גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #590244 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 590244        
החדשות החמות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
15965 הודעות, 95 מדרגים, 170 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:02   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חקירה העלתה חשד כי נערה בדתה אונס כדי לנקום בצעיר  

*דוברות המשטרה (מרחב הנגב):*

חקירה העלתה חשד כי נערה בדתה אונס כדי לנקום בצעיר

במשטרת ישראל התקבלה בליל ה 5.12 תלונה אודות אונס נערה כבת 16 שאירע בעיר במערב הנגב בתאריך 3.12 ולפיה צעיר בן 19 ביצע את מעשה האונס ברכבו והחזיר את הנערה לביתה.

נפתחה חקירה, החשוד אותר ועוכב עוד אותו הערב לתחנת המשטרה לצורך חקירתו.

תוך חקירתו, משעלה ספק במהמנות תלונתה, זומנה הנערה לעדות נוספת אז התוודתה כי בדתה את אירוע האונס מתוך רצון לנקמה בצעיר.

כנגד הנערה החל הליך פלילי בחשד למסירת הודעה כוזבת בעבירה מסוג פשע.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  בתקווה להרשעה ועונש חמור. פגיעתה כפולה, הן בצעיר והן במתלוננות האמת. ביריון 08.12.19 10:05 1
     למען המדינה הזאת, תושביה, והצדק, מקווה שהנערה תטופל במלוא חומרת הדין על ידי המשטרה opuser 08.12.19 10:08 3
         אכן ביריון 08.12.19 10:10 5
     +++ גולני12 08.12.19 10:12 6
     אי אפשר לעשות לה דבר... דמו 08.12.19 10:18 10
         בלשון המעטה לא מדויק ביריון 08.12.19 10:19 11
             מדויק מאוד ראש דשא 08.12.19 10:37 22
                 לא שידוע לי. ביריון 08.12.19 10:38 23
                     אז אתה יודע מעט מאוד, יחסית לתחום לגביו אתה מנהל דיונים בכזו להיטות. אז הנה, שתדע יותר: זבוב על הקיר 08.12.19 11:22 34
                         שלמה למברגר: דני מכפר סבא 08.12.19 17:57 43
             היתה את הנחיה 2.5 מ-1993 שמנעה העמדה לדין של מתלוננות על עבירות מין ואלימות נגדן גם במקרה שהוכח כי A_G 08.12.19 10:53 27
                 ...אישור שאינו ניתן ואף אינו מתבקש - ראה #34. זבוב על הקיר 08.12.19 11:25 36
     + קרלוס 08.12.19 10:37 20
     סמוך על המפניסטיות שידאגו שהיא תצא ללא כלום, כי רק הגברים אשמים ישראבלוף 08.12.19 10:43 26
  ''העלתה חשד'' היא הודתה בפה מלא. Like 08.12.19 10:07 2
     העיתונות כל כל עקומה שהם לא מסוגלים לנסח משפט עובדתי בלי שקרים ועיוותים. יום בהיר 08.12.19 10:09 4
         זה דובר המשטרה עקום מילה 08.12.19 10:14 8
             אתה ומס' 2 עקומים גדעוני 08.12.19 10:28 13
                 יאמר לזכותם שאתה צודק אלון_2407 08.12.19 10:31 14
                 קרא שוב ידידי. מדובר ב*דוברות המשטרה*. עבודתה עילגת באופן עקבי ומכוון. rocsteady 08.12.19 10:59 30
     מתוך ההודאה המשטרה החלה לחשוד בנחישות ובאמצעים מיוחדים מילה 08.12.19 10:13 7
     הבנת הנקרא חבר גדעוני 08.12.19 10:27 12
         תקרא שוב. Like 08.12.19 17:58 44
  עבודה יפה של חוקרי המשטרה בעשיית הצדק והוצאתו לאור אריק לב הארי 08.12.19 10:14 9
     עבודה יפה של חוקרי המשטרה, ברור כשמש 08.12.19 10:35 19
  בפעם הבאה שאת בודה אונס נסי לעשות את זה במסגרת חיסול פוליטי תלבץ 08.12.19 10:31 15
  וכמובן הפושעת לא תיענש, כמו שכתוב בתורה: ''ועשית לו כאשר זמם לעשות לאחיו''... איש חברון 08.12.19 10:32 16
  יכלה להרוס את חייו של הבחור הזה, אלמלא עירנותם של השוטרים. מהרהרת 08.12.19 10:34 17
  לשפוט את הצעיר על האונס ואת העונש שיקבל להשית על הנערה בכלא גברים זופ-ניק 08.12.19 10:35 18
  המונח ''כנגד הנערה החל הליך פלילי'' בו נוקטת ההודעה מעלה חחש שהעניין ימוסמס פרקליט השטן 08.12.19 10:37 21
     הנחיה 2.5 (הקובעת את ''מדיניות התביעה, בהעמדה לדין של עד תביעה ו/או מתלונן שחזר בו במשפט מעדותו במשטרה) A_G 08.12.19 11:05 32
         תודה על התיקון, הסתמכתי על פרסומים כוזבים בתקשורת פרקליט השטן 08.12.19 11:37 37
  יש גם השלכות לעונש על בדיה של אונס כן.. ישראלי 08.12.19 10:40 24
     אמירה מגוחכת... במקום להעניש בחומרה כדי למנוע מקרים עתידיים, ולהתייחס בחשד לכל תלונה איש חברון 08.12.19 10:55 28
     אתה מתאר השלכה לעונש באשר הוא. אז לא נעניש שום פושע מחשש שלא ירצה להסגיר את עצמו? או רק לא את שבבת עינך? rocsteady 08.12.19 11:03 31
         יש הבדל בין המקרים. כאשר מדובר בתלונת סרק מדובר במשחק סכום 0 בין המתלונן למושא התלונה. A_G 08.12.19 11:08 33
             לא רק עלילות אונס הם משחק סכום 0, אלא כל פשע או עלילה שבעקבותיה יש התנגחות משפטית בין פושע\קורבן עלילה לבין rocsteady 08.12.19 18:19 45
  לא יעשו לה כלום בדיוק כפי שבית המשפט לא עושה כלום נגד תביעות סרק ותפירת תיקים. Spook 08.12.19 10:41 25
  צריך להעניש אותה כפול. על זה שפגעה בבחור בשקר ועל זה שפגעה בנאנסות אמיתית גיא_גיא 08.12.19 10:57 29
  איפה זה מערב הנגב? עמוס 08.12.19 11:25 35
  להענישהּ כהוגן אבי_85 08.12.19 11:40 38
  חבל שאין לגברים ארגוני נשים מה שהיה קורה לה כאשר עשתה כן יעשה לה פלוס שיימינג מטורף פשטות 08.12.19 12:38 39
  זה כל כך מכעיס!!! mikak 08.12.19 17:26 40
  שוטרת סיפרה לי על מקרה שהגיע אליה mikak 08.12.19 17:32 41
  פושעת יוסף 08.12.19 17:41 42
  מאות גברים התאבדו אהרון5 08.12.19 18:38 46
  לזרוק אותה ערומה לכפר בדואי קטסטרופה 08.12.19 19:04 47

ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
48903 הודעות, 268 מדרגים, 427 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:05   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. בתקווה להרשעה ועונש חמור. פגיעתה כפולה, הן בצעיר והן במתלוננות האמת.  
בתגובה להודעה מספר 0

כנגד הנערה החל הליך פלילי בחשד למסירת הודעה כוזבת בעבירה מסוג פשע.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
opuser לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.12
5013 הודעות, 51 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:08   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. למען המדינה הזאת, תושביה, והצדק, מקווה שהנערה תטופל במלוא חומרת הדין על ידי המשטרה  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 2.9.07
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:10   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אכן  
בתגובה להודעה מספר 3

גולני12 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.18
3017 הודעות, 35 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:12   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. +++  
בתגובה להודעה מספר 1

ארץ ישראל שייכת לעם ישראל

דמו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.19
628 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:18   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אי אפשר לעשות לה דבר...  
בתגובה להודעה מספר 1

כי המערכת המשפטית המעוותת מאתרגת את כל מתלוננות השוא ומונעת העמדתן לדין.

חבר מתאריך 2.9.07
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:19   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. בלשון המעטה לא מדויק  
בתגובה להודעה מספר 10

ראש דשא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.15
9115 הודעות, 65 מדרגים, 69 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:37   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. מדויק מאוד  
בתגובה להודעה מספר 11

זו הלכה של בית המשפט העליון שקבע פרקטיקה בעניין (אם אני לא טועה זו הייתה מרים נאור).
אכן בשנים האחרונות יש חזרה לשפיות בנושא למרות הפסיקה.
אבל זו עדיין הנורמה הרווחת

חבר מתאריך 2.9.07
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:38   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. לא שידוע לי.  
בתגובה להודעה מספר 22

זו עדיין הנורמה הרווחת

זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
3720 הודעות, 28 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    11:22   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אז אתה יודע מעט מאוד, יחסית לתחום לגביו אתה מנהל דיונים בכזו להיטות. אז הנה, שתדע יותר:  
בתגובה להודעה מספר 23

עד 2016 היתה הנחייה גורפת לחלוטין לא להעמיד לדין בגין תלונת שווא על עבירות מין; מאז רוככה ההנחייה, שכעת אומרת שניתן להעמיד לדין על תלונת שווא באם הממצאים מראים שכל התלונה, מתחילתה ועד סופה, היא בדייה מוחלטת שכל מטרתה היא לפגוע במושא התלונה - אבל למיטב ידיעתי לא קרה בשנים שחלפו מאז ולו פעם אחת שמתלוננת שווא הועמדה לדין פלילי, אם כי במישור האזרחי היו כמה מקרים בהם מתלוננות שווא נדרשו לשלם פיצויים למושא התלונה (וגם אז זה בגין הוצאת דיבה, ולא כי הן עברו על סעיף 243 לחוק העונשין חלילה).

והנה תמליל דיון מסויים שהתקיים ב"וועדה לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי" באמצע 2017, כשנה *לאחר* שרוככה ההנחייה, ובו המשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים, שלמה למברגר (ההוא שכעת היועמ"ש מתעקש שימונה למחליפו הזמני של שי ניצן), מספר שלמרות שההנחייה שונתה לא חלה עליה בהעמדה לדין בגין תלונות שווא באופן כללי ושבתחום הספציפי של עבירות המין, עמדת הפרקליטות הינה עדיין שאין "תלונות שווא":

https://www.nevo.co.il/law_html/Law103/20_ptv_390490.htm

אם יש לך כוח לקרוא גם את המשך הדברים, תראה שמוזמנים שמנסים לדבר על נתוני תלונות השווא מנסיונם המקצועי מושתקים שוב ושוב ודורשים מהם להצמד לסטטיסטיקה ה"רשמית" (להזכירך, מבחינת הפרקליטות אין "תלונות שווא" בעבירות מין בכלל), בעוד שמוזמנים המלינים על ההרתעה הפוטנציאלית של מתלוננות אמת, שעשויות לכאורה לחשוש מהסתבכות בגין "תלונת שווא", זוכים לשטוח את טענותיהם אפילו שאין להם שום מידע קונקרטי להסתמך עליו.

אז אולי הגיע הזמן שתפסיק עם ההתממות הזו?

דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
20908 הודעות, 69 מדרגים, 101 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    17:57   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. שלמה למברגר:  
בתגובה להודעה מספר 34

שלמה למברגר:

בוקר טוב לכולם, קודם כל תודה על ההזדמנות להציג את הדברים, אני חושב שבאמת מדובר בנושא חשוב מאין כמותו, נושא שמעסיק אותנו ממש ביום יום ובסופו של דבר, ניהול משפטים, זה כמעט תמיד שני צדדים שחלוקים ביחס לעובדות. המחלוקות הללו, בסופו של דבר מוכרעות על ידי בתי המשפט ויכולה להשמע הטענה שכל אימת שבית המשפט יכריע לטובת צד זה או אחר, המשמעות היא שהצד השני שיקר ובבקשה רוצו ופתחו חקירה, הבן אדם שיקר. כמובן שאף אחד לא מעלה בדעתו שזו צריכה להיות התוצאה של הכרעה כזו או אחרת במשפט, זו נקודה ראשונה.

נקודה שניה שחשוב לומר, אנחנו עוסקים פה בדרך כלל, בעיקר באותם מקרים שיושבת ראש הוועדה מרמזת עליהם או מדברת עליהם, עוסקים בסיטואציות רגישות מאין כמותן. הדוגמה שאת נתת על צעירה עם מסכת חיים כזאת או אחרת, היא דוגמה אחת ואנחנו נתקלים באין ספור דוגמאות שהדילמה שניצבת לפתחנו היא לא רק דילמה משפטית – היא דילמה אנושית, של מסכת חיים או של סיטואציה כזו או אחרת, שהובילה אדם למצב שבו הוא מסר תלונת שווא ועוד מעט נדבר על מה זה בעצם תלונת שווא, כי יש הרבה וריאציות של תלונות שווא.

אני יכול לדבר על דוגמה של צעירה בדווית שגם אני טיפלתי אישית באירוע מאד מאד דומה, של צעירה בדווית שהתלוננה על אונס ועל כליאת שווא ועל מסכת התעללות מאד קשה, אני הייתי אז פרקליט מחוז דרום, והפרקליטות הגישה תיק נגד אותם נאשמים ולימים, אותה צעירה, בתיק בתל אביב בכלל, התוודתה בפני מישהו שהיה איזה אירוע שבו היא מסרה תלונת שווא ומיד כולם קפצו והגיעו למסקנה שזה הסיפור בדרום, בתל אביב עשו את מה שעשו והתיק הגיע אלי, כפרקליט מחוז דרום, חקרנו ובדקנו ובדקנו וחקרנו ושורה התחתונה החלטנו שאנחנו ממשיכים עם כתב האישום. לא חזרנו בנו מהאישום, למרות שהיא התוודתה בחצי וידוי שהיה איזה שהוא מקום שאולי היא התלוננה תלונת שווא. הסיבה היא, שהבנו את הסיטואציה הרגישה וניתחנו וניסינו לרדת ממש לנפש האדם, לנפש אותה אישה והמשכנו עם התיק. אגב, בבית המשפט המחוזי אותם אנשים הורשעו, בבית המשפט העליון הם זוכו מחמת הספק ולימים מצאתי את עצמי על דוכן העדים בתביעה אזרחית, שבה תבעו את הפרקליטות למה המשכנו באותו תיק ולא חזרנו בנו מכתב האישום ואני עמדתי על דוכן העדים, בתיק אזרחי – תופעה דרך אגב די נדירה – והסברתי למה, למרות שהתגלתה כמי שהעלילה בתל אביב ומסרה משהו על הדרום בבאר שבע, לא ויתרנו על התיק והמשכנו בו.

כל זה היה כדי להסביר שאנחנו מתעסקים פה סיטואציות מאד מאד רגישות. הרעיון שבו אדם מוסר תלונת שווא, סתם ככה, כדי להעליל על מישהו, כדי לסבך מישהו, הוא בעיני רעיון שכלל ראוי לגינוי ועל זה מדברת הנחיית פרקליט המדינה. ראוי לגינוי וראוי לחקירה פלילית ובמקרים המתאימים מחייב המצב הזה להגיש כתב אישום, זה ככלל. ההנחיה באה לומר לנו, שבאותם מקרים שבהם זו הסיטואציה והיא סיטואציה כביכול פשוטה, על אותה אחת שרוצה לסבך מישהו או אותה אחת שמפוטרת ממקום העבודה וכדי להמלט מהפיטורים היא מגישה תלונת שווא נגד המעביד שלה וכל כיוצא בזה, כי כולם מבינים על מה אני מדבר, באותם מקרים הרעיון צריך להיות שאותו אדם יחקר ואם צריך יעמוד לדין פלילי.

לעומת זאת, סיטואציות אחרות שבהם אישה שסבלה התעללות, בין אם מבעלה ובין אם מהחברה או אישה שסבלה הטרדות מיניות כאלו ואחרות והיא מתלוננת, אנחנו רואים כאן בעייתיות בהגשה אוטומטית של כתבי אישום. צריך להבין את הסיטואציה, אנחנו מצד אחד רוצים שלא יהיה אפקט מצנן, כלומר אנחנו רוצים לעודד תלונות ואם בכל מקרה שבו הסתבר שבן אדם לא דייק או בן אדם מסר דברים שהם לא לגמרי נכונים, אם בכל מקרה תפתח חקירה באופן אוטומטי ובהמשך יוגש כתב אישום – יהיה כאן אפקט מצנן ונשים או גברים פשוט יפחדו להתלונן, כי יגידו: אני לא רוצה להסתבך, בסוף ימצאו איזה אי דיוק כזה או אחר או לא יקבלו את עמדתי ואני עוד אמצא את עצמי מתגונן מפני חקירה פלילית – זה כמובן דבר שאנחנו לא רוצים.

אנחנו כן רוצים לעודד מצבים שבהם אנשים, במקרים מסוימים, גם אם הם מסרו תלונה מסוימת או מסרו גירסה מסוימת, בשלב מסוים יתוודו ויספרו את האמת ואם אנחנו לא נתחשב בכך שהם התחרטו ומסרו אמת, שוב, אנחנו נגרום לאנשים לא להתוודות ולא לומר אמת, כי הם שוב יגידו: אני לא רוצה להסתבך, אני אדבוק באמת שלי ומקסימום בית המשפט יזכה.

השורה התחתונה היא מלאכת איזון מאד מאד רגישה, מאד מאד עדינה ואני עוד מעט אדבר על סטטיסטיקות, אבל צריך מאד מאד להזהר מלהתיחס לסיטואציה הזאת כאל סיטואציה של סטטיסטיקות כי באמת כל מקרה הוא עולם ומלואו ואנחנו לא סתם משננים לעצמנו שאנחנו לא מטפלים בתיקים – אנחנו מטפלים באנשים.

קצת נתונים, אז קודם כל אם היה מי שחשש שההנחיה החדשה תוביל למבול של חקירות פליליות ושל הגשת כתבי אישום – המציאות מלמדת הפוך. כלומר, בשנה האחרונה הנתונים מלמדים על ירידה בכתבי האישום שהוגשו באותן עבירות רלוונטיות: ידיעות כוזבות, עדות שקר, שיבוש מהלכי משפט ועדויות סותרות.

היו"ר עאידה תומא סלימאן:

לא ירידה גדולה, נכון?

שלמה למברגר:

ירידה לא גדולה, אבל ירידה. אני חייב להודות שההנחיה היתה אמורה להוביל לעליה מתונה, היא לא הובילה והיא אפילו הובילה לירידה, עד כדי כך שאני מצאתי לנכון, אני כמשנה הפלילים מצאתי לנכון לפנות אל פרקליטי המחוז, אל ראש לשכת התביעות ואל רח"ט חקירות במשטרה ואמרתי: חברים, שימו לב, היתה כאן הנחיית פרקליט מדינה, במקרים המתאימים תציפו את הסיטואציות.

אגב, זה לא רק נשים, צריך לשים לב, זה תלונות שוא- - -

היו"ר עאידה תומא סלימאן:

אני חיכיתי, רציתי שכשתתחיל לתת את הסטטיסטיקה לשאול כי אני ביקשתי פילוח לפי גברים ונשים.

שלמה למברגר:

לא לא, אני מרחיב הרבה יותר. אני מדבר לא רק על גברים ונשים, אני אומר שתלונות שוא זה לא בעולם עבירות המין ועבירות האלימות במשפחה.

היו"ר עאידה תומא סלימאן:

ברור, ברור.

שלמה למברגר:

זה אדם שמתלונן על מישהו שתקף אותו סתם, זה שוטר שמוסר גרסה מסוימת ואני כאיש מח"ש לשעבר או כפרקליט, הגיעו אלי תיקים שבהם שוטרים מסרו גרסה כזאת או אחרת ובסופו של דבר לרוע מזלם היתה מצלמת וידאו שתעדה את האירוע, והסתבר שהם נתנו תלונה לא נכונה ומבחינתי אין בכלל התלבטות, זה מיד עובר לחקירת מח"ש, אין דילמה. באותם מקרים שאנשי חוק לא מקיימים את מה שאנחנו כולנו מצפים מהם כחברה, אז יש אפס סובלנות.

היו"ר עאידה תומא סלימאן:

חשוב להזכיר, אני חושבת שעלו שלושה דברים חשובים בחמש הדקות האחרונות: דבר ראשון שתלונות שוא זה לא תיקים שנסגרו בגלל חוסר ראיות או בגלל שהחקירה לא הובילה, חקירה כזו לא נקראת תלונת שוא כמו שמנסים לתאר בשיח המתקיים בתקופה האחרונה. דבר שני, תלונות שוא מתחלקות בין גברים לנשים ותלונות שוא קיימות באופן כללי בעולם הפלילי או בתלונות על פלילים וכדאי לבדוק, אני חושבת, מה הוא אחוז תלונות השוא בעבירות מסוג אחר, לא מסוג העבירות שאנחנו מתמקדות בהן בגלל טבע העבודה בוועדה, כלומר, תלונות שהן בני זוג או תלונות על הטרדות מיניות או בסכסוכים כאלה או אחרים בתוך המשפחה.

תלונות שווא קיימות באופן כללי בכלל העבירות, השאלה היא האם תלונות שוא בעבירות שאנחנו מדברים עליהן עוברות את האחוזים האלה? הן פחות מהאחוזים הכלליים הקיימים בעבירות אחרות? אני חושבת שזו גם שאלה חשובה במקרה שלנו.

שלמה למברגר:

עוד מעט אני אדבר על יכולת הפילוח שלנו, כי היא יכולת פילוח מוגבלת של הסטטיסטיקות שיש לנו, אבל אני יכול להגיד גם כהתרשמות שאין תופעה גורפת של תיקים בנוגעים לתלונות שוא של נשים ובוודאי לא של גברים.

היו"ר עאידה תומא סלימאן:

אוקיי.

שלמה למברגר:

ממש אין תופעה גורפת. עכשיו, לא אמרתי במשפט הזה שאין הרבה תלונות שוא, יכול להיות שיש המון תלונות שוא, אבל המבחנים לפתיחה בחקירה הם לא מבחנים שכל פעם שנדמה לנו שמישהו לא דייק במשפט או אפילו שהכרעת הדין לא קיבלה את גרסתו – זה לא אומר שפותחים בחקירה. יכול להיות שברגע שבית המשפט זיכה ולא קיבל את העמדה, יתכן והייתה שם תלונת שוא – זה ממש לא אומר שאנחנו פותחים בחקירה. אני מזכיר שבמשפט פלילי עסקינן, במשפט פלילי דיות הראיות שנדרשת לצוך פתיחה בחקירה ובוודאי לצורך הגשת כתב אישום זו דיות ראיות ברמה מאד מאד גבוהה, ולכן פתחתי ואמרתי שאם אנחנו נתחיל לפתוח בחקירה נגד כל מי שהכרעת הדין לא קיבלה את גרסתו – סגרנו את משטרת ישראל וסגרנו את הפרקליטות וסגרנו את בתי המשפט, כי כל הזמן זה קורה.

אני אומר עוד פעם, המקרים שבהם יש אינדיקציות ברורות שמצדיקות פתיחה בחקירה הם לא מהווים תופעה גורפת. מה שכן ניסינו לעשות, זה שבאותם מקרים שבהם אנחנו כן מזהים חשד ממשי לתלונת שוא, אותם מקרים – כאן אני מוסיף בסוגריים: בהתחשב ברציונלים שונים ואחרים, כמו למשל אותה אישה מוכה – באופן כללי הם ראויים לטיפול וחקירה ובמקרים המתאימים גם להעמדה לדין.

היו"ר עאידה תומא סלימאן:

אוקיי, אז בעצם הסטטיסטיקה שקיבלנו מכם בפרקליטות- - -

שלמה למברגר:

אני אדבר על הסטטיסטיקה. תראו, קודם כל כולנו מבינים שהיכולת לפלח דברים זה בסופו של דבר המחשב. מה שאתה מזין למחשב – זה מה שהוא יודע לפלוט. אנחנו כל הזמן מתלבטים כמה נתונים וכמה חיוויים, אני נכנס קצת לעולם המחשבים, אנחנו רוצים להזין בתוך מערכות המחשוב שלנו, שהן מאד מאד מורכבות ומאד מאד עתירות בפרטים. אנחנו צריכים להזהר מלהכביד יתר על המידה על מערכות המחשוב כי אז אם נכביד יותר מידי, נמצא את עצמנו במצב שבו מה שנקרא 'תפסת מרובה לא תפסת'. לכן, אני לא יכול לומר לך נתונים בחלוקה לפי גברים-נשים או בחלוקה לפי עבירות מין או לא עבירות מין, אבל אני כן יכול לומר שבסוג העבירות שבהן עסקינן – כמו שאמרתי קודם, ארבע עבירות מרכזיות שדנות בסיטואציה הזאת – הנתונים נעים סביב כמה מאות בשנה. סדר גודל של 400 תיקים בשנה ששוב, חלקם הם- - -

היו"ר עאידה תומא סלימאן:

מתוך אלפים.

שלמה למברגר:

ודאי, מתוך אלפים ואני אומר עוד פעם, אני כן חושב שהמקרים שבהם מדובר במתלוננות, כלומר במתלוננים רוב המקרים זה מתלוננות, באותם מקרים, אבל שוב אני מדגיש שלא מדובר בתופעה של תיקים כאלה ואני אומר עוד פעם ומדגיש עוד פעם שלא תהיה אי הבנה, הנחיית פרקליט המדינה לא אומרת: חברים, יוצאים למסע ציד, בשום פנים ואופן לא. הרעיון הוא שכאשר צפים המקרים הללו לא להתעלם מהם, כי שוב אני אומר, אדם – כאן אני אומר את הצד השני – שמגיע אליו שוטר הביתה ואומר: שלום אדוני, תתלווה אלי ובמקרים המתאימים זה גם עם אזיקים, הוא מוצא את עצמו באבו כביר ולפעמים הוא מוצא עצמו במעצר ואולי אפילו במאסר אם זה קורה בערעור ובסופו של דבר מתברר שמדובר בתלונת שוא – המקרה הזה סופר חמור בעינינו וכנ"ל אדם שהוגש נגדו כתב אישום כי, למשל, שוטר העיד עליו שהוא צרך סמים או החזיק סמים ובסוף מסתבר – אני מדבר על מקרה מהעבר הרחוק שלי – שהסמים בכלל לא בטוח שהם שלו ואני לא רוצה להגיד 'השתילו', כי זה לא היה זה, אבל הראיות לא לימדו בהכרח שזה הוא. הוגש כתב אישום ובסופו של היה זיכוי ומבחינתו אותו מקרה היה ראוי לטיפול מאד משמעותי.

אני חושב שלסיטואציות האלה, של שקרים בכוונת מכוון, אני לא חושב שיכולה להיות מחלוקת שהם ראויים לטיפול מחמיר.

אין חוק שאוסר לחשוב ולהיות ספקן, אז למה אנשים מאמינים בלי לבדוק?

A_G לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.11
31026 הודעות, 126 מדרגים, 205 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:53   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. היתה את הנחיה 2.5 מ-1993 שמנעה העמדה לדין של מתלוננות על עבירות מין ואלימות נגדן גם במקרה שהוכח כי  
בתגובה להודעה מספר 11

מדובר בתלונת סרק.
תיקון ההנחיה בוצע רק ב-2016, וגם אז, זקוקים לאישור פרקליט המחוז לשם כך (להבדיל מכל מקרה אחר).

זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
3720 הודעות, 28 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    11:25   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. ...אישור שאינו ניתן ואף אינו מתבקש - ראה #34.  
בתגובה להודעה מספר 27

קרלוס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.17
9038 הודעות, 46 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. +  
בתגובה להודעה מספר 1

ישראבלוף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.14
3749 הודעות, 45 מדרגים, 70 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:43   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. סמוך על המפניסטיות שידאגו שהיא תצא ללא כלום, כי רק הגברים אשמים  
בתגובה להודעה מספר 1

חברה תהיו אופטימיים כי בלי זה מה נשאר לנו

Like לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1545 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:07   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ''העלתה חשד'' היא הודתה בפה מלא.  
בתגובה להודעה מספר 0

יום בהיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.12
3630 הודעות, 71 מדרגים, 92 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:09   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. העיתונות כל כל עקומה שהם לא מסוגלים לנסח משפט עובדתי בלי שקרים ועיוותים.  
בתגובה להודעה מספר 2

מילה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.5.17
2674 הודעות, 31 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:14   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. זה דובר המשטרה עקום  
בתגובה להודעה מספר 4

גדעוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.10.12
5989 הודעות, 60 מדרגים, 112 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:28   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אתה ומס' 2 עקומים  
בתגובה להודעה מספר 8

תקרא שוב.
המשטרה עשתה פה עבודה מקצועית ואיכותית.

נשלח מאפליקציית רוטר החדשה לאנדרואיד

אלון_2407 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.7.17
3768 הודעות, 31 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:31   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. יאמר לזכותם שאתה צודק  
בתגובה להודעה מספר 13

עד שהם עושים משהו טוב צריך לפרגן.
יש שוטרים טובים במדינה, לא הרוב לצערי.

מכבד כל אדם באשר הוא, ללא קשר לדעותיו הפוליטיות.

rocsteady לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.18
6312 הודעות, 34 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:59   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. קרא שוב ידידי. מדובר ב*דוברות המשטרה*. עבודתה עילגת באופן עקבי ומכוון.  
בתגובה להודעה מספר 13

מילה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.5.17
2674 הודעות, 31 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:13   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מתוך ההודאה המשטרה החלה לחשוד בנחישות ובאמצעים מיוחדים  
בתגובה להודעה מספר 2

גדעוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.10.12
5989 הודעות, 60 מדרגים, 112 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:27   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. הבנת הנקרא חבר  
בתגובה להודעה מספר 2

כשהוא נחקר עלה חשד שהיא שיקרה.
שהגיעה לחקירה החשד אומת.
קלי קלות

נשלח מאפליקציית רוטר החדשה לאנדרואיד

Like לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1545 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    17:58   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. תקרא שוב.  
בתגובה להודעה מספר 12

אריק לב הארי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.09
3688 הודעות, 28 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:14   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. עבודה יפה של חוקרי המשטרה בעשיית הצדק והוצאתו לאור  
בתגובה להודעה מספר 0

ברור כשמש
חבר מתאריך 22.11.18
192 הודעות
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:35   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. עבודה יפה של חוקרי המשטרה,  
בתגובה להודעה מספר 9

אבל הצדק לא יעשה...אלא רק כאשר המתלוננת תחטוף בדיוק את מה שהיה צריך לקבל הנאשם האומלל.
שיוויון זכויות וחובות.. עד הסוף.

תלבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.2.15
1657 הודעות, 16 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:31   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. בפעם הבאה שאת בודה אונס נסי לעשות את זה במסגרת חיסול פוליטי  
בתגובה להודעה מספר 0

סיכויי הצלחה משמעותית יותר גבוהים

איש חברון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
7841 הודעות, 94 מדרגים, 166 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:32   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. וכמובן הפושעת לא תיענש, כמו שכתוב בתורה: ''ועשית לו כאשר זמם לעשות לאחיו''...  
בתגובה להודעה מספר 0

מהרהרת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.11.16
4812 הודעות, 64 מדרגים, 127 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:34   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. יכלה להרוס את חייו של הבחור הזה, אלמלא עירנותם של השוטרים.  
בתגובה להודעה מספר 0

זופ-ניק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
4449 הודעות, 73 מדרגים, 129 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:35   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. לשפוט את הצעיר על האונס ואת העונש שיקבל להשית על הנערה בכלא גברים  
בתגובה להודעה מספר 0

פרקליט השטן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.2.18
1862 הודעות, 55 מדרגים, 109 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. המונח ''כנגד הנערה החל הליך פלילי'' בו נוקטת ההודעה מעלה חחש שהעניין ימוסמס  
בתגובה להודעה מספר 0

לא יודע אם זה ניסוח שמופיע בכל הודעת דוברות המדווחת על לכידתו של פושע, אבל אם אני צריך לנחש, אז כנגד הנערה לא יוגש לבסוף כתב אישום.
על התירוץ אני לא מוכן להתחייב, שהרי יש במאגר כ"כ הרבה תירוצים אפשריים: החל מנסיבות אישיות של הנערה וכלה בהתנהלותו של הבחור שכמעט איבד את עולמו, אבל אולי לא היה נחמד לנערה.

התרבות בישראל בצירוף תקנה 2.5 המחפירה שהביאו עלינו בייניש וארבל (שאמנם בוטלה לכאורה, אבל רוחה ממשיכה לשרות מעל המערכת), גורמות לכך שכמעט לעולם לא יוגש כתב אישום כנגד נערה, וככל שניתן יהיה למצוא תירוץ קלוש למלט אותה מאימת הדין - הרי שכך יהיה.

גם הגברים שבמערכת אינם חפים מאחריות למצב זה, וזאת לאור מצב תודעתי הלקוח מעידנים אחרים לפיו נשים הן מסכנות, קורבנות תמידיות, ובאופן כללי אין להקשות עליהן.

חבר מתאריך 14.7.11
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    11:05   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. הנחיה 2.5 (הקובעת את ''מדיניות התביעה, בהעמדה לדין של עד תביעה ו/או מתלונן שחזר בו במשפט מעדותו במשטרה)  
בתגובה להודעה מספר 21

לא בוטלה, אך הסעיף שמדבר על עבירות מין ואלימות במשפחה שונה.

לפני השינוי סעיפים 9 ו-10 כללו, בין היתר "במקרים אלה, יש לנקוט גישה זהירה ולהימנע, ככלל, מהעמדת הקורבן לדין בגין מתן עדותו הסותרת" ו-"לפיכך, רק במקרים נדירים ביותר יש מקום לניהול הליכים פליליים נגד העד במקרה שכזה, ובוודאי שאין מקום לעצרו לצורכי חקירה".

לאחר השינוי, סעיף 12 כולל "העברת העניין למשטרה על ידי התביעה לשם פתיחה בחקירה בגין עבירה מאלו המפורטות בהנחיה זו, תעשה לאחר היוועצות עם פרקליט שהינו לפחות בדרגת ממונה. היה העד מתלונן בעבירת אלימות בתוך המשפחה, או בעבירת מין, לא תפתח חקירה ללא
אישור של פרקליט מחוז או משנהו."

שאלת מליון הדולר היא מה ההשפעה בפועל של שינוי ההחלטה בנוגע לנקיטה בהליכים כנגד מתלוננות שווא.
מעניין אם למישהו כאן יש גישה לנתונים הסטטיסטיים מ-1993 עד 2016, ומ-2016 עד היום.

פרקליט השטן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.2.18
1862 הודעות, 55 מדרגים, 109 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    11:37   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. תודה על התיקון, הסתמכתי על פרסומים כוזבים בתקשורת  
בתגובה להודעה מספר 32

כפי שאנו למדים פעם אחר פעם בכל מושא אפשרי, כמו ההיסטוריה שנכתבת ע"י המנצח, כך גם סטטיסטיקות מעובדות ע"י הגוף שמפרסם אותן, לכן אין לי שום אמון בנתונים גלובלים שמפורסמים.

נשאר בעמדתי לפיה הבחורה מהסיפור כאן לא תועמד לדין.

ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
19261 הודעות, 91 מדרגים, 144 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:40   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. יש גם השלכות לעונש על בדיה של אונס כן..  
בתגובה להודעה מספר 0

יכול להיות מצב שנערות עכשיו לא יחזרו בהן בגלל החשש מעונש ונערים ישבו בכלא סתם

לא אומר שלא צריך להעניש אותה או משהו כזה רק מיידע למצב חדש שעלול להיווצר

איש חברון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
7841 הודעות, 94 מדרגים, 166 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:55   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אמירה מגוחכת... במקום להעניש בחומרה כדי למנוע מקרים עתידיים, ולהתייחס בחשד לכל תלונה  
בתגובה להודעה מספר 24

אתה מציע לפטור מעונש את הבודה, וכך להגביר את המקרים בעתיד...

חבר מתאריך 21.10.18
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    11:03   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. אתה מתאר השלכה לעונש באשר הוא. אז לא נעניש שום פושע מחשש שלא ירצה להסגיר את עצמו? או רק לא את שבבת עינך?  
בתגובה להודעה מספר 24

חבר מתאריך 14.7.11
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    11:08   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. יש הבדל בין המקרים. כאשר מדובר בתלונת סרק מדובר במשחק סכום 0 בין המתלונן למושא התלונה.  
בתגובה להודעה מספר 31

חבר מתאריך 21.10.18
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    18:19   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. לא רק עלילות אונס הם משחק סכום 0, אלא כל פשע או עלילה שבעקבותיה יש התנגחות משפטית בין פושע\קורבן עלילה לבין  
בתגובה להודעה מספר 33

קורבן פשע או פושע מעליל. כך שזה לא מבדיל בין המקרה הפרטי שהוא תיאר לכללי שתיארתי. למשל אפשר לוותר למעליל על גניבה כי עלול שלא לחזור בו מהעלילה אם ידע שממילא יענש.
כך גם על כל עלילה. ובמקרה היותר כללי, שמחשיב עלילה כפשע, ניתן לומר על כל פשיעה שויתור על עונש (בהכרח על חשבון מטרותיו ההפוכות של הקורבן) משרת מטרה של הוצאת הודאה על הפשע.

אם זה מגיע למצב כזה, צריך לבדוק מחדש את גורמי החקירה.

Spook לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.12.12
14930 הודעות, 106 מדרגים, 208 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:41   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. לא יעשו לה כלום בדיוק כפי שבית המשפט לא עושה כלום נגד תביעות סרק ותפירת תיקים.  
בתגובה להודעה מספר 0

גיא_גיא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.17
1978 הודעות, 19 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    10:57   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. צריך להעניש אותה כפול. על זה שפגעה בבחור בשקר ועל זה שפגעה בנאנסות אמיתית  
בתגובה להודעה מספר 0

עמוס
חבר מתאריך 5.5.02
24210 הודעות
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    11:25   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. איפה זה מערב הנגב?  
בתגובה להודעה מספר 0

בדואין לנד?

נשיא מדינת ישראל: "בני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש"

אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
35403 הודעות, 134 מדרגים, 230 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    11:40   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. להענישהּ כהוגן  
בתגובה להודעה מספר 0

"אין לנו ארץ אחרת"

פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
2918 הודעות, 28 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    12:38   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. חבל שאין לגברים ארגוני נשים מה שהיה קורה לה כאשר עשתה כן יעשה לה פלוס שיימינג מטורף  
בתגובה להודעה מספר 0

mikak לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.2.16
1554 הודעות, 24 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    17:26   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. זה כל כך מכעיס!!!  
בתגובה להודעה מספר 0

בסוף בגלל זאב זאב לא יאמינו למי שנפגע באמת.

mikak לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.2.16
1554 הודעות, 24 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    17:32   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. שוטרת סיפרה לי על מקרה שהגיע אליה  
בתגובה להודעה מספר 0

הגיע נער בן 13 והתלונן על בחור בן 19 שביצע בו מעשים מגונים. היא פיקפקה בגרסה של הילד ואחרי חקירה הם הצליחו להוציא מהילד שהוא שיקר כי הגיע מאוחר הבייתה ופחד שאבא שלו יכעס עליו...

בינתיים בן ה19 המסכן ישב במעצר, העצירים האחרים שאלו אותו למה הוא יושב, וכשהתמים ענה "ילד שאני לא מכיר התלונן עלי על הטרדה מינית אבל לא עשיתי כלום" הוא חטף מהם מכות כהוגן, כי עבירות כאלה הן הכי מאוסות בעיני העצירים.

הבחור יצא "במזל" ממש מהר, אבל את הפגיעה בשמו, בגופו ובנפשו אין להשיב.

יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.18
6578 הודעות, 122 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    17:41   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. פושעת  
בתגובה להודעה מספר 0

מאחל ומייחל שיהיה היום- יום שמח לעם ישראל, לארץ ישראל וכל החפץ בטובתם באמת.

אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
51853 הודעות, 221 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    18:38   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. מאות גברים התאבדו  
בתגובה להודעה מספר 0

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/318973

רוצה להציל את העולם? שאל אותי כיצד: https://t.me/realaharon5

קטסטרופה
חבר מתאריך 25.8.19
258 הודעות
יום ראשון י' בכסלו תש''פ    19:04   08.12.19   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. לזרוק אותה ערומה לכפר בדואי  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות