גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #584474 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 584474        
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:01   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מאגר לווייתן ביקש לפלוט שיעור חריג של מזהמים בתקופת ההרצה. הרצה מזהמת במיוחד  

 
  
https://www.davar1.co.il/199618/

נובל אנרג'י מבקשת להתיר בהרצה פליטות של 49 טון ב16 שעות, לעומת 30 טון בשנה שלמה

מאגר לווייתן ביקש לפלוט שיעור חריג של מזהמים בתקופת ההרצה. השבוע נכנסו לתוקף היתרי הפליטה שהעניק המשרד להגנת הסביבה להפעלה הקבועה של המאגר | בקשת היתר הפליטה לתקופת ההרצה טרם אושרה, והיא כוללת פליטה במשך מספר שעות של כמות מזהמים העולה על מה שיותר למאגר לפלוט במשך שנה.

המשרד להגנת הסביבה פרסם אתמול (רביעי) את ההיתרים הסביבתיים למאגר לוויתן, הצפוי להיכנס בקרוב לשלב ההרצה שלו. ארגוני סביבה מוחים על הכוונה להתיר למאגר בהרצה לפלוט לאוויר במשך שעות ספורות חומרים מזהמים בהיקף העולה על הכמות השנתית המותרת בזמן הפעלה מסחרית.

המשרד הודיע כי הושלם ונכנס לתוקף היתר הפליטה לאסדת לוויתן, המופעלת על-ידי חברת נובל אנרג'י מדיטרניאן לימיטד, בהתאם להוראות חוק אוויר נקי. ההיתר מצטרף להיתר הזרמה לים, שניתן ב-16 באוקטובר השנה.

שלב בדרך לסגירת תחנות פחמיות
לפי המשרד, הזרמת הגז הטבעי מלוויתן היא שלב הכרחי לקראת סגירת היחידות הפחמיות בתחנת הכוח אורות רבין ובהפחתת שימוש בדלקים מזהמים במשק האנרגיה.
גיא סמט, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, אמר כי "מדינת ישראל פועלת בנחישות לשיפור איכות האוויר על-ידי הפסקת השימוש בפחם ובדלקים מזהמים. אחרי ששמענו את הערות הציבור והטמענו את חלקן, ולאחר בדיקה קפדנית שכללה גם את דחיית הבקשה ודרישה לתיקונה, ניתן היתר פליטה הצפוי להפחית את המזהמים הנפלטים כיום מתחנת הכוח הפחמית בחדרה. זהו שלב מהותי במעבר של משק האנרגיה בישראל לדלקים נקיים יותר, והתבססותו על אנרגיות מתחדשות ואגירת אנרגיה"

חיבור מאגר לוויתן, בשלב זה, יתרום רק תרומה מינורית בלבד שמסתכמת במעבר למתכונת 'הפעלה עונתית' של 4 היחידות הפחמיות המיושנות ביותר בחדרה, שכבר כיום הן מופעלות בתפוקה נמוכה יחסית. לפי משרד האנרגיה, רק ביוני 2022, מועד ההשלמה המיועד להקמת תחנת כח בגז על ידי חברת החשמל באותו אתר, אמורה להתאפשר השבת יחידות ייצור פחמיות. הפעלת המאגר כן תתרום ליתירות הגז במשק האנרגיה, כך שיימנע מחסור שעתי בגז בשעות צריכת השיא, אשר מחייב שימוש מוגבר בפחם.

נובל אנרג'י מבקשת להתיר בהרצה פליטות של 49 טון ב16 שעות, לעומת 30 טון בשנה שלמה
בתקופת ההרצה, שתתחיל בשבועות הקרובים, המשרד מציב דרישות נפרדות במסגרת תוכנית הרצה שתוגש לבחינה ואישור הממונה, כחלק מתנאי היתר הפליטה וכתנאי לתחילת תקופת ההרצה. המשרד דרש מנובל אנרג'י לבצע תיקונים ושינויים מהותיים ביחס לתכנית שההרצה, שעדיין לא אושרה.

המשרד דיווח על כוונת מפעילת האסדה, נובל אנרג'י, לפלוט 49 טון NMVOC (תרכובות אורגניות נדיפות למעט מתאן), במהלך שני פרקי זמן של 8 שעות בתקופת ההרצה.

הבקשה עוררה תמיהה בקרב ארגוני סביבה והפעילים. פרופסור עדי וולפסון, כראש המחלקה להנדסה כימית במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון, כתב בפוסט בפייסבוק: "ואיך זה יכול להיות שבמשך 16 שעות יפלטו פי 2.5 פליטות מאשר ב-8,766 שעות (שנה), כלומר ממוצע של 3,062 ק"ג לשעה במקום 2.3 ק"ג לשעה?".


אסדה-אסדה-אסדהוהפעם-הפתעה: תקופת הרצה…אסדת לוויתן קיבלה היתר פליטה לאוויר, בהמשך להיתר הזרמה לים, ולאחר השלמת קבלת…

פורסם על ידי ‏‎Adi Wolfson‎‏ ב- יום רביעי, 6 בנובמבר 2019

מנובל אנרג'י לא נמסרה תגובה לשאלת "דבר" לגבי היקף הפליטה הגבוה בתקופת ההרצה.

בתגובה להודעה על היתר הפליטה, נמסר מיוני ספיר, יו"ר ארגון "שומרי הבית": "מצער לקרוא את ההטעיה שמבצע המשרד להגנת הסביבה את הציבור ואת גניבת הדעת. גז מסוכן לסביבה, לאדם ולמשבר האקלים יותר מאשר פחם. קיימים אינספור מחקרים בנושא. יתרה מזו, המשרד מודד את פערי הזיהום לאוויר בין גז לפחם רק בתחנת הכוח והדבר שגוי ומטעה. ישנם זיהומים אדירים לאורך כל שרשרת ההפקה והאספקה של הגז ונגזרותיו – קידוח, הפרדה, הובלה, אחסון וזיקוק. המשרד לא לוקח אותם בחשבון, בהשוואה מול פחם. עוד אזכיר כי השימוש בגז מנציח את השימוש בדלקים פוסיליים בישראל לעשרות שנים קדימה ומונע את השימוש המואץ הנדרש ואף הכרחי לשימוש באנרגיה מתחדשת ואגירתה, בשל משבר האקלים החריף".

תנאי פעולת המאגר הושפעו מהערות הציבור
היתר הפליטה הוא המסמך שמציב תנאים ומגבלות מחמירות על הפליטות לאוויר, במטרה להביא לצמצום ומניעה של זיהום האוויר. לפי המשרד להגנת הסביבה, הגז הטבעי הוא הדלק הפוסילי הכי פחות מזהם ומשמש כדלק מעבר בדרך למשק אנרגיה המשלב באופן מיטבי אנרגיות מתחדשות ואגירת אנרגיה. ההיתר ניתן לאחר שימוע ציבורי, בו התקבלו הערות מהציבור לטיוטת ההיתר. לפי המשרד, הוטמעו בהיתר הפליטה הסופי תנאים רבים אשר התקבלו כתוצאה מהערות מהציבור. כך, הוגבל סך הפליטות ב30% בשלב הפיתוח הנוכחי, לעומת הבקשה להיתר שהביקשה סך פליטות המתאים לטיפול מוגבר בגז כבר כעת. מערך הניטור הרציף של האסדה יחובר למערך הניטור הארצי של המשרד, ויהיה זמין לעיון הציבור באתר המשרד. המשרד יעביר לאיגוד ערים שרון-כרמל את נתוני הניטור הרציף.

החמרות נוספות בהיתר הן צמצום הפליטה בעת תקלה ליחידות המדחסים בלבד. פליטות חריגות ליתר מקורות הפליטה באסדה בעת תקלות ייחשבו כחריגות מתנאי ההיתר. נוספו דרישות לדיגום של קבוצת מזהמים מורחבת בארובות המחממים, הורחבה תדירות הדיגום עבור המזהם בנזן ונוספה דרישה לביצוע דיגום סביבתי באסדה בתדירות של אחת לשבועיים עבור המזהם בנזן. דיווח על פליטות בשגרה ובתקלה יפורסמו באתר האינטרנט של בעל מקור הפליטה במקום בולט. בנוסף, הוספה דרישה בהיתר הפליטה לפרסום דוח שנתי לציבור.

המשרד להגנת הסביבה חיייב את נובל אנרג'י להקים ולהפעיל שלוש תחנות ניטור סביבתי (בקיסריה, במעיין צבי ותחנה ניידת שתוקם על חוף הים במועצה האזורית חוף כרמל) שיהיו חלק מהמערך הארצי. שתי התחנות הממוקמות בקיסריה ובמעיין צבי נדרשות לפעול טרם תחילת תקופת ההרצה וכאחד התנאים לתחילת ההרצה, והתחנה הניידת תוקם במועד מאוחר יותר ומהווה תנאי להפעלה המסחרית של האסדה. בנוסף, איגוד ערים לאיכות סביבה שרון-כרמל הקים ומפעיל שלוש תחנות לניטור איכות אוויר סביב אסדת לוויתן כתחנות רקע לפני תחילת פעילות האסדה. תחנות הניטור של האיגוד עומדות בהנחיות הממונה להקמה והפעלה של תחנות ניטור לרבות הסמכה לתקןISO17025 . בתחנות הניטור נמדדים מזהמי האוויר הבאים: גופרית דו-חמצנית, תחמוצות חנקן/חנקן דו-חמצני, אוזון, חלקיקי PM2.5 ובנזן.

הויכוח על הניטור הרציף ב"גדר האסדה"
המשרד הוסיף דרישה לביצוע דיגום סביבתי לבנזן על האסדה בתדירות של אחת לשבועיים לתקופה של שנה ובהתאם לתוצאות, יישקל הצורך בניטור רציף "על הגדר" – אשר מסוגל לאתר פליטות לא מוקדיות, שאינן מארובות.

סוגיה זו זכתה לביקורת של איגוד ערים לסביבה שרון כרמל, אשר שלחו היום (חמישי) מכתב מחאה בנושא. במכתב, טוען ראש האיגוד יעקב אדרי, כי "לא ייתכן כי האסדה שהינה פרויקט לאומי אסטרטגי לייצור גז לאנרגיה לא תפוקח ותנוטר באופן רציף, בדומה לתעשיות גדולות ומשמעותיות בישראל". על כך הגיבו גם ב"שומרי הבית" ומסרו: " המשרד מטעה באומרו שלא קיים ציוד תקני לניטור רציף על האסדה. הצוותים המקצועיים שלנו מצאו ציודים כאלו ואנו מתכוונים לדרוש מהמשרד להורות לנובל אנרג'י להתקינם על האסדה וסביבתה ("על הגדר"), כפי שהתחייב לכך פומבית לאורך כל הדרך, לצד הצהרות מתוקשרות דומות של מנכ"ל משרד האנרגיה. כעת, ברגע האמת, המשרד נסוג מדרישה מהותית זו. יש להבין כי דיגום הוא אחיזת עיניים. הרי אפשר לדגום רגע לפני שחרור כמויות עתק של גזים מסוכנים, במקרה או לא- ע"י אותו גוף עסקי. רק ניטור רציף יכול לתת תמונת אמת".

פיקוח מעבר להיתר
בעבר, פסל המשרד את הבקשה להיתר פליטה, על בסיס קביעה שחברת נובל אנרג'י הגישה בקשה שחסר בה מידע על מרבית הרכיבים באסדה שעשויים לפלוט. כעת מסר המשרד: "מכיוון שבמהלך בדיקת הבקשה נמצא, כי במספר מקרים נמסר על-ידי חברת נובל אנרג'י מידע לא מדויק ולא מלא באשר למספר רכיבי הציוד; עמידת הרכיבים בדרישות הטכניקה הזמינה הטובה ביותר (BAT); פורקי לחץ בחירום שלא דווחו ועוד – המשרד יבחן את האפשרויות העומדות לרשותו במישור האכיפתי בהיבט זה, במקביל לפיקוח השוטף על העמידה בהיתר. במסגרת בדיקותיו, המשרד איתר את מסירת המידע הלא מהימן, דרש את תיקונו והטמעתו בהיתר, ואף דחה את בקשת ההיתר המקורית של נובל. יתרה מכך, במסגרת תנאי היתר הפליטה, נובל נדרשת להתקשר עם חברת סיווג בינלאומית (classification society), בלתי תלויה, בעלת הכשרה ומומחיות באסדות הפקה ימיות לצורך אימות המידע שניתן במסגרת הבקשה להיתר פליטה, כתנאי להפעלה מסחרית".

בשבועות הקרובים המשרד להגנת הסביבה יפרסם את היתר הפליטה הסופי של אסדת "תמר" שמול חופי אשקלון, לאחר בחינת הערות הציבור לטיוטת ההיתר.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כמובן שחברת נובל אנרגי (באישור המשרד להגנת הסביבה) מתנגדים לניטור מזהמים רציף.... עדיף לא לדעת. נצח ישראל 08.11.19 16:02 1
     איך יכול להיות שמספיק אישור מהמשרד להגנת הסביבה ואין צורך באישור גם ממשרד הבריאות? OutsideTheBox 08.11.19 16:59 37
         במדינה שלנו מספיק גם בלי אישורים. עבור שחקנים מסויימים, אישורים זה רק בגדר המלצה ואין בעייה בלעדיהם או לחרוג נצח ישראל 08.11.19 17:01 38
     אין דבר כזה. מסי פרגוסון 08.11.19 20:31 48
  חברת החשמל יוצאת במבצע למחיקת חובות! נצח ישראל 08.11.19 16:03 2
     הערב ב 20:00, הפגנה נגד אעשור מחיקת החוב, מול ביתו של יו''ר רשות החשמל בהרצליה. 3DXYZ 09.11.19 17:56 54
  תודה על הבאת הידיעה אור_יקרות 08.11.19 16:04 3
     הלוואי והייתי יכולה לענות ''בשמחה!'' נצח ישראל 08.11.19 16:08 6
  איך גונבים לנו מיליארדים מבלי שנשים לב? נצח ישראל 08.11.19 16:05 4
     מדוע מנכ''ל חברת החשמל וחברי הדירקטוריון מבקשים הגנה מפני תביעות אישיות לקראת הוויתור על החוב המצרי? נצח ישראל 08.11.19 16:07 5
  תגובת שומרי הבית להיתר הפליטה של אסדת לוויתן. לפניכם התקציר: נצח ישראל 08.11.19 16:12 7
  פרסמתי בתחילת השבוע ונעלו לי Ratush 08.11.19 16:14 8
     עם מקור? נצח ישראל 08.11.19 16:18 9
         עם מקור. Ratush 08.11.19 16:25 19
             זה? (והעיקר לא לפחד כלל. הכי טוב גן עדן של שוטים) נצח ישראל 08.11.19 16:45 30
     לנעול את זה, כי נעלו לך? אם הנושא עניין אותך - ההגיון הבריא אומר, שתשמח שהעלו כעת וזה ישאר Bones 08.11.19 16:18 10
         חס וחלילה לנעול Ratush 08.11.19 16:24 16
             אז?... Bones 08.11.19 16:27 22
  בהצלחה לכל העוסקים בדבר! העניין החשוב יותר הוא קידום בניית צינור הגז מהאגן המזרחי של הים התיכון אל אירופה winter1 08.11.19 16:18 11
     אכן חשוב, אבל בריאותם של התושבים חשובה לא פחות!! יריחו3 08.11.19 16:21 13
         התושבים ימשיכו להינות מתוחלת חיים מהגבוהות בעולם המפותח winter1 08.11.19 16:23 14
             קראת בכלל את הידיעה שנצח ישראל העלתה? יריחו3 08.11.19 16:25 18
                 כן. אזרחי ישראל ימשיכו להינות מתוחלת חיים מהגבוהות בעולם המפותח למרות המתואר שם. winter1 08.11.19 16:26 20
             ברור... ברור.... כמו בנשר ובכמה שכונות בקריות וכמו בטבעון וכמו שעכשיו באופן ''מקרי'' אחוז חולי הסרטן באשדוד נצח ישראל 08.11.19 16:27 21
                 אני לא יודע איך זה השתמע מדברי. אני מודע ומבין את ההשפעה של מזהמים על גוף האדם winter1 08.11.19 16:31 25
                     אז אתה בעד ניטור מזהמים רציף (לכל הפחות) או נגד, כמו חברת נובל ומשרד להגנת הסביבה. לא שבארץ זה עוזר כי הרי נצח ישראל 08.11.19 16:40 27
                         דעתי האישית שאינה רלוונטית היא שאני בעד ניטור מזהמים winter1 08.11.19 16:42 29
                             שאלתי בכוונה לגבי רציף! כי סתם ניטור, אחת ל-... כמו שסיכמו כרגע, לפני החריגות,,, לא ממש מעניין אותי נצח ישראל 08.11.19 16:51 33
                                 בהחלט, שיהיה רציף. אני האחרון שיתנגד לניטור. זה אולי עצוב, אבל אני מבין את מקומו של האדם הפשוט במערכת winter1 08.11.19 16:58 36
     הרי הסבירו לך וכנראה ברור לך שנושא הצינור הזה אינו ריאלי וכל הדיבורים עליו כנראה רק לצורך הרצת מניות. נצח ישראל 08.11.19 16:23 15
         רב תודות לאלה שהסבירו לי, אבל יש לי גם יכולת הבנה וחשיבה עצמאית winter1 08.11.19 16:24 17
             ואינטרסים שגוברים על הכל? נצח ישראל 08.11.19 16:27 23
                 בהחלט, האינטרסים של מדינת ישראל (כמערכת) גוברים על הרבה אינטרסים אחרים (לא על כל כולם כמובן) winter1 08.11.19 16:30 24
                     כנראה שאינטרס כספי לקומץ אנשים גובר אצלך על אינטרס הבריאות והחיים של מיליונים. לגבי הצינור: נצח ישראל 08.11.19 16:38 26
                         האינטרס הסכפי שלהם פחות מעניין אותי ואני בהחלט מודע לכך שהאינטרס שלהם הוא להרוויח, הגיוני לחלוטין winter1 08.11.19 16:41 28
                             הגיוני להרוויח אבל לא הגיוני שיהיו מעל החוק ולא הגיוני לדרוך על גוויות בדרך לכך ולא הגיוני להשמיד נכסים ציבורי נצח ישראל 08.11.19 16:48 31
                                 האינטרס של החברה הוא להרוויח והאינטרס של המדינה הוא להוביל את פיתוח וייצוא הגז באגן המזרחי של הים התיכון winter1 08.11.19 16:56 34
                                     אתה יודע הייטב שאם היה מדובר רק באינטרס של מדינת ישראל, היו מזקקים את הגז הגולמי מעל הבאר נצח ישראל 08.11.19 17:49 40
                                         גם אם ישראל לא תשתמש בגז אז צריך להוציא אותו, אין קשר לביטחון האנרגטי של ישראל. כמו כן הים התיכון מזוהם winter1 08.11.19 19:09 47
                                             ו...? אפשר היה להקים את המפעל הפטרוכימי המזהם והמסוכן הזה בלב ים מעל הבאר ולזהם הרבה נצח ישראל 09.11.19 07:50 49
                                                 דוגמא ללקוחות על אפם ועל חמתם שממש לא היו רוצים להיות לקוחות: נצח ישראל 09.11.19 08:06 51
                                     ובנוסף, האינטרס המצרי הוא אך ורק מחיקת החוב שהם קיבלו תמורת הצהרה לטובת הרצת המנייה. נצח ישראל 08.11.19 17:56 41
                                         המצרים והירדנים אינם מהווים שוק, ואם את מסתמכת על פוליטיקאי ירדני שקורא לפוצץ את הצינור winter1 08.11.19 19:06 46
                                             אין שוק למאגר הזה. לכן ממש אונסים בארץ שכונות ומקומות בכדי להקים בהן תחנות גז מסוכנות. כמו בכפר סבא נצח ישראל 09.11.19 08:00 50
  תשובה לא הצליח למחוק את הציבור : ביקש למחוק את לובי 99 מהתביעה התקדימית שהגישו: נצח ישראל 08.11.19 16:21 12
  ומי מאשר שטייניץ? אחד האדם 08.11.19 16:50 32
  המועצה המקומית זכרון יעקב תגיש עתירה מנהלית נגד המדינה ותבקש צו מניעה נגד הפעלת אסדת לוויתן, וזאת בשל חשש נצח ישראל 08.11.19 16:56 35
  מאגר של שקרים וזיהום, בכיה לדורות עמוס 08.11.19 17:38 39
  נצח ישראל אולי לא ישקר, אבל כנראה שמדי פעם יבלף... Big Joe 08.11.19 17:57 42
     אפשר דוגמא קונקרטית עליה מתבססת ההצהרה הזו? אם מדי פעם, אז לפחות תציין אחת. רצוי האחרונה. אחרת אתה סתם נצח ישראל 08.11.19 18:50 44
  שיאשרו להם רק ביום בו הרוח היא מזרחית חזקה סמפו 08.11.19 18:06 43
     זה חלק מהדרישה. לפחות לימים הראשונים. בעיקרון כל החודש וחצי הראשונים מזהמים עשרות מונים מבשיגרה. נצח ישראל 08.11.19 18:51 45
  לאשר בתנאי שכל חברי הדירקטוריון, ההנהלה הבכירה והבעלים שוחים במים הללו על בסיס יומי הקוריאני 09.11.19 08:55 52
  נושא חשוב מאין כמוהו אבל תמשיכו להתעסק בביבי בסיגר ובכחבה של ניר חפץ Ethics 4 All 09.11.19 12:03 53

   
   
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:02   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כמובן שחברת נובל אנרגי (באישור המשרד להגנת הסביבה) מתנגדים לניטור מזהמים רציף.... עדיף לא לדעת.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
7134 הודעות, 68 מדרגים, 125 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:59   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. איך יכול להיות שמספיק אישור מהמשרד להגנת הסביבה ואין צורך באישור גם ממשרד הבריאות?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
משרד הבריאות ממונה על בריאות הציבור, וגוף מקצועי צריך היה לתת הערכה לנזק הבריאותי קצר הטווח וארוך הטווח שייגרם לציבור.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    17:01   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. במדינה שלנו מספיק גם בלי אישורים. עבור שחקנים מסויימים, אישורים זה רק בגדר המלצה ואין בעייה בלעדיהם או לחרוג  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
מהם באופן קבוע ושוטף.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסי פרגוסון
חבר מתאריך 25.8.19
521 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    20:31   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. אין דבר כזה.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
אף אחד לעולם לא יקבל אישור כזה.
המשרד לאיכות הסביבה מקבל מידע ישיר בזמן אמת על כל חריגה של פליטות ולו הקטנה ביותר.

אם וכאשר מישהו יאשר בקשה כזאת יש להכניסו לכלא ויפה שעה קודם.

רוצים קדמה רוצים חשמל אבל יותר מכל רוצים אויר נקי יותר.


No Farm No Food


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:03   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. חברת החשמל יוצאת במבצע למחיקת חובות!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
3DXYZ
חבר מתאריך 13.12.17
303 הודעות
יום שבת י''א בחשון תש''פ    17:56   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. הערב ב 20:00, הפגנה נגד אעשור מחיקת החוב, מול ביתו של יו''ר רשות החשמל בהרצליה.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
https://facebook.com/events/758276334616549/?ti=as


אור השמש מחטא


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
60660 הודעות, 324 מדרגים, 572 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:04   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תודה על הבאת הידיעה  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:08   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הלוואי והייתי יכולה לענות ''בשמחה!''  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:05   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. איך גונבים לנו מיליארדים מבלי שנשים לב?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לחץ כאן לצפיה דרך Facebook


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:07   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מדוע מנכ''ל חברת החשמל וחברי הדירקטוריון מבקשים הגנה מפני תביעות אישיות לקראת הוויתור על החוב המצרי?  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
מה קורה בחברת החשמל?
שלוש שאלות מטרידות:

https://homelandguards.org/2019/06/23/iec-board-of-directors-requests-indemnification/?fbclid=IwAR1G3iJw2kfHh1q-0fjOHlMnQMGOUlzoxhKpOxXfEra4OrGrAi-lMzjrcf4

1. מדוע מנכ"ל חברת החשמל ביקש (וקיבל) שיפוי ("ביטוח") מפני תביעות לקראת ההחלטה של חברת החשמל לוותר על מרבית החוב של מצרים?

2. מדוע גובה השיפוי ועצם קיומו הוסתרו מהציבור?

3. מדוע גם הדירקטורים בחברת החשמל מבקשים שיפוי של עד שני מיליארד ש"ח באותו הקשר בדיוק?

גם אתם חושבים שהם מפחדים שמשהו יתגלה?

דירקטורים חשופים לתביעה אישית אם פעלו משיקולים זרים שאינם לטובת החברה
נראה כאילו הדירקטורים של חברת החשמל כבר מתכוננים לתביעת ענק…

רק ביום חמישי האחרון יצאנו להפגין מול חברי הדירקטוריון של חברת החשמל כנגד השיקולים הזרים לכאורה ודרשנו לבטל את הוויתור על החוב המצרי.
עכשיו נראה שקיבלנו הוכחה לכך שאכן היתה סיבה טובה להפגין.

האם תביעה נוספת בדרך??
או שמישהו בדירקטוריון יעשה מעשה אמיץ וייצא נגד ההחלטה ההזויה הזו, שהמרוויחים היחידים ממנה הם מצרים, יצחק תשובה, נובל אנרג'י ושותפות לוויתן…

המפסידים – כרגיל, אזרחי ישראל.
את מי משרת דירקטוריון חברת החשמל? מדוע אישרו ויתור על כ- 7 מיליארד ש"ח מכספי החוב המצרי למען יצחק תשובה ונובל אנרג'י?
דירקטוריון חברת חשמל אישר תספורת של 2 מיליארד דולר בפיצוי ממצרים
חברת החשמל: הדירקטוריון אישר את הסכם הפשרה עם חברות הגז המצריות


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:12   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. תגובת שומרי הבית להיתר הפליטה של אסדת לוויתן. לפניכם התקציר:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
1. הצטערנו לקרוא את ההטעייה שמבצע המשרד להגנת הסביבה, כאילו אסדת לוויתן תתרום להקטנת זיהום האוויר בישראל, על בסיס שיטות חישוב חסרות ושגויות. יתרה מזו, מחקרים רבים מראים כי גז מסוכן לסביבה, לאדם ולמשבר האקלים, אף יותר מאשר פחם.
.
2. נזכיר כי השימוש בגז מנציח את השימוש בדלקים פוסיליים בישראל לעשרות שנים קדימה ומונע את המעבר המואץ לאנרגיות מתחדשות, מעבר שהינו הכרחי לאור משבר האקלים החריף.
.
3. התאכזבנו לראות שהמשרד התבסס בהיתר הפליטה על תחזיות הזיהום של נובל אנרג'י, שהינן בלתי סבירות בעליל ואין להן אח ורע בעולם, כפי שגם פורסם לאחרונה במאמר מדעי בכתב עת יוקרתי ובלתי תלוי (ראו בתגובות).
.
4. לצערנו, המשרד להגנת הסביבה לא דרש ניטור רציף במסגרת ההיתר ואף הטעה את הציבור באומרו ש"לא קיים ציוד תקני לניטור רציף על האסדה", בשעה שהצוותים המקצועיים שלנו מצאו ציודים כאלו הפועלים בעולם.
.
5. אין כל קשר בין תחילת ההפקה מאסדת לוויתן, לבין סגירת תחנות הכוח הפחמיות בחדרה. ראו בתגובות את תחקיר "שקוף" בעניין זה. חבל שהמשרד נותן יד לגניבת הדעת הזו מטעם טייקוני הגז.
.
6. יעילות הלפיד שהוגדרה בהיתר אינה ריאלית, על פי שורת גורמים מוסמכים בתעשיית הגז והנפט בעולם. יש להיזהר מהתחזיות האופטימיות של נובל אנרג'י, כפי שכבר התברר לא אחת בעבר וכפי שגם המשרד כותב בהודעתו לציבור (ראו בתגובות).
.
7. אנו מודים למשרד על שהיה קשוב לדברינו והכניס הערות ותנאים רבים להיתר הפליטה, כתוצאה מפניותינו וחוות דעת המומחים שסיפקנו. נפרסם בקרוב סיכום נפרד בעניין זה.

----
אנו דורשים:

1. להורות לנובל אנרג'י להתקין מערכות לניטור רציף ותקני על האסדה וסביבתה ("על הגדר"), כפי שהמשרד להגנת הסביבה ומשרד האנרגיה התחייבו באופן פומבי פעמים רבות (כולל בראיונות בתקשורת- ראו בתגובות). הדיגום שהוגדר בהיתר אינו מספק ומאפשר מניפולציה על הנתונים.
.
2. להשלים את מוכנות ותקצוב תחנות הניטור של איגוד ערים שרון-כרמל ***טרם הפעלת האסדה***.

3. לוודא שפרטי תכנית ההרצה, לרבות המודלים, לוחות הזמנים והערכת הכמויות יועברו אל הציבור מספיק זמן מראש, כדי שיוכל להיערך ולהריץ את המודלים בעצמו, לצורך בקרה.

4. להוציא את תחזוקת ותפעול תחנות הניטור שהקימה נובל אנרג'י מידיה. אסור לתת לחתול לשמור על השמנת!

5. לעמוד על המשמר יחד עם הציבור, ***ולאכוף אכיפה פסקנית*** ושאינה משתמעת לשתי פנים, בעת חריגה מתנאי ההיתר, שלבטח תתרחש.
----

👈לתגובתנו המלאה להיתר הפליטה, היכנסו לאתר שומרי הבית:
https://homelandguards.org/…/press-release-about-emission-…/

https://www.facebook.com/homelandguards/posts/977952662572589?__xts__=68.ARDnhqF9ne2ZFLoOu73pR8FoZgpELZTW7E_sBhNYSTg7CTB-A3k_HuhL4npoTxUTfkcd2MLuZtWcJlnAaRSJmqBq86idQuyn-cQfDxPrMrAWjZ7AMtLmp_MKypDnIHlqILtpt2gHpeM9GK3GfnBgbEYIzEx_vwVEx1A9VtnBNGcwqG0Ieeo7VPnF4A1RyMmo6acdKHAyoNhecMf7BKurTyBCT76zxKuM3WJxniIh_44wRguBybOMPL30N9sGbqm016wpd_0nm3Q6Cz6bXHFvZ65GwJzE8-xJNGKNCiH94gdjdJBSJ-s38uM57s_wJV4J56Zoe-nd7BFq_A1DLvoKSjM&__tn__=-R


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ratush
חבר מתאריך 1.11.19
396 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:14   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. פרסמתי בתחילת השבוע ונעלו לי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:18   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. עם מקור?  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ratush
חבר מתאריך 1.11.19
396 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:25   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. עם מקור.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
רק נתתי כותרת יותר נכונה: "מתקפה כימית על ישראל בדצמבר" נעלו והסבירו שבגלל שהפחדתי את חברי הפורום            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:45   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. זה? (והעיקר לא לפחד כלל. הכי טוב גן עדן של שוטים)  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
https://rotter.net/forum/scoops1/583464.shtml#34

https://homelandguards.org/2019/11/04/the-chemical-attack-is-scheduled-for-december-2019-authorities-are-hiding-the-date-from-the-public/?fbclid=IwAR03SbieEUHu9dGQTS6nOnpIG5rcmelQXAtWMcHhFk2NFRCE_bj_KrN-A_0


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Bones לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.9.16
4172 הודעות, 104 מדרגים, 198 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:18   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. לנעול את זה, כי נעלו לך? אם הנושא עניין אותך - ההגיון הבריא אומר, שתשמח שהעלו כעת וזה ישאר  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
פרסמתי בתחילת השבוע ונעלו לי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ratush
חבר מתאריך 1.11.19
396 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:24   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. חס וחלילה לנעול  
בתגובה להודעה מספר 10
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Bones לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.9.16
4172 הודעות, 104 מדרגים, 198 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:27   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. אז?...  
בתגובה להודעה מספר 16
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:18   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. בהצלחה לכל העוסקים בדבר! העניין החשוב יותר הוא קידום בניית צינור הגז מהאגן המזרחי של הים התיכון אל אירופה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יריחו3 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.12
8529 הודעות, 71 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:21   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אכן חשוב, אבל בריאותם של התושבים חשובה לא פחות!!  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  


ימין ה' רוממה, ימין ה' עושה חיל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:23   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. התושבים ימשיכו להינות מתוחלת חיים מהגבוהות בעולם המפותח  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יריחו3 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.12
8529 הודעות, 71 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:25   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. קראת בכלל את הידיעה שנצח ישראל העלתה?  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  


ימין ה' רוממה, ימין ה' עושה חיל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:26   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. כן. אזרחי ישראל ימשיכו להינות מתוחלת חיים מהגבוהות בעולם המפותח למרות המתואר שם.  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:27   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. ברור... ברור.... כמו בנשר ובכמה שכונות בקריות וכמו בטבעון וכמו שעכשיו באופן ''מקרי'' אחוז חולי הסרטן באשדוד  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
ובאשקלון המריא לראש הרשימה...

בכלל, מדבריך משתמע שבנזן למרות שמסרטן, מועיל בסה"כ לבריאות.

בתקופה קצת יותר מוקדמת, היית יכול להצטרף למקהלת הרופאים שהצהירו במדיה ללא כל בושה שסיגריות תורמות לבריאות.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:31   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אני לא יודע איך זה השתמע מדברי. אני מודע ומבין את ההשפעה של מזהמים על גוף האדם  
בתגובה להודעה מספר 21
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:40   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אז אתה בעד ניטור מזהמים רציף (לכל הפחות) או נגד, כמו חברת נובל ומשרד להגנת הסביבה. לא שבארץ זה עוזר כי הרי  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
תכלס לא קורה כלום למי שחורג ומזהם הרבה מעל המותר.

אבל לפחות שאנשים ידעו לאן ומתי לברוח.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:42   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. דעתי האישית שאינה רלוונטית היא שאני בעד ניטור מזהמים  
בתגובה להודעה מספר 27
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:51   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. שאלתי בכוונה לגבי רציף! כי סתם ניטור, אחת ל-... כמו שסיכמו כרגע, לפני החריגות,,, לא ממש מעניין אותי  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
חבל שבמדינה כמו שלנו, דעתם האישית של התושבים שהולכים לסבול ולשלם בבריאותם אינה רלוונטית.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:58   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. בהחלט, שיהיה רציף. אני האחרון שיתנגד לניטור. זה אולי עצוב, אבל אני מבין את מקומו של האדם הפשוט במערכת  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
שנקראת מדינה ובאינטרסים שמניעים אותה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:23   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. הרי הסבירו לך וכנראה ברור לך שנושא הצינור הזה אינו ריאלי וכל הדיבורים עליו כנראה רק לצורך הרצת מניות.  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
לפעמים אני מקבלת את הרושם שעיקר ההכנסה כאן היא בכלל מהרצת מניות באמצעות ידיעות שקריות בעיתונות.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:24   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. רב תודות לאלה שהסבירו לי, אבל יש לי גם יכולת הבנה וחשיבה עצמאית  
בתגובה להודעה מספר 15
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:27   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. ואינטרסים שגוברים על הכל?  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:30   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. בהחלט, האינטרסים של מדינת ישראל (כמערכת) גוברים על הרבה אינטרסים אחרים (לא על כל כולם כמובן)  
בתגובה להודעה מספר 23
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:38   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. כנראה שאינטרס כספי לקומץ אנשים גובר אצלך על אינטרס הבריאות והחיים של מיליונים. לגבי הצינור:  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
https://rotter.net/forum/scoops1/583464.shtml#16

חיי אדם ובריאות אזרחי ישראל שווים ואמורים להיות חשובים יותר מכסף.

לא נעים לי להגיד אבל אתה מתחיל להזכיר לי את שטייניץ. בשבילך אולי זו מחמאה.

בקשר לשטייניץ, לא פועם אני תוהה, איך הוא חי עם עצמו בידיעה ברורה שהוא משקר לכל כך הרבה אנשים באופן כזה מהותי וקריטי? ובידיעה שהשלכות מעשיו יקצרו את חייהם של כל כך הרבה ויגרמו ליסורים רבים ללא מעט אחרים.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:41   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. האינטרס הסכפי שלהם פחות מעניין אותי ואני בהחלט מודע לכך שהאינטרס שלהם הוא להרוויח, הגיוני לחלוטין  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
אני רואה את כל הפרוייקט כאסטרטגי למדינת ישראל (ללא שום קשר לרווחים הכספיים/כלכליים)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:48   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הגיוני להרוויח אבל לא הגיוני שיהיו מעל החוק ולא הגיוני לדרוך על גוויות בדרך לכך ולא הגיוני להשמיד נכסים ציבורי  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
ציבוריים של כולם על הדרך או לזהם לכל השאר את האויר והמים ולסכן חיים רק כי למישהו בא להרוויח ושכל השאר יקפצו או ימותו. כי זה מה שקורה במקרה הזה.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:56   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. האינטרס של החברה הוא להרוויח והאינטרס של המדינה הוא להוביל את פיתוח וייצוא הגז באגן המזרחי של הים התיכון  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  
ברור שאי אפשר לצפות שהחברה תחשוב על האינטרס הבריאותי ועל המדינה יש לעשות את השיקולים שלה. לעניות דעתי, אם אני זה שהייתי צריך לקבל את ההחלטה, ללא ספק הייתי קובע שיש להזדרז ולהשלים את הפרוייקט. אני מעדיף להסתכל על העניינים במבט על, לכן אני לא פוסל שיש ענייני מיקרו כאלה ואחרים שבהם היה עדיף להתחשב באינטרס הציבורי (בריאות וזיהום), אבל התמונה הרחבה ברורה לי - פיתוח הפרוייקטים באזורנו הם בעלי חשיבות אסטרטגית לישראל (ולעוד מדינות). אני לא מבין בכלכלה, תשתיות, בריאות, אקולוגיה - לכן דעתי בנושא היא רק עוד דעה. אני כן מבינים ביחסים בין מדינות, ובחשיבות של מרבצי אנרגיה ואת תרומתם ליחסים בינ"ל. כמו כן אני מבין את ההשפעה של הקמת צינור הגז על מאזן הכוחות והערכה שלי - אנחנו עוד נראה גז זורם מכיוון פארס דרום (שדה הז הגדול בעולם) דרך ישראל ומשם לאירופה. כמו כן אני מעריך שיפותח שדה הגז מרין מול חופי עזה. מזה"ת חדש            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    17:49   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אתה יודע הייטב שאם היה מדובר רק באינטרס של מדינת ישראל, היו מזקקים את הגז הגולמי מעל הבאר  
בתגובה להודעה מספר 34
 
  
שנמצאת 120 ק״מ בלב ים מבלי לזהם את הים והיבשה ומי השתייה ומבלי לסכן את התושבים.
הקירוב השערורייתי נעשה אך ורק לטובת אינטרסים צרים של קומץ אנשים, חלקם לא גרים כלל במדינת ישראל תוך פגיעה גדולה באינטרסים חשובים של מרבית התושבים כאן.
ולו באמת היינו ומתקדמים, היו מעודדים ומפתחים כאן אנרגיות מתחדשות ולא נמצאים בנושא הזה בפיגור רב מאחורי המדינות המתקדמות מכיוון שכיום אנרגיה סולארית גם יותר זולה, גם פחות מסוכנת באופן משמעותי וגם כלל לא מזהמת, מה שלחלוטין לא ניתן להגיד על הגז. למרות ההצהרות השקריות של בעלי עניין


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    19:09   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. גם אם ישראל לא תשתמש בגז אז צריך להוציא אותו, אין קשר לביטחון האנרגטי של ישראל. כמו כן הים התיכון מזוהם  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  
גם ככה, מדובר בביצה עם תחלופה איטית של מים, ובה נתיבי שייט עמוסים, ומרחב אורבני שמקיף אותה מכל כיוון - אירופה, אסיה ואפריקה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    07:50   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. ו...? אפשר היה להקים את המפעל הפטרוכימי המזהם והמסוכן הזה בלב ים מעל הבאר ולזהם הרבה  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
הרבה פחות!
גם הצינור הדמיוני שלך לאירופה (שמוזכר בתקשורת בעיקר לצורך הרצת המניות ואינו ריאלי כלל) היה מתקצר ב- 110 ק״מ של צנרת תת ימית עם פוטנציאל לא קטן כלל לדליפה וזיהום שבנוסף- במקום שירוץ בה גז גולמי מלוכלך עם נוזל קפיאה מזהם, היה עובר בה רק גז נקי. הבדל משמעותי מבחינת זיהום וסיכונים.

אפשרות כזו הייתה הרבה פחות מזהמת: הן את האויר (בגלל שלא היה צורך בהוספת נוזל נגד קפיאה שמגביר משמעותית את הזיהום בעת זיקוק הנפט בשגרה ובתאונות ונזילות בתקלה, הייתה מרחיקה את מוקד הזיהום מהתושבים משמעותית, לא היה צריך לשפוך לים את המים המלוכלכים שמתקבלים בזמן הזיקוק אלא היו מחזירים אותם כנהוג לתוך הבאר ובכך אף שומרים על לחץ ולכן על עוד 20% יכולת/תוספת שאיבה במקום לקבל היתר להזרים בקרבת החוף ומתקני ההתפלה שלנו. כל יום 800 קוב מיים מזוהמים גם בחומרים ראדיואקטיבים ושאר חומרים מסרטנים.

ובכלל!!! הים התיכון לא עד כדי כך מלוכלך ואם כבר, אז צריך פרוייקטים שמתחשבים בלכלוך ומונעים אותו ולא כאלו שיהפכו את כל הים התיכון לקישון.

בינתיים, מדינת ישראל מתפילה את מי הים לשתייה אבל אם המתקן הפטרוכימי הזה יתפוצץ או ידלוף יותר מדי (להזכירך שוב שמדובר בקירות מתקני ההתפלה ) אז גם לא נוכל להתפיל מי שתייה.

איזו מין חשיבה ומטרה אסטרטגית זו, לזהם את האויר, מי הים ומי השתיה ולהעמיד בסכנת חיים את התושבים??!

אם כבר, אז לשפר ולא להשמיד, לזהם ולהרוס עוד יותר ועוד בתור ״פרויקט לאומי״.

הגז שלך יכל לצאת מהאדמה בדרך הרבה יותר נקייה, בטוחה, מתקדמת ואלגנטית אם אתה דווקא בעד אנרגיה יקרה יותר, מסוכנת ומזהמת ורוצה לפגר אחרי העולם מבחינת אנרגיות מתחדשות אבל אתה בעד דרכים קטלניות ופרמיטיביות.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    08:06   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. דוגמא ללקוחות על אפם ועל חמתם שממש לא היו רוצים להיות לקוחות:  
בתגובה להודעה מספר 49
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.11.19 בשעה 08:20 בברכה, נצח ישראל
 


https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd5S_wb9tgdFpUY6_ugJfcM2c6o4b5-tmSqt0koFL6cTDXR4g/viewform


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    17:56   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. ובנוסף, האינטרס המצרי הוא אך ורק מחיקת החוב שהם קיבלו תמורת הצהרה לטובת הרצת המנייה.  
בתגובה להודעה מספר 34
 
  
המצרים כמו גם הירדנים בחיים לא יקנו מאיתנו גז. א) יש למצריים יותר גז מלנו ויותר זול ב) הירדנים באופן מובהק מעדיפים לקנות את הגז ממצריים ולא מישראל וקראו אף לפוצץ את הצינור מישראל.
לו מישהו יקשיב להם ויפוצץ, אז ישראל להבדיל ממצריים (יותר נכון אזרחי ישראל) ישלמו את מלוא החוב.
רק למצרים יש כאלו פריבילגיות להתעלם מבוררות בינלאומית ולא לנהוג לפי פסק הדין שלהם.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    19:06   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. המצרים והירדנים אינם מהווים שוק, ואם את מסתמכת על פוליטיקאי ירדני שקורא לפוצץ את הצינור  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
לא בטוח שאת האדם המתאים להערכות מסוג זה.

הבוננזה באירופה והפרוייקט הוא לא ישראלי מצרי, הוא ישראלי, מצרי, קפריסאי, יווני ואיטלקי. בשקט בשקט גם הצרפתים והקטארים בעסק            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    08:00   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. אין שוק למאגר הזה. לכן ממש אונסים בארץ שכונות ומקומות בכדי להקים בהן תחנות גז מסוכנות. כמו בכפר סבא  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
הרי חייבים לספק בכוח לקוחות לתשובה וקונדנסט לעופר. חייבים לספק למקורבים פרוייקטים רווחיים גם אם מפגרים וגם אם על חשבון חיי התושבים. אז מעבירים בביריונות כל מני החלטות להקים תחנות גז מיותרות ובניגוד לרצון התושבים בכל הארץ.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd5S_wb9tgdFpUY6_ugJfcM2c6o4b5-tmSqt0koFL6cTDXR4g/viewform

רשימת תפוצה-מאבק בתחנות הכוח בשרון
חברות וחברים יקרים,
אנו זקוקים לתמיכתכם ועזרתכם.
ביום שני האחרון אושרה בועדה לתכנון ובניה תחנת הכוח הגדולה ביותר שנבנתה עד כה בארץ.
התחנה שעתידה לקום בפאתי כפר סבא, תסכן בריאותית את חצי מיליון תושבי השרון.
התחנה תפיץ קרינה ותפגע בבריאותנו☠
התחנה תרעיל את מי התהום שלנו ותהפוך את כולנו למטרה ביטחונית ☠
ילדינו ואנחנו נהיה חשופים לכימיקלים ולחומרים מסוכנים ומסרטנים ☠
אנו זקוקים לתמיכת כל אחת ואחד מכם כדי להצליח לשנות את רוע הגזירה ולבטל את הקמתה על ידי המשך המאבק בכמה חזיתות עיקריות:
מלחמה משפטית בערכאות המתאימות;
מלחמה ציבורית בממשלה- באמצעות כלי התקשורת וברשתות החברתיות תוך יצירת לחץ על נבחרי הציבור ;
גיוס תושבי השרון לתמיכה במאבק ליצירת לחץ על הממשלה;

כדי שנצליח יחד במאבק הזה ונבטל את הקמת התחנה אנחנו צריכים כל אחת ואחד מכם איתנו.
אנא מלאו את פרטיכם בקובץ המצורף וציינו במה תוכלו לסייע (תרומות, הדפסות פליירים, צילום סרטוני הסברה, ציוד להפגנות, קשר לעיתונות ארצית וכל דבר אחר שלדעתכם יועיל).
תודה מראש,
מטה המאבק


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:21   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. תשובה לא הצליח למחוק את הציבור : ביקש למחוק את לובי 99 מהתביעה התקדימית שהגישו:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מלובי 99:

למי שבמקרה פספס/ה את העדכונים האחרונים, נספר שלאחרונה עורכי הדין של מונופול הגז ביקשו למחוק את לובי 99 מהתביעה התקדימית שהגשנו על החלטת רשות התחרות לאפשר למונופול הגז לרכוש את צינור הגז בין ישראל למצרים, בטענה קנטרנית לפיה אנחנו לא מהווים "ארגון צרכנים מוכר".
בשבוע שעבר הגבנו לבקשה והשבוע, כפי שהתפרסם ב"גלובס", השופט דחה את בקשת המחיקה, קיבל את טענותינו, ונתן החלטה לפיה אנחנו נישאר תובע מס' 1 בתביעה התקדימית. תשובה לא הצליח למחוק את הציבור, שלראשונה התאחד ולקח טייקון לבית המשפט. אז ניצחנו בסיבוב הראשון, ולחיי הניצחונות הבאים.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד האדם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.15
22492 הודעות, 45 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:50   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. ומי מאשר שטייניץ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    16:56   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. המועצה המקומית זכרון יעקב תגיש עתירה מנהלית נגד המדינה ותבקש צו מניעה נגד הפעלת אסדת לוויתן, וזאת בשל חשש  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המועצה המקומית זכרון יעקב תגיש עתירה מנהלית נגד המדינה ותבקש צו מניעה נגד הפעלת אסדת לוויתן, וזאת בשל חשש מנזק בריאותי שיגרם בעקבות שחרור מאסיבי של מזהמים לאוויר, בשלב ההרצה של אסדת לוויתן, וביניהם גם חומרים מסרטנים. העתירה הזאת חושפת שוב את חוסר האמון הגדול, שלא לומר התהום שפעורה בין הציבור לרשויות. אך לא פחות מכך. את הדרך העקומה בה מתקיימים התהליכים במדינה.
סיפור ההרצה מעלה מחדש את הסיבה העיקרית שבגינה ניגשתי לנושא האסדות ונרתמתי לעסוק בסוגיה, והוא הדרך בה מתקיימים תהליכי קבלת החלטות במדינה והיעדר שקיפות ציבורית ושיתוף ציבור.
קיצור הפרקים הקודמים:
בשלב הראשון, כשציבור הבין שאסדת תמר פולטת מזהמים רבים, והקים קול צעקה, הרשויות פתאום נזכרו לבחון את הנושא ולהסדיר את הכלת החוק הישראלי על האסדה (שעומדת במים הכלכליים ולא הטריטוריאליים). לקח עוד כמה שנים והרבה הבטחות שבאסדה יוקמו מערכות לטיפול בפליטות, ולאחרונה היו דיווחים שהתהליך הושלם ובהצלחה-99% פחות פליטות, אבל חוץ מהודעות לתקשורת, מהיזמים ומהמשרד להגנת הסביבה, הציבור טרם ראה שום דו"ח בנושא.
בשלב השני החל הדיון בסוגיית הזיהום הצפוי מאסדת לוויתן, ונתמקד כרגע באסדה במיקומה הנוכחי, כ-10 ק"מ מהחוף. גם כאן היו אין ספור טריקים ושטיקים של היזמים ושל משרדי הממשלה, מהשחרה של מרבית המידע שהוצג בדו"חות הסביבתיים של החברה, שהגיעו לציבור מתוקף חופש המידע, ולמרות שחלק ניכר מההשחרות הוסר עם הזמן, לאחר מאבק של הציבור ופחות של משרדי הממשלה, עדיין הרבה נושאים מהותיים לדיון נמצאים תחת מעטה מסחרי-בטחוני, כלומר לא שקופים. אחר כך הגיע תסקיר ההשפעה על הסביבה של אסדת לוויתן, שהציג פליטות נמוכות מאוד, שהן בגדר חלום, אבל לא בטוח שאחוזות במציאות. אז גם הוצג לציבור ה"פטנט" של מערכת סגורה, שעד עתה לא ברור מה טבעה לגמרי ואיפה קיימת כזו מערכת בעולם, או האם זו פרקטיקה חדשה-והתשובות השונות והמשונות שהתקבלו לאורך הדרך ממשרדי הממשלה רק העלו את הספקות ואת החשש אצל הציבור.
לאורך כל הדרך, לצד התנצחויות בתקשורת והפגנות, הפעילים והארגונים השונים גם קיימו דיאלוג עם המשרד להגנת הסביבה, והגישו מסמכים מטעם מומחים. הגופים השונים גם הגישו חומר במסגרת הערות הציבור להיתר הפליטה לאוויר, והמשרד בחן את החומרים, קיבל חלק מהערות והטמיע אותן בהיתר. המשרד גם, להזכירכם, דחה את ההיתר הראשון שהגישו היזמים, בשל אי אמינות ושגיאות רבות.
והנה, אחרי כל אלה, כשהאסדה כבר כמעט מורכבת ואנחנו בישורת האחרונה לפני ההפעלה, פתאום עוד פעם צצה הודעה של המשרד על אישור היתר הפליטה, ועל הדרך גם על פליטות מאסיביות של מזהמים בשלב ההרצה (פי 2.5. מהפליטות המותרות בהיתר הפליטה בשנה שיפלטו במשך 16 שעות בלבד), מבלי להסביר למה, מדוע, מה, מתי וכד?
ושוב נשאלת השאלה, איך זה יכול להיות שהמשרד להגנת הסביבה עוד לא הפנים את החשיבות של שיתוף ושותפות ציבור? איך הוא עוד לא הפנים שהציבור לא מאמין לרשויות ככלל ולמשרד בפרט? ואיפה משרד הבריאות בכל העניין?

לכתבה המלאה בוואלה: https://news.walla.co.il/item/3322398

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10156685702171918&set=a.10151614751111918&type=3&theater


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמוס
חבר מתאריך 5.5.02
23801 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    17:38   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. מאגר של שקרים וזיהום, בכיה לדורות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מיליארדים לתשובה ולמקורבים והזיהום של כולנו.

אין ימין בשלטון - עובדה


נשיא מדינת ישראל: "בני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
166497 הודעות, 368 מדרגים, 439 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    17:57   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. נצח ישראל אולי לא ישקר, אבל כנראה שמדי פעם יבלף...  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    18:50   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. אפשר דוגמא קונקרטית עליה מתבססת ההצהרה הזו? אם מדי פעם, אז לפחות תציין אחת. רצוי האחרונה. אחרת אתה סתם  
בתגובה להודעה מספר 42
 
  
מכפיש ומוציא דיבה ללא סימוכין וללא אפשרות לסתור את "דברי האמת" שלך.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמפו
חבר מתאריך 28.1.12
10472 הודעות
יום ששי י' בחשון תש''פ    18:06   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. שיאשרו להם רק ביום בו הרוח היא מזרחית חזקה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כך שהמזהמים לא יגיעו לחופי הארץ            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.16
5094 הודעות, 40 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י' בחשון תש''פ    18:51   08.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. זה חלק מהדרישה. לפחות לימים הראשונים. בעיקרון כל החודש וחצי הראשונים מזהמים עשרות מונים מבשיגרה.  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
7337 הודעות, 71 מדרגים, 123 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    08:55   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. לאשר בתנאי שכל חברי הדירקטוריון, ההנהלה הבכירה והבעלים שוחים במים הללו על בסיס יומי  
בתגובה להודעה מספר 0
 

בנוסף, יחוייבו לתקופה ההרצה לחיות במקום בו זיהום האוויר מהאסדה יהיה הגבוהה ביותר למשך שנתיים ובלבד שהם ישהו במקום שנתיים נטו. על כל יום שיחסרו זיהום ישלמו מלארד דולר.

בנוסף, על האסדה לשלם פיצויים של מלארדים למדינה ולדאוג לשיקום הסביבה הימית והאווירית ולתקן כל נזק שייגרם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ethics 4 All לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.12.14
1707 הודעות, 24 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    12:03   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. נושא חשוב מאין כמוהו אבל תמשיכו להתעסק בביבי בסיגר ובכחבה של ניר חפץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כאשר כל התחלואה שהתרחשה במשך 40 שנה מסביב למפרץ חיפה
תתקדם גם לעוד כיוונים עם השלכות כאלו ואחרות על הסביבה הימית
ועל עוד סביבות ביולוגיות
מדינה דמיקולו שבשם הדולר תשובה ואחותו יסרטנו לנו את הצורה
אסור להרפות לדרוש בכל תוקף פיקוח וניטור על כל האסדות הנזק
שהם עלולות לגרום לסביבה ולאוכלוסיה הוא בלתי נתפס


הזוי הקטע שכמה מיליוני אזרחים מנסים להשתלט בכוח על מדינה של 15 שופטים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות