גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #585550 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 585550        
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:35   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

כך מפקירה המדינה את התחרות בשוק הסלולר בידי הרבנים  

 
  
תחקיר כלכליסט

כך מפקירה המדינה את התחרות בשוק הסלולר בידי הרבנים

ועדת הרבנים לענייני תקשורת, עמותה שהוקמה לפני 14 שנה, אמורה למנוע מתוכן לא ראוי להגיע אל מכשירים “כשרים”. אלא שפרוטוקולים ותכתובות שהגיעו לידי כלכליסט חושפים כי מבקר המדינה התריע כבר ב־2014 שהסכמי הוועדה עם חברות הסלולר מפלים את הצרכן החרדי ומונעים תחרות. חמש שנים אחרי, משרד התקשורת עדיין עוצם עיניים
אביאור אבו08:4412.11.19
תגיות:רבניםציבור חרדישוק הסלולרסלקוםwe4g

"מעולם לא חשבתי שזה יפגע בי אישית, ועדת הרבנים לענייני תקשורת חסמה את קו הטלפון שלי בבית. אשתי לא יכולה לחייג לבדוק מה שלום הילדים, לקוחות לא יכולים לחייג אליה. נזק אדיר ואין עם מי לדבר!!".

הציוץ הזה, כמו מאות רבים אחרים הממלאים את הרשת, יחד עם תכתובות שהגיעו לידי "כלכליסט", מתארים מציאות של מערב פרוע בשוק התקשורת החרדי ורגולטור שמעדיף לשבת על הגדר, להסתפק בתשובות סתמיות ולהותיר את הקהילה החרדית שבויה בידי שריף פנימי הפועל על פי חוקים משלו.

כדי להבין איך הסיטואציה הכאוטית הזאת מתקיימת, צריך לחזור אי אז ל־2005. אחת המהפכות הגדולות ביותר שידע שוק התקשורת היא התיקון לחוק התקשורת בנושא ניידות המספרים. התיקון אפשר לצרכן לשמור על מספר הטלפון שלו במעבר בין חברת סלולר אחת לשנייה, ובכך הגביר משמעותית את התחרות בין החברות. במקביל, התרחשה לה מהפכה לא פחות גדולה בעולם החרדי, עם הקמתה של עמותה בשם ועדת הרבנים לענייני תקשורת. מטרת העמותה הוגדרה כך: מציאת פתרונות לתקשורת "כשרה" ו"מוסרית".

אלא שבפועל, מתכתובות של מבקר המדינה ופרוטוקולים פנימיים של משרד התקשורת עולה כי הרגולטור ידע כי העמותה חתמה מול חברות הסלולר חוזים המונעים מהצרכן החרדי לנייד את מספרו באופן חופשי, ומאפשרים לה לחסום מספרים כראות עיניה. עם השנים, העמותה חרגה ממטרותיה המקוריות ונוכחותה חלחלה עמוק לתוך שוק התקשורת, ללא שום אכיפה וביקורת מצד משרד התקשורת. משרד מבקר המדינה התריע, רשם העמותות קבע שהפעילות סותרת את החוק, רשות התחרות חושדת, מאות צרכנים התלוננו, אך המערב הפרוע נמשך.

עם התפתחות הטכנולוגיה בטלפונים הסלולריים, משתמשים החלו להיחשף לאתרים ושירותי תוכן שהציבור החרדי היה מעוניין להימנע מהם, כמו אתרי הימורים ומין. ועדת הרבנים לענייני תקשורת הגדירה לעצמה שתי דרכי פעולה עיקריות על מנת למנוע את הבעיות המוסריות הנלוות לשירותי התוכן. האחת, לשכנע את הציבור להשתמש בסלולריים כשרים — מכשירים "טיפשים" שלא מחוברים לאינטרנט ולשירותי SMS, ללא מצלמה ואשר מוטבעת עליהם חותמת הוועדה כאישור. השנייה, להקים מוקד טלפוני שיאתר מספרי טלפון לא "מוסריים", שייחסמו לשימוש עבור המנויים הכשרים. העמותה הדגישה כי אין בכוונתה למנוע כל פעילות תקשורתית למעוניינים בכך וכל מטרתה למנוע הידרדרות מוסרית.

עבור שני אלה חתמה הוועדה חוזים עם כל חברות הסלולר, למעט we4g של אקספון 018 והמפעילה הווירטואלית 019 מובייל של טלזר. עיקרי ההסכם קובעים: החברות יעניקו לוועדה מספרים עם קידומות ייחודיות; יוקצו כרטיסי SIM שיוכלו להתחבר למכשירים כשרים בלבד אשר יסומנו בחותמת כשרות; לא יופצו מכשירים ואביזרים בעלי נופך דתי יהודי החורג מתנאי כשרות הוועדה; קווים כשרים יהיו חסומים מחיוג אל מספרים שתעדכן הוועדה על ידי ממשק ממוחשב; מנוי בקומה הכשרה לא יוכל לנייד מספרו אלא לקומה כשרה אחרת; ותוכניות ייעודיות למנויי המספר הכשר יהיו זולות יותר מהתוכניות לציבור הרחב, בגין צמצום השירותים.

משרד התקשורת אישר עבור החברות מה שנקרא בשוק “קומה כשרה”: טווח מספרים עם קידומת ייעודית המוקצית למסלולים ומכשירים כשרים בלבד, כמו 052-71 בסלקום ו־050-41 בפלאפון. מספרים אלה יכולים להתחבר למכשירים ולכרטיסי SIM כשרים בלבד. חברה אשר לא חתמה על הסכם עם הוועדה הסתכנה בחרם פוטנציאלי של ציבור שלם המונה כמיליון איש.

בפועל, הוועדה מנצלת את הקידומות הייחודיות כדי לוודא כי אדם מחזיק בקו ובמכשיר כשר ובכך לתייג אותו. מי שלא מתיישר עם נוהלי הוועדה, מופעלים נגדו סנקציות, שיימינג, חרם ואפליה בציבור החרדי. כך, למשל, תקנון גני הילדים של עיריית בני ברק דורש שמכשיר הטלפון של ההורים יהיה מהסוג המאושר על ידי ועדת הרבנים. גם חברת בזק מגדירה מהו טלפון כשר באתר שלה ומציינת: "במגזר החרדי יש לא מעט מוסדות חינוך שיקבלו רק תלמידים שקווי הטלפון שלהם ושל בני המשפחות שלהם הם כשרים, לפי הקידומת של הטלפון". ופרסום מספר טלפון במודעות בעיתונים? רק אם הוא כשר.

"נוהל הסותר את החוק”

שימוש לקוי נוסף שעושה ועדת הרבנים בחסות ההסכמים עם חברות הסלולר נוגע גם לחוק ניידות המספרים. לידי "כלכליסט" הגיע פרוטוקול פגישה שנערכה עוד בדצמבר 2013 בין מימון שמילה, אז סמנכ"ל פיקוח ואכיפה במשרד התקשורת והיום המשנה למנכ"ל, לבין הרב יונתן לבקוביץ, מזכיר בוועדת הרבנים מחסידות גור, שממנו עולה כי המשרד מודע לבעיית חסימת הניודים.

"בחוק יש חובת ניוד", אומר שמילה לרב, "יש פניות ציבור ש(החברות) לא מאפשרות ניוד. לטענת החברה, יש איסור של ועדת הרבנים. אם נתערב, החוק קובע, ואז יקבלו (החברות) קנס על כל סירוב ניוד". לבקוביץ משיב ומתייחס לחבילות "הכל כלול" שהחלו עם כניסתה של גולן טלקום: "כיום הפיתוי גדול, האינטרנט מוגדר כייהרג ובל יעבור. אנשים נכנסו לכשר בעבר בגלל המחיר. היה מסלול מול החרדים של כ־30 שקל, (כש)כולם שילמו כ־250 שקל. כיום ההפרש קטן, המחיר ירד ואנשים שיש להם כשר רוצים לנייד ללא כשר, רוצים סמארטפון. אם ניתן הכשר למי שנותן מחיר של 79 שקל, אז שאר החברות יעלו מחיר. המנוי חתם על מסמך שבו הוא מסכים לחסימות".

אכן, כל מנוי המצטרף לקומה הכשרה אמור לחתום על הסכם בעת הצטרפותו, בין היתר כי יוכל לנייד את מספרו רק למספר בקומה כשרה אחרת, ולא, הוא יאבד את המספר, המכשיר וכרטיס ה־SIM. אלא שזה כשלעצמו נוגד את הוראות חוק התקשורת בנוסף לעובדה שלמנוי המעוניין בקו כשר אין חלופה אחרת. זאת, מכיוון שבהסכם של הוועדה מול החברות ישנו סעיף האוסר עליהן לחתום הסכמים מול גוף כשר שאינו ועדת הרבנים, מה שמשמר את היותה של העמותה מונופול. הסכמים אלה בין החברות לוועדה נמצאים בימים אלה תחת בדיקה של רשות התחרות.


לידי "כלכליסט" הגיע מכתב ששלח ב־13 ביולי 2014 מבקר המדינה למשרד התקשורת ובו נכתב: "המשרד אינו מונע את הפעלתו של נוהל שאותו קבעו בעלות הרישיון בשיתוף עם ועדת הרבנים ולפיו בעל מכשיר כשר יוכל לעבור אך ורק מקומה (מספר, א”א) כשרה בחברה אחת לקומה כשרה בחברה אחרת. נוהל זה אינו מתיישב לכאורה עם חובת הניידות הקבועה בחוק התקשורת. גם ההסכמים עליהם מוחתמים הלקוחות סותרים את הוראות החוק. הנוהל מונע תחרות חופשית בין החברות, פוגע בלקוחות המעוניינים בשירות במסלול הכשר ומפלה אותם מול לקוחות במסלולים הרגילים".

חסימה של חצי מיליון קווים ביום

דוגמה לניצול אותם הסכמים בין הוועדה לחברות הסלולר ניתן לראות גם בכל הקשור למספרים שאותם הוועדה מחליטה לחסום באופן שרירותי, בהתאם לאינטרסים שלה.

"לא ניתן להשלים את השיחה. מנוי הטלפון שברשותך משויך לקומה הכשרה הכולל שירות סינון שיחות בפיקוח ועדת הרבנים לענייני תקשורת, שמספרה 02-5381858". הודעה זו חיכתה לכ־350 משפחות נזקקות בערב חג שני של סוכות, כאשר ניסו לחייג למספר שאליו הן רגילות לחייג מדי יום. קו זה, הפועל זה כעשור, שייך לעמותת יד עזרא ושולמית ומשמש לחלוקת מוצרי מזון לנזקקים, ונחסם בפתאומיות.

כמו עמותת יד עזרא, קווים רבים נחסמים מדי יום על ידי ועדת הרבנים, באופן גורף, ללא הנמקה, ללא התראה מראש, ללא מתן זכות טיעון ושימוע וללא הסדרה בדין. "הוועדה שולטת באגרסיביות על שוק הסלולר החרדי, רוצה להחיל את מודל צפון קוריאה, לחסום כל קשר בין הציבור החרדי לכללי", אומר גורם בציבור החרדי. "אם הם יורידו את השאלטר ביום אחד, תקום צעקה, אז הם עושים את זה בהדרגה וכל יום חוסמים עשרות אלפי מספרים נוספים וכשמגיעות תלונות, הם פותחים בצורה נקודתית".

סעיף בהסכם עם חברות הסלולר מגדיר "מספרים חסומים" ככאלו אשר השירות שניתן בהם מנוגד לרוח ההלכה והחיוג אליהם מקו כשר יהיה חסום. רשימת המספרים החסומים נמסרת על ידי ועדת הרבנים ומתעדכנת על ידיה באמצעות ממשק ממחושב המתחבר מרחוק למערכות ההנדסיות של חברות הסלולר, ללא כל אכיפה וביקורת מצדן. על פי רישיונות החברות, מנוי רשאי לבקש ניתוק שירות לא יאוחר מיום עבודה, אך בכל הקשור לשירות חסימת שיחות בקווים הכשרים, החברות לא מאפשרות ניתוק.

תיעוד של עשרות תלונות צרכנים שנשלחו לאורך השנים למשרד התקשורת על חסימות קווים שרירותיות הגיע לידי "כלכליסט". התיעוד מעלה תמונה ברורה ועגומה: החסימות הן הרבה מעבר לקווים המספקים תוכן לא מוסרי, הן הפכו למטרד של ממש.

כך, למשל, חסמה הוועדה לחיוג מטלפונים כשרים אל מספרי הטלפון של משרד התקשורת עצמו, דואר ישראל, הבנק הבינלאומי, משרדי עורכי דין, מרפאות, פעוטונים, בתי כנסת ועוד אינספור עסקים ואנשים פרטיים. כל מספר שנחשד בוועדה כלא מוסרי נחסם באופן אוטומטי וכדי לקבל אישור לפתיחתו, החברה או האדם הפרטי צריכים למלא טופס ייעודי, שיכול לשבת במשרדי הוועדה זמן ממושך עד שיקבל התייחסות. על הדרך, חוסמת הועדה בלוק רחב של מספרים הסמוכים למספר החשוד, ולוקח זמן עד לפתיחתם מחדש.


זאת ועוד, הוועדה חסמה כ־2 מיליון מספרים של חברת הטלפוניה הנייחת hallo015, שלא הגיעה להסכם מול הוועדה. המשמעות היא פגיעה של מאות אלפי שקלים בחודש לחברה, שבעבר נהנתה מתעבורה של 50 מיליון דקות, והיום היא אפילו לא מגיעה ל־10 מיליון דקות. הסיפור דומה אצל חברת טלזר 019. ברישיונות החברות נקבע כי "לא תהיה חסימה גורפת לגישה למפעיל". אף שהחברה מנהלת חילופי דברים קבועים עם הוועדה, שאליהם מכותב גם משרד התקשורת, המשרד בוחר להתעלם. לקוח שינסה לפנות למשרד התקשורת יקבל תגובה אוטומטית: "המשרד אינו מתערב בהסכמים עצמאיים הנחתמים בין ועדת הרבנים לחברות התקשורת בנושא מכשירים כשרים. הנך מוזמן לפנות לוועדת הרבנים".


הרב צבי פרידמן, ממייסדי הוועדה שייצג את הזרם הליטאי, הודיע בתחילת השנה כי הוא לא עודכן בנושא החסימות הקולקטיביות וכי הוא מתנגד לכך באופן נחרץ. התוצאה: הרב הודח מוועד העמותה.

השימוע וההתקפלות של משרד התקשורת

בנושא אחר, קווי הנייעס, המשרד ניסה כן להתערב, אך לא לטובת הצרכן. ביולי 2017 נערכה פגישה בין שלמה פילבר, אז מנכ"ל המשרד, לבין גורמים בוועדה: הרב לבקוביץ; הרב חיים לנג, מזכיר נוסף בוועדה מהציבור הליטאי; הרב עמרם הופמן, נציג העדה החרדית; ויהודה דוויק, עסקן מטעם העמותה השולט בשיווק, בהפצה ובכשרות של שוק הטלפונים הכשרים. הפגישה התקיימה תחת הכותרת "הפעלת שירותי תוכן במספרים הרגילים".

הפגישה עסקה בקווי הנייעס, קווי מידע קולי המשמשים ערוץ עבור הציבור החרדי שלא חשוף לאינטרנט, ומספקים מידע כמו שיעורי תורה, חדשות, עדכוני מזג אוויר, צבע אדום ועוד. כיום, בגין שיחות אלו נאלצת החברה הסלולרית שממנה יוצאות השיחות לשלם דמי קישור גומלין למפעיל הנייח המחזיק בקו — אגורה לדקה. חצי אגורה עובר לחברות המתפעלות את קווי הנייעס. על פי הערכות המשרד, מכניס שוק קווי המידע מיליוני שקלים בחודש. חברות הסלולר היחידות שלא מחזיקות בקו נייח הן גולן טלקום ואקספון 018, ועל כן הן היחידות שלהן לא נוצרת הכנסה בגין שיחות אלה.

בדצמבר 2017 שלח אורן מוסט, נשיא גולן טלקום, מכתב למשרד התקשורת בו טען: "יש צורך בהתערבות משרד התקשורת כדי להפסיק עיוות הפוגע קשות בכושר התחרותיות של גולן טלקום ובלקוחותיה. מצב זה יוצר עיוות כלכלי חמור שכן יש כאן ניצול לרעה של חבילת הכל כלול שייעודה אינו לשימוש סיטונאי על ידי יזמים עסקיים, שעלותו עשרות אלפי שקלים בחודש ומאות אלפי שקלים בשנה".


שנה לאחר מכן מפרסם משרד התקשורת שימוע תחת כותרת דומה לזו של הפגישה, שכן הוא סבור שישנו שימוש מופרז בדקות השיחה היוצאות אל קווי הנייעס. המשרד ביקש בשימוע לפגוע בקווים, בין היתר על ידי העברתם לקידומת 1-900 שבה נגבה תשלום עבור כל דקת שיחה. “אני מעריך שזה מכתב שהמשרד הזמין בשביל לקדם התערבות שהתבקשה על ידי ועדת הרבנים”, אומר גורם בציבור החרדי. “ההנהגה החרדית הרגישה שהיא מאבדת כוח כשמול עיניה נוצרים גיבורי תרבות חדשים מאחורי קווי הנייעס והדרך היחידה שיש להם להילחם בתופעה היא חסימות. אז הם ניסו לסגור אותם כליל מאחורי הקלעים”.


כתגובת נגד, 50 אלף חרדים חתמו על עצומה שהוגשה למשרד התקשורת בדרישה לפקח על פעילות הוועדה. רק לאחר לחץ תקשורתי ועתירה שהוגשה לבג"ץ, נזכר המשרד לשלוח טופס דרישת נתונים לחברות הסלולר בנוגע לקווי הנייעס שאותם ביקש לצמצם. לאחר קבלת הנתונים, החליט המשרד לבטל את השימועים ולהשאיר את המצב כשהיה. באותו יום חסמה הוועדה כחצי מיליון קווים.


תכתובת שהגיעה לידי "כלכליסט" חושפת כי המשרד שיתף פעולה בנושא עם גורמים בוועדה. ביוני 2018 שלח איתן כסיף, סמנכ"ל פיקוח ואכיפה במשרד, מייל לברוריה מנדלסון, סגנית היועמ"ש במשרד, שבו כתב: "היום היתה לי שיחה עם הרב לבקוביץ. לדבריו, רוב הצינתוקים באים ממספרים ברשת של.. אם טענתו נכונה, האם יש דרך חוקית לפעול מיידית באופן ממוקד מול שתי חברות אלה ולהורות להן לחדול? הן מצדן להבנתי טוענות שהמצנתקים הם לקוחות שלהן ואין להן שליטה על כך".


"צינתוקים" הם דרכם של מפעילי קווי המידע לעקוף את הצנזורה של ועדת הרבנים. על כל קו שנחסם, מוציא המפעיל למנוייו צלצול וניתוק דרך מערכת אוטומטית. מי שחוזר למספר שומע הודעה קצרה אשר מעדכנת מהו המספר החדש שאליו עבר השירות וטרם נחסם. "ההתערבות של משרד התקשורת בנושא הצינתוקים הנה חמורה שבעתיים", אומר גורם בציבור החרדי. "לא רק שמשרד התקשורת לא עושה מאומה כדי למנוע את החסימות אשר פוגעות בציבור החרדי שמתנגד לה, הוא גם שיתף פעולה עם ועדת הרבנים כדי לעצור את הדרכים שהציבור מצא לעקיפת הצנזורה".

“המשרד אינו מתערב בהסכמים”

ועדת הרבנים מתנהלת כיום באין מפריע. בספטמבר 2016 ובמרץ 2019 קבעו שני דו"חות של רשם העמותות כי בעמותה חלים פעילויות המנוגדות לחוק, כי תשובותיה לא מהימנות ובעלי התפקידים בה אינם ממלאים תפקידם כהלכה. בעקבות כך, נשלחה לעמותה התראה לפני פירוק. נכון לעתה, רשם העמותות טרם הגיש בקשה לבית המשפט לסגירת העמותה. כמו כן, בית המשפט המחוזי תל אביב צפוי להכריע בעניין חוקיות פעילותה לאחר שחברת קווי המידע "ימות המשיח" הגישה כנגד הוועדה עוד ב־2018 המרצת פתיחה, תובענה המתבררת באופן מהיר ומקוצר. דיוני ההוכחות נקבעו לדצמבר וינואר.


ממשרד התקשורת נמסר: "המשרד הנו הרגולטור שמאסדר ומפקח באופן שוטף אחר פעילות חברות התקשורת. הוועדה הנה גוף הפועל באופן עצמאי ישירות מול חברות התקשורת, והמשרד אינו מתערב בתוכן ההסכמים בין הצדדים כל עוד אינם עומדים בסתירה להוראות לפי החוק. פניות בעניין מטופלות בהתאם לסמכויות המשרד. מנוי המתקשר עם חברה בהסכם לרכישת קו כשר, מודע ומסכים לכך שהוועדה תוכל, בין היתר, לחסום שיחות ליעדים מסוימים על פי שיקול דעתה".
מוועדת הרבנים לענייני תקשורת נמסר: "הוועדה מפקחת על תקשורת נקייה ופועלת זה כ־15 שנה, כשכל פעילותה בהנחיית והכוונת גדולי ישראל ובהתייעצות עם עורכי דין המומחים בתחום התקשורת. ישנם מאות אלפי מנויים שהביעו את אמונם בהכשר ובפיקוח שנותנת הוועדה, ובחרו מרצונם החופשי לרכוש מוצרי סלולר באישורה. ועדת הרבנים דורשת מכל חברת תקשורת המעוניינת לתמוך בקומה הכשרה לעשות זאת רק לאחר שתקצה לכך קומת מספרים מיוחדת שהוקצתה לחברה על ידי משרד התקשורת וכנדרש בחוק".
מרשות התאגידים נמסר: "הרשם צפוי לקיים פגישה עם העמותה ולשקול צעדיו לגבי ההמשך". מגולן טלקום, סלקום, פלאפון, פרטנר ו־HOT mobile סירבו להגיב.

https://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3773496,00.html


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  לא חושבת שהתחקירים האלה מעניינים עכשיו מישהו.. תעלה תחקירים כמו למה מחירי השימורים עולים... חמסוניה 12.11.19 19:36 1
     תמיד לא מעניין . SE0 12.11.19 19:42 2
         אשכרה.. ריק מתוכן 12.11.19 19:47 5
     נראה שבהחלט זה מעניין את הציבור, כל תחקיר וכתבה בנושא זה מגיעה לכ20,000 צפיות. טלפוניה 12.11.19 19:52 8
         בגלל המילים רבנים/חרדים...כל העסק עם הקווים הכשרים לא משפיע ולא ישפיע עליי winter1 12.11.19 19:55 10
     חחח ביריון 12.11.19 19:56 12
  אף אחד לא מכריח אותם לקחת קו כשר, הם בוחרים בכך. זה שהרבנים בוחרים לפגוע בהם זה סיפור אחר Isrtv 12.11.19 19:44 3
     בהחלט מכריחים לרכוש - בתחקיר צויין לדוגמה שתושב בני ברק לא יכול לשלוח את ילדיו לגן העיריה אם אין לו טלפון כשר טלפוניה 12.11.19 19:53 9
         אז שלא יהיו חרדים.. תמיד אפשר לצאת .. לגן ילדים יש תנאי קבלה ומי שלא עומד בהם שלא יבוא בטענות 27סוט 13.11.19 10:29 51
     לא ממש מדויק, למי שלא יהיה קו כשר יהיו בהחלט מניעות חברתיות יהודי-פשוט 12.11.19 19:55 11
         אני אחדד, לא *המדינה* מכריחה (הכתבה פה משום מה נגד המדינה, ולא נגד מי שהפך את הדת למסחטת כספים מציבור מאמיניו) Isrtv 12.11.19 20:09 20
             כן, זו המדינה מכריחה - כי לפי החוק כל אזרח רשאי לעבור עם מספרו לכל מסלול. טלפוניה 12.11.19 20:25 23
                 כשהמדינה מנסה לאכוף חוק כלשהו על הציבור החרדי בעניין פנים-חרדי, אתם ממהרים לצעוק גוואלד. זבוב על הקיר 13.11.19 09:57 48
                     אין צורך בשום אכיפה אקטיבית של המדינה - בסך הכל שלא יאשרו לחברות התקשורת לצפצף על החוק. טלפוניה 13.11.19 10:10 49
  כחרדי אני יכול להגיד שהוועדה מטעם עצמה הזאת מזיקה מאד לציבור החרדי אעופה אשכונה 12.11.19 19:44 4
  טלפון כשר הפך למטרד , כל היום פרסומות וצינתוקים פשוט 12.11.19 19:48 6
     הגרופים של הועדה - אולי תגיבו לגופו של תחקיר יסודי ומקיף של כלכליסט? לא נמאס לכם מתגובות (שקריות) לגופו גולש? טלפוניה 12.11.19 19:51 7
         להגיד ש#פשוט משקר שיש לו פרסומות וצנתוקים באמצע הלילה, זה לגופו של גולש פר אקסלנס. חלף הזמן 12.11.19 20:08 19
             בדיוק על השקר הזה עלי, שאתה חוזר עליו שוב ושוב אני מדבר טלפוניה 12.11.19 20:29 24
                 אתה מייחס לי דברים שלא נאמרו פה, זה שקר גס. חלף הזמן 12.11.19 20:41 27
  כמחזיק קו כשר בנוסף לרגיל. עץ זית 12.11.19 19:56 13
  פיהוק משה גמבום 12.11.19 19:58 14
  יש את זה ביותר שנאה ליהודים?מדוע לא חוקרים להיכן עוברים התקציבים של מרכזי רבין ופרס?את מי אברהם 12.11.19 19:59 15
     שנאה ליהודים? ביריון 12.11.19 20:00 17
  במקום להתלונן כל הזמן ולפתוח עוד ועוד אשכולות זרוק את המכשיר הכשר לפח ביריון 12.11.19 19:59 16
     אני לא ''ממציא אשכולות'' - אני מעלה ידיעות חדשותיות. טלפוניה 12.11.19 20:32 25
         מכתב ביריון 12.11.19 20:37 26
             אין ספק? טליה רמת גן 12.11.19 21:04 33
                 את צודקת. כתבתי זאת לפני ההסבר שלך. אתקן. ביריון 12.11.19 21:05 34
     הוא מתלונן כל הזמן כי הוא מתפרנס מקו צינתוקים, לא כי הוא לא מרוצה מהטלפון הכשר שלו. טליה רמת גן 12.11.19 20:55 31
         תודה על ההסבר ביריון 12.11.19 20:57 32
  ''אני אכפיף את עצמי לרבנים ואז אתלונן שאני כפוף להם''. noel 12.11.19 20:07 18
     יותר בכיוון:'' אני אטריד אנשים יום ולילה בצנתוקי ספאם ואז אבכה שהמוטרדים שכרו מישהו שיחסום אותי'' חלף הזמן 12.11.19 20:09 21
     מכפיף לרבנים בתנאים מסויימים, ואז באים עסקים ומשתלטים כאשר הרבנים מתנגדים לפעילות העסקנים טלפוניה 12.11.19 20:46 28
     ''אני אטריד אנשים שמכפיפים עצמם לרבנים ואז אתלונן שהרבנים לא נותנים לי להתפרנס מלהטריד אותם'' טליה רמת גן 12.11.19 21:06 35
         מדוייק +++ יצמח פורקניה 12.11.19 21:11 36
         טליה - מתבקש שתמחקי את השקר והלשון הרע שאת כותבת עלי - מומלץ שתגיבי לגופו של התחקיר. טלפוניה 12.11.19 21:14 37
  התגעגענו טלפוניה. חלף הזמן 12.11.19 20:10 22
  טלפוניה היקר, בעקבות הנחיית פקע''ר אתה זכאי ליום חופש. אם הבוס שלך מכריח אותך לפרסם גם היום מתכנת 12.11.19 20:49 29
  הטרול הידוע חזר יצמח פורקניה 12.11.19 20:54 30
  למה זה עניין של המדינה? Big Joe 12.11.19 21:14 38
     תקרא את התחקיר - יש הוראות חוק שמאפשרות למי שמעוניין להתנתק מהכשרות של העסקנים. טלפוניה 12.11.19 21:32 39
  פעם אחת ולתמיד תסביר לנו חסדי ה' 12.11.19 21:59 40
     רק לדוגמה: ללא מספר כשר לא תוכל לשלוח את ילדיך לגן עיריה במודיעין עילית או בבני ברק טלפוניה 12.11.19 22:44 42
     זה לא הסבר חסדי ה' 13.11.19 09:16 46
         אתן לך סקירה קצרה על ההיסטוריה של הטלפון הכשר. טלפוניה 13.11.19 09:43 47
             רדיו וטלויזיה בשידור חי, פתוחים בקווים הלא כשרים במס' רגיל אלעדי 13.11.19 10:31 52
                 לא אמרתי שבטלפונים הרגלים ללא גישה לאינטרנט הכל מושלם, אלא שהבעיה האקוטית שגרמה להקמת הועדה - לא קיימת היום טלפוניה 13.11.19 10:34 53
  אל תתייחס לתגובות העוינות. איש ונוב לו 12.11.19 22:13 41
     אכן, אינני מתייחס לבוטים האנושיים של הועדה, שלא עונים לגופם של דברים ומכשירים כל פשע באמירה ''יש צינטוקים'' טלפוניה 13.11.19 00:00 43
         אתה יכול להתלונן לאחד המנהלים על תגובות שמגיבות לגופו של גולש Yoel 13.11.19 00:23 44
             איפה מתבצעת הפניה למנהלים? טלפוניה 13.11.19 08:02 45
  כתבה אנטישמית. אבות אבותינו מסרו את נפשם במשך 3000 שנה על דברים שכאלו! 27סוט 13.11.19 10:28 50

   
   
חמסוניה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.4.15
2187 הודעות, 49 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:36   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. לא חושבת שהתחקירים האלה מעניינים עכשיו מישהו.. תעלה תחקירים כמו למה מחירי השימורים עולים...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


כדאי לכם לדרג אותי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SE0 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.5.15
1845 הודעות, 37 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:42   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תמיד לא מעניין .  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
רק גורם לכולם להגיד לטלפוניה לעזוב אותנו . הוא מתחיל להיות כמו הקווים שלו והצינטוקים .

חבל שרק בצינטוקים הוא נחסם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ריק מתוכן
חבר מתאריך 23.4.19
355 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:47   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אשכרה..  
בתגובה להודעה מספר 2
 

אין לי טלפון כשר, אבל נכנסתי כי זה היה נראה שהניק הפרסומי "טלפוניה" הוא נגד חרדים, אבל אז הבנתי למה הוא מספים.. מסכן מי שמקבל את הצינתוקים האלה לטלפון הכשר שלו.. אני באמת מזהה פה יכולת התמדה מרשימה בקידום האינטרס העסקי שלו, וכול האמצעים כשרים..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:52   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. נראה שבהחלט זה מעניין את הציבור, כל תחקיר וכתבה בנושא זה מגיעה לכ20,000 צפיות.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
10142 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:55   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. בגלל המילים רבנים/חרדים...כל העסק עם הקווים הכשרים לא משפיע ולא ישפיע עליי  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47337 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:56   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. חחח  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Isrtv לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
8255 הודעות, 38 מדרגים, 57 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:44   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אף אחד לא מכריח אותם לקחת קו כשר, הם בוחרים בכך. זה שהרבנים בוחרים לפגוע בהם זה סיפור אחר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:53   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. בהחלט מכריחים לרכוש - בתחקיר צויין לדוגמה שתושב בני ברק לא יכול לשלוח את ילדיו לגן העיריה אם אין לו טלפון כשר  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
וישנם עוד דוגמאות רבות לחרמות ואלימות שסובל מי שלא רוכש טלפון שעבורו העסקנים מקבלים פרוטקשן


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
27סוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
12624 הודעות, 85 מדרגים, 164 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ו בחשון תש''פ    10:29   13.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. אז שלא יהיו חרדים.. תמיד אפשר לצאת .. לגן ילדים יש תנאי קבלה ומי שלא עומד בהם שלא יבוא בטענות  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי-פשוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.8.18
1134 הודעות, 10 מדרגים, 19 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:55   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. לא ממש מדויק, למי שלא יהיה קו כשר יהיו בהחלט מניעות חברתיות  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Isrtv לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
8255 הודעות, 38 מדרגים, 57 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:09   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אני אחדד, לא *המדינה* מכריחה (הכתבה פה משום מה נגד המדינה, ולא נגד מי שהפך את הדת למסחטת כספים מציבור מאמיניו)  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:25   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. כן, זו המדינה מכריחה - כי לפי החוק כל אזרח רשאי לעבור עם מספרו לכל מסלול.  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
אבל משרד התקשורת בוחר להתעלם מהחוק.
בכתבה נחשף תעוד פגישה של סמנכ"ל משרד התקשורת שבו הוא אומר ברור - הכשלת הניודים של המבקשים לעזוב את הקומה הכשרה איננה חוקית.
גם מבקר המדינה פנה בנושא הזה למשרד התקשורת וציין שעליהם לאכוף את החוק.

כך כן, המדינה היא אשמה בנושא הזה.
פקידים ממשרד התקשורת שבטוחים שהם מעל החוק ולא ממלאים את תפקידם - לאכוף את החוק בנושא התקשורת בישראל


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
3388 הודעות, 27 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ו בחשון תש''פ    09:57   13.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. כשהמדינה מנסה לאכוף חוק כלשהו על הציבור החרדי בעניין פנים-חרדי, אתם ממהרים לצעוק גוואלד.  
בתגובה להודעה מספר 23
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום רביעי ט''ו בחשון תש''פ    10:10   13.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. אין צורך בשום אכיפה אקטיבית של המדינה - בסך הכל שלא יאשרו לחברות התקשורת לצפצף על החוק.  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  
אין שום צורך בלשלוח יחידות יס"מ למאה שערים בשביל לאכוף את חוק ניידות המספרים.
בסך הכל המדינה צריכה *לא* לומר לחברות שאפשר לעבור על החוק בנושא הזה.

אגב - המדינה לא צריכה לאכוף כאן חוק על חרדים, אלא על חברות התקשורת.


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אעופה אשכונה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.3.18
1660 הודעות, 33 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:44   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. כחרדי אני יכול להגיד שהוועדה מטעם עצמה הזאת מזיקה מאד לציבור החרדי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הדעה הרווחת בציבור היא נגד הוועדה.
כשהיא קמה היו לה כוונות טובות כיום יש שם מסחרה שנשלטת ע"י בעלי עניין והרבה כסף ושוחד מתגלגל שם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.9.17
7421 הודעות, 60 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:48   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. טלפון כשר הפך למטרד , כל היום פרסומות וצינתוקים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גם ב1 בלילה.בלתי נסבל.עברתי לטלפון טרף            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:51   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. הגרופים של הועדה - אולי תגיבו לגופו של תחקיר יסודי ומקיף של כלכליסט? לא נמאס לכם מתגובות (שקריות) לגופו גולש?  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלף הזמן
חבר מתאריך 25.12.16
3312 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:08   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. להגיד ש#פשוט משקר שיש לו פרסומות וצנתוקים באמצע הלילה, זה לגופו של גולש פר אקסלנס.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:29   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. בדיוק על השקר הזה עלי, שאתה חוזר עליו שוב ושוב אני מדבר  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
התגובות החוזרות והנשנות שלך שבהן אתה מאשים אותי באופן אישי בעבירות על החוק - דבר שהוא שקר מוחלט הן עבירה על התקנון.
אני חושב שהמנהלים צריכים להזהיר אותך בנושא הזה.
ניתן לכתוב ולטעון כל דבר לגופו של עניין, אבל אתה בוחר להגיב לגופו של גולש ולהאשים אותי בהאשמות שהן שקר מכוער.

אחזור שוב - לא צינטקתי, לא מצנטק - צינטוק למי שלא נרשם איננו חוקי.
יחד עם זאת - מי שגורם לצינטוקים, זאת אותה ועדת רבנים שרשם העמותות קבע שהיא מועלת במליוני ש"ח שמוברחים לכיסים פרטיים.
כן, אלו המושחתים שאתה מגן עליהם בחירוף נפש. גם תוך דיבה ולשון הרע כלפי גולשים אחרים.


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלף הזמן
חבר מתאריך 25.12.16
3312 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:41   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אתה מייחס לי דברים שלא נאמרו פה, זה שקר גס.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
ואינך ראוי להמשך תגובה מצידי פה ובכלל. לא אעזור לך לקדם את עניינך האישיים והבזויים, ברוטר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עץ זית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.12.15
1249 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:56   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. כמחזיק קו כשר בנוסף לרגיל.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

כמות הספאמרים שם גדולה


אין שום יאוש בעולם כלל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משה גמבום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.6.13
2811 הודעות, 24 מדרגים, 47 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:58   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. פיהוק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


None are more hopelessly enslaved than those who falsely believe they are free


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.6.16
10675 הודעות, 55 מדרגים, 53 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:59   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. יש את זה ביותר שנאה ליהודים?מדוע לא חוקרים להיכן עוברים התקציבים של מרכזי רבין ופרס?את מי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הם מפרנסים? מי מקבל שם משכורות במיליונים?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47337 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:00   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. שנאה ליהודים?  
בתגובה להודעה מספר 15
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47337 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    19:59   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. במקום להתלונן כל הזמן ולפתוח עוד ועוד אשכולות זרוק את המכשיר הכשר לפח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וקנה לך איזה טלפון שתרצה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:32   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אני לא ''ממציא אשכולות'' - אני מעלה ידיעות חדשותיות.  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
בנתיים רק אתמול התפרסמה כתבה שהתברר בה שלזרוק את המכשיר הכשר לפעמים זה כולל אפילו מעבר דירה.
במודיעין עילית לא ניתן לרשום את הילדה לגן אם להורים אין טלפון כשר.

כאשר הנושא רלוונטי למאות אלפי אזרחים, ועכשיו מתפרסם תחקיר מקיף שמראה את שיתוף הפעולה ביודעין של משרד התקשורת עם העבריינות (תוך כדי שהוא יודע שזאת עבריינות) - יש בהחלט עניין להעלות את הנושא ולפרסם אותו.

לדוגמה פרוטוקול מדהים שבו סמנכ"ל משרד התקשורת אומר ברור שהנושא לא חוקי, מבקר המדינה שפונה למשרד התקשורת על אזלת ידו בטיפול - אבל פקידי המשרד מסרבים לבצע את תפקידם ולאכוף את החוק


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47337 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:37   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 12.11.19 בשעה 21:05 בברכה, ביריון
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טליה רמת גן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.17
890 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    21:04   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. אין ספק?  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
נסה לשאול אנשים שמחזיקים קו כשר מה יותר מפריע להם, חסימות מספרים של ועד הרבנים או קוי צינתוק של תרומות\נייעס חרדי.

מימיי לא שמעתי בעל קו כשר שמתלונן על חסימה של מספרים ע"י ועד הרבנים. כן שמעתי שמתלוננים על קוי הצינתוקים שהם חוסמים.


מה ההיגיון בלגייס למילואים עו"ד בכיר רק על מנת להושיב חייל בכלא? כמה זה עולה לנו ומי אחראי על המחדל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47337 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    21:05   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. את צודקת. כתבתי זאת לפני ההסבר שלך. אתקן.  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טליה רמת גן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.17
890 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:55   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הוא מתלונן כל הזמן כי הוא מתפרנס מקו צינתוקים, לא כי הוא לא מרוצה מהטלפון הכשר שלו.  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
הבעיה היא שרק מי שלא מחזיק קו כשר יכול להזדהות עם המאבק שלו, ככה שזה די מיותר לנהל את המלחמה שלו ברוטר.

לדעתי הוא גם צריך להוסיף גילוי נאות שהוא נגוע בדבר. אם היו כאן נציגים של חברת סלקום שעוסקים בפרסום כל כתבה מכפישה שעולה על אחד המתחרים שלהם, לא היה הגיוני לחייב אותם להודיע שהם מגיבים מטעם?


מה ההיגיון בלגייס למילואים עו"ד בכיר רק על מנת להושיב חייל בכלא? כמה זה עולה לנו ומי אחראי על המחדל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
47337 הודעות, 265 מדרגים, 429 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:57   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. תודה על ההסבר  
בתגובה להודעה מספר 31
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
noel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1099 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:07   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ''אני אכפיף את עצמי לרבנים ואז אתלונן שאני כפוף להם''.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


עונים על סקרים, משפיעים על החברה וארגונים ומרוויחים כסף!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלף הזמן
חבר מתאריך 25.12.16
3312 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:09   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. יותר בכיוון:'' אני אטריד אנשים יום ולילה בצנתוקי ספאם ואז אבכה שהמוטרדים שכרו מישהו שיחסום אותי''  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:46   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מכפיף לרבנים בתנאים מסויימים, ואז באים עסקים ומשתלטים כאשר הרבנים מתנגדים לפעילות העסקנים  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  
תראה בתחקיר - הרב צבי פרידמן, ממיסדי העמותה יצא באופן ברור וחד נגד פעילות העסקנים.
בתחקיר של כיכר השבת רואים שגם שאר הרבנים של העמותה לא קשורים / מתנגדים לפעילות העסקנים https://www.kikar.co.il/332516.html

הרב עמרם אופמן אפילו אמר (תשמע את ההקלטה בלינק לכיכר השבת) שמזכיר הועדה, יונתן לבקוביץ העיף את הרבנים ועושה בעמותה כרצונו.

אז על איזו הכפפה לרבנים אתה מדבר?

חוץ מזה, שגם מי שהכפיף עצמו לרבנים, ואלו היו באמת רבנים ולא עסקנים שנקבע בדוחות של רשם העמותות שהם מועלים במליונים - עדיין זכותו של כל אזרח להחליט שהוא מפסיק להכפיף את עצמו - בפרט שיש חוק מפורש שמאפשר את להתנייד עם מספר הטלפון לכל מסלול שהוא.


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טליה רמת גן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.17
890 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    21:06   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. ''אני אטריד אנשים שמכפיפים עצמם לרבנים ואז אתלונן שהרבנים לא נותנים לי להתפרנס מלהטריד אותם''  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  


מה ההיגיון בלגייס למילואים עו"ד בכיר רק על מנת להושיב חייל בכלא? כמה זה עולה לנו ומי אחראי על המחדל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יצמח פורקניה
חבר מתאריך 21.10.14
414 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    21:11   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. מדוייק +++  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  
תגובה מצויינת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    21:14   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. טליה - מתבקש שתמחקי את השקר והלשון הרע שאת כותבת עלי - מומלץ שתגיבי לגופו של התחקיר.  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלף הזמן
חבר מתאריך 25.12.16
3312 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:10   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. התגעגענו טלפוניה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מתכנת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.12.13
572 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:49   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. טלפוניה היקר, בעקבות הנחיית פקע''ר אתה זכאי ליום חופש. אם הבוס שלך מכריח אותך לפרסם גם היום  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הוא עובר על החוק.

צור איתי קשר ואני אעזור לך אם נדרשים אמצעים משפטיים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יצמח פורקניה
חבר מתאריך 21.10.14
414 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    20:54   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. הטרול הידוע חזר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ברוכים הבאים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.05
166606 הודעות, 368 מדרגים, 439 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    21:14   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. למה זה עניין של המדינה?  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    21:32   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. תקרא את התחקיר - יש הוראות חוק שמאפשרות למי שמעוניין להתנתק מהכשרות של העסקנים.  
בתגובה להודעה מספר 38
 
  
משרד התקשורת יודע שהתנהלותו איננה חוקית (מפרוטוקולים של פגישות שהועלו בתחקיר).
משרד התקשורת היה צריך לתת קנסות של עשרות אלפי ש"ח לחברות התקשורת בכל פעם שהם מונעים ממנוי להתנתק ולעזוב את הפיקוח של העסקנים.

גם מבקר המדינה פנה למשרד התקשורת ואמר לו שהנחיותיו בנושא ניוד מספרים כשרים איננו עולה בקנה אחד עם הוראות החוק.

אתה צודק בהחלט - זה לא עניין של המדינה, ולכן לא ברור מדוע משרד התקשורת מתערב בנושא הזה ומאפשר לחברות התקשורת לצפצף על החוק בנושא זה.

אם חברת התקשורת לא תתן לך להתנייד עם מספרך - משרד התקשורת יקנוס אותה במקום בעשרות אלפי ש"ח.
מנויי הקומה הכשרה זכאים לכך שהחוק יגן גם עליהם, ושהרגולטור שאוכף את החוק בכל מקרה דומה אחר, יאכוף אותו גם במקרה הזה.


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חסדי ה'
חבר מתאריך 27.8.17
131 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    21:59   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. פעם אחת ולתמיד תסביר לנו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
למה צריך קו כשר. אני נחשב בציבור הדתי וואלה לא מבין. אחד הדברים המפגרים שיש .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    22:44   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. רק לדוגמה: ללא מספר כשר לא תוכל לשלוח את ילדיך לגן עיריה במודיעין עילית או בבני ברק  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חסדי ה'
חבר מתאריך 27.8.17
131 הודעות
יום רביעי ט''ו בחשון תש''פ    09:16   13.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. זה לא הסבר  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  
תסביר למה הציבור החרדי בכללתו צריך את זה. אני מכיר חרדים וגם במשפחה שלי יש חרדים עם מספר כשר. חוץ מהסיבות כמו שנתת לא קיבלתי סיבה הגיונית שורשית יותר. לא בא להקניט רק להבין ולהחכים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום רביעי ט''ו בחשון תש''פ    09:43   13.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. אתן לך סקירה קצרה על ההיסטוריה של הטלפון הכשר.  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
בעבר, בתחילת שנות ה2000 שוק התקשורת היה כמעט ללא רגולציה.
שירותי תועבה ניתנו במספרים רגילים.
היו שיחות של הימורים, היית מחייג ובסוף החודש מקבל חשבונית מנופחת בלי לדעת.
אז החלו להכניס את האינטרנט (הלא מסונן כלל) למכשירי הטלפון.

הדברים יצרו צורך בהקמת טלפון ללא תועבה, וללא החור בכיס ממספרים שאתה אפילו לא יודע שיחייבו אותך - וכך נולד הטלפון הכשר.

עם השנים, משרד התקשורת טיפל בעצמו בבעיות אלו לכלל האוכלוסיה.
שיחות תועבה היום אסורות בקידומת שאיננה 1919 (שחסומה לכלל המדינה, פותחים רק בבקשה פרטנית של מי שמעוניין לקבל את השרותים)
שיחות יקרות מבלי שאתה יודע עליהם - שירותי הפרימיום הוסדרו, והיום אין מצב שאתה מחוייב בלי שמודיעים לך קודם על התעריף.

והועדה שקמה בשביל לתת פתרון לציבור החרדי (לפני שמשרד התקשורת טיפל בנושא) סטתה ממטרתה המקורית - במקום לחסום תועבה והימורים הם החלו בחסימות משיקולים עסקיים של העדפת מקורבים וכו'

והציבור נותר כבול ולא מאפשרים לו להשתחרר מהמסלול שבו עסקנים גורפים מליונים על גב הציבור.


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלעדי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.2.15
8987 הודעות, 102 מדרגים, 197 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ו בחשון תש''פ    10:31   13.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. רדיו וטלויזיה בשידור חי, פתוחים בקווים הלא כשרים במס' רגיל  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
בנוסף תבהיר שאתה מתנגד לחסימת הסמסים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום רביעי ט''ו בחשון תש''פ    10:34   13.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. לא אמרתי שבטלפונים הרגלים ללא גישה לאינטרנט הכל מושלם, אלא שהבעיה האקוטית שגרמה להקמת הועדה - לא קיימת היום  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש ונוב לו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.18
2998 הודעות, 35 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ד בחשון תש''פ    22:13   12.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. אל תתייחס לתגובות העוינות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אני מאמין לך, יש לי אח חרדי
שמצוי בתוככי החברה הזאת
וסובל אף הוא מהם.

תמשיך בפרסומים כגון זה
בתקווה שיום יבוא והענין יסודר אחת ולתמיד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום רביעי ט''ו בחשון תש''פ    00:00   13.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. אכן, אינני מתייחס לבוטים האנושיים של הועדה, שלא עונים לגופם של דברים ומכשירים כל פשע באמירה ''יש צינטוקים''  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yoel
חבר מתאריך 31.3.19
670 הודעות
יום רביעי ט''ו בחשון תש''פ    00:23   13.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. אתה יכול להתלונן לאחד המנהלים על תגובות שמגיבות לגופו של גולש  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
לדוג׳ תגובה 30. יזהירו או ירחיקו את מי שמגיב בצורה כזו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלפוניה
חבר מתאריך 18.4.18
237 הודעות
יום רביעי ט''ו בחשון תש''פ    08:02   13.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. איפה מתבצעת הפניה למנהלים?  
בתגובה להודעה מספר 44
 
  
שולחים הודעה פרטית?


דוח רשם העמותות ותחקירי דה מרקר וגלובס על ועדת הרבנים בלינק זה: https://shorturl.at/hYZ28


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
27סוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
12624 הודעות, 85 מדרגים, 164 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ט''ו בחשון תש''פ    10:28   13.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. כתבה אנטישמית. אבות אבותינו מסרו את נפשם במשך 3000 שנה על דברים שכאלו!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות