גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #624164 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 624164        
Howlowcanugo
חבר מתאריך 24.10.14
8970 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    08:23   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

בזמן שאנחנו מדברים על מספר השרים – בכנסת משנים את המשטר בישראל  

 
  
בשעות אלו מקדמים בכנסת שורה של הצעות חוק שישנו את סדרי הממשל. החל מהחלשת הפיקוח על הממשלה, סירוס עבודת השרים ועד לקביעת תאריך תפוגה מוקדם לכנסת ה-23. וכל זאת במהירות מסוכנת ולטובת אינטרסים אישיים


בשעות אלה משתנה שיטת המשטר בישראל. ח"כים מהקואליציה העתידית פועלים במהירות שלא נצפתה במסדרונות הכנסת החל מהבוקר (ראשון) ואל תוך הלילה, כדי להעביר את הצעת חוק "ממשלת חילופים" לתיקון המבנה החוקתי של המדינה.

ההצעה הוגשה מתוך כוונה לשרת אינטרסים אישיים, בחלקם באופן רטרואקטיבי, ספק אם חוקי, כאשר השינויים מרחיקי הלכת מתבצעים בחופזה חסרת תקדים. ההצעה מחלישה לא רק את הכנסת – אלא גם את הממשלה.

כמה מהשינויים המוצעים: אורך חיי הכנסת יתקצר מארבע שנים לשלוש, כוחם החשוב של ח"כים מהקואליציה יתנדף, ראש הממשלה יוכל להתמנות לשר תחת כתבי אישום, חברי כנסת שלא בחרתם יהפכו פתאום לנבחרי ציבור. האם בעתיד נוכל להחזיר את הגלגל אחורה? לפי ההצעה, כדי לשנות את חוק "ביבי-גנץ" יידרש רוב שכמעט בלתי אפשרי להשיג.

תהליך חקיקה פגום

הצעת החוק הוגשה ביום חמישי שעבר ביוזמת ח"כ איתן גינזבורג מכחול לבן. לפי תקנון הכנסת, לאחר שמוגשת הצעת חוק פרטית היא יושבת על שולחן הכנסת לפחות 45 יום עד שניתן להעלות אותה לקריאה טרומית. בזמן הזה יכולים חברי הכנסת לבחון את החוק ולגבש עליו עמדה טרם הוא מגיע להצבעה בקריאה הטרומית.

ניתן לעקוף את התהליך, כפי שעשו הפעם: מיד לאחר שהונחה על שולחן הכנסת הוגשה בקשה לפטור מכך את התהליך. הצעת החוק עלתה עוד באותו היום לקריאה טרומית – ועברה. 

מאחר שאין ועדה שתדון בהצעה, נדרשה הכנסת להקים ועדה מיוחדת. גם הוועדה הזו הוקמה עוד באותו היום, בראשות ח"כ איתן גינזבורג (חוסן לישראל). הדיון התחיל מ-9 בבוקר (ראשון) ונמשך עד שעות הלילה בוועדה כדי להעביר את ההצעה בקריאה טרומית. התהליך החפוז בו היא מקודמת מעלה שורה של תמרורי אזהרה. 

ריבוי שרים: סירוס כוחם של ח"כים מהקואליציה

אחד השינויים שהצעת החוק מבקשת ליישם הוא קיצור את תקופת הכנסת ה-23 לשלוש שנים בלבד מיום כינון הממשלה. כשבחוק יסוד הכנסת אורך חיי הכנסת עומד על ארבע שנים. למה? כי זה מתאים להסכם הרוטציה בהרכבת הקואליציה בין ראשי הממשלה בנימין נתניהו לבני גנץ.

הנושא הבא שדורש תיקוני חקיקה משמעותיים הוא ריבוי השרים. גם אם נניח את הסרבול והעניין התקציבי בצד – כמות שרים מנופחת פוגעת בעבודת הכנסת. שרים וסגני שרים לא רשאים להיות חברים בוועדות, המשמעות היא שבכנסת צפויים לשבת חברי האופוזיציה בלבד וכמה "רובוטים קואליציוניים", שככל הנראה לא ישבו בוועדות, לא יאזינו לדעות שונות או יגבשו עמדה. תפקידם יהיה להתרוצץ בין ועדה לוועדה ולהצביע כפי שיורו להם בממשלה מבלי שילמדו את הנושא. 

חברי כנסת מהקואליציה שאינם יושבים בממשלה, הינם דמויות מפתח משמעותיות ביותר לקידום חקיקה. בשונה מחברי אופוזיציה, הם יכולים להשיג רוב בהצבעה, ושלא כמו חברי ממשלה, הם יכולים, גם אם לא תמיד עושים זאת, לפעול באופן עצמאי, ללחוץ על חברי מפלגתם ולבלום מהלכים אנטי דמוקרטיים. כך למשל, בכנסת ה-20 בני בגין מהליכוד יחד עם חלק מחברי הכנסת מסיעת כולנו התנגדו לשורת חוקים, ביניהם "חוק ההמלצות".

הנורבגי המדלג = שינוי תוצאות הבחירות

חלק מהפתרון לכך הוא חוק נורבגי, לפיו שרים יוכלו להתפטר מהכנסת והבאים בתור אחריהם ברשימה יוכל להיכנס. אבל לאחר פירוק מפלגות לשברירים כל התפטרות של שר עשויה להכניס אחריו ח"כ שלא בהכרח ממפלגתו. על כך מצאו בכחול לבן פתרון יצירתי – "נורבגי מדלג".

החוק נועד לפסוח מעל חברי כנסת מיועדים ברשימה שאינם מהמפלגה של השר המתפטר. כך למשל, אם לדוגמה מרצ התמודדה ביחד עם מפלגת העבודה ברשימה אחת ומפלגת העבודה זוכה למנות שרים, אלו יכולים להתפטר מהכנסת ומי שיכנס במקומם אלו רק חברי העבודה. 

כלומר, מדובר בשינוי תוצאות הבחירות לאחר הבחירות – החוק שנקרא "נורבגי מדלג" – עדיין לא נמצא בחקיקה אך מרחף כל העת ועשוי לעלות שוב בקרוב. 

שינוי חקיקתי שכזה דומה לשינוי תוצאות הבחירות לאחר הבחירות: המפלגות המתמודדות לכנסת מתמודדות ברשימות שאותן הן מפרסמות לציבור. הציבור מסתכל על הרשימה, מגיע לקלפי ומצביע לפי הרשימה הקרובה ביותר להשקפת עולמו. חוק שמבקש לבטל את סדר הרשימה שנבחרה, מתעלם מרצון העם.

כן המפקד: המאזן בין גוש גנץ לגוש נתניהו

ביטול סמכויות רה"מ – בחוק המוצע, ראש הממשלה בממשלת חילופים לא יוכל לפטר שרים שלא הוא מינה. כלומר, בחוק המוצע נתניהו לא יוכל לפטר שרים שמינה גנץ ולהפך. מינויים ופיטורים של שרים הם חלק משמעותו מכוחו, כך שביטול אפשרות זו עלול למנוע פיקוח אפקטיבי שלו על תפקודם.

גם אחריות השרים עשויה להיפגע בעקבות הצעת החוק. כך נכתב: "תקבע הממשלה מנגנון הצבעה שלפיו כוח ההצבעה של כלל השרים בעלי הזיקה לראש הממשלה יהיה זהה לכוח ההצבעה של כלל השרים בעלי הזיקה לראש הממשלה החלופי". המשמעות היא שבממשלה מאזן לעומתי שבו מספר האצבעות שווה וידוע מראש.

"השיקול הפוליטי של יצירת 'מאזן אימה' בין שני הגושים הפוליטיים המרכיבים את הממשלה על מנת שלא יפרו את התחייבויותיהם זה כלפי זה, גבר על האינטרס הציבורי", טוענים במכון הישראלי לדמוקרטיה.

שרים יושבים בממשלה כדי לקבל החלטות כאנשים חושבים. יצירת מנגנון "שיאזן בין עמדות הצדדים" מבטל את הרצון החופשי של השרים, שיקבלו החלטות רק על פי מה שראש ה"גוש" שלהם אמר להם, כדי למנוע יתרון לגוש המקביל בקואליציה, ולא על בסיס המחשבה החופשית כפי שהיינו מצפים. זהו מהלך שיחזק את כוחם של גנץ ונתניהו ויחליש את השרים בממשלה.

הנדל והאוזר מחוקקים לעצמם מפלט מהסנקציות

בנוסף, מתוך כוונה לחזק את המבנה המפלגתי ולמנוע פיצולים, ישנן כמה סנקציות בחוק על חברי כנסת שמבקשים להתפלג ממפלגתם. מי שחותרים לכך הם יועז הנדל וצביקה האוזר שהתפלגו ממפלגת תלם בראשות בוגי יעלון וכעת מבקשים לבטל, באופן רטרואקטיבי, את הסנקציה המוטלת עליהם בחוק – רק להם ובאופן זמני.

מדובר בסנקציה שמונעת מח"כים להתפלג בשנתיים הראשונות של הכנסת. בטווח הקצר הרווח של האוזר והנדל עומד על כ-3 מיליון שקלים לשנה. בטווח הרחוק המשמעויות מרחיקות לכת: ביטול הסנקציות יעודד ח"כים להתפלג ממפלגתם, ולא רק שהם לא נקנסו, אלא גם יקבלו צ'ופר. האוזר והנדל יקבלו בבחירות הבאות יותר מ-4 מיליון שקלים לקמפיין. נזכיר שמדובר בחוק שיחול רטרואקטיבית כדי לשרת צורך אישי.

כדי שנתניהו יוכל לשמש שר – עוקפים את בג"ץ 

המכון הישראלי לדמוקרטיה מצביע על עוד שורת בעיות בחוקים. כך למשל, המצאת תפקיד ראש הממשלה החלופי, שעוקפת את פסיקת בג"ץ כדי לאפשר לנתניהו לשמש כשר בזמן שהוא עומד למשפט.

לפי פסיקת דרעי פנחסי של בג"ץ, שר שהוגש נגדו כתב אישום חייב להתפטר כל עוד שאלת רה"מ נשארה פתוחה, לפחות בכל הנוגע לתפקיד הרכבת הממשלה. כשנתניהו יסיים את כהונתו לאחר שנה וחצי, הוא יהיה עשוי להתמנות לשר ולפיכך להתפטר.

כדי לפתור זאת המציאו את תפקיד "ראש ממשלה החלופי", תפקיד שלא היה קיים קודם לכן. לטענת גורמים רבים, בינהם גם המכון הישראלי לדמוקרטיה, החוק יאפשר לנתניהו להמשיך לכהן בתפקיד מקביל לראש הממשלה, מבלי להיות שר ומבלי שיהיה חייב להתפטר. על כל פנים, מדובר, גם פה בחקיקה פרסונאלית וגם רטרואקטיבית, מאחר והמשפט של נתניהו, בשלושה כתבי אישום, היא עובדה מוגמרת.

למה לנתניהו אין ממלא מקום?

אי אמון בהצבעות אי אמון

לפי החקיקה המוצעת מוצע לעקר מתוכן את מוסד אי האמון בממשלה. "החליטה הכנסת להביע אי אמון בממשלת חילופים ולהביע אמון בממשלה אחרת ", לשון החוק, "ראש הממשלה וראש הממשלה החלופי בממשלת החילופים שבה הובע אי האמון לא יהיו רשאים לעמוד בראשות הממשלה האחרת". כלומר, אם יפילו ממשלה בראשות נתניהו או גנץ, האדם השני לא יוכל לעמוד בראש אותה הממשלה.

כל חבילת החקיקה עליה חתום איתן גינזבורג יחד עם מיקי מכלוף זוהר, אבי ניסנקורן, יעקב אשר, יואב בן צור, איציק שמולי, אורלי לוי אבקסיס וצבי האוזר, משוריינת ברוב של 75 חברי כנסת. אם ירצו בכנסת לבטל את תיקוני החוק המסורבלים, חסרי התקדים, יהיה זה כמעט בלתי אפשרי, כיוון שכדי לעשות זאת נדרשים 75 חברי כנסת. כלומר, החתומים יצרו "רוב מלאכותי" כדי לשנות חקיקה פרסונאלית שנועדה לשרת צורך רגעי.

אזמ"ע (איך זה משפיע עליך?): ממש עכשיו משנים את שיטת המשטר בישראל, בחסות מגיפת הקורונה ובמהלך נחפז ופזיז. החקיקה מחלישה את הכנסת, לא רק את האופוזיציה אלא גם את חברי הקואליציה שבתוכה. היא מעמיקה את תרבות המשמעת הקואליציונית ומסרסת אפילו את כוחם של השרים.

האם תיקוני החקיקה נחוצים לישראל לטווח הארוך? זה כבר נוגע לדיון עמוק יותר. יכול להיות שבישראל יש מקום ל-36 שרים, יכול להיות שצריך גם לשנות את הדרך בה מצביעים אי אמון ולקצר את חיי הכנסת לשלוש שנים. 

מה שבטוח: החתומים על הצעת החוק הזו מפגינים חוסר כבוד לחוקי מדינת ישראל ומוסדותיה והופכים את המבנה המשטרי לערימת פלסטלינה רכה. זילות שכזו כלפי חוקי המדינה מהווים מדרון חלקלק שיאפשר לכל כנסת שתבחר, מימין או משמאל, להחליט בחקיקה, לעיתים בלתי הפיכה, על סדרי שלטון שנוחים לה.

תוכלו לקרוא על כך עוד בהרחבה, במסמך שכתב הייעוץ המשפטי של הוועדה. 

מעש"י (מה לעשות כדי לתקן?): הרצון והצורך של סיעות כחול לבן והליכוד להקים ממשלה הוא לגיטימי ומובן. אבל ההסדר שלהם חייב להיות מבוסס על כבוד והבנה הדדית ולא בחקיקה שמסכנת את המבנה החוקתי וההסדרים הדמוקרטיים של מדינת ישראל. כדי לתקן את החקיקה יידרש רוב של 75 ח"כים – משימה קשה עד בלתי אפשרית. אף ייתכן שזה לא יעבור את מבחן בג"ץ.

https://shkifut.info/2020/04/gov/              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יש מקום לדאגה גדולה! יומס 27.04.20 08:27 1
     לא מספיק, צריך לנטרל את בג''צ ולהפשיט את אוסף הנפוחים המנותקים מכל נכסיהם SecondOpinion 27.04.20 09:39 27
         וכל זה כדי ששרה לא תצטרך לארוז? משיט הסירה 27.04.20 10:24 28
             כל זה כדי שכולנו לא נצטרך לארוז.... גם אתה (ואכן יש מקום לדאגה רבה מהתלם שנחרש... רק שמי שחורש אותו הוא אתם) הקרנף של סרטר 27.04.20 11:06 29
             אתה משנה את הדעות שלך כל שני וחמישי מה נסגר? golan 27.04.20 11:32 33
  מי זה ''שקיפות''? בנג'ו 27.04.20 08:28 2
     אודות שקוף כפי שרשום באתר Howlowcanugo 27.04.20 08:33 4
         בטח.כמו התנועה לאיכות השלטון בנג'ו 27.04.20 08:34 5
             חחח... כחזיר פושט טלפיו ואומר כשר אני Achilles 27.04.20 08:51 15
             אתם כאלה בכיינים .בנג׳ו אתה יותר חכם מזה. קרלוס 27.04.20 11:24 32
                 התנועה לאיכות השלטון לא עוסקת בעידוד שיח ובהגברת המודעות - בדרישה לפוליטיקה נקיה שמקדשת יושרה וטוהר מידות berale 27.04.20 12:20 36
         מוקם הוקם וממומן מאנשי שמאל ברובו golan 27.04.20 11:36 34
  מטריד מאוד מאוד ביריון 27.04.20 08:31 3
  לא לחלוטין הבנתי Leibniz 27.04.20 08:35 6
     תגובה הזויה Street 27.04.20 11:21 31
  מעניין איפה כל אלה שהזדעקו על חקיקה פרסונלית באר שבעי 27.04.20 08:36 7
     באותו מקום שבו המאמרים שנכתבו ב''שקוף'' נגד ''חוקי נתניהו''.. חלילן מהמלין 27.04.20 08:45 11
  אז מה.... העיקר ביבי ! הלוואי בינוני 27.04.20 08:37 8
  ולתפארת מדינת היהודים elbustani 27.04.20 08:39 9
     אם הוא ישכנע את קבוצות האנטרסים vrs 27.04.20 09:28 25
  לא יעבור בבגצ המקור 27.04.20 08:44 10
  ביי ביי דמוקרטיה גנץ וביבי התאהבו בדיקטטורה יואב 27.04.20 08:47 12
  צריך אחרי שביבי יעלם כבר מהחיים הפוליטים האחר 27.04.20 08:50 13
     נכון, צריך לחוקק שבגץ הם אלו שיקבעו מי יהיה ראש ממשלה ומה יהיו החוקים.. חלילן מהמלין 27.04.20 08:53 17
         וגם מה יהיה מזג האוויר Achilles 27.04.20 08:55 18
             ומי יהיה השופט ומה תהיה התוצאה! חלילן מהמלין 27.04.20 08:57 19
                 מי יהיה השופט הם כבר מחליטים... Achilles 27.04.20 08:58 20
     רוב אזרחי מדינת ישראל חושבים אחרת.. אבל בהחלט יש לדעתך רוב בפילישטין/ גרמניה/ צרפת Kayser Soze 27.04.20 09:01 21
     נכון, רק לגחמות של בג''ץ golan 27.04.20 11:39 35
  החקיקה לא מוגבלת ומחייבת רק את הכנסת הזו, הנוכחית? Dalev 27.04.20 08:50 14
  פתאום ''חקיקה פרסונאלית'' מפריעה.. לא שמענו את הדאגה כשכצול לבן עלו עם חוקי אנטי ביבי.. Kayser Soze 27.04.20 08:51 16
  בתור מצביע לכחול לבן,אני לא הצבעתי לדבר הזה Howlowcanugo 27.04.20 09:02 22
  אחת ממטרותיו של בן גוריון ביצירת חוקי היסוד הייתה הגמישות האפשרית weanker 27.04.20 09:08 23
  מאמ;לק: אז מה עם ניצחתם בבחירות. אנחנו לא נאפשר לכם למשול. אלפקה-מן 27.04.20 09:23 24
  המושחתים האלה אפילו לא התביישו לכנות את חבילת החוקים הפרסונלית שלהם ''חוקי ביבי''. פשוטניק 27.04.20 09:35 26
  חבל שהכותב לא פתח חלון לפני שהתחיל להפציץ עם נפיחותיו 972 27.04.20 11:11 30
  חמור מאוד Muse 27.04.20 12:28 37
  מצוין! הגיע הזמן להתקדם לדמוקרטיה Kobe 27.04.20 13:26 38
  פחות גרוע מהמהפכה השיפוטית חושב_פעמיים 27.04.20 13:46 39

   
   
יומס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.7.14
1310 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:27   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יש מקום לדאגה גדולה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SecondOpinion לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.19
1370 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    09:39   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. לא מספיק, צריך לנטרל את בג''צ ולהפשיט את אוסף הנפוחים המנותקים מכל נכסיהם  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


בגופת רבין זוהו 3 קליעים, הראשון שנורה מלפנים בקאדילק ועוד 2 שנורו בגופה לצורך הטעיה וזיוף!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
משיט הסירה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.15
5179 הודעות, 44 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    10:24   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. וכל זה כדי ששרה לא תצטרך לארוז?  
בתגובה להודעה מספר 27
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקרנף של סרטר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.19
4037 הודעות, 57 מדרגים, 107 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    11:06   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. כל זה כדי שכולנו לא נצטרך לארוז.... גם אתה (ואכן יש מקום לדאגה רבה מהתלם שנחרש... רק שמי שחורש אותו הוא אתם)  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
כשאני רואה את הכותרת של אותו אתר "אוביקטיבי":
"כדי שנתניהו יוכל לשמש שר – עוקפים את בג"ץ "

אני מיד מבין מה מטרותיו.


אין דבר כזה מבחינת המחוקק - לעקוף את בג"ץ
אין דבר כזה !!!


בג"ץ הוא הרשות השופטת שאמורה לפעול בהתאם למסגרת אותה מייצרת הרשות המחוקקת...


אני אישית מוטרד מאוד מהכיוון אליו אנחנו הולכים.
אני מוטרד מהחוקים הפרסונלים - (שאתם הכשרתם)
אני מוטרד מהחקיקה הרטרואקטיבית - (שאתם הכשרתם)
אני מוטרד מהותית מהמחטפים חסרי המחשבה של חוקי היסוד - (שאתם הכשרתם)


אני מוטרד


אתם לעומת זאת מוטרדים רק מהשאלה אם נתניוה יהיה שר או לא
(החוק אגב מאפשר לו את זה גם עכשיו... המחוקק אמר את דברו בצורה מאוד מפורשת)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
golan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.9.11
2074 הודעות, 30 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    11:32   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. אתה משנה את הדעות שלך כל שני וחמישי מה נסגר?  
בתגובה להודעה מספר 28
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בנג'ו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.8.13
2 הודעות, 109 מדרגים, 217 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:28   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מי זה ''שקיפות''?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אחים של התנועה למשילות או בני דודים של התנועה לאיכות השלטון?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Howlowcanugo
חבר מתאריך 24.10.14
8970 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    08:33   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אודות שקוף כפי שרשום באתר  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
שקוף" הוא גוף התקשורת של הציבור – כלי התקשורת הראשון בישראל שנמצא בבעלות מלאה וישירה של הציבור, ופועל בהכוונתו. אין פרסומות, אין בעלי הון, אין כסף מקרנות או מהממשלה – כל המימון, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע כולו מאנשים פרטיים בסכומים קטנים. התומכים הקבועים (בכל סכום חודשי) הם המו"לים והם אלה שקובעים את נושאי התחקירים ותחומי הסיקור.

המודל הזה מאפשר לנו לעשות עיתונות תחקירים מעמיקה, נקייה מאינטרסים מסחריים או פוליטיים – ולעבוד רק בשבילכם, הציבור הרחב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בנג'ו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.8.13
2 הודעות, 109 מדרגים, 217 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:34   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. בטח.כמו התנועה לאיכות השלטון  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
שמטרתה איכות השלטון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Achilles לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.8.17
3159 הודעות, 20 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:51   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. חחח... כחזיר פושט טלפיו ואומר כשר אני  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קרלוס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.9.17
11476 הודעות, 56 מדרגים, 82 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    11:24   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אתם כאלה בכיינים .בנג׳ו אתה יותר חכם מזה.  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
כשהתנועה לאיכות השלטון קוראת לשר אוחנה לפתוח בועדת חקירה על רות דוד זה כי ?

שהם כמעט הפילו את ממשלת אוסלו זה כי?

זה שהם דרשו את אותם דברים מאולמרט זה כי?

איזה קל להגיד שהתנועה לאיכות השלטון היא איזה קוריוז שמאלני שמנסה להחליף שלטון כשהם פה מ1990 ודאגו לעשות בעיות לכל שלטון

מה לעשות שהשלטון כרגע זה ימין            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
2101 הודעות, 33 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    12:20   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. התנועה לאיכות השלטון לא עוסקת בעידוד שיח ובהגברת המודעות - בדרישה לפוליטיקה נקיה שמקדשת יושרה וטוהר מידות  
בתגובה להודעה מספר 32
 
  
אלה דומה שהיא כל הזמן עוסקת - בלהרים להנחתה - לבג"צ , - מסייעת לבג"צ במסע ההרס של רשויות השלטון הנבחרות .

מה פתאום הם פונים - לא אל הציבור בקריאה שלא לבחור בנאשם בתור מועמד להרכבת ממשלה - אלה פונים לבג"צ - שבניגוד לחוק וללא כל סמכות - יאסור על נאשם להרכיב ממשלה . מה זה ?

זו אולי לא תנועת שמאל מובהקת , אלה דומה יותר שהם משמשים כמי שמבקשים להכשיר ולמשוח את המשטר הבג"צי בדרכו לרמוס את רשויות השלטון הנבחרות - הדמוקרטיות .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
golan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.9.11
2074 הודעות, 30 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    11:36   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. מוקם הוקם וממומן מאנשי שמאל ברובו  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
השמאל מומחה בהקמת גופים "על פוליטיים" v15 המכון לדמוקרטייה, המכון לענייני ביטחון, לעינייני משילות ועוד ועוד, רוב הציבור הימני לא קונה את זה, רק לראות מי האנשים שמפעילים את אותם גופים אומר הכל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
56278 הודעות, 287 מדרגים, 466 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:31   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מטריד מאוד מאוד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Leibniz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.2.17
1693 הודעות, 76 מדרגים, 146 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:35   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. לא לחלוטין הבנתי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 27.04.20 בשעה 08:40 בברכה, Leibniz
 
מי מקונן על שינוי המשטר בישראל?

השמאל, שבשנת 92׳ העביר באישון לילה את חוק יסוד כבוד האדם, ברוב עלוב של 32 ח״כים (רובם מהאופוזיציה) בזמן ממשלת מעבר, והחריב את כוחו של הפרלמנט הישראלי?

השמאל, שבשנת 92׳ העביר, שוב באישון לילה (באמת) את חוק יסוד חופש העיסוק, ברוב עלוב של 23 ח״כים ושוב בזמן ממשלת מעבר, אותו חוק שלימים על בסיסו בג״צ ינטרל את יכולתה של המדינה להתמודד עם בעיית המסתננים?

השמאל, שבשנת 94׳ החליט לחוקק את פסקת ההתגברות (תיקון לחוק יסוד חופש העיסוק) לטובת צרכים פוליטיים צרים, ובשנת 2020 מסביר לנו למה כשהימין רוצה להעביר חקיקה דומה זו סכנה חמורה לדמוקרטיה?

השמאל, שעד לפני מספר ימים עוד איים על מנהיג גוש הימין בחקיקה פרסונאלית ורטרואקטיבית אם רק יעז לא להתגמש עם דרישותיהם הפוליטיות?

לראות הרומסים הגדולים והארסיים ביותר של סדרי השלטון והחוק במדינת ישראל מקוננים על ״שינוי משטר״ ועל ״קץ הדמוקרטיה״, זה האבסורד במיטבו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Street לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.1.17
10487 הודעות, 36 מדרגים, 67 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    11:21   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. תגובה הזויה  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
באר שבעי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.6.13
22052 הודעות, 86 מדרגים, 159 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:36   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מעניין איפה כל אלה שהזדעקו על חקיקה פרסונלית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלילן מהמלין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.2.09
2064 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:45   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. באותו מקום שבו המאמרים שנכתבו ב''שקוף'' נגד ''חוקי נתניהו''..  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הלוואי בינוני
חבר מתאריך 4.2.20
600 הודעות, 7 מדרגים, מינוס 10 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:37   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אז מה.... העיקר ביבי !  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לעולם אל תוותר על החלומות שלך - תמשיך לישון...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
elbustani לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.9.15
802 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:39   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ולתפארת מדינת היהודים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בקצב הזה כשהאינטרס האישי עולה על אינטרס הכלל והמדינה
תוך כמה שנים נסראללה ידליק משואה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
vrs לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.1.08
3959 הודעות, 52 מדרגים, 100 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    09:28   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אם הוא ישכנע את קבוצות האנטרסים  
בתגובה להודעה מספר 9
 

הוא גם יוכל להקים כאן מפלגה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המקור
חבר מתאריך 19.2.09
43033 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    08:44   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. לא יעבור בבגצ  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יואב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.9.05
11838 הודעות, 54 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:47   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ביי ביי דמוקרטיה גנץ וביבי התאהבו בדיקטטורה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האחר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.9.19
1755 הודעות, 12 מדרגים, 9 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:50   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. צריך אחרי שביבי יעלם כבר מהחיים הפוליטים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לחוקק חוק שהמשטר בישראל לא יהיה נתון לשינוי לכל גחמה של כנסת או ממשלה נבחרת. פשוט חוסר יציבות וקומבינטוריה רעה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלילן מהמלין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.2.09
2064 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:53   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. נכון, צריך לחוקק שבגץ הם אלו שיקבעו מי יהיה ראש ממשלה ומה יהיו החוקים..  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
(בעצם זה מה שהם עושים היום)..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Achilles לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.8.17
3159 הודעות, 20 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:55   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. וגם מה יהיה מזג האוויר  
בתגובה להודעה מספר 17
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חלילן מהמלין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.2.09
2064 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:57   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. ומי יהיה השופט ומה תהיה התוצאה!  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  
-ואם לא?!

-קץ הדמוקרטיה!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Achilles לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.8.17
3159 הודעות, 20 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:58   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מי יהיה השופט הם כבר מחליטים...  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
ואם לא - נשרוף את המועדון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
15533 הודעות, 86 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    09:01   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. רוב אזרחי מדינת ישראל חושבים אחרת.. אבל בהחלט יש לדעתך רוב בפילישטין/ גרמניה/ צרפת  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
golan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.9.11
2074 הודעות, 30 מדרגים, 56 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    11:39   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. נכון, רק לגחמות של בג''ץ  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
אוי הצביעות של השמאל זה משהו.
לוקחים כמה עורכי דין שעברו כמה משוכות מאותו רקע , צבע פוליטי, ודעות בהחלט דומות ויאאלה בג"ץ קובע, לא נבחרו ע"י הציבור ויקבעו לציבור מה טוב בשבילו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Dalev לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.08
12869 הודעות, 44 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:50   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. החקיקה לא מוגבלת ומחייבת רק את הכנסת הזו, הנוכחית?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kayser Soze לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
15533 הודעות, 86 מדרגים, 142 נקודות.  ראה משוב
יום שני ג' באייר תש''פ    08:51   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. פתאום ''חקיקה פרסונאלית'' מפריעה.. לא שמענו את הדאגה כשכצול לבן עלו עם חוקי אנטי ביבי..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Howlowcanugo
חבר מתאריך 24.10.14
8970 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:02   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. בתור מצביע לכחול לבן,אני לא הצבעתי לדבר הזה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
weanker
חבר מתאריך 19.6.14
224 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:08   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אחת ממטרותיו של בן גוריון ביצירת חוקי היסוד הייתה הגמישות האפשרית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
והיכולת לשנות במידת הצורך ולפי רוח השעה.
אין מה להתהדר במוסדות ובמשטר שאין להם יכולת להשתנות בהתאם למצב החברה הנתון באותו רגע.
גם היכולת לשאת נשק בארהב נועד להפלת שלטון דיקטטורי ולא להרג של ילדים בני 4 בנשק אוטומטי יחד עם זאת לא ניתן כמעט לשנות את החוקה האמריקאית .......


אחרי שליט חזק יחזיק מעמד גם שליט חלש, אבל אחרי חלש לא תחזיק מעמד שום מלוכה אם שליטה הבא שוב יהיה חלש


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלפקה-מן
חבר מתאריך 2.4.20
249 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:23   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. מאמ;לק: אז מה עם ניצחתם בבחירות. אנחנו לא נאפשר לכם למשול.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשוטניק
חבר מתאריך 14.1.18
2689 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:35   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. המושחתים האלה אפילו לא התביישו לכנות את חבילת החוקים הפרסונלית שלהם ''חוקי ביבי''.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ועכשיו מעיזים לטעון נגד חוקים פרסונליים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
972
חבר מתאריך 28.11.19
902 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:11   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. חבל שהכותב לא פתח חלון לפני שהתחיל להפציץ עם נפיחותיו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל זה תקף רק לממשלת האחדות ורק לכנסת אחת. פרט "שולי" שלא ממש מודגש ומשנה את כל התמונה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Muse
חבר מתאריך 8.6.18
8820 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    12:28   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. חמור מאוד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Kobe
חבר מתאריך 22.1.20
360 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    13:26   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. מצוין! הגיע הזמן להתקדם לדמוקרטיה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חושב_פעמיים
חבר מתאריך 1.8.17
3282 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    13:46   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. פחות גרוע מהמהפכה השיפוטית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
פחות פגיעה בדמוקרטיה
פחות גידול של גורם דיקטטורי
פחות איום על דמותה הדמוקרטית של ישראל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות