גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #597611 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 597611        
Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
28798 הודעות, 273 מדרגים, 546 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    18:42   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

לראשונה בבריטניה: מסורבת גט קיבלה גט לאחר שלקחה את בעלה לבית המשפט שם עמד בפני 5 שנות מאסר על סירובו  

ערכתי לאחרונה בתאריך 14.01.20 בשעה 18:52 בברכה, Mr W

עורכי דין של אישה יהודייה מסורבת גט ניצלו באופן תקדימי חוק חדש שנכנס לתוקף ב-2015 כדי להעמיד את בעלה סרבן הגט למשפט דרך תביעה פלילית-פרטית (בבריטניה קיימת אפשרות להעמיד אדם לדין פלילי באופן פרטי, בדומה לתביעה כספית אזרחית בישראל - Mr W) כאשר הוא עמד בפני 5 שנות מאסר, אם היה מורשע.

בבסיס ההעמדה לדין של סרבן גט יהודי עומד חוק חדש כאמור שמאפשר להעמיד לדין על התנהגות הכוללת שליטה או כפייה מצד בן או בת זוג, כאשר ההגדרה למה נחשבת התנהגות כזו הורחבה.

למרות שהיתה זו כאמור העמדה לדין פרטית - שלא מטעם המדינה - שבדרך כלל משמעותה שהתובעים נושאים בהוצאות ההעמדה לדין; בית המשפט פסק כבר מקודם שהמדינה תהא מחויבת לשלם את הוצאות התביעה במקרה הספציפי הזה.

האישה הפסיקה את הליכי העמדתו לדין של בעלה סרבן הגט בחודש שעבר לאחר שהאחרון נכנע והעניק לה גט.

מדובר במקרה פורץ דרך וראשון מסוגו בבריטניה. ופעילים למען מסורבות גט כבר הביעו את תקוותם שזו תהיה פריצת דרך להביא תקווה חדשה למסורבות גט.

יצוין כי האישה נולדה מחוץ לבריטניה, ואת בעלה לשעבר פגשה בישראל. לא ברור אם מי משניהם בעלי אזרחות בריטית.

https://www.thejc.com/news/uk-news/landmark-case-sees-woman-obtain-get-after-launching-private-prosecution-against-husband-for-coercive-1.495362

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אם הוא מספיק מטורף האם הוא יכול לעבור נגיד לישראל ולהכריז שהגט היה מעושה? Baznoded 14.01.20 18:47 1
     זה לא חשוב מה הוא יגיד - זה מה שצפוי שרוב הממסד הרבני יגיד ירושלמי ציוני 14.01.20 18:59 2
         ברוב המקרים שההלכה פוסקת שיש לתת גט Mp3 14.01.20 19:01 3
             בידי בי''ד רבני - לא על פי קביעת שופט גוי... ערכאות של גויים על אמת :-) ירושלמי ציוני 14.01.20 19:02 4
                 אתה טועה לדעתי. כי הגט נעשה פה בבית דין. ובית המשפט לא הכריע שהוא חייב לתת גט. הוא נכנע עוד לפני כן. Mr W 14.01.20 19:24 6
                     היה מראש פסק דין של בית דין רבני המחייבו לתת גט? לא כך הבנתי ירושלמי ציוני 14.01.20 19:38 7
             ככה מכות עד שיגיד רוצה אני? מבחינתי זה הזוי. גרפיטי 14.01.20 19:55 10
                 גם יש חוק מוות למחבלים - איזה מדינה של רוצחים? Asi_Miami 14.01.20 21:29 14
                 בתור אחד שקצת מעורה בעולם הזה, אם היית רואה איזה נסיונות סחיטה יש בנושא הזה יהודי 14.01.20 21:58 16
                     אתה לוקח את זה למקומות אחרים לגמרי.. גרפיטי 14.01.20 22:02 17
                         למה כשזה לצד השני זה לא מפריע לך? את קצת צבוע את יודעת? יהודי 14.01.20 22:12 18
                             די להלביש לי שאני מתנגחת במין הגברי. גרפיטי 14.01.20 22:18 21
                                 א. אם תסתכלי לאורך התגובות שלך קל לראות שאת אוהבת להשתלח במין הגברי בלשון המעטה (קשה לפספס יהודי 14.01.20 22:27 23
                                     יןפי שעקב אחרי התגובות שלי. גרפיטי 14.01.20 22:44 24
                                         א. אני מתנצל אם נפגעת ממני.. אני אדם שעוולה צובטת אותו בלב ולא משנה מאיפה היא באה... יהודי 14.01.20 22:54 26
                                             אז ככה: גרפיטי 14.01.20 23:03 27
                                                 א. תודה על ההבהרה, היא הייתה בהחלט במקום יהודי 14.01.20 23:27 28
                                                     כבר הבאנו שלום עולמי....🌷 גרפיטי 14.01.20 23:41 29
                                 הייי SE0 15.01.20 01:17 35
                                     לא צעקתי הגברים רשעים ואכזריים. גרפיטי 15.01.20 06:02 36
                         בדיוק. עטרה 15.01.20 06:50 37
  החוק הישראלי כפי שמתנהל בביתי הדין הרבניים מיושם באנגליה פשטות 14.01.20 19:20 5
  גם בארץ יש הליך של תביעה פלילית פרטית שנקרא קובלנה פלילית... The_One 14.01.20 19:46 8
     מעניין לא ידעתי את זה... החכמת אותי, תודה יהודי 14.01.20 22:16 20
     חידשת לי. לא ידעתי. Mr W 15.01.20 00:32 34
  צריך לבטל את ההגמוניה שבידי הגבר ועל האפשרות שלו להותיר אישה עגונה. גרפיטי 14.01.20 19:53 9
     זה לא יקרה כל עוד הלשון של מפלגת השילטון עושה נעים למפלגות הדתיות. כן-אבל 14.01.20 22:13 19
         מאז קום המדינה זה ככה. גרפיטי 14.01.20 22:45 25
     אין הגמוניה כזאת, ההגמוניה במקרה הזה היא דו סיטרית... אישה יכולה (ולצערי בלא מעט מקרים יהודי 14.01.20 22:19 22
     ולשם כך יש לפרק את הרבנות או למצוא כל פתרון אחר מתאים עטרה 15.01.20 06:51 38
         אכן כן.👍 גרפיטי 15.01.20 06:56 39
  צריך רבנים עם הגיון ולא אטומים! האחות 14.01.20 19:57 11
     עד שאנחנו הנשים נפסיק להנשא לפי החוקים הדתיים שמאפשרת עגינות. גרפיטי 14.01.20 20:10 12
         כמה פשוט eliya 14.01.20 21:22 13
             החוקים מאפשרים עגינות. נקודה. גרפיטי 14.01.20 21:31 15
                 נכון. ו? eliya 15.01.20 00:28 33
             ואם ההלכה או יותר נכון הרבנים שמשמיעים אותה, מטומטמים? האחות 15.01.20 00:21 31
                 אני לא בא להסביר הגיון של ההלכה eliya 15.01.20 00:26 32
  אין פה ענין של גט מעושה עכשיו?! Dalev 15.01.20 00:05 30

Baznoded לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
16200 הודעות, 80 מדרגים, 156 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    18:47   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אם הוא מספיק מטורף האם הוא יכול לעבור נגיד לישראל ולהכריז שהגט היה מעושה?  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
42704 הודעות, 345 מדרגים, 675 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    18:59   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. זה לא חשוב מה הוא יגיד - זה מה שצפוי שרוב הממסד הרבני יגיד  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Mp3 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.3.17
1385 הודעות, 15 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:01   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ברוב המקרים שההלכה פוסקת שיש לתת גט  
בתגובה להודעה מספר 2

וקל למצוא מקרה כזה.
ההלכה מתירה להכות אותו עד שיאמר רוצה אני....

חבר מתאריך 1.1.13
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:02   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. בידי בי''ד רבני - לא על פי קביעת שופט גוי... ערכאות של גויים על אמת :-)  
בתגובה להודעה מספר 3

Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
28798 הודעות, 273 מדרגים, 546 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:24   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אתה טועה לדעתי. כי הגט נעשה פה בבית דין. ובית המשפט לא הכריע שהוא חייב לתת גט. הוא נכנע עוד לפני כן.  
בתגובה להודעה מספר 4

חבר מתאריך 1.1.13
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:38   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. היה מראש פסק דין של בית דין רבני המחייבו לתת גט? לא כך הבנתי  
בתגובה להודעה מספר 6

ערכתי לאחרונה בתאריך 14.01.20 בשעה 19:46 בברכה, ירושלמי ציוני

אבל אם כן - אולי ניתן להכשיר:

"מי שהדין נותן שכופין אותו לגרש את אשתו, ולא רצה לגרש--בית דין של ישראל בכל מקום ובכל זמן, מכין אותו עד שיאמר, רוצה אני; ויכתוב הגט, והוא גט כשר. וכן אם הכוהו גויים ואמרו לו, עשה מה שישראל אומרין לך, ולחצו אותו ישראל ביד הגויים, עד שגירש--הרי זה כשר; ואם הגויים מעצמן אנסוהו עד שכתב--הואיל והדין נותן שיכתוב, הרי זה גט פסול".
משנה תורה, הלכות גירושין, פרק ב'.

אם כי אני מאמין שהממסד הרבני בו התברכנו, לא יתן לזה יד (כשיטת התוס')

גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
3296 הודעות, 44 מדרגים, 82 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:55   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ככה מכות עד שיגיד רוצה אני? מבחינתי זה הזוי.  
בתגובה להודעה מספר 3

Asi_Miami לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.16
1821 הודעות, 21 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    21:29   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. גם יש חוק מוות למחבלים - איזה מדינה של רוצחים?  
בתגובה להודעה מספר 10

זה שרשום לא אומרים שמבצעים את זה...

הודאה בעינויים לא! הודאה באיום לחזור לעינויים כן?

יהודי
חבר מתאריך 3.11.19
251 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    21:58   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. בתור אחד שקצת מעורה בעולם הזה, אם היית רואה איזה נסיונות סחיטה יש בנושא הזה  
בתגובה להודעה מספר 10

היית אומר שמכות זה לחלשים...
דרך אגב החוק בישראל מאפשר לבית הדין להכניס סרבן גט שמנסה לסחוט את אישתו לבית הכלא בבידוד עד שהוא יאשר את האט..
בלי קשר ראוי לציין שכיום יש לא הרבה פחות מסורבי גט (שהאישה מסרבת לקבל את הגט עד שהוא יסכים לתנאים כאלה או אחרים, ולפי ההלכה אם היא מסרבת לקבל אז זה לא גט..) ממסורבות גט ככה שהנושא הזה מאוד מורכב...

גרפיטי
חבר מתאריך 14.1.19
3296 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:02   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אתה לוקח את זה למקומות אחרים לגמרי..  
בתגובה להודעה מספר 16

עובדתית גבר יכול לעגן אישה? יכול.

צריך לבטל ולמחוק את האופציה הזאת לחלוטין.
עזוב יש נשים ויש ככה וככה. וגט לא גט.

לבטל לאלתר את האפשרות המונופול שיש לגבר לעגן אישה.

לא מעוניינת בכלל להתווכח ולדבר על משהו אחר בנושא זה.

יהודי
חבר מתאריך 3.11.19
251 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:12   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. למה כשזה לצד השני זה לא מפריע לך? את קצת צבוע את יודעת?  
בתגובה להודעה מספר 17

לי מפריע שני הצדדים אז אני יכול להביע דעה בנושא כי כואב לי על אנשים שנקלעים סיטואציות האלה, אבל ממה שמשתמע ממה שהגבת זה שלא באמת איכפת לך מאנשים בסיטואציה הזאת אלה מצאת עוד משהו שאפשר להתנגח דרכו במין הגברי אז את רצה על ההזדמנות.. וזה צבוע ולא במקום..

גרפיטי
חבר מתאריך 14.1.19
3296 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:18   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. די להלביש לי שאני מתנגחת במין הגברי.  
בתגובה להודעה מספר 18

כי אני לא. אוקיי? הורדנו את העננה הזאת? יופי.
אישה לא יכולה לעגן גבר. היא יכולה לסרב לקבל גט. והגבר לא עגון.

גבר יכול לעגן אישה. והיא נשארת עגונה וכבולה וכלואה.

אלה העובדות.

זה שנשים מוצאות פטנטים איך להשתחרר מגבר מסיבה כזו או אחרת, לא שייך לעניין שהוא - הסרת המונופול שיש לגבר על האישה.
העובדה שהוא יכול לכבול אותה היא מזעזעת.

ובבקשה, אינך בוחן כליות ולב ודבר איתי על מה שאני מדברת ואל תכניס מילים לפי.

יהודי
חבר מתאריך 3.11.19
251 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:27   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. א. אם תסתכלי לאורך התגובות שלך קל לראות שאת אוהבת להשתלח במין הגברי בלשון המעטה (קשה לפספס  
בתגובה להודעה מספר 21

את זה)
ב. בוודאי שאישה יכולה לעגן גבר, אז איך את קוראת לגבר שלא יכול להתגרש (ולהתחתן עם בחירת ליבו האחרת) כי אישתו מסרבת לקבל את הגט אם לא עגון? וזה קורה לא מעט פעמים.. אני מציע לך ללמוד קצת את הנושא (אם את רוצה תוכלי לקבל פרטים מלאים עם מספרים והכל ממשרד המשפטים שהוא אמון על בתי הדין הרבניים ואם לא נעים לך אני יכול לפנות בשבילך..) ולראות כמה נשים מעוגנות וכמה גברים מעוגנים יש בארץ...
דרך אגב את גם מתנגדת לקבוצות של נשים גרושות שמנסות לשכנע גרושות טריות לסחוט את הגרוש שלהן או שזה לא מפריע לך?

גרפיטי
חבר מתאריך 14.1.19
3296 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:44   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. יןפי שעקב אחרי התגובות שלי.  
בתגובה להודעה מספר 23

אם תסתכלי לאורך התגובות שלך קל לראות שאת אוהבת להשתלח במין הגברי בלשון המעטה (קשה לפספס

אני מבינה שעקבת אחרי התגובות שלי, ואם עקבת באמת, היית נוכח לדעת שאני לא נגד המין הגברי.

אני נגד אלימות בכלל ואלימות גברית כלפי נשים בפרט.

חבל שלא השכלת להבין זאת וחבל שאתה מלביש את דעותיך הקדומות על תגובותי כדי לנהל שיחה בהתאם לדעותיך ולא בהתאם לתגובותי.

המשך ערב נעים.

יהודי
חבר מתאריך 3.11.19
251 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:54   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. א. אני מתנצל אם נפגעת ממני.. אני אדם שעוולה צובטת אותו בלב ולא משנה מאיפה היא באה...  
בתגובה להודעה מספר 24

כשאני רואה עוול אני ילחם עליו בחרוף נפש ולא אכפת לי מין גזע גיל או לאום.. כואב לי על עוולות כלפי נשים בדיוק כמו שכואב לי על עוולות נגד גברים או נגד אתיופים או נגד חרדים וכ'ו (למרות שאני לא משתייך לאף אחת מהקבוצות האלה)... מהתגובות שלך לאורך הזמן ראיתי חדגוניות לכיוון הנשים גם אם לא פעם זה קצת עיוות את המציאות בשביל להראות שנשים הן הקורבן התמידי... הלוואי ואני טועה..
בכל אופן שיהיה המשך ערב טוב ושוב סליחה אם נפגעת..

גרפיטי
חבר מתאריך 14.1.19
3296 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    23:03   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אז ככה:  
בתגובה להודעה מספר 26

שנינו לא אוהבים עוולות.
ולא ברור לי למה העוולות שאתה רואה הן כשרות ושלי לא.

אם הבנת שיש לי חדגוניות כלפי הנשים וככזה שלא אוהב עוולות, מן הסתם אתה מודע לעובדה שיש יותר אלימות גברית כלפי נשים יותר מאשר של נשים כלפי גברים.
כך יוצא שכאילו יש לי חדגוניות ולא כך היא.

יש גם נשים שנוהגות לא בדרך נורמטיבית, אבל אינני מגנה אותן כאן, כי יש כאן בלי עין רעה מלא גברים וגם נשים שעושים את זה. אז תרומתי לא תעזור.

במקום שאומרים לי - כולה נגע בשפתיים (לא אתה) לא אגנה התנהגות לא נורמטיבית של נשים, אלא אם אראה שיש כאן שינוי בצורת ההתייחסות של הגברים כלפי האלימות של גברים נגד נשים.

משאלתך "הלוואי שאני טועה", התמלאה.

באותה מידה אינני נגד חרדים/דתיים, אינני דתייה אבל בהחלט אני בגישה של תנו לי לחיות בשקט.

ואם מישהו מבין מזה שאני נגד חרדים אז זו בעיה שלו ולא שלי.
כשאני רואה עוולה נגד חרדי/דתי אני מתקוממת כי קודם כל הוא אדם אחר כך כל השאר.

אז מקווה שעכשיו הובנתי כמו שאני רוצה שתבין.

יהודי
חבר מתאריך 3.11.19
251 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    23:27   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. א. תודה על ההבהרה, היא הייתה בהחלט במקום  
בתגובה להודעה מספר 27

ב. אני מסכים איתך לגמרה שלפעמים יש פה תגובות ממש אטומות בנוגע לאלימות פיזית/מינית כלפי נשים וזה מרתיח גם אותי וחשוב מאוד שאת נלחמת לגבי זה..
ג. אני אף פעם לא חושב שעוולה שאני צועק אליה חשובה יותר מעוולה שאת צועקת אליה, אני פשוט מבקש שוויון..
ד. אין לי גם בעיה עם דעות אישיות, זה הכי הגיוני בעולם שאת בתור חילונית תצאי נגד הממסד הדתי בדיוק כמו שאני בתור דתי יצא נגד הממסד החילוני.. זה ויכוח חשוב וצודק, ואנחנו גם יכולים לא להסכים וזה גם בסדר וחשוב (במיוחד בשביל זה יש פה דיונים וזה מבורך) אני פשוט נגד נסיון מחיקה של דעה שונה...
ה. בכללי אני חושב שאדם שנלחם בעוולות(ולצערי חסרים כאלה) לא יכול להרשות לעצמו להתעלם לגמרי מעוולות של "בני החסות שלו" אבל לצעוק על אותה עוולה בדיוק כשמשהו אחר עושה אותה, גם אם (באמת) יש מספיק מי שיוצא אליהם... (זה לא אומר שאת צריכה להתחיל להתנגח בנשים אבל כשאת מכירה בעובדות שנגד האוכלוסיה שלך את מקבלת מעמד הרבה יותר אוביקטיבי.. קחי לדוגמא את ארגוני הנשים, שצועקות על כל עוול שנגרם לנשים מגופים דתיים (בצדק) אבל כשפתאום צצה עוולה שבאה ממקור ערבי או שמאלני או שהנפגע היה גבר היה צריך להוציא להן הודעת גינוי לקונית מהלשון... מאותו רגע הפסקתי לכבד אותן.. או שהנושא מפריע לך ואז את נלחמת עליו או שלא, אי אפשר רק חצי... (לדוגמא לכתבה הזאת אם הבעיה היא עגינות, אז לשני הצדדים...)

גרפיטי
חבר מתאריך 14.1.19
3296 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    23:41   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. כבר הבאנו שלום עולמי....🌷  
בתגובה להודעה מספר 28

אענה בקצרה מאוד.
לגבי ארגוני הנשים המיליטנטיים יש אמת בדבריך. שוב, לא יוצאת כאן נגדם. יש להם די והותר פה.

לגבי העגינות לשני הצדדים, זו טעות.
במקור הייתה עגינות מצד גברים כלפי נשים וזה מגובה בחוקים הדתיים/הלכה/מה שתרצה.
תכל'ס הגבר נותן את הגט. לא יתן? האישה עגונה. בוא, אלה עובדות.

עם הזמן הנשים למדו להשיב מנה אחת אפיים...

לילה טוב. הפעם באמת.

SE0 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.5.15
2174 הודעות, 44 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    01:17   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. הייי  
בתגובה להודעה מספר 21

אישה יכול לעגן גבר לפי ההלכה היהודית .

תפסיק להשתלח בגברים . ופשוט לכי תלמדי את הנושא לעומק . במקום לצעוק הגברים רעים ואכזרים.

חבר מתאריך 14.1.19
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    06:02   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. לא צעקתי הגברים רשעים ואכזריים.  
בתגובה להודעה מספר 35

אתה השתמשת במילים האלה. לא אני.

תראה לי היכן לפי ההלכה אישה מעגנת גבר.

תשכיל אותי.

עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1105 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    06:50   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. בדיוק.  
בתגובה להודעה מספר 17

פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
3226 הודעות, 30 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:20   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. החוק הישראלי כפי שמתנהל בביתי הדין הרבניים מיושם באנגליה  
בתגובה להודעה מספר 0

The_One
חבר מתאריך 29.7.09
348 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:46   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. גם בארץ יש הליך של תביעה פלילית פרטית שנקרא קובלנה פלילית...  
בתגובה להודעה מספר 0

ניתן להגיש קובלנה כזאת בגין מספר סגור של עבירות שרשומות בתוספת השניה לחוק סדר הדין הפלילי:
https://he.m.wikipedia.org/wiki/קובלנה_פלילית

יהודי
חבר מתאריך 3.11.19
251 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:16   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מעניין לא ידעתי את זה... החכמת אותי, תודה  
בתגובה להודעה מספר 8

Mr W
חבר מתאריך 31.1.17
28798 הודעות
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    00:32   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. חידשת לי. לא ידעתי.  
בתגובה להודעה מספר 8

גרפיטי
חבר מתאריך 14.1.19
3296 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:53   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. צריך לבטל את ההגמוניה שבידי הגבר ועל האפשרות שלו להותיר אישה עגונה.  
בתגובה להודעה מספר 0

לא מתאים לשנת 2020 ולא לעתיד.

ויפה שעה אחת קודם.

כן-אבל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.12
7861 הודעות, 69 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:13   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. זה לא יקרה כל עוד הלשון של מפלגת השילטון עושה נעים למפלגות הדתיות.  
בתגובה להודעה מספר 9

בשביל שיקרה דבר כזה, צריך להפריד את הדת מהמדינה.

חבר מתאריך 14.1.19
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:45   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. מאז קום המדינה זה ככה.  
בתגובה להודעה מספר 19

אם אתה חושב שממשלה אחרת תצליח לפרק את ההגמוניה הזאת, לצערי אתה טועה.
נתקענו עם זה חזק.

יהודי
חבר מתאריך 3.11.19
251 הודעות
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    22:19   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. אין הגמוניה כזאת, ההגמוניה במקרה הזה היא דו סיטרית... אישה יכולה (ולצערי בלא מעט מקרים  
בתגובה להודעה מספר 9

עושה) להגן גבר בדיוק באותה דרך.. הוא יכול לא לתת ואז אין גירושין והיא יכולה לא לקבל ואז אין גירושין.. הכוח שווה בין שניהם

עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1105 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    06:51   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. ולשם כך יש לפרק את הרבנות או למצוא כל פתרון אחר מתאים  
בתגובה להודעה מספר 9

חבר מתאריך 14.1.19
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    06:56   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אכן כן.👍  
בתגובה להודעה מספר 38

האחות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.1.15
6551 הודעות, 148 מדרגים, 295 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    19:57   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. צריך רבנים עם הגיון ולא אטומים!  
בתגובה להודעה מספר 0

לצערי שמעתי השבוע מקרה הזוי שהרבנים מסרבים לשחרר אישה מנישואים בגלל אטימות גרידה!!!!

עד מתי??

או שכן או שלא, מה שבטוח אולי וגם זה מוטל בספק.

חבר מתאריך 14.1.19
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    20:10   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. עד שאנחנו הנשים נפסיק להנשא לפי החוקים הדתיים שמאפשרת עגינות.  
בתגובה להודעה מספר 11

eliya לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.5.16
1344 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    21:22   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. כמה פשוט  
בתגובה להודעה מספר 12

מי שמתחתנת כדת משה וישראל לא יכולה לבוא בטענות שכך ההלכה פוסקת

חבר מתאריך 14.1.19
יום שלישי י''ז בטבת תש''פ    21:31   14.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. החוקים מאפשרים עגינות. נקודה.  
בתגובה להודעה מספר 13

חבר מתאריך 11.5.16
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    00:28   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. נכון. ו?  
בתגובה להודעה מספר 15

האחות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.1.15
6551 הודעות, 148 מדרגים, 295 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    00:21   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. ואם ההלכה או יותר נכון הרבנים שמשמיעים אותה, מטומטמים?  
בתגובה להודעה מספר 13

בבקשה, סיפור...
בן של מישהי מהעבודה אצלנו עבר לפני מס' שנים תאונת דרכים קשה עם פגיעת ראש.
הוא נכה מלא, לא מתקשר עם הסביבה, חי במוסד שיקומי, לא ממלא שום תפקוד בסיסי, לא מתקשר, לא אוכל לבד, לא זז, לא מתקלח ... כלום.האמא היא האפוטרופסית שלו...

בזמן התאונה הוא היה נשוי צעיר יחסית.
האמא "שיחררה" את האישה על מנת שתבנה את חייה מחדש, תביא ילדים לעולם ותקים משפחה..
פנו לבית הדין על מנת שיתגרשו, בית הדין מסרב כי הוא צריך לחתום על הגירושין. האמא מסבירה להם שאין תקשורת איתו, הוא סיעודי מלא, היא אפוטרופסית עליו והיא משחררת את האישה ותחתום בשמו כולל הצגת ניירת ואסמכתאות רפואיות, בית הדין מסרב.

מפה לשם, האישה חיה עם בן זוג חדש, לא יכולה להתחתן כי נחשבת נשואה ואם תביא ילד לעולם הוא יהיה ממזר. למה? כי בית הדין מתעקש שהבעל, שהוא סיעודי מלא, יחתום בעצמו....

זה נשמע לך הגיוני?

או שכן או שלא, מה שבטוח אולי וגם זה מוטל בספק.

חבר מתאריך 11.5.16
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    00:26   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אני לא בא להסביר הגיון של ההלכה  
בתגובה להודעה מספר 31

אני אומר דבר פשוט
את לא יכולה להתחתן לפי ההלכה ולבקש להשתחרר לפי התנאים שלך
לדוגמה
אם תחתמי על חוזה עם שותף שבחוזה יהיה כתוב השותפות מתפרקת בהסכמת שני הצדדים בלבד
ללא שום סייגים
את מבינה שלא תוכלי לצאת מהשותפות בדרך אחרת
ואת מבינה שאין לך על מה להתלונן אלא על עצמך שנכנסת לשותפות הזו

Dalev לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.08
10671 הודעות, 40 מדרגים, 47 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ח בטבת תש''פ    00:05   15.01.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. אין פה ענין של גט מעושה עכשיו?!  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות