם


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נגד הזרם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.7.18
2236 הודעות, 31 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:37   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. תיקון הכללי אחי  
בתגובה להודעה מספר 42
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
34907 הודעות, 133 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:43   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. זה לא פיתרון, אנשים באמת חושבים שאם הם קוראים תיקון הכללי, זה באמת נתכפר להם וזהו?  
בתגובה להודעה מספר 45
 

התשובה יותר חזקה ועוצמתית...
לקרוא 10 פרקים והופ... התכפר? אתה בטוח?


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נגד הזרם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.7.18
2236 הודעות, 31 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:56   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. ולא שמעו אל משה מקוצר רוח ומעבודה קשה  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
זה עניין האמונה בצדיק, שהשיג רחמי השם ממקומות גבוהים מאוד,
והגיע למקום בו הוא גילה - אם אתה מאמין שיכולים לקלקל תאמין שיכולים לתקן,
דהיינו - מתוך אותה אמונה בתורה - אתה מבין שזרע לבטלה זה חמור - אז מתוך אותה אמונה בדיוק הצדיק אומר לך שאפשר לתקן.
ולפעמים אנחנו חושבים שאנחנו מבינים טוב יותר מהצדיק איך לתקן... ואז צריכים לעשות עבודות קשות - צומות ותעניות וסיגופים - בשעה שבאמת אפשר לתקן את זה בקלות.
ואם האדם לא מבין זאת - הוא נכנס ליאוש ונפילה בדעת ולשם היצר מכוון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
34907 הודעות, 133 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:14   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. הסבר מעניין  
בתגובה להודעה מספר 50
 


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Brasilver לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.8.17
5958 הודעות, 21 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:07   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. אם זה בא עם תיקון המידה הרעה ועצירת המעשים האלה אז זה כן נסלח איך שהוא.  
בתגובה להודעה מספר 47
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נגד הזרם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.7.18
2236 הודעות, 31 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:37   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. תיקון הכללי אחי  
בתגובה להודעה מספר 30
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lopo lity לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
1146 הודעות, 20 מדרגים, 35 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:39   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. תיקון הכללי והכל נמחק. אתה מאמין לחכמים? תאמין לכולם  
בתגובה להודעה מספר 30
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
101876 הודעות, 450 מדרגים, 883 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:16   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. אצלי זה לא עובד כך...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אבל אני לא "נורמלי"


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בולגקוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
12337 הודעות, 111 מדרגים, 220 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:18   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. מעניין מאד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אמנם הבחור כבר לא דתי אבל הפיסקה האחרונה בהחלט מתחברת עם הרבה רעיונות ביהדות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נגד הזרם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.7.18
2236 הודעות, 31 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:19   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. יזכור לו יום המיתה...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
והנה נאום של הרה''ג סטיב ג'ובס זצ''ל - נאום שאסור לפספס (מתורגם)…:

https://youtu.be/wGNSoGIgg0E            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
vs_vs לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4220 הודעות, 45 מדרגים, 90 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:20   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. ''תא חזי בר נש אזיל בהאי עלמא והוא חשיב דדיליה הוא תדיר וישתאר בגויה לדרי דרין'' (זוהר הקדוש)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תרגום: "בֹּא רְאֵה, בֶּן אָדָם הוֹלֵךְ בָּעוֹלָם הַזֶּה וְחוֹשֵׁב שֶׁשֶּׁלּוֹ הוּא תָּמִיד וְיִשָּׁאֵר בְּתוֹכוֹ לְדוֹרֵי דוֹרוֹת".

מתוך הזוהר הקדוש לפרשת במדבר דף קכ"ו עמוד ב':
http://www.toratemetfreeware.com/online/f_01779_part_2.html#HtmpReportNum0005_L2


דברי מרן הראשל"צ הרב מרדכי אליהו על הרב ניר בן ארצי: https://youtu.be/cihHCi9EFqs


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
166460 הודעות, 368 מדרגים, 439 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:28   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אמרו זאת לפניו  
בתגובה להודעה מספר 0
 לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Anemone לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.09
9887 הודעות, 96 מדרגים, 181 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:36   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. דווקא אצלי ירד לו מזמן האסימון.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lumix
חבר מתאריך 23.12.14
3068 הודעות
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:52   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. המשפט הגאוני מ״חכמת הבייגל׳ה״  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
״כל אחד מת אבל לא כל אחד חי״

באמונה שלנו יש את התקווה לחיי נצח, שאולי ימציאו תרופה כזאת, שאולי יגיע המשיח והחיים המתים...

בטירוף היום יומי לא חושבים על זה, רק באמת ברגעי עצב ומשבר וטוב שכך, מה שכן תחיו ותחוו כל יום וכל רגע, מאד מאמין בזה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tinshemet לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.12
5809 הודעות, 48 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    20:58   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. מעניין, תודה על הבאת הכתבה  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האינג'יניר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.14
29307 הודעות, 131 מדרגים, 258 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:12   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. איך שר פרדי - מי רוצה לחיות לנצח??  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האינג'יניר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.14
29307 הודעות, 131 מדרגים, 258 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:13   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. אתמול ראיתי גרפיטי על גשר: ''יום אחד החיים יחלפו מולך כמו בסרט. תוודא שזה משו ששווה לראות''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.1.08
5120 הודעות, 35 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:44   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. ענק, פשוט ענקי (וגם נכון, מציאותית)  
בתגובה להודעה מספר 59
 
  


ה' הוא המלך!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שירמקול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.7.14
1256 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:18   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. הדבר היחיד שמפחיד אותי במוות זה הגיהינום והסבל שאני הולך לעבור ..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וכמובן העניין שאני יהפך לערימת תולעים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
34907 הודעות, 133 מדרגים, 229 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    23:22   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. אל חשש, לפי מה שאני יודע, גהינום לאו דווקא נועד לענישה, לעומת דעת דתות אחרות שזה רק עונש  
בתגובה להודעה מספר 61
 

העניין הוא ליבון, ניקוי, וצחצוח הנשמה אחרי עד 120, טרם כניסתה לגן עדן אחרי ה-12 או 11 חודש

ככה קראתי והבנתי איפשהוא, מישהו מהמבינים יכול לאמת ולאשר שככה זה במקורותינו?


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lopo lity לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
1146 הודעות, 20 מדרגים, 35 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:41   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. לפי היהדות, זאת זכות גדולה להיכנס לגיהנום  
בתגובה להודעה מספר 69
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
29221 הודעות, 152 מדרגים, 273 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    13:10   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. הפיתרון לכך הוא להפסיק להאמין בשטויות שרבנים מקשקשים להם  
בתגובה להודעה מספר 61
 
  
מה עוד שהרעיון של הגיהנום סותר את היהדות ואם אני זוכר נכון גם לא הגיע ממנה בכלל אלא אומץ בנקודה מאוחרת יותר.


הליכוד מחזיק בשיא עולם בשחרור מחבלים וגירוש מתנחלים. ימין. חזק.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האינג'יניר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.14
29307 הודעות, 131 מדרגים, 258 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ט' בחשון תש''פ    21:19   07.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. ''בעגלא ובזמן קריב''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות