גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #584429 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 584429        
itai
חבר מתאריך 16.5.13
15063 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    11:43   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פרופ' יהודה שינפלד לכתב העת Science: ''אני פרו-חיסונים ואני מצהיר על כך''  

 
  
כתב העת המדעי רב המוניטין פרסם כתבה תחת הכותרת: "אימונולוג ישראלי מואשם בקידום דעות של מתנגדי חיסונים" | פרופ' שינפלד, עורך "הרפואה": "האם לא נדווח על חיסונים רעים שגרמו נזקים?"

כתב העת המדעי רב המוניטין Science פרסם אתמול (ד') כתבה תחת הכותרת: "אימונולוג ישראלי מואשם בקידום דעות של מתנגדי חיסונים".

הכתבה מתארת באריכות את המחלוקת המתחוללת באחרונה בקהילה הרפואית בישראל סביב התנהלותו של פרופ' יהודה שינפלד, העורך הראשי של כתב העת "הרפואה", בטאון ההסתדרות הרפואית.

בתגובה לפרסום הכתבה אומר הבוקר פרופ' שינפלד ל"דוקטורס אונלי": "אני פרו-חיסונים ואני מצהיר על כך. ב'הרפואה' נוהגים כך מאז ומתמיד: מתפרסמים מאמרים שבהם דעות המנוגדות לדעות של אחרים".
במהדורת ספטמבר של "הרפואה", באישורו של פרופ' שינפלד, פורסם המאמר "צבים כל הדרך למטה: חיסונים - מדע ומיתוסים" במדור העוסק בביקורת ספרים ואותו חיברו שני מתנגדי חיסונים. הם העידו כי אינם אנשי מקצוע בתחום הרפואה אלא קרימינולוגים. אולם, הכתבה ב-Science מתארת כיצד פרופ' שינפלד משתף פעולה בהזדמנויות שונות עם מתנגדי חיסונים.
פרופ' שינפלד, המנהל את המרכז למחלות אוטואימוניות בבית החולים "שיבא", מציין בכל הזדמנות שהוא גם חוקר בתחום הזה באוניברסיטת תל אביב ובצוות פרויקט באוניברסיטת סנט פטרסבורג. הקיץ צורף כחבר באקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, אלא שבשנים האחרונות, דיווח מחבר המאמר ב-Science, פועל פרופ' שינפלד יחד עם מתנגדי חיסונים ידועים, והכתבה מפרטת עניין זה.
"הוא אמנם מצהיר בכל הזדמנות שאיננו מתנגד לחיסונים, נאמר ב-Science ואף צוטט כשאמר ש"חיסונים הם ההמצאה החשובה ביותר ברפואה ב-300 השנים האחרונות", אלא שבכתבה ב-Science דווח שגם שימש כיועץ מדעי ל-CMSRIי(Children's Medical Safety Research Institute), ארגון מוכר של מתנגדי חיסונים.
עוד מצוין במאמר כי ב-2011 פרסם שינפלד מאמר שבו טען כי חומרי תוסף שמוסיפים לחיסונים, ביניהם אלומיניום, מובילים לפעילות יתר כרונית של המערכת החיסונית, שעלולה להתבטא בדלקת. בנוסף, כשנשאל מדוע השתתף בכנס מתנגדי חיסונים בשנת 2011, ענה שינפלד שזו היתה טעות. עם זאת, הוא המשיך להשתתף בכנסים כאלה ואף היה אחד משלושה האורחים המרכזיים בכנס AutismOne שאחד מאורחיו האחרים היה אנדרו וייקפילד, רופא לשעבר, שפרסם לפני 21 שנה מחקר שערורייתי נגד החיסון המשולש, שהתברר כי הוא מזויף.
עוד מתארת הכתבה כיצד שינפלד פרסם כמה מחקרים שבהם הוא תיאר נזקים שנגרמו כביכול בעקבות חיסונים. אולם, הרעיון שלו לא זכה לאישוש במחקרים גדולים שערכו חוקרים אחרים, והכתבה מפרטת אותם. נכון להיום, ציין מחבר הכתבה ב-Science, רעיונותיו שהופרכו אינם מקובלים בקרב מומחים בישראל או בעולם וגם לא בקרב ארגוני בריאות.
עוד נאמר בכתבה ב-Science כי פרופ' שינפלד מרבה לשמש כעד מומחה בתשלום בבתי משפט בארה"ב, שם הוא מציע את השערותיו הבלתי מבוססות כהסבר לטענות על פגיעות חיסונים. בתי המשפט בארה"ב דחו את עדותו, מאחר שאין לה כל אישוש מדעי.
כאמור, בגיליון "הרפואה" שפרופ' שינפלד משמש כעורכו הראשי, התפרסם מאמר ביקורת, שהוא הזמין משני קרימינולוגים, על ספר שאיננו נושא את שמות מחבריו אבל ברור מתוכנו שהוא נכתב, אנונימית, על ידי מתנגדי חיסונים.
כאשר נשאל מדוע הסכים לפרסם מאמר זה, הסביר שינפלד כי מבקרי הספר הנ"ל, שבחר כדי שיכתבו את המאמר, "הם בעלי ידע נרחב על חיסונים", אלא ששני הקרימינולוגים ציינו במאמר הביקורת כי אין להם ידע בתחום החיסונים ובטיחותם.
המאמר ב"הרפואה" עורר ביקורת חריפה בקרב בכירים בקהילה הרפואית בישראל. הם טענו כי עמדותיו ודעותיו של עורך "הרפואה" מהווים סיכון לבריאות הציבור בישראל.
פרופ' שמואל רשפון, ראש הוועדה המייעצת לחיסונים, כך דיווח Science, התפטר מתפקידו כעורך בכתב העת וזאת במחאה על כך שהפנייה לאותם קרימינולוגים והפרסום נעשו מבלי לפנות אליו או לעורכים האחרים לקבלת תגובה. שינפלד, סיפר פרופ' רשפון לכתב, "סירב לפרסם ב'הרפואה' מאמר תגובה. עוד אמר כי לא קיבל תגובה לדרישתו לפטר את פרופ' שינפלד מתפקידו כעורך "הרפואה". יו"ר ארגון רופאי בריאות הציבור בהסתדרות הרפואית, פרופ' חגי לוין, כתב מכתב להנהגת הר"י בדרישה לחקירת האירוע וקרא לעמיתיו להחרים את העיתון.
פרופ' שינפלד, נאמר בכתבת Science דחה את כל הביקורת כלפיו וסירב לפרסם מכתב למערכת המוחה על הפרסום. בכתבה ב- Science נאמר כי הוא ממשיך להגן על החלטתו לפרסם את המאמר השנוי במחלוקת, באומרו. "הקהילה הרפואית מנסה להשתיק כל ביקורת על חיסונים. אם מישהו כותב על חיסונים שאינם בסדר גמור, מיד כל עופות הטרף עטים על הכותב". הר"י לא השיבה לפניית Science לתגובה.
יש לציין כי במהדורת חדשות ערוץ 12 ששודרה ב-24 בספטמבר דווח על כך שבגיליון "הרפואה" מחודש ספטמבר התפרסמה ביקורת אוהדת לספר "צבים" המביע התנגדות לחיסונים. רופאים שעיינו בספר ציינו שהוא מכיל "אוסף של שטויות ללא בסיס רפואי". פרופ' לוין, שנתבקש להגיב, מתח ביקורת קשה על כך שמאמר מסוג זה הופיע ב"הרפואה". כן נשמעה ביקורת נגד הופעת המאמר הזה מד"ר צחי גרוסמן.
הבוקר (ה') הצטרפה למחאה גם עמותת מדעת והמנכ"לית אדוה לוטן מסרה: "עמותת מדעת רואה חשיבות רבה בכך ש'הרפואה', שהוא בעל תפקיד מרכזי בחינוך ובעיצוב עולם הרפואה בישראל, יתנהל באופן האתי והמקצועי ביותר. בשנה שבה ארגון הבריאות העולמי מציין את ההתנגדות לחיסונים כאחד מעשרת האיומים הגדולים לבריאות בעולם, לא יעלה על הדעת שהעורך הראשי של העיתון הרפואי הישראלי יקדם אג'נדה אנטי-מדעית של מתנגדי חיסונים.
"אנו מצטרפים לרופאים בכירים בישראל וקוראים למערכת העיתון להדיח את פרופ' שינפלד מתפקידו כעורך ראשי ולמנוע המשך פגיעה בבריאות הציבור", קראה מנכ"לית מדעת.
פרופ' שינפלד: "עובדה שהיו חיסונים רעים שגרמו נזקים והוצאו מהשוק"
הבוקר אמר פרופ' שינפלד ל"דוקטורס אונלי": "הכתבה פורסמה ב'סיינס מגזין' אבל מחברה איננו מדען. המאמר ב'הרפואה' שעורר כנראה את הסערה פורסם במסגרת מדור ביקורת ספרים. המערכת מקבלת לידיה ספרים רבים ואנחנו אכן פונים ומציעים לכתוב עליהם ביקורת. כך זה מקובל. הביקורת נגד המאמר שפורסם ב'הרפואה' היא חלק ממתקפה נגד כל מי שכותב משהו על חיסונים או שמביע דעה שהיא קצת שונה מזו השלטת בנושא הזה.
"אינני אנטי-חיסונים, אני פרו-חיסונים ואני מצהיר על כך. אכן, מחבר הספר שעליו נכתבה הביקורת לא הזדהה בשמו. אני משער, על פי התרשמותי, שהוא כנראה רופא אבל לא בדקתי זאת. אינני יודע מיהו, אבל אני חושב כי הוא מבקש להישאר אנונימי כיוון שאחרת היו מתנכלים לו.
"לא התרשמתי שהספר מכיל שטויות. עובדה שהיו גם חיסונים רעים שגרמו נזקים והם הוצאו מהשוק. האם לא נדווח על חיסונים רעים שרק גרמו נזקים?
"אין זה נכון שלא הסכמתי לפרסם ב'הרפואה' תגובה למאמר ביקורת הספרים הנ"ל. אני מזמין, גם עכשיו, את פרופ' רשפון וכל רופא אחר לפרסם מאמר תגובה משלו כנגד מאמר הביקורת לאותו ספר. ב'הרפואה' נוהגים כך מאז ומתמיד: מתפרסמים מאמרים שבהם דעות המנוגדות לדעות של אחרים".

https://doctorsonly.co.il/2019/11/176624/?utm_source=mailchimp&utm_campaign=2205085&utm_campaign_name=המהדורה היומית 08-11-2019              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  הקישקוש הזה חייב להיפסק שכול מתנגדי החיסונים ילכו לחיות באיזה פינה מבודדת בנגב ויעזבו אותנו בשקט ישראלי 08.11.19 11:58 1
     מיד אחרי שכל מי שתומך בערבים יעבור לגור בעזה האקונה מטטה 08.11.19 12:40 4
  אוי לו לפרופ' שינפלד שהעיז לעצבן את ההגמוניה. אחת דינו לתלייה בכיכר העיר הארץ הטובה 08.11.19 12:13 2
     פחד ויראה בעולם המדע. אוי למבקרים השרלטנים בת יוסף 08.11.19 12:30 3

   
   
ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
18943 הודעות, 91 מדרגים, 144 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    11:58   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. הקישקוש הזה חייב להיפסק שכול מתנגדי החיסונים ילכו לחיות באיזה פינה מבודדת בנגב ויעזבו אותנו בשקט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האקונה מטטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.6.15
6979 הודעות, 92 מדרגים, 173 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    12:40   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מיד אחרי שכל מי שתומך בערבים יעבור לגור בעזה  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
ושכל מי שבעד פתיחת עסקים בשבת יעבור להתגורר בעיר רחוקה ויעזוב את כל השאר בשקט
והכי חשוב כל מי שנגד גברים יעזוב לאי בודד שיש שם רק נשים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הארץ הטובה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.10.12
1176 הודעות, 15 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    12:13   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אוי לו לפרופ' שינפלד שהעיז לעצבן את ההגמוניה. אחת דינו לתלייה בכיכר העיר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אגב, מישהו ראה התייחסות עניינית לטענות שמופיעות בספר שבעין הסערה? משהו? אולי קצת?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בת יוסף
חבר מתאריך 18.12.17
317 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    12:30   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. פחד ויראה בעולם המדע. אוי למבקרים השרלטנים  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות