גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #624182 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 624182        
gold1980
חבר מתאריך 20.7.14
45306 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:13   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מדענים נגד הנחיות הממשלה: להחמרה בנושא המסכות אין סיבה רפואית  

 
  
מדענים נגד הנחיות הממשלה: להחמרה בנושא המסכות אין סיבה רפואית

במקביל להקלות הסגר שעליהן הודיעה הממשלה, היא הודיעה על חובה גורפת, מלווה בקנס, לחבישת מסכות בכל יציאה למרחב הציבורי. ההחלטה נפלה ללא מעורבות גורמים רפואיים ובניגוד להצעות משרד הבריאות

שני אשכנזי|גלובס| פורסם 27/04/20 08:49


ביום שישי הכריזה הממשלה על שורה של הקלות מרחיקות לכת שיאפשרו לעסקים רבים במשק לחזור לפעולה. אך במקביל להקלות, החליטה הממשלה גם להחמיר מספר הנחיות; מתחילת השבוע יחויב הציבור לעטות מסכות בכל יציאה מפתח הבית, גם לאוויר הפתוח, אחרת יחויב בקנסות. זאת, לאחר שעד בוקר יום ראשון הוטלה על הציבור חובה לשאת מסכה, אך להשתמש בה רק במבנים סגורים דוגמת מרכולים או מקומות שבהם מתקיים מגע הדוק עם בני אדם נוספים. בנוסף, הממשלה מחייבת כעת את עובדי המסעדות המבצעות איסוף עצמי (טייק אווי), להשתמש בכפפות באופן קבוע ובכל ממשק עם לקוחות.


ואמנם, כעת מתברר כי באותה ישיבת הממשלה לא נכח גורם רפואי או אפידימיולוגי מקצועי וההחלטות התקבלו על ידי הדרג הפוליטי. זאת, מבלי שגורם מקצועי ייתן את הטון, ובניגוד להצעה המקורית של משרד הבריאות, הממליץ על נשיאת מסכה ושימוש בה במקומות סגורים בלבד, ולא על שימוש נרחב בכפפות. שתי ההחלטות הללו, התקבלו בתמיהה בקרב הקהילה המדעית: להחמרה בנושא המסכות אין סיבה רפואית, ושימוש בכפפות עלול אף להזיק.


"השינוי במדיניות הקנסות בעייתית, כמו כן לא ברור על מה נשענת ההמלצה למסכות בשטחים פתוחים, מקום שבו אנשים מקפידים על מרחק", אומר פרופ' נדב דוידוביץ', ראש בית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת בן גוריון. "נושא השימוש במסכות מורכב והדיון לצערנו בנושא הוא לרוב חד ממדי. המסכות נועדו להגן קודם כול על צוות רפואי ועל אנשים שנמצאים בתנאים שיש בהם סיכון רב יותר, כמו עובדים בחנות שבה מתחלפים אנשים רבים. חייבים לזכור ששימוש לא נכון במסכה עלול לגרום להידבקות. כמו כן, היא לא מהווה תחליף לשמירה על כללי היגיינה וריחוק פיזי".

השימוש במסכה בהליכה דינמית או של מספר דקות ברחוב, מצב שבו לא נוצרת התקהלות או מגע הדוק המעודד הדבקה, היא חסרת משמעות לדעת מומחים, גם במשרד הבריאות עצמו. יתר על כן, מסכה עלולה לייצר תחושת ביטחון מזויפת, כאשר היא איננה מגנה באופן מלא על המשתמשים, ויכולה לבוא על חשבון צעדי מנע מוכחים דוגמת ריחוק חברתי והימנעות מאירועים רבי משתתפים. שימוש לא נכון במסכה אף הוא מפחית עד מבטל את יעילותה.


"באוויר הפתוח, אפילו אם תחלוף ליד חולה, הסיכוי לחלות מספיק נמוך שבכלל לא בטוח שהמסכה באמת תיתן משהו. מה שברור הוא שדיוני אכיפה על המסכות, קנס של 200 או 500 שקל זה חסר משמעות כי כמעט על כל מי שהולך ברחוב המסכה לא יושבת נכון; או שהיא על הצוואר, או רק על פה, או על הסנטר", אומר ד"ר אורי לרנר, מנהל מקצועי בעמותת 'מדעת'. "בגלל המסכות, אנשים מרגישים שאפשר להיות קרובים אחד לשני, ושוכחים מה זה 'ריחוק חברתי'. זאת, בזמן שאין מספיק הוכחות ליעילות של מסכה בהגנה על אדם בריא, והחסרונות הוודאיים שלה עולים על היתרונות הפוטנציאליים. המסכה מפריעה וגורמת לאנשים לגעת הרבה יותר בפנים, אי-החלפה שלה בתדירות מספקת מהווה גורם שיכול להעלות תחלואה נשימתית (לאו דווקא בקורונה), ותחושת הביטחון הכוזב כמובן שגורמת לאנשים לשכוח מעקרונות הריחוק הפיזי, שהם החלק הכי חשוב בהגנה, ולמעשה המטרה מאחורי הסגר'".

תחושת ביטחון שקרית

באשר ליעילותה הכללית של מסכה, המחקר כיום מועט, ובנוגע להשפעתה באשר לווירוס הקורונה - מועט עוד יותר. מחקרים שבדקו את סיכויי יעילות המסכה למניעת ההדבקה בשפעת, לא הראו ששימוש בה מפחית באופן משמעותי את ההדבקה. עם זאת, המחקרים בוצעו בקרב קבוצת מדגם קטנה יחסית. לרנר מוסיף כי "מי שמדבר על יתרונות המסכה מתבסס על מחקרים שנעשו בבתי חולים, ולא במתאר ציבורי. בבתי חולים יש כמובן הרבה יותר חולים, עומס נגיפי גבוה יותר וחשיפה קבועה ולא מזדמנת".

גם בשימוש במסכה חשוב לזכור שהיא איננה ערובה לאי הידבקות. עבור הלובש, המסכה מייצרת תחושת ביטחון שקרית, הגורמת לביצוע פעולות שמסכנות את הבריאות, דוגמת מגע הדוק יותר עם אנשים ואי חשש מפני התקהלויות או שהות ארוכה במקומות סגורים. המסכה לא מגוננת באופן מלא על אדם בריא העוטה אותה; היא לא מגינה על העיניים, כאשר בניסויי מעבדה התגלה שווירוסים דוגמת שפעת ואחרים ממשפחת הקורונה, יכולים לחדור דרך העיניים למערכת הנשימה. סיבה נוספת לכך שהשפעת המסכה היא מינימלית על הלובש היא שהציבור הרחב ללא יודע כיצד להשתמש במסכות כיאות. כאשר האף מחוצה לה או המסכה רופפת, כאשר החובש עלול לגעת בחלקים מזוהמים של המסכה כשהוא מסדר אותה מחדש או מסיר אותה, ולאחר מכן לגעת בשוגג בפנים עם ידיים מזוהמות - הוא מגדיל את סיכויי ההדבקה.

האם מסכה מגנה על אחרים כאשר אדם חולה משתמש בה? מחקר שנעשה במעבדה בהונג קונג, מצא ראיות מסוימות לכך שמחלות יכולות במידה מסוימת למנוע מחולים להפיץ ווירוסים. המחקר, אמנם, לא בוצע בנוגע ל- COVID-19, אלא 111 וירוסים אחרים, מהם 17 ממשפחת הקורונה. המחקר מצא שבשימוש במסכה, כמות הטיפות באוויר המכילות ווירוסים, פחתה. ואמנם, לא ידוע האם ירידה בכמות הטיפות באוויר מיתרגמת להפחתה בסיכויי ההדבקה בעולם האמיתי - מחוץ לכותלי המעבדה. אם אכן יש למסכה אפקט של הפחתת סיכויי ההדבקה, השפעתה החיובית עלולה לרדת בעקבות גורמים שונים, בהם העובדה שאנשים לא עוטים מסכה באופן נכון ואפקטיבי.

על עניין אחד אין מחלוקת; ריחוק חברתי הוא הכלי האפקטיבי ביותר. איגוד בתי הספר לבריאות הציבור האירופי ערך התייעצות מומחים וסקירת ספרות שיטתית בנושא המסכות, שלה היה שותף דוידוביץ'. בדוח נכתב כי מסיכות בחללים סגורים יכולות לסייע, אך הודגש ההיבט התפיסתי שעלול לגרום לאנשים המשתמשים במסכה להתעלם מהצורך בריחוק חברתי. "מאידך, יש צורך במחקר מדעי הבוחן בתנאי אמת את התפקיד של המסכה בהגנה על אדם בריא, כמו גם העובדה שלחבישת מסכות יש גם היבטים פסיכולוגיים וחברתיים שצריך להביא בחשבון. באותו הקשר, עולות שאלות אתיות גם לגבי שאלת הטלת חובה וקנס, כשלא מספקים את המסכות אלא מצפים שכל אחד ישיג לעצמו".

כפפות מעבירות מחלות
השימוש בכפפות, גם הוא יכול להיות מתעתע, ובעל פוטנציאל מזיק; על הכפפה עצמה מצטברים לכלוך, נגיפים וחיידקים, אשר יכולים לחדור לגוף אם המשתמש מגרד בשוגג את פניו, למשל. "אם מי שנותן שירות לא מחליף כפפות בין לקוח ללקוח, הן מהוות רק מקור להדבקה, בשל העברת שטרות, אשראי וכו׳. לגבי העובדים שנמצאים בפרונט, זו באמת חובה לא הגיונית שרק יכולה לתרום להעברה של מחלות. יכולות להגביר את הסיכון מאחר והעובד יהיה הרבה פחות מודע לשמירה על היגיינת ידיים כאשר הוא עוטה כפפות, מאחר והידיים מוגנות (לכאורה). מספיק לראות את כל האנשים ברחוב שהולכים עם כפפות כדי לא לגעת במשטחים ציבוריים (למשל עגלות סופר), אבל עם אותן כפפות משתמשים בטלפון, פותחים את הרכב הנעול ואפילו משפשפים את הפנים או מסדרים משקפיים. דווקא ללא כפפות, אנשים מקפידים יותר על שטיפה או חיטוי של הידיים, ובכל הקשור למסעדות - עדיף היה לחייב חיטוי ידיים בין כל לקוח ללקוח, וחיטוי תדיר של כל הדלפק או האזורים המשותפים, בדיוק כמו בבתי חולים. זו הדרך היחידה שתמנע ממסעדות להפוך להיות מוקדי הדבקה".


בעולם: יותר המלצות, פחות קנסות

ברחבי העולם, ההתמודדות עם המגפה מתבצעת באופן שונה. גם בעניין המסכות, אין תמימות דעים. לצד ישראל, המדינות המחייבות לעטות מסכה במרחב הציבורי באופן גורף הן סינגפור, טורקיה, בחריין, בוסניה, צ'כיה, גינאה, הונדורס, קניה, לוב, מרוקו, פולין, רוסיה וזמביה.

בגרמניה, המדיניות נתונה בידי המחוזות, אך ביום שני עתידה הקנצלרית, אנגלה מרקל, להודיע כי על הציבור לעטות מסכה בשימוש בתחבורה ציבורית ובסופרמרקטים ומרכולים. באנגליה, אין המלצה מחייבת. הצוות שמונה לטיפול במגפה מטעם הממשלה, עתיד להמליץ לציבור להשתמש במסכות בד. בראיון שנתנה סגנית שר הבריאות הבריטית, ד"ר ג'ני האריס, אמרה כי אין ראיות ברורות לכך שמסכות מונעות הדבקה בציבור, וכשנשאלה האם הציבור יחויב להשתמש במסכה בתחבורה הציבורית, השיבה שיש סיכוי קטן שמסכה יעילה גם בסביבות סגורות, ושהמפתח הוא שמירה על ריחוק פיזי.


בצרפת, אין חובה או הנחייה לציבור בנוגע למסכות. אוסטריה מחייבת לעטות מסכה בחנויות ומרכולים וקונסת את המפרים, ובולגריה ממליצה על שימוש בהן בלבד. באיטליה מחייבת הממשלה שימוש במסכה בלומברדי ובטוסקנה. ביפן הרשויות לא מחייבות שימוש במסכה, אך המדינה מחלקת לציבור מסכות לשימוש. ממשלת ספרד ממליצה על שימוש במסכות, אך לא מטילה קנסות על התושבים.

בסין, בה התפרצה המגפה, ישנה המלצה לשימוש במסכה, אך במחוזות מסוימים ישנה חובה. בדרום קוריאה אין חובה כזו ובטייוואן היא קיימת רק בתחבורה הציבורית, בהונג קונג ממליצים על שימוש במסכה בעיקר במקומות בהם יש התקהלות, אך אין חובת שימוש או קנסות. בהודו מדינה אחת בלבד מחייבת שימוש במסכה.

אישה עוטה מסכה ביתית


בקנדה ממליצים השלטונות על שימוש במסכות לא רפואיות במצבים שבהם אי אפשר לבצע ריחוק חברתי, דוגמת קניות ותחבורה ציבורית, ואילו בארה"ב המדיניות שונה ברמת המדינות, אך השלטון המרכזי ממליץ על כך. ניו יורק וטקסס מחייבות שימוש במסכות, אך מרבית המדינות לא עושות זאת. ה- CDC האמריקאי אמנם ממליץ לציבור לעטות מסכות בד, אך מבהיר כי זה לא מונע הדבקה, אלא מפחית במידה מסוימת את סיכויי ההדבקה של המדביק. אך גורמים ב-CDC אמרו ל-CNN שההמלצה הייתה חפוזה, בשל התקדמות המחלה, אך לא התבצעו מספיק בדיקות עד כה כדי להוכיח את האפקטיביות של המסכות. ראש מערך שירותי בריאות הציבור בארה"ב, ד"ר ג'רום אדמס, לא ממליץ על שימוש במסכות במרחב הציבורי, שכן לא ברור עד כמה הן יעילות בהפחתת סיכויי ההדבקה. ואמנם, אדמס כן ממליץ להשתמש במסכות - בסיטואציות שבהן לא ניתן לשמור על ריחוק חברתי.

תגובת משרד הבריאות: "כל ההמלצות המקצועיות של משרד הבריאות, כמו גם עבודת המטה נעשית בעבודת צוות שבה שותפים גורמי הרפואה המובילים ולאחר התייעצות עם וקבוצות מומחים מהשורה הראשונה בישראל ובעולם. התוצרים מוצגים על ידי מנכ"ל המשרד בישיבות הממשלה".

הכתבה המקורית פורסמה בגלובס.

https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2020_q2/Article-b874d21f91ab171027.htm



              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אוי נו באמת, מביאים הוכחה מצרפת ששם אין חובה להסתובב עם מסכות... הראשון לשמעון 27.04.20 09:15 1
     עוד כתבת תעמולה, רק שזו למעשה מסכנת את בריאות הציבור בצורה חמורה. הנאור 27.04.20 09:35 8
         מה שמסכן את בריאות הציבור, Brandi Love 27.04.20 10:00 13
             אז למה בכל העולם זו ההמלצה? אם זה לא יעיל/מזיק מדוע ממליצים על כך *כל* גורמי הרפואה בעולם? פרשןדתא 27.04.20 10:06 19
                 למה כמעט בכל העולם זה המלצה ולא חובה ? מגוז 27.04.20 10:32 34
                     כמובן שאתה טועה. ההמלצה היא ברוב המקומות על כל יציאה. ראית תמונות לאחרונה מהעולם?. שנית- דיברתי על הערך הרפואי פרשןדתא 27.04.20 10:45 40
         הוירוס קטן הרבה יותר מהחורים במסיכה. לך תבדוק גולנציק 27.04.20 11:18 47
             אהה אז פתאום אתה קורא לו וירוס.. פתאום יש דבר כזה קורונה.. הנאור 27.04.20 11:24 49
                 וירוסים יש כל הזמן. הוירוס הזה שאתה מדבר עליו גולנציק 27.04.20 11:32 51
                     אפשר לחסוך בחיי אדם בזמן שעובדים על החיסון, כל יום שיש סגר צמצמת את ההתפשטות הנאור 27.04.20 11:47 52
                         הסגר לכאורה עוצר התפשטות של וירדק שאינו גורם לחולי גולנציק 27.04.20 11:57 54
                             מצטער ידידי אבל אני לא יכול לקחת את מה שאתה כותב ברצינות הנאור 27.04.20 12:30 58
                                 הערכות לא שוות כלום. גם המדע לצערי מבוסס תיאוריות גולנציק 27.04.20 13:40 59
                         אתם פשוט חבורת היסטריים והרעיונות שלכם לא רק שלא מועילים אלא מזיקים. כמו שכבר כתבתי, אני תוהה אם אתם בכלל נצח ישראל 27.04.20 14:10 65
     מדברים הרבה שטויות Tachlit 27.04.20 09:46 10
  חכמי חלם isaac148 27.04.20 09:15 2
  הממשלה מחפשת פשוט דרכים יצירתיות למלא את הגירעון שהיא עצמה יצרה.. SomeonElse 27.04.20 09:17 3
  שוב כתבת פייק ארוכה שמתגלה למי שנותר בו כח לקרוא את תגובת משרד הבריאות נשארים 27.04.20 09:17 4
     התגובה שלך היא פייק. הטענה המרכזית היא שקיבלו החלטות בניגוד להמלצות משרד הבריאות. לא שבמשרד הבריאות לא התייעצו קפטן הוק 27.04.20 10:03 15
         יש טענה שבישיבה לא נכח דרג מקצועי ומתגובת משרד הבריאות עולה שזה שקר נשארים 27.04.20 10:05 17
             עדיין לא מוצא את השקר בכתבה ע''פ תגובת משרד הבריאות. סימן-טוב הוא לא גורם רפואי-מקצועי. ברור שהדרג הפוליטי קפטן הוק 27.04.20 10:18 25
                 מנכ''ל משרד הבריאות צריך לעשות עבודה בין גורמי הבריאות ולהביא את המידע לממשלה נשארים 27.04.20 10:24 27
                     שטות אולי, לא פייק. אם לא נכח גורם מקצועי וההחלטות היו בניגוד להמלצות שמנכ''ל משרד הבריאות שיקף, לא פייק. קפטן הוק 27.04.20 10:28 30
                         מנכ''ל המשרד הוא גורם מקצועי נשארים 27.04.20 10:29 31
                             הוא גורם ניהולי, אין לו שום ידע מקצועי בתחום בריאות הציבור. קפטן הוק 27.04.20 11:18 46
     אבל רק לפני חודש ברוטוס הבולדוג צעק מעל כל במה אפשרית שמסיכות מזיקות ולא מועילות אנטי וירוס 20 27.04.20 10:44 39
         ארגון הבריאות העולמי שינה את עמדתו בנושא נשארים 27.04.20 11:00 43
             אירגון הבריאות העולמי לא שינה את דעתו אצלו הייתה אותה המלצה מהתחלה אנטי וירוס 20 27.04.20 11:01 44
         קלל. תגובה #22 פרשןדתא 27.04.20 11:05 45
             כל זה לא מסתדר כשיש חובה לשים מסיכה גם אם אתה נמצא לבד במדבר או ביער או בחוף הים אנטי וירוס 20 27.04.20 11:25 50
                 גם אסור ליסוע באור אדום בכביש ריק ופנוי לחלוטין. הסיבות שוות. קללל, לא? פרשןדתא 27.04.20 12:00 55
                     לא כי זה לא אותו דבר אבל ניחא אנטי וירוס 20 27.04.20 12:03 56
  איזה קטע, מומחים ללא הבנת הנקרא עפרנח 27.04.20 09:18 5
     צו בריאות העם שונה, 'תוקן', במקביל להנחיה לחלק דוחות בלי אזהרה. קפטן הוק 27.04.20 10:04 16
         אני מזהה את צילום המסך שלי מקילומטרים :) udi a 27.04.20 10:14 23
             אכן, הוספתי קרדיט. האמת היא שלא מצאתי צו מעודכן, רק את זה: קפטן הוק 27.04.20 10:24 26
                 חח שטויות, אני לא צריך קרדיט, זה רק צילום מסך :) udi a 27.04.20 10:26 29
  מוזר כל מה שקרה פה מגן ציון 27.04.20 09:21 6
     המסיכה שמספיקה זו מסיכה של צוות רפואי עפרנח 27.04.20 09:29 7
     1. אתה לא מדייק. זה היה לפני חודש פלוס. 2. הנושא אז היה מניעת הדבקות. הנושא היום מניעת הדבקה. פשוט וקל, אה? פרשןדתא 27.04.20 10:11 22
  לא יאומן! ''החלטות התקבלו על ידי הדרג הפוליטי''! זוועה! יוסף כץ 27.04.20 09:45 9
  צריך לבדוק מי מרוויח, פשוט. follow the money. ממצב שבו למסכות אין תועלת תילתן אדום 27.04.20 09:54 11
  ממתי החלטות הממשלה נתמכות נתונים מדעיים? משל איקיאה אחד האדם 27.04.20 09:58 12
  מסכות מונעות מאדם חולה להדביק אחרים הם לא גורמות לאדם בריא להשאר בריא FireWalker 27.04.20 10:01 14
  בקיץ הישראלי עם החום והלחות יוחאי שכן טוב 27.04.20 10:06 18
  המטרה של החיוב בחבישת מסכה - לזרוע פחד ופאניקה בקרב הציבור כדי להקל את השליטה בעדר. Tornado 27.04.20 10:07 20
  יעילות המסכות מוכחת ע''י השוואה בין איטליה ליפן ERIK85 27.04.20 10:07 21
     אז זהו שלא. אנטי וירוס 20 27.04.20 10:46 41
         מודה שלא מכיר לעומק את הנושא ERIK85 27.04.20 12:14 57
  למה לא להוציא תשדיר שירות קצר שמסביר איך חובשים נכון את המסיכה ? יאניס 27.04.20 10:15 24
  גם בגרמניה קיבלו הנחיה בניגוד למדע? Yair 27.04.20 10:26 28
     חייבו בגרמניה לבישת כפפות במסעדה? סנפר 27.04.20 10:30 33
         אני לא חושב. Yair 27.04.20 10:33 35
     כלומר בגרמניה אין חובת לבישת מסכה סתם כך המרחב הציבורי! מגוז 27.04.20 10:37 36
         גם בישראל לא? או ששוב שינו את ההנחיות? Yair 27.04.20 10:41 37
  חבישת כפפות רק מעודדת הדבקה סנפר 27.04.20 10:29 32
  אם לא ערך רפואי, אז ערך חינוכי swedy 27.04.20 10:44 38
  זאת דווקא לא החלטה רעה. אגב, המסכות גם שומרות על מערכת הנשימה מפני זיהום אוויר זבנג וגמרנו 27.04.20 10:49 42
  מי צריך סיבה רפואית? מספיקה סיבה כסתחנית, שתלטנית ואפילו סאדיסטית... galt 27.04.20 11:22 48
  עניין המסכות זה חד משמעי כסף והרבה כסף לקופת המדינה חרב פיפיות 27.04.20 11:49 53
  אנשים נמצאים בפחד היסטרי כך שבלי הקנסות אנשים שמו מסיכות לבד... pini33 27.04.20 13:43 60
  אמרתם נדב דוידוביץ' איפכא 27.04.20 13:45 61
  על הטוענים להראות דוגמה אישית ולומר למנתח ''אתה יכול גם בלי מסיכה כירורגית''. אבק ברוח 27.04.20 13:59 62
  אני נגד חבישת מסיכות ,כי לא כל אחד ידו משגת לקנות, ונוצרים פערים חברתיים- פעיל חברתי סוציאליסטי פוליטקל אבק ברוח 27.04.20 14:04 63
     אפשר להכין בבית, בסך הכל חתיכת בד ושתי גומיות. pini33 27.04.20 14:09 64

   
   
הראשון לשמעון
חבר מתאריך 6.5.19
433 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:15   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אוי נו באמת, מביאים הוכחה מצרפת ששם אין חובה להסתובב עם מסכות...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
האם אתם באמת רוצים להיות צרפת?!



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנאור
חבר מתאריך 19.12.19
4319 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:35   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. עוד כתבת תעמולה, רק שזו למעשה מסכנת את בריאות הציבור בצורה חמורה.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
לא שזה מםריע למישהו לפרסם כתבה כזו או לכותבים עצמם, הכל כשר בניגוח פוליטי מבחינתם.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Brandi Love
חבר מתאריך 1.7.19
2776 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:00   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מה שמסכן את בריאות הציבור,  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
הוא החובה המטופשת לשים מסיכות במרחב הציבורי.
הציבור לא משתמש בהן נכון, שם אותן בכל מקום רק לא על האף והפה כמו שצריך, נוגע בהן בלי הפסקה, זה שכונה.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרשןדתא
חבר מתאריך 22.11.12
16228 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:06   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אז למה בכל העולם זו ההמלצה? אם זה לא יעיל/מזיק מדוע ממליצים על כך *כל* גורמי הרפואה בעולם?  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגוז
חבר מתאריך 11.5.18
334 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:32   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. למה כמעט בכל העולם זה המלצה ולא חובה ?  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
למה כמעט בכל העולם זה המלצה למקומות סגורים וצפופים ולא סתם לשהיה במרחב ציבורי???
למה כאן יש על זה קנסות?
זו הנטיה הטוטליטרית של השלטון כאן במיוחד שזה לא עולה לו כסף אלא לאזרחים.
ואתם העבדים אומרים הייל.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרשןדתא
חבר מתאריך 22.11.12
16228 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:45   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. כמובן שאתה טועה. ההמלצה היא ברוב המקומות על כל יציאה. ראית תמונות לאחרונה מהעולם?. שנית- דיברתי על הערך הרפואי  
בתגובה להודעה מספר 34
 
  
כתבה שלמה תוקפת את הערך הרפואי של חבישת המסיכה אבל בסוף מראה שבכל העולם סוברים שיש לזה ערך.

ברגע שתסכים איתי על הערך- התלונה שלך די מגוחכת.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גולנציק
חבר מתאריך 5.8.12
5551 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:18   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. הוירוס קטן הרבה יותר מהחורים במסיכה. לך תבדוק  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
נתונים של גודל הוירוס ביחס להצהרת היצרנים לגבי יכולת הסינון. זה עוצר רסס - זה נכון , אך לא את הוירוס.
וירוסים יש כל הזמן באוויר, בידיים, בעיניים , בכל מקום. מציע לעבור ללבוש בגדים מנופחים כמו שראינו בתמונות מהמעבדה..

בכל זאת , במקום בו אנשים מקבוצות סיכון , אני אישית , ומתוך כך שאיני מבין כל רזי העולם , צריך לשים מסיכה ולהיזהר ולהחמיר מאוד.

אני מציע , כמו שעשה ראש עיריית צפת , מר שוקי אוחנה, שעות מסויימות לטובת קבוצות הסיכון ושעות לטובת השאר. כך גם במקומות ציבוריים : קהל בקבוצות סיכון ישב בצד אחד והשאר בצד שני.

אני אוהב את כולכם , וחושב שמה שהצעתי למעלה , הוא הדרך הטובה לשחרר את כולם ומצד שני לשמור על האחר. בואו נרים זאת ביחד , אחר כך נריב אם יש וירוס או חיידק ומה תפקידם בטבע .
אני חושב שיכולה לצרת בשורה טובה מרוטר ומכל אלו שמשקיעים כאן שעות רבות בהבאת המידע.
מי מרים הכפפה/ מסיכה .. ?



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנאור
חבר מתאריך 19.12.19
4319 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:24   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. אהה אז פתאום אתה קורא לו וירוס.. פתאום יש דבר כזה קורונה..  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
אתה לא עיקבי ידידי, וכבר הוכח שמסיכה עוזרת, אחרי שכבר הפריכו את מה שאתה אומר, בגלל זה יש המלצות בכל העולם לשים מסיכה.

מעבר לכך, הפיתרון היחיד הוא סגר מוחלט של 30 ימים למזער את המחלה ואז להתקרב לחיסון עם יחסית מעט נדבקים ומתים



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גולנציק
חבר מתאריך 5.8.12
5551 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:32   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. וירוסים יש כל הזמן. הוירוס הזה שאתה מדבר עליו  
בתגובה להודעה מספר 49
 
  
לא גורם לחולי . והבאתי אפשרות , לטענת מדענים שזה כלל אינו וירוס אלא אקסוזום . אך הויכוח הוא לא זה.

אתה דוגל בסגר מוחלט וחושב שכך אפשר להדביר וירוס . כאן אתה טועה. אי אפשר להדביר וירוס וכמובן חיסון לא זמין וייתכן שגם לא יהיה זמין לשיטת המדע והרפואה.

הדרך היחידה הנה לשמור על קבוצות הסיכון ולהמשיך בשגרת החיים של כולם.
אך כנראה גאווה מונעת מאתנו להמשיך באורח חיים נורמאלי.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנאור
חבר מתאריך 19.12.19
4319 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:47   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. אפשר לחסוך בחיי אדם בזמן שעובדים על החיסון, כל יום שיש סגר צמצמת את ההתפשטות  
בתגובה להודעה מספר 51
 
  
וחסכת בחיי אדם, עובדתית.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גולנציק
חבר מתאריך 5.8.12
5551 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:57   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. הסגר לכאורה עוצר התפשטות של וירדק שאינו גורם לחולי  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  
אתה שם ידך בביטחון שימצא חיסון בקרוב . אף אחד לא מסכים עם זה במדע. כולם מדברים על שנה ויותר אם בכלל ..

וכאשר אחוז הנרפאים הנו 98 אחוז, אין מדובר במגיפה ולכן אין צורך בבידוד כולם.

צריך ליצור הפרש כרגע אלו בסיכון לאלו שלא.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנאור
חבר מתאריך 19.12.19
4319 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    12:30   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. מצטער ידידי אבל אני לא יכול לקחת את מה שאתה כותב ברצינות  
בתגובה להודעה מספר 54
 
  
זה לא וירדק, יש הערכות לחיסון בספטמבר בגלל פריצות דרך ואתה מאמין לשיטת החישוב השיקרית של ארגון הבריאות העולמי, זכותך, עובדתית, בשטח, מציאות אחרת



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גולנציק
חבר מתאריך 5.8.12
5551 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    13:40   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. הערכות לא שוות כלום. גם המדע לצערי מבוסס תיאוריות  
בתגובה להודעה מספר 58
 
  
המשתנות השכם וערב.

צריך לפעול עכשיו. אי אפשר להשאיר את המצב כמו שהוא כאשר אחוז הנרפאים הוא 98 אחוז.

סבתא שלי ז״ל אמרה שאחרי אם ואולי אפשר להוסיף מה שרוצים ..

הודאות הנה בכך שאין מגיפה, אחוז גבוהה מאוד שמחלימים וקשר ישיר לקבוצות סיכון ביחס לתמותה.

עכשיו צריך לפעול . הפרדה ורגישות תאפשר לחזור לחיים תקינים.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נצח ישראל
חבר מתאריך 29.6.16
5966 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    14:10   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. אתם פשוט חבורת היסטריים והרעיונות שלכם לא רק שלא מועילים אלא מזיקים. כמו שכבר כתבתי, אני תוהה אם אתם בכלל  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  
מאמינים לעצמכם ומה פשר ההיסטריה הזו? מאיפה חרדת המוות הזו מגיעה??

המסיכה נועדה בשביל להטיל קנסות, בשביל להקשות על הדיבור ועל האזרחים.

אין בה שום תועלת. כל המסיכות של כולם נגעו בידיים של המשתמשים, בבגדים שלהם, בשיערות שלא נחפפות לפני כל שימוש ובחלקי עור שגם ככה חשופים לוירוס "הנורא" הזה.

הכל חרטא.


https://beactive.co.il/project/52629?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=birthday&fbcli


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tachlit
חבר מתאריך 7.5.19
723 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:46   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מדברים הרבה שטויות  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
זה ניכר מתוך הסתירות בדברים עצמם שהם אומרים..
העיקר לצעוק נגד



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
isaac148
חבר מתאריך 17.2.13
3842 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:15   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. חכמי חלם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מדובר בהנחיה שמיושמת בעולם המודרני..
מה יהיה איתכם??



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SomeonElse
חבר מתאריך 26.6.18
2552 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:17   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הממשלה מחפשת פשוט דרכים יצירתיות למלא את הגירעון שהיא עצמה יצרה..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים
חבר מתאריך 21.11.10
31582 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:17   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. שוב כתבת פייק ארוכה שמתגלה למי שנותר בו כח לקרוא את תגובת משרד הבריאות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תגובת משרד הבריאות: "כל ההמלצות המקצועיות של משרד הבריאות, כמו גם עבודת המטה נעשית בעבודת צוות שבה שותפים גורמי הרפואה המובילים ולאחר התייעצות עם וקבוצות מומחים מהשורה הראשונה בישראל ובעולם. התוצרים מוצגים על ידי מנכ"ל המשרד בישיבות הממשלה".


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק
חבר מתאריך 7.8.11
9999 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:03   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. התגובה שלך היא פייק. הטענה המרכזית היא שקיבלו החלטות בניגוד להמלצות משרד הבריאות. לא שבמשרד הבריאות לא התייעצו  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
עם גורמי רפואה.


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים
חבר מתאריך 21.11.10
31582 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:05   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. יש טענה שבישיבה לא נכח דרג מקצועי ומתגובת משרד הבריאות עולה שזה שקר  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  
וברור שההחלטות מתקבלות ע"י הדרג הפוליטי. כך מתנהלת המדינה וכך מתנהלת דמוקרטיה.


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק
חבר מתאריך 7.8.11
9999 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:18   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. עדיין לא מוצא את השקר בכתבה ע''פ תגובת משרד הבריאות. סימן-טוב הוא לא גורם רפואי-מקצועי. ברור שהדרג הפוליטי  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
מקבל את ההחלטות בסופו של דבר, אבל בתור אזרח אני רוצה להאמין שהם עושים את זה תוך
תייעצות בלתי פוסקת עם הדרג המקצועי, שמפרט בפניהם את כל האפשרויות וההשלכות שלהן.

בכל מקרה, אני לא יודע אם נהוג להזמין גורמי מקצוע לישיבות ממשלה שדנות בהחלטות גורליות
כל כך שמשפיעות על שגרת היומיום של כולנו. אם אכן לא נהוג, אני יכול להבין למה הניסוח בעייתיי
בעיניך.


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים
חבר מתאריך 21.11.10
31582 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:24   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. מנכ''ל משרד הבריאות צריך לעשות עבודה בין גורמי הבריאות ולהביא את המידע לממשלה  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
נראה שזה מה שעשו ולכן הכתבה היא שטות גמורה.


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק
חבר מתאריך 7.8.11
9999 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:28   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. שטות אולי, לא פייק. אם לא נכח גורם מקצועי וההחלטות היו בניגוד להמלצות שמנכ''ל משרד הבריאות שיקף, לא פייק.  
בתגובה להודעה מספר 27
 
  


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים
חבר מתאריך 21.11.10
31582 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:29   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. מנכ''ל המשרד הוא גורם מקצועי  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
ותפקידו הוא להביא כפי שנכתב את מסקנות אנשי הרפואה.


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק
חבר מתאריך 7.8.11
9999 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:18   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. הוא גורם ניהולי, אין לו שום ידע מקצועי בתחום בריאות הציבור.  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנטי וירוס 20
חבר מתאריך 6.4.20
1140 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:44   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אבל רק לפני חודש ברוטוס הבולדוג צעק מעל כל במה אפשרית שמסיכות מזיקות ולא מועילות  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים
חבר מתאריך 21.11.10
31582 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:00   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. ארגון הבריאות העולמי שינה את עמדתו בנושא  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנטי וירוס 20
חבר מתאריך 6.4.20
1140 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:01   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. אירגון הבריאות העולמי לא שינה את דעתו אצלו הייתה אותה המלצה מהתחלה  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרשןדתא
חבר מתאריך 22.11.12
16228 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:05   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. קלל. תגובה #22  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
כשהערכה היתה על מספר חולים פעילים מועט, עיקר הדיון על ההמלצה למסכות היה מניעת הידבקות של הציבור חובש המסיכה מהחולים. אז אכן. לא עוזר במיוחד.

היום יש אלפים של חולים פעילים לא מאומתים ברחובות- השיקול הוא מניעת הדבקה של החולים. החובה שהוטלה על הציבור נועדה ליצור מצב שכל חולה לא מאומת יחבוש מסיכה, ולמנוע מצב בו חולה פעיל מסתובב ללא מסכה ומדביק את סביבתו.

קל, הגיוני, ופשוט.
ציטוט מאת: פרשןדתא




            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנטי וירוס 20
חבר מתאריך 6.4.20
1140 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:25   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. כל זה לא מסתדר כשיש חובה לשים מסיכה גם אם אתה נמצא לבד במדבר או ביער או בחוף הים  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
כי עקרונית על פי התקנה גם במקרים כאלה צריך לחבוש מסיכה



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרשןדתא
חבר מתאריך 22.11.12
16228 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    12:00   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. גם אסור ליסוע באור אדום בכביש ריק ופנוי לחלוטין. הסיבות שוות. קללל, לא?  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנטי וירוס 20
חבר מתאריך 6.4.20
1140 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    12:03   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. לא כי זה לא אותו דבר אבל ניחא  
בתגובה להודעה מספר 55
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עפרנח
חבר מתאריך 16.4.09
13080 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:18   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. איזה קטע, מומחים ללא הבנת הנקרא  
בתגובה להודעה מספר 0
 

החובה היא לשאת מסכות
רק במקום התקהלות או במבנה סגור יש חובת מסכות.
סליחה מראש מכל המומחים.


ישראל, כל מה שחטא היה גם כן ברצון ה' יתברך (רבי צדוק הכהן) https://bit.ly/2HYcS91 https://bit.ly/fE2B5


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק
חבר מתאריך 7.8.11
9999 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:04   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. צו בריאות העם שונה, 'תוקן', במקביל להנחיה לחלק דוחות בלי אזהרה.  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 27.04.20 בשעה 10:22 בברכה, קפטן הוק
 
קרדיט ל:udi a על צילום המסך


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
udi a
חבר מתאריך 12.12.13
18745 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:14   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אני מזהה את צילום המסך שלי מקילומטרים :)  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
אכן שונה. מהיום חובה לעטות מסכה בכל יציאה מהבית, גם אם אתם לבד ברחוב
*למעט בפעילות ספורט


חירות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפטן הוק
חבר מתאריך 7.8.11
9999 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:24   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. אכן, הוספתי קרדיט. האמת היא שלא מצאתי צו מעודכן, רק את זה:  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
https://www.gov.il/he/departments/news/press_24042020_c


צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
udi a
חבר מתאריך 12.12.13
18745 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:26   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. חח שטויות, אני לא צריך קרדיט, זה רק צילום מסך :)  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
האמת שלא חיפשתי ברשומות את הצו המלא, הסתפקתי בסיכום שעשו בטלגרם.
בחדשות הערב באותו יום עמליה דואק שינתה את זה למעודכן. אני סומך עליה שהיא בדקה את זה יותר לעומק.


חירות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגן ציון
חבר מתאריך 7.10.15
1696 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:21   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מוזר כל מה שקרה פה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לפני שבועיים אמרו שאין למסכה שום אפקטיביות.

עכשיו החזירו את כל המשק ואומרים שמסכה מספיקה.

מקווה שהם לא טועים...

מרגיש לי כמו אורגיה של נשאי HIV ששמים מפיות על המגדלור וחושבים שהם בטוחים.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עפרנח
חבר מתאריך 16.4.09
13080 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:29   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. המסיכה שמספיקה זו מסיכה של צוות רפואי  
בתגובה להודעה מספר 6
 

עם כל המיגון והליך מסודר של הלבשה והורדה.

המסיכה מונעת חלקית העברת רסיסי רוק ולא יעילה בקירבה.
מי אמר אחרת?


ישראל, כל מה שחטא היה גם כן ברצון ה' יתברך (רבי צדוק הכהן) https://bit.ly/2HYcS91 https://bit.ly/fE2B5


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרשןדתא
חבר מתאריך 22.11.12
16228 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:11   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. 1. אתה לא מדייק. זה היה לפני חודש פלוס. 2. הנושא אז היה מניעת הדבקות. הנושא היום מניעת הדבקה. פשוט וקל, אה?  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 27.04.20 בשעה 11:06 בברכה, פרשןדתא
 
כשהערכה היתה על מספר חולים פעילים מועט, עיקר הדיון על ההמלצה למסכות היה מניעת הידבקות של הציבור חובש המסיכה מהחולים. אז אכן. לא עוזר במיוחד.

היום יש אלפים של חולים פעילים לא מאומתים ברחובות- השיקול הוא מניעת הדבקה של החולים. החובה שהוטלה על הציבור נועדה ליצור מצב שכל חולה לא מאומת יחבוש מסיכה, ולמנוע מצב בו חולה פעיל מסתובב ללא מסכה ומדביק את סביבתו.

קל, הגיוני, ופשוט.
ציטוט מאת: פרשןדתא




            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ
חבר מתאריך 14.12.15
12838 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:45   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לא יאומן! ''החלטות התקבלו על ידי הדרג הפוליטי''! זוועה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


שרה בק ואורית סטרוק (מקום 8-10 בימינה) או טלי פלוסקוב השמאלנית ומולא פטין (33-35 בליכוד), מי עדיף?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תילתן אדום
חבר מתאריך 12.11.17
94 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:54   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. צריך לבדוק מי מרוויח, פשוט. follow the money. ממצב שבו למסכות אין תועלת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לחובה לחבוש מסיכות עם קנסות.
הכל מושחת. מישהו מרוויח בגדול מהמסיכות, אחרת אי אפשר להבין את המהפך ב 180 מעלות בתקופה כל כך קצרה



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד האדם
חבר מתאריך 15.1.15
27057 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    09:58   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ממתי החלטות הממשלה נתמכות נתונים מדעיים? משל איקיאה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FireWalker
חבר מתאריך 1.3.08
7122 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:01   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מסכות מונעות מאדם חולה להדביק אחרים הם לא גורמות לאדם בריא להשאר בריא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוחאי שכן טוב
חבר מתאריך 15.12.19
530 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:06   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. בקיץ הישראלי עם החום והלחות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מדגרה לחיידקים ווירוסים ... מה ההיגיון ללכת שלידך במרחק במה מטרים אף אחד.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tornado
חבר מתאריך 10.8.17
13874 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:07   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. המטרה של החיוב בחבישת מסכה - לזרוע פחד ופאניקה בקרב הציבור כדי להקל את השליטה בעדר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
פחד אלוהים מה שנהיה פה.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ERIK85
חבר מתאריך 18.10.08
10738 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:07   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. יעילות המסכות מוכחת ע''י השוואה בין איטליה ליפן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ביפן האוכלוסייה מבוגרת יותר אך שם הקפידו על מסכות מההתחלה.

עכשיו תשוו את נתוני התחלואה והתמותה.

ברור שיש עוד פרמטרים משמעותיים שלא נלקחו בחשבון אבל למיטב ידיעתי אין תיאוריה אחרת שמסבירה את השינוי בין המדינות בצורה הגיונית.


"ובאמת ההויה היא טובה מאד, כשהאדם המסתכל בה, פועל בקרבה וחי עמה, הוא טוב" (הראי"ה קוק)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנטי וירוס 20
חבר מתאריך 6.4.20
1140 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:46   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. אז זהו שלא.  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
להשוות רמת רפואה של יפן לעומת איטליה זה כמו להשוות את רמת החיים בשוויץ לעומת סרי לנקה



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ERIK85
חבר מתאריך 18.10.08
10738 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    12:14   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. מודה שלא מכיר לעומק את הנושא  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
רק יודע שהרמה באיטליה לא נמוכה


"ובאמת ההויה היא טובה מאד, כשהאדם המסתכל בה, פועל בקרבה וחי עמה, הוא טוב" (הראי"ה קוק)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יאניס
חבר מתאריך 15.11.02
11404 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:15   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. למה לא להוציא תשדיר שירות קצר שמסביר איך חובשים נכון את המסיכה ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 


מודה מראש למדרגים אותי בחיוב !


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yair
חבר מתאריך 2.4.12
59692 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:26   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. גם בגרמניה קיבלו הנחיה בניגוד למדע?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 27.04.20 בשעה 10:46 בברכה, Yair
 
כמעט כל 83 מיליון תושבים בגרמניה נדרשים לחבוש מסיכה בחלק מהמרחב הציבורי.

גרמניה היא איחוד פדרלי הכולל שש-עשרה מדינות ולכל מדינה חוקים משלה.

להלן פירוט של מתי ואיפה אתה צריך לחבוש מסיכה:

ברלין עם ההנחיות המקלות ביותר, חובה לחבוש מסיכות רק בעת נסיעה בתחבורה ציבורית.

כל המדינות האחרות דורשות מהאזרחים לכסות את פיהם ואפם בחנויות ובתחבורה ציבורית.

המדינה הגדולה ביותר בגרמניה, נורדריין-וסטפאליה, מחייבת את האזרחים לכסות את פיהם ואת אפם כאשר הם מבקרים אצל רופא וכאשר הם מקבלים שיפוצניקים בבתיהם.

במדינת שלזוויג-הולשטיין החוק יכנס לתוקף ביום רביעי


"You should be able to be a monster, and then not be one"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר
חבר מתאריך 17.7.16
4072 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:30   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. חייבו בגרמניה לבישת כפפות במסעדה?  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yair
חבר מתאריך 2.4.12
59692 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:33   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. אני לא חושב.  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
בכל מקרה לא ידעתי על עניין הכפפות, נשמע כמו החלטה לא נכונה.


"You should be able to be a monster, and then not be one"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגוז
חבר מתאריך 11.5.18
334 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:37   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. כלומר בגרמניה אין חובת לבישת מסכה סתם כך המרחב הציבורי!  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yair
חבר מתאריך 2.4.12
59692 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:41   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. גם בישראל לא? או ששוב שינו את ההנחיות?  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  
אם כן אז מדובר בבדיחה. למה אני צריך להסתובב ברחוב שהוא רוב הזמן ריק עם מסיכה?


"You should be able to be a monster, and then not be one"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר
חבר מתאריך 17.7.16
4072 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:29   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. חבישת כפפות רק מעודדת הדבקה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
במיוחד במסעדות, ועכשיו זו עוד חובה. הטמטום בהתגלמותו.
מסיכות עוד מילא אם לא יועילו לא יזיקו, ודווקא כן יש להם אפקט תודעתי חיובי לשמור מרחק.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
swedy
חבר מתאריך 17.11.15
2344 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:44   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. אם לא ערך רפואי, אז ערך חינוכי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
להכניס למודעות שעדיין מסתובב כאן נגיף קטלני שמפתח מוטציות ועדיין אין לנו תשובות נגדו



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
43863 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    10:49   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. זאת דווקא לא החלטה רעה. אגב, המסכות גם שומרות על מערכת הנשימה מפני זיהום אוויר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
galt
חבר מתאריך 2.4.12
67147 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:22   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. מי צריך סיבה רפואית? מספיקה סיבה כסתחנית, שתלטנית ואפילו סאדיסטית...  
בתגובה להודעה מספר 0
 

ואחרי זה מתפלאים למה חלק גדול מהציבור שם פס ועיקר הדיונים הם על גובה הקנסות והאכיפה.

אם היתה הצדקה אמיתית למסיכות ברחוב לא היה צורך בשום אכיפה ושום קנס.. כולם היו שמים גם שתי זוגות מסיכות.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חרב פיפיות
חבר מתאריך 16.9.18
499 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    11:49   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. עניין המסכות זה חד משמעי כסף והרבה כסף לקופת המדינה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ועל הדרך קצת בטיחות מהקורונה



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pini33
חבר מתאריך 10.4.11
3779 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    13:43   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. אנשים נמצאים בפחד היסטרי כך שבלי הקנסות אנשים שמו מסיכות לבד...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איפכא
חבר מתאריך 18.5.16
5162 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    13:45   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. אמרתם נדב דוידוביץ'  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אמרתם הכל.



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבק ברוח
חבר מתאריך 9.4.20
214 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    13:59   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. על הטוענים להראות דוגמה אישית ולומר למנתח ''אתה יכול גם בלי מסיכה כירורגית''.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבק ברוח
חבר מתאריך 9.4.20
214 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    14:04   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. אני נגד חבישת מסיכות ,כי לא כל אחד ידו משגת לקנות, ונוצרים פערים חברתיים- פעיל חברתי סוציאליסטי פוליטקל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
קורקטי....... בכאילו



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pini33
חבר מתאריך 10.4.11
3779 הודעות
יום שני ג' באייר תש''פ    14:09   27.04.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. אפשר להכין בבית, בסך הכל חתיכת בד ושתי גומיות.  
בתגובה להודעה מספר 63
 
  



            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות