גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #586963 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 586963
נעם בנעט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.8.16
681 הודעות, 16 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ' בחשון תש''פ    19:46   18.11.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

קריק-טור(ון): כשהעורך סוגר את הדלת, הקריקטורה תתפרסם בחלון הפייסבוק  

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 18.11.19 בשעה 20:50 על-ידי Maya (גלובל)

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

"שום קריקטורה על העלאת מחירים!"
"אמרו לי במפורש לא לכתוב שום דבר על עליית מחירי הבנזין. אני משתף כאן את זה. זה לא הודפס בעיתון 'ארמאן' בשבת האחרונה" כך צייץ מהדי אחמדיאן, קריקטוריסט איראני, שפרסם את הקריקטורה ברשתות החברתיות.

ד"ר יוסי מנשרוף, מומחה לאיראן, אומר כי ארמאן הוא מהעיתונים החשובים ברפובליקה האסלאמית של איראן שהיה מקורב בימי חייו של הנשיא לשעבר איתאללה האשמי רפסנג'אני (מת בן 82 ב-2017), הנחשב ליריב מר של המנהיג העליון, עלי ח'אמנאי. ביקורת מעיתון זה אינה חריגה העיתון אף ביקר את תמיכת המשטר האיראני בסוריה וקרא לנשיא סוריה, בשאר אל-אסד - דיקטטור.

הקריקטוריסט שמתאר אזרח איראני שנחנק מתדלוק רכבו, מוחה נגד ההנחיות של "המועצה לפיקוח על התקשורת", של אנשי אנשי ח'אמנאי. ההנחיות כוללות איסור מפורש לפרסם קריקטורות בעד מחאת הדלק.

בישראלית - דמיינו שעמוס בידרמן, קריקטוריסט של עיתון הארץ, יריב של ראש הממשלה, שהיה מעלה קריקטורה אנטי-ביבי כשידיעות אחרונות אמרו לו לא לפרסם קריקטורה נגד ביבי? ואז הוא מעלה את הקריקטורה בטוויטר, באינסטגרם ובפייסבוק שלו בזעם.

ד"ר מנשרוף מחדד ומזכיר את היריבות בין מחנה המנהיג העליון ח'אמנאי לבין מחנה הנשיא רוחאני, אך גם מחנה הנשיא מורכב מכמה תתי-זרמים. משום כך שתקרית הקריקטוריסט לא בהכרח מייצגת את רוחאני עצמו שהוקיע את המחאות והזהיר את המפגינים שהם ייעצרו.

על דאגה. קריק-טור על המחאות עצמן - בשלבי כתיבה

תודה למדרגים המפרגנים.

נעם בנעט - חלון למזרח התיכון המתחדש.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות