גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #607463 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 607463        
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
11295 הודעות, 107 מדרגים, 146 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באדר תש''פ    12:33   28.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

כך פעל זיוף הנתונים - פרסום ראשון של הנתונים שהועלמו מדו''ח ועדת נומה  

 
  
כך פעל זיוף הנתונים

פרסום ראשון של הנתונים שהועלמו מדו"ח ועדת נומה מצביע על מנגנון שלם של הטעיה מכוונת בשורות צה"ל. חשיפה

אסף משניות , ג' באדר תש"פ 28/02/20 12:29

אלמוז בדיון על נתוני המתגייסים החרדים בוועדת חוץ וביטחון
אלמוז בדיון על נתוני המתגייסים החרדים בוועדת חוץ וביטחוןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90
כשפורסם בשבוע שעבר דו"ח ועדת נומה לבדיקת זיוף הנתונים בגיוס החרדים, זה הספיק כדי לעורר סערה. לראשונה הודה צה"ל בהטעיה מכוונת במספרי גיוס החרדים בשנים 2018-2016. הוועדה קבעה שיש לתת נזיפה לראש אכ"א האלוף מוטי אלמוז, ראש חטיבת כוח האדם הקודם (תא"ל, בחופשת פרישה) יינזף פיקודית וראש ענף תכנון כוח אדם הקודם (אל"מ) יינזף פיקודית וקידומו יעוכב בשנה נוספת. אולם מתברר שהמציאות בפועל חמורה הרבה יותר. על פי מידע שהגיע ל'בשבע' שורה של ניגודי עניינים, עדויות שהועלמו מהדו"ח הסופי ומסקנותיו וכן דיווחים כוזבים בדיונים השונים הובילו לכך שהמחדלים הגדולים כלל לא צוינו בדו"ח.

"הבעיה הראשונה של הוועדה היא התקופה שאותה היא חקרה", אומר נציב קבילות החיילים לשעבר, האלוף (מיל') יצחק בריק. "המנדט שלה היה לחקור את הזיופים משנת 2011, אלא שהיא בדקה רק את האירועים משנת 2016. הסיבה הרשמית הייתה שבגלל שלא היו הגדרות ברורות מי מוגדר כחרדי, לא ניתן היה לבדוק האם היו זיופים. הדבר היחיד שניתן היה לבדוק, הם אומרים, זה האם עמדו ביעדים. אלא שכל זה רחוק מלהיות נכון: בידי הוועדה היו עדויות ברורות של האנשים שזייפו את הנתונים, שהודו שהתהליך התחיל הרבה קודם לכן, ברוח המפקדים".

הנתונים עד 2016 הוסתרו

העדויות שאליהן רומז בריק הן עדות מוקלטת מפורשת שהגיעה לידי הוועדה, ובה אמר עוזרו של ראש מדור גיוס החרדים באכ"א דאז, רס"ן (מיל') אמיר ועקנין, שבמשך ארבע שנים זייף את מספרי גיוס החרדים בכך שהכניס לרשימה חיילות, דרוזים ואנשים נוספים שאי אפשר לטעות ולשייכם למגזר החרדי.

עוד מוסיף עוזרו של ועקנין בעדות המוקלטת כי רק שני אנשים, הוא ואזרח עובד צה"ל, החזיקו בנתוני האמת ובנתונים המדווחים, ועל כן גם הנתונים שנמצאים בידי צה"ל, שעליהם הוא דיווח לוועדת החוץ והביטחון במשך שנים, מזויפים ומנופחים. עוזרו של ועקנין מציין כי הדברים נעשו ברוח המפקדים.


כשחברי הוועדה שמעו את ההקלטה הם זימנו את עוזרו של ועקנין למתן עדות. הוא חזר על הדברים שנאמרו בהקלטה והוסיף שנתוני האמת בידיו. האלוף נומה ביקש מועקנין שימסור לוועדה את הנתונים שבידיו ואלה אכן נמסרו לוועדה. אלא שבדו"ח הרשמי העדות והנתונים כלל לא מופיעים. לעומת זאת ועקנין, שכבר נמצא מחוץ לצה"ל, קיבל נזיפה פיקודית. גורמים המעורים בנושא מציינים שצה"ל משתמש בועקנין כשעיר לעזאזל כדי לקבור את הפרשה.

ראיה נוספת שהייתה בידי הוועדה היא מכתב שכתב אברהם ברון, לשעבר ראש איגוד ישיבות ההסדר במשך 25 שנה, שהיה אזרח עובד צה"ל במדור גיוס חרדים בתחילת העשור. המכתב, שנמצא בידי 'בשבע', ניתן בפגישה בינו ובין מי שהייתה אז ראש אכ"א וכיום חברת כנסת מטעם כחול לבן, האלופה (מיל') אורנה ברביבאי.

במכתב, שנכתב בתאריך 2.3.12, מפורטים שורת הכשלים של גיוס החרדים, וכן אמירה מפורשת שנעשים זיופים בנתונים. בין השאר נאמר שם: "ציפיתי שעם כניסתך תזמני את כל העוסקים במלאכה לבניית אסטרטגיה של הצבא מול החברה החרדית להגדלת היקף הגיוס. דיון שלא היה בשנתיים וחצי האחרונות. לצערי וידאתי זאת עם הרב ראב"ד (תא"ל הרב רמי ראב"ד, לשעבר רב חיל האוויר ורב פרויקט שח"ר - א"מ), הרב פריכטר והרב גליקמן. הגענו למצב שעם הוצאתם של הרב ראב"ד ושל החתום מטה, אין בצבא גורם הזוכה לאמונם הכה נדרש של הרבנים החרדים. את התוצאות כבר רואים, שלא לדבר על אחיזת העיניים שנותנים לך ואת מעבירה אותם כלפי מעלה לפוליטיקאים".

ברון עצמו חשף השבוע בריאיון לרדיו ללא הפסקה את קיומו של המסמך, וכן את העובדה שהעביר את המסמכים לוועדת נומה. גם מסמכים אלה לא מופיעים בדו"ח הוועדה. "ההתעלמות מהמכתב היא שערורייה", אומר בריק, "ברון ביקש להיפגש עם סגן הרמטכ"ל האלוף יאיר נווה, ובצה"ל סירבו. זה נראה סיפור שיטתי. ועדת נומה מחזיקה בידה עדויות של הקצין שזייף את הנתונים במשך ארבע שנים, כולל נתוני האמת, ובנוסף לכך מכתב של רב שהיה מראשי המערכת ומחה על הזיופים בפני ברביבאי, ואת כל זה הוועדה לא מוצאת לנכון להציג לציבור".

שלא יידעו שנכשלנו


מחדלי ועדת נומה לא הסתכמו בהעלמת העובדות שקדמו ל-2016. האלוף נומה היה מפקדו הישיר של תא"ל אמיר ודמני, כיום ראש חתומכ"א (חטיבת תכנון ומחקר כוח אדם בצה"ל). ודמני הופיע בפני ועדת חוץ וביטחון בדיון בנושא מלפני כחודש וחצי, בעקבות חשיפתה של כרמלה מנשה בכאן רשת ב'. השבוע חשפה מנשה שודמני קיבל נזיפה פיקודית, למרות שהדבר לא מצוין בדו"ח. לפי צה"ל הסיבה היא שנושא הנזיפה אינו קשור ישירות לזיופים, אלא לנושא צדדי של פעילות מול עמותת שח"ר, שצה"ל הורה להפסיק לעבוד מולה בעקבות שורת מחדלים.

העובדה שודמני לא מוזכר בדו"ח כבר זכתה לביקורת, וצה"ל דחה אותה בטענה שודמני נכנס לתפקידו רק ביולי 2019, ולכן אין לו חלק בפרשה. אלא שבפועל ודמני הקים את מדור גיוס חרדים, במסגרת תפקידו כראש עתכ"ס (ענף תכנון כוח סדיר), וליווה את התהליך מיומו הראשון. גורמים בצה"ל מספרים ל'בשבע' שלא בכדי הצבא מנסה להעלים את שמו של ודמני מהפרשה. זאת משום שהוא מסומן כמי שבעתיד הקרוב יגיע לשמש כראש אכ"א, והמערכת מעוניינת להגן עליו. החשש הוא שאם תתגלה מעורבותו הגדולה, שחלקה ייחשף כאן בשורות הבאות, קידומו יסוכל.

גם הטיעון שצה"ל מוסר, שודמני לא מעורב בפרשה שכן נכנס לתפקידו ביולי האחרון, אינו תופס במבחן המציאות. על פי שיחות שהגיעו לידי 'בשבע', גם לפני כניסתו לתפקיד ודמני היה מעורב בזיוף הנתונים.

בסוף 2018 נכנס סא"ל תלם חזן לתפקידו כראש מנהלת החרדים. הוא גילה שהנתונים שצה"ל העביר במשך שנים היו רחוקים מהאמת. בימים הראשונים בתפקידו הוא קיבל שיחת טלפון מגורם בכיר, שהסביר לו על תהליך הזיוף הגדול והמליץ לו לבדוק בפינצטה את כל הנתונים. התוצאות שמצא הדהימו אותו: 350 תלמידים שסיימו 12 שנות לימוד בתיכונים חילוניים נספרו כחרדים. לאחר שגילה את המספרים, החל חזן לבדוק את הנתונים מ-2017. התברר שרק 1,200 הם חרדים על פי חוק הגיוס, בעוד צה"ל דיווח על 3,070 חרדים. חזן הלך לשאול את קודמו של ודמני, תא"ל ערן שני, ושני הודה שהאמין לנתונים שהועברו לו ולא בדק אותם. שני קיבל נזיפה פיקודית בדו"ח הוועדה.

עם הנתונים הללו הלך חזן לודמני, והציג לו את נתוני האמת של 2018, בטרם נשלח הדיווח מצה"ל לוועדת חוץ וביטחון ולבג"ץ. בשיחה ביניהם, שפרטיה נחשפים כאן לראשונה, חזן נתן לודמני סקירה נרחבת על כל הזיופים שנעשו לאורך השנים. חזן הציע לודמני לעשות ניקוי אורוות מקיף. הוא גם הודיע שעל פי חוק רק 1,700 חרדים התגייסו בשנת 2018, והוא לא יכול לדווח על יותר. ודמני בתגובה הודיע לחזן שלא יעביר את הנתון הרשמי, שכן הוא מצביע על ירידה של 50 אחוזים מהנתונים שהוצגו שנה קודם לכן. ודמני אמר מפורשות שאם יציגו את נתוני האמת, הצבא והמדינה יחשבו שהם נכשלים בתפקידם. ודמני דרש מחזן להוסיף אנשים נוספים לרשימה, והוא סירב. לאחר שהבין ודמני שראש המנהלת לא יוסיף שמות שלא על פי החוק, הוא עקף את חזן והוסיף בעצמו את השמות, כך שבנתוני 2018 מוצגים יותר מ-2,000 חיילים חרדים שהתגייסו.

את הנתונים המזויפים העביר ודמני לראש אכ"א, האלוף מוטי אלמוז. חזן מצידו דרש לפגוש את אלמוז, ובפגישה פירט את כל תהליך הזיופים לאורך השנים. בנוסף לכך הוא העביר לאלמוז את הקלטתו של עוזרו של ועקנין. האירוע התרחש בטרם התפוצצה הפרשה, ולפני הדיון המיוחד בוועדת חוץ וביטחון. כזכור, בדיון טען אלמוז שמדובר היה בתקלה ולא בזיוף מכוון. לפי מה שאנו מפרסמים כעת, כבר באותו דיון אלמוז ידע היטב שמדובר בהטעיה מכוונת, כדברי דו"ח נומה.

חזן עצמו הודיע ימים ספורים לאחר התפוצצות הפרשה על פרישתו מצה"ל. מקורביו אמרו שזה תהליך שתוכנן מראש. עם זאת, גורמים טוענים שהתנהלות צה"ל בפרשה היא שהובילה לצעד הזה.

"דפוס פעולה ארוך שנים"

"פנינו לרמטכ"ל כוכבי בעניינו של האלוף מוטי אלמוז", אומר הרב אביעד גדות, מנכ"ל ארגון 'תורת לחימה'. "הוא שינה גרסאות, מסר עדויות שקריות והיה מעורב בתהליך ההטעיה. בוועדת חוץ והביטחון אלמוז נמצא מסביב לשולחן עם ודמני, והם שיקרו במצח נחושה".

האם הפרשה משקפת את צורת ההתנהלות של צה"ל?

"נכחנו בדיון ונדהמנו מההתנהלות של הצבא ושל חברי ועדת החוץ והבטחון. הדבר מצטרף לדפוס פעולה ארוך שנים, מאז היותו של אלמוז דובר צה"ל, של תעתועי יחסי ציבור על פי אג'נדות. כך גם בניפוח נתוני גיוס הבנות הדתיות. התחקור חייב להיות רחב ועמוק הרבה יותר בנושאים אלו".

הזיופים מסכנים את האמון בצה"ל?

"קצין לא יוכל להוביל חיילים מתוך תעתוע, זיוף וחוסר אמינות שמתמשך כדפוס התנהגות. האלוף אלמוז לא יוכל לשמש דוגמה לחיילי צה"ל כאשר הוא מתנהל בחוסר יושרה מוחלט, על גבול הפלילי".

מלשכתה של ח״כ ברביבאי נמסר: "לאורך כל כהונתה כראש אכ״א פעלה האלופה ברביבאי לקדם שירות שוויוני כחלק מרעיון צבא העם. מדו״ח ועדת נומה עולה בבירור כי הכשלים בדיווחי גיוס החרדים לא חלו בתקופתה. הניסיון לפגוע בשמה הטוב הוא חלק מקמפיין מכוער המונע משיקולים זרים".

תגובת דובר צה״ל: "במהלך בדיקת הצוות בראשות האלוף במיל׳ רוני נומה, עלה נושא נוסף שאינו קשור לתכולת עבודת הצוות, על כן נושא זה לא נכלל בדו״ח. במסגרת העבודה על נושא קשרי הגומלין של צה״ל ומערכת הביטחון עם עמותות העוסקות בעידוד וליווי גיוס הוועדה המליצה לראש אכ״א לקיים שיחה פיקודית עם תא״ל ודמני וכך נעשה. מדובר בקצין מוערך ועתיר זכויות, שהיה חלק מרכזי מחשיפת הפערים בנתוני גיוס החרדים ופועל עתה לתיקונם, זאת לצד הובלת מהלכי עומק רבים בתחום כוח האדם בצה״ל. לאחרונה אנו עדים לניסיונות של גורמים לא ענייניים לקשור את שמו או להשמיץ אותו. מדובר בניסיונות מגוחכים, שמאחוריהם עומדים אנשים שכל מטרתם לפגוע בקצין ובצה״ל. צה״ל מגבה את תא״ל ודמני ומוקיר את פועלו".


כתבה בערוץ 7: כך פעל זיוף הנתונים
http://ch7.io/abOPk              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  כוכבי איבד את זה אבל לגמרי צבי הנגב 28.02.20 12:42 1
     זה לא כוכבי coyote 28.02.20 12:44 2
         מי צילצל להזמין עבודה אצל הטייח? צבי הנגב 28.02.20 12:49 4
             לא יכול להיות שכוכבי לא היה מספיק מודע לקשר אפשרי של נומה לגנץ, אייזנקוט, אשכנזי, ברביבאי, אולי ללפיד? lurker 28.02.20 12:51 5
                 לא. כי זה אותו מועדון שבו הוא גדל. ופה הבעיה צבי הנגב 28.02.20 12:55 6
  בלוף אחד גדול דנובה 28.02.20 12:48 3
     לדעתי רק קצה הקרחון ידוע לציבור וגם אותו מסתירים. בושה לצבא ולממשלה צבי הנגב 28.02.20 12:59 7
         לחלוטין דנובה 29.02.20 18:27 10
  מפחיד. צהל נראה כמו המערכת הפוליטית. קסדו 29.02.20 01:29 8
     מדויק וכואב צבי הנגב 29.02.20 18:55 11
  ולשמוע את דברי פלומה 29.02.20 15:48 9
  איפה הרמטכלים וראש אכ''א של הזמנים הללו, אולי באיזו מפלגה פוליטית? האינג'יניר 29.02.20 19:12 12
     יצחק סלע? אברהם 29.02.20 19:22 13
     חגי טופולנסקי? gandalf 29.02.20 21:49 14
  מעניין שהוועדה טרם חקרה את אדון מנדי כץ gandalf 29.02.20 21:53 15
  מה יש לאורנה להגיד על זה ? popay 29.02.20 22:18 16
  זה כלא או פנסיית חונטה תקציבית? הניצוץ 29.02.20 23:17 17

   
   
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
11295 הודעות, 107 מדרגים, 146 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באדר תש''פ    12:42   28.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. כוכבי איבד את זה אבל לגמרי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
coyote לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.15
2448 הודעות, 9 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באדר תש''פ    12:44   28.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. זה לא כוכבי  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
זה נומה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
11295 הודעות, 107 מדרגים, 146 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באדר תש''פ    12:49   28.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מי צילצל להזמין עבודה אצל הטייח?  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
lurker לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.9.05
25907 הודעות, 361 מדרגים, 673 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באדר תש''פ    12:51   28.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. לא יכול להיות שכוכבי לא היה מספיק מודע לקשר אפשרי של נומה לגנץ, אייזנקוט, אשכנזי, ברביבאי, אולי ללפיד?  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
11295 הודעות, 107 מדרגים, 146 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באדר תש''פ    12:55   28.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לא. כי זה אותו מועדון שבו הוא גדל. ופה הבעיה  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
https://twitter.com/YehoshuaYosi/status/1230738491568320514?s=09            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דנובה
חבר מתאריך 14.1.20
42 הודעות
יום ששי ג' באדר תש''פ    12:48   28.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. בלוף אחד גדול  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שלושה דברים שכרמלה מנשה לא אמרה ברשת ב על ארגון שחר


הארגון הוקם ע"י גורמים מתוך הצבא שעוסקים בנושא הגיוס, מקבלים כסף מהמדינה על שיפור הגיוס וממשיכים לעבוד בצהל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי הנגב
חבר מתאריך 24.3.15
11295 הודעות
יום ששי ג' באדר תש''פ    12:59   28.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. לדעתי רק קצה הקרחון ידוע לציבור וגם אותו מסתירים. בושה לצבא ולממשלה  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
https://youtu.be/JBn9CPStuhw            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דנובה
חבר מתאריך 14.1.20
42 הודעות
יום שבת ד' באדר תש''פ    18:27   29.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. לחלוטין  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
אולי מצ"ח היו עושים חקירה טובה יותר.
נראה שהחקירה לא הייתה מספיק נוקבת ובעיקר באה לנסות להרגיע את הביקורת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קסדו
חבר מתאריך 16.9.18
718 הודעות
יום שבת ד' באדר תש''פ    01:29   29.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. מפחיד. צהל נראה כמו המערכת הפוליטית.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צבי הנגב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.15
11295 הודעות, 107 מדרגים, 146 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ד' באדר תש''פ    18:55   29.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מדויק וכואב  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
ביום שיבינו שקצינים בכירים הם פוליטיקאים לכל דבר הציבור יתפכח וינער את הצבא כמו שצריך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
51257 הודעות, 161 מדרגים, 307 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ד' באדר תש''פ    15:48   29.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ולשמוע את דברי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לשכתה של ח״כ ברביבאי :
"לאורך כל כהונתה כראש אכ״א פעלה האלופה ברביבאי לקדם שירות שוויוני כחלק מרעיון צבא העם. מדו״ח ועדת נומה עולה בבירור כי הכשלים בדיווחי גיוס החרדים לא חלו בתקופתה. הניסיון לפגוע בשמה הטוב הוא חלק מקמפיין מכוער המונע משיקולים זרים...

כשברור כי... הבדיקה נעשתה מהשנים 2016 ולא מתקופה מוקדמת יותר שהרי ברור שזה החל כבר בשנים 2011/12, נראה שלמישהו היה אינטרס לטייח את ולהוציא את המעורבים שבנו את את המודל השקרי זו שערורייה.. ולא להסתפק בדוח המביך..


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האינג'יניר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.14
30239 הודעות, 136 מדרגים, 264 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ד' באדר תש''פ    19:12   29.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. איפה הרמטכלים וראש אכ''א של הזמנים הללו, אולי באיזו מפלגה פוליטית?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.6.16
11699 הודעות, 55 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ד' באדר תש''פ    19:22   29.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. יצחק סלע?  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gandalf לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.7.08
35675 הודעות, 166 מדרגים, 332 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ד' באדר תש''פ    21:49   29.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. חגי טופולנסקי?  
בתגובה להודעה מספר 12
 


רצינו עליונות מוסרית - קיבלנו תעסוקה מבצעית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gandalf לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.7.08
35675 הודעות, 166 מדרגים, 332 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ד' באדר תש''פ    21:53   29.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מעניין שהוועדה טרם חקרה את אדון מנדי כץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 

הבחור הינו עובד צה"ל ומעורב בכל אספקט והיה מאדריכלי תוכנית שילוב חרדים בצבא ואצלו כל הנתונים חונים.

היתה תקופה אגב שגם וינטר היה בסוד העניינים.


רצינו עליונות מוסרית - קיבלנו תעסוקה מבצעית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
popay לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.9.09
21997 הודעות, 256 מדרגים, 491 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ד' באדר תש''פ    22:18   29.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. מה יש לאורנה להגיד על זה ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


popayyap@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הניצוץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.12.08
16478 הודעות, 208 מדרגים, 416 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ד' באדר תש''פ    23:17   29.02.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. זה כלא או פנסיית חונטה תקציבית?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות