גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #615615 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 615615        
סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
3732 הודעות, 39 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:43   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

נחושת הורגת נגיפים וחיידקים - מדוע היא לא בכל מקום?  

 
  
היא יכולה יכולה להרוג נורו-וירוס, MRSA, זנים קשים של אי קולי ואף נגיפי קורונה - כולל הזן שגורם כיום למגפת COVID-19.

בשנת 1852 ביקר הרופא ויקטור בורק במפעל נחושת ברובע השלישי בפריס, שם השתמשו בחום ובכימיקלים כדי להפיק את המתכת החומה-אדמדמה. זו הייתה עבודה מלוכלכת ומסוכנת. בורק מצא כי המתקן היה "במצב גרוע", מלבד תנאי ההגיינה והתברואה. בדרך כלל, שיעורי התמותה של עובדים בתנאים דומים היו "מעוררי רחמים", ציין הרופא.

למרות זאת, 200 העובדים שעבדו במפעל ניצלו כולם מהתפרצויות הכולרה שפגעו בעיר בשנים 1832, 1849 ו-1852. כאשר נודע לבורק כי 400 עד 500 עובדי נחושת נוספים באותו רחוב התחמקו גם הם באופן מסתורי מלחלות בכולרה, הוא הגיע למסקנה שמשהו במקצועם - ובנחושת - הפך אותם לחסינים מפני המחלה הזיהומית החמורה. הוא פתח בחקירה מפורטת בקרב אנשים אחרים שעבדו עם נחושת, בפריז ובערים ברחבי העולם.

במגפת הכולרה 1854 עד 1855, בורק לא הצליח למצוא מקרי מוות של תכשיטנים, צורפים או יצרני דוודים - המשותף לכל אלו היה, שהם עבדו עם נחושת. בקרב אנשים בצבא הוא מצא שבין המוגנים היו גם מוזיקאים שניגנו בכלי נגינה מפליז (פליז הוא בחלקו נחושת).

במגפה שפקדה את פריז בשנת 1865, 6,176 אנשים מתו מכולירה מתוך אוכלוסייה של 1,677,000 איש - כלומר 3.7 אנשים מכל 1,000. לעומת זאת מבין 30 אלף שעבדו בענפי נחושת שונים, רק 45 מתו - בממוצע בערך 0.5 לאלף.

לאחר ביקור ב-400 בתי עסק ומפעלים שונים בפריז, שכולם השתמשו בנחושת, ולאחר איסוף דוחות מאנגליה, משוודיה ומרוסיה על יותר מ-200,000 איש, הכריז בשנת 1867 באקדמיות הצרפתיות למדע ורפואה כי "נחושת או סגסוגותיה, פליז וארד (ברונזה), המיושמים באופן מפורש וישיר על העור במגיפת כולרה הם אמצעי יעיל למניעה שלא צריך להזניח".

כיום, יש לנו תובנות מדוע לאדם המטפל בנחושת באופן יומיומי יכולה להיות הגנה מפני איום בקטריאלי: נחושת היא אנטי מיקרוביוטית. היא הורגת חיידקים ווירוסים, לפעמים תוך מספר דקות. במאה ה -19, חשיפה לנחושת אם כן, הייתה גרסה מוקדמת של חיטוי תדיר של הידיים.

 מאז, מחקרים הראו כי נחושת מסוגלת להרוס את החיידקים המאיימים ביותר על חיינו. הוכח שהיא הורגת שורה ארוכה של חיידקים, כולל נורו-וירוס, MRSA - חיידק staph שהפך עמיד לאנטיביוטיקה, זנים קשים של אי קולי הגורמים למחלות המעוברות במזון, ווירוסי קורונה - ייתכן וכולל הזן החדש שגורם כיום למגיפת ה- COVID-19.

אילו היה נעשה שימוש בתדירות גבוהה יותר בנחושת בבתי חולים, שבהם 1 מכל 31 אנשים חולים בזיהומים שנרכשים במערכת הבריאות (HAI), או באזורים עם תנועה גבוהה, בהם אנשים רבים נוגעים במשטחים הנושאים חיידקים - הדבר יכול היה לשחק תפקיד שלא יסולא בפז בבריאות הציבור, אמר מייקל שמידט, פרופסור למיקרוביולוגיה ואימונולוגיה באוניברסיטה הרפואית בדרום קרוליינה, החוקר נחושת. ובכל זאת, הנחושת נעדרת למרבה הצער מהמרחבים הציבוריים שלנו, ממסגרות הבריאות ומהבתים שלנו.

"מה שקרה הוא שהזחיחות שלנו והאהבה שלנו לפלסטיק ולחומרים אחרים גרמה להם להשתלט על סביבתנו", אמר שמידט על המוצרים הזולים הנפוצים בשימוש תכוף. "התרחקנו ממיטות נחושת, ממעקות נחושת ועברנו מידיות דלת מנחושת לפלדת אל חלד, לפלסטיק ואלומיניום".

רבים מהמיקרואורגניזמים הגורמים לנו לחלות יכולים לחיות על משטחים קשים עד ארבעה או חמישה ימים. כשאנחנו נוגעים במשטחים האלה, החיידקים יכולים להכנס לגופנו דרך האף, הפה או העיניים, ולהדביק אותנו. על משטחי נחושת החיידקים והוירוסים מתים. כאשר חיידק נוחת על משטח נחושת, הנחושת משחררת יונים, שהם חלקיקים טעונים חשמלית. יוני הנחושת האלו חודרים דרך הממברנות החיצוניות ומשמידות את כל התא, כולל ה- DNA או RNA שבתוכו. מאחר שה- DNA ו/או ה-RNA שלהם נהרס, זה אומר גם שהחיידק או הנגיף לא יכולים להשתנות ולהפוך עמידים בפני הנחושת, או להעביר גנים (כמו בעמידות אנטיביוטית) למיקרואורגניזמים אחרים.

לפני שאנשים אפילו ידעו מה הם חיידקים ווירוסים, הם ידעו שנחושת יכולה - איכשהו - למנוע את הזיהום. השימוש הרפואי המתועד הקדום ביותר בנחושת הוא מאחד הספרים הידועים העתיקים ביותר, פפירוס סמית, שנכתב בין 2600 ל 2200 לפני הספירה. נכתב שם כי נחושת שימשה לחיטוא מי שתיה ופצעים בחזה. חיילים מצרים ובבלים היו מכניסים באופן דומה את השבבים מחרבות הברונזה שלהם (העשויות נחושת ופח) לפצעים הפתוחים שלהם כדי להפחית זיהומים. שימוש עכשווי יותר בנחושת: בתחנה הגדולה של העיר ניו יורק, גרם המדרגות הגדול משולב במעקות נחושת. "אלה הם למעשה אמצעים אנטי-מיקרוביאליים" אמר שמידט.

הפועלים מתיכי הנחושת נחשפו פחות לחיידקי הכולירה מכיוון שסביבתם כללה הרבה נחושת עליהם החיידקים לא היו מסוגלים לחיות. בנוסף לכך הם היו מכוסים בחלקיקי נחושת. אבל גם אם תחום המטלורגיה לא קורא לך, ישנם כיום מוצרים המשווקים כ"חיטוי ידיים בנחושת", אבל הם עובדים רק אם אתה יכול לחשוף כל שטח הידיים לנחושת לפחות במשך דקה שלמה - בעצם להעביר כל החיידקים אל שטח ההרג של הנחושת. זה יכול להיות קשה לביצוע, לכן המצאות משטחי נחושת בסביבה, יחד עם שטיפת ידיים רגילה הינו השילוב האידיאלי.

שמידט אומר כי השימוש בנחושת יחד עם פרוטוקולי היגיינה סטנדרטיים הוכח כמפחית חיידקים במסגרות הבריאות ב-90 אחוז. מחקר משנת 1983 מצא כי ידיות דלתות של בית חולים העשויות מפליז, שחלקו מנחושת, כמעט שלא היו בהן מושבות של אי קולי, לעומת ידיות נירוסטה שהיו "מאוכלסות בכמות גבוהה". הנתון משמעותי במיוחד לגבי זיהומים שנרכשו במתקני הבריאות: בארה"ב בלבד ישנם כ 1.7- מיליון זיהומים כאלה ו-99,000 מקרי מוות בשנה, שעלותם נעה בין 35.7-45 מיליארד דולר בשנה, עבור הטיפולים הנוספים שאנשים זקוקים להם כשהם נדבקים.

מחקר משנת 2015 מצא כי נגיף קורונה אחר, נגיף הקורונה האנושי 229E, הגורם לדלקות בדרכי הנשימה, עדיין יכול להדביק תא ריאה אנושי לאחר חמישה ימים של הימצאותו על חומרים כמו טפלון, קרמיקה, זכוכית, גומי, סיליקון ופלדת אל חלד. אבל על סגסוגות נחושת, נגיף הקורונה "נוטרל במהירות".

במחקר ראשוני שנערך עבור SARS-CoV2, הזן שגורם ל- COVID-19, ריססו חוקרים במעבדה לווירולוגיה של המכונים הלאומיים במונטנה את הנגיף על גבי שבעה חומרים נפוצים שונים. הם גילו שהוא שרד את פרק הזמן הארוך ביותר - עד שלושה ימים - על פלסטיק ועל פלדת אל חלד , מה שמרמז שמשטחים בבתי חולים או עמודים בתחבורה ציבורית יכולים להיות מקומות שבהם אנשים נדבקים במחלה. מספיקה רק טיפה בודדת משיעול או עיטוש כדי לשאת מנה מדבקת של הנגיף.

ביל קיוויל, פרופסור לבריאות סביבתית באוניברסיטת סאות'המפטון באנגליה שקיבל בעבר מימון מהאיגוד לפיתוח נחושת, אמר כי אם יונחו משטחי נחושת באזורים קהילתיים בהם אנשים רבים יתאספו, הדבר יכול לעזור להפחית את העברת הווירוסים של דרכי הנשימה, כמו וירוס קורונה 229E וגם SARS-CoV2. מלבד בתי חולים, הוא חושב שהמיקומים האידיאליים עבור נחושת הם סביבות תחבורה ציבורית, כמו אוטובוסים, שדות תעופה, ורכבות תחתיות. אבל הוא לא נעצר שם: הוא היה רוצה לראות את הנחושת משמשת גם בציוד ספורט במכוני כושר, כמו משקולות, יחד עם חפצים יומיומיים אחרים, כולל ציוד משרדי משותף, כמו עטים.

במחקר שפורסם על ידי MIT נגיף הקורונה "הכי פחות אהב נחושת, הנגיף נעלם אחרי ארבע שעות בלבד."

בשנת 2012 ניהלו שמידט וחבריו ניסוי קליני בשלושה בתי חולים. ראשית, הם הבינו אילו פריטים הקרובים לחולה הם המזוהמים ביותר בחיידקים - אלה היו מעקות המיטה, כפתור השיחה של האחות, זרוע כסא המבקרים, שולחנות המגש ומוט האינפוזיה. עטיפת פריטים אלה בנחושת הפחיתה את נוכחותם של חיידקים ב-83 אחוזים. כתוצאה מכך הופחתו זיהומי בית החולים ב58 אחוז, למרות שהחוקרים כסו בנחושת פחות מעשרה אחוזים משטח הפנים של החדר.

יש לנו שיטות אחרות להרוג חיידקים ווירוסים להפחתת מחלות חיוניות, כולל אור אולטרה סגול וגז מי חמצן. אך שניהם דורשים כי חדר בית חולים יהיה ריק, וברגע שאנשים חולים נכנסים שוב לחדרים, המשטחים נחשפים שוב בקלות לזיהום.
"הנחושת עובדת ברציפות 24/7 ללא פיקוח, ללא כל צורך להתערב, והיא אף פעם לא נגמרת", אמר שמידט, "כל עוד המתכת שם, היא טובה".

אז בהתחשב ביעילותה נגד זיהומים בבתי חולים ותרומתה לבריאות באופן כללי, מדוע הנחושת לא נמצאת בכל מקום? מדוע לא כל ידית דלת, כל מוט ברכבת , כל חדר לטיפול נמרץ אינם עשויים מנחושת? מדוע אנו יכולים בקלות לקנות בקבוקי מים מנירוסטה, אך לא מנחושת? היכן כיסויי האייפון מנחושת?

נראה גם כי אין חשש שתגמר לנו הנחושת בעתיד הקרוב, על פי ספר הנחושת העולמי משנת 2019. נחושת היא אחת הממוחזרות ביותר מבין כל המתכות - כמעט כל הנחושת ניתנת למחזור מבלי לאבד אף אחת מתכונותיה.

רופאים ועובדי שירותי בריאות עשויים שלא להיות מודעים לתכונות הנחושת, כפי שכתב קיוויל: "כאשר הרופאים מתבקשים לציין למתכת אנטי-מיקרוביאלית המשמשת בתחום הבריאות, התשובה הנפוצה ביותר היא כסף - אך רק מעט מהם יודעים שכסף לא עובד כמשטח אנטי-מיקרוביאלי כשהוא יבש, צריכה להיות נוכחות של לחות".

יכולה להיות גם תפיסה מוטעת כי הנחושת יקרה מדי, אומר שמידט, אך שהמספרים מצביעים על כך שהיא בסופו של דבר תחסוך כסף. אחד המחקרים של קיוויל ושמידט משנת 2015 חישב את המתמטיקה: עלות הטיפול בזיהום מבית חולים נע בין 28,400 ל 33,800 $ לחולה. התקנת נחושת על 10 אחוזים מהמשטחים עלתה 52,000 דולר ומנעה 14 זיהומים במהלך המחקר שעמד על 338 יום. אם לוקחים את הקצה התחתון של עלות טיפול ב 14 הזיהומים (28,400 $), נחסך סכום כולל של 397,600 דולר, או 1,176 דולר ליום.

כשמחשבים את העלות ההתחלתית של הנחושת, מחזירים את הכסף תוך חודשיים, אמר שמידט. בהתחשב בכך שהנחושת לעולם לא מאבדת את יכולות ההרג שלה בחיידקים - בתי חולים חוסכים כסף (וחיים) במהירות.

"ההחזר הכספי הוא לאחר פחות משני זיהומים שנמנעו, אני באמת נאבק. מאז 2013, אני ממש פונה מבקש ומתחנן אל כל הנוגעים בדבר, להכין ציפוי נחושת מלא למיטות בתי החולים".

לאחרונה שכנע שמידט חברה להשקיע בפרוייקט, והם נמצאים בתהליך בדיקה כדי להראות התכנות להפחית זיהומים אפילו ביותר מ-58 אחוזים.

סיבה נוספת שנחושת אולי הוחלפה בפלדה, בפלסטיק או בזכוכית היא שהיא יכולה בקלות להכתים ודורשת ניקוי רב כדי להישאר מבריק. "אבל נחושת היא אנטי-מיקרוביאלית ללא קשר לאיך היא נראית. גם אם היא הופכת לירוקה, עדיין יש לה את היכולת להרוג חיידקים ווירוסים ופטריות".

בחלק מהמקומות בעולם החלו להשתמש בנחושת. בצ'ילה, פארק שעשועים בשם פנטסילנדיה, החליף הרבה משטחים שהינם מזוהמים בדרך כלל, בנחושת. בשדה התעופה באטלנטה מיוצרים כעת 50 תחנות למילוי בקבוקי מים מנחושת. אבל שמידט מאמין שהיא צריכה להיות נפוצה יותר.

שמידט אמר שאחת הסיבות לכך שמדענים חוששים מנגיף הקורונה הנוכחי היא עד כמה הוא מדבק ומאחר שדרך העיקרית לכך היא נגיעה במשטחים מזוהמים. הוא סבור שייתכן שהמגיפה עשויה לעורר מודעות לנחושת - אם היא תניע מישהו להתחיל להשתמש בה. תאר לעצמך, הוא אמר, אם בתי החולים והמרחבים הציבוריים שלנו כבר היתה בהם נחושת... אי אפשר לומר בוודאות, אבל סביר להניח שקצב ההדבקה הייתה מושפע מכך.

"יש לי ביטחון רב שזה יעבוד, כי חיידקים או וירוסים הם אלה שגורמים להדבקות במחלה, אם מספרם יירד, השכל הישר אומר: נקבל פחות הדבקה".


https://www.vice.com/en_us/article/xgqkyw/copper-destroys-viruses-and-bacteria-why-isnt-it-everywhere              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה רבה על הבאת הדברים ועבודת התרגום just say 26.03.20 19:50 1
     מסכים, מעניין מאוד הגבוה 26.03.20 19:52 2
     מה עם מי שמתעסק עם תחמושת? זה מספיק מגע עם נחושת? חוץ מזה כבר היום עובדים עם כפפות,מקטין את החשיפה לנחושת. argon 27.03.20 07:01 48
  גם מי כסף אותו דבר.אף על פי שקניתי כמה פעמים וזה לא כזה עבד. הדיסלקט 26.03.20 19:53 3
     נראה לי מטבע כסף בתוך כוס מים... הרב ארמני מזכיר את זה קורנס 26.03.20 19:56 6
  כי נחושת היא רעילה RotterCop 26.03.20 19:54 4
     לא רעילה במגע, ולא יקרה ליישום בבגדים. ''קופרון'' הישראלית מישמת זאת בביגוד סייר 26.03.20 21:28 42
  לפי האמור בכתבה, אולי כדאי לנסות לעשות את המפוח של מכונת ההנשמה מנחושת... בלשן 26.03.20 19:56 5
  מעניין,בארה''ב רוב האינסטלציה הביתית,בבתי חולים ובבתי מלון עשויה נחושת.האם זה יעזור? FactsOnly 26.03.20 19:56 7
     נקודה מעולה: באירופה עברו לצנרת פלסטית כבר לפני למעלה מ-50 שנה, בעוד שבארה''ב עדיין דבקים בה ilanka 26.03.20 20:00 12
  לתשומת לב המשקיעים - ורק למקרה שהמאמר הזה יטלטל את השווקים - מצ''ב צילומסך של גרף מחירי הנחושת ב-LME: ilanka 26.03.20 19:58 8
     אני מיד הולך לפרק את הקולטים על הגג,ולהוציא את מוטות הארכה מהאדמה. חלילן מהמלין 26.03.20 20:11 16
         עם זה השכנים עוד יוכלו לחיות בשלום... אבל כשתחליט לגעת בכבלים (שטרם הומרו לסיבים) ilanka 26.03.20 20:14 18
             כל דבר בעיתו חלילן מהמלין 26.03.20 20:31 24
  מרתק! טוביה 26.03.20 19:59 9
     נכון מאוד. פרי הדר 26.03.20 21:00 36
  תודה FAO 26.03.20 19:59 10
  שאפו על התרגום Moshe 26.03.20 19:59 11
  מאמר מרתק. תודה על הבאתו ביריון 26.03.20 20:05 13
  כתבה מעניינת מאוד אניהיא 26.03.20 20:05 14
  מגניב. תודה על הכתבה דוש 26.03.20 20:07 15
  אמרו שהנגיף נשאר על נחושת כמה שעות... פיניקית 26.03.20 20:12 17
     כשאומרים נשאר ייתכן ומדובר בזיהוי שלו כאשר חלק ממנו כבר מנוטרל סנפר 26.03.20 20:16 19
  זה לא מאמר מדעי, וגם לא כל כך נכון. נתחיל בזה שנחושת רעילה לאדם. הרעלת נחושת - לא סיפור נעים. לגוף העניין 26.03.20 20:19 20
     יש גם הרעלת מים הכל תלוי במינון סנפר 26.03.20 20:56 34
         שמע אתה תותח.תודה על ההשקעה עבורנו. נהג 26.03.20 21:05 38
  תודה רבה על הדברים המעניינים אורה 26.03.20 20:25 21
  מיוחד. תודה על ההבאה. intelligent 26.03.20 20:25 22
  הלכתי ללקק את הידית בארון המטבח barry white 26.03.20 20:27 23
  אני לוקח קבוע אוהב ישראל 26.03.20 20:32 25
  בהחלט מידע מעניין. תודה Elad 26.03.20 20:33 26
  מעניין שכבר במשכן, במדבר, לפני 3300 הכיור הענק שממנו היטהרו היה מנחושת דולב 26.03.20 20:36 27
     יפה the one 26.03.20 20:41 29
  נחושת גם הורגת אנשים... מגן ציון 26.03.20 20:39 28
     תן להתענג על כתבה מעניינת the one 26.03.20 20:43 30
         אני איתך מגן ציון 27.03.20 07:45 51
  אתה תירגמת? Phaedrus 26.03.20 20:47 31
  עושה חשק להקיף את עצמי בנחושת Disco 26.03.20 20:48 32
  הלכתי להשקיע בנחושת .. פרש טורקי 26.03.20 20:51 33
  עוד מאמר עפרנח 26.03.20 20:58 35
     בהחלט מאמר מרתק של ד''ר גדי בורקוב תודה סנפר 26.03.20 21:09 39
  יש מסכת הגנה שמיוצרת על ידי חברת ארגמן מבד המשלב נחושת, חפשו BioBlocX אוויר הרים 26.03.20 21:03 37
  ניסינו לשלב קופר סולפט עם תמיסות כלור אבל זה שקע Snufkin 26.03.20 21:18 40
     אנחני דווקא הצלחנו למזג קופר סולפט עם תמיסות דנץ 27.03.20 05:04 45
  יש גם גרביים עם חוטי נחושת נגד זיהומים חכם ציון 26.03.20 21:24 41
  תודה. מאמר מרתק choged 26.03.20 21:29 43
  חיכינו למאמר הזה כל הכבוד על התרגום... consilium_322 27.03.20 00:38 44
  וודאי עלתה לכולם המחשבה אך הרעיון לא עלה בכתבה חם פה 27.03.20 05:44 46
     גם חשבתי על זה Phaedrus 27.03.20 06:52 47
  תרופה בדוקה!! המלאך מיכאל 27.03.20 07:39 49
  רק אומר: כיור הרחצה היו עשוי נחושת איש צעיר 27.03.20 07:45 50
  ומה בדבר הרעלת נחושת? Tmama 27.03.20 09:29 52
     נראה שכמו ש''הרעלת מים'' לא צריכה לגרום לנו לחדול משתיית מים, ''הרעלת נחושת'' לא אמורה לגרום לנו להתנזר מנחושת ilanka 27.03.20 09:35 53
  מספר שאילות על הנגיף גרי 27.03.20 10:10 54

   
   
just say
חבר מתאריך 1.4.12
4887 הודעות
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:50   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה רבה על הבאת הדברים ועבודת התרגום  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כתבה מעניינת מאוד


מי שמאמין מנצח


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הגבוה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.17
775 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:52   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מסכים, מעניין מאוד  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
argon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.12.18
1207 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ב' בניסן תש''פ    07:01   27.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. מה עם מי שמתעסק עם תחמושת? זה מספיק מגע עם נחושת? חוץ מזה כבר היום עובדים עם כפפות,מקטין את החשיפה לנחושת.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הדיסלקט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.11.18
6768 הודעות, 57 מדרגים, 49 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:53   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. גם מי כסף אותו דבר.אף על פי שקניתי כמה פעמים וזה לא כזה עבד.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


זומבים,צינים,כבשים,טיפשים. תביטו לשמיים מרססים אתכם בכמטריילס מסרטן בשמיים.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קורנס
חבר מתאריך 5.9.19
383 הודעות
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:56   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. נראה לי מטבע כסף בתוך כוס מים... הרב ארמני מזכיר את זה  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RotterCop לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.3.20
895 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:54   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. כי נחושת היא רעילה  
בתגובה להודעה מספר 0
 

אפשר לסנתז אותה ואפשר לסרוג ממנה בגדים לאנשי רפואה אבל התהליך יקר.

מידיעה אישית


אשכול ביקורת שלי - גלגולו של פייק ניוז בסקופים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סייר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.03
13617 הודעות, 119 מדרגים, 212 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    21:28   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. לא רעילה במגע, ולא יקרה ליישום בבגדים. ''קופרון'' הישראלית מישמת זאת בביגוד  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
וקיבלה לפני מעל עשור סיווג מה FDA כ"מדיקל דווייס". פילטר שלהם שהכיל נחושת קיבל אישור מאחת מ 2 מעבדות אמריקאיות שעוסקות ומוסמכות לכך, שהוא סינן את וירוס שפעת העופות מדם אדם.
רק לידיעה: המצרים הקדמונים לא ידעו שחיידקים ווירוסים קיימים, אבל ידעו שלנחושת סגולות בריאותיות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בלשן
חבר מתאריך 2.4.12
3659 הודעות
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:56   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. לפי האמור בכתבה, אולי כדאי לנסות לעשות את המפוח של מכונת ההנשמה מנחושת...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FactsOnly לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.19
1003 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:56   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מעניין,בארה''ב רוב האינסטלציה הביתית,בבתי חולים ובבתי מלון עשויה נחושת.האם זה יעזור?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
97899 הודעות, 239 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:00   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. נקודה מעולה: באירופה עברו לצנרת פלסטית כבר לפני למעלה מ-50 שנה, בעוד שבארה''ב עדיין דבקים בה  
בתגובה להודעה מספר 7
 

(כמובן, בכפוף לתנודות במחיר שמשפיעות מעת לעת על העניין, לכאן או לכאן).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
97899 הודעות, 239 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:58   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. לתשומת לב המשקיעים - ורק למקרה שהמאמר הזה יטלטל את השווקים - מצ''ב צילומסך של גרף מחירי הנחושת ב-LME:  
בתגובה להודעה מספר 0
 

https://www.lme.com/Metals/Non-ferrous/Copper#tabIndex=2            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלילן מהמלין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.2.09
2001 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:11   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אני מיד הולך לפרק את הקולטים על הגג,ולהוציא את מוטות הארכה מהאדמה.  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
אולי הם יהיו שווים משהו אחרי המשבר..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
97899 הודעות, 239 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:14   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. עם זה השכנים עוד יוכלו לחיות בשלום... אבל כשתחליט לגעת בכבלים (שטרם הומרו לסיבים)  
בתגובה להודעה מספר 16
 

נראה לי שהם לא יעברו על כך בשתיקה, בוודאי לא בעת הזו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלילן מהמלין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.2.09
2001 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:31   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. כל דבר בעיתו  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טוביה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
3267 הודעות, 75 מדרגים, 139 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:59   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מרתק!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אני מזכיר את נחש הנחושת


ב'תמ"ט חטא המרגלים; ה'תש"ח הקמת רשות השידור. כ- 3,300 שנה של לוזריות . לא שומע תקשורת תבוסתנית!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרי הדר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.16
1690 הודעות, 32 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    21:00   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. נכון מאוד.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
המילה נחושת, בכלל, היא מילה שקשורה לרפואה אם בראשי התיבות שלה, ואם בצירוף שמות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FAO לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.8.18
2472 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:59   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Moshe
חבר מתאריך 18.12.13
3537 הודעות
יום חמישי א' בניסן תש''פ    19:59   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. שאפו על התרגום  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
54118 הודעות, 283 מדרגים, 448 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:05   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מאמר מרתק. תודה על הבאתו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אניהיא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.1.16
29227 הודעות, 221 מדרגים, 431 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:05   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. כתבה מעניינת מאוד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תודה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.12.08
5629 הודעות, 62 מדרגים, 122 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:07   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מגניב. תודה על הכתבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיניקית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.13
26340 הודעות, 109 מדרגים, 207 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:12   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אמרו שהנגיף נשאר על נחושת כמה שעות...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
3732 הודעות, 39 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:16   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. כשאומרים נשאר ייתכן ומדובר בזיהוי שלו כאשר חלק ממנו כבר מנוטרל  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
החלק החיצוני שמגן עליו, כך שמעתי היום ברדיו מפרופ' קרסו.
בכל מקרה גם המחקר ההוא מוזכר במאמר, ומכל המשטחים שנדגמו הנגיף שרד הכי מעט זמן על נחושת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לגוף העניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.14
9055 הודעות, 90 מדרגים, 148 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:19   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. זה לא מאמר מדעי, וגם לא כל כך נכון. נתחיל בזה שנחושת רעילה לאדם. הרעלת נחושת - לא סיפור נעים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

https://en.wikipedia.org/wiki/Copper_toxicity


"הרי זה מכבר ידוע שכל שר בממשלה מקבל תיק בו אין לו כל מושג" אפרים קישון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
3732 הודעות, 39 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:56   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. יש גם הרעלת מים הכל תלוי במינון  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
נחושת היא מתכת חיונית לגוף האדם, היא נמצאת בכבד, במוח, בעור, בעצמות ובשרירים. מומלץ לצרוך נחושת ממזון (בשר/אגוזים) במינון יומי של 1 מ"ג לאדם בוגר.
אם אתה מחפש מאמר בעברית עם יותר מקורות מדעיים חפש בגוגל:
שימוש בתרכובות נחושת במלחמה בזיהומים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נהג לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.7.02
9999 הודעות, 148 מדרגים, 252 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    21:05   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. שמע אתה תותח.תודה על ההשקעה עבורנו.  
בתגובה להודעה מספר 34
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אורה
חבר מתאריך 9.1.17
339 הודעות
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:25   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. תודה רבה על הדברים המעניינים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מיזם למשקיעים טבעות וצמידים מנחושת להגנה מזיהום!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
intelligent לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.17
9627 הודעות, 122 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:25   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. מיוחד. תודה על ההבאה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
barry white לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.5.12
19464 הודעות, 168 מדרגים, 319 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:27   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. הלכתי ללקק את הידית בארון המטבח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


| "הוי ארצי מולדתי, את הולכת פייפן..."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב ישראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
9985 הודעות, 139 מדרגים, 278 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:32   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אני לוקח קבוע  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
https://il.iherb.com/pr/source-naturals-copper-sebacate-22-mg-120-tablets/1155

תפקידי נחושת

משתתף במטבוליזם של ברזל, ביצירת שומנים ופירוקם, אחראי על רקמת חיבור, פעילות תקינה של שריר הלב,של מערכת החיסון, של מערכת העצבים, פועל עם ברזל בסינטזת המוגלובין בתאי דם אדומים, בעל יכולת לנטרל רדיקלים חופשיים, חיוני ביצירת הורמוני יותרת הכליה, חיוני לניצול ויטמין C, הופך את חומצת האמינו תירוזין לצורה זמינה ופעילה (פעולה המשפיעה על צבע העור והשיער), מאזן רמות כולסטרול, משתק פעילות היסטמין.


סימני חסר בנחושת

אנמיה, בצקת, בעיות בצבע עור, דימומים, עצבנות, בעיות פיגמנטציה והתפצלות שיער, אובדן חוש טעם. נחושת, אבץ, כרום וברזל מתחרים באזורי הספיגה ולכן לא רצוי לקחת את כולם ביחד אלא בהפרש של 4 שעות אחד מהשני. רוב הנחושת שאנו מקבלים מגיעה מצנרת נחושת הנמצאת בבית, כלי בישול, מזון מעובד, סיגריות, גלולות למניעת הריון וזיהום אויר.


מקורות תזונתיים לנחושת

אבוקדו, כבד, מולסה, דגנים מלאים, פרות ים, אגוזים, פירות, כליות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Elad לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.11.17
9744 הודעות, 371 מדרגים, 695 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:33   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. בהחלט מידע מעניין. תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דולב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.9.14
7225 הודעות, 60 מדרגים, 117 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:36   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. מעניין שכבר במשכן, במדבר, לפני 3300 הכיור הענק שממנו היטהרו היה מנחושת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל הזוהמה שנשפכה מהידיים (והרגליים) נגעה בנחושת.
גם המזבח החיצוני שעליו הקריבו את קורבנות החי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
the one לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.14
718 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:41   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. יפה  
בתגובה להודעה מספר 27
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגן ציון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.10.15
1375 הודעות, 12 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:39   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. נחושת גם הורגת אנשים...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כשאתה מתרגם כתבה כזאת ראוי שתעשה בדיקה קטנה ותוסיף אזהרה שנחושת רעילה בכמות גדולה והרעלה עלולה לגרום למוות!

אם חלילה מישהו יקרא את הכתבה שתרגמת וייקח מנת יתר של נחושת???            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
the one לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.14
718 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:43   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. תן להתענג על כתבה מעניינת  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
אז במינון קטן במושגים שאנחנו לא מבינים זה עוזר...פרגן קצת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגן ציון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.10.15
1375 הודעות, 12 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ב' בניסן תש''פ    07:45   27.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. אני איתך  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
הכתבה מעניינת ומענגת ומישהוא עלול ללכת לסופר פארם לקנות תוסף נחושת ולקחת מנת יתר.

כבר ראית וודאי שהיו שהסיקו מסקנות שמוקצנות ומוטעות ומתו מכל מיני תרופות לקורונה.

התרגום יפה ומעניין ועדיין ראוי לציין בסוף התרגום שנחושת בכמות גדולה רעילה ויש להבין זאת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Phaedrus
חבר מתאריך 2.4.12
3348 הודעות
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:47   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. אתה תירגמת?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מלך. תודה רבה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Disco לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.19
2042 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:48   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. עושה חשק להקיף את עצמי בנחושת  
בתגובה להודעה מספר 0
 

תודה רבה על התרגום היפה


אי שם מעבר לספקטרום


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרש טורקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.14
16636 הודעות, 126 מדרגים, 243 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:51   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. הלכתי להשקיע בנחושת ..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עפרנח לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.09
12815 הודעות, 98 מדרגים, 189 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    20:58   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. עוד מאמר  
בתגובה להודעה מספר 0
 

https://www.motnet.proj.ac.il/wp-content/uploads/2016/08/%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9-%D7%91%D7%AA%D7%A8%D7%9B%D7%95%D7%91%D7%95%D7%AA-%D7%A0%D7%97%D7%95%D7%A9%D7%AA-%D7%91%D7%9E%D7%9C%D7%97%D7%9E%D7%94-%D7%91%D7%96%D7%99%D7%94%D7%95%D7%9E%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%99-%D7%A4%D7%A6%D7%A2%D7%99%D7%9D.pdf

מדבר על הכנסת משטחים, ידיות וכו' לבתי חולים.
הוכח במחקר שיכול להוריד כ-58% מהזיהומים בבתי חולים.


ישראל, כל מה שחטא היה גם כן ברצון ה' יתברך (רבי צדוק הכהן) https://bit.ly/2HYcS91 https://bit.ly/fE2B5


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
3732 הודעות, 39 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    21:09   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. בהחלט מאמר מרתק של ד''ר גדי בורקוב תודה  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  
הנה סרטון על חברה קוראנית ששילבה בהצלחה סיבי נחושת במסכות כהגנה מפני הוירוס:
"99.8 אחוזים מהוירוסים מתו בתוך דקה ממגע עם המסכה"
https://youtu.be/AHeKnDw7d6w            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוויר הרים
חבר מתאריך 2.4.12
421 הודעות
יום חמישי א' בניסן תש''פ    21:03   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. יש מסכת הגנה שמיוצרת על ידי חברת ארגמן מבד המשלב נחושת, חפשו BioBlocX  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לא מגיש את הלחי השנייה - לעולם לא מקליק ל'איינט'


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snufkin לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.2.19
1470 הודעות, 7 מדרגים, 7 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    21:18   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. ניסינו לשלב קופר סולפט עם תמיסות כלור אבל זה שקע  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מנסים עכשיו מתכות אחרות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דנץ
חבר מתאריך 11.9.14
9223 הודעות
יום ששי ב' בניסן תש''פ    05:04   27.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אנחני דווקא הצלחנו למזג קופר סולפט עם תמיסות  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  
הצלחנו גם קופר היידרוקסיד וטרי בייסיק קופר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חכם ציון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.3.08
3199 הודעות, 27 מדרגים, 47 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    21:24   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. יש גם גרביים עם חוטי נחושת נגד זיהומים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
באסון המכרה בצ'ילה, הורידו לכורים הלכודים זוגות גרביים כאלו, כדי לשמור עליהם מפני התפתחות זיהומים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
choged לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.7.02
1706 הודעות, 16 מדרגים, 29 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי א' בניסן תש''פ    21:29   26.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. תודה. מאמר מרתק  
בתגובה להודעה מספר 0
 

מזכיר לי את סיכת החובש שקיבלתי בצבא עם נחש מסביב למטה.
זכר לנחש הנחושת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
consilium_322 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.14
2809 הודעות, 73 מדרגים, 146 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ב' בניסן תש''פ    00:38   27.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. חיכינו למאמר הזה כל הכבוד על התרגום...  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חם פה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.6.16
10421 הודעות, 135 מדרגים, 270 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ב' בניסן תש''פ    05:44   27.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. וודאי עלתה לכולם המחשבה אך הרעיון לא עלה בכתבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עד כמה צמיד נחושת על היד יכול להיות יעיל?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Phaedrus
חבר מתאריך 2.4.12
3348 הודעות
יום ששי ב' בניסן תש''פ    06:52   27.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. גם חשבתי על זה  
בתגובה להודעה מספר 46
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המלאך מיכאל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.04
1753 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ב' בניסן תש''פ    07:39   27.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. תרופה בדוקה!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 

נחש הנחושת שבמקרא!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש צעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.12.08
25124 הודעות, 165 מדרגים, 304 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ב' בניסן תש''פ    07:45   27.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. רק אומר: כיור הרחצה היו עשוי נחושת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


תמיד אמשיך לנשק מזוזות


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tmama לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2748 הודעות, 54 מדרגים, 108 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ב' בניסן תש''פ    09:29   27.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. ומה בדבר הרעלת נחושת?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זאת אחת מהסיבות שהפסיקו את השימוש המאסיבי


"לכל זמן ועת..."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
97899 הודעות, 239 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ב' בניסן תש''פ    09:35   27.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. נראה שכמו ש''הרעלת מים'' לא צריכה לגרום לנו לחדול משתיית מים, ''הרעלת נחושת'' לא אמורה לגרום לנו להתנזר מנחושת  
בתגובה להודעה מספר 52
 

במידה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.1.18
11190 הודעות, 66 מדרגים, 131 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ב' בניסן תש''פ    10:10   27.03.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. מספר שאילות על הנגיף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אם נגיד יש נגיף קורונה עיתון ואני שם את העתון מול מפזר חום האם הוירוס מת? לכמה זמן צריך?
אם יש לי וירוס קורונה על הבגד ואני שם את הבגד במיבש כביסה האם הוא מסוכן עדיין?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות