גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #629122 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 629122        
gold1980 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
46198 הודעות, 193 מדרגים, 254 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באייר תש''פ    19:58   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ליצמן עקץ בטקס חילופי השרים: פעלנו אולי יותר מדי חזק  

ליצמן עקץ בטקס חילופי השרים: פעלנו אולי יותר מדי חזק

בלי שהזכיר את שמו, עקץ שר הבריאות היוצא יעקב ליצמן את מנכ"ל המשרד הפורש משה בר סימן טוב על עוצמת הטיפול בנגיף הקורונה. השר הנכנס יולי אדלשטיין: "אלחם שמערכת הבריאות תזכה במקום הראשון מבחינת סדרי עדיפויות". בר סימן טוב: "יכול להגיע גל שני ויכולה להגיע מלחמת התשה קשה"

סיון חילאי | פורסם 18:07

שר הבריאות היוצא בחר לא להודות למנכ"ל הפורש - ושלח לו עקיצה מהדהדת: במשרד הבריאות בירושלים נערך הערב (יום ב') טקס חילופי השר, שבמהלכו קיבל את המושכות יו"ר הכנסת לשעבר יולי אדלשטיין במקומו של השר יעקב ליצמן, שעובר לנהל את משרד הבינוי והשיכון. ynet העביר את הטקס בשידור חי.

השר היוצא התייחס בדבריו למשבר הקורונה, לא התייחס לפועלו של המנכ"ל הפורש משה בר סימן טוב - ואף עקץ אותו מבלי להזכיר את שמו: "אני לא יודע כמה חולים יש כרגע, בבוקר היו 0, אבל המספר נמוך ואנחנו יוצאים מזה. הצלחנו, חלק גדול בגלל הבידודים והזהירות, אולי יותר מדי חזק, אבל עשינו דברים טובים. צריך לעסוק בנושא גם בהמשך כדי שחלילה זה לא יחזור בחורף הבא. אנחנו צריכים להיות זהירים".

ליצמן הוסיף: "משרד הבריאות הוא משרד חזק וטוב. אני רגיל כל שנים להגיד 'מאיפה אנחנו יודעים שזה טוב', כי תוחלת החיים בארץ במצב טוב, מספר 6 בעולם. זו לא הבעיה, הבעיה היא כשנכנסים לחדר מיון, לבית החולים, שם הבעיה ושם צריך לתקן".

השר היוצא איחל הצלחה לשר החדש אדלשטיין ואמר: "אני מכיר אותך הרבה שנים ואני יודע שאתה יודע לעבוד. כיו"ר הכנסת הצלחת להשיג הרבה דברים ואני בטוח שאתה תוכל להרים את המשרד בדברים שלא הצלחתי, ותוכל להצליח עם הכוח שיש לך להביא תקציבים ולעזור לבתי חולים ולקופות החולים ומערכת הבריאות.

"אני בטוח שתביא לחיזוק מערכת הבריאות ותשמור אותנו אם חלילה נקבל את הקורונה חזרה. אני מאחל לך הצלחה ובעזרת השם תסיים את התפקיד ותראה כמה הצלת נפשות עשית בתפקידך".

השר החדש אדלשטיין אמר בטקס: "אנחנו נמצאים בתקופה מאוד מאתגרת במדינה בכלל ובמערכת הבריאות בפרט. לרוב האנשים שיושבים כאן גם לפני כמה חודשים לא היה שום צורך להסביר שמערכת הבריאות צריכה לעמוד בראש סדר העדיפויות במדינה מתוקנת. יותר ויותר אנשים במדינת ישראל מבינים שכמה המשפט הזה הוא לא קלישאה, הוא משפט נכון.

"הביטחון הבריאותי נמצא ברמה של הביטחון הלאומי, אני סמוך ובטוח שאנחנו יכולים להוביל. בעידן הקורונה יש את כל הנתונים שלפיהם נוכל להוביל ברפואה במדדים הכי גבוהים בעולם כולו.

"בכוונתי לדאוג שנשקיע את כל המשאבים על מנת להיערך לגל השני אם יבוא ואם לא יבוא - הדבר הזה לא ירד לטימיון. הוא ישפר את מערכת הבריאות במדינת ישראל ויש לנו הזדמנות היסטורית, יש לנו סיכוי ואסור לנו לפספס אותו".

"לדעת לתגמל על העבודה הקשה" 

אדלשטיין הודה לסגנו המיועד ח"כ אבי קיש, והבטיח: "אלחם על כך שמערכת הבריאות תזכה במקום הראשון מבחינת סדרי עדיפויות ויש לנו את כל הסיבות לדרוש זאת. אני מודה לצוותים הרפואיים שהיו מעורבים במאמץ הקדוש בחודשים האחרונים. עכשיו חובת ההוכחה היא עלינו, שנדע גם לתגמל את האנשים האלה על העבודה הקשה שעשו".

השר החדש הודה גם למנכ"ל הפורש בר סימן טוב: "עשית עבודה נפלאה לאורך השנים ומצאת את עצמך בעין הסערה. התמודדת בצורה מרשימה, ובשם אזרחי ישראל אני מודה לך".

בר סימן טוב מצדו הודה לשר היוצא ליצמן: "זה יום מרגש שמסיים פרק ארוך של 10 שנים במשרד של הרב יעקב ליצמן. אני רוצה לומר לך תודה, אני  מרגיש מחויבות עמוקה להודות לך על האמון שנתת בי ועל הגיבוי לאורך הדרך". בר סימן טוב אף מנה את הישגיו של ליצמן ואיחל לו הצלחה בתפקידו החדש.

בהתייחסו לסוגיית הנגיף אמר בר סימן טוב: "הווירוס לא באמת נח, אי אפשר לנהל איתו משא ומתן. אסור לנו להפסיק את המאבק בווירוס גם אם הסטטיסטיקה מראה לנו שנגענו ב-0 ואין חולים חדשים.

"נמנע משבר כלכלי הרבה יותר ממה שאנחנו מתמודדים איתו כעת. אני כלכלן ואני אומר את זה בצורה מוסמכת. אל תהיו שאננים, אל תיכנסו לאופוריה. המלחמה הזאת נמשכת כדי להציל חיים. תהיו דרוכים, תהיו מקצועיים ואל תיכנסו לפאניקה.

"במשבר הקשה הזה שחווינו, הדבר החשוב שאנחנו צריכים להשיג הוא זמן. העם עבד מאוד קשה ושילם מחיר גבוה כדי להשיג את הזמן הזה, לא יסלחו לנו אם לא ננצל את הזמן הזה להיערך לגל שני. בימים האלה נקבל החלטות אמיצות וקשות".

ליצמן, שמסיים קדנציה ארוכת שנים כאחראי על תחום הבריאות, עורר אתמול סערה לאחר שטען כי במהלך משבר התפשטות הנגיף קורונה, ראש הממשלה בנימין נתניהו "נענה לפחדים של מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב". ליצמן אף ציין כי הוא סבור שהייתה בהלת יתר בזמן ההכנות למשבר.

"חשבתי שהייתה בהלת יתר וברגע שהמנכ"ל שלי אמר שהוא חושש מעשרת אלפים מתים אני צעקתי בישיבת ממשלה מול כל השרים בנוכחותו שאני חולק על זה, שזה לא יהיה וזה סתם מוגזם אבל לא משנה", אמר אתמול ליצמן בריאיון ברדיו.

השר היוצא הוסיף: "ראש הממשלה קיבל את ההגזמה הזאת והוא נענה לפחדים של המנכ"ל, ולפי זה אני לא יכול לבוא בטענות אליו, כי בסך הכול המצב מצוין. כמעט על כל נפש שאבדה אנחנו בוכים, אבל בסך הכול 250".

דבריו של ליצמן אתמול נאמרו על רקע טענות שעלו במהלך המשבר שלפיהן היחסים בין השר ליצמן למנכ"ל משרדו עלו על שרטון. במשרד הבריאות סיפרו כי השר עצמו הודר מהליך קבלת ההחלטות על ידי בר סימן טוב, שעבד באופן ישיר עם ראש הממשלה נתניהו וביחד קיבלו השניים את ההחלטות המשמעותיות ביותר, לעיתים בניגוד לעמדתו של ליצמן.

בר סימן טוב, שהודיע על פרישה מתפקיד המנכ"ל, אמר הבוקר בריאיון ל-ynet בתגובה למתקפה של השר היוצא ליצמן: "אני מכבד מאוד את השר ליצמן וגם את דעותיו ותרומתו המאוד רבה למלחמה בנגיף, ואני מאמין שלאורך כל הדרך פעלנו בחוכמה וגם הצלנו חיים של אלפים".

אדלשטיין, שהושבע אתמול בפעם הראשונה לתפקיד שר, אמר לאחר ההודעה על מינויו בשבוע שעבר: "לאחר ששירתתי את אזרחי ישראל במשך שבע שנים בתפקיד יו"ר הכנסת, בחרתי להיענות לאתגר המרכזי והמשמעותי שלפניו ניצבת מדינת ישראל - והוא מאבק בקורונה והתאמת מערכת הבריאות בישראל לאתגרים החדשים".

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5732906,00.html

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  סימפטומים של פוסט קורונה Rota 18.05.20 20:00 1
  עדיף ל''היכשל'' בזה, מאשר להתחרט בספירת הנספים. Q 18.05.20 20:02 2
  טיפש כפוי טובה. ברוך שפטרנו. פעם, חשבתי שהוא שר בריאות טוב, שלהבת 18.05.20 20:10 3
     תקראי את הסיפור הזה ותראי שמדובר באדם שהשיוויון עומד לנגד עיניו. או שלא פרקליט השטן 18.05.20 20:14 4
         תודה פרקליט. מעניין מאוד. שלהבת 18.05.20 21:20 11
  הוא פשוט מגכיח את עצמו Tinshemet 18.05.20 20:15 5
  הפוליטיקה החרדית זה דיקטטורה.רק המוות מפריד אותך מהכיסא. ישראלצ'יק 18.05.20 20:16 6
  אחריות מיניסטריאלית?! ohad_r 18.05.20 20:16 7
  חוסר לויאליות למשרד שהיה מופקד עליו FactsOnly 18.05.20 20:35 8
  דמגוג כפוי טובה שלא ראוי לכהן כשר בממשלה אור_יקרות 18.05.20 20:36 9
  הזוי שאחד שנדבק בקורונה מדבר ככה BlackHawkIL 18.05.20 20:39 10
  דבריו של ליצמן הוצאו מהקשרם, הוא רק הציג את הבהלה ולא כבקורת על המנכ''ל בהיר 18.05.20 21:29 12

Rota לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.18
9291 הודעות, 40 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באייר תש''פ    20:00   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. סימפטומים של פוסט קורונה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
Q לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.01
32450 הודעות, 147 מדרגים, 286 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באייר תש''פ    20:02   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. עדיף ל''היכשל'' בזה, מאשר להתחרט בספירת הנספים.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
שלהבת
חבר מתאריך 3.7.14
15591 הודעות
יום שני כ''ד באייר תש''פ    20:10   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. טיפש כפוי טובה. ברוך שפטרנו. פעם, חשבתי שהוא שר בריאות טוב,  
בתגובה להודעה מספר 0

היום אני מבינה שזה בזכות המנכ''ל שלו.

Magna est veritas et praevalebit

פרקליט השטן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.2.18
2185 הודעות, 64 מדרגים, 127 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באייר תש''פ    20:14   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תקראי את הסיפור הזה ותראי שמדובר באדם שהשיוויון עומד לנגד עיניו. או שלא  
בתגובה להודעה מספר 3

על הדרך אולי תצליחי להבין מבין השורות למה יש לליצמן מעריץ שרוף בשם פרופ' זא רוטשטיין.
אמ;לק :את לא אישה חשובה, אבל החתן של ליצמן דווקא כן.

רוטשטיין שהיה בעבר המתנגד החריף ביותר של ליצמן, הוא היום למעשה הדובר והסניגור של ליצמן, ולצורך כך הוא יישלח לחזית כדי להשחיר את כל מי שפוגע ביוקרתו של ליצמן.
איך קרה השינוי משונא לאוייב?
בקצרה: פברואר 2015. נכדתו של ליצמן תחתנת בשעה טובה.
בבוקר של שבת 7 ברכות שנערכה בבני ברק, לקה החתן באירוע מוחי והתמוטט.
החתן פונה באמבולנס לתל השומר, כאשר ליצמן מצטרף לנסיעה.
מנכ"ל תל השומר באותו זמן, אחד בשם זאב רוטשטיין, שמע ששר הבריאות לשעבר ולעתיד ליצמן הגיע עם קרוב משפחתו, ועל כן הגיע מיד בעצמו במיוחד בבוקרה של השבת אל בית החולים, כדי לעמוד מקרוב על הטיפול, ולוודא שהחתן החדש של ליצמן מקבל טיפול ב"נוהל אנשים חשובים".

מה? לא כולם מקבלים טיפול שיוויוני? יש שווים ויש שווים לתחת? מסתבר שכן.
וכך יצא שהחל מאותה שבת ועד להתאוששותו של החתן, זכה אברך מבני ברק בנוהל טיפול ברמה הגבוהה ביותר, תוך שמוקצים לו הנוירוכירורגים הבכירים ביותר, והכל עפ"י נוהל מסודר, שהרי מדובר ב"איש חשוב".

יגידו הטפשים? מה אכפת לך? זה על חשבונך?
ובכן, כן. יותר נכון על חשבונה של אמי ז"ל שבאותה תקופה טופלה במחלקה הנוירוכירוגית של תל השומר (אגב, המחלה נגרמה לה ישירות ע"י המדינה, אבל זה לפעם אחרת), ואיך לומר?
לא זכתה לנוהל איש חשוב.

אז נכון, האברך מבני ברק גידל 5 ילדים, קצינים בצה"ל ועשה עוד כמה דברים שתרמו למדינת ישראל, בעוד שאמא שלי התרכזה בלהיות קרובת משפחה של פוליטיקאי.
אופס, התבלבלתי. בדיוק להיפך.

בקיצור, ילדים. מאז אותו אירוע שבו מנכ"ל בית החולים הגדול בישראל הקדיש את מיטב זמנו ומרצו ומיטב זמנם ומרצם של רופאין הבכירים לטיפול מועדף בקרוב משפחתו של פוליטיקאי, בנוהל מוצהר וללא כל בושה, הפך רוטשטיין לbff של ליצמן.

באותה תקופה היה נתון תל השומר שתחת ניהולו של רוטשטיין למספר בדיקות בין היתר של החשבות הכללית באוצר, בגין ניהול כספי לא תקין.
מה עושים? רוטשטיין מבקש מליצמן למנותו לתפקיד היוקרתי והנחשב של מנכ"ל הדסה.
ליצמן נותן הוראה להקפיא מיידית את ועדת האיתור שהוקמה לצורך בחירת מנכ"ל.

Long story short, רוטשטיין מקבל באורח פלא את המינוי ומאז ועד היום יש לליצמן "איש מקצוע מהשורה הראשונה ובכיר במערכת הבריאות, שמהלל אותו ומחרף את כל מי שהוא לא ליצמן".

לא מאמינים לי? בבקשה.
https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001040892

שלהבת
חבר מתאריך 3.7.14
15591 הודעות
יום שני כ''ד באייר תש''פ    21:20   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. תודה פרקליט. מעניין מאוד.  
בתגובה להודעה מספר 4

Magna est veritas et praevalebit

Tinshemet לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.12
10653 הודעות, 65 מדרגים, 102 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באייר תש''פ    20:15   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הוא פשוט מגכיח את עצמו  
בתגובה להודעה מספר 0

ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
11737 הודעות, 75 מדרגים, 130 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באייר תש''פ    20:16   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הפוליטיקה החרדית זה דיקטטורה.רק המוות מפריד אותך מהכיסא.  
בתגובה להודעה מספר 0

יש המוני חסידי גור מוצלחים ממנו, למה לא משחררים אותו?

נשארים בבית!

ohad_r לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.2.08
757 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באייר תש''פ    20:16   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אחריות מיניסטריאלית?!  
בתגובה להודעה מספר 0

FactsOnly לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.19
1596 הודעות, 4 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באייר תש''פ    20:35   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. חוסר לויאליות למשרד שהיה מופקד עליו  
בתגובה להודעה מספר 0

אם נכון,אז אין לי כבוד להתנהגות כזו.
דרך ארץ קדמה למשרד השיכון.

אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
66264 הודעות, 349 מדרגים, 613 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באייר תש''פ    20:36   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. דמגוג כפוי טובה שלא ראוי לכהן כשר בממשלה  
בתגובה להודעה מספר 0

BlackHawkIL לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.9.16
25937 הודעות, 115 מדרגים, 219 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באייר תש''פ    20:39   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. הזוי שאחד שנדבק בקורונה מדבר ככה  
בתגובה להודעה מספר 0

בהיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.2.19
5225 הודעות, 24 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באייר תש''פ    21:29   18.05.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. דבריו של ליצמן הוצאו מהקשרם, הוא רק הציג את הבהלה ולא כבקורת על המנכ''ל  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 18.05.20 בשעה 21:35 בברכה, בהיר

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות