גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #586755 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 586755        
עמבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.11.17
3238 הודעות, 52 מדרגים, 103 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ט בחשון תש''פ    23:38   17.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

רוטשילד הפלשתיני: הכירו את חאלד סבעאווי, הפלשתיני שסוחר בקרקעות המדינה ביהודה ושומרון.  

 
  
הכירו את חאלד סבעאווי, איש נדל"ן קנדי שהבין שמדינת ישראל לא מתכוונת לעשות סדר בזמן הקרוב במה שמוגדר שטחי B ביהודה ושומרון * אז אם אתם מוגדרים פלשתינים, כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר האינטרנט המרהיב של חברת 'טאבו' ולרכוש לעצמכם בית של 100 מ"ר, על דונם קרקע, עם משכנתה של 1,200 שקלים לחודש (אם תשלמו במזומן התענוג יעלה לכם כ-700,000 שקלים!) * אבל זה לא הכול – המחיר כולל רישום "מסודר" בטאבו הפלשתיני שהוקם מתחת לאפנו לפני חמש שנים * אפשר לעצור את זה ברגע אחד, אם מדינת ישראל תעשה מה שעשו לפניה ותסיים את הליך רישום הקרקעות. לפני שהן ייגמרו

שיטוט קצר באתר האינטרנט של חברת הנדל"ן הפלשתינית "טאבו", מעביר אותך לרגע ליקום מקביל; יקום שלא קיימת בו מצוקת דיור. ב"טאבו" תוכלו לקנות בית צמוד-קרקע של 100 מ"ר על מגרש של דונם במרחק חצי שעה מירושלים במחיר של דירת חדר בבאר שבע. אבל רק אם אתם פלשתינים. האתר בהיר וצבעוני ומציע תהליך קצר ותכליתי: בחר את הבית שלך באחד משלושת הפרויקטים של החברה; בחר את דגם הבית ואת רמת הפיתוח הסביבתי, וכל מה שנשאר הוא רק לשלם. בתמורה מובטח לכם "סטנדרט בנייה גבוה והבטחה לרישום מוסדר ובעלות על הקרקע במנהל רישום המקרקעין של מדינת פלשתין".

גם לפלשתינים המתגוררים בחו"ל יש אפשרות להשתתף במפעל "גאולת האדמות". "בוא לרכוש היום את האדמה שלך בפלשתין", מפצירה הכותרת הראשית של האתר באנגלית. "דונם אדמה במחיר אפשרי, רישום מוסדר ותשתיות, והכול החל מ-430 דולר לחודש ". אם מישהו חושב שמדובר בסך הכול ב"דיור בר השגה", החברה דואגת להבהיר באתר מעל לכל ספק מהי מטרתם האמיתית של הפרויקטים שהיא משווקת. תחת הלשונית "כתבו עלינו" האתר מצטט את העיתונות הבינלאומית המפרגנת שמסבירה באהדה כי "טאבו" הוא הרבה מעבר למיזם נדל"ני. "מטרת הפרויקט היא לקבוע עובדות בשטח באמצעות הקמת קהילות פלשתיניות לפני שישראל תבנה התנחלויות", נכתב בעיתון "פורבס" האמריקני. "הפלשתינים יכולים להשיג באמצעות הפרויקט שלוש מטרות: להצהיר הצהרה פוליטית, לשפר תנאי דיור ולהרוויח נכס מניב בגדה המערבית", קובע אתר הידיעות רויטרס. דף הפייסבוק של החברה מפרט עוד יותר ומבהיר מעל לכל ספק את מטרת-העל: "הגנה על אדמות פלשתין מפני השוד הבלתי חוקי".

לא בכדי בוחרת "טאבו" להקים פרויקטים רק בשטחי B הנמצאים בשליטה משותפת לישראל ולרשות. הבנייה הפלשתינית איננה זקוקה לאישור ישראלי, מכיוון שלא מדובר בפעילות ביטחונית. כך קובעים עובדות בשטח. מגבים אותן באמצעות רישום, כביכול מוסדר, ברשות המקרקעין הפלשתינית, משתלטים על אדמות ומונעים רצף טריטוריאלי בין היישובים הישראליים. כך למשל אחד מהמיזמים של "טאבו" נמצא בסמוך ליישוב עמיחי שבגוש שילה ופוגע בצורה קשה בתחושת הביטחון של התושבים. היישוב הפלשתיני החדש שמוקם בחצר האחורית של עמיחי נושק לקו המתאר של היישוב. הפיתוח הפלשתיני כולל כבישים ברמה גבוהה ותשתיות שלא רואים כמותן בדרך כלל בכפרים הערביים, מתפרש על השטח, חונק את היישוב, מונע אפשרות עתידית להתרחב וגם חיבור לרצף היישובים היהודיים.

טבעת חנק

מי שעומד מאחורי הפרויקטים של "טאבו" הוא חאלד סבעאווי, איש עסקים קנדי ממוצא פלשתיני שמשפחתו גורשה במלחמת הקוממיות מהכפר סלמה שמצפון ליפו. אחרי נדודים בכמה מדינות ברחבי הגלובוס השתקעה המשפחה בקנדה והפכה לאימפריית נדל"ן. לאחר הסכמי אוסלו החל סבעאווי האב, שהקים את החברה, להשקיע גם ביו"ש ובעזה. הבן חאלד, שירש את העסק, החל בעשור האחרון להקים פרויקטים רבים בשטחי הרשות, חלקם נחשבים יוקרתיים. "טאבו" הוא פרויקט "עממי" מבחינת המחירים וקהל היעד. אולם מכיוון שכל זה נקשר גם באידאולוגיה לאומית, לא פלא שסבעאווי הפך למעין "רוטשילד" פלשתיני. ואכן, התבטאויותיו מראות כי העניין הלאומי ו"הבטחת אדמות העם הפלשתיני" מעניינים אותו לא פחות מכסף. מתברר שפלשתינים רבים היושבים בחו"ל משקיעים במיזמים של סבעאווי ממניעים אידאולוגיים. הרכישה שמאפשרת רישום במנהל המקרקעין הפלשתיני הופכת כביכול את הקרקעות הללו, שמעמדן לא ברור, לפרטיות בבעלות פלשתינית.

כך, במעין הזדחלות איטית, סבעאווי מצליח להעביר שטחים ביו"ש הנמצאים בשליטה משותפת, שכיום אין להם מעמד ברור מבחינת בעלות, לידיים פרטיות. גם בחירת האזורים שבהם מוקמים הפרויקטים אינה אקראית. ישנה עדיפות ברורה לתאי שטח בין יישובים יהודיים, כמו למשל באזור גוש יישובי שילה. הרעיון של סבעאווי הוא לשבור את הרצף ולהקשות על הרחבת ההתיישבות. ואכן, סבעאווי שהתראיין בעבר כמה פעמים לעיתון "הארץ" אמר מפורשות כי המטרה העיקרית המנחה אותו בהשקעותיו היא "להגן על אדמה פרטית שאינה רשומה מפני סכנת השתלטות ישראלית".

עידו מאושר, יו"ר ועד היישוב עלי, המכיר את הנושא לעומק ועוקב כבר זמן מה אחרי פעילות "טאבו", מוטרד מהעניין מההשלכות הביטחוניות, אולם בעיקר מכך שנכסי מדינה חומקים להם בלא מפריע ובלי שאיש יאמר מילה. "מעבר לקרבה הפיזית ליישובים היהודיים, דבר המהווה סיכון מצד עצמו, יש פה בעיה גדולה בהרבה מבחינה עקרונית", הוא אומר. "את הבעיה הביטחונית עוד אפשר לפתור מבחינה נקודתית באמצעות צו אלוף פיקוד להפסקת עבודות, מכיוון שמדובר בשטח B שבו השליטה הביטחונית משותפת לרשות ולצבא. אבל הבעיה הגדולה יותר היא איבוד השטחים הפתוחים. הפלשתינים יכולים כיום לבנות כמה שהם רוצים ואיך שהם רוצים בשטחי A, אך הם מתעקשים דווקא להתרחב בתוך שטחי B, ולא צריך להיות גאון בשביל להבין מדוע. זו השתלטות זוחלת בסגנון 'חומה ומגדל', של קביעת עבודות בשטח והם עושים זאת כי הם מבינים שתהיה לזה משמעות גדולה מאוד אולי כבר בעתיד הקרוב".

גורם נוסף המעורב במעקב אחר פעולות "טאבו", וביקש להישאר בעילום שם, אומר כי ברשות מבינים כי גם ההתיישבות וגם המצב הביטחוני יביאו את ישראל, במוקדם או במאוחר, להצהיר על כוונה להחיל את החוק הישראלי ביו"ש, אם באמצעות סיפוח מלא או חלקי. ההשתלטות הזוחלת שמתבצעת מנסה לקבוע עובדות לקראת יום פקודה.

"אנחנו נמצאים בתקופה היסטורית של הכרעה חשובה. הישראלים עוד לא הפנימו אבל הפלשתינים כבר קוראים את המפה", אומר הגורם. "ברשות רואים את ההכרה של האמריקנים בירושלים וברמת הגולן ואת ההצהרות של נתניהו על סיפוח בקעת הירדן, ומבינים שזה רק עניין של זמן. אמרו שההכרה האמריקנית בירושלים תביא לפתיחת מלחמה במזרח התיכון – והנה אנחנו פה. הכלבים נובחים קצת אבל בסוף השיירה עוברת. הפלשתינים רואים את זה ומבינים שגם הכרזה על סיפוח לא תערער את היציבות. הדבר היחיד שעדיין מונע מהצעד הזה לקרות הוא הפחד הישראלי מההשלכות. את ההיסוס הזה הם ממנפים כרגע בשביל לקבוע עובדות בשטח ולהגדיל את היקף האדמות הפרטיות, והם עושים זאת בחוכמה וביעילות רבה.

"סבעאווי מבין שהדרך שלו יעילה הרבה יותר מכל פעולת טרור או פיגוע: התרחבות, חניקת היישובים היהודיים באמצעות טבעות חנק פלשתיניות ושבירת הרצף בין היישובים תוך מניעת אפשרות ליצור גושי התיישבות – זהו מפעל ההתנחלות שלהם".

"חאלד סבעאווי הוא הארכיטקט של סלאם פיאד, מי שהיה ראש הממשלה הפלשתיני וכתב את 'תוכנית השורשים הפלשתינית' המדברת על חיבור הכפרים הפלשתיניים באמצעות תשתיות, בנייה ושטחים חקלאיים. כך קובעים עובדות ויוצרים רצף טריטוריאלי. בין היישוב מגדלים שממזרח לצומת תפוח ליישוב אש קודש שליד שילה מפריד קילומטר וחצי שאפשר היה לסלול אותו וליצור רצף. זה לא נעשה ושני היישובים נותרו מבודדים. הפלשתינים זיהו את המצב וכעת הם בונים בטירוף בדיוק בתא השטח הזה. הם יכלו לבנות באותה מידה במקומות קרובים בהרבה ליישובים שלהם, אבל הבחירה לא הייתה מקרית. הם עושים את כל זה בחסות החוק שהרי מדובר בשטח B, שבו לישראל אין יכולת אכיפה על חוקי בנייה של פלשתינים. המון נורות אדומות היו אמורות להידלק, אבל משום מה למעלה עדיין מתעלמים".

זמן להחלטה עקרונית

הרקע לאזלת היד המתוארת לא נמצא בהסכם אוסלו, אלא בעובדה שעד היום מדינת ישראל לא ערכה תהליך מסודר של הסדר מקרקעין ביו"ש, תהליך שמטרתו לבצע חלוקה לשטחים וחלקות ולקבוע את הבעלות על כל אחת מהן. הסדר מקרקעין הוא תהליך ארוך, סבוך ויקר שמנסה להתחקות למצוא רישומים המוכיחים מי היו הבעלים על הקרקע. העות'מאנים ששלטו במרחב הזה עד למלחמת העולם הראשונה קבעו כללים פרימיטיביים מאוד בנוגע לשאלת הגבולות בין חלקות והבעלות על הקרקע. לא פעם הסימונים היו סלעים ועצים, עצמים שמטבע הדברים עשויים להשתנות, מה שהופך אותם לבלתי קבילים בתקופה המודרנית.

לאחר מלחמת העולם הראשונה והחלת המנדט הבריטי על ארץ ישראל, החלו הבריטים בהליך מסודר של הסדרת מקרקעין בכל הארץ, ובכלל זה ביהודה ושומרון. כך החלו להירשם בצורה מסודרת חלקות ושטחים בבעלות פרטית וכן שטחים בבעלות המדינה. עם סיום המנדט ויציאת הבריטים נמשכה העבודה על הסדרת המקרקעין בידי ישראל בתחומי ישראל הקטנה, ובידי הירדנים ביהודה ושומרון. הירדנים המשיכו למפות ולסמן עד למלחמת ששת הימים שבה שחררה ישראל את אזורי יו"ש. בנקודת הזמן ההיא הירדנים הגיעו להסדרה של 30% משטחי יו"ש בלבד. במילים אחרות: 70% משטחי יו"ש עדיין אינם מחולקים לגושים וחלקות ואין קביעה מדינתית מקובלת בנוגע למעמדם ולשאלה אם מדובר בבעלות פרטית או באדמות מדינה.

ישי חמו, רכז הפעילות של תנועת "רגבים", מסביר כי מדובר בוואקום שהרשות הפלשתינית מזהה ונכנסת אליו, במסגרת מאמצים נוספים שלה להשתלטות על שטחים לקראת הקמת מדינה פלשתינית ויצירת היסטוריה ונרטיב לאומי שיתמכו בכך.

"סבעאווי מבין שהדרך שלו יעילה הרבה יותר מכל פעולת טרור או פיגוע: התרחבות, חניקת היישובים היהודיים באמצעות טבעות חנק פלשתיניות ושבירת הרצף בין היישובים תוך מניעת אפשרות ליצור גושי התיישבות – זהו מפעל ההתנחלות שלהם".

"מיד לאחר מלחמת ששת הימים הוציאה ישראל צו האומר כי השהייה של הכוחות הישראליים בשטחי יו"ש היא זמנית", מסביר חמו. "הגישה הזאת כמובן ייתרה מבחינה הגיונית את המשך התהליך היקר והסבוך של הסדרת מקרקעין ביהודה ושומרון. זאת הייתה החלטה הגיונית מצד אחד, שהרי הסדרת מקרקעין היא הליך שלרוב מקודם בידי גורם מדינתי קבוע. מצד שני, אנחנו רואים שגם הבריטים שידעו שהם ישהו בשטח באופן זמני בלבד לתקופת המנדט, וגם הירדנים שנכנסו לאחר מכן לשטח ללא הסכמה בינלאומית חוקית, עמסו על עצמם את ההליך הזה. הוויתור של ישראל יצר ואקום שלתוכו נכנסה הרשות הפלשתינית ויזמים כמו סבעאווי. עומדות קרקעות שכביכול אין להן אבא ואימא, וזה מתכון קלאסי שבו כל דאלים גבר.

"בעשרות השנים שחלפו מ-67' לא היה לוואקום הזה משמעות", ממשיך חמו, "אבל בערך מ-2014 מבינים ברשות הפלשתינית שבהעדר כל תיעוד קודם, יש פה הזדמנות פז לשכתב את ההיסטוריה, ליצור עובדות בשטח ולהפוך ליחידים שיקבעו מה מעמד הקרקעות. לפני חמש שנים הקימה הרשות את רשות המקרקעין שלה ומאז היא מתחילה להסדיר ולרשום ככל העולה על רוחה. אז לכאורה הרישום הוא נטול משמעות וסמכות, מה גם שההליך שהם נוקטים רחוק מלעמוד בסטנדרטים המקובלים. מצד שני, בהיעדר כל תיעוד מסודר אחר, לא הזוי בכלל שאפילו בית משפט ישראלי יקבל את הרישומים הללו כחוקיים. במקום שבו איש אינו עושה שום צעד, הניסיון מלמד שמי שקובע עובדות בשטח, הן אלה שתתקבלנה בסוף כמובנות מאליהן. הסכנה היא שאם בעתיד תתגלע מחלוקת בנוגע לשטחים הללו, הרישום בטאבו הפלשתיני יהפוך לאסמכתה קבילה בהיעדר כל אסמכתה אחרת. זה אולי נשמע הזוי, אבל מבחינה משפטית זה הנייר הכי קרוב להיות רציני".

מה הפתרון למצב?

"הפתרון הוא כמובן החלטה מדינית על יציאה להסדר קרקעות ביו"ש. זו החלטה שתגיע רק כפועל יוצא של החלטה מקדימה על סיפוח או החלת החוק הישראלי ביו"ש. במילים אחרות: המפתח נמצא בידיו של ראש הממשלה. במציאות הפוליטית הנוכחית, שבה עוד אין ממשלה וזהותו של ראש הממשלה הבא טרם ידועה, אין משמעות לדיון הזה. עם זאת, מדובר בנושא שחייבים לתת עליו את הדעת מהרגע שבו הפלשתינים החליטו ליזום, ולהיכנס לוואקום".

אחרי 53 שנים, נראה לך שיש סיכוי שבממשלה ילכו למהלך כזה?

"אין ספק שההעדפה להתעלם מהסטטוס הלא ברור של הקרקעות ביו"ש הייתה טעות קריטית של כל ממשלות ישראל. מצד שני, גם הקונספציה השלטת שלפיה זה רק עניין של זמן עד שישראל תצא מיו"ש השתנתה. קמה פה התיישבות. ישנם צרכים ביטחוניים שאי אפשר לתת להם מענה ללא הישארות בשטח. דווקא משום כך אני אופטימי. גם אם לא יהיה סיפוח מחר בבוקר, לעצם ההכרזה שאנחנו ביו"ש על מנת להישאר יש משמעות. כך קרה בנושא ההכרה בירושלים וכך קרה עם חוק הגולן. האמריקנים אמנם הכירו רק בשנה האחרונה, אך התהליך החל עשרות שנים לפני כן. כרגע העבודה העיקרית היא להציף את הנושא שוב ושוב כדי לגרום למקבלי ההחלטות אצלנו לומר דברים ברורים.

"נהוג לחשוב שמדינת ישראל קמה ב-1948, אך זה לא נכון. מדינת ישראל קמה ב-1897, בקונגרס הציוני הראשון בבאזל. שם הרצל ייסד את מדינת היהודים. אני מאמין שכך גם יקרה בעניין הזה".

http://www.olam-katan.co.il/%D7%9B%D7%AA%D7%91%D7%95%D7%AA/item/5996-%D7%A8%D7%95%D7%98%D7%A9%D7%99%D7%9C%D7%93-%D7%94%D7%A4%D7%9C%D7%A9%D7%AA%D7%99%D7%A0%D7%99


עוצמה יהודית - ימין. מאמין. אמין.


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  רשע יכין צדיק ילבש לבוב 17.11.19 23:41 1
  מאוד מדאיג מקווה שהאמונים על ביטחוננו עם עולם 17.11.19 23:43 2
     האמונים על ביטחוננו ויתרו מזמן על יו''ש. עמבה 17.11.19 23:47 5
  מישהו פה נרדם בשמירה rabi jakob 17.11.19 23:44 3
  ואנשים ממשיכים להצביע לביבי Abc 17.11.19 23:45 4
     שוב הקישקוש של ''רק לא ביבי''. אם גנץ יהיה רוה''מ, הוא יספח מייד את שיטחי C, נכון? ביחוד כשעופר JackAren 18.11.19 00:40 10
     נכון. עדיף להצביע לגנץ ולמשותפת. eli19 18.11.19 02:37 11
         אכן, עדיף שגנץ יקים ממשלה חלשה עם המשותפת, והליכוד יתרענן קצת באופוזיציה, כדי שייזכר מה זה ימין יוסף כץ 18.11.19 08:44 21
     גנץ בכלל רוצה להיפרד מיו״ש.... BOSS 18.11.19 05:13 14
  יש לאכלס ובהקדם כל קרקע פנויה, פרי הדר 17.11.19 23:50 6
  אם רק הליכוד היו בשלטון ולא באופוזיציה TheTruth 17.11.19 23:51 7
  די עם הכתבות האלה parker 18.11.19 00:00 8
  כמה מטומטמים אנחנו יכולים להיות?? הקרן להשמדת ישראל לא בוחלת באמצעים להרס המדינה יאצק 18.11.19 00:27 9
     הכתבה היא על הסמרטוטיות של ביבי, לא על הקרן. יוסף כץ 18.11.19 08:45 22
  לא יאומן הם שודדים לנו את המדינה בפנים,זה הזוי הם עשו להם טאבו כבר ועושים בשטחים Brasilver 18.11.19 04:19 12
  בסוף נושמד אהרון5 18.11.19 04:36 13
     כאשר יש כזה סוס טרויאני, פרי הדר 18.11.19 07:46 16
  פה נשאלת השאלה, מדוע נלחמים בנוער הגבעות? kidi 18.11.19 05:29 15
  הפסקתי לקרוא במילה ''פלסטיני''- אין דבר כזה Gtamar 18.11.19 08:21 17
     כאשר שלושת רבעי מהעולם שותף לשקר הזה פרי הדר 18.11.19 08:28 18
  ויהי בימי ביבי הסמרטוט, האויבים הרימו ראש, והיהודים נסוגו אחור, והסמרטוט היה חדל אישים. יוסף כץ 18.11.19 08:33 19
  רישום מוקדם היה עוזר? mikak 18.11.19 08:43 20
  כתבה מתישה toncor 18.11.19 09:18 23

   
   
לבוב
חבר מתאריך 3.11.19
193 הודעות
יום ראשון י''ט בחשון תש''פ    23:41   17.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. רשע יכין צדיק ילבש  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עם עולם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.10.07
3213 הודעות, 30 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ט בחשון תש''פ    23:43   17.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מאוד מדאיג מקווה שהאמונים על ביטחוננו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יפעלו בהקדם כדי לעצור זאת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.11.17
3238 הודעות, 52 מדרגים, 103 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ט בחשון תש''פ    23:47   17.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. האמונים על ביטחוננו ויתרו מזמן על יו''ש.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  


עוצמה יהודית - ימין. מאמין. אמין.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
rabi jakob לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.12.12
2710 הודעות, 21 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ט בחשון תש''פ    23:44   17.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מישהו פה נרדם בשמירה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Abc לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.7.14
6594 הודעות, 55 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ט בחשון תש''פ    23:45   17.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ואנשים ממשיכים להצביע לביבי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
JackAren לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.1.09
9300 הודעות, 59 מדרגים, 118 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    00:40   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. שוב הקישקוש של ''רק לא ביבי''. אם גנץ יהיה רוה''מ, הוא יספח מייד את שיטחי C, נכון? ביחוד כשעופר  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
שלח, השמאלן הפרו-פלשתינאי הידוע, מנהל את כפיפו, יאיר לפיד?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli19 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.13
13937 הודעות, 74 מדרגים, 127 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    02:37   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. נכון. עדיף להצביע לגנץ ולמשותפת.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
לא מבין את ההיגיון העקום שלכם.

ביבי לא מספיק ימני, אז תצביעו למפלגה מימין שתחשק אותו. מה אתם תוקפים אותו?! גנץ יהיה יותר טוב?!

ממש אידיוטי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
9930 הודעות, 45 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    08:44   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אכן, עדיף שגנץ יקים ממשלה חלשה עם המשותפת, והליכוד יתרענן קצת באופוזיציה, כדי שייזכר מה זה ימין  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
הליכודניקים צריכים קצת ייבוש באופוזיציה "לצורך בקרה ושיפור השירות".

עדיף חצי שנה ממשלת שמאל חלשה, ואחר-כך עשר שנים ממשלת ימין נורמאלית.

ולא, עוד עשר שנים של ביבי הסמרטוט העלוב, שהקים לנו כאן מדינה ערבית.
בכל יום של ביבי אנחנו מפסידים עוד מאה דונם אדמה.


הכותב הוא פלשתיני-יהודי. (מי שאבותיו שכנו בארץ לפני 1917 נחשב פלשתיני)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BOSS לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
4123 הודעות, 57 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    05:13   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. גנץ בכלל רוצה להיפרד מיו״ש....  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרי הדר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.16
1069 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ט בחשון תש''פ    23:50   17.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יש לאכלס ובהקדם כל קרקע פנויה,  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הערבים עושים צעדים בעשורים האחרונים,שהשלכותיהם ההרסניות יהיו על הדורות הבאים. כל גבול אפשרי כבר
נחצה.
הגיע הזמן להתיר ולהפשיר את הקרקעות לרוצים לבנות ולהבנות. וכך בע"ה.יפתרו שתי בעיות בו זמנית. מצוקת הדיור והשתלטות הערבחם על כל חחקת אבמה פוריה.
הלוואי ומי שיכול לעשות יקח על עצמו את המשימה הקדושה הזו.
תודה על הבאת הידיעה הקשה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
TheTruth לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.17
6915 הודעות, 30 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ט בחשון תש''פ    23:51   17.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אם רק הליכוד היו בשלטון ולא באופוזיציה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
parker
חבר מתאריך 30.5.18
1751 הודעות, 21 מדרגים, מינוס 10 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    00:00   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. די עם הכתבות האלה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הרי כולם יודעים שביבי עסוק בעשור האחרון במצבי חירום ולא מתעסקים בטפל כרגע כמו חמאס או חיזבאללה או בתי חולים או פקקים או נהריים או כל בולשיט אחר.. מצב חיקום אומרים לכם.. טיבי דיבר בערבית בכנסת צריך לעצור הכל ולנסוע לכנסת ולהסית את סמוטריץ איוב קרא רגב כץ ביטן אמסלם לקלל את אמא שלוווווו למה מה זה פה קרחנההההה וואלה יופי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאצק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.15
8957 הודעות, 99 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    00:27   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. כמה מטומטמים אנחנו יכולים להיות?? הקרן להשמדת ישראל לא בוחלת באמצעים להרס המדינה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
9930 הודעות, 45 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    08:45   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. הכתבה היא על הסמרטוטיות של ביבי, לא על הקרן.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  


הכותב הוא פלשתיני-יהודי. (מי שאבותיו שכנו בארץ לפני 1917 נחשב פלשתיני)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Brasilver לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.8.17
6148 הודעות, 21 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    04:19   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. לא יאומן הם שודדים לנו את המדינה בפנים,זה הזוי הם עשו להם טאבו כבר ועושים בשטחים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
האלה כאילו בשלהם בונים בתים סוללים כבישים ומה לא בזמן שהמתנחלים מקימים פחון מגיע גדוד והורס אותו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
51500 הודעות, 220 מדרגים, 384 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    04:36   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. בסוף נושמד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


רוצה להציל את העולם? שאל אותי כיצד: https://t.me/realaharon5


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרי הדר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.16
1069 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    07:46   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. כאשר יש כזה סוס טרויאני,  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
אם לא יקום דבר ועכשיו, מבלי לבחול באף אמצעי.זה החשש הגדול ביותר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kidi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
10053 הודעות, 80 מדרגים, 149 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    05:29   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. פה נשאלת השאלה, מדוע נלחמים בנוער הגבעות?  
בתגובה להודעה מספר 0
 

האדמה שלנו מהבטחה לא צריכים כלום
תנו לנו ליישב אותה!


ותחזינה עינינו בשובך לציון ברחמים. הנה הנה משיח בא


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gtamar לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.12.13
2118 הודעות, 12 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    08:21   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. הפסקתי לקרוא במילה ''פלסטיני''- אין דבר כזה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


מעדכן אתכם בחידושים שבעולם הרכב. אשמח לדירוג חיובי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרי הדר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.16
1069 הודעות, 22 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    08:28   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. כאשר שלושת רבעי מהעולם שותף לשקר הזה  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
הוא רוקם עור וגידים והופך למפלצת.
וזה מה שקורה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
9930 הודעות, 45 מדרגים, 76 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    08:33   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. ויהי בימי ביבי הסמרטוט, האויבים הרימו ראש, והיהודים נסוגו אחור, והסמרטוט היה חדל אישים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הכותב הוא פלשתיני-יהודי. (מי שאבותיו שכנו בארץ לפני 1917 נחשב פלשתיני)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mikak לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.2.16
1505 הודעות, 21 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    08:43   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. רישום מוקדם היה עוזר?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 18.11.19 בשעה 08:48 בברכה, mikak
 
זה לא שהחוק היה מאפשר לרשום את הקרקע על שם יהודים/ ישראלים...
בשנות ה70 סיווגו את כל הקרקעות ביו"ש שלא מעובדות כ"אדמות מדינה", את רובן גם רשמו בטאבו ע"ש מדינה. כל השאר מסווג כ"אדמות פרטיות" (או "סקר") ומי שיכול לרשום אותם בטאבו זה רק מי שיכול להוכיח בעלות שזה בדכ מי שעיבד את הקרקע במשך שנים לפני 67 (או שהיה בקרקע במשך 30 שנה בלי שהורו לו להתפנות), בכל מקרה לרוב זה יהיה ע"ש ערבי שחי באזור.

קרקעות שרשומות ע"ש יהודים באיו"ש זה מרכישות בכסף- "אדמות יהודים" שנרכשו לפני 48 ו"רכישות ישראליות" שרכשו אחרי 67.

צריך לשנות את החוק וכל אדמה שמסווגת כפרטית אבל אין מי שיכול להוכיח בעלות ו/או לא בא לרשום אותה במשך תקופה מסויימת תירשם גם היא כאדמות מדינה ואז יהיה אפשר לעשות איתה משהו. בכל מקרה בשטחי B זה ממש בעיה כי אין לנו שם שליטה אזרחית :/            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
toncor
חבר מתאריך 25.2.16
476 הודעות
יום שני כ' בחשון תש''פ    09:18   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. כתבה מתישה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות