גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #597588 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 597588        
השכל הישר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
8350 הודעות, 89 מדרגים, 137 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    17:40   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

בכירים בשב''כ לשעבר חושפים: כך פועלות יחידות הסייבר ההתקפיות  

יחידות צבאיות שמופעלות ע"י דיקטטורים מפיצות מידע באמצעות האקרים בדארק נט ומשנות את השיח • החדשות הרעות – ייתכן שהם עושים זאת גם בישראל

הבחירות בישראל מתקרבות בצעדי ענק, ואיתם גם הדיווחים על פעילות של מדינות וגורמים בינלאומיים שמעוניינים להשפיע עלינו באמצעות הסייבר. בעולם הוכח כי גורמים זרים פעלו דרך הרשת כדי להשפיע על תוצאות הברקזיט ונטען כי רוסיה פעלה גם להשפיע על בחירתו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ב-2016. 

ראש אגף סייבר בשב"כ לשעבר, אריק (האריס) ברבינג, משוכנע כי גם בבחירות הקרובות בישראל יפעלו מדינות זרות על מנת להשפיע על התוצאה באמצעות יחידות צבאיות התקפיות, שאינם מסתפקים רק בהגנה על נכסים דיגיטליים אלא גם פועלים באופן אקטיבי כדי לשנות את המצב במדינות אחרות. "אנו עלולים לראות פריצה למסדי נתונים של מפלגות, שימוש בבוטים אין סופיים ועוד פעולות שמוגדרות כעבירות פליליות. לקראת יום הבחירות נראה פעילות מוגברת שכזו". 

"ברוסיה, בסין, בצפון קוריאה ואפילו באיראן יש יחידות סייבר התקפי שפועלות לקדם את המדיניות שלהם בעולם", מסביר ברבינג. הוא צפוי להשתתף בסוף ינואר בכנס סייברטק בתל אביב, ולעסוק באיום הסייבר בעולם. "מדובר במחלקות צבאיות שסמוכות למרכז שלטוני של הגורם השליט באותה מדינה, והוא שולט עליהם ישירות. ביחידות מעין אלו יהיו גרעינים של יוצאי צבא ואנשי מערכת הביטחון הנאמנים על השליט, ולצדם האקרים צעירים ששוחים ברשת בצורה מוחלטת. ההאקרים האלו ייקחו לא פעם כלים שמצויים ברשת השחורה (דארק נט), ישכללו אותם ויתקיפו איתם".

הם משתלטים על השיח באמצעות הודעות סמס ויכולות נוספות

לעיתים היחידות לא יבצעו את הפעולות באופן ישיר אלא באמצעות האקרים חיצוניים. "ההתקפות לא ייעשו על ידי היחידה עצמה, אלא על ידי גורמי פשע רשתי. היחידה תכיר את ההאקרים שפועלים במלזיה לדוגמה או במדינה שהייתה בעבר בברית המועצות, אך האחרונים לא יכירו מי עומד בצד השני ומשלם להם. הם יקבלו חומר מותאם, שנוצר על ידי מומחי חדירה והשפעה על דעת הקהל, וישחילו אותו לרשתות החברתיות, לעולמות תוכן אחרים באמצעות הודעות סמס או אמצעים נוספים. צורת הפעולה הזו מגינה על הצד התוקף, כי במקרה שיתברר שמדינה התערבה בבחירות של מדינה אחרת זה יסבך אותה מדינית ויגרום לה להיות גם כן חשופה להתקפות". 

התקיפה, הוא מוסיף, נעשית בעדינות, כשההאקרים מתחזים לאנשים אמיתיים. "מייצרים כלי תקיפה ומחדירים אותם פנימה. לאחר מכן ממתינים מתחת לפני השטח כמו תנין שממתין לטרף. החיבור של הרשת נעשה לא רק לבוטים ולחשבונות מזוייפים, אלא גם לאנשים מתאימים שממילא מקדמים את העמדה שלי. כך, אני מהדהד יותר את המסר שלהם ובמקביל מייצר תכנים אמיתיים עם רמיזות לתוכן שאני רוצה לקדם. לאט לאט אני מעודד ויכוח שקיים, מעודד שחקנים קיצוניים שמייצרים עניין אצל הגולשים. אני מחדיר כך את המידע שלי ומייצר הקשר בין תחומים מסויימים אצל הגולשים בצורה פסיכולוגית". 

"מכיוון שאנשים אוהבים מריבות אני לא מעצים רק את הצד שלי, אלא גם את הצד השולל. כל וויכוח טוב להאקר כי הוא מייצר עניין ומאפשר לדחוף מידע, ליצור חוסר שקט, פגיעה והשחרה. ארגוני הביון יתעוררו בדרך כלל מאוחר יחסית, כשקשה יותר להתגונן. 

ההשפעה, אומר ברבינג, היא לקהל המתלבטים. "המטרה היא להחליש את האפשרות שיצביעו נגד האינטרס שלי". בנוסף, הוא פונה לקהל האדישים "במטרה לשבור את האדישות שלהם ולהכניס אותם לצד שלי. אני גם מייצר חיזוק לקבוצה שתומכת במה שאני מקדם, כי ככה היא מתחזקת בדעות שלה ומשפיעה יותר. אני גם מרפא את ידי הצד השני שאולי לא משנה את דעתו אבל נחלש במוטיבציה שלו". 

ד"ר הראל מנשרי, ראש תחום הסייבר במכון הטכנולוגי חולון HIT וממקימי מערך הסייבר בשב"כ, מסביר כיצד הדברים נעשים. "ברוסיה יש ארבעה ארגונים לוחמים בתחום הסייבר – המודיעין הצבאי, משרד הפנים, המודיעין הרוסי וחוות הטרולים. הארגונים האלו מייצרים מתקפות מודיעין לגניבת מידע, מתקפות לדחיפת מידע שגוי והשחרה, ומתקפות פגיעה ושיבוש של פעילות שגרתית של מדינות. כבר ב-2013 אמרו הרמטכ"ל הרוסי ושר ההגנה כי ההשפעה בעולם אינה רק צבאית רגילה, אלא שיטות נוספות". 

ד"ר מנשרי מביא את הפעילות להשחרת שמה של הילרי קלינטון לפני הבחירות האחרונות בארה"ב. "כבר ב-2012, לפני שטראמפ חשב בכלל להיות נשיא, הם פעלו נגדה בעוצמה באמצעות הכנסת מידע שגוי בחוות הטרולים ובהעברת מידע מפליל או מומצא עליה למתנגדיה, בנוסף להדהוד של המידע הזה. אפשר גם לגנוב מידע ולהעביר אותו לצד השני כדי שישתמשו בו בצורה טובה, לחזק את המתנגדים ולייצר המון רעש נגד קלינטון". 

"אחת השיטות המיוחדות שיצרו הרוסים ושחודרת היום לכל העולם היא שורה של פייק-מחקרים על כך שחיסונים מסוכנים לילדים. הם יצרו אוקיינוס של כתיבה כאילו אקדמאית והפיצו אותה בארצות הברית כדי לערער את האמון בממשל הדמוקרטי שדגל בחיסונים. אנשים רבים ציטטו את המחקרים האלו למרות שהם היו קשקוש גדול". 

השיטה הזו, הוא מוסיף, לא נשארה רק בארה"ב. "למדינות כמו רוסיה או טורקיה יש אינטרס למנוע מישראל לייצא גז. צריך לבדוק כאן מי נתן את התנופה למתנגדים הישראלים לאסדת הגז. מצד אחד, המתנגדים צודקים על כך שקרבת האסדה לחוף מסוכנת, והטענות שלהם בנוגע לכך שאסדת גז צריכה להיות רחוקה 40 ק"מ מהחוף נכונה, אבל כדאי לבדוק מחקרית האם גורמים אינטרסנטיים קפצו על העגלה הזו וניצלו את הציבור בלי ידיעתו. עכשיו על ישראל רוצה להשפיע גם סין ולא רק רוסיה ואיראן ועוד מדינות ולכן לא אתפלא אם נראה תופעות כאלו סביב הבחירות". 

https://www.israelhayom.co.il/article/724359

‏"המקום הכי חם בגיהנום שמור למי שבזמנים של משבר מוסרי שומר על נייטרליות". (דנטה אליגיירי)

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יש פה כמה! שכל מה שהם עושים זה רק להכניס את ביבי לכל דיון Asi_Miami 14.01.20 17:48 1
     איפה הם? ומה הקשר לביבי השכל הישר 14.01.20 17:50 2
         הם קופצים אוטומטית אחרי 10-15 תגובות באשכול TheRastaMan 14.01.20 17:54 4
             הבנתי את הקיטש השכל הישר 14.01.20 18:00 5
     יבי. רד הוט. מי עוד? יהודי 6וב 14.01.20 18:32 6
         רציתי להגיד חורף1 אבל הנה הוא הגיב. עכביש 14.01.20 19:12 11
         ציוןלייט prodigy gandalf 14.01.20 19:23 13
     הדברים מוצגים בכתבה כאילו מדובר בשיטות חדשות - בולשיט!!! עתיד מתוק 14.01.20 19:40 14
         ובסיכום: אלכס בזמנוב ביוטיוב גרי 15.01.20 00:58 24
  לרוב גורמים מקומיים הם אלה שמבצעים מניפולציות על הציבור באמצעות הרשת (ולא רק דרכה) winter1 14.01.20 17:51 3
     אני מבין בנושא אז אני יכול לומר לך שאתה טועה. עתיד מתוק 14.01.20 20:09 16
         אני גם מכיר את הנושא ולטעון שרוסיה וסין הן החוטאות היחידות זה מאוד לא מדויק, במיוחד לאור ההיסטוריה העניפה winter1 14.01.20 21:22 19
             1) מתי התחילו מבצעי השפעה ומי התחיל? מי יודע. עתיד מתוק 14.01.20 22:25 20
                 וואו, מרתק כהרגלך המתפרה 14.01.20 22:44 22
         זאת הסיבה שסין קנתה את הוליווד, וכך אלופי המוסר לא פותחים פה על מה שסין עושה לתושביה. א ב של אהבה 15.01.20 04:47 26
  מדהימה הקלות בה זוכים לתואר ''מומחה סייבר'' תלבץ 14.01.20 18:40 7
     כל אחד ניהיה מומחה סייבר קו ישר 14.01.20 18:44 9
         מה הכוונה? neriazm 14.01.20 20:52 18
  אני לא צריך דארקנט בשביל להטוות שיח קו ישר 14.01.20 18:42 8
  מי זה מנשרי שטוען ש-''הרוסים יצרו אוקיינוס של כתיבה כאילו אקדמאית'' ו-''שורה של פייק-מחקרים'' זבנג וגמרנו 14.01.20 18:52 10
     ממש אתה טועה. לא פעם שמעתי שמתנגדי החיסונים מתבססים על מחקרים פקטיביים עכביש 14.01.20 19:21 12
         תן קישור למחקרים מפוברקים נגד חיסונים שהרוסים יצרו, או למקור רציני שטוען שהרוסים עושים דבר כזה זבנג וגמרנו 14.01.20 22:28 21
  יש כאלה לא מעט ברוטר עובדים כאן שנים .חלקם בעלי ניקים קבועים וחלקם מתחלפים. גבריאל 14.01.20 20:01 15
     כנראה, אתה צודק סניגור 15.01.20 07:26 27
  גם לישראל יש יחידות כאלה... R_T 14.01.20 20:13 17
  אז מי אלה ברוטר? המתפרה 14.01.20 22:45 23
  בזכות המחשבים הקוונטים ננצח אותם פוסט 15.01.20 01:57 25
  מסביר למה ישראל בכאוס ללא ממשל יציב כבר שנה ועוד היד נטויה. שלום 15.01.20 08:27 28

Asi_Miami לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.16
1821 הודעות, 21 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    17:48   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יש פה כמה! שכל מה שהם עושים זה רק להכניס את ביבי לכל דיון  
בתגובה להודעה מספר 0

הודאה בעינויים לא! הודאה באיום לחזור לעינויים כן?

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 20.7.14
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    17:50   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. איפה הם? ומה הקשר לביבי  
בתגובה להודעה מספר 1

‏"המקום הכי חם בגיהנום שמור למי שבזמנים של משבר מוסרי שומר על נייטרליות". (דנטה אליגיירי)

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
TheRastaMan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.11
6922 הודעות, 74 מדרגים, 139 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    17:54   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הם קופצים אוטומטית אחרי 10-15 תגובות באשכול  
בתגובה להודעה מספר 2

סבלנות, הוא יגיעו גם לפה.

דרגו אם בא לכם

חבר מתאריך 20.7.14
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    18:00   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הבנתי את הקיטש  
בתגובה להודעה מספר 4

לקח לי זמן

יהודי 6וב
חבר מתאריך 17.10.07
10576 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    18:32   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יבי. רד הוט. מי עוד?  
בתגובה להודעה מספר 1

חתימה 1. סמולני, הוא הכי לא אחי ! חתימה 2. ערבי? שלא תעיז להתקרב אל אחותי!

עכביש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.15
9987 הודעות, 83 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:12   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. רציתי להגיד חורף1 אבל הנה הוא הגיב.  
בתגובה להודעה מספר 6

gandalf לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.7.08
35168 הודעות, 170 מדרגים, 322 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:23   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ציוןלייט prodigy  
בתגובה להודעה מספר 6

יש עוד

רצינו עליונות מוסרית - קיבלנו תעסוקה מבצעית.

עתיד מתוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.19
6438 הודעות, 99 מדרגים, 156 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:40   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הדברים מוצגים בכתבה כאילו מדובר בשיטות חדשות - בולשיט!!!  
בתגובה להודעה מספר 1

1) מדובר בסה"כ בהמשך (ושכלול) מדיניות הלוחמה הפסיכולוגית של ברית-המועצות. הכל כאן, למי שיודע אנגלית היטב:

https://en.wikipedia.org/wiki/Active_measures

https://en.wikipedia.org/wiki/Soviet_influence_on_the_peace_movement

https://en.wikipedia.org/wiki/The_KGB_and_Soviet_Disinformation

https://en.wikipedia.org/wiki/Disinformation_(book)

https://en.wikipedia.org/wiki/Disinformation

https://www.nationalreview.com/2006/08/russian-footprints-ion-mihai-pacepa/

https://en.wikipedia.org/wiki/Agent_of_influence

https://en.wikipedia.org/wiki/Mitrokhin_Archive

https://en.wikipedia.org/wiki/Stanislav_Lunev

https://www.tabletmag.com/jewish-news-and-politics/103576/the-cold-wars-arab-spring

http://www.city-journal.org/html/hidden-history-evil-13281.html

http://bukovsky-archives.net/

https://www.youtube.com/watch?v=zgmg2VFX058

2) לגבי הפעלת טוקבקים וניקים ופרופילים בישראל (ואני משער במערב בכלל), זה מבוצע לפחות משנת 2004!

אתם מוזמנים לשאול את ממשלת ישראל למה היא לא פועלת בנידון, למרות שהיא מודעת לחלוטין לנושא ולא תקבלו תשובה.

והסיבה היא שהמפלגות בעצמן משתמשות בטוקבקים ופרופילים בתשלום, ואף אחד לא רוצה לפתוח קופת שרצים.

אבל בינתיים הרוסים והסינים עושים שמיניות מסביב לכל החובבנים אצלנו.

ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים. לכן גם הליכוד = שמאל!

גרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.18
10443 הודעות, 64 מדרגים, 128 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    00:58   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. ובסיכום: אלכס בזמנוב ביוטיוב  
בתגובה להודעה מספר 14

winter1
חבר מתאריך 19.6.17
12192 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    17:51   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לרוב גורמים מקומיים הם אלה שמבצעים מניפולציות על הציבור באמצעות הרשת (ולא רק דרכה)  
בתגובה להודעה מספר 0

ההתמקדות במעורבות זרה היא מסך עשן. כמו כן, הניסיון להפיל את ההתערבות הזרה על דיקטטורות היא לא פחות ממגוחכת. ההתערבות הזרה היא בראש ובראשונה של אירופה וארצות הברית.

חבר מתאריך 17.2.19
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    20:09   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אני מבין בנושא אז אני יכול לומר לך שאתה טועה.  
בתגובה להודעה מספר 3

1) דיקטטורות אכן משקיעות כספים רבים בהשפעה על המערב (ורוסיה וסין נמצאות בראש, ואחריהן מדינות הנפט הערביות - שלמשל השקיעו כספים רבות בהפצת שקרים שארה"ב עמדה מאחורי 9/11 ושדאעש זה שקר, ושהסרטונים שלהם מזוייפים).

כולן למדו מברית-המועצות, כשהמדיניות היא פחות או יותר:

א. להשפיע על מדיניות המערב כך שתתאים עצמה למדיניות הדיקטטורות.

ב. הכי חשוב: חשש בקרב הדיקטטורות שהמערב יפעל נגד שלטונן, ולכן הן משקיעות מאמץ אדיר בהסחת דעת המערב, על-ידי ליבוי מתחים קיימים בתוכו, ויצירת מתחים, ובקיצור, מסמוס אחדותו והאידיאולוגיה והמוסר שלו.

רק לפני כמה שנים דווח שסין לבדה משקיעה 10 מיליארד דולר בפרופגנדה במערב (לדעתי הסכום הוא יותר גדול).

https://www.ft.com/content/324d82c4-2d60-11e6-a18d-a96ab29e3c95

https://foreignpolicy.com/2018/04/23/the-voice-of-china-will-be-a-squeak/

2) חלק מהגורמים אכן מקומיים, למען מקומיים,
אבל חלק מהפעולות של גורמים מקומיים נעשות לפי הוראות של מפעיל זר (לרוב כנראה דרך מתווך מקומי).

להבנתי, לגורמים זרים אין רתיעה מלבצע פעילות רשתית במערב ישירות מחו"ל. הסיבה היא שממשלות המערב נמצאות בשיתוק, כי גם זה יגלה שחלק מהמפלגות שבשלטון בעצמם מפעילות טוקבקים מזוייפים, וגם כי כדי לטפל בעניין מהשורש, צריך להוריד את השאלטר על חלק מהשיח ברשת.

אבל אם ממשלות המערב יחליטו לחתוך את השיח, אז קרוב לוודאי שהאויב פשוט יגייס יותר סוכנים מקומיים שיפעילו רשתות כאלו מתוך מדינת המטרה.

3) אתה יכול לקרוא עוד כאן:

https://rotter.net/forum/scoops1/597588.shtml#14

ימין = רוצים לנצח את האויב || שמאל = רוצים להכיל ולהיכנע בשלבים. לכן גם הליכוד = שמאל!

winter1
חבר מתאריך 19.6.17
12192 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    21:22   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אני גם מכיר את הנושא ולטעון שרוסיה וסין הן החוטאות היחידות זה מאוד לא מדויק, במיוחד לאור ההיסטוריה העניפה  
בתגובה להודעה מספר 16

של בחישת המערב בכל העולם. ארה"ב, בריטניה והאיחוד האירופי - הגורמים המרכזיים הבוחשים בעולם. כמו כן הרוסים (בעידן שלאחר המלחמה הקרה) והסינים הרבה פחות אגרסיבים בבחישתם (יש להם נטייה פחותה לביצוע הפיכות, חרחור מלחמות ועוד). אני כמובן לא טוען שהם ה"טובים", אני כלל לא מחלק את העולם לטובים ורעים, וכמובן שאני מעדיף לחיות תחת קואליצית הכוחות שמעניקה חופש מסוים לנתינים שלה. הפער בין המדיניות הליברלית הרחבה של ארה"ב כלפי פנים לבין המדיניות האגרסיבית כלפי חוץ - דיסוננס מרתק.

לגבי ישראל אין לי שום צל של ספק שאם היינו יכולים לספק תמונה כוללת של כלל המעורבות הזרה, החלק של רוסיה היה מתגלה כבטל בשישים ביחס לחלק של ארה"ב ואירופה. כמובן שנתונים אלו ישתנו ממדינה למדינה ומאזור לאזור.

נ.ב
ייתכן שהדיון שלנו נוצר בגלל שהתייחסת ספציפית לנושא האינטרנט - ואכן רוסיה וסין משקיעות בנושא זה יותר משאבים מהמערב, אבל הסיבה לכך ברורה, בדיקטטורות יש צנזורה וקשה לבחוש דרך האינטרנט. כשאני מתכוון לבחישה אני לווא דווקא מתכוון ללוחמה פסיכולוגית או ניסיון לייצר שייח אלא ביכולת של המעצמה להכפיף מנהיגים, אנשי צבא וגופי תקשורת. לחייב את הצד השני לקבל את התכתיבים שלך. בנושא זה סין ורוסיה רחוקות מארה"ב, רחוקות דורות (וטוב שכך, הרי אנחנו תחת פטרונות אמריקאית). סין עושה התקדמות מסוימת אך לא במדיניות אגרסיבית (סנקציות או הפיכות) אלא באמצעות השקעות.

חבר מתאריך 17.2.19
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:25   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. 1) מתי התחילו מבצעי השפעה ומי התחיל? מי יודע.  
בתגובה להודעה מספר 19

ערכתי לאחרונה בתאריך 14.01.20 בשעה 22:41 בברכה, עתיד מתוק

היו מבצעים כאלו כבר בהיסטוריה העתיקה,
ואפשר לראות גם בתנ"ך עדויות על-כך.

ואין ספק שהמערב מבצע גם הוא פעילות כזו,
אבל בעידן המודרני, צריך להבדיל בין הפעילות של המערב לפני מלחמת העולם השניה לפעילות אחריה.

כי אחרי המלחמה, ירדה רמת המקצוענות בנושא של ארה"ב והמערב בכלל לפחות בכל הקשור לפעילות המערבית מול רוסיה וסין.
אני משער שזה בגלל גדילת ההשפעה הרוסית במערב,
והכמות העצומה של מרגלים שהרוסים גייסו והחדירו למערב, כדי להשפיע על מדיניותו ולסרבל ולסכל את פעולותיו.

נראה לי שמקארתי (בתמיכת הובר) היה המחסום האחרון פחות או יותר למאמץ הסובייטי האדיר הזה, ומשם הסובייטים כבר הכניסו כל-כך הרבה מושתלים למשרדים ממשלתיים, כך שהם יכלו לענות מיד על כל מהלך נגדם.

כך או כך, עיקר כוחו של המערב בהשפעה הוא לא במקצוענות הפעולה, אלא בעובדה שהמערב הוא פשוט אטרקטיבי ומעניין.
הכסף והחיים הטובים, והתרבות המעוררת והסנסציונית נמצאים בעיקר במערב, ולכן כולם רוצים להתקרב אליו, בין אם הוא רוצה או לא.

לכן מבצע השפעה אופייני של המערב זה פשוט לפתוח רגליים או לחלק מתנות, או פשוט לספר על המערב בחינם (מוזיקה ברדיו, מגזינים שלמים או כתבות בתשלום, תמיכה בסרטים מסויימים).

כלומר מה שאתה מתאר כמבצע השפעה מערבי, לדעתי נכון יותר לתאר בעיקר כדיפלומטיה רגילה ופעילות עסקית בתמיכה ממשלתית (ולא שאני טוען שהמערב לא השקיע במבצעי השפעה של ממש).

הסובייטים לעומת זאת השקיעו כספים עצומים בפעילות השפעה של ממש:

בגיוס עיתונאים, בהקמת עיתונים, בגיוס מרצים ופרופסורים (כי כמו שסיפרתי פה פעם: האוניברסיטאות הן הצומת של המדינה המפותחת, וכל בוגריהן מגיעים לנקודות הכי חשובות במדינה), בגיוס פוליטיקאים וחשוב מכך: פקידים (שהרי לפעמים לפקיד יש השפעה גדולה יותר על מדיניות מאשר לפוליטיקאי).
וגיוס אמנים ויוצרים (להשפיע על התרבות) וכו' וכו' וכו'.

אנשים פשוט לא מבינים את סדר הגודל של המבצע הסובייטי.
אני לא חושב שיש משהו שמתקרב לזה בהיסטוריה.

כמעט כל תנועת שלום ופירוק נשק גרעיני הייתה קשורה לסובייטים.

כל המפלגות הקומוניסטיות בעולם היו פרונט סובייטי.

כמעט כל המפלגות הסוציאליסטיות, כולל מפלגות סוציאליזם-"דמוקרטי" הכילו המון מגוייסים ושתולים של הסובייטים, עד לרמה של ראשי מפלגות וראשי מדינות! (ראש-ממשלת פינלנד 3 פעמים, היה סוכן סובייטי).

כמעט כל העיתונים הגדולים במערב הכילו סוכנים סובייטים בדרג העריכה והכתיבה.

תסריטאים, מוזיקאים (מכיר את ההוא מפינק-פלויד? 99% שהוא אחד כזה, והשמוק כל-כך לא איכפת לו שידעו את זה, עד שהוא הלך להתראיין באר-טי של פוטין - רשת הטלוויזיה המוסרית ביותר בעולם).

סופרים, תסריטאים, שחקנים, מה שאתה רוצה.
לא צריך לגייס את כולם, רק לשים כמה חבר'ה בעמדות מפתח ושליטה, כדי שהם יפעילו לחץ חברתי, ויוכלו למנוע עבודה ממי שחושב אחרת, וקיבלת עדר אמנים "נון-קונפורמיסטים" שרק במקרה כולם שונאים את המדינה שלהם ותומכים בקומוניזם / סוציאליזם / פציפיזם / תבוסתנות ו"שלום" של כניעה לאויב ולבריון המזדמן / מעריצים את "הפרא האציל" ושאר פושעים ועבריינים.

תנועות של זכויות עובדים, אפשר לומר שכמעט כולן הן פרונט סובייטי.

אתה מביט על מבצעים אירופאים ואמריקאים בעשורים האחרונים, אבל מה שאתה מפספס, שחלק מהמבצעים האלו מבוצעים על-ידי פקידים שבכלל עובדים בשביל ברה"מ/רוסיה. ראה לדוגמא:

פרסומות של ה-OECD בישראל: "ארגוני עובדים זה טוב לכלכלה" .

או מבצעי ההשפעה המאסיביים של האיחוד האירופאי למען "פליטים" באיחוד עצמו, ו"הכפרה" של האירופאים על "פשעיהם" במדינות העולם השלישי, בעזרת מתן פיצויים והלוואות למדינות העולם השלישי (ויש איזה זמר, בונו, מיו-2, שמוביל כבר שנים קמפיין לויתור על החובות האלו, כי הרי הכסף במערב צומח על העצים).

הרוסים ממשיכים את המדיניות הסובייטית, כשההבדל העיקרי הוא, שלרוסים יש פחות כסף. והבדל נוסף הוא, שהרוסים פחות דוחפים לקומוניזם (שאיבד את האטרקטיביות שלו), ויותר דוחפים למלחמת אזרחים שמאל-ימין במערב.

2)
וחשוב להסביר, אמרת "הפער בין המדיניות הליברלית הרחבה של ארה"ב כלפי פנים לבין המדיניות האגרסיבית כלפי חוץ - דיסוננס מרתק. "
אין באמת דיסוננס.

אין באמת דיסוננס. יש מלחמת עולם בין הקומוניזם לקפיטליזם, והיא נמשכת ברציפות עוד מלפני 1917, אבל עם הקמת ברה"מ והתחזקותה, המלחמה הזו התעצמה מאוד.

ושלטונות המערב, ובראשם ארה"ב, חוששים עד היום לומר לאזרחיהם שיש בעצם מלחמת תודעה, והם חוששים לספר לאזרחיהם על רמת החדירה של המודיעין של הדיקטטורות הסובייטית/רוסית, הסינית ושאר דיקטטורות עשירות בעולם.

זה גם תוצאה של פוליטיקאים שחוששים לאבד תרומות או לפגוע באינטרסים עסקיים שלהם או של חבריהם (כי לצערנו למערב יש עסקים עם דיקטטורות).

אבל זה לא אומר שהמערב מוותר. ולכן כמו שהדיקטטורות, ובראשן ברה"מ, דחפו להפיכות וליצירת גרורות וקירוב מדינות לצד הפשיסטי,
כך המערב נלחם בחזרה, רק שהוא לא מסביר באופן ברור לציבור למה הוא נלחם. והדיקטטורות מנצלות זאת ומפיצות פרופגנדה כאילו המערב הוא מפלצת מושחתת שמבצעת הפיכות מרושעות בכל מיני מדינות תמימות (איראן 1953 למשל) ואנשים תמימים.

אם מבצעי ההשפעה של המערב היו כל-כך מתוחכמים ועשירים ונרחבים, אז התפיסה הזו של המערב, כמושחת עד היסוד ומחרחר מלחמה ויוזם הפיכות נגד העמים התמימים, הייתה כל-כך נפוצה?

3)
לגבי ישראל, היא מקרה מיוחד, אולי יחיד בהיסטוריה, שבו כמעט כל העולם מאוחד נגד מדינה אחת. האינטרסים של המערב ושל הדיקטטורות כולם נפגשו נגד ישראל ומכל הסיבות שהשמאל אמור לגנות:

א. ישראל היא דמוקרטיה ומדינה מערבית באופן כללי,
ומדינה לא מוסלמית ("כופרים"), ונתפסת כמוצב של "הצלבנים" ומוצב של המערב הדמוקרטי, וזה מטריד את הדיקטטורות שמסביב, מסיבות איסלאמיות ומסיבות של חשש הדיקטטורים מפני תנועות דמוקרטיות.

ב. ישראל היא דמוקרטיה ומדינה מערבית באופן כללי, בעלת רמה הולכת וגדלה של קפיטליזם, והיא נתפסת כמוצב מערבי, וזה הטריד את הפשיסטיות הענקיות ברה"מ וסין.

ג. ישראל היא מדינה של העם היהודי, שהוא עם זעיר בעולם,
ומדינתו זעירה, ואין לה נפט, ורוב השנים לא היה לה תועלת כספית גדולה למערב, כשמשווים את היהודים ליריביהם (הפרקליטות אוסרת לומר מי, כי זה "גזעני") שיש להם לפחות 450 מיליון איש, ויש להם מלא נפט ומלא שטח.

כלומר מבחינת חישוב עסקי פשוט, בטווח הקצר, זה היה יותר משתלם למערב לתמוך באויבי ישראל במזה"ת.
וזה מעבר לכך שהמערב - בעיקר אירופה - היה תלוי בנפט מהמזה"ת,
וחשש שברה"מ תשתלט על כל יצרניות הנפט במזה"ת ותמנע נפט מהמערב.

המצב הזה הופך את ישראל לאחת הזירות הבודדות בעולם בהן המערב מפעיל מבצעי השפעה באמת מתוחכמים כדי להעיף את ישראל מהדרך.
זה בא בעיקר מצד האיחוד האירופאי (שזה לא מפליא, כי האיחוד הזה מלא בסוכנים רוסים).

איך שרדנו עד היום?

רק בזכות רצף של צירופי-מקרים שאין לממשלת ישראל שום קשר להתרחשותם, שעליית דאע"ש הוא האחרון בהם, וגם היבחרות טראמפ, וצירופי-המקרים האלו זה ממש קומי ועצוב בו-זמנית, כי רוב השנים היינו מרחק פסיעה משואה נוספת.

המתפרה
חבר מתאריך 2.4.12
11550 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:44   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. וואו, מרתק כהרגלך  
בתגובה להודעה מספר 20

עכשיו יותר מתמיד כולנו בן גבירים

א ב של אהבה
חבר מתאריך 30.11.09
293 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    04:47   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. זאת הסיבה שסין קנתה את הוליווד, וכך אלופי המוסר לא פותחים פה על מה שסין עושה לתושביה.  
בתגובה להודעה מספר 16

תלבץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.2.15
1854 הודעות, 18 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    18:40   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מדהימה הקלות בה זוכים לתואר ''מומחה סייבר''  
בתגובה להודעה מספר 0

קו ישר
חבר מתאריך 7.1.20
173 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    18:44   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. כל אחד ניהיה מומחה סייבר  
בתגובה להודעה מספר 7

ערכתי לאחרונה בתאריך 14.01.20 בשעה 18:50 בברכה, קו ישר

אז אגלה לשב״כ (חח) סוד קטן בשביל להיות מומחה סייבר צריך להיות מתכנת שמבין ברמה גבוהה בפיתוח מערכות והקמת שרתים אחרת זה מומחים בנדמה לי שיודעים להפעיל אפליקציית וואטסאפ ( לאחרונה צצים כל מיני קורסים של מומחי סייבר בשקל להסתכל בסליבוס גורם לי להתפקע שעתיים בצחוק מדינת חלם פיתה בשקל)

neriazm לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.15
5687 הודעות, 74 מדרגים, 146 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    20:52   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מה הכוונה?  
בתגובה להודעה מספר 9

קו ישר
חבר מתאריך 7.1.20
173 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    18:42   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אני לא צריך דארקנט בשביל להטוות שיח  
בתגובה להודעה מספר 0

אני מתחבר ישיר לתת מודע של כל מי שאני רוצה ומטווה לו שיח. (חיים בסרט)

זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
39625 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    18:52   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מי זה מנשרי שטוען ש-''הרוסים יצרו אוקיינוס של כתיבה כאילו אקדמאית'' ו-''שורה של פייק-מחקרים''  
בתגובה להודעה מספר 0

נגד חיסונים? אף אחד חוץ ממנו לא טוען את הטענות ההזויות האלה, הדבר היחיד שטוענים זה שהבוטים הרוסים מדברים גם נגד חיסונים. אני מקווה שלא היה לו תפקיד בכיר בשב"כ כי הוא כנראה אדם שהאמת לא מעניינת אותו.

כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?

עכביש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.15
9987 הודעות, 83 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:21   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ממש אתה טועה. לא פעם שמעתי שמתנגדי החיסונים מתבססים על מחקרים פקטיביים  
בתגובה להודעה מספר 10

שאין בנם למציאות כלום. הרבה פעמים מתנגדי החיסונים ציטטו מחקרים הזויים. ראיתי אותו בקלמן וסגל, הוא אמר עוד משהו. למשל הנושא של הנישוב שהתברר כשטות אחת גדולה.
רוסיה וטורקיה הם המתנגדות העיקריות לצינור הגז של לוויתן. הוא יפגע מאוד ברוסיה
וטורקיה כיושבת על השיבר. לכן אם נבדוק אחורה, נראה שיש כאלה שמופעלים בלי שידעו שהם מופעלים אלה מטפטפים להם כל מיני פרטים מוטעים שהם חושבים שהם מבוססים. למשל הראשית זו קרן נוייבאך, היא עשתה פינה יומית כמתנגדת ראשית לכל מה שקשור לגז, והיא מעלה כל מיני הזויים שתומכים בצד שלה.
מיקי יחימובץ שרוצה להשאיר את הגז באדמה. שלי יחימוביץ כנ"ל.

זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
39625 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:28   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. תן קישור למחקרים מפוברקים נגד חיסונים שהרוסים יצרו, או למקור רציני שטוען שהרוסים עושים דבר כזה  
בתגובה להודעה מספר 12

כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?

גבריאל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.9.07
5308 הודעות, 67 מדרגים, 130 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    20:01   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. יש כאלה לא מעט ברוטר עובדים כאן שנים .חלקם בעלי ניקים קבועים וחלקם מתחלפים.  
בתגובה להודעה מספר 0

צעקה היא שיר פשוט !!! הֶן עָם לְבָדָד יִשְׁכֹּן וּבַגּוֹיִם לֹא יִתְחַשָּׁב

סניגור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.11.09
20120 הודעות, 115 מדרגים, 220 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    07:26   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. כנראה, אתה צודק  
בתגובה להודעה מספר 15

תודה!

R_T לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
9467 הודעות, 68 מדרגים, 116 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    20:13   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. גם לישראל יש יחידות כאלה...  
בתגובה להודעה מספר 0

המתפרה
חבר מתאריך 2.4.12
11550 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:45   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אז מי אלה ברוטר?  
בתגובה להודעה מספר 0

עכשיו יותר מתמיד כולנו בן גבירים

פוסט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.5.04
9149 הודעות, 39 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    01:57   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. בזכות המחשבים הקוונטים ננצח אותם  
בתגובה להודעה מספר 0

קוואנטום של נחמה

שלום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.1.14
842 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    08:27   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מסביר למה ישראל בכאוס ללא ממשל יציב כבר שנה ועוד היד נטויה.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות