גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #614360 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 614360        
מוכיח ועד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.09
5483 הודעות, 78 מדרגים, 152 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:30   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

נלחמים בקורונה: ומה אם רוב העולם טועה באחוז המתים ? - ספירה המדלגת על רוב הנדבקים  

 
  
תקציר:
קבוצה של חוקרים(פרופ' אודי קימרון, פרופ' אריאל מוניץ, פרופ' מוטי גרליץ, ד"ר עידו יוסף, פרופ' עדי פאוזנר) בדקו את אמינות נתוני התמותה לדעתם קיים פער גדול מאוד בין מספר החולים המדווחים למספר האמיתי הגדול בהרבה. פשוט אנשים נושאים ולא חולים או חולים קלות ומבריאים בלי שאף אחד סופר אותם.
להלן ציטוט שאומר הכל:
אנו חישבנו את אחוז התמותה ממחקר שנערך לאחרונה באיטליה, וממנו ניתן להצביע על שיעורי תמותה נמוכים. ב-23 בפברואר 2020 הוטל סגר על כפר קטן באיטליה בשם וו (Vo) שבו מתגוררים כ-3,000 בני אדם, כיוון שזוהה שם נשא קורונה ראשון. בימים שלאחר מכן נערכה בדיקה מקיפה של כל דרי הכפר, והסתבר ש-3% מאוכלוסייתו נושאים את הנגיף. זהו נתון משמעותי ביותר. עולה ממנו שמציאת הנשא הראשון אירעה בזמן שהיו פי כ-90 יותר נשאים. ממצא זה מלמדנו שלפחות במקרים מסוימים כמות הנשאים האמיתית גדולה בכמאה מכמות הנשאים המאובחנת. מכאן ששיעור התמותה עשוי להיות קטן במאה מהחישוב שבו משתמשים כעת.

הכתבה המלאה:

כלי התקשורת מקרינים תמונות קשות ממוקדי התפרצות הקורונה ומומחים ברחבי העולם מתנבאים כי הרע עוד לפנינו. אבל במלחמה כמו במלחמה, אחד הכללים החשובים הוא איסוף מודיעין רב ככל הניתן. קבוצת מומחים ישראלים מסבירה שאם המידע ייאסף כהלכה, אולי העולם יגיע למסקנות אחרות לחלוטין בנוגע למיגור המגפה

אזרחי העולם בפאניקה, ובצדק. אמצעי התקשורת מדווחים חדשות לבקרים על מקרי מוות קשים, על משאיות מלאות גופות, ועל מערכות בריאות קורסות באיטליה ובספרד. צריך להיות על אנושי כדי להישאר אדיש למראות כאלה ולדיווחים כאלה.

בזמנים כאלה, עם זאת, יש להפעיל את הכלים החישוביים כדי לקבל החלטות נכונות ושקולות. כשיוצאים למלחמה, יש צורך במודיעין טוב. וכדי לנצח את הנגיף, יש לדעת מול מה אנו ניצבים.

איך לחשב נכון את אחוזי התמותה?
אחד הנתונים הקריטיים במלחמה זאת, הוא היכולת של הנגיף להרוג (וכפועל יוצא גם לגרום לאשפוזים רבים). ארגון הבריאות העולמי פרסם ששיעור התמותה מהנגיף הוא 3.4%. לעומת זאת, חבר מצוות המגפות של משרד הבריאות פרסם ביום חמישי שעבר, ששיעור התמותה באיטליה וספרד הוא 7-5%. להמחשה, על פי מספרים אלה אדם אחד מתוך 20 ימות מן המגפה.

גם ראש הממשלה נוקב בראיונותיו בשיעורי תמותה גבוהים של עד 4%. אם אלה אכן שיעורי התמותה, ברור שצורך השעה לעשות את כלל הצעדים הננקטים כיום כדי להימנע מפגיעת הנגיף, כולל שיתוק עולמי של הכלכלה.

אבל לא בטוח שמספרים אלו נכונים. חישוב של שיעור התמותה בגרמניה ואוסטריה למשל, מראה שהוא עומד על בערך 0.3%, פי כעשרה פחות משיעור התמותה שציין חבר צוות המגפות של משרד הבריאות. דהיינו, 3 אנשים מתוך 1,000 ימותו מהנגיף. האם באמת ניתן לקבוע מדיניות נכונה לאור פערים אלה? על סמך אילו נתונים נקבעת המדיניות?

למעשה, טרם ראינו נתון אחד מאומת על שיעור התמותה מהנגיף. החישובים באופן כללי נעשים על סמך חלוקת מספר המתים במספר הנשאים המאובחנים. אך חישובים אלה אינם מדויקים בעליל. אם מספר הנשאים האמיתי גדול בהרבה ממספר המאובחנים בפועל, הרי ששיעור התמותה נמוך לאין שיעור מזה המחושב.

כל עוד קיימת אי ודאות כזו על אחוז התמותה, המדיניות הנוהגת, בישראל ובעולם, היא לשלם מחירים כלכליים עצומים על מנת לעכב את התפשטות המגפה, לפחות עד להתבהרות המידע. אולם, אין שום סיבה לקבל החלטות בחושך, ואת המידע על שיעור התמותה האמיתי יכול העולם להשיג מיד ובזול. למעשה המידע נגיש כבר מספר שבועות, נצח במונחי מגפה זו.

הדרך לעשות זאת, היא לבדוק נוכחות נוגדנים נגד הקורונה במדגם מייצג של אנשים ממחוז חוביי, וכך לזהות את מספר הנדבקים במחוז כולו. את מספר המתים במחוז חוביי יש לחלק במספר זה וכך לדעת את שיעור התמותה האמיתי מהנגיף. סין כבר נמצאת לאחר הגל הנוכחי של המגפה, ולכן מספר המתים הוא כבר הסופי. מציאת מספר הנדבקים תביא לחישוב מיידי ונכון של אחוז התמותה. בדיקה מדגמית כזו יכולה להיערך תוך יום אחד ובעלות זניחה.

העובדה שעד כה נתון על שיעור התמותה לא קיים הוא לטעמנו מחדל ברמה עולמית, אשר עלול בדיעבד להתברר כמחדל הגדול ביותר של המאה ה-21. היעדר נתון זה ייתכן שמביא לבחירה במדיניות שגויה לחלוטין, עם עלויות כבדות בכסף ובחיי אדם, במקום קבלת החלטות מבוססות נתונים.

מתוך הנתונים הקיימים כיום במאגר הנתונים העולמי, ניתן כבר להראות שיש סבירות לא קטנה להשערה שאחוז התמותה קטן, ולא מצדיק סגרים נרחבים ושיתוק הפעילות הכלכלית.

שאלה של סטטיסטיקה והסתברות
ראשית, חישוב שנערך על ידי טימותי ראסל ואחרים של הממצאים מ"אוניית הקורונה", שבה מרבית הנוסעים ואנשי הצוות נבדקו, מצביע על יחס תמותה של 0.5% בלבד. מספר זה התקבל לאחר התאמת אחוז התמותה הגולמי (כ-1%) לתבנית הגילאים של הנדבקים, שהיו מבוגרים מהממוצע באוכלוסיה הרגילה. בגלל המדגם הקטן, המספר האמיתי יכול להיות בטווח שבין 0.2% ובין 1.2%. אם היחס האמיתי הוא בחלק התחתון של הטווח, סגר הוא מדיניות מוטעית לחלוטין.

אנו חישבנו את אחוז התמותה ממחקר שנערך לאחרונה באיטליה, וממנו ניתן להצביע על שיעורי תמותה נמוכים. ב-23 בפברואר 2020 הוטל סגר על כפר קטן באיטליה בשם וו (Vo) שבו מתגוררים כ-3,000 בני אדם, כיוון שזוהה שם נשא קורונה ראשון. בימים שלאחר מכן נערכה בדיקה מקיפה של כל דרי הכפר, והסתבר ש-3% מאוכלוסייתו נושאים את הנגיף. זהו נתון משמעותי ביותר. עולה ממנו שמציאת הנשא הראשון אירעה בזמן שהיו פי כ-90 יותר נשאים. ממצא זה מלמדנו שלפחות במקרים מסוימים כמות הנשאים האמיתית גדולה בכמאה מכמות הנשאים המאובחנת. מכאן ששיעור התמותה עשוי להיות קטן במאה מהחישוב שבו משתמשים כעת.

אם אכן הכפר הוא מדגם מייצג של צפון איטליה, הרי ש-3% מאוכלוסיית צפון איטליה לפני יותר משלושה שבועות הייתה נשאית של הנגיף. גם מכאן ניתן להוציא את הנתון של שיעור התמותה בקירוב, על ידי בדיקת המתים בזמנים קבועים לאחר אבחון מספר הנשאים הכללי. חישוב של שיעור התמותה לפי נתונים אלה נע בין 0.1 ל-0.4%. שיעורי תמותה אלה נמוכים לאין שיעור מאלה המשמשים כיום את מקבלי ההחלטות.

יתרה מכך, אם אכן הכפר הקטן הוא מקרה מייצג של צפון איטליה, אזי אנו מעריכים שנכון ליום הטלת הסגר המלא, ה-8 במרץ, חלק ניכר מאוכלוסיית איטליה כבר נדבקה בנגיף. זאת לפי חישוב שבסוף פברואר 3% מהאוכלוסייה נדבקה, ואם מניחים שההדבקה מעריכית בקצב הכפלה של יומיים-שלושה, הרי שכעבור 12-8 יום רוב האוכלוסייה הרגישה לנגיף מודבקת.

אם כך, הרי שאנו צופים כעת בשיא המחלה באיטליה, שלאחריה כלל אוכלוסייתה תהיה מחוסנת לנגיף כתוצאה מחסינות העדר. יתכן שמספר המתים שאנו רואים עכשיו מתקרב כבר לשיאים היומיים, ובעשרת הימים הקרובים יתחיל להערכתנו לרדת. אחת השאלות המתבקשות היא האם ההגעה לשיא היא בשל הדבקה מקסימלית של האוכלוסייה, או בגלל הצעדים שננקטו.

לשטח את העקומה - בלי לפגוע בכלכלה
בכל מקרה, מדובר בתמותה גבוהה שמתרחשת בזמן מועט ומקשה על מערכות בריאות להתמודד עם כלל הנזקקים, כפי שמעידות התמונות מאיטליה. קיים לכן הצורך בהגנה על אוכלוסייה מבוגרת ואוכלוסייה עם מחלות רקע, אשר רגישות בצורה משמעותית לנגיף. הגנה כזאת "תשטח את העקומה", תאפשר למערכות הבריאות לפעול, ואחר כך ניתן יהיה בהדרגה להסיר את ההגנה מאוכלוסיות אלה.

כלומר, אם אכן אחוז התמותה נמוך, שיטוח העקומה על ידי בידוד האוכלוסיה הפגיעה בלבד יספיק על מנת לאפשר טיפול ברוב הנזקקים. במקרה כזה יש לחתור במקביל למצב שבו קיימת חסינות עדר - מצב שבו חלק ניכר מהאוכלוסייה חסינה לנגיף. מדיניות מחמירה מדי למעשה מאריכה את משך ההתמודדות עם הנגיף תוך נזקים פסיכולוגיים וכלכליים עצומים. בתרחיש זה אין זה מוצדק לסגור את כלל האוכלוסייה בביתה ולשתק את הכלכלה העולמית, תוך אבדן פרנסה של מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם.

יש לקוות שניתוחים כגון אלה שהצגנו על שיעורי התמותה מועברים למקבלי ההחלטות, ולא רק תמונות אימה מבתי חולים ובתי עלמין. על סמך נתונים מבוססים ניתן יהיה לשקול את מדיניות הסגר והבידוד, ולא פחות חשוב, כיצד יוצאים מהסגר מבלי לגרום להתפרצויות חוזרות.

נדגיש כי גם אם יתברר כנכון דווקא התרחיש השלילי, של אחוז תמותה גבוה, גם אז, לאחר השגת השליטה במגפה לאחר סבב אחד של סגר, יש לבחון אלטרנטיבות נוספות למדיניות של סגרים חוזרים או מתמשכים.

יש להקשות בשאלות נוספות: אולי ניתן דווקא לאמץ את המודל של מדינות אחרות אשר מצליחות לנהל שגרה בצל המגפה? האם במדינות אחרות, שבהן שומרים על שגרה, אכן יתרחש תסריט אימים כפי שמנבאים?

האם קצב ההתפשטות של הנגיף ושיעורי התמותה שונים בין מדינות שונות? האם חסינות טבעית של אוכלוסייה קיימת במדינות שונות (כתוצאה מחשיפה לנגיפים קרובי משפחה של הקורונה), ושם אחוז הנדבקים המקסימלי מוגבל? האם נסקר המצב בישראל?

בנוסף כדאי לבדוק כיצד סין מתכוננת לחזור לשיגרה? מדוע פירקו שם את בתי החולים? האם יש להם מידע שנסתר מאיתנו (למשל - חסינות עדר, שיעור תמותה קטן משמעותית מהמשוער)?

אחד הכללים של יציאה למלחמה היא איסוף מודיעין רב ככל הניתן. נראה כי העולם בכלל וישראל בפרט, מוכנים להשקיע כיום משאבים כלכליים ואנושיים אדירים בהתמודדות עם המגפה. אנו סבורים שיש להפנות לאלתר גם מאמץ משמעותי לאיסוף מידע מהימן,שעשוי להביא למהפך בדרך ההתמודדות עם המגפה.


הכותבים הם מבית הספר לרפואה ובית הספר לכלכלה, אוניברסיטת תל אביב
מקור:
https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5699659,00.html              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  טוב לשמוע קול נוסף לפני שמחליטים לקפוץ מהמצוק בכדי להשמיד את הוירוס ישר 23.03.20 13:33 1
     או שיש בעלי אינטרסים שלא מעוניינים שנדע את האחוז האמיתי קופיקו 23.03.20 15:54 69
         לא צריך את הסינים. אין בעיה לעשות בארץ כמות גדולה של בדיקות באקראי ישר 23.03.20 16:42 94
  סתם הפחדה. מה שכן נחצה רף של 100,000 שהבריאו. Spike 23.03.20 13:33 2
  נזכרתי בפרופ' יורם לס, פרופ' ליאוניד אידלמן... בטח עוד נדבר עליהם ilanka 23.03.20 13:34 3
     פרופ' לויט גם בעגלה הזו... Moshiko 23.03.20 13:42 10
  רוב העולם לא טועה במספר האבסולוטי של חולים קשה פיניקית 23.03.20 13:35 4
     העניין הוא שמספר המתים מקורונה הוא נמוך בהשוואה להרבה מחלות אחרות, כולל שפעת. Cheshire Cat 23.03.20 14:03 23
         כשנגיע לכמות הנדבקים בקורונה כמו השפעת נוכל לדעת, בעולם כ-8 מיליארד איש לפני הנתונים 10-20% שולץ 23.03.20 15:10 40
             הכל תלוי בשיטת הספירה. כשבארגון הבריאות העולמי ספרו ב-2009 כל מקרה של שפעת החזירים כמו שהיום עושים זבנג וגמרנו 23.03.20 15:22 49
                 נו ו? אתה מבין את ההבדלים העצומים באחוזי התמותה? שלא נדבר על ההחלמה מן המחלה... שולץ 23.03.20 15:27 52
                     מה שלמדנו ממקרה שפעת החזירים זה שכאשר סופרים כל מקרה עלולים להגיע לשיעור תמותה גבוה פי 50 ממה שהוא באמת זבנג וגמרנו 23.03.20 15:34 55
                         אנחנו רחוקים שנות אור מלספור כל מקרה. שולץ 23.03.20 15:42 60
                             זה בדיוק מה שקרה עם שפעת החזירים. כשמנסים לספור כל מקרה, מקבלים שיעור תמותה הרבה יותר גבוה ממה שהוא באמת זבנג וגמרנו 23.03.20 16:17 77
         אתה אומר שזה לא נורא בגלל מספר המתים הנמוך, אבל גם מספר המתים מאיידס נמוך ביחס למתים משפעת RotterCop 23.03.20 16:32 85
  חקרתי רת הנושא הם לא צודקים. זה אני 23.03.20 13:37 5
     גם אני חקרתי ואתה לא צודק jenkins 23.03.20 16:23 81
  הבעיה בתקשורת שהיא לא מראה בצורה אובייקטיבית גיא_גיא 23.03.20 13:37 6
     בדיוק! טלקו 23.03.20 15:39 58
  שלוש טעויות: פיצה 23.03.20 13:37 7
     צריך לשאול למה הקיבולת שלנו בישראל יותר נמוכה ממקומות אחרים ישר 23.03.20 13:40 8
         זה שאתה כנראה שונא את נתניהו זה לא סיבה להפיץ בהבל פה נתונים בנושא שאין לך מושג בו והם לא נכונים. דני מכפר סבא 23.03.20 13:48 14
         מספר מכונות ההנשמה ביחס לגודל האוכלוסייה בישראל הוא כנראה יותר גבוה מכל מדינה באירופה זבנג וגמרנו 23.03.20 13:54 20
         שאלה במקומה, אבל היא לא יכולה לסייע בהתנהלות מול המגפה פיצה 23.03.20 14:05 24
         בשגרה כנראה אין צורך Michelangelo 23.03.20 15:24 51
     ארבע טעויות: זבנג וגמרנו 23.03.20 14:07 26
  הפוליטיקאים והתקשורת עושים יד אחת כדי ליצור היסטריה מוגזמת.כל אחד מסיבותיו הוא איזי מהחונטה 23.03.20 13:42 9
     מסכים. זה WIN WIN. Moshiko 23.03.20 13:42 11
         ומה WIN WIN בלהפיל את המשק? Mirage 23.03.20 14:12 29
             דווקא יש win. מישהו תמיד מרוויח נווד נצחי 23.03.20 15:08 39
             אנשי החדשות לא בהכרח מתעניינים בנתון הזה בזמן הזה, אלא רודפים אחרי רייטינג eli_s 23.03.20 15:18 45
     מכתב תוך 23.03.20 13:47 13
         +++ Oasis 23.03.20 17:38 105
  אגב, רגע לפני שלב 4 (ניסוי בבני אדם) בחיסון למחלת הסארס, המחלה מוגרה. חיסון עדר עובד! Moshiko 23.03.20 13:44 12
     הסארס של 2002 מעולם לא התקרבה למספרים הדרושים ליצירת חסינות עדר זבנג וגמרנו 23.03.20 13:49 16
     ממש לא נכון. בסארס מי שנבדק נעשה חולה כעבור יומיים ומת כעבור עוד יומיים, כך שמאפייני המחלה הקטלניים דני מכפר סבא 23.03.20 13:49 17
     היא מוגרה כי הוירוס עבר מוטציה והפך להיות פחות אלים פיניקית 23.03.20 13:50 18
  +1 שיעור תמותה של 0.4% זה גם שיעור התמותה בגרמניה כיום, שבדומה לישראל כשהיו לה 1000 חולים היו רק 2 פטירות זבנג וגמרנו 23.03.20 13:49 15
     כמו לזרוק אנשים ממטוס ללא מצנח Reflektor 23.03.20 13:59 21
         עובדה שבגרמניה היו לפני שבועיים במצב שלנו ושיעור התמותה שלהם היום הוא 0.4%, כמעט אף אחד לא נחבט בקרקע זבנג וגמרנו 23.03.20 14:10 28
             יש לך נתונים כמה חולים באיזה גיל? פיניקית 23.03.20 14:26 31
                 בדומה אלינו, שיעור קשישים נמוך (בשונה מאיתנו, אצלם זה לא מייצג את שיעור הקשישים האמיתי באוכלוסייה): זבנג וגמרנו 23.03.20 14:33 34
             כל עוד הרוב נאבק במחלה - זה אומר שהרוב בדרך לקרקע Reflektor 23.03.20 14:31 33
     בוא נחכה ונראה מה יקרה בגרמניה עם 100K חולים, זה לא רחוק, שלא נדבר שקצב המוות שם הולך ומתגבר... שולץ 23.03.20 15:12 44
  ברור שזה נכון, אבל זה לא רלוונטי Reflektor 23.03.20 13:54 19
     50 מכונות הנשמה זה בערך 20 מיליון $, כסף קטן צריך גם צוותים רפואיים רופאים, אחיות, מיטות וכו' Oasis 23.03.20 17:48 106
         כתבתי פי 50 (ולא תוספת של 50) Reflektor 23.03.20 17:53 107
  אי אפשר לחשב אחוז ממשהו כאשר אתה לא יודע את גודל המשהו עמוס 23.03.20 14:01 22
  ברור שזה ככה ישראל77741 23.03.20 14:05 25
     רפואה שלמה!! oshiEL 23.03.20 16:39 90
         תודה רבה ישראל77741 23.03.20 16:41 93
  מעניין שצריך קבוצת פרופסורים ומחקרים כדי להצביע על אמת פשוטה וברורה David_Gilmour 23.03.20 14:09 27
  הנה מה שדיוויד אומר לכם פה כבר חודש, רק באיצטלה פרופסיונלית ואקדמית. ציטוט מהכתבה: David_Gilmour 23.03.20 14:12 30
  % התמותה האמיתי זה 11%. הסבר; זה יחס בין כמות המתים ל סה''כ מיקרים שנסגרו (או נרפאו או מתו). Kayser Soze 23.03.20 14:31 32
     בסין כבר 90% החלימו ורק 4% נפטרו, ומערכת הבריאות שלנו קצת יותר טובה זבנג וגמרנו 23.03.20 14:38 35
         בסין עדיין יש 1750 חולים במצב קריטי ואין חולים חדשים - אחוז תמותה מחשבים אחרי שכולם החלימו Lucky 23.03.20 15:22 48
             1800 החולים האלה מוגדרים בסין כמצב קשה (severe) ולא קריטי (critical) שהוא הכי קשה, גם אם כולם ימותו זבנג וגמרנו 23.03.20 15:33 54
                 אם הנתונים מסין לא אמינים כדבריך (ואני מסכים בהחלט) Reflektor 23.03.20 15:53 68
                     אתה צודק. הנתונים מחוביי לא אמינים ולא רלוונטיים בעיני, הנתונים משאר מחוזות סין כן, והם הרבה יותר טובים זבנג וגמרנו 23.03.20 16:19 78
  תגידו, יכול להיות שאלפים רבים היו חולים והחלימו ואין להם מושג? swoll 23.03.20 14:40 36
     זו מהות הטענה שמובאת. מחשבה 23.03.20 15:12 42
  הבעיה היא לא אחוז התמותה אלה קצב ההתפשטות ואחוז הנדבקים שזקוקים לאישפוז. כל יום ויום יותר ויותר winter1 23.03.20 14:45 37
     השאלה היא לא מי זקוק לאשפוז אלא מי זקוק להנשמה פולשנית. איטליה הזניחה את הנושא אצלה והגיעה למצב זבנג וגמרנו 23.03.20 15:19 46
         מכתב winter1 23.03.20 15:44 62
         אודה לך על הוכחה לטענה בדבר מס' מכשירי ההנשמה באיטליה ובישראל. דני מכפר סבא 23.03.20 15:59 73
             לגבי איטליה: זבנג וגמרנו 23.03.20 16:21 80
  הכל נכון ועדיין במקומות מסויימים אנריק הספן 23.03.20 15:00 38
  כשהמכה הכלכלית הצפויה מבידודם של מליונים אורה 23.03.20 15:11 41
  אנשים לא חכמים או עם נטיה להטעות. מבט צלול 23.03.20 15:12 43
  זה ברור. כתבתי את זה כבר מזמן... יגאל פת-אל 23.03.20 15:22 47
     ++ FactsOnly 23.03.20 15:37 57
  בסוף זה אותו מספר המתים. מה זה משנה אם זה X מתוך 100X או מתוך 1000X? jack10 23.03.20 15:23 50
     זה משנה, כי אם מספר החולים האמיתי אצלם גדול פי 100 זה אומר שכבר כמעט 10% מאיטליה נדבקה זבנג וגמרנו 23.03.20 15:41 59
         זה משפיע רק על נקודת העצירה אם כולם נדבקו. לא משפיע היכן שזה תחת שליטה jack10 23.03.20 15:43 61
         אל תשכח שרוב המתים מגיעים ממספר ערים במחוז אחד.... לא ראינו את זה יוצא משליטה במדינה שלמה עדיין EyeKey 23.03.20 15:52 67
             במחוז לומברדיה חיים 10 מיליון איש מתוך 60 מיליון בכל איטליה זבנג וגמרנו 23.03.20 16:40 91
  לפי המספרים מאיטליה היינו צריכים להיות עכשיו עם 70 נפטרים. bar86 23.03.20 15:29 53
  הכל נכון,הכל ידוע,הכל כבר פורסם. אבל כל אחד בוחר למי להקשיב ואת מה לצטט FactsOnly 23.03.20 15:36 56
  זה לא באמת משנה! intelisrael 23.03.20 15:47 63
  האחוזי תמותה בכלל לא חשובים. חשוב לראות מה קורה בפועל במקומות שזה רק מתחיל להתפשט בהם משמעותית EyeKey 23.03.20 15:47 64
     אחוז התמותה זה הדבר הכי חשוב. יהיה_טוב 23.03.20 15:51 66
         אחלה נימוק... רק מספר שאי אפשר לחשב אותו במדוייק חשוב, ולא מה שקורה במציאות... EyeKey 23.03.20 15:54 70
         בתי החולים באירופה ובארה''ב לא קורסים ממשחקים במספרים אלא מחולים אמיתיים שמציפים אותם נשארים 23.03.20 15:55 71
             בגלל זה קבוצת הסיכון צריכה להיות מוגנת בבידוד מוחלט. הרי מי שמת זה בעיקר קשישים, רובם חולים יהיה_טוב 23.03.20 15:57 72
                 כי עשו את זה איפשהו וראו שזה באמת עובד??? זה הזמן לקחת סיכונים שעלולים לעלות ביוקר? EyeKey 23.03.20 16:00 74
                 טעות. אמנם רוב המתים הם מבוגרים ו/או בעלי מחלות רקע. אבל יש גם לא מעט מאושפזים בגילאים נמוכים יותר, A_G 23.03.20 16:16 76
                 נכון אבל אלפי נדבקים רבים גם בגילאים צעירים יותר משביתים גם הם את בתי החולים נשארים 23.03.20 16:25 82
                     כל מי שבקבוצת הסיכון לבידוד. כולל צעירים עם מחלות רקע. יהיה_טוב 23.03.20 16:28 83
                         העומס מגיע מאלפים חולים ללא רקע נשארים 23.03.20 16:30 84
                             מאיפה הבאת את הנתון הזה. 99% מהמתים באיטליה, לפי הרשויות שם, הם בני 65 ומעלה עם מחלות רקע. רובם בשנות ה80 יהיה_טוב 23.03.20 16:39 89
                                 96% מעל גיל 60, 99% עם לפחות מחלת רקע אחת זבנג וגמרנו 23.03.20 16:41 92
                                 לא רק זקנים יוצרים עומס אלא גם אלפי חולים צעירים נשארים 23.03.20 16:44 96
                                     רוב הצעירים האלו עם מחלות רקע - קבוצת סיכון שאפשר לבודד. והרוב המוחלט שורד. מעבר לזה... יהיה_טוב 23.03.20 16:46 97
                                         זה לא משנה הם יוצרים עומס על בתי החולים נשארים 23.03.20 16:48 99
                                             שוב, אם המחקר למעלה מדויק, מדובר באחוזי סיכון קצת יותר גבוהים משפעת. על זה לא משמידים כלכלה. מבודדים את יהיה_טוב 23.03.20 16:54 100
                                                 אתה תבודד את כל המעשנים כדי לא להעמיס על בתי החולים? נשארים 23.03.20 16:55 101
                                                     אם לא תבודד אותם בשפעת שגם היא מחלה קטלנית אז גם לא כאן. אבודד את מי שזה בעיקר הורג, בני 65 מעלה יהיה_טוב 23.03.20 17:12 102
  לא פחות ממהפך! אם זה נכון, כישלון חרוץ לעולם האפידמיולוגיה שלא הצליח לספק הערכה 4 חודשים והעולם השתולל יהיה_טוב 23.03.20 15:50 65
  ומה אם לא? A_G 23.03.20 16:10 75
  כל כך הרבה גולשים, כולל אותי, כותבים זאת מן היום הראשון! asafros2 23.03.20 16:21 79
     כי זה מאוד מרגיע להאמין בכך. A_G 23.03.20 16:37 88
  לא צריך להיות פרופסור בשביל להבין את זה joe 23.03.20 16:33 86
  זאת היתה ההשערה שלי גם לגבי ווהן michel 23.03.20 16:37 87
     אז למה זה דעך בכל שאר סין במקביל עם מספרי חולים/מתים שלא יתקרבו לווהאן? EyeKey 23.03.20 17:21 103
  אפשר לומר על הסינים הרבה דברים אבל אי אפשר לומר עליהם שלא יודעים חשבון ושהם לא שמים את הכלכלה שלהם לפני הכל להב אש 23.03.20 16:43 95
  אותי גם מרתיח שכולם כמו באיזה כת או עדר אומרים שהאמצעי היחיד זה בידוד וסגר לכולם jenkins 23.03.20 16:47 98
     אין אף אחד שטוען שבידוד וסגר לא יעילים. זה אמצעי שמוכח, מעבר לכל ספק סביר, את יעילותו בהפחתת A_G 23.03.20 17:27 104
     זו בחירה שלך להתרתח מדמיון ליבך. טענתך שאף אחד לא שאל את עצמו היא לא אמת. שאלו אלף שאלות דנו והכריעו להב אש 23.03.20 17:56 108
  המציאות היא שבהינתן כמות חולים גדולה מחפש בנרות 23.03.20 18:08 109
  למחוק... ilanka 23.03.20 20:25 110
  גם אם נסכים שיש רק 0.3 אחוז תמותה ים61 23.03.20 21:55 111
  עוד לא הצלחתי להבין: האם אחוז המתים הנמוך (מבין הנדבקים בקורונה) מפחית מחומרת המגיפה? ממש לא בטוח... אאא 23.03.20 22:01 112
     אשמח לשמוע דעות שונות בנושא אאא 23.03.20 22:26 113
  אבל גם חלק מהמתים מהמגיפה לא נספרים כי לא יודעים שמתו מהמגיפה תודה רבה 23.03.20 22:29 114
  רוב המידע החשוב מוסתר מהציבור על-מנת לכפות את הדרך שבחרו טבע 23.03.20 22:41 115
     טרם הצלחתי לקבל תשובה לשאלה זו: אאא 23.03.20 23:11 116
  מישהו יודע אין ביפן יש כל כך מעט חולים יחסית לגודל האוכלוסיה ולקרבה לסין? מה עשו היפנים? mrsn 23.03.20 23:22 117
  איטליה כבר יומיים במגמת ירידה. אם זה יימשך יש מקום לאופטימיות. El-Duderino 23.03.20 23:24 118
  אחד משניים: או תמותה גבוהה, או הדבקה עצומה. בכל מקרה גרוע חציל 23.03.20 23:25 119
  הסינים סגרו בתי חולים כי רפאו את החולים Godot 23.03.20 23:46 120
  זה לא משנה המספר אלא התוצאה! ומה שקורה באיטליה אף מדינה לא רוצה שיקרה לה pini33 23.03.20 23:52 121

   
   
ישר
חבר מתאריך 6.7.14
5100 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:33   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. טוב לשמוע קול נוסף לפני שמחליטים לקפוץ מהמצוק בכדי להשמיד את הוירוס  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קופיקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.16
2854 הודעות, 21 מדרגים, 33 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:54   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. או שיש בעלי אינטרסים שלא מעוניינים שנדע את האחוז האמיתי  
בתגובה להודעה מספר 1
 

או שהסינים פשוט לא מאפשרים לעשות את הבדיקה המדגמית המאוד פשוטה הזאת במחוז חוביי


יח"צ: משטרת ישראל היא המשטרה הטובה בישראל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישר
חבר מתאריך 6.7.14
5100 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:42   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. לא צריך את הסינים. אין בעיה לעשות בארץ כמות גדולה של בדיקות באקראי  
בתגובה להודעה מספר 69
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spike לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.14
12802 הודעות, 34 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:33   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. סתם הפחדה. מה שכן נחצה רף של 100,000 שהבריאו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
97739 הודעות, 239 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:34   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. נזכרתי בפרופ' יורם לס, פרופ' ליאוניד אידלמן... בטח עוד נדבר עליהם  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Moshiko
חבר מתאריך 25.10.08
18137 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:42   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. פרופ' לויט גם בעגלה הזו...  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיניקית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.13
26228 הודעות, 109 מדרגים, 207 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:35   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. רוב העולם לא טועה במספר האבסולוטי של חולים קשה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ובעליה המעריכית שלהם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Cheshire Cat לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.18
10364 הודעות, 99 מדרגים, 160 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:03   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. העניין הוא שמספר המתים מקורונה הוא נמוך בהשוואה להרבה מחלות אחרות, כולל שפעת.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
מה גם שיש מצב שהמספר מנופח, כי כל אדם שמת עם קורונה בגופו, נספר כמת
מקורונה ולא ממה שהרג אותו.


ושוב היום ואנו נפגשנו פתאום תכול המטפחת, קורטוב של נחת ונתגשם החלום...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שולץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
18253 הודעות, 64 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:10   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. כשנגיע לכמות הנדבקים בקורונה כמו השפעת נוכל לדעת, בעולם כ-8 מיליארד איש לפני הנתונים 10-20%  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
יחלו בשפעת, כלומר בין 1.6 מיליארד ל 800 מ' איש כל שנה, מספר המתים נע בין 200K ל 650K נגיד 1.6 מיליארד נדבקים ו 650K מתים...אם נתעלם מן המספרים וניקח את ארה"ב יחס התמותה משפעת עומד שם על 0.09% תמותה.

כרגע נדבקו בקורונה כ 350,000 איש ומספר המתים כ 15,000 איש כ 4% תמותה.

ההתעלמות שלך מן העובדות הזויה, למשל אתה רושם "כי כל אדם שמת עם קורונה בגופו, נספר כמת מקורונה ולא ממה שהרג אותו" כאילו מי שמת משפעת מת מן השם ולא מן הסיבוכים שהמחלה גורמת...הזוי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:22   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. הכל תלוי בשיטת הספירה. כשבארגון הבריאות העולמי ספרו ב-2009 כל מקרה של שפעת החזירים כמו שהיום עושים  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  
עם הקורונה, אז באוגוסט 2009 הגיעו לשיעור תמותה של 1% (כ-3000 נפטרים מתוך כ-300,000 חולים). בדיעבד אנחנו יודעים היום שעונת השפעת של 2009 הייתה קלה מהרגיל ושיעור התמותה משפעת החזירים היה כנראה 0.02%.


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שולץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
18253 הודעות, 64 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:27   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. נו ו? אתה מבין את ההבדלים העצומים באחוזי התמותה? שלא נדבר על ההחלמה מן המחלה...  
בתגובה להודעה מספר 49
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:34   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. מה שלמדנו ממקרה שפעת החזירים זה שכאשר סופרים כל מקרה עלולים להגיע לשיעור תמותה גבוה פי 50 ממה שהוא באמת  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שולץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
18253 הודעות, 64 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:42   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. אנחנו רחוקים שנות אור מלספור כל מקרה.  
בתגובה להודעה מספר 55
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:17   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. זה בדיוק מה שקרה עם שפעת החזירים. כשמנסים לספור כל מקרה, מקבלים שיעור תמותה הרבה יותר גבוה ממה שהוא באמת  
בתגובה להודעה מספר 60
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RotterCop
חבר מתאריך 16.3.20
368 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:32   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. אתה אומר שזה לא נורא בגלל מספר המתים הנמוך, אבל גם מספר המתים מאיידס נמוך ביחס למתים משפעת  
בתגובה להודעה מספר 23
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זה אני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.12.17
6258 הודעות, 20 מדרגים, 37 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:37   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. חקרתי רת הנושא הם לא צודקים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כרגע במחוז באיטליה שגרים שם 10.5 מיליון איש יש לדעתי מיליון נשאים. זאת אומרת שאם יגדל לחמישה מיליון ימותו פי 5. לאא ימותו פי 8 או 9
כי לא יהיה ציוד לטפל כמו עכשיו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
jenkins
חבר מתאריך 19.10.17
27 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:23   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. גם אני חקרתי ואתה לא צודק  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
כי לדעתי יש שם 10.499999 מיוליון נשאים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גיא_גיא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.17
2964 הודעות, 20 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:37   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הבעיה בתקשורת שהיא לא מראה בצורה אובייקטיבית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בודדים החוקרים שאומרים דעות כאלו אבל התקשורת מראה כאילו יש שני צדדים שווים בדיון הזה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.18
10427 הודעות, 122 מדרגים, 240 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:39   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. בדיוק!  
בתגובה להודעה מספר 6
 

התקשורת היא רעה חולה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיצה
חבר מתאריך 24.12.19
299 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:37   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. שלוש טעויות:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
א. אי אפשר להתייחס לנתונים מסין.

ב. ספינת הקורונה והכפר האיטלקי טופלו בצורה מיטבית, שיעור התמותה שלהם אינו מדד למצב בו מערכת הבריאות קורסת.

ג. אין זה משנה מה מספר המתים ביחס למספר הנדבקים. הנתון היחיד שמשנה הוא מספר המתים (והחולים קשה) ביחס לקיבולת מערכת הבריאות.
ועל פי העולה מהמדינות בעולם, יש יותר מדי, הרבה מעבר לקיבולת.

לכן סגר הוא חובת השעה עד שהעקומה תשתטח.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישר
חבר מתאריך 6.7.14
5100 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:40   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. צריך לשאול למה הקיבולת שלנו בישראל יותר נמוכה ממקומות אחרים  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
22342 הודעות, 79 מדרגים, 121 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:48   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. זה שאתה כנראה שונא את נתניהו זה לא סיבה להפיץ בהבל פה נתונים בנושא שאין לך מושג בו והם לא נכונים.  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:54   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מספר מכונות ההנשמה ביחס לגודל האוכלוסייה בישראל הוא כנראה יותר גבוה מכל מדינה באירופה  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיצה
חבר מתאריך 24.12.19
299 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:05   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. שאלה במקומה, אבל היא לא יכולה לסייע בהתנהלות מול המגפה  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
כרגע אין מנוס מהשטחת העקומה בכל דרך.
אח"כ אפשר להתחיל בשחרור הדרגתי מהצעירים ביותר ומעלה, בכפוף לקיבולת מערכת הבריאות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Michelangelo
חבר מתאריך 7.3.20
87 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:24   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. בשגרה כנראה אין צורך  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
בשגרה, אין מה לעשות עם המכונות..בלאי...עלויות אחסון, תחזוקה..וכו'            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:07   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. ארבע טעויות:  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
א. כל ההיסטריה שארגון הבריאות העולמי ואנשי בריאות הציבור הכניסו אותנו אליה קדמה בהרבה למשבר באיטליה והתבססה כולה על נתונים מחוביי. אז אתה אומר שכולם טעו ואסור היה לסמוך עליהם? אז למה שנסמוך עליהם עכשיו?

ב. וגם ג. באיטליה יש 3000 מכונות הנשמה על 60 מיליון איש (מתוכם 23% מעל גיל 65), בישראל יש 5000 (ועוד 2500 בדרך) על 8.7 מיליון (11.7% מעל גיל 65), זה אומר שהקיבולת שלנו ביחס לאוכלוסייה הרלוונטית היא בערך פי 30-40 יותר מאיטליה והסיכוי שנעבור אותה נמוך, כך שההשוואה לספינת הקורונה והכפר האיטלקי רלוונטית מאוד עבורנו.

ד. גם לשיטתך ברגע שתסיר את הסגר ההתפרצות תחזור ולא השגת כלום חוץ מהריסת הכלכלה. אין כיום שום מדינה בעולם שהצליחה "לשטח את העקומה", שני המודלים היחידים הם גידול אקספוננציאלי או עצירה כמעט מוחלטת וזמנית עד ההתפרצות הבאה.


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איזי מהחונטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
7014 הודעות, 35 מדרגים, 57 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:42   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הפוליטיקאים והתקשורת עושים יד אחת כדי ליצור היסטריה מוגזמת.כל אחד מסיבותיו הוא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תוסיפו לזה את רשתות החברתיות ותבינו את הדינמיקה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Moshiko
חבר מתאריך 25.10.08
18137 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:42   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מסכים. זה WIN WIN.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mirage לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.7.14
4765 הודעות, 24 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:12   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. ומה WIN WIN בלהפיל את המשק?  
בתגובה להודעה מספר 11
 

התקשורת בין היתר מתפרנסת מפרסומות, אם אנשים יגיעו למצב כלכלי גרוע לא נראה לי שהם יתחילו לקנות כורסת טלווזיה עם מסז' שיפרסמו בעיתון או בטלווזיה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נווד נצחי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.4.18
1192 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:08   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. דווקא יש win. מישהו תמיד מרוויח  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
הממשלה - תסייע לאזרחים בקצבאות ומענקים וכל מיני דברים, הם ינסו לצייר את עצמם כחבר'ה הטובים. כמובן שקודם להפוך את כל האזרחים הללו לנזקקים זה צעד חיוני בדרך.

שליטה רבה יותר על כוח העבודה. כשיהיו כ'כ הרבה מובטלים , בלשכות התעסוקה יחליטו מה לעשות איתם

דור חדש ומחונך יותר של עבדים נרצעים.

מלחמה במזומן - מזומן זה כאב ראש אחד גדול לממשלה . הם רוצים שהכל יהיה דיגיטאלי. זאת מלחמה בכסף קודם כל, לפני הקורונה , זה בדיוק מה שקורה עכשיו. מלחמה בכסף ובזכויות האדם.

ומי מרוויח מזה? נכון. חברות הפיננסים, כרטיסי אשראי, בנקים. גם בשבילם זה win.

המטרה היא לזעזע את המרקם החברתי, להפריד ולמשול (בדוגמת סגר, כללי ריחוק, איסור התקהלות ועוד), בשביל להפשיט אותנו עוד יותר מהזכויות שלנו.

וכמובן, בסוף, לחסן את כולנו בכפייה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
eli_s לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
11713 הודעות, 80 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:18   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אנשי החדשות לא בהכרח מתעניינים בנתון הזה בזמן הזה, אלא רודפים אחרי רייטינג  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
ורייטינג ידידי, מגיע מזריעת פאניקה.

אני חושב שקשה כרגע לקבוע מי צודק, אבל חשוב ללכת לנתונים ולא לפרטים שצילמו וידאו ועל ידי זה לזרוע פאניקה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תוך
חבר מתאריך 15.7.14
2690 הודעות, 29 מדרגים, מינוס 4 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:47   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
עוד כמה ימים המשק מתמוטט אבל המשכורות של חכ״ים ושרים, פנסיות תקציביות, משכורות וקצבאות למקורבים ממשיכות לדפוק כמו שעון!

למה לאף אחד לא נראה חשוב להדגיש ש96 אחוז מהחולים הם במצב קל ומתמודדים עם המחלה כמו שמתמודדים עם כל שפעת עונתית (פחות או יותר...) 80 אחוז מהמאובחנים בכלל לא מאשפזים בבית חולים ומקבלים טיפול ״בקהילה״ (תנוח הרבה ושתה תה).
ושכל (כן,*כל*) המתים באיטליה וספרד היו עם מחלות רקע והגיל הממוצע שלהם 80!!!

למה לא מפרסמים את פילוח הגילים של החולים בינוני וקשה בישראל (4אחוז מהמאובחנים)??

נראה שלמישהו חשוב להסתיר את הנתונים האלה על מנת לפמפם את הפניקה!!

אני בעד רוב הצעדים שננקטו עד כה אבל צריך שלציבור יהיו הפרופורציות הנכונות.

הרבה יותר קל לשלוף מהמותן כשאתה לא משלם את המחיר! אם הממשלה רוצה לסגור את המדינה אין בעיה אבל הנטל לא צריך ליפול רק על מגזר מאוד מסוים - שכירים ובעלי עסקים שכל השנה משלמים מיסוי גבוה ועכשיו נשארו בלי פרנסה. יתכבדו רשויות השלטון ויקפיא ראשית את שכרם ואת הפנסיות התקציביות השערורייתיות!! וישתתפו בנטל השבתת המשק!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Oasis לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
2977 הודעות, 17 מדרגים, 11 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    17:38   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  105. +++  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Moshiko
חבר מתאריך 25.10.08
18137 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:44   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אגב, רגע לפני שלב 4 (ניסוי בבני אדם) בחיסון למחלת הסארס, המחלה מוגרה. חיסון עדר עובד!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:49   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. הסארס של 2002 מעולם לא התקרבה למספרים הדרושים ליצירת חסינות עדר  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
22342 הודעות, 79 מדרגים, 121 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:49   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. ממש לא נכון. בסארס מי שנבדק נעשה חולה כעבור יומיים ומת כעבור עוד יומיים, כך שמאפייני המחלה הקטלניים  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
מנעו באופן טבעי את התפשטותה. ה 7 עד 154 יום מההדבקה עד שהאדם נעשה חולה ובנתיים הוא מדביק בקורונה, זה הבעיה.


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיניקית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.13
26228 הודעות, 109 מדרגים, 207 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:50   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. היא מוגרה כי הוירוס עבר מוטציה והפך להיות פחות אלים  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:49   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. +1 שיעור תמותה של 0.4% זה גם שיעור התמותה בגרמניה כיום, שבדומה לישראל כשהיו לה 1000 חולים היו רק 2 פטירות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Reflektor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.15
15701 הודעות, 83 מדרגים, 162 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:59   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. כמו לזרוק אנשים ממטוס ללא מצנח  
בתגובה להודעה מספר 15
 

וטיפה לפני שהם נחבטים בקרקע להכריז שאחוז התמותה בנתיים הוא 0 אחוז            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:10   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. עובדה שבגרמניה היו לפני שבועיים במצב שלנו ושיעור התמותה שלהם היום הוא 0.4%, כמעט אף אחד לא נחבט בקרקע  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיניקית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.13
26228 הודעות, 109 מדרגים, 207 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:26   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. יש לך נתונים כמה חולים באיזה גיל?  
בתגובה להודעה מספר 28
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:33   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. בדומה אלינו, שיעור קשישים נמוך (בשונה מאיתנו, אצלם זה לא מייצג את שיעור הקשישים האמיתי באוכלוסייה):  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  
https://experience.arcgis.com/experience/478220a4c454480e823b17327b2bf1d4


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Reflektor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.15
15701 הודעות, 83 מדרגים, 162 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:31   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. כל עוד הרוב נאבק במחלה - זה אומר שהרוב בדרך לקרקע  
בתגובה להודעה מספר 28
 

אני מסכים שבגרמניה מערכת הרפואה היא מעולה, והאחוזים שם בטוח יהיו נמוכים, אבל כאמור - זה לא רלוונטי לסוגיה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שולץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
18253 הודעות, 64 מדרגים, 60 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:12   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. בוא נחכה ונראה מה יקרה בגרמניה עם 100K חולים, זה לא רחוק, שלא נדבר שקצב המוות שם הולך ומתגבר...  
בתגובה להודעה מספר 15
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Reflektor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.15
15701 הודעות, 83 מדרגים, 162 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    13:54   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. ברור שזה נכון, אבל זה לא רלוונטי  
בתגובה להודעה מספר 0
 

גם לכולם יש תאים סרטנים בגוף, אבל זה לא אומר שהסרטן זה מחלה קלילה.

השורה התחתונה - זה משבית מערכות בריאות, ומצריך פי 50 מכונות הנשמה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Oasis לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
2977 הודעות, 17 מדרגים, 11 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    17:48   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  106. 50 מכונות הנשמה זה בערך 20 מיליון $, כסף קטן צריך גם צוותים רפואיים רופאים, אחיות, מיטות וכו'  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
עדיין זה ממש לא כסף גדול ובטח שמדינה כמו ישראל יכולה בקלות לעמוד בזה,            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Reflektor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.15
15701 הודעות, 83 מדרגים, 162 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    17:53   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  107. כתבתי פי 50 (ולא תוספת של 50)  
בתגובה להודעה מספר 106
 

ואתה צודק שמדובר גם במכפלות של כח אדם וכו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמוס
חבר מתאריך 5.5.02
25235 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:01   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. אי אפשר לחשב אחוז ממשהו כאשר אתה לא יודע את גודל המשהו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כיון שמה שיודעים זה את מספרם המוחלט של המתים בלבד, לא ניתן לעשות חישוב של יחס לנדבקים כיון שזהו נתון שאף אחד לא יודע.


נשיא מדינת ישראל: "בני עמי בחרו בדרך הטרור ואיבדו צלם אנוש"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראל77741
חבר מתאריך 14.4.19
538 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:05   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. ברור שזה ככה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יש לי אחות בבית של ההורים שלי שיש לה קורונה.היא נדבקה מחברה חולה ועד שגילו את החברה אחותי הסתובבה חופשי.במוצאש שעבר היה לה חום עד שני ובשלישי נכנסה לבידוד.למחרת לקחו לה בדיקה וביום חמישי אמרו לה שהיא חיובית לנגיף.במדא אמרו ש95 אחוז שכל בני הבית חולים אבל הם לא עושים בדיקות רק למי שיש תסמינים ורק שישארו בבידוד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
oshiEL לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.6.13
16383 הודעות, 278 מדרגים, 520 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:39   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. רפואה שלמה!!  
בתגובה להודעה מספר 25
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראל77741
חבר מתאריך 14.4.19
538 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:41   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 90
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
David_Gilmour לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.4.18
2243 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:09   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. מעניין שצריך קבוצת פרופסורים ומחקרים כדי להצביע על אמת פשוטה וברורה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כתוב שם "המחדל הכי גדול במאה ה-21" וזה בדיוק מה שזה. התנהלות שגויה בצורה פטאלית של הףממשלות העולם, נתנו לבהלת פייסבוק להרוס את העולם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
David_Gilmour לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.4.18
2243 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:12   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. הנה מה שדיוויד אומר לכם פה כבר חודש, רק באיצטלה פרופסיונלית ואקדמית. ציטוט מהכתבה:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
"לשטח את העקומה - בלי לפגוע בכלכלה
בכל מקרה, מדובר בתמותה גבוהה שמתרחשת בזמן מועט ומקשה על מערכות בריאות להתמודד עם כלל הנזקקים, כפי שמעידות התמונות מאיטליה. קיים לכן הצורך בהגנה על אוכלוסייה מבוגרת ואוכלוסייה עם מחלות רקע, אשר רגישות בצורה משמעותית לנגיף. הגנה כזאת "תשטח את העקומה", תאפשר למערכות הבריאות לפעול, ואחר כך ניתן יהיה בהדרגה להסיר את ההגנה מאוכלוסיות אלה.

כלומר, אם אכן אחוז התמותה נמוך, שיטוח העקומה על ידי בידוד האוכלוסיה הפגיעה בלבד יספיק על מנת לאפשר טיפול ברוב הנזקקים. במקרה כזה יש לחתור במקביל למצב שבו קיימת חסינות עדר - מצב שבו חלק ניכר מהאוכלוסייה חסינה לנגיף. מדיניות מחמירה מדי למעשה מאריכה את משך ההתמודדות עם הנגיף תוך נזקים פסיכולוגיים וכלכליים עצומים. בתרחיש זה אין זה מוצדק לסגור את כלל האוכלוסייה בביתה ולשתק את הכלכלה העולמית, תוך אבדן פרנסה של מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם."

שמחתי לעזור! וחבל שלא הקשיבו לקולות האלו כבר לפני חודש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
15163 הודעות, 85 מדרגים, 140 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:31   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. % התמותה האמיתי זה 11%. הסבר; זה יחס בין כמות המתים ל סה''כ מיקרים שנסגרו (או נרפאו או מתו).  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ההשוואה בין מתים לנדבקים היא חסרת משמעות כי התמותה מגיעה אחרי זמן מה ואז יש הרבה אנשים בסטטוס "ממתין לחיות או חמות".
המדידה צריכה להיות אחרת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:38   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. בסין כבר 90% החלימו ורק 4% נפטרו, ומערכת הבריאות שלנו קצת יותר טובה  
בתגובה להודעה מספר 32
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lucky לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.5.08
6540 הודעות, 66 מדרגים, 95 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:22   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. בסין עדיין יש 1750 חולים במצב קריטי ואין חולים חדשים - אחוז תמותה מחשבים אחרי שכולם החלימו  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  
בסין הכניסו מעל 50 מליון לעוצר מוחלט למשך 60 יום ועצרו למעשה את ההדבקה - בישראל ההדבקה נמשכת.
בסין גם הקימו בתי חולים שלמים בעשרה ימים - נראה כמה זמן זה יקח בישראל.

באיטליה מערכת הבריאות לא פחות טובה מבישראל ואחוז התמותה שם הוא 10% ובעליה מתמדת כי המערכת קרסה ולא ניתן לטפל בחולים חדשים.

מה שרואים היום באיטליה יהיה המצב ברוב מדינות העולם בעוד חודש או פחות.


גאה להיות ישראלי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:33   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. 1800 החולים האלה מוגדרים בסין כמצב קשה (severe) ולא קריטי (critical) שהוא הכי קשה, גם אם כולם ימותו  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 23.03.20 בשעה 15:40 בברכה, זבנג וגמרנו
 
אז יהיה אחוז תמותה של 6%, כמעט כולם מווהאן שהנתונים ממנה לא אמינים ולא רלוונטיים.

מערכת הבריאות האיטלקית התגלתה במשבר הנוכחי כמערכת בריאות גרועה, אין תירוצים למספר המגוחך של מכונות הנשמה. הבעיות שם היו כבר מההתחלה ואי אפשר להאשים הכל בקריסה, גם כשהיו להם רק 1000 חולים כבר היו אצלם 29 נפטרים, בזמן שאצלנו יש 1 ובגרמניה היו 2.


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Reflektor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.6.15
15701 הודעות, 83 מדרגים, 162 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:53   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. אם הנתונים מסין לא אמינים כדבריך (ואני מסכים בהחלט)  
בתגובה להודעה מספר 54
 

למה הבאת אותם כדוגמה מלכתחילה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:19   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. אתה צודק. הנתונים מחוביי לא אמינים ולא רלוונטיים בעיני, הנתונים משאר מחוזות סין כן, והם הרבה יותר טובים  
בתגובה להודעה מספר 68
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
swoll לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.12.13
3500 הודעות, 28 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:40   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. תגידו, יכול להיות שאלפים רבים היו חולים והחלימו ואין להם מושג?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הבנתי שלא לכולם יש חום, ויש כאלה שבכלל לא מרגישים...

ואז בוודאי יש סטטיסטיקה שונה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מחשבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.8.15
2729 הודעות, 23 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:12   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. זו מהות הטענה שמובאת.  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  
הטיעון הוא לפי זה שבאיטליה יש כבר 50 אחוז הדבקה. לכן אחוזי התמותה שם הם לא נוראים בכלל. מעציב שמתו כבר 5000 איש וימותו עוד 5000 אבל זה הכל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
15019 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    14:45   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. הבעיה היא לא אחוז התמותה אלה קצב ההתפשטות ואחוז הנדבקים שזקוקים לאישפוז. כל יום ויום יותר ויותר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
חוקרים טוענים שאחוז התמותה נמוך יותר אבל זה לא משנה את העובדה שקצב התפשטות גבוה יחד עם אחוז הנדבקים שזקוקים לאישפוז עשוי להביא להתרסקות מערכות בריאות.

אני מניח שמשתמשים במספר היבש של 3-7 אחוזי תמותה (שעל פניו נכון אבל הוא מתבסס על הנשאים המאומתים) כדי לדרבן את הציבור לפעול עפ"י ההנחיות. קשה יותר להנגיש לציבור סיטואציה בה מערכת הבריאות עשויה לקרוס למרות שאחוזי התמותה נמוכים (הפחד מדרבן לפעול עפ"י ההנחיות).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:19   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. השאלה היא לא מי זקוק לאשפוז אלא מי זקוק להנשמה פולשנית. איטליה הזניחה את הנושא אצלה והגיעה למצב  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
שבו יש לה 3000 מכונות הנשמה על אוכלוסייה של 60 מיליון איש עם 23% קשישים מעל גיל 65. לנו יש 5000 מכונות הנשמה (ועוד 2500 בדרך) על 8.7 מיליון איש עם 11.7% קשישים מעל גיל 65, זה אומר שהקיבולת שלנו היא בערך פי 30-40 מאיטליה.

אז אם החוקרים האלה צודקים ומספר החולים האמיתי באיטליה כיום גדול פי 100 מהמספר האמיתי, אז כנראה שזה אומר שהקיבולת שלנו מספיקה.


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
15019 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:44   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 46
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
22342 הודעות, 79 מדרגים, 121 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:59   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. אודה לך על הוכחה לטענה בדבר מס' מכשירי ההנשמה באיטליה ובישראל.  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:21   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. לגבי איטליה:  
בתגובה להודעה מספר 73
 
  
https://fortune.com/2020/03/21/italy-ventilator-maker-siare-engineering-coronavirus-prime-minister

לגבי ישראל:
https://rotter.net/forum/scoops1/613935.shtml#50


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנריק הספן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4612 הודעות, 29 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:00   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. הכל נכון ועדיין במקומות מסויימים  
בתגובה להודעה מספר 0
 

הגיעו גלים של חולים ותמותה יותר מהרגיל.


בברכת ניווט אמיץ אל מעבר ל"מפלצות הים", אנריקה הספן.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורה
חבר מתאריך 9.1.17
328 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:11   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. כשהמכה הכלכלית הצפויה מבידודם של מליונים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
נשמעים כעת קולות אחרים!

להרגשתי, מאז שהתחיל המשבר הפריע לי שחסרים נתונים בזמן אמת. מה שהגיע מסין אין לסמוך עליו!!!
אבל נתונים מישראל וממדינות אחרות יש לאסוף ולנסות לקרוא את המפה.

לדעתי מה שטראמפ אמר ננסה שבועיים בידוד מאסיבי ואז נבחן שוב.
כמובן צריך לעשות כל הזמן הערכת מצב אבל צריך נתונים שיהיה אפשר לנתח!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מבט צלול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.7.18
1773 הודעות, 10 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:12   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. אנשים לא חכמים או עם נטיה להטעות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אחוז התמותה לא היה הבעיה העיקרית בסין. לפי הנתונים שפורסמו זה נע בסביבות 2%. כמעט כל פעילות עקבית של בני אדם או מחלות האחוז גבוה יותר. הבעיה האמתית עם הקורונה היא המחסור בתרופה ברורה ובחיסון. עקב מחסור בתרופה בתי החולים ויתר מגורי העזר מתמלאים ללא גבול. הכוח הרפואי "נמתח" עד הקצה והסוף לא נראה מאחר שאין תרופה בדוקה למחלה. כמו-כן קיים הסיכון שהקורונה תחזור אלינו בעתיד בגלים חזקים יותר לכן חשוב מאוד ל"מצוא" חיסון מתאים.
הפתרון שנקטו בסין הוא בידוד קיצוני של האוכלוסיה תוך גרימת נזק כלכלי,חברתי ואישי רב. זו הדרך שכרגע נוקטות כל מדינות העולם. לפי דעת המומחים הנ"ל צריך להתעלם מהתמותה ולהמשיך לחיות כרגיל. אבל הם מתעלמים מכמות החולים הממשיים והפוטנציאליים. מה לא עושים פרופסורים בכדי למשוך תשומת-לב? הכול כולל שקרים ורמייה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
21909 הודעות, 178 מדרגים, 329 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:22   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. זה ברור. כתבתי את זה כבר מזמן...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FactsOnly לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.19
902 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:37   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. ++  
בתגובה להודעה מספר 47
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
jack10 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.09
9379 הודעות, 43 מדרגים, 69 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:23   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. בסוף זה אותו מספר המתים. מה זה משנה אם זה X מתוך 100X או מתוך 1000X?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אם זה אחוז קטן פי 10, ויש פי 10 חולים, אז זה מסוכן באותה מידה. ההבדל הינו רק אם יש התפרצות איומה בה רוב האוכלוסיה נדבקת. אנחנו רחוקים משם, ב"ה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:41   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. זה משנה, כי אם מספר החולים האמיתי אצלם גדול פי 100 זה אומר שכבר כמעט 10% מאיטליה נדבקה  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
jack10 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.09
9379 הודעות, 43 מדרגים, 69 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:43   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. זה משפיע רק על נקודת העצירה אם כולם נדבקו. לא משפיע היכן שזה תחת שליטה  
בתגובה להודעה מספר 59
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EyeKey
חבר מתאריך 23.1.17
8248 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:52   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. אל תשכח שרוב המתים מגיעים ממספר ערים במחוז אחד.... לא ראינו את זה יוצא משליטה במדינה שלמה עדיין  
בתגובה להודעה מספר 59
 
  
כי לא נותנים לזה לקרות, המדינה מתעוררת באיזשהו שלב ומכניסה את כולה להסגר.

עכשין אתה רוצה לראות מה יקרה אם לא נעשה את זה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:40   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. במחוז לומברדיה חיים 10 מיליון איש מתוך 60 מיליון בכל איטליה  
בתגובה להודעה מספר 67
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
bar86
חבר מתאריך 12.3.20
165 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:29   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. לפי המספרים מאיטליה היינו צריכים להיות עכשיו עם 70 נפטרים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FactsOnly
חבר מתאריך 15.12.19
902 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:36   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. הכל נכון,הכל ידוע,הכל כבר פורסם. אבל כל אחד בוחר למי להקשיב ואת מה לצטט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
intelisrael
חבר מתאריך 19.6.17
151 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:47   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. זה לא באמת משנה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מסתכלים בסוף כמותית. אם 4000 צריכים להתאשפז, גם אם זה אחוז נמוך, זה עדיין מספר מטורף עבור משרד הבריאות ובתי החולים. קחו את איטליה כדוגמא שלא מצליחה להתמודד עם כמות החולים, גם אם הכמות האמיתית גבוהה פי 100            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EyeKey
חבר מתאריך 23.1.17
8248 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:47   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. האחוזי תמותה בכלל לא חשובים. חשוב לראות מה קורה בפועל במקומות שזה רק מתחיל להתפשט בהם משמעותית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
צריך להסתכל על כמה תמותה עודפת יש באוכלוסיה, ולהבין שרוב המתים שאנחנו שומעים עליהם מגיעים מאיזורים מצומצמים שבהם הוירוס התפשט ללא שליטה (והכנסה לסגר של שאר המדינה עצרה גורל דומה שם).

אז בפועל אנחנו רואים בתי חולים קורסים, והרבה מאוד תמותה עודפת עוד כשעוד הוירוס לא הגיע לחלק משמעותי באוכלוסיה. התמונה הזאתי יכולה לקרות בשום מקום, ושום מספר לא ישנה את תמונת המציאות. לא ראינו דבר כזה כבר 100 שנה
עכשיו תכפיל את התמונה הזאתי לכל עיר ומחוז בעולם.... וזה עוד התרחיש האופטימי שרק 10% מאוכלוסיית המקומות האלו נדבקו... אז את כל זה תכפיל בעוד 5-6 בתרחיש האופטימי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהיה_טוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.09
4047 הודעות, 41 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:51   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. אחוז התמותה זה הדבר הכי חשוב.  
בתגובה להודעה מספר 64
 
  


מראיין: ובכן פרנק, יש לך שיער ארוך. האם זה הופך אותך לאישה? זאפה:לך יש רגל מעץ. זה הופך אותך לשולחן?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EyeKey
חבר מתאריך 23.1.17
8248 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:54   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. אחלה נימוק... רק מספר שאי אפשר לחשב אותו במדוייק חשוב, ולא מה שקורה במציאות...  
בתגובה להודעה מספר 66
 
  
בוא נתעלם מהמציאות וזהו


אחוז תמותה זה אפילו לא מאפיין של וירוס, זה תלוי ברמת הרפואה, בגיל האוכלוסיה, ברמת הבריאות של האוכלוסיה, האם הבתי חולים קורסים וכו'... אין מספר קסם שיהיה הסיכוי שלך למות אם אתה חולה בוירוס.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
31160 הודעות, 135 מדרגים, 263 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:55   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. בתי החולים באירופה ובארה''ב לא קורסים ממשחקים במספרים אלא מחולים אמיתיים שמציפים אותם  
בתגובה להודעה מספר 66
 
  


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהיה_טוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.09
4047 הודעות, 41 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:57   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. בגלל זה קבוצת הסיכון צריכה להיות מוגנת בבידוד מוחלט. הרי מי שמת זה בעיקר קשישים, רובם חולים  
בתגובה להודעה מספר 71
 
  


מראיין: ובכן פרנק, יש לך שיער ארוך. האם זה הופך אותך לאישה? זאפה:לך יש רגל מעץ. זה הופך אותך לשולחן?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EyeKey
חבר מתאריך 23.1.17
8248 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:00   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. כי עשו את זה איפשהו וראו שזה באמת עובד??? זה הזמן לקחת סיכונים שעלולים לעלות ביוקר?  
בתגובה להודעה מספר 72
 
  
חוץ מזה שבתי החולים בניו יורק כרגע גם מוצפים בחולים צעירים... בצרפת יותר מחצי בטיפול נמרץ מתחת לגיל 60... אמנם הסיכוי שלהם לשרוד גבוה גם אם הם מגיעים לטיפול נמרץ, אבל עדיין הבית חולים יקרוס גם רק אם האוכלוסיה הצעירה תחלה. ואז הם עלולים להתחיל למות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
A_G לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.11
32295 הודעות, 128 מדרגים, 205 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:16   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. טעות. אמנם רוב המתים הם מבוגרים ו/או בעלי מחלות רקע. אבל יש גם לא מעט מאושפזים בגילאים נמוכים יותר,  
בתגובה להודעה מספר 72
 
  
חלקם לתקופות של 3 שבועות ויותר.

ברגע שתהיה לך מסה קריטית של מאושפזים, מערכת הבריאות קורסת, ואז כל מי שזקוק לרפואת חרום, בכל גיל, מוצא את עצמו בסכנת חיים (גם ילד בן 3 שנדרס, לא עלינו, עלול למות אם לא תהיה לו מיטה פנויה ולא יהיה ציוד חיוני לטפל בו).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
31160 הודעות, 135 מדרגים, 263 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:25   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. נכון אבל אלפי נדבקים רבים גם בגילאים צעירים יותר משביתים גם הם את בתי החולים  
בתגובה להודעה מספר 72
 
  


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהיה_טוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.09
4047 הודעות, 41 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:28   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. כל מי שבקבוצת הסיכון לבידוד. כולל צעירים עם מחלות רקע.  
בתגובה להודעה מספר 82
 
  


מראיין: ובכן פרנק, יש לך שיער ארוך. האם זה הופך אותך לאישה? זאפה:לך יש רגל מעץ. זה הופך אותך לשולחן?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
31160 הודעות, 135 מדרגים, 263 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:30   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. העומס מגיע מאלפים חולים ללא רקע  
בתגובה להודעה מספר 83
 
  


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהיה_טוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.09
4047 הודעות, 41 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:39   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. מאיפה הבאת את הנתון הזה. 99% מהמתים באיטליה, לפי הרשויות שם, הם בני 65 ומעלה עם מחלות רקע. רובם בשנות ה80  
בתגובה להודעה מספר 84
 
  


מראיין: ובכן פרנק, יש לך שיער ארוך. האם זה הופך אותך לאישה? זאפה:לך יש רגל מעץ. זה הופך אותך לשולחן?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
41995 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:41   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. 96% מעל גיל 60, 99% עם לפחות מחלת רקע אחת  
בתגובה להודעה מספר 89
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
31160 הודעות, 135 מדרגים, 263 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:44   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  96. לא רק זקנים יוצרים עומס אלא גם אלפי חולים צעירים  
בתגובה להודעה מספר 89
 
  


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהיה_טוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.09
4047 הודעות, 41 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:46   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  97. רוב הצעירים האלו עם מחלות רקע - קבוצת סיכון שאפשר לבודד. והרוב המוחלט שורד. מעבר לזה...  
בתגובה להודעה מספר 96
 
  
הם מייצגים אחוז קטן מאוד מסך הנדבקים בגיל שלהם. כמו שהמחקר כאן אומר


מראיין: ובכן פרנק, יש לך שיער ארוך. האם זה הופך אותך לאישה? זאפה:לך יש רגל מעץ. זה הופך אותך לשולחן?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
31160 הודעות, 135 מדרגים, 263 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:48   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  99. זה לא משנה הם יוצרים עומס על בתי החולים  
בתגובה להודעה מספר 97
 
  
נראה אותך אומר לכל המעשנים שהם בהסגר מוחלט כמו בני מעל 60.


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהיה_טוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.09
4047 הודעות, 41 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:54   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  100. שוב, אם המחקר למעלה מדויק, מדובר באחוזי סיכון קצת יותר גבוהים משפעת. על זה לא משמידים כלכלה. מבודדים את  
בתגובה להודעה מספר 99
 
  
קבוצת הסיכון כדי לשטח את העקומה וזה יכול להספיק.


מראיין: ובכן פרנק, יש לך שיער ארוך. האם זה הופך אותך לאישה? זאפה:לך יש רגל מעץ. זה הופך אותך לשולחן?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
31160 הודעות, 135 מדרגים, 263 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:55   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  101. אתה תבודד את כל המעשנים כדי לא להעמיס על בתי החולים?  
בתגובה להודעה מספר 100
 
  


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהיה_טוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.09
4047 הודעות, 41 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    17:12   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  102. אם לא תבודד אותם בשפעת שגם היא מחלה קטלנית אז גם לא כאן. אבודד את מי שזה בעיקר הורג, בני 65 מעלה  
בתגובה להודעה מספר 101
 
  


מראיין: ובכן פרנק, יש לך שיער ארוך. האם זה הופך אותך לאישה? זאפה:לך יש רגל מעץ. זה הופך אותך לשולחן?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהיה_טוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.09
4047 הודעות, 41 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    15:50   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. לא פחות ממהפך! אם זה נכון, כישלון חרוץ לעולם האפידמיולוגיה שלא הצליח לספק הערכה 4 חודשים והעולם השתולל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


מראיין: ובכן פרנק, יש לך שיער ארוך. האם זה הופך אותך לאישה? זאפה:לך יש רגל מעץ. זה הופך אותך לשולחן?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
A_G לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.11
32295 הודעות, 128 מדרגים, 205 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:10   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. ומה אם לא?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
asafros2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.07
10892 הודעות, 71 מדרגים, 129 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:21   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. כל כך הרבה גולשים, כולל אותי, כותבים זאת מן היום הראשון!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
A_G לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.11
32295 הודעות, 128 מדרגים, 205 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:37   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. כי זה מאוד מרגיע להאמין בכך.  
בתגובה להודעה מספר 79
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
joe לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
8676 הודעות, 32 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:33   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. לא צריך להיות פרופסור בשביל להבין את זה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ככל שמגבירים את קצב הבדיקות אחוז התמותה יורד

ובכל מקום שבו יש הדבקות המונית הדיווחים משם אומרים שכל החולים הקלים לא יוצאים מהבית להבדק, גם לא להעמיס על בתי החולים וגם לא להדביק אחרים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
michel
חבר מתאריך 19.3.11
1055 הודעות, 10 מדרגים, מינוס 4 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:37   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. זאת היתה ההשערה שלי גם לגבי ווהן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
פשוט רוב האוכלוסיה כבר נדבקה.
ואתם תראו שאיטליה אומנם משלמת מחיר כבד אבל תהיה הראשונה לצאת מהסיפור הזה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EyeKey
חבר מתאריך 23.1.17
8248 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    17:21   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  103. אז למה זה דעך בכל שאר סין במקביל עם מספרי חולים/מתים שלא יתקרבו לווהאן?  
בתגובה להודעה מספר 87
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
9228 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:43   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  95. אפשר לומר על הסינים הרבה דברים אבל אי אפשר לומר עליהם שלא יודעים חשבון ושהם לא שמים את הכלכלה שלהם לפני הכל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בני אדם לא חסרים להם בסין
היחס להאדם הפרטי מול טובת הכלל וכל שכן הכלכלה של המדינה תמיד הייתה קודמת להכל
חסינות העדר אצליהם חזק יותר מכל חברה אחרת בשל הגודל שלהם
ובכל זאת הסינים הראו לכולם כמה שהנגיף הזה זה לא משהו שאתה פשוט מתעלם ממנו (חסינות העדר) עד יעבור זעם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
jenkins
חבר מתאריך 19.10.17
27 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    16:47   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  98. אותי גם מרתיח שכולם כמו באיזה כת או עדר אומרים שהאמצעי היחיד זה בידוד וסגר לכולם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אף אחד לא שאל את עצמו האם זה אפקטיבי בכלל? אם כן, למה? מה העלות והתועלת? האם יש אלטרנטיבות נוספות. אף אחד לא מנסה להשוות נתונים עם מחלות אחרות או אפילו להטיל עליהם ספק (כמה באמת נדבקו למשל), כי יש מחלות הרבה יותר מדבקות וקטלניות וכי בעצם קורונה אינו וירוס מיוחד מדי.
אף אחד גם לא שואל את עצמו למה לא נותנים מספיק במה לדעות אחרות ולכתבות כאלו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
A_G לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.11
32295 הודעות, 128 מדרגים, 205 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    17:27   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  104. אין אף אחד שטוען שבידוד וסגר לא יעילים. זה אמצעי שמוכח, מעבר לכל ספק סביר, את יעילותו בהפחתת  
בתגובה להודעה מספר 98
 
  
מקרי ההדבקות והחולי (ולמעשה השתמשו בו עוד בימי קדם במגפות העבר).

יש שאלה האם זה האמצעי הטוב ביותר, כאשר מוסיפים שיקולים נוספים (לדוגמא, שיקולים כלכליים).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
9228 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    17:56   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  108. זו בחירה שלך להתרתח מדמיון ליבך. טענתך שאף אחד לא שאל את עצמו היא לא אמת. שאלו אלף שאלות דנו והכריעו  
בתגובה להודעה מספר 98
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מחפש בנרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.5.04
9572 הודעות, 84 מדרגים, 152 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    18:08   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  109. המציאות היא שבהינתן כמות חולים גדולה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מכדי להשתלט עליה, מערכת הבריאות בתהליך של קריסה ועמודת המתים עולה מהר - יותר נדבקים, טיפול רפואי לא טוב או היעדר טיפול, תמותה גבוהה גם מכל הסיבות האחרות (לב, תאונות דרכים). כך באיטליה ובספרד. כשצרפת ובריטניה כנראה הבאות בתור - 4 מחמש הגדולות של אירופה. וזה כרגע באירופה ואמריקה אחרי שכבר תקף באסיה. אפשר לתאר מה יהיה באפריקה שם חיסון העדר יעמוד למבחן משום שמערכת הבריאות בין כה לא תהיה אופציה לרוב האנשים ומצד שני זו היבשת הצעירה ביותר.

לכן אנחנו עוד לא יודעים כלום            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
97739 הודעות, 239 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    20:25   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  110. למחוק...  
בתגובה להודעה מספר 0
 

יועד לפה: https://rotter.net/forum/scoops1/613955.shtml#65            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ים61 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.07
3251 הודעות, 47 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    21:55   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  111. גם אם נסכים שיש רק 0.3 אחוז תמותה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זה בישראל כ27300 מתים !
זה אומר שיש כ מאתיים אלף חולים קשים ואז כמובן לא תהיה תמותה מיזערית כי לא יהיה מי ומה שיטפלו בחולים ואז התמותה תעלה פלאים . ולכן השאלה אינה בכלל כמה אחוזי תמותה יש אלא כמה אנשים יכולים להידבק ובכמה זמן . ממנה תיגזר גם האפשרות לטפל וגם אחוזי התמותה בהתאם לכך .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אאא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1154 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    22:01   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  112. עוד לא הצלחתי להבין: האם אחוז המתים הנמוך (מבין הנדבקים בקורונה) מפחית מחומרת המגיפה? ממש לא בטוח...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 23.03.20 בשעה 22:06 בברכה, אאא
 
הנה שני הצדדים בדיון בשאלה הנ"ל:

צד 1:
אחוז המתים מבין הנדבקים בנגיף הוא נמוך מאוד, ולכן אין מה לפחד מהקורונה. (כפי הנאמר בכתבה באשכול זה).
ישנם כמה גולשים ברוטר שמצדדים בגישה "אופטימית" זו כלפי מגיפת הקורונה.
ציטוט של גולש ברוטר:
"בכמה חודשים אחרונים כשהקורונה הרגה 5000 ברחבי העולם, השפעת בטח
הרגה 100,000.ואפילו באיטליה ששם יש התפרצות חריגה, כמות המתים יחסית לאוכלוסיה
היא קטנה."

צד 2:
אבל מצד שני המגיפה עדיין חמורה מאוד!
הגישה הנגדית אומרת שלמרות שאחוז המתים מבין הנדבקים נמוך מאוד מגיפת הקורונה עדיין מסוכנת וקטלנית מאוד משום שבפועל היא הורגת מספר גבוה מאוד של אנשים בפרק זמן קצר מאוד.
ואכן, ביחס לגודל האוכלוסייה באיטליה אחוז המתים שם הוא גבוה מאוד. אם אצלנו כאן בארץ נגיע לאותם אחוזי תמותה כמו באיטליה נקבל מספר מפחיד מאוד של מתים.
כפי שכותבת גולשת ברוטר:
"350 מתים ביום באיטליה זה כמו שיהיה כאן 40 מתים לערך ביום (אנחנו 1/6 מאוכלוסיית איטליה), סך התמותה השנתית שלנו משפעת - ביווווווווום"
ציטוט נוסף של גולש ברוטר:
"הבעיה לא ה - 5,000 שהיא הרגה. הבעיה שהיא הצליחה להרוג 5,000 למרות עוצר וסגר כמעט מוחלטים."

אם יהיו כאן 40 מתים ביום זה באמת קטסטרופה!

אשמח לשמוע תובנות\תשובות על השאלה הזו.
אני פונה לעזרת חוכמת ההמונים כאן ברוטר בניסיון לגבש דיעה בשאלה זו.


יוצאים מהמטריקס - המרד מתחיל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אאא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1154 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    22:26   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  113. אשמח לשמוע דעות שונות בנושא  
בתגובה להודעה מספר 112
 
  


יוצאים מהמטריקס - המרד מתחיל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תודה רבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.09
50112 הודעות, 301 מדרגים, 575 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    22:29   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  114. אבל גם חלק מהמתים מהמגיפה לא נספרים כי לא יודעים שמתו מהמגיפה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


ארץ ישראל שוב בסכנה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טבע
חבר מתאריך 12.7.14
118 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    22:41   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  115. רוב המידע החשוב מוסתר מהציבור על-מנת לכפות את הדרך שבחרו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
4 מאמרים בעברית שעושים סדר במידע המדעי והנתונים אודות ההתפרצות והאמצעים לטיפול.

הקורונה כאן בכדי להשאר: http://bit.ly/38QWwr9

להידבק או לא להידבק בקורונה: https://bit.ly/33ovJ49

הקורונה כבר מאחורינו, וכך היתה מלכתחילה: https://bit.ly/2UvfZrY

“הקורונה עלולה להרוג גם צעירים”: https://bit.ly/2QD95Qn            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אאא
חבר מתאריך 2.4.12
1154 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    23:11   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  116. טרם הצלחתי לקבל תשובה לשאלה זו:  
בתגובה להודעה מספר 115
 
  

עוד לא הצלחתי להבין: האם אחוז המתים הנמוך (מבין הנדבקים בקורונה) מפחית מחומרת המגיפה? ממש לא בטוח...

הנה שני הצדדים בדיון בשאלה הנ"ל:
צד 1:
אחוז המתים מבין הנדבקים בנגיף הוא נמוך מאוד, ולכן אין מה לפחד מהקורונה. (כפי הנאמר בכתבה באשכול זה).
ישנם כמה גולשים ברוטר שמצדדים בגישה "אופטימית" זו כלפי מגיפת הקורונה.
ציטוט של גולש ברוטר:
"בכמה חודשים אחרונים כשהקורונה הרגה 5000 ברחבי העולם, השפעת בטח
הרגה 100,000.ואפילו באיטליה ששם יש התפרצות חריגה, כמות המתים יחסית לאוכלוסיה
היא קטנה."

צד 2:
אבל מצד שני המגיפה עדיין חמורה מאוד!
הגישה הנגדית אומרת שלמרות שאחוז המתים מבין הנדבקים נמוך מאוד מגיפת הקורונה עדיין מסוכנת וקטלנית מאוד משום שבפועל היא הורגת מספר גבוה מאוד של אנשים בפרק זמן קצר מאוד.
ואכן, ביחס לגודל האוכלוסייה באיטליה אחוז המתים שם הוא גבוה מאוד. אם אצלנו כאן בארץ נגיע לאותם אחוזי תמותה כמו באיטליה נקבל מספר מפחיד מאוד של מתים.
כפי שכותבת גולשת ברוטר:
"350 מתים ביום באיטליה זה כמו שיהיה כאן 40 מתים לערך ביום (אנחנו 1/6 מאוכלוסיית איטליה), סך התמותה השנתית שלנו משפעת - ביווווווווום"
ציטוט נוסף של גולש ברוטר:
"הבעיה לא ה - 5,000 שהיא הרגה. הבעיה שהיא הצליחה להרוג 5,000 למרות עוצר וסגר כמעט מוחלטים."

אם יהיו כאן 40 מתים ביום זה באמת קטסטרופה!

אשמח לשמוע תובנות\תשובות על השאלה הזו.
אני פונה לעזרת חוכמת ההמונים כאן ברוטר בניסיון לגבש דיעה בשאלה זו.


יוצאים מהמטריקס - המרד מתחיל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mrsn לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
3621 הודעות, 23 מדרגים, 37 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    23:22   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  117. מישהו יודע אין ביפן יש כל כך מעט חולים יחסית לגודל האוכלוסיה ולקרבה לסין? מה עשו היפנים?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
El-Duderino
חבר מתאריך 19.8.18
461 הודעות
יום שני כ''ז באדר תש''פ    23:24   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  118. איטליה כבר יומיים במגמת ירידה. אם זה יימשך יש מקום לאופטימיות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וזה סימן שכנראה כל האוכלוסיה כבר נחשפה לנגיף.

וזה אומר שני דברים משמעותיים:
1. אחוז הנדבקים שאינם מאובחנים בכלל שחולים ומבריאים הוא משמעותי
2. אחוז הנחשפים לנגיף שמחוסנים טבעית הוא משמעותי

בהנחה שעכשיו איטליה בשיא אפשר להניח שהם עכשיו פלוס מינוס בחצי ממספר החולים (והמתים) שיגיעו אליו, כלומר סדר גודל של 120000 חולים, שזה 2% מהאוכלוסיה. נניח שימשיכו בבדיקות מאסיביות ויגיעו ל-300000 מאומתים, כלומר 5%, אבל המחלה תדעך, כמו בסין.

כל זה אומר ששתי הקבוצות הרשומות למעלה ביחד מרכיבות כ-95% אחוז מהאוכלוסיה!

אפילו אם מכפילים ל-10%, כלומר 600000 מאובחנים באיטליה, עדיין אחוז המתים יוצא מזערי. 10000 מתים על אוכלוסיה של 60 מיליון זה 0.16%.

כל זה לא מפחית מהצורך בוויסות החולים בבתי החולים כי עדיין המעריכיות של ההתפרצות גורמת לעומס מעל היכולת לטפל. אם באיטליה היו מווסתים יותר, כמו שעושים בישראל יהיה אפשר להגיע לאחוזים גם יותר נמוכים.

הימים הקרובים של המספרים באיטליה יהיו מכריעים.

הבדיקה האמיתית שצריכים להתחיל ומייד היא בדיקת נוגדנים. מי שיש לו נוגדנים צריך להיות כשר לצאת מהבית. אני מניח שבישראל יש כבר מאות אלפי אם לא מיליונים שיש להם נוגדנים, כי הם נופלים באחת משתי הקבוצות הרשומות למעלה. זה יאפשר למשק לחזור לפעילות מיידית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חציל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.1.14
5067 הודעות, 42 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    23:25   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  119. אחד משניים: או תמותה גבוהה, או הדבקה עצומה. בכל מקרה גרוע  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Godot לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.8.08
726 הודעות, 4 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    23:46   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  120. הסינים סגרו בתי חולים כי רפאו את החולים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כבר בתחילת החודש אישר ארגון הבריאות העולמי שבסין 70% מהחולים בקורונה החלימו ושוחררו. זוהי הסיבה שסגרו את בתי החולים הארעיים בווהאן, שכן כל החולים שאושפזו שם שוחררו ועוד רבים אחרים בבתי חולים אחרים שמצבם היה יותר קשה.
כאן ההסבר הסיני שאפשר בקלות למצוא באינטרנט:
https://news.cgtn.com/news/2020-03-14/Fight-to-Reunite-How-Wuhan-tackled-COVID-19-ORhUCzRIGs/index.html


בסין השתמשו בהצלחה בכמה תרופות מודרניות אבל תמיד בליווי שיטות ותרופות סיניות מסורתיות . ברוב המקרים השתמשו בתרופות סיניות מסורתיות בהצלחה.
לא ידוע לי שדבר התפרסם על כך בישראל ורק במשורה בעולם.
https://finance.yahoo.com/news/li-yu-administration-traditional-chinese-161500342.html
http://www.xinhuanet.com/english/2020-03/23/c_138908312.htm            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pini33 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.11
3302 הודעות, 31 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ז באדר תש''פ    23:52   23.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  121. זה לא משנה המספר אלא התוצאה! ומה שקורה באיטליה אף מדינה לא רוצה שיקרה לה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כך שגם אם יוכח שאחוז התמותה הוא 0.0001
זה לא יגרום לאף מדינה להקל בצעדים שהיא נקטה בכדיי למנוע את הקטסטרופה
שיש כרגע באיטליה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות