גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #623010 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 623010        
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
1497 הודעות
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    20:52   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הטייסים היהודים של הפושע הנאצי הרמן גרינג  

 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 22.04.20 בשעה 21:34 בברכה, miklo
 
מחילה, איחור ביום,
לעולם לא עוד.


מפקד הלופטוואפה היה גם הספונסר של היטלר בראשית דרכו, מייסד הגסטאפו והאדם שהעביר את ההוראה להיפטר מיהודי אירופה. אך לפני כל אלה היה גרינג טייס, שטס ביחד עם חברים יהודים - וחלקם אף זכו לחסדיולחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

שלום, כאן הקברניט; הביטו באיור הזה, המתאר את צביעת מטוסי הקרב בטייסת 40 של גרמניה - מהם אחד עם מגן דוד ואחר עם צלב קרס. מה קורה פה?

מטוסי טייסת קרב מס' 40 של חיל האוויר הגרמני צילום: rpheondecals

לטורי הקברניט הקודמים:
למה אין לנו מסוקים חמקנים?
מאך 3 זה לחלשים: למה מטוסי הקרב של היום איטיים יותר מבאייטיז?
הטייגר של צ'אק נוריס: מטוס הקרב שהפיל את עצמו
טורף הפאנטומים: מיג 21, מטוס קרב אחד ששינה את העולם
טילים, טייסים ופספוסים: מהנדס התעופה שעל שמו נקרא חוק מרפי
החברה שהחליטה שמטוס קרב לא חייב להיות סימטרי


לכל הטורים של הקברניט:
https://www.calcalist.co.il/home/0,7340,L-3704-190015,00.html
לערוץ האינסטגרם של הקברניט:
https://www.instagram.com/hakabarnit/

בסיפור שלפנינו יש שתי מלחמות עולם וארבעה טייסים, כולם לוחמים אמיצים ומיומנים; שניים מהם יהודים ושניים גויים, כולם שירתו יחד את אותה האומה. אחד מהם הפך למפלצת, לאחד האנשים הכי אכזריים בהיסטוריה: הפושע הנאצי הרמן גרינג, פטרונו של היטלר ויד ימינו.

בלי עזרת גרינג, היה נשאר היטלר אמן ממורמר אלמוני; הוא זה שמימן את הצורר בראשית דרכו, הקים את הגסטאפו וקידם את חוקי הגזע בגרמניה. הוא זה שנתן את ההוראה להיפטר מיהודי אירופה, הוא זה ששלח את מפציצי הלופטוואפה להבעיר את לונדון לילה אחר לילה; לחיי אדם לא היה גרם משמעות עבורו.

את הכל עשה גרינג בבוטות, גסות וכוח; בימי הרייך השלישי, הסתובב ראוותני כקיסר, עם מדים ססגוניים וגלימות שנתפרו במיוחד עבורו. הוא ארגן מסעות ציד ומסיבות כשהוא שיכור מכוח ומסטול ממורפיום, ואסף יצירות אמנות גנובות מכל אירופה, וגידל באחוזותיו אריות וטיגריסים לראווה.

גרינג והיטלר צילום: Bundesarchiv


לאחר התאבדות היטלר, היה משוכנע גרינג שעכשיו הוא מנהיג האומה, ושהנה, תיכף יבואו בעלות הברית לנהל עמו מו"מ לכניעה מכובדת כשליט מעצמה. הוא בכלל לא הבין למה שמו עליו אזיקים, ולמה נשפט כפושע נגד האנושות. במהלך משפטי נירנברג עוד טען שלא יגעו בשערה מראשו, כדי שלא להפוך אותו לקדוש מעונה, לסמל נצחי עבור גרמניה הנאצית הנצחית, שיונצח באנדרטאות ופסלים. והיצור האיום הזה התאבד בגלולת ציאניד כשהבין שלא רק שיוצא להורג, אלא שיוצא להורג בתלייה ולא בירי - מוות לא ראוי לגנרל מדופלם, לראייתו.

תמונת גרינג שצולמה לאחר מעצרו צילום: US Army


אבל לסוג אחד של בני אדם היה לגרינג כבוד בסיסי. כזה שגרם לו לעבור על כל חוקי ועקרונות הנאציזם: טייסים. ולא בכדי; הוא היה חייב להם הרבה מאוד.

סיפורנו מתחיל בשלישי ביולי 1918, ימי מלחמת העולם הראשונה - כשהתרסק מטוס פוקר D7 גרמני והטייס שלו, ווילהלם ריינהארד, נהרג. הוא היה המפקד של כנף 1, היחידה המצטיינת של חיל האוויר הגרמני במלחמה; המפקד הקודם שלה היה אחד מנפרד פון ריכטהופן - הברון האדום.

מטוס קרב מדגם פוקר D7 צילום: US LOC


ובכנף 1 היו הרבה טייסים מוכשרים ומנוסים, כולם יורשים מתאימים. לקראת סוף החודש הודיע המטה האזורי שהמפקד החדש יהיה אוברלוטננט גרינג. כשהוא שמע על המינוי, שאג משמחה; חלומו התגשם. גרינג לא החל את השירות כטייס, והפך לאחד בניגוד להיגיון; הוא שירת בתחילת המלחמה בגדוד חי"ר, ואושפז עם שיגרון שחטף בגזרת צרפת. בעודו מחלים, שכנע אותו חברו ברונו לורצר להתנדב יחד לאיזו יחידה חדשה, בה מכונות מעופפות.

גרינג ניסה להתקבל ונכשל, אך זה לא הזיז לו: הוא פשוט נסע לבסיס של חברו, וטס איתו בתור התצפיתן שלו בטייסת. צבא זה לא קרקס, כך שתפסו אותו בשלב מסוים ואף שפטו אותו למאסר - אבל המפקדים ביחידה ערערו על כך; הם קלטו שגרינג ולורצר הם יופי של צוות, והרשו לו להישאר ביחידה. הם שירתו יחד בטייסת תצפית, ובהמשך השלים גרינג קורס טיס מזורז והשניים הוצבו בטייסת קרב.

גרינג במטוסו צילום: גטי אימג'ס


עם הזמן התגלה גרינג כטייס מוכשר, ולמד מהטובים ביותר. בשירותו החל לצבור הפלות, ואיתן גם פופולריות ומוניטין. הוא היה טייס גאוותן וראוותן, וידע לשווק את עצמו היטב; מפקדיו שמו עליו עין ובהמשך קידמו אותו למפקד טייסת 27, אחת מארבע היחידות שהרכיבו את כנף 1.

בימים ההם לא היתה אנטישמיות בצבא הגרמני; היו קצינים יהודים, ביניהם טייסים, שזכו לכבוד והכרה ולאף אחד לא היה אכפת אם הם מקשטים עץ חג-מולד או מדליקים חנוכיה. כולם נקשרו באחוות לוחמים, פטריוטיות ואהבת הטיסה. למעשה, לטייסת 4 - אחד מיחידות הכנף - היה מפקד יהודי לתקופה קצרה בטרם נהרג בקרב.

קרב אוויר בימי מלחמת העולם הראשונה


אבל לגרינג תמיד היה משהו נגד יהודים. לאו דווקא כי חשב שהם נחותים, נצלנים או מסוכנים בהתאם לתפיסות אנטישמיות של זמנו; יש שטוענים ששנא יהודים משום שמשפחתו חיה שנים רבות תחת חסותו של רופא יהודי עשיר, שגם ניהל רומן עם אמו. רוב שירותו לא הרגישה הסביבה את שנאת היהודים שלו. ואולם, לאחר שהתמנה למפקד טייסת 27, התנפח לו החזה והוא הפסיק להתבייש; גרינג החל להטיף נגד יהודים.

וכל ההתנפחות הזו עיצבנה מאוד את ווילי רוזנשטיין, חברו לטייסת. הוא היה יהודי גאה, וגם טייס מעולה שהפיל שמונה מטוסי אויב. לא סתם היה טייס מעולה: רוזנשטיין קיבל רישיון טייס והוסמך כמדריך טיסה עוד לפני שפרצה בכלל מלחמת העולם, ועם פתיחתה זכה לאותות והוקרה. הצמידו לו מדליות לחזה לפני שמישהו בכלל שמע על גרינג.

רוזנשטיין ומטוסו, עליו צויר לב לבן צילום: warnepieces and Wikimedia


ולא רק; רוזנשטיין לימד את גרינג דבר או שניים בשירותם המשותף, ליווה אותו כמס' 2 פעמים רבות, חיפה עליו, הבריח מטוסי אויב מהזנב שלו - השניים היו אחים לנשק. אבל רוזנשטיין היה, איך אומרים, קצין וג'נטלמן. והוא רצה להמשיך לשרת את ארצו, פשוט לא תחת מפקד כמו גרינג הליצן. מה עשה? מילא את הגרסה הגרמנית לטופס חמישים וחמש, ביקש העברה וקיבל.
גרינג נשען על מטוס הפוקר שלו, לאחר מינויו למפקד כנף 1. בידו מטה שנשא עמו הברון האדום, מנפרד פון ריכטהופן - על שמו נקראה היחידה צילום: Wikimedia
גרינג נשען על מטוס הפוקר שלו, לאחר מינויו למפקד כנף 1. בידו מטה שנשא עמו הברון האדום, מנפרד פון ריכטהופן - על שמו נקראה היחידה צילום: Wikimedia

הוא הוצב בטייסת 40, שם פגש את אדולף אוור, טייס נוצרי שהפך לחברו הטוב. אוור מאוד התעצבן כששמע על היציאות האנטישמיות של גרינג, והחליט לעשות מעשה. הוא הלך לדבר עם צוותי הקרקע, ולמחרת נצבע על מטוסו מגן דוד גדול. הסמל הזה הלך איתו לכל מקום; כל מטוס בו טס - הפוקר D7 הרגיל שלו, ומטוסי סיור בהם השתמש - קיבל את אותה הצביעה.

אוור ומטוסו צילום: CandTauctions


לא ידוע איך גרינג קיבל את העניין כששמע עליו, ויכול מאוד להיות שזעם - אבל הזמנים היו זמני חירום, וחיל האוויר הגרמני נזקק לכל טייס מיומן. אין גם מידע על מקרים נוספים בהםהתנכל לטייסים יהודים תחת פיקודו כמפקד כנף; יכול להיות שלא תועדו מקרים, ויכול להיות שפשוט היה עסוק מכדי להתאכזר אליהם. כמו כן, בחיל האוויר הגרמני שירת לפחות מטוס נוסף אחד עליו צויר מגן דוד, אם כי ככל הנראה שלא כסמל יהודי; צורת מגן דוד אומצה באירופה גם כסמלם של מבשלי בירה וכונה "כוכב המבשלים".

צוות גרמני, מטוס גרמני, מגן דווד צילום: CandTauctions


לאחר הפסדה של גרמניה במלחמת העולם הראשונה, מצא גרינג עבודה כטייס פעלולים ולאחר מכן כטייס בחברת פוקר. הוא עבר לדנמרק ומשם לשבדיה, עבד בחברת תעופה מקומית, וחילטר גם כטייס פרטי. ב-1922 שמע את אדולף היטלר נואם ברחוב - ונדלק: גרינג סבר שגורמים בוגדניים בגרמניה הם שהובילו להפסד במלחמה, והנה, האיש הצעיר והמשופם ההוא עומד ואומר בדיוק את מה שהוא עצמו חושב. גרינג הצטרף למפלגה הנאצית ושבה את לבו של היטלר, אשר מינה אותו לראש האס-אה, ונעזר בו למימון פעילותו.

במהלך ניסיון ההפיכה הכושל של 1923 במינכן ("פוטש בית הבירה"), נפצע גרינג מכדור בירכו; בעוד היטלר ויתר המהפכנים נעצרו, הוסתר גרינג וקיבל טיפול ראשוני מצד משפחה יהודית בעיר. בהמשך, החלים ונסע לוונציה. בעודו באיטליה, הצליח להיפגש עם מוסוליני ולעניין אותו בפעילות הנאצים.

גרינג בנאום לרדיו צילום: גטי אימג'ס


גרינג שיחק תפקיד מפתח בעליית הנאצים לשלטון: לפי הערכות, הוא שיזם את שריפת הרייכסטאג, ואת החוקים המגבילים על קבוצות חברתיות ופוליטיות בגרמניה לאחריו. בנוסף, ב-1933 מונה כראש הרייכסטאג בעצמו - והשאר היסטוריה.

גרינג והיטלר במצעד גאווה נאצי צילום: Heinrich Hoffmann, Wikimedia


כחובב תעופה התמנה למפקד הלופטוואפה, אך ניצח גם על מנגנונים מרכזיים רבים אחרים בגרמניה הנאצית. הוא אהב לבקר בטייסות ולנאום בפני טייסים, דאג להקצות משאבים עצומים לבניין הכוח האווירי, וסבר שבעזרת חיל האוויר הטוב והמתקדם בעולם, תהפוך גרמניה שוב למעצמה. ואולם, התנהלותו היתה כאוטית ובלתי יציבה; לצד ציד מתמשך של יריבים או שותפים בהם חשד, העביר את רוב זמנו בנהנתנות מתמשכת ולא בניהול המלחמה. מהר מאוד הבין שעם היטלר אין מה להתווכח, וגם כשהוא טועה עדיף שלא להסתבך.

גרינג הפך למותג, ופניו עיטרו מוצרים בגרמניה כמו קופסת הסיגרים הזו צילום: Wolfmann


כשגרמניה פלשה לבריה"מ אמר גרינג שהלופטוואפה יוכל להחזיק קו אספקה מוטס לכל מיליוני החיילים ששלחה גרמניה, כשזה לא היה אפשרי. כתוצאה, נחתה עליו האשמה בהפסד הגרמני בסטלינגרד, והוא מצידו האשים את מתכנני המטוסים ואת קציני הלופטוואפה. ככל שהתגברו הפצצות בעלות הברית וגרמניה הנאצית עברה למגננה, כך עבר גרינג לחיות בעולם משלו: את רוב זמנו בילה במסעות ציד באחוזותיו, במשחק ברכבות צעצוע גדולות, בלבקר את חיילי היחידה שנשאה את שמו ולספר כמה קרוב הוא הניצחון, ובלצרוך כמויות עצומות של מורפיום.

אבל רגע, יש עוד טייס יהודי אחד בסיפור הזה: האדם שעל מטוסו צויר צלב הקרס בטייסת 40. שמו פריץ בקהארדט, וגם הוא שירת לצד גרינג במלחמת העולם הראשונה.

למה בעלות הברית לא הפציצו את אושוויץ-בירקנאו? :

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3761112,00.html


לא פעם טס עמו כווינגמן, ונלחם איתו שכם אל שכם, כנף אל כנף. במהלך שירותו השיג 17 הפלות של מטוסי אויב, וזכה בצרור מדליות ושבחים. ומה על צלב הקרס? בימים ההם עוד לא היה קשר בינו ובין הנאציזם; בעיקר, כי לא היה עדיין נאציזם. צלב הקרס הינו סמל הינדי במקור, המסמל מזל טוב ושפע. למעשה, הוא הופיע גם בבתי כנסת מתקופת בית שני. מבחינת בקהארדט, צלב הקרס היה פשוט סמל מגניב, לא יותר.


לאחר מלחמת העולם הראשונה, חי חיים נינוחים בוויסבאדן; הוא התחתן וניהל חנות מצרכים בעיר, עד שנפל גם עליו צילם המאיים של חוקי הגזע הנאציים ב-1933. במשך שנה המשיך לעבוד, כשהוא נסמך על לקוחות נאמנים וספקים ידידותיים, אך התפרנס בדוחק רב. ב-1937 נעצר באשמת "יחסים אסורים", שכן אשתו הוגדרה כארית.

הוא הורשע ונשלח למחנה הריכוז בוכנוואלד כאסיר. הוא השתחרר ב-1940, ומיהר לפנות לאס-אס ולקבל אישור נאמנות על בסיס הרקורד הצבאי שלו - או לפחות לעזוב את המדינה. הפנייה שלו נוסחה והועברה בידי חברו ברתולד גוטמן, יהודי נוסף, ששירת בטייסת איתו כמקלען ותצפיתן והפך לפרקליט. והפנייה הזו, למרבה ההפתעה, הגיעה לידיו של לא אחר מאשר הרמן גרינג.

פריץ בקהרדט וחבריו לטייסת צילום: Bundesarchiv


הנאצי הבכיר מיד אישר לבקהרדט ולאשתו לעזוב את גרמניה. הם הגיעו לאנגליה ובהמשך הצטרפו אליהם גם ילדיהם. ב-1942 זכה גם הפרקליט גוטמן לחסדי גרינג, שהורה לאס-אס לא לגעת בו כשהגיעו לאסור את 2,700 יהודי וויסבאדן. ואולם, לאחר כשנתיים נעצר ונרצח במחנה אושוויץ-בירקנאו; הילולת המוות הגרמנית היתה בשיאה המזעזע, ואף אחד לא עצר להקשיב ליהודי שאמר שהוא מכיר את הנאצי מס' 2.

לעומת השניים, ווילי רוזנשטיין לא הסתמך על טוב לבם של הנאצים: הוא עזב את גרמניה איך שהופיעו החוקים האנטישמיים, והשתקע בדרום אפריקה. הוא הפך לחקלאי אך במקביל, המשיך ללמד טיסה. בנו, ארנסט רוזנשטיין, התגייס לחיל האוויר הדרום אפריקאי עם פרוץ מלחמת העולם השנייה, ונהרג בקרב אוויר מעל איטליה באפריל 1945.

היהודי שבנה עבור היטלר את חיל האוויר הנאצי:

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3735633,00.html


בסופו של דבר, שנאת היהודים של גרינג לא היתה אידיאולוגית; גם שר האוויריה שמינה, ארהרד מילך, היה מישלינגה- בן תערובת ו"בעל דם יהודי". ככל הנראה שלא באמת האמין בעיוורון בעליונות הגזע הארי; אולי אפילו בכל תורת הגזע. הוא היה בסופו של דבר ביריון נהנתן שעלה לגדולה, וחגג כל רגע בו מהללים את שמו ומאפשרים לו להישאר עשיר, חזק ומבסוט. ואלו הם תנאים מאוד מפתים עבור בעלי שררה; ולכן, רק חברה עירנית שתדע לזהות גורמי כוח שניזונים על בריונות ושנאה, תוכל למנוע עליית מפלצות כמותו.

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3809411,00.html              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תקראו על היהודי הבזוי והנאלח: ''ארהרד מילך'' אור_יקרות 22.04.20 20:56 1
     מכתב ZioNLight 22.04.20 21:29 15
         עודכן. תודה miklo 22.04.20 21:37 19
     בסך הכל זרם בעורקיו דם יהודי מומר בר עם 23.04.20 09:39 37
  אייבי בנימין מאוהב בדמות עוד1 22.04.20 20:58 2
  מתי ולמה הוחלט על השמדת היהודים- הפיתרון הסופי: דני מכפר סבא 22.04.20 21:07 3
  תגובות העיתונות בארץ על הידיעות הראשונות על ''השואה'' 1942 (לקט) דני מכפר סבא 22.04.20 21:07 4
  מדיניות הפיוס של יהודי גרמניה דני מכפר סבא 22.04.20 21:09 5
  תזכורת: מסמכים של הצורר הנאצי הרמן גרינג, יש״ו, נמצאו - ממש לאחרונה - בעלית גג, אצל יהודי ישראלי, בארץ ilanka 22.04.20 21:09 6
     ...וגם הסיפור הפחות מוכר על אחיו הצעיר - אלברט, שתיעב את האידיאולוגיה הנאצית ופעל להצלת יהודים ilanka 22.04.20 21:11 9
         תודה על הבאת הסיפור על אלברט גרינג. לא הכרתי. שלהבת 23.04.20 00:26 29
  כתבה מאוד מעניינת אבל דבר אחד הפריע לי וצרם לי. דויד הכי טוב 22.04.20 21:10 7
     הסבר... דני מכפר סבא 22.04.20 21:11 10
         סחטיין על ההשקעה אבל דויד הכי טוב 22.04.20 21:22 14
             דוקא מאד חשוב להבין שזה יכול לקרות עם כל עם והתהליך שמוביל לזה קצר וקשור בעיקר בקונפורמיזם. חשוב כדי שלא יקרה דני מכפר סבא 22.04.20 21:37 18
         אתה לומד ממאות או אלפי אנשים על כלל האומה? סטטיסטיקאי 22.04.20 23:39 26
     ברוך הבא לפורום, מכל הטקסט - דווקא המשפט הזה הקפיץ אותך? מודה שקצת מפתיעה אותי שתיקת הפורום נוכח משפט אחר ilanka 22.04.20 21:32 16
         לי אישית זה היה הטריגר. דויד הכי טוב 22.04.20 21:36 17
             מן הסתם האחרונה אסטריקס ושות' 22.04.20 22:25 22
                 :) ilanka 23.04.20 04:48 33
     הוא כתב בפירוש שגרינג שנא יהודים כנראה מתוך מניע אישי ולאו דווקא אמונה בתורת הגזע מישמיש 23.04.20 10:53 39
  הפרשן הצבאי של הניו יורק טיימז מנבא ב 1938 שהיטלר לא רוצה מלחמה. דני מכפר סבא 22.04.20 21:10 8
  נאומי השלום של היטלר: דני מכפר סבא 22.04.20 21:12 11
  החלטת מועדון הויכוחים של אוקספורד דני מכפר סבא 22.04.20 21:13 12
  מכתב מקלוי דני מכפר סבא 22.04.20 21:14 13
  מרתק נשארים 22.04.20 21:43 20
  מיקלו, תודה אבי_85 22.04.20 22:08 21
  פרט מעניין על גרינג ממוקה 22.04.20 23:02 23
     ת.9 ilanka 22.04.20 23:23 25
         צודק ממוקה 22.04.20 23:45 27
     אחיו של גרינג? וואוו איזה הבדל תהומי אבי_85 23.04.20 00:10 28
  מרתק! Mr W 22.04.20 23:08 24
  עוד דבר על האיש הנאלח הזה יש''ו - הוא נהג למרוח לק לציפורניים Dalev 23.04.20 01:40 30
  הרמן גרינג הציל גם אחיו של דודה של רעייתי. ברנהרד ואליש. ציבי 23.04.20 02:29 31
     וואו שומרוני 23.04.20 08:34 35
  מרתק כמו תמיד. תודה F35_F16 23.04.20 03:02 32
  הוא קרוי הרמן על שם ד''ר הרמן אפשטיין, רופא יהודי שהיה חבר משפחה וכעבור זמן המאהב של אימו. goproei 23.04.20 08:27 34
  מאמר דעה אפולוגטי מבית מדרשה של חנה ארנדט SerahKastel 23.04.20 08:55 36
  יהודים רבים שירתו בצבא הקיסר בזמן מלחמת העולם הראשונה בר עם 23.04.20 09:42 38

   
   
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
65972 הודעות, 346 מדרגים, 607 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    20:56   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תקראו על היהודי הבזוי והנאלח: ''ארהרד מילך''  
בתגובה להודעה מספר 0
 

https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3735633,00.html            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZioNLight לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
47635 הודעות, 361 מדרגים, 409 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:29   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 1
 

ערכתי לאחרונה בתאריך 22.04.20 בשעה 22:10 בברכה, ZioNLight
 
הוטמע מקצועית בראש האשכול£ אוהב להטמיע =/$ הכותב שמאלן קיצוני,ציוני קיצוני,אשכנזי וקיבוצניק ₪לא טרול$


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
1497 הודעות
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:37   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. עודכן. תודה  
בתגובה להודעה מספר 15
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר עם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.09
2015 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    09:39   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. בסך הכל זרם בעורקיו דם יהודי מומר  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
או כפי שכונה על ידי הנאצים ימ"ש מישלינג            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עוד1 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.5.15
16412 הודעות, 123 מדרגים, 239 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    20:58   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אייבי בנימין מאוהב בדמות  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
23028 הודעות, 85 מדרגים, 133 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:07   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מתי ולמה הוחלט על השמדת היהודים- הפיתרון הסופי:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

מתי ולמה הוחלט על השמדת היהודים- הפיתרון הסופי:

א. מ 1923 ( מיין קאמפ) ועד 1930 ( פרוץ מלחמת העולם ה 2):
כבר ב 1923 במיין קאמפ היטלר ביטא בצורה מפורשת את דעתו כי היהודים עומדים מאחורי הקפיטליזם והקומוניזם ושבאירופה חדשה שתיוסד על בסיס תורת הגזע לא יהיה מקום ליהודים.בתחילת שנות ה 30 הוא אמר שאילו חשב ב 1923 שיש איזה שהוא סיכוי שיגשים תוכנותיו לא היה מתבטא כה בגלוי ב מיין קאמפ על תכוניותיו כי זה עלול להפריע לו בהגשמתן.כלומר אפילו הוא לא האמין ב 1923 שאי פעם יגיע לעמדת כח.אחרי1933 הצליח היטלר,גאון המניפולציה וההטעיה להטעות את אנגליה וצרפת במתק שפתיים נכלולי ולגרום להן לותר לו פעם אחרי פעם ( חבל הריין, האנשלוס, חבל הסודטים וצ'כוסלובקיה כולה. זה נגמר כשהעלה טענות בנוגע לממל ולפרוזדור דנציג- אז כבר אפילו צמברלין הבין שעובדים עליו).במרץ 1939 נשא היטלר את הנאום המפורסם ברייכסטג בו איים על היהודים: "אם היהדות הבינלאומית תגרום למלחמה אירופאית חדשה אז התוצאה לא תהיה כפי שהיהודים מקווים- בולשוויזציה של אירופה ,אלא התוצאה תהיה חיסול היהדות באירופה.לפני פרוץ המלחמה הדבר היחידי שרצו ותכננו ויכלו לרצות היה להבריח את היהודים מגרמניה ובזה די הצליחו .2/3 מיהודי גרמניה ברחו ממנה עד 1939 בגלל ההתעללות ביהודים. ב 1933 היו כ 900,000 יהודים בגרמניה.


ב. מ 9/1939 ( כיבוש פולין ) ועד 6/1941 ( הפלישה לברה"מ):
פרוץ המלחמה וכיבוש פולין הביא עוד .3.5 מליון יהודים תית שלטון הרייך.הוראות ההשמדה ניתנו בשלבים.בניגוד לדעה הרווחת ולדעה שהייתה בקרב היסטוריונים נוסח לני יהל כיום די ברור שלא הייתה פקודת אב מוקדמת להשמדה. גם אחרי 9/1939 , כיבוש פולין, עדיין דובר על פיתרון בעית היהודים באמצעות שמורה ליהודים באזור לובלין או העברתם למדגסקר, ובמעורפל דובר שלאחר כיבוש ברה"מ יועברו היהודים לסיביר ורובם ימותו באופן טבעי מהתנאים הקשים שיוחזקו בהם, קור,רעב,צפיפות,עבודת פרך. בהעדר מלחמה כוללת לא חשב היטלר שהשמדת היהודים אפשרית.היה ברור לו שרצח עם ניתן לבצע רק בחסות ערפל של מלחמה כוללת.הוא קיווה שרובם ימותו מתת תזונה וההתעללות והמחלות בתנאי הצפיפות והזוהמה בגיטאות.הוא גם פחד מיהדות ארה"ב והשפעתה על ממשלת ארה"ב והשפעת יהודי רוסיה בברה"מ.פחד מופרז לחלוטין כידוע.

נאום אוֹבֶּרזַלצבֶּרג הוא נאום שנשא אדולף היטלר בפני מפקדי הוורמאכט בביתו שבאוברזלצברג, ב-22 באוגוסט 1939, שבוע לפני הפלישה הגרמנית לפולין.

פרטי הנאום, ובפרט אזכור הפלישה הגרמנית לפולין שעמדה על הפרק, והתוכנית להשמדה שתתבצע שם, מעידים על ידיעתו של היטלר על ההשמדה בשטחים שנכבשו אחר כך, ועל כוונתו לבצע רצח עם באופן מתוכנן.

קטע מהנאום
עריכה
הקטע הבא הוא הפסקה השלישית באחד ההעתקים של הנאום שהובא במשפטי נירנברג, שנודע בשם "מסמך L-3":

עוצמתנו מבוססת על המהירות שלנו והברוטליות שלנו. ג'ינגיס חאן הוביל מיליוני נשים וילדים לטבח - בכוונה תחילה ובלב שמח. ההיסטוריה רואה בו לא יותר מאשר מייסדה של מדינה.
אני אדיש בנוגע למה שהציוויליזציה האירופית המערבית החלשה תגיד עלי. הוצאתי את הפקודה - ואני אדאג שכל מי שמביע אפילו מילה אחת של ביקורת עליה יוצא להורג על ידי כיתת יורים - שמטרת המלחמה שלנו אינה הגעה לקווים מסוימים, אלא הרס פיזי של האויב.
בהתאם לכך, שמתי את יחידות גולגולת המת שלי במוכנות - כרגע רק במזרח - עם הוראות לשלוח למוות בלי כל רחמים וחמלה, אנשים, נשים וילדים ממוצא פולני. רק כך נוכל להשיג את מרחב המחיה שאנחנו צריכים. מי, אחרי הכל, מדבר היום על השמדת הארמנים?

ג. מ 6/1941( הפלישה לברה"מ) ועד 1/1942 ( ועידת ואנזה):
ואז 22/6/1941 ארעה הפלישה הנאצית לברה"מ.ב 6/7/1941 ניתנה פקודת הקומיסרים שכללה היתר לרצוח כל גבר יהודי "כפרטיזן".באוגוסט 1941 לאחר ביקור במזרח הרחיב הימלר את היתר הרצח גם לנשים וילדים יהודים.במסגרת זו בוצע טבח באבי יאר בספטמבר 1941, זה עדיין רצח ספורדי, המוני אך רנדומלי ומוגבל ליהודי מזרח אירופה. רק בספטמבר 1941 אישר היטלר גירוש יהודי גרמניה למזרח ,אך עדיין לא את רציחתם.באוקטובר 1941 נרצחו עשרות אלפי יהודים בגטו וילנה כדי לפנות מקום למשלוחי יהודים מהמבורג.ביוזמה מקומית של מפקד נאצי משלוח של כ 3,000 יהודים מהמבורג נרצחו מיד עם הגעתם לווילנה.הנאצי שפקד על הרצח ננזף קשות על הפרת פקודה.לא ניתנה עדיין הפקודה לרצוח את יהודי גרמניה ומע' אירופה, צרפת, בלגיה והולנד, דנמרק ונורבגיה אלא רק מזרח אירופה.שוב מפחד תגובת יהדות ארה"ב.בזמן כלשהו בין יוני 41 לדצמבר 41 וכנראה בפגישה בין היטלר להימלר שאין עליה כל תיעודניתן בעל פה ההיתר לרצח שיטתי של כל יהודי המזרח ואושר עקרונית שינוי השיטה להמתה בגז והוחל ברצח ע"י פליטות גז של מכוניות ובעקבות כך הוטל על היידריך לארגן את ועידת ואנזה כדי “לתעש” את ההשמדה בגז.
** ** חידוש במחקר: עם גילוי יומני אלפרד רוזנברג ב 2013 ופירסומם נכתב שם ,אומנם בצורה מרומזת,כי פגישת הצמרת הנאצית שבה היטלר אישר לעבור מרצח גברים יהודים במזרח לרצח כל יהודי המזרח,כולל נשים וילדים,ארעה ב 16/7/1941 ולא באוגוסט 1941.
בשלב זה עדיין הרצח בוצע עדיין בעיקר בבורות ירי בידי האיינזצגרופן שכן שימוש בהמתה הגז במכוניות לא יכול להיות המוני מבחינה טכנית.היטלר לא רצה שיהיו יהודים בסדר החדש שלו באירופה הכבושה ע"י גרמניה הנאצית.זה לא היה מהותי עבורו לרצוח אותם ולהתעלל בהם. אם היה כפתור שבלחיצה עליו כל היהודים יעלמו הוא היה עושה את זה. ההתעללות הסדיסטית נעשתה ע"י הגרמנים הפשוטים , תוצר ההסתה לשינאה ליהודים והליגיטימציה להתעללות שהמשטר הנאצי יצר כדי להצדיק את סילוקם.בסוף 1941 כשהמערכה ברוסיה נתקעה והבליצקריג נכשל והיה ברור שהולכת להיות מלחמה ארוכה וקשה והתוכנית להגלות את היהודים לסיביר כדי שימותו שם ברעב ובקור לא תוכל להתממש שכן זו היתה תלויה בניצחון מביר ברוסיה נותרה רק דרך אחת לסלק את היהודים- רצח עם כולל.היטלר לא היה צריך את המופתי כדי להגיע למסקנה הזאת ולרצות בביצועה.לא הוא ולא הכפופים לו שהרבו להציע לו הצעות איך להתעלל ביהודים ולחסל אותם במידי כדי להחשב נאצים נאמנים ומצטיינים ולזכות בטובות ההנאה השמורות למי שנלהב למלא חובסתו לפירר.בין אם היוזמה היתה כולה של היטלר ( תיאורית האינטנציונליות) ובין אם היה כאן היזור חוזר- הוא ציווה לשנוא,הם שנאו ואז הציעו ודרשו להרוג את היהודים והוא נענע להם ( תיאורית ההתפתחות הדינמית) רק מי שאין לו מושג איך המערכת הנאצית עבדה וכמה הענין היהודי היה מרכזי בה יכול להעלות על הדעת הרעיון שבלי הצעה מהמופתי או עידודו היטלר והנאצים לא היו רוצחים את היהודים.
במקור ועידת ואנזה נועדה להתקיים בדצמבר 41 ולארגן את רצח יהודי המזרח ,אך היא נדחתה,ואז היפנים תקפו בפרל הארבור, היטלר הכריז מלחמה על ארה"ב המגבלה האחרונה לרצח העם הוסרה.עם כניסת ארה"ב למלחמה נתן כנראה במהלך ינואר 1942 היטלר נתן שוב בע"פ להימלר את ההיתר להשמיד בגז והפעם גם את יהודי גרמניה, צרפת,הולנד, בלגיה וכל מדינה במערב שתכבש והיידריך קיבל הוראה מהימלר לתכנן בוואנזה גם את רצח יהודי מערב אירופה.פשוט עם כניסת ארה"ב למלחמה הסייגים האחרונים בטיפול ביהודים שהיטלר הטיל נמוגו כי לא היו יותר שיקולי יחסי ציבור ב"דעת הקהל" בארה"ב.
https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A4%D7%92%D7%99%D7%A9%D7%94_%D7%91%D7%9C%D7%A9%D7%9B%D7%AA_%D7%94%D7%A7%D7%90%D7%A0%D7%A6%D7%9C%D7%A8

פגישה בלשכת הקאנצלר
ב-12 בדצמבר 1941 נערכה פגישה בלשכת הקאנצלר בין אדולף היטלר לדרגים הבכירים במפלגה הנאצית. כמעט כל מנהיגי המפלגה נכחו כדי לשמוע את היטלר מכריז על השמדתו המיידית של הגזע היהודי, בכל זאת היא פחות מוכרת מוועידת ואנזה המאוחרת יותר.
רקעעם כניסת יפן וארצות הברית למלחמת העולם השנייה ב-7 בדצמבר 1941, גרמניה ואיטליה הכריזו מלחמה על ארצות הברית ב-11 בדצמבר, והמלחמה נהייתה באמת מלחמת עולם. ההכרזה נקראה על ידי אדולף היטלר בנאום ברייכסטאג ששודר גם ברדיו. ביום למחרת ב-12 בדצמבר 1941, הוא ערך פגישה עם מנהיגי המפלגה הנאצית.
הפגישהאחר הצהריים ב-12 בדצמבר 1941 היטלר הורה לחברים החשובים במפלגה הנאצית להיפגש בחדרים הפרטיים של לשכת הקאנצלר. מכיוון שהפגישה התרחשה בחדרים הפרטיים בלשכה ולא במשרדו של היטלר, אין רישום רשמי של הפגישה, אבל רשומות ביומניהם של גבלס ופרנק מאשרות זאת. יוזף גבלסמציין את דבריו של היטלר ברשומותיו:
לגבי השאלה היהודית, הפיהרר נחוש לנקות את השולחן. הוא הזהיר את היהודים שאם הם יגרמו למלחמת עולם, זה יביא להשמדתם. אלה לא היו מילים ריקות. כעת מלחמת העולם הגיעה. השמדת היהודים היא תוצאה הכרחית. לשאלה זאת אין להתייחס ברגשנות. אנחנו לא כאן כדי לחוש אהדה כלפי היהודים אלא כלפי העם הגרמני. אם העם הגרמני הקריב 160,000 אנשים במערכה במזרח, אז כותבי סכסוך דמים זה, יהיו חייבים לשלם על כך בחייהם.
מלבד המעבר ממלחמה באירופה למלחמת עולם, סיבה נוספת לפגישה זאת, שעם כניסת ארצות הברית למלחמה, האוכלוסייה היהודית איבדה את ערכה בפני היטלר כבני ערובה נגד כניסת ארצות הברית למלחמה וכעת היטלר היה חופשי לממש את תוכניותיו ארוכות הטווח.
ועידת ואנזה בינואר 1942 סימנה את הצעד הבא בתוכניות הנאצים להשמיד את היהודים, אולם בניגוד לפגישה, בוועידה נכחו יותר פקידים בכירים. הפגישה היא נקודת מפנה ביחס המשטר הנאצי כלפי האוכלוסייה היהודית. מתעמולה, איומים, החרמת רכוש וחשבונות בנק להשמדה מוחלטת ומתוכננת, אם כי צעד זה כבר התחיל בתחילת ספטמבר 1941 במזרח אירופה.
http://rotter.net/forum/scoops1/395878.shtml
מתוך עדותו במשפטי נירנברג: "בקיץ 1941 – כרגע אינני יכול למסור תאריך מדוייק – נקראתי באמצעות השלישות לברלין למפקד העליון של הס"ס. הימלר, שלא כמנהגו, הצהיר בפני בלי נוכחות שלישו, את הדברים האלה: 'הפיהרר ציווה על ה'פתרון הסופי' של שאלת היהודים. עלינו, הס"ס, להוציא לפועל את המשימה. אני מועיד לכך את מחנה אושוויץ, הן משום שאיזור זה קל לבודדו ולהסוותו. זוהי עבודה קשה ומכבידה, המחייבת הקרבה מלאה, מבלי להתחשב בקשיים שיתגלו...עליך לשמור על הסודיות המוחלטת של הפקודה הזאת אף מן הממונים עליך"
היום לפני 70 שנה הוא הוצא להורג באותו מקום ממש.


ב 20/1/1942 התכנסה ועידת ואנזה להסדיר הפרטים הטכניים של רצח העם.

ד. אחרי ועידת ואנזה :באפריל 42 תאי הגזים בטרבלינקה וחלם החלו לפעול וכעבור זמן קצר גם באוושויץ.השואה החלה.מתוך 6 מיליון הנרצחים כ 3 מיליון הושמדו בגז,1.5 מיליון חוסלו בבורות הירי נוסח יער פונאר ובאבי יאר ו 1.5 מיליון מתו ממחלות, רעב, תשישות, התייבשות, התאבדו עקב ההתעללות וכד'
- -------
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4714274,00.html
פרופסור מאיר ליטבק, מהחוג למזרח התיכון באוניברסיטת תל אביב, אמר כי רעיון השמדת היהודים עלה כבר ב-1939. הוא מודה כי התוכנית הראשונית הייתה לשלוח את היהודים מאירופה לאזור שמצפון להרי אורל, כדי שהם ימותו ממחלות, אולם התוכנית השתבשה בגלל הרוסים בשנת1941. אז, לדברי ליטבק, גם עלה רעיון ההשמדה.

"
"היטלר לא היה צריך את חוסייני כדי לרצוח את היהודים, זה היה נדבך מרכזי בתפיסת העולם של היטלר. הניסיון לייחס את השמדת היהודים לחוסייני, זה ניסיון של ראש הממשלה להילחם בתנועה הלאומית הפלסטינית", אומר ליטבק. "חוסייני תמך בהשמדת היהודים, הוא ניסה למנוע הצלת יהודים, הוא גייס ערבים לאס-אס, הוא היה אדם מתועב, אבל עובדת היותו איש מתועב אסור שתמעיט מגודל האשמה של היטלר. מה שראש הממשלה עשה פה זה להפוך את היוצרות, להפוך את חוסייני לדמות המרכזית ואת היטלר לדמות המשנית. אני חושב שראש הממשלה צריך להתנצל, זה זילות של השואה ופגיעה בזיכרון הנספים. הוא הפך את הנאציזם לדבר פחות נורא ממה שהיה באמת. כשראש הממשלה מסלף את השואה הוא עוזר לאנשים שרוצים לייפות את דמותו של היטלר בהיסטוריה. לא צריך לסלף ולשקר".
פרופ' דן מכמן, מומחה בעל שם עולמי, ראש המכון לחקר השואה באוניברסיטת בר אילן וראש המכון הבינלאומי לחקר השואה ביד ושם אמר הבוקר ל-ynet כי הטיעון אינו נכון: "הייתה פגישה של היטלר עם המופתי אבל זה אחרי שהפתרון הסופי התחיל". למי שרוצה לקרוא מאמרים מדעיים שיקרא כאן:
http://www.yadvashem.org/odot_pdf/Microsoft%20Word%20-%201673.pdf
http://www.yadvashem.org/odot_pdf/Microsoft%20Word%20-%201406.pdf

------ --------
לענין המופתי ומעורבותו:
http://www.news1.co.il/Archive/003-D-106783-00.html
http://www.news1.co.il/Archive/003-D-106057-00.html
http://www.e-mago.co.il/Editor/history-3465.htm

( חלקו של המופתי בזה הוא אפס. ההחלטה על ההשמדה התקבלה הרבה לפני פגישת היטלר עם המופתי ובכלל היטלר לא היה צריך את המופתי כדי לקבל החלטות בקשר ליהודים. זה מגוחך.המופתי היה ידיד הנאצים אבל עבורם הוא היה דמות שולית וחסרת חשיבות כמעט.המופתי היה אנטישמי,שונא ישראל,רוצח, התכוון לעשות ליהודי א"י כל מה שהיטלר עשה ליהודי אירופה אבל לא הוא שניהל את היטלר. המופתי היה מעורב בשולים בהשמדה בפועל כשהקים גדוד מוסלמי בבוסניה לעזרת הנאצים.)

מה שכן נכון זה שהמופתי תיכנן שאחרי שהנאצים יכבשו את א"י הוא ואנשיו יחסלו את יהודי א"י בשליחות הנאצים.התוכנית להקמת מחנה ריכוז לחיסול היהודים בגאזים באזור ג´נין.המופתי לא הסתיר את שאיפתו לשתף פעולה עם היטלר באירופה בפתרון הסופי, שכלל גם חיסולייהודי ארץ ישראל, במחנה ריכוז שיוקם באזור ג´נין לאחר נצחונו העתידי של הגנרל רומל באל- עלמין וכיבוש הארץ מידי הבריטים. בשידוריו בשפה הערבית ברדיו הגרמני קרא המופתי לרצח עם: "הירגו את היהודים בכל מקום שאתם מוצאים אותם- למען אללה, ההיסטוריה והדת".פרופ´ אדוארד סעיד, פלסטיני- נוצרי, אישר שבקריאתו של המופתי לחיסול העם היהודי הוא "ייצג את הקונצנזוס של ערביי פלסטין" ושימש כשופרו של העם הפלסטיני. עובדה היא שיאסר ערפאת לא התנער ממעשיו של המופתי וכינה אותו "הגיבור שלנו" ( עפ"י כתבה של ד"ר דוד סילברקלאנג ב"יד ושם").פרופ´ ברנרד לואיס ( Bernard Lewis, Semites and Anti-Semites, 1986 ) מזרחן בעל שם עולמי כתב בסיפרו "שמיים ואנטישמיים", שיצא לאור ב- 1986 , שהמופתי התקשר לקונסול הגרמני בירושלים, עוד ב- 1933, כדי לקדם את שיתוף הפעולה בין הערבים וגרמניה הנאצית.שני היסטוריונים גרמנים, קלאוס מיכאל מלמן (Klaus Michael Mallmann) ו- מרטין קופרס ((Martin Cuppers שחקרו את הנושא פירסמו מאמר תחת הכותרת: Elimination of the Jewish National Home in Palestine:The Einsatzkommando of the Panzer Army Africa, 1942. הם גילו שב- 1942 הקימו הגרמנים, עפ"י בקשת המופתי, כוח מיוחד של ה- ס.ס שנקרא "איינזצגרופה מצרים",על מנת לבצע את ריכוז יהודי א"י במחנה ריכוז וחיסולם הסופי. האיינזצגרופה, בראשותו של וולטר ראוף מנה24 לוחמים, 7 קצינים ו- 17 חיילים, וסופח לצבאו של הגנרל רומל. ראוף טס ב- 20 ביולי 1942 לטוברוק, הבסיס האיטלקי בלוב, ליד גבול מצרים כדי להעביר את היחידה שלו אל פיקודו של רומל ולקבל ממנו הוראות. אח"כ הוא טס לאתונה כדי לארגן את המבצע שהוא הועמד בראשו וחיכה באתונה לניצחונו של רומל באל- עלמין על מנת לבוא לארץ ולארגן את הפתרון הסופי של יהודי א"י.
בזכרונותיו (שנתפרסמו ב"אחבאר אל יום" הקאהירי לאחר המלחמה) כתב חג' אמין כי "אחד התנאים שלנו לשיתוף פעולה צבאי בין הערבים לבין גרמניה היה מתן יד חופשית לחיסול היהודים בפלשתינה ובמדינות ערב אחרות. באיגרת ששלחתי לאדולף היטלר תבעתי הצהרה מפורשת מצד גרמניה ואיטליה כי הן מכירות בזכותן של המדינות הערביות לפתור את בעיית המיעוטים היהודים בצורה ההולמת את השאיפות הגזעיות והלאומיות שלהן, ובהתאם לשיטות המדעיות בהן נקטו גרמניה ואיטליה כלפי היהודים שלהן".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4714694,00.html

"המופתי החל את דבריו במתן תודה לפיהרר עבור הכבוד הגדול שהרעיף עליו בכך שאירח אותו. הוא ביקש לנצל את ההזדמנות כדי להודות לפיהרר, האהוד בידי העולם הערבי כולו, עבור האהדה שתמיד הפגין כלפי העולם הערבי, ובפרט הנושא הפלסטיני.
"המדינות הערביות משוכנעות שגרמניה תנצח במלחמה ושהאינטרסים הערביים ישגשגו. הערבים הם ידידיה הטבעיים של גרמניה מכיוון שיש להם את האויבים המשותפים לגרמניה, בפרט הבריטים, היהודים והקומוניסטים. מסיבה זו הם היו מוכנים לשתף פעולה עם גרמניה בכל לבם, והיו מוכנים לקחת חלק בלחימה,לא רק על ידי מעשי חבלה והסתה להפיכה, אלא גם על ידי יצירת לגיון ערבי.
מתוך גיליון "ידיעות אחרונות", 1964(צילום: ארכיון "ידיעות אחרונות")
"הערבים יכולים לסייע מאוד לגרמניה כבעלי ברית, יותר מאשר עשוי להיראות ממבט ראשון, הן מסיבות גיאוגרפיות והן בשל הסבל הרב שנגרם להם בידי הבריטים והיהודים. יתר על כן, יש להם יחסים קרובים עם כל המדינות המוסלמיות, שבהן יכלו להשתמש בשם המטרה המשותפת.
"יהיה יחסית קל לגייס את הלגיון הערבי. בקשה של המופתי למדינות ערב ולאסירים ממוצא ערבי, אלג'ירי,תוניסאי ומרוקאי בגרמניה תניב מספר רב של מתנדבים הלהוטים להילחם. העולם הערבי משוכנע בתוקף בניצחון גרמניה, לא רק כי הרייך מחזיק בצבא גדול, חיילים אמיצים ומנהיגים צבאיים גאונים, אך גם משום שאלוהים לעולם לא יעניק את הניצחון למטרה שאינה צודקת.
"המופתי הזכיר מכתב שקיבל מגרמניה, שבו צוין כי גרמניה אינה מחזיקה בשטחים ערביים ומבינה ומכירה את שאיפתם לעצמאות וחירות של הערבים, כפי שהיא תמכה בחיסול הבית הלאומי היהודי.
"הפיהרר השיב שהיחס הבסיסי של גרמניה לנושאים הללו, כפי שהמופתי עצמו כבר ציין, הוא ברור. גרמניה מתעקשת על מלחמה בלתי מתפשרת נגד היהודים. זה באופן טבעי כולל התנגדות אקטיבית לבית יהודי לאומי בפלסטין ולפעילות של השפעה הרסנית בידי אינטרסים יהודיים.
"גרמניה הייתה גם ערה לכך שהטענה שיהודים מובילים מהלך כלכלי חלוצי בפלסטין הוא שקר. כל העבודה שם נעשית בידי הערבים בלבד, ולא בידי היהודים. גרמניה נחושה, צעד אחד צעד, לבקש מכל אחת ממדינות אירופה לפתור את הבעיה היהודית, ובזמן הנכון לשגר בקשה דומה גם למדינות מחוץ לאירופה.
"גרמניה בתקופה הנוכחית מצויה במאבק של חיים ומוות מול שתי מצודות של כוח יהודי: בריטניה ורוסיה הסובייטית. תיאורטית, ישנו הבדל בין הקפיטליזם הבריטי לבין הקומוניזם הסובייטי. למעשה, עם זאת, היהודים בשתי המדינות רודפים אחר מטרה משותפת.
"הפיהרר סיכם באומרו שימשיך בלחימה להשמדה מוחלטת של האימפריה היהודית-קומוניסטית באירופה".


בעדותו של דיטר ויסליצני, סגנו של אייכמן המתועדת בפרוטוקולים של משפטי נירנברג הוא אמר את הדברים הבאים:

"
"לדעתי מילא המופתי... את התפקיד המכריע בהחלטות הממשלה הגרמנית להשמיד את יהודי אירופה.
בכל פגישותיו עם היטלר, ריבנטרופ והימלר, חזר והציע את השמדת היהודים. הוא ראה בכך פתרון נוח
לבעיית א"י. בשידוריו ברדיו ברלין, הוא עלה אפילו עלינו בהתקפותיו האנטישמיות".

"
"בסוף שנת 1942 ניסיתי... לשכנע את אייכמן והימלר להפסיק להשמיד את יהדות אירופה ולאפשר
לחלק מהילדים היהודים להגר לפלשתינה. כבר שוחחתי עם נציגי הג'וינט בברטיסלבה לגבי האפשרות
שחלק מהמבוגרים ילוו את המשלוח הזה ואפילו שוחחנו לגבי המספרים... ואז אייכמן ביקש ממני לדווח
אליו לברלין. הוא אמר לי שהעניין נודע למופתי דרך שירות המודיעין שלו בפלשתינה. חאג' אמין
אלחוסייני... מחה בפני הימלר על התוכנית, והסביר כי הילדים הללו יהפכו למבוגרים בעוד מספר שנים
ויחזקו את הקהילה היהודית בפלשתינה. לדבריו של אייכמן, הימלר ביטל את כל הפעילות הזו ואף
הורה למנוע כל הישנות של מקרה כזה בעתיד , כך שאף יהודי לא יוכל ללכת לפלשתינה מאזורים
שנמצאים בשליטה גרמנית".
העדות הזאת לא מקובלת כאמינה במחקר ההיסטורי ומסיבות טובות
וסותרת הרבה מאד מקורות אחרים במחקר ההיסטורי.

http://lib.toldot.cet.ac.il/pages/item.asp?item=16332
הפתרון הסופי של שאלת היהודים - התגבשותו ויישומו : מצב המחקר | מחבר: דן מכמן
ב- 15 בנובמבר 1941 נפגש אלפרד רוזנברג לישיבה בת ארבע שעות עם הימלר. שלושה ימים לאחר מכן, ב- 18 בנובמבר, ערך רוזנברג מסיבת עיתונאים עם ראשי העיתונות הגרמנית לצורך דיווח חסוי, ובה נשמעו הדים משיחתו עם הימלר. רוזנברג הדגיש שאַל לעיתונאים למסור פרטים על המרחש במזרח, אך עליהם להבין את הרקע לצורך דיווח כללי נכון. בעניין השאלה היהודית אמר:
בעת ובעונה אחת מיועד שטח זה במזרח לפתור שאלה העומדת בפני עמי אירופה; זו השאלה היהודית. במזרח חיים עדיין כשישה מיליוני יהודים, ושאלה זאת יכולה להיפתר בדרך של מחיקה ביולוגית של כל יהדות אירופה. השאלה היהודית תיפתר למען גרמניה רק כאשר היהודי האחרון יעזוב את שטחה של גרמניה, ולמען אירופה – כאשר לא יחיה עוד יהודי אחד ביבשת האירופית עד לאורל. זו המשימה שהטיל עלינו הגורל… צריך לגרשם אל מעבר ל אורל או למחוק אותם בדרך אחרת כלשהי.
אתם יכולים לדמות לעצמכם שיישום צעדים אלה יכול להיעשות רק על ידי אנשים הרואים בשאלה מטלה היסטורית, כאלה הפועלים לא מתוך שנאה אישית, אלא מתוך מבט פוליטי והיסטורי בוגר זה.
אלו הם דברים בעלי משמעות מרכזית. הם מדברים במפורש על "מחיקה ביולוגית של כל יהדות אירופה". אמנם, אפשרות של דחיקת חלק מהיהודים אל מעבר להרי אורל עוד מוזכרת, אך היא, כמובן, לא הייתה אופציה אפשרית בתנאים שהיו קיימים אז, ואשר לא יגיעו עוד. לעומת זאת, האופציה העיקרית של רצח כבר התבצעה הלכה למעשה במלוא העוצמה. רוזנברג דיבר על "המטלה ההיסטורית" ועל המחויבות האידיאולוגית של העוסקים בה. מינוח זה, אותו שמע בוודאי מהימלר, אינו מתקשר רק לנבואה הידועה של היטלר מינואר 1939, אלא גם לדברים מלאי הלהט האידיאולוגי שיאמר הימלר כשנתיים יותר מאוחר, ב- 4 באוקטובר 1943, בנאומו הידוע בפוזנן, בפני קציני האס-אס הבכירים:
אני רוצה, בגילוי לב מלא, להעלות בפניכם פרק קשה במיוחד. אני מתכוון עתה לפינוי היהודים, להשמדת העם היהודי. זה שייך לאותם הדברים שאומרים אותם בקלות. "העם היהודי יושמד" אומר כל חבר מפלגה, "ברור הוא, כתוב במצע שלנו, סילוק היהודים, השמדה, וזאת אנו עושים". ואז באים הם כולם, שמונים מיליון הגרמנים "הישרים", ולכל אחד מהם היהודי ההגון שלו. הרי מובן מאליו, האחרים הנם חזירים, אבל אותו האחד, הוא יהודי מצוין. מכל אלה המדברים כך, איש לא ראה במו עיניו ולא עמד בכך. רובכם יודעים מהי המשמעות, כאשר 100 גוויות מוטלות ביחד, כאשר מוטלות 500 או 1,000. להחזיק מעמד בכך, ועם זאת, פרט ליוצאים מן הכלל שבחולשה אנושית – להיוותר הגונים, זהו הדבר שחישל אותנו. זהו דף מפואר בהיסטוריה שלנו, שמעולם לא נרשם ולא יירשם
יש לנו הזכות המוסרית וכן החובה כלפי עמנו לחסל את העם שרצה לחסל אותנו. אולם, אין לנו הזכות להעשיר את עצמנו ולו בפרווה אחת, בשעון אחד, במארק אחד, בסיגריה אחת. כיוון שאנחנו משמידים חיידק, אין אנחנו רוצים בסוף לחלות מחיידק זה ולמות. בסך הכול אנו רשאים לומר, שמתוך אהבה לעמנו מילאנו את התפקיד הקשה הזה ולא נגרם שום נזק בכך לפנימיותנו, לנפשנו ולאופיינו.
בסוף נובמבר השמיע היטלר בעצמו הצהרה בנדון בפני אישיות חיצונית: המופתי חאג' אמין אל חוסייני, שעמו נפגש ב- 28 בחודש. היטלר אמר, כי


היסודות של המאבק הקשה שהוא מנהל ברורים. הוא מנהל מאבק חסר פשרות נגד היהודים. לכך שייך המאבק נגד הבית היהודי בפלשתינה, משום שהיהודים רוצים ליצור באמצעותו מרכז מדיני למעשיהם ההרסניים בארצות האחרות. הוחלט לפתור את השאלה היהודית צעד אחר צעד ולהפנות דרישה דומה גם לעמים האחרים, כולל הלא-אירופיים.

http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=15730

בולשביזם יהודי": הדוגמה הגזענית-אידיאולוגית של היטלר

---- -------------

המופתי היה אנטישמי,רוצח יהודים,רצה להשמיד את כל יהודי א''י אבל לא היתה לו כל השפעה על
המדיניות וקבלת ההחלטות של היטלר. הוא היה דמות מאד שולית עבור היטלר.
וב"שיחת שולחן" אחרת שלו, ב-25 בינואר 1942, אמר היטלר בנוכחותם של הימלר ולאמרס:
צריך לעשות את זה במהירות, לא כדאי לעקור שן בהדרגה, כמה סנטימטרים מדי שלושה חודשים. השן נעקרת, והכאב נפסק. היהודי צריך להסתלק מאירופה, שאם לא כן לא נזכה לעולם להבנה כל-אירופית... אני אומר בפשטות, הוא חייב ללכת. אני לא אשם אם אגב כך הוא יתרסק. אני רואה רק דבר אחד: השמדה גמורה, אם לא יסתלקו מרצונם.90
יומיים אחר כך (27 בינואר 1942), הוסיף ואמר: "היהודי חייב להסתלק מאירופה. מוטב שילכו לרוסיה. אין לי רחמים כלפי היהודים. הם יהיו תמיד היסוד המסית את האומות זו כנגד זו".91
כל הדברים הללו נאמרו לאחר ועידת ואנזה הידועה לשמצה, שהתקיימה ב-20 בינואר, ובה הודיע היידריך לנציגי רשויות השלטון הגרמני הנוגעות בדבר על "הפתרון הסופי" המתארגן באירופה הנתונה לשליטה גרמנית. שם נקבעו תפקידיהם וניתנה "הדחיפה" להשמדה פיזית של כל יהודי אירופה המרכזית והמערבית.
ב-14 בפברואר 1942 סיכם גבלס ביומנו ביקור אצל היטלר:
הפירר קבע שוב שהוא נחוש בדעתו לחסל את היהודים באירופה כולה. אין מקום לדחפים רגשניים. היהודים עצמם אשמים באסון שהוא מנת חלקם עכשיו, הם יחוו את חורבנם עם כל אויבינו. עלינו להחיש תהליך זה בקור-רוח ובלי התחשבות. כך נעשה שירות שאין ערוך לו לאנושות שסבלה והתענתה אלפי שנים...92
היטלר שוחח בגלוי על השמדת יהודי אירופה עם כמה פוליטיקאים ודיפלומטים זרים, משום שהיה מעונין להכליל את יהודי כל ארצות אירופה בתהליך ההשמדה. ב-21 ביולי 1941, אמר לשר ההגנה הקרואטי, קוואטרניק (Kvaternik): "אם תחליט אפילו ארץ אחת, מסיבה כלשהי, להניח למשפחה יהודית אחת ויחידה לחיות בשלום, יהיה הדבר למוקד חדש של חיידקי ריקבון...אם לא יהיו יהודים באירופה, לא תופרע שוב אחדות האומות האירופיות".93
היטלר הוסיף לדבר על מדגסקר או סיביר כעל יעדי הגירה אפשריים ליהודים המגורשים מאירופה, בשעה שהאיינזצגרופן כבר החלו ברצח המוני היהודים בברית-המועצות. אבל באפריל 1943 אמר היטלר דברים מפורשים לגמרי למנהיג רומניה, המרשל אנטונסקו (Antonescu\), ולעוצר הונגריה, האדמירל הורטי (Horathy):
היהודים הם בעלי-הברית הטבעיים של הבולשביזם, והם מועמדים לתפוס את מקום אנשי האינטליגנציה שלנו, שיירצחו במהלך הבולשיביזציה. על כן דעתו היא - שלא כדעתו של המרשל אנטונסקו - כי הגישה הקיצונית ביותר כלפי היהודים היא הטובה ביותר. הוא מעדיף קרב מכריע, כמו בסאלאמיס (Salamis), על פני היתקלות שאין בה הכרעה; על כן הוא מעדיף לשרוף את כל גשריו מאחריו, שהרי השנאה היהודית אין לה שיעור. גרמניה היא אומה מאוחדת שאין בה אופוזיציה, בגלל הרחקת היהודים... כמובן, אין דרך לשוב ממהלך שכזה.94


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
23028 הודעות, 85 מדרגים, 133 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:07   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תגובות העיתונות בארץ על הידיעות הראשונות על ''השואה'' 1942 (לקט)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
http://www.smkb.ac.il/aha/content/Projects/shoaa/teudot/Teguvot_Itonut.htm

.

תגובות העיתונות בארץ על הידיעות הראשונות על "השואה" 1942 (לקט)
.
אין ספק שהרוצחים הנאצים שפכו דם כמים במקומות הכיבוש ; אבל לכל המספרים הגדולים הללו, הניתנים מפי "חיילים השבים מן החזית" יש להתייחס, כמובן, בהסתייגות רבה. "דבר" – 16.3.42

.
המודיעים הבלתי אחראיים למיניהם מוסיפים במו ידיהם להרוג יהודים. הם קולטים כל שמועה, מחפשים בנרות אחרי כל בשורה רעה, אחרי כל מספר קטלני, ומגישים אותם לקוראים ולעיתונים בצורה ובתוכן המקפיאים את הדם … יודעים אנו מה נאמנה עדותם של חיילים ידועים החוזרים מן החזית ומתפארים במעשי ידיהם הגדולים בהריגת בני אדם, ויהודים בפרט… לאט לכם, מודיעים ועיתונים, ביציקת דם יהודי לתוך שורותיכם.
"דבר" – 17.3.42
.
.
.
.
.
כבר העירונו לא פעם על הנוהג המצער שנוהגים כמה מעיתוני הארץ לנפח כל שמועה רעה על שפיכת דמי יהודים, להרבות במספר החללים וההרוגים ולהכתירם מסגרת שחורה, כדי להשחיר את השחור ולהגדיל את הרושם, ולשם מה ? וכי אין די צרות בישראל ? וכי אין די דמי ישראל הנשפכים באמת בכל מקום ? עד שיש צורך להוסיף עליהם הפלגות וגוזמאות ? הישמעו המודיעים והעיתונאים, היקחו מוסר ? "הצופה" – 18.3.42 – תגובה על מידע של ב. יעקובסון, נציג הג’וינט בהונגריה, על השמדת יהודים באוקראינה.


.
.
הסוכנויות והעיתונות שלנו מרבים להביא בזמן האחרון ידיעות על הריגות וטביחות ביהודים בארצות הכיבוש הנאצי, עמדנו כבר על התקלה שבדבר, אך לצערנו, אם נשתנו הדברים בענין זה, הם נשתנו לרעה, שתי סוכנויות הידיעות היהודית מתחרות זו בזו, ומכיוון ששטח פעולתן בשעת חירום זו, מצאו לעצמן מקום להתגדר בו – טביחות והריגות ביהודים. דומה שכל סוכנות מתחרה בחברתה בריבוי מספר ההרוגים והטבוחים. לא פעם קורה שסוכנות אחת חוזרת על אותה ידיעה שהודיעה חברתה, אלא בשינוי זמן ומקום. בזמן האחרון אנו עדים לתופעה משונה בעניין זה ; אותה סוכנות מודיעה אותה ידיעה פעמיים ביום – הקורא יום יום על רבבות הרוגים וטבוחים מתרגל לידיעות אלה ושוב אינו מרגיש בהן ובאימתן. כלפי חוץ מרגילות ידיעות אלה לראות את היהודים כהפקר גמור, שדמו מותר או אין להם דמים בכלל. "הצופה" – 9.4.42
.
.
.
.
הידיעות הללו, כשהן באות בצורת שמועות קלוטות מן האוויר, מודיע מפי מודיע וסופר מפי סופר, עושות את הרושם ההפוך ; שכן ידיעות אלה חוזרות על עצמן. מה שהתפרסם אתמול בשטוקלהולם, חוזר ומתפרסם היום בלונדון. יוצא שההריגות והטביחות לובשות צורות איומות. מימדים מבהילים… הטביחות וההריגות והשחיטות הגדולות והאיומות בפולין ובליטא אינן עושות רושם. לא משום שטביחות אלו נעשו ביהודים, אלא משום שהידיעות עליהן נמסרות בצורה פגומה. "הצופה" – 30.6.42 – מאמר מערכת, תגובה על דוח זיגלבוים בלונדון

.
.
קשה להאמין בדבר. המודיע מוסר בעצמו שבגיטו הוילנאי נכלאו 70 אלף, ונמצאים כעת 40 אלף יהודים. אם נצרף את הנרצחים נמצא שהיו בוילנא מתחילה מאה אלף יהודים. והרי ידוע שמעולם לא היו בוילנא יהודים במספר הזה … אכן יש רושם שהמחבר מתכוון קודם כל להשחיר את פני הליטאים. עלינו לזכור שהיחסים בין הפולנים והליטאים בוילנא מיום שנכבשה ע"י הליטאים היו מתוחים מאוד. "הבוקר" – 25.8.42 – תגובה על השמדת יהודי וילנא


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
23028 הודעות, 85 מדרגים, 133 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:09   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מדיניות הפיוס של יהודי גרמניה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

"אנו, כיהודים, נדהמים וסולדים מהתעמולה נגד גרמניה, שמבוססת על הצהרות שקריות לחלוטין. הידיעות בנוגע למעשי אכזריות ורצח של יהודים, גברים ונשים, הם שקרים מוחלטים מההתחלה ועד הסוף. החדשות האלה מגיעות ומופצות בחו"ל על ידי בוגדים, המשתייכים למעגלים קומוניסטיים, שעזבו את גרמניה כשהממשלה הורכבה. גרמניה אינה מצליחה להבין כיצד מדינות זרות מניחות לעצמן להיות מגויסות לאופוזיציה נגדה על ידי אותם אנשים. לדעתנו אירופה צריכה להיות אסירת תודה לגרמניה על מאמציה להרחיק, בכל הכוח, את הנטיות הרקובות של הקומוניזם בארצה, ואת ניסיונה להפוך את המדינה למבצר יציב של סדר".

כתב ההגנה הנדיר הזה, של יהודים על גרמניה הנאצית, לקוח מתוך מכתב ששלח הרמן וכטל, הבעלים היהודי של חברת בדים גרמנית בשם זרבסטר פאבריק, ב-3 באפריל 1933 - חודשיים לאחר מינויו של אדולף היטלר לקנצלר גרמניה. במכתב קורא וכטל לגורמים ביישוב העברי בפלשתינה ולארגונים יהודיים בחו"ל לחדול ממאמצי החרם הכלכלי שיזמו אלה נגד גרמניה לאחר עליית הנאצים לשלטון והדיווחים על התנכלויות המשטר החדש ליהודים גרמנים.

"נהיה אסירי תודה אם תוכלו לעשות כל שביכולתכם כדי לעצור את מתקפת ההשמצות נגד גרמניה, לסייע למנוע את החרם על מוצרים גרמניים ולוודא שהעיתונות בארצכם אינה מביאה דיווחים מעוותים על האירועים בגרמניה", מפציר וכטל ופונה להגן על היטלר: ״קנצלר גרמניה הצהיר בפומבי ברייכסטאג על שאיפתו ורצונו הטוב של העם הגרמני לחיות בשלום עם כל שאר המדינות״. באותו מכתב הוא אף מצדיק את מדיניות הנאצים לפגוע בבעלי עסקים יהודים ובחנויות שלהם: "התרעומת והסלידה של העם הגרמני מהמתקפה על גרמניה הלאומית היא שהביאה לתנועת החרם על חנויות יהודיות… בכל ההסברים שניתנו בנוגע לחרם, נאמר במפורש שכל כוונתו הוא להיות אקט של הגנה נגד החרם על מוצרים גרמניים והתעמולה המשמיצה נגד גרמניה".הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
99193 הודעות, 239 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:09   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. תזכורת: מסמכים של הצורר הנאצי הרמן גרינג, יש״ו, נמצאו - ממש לאחרונה - בעלית גג, אצל יהודי ישראלי, בארץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 

https://rotter.net/forum/scoops1/606643.shtml            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
99193 הודעות, 239 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:11   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ...וגם הסיפור הפחות מוכר על אחיו הצעיר - אלברט, שתיעב את האידיאולוגיה הנאצית ופעל להצלת יהודים  
בתגובה להודעה מספר 6
 


https://www.israelhayom.co.il/article/81927

אגב - צאצאיו של הפושע הנאצי הרמן גרינג התוודו כי עברו עיקור כדי לא להביא ילדים לעולם - "ולהעביר את הדם של המפלצת": https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3838034,00.html            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלהבת
חבר מתאריך 3.7.14
15434 הודעות
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    00:26   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. תודה על הבאת הסיפור על אלברט גרינג. לא הכרתי.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  


Magna est veritas et praevalebit


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דויד הכי טוב
חבר מתאריך 14.4.20
84 הודעות
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:10   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. כתבה מאוד מעניינת אבל דבר אחד הפריע לי וצרם לי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
"בסופו של דבר, שנאת היהודים של גרינג לא היתה אידיאולוגית"- say what???

בכלל לא אידיאולוגי, סתם אי הסכמה קטנה וחילוקי דעות שגלשו קצת מעבר למה שצריך כנראה...
אם כך גם היטלר לא היה אידיאולוגי אלא דעות אישיות שפורשו לא נכון...

באמת שהכתבה אחלה אבל הקטע הזה שציטטתי גימד לי אישית מהכל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
23028 הודעות, 85 מדרגים, 133 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:11   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. הסבר...  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 22.04.20 בשעה 21:36 בברכה, דני מכפר סבא
 
הויכוח ההיסטורי גודהאגן נגד בראונינג


. "אנשים רגילים":מי צדק : גולדהאן או בראונינג ?

גולדהגן ניסה לענות על שאלה אחרת והיא: למה זה קרה דוקא בגרמניה, האם פעלו גורמים אקראיים שאם היו פועלים במקום אחר בעולם התוצאה היתה אותה תוצאה או שהיה משהו ייחודי באופי של העם הגרמני ובהיסטוריה הגרמנית שהוביל לאוושוויץ.

תשובתו היא שבעם הגרמני היה ייחודי באופי ובהיסטוריה ופרץ הרשע והאכזריות אינו ייחודי כי האנטישמיות הגרמנית מזה מאות שנים היתה מיוחדת לעומת אנטישמיות במקומות אחרים ודגלה בחיסול היהודים.

הוא לא תומך כראוי תזה זו וספרו נחשב לשטות מבחינה מדעית ועובדתית בעיני רוב החוקרים.

התיזה היותר מקובלת היא שבתנאים קיצוניים עולים מנהיגים קיצוניים ואלימים לשלטון. הסבל של מלה"ע ה 1,השפלת התבוסה, השפלת חוזה ורסאי,התרוששות כל העם בהיפר אינפלציה של 19-23, התרוששות מחודשת אחרי 29,העדר מסורת דמוקרטית, מהומות חברתיות הובילו לתפיסת השלטון בידי מנהיג חזק ולא דמוקרטי שרק במקרה היה במקרה של גרמניה מטורף לחלוטין, בשונה מפשיסטים " מתונים" כמו פרנקו בספרד ומוסוליני באיטליה. היטלר גרם להקצנה מתמשכת ובלתי נפסקת במערכת הפוליטית והאנטישמיות החולנית שלו הקרינה, במדינת משטרה כה דכאנית ומפחידה אנשים פשוט מצייתים מתוך פחד ורצון להיות קונפורמיים ולא צריך כל הסבר נוסף לזה להבין איך ארעה השואה. הסבר זה נתמך בספר אנשים רגילים מאת כריסטופר באונינג שמציין את ניסויי מילגרום מ 1961 כהסבר לנטיה האנושית לקונפורמיות תחת לחץ ללא כל מוסריות מאזנת.

כלומר טבע האדם הוא אחד בכל העולם ובהנתן התנאים הקיצוניים שהיו אז בגרמניה אותו דבר יקרה בכל מקום והקורבנות יכולים להיות בני כל קבוצה שתסומן לא בהכרח היהודים

ברור שיותר קל לסמן קבוצה שהיסטוריה סומנה מאות שנים וכבר הושמצה אבל אפילו זה לא תנאי הכרחי..

כשהיטלר עלה לשלטון התמיכה בו היתה בשיעור של 32%, רובם תמכו בו בגלל השפלת ורסאי והמשבר הכלכלי ,רובם לא לקו באנטישמיות רצחנית ,חלקם בודאי לקו באנטישמיות קלה אבל זה נכון גם לגבי מצביעי מפלגות אחרות בגרמניה אז כולל סוציאל דמוקרטים וקומוניסטים.

כנראה שבשנות ההצלחה הכלכלית והמדינית שלו מ 33 עד 39 התמיכה בו עלתה בגלל השיפור הכלכלי והתחושה שגרמניה זכתה בכבוד בעולם ולא בגלל האנטישמיות שלו....התמיכה היתה למרות שהיו רבים שנגעלו מהאנטישמיות ומהטרור הפנימי. מרגע שעלה לשלטון אי התנגדות למשטר הטרור הפנימי היה ענין של הישרדות והצלחה ,לאי תמיכה היו מחירים אישיים כבדים, התנגדות היתה מובילה למחנה ריכוז. .

מ 39 כל גילוי של אי ציות בעת מלחמה היה מעמיד את המתנגד בסכנת חיים.

זה ברור שאנשים פשוט יצייתו לכל כדי להציל את עצמם בטווח הקצר.

ברור שהיה כר פורה ל 10% פסיכופתים וסדיסטים שיש בכל מקום, אבל זה ענין צדדי .

- --


אופי מולד מול חינוך? לוח חלק מול תכונות אנושיות אבולוציוניות ?

לא זה ולא זה, הקונפורמיזם האופורטוניסטי והציות לסמכות הן התכונות המרכזיות בטבע האדם...

פעם סברתי שהתיאוריה הסוציוביולוגית (פסיכולוגיה אבולוציונית) היא בעלת ערך רב בהבנת המציאות האנושית. היום אני מבין שמכל התכונות האבולוציוניות של האדם הדחף להיות קונפורמי והצורך לקבל הנחיות מה לחשוב ומה לעשות מבעל כח, סמכות וכריזמה היא התכונה המרכזית בנפש האדם. הגמישות המחשבתית וההתנהגותית היא לפיכך רבה מאד. אצל הרבה אנשים התכונות הפנימיות, בין טובות ובין רעות, קורסות די מהר נוכח לחץ חברתי או לחץ של בעל סמכות.

לימדו אותנו שיש ויכוח מה קובע את ההתנהגות חינוך או תכונות מולדות ואח"כ נכנסו לתמונת המדע הפסיכולוגים האבולוציונים עם תיאורית התכונות שמקורן באבולוציה. אין במחקר די דגש על הנטיה של האדם לקונפורמיות שלעיתים קרובות פשוט מבטלת אופי מולד או נרכש... פשוט האופי הוא קליפה דקה שציות לסמכות וקונפורמיות מפורר אותו בקלות...ולכן קשה לצפות מה מכסימום הרוע ו/או הטירוף שהרבה אנשים מסוגלים להגיע אליהם בנסיבות קיצוניות. תמיד קיים מיעוט בכל קבוצה אנושית שעקרונות מוסר ומצפון אצלם יותר חזקים גם מאינטרס אישי אנוכי.

זוהי תיאורית האנשים הרגילים שמפחיתה מאד את השפעת ה"אופי" או "רמת המוסר" האינדווידואלית של האדם בגרימת ההתנהגות שלו לעומת השפעות סביבתיות אקראיות שמתלבשות על אמוציות או חוסר עקביות ומודעות, הסחפות או כניעה לכח המופעל על האדם.... נכון לגבי רוב האנשים.
מה גם שהמניפולטורים כדי להניע אנשים לרוע מציגים תירוצים למה הרוע הוא בעצם מוצדק, טוב עלק....

תיזת האנשים הרגילים של כריסטופר בראוניג שמסתמך על מילגרום, זימברדו, אש וניסוי הגל השלישי לצערי נכונה. רוב האנשים הם לא מוסריים או לא מוסריים אלא אינטאיטיבית יודעים לזהות מה בכל סיטואציה חברתית מצפים מהם ואיך להתאים עצמם לרוב כדי לא לספוג את העונש הנורא מכול- הגינוי החברתי כמי שהוא אווטסיידר ביחס להמון הקונפורמי. בשביל להיות חלק מהרוב אנשים ירצחו חפים מפשע או יסכנו את חייהם במידה רבה. זה תכונה כל כך חזקה ורחבה שזה חייב להיות ממקור גנטי.

לרוב האנשים יש רמה מאד נמוכה של עמידות ללחץ חברתי או ללחץ מבעל סמכות.

בגלל תכונה זו רוב האנשים בנסיבות קיצוניות יהיו חסרי מצפון.

אולי 10% מבני האדם יש להם מצפון מוחלט ועמידות מלאה מפני לחצים לבצע מעשים נפשעים, שיעדיפו לשלם מחירים אישים כבדים ואפילו למות ולא לבצע פשעים.

רוב האנשים מוטים לפי אינטרס באותו רגע, בודאי במצבי קיצון עם מחירים גבוהים.

זה ההסבר לאותם המקרים בספרי ההיסטוריה בהם אנו קוראים על מעשים נפשעים שביצעו אנשים עם רקורד לכאורה מוסרי בעברם.

די בכך שבסיטואציה חברתית חריגה מישהו בעל עוצמה וכריזמה מבקש ממנו לפגוע באחר והוא כדי "להתנחמד" עם בעל הכריזמה יציית לו.

זה הנטיה של אנשים לזרום עם- בעלי סמכות ולהיות קונפורמיים.

תיאורית האנשים הרגילים עוזרת לדעתי להבין ממש טוב ארועים היסטוריים, איך ומדוע ההמון התנהג כמו שהתנהג, ארועים "בקטנה" שקוראים בעיתון ,למשל למה הנשים "הבכירות" של גואל רצון העריצו אותו וגייסו נשים חדשות עבורו ו"הכניסו אותן לתלם" ( מקרה מובהק של לחץ חברתי) ובכלל חברי כתות וקבוצות קטנות, איך ומדוע מתרחשות התעללויות קבוצתיות בדינמיקות קבוצתיות בבית הספר ,צבא, אוניברסיטה, מקומות עבודה, קבוצות חברתיות וכד' . לרוב יש מניפולטור חסר רגשות ורשע אחד שסוחף אחריו את האחרים. מצדיק את הפגיעה בקורבן או ע"י האשמות שווא או תיאוריה אחרת שכביכול מצדיקה רוע או סתם מניפולציה פסיכולוגית שסוחפת אותם ומניע אותם בלי לחשוב.
רבים ימצאו תיאוריה זו ככלי עזר גם בהבנת ההתרחשויות והתנהגויות אנשים בחיים האישיים, כשהם נתקלים ברוע, חוסר יושר, פוגענות נגדם ללא כל הצדקה רק בגלל אינטרס.

אין תיאוריה אחרת שמסבירה את ההפכפכות האופורטוניסטית של רוב בני האדם. כל נסיון להניח שיש לרוב בני האדם אמונות בסיסיות עמוקות עמידות בפני לחץ חברתי מוביל למצב בו לא ניתן להסביר הרבה ממה שקורה בפועל.אמת די עצובה אבל אמת.

פרק ד'


להלן דוגמאות היסטוריות להוכחת תיאורית האנשים הרגילים:

- --

"אנשים רגילים":

1945, הצבא האמריקני מגיע עד מרחק 2 ק"מ מהעיר אנסבך במערב גרמניה ומתכונן לקרב אחרון מול גדוד של הוורמכט שמגן על העיר.

קרב אבוד שבמהלכו רוב העיר צפויה להחרב וחלק מתושביה יהרגו ויכלול הפצצות אויריות.

גרמני תושב העיר, אנטי נאצי בן 19 שהצליח להשתחרר משירות צבאי בתירוצים שונים מחליט לעשות מעשה . הוא יוצא למבצע יחיד של פעולת חבלה ומנתק את כבל התקשורת בין מפקד העיר הצבאי למקום בו יושבים הכוחות.

למזלו הרע הוא נתפס על חם, חיילים נאצים גוררים אותו מהראש ברחובות העיר ותושבים בועטים בו וצועקים בוגד. הוא מובל למפקדה ושם נערך משפט בן 3 דקות ללא זכות טיעון לנאשם ,הוא מורשע ונגזר דינו למות וכעבור חצי שעה והוא מוצא להורג בתליה ברחוב הראשי לאחר שהתושבים הוזמנו לבוא לצפות ורבים צפו והריעו בשימחה הבוגד נתלה.

כעבור 4 ימים הצבא האמריקני נכנס לעיר.

שיתוף הפעולה עם החיילים האמריקנים הוא מושלם. אין כל מרי או חבלה וחלק מהתושבים אף מניפים דגלי ארה"ב מאולתרים כולל אנשים שכמה ימים קודם לכן בעטו ב"בוגד" והריעו כשתלו אותו.

הסיפור הזה אינו סיפור על נאצים או על גרמנים – זהו סיפור על טבע האדם בכל מקום ובכל עת.

רוב האנשים יעשו מה שמשרת את האינטרס האישי שלהם, שרידה ואפילו אינטרס הרבה יותר חלש מאשר הדחף לשרידה פיזית,יעשו החלפת דעות והחלפת תמיכה באותו רגע שכדאי להחליף ללא מחשבה על הטווח הארוך( וברור שללא מצפון או מוסר) ויחליפו דעות ותמיכה לפי אינטרס תוך שניות וללא בושה ,מחשבה או היסוס ברגע שהשתנו הנסיבות וכדאי להחליף צד.
באותו רגע שכדאי להחליף ללא מחשבה על הטווח הארוך( וברור שללא מצפון או מוסר) ויחליפו דעות ותמיכה לפי אינטרס תוך שניות וללא בושה ,מחשבה או היסוס ברגע שהשתנו הנסיבות.

---- --

"אנשים רגילים":

בספר של קרשאו מספר כומר גרמני שב 1960 היה כומר של בית חולים בשטוטגרט. היה מאושפז שם גבר בן 50 שגסס מסרטן.

הוא סיפר לכומר כוידוי על ערש דווי שב 1944, 16 שנים קודם לכן שירת ביחידת סדר משטרתית גרמנית בפולין. יחידות הסדר היו מורכבות ממילואימניקים יחסית מבוגרים ותפקידם היה כמו תפקיד מג"ב בצה"ל לשמור על הסדר בשטחים שמאחורי קו החזית. יום אחד היתה הלשנה על פולני שמחביא יהודים בכפר חקלאי ויחידתו נשלחה לשם. הם תפסו את היהודים באסם. המפקד שלו נתן לו הוראה לירות ב 2 ילדים יהודים כבני 8 ו 12. הוא היסס ואז המפקד בטון מאיים ופרצוף מפחיד צעק עליו- אתה מסרב פקודה בזמן מלחמה. אתה צריך להבין מה יהיה גורלך. ואז ,כך סיפר הגוסס, יריתי בשני הילדים. אני בא ממשפחה סוצילדמוקרטית. לפני עלית היטלר לשלטון הייתי אנטי נאצי והצבעתי לסוציאדמוקרטים תמיד. שנה קודם הועמדתי לדין צבאי כי במכתב לאשתי כתבתי שהמלחמה הזאת היא פשע אחד גדול וגרמניה תענש על זה ביוקר. מעולם לא הייתי נאצי. אבל באותו רגע רציתי לחיות.

3,000 גרמנים הוצאו להורג על ידי המשטר הנאצי בין 1939 עד 1945 על סירוב להתגייס,סירוב פקודה או עריקה ממניעים אידאולוגיים.

אין לבלבל עם עשרות האלפים שהוצאו להורג על עריקה בשנה האחרונה למלחמה,עריקה אופורטוניסטית ולא אידאולוגית כי הצבא התפרק והמלחמה קרבה לסיומה בתבוסה.
---- ---

"אנשים רגילים":

בספר ההיסטוריה החדשה של הרייך השלישי מאת מרק בריל מסופר על יהודי מברלין שהיה לו חבר גרמני. היהודי שירת בחפירות במלה"ע ה 1 עם אח של אותו גרמני ואף הציל את חיי אותו אח בעת הפצצה. בשנות ה 20 למד עם החבר באוניברסיטה ומאז היו חברים במשך 10 שנים. כמה חודשים אחרי עלית היטלר לשלטון בא לביתו של היהודי אותו חברובתום שיחה אמר לו החבר. אני מצטער אבל בלי קשר למה שאני באמת חושב על מה שקורה אני לא יכול להרשות לעצמי להמשיך להיות בקשר איתך.הייה שלום. תבין יש לי 3ילדים.

- -

"אנשים רגילים":
בספר אחר קראתי על אשה גרמניה צעירה שב 1943 עברו להתיישב בדרום פולין במסגרת יישוב פולין בגרמנים ב"מרחב המחיה". הם קיבלו חווה חקלאית שהופקעה מפולני.

בסמוך עבר קו רכבת.

3 ילדים יהודים, בני 9,12, ו 14 קפצו מהרכבת לאוושויץ והיא פגשה אותם בשדה .הם היו רעבים,צמאים, ובעיקר מפוחדים עד כדי רועדים מפחד. היא שיחקה אותה נחמדה אליהם והזמינה אותם לביתה לאכול. בעלה היה בעבודה.

היא נתנה להם להתקלח,להחליף בגדים ואז נתנה להם לאכול. משרת פולני עד ראיה.

במהלך האוכל היא באה מאחור וירתה בשלושתם מאחור.

העדות ניתנה אחרי הרבה שנים על ידי משרת פולני עד ראיה.

בתום המלחמה עם התקדמות הסובייטים ברחה האשה ובעלה חזרה למערב גרמניה.

היא נהייתה עובדת סוציאלית וטיפלה באנשים במסירות באחת מערי גרמניה.

רק בשנות ה 80 כשהיא היתה כבר בת 70 הסיפור התגלה. הפולני נפטר ולא היו עדויות ומעולם לא הועמדה לדין. היא מתה בשנות ה 90 , זכתה לקבורה נוצרית מכובדת ועל המצבה שלה חקקו ילדיה ,אם מסורה לילדיה ונכדיה.

---- --

"אנשים רגילים":
https://www.youtube.com/watch?v=-3hsI3AUs88

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%A8%D7%99%D7%9A_%D7%A4%D7%A8%D7%99%D7%91%D7%A7%D7%94

ראיון הפתע ברחוב של סם דולנדסון עם אריק פריבקה בארגנטינה ב 1944. פריבקה, גרמני שהיה קצין ss ששירת באיטליה ב 1944 היה המארגן של רצח 335 בני הערובה ברומא והשתתף בגירוש יהודי איטליה למותם.

כיוון שהוא מופתע אחרי הרבה שנים של חיים בלתי מופרעים ושאנן הוא עונה בלי לחשוב יותר מידי. תשובותיו הטבעיות משקפות את הלך רוחו.

דבריו:

בתחילה הוא מאשר שהיה המארגן של טבח בני הערובה בפוסה ארדיאטינה במרץ 1944.

אח"כ במלל של 2 דקות הוא "יורה" את כל התירוצים הרגילים והמפורסמים של פושעי מלחמה נאציים...כל הצטדקות אפשרית...

זה לא היה פשע בשעתו, עכשיו מגדירים את זה פשע, הרבה מתו מכל הצדדים, גם הרבה גרמנים מתו.כולם היו אז נאצים ומאז שתמה המלחמה בגרמניה כולם מכחישים שהיו נאצים.אני רק מילאתי פקודות.עכשיו אני מצטער אבל הרבה זקנים מצטערים על מעשים שעשו כשהיו צעירים.אני מצטער ש 6 מליון יהודים מתו.

ניכר שהוא מאמין בדבריו וזה נראה לו סביר והגיוני.

פריבקה, יליד 1913, הוסגר לאיטליה ב 1995, נידון למאסר עולם ב 1998. לפי החוק האיטלקי בגיל כזה מרצים מאסר במאסר בית .... נפלאות דרכי השם ואת חשבונותיו בן תמותה לא יבין.... ומשום מה הטינופת הזה , פריבקה,עדיין חי ,כיום הוא בן 99...

עוד שיעור בטבע האדם...

-- -

"אנשים רגילים":

בפברואר 1933 נפגש זוג יהודי מברלין עם מכר בביתם.
הזוג- יהודים גרמנים לא דתיים מודרנים, היו שניהם מרצים למשפטים באוניברסיטת ברלין. מבוססים ותרבותיים.
אבל מה, היתה בהם קצת גזענות על יהודי המזרח, מזרח אירופה בהקשר זה והם סברו שההגירה של יהודים עניים מפולין ויתר מז' אירופה מקלקלת ליהודים המכובדים בחברה הגרמנית.
המכר הביע דאגה גדולה מהצפוי לנוכח עלית היטלר לשלטון חודש קודם.
הם פטרו אותו ואומרו לו שאין מה לדאוג, היטלר יטפל רק ביהודים הפולנים שמציפים את ברלין, יהודים כמונו, שחיים את התרבות הגרמנית, נראים ככל גרמני, מעורים בחברה ,נאמנים ופטריוטים גרמנים, אזרחים שומרי חוק ותורמים לחברה-
לנו אין מה לדאוג. אין להיטלר שום דבר נגדנו, זה רק האוסט יודן שמרגיזים אותו, ואתה יודע מה- בצדק
--- ---


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דויד הכי טוב
חבר מתאריך 14.4.20
84 הודעות
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:22   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. סחטיין על ההשקעה אבל  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
לא מתכנן לקרוא את המגילה הזאת(מחילה מכבודך על המאמץ כמובן).
התחלתי כמה פסקאות ובשלב הלחפש תירוצים למה זה יכל לקרות הפסקתי.

על השערות כאלה יש את האמרה הישנה "אם לסבתא היו גלגלים", לשער אפשר מליון ואחד דברים אבל בפועל השואה הייתה בגרמניה ולא במקום אחר?
הייתה מבוססת על אידיאולוגיה רצחנית וגזע עליון ולבן? זה התכלס של הכל ולא משנה מצוקה כלכלית או כל תירוץ.
היהודים נשחטו עקב אידיאולוגיה רצחנית ולא בגלל העובר ושב בחשבונם של האזרחים.
אבוי לנו אם אנחנו כנצר לניצולים נקבל תירוצים וסיבות למה זה התפתח ולא נקבל את העובדה שמדובר בחיות אדם שטופות מוח וסדיסטיות(ספציפית מדבר על המנהיגים ומקבלי ההחלטות).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
23028 הודעות, 85 מדרגים, 133 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:37   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. דוקא מאד חשוב להבין שזה יכול לקרות עם כל עם והתהליך שמוביל לזה קצר וקשור בעיקר בקונפורמיזם. חשוב כדי שלא יקרה  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
שוב.


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סטטיסטיקאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.10
37922 הודעות, 214 מדרגים, 408 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    23:39   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. אתה לומד ממאות או אלפי אנשים על כלל האומה?  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
האומה הגרמנית היתה צריכה כולה להתמרד נגד רצח העם הברברי הזה והכח של ההמונים היה מפורר את הצבא הגרמני מבפנים ומפריע לו פיסית בדרכו לחזית,
קח לדוגמא את ישראל שנכנסה ללבנון בקוצנזוס מלא לצורך הגנה עצמית ברורה אבל ברגע שארגון ארבע אימהות הפיץ את רעיונותיו בציבור כבר לא היה לצבא כח להישאר בלבנון.
(אמנם זה התרחש במשך 20 שנה ולא כמו שם במשך שנתיים, אבל זה כיבוש הגנתי בניגוד לכיבוש אימפרייליסטי עם מנגנוני רצח אדירים)

האחריות היא על האומה הגרמנית בכללותה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
99193 הודעות, 239 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:32   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ברוך הבא לפורום, מכל הטקסט - דווקא המשפט הזה הקפיץ אותך? מודה שקצת מפתיעה אותי שתיקת הפורום נוכח משפט אחר  
בתגובה להודעה מספר 7
 

עכשיו באמת אין לכם ברירה, חייבים לקרוא הכל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דויד הכי טוב
חבר מתאריך 14.4.20
84 הודעות
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:36   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. לי אישית זה היה הטריגר.  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
אפשר לדעת איזה שורה הקפיץ אותך?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אסטריקס ושות' לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
11051 הודעות, 107 מדרגים, 209 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    22:25   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. מן הסתם האחרונה  
בתגובה להודעה מספר 17
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
99193 הודעות, 239 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    04:48   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. :)  
בתגובה להודעה מספר 22
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מישמיש
חבר מתאריך 10.11.09
2096 הודעות
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    10:53   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. הוא כתב בפירוש שגרינג שנא יהודים כנראה מתוך מניע אישי ולאו דווקא אמונה בתורת הגזע  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
לפי מה שכתוב כנראה שגרינג הרגיש מושפל בילדותו כי המשפחה שלו הייתה בת חסות של איזה רופא יהודי שניהל רומן עם אמא שלו.
אפשר באותה מידה גם להגיד שכיוון שנראה שהיה גם פסיכופת - אולי מצא לו פשוט דרך למימוש הרצחנות שלו בצורה "חוקית", יהודים מותר לרצוח אז אאמץ את מה שיאפשר לי לעשות את זה בלי להיענש.
תכל'ס, לגביו - מבחינתנו זה לא משנה מה הסיבות לפשע הזה, משנה מבחן התוצאה. לחוקרי הנפש האנושית - משנה גם משנה, לפעמים ע"י הבנת מנגנון הרוע אפשר למנוע את הפשע הבא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
23028 הודעות, 85 מדרגים, 133 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:10   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הפרשן הצבאי של הניו יורק טיימז מנבא ב 1938 שהיטלר לא רוצה מלחמה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
23028 הודעות, 85 מדרגים, 133 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:12   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. נאומי השלום של היטלר:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
נאומי השלום של היטלר:

אריסטו אמר שיש להתעלם מהכזב של המראה החיצוני של הדברים ולהצליח להתבונן בכל דבר אל תוך טבעו האמיתי. ראו המסמך המצורף לענין טכניקות הכזב של היטלר.יש לבחון דברים לעומק כפי שהם באמת. ....
מדובר על הנאום של היטלר ברייכסטג ב 21/5/1935
באותה תקופה היה היטלר זקוק לזמן כדי לבנות צבא אדיר שישמש מקור העוצמה למעשי התוקפנות במדיניות החוץ בשנים 38-9 ואח"כ הכח המכריע במלחמה שתפרוץ,
כך הוא קיווה...
בינתיים ,כיוון שטבעו היה ידוע לעולם מספרו מיין קאמפ ומעשרות נאומים מתלהמים ומטורפים והיה ברור לכל שהלוגיקה של הנציונלסוציאליזם מוליכה למלחמה גדולה ,והוא פחד שאנגליה וצרפת יקדימו תרופה למכה הוא היה צריך להרדים בשמירה את אנגליה וצרפת ונאום הכזב הזה היה אבן הפינה במדיניות ההונאה.
היטלר התבטא ב 1933 שאילו ידע שיגיע לשילטון, לא היה כותב במיין קאמפ פרוגרמה כל כך ברורה ושקופה , אלא מערפל את דבריו.
ציטוט מתוך שירר בנושא:
"
בערב ה 21 במאי 1935 נשא נאום שלום חדש ברייכסטג- אולי הנאום הנמלץ , בודאי אחד הנאומים הפקחיים והכוזבים ביותר ,
ששמעתי ברייכסטג מעודי , אף שהאזנתי לכולם.היטלר היה שרוי במצב רוח נינוח ושפע לא רק רוח של ביטחון אלא גם - להפתעת שומעיו - רוח של סובלנות ופיוסים.למרבה האירוניה באותו יוםהוציא היטלר את החוק הסודי להגנת הרייך שבמסגרתו התנהג תהליך החימוש מחדש ובנית צבא למלחמה ...לא היתה שום מרירות או קריאת תגר בדבריו לאומות שגינו את הפרת הסעיפים הצבאיים של וארסאי. במקום זה השמיע הבטחות כי אין הוא מבקש אלא שלום והבנה, המבוססים על צדק לכל.הוא דחה את עצם רעיון המלחמה. המלחמה היא חסרת שחר, חסרת תועלת ומעשה זוועה."הדם שנשפך ביבשת אירופה במרוצת 300 השנים האחרונות אינו עומד בשום יחס לתוצאות הלאומיות של הארועים.בסופו של דבר צרפת נשארה צרפת, גרמניהגרמניה , פולין פולין,ואיטליה איטליה.האנוכיות השולשלתית, היצרים הפוליטיים והעיוורון הפטריוטי לא השיגו בתמורות המדיניות המרחיקות לכת לכאורה ע"י שפיכת נהרי דמים, מבחינת ההרגשה הלאומית , אלא הישג לאומי זעיר ביותר. הוא לא שינה מיסודואת אופים של העמים.אילו היו מדינות אלו מקדישות חלק זעיר מקורבנותיהן למטרות נבונות יותר היתה בודאי ההצלחה גדולה ובת קיימא יותר..
גרמניה , הכריז היטלר, אינה מעלה כלל על דעתה לכבוש עמים אחרים."תורת הגזע שלנו רואה בכל מלחמה כיבוש ושליטה בעם נוכרי דבר המביא במוקדם או במאוחר לתמורות ומחליש את המנצח מבחינה פנימית ולבסוף מביא לתבוסתו. מאחר שאין עוד שטחים ריקים באירופה , כל ניצחון יכול לכל היותר להסתיים בגידול כמותי של מספר התושבים של אחת הארצות.אולם אם האומות מייחסות חשיבות כה רבה לכך, יכולות הן להשיג זאת בלי דמעות בדרך פשוטה וטיבעית יותר - ע"י מדיניות סוציאלית בריאה , על ידי הגדלת נכונות האומה להביא ילדים לעולם.דרמניה הנציונל סוציאליסטית רוצה בשלום בגלל אמונותיה היסודיות. היא רוצה בשלום גם הודות להכרה בעובדה הפשוטה והפרימיטיבית ששום מלחמה אינה עשויה לשנות באופן יסודי את מצוקות אירופה. התוצאה העיקרית של כל מלחמה היא השמדת הדור הצעיר של האומה גרמניה זקוקה לשלום ורוצה בשלום."הוא הוסיף לחזור על הנקודה הזאת.לבסוף העלה 13 נקודות ספיציפיות לשמירת השלום , שנראו נפלאות כל כך, שיצרו רושם עמוק וחיובי לא רק בגרמניה אלא באירופה כולה.
הוא הקדים להן דברי תזכורת."גרמניה הכירה חגיגית ונתנה ערובה לגבולות צרפת כפי שנקבעו אחרי משאל העם של חבל הסאאר, בזה ויתרנו סופית על כל תביעה לגבי אלזס ולוריין, חבל ארץ שלמענהונלחמנו בשתי מלחמות גדולות.בלי להביא בחשבון את העבר כרתה גרמניה ברית אי התקפה עם פולין. אנו נקיים אותה בנאמנות ובלי תנאים.אנו מכירים בפולין כמולדת של עם גדול ובעל הכרה לאומית."אשר לאוסטריה :"גרמניה אינה מתכוונת ואינה שואפת להתערב בענינים הפנימיים של אוסטריה , לספח את אוסטריה , או לבצע אנשלוס."13 הסעיפים של היטלר היו מקיפים למדי.גרמניה לא תוכל לחזור לג'אנווה כל זמן שחבר הלאומים לא ניער חוצנו מווארסאי.לכשיעשה הדבר הזה ויוכר השיוויון המלא של כל העמים, רמז , גרמניה תחזור ותצטרף לחבר.גרמניה מכל מקום תכבד ללא תנאים את הסעיפים הצבאיים של חוזה ורסאי , לךרבות הסעיפים הטריטוריאליים.במיוחד היא תשמור ותקיים את ההתחיבויות הנובעות מחוזה לוקראנו.
היטלר גם התחייב בשם גרמניה לשמור על פירוזו של חבל הריין.אף כי הוא מוכן בכל זמן לרחת חלק במערכהה על ביטחון קולקטיבי , מעגדיפה גרמניה הסכמים דו צדדים, והיא מוכנה לכרות בריתות אי התקפה עם המדינות השכנות.היא גם מוכנה להסכים להצעות הבריטיות צרפתיות ולהחליף את חוזה לוקראנו בהסכם אוירי.אשר לפירוק הנשק, היה מוכן היטלר להצעה הקיצונית ביותר."הממשלה הגרמנית מוכנה להסכים לכל הגבלה אשר תביא לחיסול כל הנשק הכבדים ביותר , במייחוד אלו שנועדו להתקפה , כגון תותחים כבדים ביותר וטנקים כבדים.גרמניה מצהירה כי היא מוכנה להסכים לכל הגבלה שהיא על גודל התותחים , אוניות הקרב , סיירות וספינות טורפדו.בצורה דומה מוכנה גרמניה להסכים להגבלות על נפח הצוללות או לחיסלן המלא.למרבה האבסורד בדיוק ביום נאום זה הוציא היטלר את החוק הסודי להגנת הרייך, צעד חשוב בהכנות החשאיות למלחמה מעשה ידיו ( !!! ) בהקשר זה הציע היטלר פיתוי מיוחד לביטניה הגדולההוא היה מוכן להגביל את הצי הגרמני החדש ל 35 אחוז מן הכוחות הימיים הבריטים. אכן , הוסיף, דבר זה ישאיר את גרמניה ב 15 אחוז למעטה מהנפח הימי הצרפתי .על טענות שהועלו בחו"ל , כי זו תהיה רק התחלה של דרישות גרמניות , ענה היטלר, "לגבי גרמניה זוהי דרישה סופית ומחייבת".
שעה קלה אחרי עשר בערב הגיע היטלר לסיכום:" מי שיבעיר לפיד מלחמה באירופה אינו מבקש אלא תוהו ובוהו.אנו מכל מקום חיים באמונה איתנה , כי בימינו תתגשם לא ירידתו של המערב אלא התחדשותו.אנו גאים על כך, שגרמניה עשויה לתרום תרומה בת אלמות למפעל גדול זה , וזוהי אמונתנו הבלתי מעורערת.
היו אלו דברים ממותקים של שלום , תבונה ופיוס ובדמוקרטיות המערביות של אירופה , מקום שם ערגו העמים והממשלות לשלום עד כדי ייאוש , וחיפשו יסוד לכך ואף קלוש , הדברים נישתו בצמאה.העיתון רב ההשפעה , הטיימס של לונדון, קידם אותם בשימחה כמעט היסטרית. "הנאום הוא הגיוני ,ישר ומקיף. שום אדם שיקראנו בדעה בלתי משוחדת לא יפקפק ,כי הנקודות שהעלה הר היטלר עשויות להוות בסיס הוגן להסדר מלא עם גרמניה- עם גרמניה חופשית, חזקה,שווה במקום גרמניה מובסת שניכפה עליה השלום לפני 16 שנים.יש לקוות כי הנאום יתקבל בכל מקום כביטוי כן ושקול , המתכוון בדיוק למה שהוא אומר.
"כתב עת גדול זה , אחת מגאוות העיתונות האנגלית , עתיד למלא , בדומה לממשלת צמברלין תפקיד מפוקפק בפיוס הרה השואה שפייסו הבריטים את היטלר. אך בעיני , לפחות, יש לו אפילו פחות צידוק מאשר לממשלה , שכן כתבו בברלין , נורמן באבט , ששימש כתבו עד שגורש ב 16 לאוגוסט 1937, היה מקור אינפורמציה על מעשיו וכוונותיו של היטלר , שהיה מאלף יותר מכל מקורות האינפורמציה של כתבים זרים או דיפלומטיים זרים, לרבות בריטיים. אף על פי שהרבה ממה שכתב לטיימס מברלין באותם ימים לא פורסם כפי שקבל לעיתים קרובות בפני וכפי שאושר לימים , בודאי קראו עורכי הטיימס את כל מברקיו ועל כן היו יכוליםלדעת מה מתרחש באמת בגרמניה הנאצית ומה נבובות הן הבטחותיו המפוצצות של היטלר..
אני עושה ככל יכולתי לילה אחרי לילה , להרחיק מן העיתון כל דבר העלול לפגוע ברגישותם של הגרמנים. כתב גפרי דאוסון , עורך הטיימס ב 23/5/37
לכתבו בג'נווה ה.ג. דניאלס..איני ניכול לזכור דבר שנדפס מזה חודשים רבים אשר יכלו לראות בו משום פרשנות לא הוגנת..
------ ----------
וציטוט מעוד נאום שלום של היטלר ממאי 1933 :
"
"נאום השלום" של היטלר (מאי 1933): "מטרת המהפכה הגרמנית היא להשיג מחדש ממשל יציב וסמכותי, שייהנה מאמון העולם, מה שיאפשר את שובו של עמנו לקהיליית המדינות. בדבריי כגרמני נציונל סוציאליסט, אני מכריז בשם הממשלה הלאומית כי אנו החיים בגרמניה מלאי הבנה לרגשות ולדעות ולתביעות הצודקות של העמים האחרים. הדור הנוכחי של גרמניההחדשה, שסבל עוני רעב ומצוקה, סבל נורא מן הטירוף של זמננו מכדי שיוכל לכרות חוזים עם אחרים על בסיס כזה. אהבתנו האין סופית והנאמנות למסורתנו הלאומית גורמים לנו לכבד את הדרישות הלאומיות של אחרים ולרצות מעומק ליבנו לחיות עימהם בשלווה ובידידות...מוטב היה לו לעולם, שחוזה ורסאי היה מביא בחשבון את הקשיים השונים של גרמניה, שהרי מטרתו של חוזה צודק הוא לא לפתוח פצעים ישנים, אלא לרפא אותם. חוזה שלום מקיף לבעיותיה של אירופה באותו זמן היה מהווה הסדר לגבי המזרח, שבו היו מיושבות תביעותיה ההגיוניות של פולין עם זכויותיה הטבעיות של גרמניה. חוזה ורסאי לא יצר פתרון שכזה. ובכל זאת, שום ממשלה גרמנית לא תבטל את חוזה ורסאי עד שיוחלף בהסכם טוב יותר. על הכל להכיר בתוקפו המשפטי של החוזה".
"


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
23028 הודעות, 85 מדרגים, 133 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:13   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. החלטת מועדון הויכוחים של אוקספורד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
החלטת מועדון הויכוחים של אוקספורד

Oxford Oath
From Wikipedia, the free encyclopedia

The Oxford Union
The Oxford Oath, or Oxford Pledge, is the name commonly given to a resolution carried by students of the Oxford Union that "this House will in no circumstances fight for its King and Country". It was passed by 275 votes to 153 at the King and Country debate on 9 February 1933. It is one of the most widely reported and discussed debates conducted at the Oxford Union.

https://en.wikipedia.org/wiki/The_King_and_Country_debate

------- ---------
-----------------


http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/395/032.html
"אם יהיה צורך להביס את האיראנים, זה יהיה בגללכם"
זה לא אותו דבר. שום דבר לא אותו דבר. אבל האם צדק פרופ' צימרן? האם גילויי פייסנות יכולים להוביל למלחמה? ובכן, בספרו של ר.ו. ג'ונס, "מלחמה סודית ביותר" על המודיעין הבריטי בימי המלחמה, מסופר על מכתב ששלח אריך פון ריכטהופן, קצין לשעבר בוורמאכט, ששירת במטה הכללי הגרמני בזמן קבלת החלטת אוקספורד.

המכתב פורסם ב-4 במאי 1965 ב"דיילי טלגרף": "אני יכול להבטיחכם, מידיעתי האישית, ששום גורם אחר לא השפיע על היטלר ועל הדרך שבה בחר, יותר מאשר אותו'סירוב להילחם למען המלך והמדינה', מפני שההחלטה התקבלה בקרב מה שנחשב כאליטה האינטלקטואלית של ארצכם". מוסוליני חשב ש"ההחלטה היא הוכחה לכך שבריטניה חלושה, רכרוכית, כמו אישה זקנה".

החוצפה של עוז ושות' הרבה יותר גדולה. הם הציגו אולטימטום לראש הממשלה. מדובר בתקדים שאפילו האידיוטים השימושיים של אוקספורד לא חשבו עליו.

שלושה שבועות לאחר אותה הצבעה הועלתה הצעה לבטל את ההחלטה. שוב התכנסו הסטודנטים, והפעם התברר שהרוב שאישר את ההצעה המקורית הפך להרבה יותר גדול: 750 תומכים מול 138 מתנגדים. מוסוליני והיטלר היו שבעי רצון. המערב, הם חשבו, הוא לא יותר מקורי עכביש. אם היה נדמה למישהו שהחלטת אוקספורד שיקפה את עמדת הסטודנטים, הרי שהעניין עמד
למבחן מעשי. בספטמבר 1939 קרא משרד המלחמה לסטודנטים של אוקספורד להתגייס בהתנדבות. 2,632 מתוך 3,000 נענו לקריאה והתגייסו. הדיקטטורים טעו. אבל המלחמה פרצה.


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.8.11
23028 הודעות, 85 מדרגים, 133 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:14   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מכתב מקלוי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מכתב מקלוי:

ב 9 באוגוסט 1944 , בעקבות הצטברות האינפורמציות על טיבו האמיתי של מחנה אוושוויץ, הראיות הכלולות בדו"ח ורבה ורצל, שני היהודים שברחו במרץ מאוושוייץ) וכן ראיות שהחלו להגיע על מבצע גירוש יהודי הונגריה לאוושוויץ שהחל עוד באפריל,
הוחלט בקונגרס היהודי העולמי סניף ניו יורק על פניה נוספת למשרד ההגנה בוושינגטון.
ב 9/8/44 שלח ליאו קובוביצקי לתת שר ההגנה מקלוי בקשה רשמית להפציץ את מסילות הברזל ותאי הגזים.לבקשה צורפה קריאה להפצצה שהשמיע ארנסט פרישר, חבר הממשלה הצכית הגולה.
)את התשובה מיום 14/8/44
ניסחו הפקידים במשרדו של מקלוי וגרהארד , המנהל האדמיניסטרטיבי של משרדו של מקלוי, אישר אותה .
להלן נוסח המכתב :
"
מר קובוביצקי היקר,
תשובתי מתייחסת למכתבך מיום 9/8/44 שבו אתה מבקש לשקול את הצעתו של מר ארנסט פרישר להפציץ מתקנים מסוימים וצמתי מסילות ברזל.
הוועד לפליטי מלחמה פנה אל משרד המלחמה וביקש לדון בשאלה האם ההצעה הזאת מעשית.
לאחר בדיקה התברר שפעולה כזאת יכולה להתבצע רק ע"י הקצאת כח אבטחה אוירי ניכר שהוא חיוני להצלחת כוחותינו העסוקים עתה בפעולות בעלות חשיבות מכרעת במקומות אחרים, ומכל מקום, יעילותה של פעולה כזאת מפוקפקת כל כך עד שאינה מצדיקה את השימוש במשאבנו.דעת רבים היא שמאמץ כזה , אפילו הוא בר ביצוע , עלול לעורר את הגרמנים לפעולות נקם נוספות.
משרד המלחמה מעריך את המניעים ההומניטריים שהביאו לידי הצעת הפעולה , אבל בשל הסיבות המפורטות לעיל איננו סבורים שאפשר או ראוי לבצע אותה , על כל פנים, לא בזמן הזה."
בהוקרה
ג`ון ג` מקלוי.

מיותר לציין כי מדובר בשרשרת תירוצים גסים.
מבחינה טכנית הפצצת אוושוויץ משדות תעופה באיטליה ניתנה היתה לביצוע בקלות, עליונות אוירית כבר היתה ומטרות תעשיתיות באזור בו נמצא מחנה אוושוויץ כבר הופצצו באותה תקופה ע"י חיל האויר האמריקני ,
כח אוירי הוקצא למטרות לא צבאיות באותה תקופה ,עת המפציצים נשלחו ליתן סיוע אוירי הומניטרי למרד הפולני ,ביזבוז משאבים מבחינת תוכנית ההפצצות,
בסופו של דבר מדובר בתירוצים, סדרי עדיפויות זה ענין של רצון ולא יכולת.
בין 14/8/44 לבין תחילת נובמבר ,מועד הפסקת פעולת תאי הגזים במחנה אוושוויץ
הושמדו בו 200,000 יהודים נוספים.


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
31582 הודעות, 135 מדרגים, 263 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    21:43   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מרתק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
39313 הודעות, 137 מדרגים, 238 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    22:08   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. מיקלו, תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 

אז כל האסון הנורא החל מאותו יהודי שניהל רומן עם אמו של גרינג ימשו״ז, ששנים משפחתו של גרינג היו תחת חסותו של הרופא היהודי?

מחריד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ממוקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.12.15
6517 הודעות, 179 מדרגים, 354 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    23:02   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. פרט מעניין על גרינג  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זה דווקא אחיו אלברט. אלברט תעב את המשטר הנאצי ובז לו. הוא פעל להצלת יהודים, וככל הנראה הציל מאות מהם. באחד המקרים ראה זקנות יהודיות שמקרצפות כביש בהוראת אנשי SS. הוא הצטרף אליהן, וכשאנשי ה SS הבינו במי מדובר שיחררו אותו ואת הזקנות. הוא מת עני וחסר כל.
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
99193 הודעות, 239 מדרגים, 382 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    23:23   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. ת.9  
בתגובה להודעה מספר 23
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ממוקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.12.15
6517 הודעות, 179 מדרגים, 354 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    23:45   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. צודק  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
נדחף כל כך הרבה מלל באמצע שפספסתי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבי_85 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.12.13
39313 הודעות, 137 מדרגים, 238 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    00:10   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אחיו של גרינג? וואוו איזה הבדל תהומי  
בתגובה להודעה מספר 23
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
30178 הודעות, 282 מדרגים, 564 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי כ''ח בניסן תש''פ    23:08   22.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מרתק!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Dalev לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.08
12869 הודעות, 44 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    01:40   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. עוד דבר על האיש הנאלח הזה יש''ו - הוא נהג למרוח לק לציפורניים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תחשבו איזה פסיכי מורח לעצמו לק על הציפורניים....
מדהים איך חבורה של דפקטים השתלטו על האומה הכי תרבותית ביבשת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ציבי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.10.03
2513 הודעות, 31 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    02:29   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הרמן גרינג הציל גם אחיו של דודה של רעייתי. ברנהרד ואליש.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וילהלם וליש היהודי היה מכונאי מטוסים בטייסת של הרמן גרינג. הוא היה מכונאי אומן והתגייס לצבא הגרמני למרות שהיה אוסטרי. התנאים המקצועיים בח"א הגרמני קסמו לו יותר מאשר בזה האוסטרי. לאחר המלחמה הוא חזר לאוסטריה והקים מוסך גדול לכלי רכב. בשנת 1938, כאשר הנאצים נכנסו לאוסטריה הוא ובנו ברנהרד נעצרו ונשלחו למעצר. הם הגיעו עד דכאו. באיזה דרך שאיני יודע עליה הרמן גרינג קיבל הודעה שחברו לטייסת ובנו נעצרו. הוא הורה לשחררם והשליח שהביא את פקודת השחרור הודיע לאב שעליו לעזוב את גרמניה תוך 24 שעות(אוסטריה באותו זמן הייתה חבל ארץ בתוך גרמניה)האב והבן נסעו מיד לתחנת הרכבת במינכן ועלו על הרכבת הראשונה שיצאה אל מחוץ לגבולות גרמניה. הרכבת הגיעה לשבדיה. השניים השתקעו בשבדיה, הצליחו להוציא גם את האם. הבן הקטן בובי (דודה של רעייתי) הצליח בעזרת תעשיין אוסטרי עשיר, נאצי מושבע, שגם שירת באותה טייסת, לצאת מאוסטריה והגיע לארץ ישראל.


ציבי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שומרוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.08
14554 הודעות, 170 מדרגים, 324 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    08:34   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. וואו  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  


איזה טוב השם !!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
F35_F16 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.20
762 הודעות, 15 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    03:02   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. מרתק כמו תמיד. תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
goproei לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.15
10413 הודעות, 111 מדרגים, 222 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    08:27   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. הוא קרוי הרמן על שם ד''ר הרמן אפשטיין, רופא יהודי שהיה חבר משפחה וכעבור זמן המאהב של אימו.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בלה באלין היא האישה שהגישה לו עזרה ראשונה ופינתה אותו למרפאה באותו ניסיון פוטש כושל. היטלר נפצע בכתף.
הוא גמל להם ב1942 ועזר להם להימלט לשוויץ. גרינג הפך אחרי הפציעה למכור למורפיום, ניסה להתאבד ואשתו אשפזה אותו בבית חולים לחולי נפש חודשיים. הוא היה מכור לסמים. תוכנית מאוד מומלצת היא נאצים על סמים. מעניין מאוד. כל העניין של כדורי pervitin.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SerahKastel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4793 הודעות, 45 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    08:55   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. מאמר דעה אפולוגטי מבית מדרשה של חנה ארנדט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל מידע שיש פה מתמזער אל מול האג'נדה המוטה שמופיעה כאן במסווה של מידע שלא לומר סקופ (אג'נדה שלא עומדת במבחן המציאות ההסטורי)

דעות ותיאוריות לא אמורות לבוא במקום עובדות ומידע ובטח שלא במסווה של סקופ חדשותי.

לא פחות מטריד, כמה מעוברי האורח שנחשפים לנ"ל לא יודעים ולא מודעים לעובדות ולהבדל בינן לבין תאוריות.
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בר עם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.09
2015 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי כ''ט בניסן תש''פ    09:42   23.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. יהודים רבים שירתו בצבא הקיסר בזמן מלחמת העולם הראשונה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הם ראו עצמם פטריוטים גרמנים
עד שהמציאות טפחה על פניהם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות