גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #586357 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 586357        
גדותן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.8.19
748 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    18:03   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שלי יחימוביץ': ''אני מתכוונת לחזור לתקשורת''  

בקיץ האחרון החליטה שלי יחימוביץ' לפרוש מהחיים הפוליטיים, למרות שהצהירה בעבר כי היא מתכננת להישאר בפוליטיקה שנים ארוכות. היום (ו'), התארחה חברת הכנסת לשעבר אצל גלית ואילנית, וסיפרה על התחושות שלה בעקבות האירועים הביטחוניים של השבוע האחרון, "אחרי פסק זמן נפשי ומעשי, בו התנתקי מהאקטואליה ומהוויה הכל-כך אינטנסיבית של להיות חלק מזה כל הזמן, זה היה שבוע שכבר לא יכולתי לעמוד מנגד", סיפרה יחימוביץ', "פתאום הרגשתי מעורבות, רציתי לדעת מה קורה, הרמתי טלפונים לאנשים שאני מכירה מתוך המערכת וכן היה לי חשוב לדעת מה המשמעות של המהלך הזה".

מה את יודעת שאנחנו לא?
"את מה שאני יודעת שאתן לא אני לא אוכל לחלוק. אני כן יכולה להגיד שהייתי חברה הרבה שנים בוועדת חוץ וביטחון וגם הייתי חשופה לסודות כיו"ר האופוזיציה. בהאא אבו אלעטא זה שם ששמעתי מדי פעם, אבל אני לא אגיד ששנתי נדדה בלילות כי חשבתי שצריך לחסל דווקא את הפרסונה הזאת. אני כן יודעת עד כמה מורכב ואיזה עבודה מודיעינית ומבצעית צריך להשקיע כדי שיהיה אפשר לבצע חיסול ממוקד שכזה. לכן, אני מאמינה, וודאי לרמטכ"ל ולראש השב"כ ואפילו לראש הממשלה שהפעולה הזו הייתה נקודתית. כן הייתה לה השפעה מרחיקת לכת על המערכת הפוליטית.

הייתה חזית אחידה בתחילת השבוע וכולם אמרו שאין לזה קשר למצב, הפוליטי אבל אז התחילו להישמע קולות אחרים.
"לכל מעשה שהוא מעשה בטחוני יש השלכות פוליטיות, בטח בתקופה רגשה כזו. אם זה היה ערב בחירות, אז בוודאי שההשפעות היו עוד יותר מרחיקות לכת. אי אפשר לנתק את זה, גם אם הפעולה היא פעולה ביטחונית טהורה ומשיקולים טהורים. אגב לטעמי, לפגוע באופן ממוקד באדם שהוא באמת מפגע שמהווה סכנה לביטחונה של מדינה ישראל זה דבר הרבה יותר מוסרי מלהפיל פצצה על בניין של 5 קומות. לכן, אין לי התנגדות למעשה הזה, למרות שצריך לשקול את ההשלכות שלו. במקרה הזה, נראה לי שהנחיצות של הפעולה הייתה גבוהה. בסופו של יום, אני גם מאמינה שלא יהיו לזה השפעות מרחיקות לכת על המצב הפוליטי".

מה הפתרון לטווח ארוך? כולם מדברים על העניין המדיני, אבל זה לא קורה.
"את ממש צודקת. צה"ל חזק ומיומן עם יכולות מדהימות, אבל זה לא תחליף למדיניות. יש תחושה, לא תחושה אלא עובדה, שבמשך שנים מאוד ארוכות אין דרג מדיני שמנסה לייצר איזשהו פתרון. עכשיו יש ממשלת ימין, אני רוצה לשמוע את הפתרון של ממשלת הימין, את הפתרון הימני, אבל הוא לא קיים. אין שום אופק מדיני, אין שום ניסיון להגיע לאיזשהו הסכם ומכל הסיפור הזה יצא מצב מאוד מאוד אבסורדי בו החמאס הם הבחורים הטובים. הפגיעה בג'יהאד האסלאמי הייתה בגלל שהם לא אפשרו להגיע להסדרה עם החמאס. אני רק מזכירה שעד לא מזמן חמאס היה ארגון הטרור שצריך לחסל מהבסיס ומהיסוד ולמגר אותו, לכן יש כאן הרבה מאוד צביעות בשיח הזה. בלי פתרון מדיני כלל אזורי בחסות ארה"ב, מדינות אירופה והמדיניות הערביות לא יהיה סוף לסבבים האלה. ולא משנה כמה אנחנו בוטחים בצה"ל וכמה אנחנו מאמינים בו, זה לא הפתרון".

יחימוביץ' סיפרה כי כיום, היא לא מרגישה שהטייטל 'חברת כנסת' חסר לה, "לא נעים לי להגיד אבל זה בכלל לא חסר לי. הייתי מאוד שלמה עם הצעד הזה והוא היה אחרי תהליך ארוך, אבל הייתי בטוח שיהיו לי רגשי חרטה אבל אני חייבת להגיד שהם לא קיימים. אני עובדת נורא קשה, מגיל נורא צעיר, בלי הפוגות ובלי טיול אחרי צבא וכנראה שהייתי מאוד זקוקה לזה".

האג'נדות שלך הרי בוערות בך, עם כל מה שקורה כאן בחודשים האחרונים, את לא מרגישה משהו?
"אני חושבת שגם לאנשים כמוני, שהולכים כל הזמן עם הלפיד ביד, מגיע בגיל מסוים לנוח קצת. אני מגלה את הקסם והשלווה הנפשית שבהתנתקות, אפילו בכוח לפעמים. לצערי השבוע זה היה קצת קשה, אבל ברור לי שאחזור לזה".

תחזרי לאן? לכנסת?
"לא נראה לי שאחזור לפוליטיקה. אם אני אחשוב שיש סיכוי כזה זה יפגע בתחושת החופש שלי".

מי שבסופו של דבר בא ואמר ליחימוביץ' ואמר לה שהגיע הזמן להפסיק עם הפוליטיקה היה בנה, "הוא אמר לי משפט אכזרי, הוא אמר לי 'מיצית את היכולת שלך לשנות בצורה דרמטית את התמונה. ברור שתעשי עבודה טובה אם תישארי, אבל זה לא מספיק. יאללה אמא, תנוחי קצת'".

הבנת אותו ישר?
"הילדים שלי קוראים אותי, הם חלק מכל התהליכים והם מבינים ממש את הניואנסים. זה היה משפט מכונן, שהכריע בשביל את הכף".

יחימוביץ' לא הסתירה את אכזבתה בכל מה שקשור לייצוג נשי בכנסת, "מבחינת ייצוג נשי הלכנו אחורה, יש רגרסיה מזעזעת. לפעמים יש נשים שאומרות 'אני לא פמיניסטית' וכו' אבל רבאק, תגידו תודה לכל הפמיניסטיות שבזכותן יש לכן בכלל זכות לבחור, ללמוד באוניברסיטה, זכות להתפרנס, זכות לא להיאנס. אלה דברים נורא בסיסיים שלא היו, הם קרו רק בעקבות המאבק הפמיניסטי שעוד לא נגמר. רק ב-15 אחוז ממשקי הבית יש שוויון בנטל בחלוקת הנטל במטלות המשפחתיות".

יחימוביץ' סיפרה כי מאז שפרשה מהכנסת, קיבלה לא מעט הצעות לחזור לתקשורת, "ביום שהודעתי שאני פורשת קיבלתי 13 הצעות טובות ואמרתי לכולם 'חכו'. אני כן מתכוונת לחזור, אני מתכוון לייצר לעצמי תמהיל שגם יהיה מספק, גם יאפשר לי להשפיע וגם יאפשר לי להמשיך בחיים הטובים שאני קצת טועמת מהם עכשיו".

https://mobile.mako.co.il/tv-galit_and_ilanit/articles/Article-661e4e664bf6e61027.htm?Partner=rss&utm_source=mivzakimnet&utm_medium=xhtml&utm_campaign=mivzakimnet

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  קחי איתך גם את עופר שלח...רק נזק יש ממנו מוסא 15.11.19 18:10 1
     אפשר לפתוח עצומה ''להחזיר את שלח לערוץ הספורט'' cf7 15.11.19 18:25 4
         החונטה התקשורתית מגייסת תגבורות נבל עשור 15.11.19 18:36 7
             היא הבינה שאנשי תקשורת משפיעים על המדינה הרבה יותר מפוליטיקאים... קונטרס הספקות 16.11.19 19:18 19
     שלח פרלמנטר מצוין. לך תבקש מרגב זהר ביטן לפרוש פרחים לחג 15.11.19 18:31 6
         שלח הוא היועץ סתרים של לפיד מוסא 15.11.19 18:45 9
         איך אני מדמיין את סתיו שפיר צורחת כרגלה כשדרנית בערוץ הספורט... המיוחד בדרכו 15.11.19 18:58 10
             חחחח ענק cabrital 15.11.19 21:51 17
  האשה הזאת היא כמו הטרמינייטור ! חייל 73 15.11.19 18:24 2
  לחונטה גושן 15.11.19 18:25 3
  השב''כ צריך לבדוק אם ואיך קיבלה האזרחית יחימוביץ' מידע מסווג ועוד בטלפון סקופיה 15.11.19 18:27 5
  אני משוכנע שהיא תהיה עיתונאית אובייקטיבית, ללא משוא פנים או אג'נדה...למרות כל היא לא פוליטיקאית Spook 15.11.19 18:38 8
     היא אף פעם לא הייתה כזו. מבט צלול 15.11.19 19:40 14
  לכי לאלף עזאזל ואל תחזרי גם לא בחלום UnderTaker 15.11.19 19:21 11
  ואיך מקבלים אותה חזרה? בקומבינה? Spike 15.11.19 19:34 12
  מה? חסרות טיפשות? מבט צלול 15.11.19 19:39 13
  כלומניקית מתל אביב מסי פרגוסון 15.11.19 19:41 15
  מבין אותה.. היא רוצה לקבוע מה קורה פה במדינה פרופט 15.11.19 19:55 16
  על אף שאני לא מתומכיה, מעריך אותה מאוד. בהצלחה! רקומר 16.11.19 01:16 18

מוסא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.10
1856 הודעות, 14 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    18:10   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. קחי איתך גם את עופר שלח...רק נזק יש ממנו  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
cf7
חבר מתאריך 26.3.19
399 הודעות
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    18:25   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אפשר לפתוח עצומה ''להחזיר את שלח לערוץ הספורט''  
בתגובה להודעה מספר 1

ערכתי לאחרונה בתאריך 15.11.19 בשעה 18:34 בברכה, cf7

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
נבל עשור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.19
972 הודעות, 7 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    18:36   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. החונטה התקשורתית מגייסת תגבורות  
בתגובה להודעה מספר 4

קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
2607 הודעות, 28 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ח בחשון תש''פ    19:18   16.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. היא הבינה שאנשי תקשורת משפיעים על המדינה הרבה יותר מפוליטיקאים...  
בתגובה להודעה מספר 7

פרחים לחג לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.4.19
1689 הודעות, 36 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    18:31   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. שלח פרלמנטר מצוין. לך תבקש מרגב זהר ביטן לפרוש  
בתגובה להודעה מספר 1

מוסא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.10
1856 הודעות, 14 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    18:45   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. שלח הוא היועץ סתרים של לפיד  
בתגובה להודעה מספר 6

ויש לו נתח לא קטן בכך שאין היום ממשלת אחדות..אצלו "רק לא ביבי..רק לא חרדים" כנראה זורם בעורקים....

המיוחד בדרכו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.6.19
1110 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    18:58   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. איך אני מדמיין את סתיו שפיר צורחת כרגלה כשדרנית בערוץ הספורט...  
בתגובה להודעה מספר 6

משחק כדורגל בין מכבי ת"א להפועל כסייפה במסגרת גביע המדינה

הפרשנית סתיו שפיר: "למה משחקים פה רק גבריםםםםםםם?!? למה גם נשים וטרנסים לא משחקים?!? למה מכבי משחקת בחולצות צהובות?!? אני דורשת שהם ישחקו בפאקינג ב<span style='color:#ff8000;;font-weight:bold;'>ם<span style='color:#ff8000;;font-weight:bold;'>םםםםם כמוני!
למה בשירת המנון, במקום את 'התקווה' הגזעני, שישמיעו את השיר שלי - "צרחה של סתיו אחת" של זוהר ארגוב הזבל?!?
ו"למה מכבי מובילה 5-0 על כסייפה?!? זה לא פראייררררר!!! לא מעניין אותי ששתיהן בהתאמה הן מליגת העל וליגה ב', הערבים חייביםםםםםםםםםם לנצחח!!! זה גזעני ופאשיסטי!!!!" https://rotter.net/forum/Images/oranis/angry.gif</br></br></span>

cabrital לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.9.08
2848 הודעות, 28 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    21:51   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. חחחח ענק  
בתגובה להודעה מספר 10

תן מבלי לזכור, קבל מבלי לשכוח!

חייל 73 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.3.18
3775 הודעות, 84 מדרגים, 164 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    18:24   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. האשה הזאת היא כמו הטרמינייטור !  
בתגובה להודעה מספר 0

לא ניתן להיפטר ממנה !!

גושן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.3.19
2026 הודעות, 13 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    18:25   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לחונטה  
בתגובה להודעה מספר 0

סקופיה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.4.08
14775 הודעות, 158 מדרגים, 314 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    18:27   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. השב''כ צריך לבדוק אם ואיך קיבלה האזרחית יחימוביץ' מידע מסווג ועוד בטלפון  
בתגובה להודעה מספר 0

Spook לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.12.12
14723 הודעות, 105 מדרגים, 206 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    18:38   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אני משוכנע שהיא תהיה עיתונאית אובייקטיבית, ללא משוא פנים או אג'נדה...למרות כל היא לא פוליטיקאית  
בתגובה להודעה מספר 0

מבט צלול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.7.18
1394 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    19:40   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. היא אף פעם לא הייתה כזו.  
בתגובה להודעה מספר 8

UnderTaker
חבר מתאריך 2.4.12
6119 הודעות
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    19:21   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. לכי לאלף עזאזל ואל תחזרי גם לא בחלום  
בתגובה להודעה מספר 0

____________________מְק֤וֹם הַמִּשְׁפָּט֙ שָׁ֣מָּה הָרֶ֔שַׁע וּמְק֥וֹם הַצֶּ֖דֶק שָׁ֥מָּה הָרָֽשַׁע׃

Spike לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.14
11520 הודעות, 31 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    19:34   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ואיך מקבלים אותה חזרה? בקומבינה?  
בתגובה להודעה מספר 0

מבט צלול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.7.18
1394 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    19:39   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מה? חסרות טיפשות?  
בתגובה להודעה מספר 0

מסי פרגוסון
חבר מתאריך 25.8.19
543 הודעות
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    19:41   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. כלומניקית מתל אביב  
בתגובה להודעה מספר 0

שחושבת שהשמש זורחת לה מהחרוז של ''זורחת''.

No Farm No Food

פרופט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.5.17
3253 הודעות, 20 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ז בחשון תש''פ    19:55   15.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. מבין אותה.. היא רוצה לקבוע מה קורה פה במדינה  
בתגובה להודעה מספר 0

מהכנסת אי אפשר

רקומר
חבר מתאריך 8.7.19
132 הודעות
יום שבת י''ח בחשון תש''פ    01:16   16.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. על אף שאני לא מתומכיה, מעריך אותה מאוד. בהצלחה!  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות