גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #644341 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 644341        
עוז הגיבור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.18
4317 הודעות, 103 מדרגים, 200 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    22:57   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שי גולדן:“במחנה שלי אין יותר חופש ביטוי, השמאל הפך צעקני ואלים”  

ערכתי לאחרונה בתאריך 23.07.20 בשעה 23:06 בברכה, עוז הגיבור

אמיר לוי | 23/07/2020
העיתונאי והסופר שי גולדן על מחיר העצמאות המחשבתית (“קיבלתי איומים על חיי”), השיח האלים במחנה בו צמח (“מתירים דמו של רה”מ”) וסתימת הפיות בתקשורת (“אין מקום לקול אחר”)

"החלטתי להיות נאמן לעצמי". שי גולדן | Arielinson
בתוך אווירה ציבורית ופוליטית הולכת ומקצינה, נדיר מאוד לשמוע קול מרענן ושונה כמו זה של העיתונאי והסופר שי גולדן. למרות שהוא מגדיר את עצמו כאיש שמאל, גולדן מתח במשך השנים ביקורת נוקבת על כל המחנות הפוליטיים, כולל שלו עצמו, ודף הפייסבוק שלו הפך לאחרונה למוקד של מספר סערות. כך למשל כתב בפוסט מעורר תהודה השבוע על האיומים שקיבל דווקא משמאל בשל דעות שהשמיע, וטען כי “השמאל איבד את הזכות לקרוא לימין אלים”. בשיחה מיוחדת עם ‘מידה’ גולדן מספר על המחיר האישי של עצמאות מחשבתית מול פילוג ומחנאות פוליטית, על השיח האלים במחנה השמאל בו צמח וגורמיו ועל מצב תעשיית התקשורת בישראל.

“לאורך שנים אני מקפיד לשמור על עצמאות אינטלקטואלית”, גולדן אומר על הסיבות שהובילו אותו לכתיבת הפוסט. לדבריו, “זה לא דבר שמקובל ואהוד בישראל שבה מצפים ממך לתגובה אוטומטית לכל נושא – יש רשימת נושאים ואתה אמור להחליט מה דעתך לגביהם לפי השיוך הפוליטי שלך. אם אתה איש ימין או שמאל, אנחנו יודעים באופן אוטומטי מה דעתך למשל בנושא עובדים זרים, פרשת הכדורגלנים או סגר הקורונה. זה הפך את השיח הישראלי למשעמם מאוד מצד אחד, ומצד שני אלים מאוד. ברגע שאתה מעז לסטות מהגבולות הברורים של כל מחנה אז אנשים מסתכלים עליך ואומרים: רגע, מה אתה? שמאל או ימין? אני החלטתי להיות נאמן לעצמי ולא למחנה, ובישראל יש לזה מחיר שאותו שילמתי משני הצדדים”.

איזה מחירים למשל?

“כשכתבתי בעבר את דעתי למשל על פרשת אלאור אזריה הרבה חברים ימניים כעסו עלי, וגם בכל פעם כשאני יוצא נגד חברי המחנה שלי בשמאל אז אני חוטף מיד. ההבדל הוא בעוצמת התגובות. מימין כותבים לי הערות קשות כמו “בוגד” או “לך לעזה”, שזה לא נעים אבל לפחות לא יורד לנושאים אישיים. כשאני כותב נגד השמאל התגובות תמיד יהיו אישיות: נכנסים לחיים הפרטיים שלך, מנסים לבטל את כל מה שעשית בעבר, מטילים ספק ביושרה שלך ולוקחים כל מעידה קטנה שלך ומנפחים אותה. פשוט מתקפה אישית מוחלטת. העלבונות תמיד מכוערים ונמוכים ומכוונים לפגוע בך כאדם במקום להתמודד עם הטענה. גם בימין יש אלימות ובוטות, אבל האלימות הכי מלחיצה, קיצונית ומפחידה שאני חוויתי הייתה מצד שמאל”.

סיפרת שספגת גם איומים ממשיים

“במשך הקריירה שלי קיבלתי המון נאצות, אבל רק שלושה מקרים שבהם נחצה הגבול ונאלצתי לפנות למשטרה. שניים מהם קרו אחרי שכתבתי נגד אנשי היסטריית ה”הדתה”, וטענתי שזה בעיניי מנגנון לרדיפה של כל סממן ליהדות והמצאה של יהודים ששונאים את עצמם. קיבלתי אז איומים מפורשים מאדם שכתב שהוא יודע איפה אני גר ואמר שיחסל אותי ויגרום לזה להיראות כמו תאונה. לאחרונה קיבלתי איום מפורש נוסף אחרי שהתבטאתי נגד “מחאת בלפור”. אדם שלח לי את הכתובת שלי ואת השם של בית הספר בו הבת שלי לומדת”.

איך הגבת לזה?

“כמובן שזה מלחיץ ומאוד לא נעים. בתור עיתונאי אתה רגיל לאינטרקציה עם הקהל שחלקה לא נעימה, אבל כשזה מגיע לרמות מפחידות כאלה זה כבר חוצה את הגבול. מישהו הלך וטרח למצוא את הכתובת שלי או לברר איפה הילדה לומדת? אתה מבין שמספיק בנאדם אחד משוגע כדי שיקרה משהו נורא”.

איך אתה מסביר את ההבדלים בסגנון ועוצמת התגובות בין ימין לשמאל?

“אני חושב שיש הבדל תהומי בין התפיסה של הימין והשמאל בישראל. הימין רואה בעצמו כמי שמגן על ערכים ואידיאולוגיה שבבסיסה הרעיון של מדינת ישראל ועם ישראל. גם כשהמחנה תומך בנתניהו אני מאמין שהוא עושה את זה מתוך אמונה שזה מה שטוב לישראל. הזעם בשמאל מגיע ממקום אחר, מתוך תחושה שרק הם צודקים בכל נושא ומי שסבור אחרת מפריע לממש את הצדק האבסולוטי. אנשי השמאל לקחו לעצמם בלעדיות על המוסר ולכן אם אתה יוצא נגדם, מבחינתם אתה יוצא נגד הצדק עלי אדמות. אני איש שמאל ציוני שכל חייו הצביע למפלגת העבודה, אבל עכשיו אומרים לי שאני ביביסט כי אמרתי את דעתי ששונה משלהם”.

דיון בכל נושא תמיד יהיה מפוזיציה? אין עוד סיכוי לענייניות?

“בשוליים אפשר למצוא זירות של דיאלוג שהן מכבדות וראויות ויש בהן שיח מעניין, אבל המיינסטרים היום הוא צעקני אלים. כמעט כל פוסט בפייסבוק שעוסק בנושא פוליטי מימין או משמאל, אפילו של אדם פלוני, מתפתח מיד לזירה של אלימות בוטה וגזענות ותגובות מכלילות ופשטניות”.

כדי לנסות וליצור התחלה של שינוי במגמות האלה, גולדן משתמש בין השאר ברשת הפייסבוק בה הוא מעלה באופן קבוע פוסטים בענייני השעה אשר זוכים לתהודה רבה. “אני מנסה לפחות בזירה הקטנה שלי לייצר מקום שבו הדעה שנשמעת לא אוטומטית”, הוא מסביר ומוסיף: “מי שנכנס לעמוד שלי לא יודע מראש מה דעתי בכל נושא. אני ציוני ויהודי מאמין מאוד, אוהב את מדינת ישאל וחושב שיש לנו זכות על האדמה הזו, ובמובן הזה יש לי מכנה משותף רחב עם חבריי בימין. מצד שני אני גם הומניסט וליברל שמאמין בזכויות אדם ויש אנשים שזה פשוט לא מסתדר להם. לכן אני מנסה להראות שהחיים שלנו מורכבים ולא הכל אוטומטי: אפשר לאהוב את השם וגם לחשוב שלהט”בים הם ברואי כפיו. אני מקווה למצוא את האנשים שמקשיבים ובאמת חושבים ומתייחסים לטענה ולא לאדם שטוען אותה”.

אתה מזהה שקיים קהל כזה?

“אני נתקל בלא מעט אנשים שצמאים לשיח אחר, גם ברשתות החברתיות וגם במעגלים האישיים שקרובים אלי. מתפתחת תופעה של אנשים שנמאס להם שלא שומעים אותם ונמאס להם גם לסתום פיות לאחרים. אנשים קצת נבהלו מעצמם והתעייפו מהמלחמות. אני מקווה שהמגמה הזו של חופש ביטוי אמיתי תתחזק כי זו התקווה של הדמוקרטיה בישראל.

אתה חש שאין חופש ביטוי בישראל?

“לאחרונה אני מתחיל להרגיש ככה. כמובן שבישראל עדיין מותר לך להגיד ולצעוק מה שאתה רוצה ונגד מי שאתה רוצה, אבל הבעיה היא שחלק מהזרמים בחברה הפכו להיות צנזורים אנטי-דמוקרטיים וקמה לה משטרת מחשבות שמנסה להפיל כל מי שחושב קצת אחרת. קח למשל את מוקי שהיה נער הפוסטר של המיינסטרים השמאלי בישראל, אבל חטף על הראש אחרי שהעז להגיד שההפגנות בירושלים הן אלימות בעיניו ושזו לא המטרה לשמה הגיע למחות. מה בסך הכל הוא ביקש? להפגין בכבוד ובשלום בלי אלימות. הרי זה המסר שעליו נבנה השמאל, אבל היום הכל הפך להיות קשור לביבי. שמעתי מישהו שאומר שאנחנו גרועים בכדורגל בגלל שראש הממשלה מושחת. כשזה מגיע לרמות האלה זה מפחיד”.

נראה שיש דרישה מאנשי תקשורת ותרבות להביע את דעתם, אבל כשהם אומרים דעה קצת אחרת אז מנסים להשתיק אותם

“ברור. אתה תהיה נאור, הומניסט מקובל וצודק רק אם תגיד את הדברים הנכונים. בשמאל כל הזמן לועגים לאנשי ימין שהם מקריאים מדף מסרים, אבל גם להם יש דף כזה. אני יכול להגיד לך עכשיו את התשובות האוטומטיות שייתן לך איש שמאל בכל נושא שתשאל אותו. אבל כשאתה מעז לומר משהו קצת אחר אז לא רק שמטיחים בך שאתה “לא משלנו”, הם גם אומרים לך שאתה בוגד ובעצם שייך למחנה השני. מספיק כתם אחד קטן בשביל לגרש אותך – או שאתה טהור או שאתה בוגד, סטית מהקו ואין לך סיכוי לחזור. אמרת משפט אחד לא נכון ואתה מיד “אפס” ו”שופר”. מוחקים אותך ואת כל מה שעשית בחיים. זאת משטרה שגורמת לאנשים שחברים בה להתיישר כי הם מבינים מה קורה למי שמעז לסטות. מצד שני, אם אתה מגדף את נתניהו נושאים אותך על כפיים ומכתירים אותך לגיבור אמיץ. מה האומץ לחזור בדיוק על אותם דברים שכל המחנה שלך אומר? זה מגוחך”.

יש אנשים בתעשיית התקשורת שחושבים כמוך אבל חוששים לדבר?

“בימים האחרונים קיבלתי הרבה מאוד הודעות תמיכה מאנשים וביניהם היו כמה עיתונאים שעובדים למשל ב’הארץ’ או בחדשות 13. הם הודו לי על זה שאני כותב את הדברים שהם חושבים אבל מפחדים להגיד. אחד אפילו אמר לי שהוא מפחד לעשות לי לייק בפייסבוק כדי שזה לא יתפרש כתמיכה”.

מאיפה מגיע החשש הזה?

“הם יודעים טוב מאוד מה המחיר ומעדיפים שלא לשלם אותו ולהיות מגורשים ומנודים מהמחנה. אני יכול להבין אדם שחושש לצאת מהשורה ודואג לפרנסה שלו. מעשה כזה יכול להפוך את החיים להרבה פחות נעימים ואולי גם לפגוע במקום העבודה שלך. ככה בדיוק פועלת משטרת מחשבות: אנשים אומרים במחשכים את מה שהם מרגישים כי הם פוחדים לדבר בגלוי. מדברים על “ניצני פשיזם בישראל”? אני לא בטוח שהימין הוא האחראי הבלעדי לזה. היום מי שמוביל את הרכבת הזו נמצא בשמאל”.

סערה נוספת שעוררה כאמור תהודה גדולה סביב גולדן התרחשה כאשר כתב לאחרונה נגד מחאת אנשי השמאל מול מעון ראש הממשלה בירושלים, הגדיר אותה בין השאר כמחאה פוליטית ומנותקת והזהיר מפני האלימות בשיח. “אני שומע קריאות לעלות על בלפור עם לפידים או קריאות לעשות את יום הבסטיליה. לדעתי זוהי הסתה לרצח בהגדרה”, הוא אומר בשיחתנו. “מי שמדבר על לפידים ובסטיליה יודע בדיוק מה המשמעות של דבריו ואיזה דימויים זה מעורר בקרב הקהל שלו. אני כבר לא מדבר על כינוי גנאי והשוואות לנאצים, אלא על הסתה לרצח. כשהופצו תמונות של רבין במדי אס.אס כל המדינה רעדה ועכשיו זה עובר בשקט”.

אתה מזהה מאפיינים של אותה תקופה בימינו?

“בתקופה שלפני רצח רבין הייתה אווירת הסתה ציבורית שהוציא מתוכה רוצח, ואני בהחלט מרגיש שגם היום יש הכשרה של הקרקע להתרת דמם של ראש הממשלה ושל בני משפחתו. אני בהחלט חושב שאם יאיר נתניהו למשל יסתובב היום ברחוב בתל-אביב יש דאגה ממשית לשלומו, לאו דווקא מהציבור הרחב אלא מאותו משוגע אחד”.

איך מחאה שאמורה הייתה להיות חברתית הקצינה ככה?

“אחת מחברות הכנסת לשעבר מהשמאל אמרה ש”חבורת אנרכיסטים חטפה את המחאה המוצדקת בתולדות ישראל וסתמה את הפה לתשעה מיליון איש”. אני חושב שזה מה שקרה. המחאה התחילה מתוך תחושות קשות באמת סביב התנהלות הממשלה במשבר הקורונה, וגם לי הייתה ביקורת חריפה על המחדלים שנעשו. הנגיף לא מבדיל בין ימני ושמאלני והוא פגע בכולם באופן שווה, גם בריאותית וגם כלכלית. אבל במקום לקחת את המכנה המשותף הזה ולנסות לחבר, האנשים שמובילים את המחאה לקחו אותה לבלפור ושוב לצעקות על “שוחד והפרת אמונים”. בשניה שעשית את זה לקחת את כל מי שתומך בנתניהו והוצאת אותו מהמשחק”.

גם מחאה נגד שחיתות יכולה להיות מוצדקת

“אנשים רצו לדבר על לחם אבל אתה מכריח אותם לצעוק על שחיתות. יכול להיות שנתניהו מושחת אבל זה יתברר בבית המשפט וצעקות על שחיתות לא ממש מעניינות עכשיו. יש מיעוט קולני שהשתלט על המחאה ומנהל אותה וכל האחרים שותקים ומפחדים. ככה בדיוק השוליים השתלטו על השיח המרכזי בשמאל, וככה במקום להוציא מיליונים לרחובות הם נשארו עם כמה אלפים בבלפור. אף אחד שם לא עצר לרגע לחשוב אם זה דבר חכם או נכון לעשות”.

אחרי שנים ארוכות כאיש תקשורת מצליח ומגיש תוכניות בטלוויזיה וברדיו, גולדן מזהה מגמות מטרידות גם במקצוע העיתונות. כדוגמה לכך הוא מביא את המקרה בו רינה מצליח אמרה בשידור כי אנשים מצביעים לנתניהו גם אם יאנוס את הבת שלהם. “במדינה מתוקנת רינה מצליח לא הייתה ממשיכה לשדר”, טוען גולדן. “איך אפשר להגיד משפט כזה בשידור ואז לחזור לעבודה אחרי שבוע כאילו לא קרה כלום? הרי ברור שאם הייתה אומרת משהו נגד ערבים הייתה מפוטרת באותו היום ובטח לא ממשיכה להגיש חדשות. המקרה המביש הזה מראה את הלך הרוח בתעשייה. הקולות כמו זה של רינה מצליח מגיעים לאולפן כי אלה אותם קולות שנשמעים במערכת כולה, וזאת הבעיה הגדולה”.

נראה שבתקופה האחרונה יש קצת ניסיון לאיזון בחלק מהערוצים

“תראה מה קורה כשינון מגל או בועז ביסמוט למשל יושבים באיזה פאנל מול שלושה או ארבעה אנשי שמאל. מיד קופצים בברנז’ה וצועקים שמנסים לדחוף בכוח אנשי ימין. אלה אנשים שמדברים כל היום על תקשורת חופשית ודמוקרטיה אבל לא מוכנים שיהיה אפילו אדם אחד שישמיע קול קצת אחר. במחנה שלי כבר אין יותר חופש ביטוי. זו האמת”.

(מקור ׳מידה׳)

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  עד עכשיו מה היית? דרור 23.07.20 23:01 1
  אלוף מתעניין 23.07.20 23:02 2
  כדאי להוסיף בכותרת ''שי גולדן:'' שומרוני 23.07.20 23:03 3
  מרגש לראות איך לפתע הציבור והתקשורת הימנית מחבקת כל שמאלן שיוצא כנגד המחנה Tinshemet 23.07.20 23:04 4
     אני מבין שלא התחברת לכתיבה מתעניין 23.07.20 23:05 6
         אני בספק רב אם קראת אותה Tinshemet 23.07.20 23:07 7
             טוב .. מתעניין 23.07.20 23:07 8
             כי הוא ימין ומזרחי? בן של מלך 23.07.20 23:25 12
                 הקטע שאני מרכז ואשכנזי מתעניין 24.07.20 00:19 23
                     אל תהרוס לו סטיגמות בן של מלך 24.07.20 00:27 29
                         סטיגמות שאתה בעצמך מקדם Tinshemet 24.07.20 00:40 33
                             אתה זה שקבע שהוא לא קרא בן של מלך 24.07.20 00:42 34
                                 אתה זה שהלביש על זה את השד העדתי Tinshemet 24.07.20 00:43 35
                                     תאמין לי אני לא יודע איך אתה עושה את זה בן של מלך 24.07.20 00:45 36
                                         משום מה לא מפתיע אותי שאתה לא יודע Tinshemet 24.07.20 00:50 37
                                             אני גזען גאה בן של מלך 24.07.20 00:54 38
                                                 אז אתה ושכמותך מוזמנים לרדת באסלה Tinshemet 24.07.20 00:57 39
                                                     חח לרדת באסלה בן של מלך 24.07.20 00:58 41
                                                     אני מאד מקווה שיהיה מחיר לצורת הביטוי שלך כאן seventhseal 24.07.20 06:26 50
                                                     טמבל מצוי שאתה! אות-תו 24.07.20 07:22 52
                     ואני שמאל ומזרחי Tinshemet 24.07.20 00:37 30
                         שמאל מזרחי ? מתעניין 24.07.20 00:39 32
                         די לבלף אין מצב שלמזרחי לבוב 24.07.20 01:04 42
                         מאמין לך,רק תסביר לשאר שמדובר במיזרח אירופה raceway 24.07.20 03:15 44
     קח, בתיאבון. הפוך גוטה 23.07.20 23:10 9
         אחד הפירות הטעימים!!! חבל לשים אותו באשכול כזה... מורשה 24.07.20 00:24 26
         נשאר לך מה-1 ביולי? Tinshemet 24.07.20 00:39 31
     אף אחד לא מחבק דרור 23.07.20 23:12 10
     לא כי השמאל לא מחבק ימני שסורח וחובר אליהם? לך תאכל מלפפון חמוץ אחי Fsociety 24.07.20 13:40 54
  פורסם אתמול ו שלשום אלברט 23.07.20 23:04 5
     פספסת את היום חציל 23.07.20 23:14 11
     חברי: אבל עכשיו זה הגיע בתור ראיון לאתר חדשות ולא כמניפסט ברשת. אז זה סוף סוף עומד בחוק ANTI-PC 23.07.20 23:29 15
  בוקר טוב אליהו ariel999 23.07.20 23:25 13
  הוא מוזמן להתחבק עם הברברים מלה פמיליה. אחיקר הסורי 23.07.20 23:29 14
     פחחחח עוף החול 23.07.20 23:32 18
         חחח ג'ק ספארו 24.07.20 00:22 24
     חבר לפורום: זהו? אלו רק האופציות שיש? הקומץ של לפמיליה או השמאל הברברי האנרכיסטי?🤔 ANTI-PC 23.07.20 23:58 19
     שיואו! זה כל עם ישראל? שמאלנים ולה פמיליה? מורשה 24.07.20 00:25 27
  עצוב לאן הדרדר השמאל... פלומה 23.07.20 23:31 16
  מתי היה שם חופש ביטוי? פשטות 23.07.20 23:32 17
     בהתחלה הם לא יודעים בכלל שיש דעות אחרות. ג'ק ספארו 24.07.20 00:23 25
  הנחמה היחידה שהמחנה הזה הולך ומצטמק זופ-ניק 24.07.20 00:10 20
  זה היה מזמן. כולם אמרו לכם את זה. כעת זה רק התגלה. התת רמה, האפסיות - היה רשה להאמין עליהם מעל לטבע 24.07.20 00:12 21
  נו...שי גולדן כן-אבל 24.07.20 00:15 22
  בוקר טוב, התעוררת? Dalev 24.07.20 00:26 28
  צודק בכל מילה Myspot 24.07.20 00:57 40
  אין בזה שום הפתעה איתי 24.07.20 02:36 43
     לא היה כאן בזיזה המונית או אלימות יוצאת דופן כמו בארצות הברית Cyber 24.07.20 03:16 45
         עדיין,אבל רואים שזה הכיוון! raceway 24.07.20 03:54 46
             אתה גר באמריקה נכון? Cyber 24.07.20 03:55 47
                 נכון raceway 24.07.20 04:05 48
  אחד העיתונאים הישרים והאמיצים, אני מאוד אוהב אותו להכות בברזל 24.07.20 04:46 49
  ''מנסים לבטל כל מה שעשית בעבר''? כנר 24.07.20 06:57 51
  אחרי אברי גלעד, טוב לראות עוד עוד תותח שהתעורר באשליית הליברליזם של השמאל. Fsociety 24.07.20 13:39 53
  הגיג אגנוסטיקן 24.07.20 16:42 55

דרור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
10347 הודעות, 80 מדרגים, 118 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:01   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. עד עכשיו מה היית?  
בתגובה להודעה מספר 0

החלטתי להיות נאמן לעצמי

שמאלני.
מקווה שהוא התעורר.

בברכת יום טוב, דרור

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מתעניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.18
23038 הודעות, 89 מדרגים, 131 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:02   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אלוף  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
שומרוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.08
15269 הודעות, 180 מדרגים, 344 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:03   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כדאי להוסיף בכותרת ''שי גולדן:''  
בתגובה להודעה מספר 0

איזה טוב השם !!

Tinshemet לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.12
11918 הודעות, 71 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:04   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מרגש לראות איך לפתע הציבור והתקשורת הימנית מחבקת כל שמאלן שיוצא כנגד המחנה  
בתגובה להודעה מספר 0

האשכול העשירי היום בסגנון

חבר מתאריך 16.4.18
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:05   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אני מבין שלא התחברת לכתיבה  
בתגובה להודעה מספר 4

חבר מתאריך 19.4.12
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:07   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אני בספק רב אם קראת אותה  
בתגובה להודעה מספר 6

חבר מתאריך 16.4.18
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:07   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. טוב ..  
בתגובה להודעה מספר 7

בן של מלך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.7.14
5214 הודעות, 81 מדרגים, 141 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:25   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. כי הוא ימין ומזרחי?  
בתגובה להודעה מספר 7

קשה לו ללא ניקוד?

יש בורא לעולם והוא אחראי על הכל, קבלו את זה באהבה כי הוא האבא של כולנו

חבר מתאריך 16.4.18
יום ששי ג' באב תש''פ    00:19   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. הקטע שאני מרכז ואשכנזי  
בתגובה להודעה מספר 12

חבר מתאריך 25.7.14
יום ששי ג' באב תש''פ    00:27   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. אל תהרוס לו סטיגמות  
בתגובה להודעה מספר 23

חבר מתאריך 19.4.12
יום ששי ג' באב תש''פ    00:40   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. סטיגמות שאתה בעצמך מקדם  
בתגובה להודעה מספר 29

בטח מביך גם לטעות וגם לצאת גזען

חבר מתאריך 25.7.14
יום ששי ג' באב תש''פ    00:42   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אתה זה שקבע שהוא לא קרא  
בתגובה להודעה מספר 33

חבר מתאריך 19.4.12
יום ששי ג' באב תש''פ    00:43   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. אתה זה שהלביש על זה את השד העדתי  
בתגובה להודעה מספר 34

עדיף שתלך לישון ילד

חבר מתאריך 25.7.14
יום ששי ג' באב תש''פ    00:45   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. תאמין לי אני לא יודע איך אתה עושה את זה  
בתגובה להודעה מספר 35

מגיב מתוך שינה
בוחר מתוך שינה
מדבר מתוך שינה

לא שהולך לך טוב כל כך, באף אחד מהנ"ל אתה מצליח.

חבר מתאריך 19.4.12
יום ששי ג' באב תש''פ    00:50   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. משום מה לא מפתיע אותי שאתה לא יודע  
בתגובה להודעה מספר 36

ועכשיו קדימה גזען, תחזור למחילה

חבר מתאריך 25.7.14
יום ששי ג' באב תש''פ    00:54   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. אני גזען גאה  
בתגובה להודעה מספר 37

אני מייצג את החכמה בעם ישראל.
את האנשים שחוששים לקיום המדינה והיהדות.
ומצד שני, פישר קטן שבמקום לענות לעניין, משתמש בעלבונות שמתאימים לילד ביסודי
ובוחר כנראה במישהו שברמת השכלה של בית ספר יסודי.

מים קרים ותירגע מתוק, בסדר?

חבר מתאריך 19.4.12
יום ששי ג' באב תש''פ    00:57   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אז אתה ושכמותך מוזמנים לרדת באסלה  
בתגובה להודעה מספר 38

רק אל נא תנכס לעצמך את החוכמה בעם ישראל, את קיום המדינה והיהדות וכל זה, זה רחוק מאוד ממה שאתה וגזענים אחרים מייצגים.

חבר מתאריך 25.7.14
יום ששי ג' באב תש''פ    00:58   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. חח לרדת באסלה  
בתגובה להודעה מספר 39

חד אתה.
חביבי, לך להפגנה, לך תעשה משהו עם האחים האנרכיסטים למען האחים הערבים , אתה כשרון מבוזבז

seventhseal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.11
894 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    06:26   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. אני מאד מקווה שיהיה מחיר לצורת הביטוי שלך כאן  
בתגובה להודעה מספר 39

אות-תו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.1.20
691 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:22   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. טמבל מצוי שאתה!  
בתגובה להודעה מספר 39

כמה טמטום בתגובות שלך! כמה רוע ועיוורון!

לא סתם בחרת בכינוי הזה, מראה את פרצופך האמיתי והמכוער.

מגיב לאחר בזלזול שאתה בספק אם הוא קרא עד הסוף, ואז נכנס למגננה הקבועה עם המילה היחידה שעוד נותרה לך ״גזענות״.

גמלים שלא רואים את דבשתם הייתה בעיה חמורה ונשארה כזו!

איכס!

חבר מתאריך 19.4.12
יום ששי ג' באב תש''פ    00:37   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. ואני שמאל ומזרחי  
בתגובה להודעה מספר 23

אבל מסתבר שיש מי שרוצה לעורר את השד העדתי בכל דרך.

חבר מתאריך 16.4.18
יום ששי ג' באב תש''פ    00:39   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. שמאל מזרחי ?  
בתגובה להודעה מספר 30

מזוז??

לבוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.11.19
8432 הודעות, 47 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    01:04   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. די לבלף אין מצב שלמזרחי  
בתגובה להודעה מספר 30

יקראו תנשמת

raceway לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.14
33110 הודעות, 274 מדרגים, 538 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    03:15   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. מאמין לך,רק תסביר לשאר שמדובר במיזרח אירופה  
בתגובה להודעה מספר 30

הפוך גוטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
19204 הודעות, 196 מדרגים, 377 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:10   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. קח, בתיאבון.  
בתגובה להודעה מספר 4

מורשה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.10
11997 הודעות, 140 מדרגים, 279 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    00:24   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. אחד הפירות הטעימים!!! חבל לשים אותו באשכול כזה...  
בתגובה להודעה מספר 9

https://www.viglink.com/?vgref=4328741

חבר מתאריך 19.4.12
יום ששי ג' באב תש''פ    00:39   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. נשאר לך מה-1 ביולי?  
בתגובה להודעה מספר 9

דרור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
10347 הודעות, 80 מדרגים, 118 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:12   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אף אחד לא מחבק  
בתגובה להודעה מספר 4

פשוט אומרים "אמרנו לכם"

בברכת יום טוב, דרור

Fsociety לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.7.14
5430 הודעות, 47 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    13:40   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. לא כי השמאל לא מחבק ימני שסורח וחובר אליהם? לך תאכל מלפפון חמוץ אחי  
בתגובה להודעה מספר 4

אלברט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
11022 הודעות, 121 מדרגים, 240 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:04   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. פורסם אתמול ו שלשום  
בתגובה להודעה מספר 0

https://rotter.net/forum/scoops1/643762.shtml

https://rotter.net/forum/scoops1/643971.shtml

חציל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.1.14
5416 הודעות, 43 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:14   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. פספסת את היום  
בתגובה להודעה מספר 5

ANTI-PC לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.8.18
4886 הודעות, 95 מדרגים, 179 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:29   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. חברי: אבל עכשיו זה הגיע בתור ראיון לאתר חדשות ולא כמניפסט ברשת. אז זה סוף סוף עומד בחוק  
בתגובה להודעה מספר 5

ואולי גם ישאירו את הסקופ כדי שנוכל לנהל דיון על מה שקורה עם ההתנהגות של השמאל סוף סוף.

ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
4675 הודעות, 30 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:25   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. בוקר טוב אליהו  
בתגובה להודעה מספר 0

שטופי מוח צבועים

אחיקר הסורי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1143 הודעות, 5 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:29   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הוא מוזמן להתחבק עם הברברים מלה פמיליה.  
בתגובה להודעה מספר 0

ארבעה מתחרט עליהן הקב"ה שבראם, ואלו הן: גלות , כשדים, וישמעאלים, ויצר הרע

עוף החול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.3.19
6240 הודעות, 66 מדרגים, 116 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:32   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. פחחחח  
בתגובה להודעה מספר 14

צריכים לעשות צילום מסך לתגובה שלך ולשים אותה בתגובה הפותחת כהוכחה לדבריו

ג'ק ספארו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.20
5343 הודעות, 31 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    00:22   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. חחח  
בתגובה להודעה מספר 18

אין יצר רע, יש יצר שרע לו.

ANTI-PC לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.8.18
4886 הודעות, 95 מדרגים, 179 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:58   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. חבר לפורום: זהו? אלו רק האופציות שיש? הקומץ של לפמיליה או השמאל הברברי האנרכיסטי?🤔  
בתגובה להודעה מספר 14

דרך אגב במידה ולא קראת אז קצת חבל כי כמו שענה לך חבר פורום על התנהגות אלימה ומבזה כזו בדיוק הוא מדבר⁦🤦🏻‍♂️⁩

מורשה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.10
11997 הודעות, 140 מדרגים, 279 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    00:25   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. שיואו! זה כל עם ישראל? שמאלנים ולה פמיליה?  
בתגובה להודעה מספר 14

https://www.viglink.com/?vgref=4328741

פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
54972 הודעות, 164 מדרגים, 313 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:31   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. עצוב לאן הדרדר השמאל...  
בתגובה להודעה מספר 0

אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית

פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
4900 הודעות, 41 מדרגים, 77 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ב' באב תש''פ    23:32   23.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. מתי היה שם חופש ביטוי?  
בתגובה להודעה מספר 0

ג'ק ספארו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.20
5343 הודעות, 31 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    00:23   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. בהתחלה הם לא יודעים בכלל שיש דעות אחרות.  
בתגובה להודעה מספר 17

אין יצר רע, יש יצר שרע לו.

זופ-ניק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
7679 הודעות, 107 מדרגים, 193 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    00:10   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. הנחמה היחידה שהמחנה הזה הולך ומצטמק  
בתגובה להודעה מספר 0

מעל לטבע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.3.20
4279 הודעות, 65 מדרגים, 122 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    00:12   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. זה היה מזמן. כולם אמרו לכם את זה. כעת זה רק התגלה. התת רמה, האפסיות - היה רשה להאמין עליהם  
בתגובה להודעה מספר 0

והם רק מוכיחים זאת שוב ושוב ושוב

כן-אבל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.12
8438 הודעות, 78 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    00:15   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. נו...שי גולדן  
בתגובה להודעה מספר 0

Dalev לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.08
13890 הודעות, 47 מדרגים, 61 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    00:26   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. בוקר טוב, התעוררת?  
בתגובה להודעה מספר 0

גילית את זה עכשיו?
עירית לינור ובן דרור ימיני יכולים לכתוב על זה דוקטורט.
אגב, זה לא ייחודי רק לישראל, השמאל הרדיקלי בכל העולם המערבי סותם פיות ומונע מחשבה עצמאית, כמובן בשם "הדמוקרטיה" והליברליות. אנשים חשוכים ומסוכנים לא פחות מהפאשיסטים שהם מפגינים נגדם.

Myspot
חבר מתאריך 23.2.18
118 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    00:57   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. צודק בכל מילה  
בתגובה להודעה מספר 0

וגם מזדהה איתו, משהו השתבש ביכולת שלנו לחשוב בצורה מורכבת ולנהל דיון מורכב עם הצד השני, ורחמנא ליצלן אפילו להשתכנע מטיעוניו או רק לעשות שוב חשבון נפש.

באווירה האלימה של ימינו שום דיון אמיתי לא אפשרי.

איתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
1992 הודעות, 13 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    02:36   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. אין בזה שום הפתעה  
בתגובה להודעה מספר 0

השמאל הפשיסטי מחקה את המקבילה שלו בארהב. הם מסוכנים ואלימים. על רשויות החוק לטפל בהם ביד קשה אך מפחדים מהם שכן חלק בולט משופטי בגץ מזדהה עם החוגים הללו.

Cyber לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
3488 הודעות, 12 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    03:16   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. לא היה כאן בזיזה המונית או אלימות יוצאת דופן כמו בארצות הברית  
בתגובה להודעה מספר 43

ישראלים הם לפלפים בכל הנוגע להפגנות.
אירופה וארצות הברית שמות אותנו בכיס הקטן

חבר מתאריך 13.10.14
יום ששי ג' באב תש''פ    03:54   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. עדיין,אבל רואים שזה הכיוון!  
בתגובה להודעה מספר 45

Cyber לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
3488 הודעות, 12 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    03:55   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. אתה גר באמריקה נכון?  
בתגובה להודעה מספר 46

חבר מתאריך 13.10.14
יום ששי ג' באב תש''פ    04:05   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. נכון  
בתגובה להודעה מספר 47

סוף סוף אתה צודק במשהו,תפרוש בשיא

להכות בברזל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.12.07
16617 הודעות, 153 מדרגים, 291 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    04:46   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. אחד העיתונאים הישרים והאמיצים, אני מאוד אוהב אותו  
בתגובה להודעה מספר 0

כנר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.17
7841 הודעות, 78 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    06:57   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. ''מנסים לבטל כל מה שעשית בעבר''?  
בתגובה להודעה מספר 0

מה בדיוק עשית בעבר? מי אתה?
הדבר היחיד שאפשר לומר בוודאות כשקוראים את הטקסט הנרקיסיסטי הוא "אני ואני ואני ואני". מי אתה?

זה בכלל לא נוגד את העובדה שהשמאל אלים, בוגדני, ולמעשה מילה גסה מאוד ולא עוד זרם פוליטי או צד מנוגד למושג "ימין".
אבל כשבשם הדמוקרטיה וחופש הביטוי הכל עובר נורמליזציה אז גם מעשי בגידה מקבלים עטיפה של המילה "שמאל".

מגיע ל"אמנים" (מילה גסה בפני עצמה שגם עליה ראוי לדון) לקבל בראש חזק חזק מהאנרכיסטים.

אנשים אפסים שבמשך שנים מכרו נשמתם לשטן בשביל כסף (מעט מאוד. במקום לחפש עבודה נורמאלית) פרסום (לא על החכמה שלהם כמובן... או על הרוח והאופי.... אלא במדורי פפארצי ורכילות) ואגו (מסיבות ואירוחים בתוכניות טלויזיה).
הגיע הזמן שהעולם המקולקל הזה יחלוף.

Fsociety לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.7.14
5430 הודעות, 47 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    13:39   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. אחרי אברי גלעד, טוב לראות עוד עוד תותח שהתעורר באשליית הליברליזם של השמאל.  
בתגובה להודעה מספר 0

אגנוסטיקן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.16
9869 הודעות, 56 מדרגים, 103 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    16:42   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. הגיג  
בתגובה להודעה מספר 0

לא סקופ ולא בטיח

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות