גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #584567 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 584567        
gold1980 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
35467 הודעות, 175 מדרגים, 250 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    10:17   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הטייסת השנייה של ה-F-35, שתנחת בישראל החל מפברואר, תביא איתה את משק כנפי ההיסטוריה: אישה ראשונה בקוקפיט האדיר  

 
  
לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

המוסף לשבת

פער אדיר

הטייסת השנייה של מטוסי האף–35, שתנחת בישראל החל מחודש פברואר הקרוב, תביא איתה את משק כנפי ההיסטוריה: אישה ראשונה בקוקפיט של החמקן המתקדם | אבל החגיגות הצפויות לא משקפות את התסכול במערכת הביטחון | כבר חודשים רבים שאין כאן ממשלה מתפקדת שתקבל החלטות על בניין הכוח לנוכח ההתפתחויות בזירה האיראנית, התקציבים תקועים והתוכנית הרב–שנתית "תנופה" נשארת בינתיים על הנייר | כשהאמריקאים מתקפלים מהאזור והרוסים תופסים את מקומם, יש בהחלט סיבה לדאגה

אלכס פישמן

08.11.19


בפברואר הקרוב צפוי כאן פסטיבל. על פי ההסכמים עם הממשל האמריקאי יחגוג חיל האוויר את פתיחת טייסת הקרב השנייה של מטוס החמקן אף־35 ("אדיר"). יהיו כאן בוודאי טקסים, זיקוקים, תמונות, כותרות, אבל עם כל הכבוד לטייסת הקרב החדשה, את ההצגה תגנוב טייסת קרב אחרת: קצינה שתהפוך להיות הטייסת הראשונה שתטיס את האף־35 בישראל. אכן, סיבה למסיבה.
 
זו תהיה הפגנת עוצמה משמעותית מול הנכונות האיראנית לתקוף את העורף הישראלי. כבר היום מעריכים האיראנים שלא מעט מההתרחשויות העלומות במזרח התיכון הן תולדה של אותה "טייסת רפאים" שמגיעה, תוקפת ונעלמת מבלי להשאיר עקבות. היום יש לטייסת הזו אחות מבצעית, הכוללת 12 מטוסי אף־35 אמריקאיים שפועלים במפרץ הפרסי. שתי הטייסות - הישראלית והאמריקאית - מתחרות ביניהן למי יש יותר גיחות מבצעיות. עד סוף השנה הנוכחית יצטרפו לטייסת הישראלית עוד שני מטוסים.

בראשית השנה הבאה ינחת בישראל מטוס ניסוי אף־35, עליו יבוצעו כל הבדיקות והניסויים במערכות הנשק הייחודיות שפותחו בארץ עבור החמקן. כך שסביר להניח שטייסות החמקנים הבאות יהיו מצוידות בנשק הרבה יותר קטלני ולטווח יותר ארוך, שייבלע בבטן המטוס מבלי לפגוע ביכולת החמקנות שלו.

 
היסעורים יוצאים לפנסיה
 
עד כאן חצי הכוס המלאה. אלא שמחצית הכוס הריקה היא לא פחות דרמטית. במערכת הביטחון גובשה נוסחה הקובעת על בסיס האיומים, היכולות והאילוצים התקציביים, לכמה מטוסי קרב זקוק חיל האוויר. עולה ממנה שבכל עשור אמור חיל האוויר להוציא מן הסד"כ מטוסי קרב שחצו גיל טיסה מסוים, ולהכניס במקומם מטוסים חדשים. אלא שבעשור האחרון הצטייד החיל רק בטייסת קרב אחת, והוא מתחיל את ההצטיידות בטייסת השנייה באיחור ניכר. מ־2020 עד אמצע 2024 ינחתו בישראל בכל שנה שישה מטוסי אף־35, שישלימו את סד"כ חיל האוויר ל־50 מטוסי קרב מהדגם הזה, כלומר - שתי טייסות מלאות. אלא שהפער רק ילך ויגדל, שכן בעשור הבא ייצאו מהמערך טייסות מתיישנות נוספות, ועדיין לא נחתמו עסקאות לרכש המטוסים שיחליפו אותם. זהו אחד המחדלים הביטחוניים המרכזיים של הממשלה הנוכחית: בוכים על סכנה איראנית, אבל מזניחים את המענה.
 

 
וזה לא נגמר בחמקנים. בשנים הקרובות יתחילו לצאת מהמערך מסוקי היסעור המתיישנים. מי יחליף אותם? הרמטכ"ל מדבר על ניצחון, על קטלניות. אבל איך הוא מתכוון לעשות זאת בלי מסוקי סער שיובילו את הגייסות לשדה הקרב?
 
הבעיה הפעם, לשם שינוי, היא לא כסף. המענה המרכזי לאיום האסטרטגי שמציבה איראן בדמות טילים ארוכי טווח היא זרוע האוויר, ולמזלנו, מי שמממן את הזרוע הזו היא לא ממשלת ישראל, אלא משלם המיסים האמריקאי. הסכם הסיוע הביטחוני לשנים 2019־2029 נחתם כבר בספטמבר 2016. אבל עד היום אין למערכת הביטחון רשימה מוסכמת של הציוד הצבאי שהיא מבקשת לרכוש מארה"ב. האשמה במחדל הזה מוטלת לא רק על כתפי הממשלה, שנמצאת כבר שנה ב"שביתה איטלקית", אלא גם על כתפי הצבא ומשרד הביטחון. אמנם הממשלה לא מתפקדת בתחום בניין הכוח הצבאי ואין תקציב מוסכם לתוכנית העבודה הרב־שנתית החדשה של צה"ל, אבל משרדי האוצר וההגנה האמריקאיים עובדים כרגיל, ופתוחים לחתום על הסכמים עם מערכת הביטחון.
 
תחילה המתין סל הרכש לרמטכ"ל אביב כוכבי, שנכנס לתפקידו בינואר השנה כשבאמתחתו התוכנית הרב־שנתית "תנופה". כבר כשגובשה התוכנית נבחנו במטכ"ל הפערים בין עוצמתו של צה"ל לבין השינויים האסטרטגיים שחלו באזור, וההתפתחויות הטכנולוגיות אצל האויב - כולל פערים בתחום ההתמודדות מול טילי שיוט. בדיונים לקראת אישור התוכנית חשף הצבא אוברדרפט בהיקף של שלושה עד חמישה מיליארד שקל, שנוצר כתוצאה מהחלטות תקציביות של הממשלה. כדי לסגור את הפערים בוחן צה"ל אפשרות של סגירת מסגרות צבאיות, כולל הוצאת כמות גדולה של טנקים מיושנים מהסד"כ בחמש השנים הקרובות, וכך להסיט סכום של כ־1.5 מיליארד שקל בשנה לטובת הפעילות השוטפת של הצבא. אבל בכל התוכניות התקציביות שאמורות לגבות את "תנופה", חסרה הרגל המרכזית: תקציב רב־שנתי.
 
הכסף הפנוי האמיתי שיש היום בידי משרד הביטחון וצה"ל כדי לבנות את הכוח לעשור הקרוב, שוכב במשרד האוצר האמריקאי. אמנם ארה"ב מחויבת לתת לישראל 38 מיליארד דולר על פני עשר שנים, אבל בפועל עומדים לרשות הצבא רק כ־15 מיליארד דולר, שכן חלק לא מבוטל מכספי הסיוע כבר משועבדים לעסקאות שנחתמו בעשור הקודם, כמו טייסת האף־35 השנייה.

 
צה"ל ומשרד הביטחון חיכו עד אחרי הבחירות הראשונות של 2019, מתוך הערכה שבאפריל תוקם ממשלה, וביוני אפשר יהיה לקיים תהליך מסודר לאישור ההשקעות. אבל במקום החלטות הלכנו שוב לבחירות, והצבא עדיין מחכה לדרג מדיני שיאשר לו את הכיוונים החדשים בבניין הכוח. חלפה כמעט שנה מאז נכנס כוכבי לתפקידו, וכלום לא התקדם בתחום הזה. אין רשימת רכש מארה"ב, והדברים שבכל זאת נעשו נועדו במקרה הטוב לסמן כיוונים, או שהיו אלה שינויים קוסמטיים. עלול להיווצר הרושם שהאיומים האיראניים הם בלוף.
 
אז נכון, לאיראן אין טילי שיוט לטווח של יותר מ־1,500 ק"מ. ובניגוד למה שטען נתניהו, גם אין לה בתימן טילים בליסטיים שיכולים להגיע לישראל. אבל על אדמת איראן עצמה יש מאות רבות של טילים בליסטיים מדויקים שמסוגלים לפגוע בישראל - החל מ"קאדר" H1 לטווח של 1,950 ק"מ ועד "א־שורה", טיל דו־שלבי לטווח של 2,000 ק"מ. ישראל צריכה להיות ערוכה להתמודד עם האיומים האלה בלי קשר לשינויים במדיניות הפעלת האש האיראנית.
 
חלון ההזדמנויות
 
השינוי שהדליק בחודשים האחרונים אורות אדומים במערכת הביטחון הישראלית אינו נעוץ ביכולות האיראניות, אלא ברצון ובכוונות של טהרן לממש אותן בהזדמנות הראשונה. ולא מדובר על ירי לעבר מוצבי צה"ל ברמת הגולן, אלא על פגיעה בתוך שטח ישראל. במערכת הביטחון גורסים שהחל מאמצע 2019 נכונה איראן לקיים עימות צבאי עם ישראל כדי להגן על האינטרסים שלה, ופוטנציאל העימות בין שתי המדינות הנאבקות על הגמוניה באזור עלה מדרגה. זה בעצם מה שאמר השבוע ראש אגף המבצעים, אלוף אהרון חליוה, בדיון סגור עם פקידי האוצר.
 
הכוח הצבאי הישראלי נבנה מאז ומתמיד באוריינטציה הגנתית. מאבק על הגמוניה אזורית מחייב תפיסת עולם שונה לחלוטין, הכוללת מעורבות באינטרסים אזוריים, בריתות עם המדינות הסוניות ותיאום הדוק עם ארצות־הברית ומדינות נאט"ו. עכשיו, כשארה"ב מתרחקת מהמזרח התיכון, נפגע אלמנט חשוב מאוד בתפיסת העולם של ישראל כמעצמה אזורית, והפיצוי הוא בהשבחת העוצמה הצבאית.
 
במערכת הביטחון הגיעו למסקנה ברורה: אם בין 2015 ל־2018 היה חלון הזדמנויות, שאיפשר להסיט משאבים מההשקעות במענה לאיראן גרעינית לטובת בניין הכוח הקונבנציונלי ורה־ארגון צבא היבשה, ב־2019 הוא נסגר. איראן מאותתת על חזרתה לאופציה הגרעינית, ישראל לא יכולה לקבל זאת, ולכן היא חייבת לשנות שוב, בדחיפות, את סדר העדיפויות.
 
הרמטכ"ל כוכבי הגיע לתפקידו עם חזון של בניין כוח יבשתי שיהיה רלוונטי לשדה הקרב המודרני. צבאות המערב עוברים בשנים האחרונות תהליכים דומים. צה"ל נמצא בפיגור. יש לו תוכניות, אבל אין להן כיסוי. ולא רק שאין כיסוי, גם אין עם מי לדבר. לא עם הקבינט, לא עם ועדת השרים להצטיידות, לא עם האוצר. כולם טרודים בהישרדות יומיומית עד להכרעת הבוחר.
 
האיראנים הפגינו יכולות מבצעיות ומודיעיניות מרשימות כשתקפו את אתרי הגז והנפט בסעודיה בספטמבר השנה. הם ידעו איך פרוס מערך הנ"מ הסעודי והיכן קיימות בו פרצות, מתי נמצאים מטוסי ההתרעה הסעודיים באוויר ומתי לא. מבחינת ישראל, הלקח העיקרי מהתקיפה הזו הוא בתחום המודיעיני. כמו האמריקאי, גם המודיעין הישראלי לא זיהה את התפנית במדיניות הפעלת הכוח האיראני, ולא היה לו מושג על ההכנות שערכו האיראנים לקראת התקיפה בסעודיה. העיוורון המודיעיני הזה הוא מהותי, שכן את אותן הכנות יכולים היו האיראנים לעשות גם מול ישראל, ולאיש כאן לא היה מושג על כך.

 
לקח נוסף, מבצעי, נוגע למערכות הנשק שהאיראנים עשו בהן שימוש בתקיפה בסעודיה: המל"ט המתאבד וטיל השיוט "קודס 1". איש לא היה צריך להיות מופתע מן החדשנות האיראנית, שכן מדובר במוחות צבאיים שלא נופלים מאלה שהכרנו בתקופת השאה הפרסי. הם רק הצמיחו זקן.
 
אם מדינת ישראל סימנה לעצמה את התקיפה בסעודיה כתפנית אסטרטגית, היה עליה לקבל החלטות מבצעיות שבקצה שלהן האצת הרכש והשקעות כספיות. שיהיה ברור: חיל האוויר אינו מסכן, רחוק מזה. אין יום שהוא לא טס בשמי המזרח התיכון, כמעט לאן שהוא רוצה, למרות שהגנת הנ"מ הסורית היא מהמתקדמות והצפופות בעולם. מה שמטריד את חיל האוויר הוא לא רק איך להתמודד היום עם ההגנה האווירית הצפופה הזו, אלא איך הוא פוגש את ההגנה האווירית הסורית והאיראנית בסוריה בעוד חמש שנים. וכאן צריך לשים כסף.
 
ישראל עוסקת כבר יותר מעשור בפיתוח אמצעי לחימה ואמצעי גילוי נגד טילי שיוט, וכבר כמה עשורים בפיתוח ובהצטיידות במערכות נגד טילים בליסטיים. אם איראן נכנסה לעידן של מימוש האיומים, ישראל צריכה להאיץ משמעותית את הפיתוחים וההצטיידות באמצעים הרלוונטיים מתוצרתה שכבר נמצאים בצנרת. אבל זה קורה אצלנו, כמו תמיד, בטלאים. צה"ל מגרד כסף מהגורן ומהיקב: מקצצים אימונים לאנשי מילואים, ליחידות לוגיסטיות וכו'. אז אספו מעל 500 מיליון שקל כדי להאיץ פרויקטים ישראליים מקוריים. ככה לא בונים חומה לטווח ארוך.
 
מערכות הנ"מ שפיתחה ישראל נגד טילי שיוט וטילים בליסטיים הן מצוינות. "כיפת ברזל" מפגינה היום ביצועים שאיש לא חלם עליהם כשהפרויקט יצא לדרך. "שרביט קסמים" צריכה לעבור עוד תהליכי הבשלה, ויש גם את טילי הפטריוט האמריקאיים שמותאמים להפיל מטוסים קטנים ואיטיים - שהם למעשה טילי שיוט. לישראל יתרון טכנולוגי עצום בזיהוי וגילוי טילי שיוט. מדובר במעין "חגורה כפולה": גם אם מערכת אחת תיפגע מטילי אויב, המערכת השנייה תמשיך לתפקד. עכשיו זה רק עניין של כסף לרכש ולהאצת הפיתוח.
 
תרגיל בשמי מצרים
 
ביום שלישי השבוע הכריזה הממשלה על תקציב של אחד חלקֵי 12 לשנת התקציב הבאה (כלומר - על בסיס תקציב השנה הקודמת, כשהוא מחולק ל־12 חודשים). המשמעות היא שצה"ל ומשרד הביטחון יצטרכו להגיע אל החשב הכללי באוצר, כדי לקבל אישור על כל הוצאה של מעל 200 אלף שקל. כשאין לך מושג כמה כסף יעמוד לרשותך בחמש השנים הקרובות, אתה לא יכול לבנות תוכנית רב־שנתית. מכאן שאין התקשרויות לטווח ארוך ואין פרויקטים חדשים. תוכנית של אחד ל־12 גם תייקר את הוצאות הביטחון באחוזים רבים. אם יהיו שוב בחירות במארס, לא רק 2019 ירדה לטמיון בתחום בניין הכוח הצבאי; גם 2020 הולכת להיות שנה מבוזבזת. כדי להתמודד עם המציאות הזו הטיל הרמטכ"ל על סגנו, האלוף אייל זמיר, להוביל עבודת מטה בניסיון למצות את המיטב ולאפשר בכל זאת את יציאתה של התוכנית הרב־שנתית לדרך.
 
ויש עוד היבט שמקשה מאוד על מערכת הביטחון ללחוץ ולממש התקשרויות עם האמריקאים. בשנה האחרונה לכהונת נתניהו, כשהוא משמש הן כראש הממשלה והן כשר הביטחון, הפך המַטֶּה לביטחון לאומי (המל"ל) לגורם הדומיננטי ביחסי ישראל־ארה"ב, כולל הקשרים הביטחוניים. משרד הביטחון איבד כאן הרבה מעוצמתו. כל עוד המל"ל לא עוסק במימוש הרכש הצבאי מול ארה"ב, כלום לא יזוז. לפי שעה, לא נראה שבמשרד ראש הממשלה מישהו מוטרד מכך ש־15 מיליארד דולר שוכבים מעבר לאוקיינוס ומחכים לישראל.
 
לא רק האיראנים שינו מדיניות ב־2019. לאמריקאים אין בעצם מדיניות במזרח־התיכון, ואילו הרוסים מעמיקים את האחיזה שלהם. מי היה מעלה על דעתו תרגיל צבאי להגנת שמי מצרים בשיתוף רוסיה והצבא המצרי? תרגיל כזה, שהסתיים השבוע, לא נערך במצרים מאז שנות ה־70 המוקדמות. בחודש שעבר ישב פוטין אצל מלך סעודיה ומנהיגי מדינות המפרץ וחתם על הסכמים כלכליים במיליארדים. ובסוריה מתחילה חלוקת נכסים, שלל וכוחות שלישראל יש בה חלק מזערי. המזרח־התיכון בתזזית, מייצר סיכונים והזדמנויות, ואצלנו מחכים לנס פוליטי. ¿

 
fishmanalex1@gmail.com
 
אלכס פישמן

               תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כבוד!!! אמיתי 09.11.19 10:26 1
     מה הכבוד ? popay 09.11.19 10:36 2
         הורידו את רף הדרישות כדי לקדם אשה. בושה וחרפה. עליבבה 09.11.19 18:53 20
             וזאת מניין לך? האם אתה מח''א? ביריון 09.11.19 18:59 21
     הטייסת השנייה תביא את הטייסת הראשונה. Ofer H 09.11.19 18:39 19
     מה כבוד בזה?? מתפארים בשטויות ממש!! Bizi 10.11.19 01:27 36
         כנראה שלא עשית צבא ואין לך מושג בעניין סקופים וחדשות 10.11.19 01:43 38
     כבוד גדול נוני 10.11.19 01:45 39
  אם הטייסת הנ''ל נבחרה מתוך היותה טייסת מצויינת MiniGonzo 09.11.19 10:41 3
     או שלא הבנת את הכתבה או שלא הבנת את מה שכתבת... חשוב לי 09.11.19 10:53 5
         או לחלופין, הבנתי את הכתבה, ואני מכיר מספיק את נבכי מערכת הבטיחון שלא להאמין לפיזמון הקבוע MiniGonzo 09.11.19 14:35 10
  כן, ממש כתבה על הטייסת. כתבה שכל כולה תעמולה...אל תדאגו, את המיליארדים שלכם אתם תקבלו בחודשים הקרובים winter1 09.11.19 10:46 4
  תקראו את כול הכתבה ואז תגידו אם אתם מעוניינים בבחירות שלישיות שיובילו לאותו מצב בדיוק ישראלי 09.11.19 10:53 6
  זה אך הגיוני לאור העובדה שאיזה תלונה על הדרה מקונפה מתוסכלת עשויה לבטל את כל הטייסת barry white 09.11.19 11:04 7
     למה שכונפה תתלונן כשאין פה הדרת נשים? גרפיטי 09.11.19 11:22 8
  חמקן מתקדם זה מצוין, סוף סוף צה''ל יוכל להפציץ עמדות ריקות של חמאס בלי להבהיל את תושבי עזה והעוטף תשבץ 09.11.19 11:33 9
  ואני הייתי בטוח שלא סתם קוראים לזה קוק-פיט ציוני 09.11.19 14:37 11
  אוי ואבוי, אם יש אישה בקוקפיט אז מי תגיש קפה בטייסת? ביריון 09.11.19 17:46 12
     קפה תגיש אחת מ 50 הבנות שהתקבלו עם הטייסת הזו לקורס ונפלטו, כשאם היו מקבלים בנים בלבד היו לנו 20 טיסים זוז 09.11.19 18:11 13
         👎 ביריון 09.11.19 18:12 14
             הלהיטות הבלתי נלאית שלך שאול 09.11.19 18:20 15
                 אלוף, הזכרתי לי את השיר הזה של יוסי בנאי ביריון 09.11.19 18:35 18
             מציע לך לשחק בספורט כלשהו עם נשים, לאו דווקא ספורט פיזי קופיקו 09.11.19 19:45 24
                 אני ספורטאי עלוב מאוד. בקושי צופה בשידורי ספורט. ביריון 09.11.19 19:46 25
                     עכשיו מתבהרים כמה דברים קופיקו 09.11.19 19:52 27
                 מכתב אזהרת צניעות קלה Howlowcanugo 10.11.19 02:39 41
                     שוורצנגר כשהיה צעיר ארליך 10.11.19 03:29 42
  כל הכבוד! עכשיו בקוקפיט של כחול לבן ... מזל דלי 09.11.19 18:26 16
  צבא היח״צ לישראל, גועל נפש, להקיא מדו״צ והמטכ״ל, מצידי שהטייס יהיה טרנסג׳נדר או אנדרוגינוס Jay 09.11.19 18:31 17
     מניין לך שיש הנחות כאלה. בבקשה הבא מקור מהיימן לכך. ביריון 09.11.19 19:42 23
  משק כנפי ההיסטריה יוסף 09.11.19 19:15 22
  לא הבנתי הבוטח אליך 09.11.19 19:48 26
  מאחל לה הצלחה... kitzz 09.11.19 19:53 28
  נקווה שהטייסת יודעת לאן טסים ולא טטוס בטעות לדרום... שמשון הגיבור3 09.11.19 20:16 29
     נשים לא מתפקדות טוב במצבי לחץ הכוונה תחת אש וכדומה breslevhead 09.11.19 20:28 30
         הלך המטוס.... שמשון הגיבור3 09.11.19 21:47 33
  היא תטוס קדימה מצויין...השאלה מי יעשה את הרוורס אלי-רן 09.11.19 20:36 31
  הכתב חי בסרט במבה וקולה 09.11.19 21:33 32
     טייסים וזה... GaggeR 10.11.19 01:56 40
  לא ברור. היא רק מביאה את המטוס מחו''ל? לא יוצאת לקרב? צבי הנגב 09.11.19 22:27 34
  אני לא מתלהב מהפמיניזם גירסת 2019 והפרוגרסיבים, אבל במקרה הזה אין לי ספק שלא עשו לטייסת הנחות דני מכפר סבא 09.11.19 22:34 35
  ''משק כנפי ההיסטוריה'' כביש פרוש 10.11.19 01:34 37

   
   
אמיתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.3.16
2710 הודעות, 25 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    10:26   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כבוד!!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.09
18003 הודעות, 241 מדרגים, 471 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    10:36   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מה הכבוד ?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עליבבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.4.18
935 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    18:53   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. הורידו את רף הדרישות כדי לקדם אשה. בושה וחרפה.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
ואם לא, היתה מתלוננת על הדרה. בושה למדינת העם היהודי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47158 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    18:59   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. וזאת מניין לך? האם אתה מח''א?  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
הורידו את רף הדרישות כדי לקדם אשה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ofer H לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.8.18
18061 הודעות, 97 מדרגים, 188 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    18:39   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. הטייסת השנייה תביא את הטייסת הראשונה.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Bizi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
3674 הודעות, 46 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ב בחשון תש''פ    01:27   10.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. מה כבוד בזה?? מתפארים בשטויות ממש!!  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סקופים וחדשות
חבר מתאריך 8.11.19
116 הודעות
יום ראשון י''ב בחשון תש''פ    01:43   10.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. כנראה שלא עשית צבא ואין לך מושג בעניין  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  
שבוע טוב ומבורך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נוני
חבר מתאריך 9.5.19
188 הודעות
יום ראשון י''ב בחשון תש''פ    01:45   10.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. כבוד גדול  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
כן ירבו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
MiniGonzo לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.14
3341 הודעות, 50 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    10:41   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אם הטייסת הנ''ל נבחרה מתוך היותה טייסת מצויינת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
למה אמור להיות אכפת לאזרחי ישראל האם היא אשה או גבר.
באם היא נבחרה בגלל היותה אשה, בתור אירוע קידום מעמד האשה, ולא בגלל היכולות האישיות שלה, אבוי לנו.

לגבי שאר הכתבה, תדאג בבקשה מערכת הביטחון לתפקידה - להגן על אזרחי מדינת ישראל, ותשמור לעצמה את תיסכולה ממערכת הבחירות המתמשכת במדינת ישראל.


England has been offered a choice between war and shame. She has chosen shame, and will get war.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חשוב לי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.2.16
3826 הודעות, 44 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    10:53   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. או שלא הבנת את הכתבה או שלא הבנת את מה שכתבת...  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
"לגבי שאר הכתבה, תדאג בבקשה מערכת הביטחון לתפקידה - להגן על אזרחי מדינת ישראל, ותשמור לעצמה את תיסכולה ממערכת הבחירות המתמשכת במדינת ישראל."

ואיך בדיוק תוכל מערכת הביטחון לבצע את תפקידה מבלי לקבל את התקציבים הנדרשים לצורך כך?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
MiniGonzo לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.14
3341 הודעות, 50 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    14:35   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. או לחלופין, הבנתי את הכתבה, ואני מכיר מספיק את נבכי מערכת הבטיחון שלא להאמין לפיזמון הקבוע  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 09.11.19 בשעה 14:43 בברכה, MiniGonzo
 
"אין לנו כסף".

לדוגמה: מערכת הביטחון מיללת על כך שעם ביטול הסכם הגרעין, תקציב מערכת הביטחון יאלץ לגדול באופן משמעותי על מנת להתמודד ואף לעצור את איום הגרעין האיראני.
אלה, כמובן, שטויות גמורות:
1. לא מעט בכירים במערכת הביטחון תמכו באופן בולט בהסכם הגרעין, כנגד מדיניות הממשלה.
2. למרות שברור היה שהסכם הגרעין מלא בחורים, ואף יאפשר לאיראן להשיג נשק גרעיני באופן שקט בהמשך.
3. שלא לדבר על עצם העובדה, שבמסגרת הסכם הגרעין שחררו עשרות מילארדי דולרים שהוקפאו בארה"ב ובאירופה, כספים שמימנו את ההתעצמות האיראנית ואת עניבת החנק סביב ישראל (ואת המשך פיתוח תוכנית הטילים והגרעין האיראנית באופן שקט).
4. אגב, בעקבות אותה התעצמות, מערכת הביטחון דרשה, וגם קיבלה תוספות תקציב על מנת להתמודד עם האיומים החדשים שנוצרו... בגלל הסכם הגרעין.
5. שלא לדבר העבודה, שהדרך היחידה להתמודד עם הגרעין האיראני היא הרתעה *גרעינית*. לישראל אין ולא תהיה יכולת לעצור את הגרעין האיראני באופן קונבנציונאלי. והדרך היחידה לייצר הרתעה גרעינית היא אפשרות מכה שניה מובטחת.
6. רק חבל שמערכת הביטחון מתנגדת באופן רועש לקניית צוללות נוספות, שהן האופציה היחידה לייצור הרתעה גרעינית מול איראן.

בקיצור, כרגיל, מערכת הביטחון משחקת על הפחדים של כולנו על מנת לקבל תקציבים נוספים.
סוג של רעש רקע קבוע.


England has been offered a choice between war and shame. She has chosen shame, and will get war.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
9942 הודעות
יום שבת י''א בחשון תש''פ    10:46   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. כן, ממש כתבה על הטייסת. כתבה שכל כולה תעמולה...אל תדאגו, את המיליארדים שלכם אתם תקבלו בחודשים הקרובים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
18958 הודעות, 91 מדרגים, 144 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    10:53   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. תקראו את כול הכתבה ואז תגידו אם אתם מעוניינים בבחירות שלישיות שיובילו לאותו מצב בדיוק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
barry white לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.5.12
18225 הודעות, 155 מדרגים, 296 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    11:04   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. זה אך הגיוני לאור העובדה שאיזה תלונה על הדרה מקונפה מתוסכלת עשויה לבטל את כל הטייסת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
#ישראל #מיזאנדריה #טרהלהלהלה


|----| "הוי ארצי מולדתי, את הולכת פייפן..."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
1800 הודעות, 27 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    11:22   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. למה שכונפה תתלונן כשאין פה הדרת נשים?  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
למה המרירות הזאת?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תשבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.10.04
60587 הודעות, 298 מדרגים, 589 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    11:33   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. חמקן מתקדם זה מצוין, סוף סוף צה''ל יוכל להפציץ עמדות ריקות של חמאס בלי להבהיל את תושבי עזה והעוטף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.14
6401 הודעות, 52 מדרגים, 96 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    14:37   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ואני הייתי בטוח שלא סתם קוראים לזה קוק-פיט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


"שבו האובדים מארץ אשור והנידחים מארץ מצרים״ ולא רק אלה שמיים וארץ מתגאים בו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47158 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    17:46   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אוי ואבוי, אם יש אישה בקוקפיט אז מי תגיש קפה בטייסת?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זוז
חבר מתאריך 28.7.19
602 הודעות
יום שבת י''א בחשון תש''פ    18:11   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. קפה תגיש אחת מ 50 הבנות שהתקבלו עם הטייסת הזו לקורס ונפלטו, כשאם היו מקבלים בנים בלבד היו לנו 20 טיסים  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
כך שהטייסת הזו הפילה לנו 19 טיסים !
( המסםרים לא מדויקים אך מדגימים את המציאות).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47158 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    18:12   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. 👎  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שאול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.09
15933 הודעות, 141 מדרגים, 266 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    18:20   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. הלהיטות הבלתי נלאית שלך  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
להחניף לנשים בכל אשכול ללא פספוס מעוררת תהיות לגבי הנסיבות..
יש לך משהו שתרצה לשתף אותנו בו..?
מה יושב לך על הלב..?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47158 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    18:35   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אלוף, הזכרתי לי את השיר הזה של יוסי בנאי  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קופיקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.16
2787 הודעות, 20 מדרגים, 31 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    19:45   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מציע לך לשחק בספורט כלשהו עם נשים, לאו דווקא ספורט פיזי  
בתגובה להודעה מספר 14
 

כנראה שאין לך מושג על ההבדלים, יש מצב שאתה מנותק לגמרי.

ולגבי כל השאר שמכירים נשים אנחנו ידעים להעריך איך אישה מתקבלת לקוקפיט וכמה גברים מצויינים יכלו לעשות את העבודה טוב יותר.
ואם אתה רוצה לקרוא לי שובניסט תקרא. לנשים יש את המומחיות שלהן ולגברים יש את שלהם, אנחנו שונים!


יח"צ: משטרת ישראל היא המשטרה הטובה בישראל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47158 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    19:46   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אני ספורטאי עלוב מאוד. בקושי צופה בשידורי ספורט.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קופיקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.16
2787 הודעות, 20 מדרגים, 31 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    19:52   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. עכשיו מתבהרים כמה דברים  
בתגובה להודעה מספר 25
 

מציע לך להסתכל אולי על אחרים


יח"צ: משטרת ישראל היא המשטרה הטובה בישראל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Howlowcanugo לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.14
4094 הודעות, 17 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ב בחשון תש''פ    02:39   10.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. מכתב אזהרת צניעות קלה  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ארליך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
5189 הודעות, 52 מדרגים, 104 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ב בחשון תש''פ    03:29   10.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. שוורצנגר כשהיה צעיר  
בתגובה להודעה מספר 41
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
10079 הודעות, 50 מדרגים, 99 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    18:26   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. כל הכבוד! עכשיו בקוקפיט של כחול לבן ...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Jay לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.2.16
4335 הודעות, 34 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    18:31   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. צבא היח״צ לישראל, גועל נפש, להקיא מדו״צ והמטכ״ל, מצידי שהטייס יהיה טרנסג׳נדר או אנדרוגינוס  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ובלבד שאדע שהיא/הוא/זה הגיע לתא הטייס מבלי לקבל הנחות במהלך ההכשרה בקורס הטייס.

צבא פח שיקרוס ברגע האמת, לצערי הרב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47158 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    19:42   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. מניין לך שיש הנחות כאלה. בבקשה הבא מקור מהיימן לכך.  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
ובלבד שאדע שהיא/הוא/זה הגיע לתא הטייס מבלי לקבל הנחות במהלך ההכשרה בקורס הטייס.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.18
6335 הודעות, 121 מדרגים, 242 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    19:15   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. משק כנפי ההיסטריה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


מאחל ומייחל שיהיה היום- יום שמח לעם ישראל, לארץ ישראל וכל החפץ בטובתם באמת.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הבוטח אליך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.15
3338 הודעות, 28 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    19:48   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. לא הבנתי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אם היא התקבלה כי היא טייסת מוכשרת זו לא בשורה.
אם היא התקבלה רק כי היא אישה זו בשורה רעה מאוד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
101899 הודעות, 450 מדרגים, 883 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    19:53   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מאחל לה הצלחה...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ולכל התוקפים....תרגיעו....
יש מצב שהיא תתעלה...תנו לה צ'אנס...אם לא...אני מאד מקווה שזה יפורסם ברמה כזאת .


https://www.thcendcbd.com/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמשון הגיבור3 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.5.19
5966 הודעות, 13 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    20:16   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. נקווה שהטייסת יודעת לאן טסים ולא טטוס בטעות לדרום...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ולא תיבהל מטיל סורי או אירני עף עליה....
ושלא תאבד מטוס יקר מאוד....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
breslevhead לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.2.19
884 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    20:28   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. נשים לא מתפקדות טוב במצבי לחץ הכוונה תחת אש וכדומה  
בתגובה להודעה מספר 29
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמשון הגיבור3 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.5.19
5966 הודעות, 13 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    21:47   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. הלך המטוס....  
בתגובה להודעה מספר 30
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלי-רן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.6.08
17559 הודעות, 158 מדרגים, 294 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    20:36   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. היא תטוס קדימה מצויין...השאלה מי יעשה את הרוורס  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
במבה וקולה
חבר מתאריך 9.11.17
141 הודעות
יום שבת י''א בחשון תש''פ    21:33   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. הכתב חי בסרט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
''הכוח הצבאי הישראלי נבנה מאז ומתמיד באוריינטציה הגנתית''

מישהו פה לא על הקרקע            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GaggeR לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
36509 הודעות, 302 מדרגים, 596 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ב בחשון תש''פ    01:56   10.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. טייסים וזה...  
בתגובה להודעה מספר 32
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
9628 הודעות, 99 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    22:27   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. לא ברור. היא רק מביאה את המטוס מחו''ל? לא יוצאת לקרב?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הסבר מפורט בבקשה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
20416 הודעות, 61 מדרגים, 90 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א בחשון תש''פ    22:34   09.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. אני לא מתלהב מהפמיניזם גירסת 2019 והפרוגרסיבים, אבל במקרה הזה אין לי ספק שלא עשו לטייסת הנחות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
היא מתאימה וכשירה ב 100%, לא היו מסכנים את חייה, את ביטחון ישראל ומטוס שעולה 100 מליון דולר בגלל משהו שויצו אמרו וכד'


אין חוק שאוסר לחשוב ולהיות ספקן, אז למה אנשים מאמינים בלי לבדוק?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כביש פרוש
חבר מתאריך 27.9.19
79 הודעות
יום ראשון י''ב בחשון תש''פ    01:34   10.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. ''משק כנפי ההיסטוריה''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ראאבק, לא פחות !

אלכס פישמן עף על עצמו. כולה טייסת מוכשרת שמצטרפת לקוקפיט.
ואינני. נכנס לדיון אם כן צריך טייסות או לא.

אבל משק כנפי ההיסטוריה. זה לא            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות