גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #637248 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 637248        
Reddish לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.6.19
4886 הודעות, 50 מדרגים, 98 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    12:40   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

קובי אלירז (עוזר לענייני התיישבות של ארבעה שרי הביטחון): ''קבלת תוכנית טראמפ עשויה לעצור את אובדן שטחי C''  

קובי אלירז, מי שהיה עוזר לענייני התיישבות של ארבעה שרי הביטחון קורא בראיון ב'מצב הרוח' לקבל את תוכנית טראמפ כפי שהוצגה.

קובי אלירז | צילום: טובי שריד

קובי אלירז, ששימש בחמש השנים האחרונות כעוזרו של שר הביטחון לענייני התיישבות מביע תמיכה באימוץ תוכנית המאה של ממשל טראמפ, בראיון שמתפרסם השבת בשבועון 'מצב הרוח'.

"מפת תוכנית טראמפ היא תוצאת אוזלת היד של הממשלה בעשור האחרון. בגלל שנתניהו הזניח את מה שקורה בשטחי C, הגענו עד הלום. בגלל אזלת ידנו – זו מפת התכנית. אדרבא, החלת ריבונות אולי תעצור את אזלת ידנו מול השתלטות הרשות הפלשתינית. לכן מי שרוצה את טובת ההתיישבות, ואת טובת השטח, חייב לקחת את התוכנית, גם אם לא נצליח לתקן את כל הסוגיות הטקטיות המצריכות שיפור, שעל חלקן יש לעמוד בכל מחיר", אומר אלירז.

לדבריו, "עד כה מאזורים עליהם הכרזנו ריבונות לא נסוגנו. בשביל מהלך של נסיגה מריבונות, יש צורך במשאל עם ורוב גדול בכנסת, אבל מחבלי ארץ בנויים ללא ריבונות עם ממשאל צבאי נסוגנו גם נסוגנו – גם מסיני, גם מגוש קטיף. "מי שחפץ בשטח, ולא רוצה למאוס בארץ חמדה, כדאי לו מהר מאד לקחת את הריבונות בשתי ידיים. מי שחי בחלום של ריבונות בהיקפים גדולים יותר, יישאר בלי כלום. אולי אחרי החלת הריבונות נוכל לעשות משילות".

אלירז מוסיף כי "דווקא בשטחי יהודה ושומרון יש יותר סיכוי שהריבונות תביא משילות, בגלל שרוב השטח ייכלל במסגרת תחומי השיפוט של המועצות, ותתבצע שם אכיפה יותר אפקטיבית. לא רק זאת, אם תוחל הריבונות, אני צופה תנופת פיתוח גדולה כיוון שחסמים רבים בהם אנו נתקלים היום, מדיניים ומשפטיים, לא יוכלו עוד לעכב את התיישבותנו בחבלי מולדת חשובים אלו".

אבל תוכנית טראמפ, בגדול, מדברת על כך שהריבונות הישראלית תחול רק על מחצית שטחי C. שאר השטח מיועד למדינה הפלשתינית. אתה לא חושש מכך?

"אני יותר מוטרד מכך שאנחנו מאבדים את השליטה בשטחי C כבר יותר מעשור. אם בהסכם אוסלו נקבע ששטח C הוא בגודל של 60% משטח יו"ש, ושטחי A ו-B ביחד הם 40%, (גם נקבע שם ששטח C יינתן לפלשתינים תוך 5 שנים) היום, בגלל מתקפת ההשתלטות הפלשתינית, הגלגל התהפך. הפלשתינים בפועל שולטים על 60% מהשטח, ואנחנו רק על 40%, כל שנה כאמור הוא משתלטים על עוד כאחוז מהשטח, בכל עשור מדובר על עוד כ- 10%".

"הפלשתינים ממוקדים בהשתלטות דווקא על שטח C. הם גוזלים עוד דונם ועוד דונם בתוכנית עבודה מסודרת, ממומנת על ידי אירגונים בינלאומיים, לפעמים במסווה של עזרה הומניטארית. בפועל זה מנגנון משומן שמנוהל על ידי הממשלה הפלשתינית ברמה רצינית מאד. יש להם שר אחראי לנושא, יש להם רכזי מחוזות, רכזי אזורים, רכזי שטח, תוכניות עידוד לחקלאות, לבניה ולקיבוע בדואים. המערכת הפלשתינית עובדת ברמה גבוהה, כולל ביצוע תשתיות הכוללת: פריצת דרכים, תשתיות חשמל, תשתיות מים, השקיה, חלוקת שתילים, עידוד כספי ועוד. זו מערכת מסועפת, משומנת, מפורטת וממוקדת בבניה בשטח C".

אלירז מצהיר כי תוכנית טראמפ יכולה דווקא לסייע בעצירת אובדן שטחי C. "עדיף לי לקחת ריבונות מיידית על 200 נקודות התיישבות – גם במחיר שמיעוט מאחזים, שאף אחד לא מפנה אותם, יישאר במצבו הנוכחי והלא מוסדר הקיים גם כיום. לצערי חלק מהמובלעות בתוכנית הם אכן מובלעות ומוקפות בפלשתינים כבר עכשיו. ככל שלא נקבל את התוכנית היום בעתיד יהיו כפול מובלעות, הסכנה שנחמיץ ונחמיר את המצב גדולה יותר.

"אני מודע לכך שיש גם נושאים לא מספיק סגורים, כמו צירי התנועה, המעברים, או המעמד האזרחי של פלשתיני בשטח שהחילו עליו ריבונות. מה יהיה למשל עם איחוד משפחות: הרי אין גבול פיזי בשטח הריבונות. אין לכך איזכור בתוכנית. אני מודע לכל הבעיות. ועדיין אני אומר: לקחת את התוכנית בכללותה (ואם לא את כולה לפחות להחיל את הריבונות על בקעת הירדן, יותר חשובה מכל הפעימות המוצעות). בדיאלוג עם ארה"ב עדיף לקחת מיד מה שאפשר".

מועצת יש"ע אומרים, דווקא על רקע הדברים שלך: עזוב את תוכנית טראמפ. אפשר להחיל ריבונות בהחלטה עצמאית, בלי לקבל את התוכנית.

"זו הצעה לא ריאלית. אני לא מאמין שמדינת ישראל, בוודאי במצב הנוכחי, עם ממשלה דו ראשית, יכולה לבצע מהלך כזה. אני לא רואה את נתניהו פועל חד-צדדית".

אבל אם אתה מקבל את התוכנית, אתה כולל בה הסכמה למדינה פלשתינית.

"ב'תוכנית המאה' המוצעת אומנם מוזכרת לא מעט התמורה של 'מדינה פלשתינית', אך יש לכך התניות רבות שקרוב לוודאי שהפלשתינים לא יקבלו, וסיכוי גדול יותר שהם לא יעמדו בהם. כך היה לכל אורך ההיסטוריה הציונית, שבה למדנו לקחת את מה שיש, ולהמשיך לנסות לקבל עוד. מה גם שהפלשתינים בעצמם מתנגדים לתוכנית בכל מרצם. זה לבד מצביע על הצורך באימוצה".

הראיון המלא יתפרסם מחר בשבועון 'מצב הרוח'.

https://www.inn.co.il/News/News.aspx/441402

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  *אתה עצמך* פרסמת את זה לפני ארבעה ימים. יוסף כץ 25.06.20 12:46 1
     לא אותו הדבר. הפעם זה יותר מנומק, עם מספרים, נתונים וכו'. Reddish 25.06.20 12:51 2
         אהה, הבנתי. משום מה לא הדגשת באדום את החידושים והמספרים, אלא דברים אחרים יוסף כץ 25.06.20 12:57 3
             את תכנית פיאד אני מכיר. המספרים אפילו תומכים בעמדה שלי שזו לא בעיה כה אקוטית Reddish 25.06.20 13:04 5
                 אתה משלה את עצמך בכוח, ומצחיק את כל הבדואים היושבים בחאן אל אחמר. יוסף כץ 25.06.20 13:10 7
                     שמע זה שקר Rota 25.06.20 13:17 10
                     יש בכוחה לקבוע, אוקיי. אני בדעה שגם הקיום של ישות אוטונומית בשטחי A,B היא הפיכה. Reddish 25.06.20 13:25 12
     הטיעון שלו חזק מאוד ופעם ראשונה ששומעים אותו בהיר 25.06.20 13:17 11
  רוב שטחי c יהיו בשטח בו ''אמורה'' לקום מדינה פלסטינית, אז איך בדיוק הטיפול בהם ישתפר, אם יש עבד לעם קדוש 25.06.20 12:58 4
     הוא מסביר את זה בכך שהמצב ישתפר, חצי משטחי C אתה אמור לספח עפ''י התכנית. Reddish 25.06.20 13:08 6
         זו הטעיה. לא מספחים חצי משטח C. כל הסיפוח הוא רק 5% מיהודה ושומרון יוסף כץ 25.06.20 13:12 8
             אני לא יודע אם מספחים בכלל, וכמה, אבל כדאי להבהיר את המספרים. Reddish 25.06.20 13:32 14
  עושים טעות מנסים להלביש בכוח פתרון לא מתאים ושלא נותן מענה aba 25.06.20 13:15 9
  טיעון שלו חזק מאוד ופעם ראשונה ששומעים אותו בהיר 25.06.20 13:29 13
     אני חושב שהוא מדבר ממניעים פרקטיים-ציוניים-ערמומיים. Reddish 25.06.20 13:35 15
  הכתבה ב''מצב הרוח'' סרוק Hermon 26.06.20 00:08 16
  אנחנו למודי ניסיון שהפרת התחייבויות של הפלשטנים אינו עילה בעיני הגויים למניעת Zahav 26.06.20 01:55 17

יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
15427 הודעות, 63 מדרגים, 108 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    12:46   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. *אתה עצמך* פרסמת את זה לפני ארבעה ימים.  
בתגובה להודעה מספר 0

הנה:

https://rotter.net/cgi-bin/forum/dcboard.cgi?az=show_thread&om=635969&forum=scoops1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 30.6.19
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    12:51   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. לא אותו הדבר. הפעם זה יותר מנומק, עם מספרים, נתונים וכו'.  
בתגובה להודעה מספר 1

שים לב ששם האזכור לתכנית פיאד וניסיון ההשתלטות על שטחי C הוזכר בשורה וחצי בערך.

ובקשר לדיוני עבר, שים לב שהוא מגדיר קצב של אחוז אחד בשנה בערך. כלומר הערבים יצטרכו 40-50 שנה של תכנית פיאד ללא כל הפרעה, ללא כל עצירות/בעיות/זעזועים בשלטון.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חבר מתאריך 14.12.15
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    12:57   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אהה, הבנתי. משום מה לא הדגשת באדום את החידושים והמספרים, אלא דברים אחרים  
בתגובה להודעה מספר 2

אז אני אדגיש:

"אני יותר מוטרד מכך שאנחנו מאבדים את השליטה בשטחי C כבר יותר מעשור. אם בהסכם אוסלו נקבע ששטח C הוא בגודל של 60% משטח יו"ש, ושטחי A ו-B ביחד הם 40%, (גם נקבע שם ששטח C יינתן לפלשתינים תוך 5 שנים) היום, בגלל מתקפת ההשתלטות הפלשתינית, הגלגל התהפך. הפלשתינים בפועל שולטים על 60% מהשטח, ואנחנו רק על 40%, כל שנה כאמור הוא משתלטים על עוד כאחוז מהשטח, בכל עשור מדובר על עוד כ- 10%".

"הפלשתינים ממוקדים בהשתלטות דווקא על שטח C. הם גוזלים עוד דונם ועוד דונם בתוכנית עבודה מסודרת, ממומנת על ידי אירגונים בינלאומיים, לפעמים במסווה של עזרה הומניטארית. בפועל זה מנגנון משומן שמנוהל על ידי הממשלה הפלשתינית ברמה רצינית מאד. יש להם שר אחראי לנושא, יש להם רכזי מחוזות, רכזי אזורים, רכזי שטח, תוכניות עידוד לחקלאות, לבניה ולקיבוע בדואים. המערכת הפלשתינית עובדת ברמה גבוהה, כולל ביצוע תשתיות הכוללת: פריצת דרכים, תשתיות חשמל, תשתיות מים, השקיה, חלוקת שתילים, עידוד כספי ועוד. זו מערכת מסועפת, משומנת, מפורטת וממוקדת בבניה בשטח C".

חבר מתאריך 30.6.19
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    13:04   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. את תכנית פיאד אני מכיר. המספרים אפילו תומכים בעמדה שלי שזו לא בעיה כה אקוטית  
בתגובה להודעה מספר 3

בקצב הזה אין להם באמת סיכוי - לפי אלירז הם יצטרכו כ40-50 שנה להשתלט על השטח, ללא כל הפרעות. בתווך, המצב יהיה הפיך בנקודות זמן מסוימות. ברור שכל זעזוע ברשות יכול גם הוא לפגוע בתכנית, זה לא סביר שהמצב ישאר זהה לעוד 40 שנים (זה רק מראה שתכנית פיאד היא קונטרה לזחילה של ביבי של סיפוח איטי של השטח ומסמוס הסוגיה הפלסטינית והשאיפות שלהן המבוססות בין היתר על תכניות השלבים הישנות והמתווים הקודמים).

אבל טוב שהוא מפרט, וטוב שהוא מתעקש על העניין הזה כבר עכשיו. הוא מבהיר שהריבונות יכולה לשמש כלי מסוים נגד התופעה (לדעתי, גם בקרבות הירושה ביום שאחרי אבו מאזן יהיה בלאגן רציני).

חבר מתאריך 14.12.15
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    13:10   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אתה משלה את עצמך בכוח, ומצחיק את כל הבדואים היושבים בחאן אל אחמר.  
בתגובה להודעה מספר 5

בנגב, ישראל לא מצליחה לפנות את ביר הדאג'.
אז בשומרון תצליח לפנות עשרות אלפי מבנים?!

הזוי לגמרי.

אני מצטט קטעים מהמאמר של אלירז בהשילוח:

די להתבונן בבנייה הפלסטינית באזורי אינטרס שלא היו מיושבים עד כה, דוגמת מדבר יהודה ובקעת הירדן, כדי ללמוד על נחישות המאמץ הפלסטיני לייצר נוכחות באזור ולהפר בכך את הזיקה הישראלית. מאמצי הפלסטינים נושאים פרי: כיום קיימים בשטחי סי עשרות אלפי בתים פלסטינים בלתי חוקיים, שחלק גדול מתוכם הם מבנים למגורים. האכיפה הישראלית בעניין זה לוקה בחסר, בלשון המעטה: שיעור אכיפה ממוצע של כ-40 אחוז על פי נתוני המנהל האזרחי. שלא במפתיע, בכל עשר שנים גדל היקף הבתים הבלתי חוקיים בשטחי סי בכ-10 אלפים יחידות בקירוב; מגמה שיש בכוחה לקבוע עובדות בלתי הפיכות בשטח.

יש סיבה לחולשה הישראלית ולהיעדר המודעות בציבור הישראלי למהלכי ההשתלטות הפלסטיניים: בקרב גופים מרכזיים המנהלים את עבודת המטה במערכות הממשלתיות, המשפטיות והביטחוניות התקבעה התפיסה כי שטחי סי יינתנו במוקדם או במאוחר לפלסטינים, וכי על ישראל מוטלת אפוא רק אחריות זמנית לניהולם. עמדה זו, יש להעיר, מהווה ראייה לניצחון התודעתי הפלסטיני במאבק על שטחי סי.

Rota לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.18
9855 הודעות, 41 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    13:17   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. שמע זה שקר  
בתגובה להודעה מספר 7

מצליחה ועוד איך מזמין אותך לאיזור לראות מה קורה כאן בשבועות האחרונים.
הכל עניין של החלטה של הרופסים מלמעלה

חבר מתאריך 30.6.19
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    13:25   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. יש בכוחה לקבוע, אוקיי. אני בדעה שגם הקיום של ישות אוטונומית בשטחי A,B היא הפיכה.  
בתגובה להודעה מספר 7

זה אומנם רחוק מאד, אבל גם זה הפיך (כרגע).

אני מסכים איתו שדרוש שינוי תפיסתי. השינוי התפיסתי הוא כולל ולא נוגע רק לנושא יו"ש - הזכרת את הבדואים בנגב - סביר שכל עוד רעת "הפרוגרסיבים" המזויף שולטת במערכות, כולל זו המשפטית, וגם הפוליטית כמובן, אז גם מדבר ריק ביו"ש יכול ליפול לאותן צרות. מדובר בדעה מחשבתית שנוגדת את הציונות בסופו של דבר (לא במקרה כל הארגונים "הפרוגרסיביים" בעולם מאד סולדים מהציונות).

אבל אני עדיין חושב שהמצב עם שטחי C ספציפית, דיי סביר בגדול... ותכנית פיאד היא לא מפלצת מסוכנת בטווח הזמן המיידי.
הריבונות שמוזכרת אגב, אם תהיה על חלקים משמעותיים ביו"ש (גם 10-15 אחוז של כלל היישובים ללא הבקעה והמדבר זה משהו) - היא בסבירות גבוהה דבר בלתי הפיך. ריבונות+התיישבות קהילתית משמעותית מבטיחה שהשטח ישאר ישראלי בכל מקרה, ועוזרת לצמצם את "הסכסוך" והבעיות לאיזור מוגדר יותר.

בהיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.2.19
5701 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    13:17   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. הטיעון שלו חזק מאוד ופעם ראשונה ששומעים אותו  
בתגובה להודעה מספר 1

ערכתי לאחרונה בתאריך 25.06.20 בשעה 13:29 בברכה, בהיר

חבל שרק עכשיו היא עולה אחרי שכל אחד כבר גיבש את דעתו.

עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
12535 הודעות, 82 מדרגים, 152 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    12:58   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. רוב שטחי c יהיו בשטח בו ''אמורה'' לקום מדינה פלסטינית, אז איך בדיוק הטיפול בהם ישתפר, אם יש  
בתגובה להודעה מספר 0

אמירה (אפילו אם רק אמירה משתמעת) שאין לנו דרישות בשטחים אלו???

חבר מתאריך 30.6.19
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    13:08   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הוא מסביר את זה בכך שהמצב ישתפר, חצי משטחי C אתה אמור לספח עפ''י התכנית.  
בתגובה להודעה מספר 4

ולגבי השאר - אותו אתוס ציוני-הימורי של לקחת מה שאפשר עכשיו, לסמוך (קצת) על הצד השני שימשיך בשלו (אש"ף לא מוכנים לשמוע על התכנית, אבו מאזן אמר שהוא מעדיף למות ולא לדון בזה).

כלומר יהיה אפשר לספח חלקים משמעותיים מיו"ש, ואת השאר להקפיא במצב דיי זהה למה שהיה בשנים האחרונות (כמובן מבחינתו - סיכול תכנית פיאד בשטחי C שלא יסופחו, בדיוק כפי שהוא טען בשנים שקדמו לדיוני הסיפוח).

חבר מתאריך 14.12.15
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    13:12   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. זו הטעיה. לא מספחים חצי משטח C. כל הסיפוח הוא רק 5% מיהודה ושומרון  
בתגובה להודעה מספר 6

הוצאתי מהחישוב את הבקעה והמדבר.
באיזורים המיושבים של יהודה ושומרון, הסיפוח הוא רק 5%.

המשפט שכתבת "להקפיא במצב זהה למה שהיה בשנים האחרונות", הוא סתירה פנימית, כמובן.

חבר מתאריך 30.6.19
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    13:32   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אני לא יודע אם מספחים בכלל, וכמה, אבל כדאי להבהיר את המספרים.  
בתגובה להודעה מספר 8

כלל שטחי C הם בערך 50-60 אחוז מהשטח. חצי משטחי C זה 30 אחוז מהשטח. זה השטח שבו טראמפ אמור להכיר עפ"י התכנית.

אם אתה מחסיר מאותם 30 אחוז מיו"ש את המדבר והבקעה, אתה נשאר עם הרבה יותר מ5 אחוז. כבר עכשיו היישובים בלבד הם קרוב ל5 אחוז מכל יו"ש, ואם יחילו ריבונות עליהם לפי המפות שפורסמו - ניתן לראות בוודאות שאיזורים כמו גוש עציון (אפרת) מקבלים הרחבה משמעותית של שטח השיפוט (כלומר איזורי ההתיישבות שיהפכו רשמית לחלק מישראל יהיו גדולים בשטח נטו).

5 אחוז זה אם יספחו כמה גושים/יישובים בלבד (לדוגמא, רק 3 גושים גדולים ללא היישובים בעומק, ללא הבקעה וללא המדבר. או רק את יישובי העומק באותה תכנית "פעימות" שהוזכרה, ללא הגושים הגדולים וללא הבקעה והמדבר).

אני לא חושב שמישהו יודע בדיוק על מה וכמה (אם בכלל) מחילים ריבונות (אני כן סבור שהבקעה והמדבר בכל מקרה מחוץ למשחק).

אם יחילו על כלל היישובים מלבד הבקעה והמדבר, לדעתי מדובר ב10 אחוז ויותר (גם הגושים הגדולים, גם יישובים מחוץ לגושים, הכל מלבד המיעוט בבקעה) - זה יהיה הישג סביר.

aba לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
4800 הודעות, 39 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    13:15   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. עושים טעות מנסים להלביש בכוח פתרון לא מתאים ושלא נותן מענה  
בתגובה להודעה מספר 0

https://youtu.be/_ktpNaj1eGc

נתניהו, זה רק ארבע מילים - "רעיון שתי המדינות טעות"!!

בהיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.2.19
5701 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    13:29   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. טיעון שלו חזק מאוד ופעם ראשונה ששומעים אותו  
בתגובה להודעה מספר 0

חבל שרק עכשיו היא עולה אחרי שכל אחד כבר גיבש את דעתו.

אבל יש טענה נגדית בקשר לתנאים של מדינה פלשתיני
א. מי אומר שהם לא יוכלו לעמוד בזה.
ב. מי אומר שהממשל המריקאי בעוד 10 שנים לא יבטל חלק מהתנאים וכך נעמוד בפני שוקת שבורה.

חבר מתאריך 30.6.19
יום חמישי ג' בתמוז תש''פ    13:35   25.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אני חושב שהוא מדבר ממניעים פרקטיים-ציוניים-ערמומיים.  
בתגובה להודעה מספר 13

בעוד למתנחלים הדתיים, בנוסף לטיעונים האלו, יש את הטיעון הדתי-טהרני שאיתו אין יותר מדי מה לעשות.

Hermon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.8.02
32761 הודעות, 86 מדרגים, 171 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ד' בתמוז תש''פ    00:08   26.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. הכתבה ב''מצב הרוח'' סרוק  
בתגובה להודעה מספר 0

Zahav לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.11
6882 הודעות, 39 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ד' בתמוז תש''פ    01:55   26.06.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אנחנו למודי ניסיון שהפרת התחייבויות של הפלשטנים אינו עילה בעיני הגויים למניעת  
בתגובה להודעה מספר 0

מדינה פלשטינית. אתה תיראה כמרובע אחד שאינו יודע לשחק ת'משחק. כך היה באוסלו ההזוי - במה קיימו הם את כל התחייבויותיהם לחינוך נגד טרור ושנאה והסתה ?? כלום... לך לבתי ספר שלהם ותקרא מה כתוב בספרים. ועוד וכו'

כך יהיה פה. הם יקבלו מדינה בלי לקיים דבר מתנאי נתניהו וטרמפ. במיוחד אם ביידן יעלה ...

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות