גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #602881 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 602881        
א ב של אהבה
חבר מתאריך 30.11.09
305 הודעות
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    22:36   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מקורו המסתורי של נגיף ווהאן  

 
  
סין ממשיכה לסרב לפרסם נתונים על בדיקות דגימה מבעלי חיים
מאת שיאנג ג'אנג

ניתוח

חלפו חודשיים מאז פרוץ נגיף הקורונוס בוווהן והתפשטותו לא הראתה סימני האטה בסין. יותר מ -35 ערים סיניות הושבתו על ידי הרשויות הסיניות בניסיון לבודד מקרים מאושרים וחשודים. חייהם של מיליוני אנשים נמצאים בסכנה מכיוון שהנגיף מראה סימנים להתפשטות עוד יותר בסין ובבינלאומי.

ישנם פערים משמעותיים בחקירות הרשמיות בדבר מקורותיו של הרומן הנגיף. על מנת להכיל את הנגיף, ראשית צריך להבין כיצד נגיף שמקורו לכאורה בבעלי חיים מצא את דרכו לבני אדם. כדי שזה יקרה, הרשויות הסיניות צריכות לשחרר את נתוני בדיקות בעלי החיים והדגימות שלהם. תוצאות הבדיקה מדגימות בעלי חיים שנאספו אצל מוקדי הרעש היו נותנות תובנות חשובות לגבי בעלי החיים שעשויים לשמש כמארחי ביניים לנגיף הקורונוויר החדש.

זה קריטי להכלה של המגיפה. לדוגמה, אם חולדות הן המארחות הביניים של נגיף זה, אין טעם לסגור את הערים כדי להגביל את תנועות האנשים בעוד חולדות נגועות עדיין נעות בחופשיות. תוצאות מדגימות בעלי חיים יכולות גם להנחות החלטות מדיניות שיפחיתו את הסיכון להתפרצות נוספת.

מקור בעל חיים של הנגיף

מחקרים מדעיים שהתבססו על ניתוח פילוגנטי, חקרו את רצף נגיף הקורונאוו החדש, השוו אותו לרצפי נגיף קורונה אחרים, וגילו כי ככל הנראה מקורו בעטלפים. חוקרים ממכון ווהאן לוירולוגיה גילו כי הגנום בנגיף שנמצא אצל חולים זהה 96 אחוז לזה של נגיף עטלף הקורנו, על פי מחקר שפורסם בכתב העת Nature. אבל היו גם תיאוריות אחרות. מחקר סיני אחד הציע, למשל, כי נחשים הם מקור ההעברה לבני אדם. עם זאת, מדענים רבים מאמינים כי זוחלים הם מקור פחות סביר וכיונקים כמו חולדות וחזירים, וכמה ציפורים, היו המאגר העיקרי של קורונווירוס.

מתוך מחשבה זו, יש לתמוך במחקרים פילוגנטיים על רצפי הגנום הנגיפי על ידי מחקרים בבעלי חיים כדי לאשר את מקור הזיהום, כמו גם כדי לקבוע אם יש מארח ביניים.

משימה זו אינה משימה קלה לווירוס לבסס הולכה זואונוטית, וירוסים נדירים לעיתים רחוקות מזיהום מן החי לאדם עם העברת יתר. יש עוד פחות סיכוי לראות וירוס קורונוס מזנק ישירות מעטלפים לבני אדם. כדי להדביק מארחים חדשים, מוטציות צריכות להתרחש עם חלבוני השטח הנגיפים ו / או הגנים המעטפים והמבניים, כך שהנגיפים המוטטים יוכלו להיקשר ולהיכנס לתאים של מינים חדשים, ולהשלים ביעילות את מחזורי ההעתקה במארחים החדשים.

כמה מדענים טענו כי קורונווירוז יכול לקפוץ ישירות לבני אדם, מבלי להשתנות או לעבור דרך מין ביניים. עם זאת, בבירור היה צורך במארח ביניים בכדי לבסס את ההעברה הזואונוטית לבני אדם בהתפרצויות הקודמות של קורונווירוס. מחקרים רבים העלו כי וירוס העטלף קפץ מעטלפי המארח הטבעיים שלו לסיבירות ואז לבני אדם במהלך פרוץ ה- SARS ב -2003, והוא קפץ מעטלפים לגמלים ואז לבני אדם לקראת התפרצות ה- MERS. אז סיבטים וגמלים ישמשו כמארחי ביניים להעברת זונוטי.

מכיוון שעטלפים לא נמכרו בשוק הואאנאן בוווהאן - מוקד הזיהום - בזמן ההתפרצות, הדבר מצביע על קיומו של מארח בעלי חיים ביניים אחר שאולי העביר את הנגיף לבני אדם.

מה שהכי תמוה הוא שלא פורסמו דיווחים על בדיקת דגימות בעלי חיים שנאספו באף אחד מהמרכזים בוווהאן, במיוחד בשוק פירות הים של חואנאן, כדי לזהות אילו בעלי חיים עשויים להיות המארחים או המארחים הביניים של רומן הוואן הנגיף החדש הזה.

מדענים סינים פרסמו לאחרונה Lancet דיווח בו נאמר כי "מרבית המקרים המוקדמים ביותר כוללים חשיפה לשוק הסיטונאי של Huanan מאכלי ים" וכי חולים יכולים היו להידבק באמצעות חשיפות זונוטיות או סביבתיות. דיווח נוסף על Lancet על ידי מדעני CDC הסינים טען כי "על סמך נתונים עדכניים, נראה כי ייתכן ש- nCoV שגרם להתפרצות ווהאן ב -2019 יתארח בתחילה על ידי עטלפים, ויכול להיות שהועבר לבני אדם באמצעות חיית בר לא מוכרת כרגע. (ים) נמכרים בשוק פירות הים של הואנאן. "

עם זאת, עד כה לא פורסם מידע על כמותם, והמינים, של חיות הבר הקיימות בשוק פירות הים של חואנאן עם סגירתם; ולא על אופן ניהול החיות או הסילוק של בעלי החיים כשסגר השוק ב -1 בינואר 2020. ולא פורסם מידע על כמה דגימות בעלי חיים נבדקו עבור SARS-CoV או Wuhan Coronavirus בשיטות בדיקת חומצות גרעין ויראליות.

סוכנות הידיעות הרשמית הסינית שינג'ואה דיווחה ב- 26 בינואר כי 33 דגימות מתוך 585 דגימות סביבתיות שנאספו בשוק הואאנאן מאכלי ים היו חיוביות לחומצות גרעין מוירוס Coronavis החדש, דבר המרמז על כך שהנגיף מקורו בחיות בר או במלאים שנמכרו שם. עם זאת, דגימות אלה היו מהסביבה - לא מבעלי חיים.

זה יהיה כישלון אולטימטיבי של ועדת הבריאות הציבורית של ווהאן ושל CDC הסיני אם לא ייאספו ונבדקו דגימות של בעלי חיים לפני או בזמן כיבוי שוק פירות הים של חואנאן, בו נמכרו בעלי חיים רבים באותה העת. של ההתפרצות. זה יהיה דומה לביצוע חקירה על התפרצות מחלה הניתנת במזון מבלי לקחת דגימות של אוכל למסעדה הקשורות להתפרצות, ובמקום זאת לבדוק בדיקות ספוגיות של משטח שולחן האוכל.
רקע הסגירה של שוקי מאכלי הים בהואנאן

ה- nCoV לשנת 2019 גרם לזיהום מהיר בסין והתפשט למדינות אחרות מחוץ לסין, מה שהביא למשבר בריאות עולמי.

שוק פירות הים של הואאנאן ידוע כמוצא מרכזי לאיסוף והפצה של חיות בר חיות ומתות. אלה כללו זאבים חיים, קיפודים, צבאים, ציפורים, נחשים, עזים, ארנבים, חזירים שנמכרו וזמינים בחלק המזרחי של שוק פירות הים.

ועדה רפואית ובריאותית ווהאן זיהתה מקרי דלקת ריאות מרובים הקשורים לשוק פירות הים של חואנאן, שהוכרזו ביום 31 בדצמבר, 2019. שוק פירות הים נסגר על ידי ממשלת ווהאן ב -1 בינואר.

כתבים רפואיים סיניים ביקרו בשוק ב 31- בדצמבר 2019, ערב לפני סגירתו ב- 1 בינואר, שם הם צפו בהיגיינה לקויה, וגופות חיות ואיברים שהושלכו בצורה לא מסודרת. זה הצביע על כך שכמות גדולה יחסית של חיות בר עדיין הייתה קיימת בשוק לאחר הסגירה הכפויה.
לא נחשף מידע על בעלי חיים בטבע בשוק מאכלי הים

עם זאת, לא פורסם מידע על כמות, ומינים, של בעלי חיים שנמצאים עם סגירתם, כמה בעלי חיים נבדקו כנגד נגיף הקורונאווי וכיצד החיות מנוהלות או מסולקות עם סגירת השוק ב- 1 בינואר. אאוטלט, ישי, התעניין בתוצאות חיות הבר שנמכרו בשוק ואישר כי לא נחשפה כל גילוי מצד ממשלת ווהאן.

ד"ר גואן יי, המנהל הנוכחי (ענייני סין) במעבדת המפתח הממלכתית למחלות זיהומיות מתעוררות באוניברסיטת הונג קונג, ביקר בווהאן ב -21 בינואר במטרה לזהות את מקור החיה. הוא ציין בראיון לתקשורת כי המקומיים סירבו לשתף איתו פעולה. הוא ציין כי עם סגירת השוק כעת יהיה קשה לחקור את מקור הנגיף. הוא אמר כי "שוק פירות הים של חואנאן נוקה לאחר הסגר, 'זירת הפשע' נעלמה, ואיך אתה יכול לפתור תיק ללא הוכחות?"

גאו פו, מנהל המרכז הסיני לבקרת מחלות ומניעה , הצהיר כי "ברור שמקור הזיהום היה של חיות בר, אך איננו יודעים אילו מינים עקב סגירת שוק פירות הים."
הסיכונים הגדולים של אי זיהוי מארחי בעלי החיים המקוריים או הביניים

המרכז האמריקני לבקרת מחלות (CDC) הצהיר כי "לא ידוע הרבה על האופן בו 2019-nCoV, נגיף קורון חדש, מתפשט." עד כה ההבנה היא שהמסלול העיקרי לזיהום 2019-nCoV הוא העברת טיפות נשימה ומגע מאנשים. לבני אדם.

גואן יי וקוווק-יונג יואן מאוניברסיטת הונג קונג (HKU) et. al. זיהו תסמונת קורונווירוס חריפה בדרכי הנשימה החריפות (SARS-CoV) מסיבובי דקל כלובים משווקי בעלי חיים חיים בסין בשנת 2003. מחקריהם הביאו לאיסור אחר כך על מכירת סיבובים ולסגירת כל שווקי בעלי החיים הבר בגואנגדונג ועזרו לבלבל את ה- SARS מגיפה.

בדרך כלל, אם בעל חיים מזוהה כמארח או כמקור להתפשטות המחלה, הרשויות וה- CDC היו יוזמים אמצעי מניעה ובקרה כמו קמפיין מודעות, הסגר נאות של בעלי חיים חולים ופינוי נבלות, כמו גם מעקב אחר התוואי האפשרי לאופן בו המחלה התפשטה בזואונוטית.

מכרסמים ידועים כמי שמפציגים שווקי פירות ים. לדוגמא, עשרות אלפי מכרסמים צפויים להתפרק ביפן עם סגירת שוק דגים אחד גדול.

שוק פירות הים של חואנאן שורץ גם מכרסמים. אם הוכנסו מכרסמים כמארח פוטנציאלי לנגיף קורונוב, הסיכון לחולדות שורצים מעבר לאזור ההסגר הנוכחי עדיין נמשך. בהתחשב בעובדה שווירוס קורונוס התגלה מצואה של חולים משנג'ן וכי זני נגיף דמויי SARS מבודדים מצואה עטלף, הדרך האפשרית הצואלית-דרך הפה לשידור 2019-nCoV בנוסף להעברת טיפות נשימה תוביל לאזהרה סבירה לאנשים להימנע ממגע עם בעלי חיים כמו חולדות. כך שאם מכרסמים הם אכן מקור או מארח לזיהום של 2019-NCoV, אזי זיהום מכרסמים של מזון או מים הוא דרך פוטנציאלית להתפשטות המחלה, שצריך להביא אותה למודעות של הקהילה הבינלאומית.

באופן דומה, אם ציפורים או מינים אחרים היו המארחים של 2019-nCoV בשוק פירות ים, יש לזהות את המידע הנוגע למין, כמות, סוג הנגיף, התגובות הביולוגיות והנתיבים הפוטנציאליים להתפשטות הנגיף העולם כך שניתן יהיה לנקוט באמצעי מניעה מתאימים.

זו תהיה חוסר יכולת ורשלנות רצינית אם הרשויות הסיניות לא ינסו לאסוף דגימות מהאף, הצואה והדם מבעלי חיים וציפורים שנמכרו בשוק פירות הים. בדיקת דגימות מבעלי חיים תגלה מידע חשוב מאוד ביחס לדרכי ההעברה הזואונוטית, המגמות של מוטציות נגיפיות בהתפרצות זו, והפרצות בתהליכי הנגד הנוכחיות.
האם היו Epicenters אחרים מלבד שוק מאכלי הים של Huanan?

ה- CDC הסיני אכן שיחרר נתונים מדגימות סביבתיות משוק פירות הים והציע כי "מקורו בחיות בר עם מינים לא בטוחים."

צוות שכלל את ד"ר פנג מ- CDC הסיני פרסם דו"ח שכותרתו "דינמיקת שידור מוקדמת בווהאן, סין, של דלקת ריאות חודשת קורונאווירוס נגועה", בעיתון הרפואי New England Journal of Medicine ב 29- בינואר 2020. העיתון הצהיר כי "למרות שרוב המקרים המוקדמים ביותר היו קשורים לשוק הסיטונאי של Huanan Seafood והמטופלים היו יכולים להידבק באמצעות חשיפות זואנוטיות או סביבתיות ... רוב המקרים המוקדמים ביותר כללו חשיפה לשוק הסיטונאי של Huanan Seafood, אך היה אקספוננציאלי עלייה במספר המקרים הבלתי צמודים החל בסוף דצמבר. "
האפשרות 2019-nCoV מקורם בנגיף דמוי בת SARS (בת-SL-CoV)

דו"ח Lancet שפורסם לאחרונה ב -29 בינואר 2020, תחת הכותרת "אפיון גנום ואפידמיולוגיה של וירוס הקורונאווי החדש של 2019: השלכות על מקורות וירוסים וקשירת קולטנים," קבע כי "חיפוש פיצוץ אחר הגנומים השונים של 2019-nCoV גילה כי הדוק ביותר נגיפים קשורים הזמינים ב- GenBank היו בת-SL-CoV-ZC45 (זהות רצף 87.99%; כיסוי שאילתה 99%) ועוד וירוס betacoron-virus דמוי SARS ממקור עטלף, בת-SL-CoV-ZXC21 (מספר הצטרפות MG772934; 23 87.23%; "" ראוי לציין כי זני ה- nCoV לשנת 2019 היו פחות דומים מבחינה גנטית ל- SARS-CoV (כ -79%) ו- MERS-CoV (כ -50%). "

הודעה זו עשויה להתפרש כ- 2019-nCoV קשורה יותר ביולוגית לנגיף betacoronavirus דמוי SARS ממוצא עטלף ועטלפים עשויים להיות המארח המקורי של נגיף זה. עם זאת, המחברים לא טענו שהמארח היחיד ב- 2019-nCoV הוא עטלף.

בעיתון נאמר כי "עם זאת, למרות חשיבות העטלפים, מספר עובדות מצביעות על כך שחיה אחרת פועלת כמארח ביניים בין עטלפים לבני אדם. ראשית, על ההתפרצות דווח לראשונה בסוף דצמבר, 2019, כאשר מרבית מיני העטלפים בווהאן נמצאים במצב שינה. שנית, שום עטלפים לא נמכרו ולא נמצאו בשוק פירות הים של חואנאן, ואילו בעלי חיים שונים שאינם מימיים (כולל יונקים) היו זמינים לרכישה. שלישית, זהות הרצף בין 2019-nCoV לקרובי משפחתה בת-SL-CoVZC45 ובת-SL-CoVZXC21 הייתה פחות מ- 90%, מה שבא לידי ביטוי בענף הארוך יחסית ביניהם. מכאן, בת-SL-CoVZC45 ו- bat-SL-CoVZXC21 אינם אבות ישירים לשנת 2019-nCoV. רביעית, הן ב- SARS-CoV והן ב- MERS-CoV, עטלפים פעלו כמאגר הטבעי, כאשר בעל חיים אחר (סיבוב כף יד מסיכה עבור SARS-CoV35 וגמלים דרומדרריים ל- MERS-CoV) משמש כמארח ביניים, עם בני אדם כמארחים סופניים. לפיכך, על סמך נתונים עדכניים, נראה כי ייתכן ש -2018 הגורם להתפרצות ווהאן יתארח בתחילה על ידי עטלפים, וייתכן שהוא הועבר לבני אדם באמצעות חיות בר לא מוכרות שנמכרו בשוק פירות הים של הואאנאן. . "

הם הזכירו שרוב העטלפים בווהאן הם במצב שינה, ושום עטלפים לא נמכרים בשוק פירות הים של הואנאן. לפיכך, הסיכוי למגע פיזי מעטלפים להפיץ את הנגיף לבני אדם או לבעלי חיים בווהאן אינו סביר ביותר.
מחקרים ממכון ווהאן לווירולוגיה ב- CoS דמוי בת SARS.

ג'נג-לי שי ומספר חוקרים נוספים במכון ווהאן לווירולוגיה פרסמו מאמר בעיתון הטבע בשנת 2013 תחת הכותרת "בידוד ואפיון של נגיף קורונוויר דמוי עטלף SARS העושה שימוש בקולט ACE2."

במחקר זה, הצוות שלהם קצר מקליקים אנאליים או מדגימות צואה מעטלפים ומצא 2 זנים של רצפים מ- CoS Bat-Like CoV שכונו RsSHC014 ו- Rs3367. הם מעבדים 95% זהות רצף נוקליאוטידים עם זן SARS-CoV Tor2 אנושי.

בידוד של נגיף עטלף חדש במחקר שפורסם בכתב העת Journal of Virology ב -30 בדצמבר 2015, תחת הכותרת "בידוד ואפיון של נגיף קורונאווירי עטלף רומן הקשור באופן הדוק לאביב ישיר של תסמונת הנשימה הקשה של תסמונת הנשימה," מצא כי הנגיף , שכונה SL-CoV-WIV1, היה כמעט זהה ל- Rs3367 עם זהות רצף הגנום של 99.9%. החוקרים זיהו כי WIV1 יכול להשתמש ב- ACE2 אנושי כקולטן כניסה ויש לו פוטנציאל להדביק תאים אנושיים במחקר זה. בהמשך, אותה קבוצת מחקר בודדה וירוס עטלף נוסף שיכול להשתמש ב- ACE2 ולהדביק קווי תאים אנושיים במעבדה בשנת 2015.

בנוסף, הקבוצה של ד"ר שי ערכה מחקר נוסף בשנת 2018 במטרה להתייחס לשאלה האם וירוסים עטלפים יכולים להדביק בני אדם באמצעות ACE2 אנושי, ללא צורך במארח ביניים. אולם עד למועד המחקר שלהם, "לא דווח על שום העברת ישיר של מטילי גרון דמוי סארס מעטלפים לאנשים".

הם אספו סרום מ 218 תושבים שגרים בקרבת מערות עטלפים עם עטלפים הנושאים את הנגיפים. המערות היו המקומות שבהם אסף קבוצת השי את דגימות הנגיף. ואז נערכו בדיקות ELISA לאיתור נוגדנים לעטלף SARS-CoV, מכיוון שקיום נוגדנים היה מרמז על חשיפה קודמת לנגיף העטלף. הם גילו שרק 6 מתוך 218 (2.7%) מהנבדקים הראו סרופוזיטיביות, מה שהציע סיכויים לזיהומים בחביות ה- SARS-CoV או בנגיפים קשורים. ב -6 האנשים החיוביים במהלך 12 החודשים האחרונים לא התבטאו תסמינים קליניים. כבקרה, הם אספו 240 דגימות מתורמי דם אקראיים בווהאן, במרחק של 1000 ק"מ מיונאן. אף אחת מדגימות הדם של ווהאן לא הראתה שום חיוביות ל- CoV דמוי ה- SARS.

נתונים אלה מצביעים על כך שהסיכוי להופעת נגיף העטלף בבני אדם הוא נמוך מאוד, <2.9% במידת האפשר וללא תסמינים ברורים אצל בני אדם הגרים קרוב מאוד למערות העטלפים. בווהאן לא דווח על זיהום מעטלף לאדם מאז שנת 2018.
עקוב אחר הרשומה של מכון ווהאן לווירולוגיה בנושא CoV דמוי בת SARS כמו הנדסה 'רווח-של-פונקציה'.

הקבוצה של ז'נגלי שי במכון לוירולוגיה בווהאן הצליחה לבודד שני שכפולים זיהומיים של עטלף דמוי סארס כמו SL: SL-CoV-WIV1 ו- WIV16 מעטלפים. במחקרים הבאים, הם גילו כי חלבון ה- SL-CoV Spike (חלבון S) " היה מסוגל להשתמש באף אחת משלוש מולקולות ה- ACE2 כקולטן שלו; שנית, ה- SL-CoV לא הצליח להיכנס לתאים המבטאים את העטלף ACE2; שלישית, ה- S הכימרית המכסה את התחום המחייב את הקולטנים שהוגדרו בעבר, צברה את יכולתו להיכנס לתאים דרך ACE2 אנושי, אם כי ביעילות שונה למבנים שונים; רביעית, אזור הכנסה מינימלי (חומצות אמינו 310 עד 518) נמצא מספיק כדי להמיר את ה- SL-CoV S מכריכה שאינה ACE2 לקשירת ACE2 אנושית. "

לפיכך, הקבוצה של שי מצאה במחקר שפורסם בכתב העת Journal of Virology בפברואר 2008 כי וירוס העטלף הטבעי אינו יכול להשתמש בקולטן ACE2 האנושי כדי להדביק בני אדם. עם זאת, כשהוא מוחדר עם כמה חומצות אמינו ממיקום 310 עד 518 לרצף החלבון של ה- CoV S, המחבט הכימאי CoV יכול להשתמש בקולטן ACE2 האנושי.

בתוך כך, קבוצת מחקר אחרת בהנהגת ד"ר לי פרסמה את ממצאיהם בשנת 2013 כי 5 אתרים של חומצות אמינו על חלבוני דוקר CoV הם מכריעים בכדי ליצור את הכריכה ל- ACE2 האנושי בנגיף ה- SARS (העמדות הללו הן Y442, L472, N479, D480, T487). . חמשת האתרים הללו פשוט נמצאים באזור שקבוצת השי ציין שהם חשובים למעלה.

מאוחר יותר, לי ושי ערכו במשותף מחקר של רווח-פונקציה שפורסם בכתב העת לוירולוגיה בספטמבר 2015 על נגיף MERS ונגיף עטלף (זן HKU4) בשנת 2015. מכיוון שנגיף MERS יכול להיכנס לתאים אנושיים אך HKU4 לא יכול, הם הציגו 2 מוטציות בודדות בחלבון הדוקר HKU4 ומצאו כי חלבון ה- S המוטנטי החדש יכול לאפשר ל- HKU4 להיכנס לתאים אנושיים. אם הם המוטו שני אתרים בספייק MERS, הנגיף Pseudovirus MERS (וירוס ניסיוני) לא יכול להיכנס יותר לתאים אנושיים.

יתרה מזאת, הקבוצה של שי הצטרפה לקבוצה בינלאומית לייצור נגיף כימרי עם נגיף העטלף SHC014 שקטפו ביונאן. מכיוון שהם יודעים שסביר להניח ש- SHC014 לא יתחבר ל- ACE2 האנושי, הם "סינתזו את דוקר ה- SHC014 בהקשר של עמוד השדרה המוסמך לשכפול, המותאם עכבר SARS-CoV". אז זהו וירוס מהונדס במעבדה עם SARS-CoV עכבר המותאם אישית (MA15) אך עם ספייק SHC014.

להפתעתם הנגיף הכימרי (SHC014-MA15) יכול להשתמש בדוקר SHC014 כדי להיקשר לקולטן ACE2 אנושי ולהיכנס לתאים אנושיים. SHC014-MA15 יכול גם לגרום למחלות בעכברים ולגרום גם למוות. חיסונים קיימים ל- SARS לא יכולים להגן על בעלי חיים מפני זיהום SHC014-MA15. לפיכך, מחקרי וירוסים כימריים אלו יכולים להוביל ליצירת זני CoV פתולוגיים וקטלניים יותר במודלים של יונקים.

בגלל השהיית המנדט של ממשלת ארה"ב על מחקרי רווח התפקוד (GOF), המחקר הבינלאומי הזה לא התקדם עוד באותה עת. עם זאת, אין שום עדות לכך שקבוצתו של שי בסין הפסיקה כל מחקר נוסף במסלול הצגת מוטציות GOF ב- CoV. וברור שהקבוצה של שי כבר שלטה בטכנולוגיית ההנדסה ההפוכה המספיקה בכדי להכניס מוטציה ב- SARS-CoV או ב- CoV-Like SARS הנוכחי כדי ליצור נגיף קורונוויר זיהומי.

מעניין לציין כי הקבוצה של שי פירסמה ב- BioRxiv ב- 23 בינואר 2020 כי וירוס עטלף עטלף חדש שאותו גילו ביונאן, בשם BatCov RaTG13, חולק 96.2 אחוז זהות רצף הגנום הכוללת עם 2019-nCoV. עם זאת, נגיף זה מעולם לא הוזכר או פורסם במחקרם לפני כן.

במידע על הרצף שנמסר על ידיהם בסעיף החומרים והשיטות המשלים, 3 רצפים משותפים בין 2019-nCoV שאספו לבין נגיף RATG13 אך לא באף אחת ממשפחות ה- SARS או Bat SARS-Like CoV האחרות בעיתון המופיע. שלושת הרצפים ממוקמים בסמוך לקצה N של חלבון הדוקר, הם GTNGTKR, NNKSWM, RSYLTPGD.
האפשרויות של מארח בעלי חיים של 2019-nCoV בשוק הוואנאן פירות ים

מאמר Lancet שפורסם לאחרונה תחת הכותרת "אפיון גנום ואפידמיולוגיה של וירוס קורונאוויון חדשני בשנת 2019: השלכות על מקור וירוסים וקשירת קולטן", דיווח כי "כנגיף RNA טיפוסי, השיעור האבולוציוני הממוצע של קורונווירוס הוא בערך 10 תחליפי נוקלאוטידים באתר בשנה, עם מוטציות הנובעות במהלך כל מחזור שכפול. לפיכך, זה בולט שהרצפים של 2019-nCoV מחולים שונים שתוארו כאן היו כמעט זהים, עם יותר מ 99.9% זהות רצף. ממצא זה מרמז כי 2019-nCoV מקורו ממקור אחד בתוך תקופה קצרה מאוד והתגלה במהירות יחסית. "

עם מוטציות בכל מחזור, לא סביר מאוד שעטלפים שונים יתארחו בנגיפים באותו רצף. אם עטלפים לבדם אינם מספיקים להעברת וירוסים, יש צורך בבעל חיים אחר כמארח הביניים, והסיכוי שהנגיף יהיה זהה הוא אפילו קלוש יותר. מכיוון ששוק פירות הים אינו המקור היחיד להתפרצות, סביר להניח שאם חיה אחרת היא המארחת הבינונית לנגיף, אותה חיה צריכה להיות במגע עם עטלפים, לאפשר לנגיף קורון העטלף להתפשט בהם, ובסופו של דבר , על בעל החיים להיות בעל יכולת להעביר נגיפים לבני אדם שעלולים או לא יהיו במגע עם שוק פירות הים הואנאן.

לפיכך, היו שאלות חמורות בשאלה האם התפרצות נגיף הדם הוווהני הזה נבעה מדליפה או התעללות של חיות מעבדה ששימשו במחקרי וירוס קורונה. מדובר בחקירה פומבית סבירה ביחס למקור ההתפרצות והיא מצדיקה חקירה שקופה מצד הרשויות הסיניות ומומחי בקרת מחלות זרות ומעבדות מעבדה. לא מדובר רק באחריות של אתיקה רפואית או פעולות בטיחות במעבדה, זה קשור ישירות למאמצים הנוכחיים להכיל את התפרצות הנגיף.

בעוד שעדיין לא זוהה המארח של בעלי החיים של 2019-nCoV, הנתונים והמידע של מארחי בעלי חיים אפשריים וזיהום זאוני פוטנציאלי הם הכרחיים למניעה ובקרה של מחלות בקנה מידה בינלאומי.

בשוק פירות הים של הואאנאן פוטנציאל גבוה לאכסון את מארח בעלי החיים. נתונים של בעלי חיים ותוצאות פרופיל משוק פירות הים בהואנאן צריכים לגלות מיד על ידי הרשויות הסיניות גם אם מדובר בתוצאות שליליות. חובה שקצינים של ארגון ה- CDC וה- WHO דורשים מהרשויות הסיניות לשחרר את המידע על נתוני בדיקת בעלי חיים.

אם הרשויות הסיניות יסרבו לחשוף נתוני בדיקות לדגימות של בעלי חיים, הדבר עשוי לרמוז על כיסוי מכוון של המקור האמיתי של פרוץ 2019-nCoV.

מקור:
https://www.theepochtimes.com/the-mysterious-origin-of-the-wuhan-coronavirus-and-the-call-for-chinese-authorities-to-release-animal-sample-testing-data_3231298.html              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כל הכבוד על ההשקעה !!! 👏👏👏 Joker2k 09.02.20 22:37 1
     אי אפשר להבין כלום , חוץ מהשורה התחתונה - צריך לאתר את הגורם המזהם ולבער אותו. אחרת כלום לא יעזור toncor 10.02.20 07:56 40
         המחלה כבר עוברת מאדם לאדם. לא בטוח שזה משנה מה מה המקור של הוירוס, זה לא שהוא מופץ עדיין מבעלי חיים winter1 10.02.20 08:00 41
             משנה מאוד מאוד opuser 10.02.20 10:19 47
  לא קראתי את הכל, אבל לגבי ה''חולדות'' שמסתובבות חופשי, ניתוח גנטי של הוירוס מראה מראה שמדובר על אירוע EyeKey 09.02.20 22:45 2
  לא סתם חכמינו ייעדו מינים מסויימים לאכילה ומינים מסויימים כלא כשרים למאכל ירמיה80 09.02.20 22:46 3
     +++ ליתר דיוק, הקדוש ברוך הוא כתב בתורתו עבורינו, מה מותר לנו לאכול, ומה לרחק ולשקץ אבי_85 09.02.20 22:53 7
         אין קשר, זה למען התקדשות ובריאות הנפש היהודית, ולא למען בריאות הגוף פלאי 09.02.20 23:03 10
             אבר מן החי, מצווים גם בני נח כלומר הגויים. יוסף חיים 09.02.20 23:44 20
             תלוי איך קוראים את התורה חם פה 10.02.20 00:40 30
         אבי אבל שמתי לב מאז היותי ילד שרוב האוכלי חזיר בישראל (צאצאי הציונים) הם עשירים ומדושנים. הדיסלקט 10.02.20 00:19 24
             אולי בגלל שבארץ המוצרים האלה יקרים מאוד באופן יחסי למוצרים אחרים ולעולם Picho 10.02.20 05:56 34
     איך אתה מסביר את שפעת העופות ? כמעת שלא עוברת לבני אדם אבל, כאשר היא עוברת אחוז התמותה אחד באפריל 10.02.20 00:15 23
     אין קשר. מספיק שחולדות נגועות נוגוסות בבשר כשר פיסטוק 10.02.20 07:24 37
     כשל לוגי מסוג אי רלוונטיות תמונת_מצב 10.02.20 08:07 42
  שימשיכו לאכול חולדות/נחשים/עטלפים/כלבים פרש טורקי 09.02.20 22:48 4
     תמיד הם אכלו, זאת לא הסיבה! שיוכלו מה הם רוצים, רק שהשילטון שם (ובמדינות אחרות) ינהל פיקוח אחד באפריל 10.02.20 00:25 26
     הבעיה שבעולם הזה אין חסינות לאף אחד ..אין כאן ניסים ונפלאות ,שמשהו רע מגיע הוא מגיע גם אם הוא צדיק או רשע. הדיסלקט 10.02.20 00:25 27
  וורו תודה חבר שלום אני גלעד 09.02.20 22:51 5
  יש סיבה מיוחדת שעטלפים מהווים מקור לנגיפים קטלניים? אניהיא 09.02.20 22:52 6
     יש כמה הסברים. מין מאוד מגוון ומאוד נפוץ בעולם, היונק היחיד שמעופף מה שגרם לפיתוח מערכת חיסונית עמידה לנגיפים SlevinKelevra 09.02.20 23:21 12
         תודה רבה! מעניין ועונה לי על התהייה אניהיא 09.02.20 23:29 16
             בשמחה SlevinKelevra 09.02.20 23:30 17
         אז החיסון יכול לבוא מהם? אלימלך זורקין 10.02.20 01:36 31
  יש טענה שיחס המתים - חולים משום מה נישאר קבוע על 2.1% המקור 09.02.20 22:55 8
     וואו שווה תחקיר.. Street 09.02.20 23:48 22
         ייתכן ומדובר בקטסטרופה גדולה הרבה יותר.. gandalf 10.02.20 07:46 39
     וואו מעניין. אמיתי? מר מייט 10.02.20 00:20 25
  תודה על השקעתך KuPPa 09.02.20 23:02 9
  שטויות. המקור זה נשק ביאולוגי. אפילו גורמים רישמיים סינים לא מכחישים Reflektor 09.02.20 23:19 11
     נשמע הגיוני שמדובר בנשק ביולוגי. מפחיד טרמי 10.02.20 02:22 32
     Wuhan Institute of Virology צבי_ישראל 10.02.20 09:04 44
  תודה על ההשקעה. לא מזמן ראיתי סרטון ישן יחסית שפורסם המזהיר על הסכנות באכילת עטלפים. מצ''ב טלקו 09.02.20 23:23 13
  ארוך מדי elbaz 09.02.20 23:24 14
     אין תשובה בסוף, רק קריאה לרשויות הסיניות לחשוף נתוני בדיקות לדגימות של בעלי חיים SlevinKelevra 09.02.20 23:26 15
  במקומות אחרים מפורסם שהווירוס מקורו בבעל-חיים בשם פנגולין שהסינים נוהגים לאכול Zhuzha77 09.02.20 23:38 18
  חתיכת השקעה אדירה לתרגם את כל זה Mr W 09.02.20 23:40 19
  צריך לאיים על הסינים בסנקציות מכל העולם Street 09.02.20 23:47 21
  לא עשו מחקר וירלי על החיות בשוק כי לא נשארו כאלו בחיים. השמידו הכל Hermon 10.02.20 00:27 28
  ''מהפכת האילומינטי'', עוד כתבה מהאתר שלהם, הפעם בעברית אלימלך זורקין 10.02.20 00:29 29
     האתר הזה, שמופעל על ידי רשת תקשורת שמקושרת לפאלון גונג, הוא ההתגלמות של הבונים החופשיים הסינים. קצת מצחיק winter1 10.02.20 08:42 43
         הפאלון גונג הם לא האויב של האנושות, משטר טוטאליטארי הוא האויב של האנושות א ב של אהבה 10.02.20 09:51 45
  iנחשים t-t 10.02.20 05:39 33
  אמ;לק למי שמתעצל: לא נמצא עדיין המקור לוירוס אוטומט 10.02.20 06:14 35
  תודה על התרגום! yaboosh 10.02.20 07:11 36
  הדיווח הזה ממשיך את המגמה שבה רוב הדיווחים הכוללים ''מידע חדש ומסעיר'' (ולא מהימן) יוצא מאופוזיציה למפלגה winter1 10.02.20 07:42 38
  תערובת של מעט עובדות והרבה ספוקלציות מגוף שפעילותו העיקרית היא גידוף המשטר מיקיזו 10.02.20 10:13 46
     נכון היה לפחות לעבור על תרגום המכונה ולעשות התאמה NZIV 11.02.20 08:46 48

   
   
Joker2k לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
8385 הודעות, 39 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    22:37   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כל הכבוד על ההשקעה !!! 👏👏👏  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
toncor
חבר מתאריך 25.2.16
538 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    07:56   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אי אפשר להבין כלום , חוץ מהשורה התחתונה - צריך לאתר את הגורם המזהם ולבער אותו. אחרת כלום לא יעזור  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
13155 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    08:00   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. המחלה כבר עוברת מאדם לאדם. לא בטוח שזה משנה מה מה המקור של הוירוס, זה לא שהוא מופץ עדיין מבעלי חיים  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  
אגב הכתבה לא באמת באה לטעון שהמקור לא ברור, היא באה לרמוז לך שזה וירוס מהונדס.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
opuser לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.12
5275 הודעות, 52 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    10:19   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. משנה מאוד מאוד  
בתגובה להודעה מספר 41
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EyeKey
חבר מתאריך 23.1.17
7836 הודעות
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    22:45   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. לא קראתי את הכל, אבל לגבי ה''חולדות'' שמסתובבות חופשי, ניתוח גנטי של הוירוס מראה מראה שמדובר על אירוע  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הדבקה ייחודי (עם מטען גנטי ספציפי, שאר המוטציות שהתפתחו אחר כך כבר קרו בקרב ההדבקה בין בני אדם).
(חולדות שם קוד לחית המקור)
אין שום סיבה שהזן הזה של הוירוס יהפוך למגפה גם בקרב ה"חולדות". בשביל זה צריך שיהיה לו גם ייתרון גם על הזנים שהוא התפתח מהם (שעבורם בני האדם הוא לא נשא מיוחד), פלוס מזל (ולא צריך לשכוח שלחלק מאוכלוסיית ה"חולדות" כבר יש חסינות עבורו). ולא סביר שזה קרה.


לכן הרבה יותר חשוב להשקיע למנוע הדבקה בין בני אדם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירמיה80 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.10.07
4164 הודעות, 38 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    22:46   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לא סתם חכמינו ייעדו מינים מסויימים לאכילה ומינים מסויימים כלא כשרים למאכל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
36781 הודעות, 136 מדרגים, 236 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    22:53   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. +++ ליתר דיוק, הקדוש ברוך הוא כתב בתורתו עבורינו, מה מותר לנו לאכול, ומה לרחק ולשקץ  
בתגובה להודעה מספר 3
 


"אין לנו ארץ אחרת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.5.13
13655 הודעות, 156 מדרגים, 298 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:03   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אין קשר, זה למען התקדשות ובריאות הנפש היהודית, ולא למען בריאות הגוף  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  


רוממות דמוקרטיה בגרונם - ואחוז חסימה בידם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף חיים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.10
788 הודעות, 8 מדרגים, 15 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:44   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אבר מן החי, מצווים גם בני נח כלומר הגויים.  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
הסינים ידועים באכזריות שלהם על בעלי חיים, ואכילתם בחלקם כשהם עוד בחיים.
אי אפשר לדעת אם יש קשר בין הדברים.
מקווה בלי קשר שיפסיקו עם ההתנהלות האכזרית והדוחה הזאת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חם פה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.16
9993 הודעות, 134 מדרגים, 268 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    00:40   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. תלוי איך קוראים את התורה  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
אולי אצלו זה כן קשור?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדיסלקט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.11.18
6199 הודעות, 54 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    00:19   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. אבי אבל שמתי לב מאז היותי ילד שרוב האוכלי חזיר בישראל (צאצאי הציונים) הם עשירים ומדושנים.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
יש לך הסבר לזה?


זומבים,צינים,כבשים,טיפשים. תביטו לשמיים מרססים אתכם בכמטריילס מסרטן בשמיים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Picho לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.13
889 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    05:56   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אולי בגלל שבארץ המוצרים האלה יקרים מאוד באופן יחסי למוצרים אחרים ולעולם  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
חוקי הייבוא ובטח גידול מייקרים אותם מאוד. אני למשל כחילוני גמור הייתי אוכל יותר אם היה זול יותר, אז זה כנראה עניין של ״עשיר ירשה לעצמו״ יותר מכל דבר אחר.
בעולם מוצרים כמו למשל בייקון עולים עשירית מהמחיר בארץ.


אל תקראו לי צעיר, אני כאן מ-97...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד באפריל
חבר מתאריך 2.4.12
17418 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    00:15   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. איך אתה מסביר את שפעת העופות ? כמעת שלא עוברת לבני אדם אבל, כאשר היא עוברת אחוז התמותה  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
גבוה מאוד, עובר את ה50 אחוז! הקדוש ברוך הוא התיר לגויים לאכול
את שאר החיות/עופות/שרצים בכדי שימותו ?! ואם היה מתיר להם רק כשר
כפי שהתיר לנו, היה קשה לו למצוא דרכים להמית סינים או גויים
למינם ?! לצפרדעים בצרפת יש מעט מאוד תמותה משבץ לב ובכלל ממחלות
לב ביחס אלינו או למדינות אחרות, מסתבר שזה בגלל שרצי ים (למטב
זיכרוני צדפות) שהם אוכלים, איך אתה מסביר את זה? הם אוכלים שרצי
ים ומקבלים חיסון לשבץ לב ומחלות לב, ואנחנו אוכלים סרדין(מסכן)
כשר, ומקבלים שבץ לב ושאר מחלות לב.

שמח ומאושר כמוך להיות בן לעם הנצח, אבל אתה לא בכוון בעיניין
הזה. בוא נמשיך להיות מאושרים בחלקנו בלי להכנס להבנת הבריאה
ולחשבונות שאין ולא יהיה לנו מושג בהם.

מהי שפעת העופות?
"שפעת העופות" היא מחלה נגיפית שהגורם לה הוא נגיף השייך למשפחת הנגיפים הגורמת למחלת השפעת העונתית הרגילה בבני האדם. המחלה תוקפת בדרך כלל רק עופות, והסיכון שבני אדם יידבקו בה הוא כרגע נמוך מאוד.
מדיווחי ארגון הבריאות העולמי עולה כי עד כה חלו במחלה בעולם כולו כמה מאות בני אדם בלבד. בעבר דוּוח על התפרצויות בקמבודיה, באינדונזיה, בתאילנד ובווייטנאם. הנגיף נפוץ כיום במדינות רבות בדרום־מזרח אסיה.
בפעם הראשונה אובחנה שפעת העופות בבני אדם בהונג־קונג ב־1997. אז חלו בה 18 בני אדם, ושישה מהם מתו. לפי נתונים של ארגון הבריאות העולמי משנת 2003 חלו בשפעת העופות סך־הכל 860 בני אדם ברחבי העולם, מתוכם נפטרו 454 בני אדם. מדובר ב־52% תמותה אומנם, אבל חכו שנייה לפני שאתם נלחצים, כי בישראל לא נפטר אף אדם מהמחלה.
ובכל זאת, לשם השוואה: שיעור התמותה משפעת רגילה עומד על 0.1%, ואפילו השפעת הספרדית, שקטלה בשנים 1919-1918 בין 50 מיליון ל־100 מיליון בני אדם, הגיעה לשיעור תמותה נמוך בהרבה מזה של שפעת העופות (5%-2.5%). החדשות הטובות הן שלעת עתה בני אדם כמעט שאינם נדבקים בשפעת העופות.
כדי להפחית את הסיכון עוד יותר, נוהגים להשמיד לולים שלמים ברגע שמתגלית בהם שפעת העופות. מאות מיליוני עופות הושמדו במהלך השנים ברחבי העולם (ובעיקר בדרום־מזרח אסיה) בגלל שפעת העופות, אך גם זה לא תמיד עוזר. הסיבה: הנגיף מתפשט בעיקר באמצעות עופות נודדים.

https://www.clalit.co.il/he/lifestyle/travel/Pages/avianflu_facts.aspx            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיסטוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.9.08
2653 הודעות, 30 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    07:24   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אין קשר. מספיק שחולדות נגועות נוגוסות בבשר כשר  
בתגובה להודעה מספר 3
 

למשל בכל מיני מרכולים שראינו בתחקירים בטלוויזיה אפילו בארץ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תמונת_מצב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.16
6085 הודעות, 48 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    08:07   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. כשל לוגי מסוג אי רלוונטיות  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
הנחת שיש קורלציה בין נגיפים למאכלים לא כשרים תוך התעלמות מוחלטת מנגיפים מסוג שפעת העופות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרש טורקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.14
15473 הודעות, 124 מדרגים, 240 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    22:48   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. שימשיכו לאכול חולדות/נחשים/עטלפים/כלבים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד באפריל
חבר מתאריך 2.4.12
17418 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    00:25   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. תמיד הם אכלו, זאת לא הסיבה! שיוכלו מה הם רוצים, רק שהשילטון שם (ובמדינות אחרות) ינהל פיקוח  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
וטרינרי, רפואי - בדיוק כמו הפיקוח על חזיר "ושאר ירקות" שאוכלים
במערב.

אגב, זכור לי דיווח(בטלויזיה) של עיתונאי שסייר בדוכנים בזמן
האולמפידה שם, צילם/הראה שיפודים של עקרבים, ג'וקים, תולעים וכד'
זה האוכל שלהם, וזה כבר אלפי שנים אוכל של כמה מיליארדי בני אדם
בעולם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדיסלקט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.11.18
6199 הודעות, 54 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    00:25   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. הבעיה שבעולם הזה אין חסינות לאף אחד ..אין כאן ניסים ונפלאות ,שמשהו רע מגיע הוא מגיע גם אם הוא צדיק או רשע.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  


זומבים,צינים,כבשים,טיפשים. תביטו לשמיים מרססים אתכם בכמטריילס מסרטן בשמיים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלום אני גלעד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.2.09
6527 הודעות, 92 מדרגים, 159 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    22:51   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. וורו תודה חבר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


gilad's trading room בטלגרם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניהיא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.1.16
27990 הודעות, 215 מדרגים, 418 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    22:52   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יש סיבה מיוחדת שעטלפים מהווים מקור לנגיפים קטלניים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גם הסארס והאבולה הגיעו מעטלפים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
12754 הודעות
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:21   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. יש כמה הסברים. מין מאוד מגוון ומאוד נפוץ בעולם, היונק היחיד שמעופף מה שגרם לפיתוח מערכת חיסונית עמידה לנגיפים  
בתגובה להודעה מספר 6
 

Why are bats so adept at harboring and spreading viruses?

Bats are a diverse group, with more than 1,300 species, are second only to rodents in mammal diversity. They are geographically diverse, living on every continent except Antarctica. Compared with terrestrial animals, they have a longer lifespan and many roost densely with millions of others in caves, meaning they potentially come into contact with more viruses and they circulate easily between them.
While bats are known to carry several high-profile viruses, they don't seem to suffer from them — with the exception of rabies.

One theory posits that flight, which is shared by all bats but no other mammals, has allowed bats to evolve mechanisms that protect them from viruses. Flying elevates the bat's metabolism and body temperature — similar to a fever in humans and other mammals — and scientists say this, on an evolutionary scale, could boost a bat's immune system and make it more tolerant of viruses.
"The current hypothesis among scientists is that the bat immune system has been adapted over centuries of evolution due to their flying ability," said Giotis.
Scientists have found some promising leads in the animal's genetic make-up to back up this hypothesis.
"Key antiviral immunity components are conserved in bats, but some genes that activate inflammation or specialized-antiviral defense mechanisms are either missing or have altered function," said Giotis, explaining why they don't have a typical immune response to viruses.
Of course, bats aren't the only animals that carry disease that spills over into humans. The plague was carried by rodents and HIV spilled over from chimpanzees.
Scientists in a 2017 paper did find that bats harbored more dangerous viruses than other species. A team of scientists including Daszak looked at 188 known zoonotic viruses and found that bats hosted a "significantly higher" proportion of these than other mammals.
However, some scientists say that bats have been more extensively sampled for viruses in the wake of the 2003 SARS outbreak and that other animals may have a similar diversity of viruses if scientists looked more robustly.
But deforestation and urbanization, especially in densely populated places like China, are putting humans into closer contact with bats and other animals, which allows the spillover of viruses, Giotis said.

https://edition.cnn.com/2020/01/29/health/bats-viruses-coronavirus-scn/index.html

How Do Bats Live With So Many Viruses?:
https://www.nytimes.com/2020/01/28/science/bats-coronavirus-Wuhan.html            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניהיא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.1.16
27990 הודעות, 215 מדרגים, 418 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:29   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. תודה רבה! מעניין ועונה לי על התהייה  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
12754 הודעות
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:30   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. בשמחה  
בתגובה להודעה מספר 16
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלימלך זורקין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.11.13
25931 הודעות, 159 מדרגים, 238 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    01:36   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. אז החיסון יכול לבוא מהם?  
בתגובה להודעה מספר 12
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המקור
חבר מתאריך 19.2.09
39720 הודעות
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    22:55   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. יש טענה שיחס המתים - חולים משום מה נישאר קבוע על 2.1%  
בתגובה להודעה מספר 0
 

לא אימתתי אם נכון או לא
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Street לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.1.17
7583 הודעות, 27 מדרגים, 53 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:48   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. וואו שווה תחקיר..  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
ואם זה נכון, הסינים האלה צריכים לחטוף

אפשר לבדוק לפי הפוסטים של הסיכום היומי שמעלים פה כל יום..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gandalf לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.7.08
35423 הודעות, 170 מדרגים, 322 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    07:46   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. ייתכן ומדובר בקטסטרופה גדולה הרבה יותר..  
בתגובה להודעה מספר 22
 


רצינו עליונות מוסרית - קיבלנו תעסוקה מבצעית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מר מייט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.12.18
2549 הודעות, 7 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    00:20   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. וואו מעניין. אמיתי?  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
KuPPa לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.09
7135 הודעות, 97 מדרגים, 189 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:02   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. תודה על השקעתך  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Reflektor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.15
15081 הודעות, 80 מדרגים, 156 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:19   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. שטויות. המקור זה נשק ביאולוגי. אפילו גורמים רישמיים סינים לא מכחישים  
בתגובה להודעה מספר 0
 

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טרמי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.17
4452 הודעות, 28 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    02:22   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. נשמע הגיוני שמדובר בנשק ביולוגי. מפחיד  
בתגובה להודעה מספר 11
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי_ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.11.14
3769 הודעות, 73 מדרגים, 144 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    09:04   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. Wuhan Institute of Virology  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
The laboratory took over a decade to complete from its conception in 2003, and scientists such as U.S. molecular biologist Richard H. Ebright expressed concern of previous escapes of the SARS virus at Chinese laboratories in Beijing

2019–20 Wuhan coronavirus outbreakEdit

Main article: 2019–20 Wuhan coronavirus outbreak

In January 2020, the Institute was rumored as a source for the 2019–20 Wuhan coronavirus outbreak as a result of allegations of bioweapon research, which was refuted as a conspiracy theory by The Washington Post in a piece titled: "Experts debunk fringe theory linking China’s coronavirus to weapons research". The Post cited U.S. experts who explained why the Institute was not suitable for bioweapon research, that most countries had abandoned bioweapons as fruitless, and that there was no evidence that the virus was genetically engineered.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Wuhan_Institute_of_Virology


בברכה, צבי ישראל ... ארץ צבי כתיב בה (...) אף ארץ ישראל, בזמן שיושבין עליה: רווחא


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.18
9456 הודעות, 114 מדרגים, 228 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:23   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. תודה על ההשקעה. לא מזמן ראיתי סרטון ישן יחסית שפורסם המזהיר על הסכנות באכילת עטלפים. מצ''ב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

זה פורסם עוד בשנת 2015            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
elbaz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.02
23668 הודעות, 78 מדרגים, 125 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:24   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ארוך מדי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מה הסיכום ?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
12754 הודעות
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:26   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אין תשובה בסוף, רק קריאה לרשויות הסיניות לחשוף נתוני בדיקות לדגימות של בעלי חיים  
בתגובה להודעה מספר 14
 

נתונים שיכולים לעזור במציאת המקור            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zhuzha77 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.4.09
2265 הודעות, 21 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:38   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. במקומות אחרים מפורסם שהווירוס מקורו בבעל-חיים בשם פנגולין שהסינים נוהגים לאכול  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
29232 הודעות, 276 מדרגים, 552 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:40   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. חתיכת השקעה אדירה לתרגם את כל זה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל הכבוד!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Street לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.1.17
7583 הודעות, 27 מדרגים, 53 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון י''ד בשבט תש''פ    23:47   09.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. צריך לאיים על הסינים בסנקציות מכל העולם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

מה עובר עליהם ?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Hermon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.8.02
32307 הודעות, 86 מדרגים, 171 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    00:27   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. לא עשו מחקר וירלי על החיות בשוק כי לא נשארו כאלו בחיים. השמידו הכל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלימלך זורקין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.11.13
25931 הודעות, 159 מדרגים, 238 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    00:29   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. ''מהפכת האילומינטי'', עוד כתבה מהאתר שלהם, הפעם בעברית  
בתגובה להודעה מספר 0
 

https://www.epochtimes.co.il/et/250908            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
13155 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    08:42   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. האתר הזה, שמופעל על ידי רשת תקשורת שמקושרת לפאלון גונג, הוא ההתגלמות של הבונים החופשיים הסינים. קצת מצחיק  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
שהוא בוחר לעשות כתבה על ארגוני צללים שמנסים להשפיע על מדינות מבפנים, ושלא נדבר על זה שהוא בחר להסתמך על מקורות מאוד משעממים, הסקירה לא נראית ברמה גבוהה.

אגב, העקרונות הראשיים של שתי התפיסות האלה דומים גם הם:
הבונים החופשיים: אחווה פנימית, מחויבות לאמת, חמלה.
פאלון גונג: סובלנות, מחויבות לאמת, חמלה.

עוד מן המשותף הוא הסתמכות על מיתלוגיות עתיקות והניסיון להיות נושאי הלפיד, אלה שמחזיקים בידע שיכול להאיר את האדם. כמובן שהם משתמשים בסמל הסווסטיקה (הידוע במערב כצלב קרס). מישהו אמר אילומינטי ולא קיבל? גירסה מערבית וגירסה מזרחית...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
א ב של אהבה
חבר מתאריך 30.11.09
305 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    09:51   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. הפאלון גונג הם לא האויב של האנושות, משטר טוטאליטארי הוא האויב של האנושות  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
ישנם עקרונות שהם בבסיס הקיום האנושי, והעקרונות הללו מבוססים על העקרון שיש ניצוץ אלוהי בכל ושהאדם מסוגל להכיר ולחוות את הניצוץ הזה. המשטרים הטוטאליטריים מבוססים על השמדת היכולת האישית והחלפתה במעין מנטליות של קן נמלים. העקרונות הללו עמוקים וטבועים בתת מודע האנושי ולכן הם צצים במקומות שונים.

אם היית משקיע קצת בלקרוא על מה שגרם למפלגה הקומוניסטית הסינית להוציא מחוץ לחוק את הפאלון גונג היית יודע שבדיון שנערך בראשות המפלגה לפני ההחלטה נאמר שאין מקום לרוחניות בסין. אני יכול לאשר שבשיחות שניהלתי עם סינים תומכי המפלגה הם בפרוש מתייחסים לרוחניות כמחלה פסיכוטית שצריך למגר. זה הרבה יותר עמוק מהתנגדות לדתיות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
t-t לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.12.04
14137 הודעות, 167 מדרגים, 327 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    05:39   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. iנחשים  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוטומט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.7.14
6925 הודעות, 44 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    06:14   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. אמ;לק למי שמתעצל: לא נמצא עדיין המקור לוירוס  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yaboosh לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.5.07
16052 הודעות, 77 מדרגים, 148 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    07:11   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. תודה על התרגום!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


"אוטוטו בועת הנדל"ן מתפוצצת"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
13155 הודעות
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    07:42   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. הדיווח הזה ממשיך את המגמה שבה רוב הדיווחים הכוללים ''מידע חדש ומסעיר'' (ולא מהימן) יוצא מאופוזיציה למפלגה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 10.02.20 בשעה 07:50 בברכה, winter1
 
תחילה מהונג קונג, המשיך לטיוואן ואתמול הגיע למיליארדר מתנגד המשטר, שבמקרה עד 2015 המשטר הקומוניסטי כלל לא הפריע לו, להפך הוא הפך אותו לאליטיסת וסביר שהוא היה תומך נלהב של המשטר שאפשר לו להיות להיות מיליאררדר במדינה כמו סין. כמובן שבמשטר אוטוריטרי אין תעודות ביטוח ויום אחד הוא הסתכסך עם המפלגה ונאלץ לצאת לגלות (סביר שזה קרה במסגרת טיהורים שהנשיא הסיני עשה לאחר שניכנס לתפקיד). עכשיו הידיעה מגיעה מאפוק טיימס שהוא באופן רשמי וגלוי עיתון אנטי קומוניסטי (שזה בסדר גמור ואף מבורך, אך הפירסומים שלהם והמסרים שהם מנסים להעביר אינם אמינים, בדיוק כמו של הממשל הסיני).

אגב סיפור מעניין עם המיליארדר. מתוך הרצון לנקום בשותפים שלו לשעבר אבל עושה רושם שהוא קצת לא מחובר. הקים רשת תקשורת בשם GUO news network (שם המשפחה של המיליארדר הוא GUO). באתר יש הרבה כתבות הזויות ובעיקר מידע שהוא מגיש. בנוסף הוא נוהג לפרסם שם מסמכים סודיים מסין שאמינותם מוטלת בספק. כמו כן יש לו עמוד בטוויטר ממנו הוא משדר תעמולה. הקטע המוזר שיש לו קשרים עם סטיב באנון (לשעבר בצוות של טראמפ) והם משתפים פעולה בצורה כזאת או אחרת. מה שיפה בכל הסיפור הוא שיש טענה שהמסמכים שלו, גם אלה שבוודאות פייק, מופצים בצורה מאסיבית ברשתות חברתיות סיניות.

אני מהמר שקורים בסין דברים יותר מעניינים מאשר הקורונה. אגב, הפעם האחרונה שהתקיים בסין התהליך המכונה חילופי שלטון (יותר נכון להגיד חילופי דורות) זה היה בנובמבר 2002, החודש בו הופיע לראשונה נגיף הסארס. אגב, במסע הטיהורים של הנשיא הסיני הנוכחו הודחו כל הגרורות של הנשיא מהדור הקודם (דזה-מין) שעזב את תפקידו עם תחילת הסארס.

בקיצור יש תקופה מעניינת לסינולוגים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מיקיזו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.7.10
2177 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שני ט''ו בשבט תש''פ    10:13   10.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. תערובת של מעט עובדות והרבה ספוקלציות מגוף שפעילותו העיקרית היא גידוף המשטר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מעבר לכך, תרגום מאמר כזה ב- GOOGLE TRANSLATE יוצר אוסף של משפטים שאת פשרם כלל לא ניתן להבין ...

אז אכן, יש בעיה חמורה בסין - לקבל מידע על דרמה רפואית ואנושית מגוף כמו אפוקטיימס - זה חוסר אחריות קיצוני            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NZIV לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.3.03
40809 הודעות, 531 מדרגים, 1016 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט''ז בשבט תש''פ    08:46   11.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. נכון היה לפחות לעבור על תרגום המכונה ולעשות התאמה  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
הדבר הבסיסי הוא שלוירוס קוראים 'נובל קורונה' ובטח לא מתרגמים 'קורונה מלכותי '.
הרבה מושגים מקצועיים הולכים לאיבוד.
או לפחות לעשות סיכום מנהלים ְמצריך מעט מאמץ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות