גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #644370 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 644370        
Like לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2317 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    06:34   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מאמר של קבוצת מדענים (הפרופ' לוויט, קימרון, שחר וד''ר גביש):יש פתרון ליציאה מהמשבר והוא לא סגר (המודל השוודי)  

 
  
יש פתרון ליציאה מהמשבר והוא לא סגר
במשרד הבריאות מאיימים להטיל סגר נוסף בשל העלייה במספר הנדבקים בנגיף הקורונה אך האם ההנהגה שקלה חלופה ראויה לפתרון המצב הבריאותי, כזאת שלא תעלה בחיי אדם ולא תחריב את הכלכלה?
פרופ' אודי קימרון; פרופ' אייל שחר; פרופ' מייקל לויט וד"ר אורי גביש23.07.2020, 13:58

פרופ' פרגוסון בפני מנהיגיה חזו תסריטי בלהות שגויים. המודלים המתמטיים הללו הוצגו גם בפני שוודיה וחזו שמספר המתים שם יגיע עד חודש יוני לכ-100 אלף אם תתמיד במדיניותה להשאיר חברה פתוחה ופעילה ולהימנע מסגר. שוודיה דחתה את המודלים ואימצה באומץ - אך כפי שהודתה מאוחר יותר, עם כשלים נקודתיים - מדיניות דמוקרטית, אשר מאפשרת לחיים במדינה להימשך כסדרם.

למרות בתי האבות הגדולים שם, למרות ההגנה הלקויה עליהם בתחילת המגיפה ובניגוד גמור לתחזית האפוקליפטית, מתו במדינה כ-6% מהחזוי, כ-6,000 איש בגיל ממוצע מעל 81, מחציתם דיירי בתי אבות אשר תוחלת חייהם אינה ארוכה (חציון כ-9 חודשים בלבד מרגע המעבר לבית האבות). במקרה של אימוץ מדיניות דומה בישראל, מספר זה משית גבול עליון של כ-3,000 מקרי מוות בארץ, שכן האוכלוסיה המבוגרת בשוודיה יותר מכפולה בגודלה מזו הישראלית. לשם השוואה, בישראל מתים כל שנה למעלה מ-4,000 איש עם דלקת ריאות, דהיינו בממוצע למעלה מעשרה אנשים בכל יום.

ההגעה לרוויה של התפשטות הנגיף בשוודיה לא הצריכה את מילוי הדרישה המפורסמת (והשגויה) של הדבקת 60% מהאוכלוסיה בנגיף, אותה "חסינות עדר" מפורסמת. כיצד קרה הדבר ?

העובדה שחרף מספר הנדבקים הגבוה עדיין לא נמצאו כמעט הידבקויות חוזרות מעידה באופן חד משמעי שחסינות יעילה לפחות לשמונה חודשים לאחר הדבקה (הזמן שחלף מאז פרוץ המגיפה). אין מקום להניח שחסינות זאת תדעך במהירות, שכן לרוב טבעה של חסינות להישאר במשך שנים

בניגוד למקובל לחשוב, המדיניות השוודית לא שמה לה כמטרה לגרום לכמה שיותר אנשים לחלות בקורונה. מטרתה היתה ועודנה לאפשר חיים נורמליים, תוך המלצה לאנשים הפגיעים לנקוט באמצעי זהירות ומתן אפשרות לאנשים שאינם בסיכון להיחשף לנגיף וכך לפתח חסינות ממנו. אותה שכבת אנשים שהתחסנה, המונה פחות מ-20% מהאוכלוסיה, השלימה את החסינות הטבעית שקיימת ממילא באוכלוסיה מפני הנגיף, ובכך הביאה לדעיכת ההתפשטות שלו.

מצבה הייחודי של ישראל מאפשר אימוץ מדיניות טובה אף בהרבה מזו של שוודיה ושל שאר מדינות העולם, אשר תעניק יציאה מהירה מן המשבר והפחתה במספר הקורבנות. על כך בהמשך.

טיעונים שגויים מועלים נגד מתן ההזדמנות לאוכלוסיות שאינן בסיכון להיחשף לנגיף. טיעון ראשון נגד מדיניות זו הוא שהידבקות בנגיף אינה מחסנת מפניו לאורך זמן ולכן לא ניתן לפתח חסינות על בסיס זה. טיעון שני נשען על הסברה שעל מנת להביא לדעיכת המגיפה, על 60% מהאוכלוסיה להידבק בנגיף וזהו שיעור נדבקים בלתי נסבל. טיעון שלישי הוא שמספר המתים בנקיטת מדיניות שכזאת גבוה יותר מאשר החלופה הכרוכה בהטלת מגבלות על פעילויות במשק והסרתן במעין "אקורדיון" לפי מצב התחלואה.

אנו דוחים באופן חד משמעי את שלושת הטיעונים הללו, משום שהראיות המדעיות מוכיחות את ההפך הגמור. מקור הטיעונים הללו בתפישה שגויה, ואלה שהגו תפישה זו ממשיכים להחזיק בה ולהוליך מספר רב של מדינות לאבדון.

הדבקה בנגיף מחסנת והחסינות נשמרת לאורך זמן
הטיעון הראשון על כך שהידבקות בנגיף אינה מחסנת מפניו לאורך זמן מקורו בסיפורי בדים על אנשים אשר נדבקו פעם שנייה בנגיף. עשרות מקרים של הדבקה מחדש התגלו בקוריאה הדרומית לפני כמה חודשים ועוררו בהלה תקשורתית רבה. ההמולה נחלשה בצפירת הרגעה חרישית כאשר נוכחו לדעת שכל ההדבקות החוזרות אינן אמיתיות ומקורן בטעויות בדיקה. מתוך יותר מ-14 מיליון מאומתים לנגיף, כמעט לא ידועים מקרים של הידבקות חוזרת. ככל הנראה, המקרים הבודדים שמדווחים הם בשל הטעות הסטטיסטית של הבדיקה, אשר מגלה חיוביים שגויים באבחון הראשוני.

העובדה שחרף מספר הנדבקים הגבוה עדיין לא נמצאו כמעט הידבקויות חוזרות מעידה באופן חד משמעי שחסינות יעילה לפחות לשמונה חודשים לאחר הדבקה (הזמן שחלף מאז פרוץ המגיפה). איננו רואים מקום להניח שחסינות זאת תדעך במהירות, שכן טבעה של חסינות ברוב המקרים להישאר במשך שנים, ואין סיבה לשער שדווקא במקרה זה היא תפוג.

אין צורך בהדבקה נרחבת על מנת להגיע לשלב דעיכת המגיפה
הטיעון השני, הגורס שדעיכת המגיפה מושגת רק לאחר ש-60% מהאוכלוסיה נדבקת בנגיף ומפתחת חיסון, מבוסס על חישוב מתמטי שגוי אשר מניח שתי הנחות מרכזיות: הראשונה היא שרמת המגעים של כל אדם באוכלוסיה עם שאר האוכלוסיה זהה; השנייה היא שנגיף הקורונה חדש לחלוטין, וכפועל יוצא אין נגדו חסינות וכל חשיפה אליו תוביל להידבקות.

במחקר בלתי תלוי בגרמניה הראו שחסינות עשויה להגיע אפילו ל-81% מהאוכלוסיה. אנו משערים שבישראל המצב אפילו טוב יותר בגלל ממוצע גילים צעיר יותר וריבוי ילדים למשל, וקוראים לערוך בהקדם בדיקת סקר על רמת חסינות זו בארץ

לאחרונה פורסם ב-Science, אחד מכתבי העת המדעיים המובילים בעולם, מאמר המראה באופן מתמטי עד כמה החישוב של סף 60% הוא מופרך. החוקרים מסבירים את העובדה הברורה מאליה: אנשים באוכלוסיה אינם זהים זה לזה וכמות המגעים ביניהם אינה זהה. כך למשל, קופאי בסופר או נהג מונית פוגשים אנשים רבים יותר מאשר גמלאי ממוצע. היות שאנשים עם מגעים חברתיים רבים הם גורמים מרכזיים בהעברת נגיף, הרי שחסינות שלהם תתרום לעצירת התפשטות הנגיף יותר מאנשים הממעטים במגע עם אנשים אחרים. אנשים אלה אכן נדבקים ומתחסנים מהר יותר מהאנשים עם המגעים הנמוכים, ולכן התפשטות הנגיף מגיעה לרוויה כבר במספר נמוך משמעותית מזה המבוסס על ההנחה המופרכת של אחידות המגעים החברתיים.

הנתון המשמעותי ביותר, שמפריך לחלוטין את התפישה הרווחת והמוטעית של הצורך ב-60% נדבקים, הוא העובדה שלנגיף הקורונה יש קרובי משפחה אשר הקנו לחלק ניכר מהאוכלוסיה חסינות ממנו, עוד בטרם החשיפה לנגיף עצמו. כבר לפני חודשים ספורים כתבו כמה מאיתנו על מהות החסינות הזאת ועל העדויות המספריות שהצביעו על קיומה. כחודש לאחר מכן, קבוצת חוקרים פרסמה ראיות מדעיות ב-Cell, אחד מכתבי העת היוקרתיים במדעי החיים, אשר מאששות את ההשערה שבקרב 60% מהאנשים בקליפורניה, שלא נחשפו לנגיף מעולם, קיימים תאי זיכרון חיסוני אשר מזהים את הנגיף וככל הנראה מסוגלים להקנות חסינות מפניו.

זאת ועוד, במחקר בלתי תלוי בגרמניה הראו שחסינות כזאת עשויה להגיע אפילו ל-81% מהאוכלוסיה. אנו משערים שבישראל המצב אפילו טוב יותר (בגלל ממוצע גילים צעיר יותר וריבוי ילדים למשל) וקוראים לערוך בהקדם בדיקת סקר על רמת חסינות זו בארץ. המשמעות של נתון זה היא שפחות מ-20% מאוכלוסיית ישראל היא ברת הדבקה בנגיף והרוב המוחלט של האוכלוסיה מחוסנת מפניו.

עדויות לחסינות זאת ניכרות בבדיקה מספרית של אחוזי ההדבקה. הנגיף החל להדביק בני אדם לפני יותר משמונה חודשים, ושיא המגיפה כבר עבר במספר לא קטן של ארצות, אך בכל המדינות הללו שיעור ההדבקה באוכלוסיה הכללית נותר נמוך מ-20%. שיעור הדבקה מוגבל זה נותר בעינו ללא קשר לנקיטת צעדי ריחוק חברתי כמו בידוד, סגרים מקומיים, סגרים כוללים או עטיית מסיכות. אנו רואים למשל, שבשוודיה, שיעור ההדבקה אינו עולה על 20% ושיעור האנשים אשר שורדים את הקורונה בשוודיה עולה על 99.9% מהאוכלוסיה. גם בבלגיה, המדינה שנפגעה מירבית מבחינת תמותה לנפש, פחות מ-20% נדבקו ויותר מ-99.9% מהאוכלוסיה שרדה את הנגיף.

בהנחה ש-80% בקירוב מהאוכלוסיה בארץ הם בעלי חסינות תאית - בין אם בזכות חשיפה לקרובי משפחה של הנגיף ובין אם בשל סיבות גנטיות או אחרות - ובשקלול ההסברים לעיל, אנו מעריכים שדעיכת המגיפה תתרחש כבר כאשר נגיע ל-%5 עד 15% הדבקה מהאוכלוסיה בלבד.

ההשלכות של ממצאים אלה הן משמעותיות ביותר: הן מחייבות לאלתר את הסרת מרבית המגבלות על המשק, חזרה מיידית לחיים נורמליים של האוכלוסיה שאינה בסיכון, תוך מתן עזרה לאוכלוסיות הפגיעות לנגיף על מנת להקטין את כמות המגעים עם שאר האוכלוסיה (למשל, ניטור קפדני של בתי אבות או מתן אפשרות למורים חולי סוכרת לעבוד מהבית).

המתנה וניסיון "השתלטות" על המגיפה יגבו מחיר כבד של חיי אדם
הטיעון השלישי, שהסרת המגבלות תגרום תמותה גבוהה יותר מאשר מדיניות סגרים והגבלות, שגוי אף הוא. נגיף מתפשט באוכלוסיה עד אשר מספיק אנשים נדבקים ומתחסנים או עד מציאת חיסון. סגרים והגבלות רק מאטים את התפשטותו (משטחים את העקומה) אך לא מורידים את מספר הנדבקים הכולל או את התמותה הכוללת.

בשוודיה אין "גל נוסף" כיוון שלא היה סגר. גם במדינות שבהן היתה התפשטות גבוהה של הנגיף על אף הטלת הסגרים (בלגיה, איטליה, ספרד) לא צפוי גל נוסף משמעותי כיוון שהנגיף התפשט דיו. המדיניות של הטלת מגבלות והסרתן רק מאריכה את המשבר, מחריבה את המשק ותוביל בסופו של דבר למספר רב יותר של קורבנות

אם קיים סיכון לאי ספיקה של מערכת הבריאות, אזי יש מקום לשיטוח עקומה כדי למתן את קצב ההדבקה. בהיעדר חשש כזה, שיטוח העקומה יכול רק להזיק שכן ברגע שההגבלות מוסרות, ההדבקה חוזרת. יתרה מזאת, שמירה על אוכלוסיות בסיכון אפשרית רק לאורך זמן קצוב. ככל שהזמן מתארך, כך קשה יותר למנוע חשיפה שלהן לנגיף. לכן, באופן פרדוקסלי, דווקא הסגרים והמגבלות, המעכבים את בניית השכבה החיסונית הדרושה לעצירת המגיפה, עלולים לגרום לתמותה יתרה בטווח הארוך.

סיבה נוספת לדחיפות שבשינוי המדיניות היא שנראה שבישראל שיעור התמותה מהמחלה הקיץ נמוך פי כמה מזה שבחורף, גם כאשר מביאים בחשבון את העלייה במספר הבדיקות.

הראיה החזקה ביותר לכך שסגר רק משהה את ההדבקה ולא מונע אותה היא העובדה שעם פתיחת הסגר, ההדבקה מתחדשת, כפי שקורה כעת. לעומת זאת, בשוודיה למשל אין "גל נוסף" כיוון שלא היה סגר. גם במדינות שבהן היתה התפשטות גבוהה של הנגיף על אף הטלת הסגרים (בלגיה, איטליה, ספרד וכיו"ב) לא צפוי גל נוסף משמעותי כיוון שהנגיף התפשט דיו. המדיניות של הטלת מגבלות והסרתן רק מאריכה את המשבר, מחריבה את המשק ותוביל בסופו של דבר למספר רב יותר של קורבנות. היא אף עלולה להימשך שנים אם התקוות למציאת חיסון מהיר יתבדו.

החלופה לסגרים ולהגבלות חייבת להישקל בכובד ראש
ניתן להעריך שבעתיד הלא רחוק ייבחן ניהול המשבר וייחקרו הכשלים בו - גם לאור המצב הבריאותי, אך גם לאור הזעם הציבורי על מצב הכלכלה ולאור העובדה שכה רבים איבדו את פרנסתם, את כבודם ואת עתידם. עוני הוא גורם תמותה חמור בהרבה מקורונה והוא פוגע בילדים כמו במבוגרים.

ישראל יכולה להנהיג כעת מדיניות השומרת על האוכלוסיות בסיכון, תוך חתירה להשלמת השכבה החיסונית הדרושה לעצירת הנגיף הרבה לפני סף 60%, וכך להיות כבר בסיום המשבר בחודשים הקרובים עוד בטרם יגיע החורף

אחת מהשאלות המרכזיות שתישאלנה תהיה האם ההנהגה שקלה אי פעם ברצינות חלופה ראויה לפתרון המצב הבריאותי, אשר לא תעלה בחיי אדם ולא תחריב את הכלכלה. מדינות כמו נורווגיה, אירלנד ובלגיה הכריזו כבר שלא יטילו סגרים נוספים בעקבות התפשטות קורונה, כיוון שהנזק עולה על התועלת עשרות מונים. כך יש להכריז לאלתר גם כאן, כדי להפיג את אי הוודאות הכלכלי.

לישראל תנאים מיטביים למיגור הנגיף
אנחנו נמצאים בהזדמנות אחרונה של ההנהגה בישראל להתעשת ולהכריז שלא תטיל סגר נוסף, חלקי או מלא. לישראל יתרונות עצומים על פני שוודיה ומדינות אחרות בהקשר לקורונה: האוכלוסיה בממוצע צעירה בהרבה (רק כ-11% מהאוכלוסיה מבוגרים מגיל 65); יש לישראל מערך רפואי ולוגיסטי משובח עם יכולת קיבול גבוהה של חולים קשים בבתי החולים; הקיץ, שככל הנראה משפיע גם הוא לטובה על קצב התפשטות הנגיף והתמותה ממנו, הוא ארוך במיוחד.
בנוסף, נראה שבאזור המזרח התיכון קיימת חסינות טבעית גבוהה, אולי כתוצאה מחשיפה גבוהה לנגיפי צינון, זאת בניגוד למדינות מערב אירופה אשר שם, ככל הנראה, היו "קרחות חיסוניות" כתוצאה מחשיפת חסר לנגיפים אלה.

לאור תנאי הפתיחה המצוינים של מדינת ישראל, היא יכולה להנהיג כעת מדיניות השומרת על האוכלוסיות בסיכון, תוך חתירה להשלמת השכבה החיסונית הדרושה לעצירת הנגיף הרבה לפני סף 60%, וכך להיות כבר בסיום המשבר בחודשים הקרובים עוד בטרם יגיע החורף, תוך מתן דוגמה ומופת לעולם בטיפול בהתפשטות נגיף קורונה.

פרופ' קימרון הוא ראש המחלקה הנבחר למיקרוביולוגיה ואימונולוגיה קלינית בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב; פרופ' שחר הוא מומחה לאפידמיולוגיה מאוניברסיטת אריזונה; פרופ' לויט הוא ביולוג חישובי ומבני, זוכה פרס נובל לכימיה ב-2013 מאוניברסיטת סטנפורד; ד"ר גביש הוא פיזיקאי, מומחה לבחינת אלגוריתמים ויועץ בתחום הביו-רפואה
(המאמר פורסם לראשונה ב"הארץ")
https://publichealth.doctorsonly.co.il/2020/07/200802/


מוכרחים להמשיך לפחד: https://www.youtube.com/watch?v=dC_lZLzCrOI


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  פורסם באתר הרשמי של איגוד רופאי בריאות הציבור בישראל. Like 24.07.20 06:42 1
     גם אם שוודיה לא הכריזה סגר אישמי ומוחלט, תןשביהצידכו לשמור על עצמם פרקטית, בבב 24.07.20 07:05 6
     בריאות הציבור* Brandi Love 24.07.20 07:07 7
         נשמטה לי מילה. תודה על התיקון. Like 24.07.20 07:15 9
             בכיף! Brandi Love 24.07.20 07:50 24
  מעניין מאוד. תודה על הבאת הדברים. ביריון 24.07.20 06:42 2
  א. אנחנו שונים משוודיה.ב. היו מפילים את הממשלה מזמן אם זה היה ככה porshe 24.07.20 06:51 3
  אין כאן (כמעט) אף טיעון מדעי, אלא רק השערות של החוקרים. אלפקה-מן 24.07.20 06:51 4
     בול Badger 24.07.20 07:25 13
     ואיפה המאמר המקצועי והמבוסס שמוכיח שסגר יעיל בהדברת המגיפה ? עם עובדות אי אפשר להתווכח, דק פורתא 24.07.20 08:45 40
         סיימה? הם צופים עוד 3000-6000 מתים? שונר 24.07.20 09:52 60
             לא נכו, הם הציגו שלושה תרחישים שאחד מהם צופה רק עוד 200 נפטרים: זבנג וגמרנו 24.07.20 15:33 82
         המציאות בחוץ מוכיחה שאם שומרים על הכללים ניתן להתגבר, או לנהל את המגפה וכשמאבדים שליטה - הפתרון הוא סגר הקוריאני 24.07.20 10:01 64
     בדיעבד אף מודל שחזה תמותה גבוהה אינו רציני כי כולם כשלו. אבל המודלים הכושלים הגיעו ממוסדות אקדמיים רציניים Like 24.07.20 14:36 78
     המודל של אימפריאל קולג' צפה 28 אלף נפטרים בשוודיה עד 4 במאי ללא הגבלות: זבנג וגמרנו 24.07.20 15:49 84
  סוף כל סוף מישהו אומר את זה!! 80% מחוסנים טבעית!! El-Duderino 24.07.20 07:04 5
     בהנחה ש-80% בקירוב מהאוכלוסיה בארץ הם בעלי חסינות תאית שונר 24.07.20 07:08 8
         מה ההבדל? זה נתון אמפירי שבא מהמדינות שחטפו הרבה יותר חזק מישראל El-Duderino 24.07.20 07:17 10
             ההבדל בין הנחה לבין עובדה היא שבשביל עובדה צריך לעבוד שונר 24.07.20 07:20 11
                 זו טענה אמפירית. אין מה להתפלפל פה על היפותזות והשערות אפס, בחייך El-Duderino 24.07.20 07:28 15
                     טענה אמפירית? זו השערה. ראה את דבר האלפקה להרחבה. לא פעם ראשונה שהביאו את המאמר ונמחק שונר 24.07.20 07:39 21
                         אכן השערה. אבל השערה הגיונית מאוד. נודע לי אתמול סיפור מעניין. סיפור בדוק ב100 אחוז איזי מהחונטה 24.07.20 07:49 23
                             גם לי יש כזה El-Duderino 24.07.20 09:18 49
                             אי אפשר לבנות תאוריה כי מצד שני יש מקרים הפוכים שמוכרים לנו שונר 24.07.20 09:51 59
                         גם שהשמש תזרח מחר זו השערה El-Duderino 24.07.20 08:16 28
                             נו באמת, אינדוקציה לא משמשת הוכחה אלא סיבה ומסובב שונר 24.07.20 09:49 58
                     הטענה שבשוודיה לא היו הגבלות - לא נכונה. רנה דקארט 24.07.20 07:44 22
                     עזוב ידוע לכל שמומחי רוטר הם הם הגאונים שצריכים לקבל פרס נובל אנטי וירוס 20 24.07.20 08:12 27
     אפילו הם לא אומרים מה שאתה אומר... פייק אלפקה-מן 24.07.20 08:46 41
  פרופ׳ לוויט: ״אתפלא אם יהיו 10 נפטרי קורונה בישראל״ (נאמר ב-18 במרץ (!), בעיצומו של המשבר) אלמר 24.07.20 07:22 12
     מבחינה מהותית הוא צדק. יש 0 תמותה עודפת בהשוואה לשנים קודמות. התמותה נמוכה יותר. Like 24.07.20 07:28 14
         ++ El-Duderino 24.07.20 07:30 16
             מענין מה הסיבה העמוקה שגורמת מגוז 24.07.20 07:53 25
                 כן כל כך קל לשטוף לבן אדם את המוח. יותר קל ממה שאתה חושב90 אחוז מהאנשים שואבים מידע אנטי וירוס 20 24.07.20 08:17 29
         רואי השחורות אמרו שאם לא יהיו הנחיות, יהיו אלפי מתים. לוויט לא דיבר על תמותה עודפת. ואתה, אלמר 24.07.20 07:35 19
             זה נכון גם לגביך, הגיע הזמן שתרד מהעץ ותודה בטעות זבנג וגמרנו 24.07.20 15:19 80
             רואי השחורות אמרו שאם לא יהיה סגר האנושות עלולה להיכחד, שאם חלילה יפתחו את הסגר יהיו אלפי מתים ומונשמים. Like 24.07.20 17:56 98
                 אני לא אחראי על כל פסיכי. גם היה אשכול פה ברוטר שניבא 130 מיליון מתים. אלמר 24.07.20 18:43 101
         עם הגבלות! דולב 24.07.20 08:28 32
  יש אנשים שלא יעזור מה שיאמרו להם הם ישארו בפאניקה והיסטריה. כנראה צריך שהציבור ישלם חזק בכיסו ובעקיפין Maryland 24.07.20 07:33 17
  מאמר ישן שכבר התייחסנו ליומרנות שבו ושל כותביו כשפורסם בהארץ סנפר 24.07.20 07:35 18
     התחזיות שלו היו קרובות יותר למציאות מאשר רבבות המתים של משרד הבריאות ורבע מיליון מתים של השרלטן חדל האישים יגאל פת-אל 24.07.20 08:53 44
         נמשיך להתעלם מהצעדים שננקטו סנפר 24.07.20 08:58 46
             איזה סגר? אנחנו חודשיים ללא סגר ולאחר שנכנסנו למצב של ללא סגר עם אלפי נשאים באוכלוסיה!! יגאל פת-אל 24.07.20 09:29 52
                 ושינוי כל צורת החיים של כולנו סנפר 24.07.20 09:29 53
                 קודם כל אנשים מסתובבים יותר ויותר עם מסכות ואלכוג׳ל. דבר שני, העלייה מחדש החלה בגילאים צעירים יחסית הקוריאני 24.07.20 10:05 65
                 חודשיים וחצי ללא עוצר, העוצר היה מסוף מרץ עד תחילת מאי זבנג וגמרנו 24.07.20 15:20 81
  חבורת קשקשנים שהקשבה להם תוביל לקריסת בתי החולים. אף מערכת ממשלתית לא יכולה להתמודד עם צבר החולים רנה דקארט 24.07.20 07:35 20
     סגר על בני 60+ יותר מסוכן מהקורונה-פרופ' יורם מערבי,מומחה גריאטריה ביה''ח הדסה... אליצור 24.07.20 15:12 79
         אז אומר, הנתונים ממקומות שבתי החולים בהם קרסו ברורים. גם אף אחד לא אומר שהם צריכים להישאר בבית. רנה דקארט 24.07.20 16:00 89
             מערכת הבריאות לא קרסה בשום מדינה מערבית זבנג וגמרנו 24.07.20 16:06 91
                 כשאומרים שמערכת בריאות קורסת זה אומר שאתה נותן לאנשים מגיל איקס למות מפני שאין לך מספיק צוותים לטפל בהם רנה דקארט 24.07.20 22:07 110
     כל מערכת בריאות מערבית סבירה מסוגלת להתמודד עם כמויות גדולות מאוד של חולים באירועי קיצון. Like 24.07.20 19:42 102
         זה פשוט לא נכון, אף מערכת בריאות כמעט לא ערוכה לכמויות כאלו של חולים בבת אחת. זו הייתה הסיבה עיקרית לסגר רנה דקארט 24.07.20 22:08 111
             אתה חושב שאין היערכות למקרי חירום?! בוודאי שיש. אצלנו הנחת העבודה ב-2012 הייתה שהמערכת מסוגלת להתמודד כראוי Like 25.07.20 22:57 112
  מומחי רוטר יודעים הכי טוב שצריך סגר חונק לפחות עד 2024 אנטי וירוס 20 24.07.20 08:11 26
     מינימום אמא אווזה 24.07.20 08:33 35
     * אזהרת משתמש לא אמין, מסוכן לציבור ושקרן! * הקוריאני 24.07.20 10:06 66
         אזהרת טרול חסר חיים וממורמר אנטי וירוס 20 24.07.20 10:08 67
             דווקא יש לי חיים, אני לא ממורמר ודי שמח... מה לעשות, אני לא אוהב שקרנים ואכפת לי מהפורום. הקוריאני 24.07.20 10:13 70
                 אם לברבש מותר לטעות אז גם לי. אנטי וירוס 20 24.07.20 10:16 71
                     יש הבדל בין טעות של חוקר לבין שקרן מדופלם שנתפס על חם שוב ושוב. הקוריאני 24.07.20 11:26 74
  מה ההבדל בין זה למאמר שפורסם כבר רנדומלי 24.07.20 08:18 30
     הקודם נמחק כי הוא היה זמין רק ללקוחות פרימיום של 'הארץ'. וזה פורסם באתר איגוד רופאי בריאות הציבור. Like 24.07.20 08:20 31
         תודה רנדומלי 24.07.20 08:29 33
  מעניין אבל מרגיש לא נכון דולב 24.07.20 08:30 34
  מאמר שמבוסס בעיקר על דעות והנחות של מי שכשלו כבר בתחזיותם SlevinKelevra 24.07.20 08:37 36
  פחות או יותר מה שטענתי מזמן. שימו לב, בסוף המאמר, להשפעת הקיץ, שהיא כיום כנראה קונסנזוס.... יגאל פת-אל 24.07.20 08:38 37
     ברור שבחורף המצב יהיה גרוע יותר אך הטענה היתה שבקיץ הנגיף יעלם בגלל החום וזו שטות SlevinKelevra 24.07.20 08:44 39
         שום דבר לא נעלם לחלוטין בקיץ... אבל כשדובר על מגיפה, אלםי מתים ביום בכל מדינה באירופה, זה נחלש מאוד.. וצדקתי יגאל פת-אל 24.07.20 08:52 43
             בחודש האחרון התפשטות המגפה הגיע לשיאים חדשים במס' הנדבקים והחולים הקשים, לאחר שהיתה ירידה SlevinKelevra 24.07.20 08:59 47
                 ממש לא מדויק.... בחורף ספרת רק מקרים עם חום גבוה, שיעול. היום הרוב המכריע מהנספרים הם אסימפטומטיים... יגאל פת-אל 24.07.20 09:28 50
                     הספירה קודם וגם עכשיו של הנדבקים היא פשוט לפי בדיקות חיוביות. אין שינוי בשיטת הספירה SlevinKelevra 24.07.20 09:36 54
                         טעות ידידי... אז, נבדק *רק* מי שהתלונן על חום או שיעול וגם אז לא כולם בשל מחסור בבדיקות יגאל פת-אל 24.07.20 09:53 61
                             לא מדוייק. אז בדקו גם כל מי שהיה בקרבת המאומתים. בכל מקרה, הקיץ בקושי השפיע על ההתפשטות SlevinKelevra 24.07.20 11:43 76
             אתה טענת שלא יהיה גל שני עמבה 24.07.20 15:46 83
     גם ההתעקשות שרק מדינות קרות נפגעות ואין אף מדינה חמה עם קורונה היא היום קונצזוס? סנפר 24.07.20 10:09 68
  מודל שוודי מה זה ''מוצלחת'' - מקום 7 בעולם של מתים פר מיליון. אם בישראל היה כזה ariel999 24.07.20 08:44 38
  מה שאני אומר חודשים לפני, מבינים במאוחר. עכביש 24.07.20 08:47 42
     לגבי כלכלה כתבת כמובן שטויות נפוצות ariel999 24.07.20 08:56 45
         מה אתה אומר... עכביש 24.07.20 09:13 48
             זה יותר מתיירים קשור לזה שלמדינה יש קשרים כלכליים מאוד גדולים עם מדינות אחרות. ariel999 24.07.20 09:28 51
                 אתה לא קורא מה אני כותב. עכביש 24.07.20 09:37 55
                     אני לא כתבתי על מחלה ומה צריך לעשות - כתבתי רק ariel999 24.07.20 09:44 56
                         הטיעון שלך שגוי, כאשר יש מיתון עולמי ברור שלמדיניות של מדינה אחת אין עליו השפעה, אבל ברור שעוצר גורם נזק נוסף זבנג וגמרנו 24.07.20 15:54 85
                             זה בדיוק מה שמודגש בכתבה למלה ariel999 24.07.20 20:30 105
                                 מה שרואים בכתבה זה שהירידה בפעילות הכלכלית בשוודיה הייתה מעט יותר קטנה בהשוואה לנורווגיה זבנג וגמרנו 24.07.20 20:38 106
                                     מה זה משנה בכלל למה נפגעה ariel999 24.07.20 20:58 107
                     נו, ולמה הביצוע היה דפוק? כי היה צריך זמן להתארגן. party pooper 24.07.20 10:24 72
                 הם המשיכו בחייהם יותר טוב מאיתנו וזה כבר שווה Thunderbird 24.07.20 09:48 57
                     אם מדברים על הביט הזה - בשוודיה כן היה המלצה לא לצאת ariel999 24.07.20 09:58 63
                         אין שום בעיה, ככה זה במדינה חופשית, מי שרוצה יוצא ומי שלא רוצה לא יוצא. זה אולי יפתיע אותך אבל קשישים רבים זבנג וגמרנו 24.07.20 15:55 86
  הלוואי ויאמצו את המודל השוודי ,אני מקווה שיכנס היגיון בריא ולא היסטריה בן חור 24.07.20 09:54 62
     מודל שנכשל? מודל שהיוזמים שלו כבר הודו שהוא לא עבד להם כמו שרצו? מודל שמבוסס על ריחוק וחצי סגר תרבותי? הקוריאני 24.07.20 10:10 69
         +++ SlevinKelevra 24.07.20 11:48 77
             ממש לא הודו בטעות, רק אתמול האפידמיולוג הראשי אמר בראיון ל-CNN שהמדיניות שלהם הייתה ''טובה מאוד'': זבנג וגמרנו 24.07.20 15:57 87
                 וזה מה שאותו בן אדם אומר לפני חודש: ariel999 24.07.20 20:18 103
                     עובדה שבחודש שעבר מאז ד''ר טגנל לא החליט לסגור שום דבר, והוא אמר שדבריו בראיון לרדיו סולפו: זבנג וגמרנו 24.07.20 20:24 104
                         לא סולפו שום דבר - כתבתי לך תרגום דברים שלו ariel999 24.07.20 21:04 109
  ''השערה'', ''ככל הנראה'' ויש עוד דוגמאות. קוראים לזה הימור. זה לא רציני, לא מדעי taltal91 24.07.20 10:52 73
     גם עוצר זה הימור, גם אף אחד לא יודע מה ההשפעות לטווח ארוך של החיסונים שעליהם נשענת מדיניות העוצר זבנג וגמרנו 24.07.20 15:57 88
  תזמון נפלא. בינתיים בספרד שמוזכרת שם, מתחיל גל שני עם עלייה משמעותית בכמות הנדבקים בריכ 24.07.20 11:40 75
  יש כאן גולשים שלא אכפת להם לראות 5,000 מתים אור_יקרות 24.07.20 16:00 90
     יש כאן גם גולשים שלא אכפת להם לראות 45 אלף מתים בישראל כל שנה מסרטן, מחלות לב, זיהומים בבתי חולים וסיבות אחרות זבנג וגמרנו 24.07.20 16:07 92
         זה לא נכון, יש הבדל בין זה לזה, רוב מה שאמרת לא מדבק בצורה כזו, המדינות שלא התכוננו Brain Damage 24.07.20 16:24 94
         כהרגלך אינך מבין מגיפה מהי אור_יקרות 24.07.20 16:33 95
             דיברת על מתים, לא על מגפה. האם דמו של אדם שנפטר ממגפה סמוק יותר מדמו של אדם שנפטר מסרטן? זבנג וגמרנו 24.07.20 16:59 96
                 שכחת את הדמגוגיה של תאונות הדרכים אור_יקרות 24.07.20 17:58 99
                     10 אלפים נפטרים בשנה מסרטן זה לא חיי אדם? איפה פרויקטור הסרטן הלאומי? אתה יודע כמה תגובות קיבל סקופ שפרסמתי זבנג וגמרנו 24.07.20 18:04 100
     קצת תפתח את המחשבה. קודם כל לא ימותו 5000 בגלל הקורונה! עכביש 24.07.20 20:59 108
  נראה לי השבדים בעצמם מודים שטעו, אמנם בדיפלומטיה, אבל אם המנהיגים מודים שטעו Brain Damage 24.07.20 16:23 93
  המודל השוודי הוא למעשה המודל הדני. בדנמרק בעונת השפעת של 2017-2018 נפטרו 488 למיליון והם לא הטילו עוצר: זבנג וגמרנו 24.07.20 17:05 97
  מאמר מטופש. כי גם אם הם צודקים, אז עדיף להדביק את כולם בוירוסי הקורונה של הצטננות tec 26.07.20 06:48 113

   
   
Like לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2317 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    06:42   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. פורסם באתר הרשמי של איגוד רופאי בריאות הציבור בישראל.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 24.07.20 בשעה 07:14 בברכה, Like
 
https://publichealth.doctorsonly.co.il/2020/07/200802


מוכרחים להמשיך לפחד: https://www.youtube.com/watch?v=dC_lZLzCrOI


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בבב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.8.12
22023 הודעות, 67 מדרגים, 92 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:05   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. גם אם שוודיה לא הכריזה סגר אישמי ומוחלט, תןשביהצידכו לשמור על עצמם פרקטית,  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
פה בארץ לא יקרה. בסיס המאמר שגוי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Brandi Love לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.7.19
4912 הודעות, 50 מדרגים, 3 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:07   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. בריאות הציבור*  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Like לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2317 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:15   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. נשמטה לי מילה. תודה על התיקון.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  


מוכרחים להמשיך לפחד: https://www.youtube.com/watch?v=dC_lZLzCrOI


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Brandi Love לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.7.19
4912 הודעות, 50 מדרגים, 3 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:50   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. בכיף!  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
59628 הודעות, 303 מדרגים, 501 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    06:42   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מעניין מאוד. תודה על הבאת הדברים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
porshe
חבר מתאריך 10.12.13
1632 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    06:51   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. א. אנחנו שונים משוודיה.ב. היו מפילים את הממשלה מזמן אם זה היה ככה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלפקה-מן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.20
2547 הודעות, 18 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    06:51   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אין כאן (כמעט) אף טיעון מדעי, אלא רק השערות של החוקרים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 24.07.20 בשעה 07:01 בברכה, אלפקה-מן
 
רוב הטיעונים לא מבוססים על נתונים או מחקרים.
המאמר מלא כולו ב״נראה ש..״ ״אולי״, ״ככל הנראה״ ״יתכן ש..״
ובכל זאת המפרסמים לא מפחדים לצאת בקריאות נחרצות וחד משמעיות.

לקחו כותרת מהעיתון שחזתה (לפני שהיה ידע מאומת על אופן התקדמות המגפה) מאות אלפי מתים, ועכשיו שמתו ״רק״ 6,000 אז כאילו השוודים צדקו...
קודם כל: אף מודל רציני לא חזה מספרים כאלה. זה הועלה כמצב הכי קיצוני במודלים הכי קיצוניים.
דבר שני - המודלים דיברו על מקרה שלא עושים שום דבר מכדי למנוע התפשטות. אפילו בשוודיה עשו צעדי מנע וגם אנשים בעצמם בחרו לנקוט בצעדים שונים בעקבות המלצות הממשלה שם.
דבר שני- לגבי חסינות עדר: נכון שאולי יש אנשים שמפיצים יותר ואנשים שמפיצים פחות. האם הם הציגו מודל תקף שמראה תוך כמה זמן מפיצי העל יפתחו חיסון? האם זה יקרה לפני או אחרי שידביקו בקצב גדול אוכלוסיות חלשות? אם לא עושים כלום, ברור שמפיצי העל יפיצו בגל הראשון את הוירוס במהירות ויגרמו לגל גדול של תחלואה חריגה וקושי להתמודד איתה.
דבר שלישי - הם טוענים ש״כנראה״ יש זיכרון חיסוני יעיל בשל חשיפה לוירוסי קורונה אחרים. זה לא מבוסס על שום דבר. יש לציין שוירוסי קורונה שונים אחראים על אחוז גדול מאוד מאירועי הנזלת בחורף. לא ראיתי שהחיסון הטבעי יעיל כנגד הוירוסים הללו או כנגד ווריאציות שונות שלהם, אז מאיפה לקחו את ההשערה שהם מגינים כנגד הקורונה הנוכחי שהוא שונה מהם?
הם מסתמכים על ההשערה הכלל לא מוכחת של עצמם שיש בכלל חסינות תאים כנגד הקורונה הנוכחית מוירוסים אחרים, מוסיפים לזה השערה כלל לא מוכחת ש-80% מהאוכלוסיה הם בעלי החסינות הלא מוכחת הזאת, ואז טוענים שבגלל אוסףההשערות שלהם מספיק שכ-10% מהאוכלוסיה תחלה בשביל לפתח חסינות עדר....
וכו׳ וכו׳.
רוב הטיעונים כנגד צעדי מנע שהם מביאים הם בכלל על רקע חברתי ופוליטי ולא על רקע רפואי. כולל אמירות שטוענות שמוות של אדם זקן הינו חסר משמעות (בממוצע...).
אני הייתי מתבייש לפרסם אוסף של השערות ללא בסיס בתור מאמר מקצועי. מקסימום כנקודה למחשבה ולמחקר נוסף.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Badger לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.9.14
3490 הודעות, 36 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:25   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. בול  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דק פורתא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.5.19
6053 הודעות, 27 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:45   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. ואיפה המאמר המקצועי והמבוסס שמוכיח שסגר יעיל בהדברת המגיפה ? עם עובדות אי אפשר להתווכח,  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
שבדיה סיימה עם המגיפה ללא סגר. 50% ממתיה באו מבתי אבות שהם יותר הוספיסים מאשר דיור מוגן, שלפי קריטריוני הקבלה שלהם הרפואיים תוחלת החיים הממוצעת בהם היא בין 6 ל-9 חודשים ממועד קבלת הדייר. עוד 20% היו סיעודיים עם מטפל לידם.

אין שום מאמר מדעי שראיתי שמוכיח שהסגר מחסל מגיפה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שונר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.16
4563 הודעות, 18 מדרגים, 33 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:52   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. סיימה? הם צופים עוד 3000-6000 מתים?  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  
הודעה שלהם משלישי דרך אגב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    15:33   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. לא נכו, הם הציגו שלושה תרחישים שאחד מהם צופה רק עוד 200 נפטרים:  
בתגובה להודעה מספר 60
 
  
https://timesofindia.indiatimes.com/world/europe/another-3000-covid-19-deaths-likely-in-sweden-health-agency/articleshow/77091537.cms


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
10434 הודעות, 87 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    10:01   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. המציאות בחוץ מוכיחה שאם שומרים על הכללים ניתן להתגבר, או לנהל את המגפה וכשמאבדים שליטה - הפתרון הוא סגר  
בתגובה להודעה מספר 40
 

למה סגר? כי שזה מאפשר שבירה מוחלטת בשרשראות ההדבקה.

בשבדיה 40% מבתי האב הם בתי אב יחידים, כלומר, אנשים חיים בשגרה בריחוק חברתי.


https://www.the-koreans.com/stand_by_korea/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Like לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2317 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    14:36   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. בדיעבד אף מודל שחזה תמותה גבוהה אינו רציני כי כולם כשלו. אבל המודלים הכושלים הגיעו ממוסדות אקדמיים רציניים  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
ביותר דוגמת האימפריאל קולג.


מוכרחים להמשיך לפחד: https://www.youtube.com/watch?v=dC_lZLzCrOI


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    15:49   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. המודל של אימפריאל קולג' צפה 28 אלף נפטרים בשוודיה עד 4 במאי ללא הגבלות:  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
https://www.nature.com/articles/s41586-020-2405-7_reference.pdf

הם לא מסוגלים להסביר למה בפועל המספר היה קטן פי 10 למרות שכמעט לא הוטלו הגבלות בשוודיה, זה הופך את הגרפים שלהם למגוחכים. בכל המדינות הם מחליטים שבמועד הטלת העוצר ה-R פתאום עשה קפיצה ענקית מתחת ל-1, ובשוודיה שלא הוטל עוצר הם מחליטים שזה קרה לאחר איסור על התקהלויות מעל 50 איש, למרות שאצל כל המדינות האחרות ה-R במודל שלהם לא משתנה משמעותית לאחר איסור על התקהלויות, רק אצל שוודיה.


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
El-Duderino לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.8.18
747 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:04   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. סוף כל סוף מישהו אומר את זה!! 80% מחוסנים טבעית!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
פרופסורים מומחים וזוכה פרס נובל. כשטענתי את זה עוד במרץ (וטעיתי, טענתי רק 50%), אמרו לי שאין דבר כזה. אז הנה - יש. אנשים שלא נדבקו, ולא יידבקו. ולא סתם, 80% מהאוכלוסיה. זה למעשה כמעט כולם.

אין מגפה. אין אפילו התחלה של מגפה. יש 20% שיכולים להידבק, שמתוכם 1% חוטפים קשה שמתוכם בערך חצי מתים, עם גיל חציוני של 80+ ומחלות רקע.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שונר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.16
4563 הודעות, 18 מדרגים, 33 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:08   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. בהנחה ש-80% בקירוב מהאוכלוסיה בארץ הם בעלי חסינות תאית  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  
זו לא טענה זו הנחה, קודם שיבדקו אותה ואז נדבר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
El-Duderino לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.8.18
747 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:17   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מה ההבדל? זה נתון אמפירי שבא מהמדינות שחטפו הרבה יותר חזק מישראל  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
אין סיבה להניח שפה יותר גרוע. אם כבר אז יותר טוב. מוכן לנחש שבארץ זה יותר קרוב ל-90%.

זה אומר דרך אגב, שאנחנו כבר במצב של חסינות עדר, ולמעשה היינו ככה מהיום הראשון. רק העדר הוא גדול ויכולת ההדבקה היא מאוד גבוהה, אז אנחנו חווים את שאריות ההדבקה באוכלוסיות שלא מתערות הרבה בציבור הכללי, ע"ע חרדים וערבים.

בסבירות גבוהה אם יצאת מהבית בחודשים האחרונים כבר נחשפת לנגיף. ובסבירות מאוד גבוהה אם לא נדבקת עד עכשיו גם לא תידבק.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שונר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.16
4563 הודעות, 18 מדרגים, 33 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:20   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ההבדל בין הנחה לבין עובדה היא שבשביל עובדה צריך לעבוד  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
אחרי שתעבוד ותוכיח את הטענה שלך תוכל לבסס עליה עוד השערה עד אז הנחות תשאיר לסופר לא לקבלת החלטות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
El-Duderino לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.8.18
747 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:28   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. זו טענה אמפירית. אין מה להתפלפל פה על היפותזות והשערות אפס, בחייך  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
זאת טענה מוכחת אמפירית שאין אף מקום בעולם שבו נדבקו יותר מ-20% מהאוכלוסיה. אפילו לא אחד, כולל מקומות בלי סגר ובלי הגבלות, כמו שוודיה.

איזה עוד הוכחה אתה רוצה?

אתה טוען אחרת? בוא תביא הוכחה אחרת שגם מסבירה את התוצאות בשטח. יש פה חבורה מכובדת של אנשי מדע רציניים שתצטרך להתמודד מולה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שונר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.16
4563 הודעות, 18 מדרגים, 33 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:39   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. טענה אמפירית? זו השערה. ראה את דבר האלפקה להרחבה. לא פעם ראשונה שהביאו את המאמר ונמחק  
בתגובה להודעה מספר 15
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איזי מהחונטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
11815 הודעות, 43 מדרגים, 73 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:49   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אכן השערה. אבל השערה הגיונית מאוד. נודע לי אתמול סיפור מעניין. סיפור בדוק ב100 אחוז  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
גרים בדירה צפופה 8 צעירים וצעירות בני 18 בשנת שירות.
אחד הבנים היה בקשר עם חולה מאומת והלך להבדק.
יצא חיובי.
יש לציין שמרגע שהוא היה עם אותו חולה מאומת,
הוא היה במשך שבוע בדירה הצפופה.
כל שאר 7 הנערים נבדקו בהמשך,
כולם יצאו שלילי.


אי אפשר לבנות על זה תיאוריה,
אבל סיפור מעניין            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
El-Duderino לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.8.18
747 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:18   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. גם לי יש כזה  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
אחיין שחזר מחו"ל עוד באפריל. חבורה של 7. לקחו לעצמם בית בצפון לתקופת הבידוד, רק הם, 14 יום אחד עם השני. שניים מהם הרגישו לא טוב, עשו בדיקה, יצאו חיוביים. היתר עשו גם כן, יצאו שליליים.

לא כולם נדבקים. זאת עובדה. זה מוכח סטטיסטית ואמפירית ובכל העולם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שונר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.16
4563 הודעות, 18 מדרגים, 33 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:51   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. אי אפשר לבנות תאוריה כי מצד שני יש מקרים הפוכים שמוכרים לנו  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
שמענו את עדות ההד על אדם ממשפחתו שהדביק 20 במפגשים ולא שהות ארוכה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
El-Duderino לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.8.18
747 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:16   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. גם שהשמש תזרח מחר זו השערה  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
אבל בהתבסס על תצפיות אמפיריות אפשר להתבסס עליה.
לא רציתי להכנס לדיון הפילוסופי, אבל אתה שואב לשם, אז יאללה קדימה...

הטענה שלהם, שמבוססת על מיליונים של מקרי הדבקה, ועל כל המקומות בעולם עד היום, היא שבאף מקום אין הדבקה של מעל 20%. המקבילה של זה היא שעד היום בכל יום השמש זרחה.

כבר הצטבר מספיק זמן ומספיק מידע שבסבירות גבוהה אפשר להגיד שההשערה הזו נכונה. זה מהות המדע על רגל אחת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שונר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.16
4563 הודעות, 18 מדרגים, 33 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:49   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. נו באמת, אינדוקציה לא משמשת הוכחה אלא סיבה ומסובב  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
אנחנו מכירים את הכוחות שפועלים ויוצרים תופעת טבע כאן זה הפוך אתה מניח שיש מסובב ונשען על אינדוקציה להוכיח מסובב.
פסאדו פילוספיה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רנה דקארט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.09
48518 הודעות, 200 מדרגים, 321 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:44   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. הטענה שבשוודיה לא היו הגבלות - לא נכונה.  
בתגובה להודעה מספר 15
 

סגרו אונ', סגרו חטיבות ביניים ותיכונים, אסרו התכנסויות המוניות כמו קהל במשחקי כדורגל וכיו"ב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנטי וירוס 20 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.4.20
4477 הודעות, 26 מדרגים, 1 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:12   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. עזוב ידוע לכל שמומחי רוטר הם הם הגאונים שצריכים לקבל פרס נובל  
בתגובה להודעה מספר 15
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלפקה-מן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.20
2547 הודעות, 18 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:46   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. אפילו הם לא אומרים מה שאתה אומר... פייק  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.6.16
5923 הודעות, 91 מדרגים, 182 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:22   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. פרופ׳ לוויט: ״אתפלא אם יהיו 10 נפטרי קורונה בישראל״ (נאמר ב-18 במרץ (!), בעיצומו של המשבר)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 24.07.20 בשעה 07:28 בברכה, אלמר
 
יומיים אחרי זה עברנו את התחזית שלו.
כעת אנחנו יותר מ-4000% (!) מעל התחזית שלו, ולפי ההערכות נגיע לחריגה של לפחות 10,000% מהתחזית שלו עד סוף 2020.
הוא מוכיח שפרס נובל איננו ערובה לחוכמה, כמו שדרגה צבאית בכירה איננה ערובה לעמדה מדינית שפויה (אני זוכר היטב את המודעות של המועצה לשלום ובטחון שהיו חתומים עליה מאות קצינים בכירים במיל ואף רמטכ״לים ושהבטיחה ששום יריה לא תיירה מהרצועה אם רק נואיל בטובנו לפנותה ושזה רק יביא לשלום ושגשוג; 8 שנים לאחר הנסיגה משם כבר היינו אחרי 3 (!) מלחמות איתם ועם טילים שמכסים את כל המדינה).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Like לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2317 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:28   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מבחינה מהותית הוא צדק. יש 0 תמותה עודפת בהשוואה לשנים קודמות. התמותה נמוכה יותר.  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
אין תמותה עודפת מדידה שניתן לייחס לקורונה, ולא ניתן לדעת אם המתים עם קורונה מתו מהקורונה.
כך התבטאה גם פרופ' עידית מטות.
מי שפיספס בענק אלו רואי השחורות וחוזי האפוקליפסה שניבאו אלפי מתים ומונשמים,
קריסת מערכת הבריאות ואירוע שואתי שיביא לקץ האנושות.


מוכרחים להמשיך לפחד: https://www.youtube.com/watch?v=dC_lZLzCrOI


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
El-Duderino לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.8.18
747 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:30   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ++  
בתגובה להודעה מספר 14
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגוז
חבר מתאריך 11.5.18
452 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    07:53   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. מענין מה הסיבה העמוקה שגורמת  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
כאן ברוטר לכל כך הרבה אנשים להתעקש על סגר והגבלות שממררות את חיינו.
קשה לי להאמין שאחוז הפחדנים ככ גבוה


מה הסיבה שגורמת לככ הרבה אנשים להתעלם מנתונים ומהמציאות שסביבם ולהתעקש על מגפה נוראית.

מה הסיבה העמוקה שגורמת לככ הרבה אנשים כאן להתעלם ולהיות "רגועים" כלפי ככ הרבה מחלות אחרות ווירוסים אחרים מדבקים וחלקם סופניים ואכזרים ולהתיחב ולתת את הכתר רק לקורונה שביחס למחלות האחרות שבגללם לא דורשים שום שינןי בחיינו אבל מתים מהם הרבה יותר?

האם כולם הם רק הדהוד של התקשורת?
האם ככ קל להפחיד ולשטוף את המח לאנשים??            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנטי וירוס 20
חבר מתאריך 6.4.20
4477 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    08:17   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. כן כל כך קל לשטוף לבן אדם את המוח. יותר קל ממה שאתה חושב90 אחוז מהאנשים שואבים מידע  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
מהטלויזיה ומה שנאמר שם קדוש וכמו תורה מסיני.
ואם מחר בטלויזיה מהבוקר עד הערב יפמפמו לקפוץ מהגגג יהיו אלפים שיעשו את זה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמר
חבר מתאריך 23.6.16
5923 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    07:35   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. רואי השחורות אמרו שאם לא יהיו הנחיות, יהיו אלפי מתים. לוויט לא דיבר על תמותה עודפת. ואתה,  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
מזכיר לי את הסיפור הבא:

שניים התווכחו אם החיה שהם רואים מרחוק היא חזיר או ציפור.
הציע אחד לזרוק אבן ולראות מה יקרה.
זרקו אבן, הציפור התעופפה, זה שאמר שזה ציפור שאל:
״נו, מה אתה אומר עכשיו?״
ורעהו ענה:
״וואלה, פעם ראשונה שאני רואה חזיר מעופף!״.

ירידה מהעץ היא מעשה גבורה, כי אנשים רבים מעדיפים לטפס גבוה יותר, ולא להודות בטעותם.
גם אתה מסוגל.
אני מבטיח לך שאף אחד לא יזכיר לך שבתחילת המגפה זלזלת בה.

נ.ב.
בילדותי היתה שביתת רופאים פראית שנמשכה חודשים (!), ובמהלכה ירדו שיעורי התמותה;
בעקבות פרסום הנתונים, היו טמבלים שהציעו לסגור באופן קבוע את בתי החולים...
בדיקה של שיעורי התמותה במהלך תקופה מוגבלת, היא מדרון חלקלק שמסוכן להשתמש בו ועלול להביא אותנו למסקנות מסוכנות; אנא המנע ממנו!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    15:19   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. זה נכון גם לגביך, הגיע הזמן שתרד מהעץ ותודה בטעות  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Like
חבר מתאריך 2.4.12
2317 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    17:56   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  98. רואי השחורות אמרו שאם לא יהיה סגר האנושות עלולה להיכחד, שאם חלילה יפתחו את הסגר יהיו אלפי מתים ומונשמים.  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
שיחררו את הסגר ואף תחזית לא התקרבה למימוש.
ומאז הנחיות משתנות, סמרטוטי בד על הפנים ואלימות שוטרים מחליפים את התפקיד של הסגר.


מוכרחים להמשיך לפחד: https://www.youtube.com/watch?v=dC_lZLzCrOI


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלמר
חבר מתאריך 23.6.16
5923 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    18:43   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  101. אני לא אחראי על כל פסיכי. גם היה אשכול פה ברוטר שניבא 130 מיליון מתים.  
בתגובה להודעה מספר 98
 
  
אבל מול הלסים והלוויטים (חתן פרס נובל שחזה שישראל לא תגיע אפילו לעשרה מתים), תעמיד את הרציניים של הקצה השני.
והם חזו ש*ללא מגבלות כלל*, יהיו פה אלפי מתים.
ובשום שלב לא היינו במצב כזה.
אפילו במצב הכי משוחרר, היו הנחיות על מסכות, על ריחוק, איסור התקהלויות חוץ מהפגנות, כל מגיע מחו״ל נכנס לבידוד של 14 יום, ועוד סדרה ארוכים של חריגות מסדר היום השגרתי שהיה לפני הקורונה.
אני לא שייך לא לקיצונים מהצד הזה ולא לקיצונים מהצד השני, אך בדיעבד ברור שהמחמירים היו קרובים יותר לאמת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דולב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.9.14
7526 הודעות, 61 מדרגים, 119 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:28   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. עם הגבלות!  
בתגובה להודעה מספר 14
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Maryland לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.1.09
6739 הודעות, 41 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:33   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. יש אנשים שלא יעזור מה שיאמרו להם הם ישארו בפאניקה והיסטריה. כנראה צריך שהציבור ישלם חזק בכיסו ובעקיפין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גם בחייו לפני שאנשים יפקחו את העיניים ויאמרו טעיתי. זאת לא בושה לומר זאת, כולנו בהתחלה חשבנו שזה גרוע ממה שזה אבל היו שהתפקחו בפברואר והיו שלקח להם יותר זמן אבל מי שעדיין הולך עם ראש בקיר שישאל את עצמו מדוע..
אני לא טוען שאין קורונה אבל צריך לדעת לחיות עם זה


מסתננים החוצה - כדי שיהיה עתיד למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
4592 הודעות, 42 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:35   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מאמר ישן שכבר התייחסנו ליומרנות שבו ושל כותביו כשפורסם בהארץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
פרופ' לויט למשל עדיף היה שימלא פיו מים אחרי התחזיות המופרכות שלו ל10 מתים. הלסים לא מתים רק מתחלפים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
24237 הודעות, 188 מדרגים, 337 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:53   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. התחזיות שלו היו קרובות יותר למציאות מאשר רבבות המתים של משרד הבריאות ורבע מיליון מתים של השרלטן חדל האישים  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
4592 הודעות, 42 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:58   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. נמשיך להתעלם מהצעדים שננקטו  
בתגובה להודעה מספר 44
 
  
וכמנהג פרופ' לס וחבורתו נשווה את המספרים של תחזית ללא סגר לתוצאה הסופית הנמוכה אחרי סגר ושינוי כל צורת החיים של כולם (מסכות מבוגרים מבודדים חברתית וכו')            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
24237 הודעות, 188 מדרגים, 337 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:29   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. איזה סגר? אנחנו חודשיים ללא סגר ולאחר שנכנסנו למצב של ללא סגר עם אלפי נשאים באוכלוסיה!!  
בתגובה להודעה מספר 46
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
4592 הודעות, 42 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:29   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. ושינוי כל צורת החיים של כולנו  
בתגובה להודעה מספר 52
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
10434 הודעות, 87 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    10:05   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. קודם כל אנשים מסתובבים יותר ויותר עם מסכות ואלכוג׳ל. דבר שני, העלייה מחדש החלה בגילאים צעירים יחסית  
בתגובה להודעה מספר 52
 

אתה רואה שמעגלי ההדבקה מתרחבים, גיל הנדבקים עולה ובהתאם גם המאושפזים והמאושפזים קשים.

ויחסית לאדם שטען נחרצות שלא תהיה שום התפרצות בקיץ, אני במקוםמך הייתי מוריד פרופיל. נראה שהוירוס לא עומד בקביעות שלך. מי היה מאמין שוירולוגים יידעו יותר מפיזיקאי על מושא המחקר שלהם... מפתיע ממש.


https://www.the-koreans.com/stand_by_korea/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    15:20   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. חודשיים וחצי ללא עוצר, העוצר היה מסוף מרץ עד תחילת מאי  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רנה דקארט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.09
48518 הודעות, 200 מדרגים, 321 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    07:35   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. חבורת קשקשנים שהקשבה להם תוביל לקריסת בתי החולים. אף מערכת ממשלתית לא יכולה להתמודד עם צבר החולים  
בתגובה להודעה מספר 0
 

שמדיניות כזאת תביא. המדינה היחידה שמערכת הבריאות שלה יכולה להתמודד עם כמויות כאלו של חולים היא ארה"ב, וניתן לראות שאפילו היא מתקשה.

אם כבר, מה שהיה ניתן לעשות זה להוריד הגבלות שמונעות תעסוקת צעירים, אך להטיל סגר על בני 60 +, לאסור ביקורים מצד בני משפחה על מבוגרים וכמובן להמשיך עטיית מסכות. זה מה שיצטרכו לעשות אם לא יהיה חיסון אפקטיבי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אליצור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
27056 הודעות, 89 מדרגים, 136 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    15:12   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. סגר על בני 60+ יותר מסוכן מהקורונה-פרופ' יורם מערבי,מומחה גריאטריה ביה''ח הדסה...  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  


https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001325776            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רנה דקארט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.09
48518 הודעות, 200 מדרגים, 321 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    16:00   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. אז אומר, הנתונים ממקומות שבתי החולים בהם קרסו ברורים. גם אף אחד לא אומר שהם צריכים להישאר בבית.  
בתגובה להודעה מספר 79
 

יכולים לרדת לגינה, להתרחק עד כמה מאות מטרים מהבית, לעשות הליכה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    16:06   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. מערכת הבריאות לא קרסה בשום מדינה מערבית  
בתגובה להודעה מספר 89
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רנה דקארט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.09
48518 הודעות, 200 מדרגים, 321 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    22:07   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  110. כשאומרים שמערכת בריאות קורסת זה אומר שאתה נותן לאנשים מגיל איקס למות מפני שאין לך מספיק צוותים לטפל בהם  
בתגובה להודעה מספר 91
 

באיטליה כמות ההרוגים הייתה כה גבוהה בהתחלה משום שנאלצו לתת לאנשים מעל גיל מסוים למות לדעתי זה גם היה המצב בספרד ובעוד כמה מדינות באירופה ובעיקר בתוך העיר ניו יורק.

מעבר לכך שזה היה קורה ביתר שאת אלמלא היה מטילים הגבלות, זה ברור כשמש לכל בר דעת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Like לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2317 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    19:42   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  102. כל מערכת בריאות מערבית סבירה מסוגלת להתמודד עם כמויות גדולות מאוד של חולים באירועי קיצון.  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
בפרט אצלנו במדינה רווית האיומים, המערכת מתורגלת ויודעת להתמודד כראוי עם אלפים רבים של חולים קשה.


מוכרחים להמשיך לפחד: https://www.youtube.com/watch?v=dC_lZLzCrOI


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רנה דקארט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.09
48518 הודעות, 200 מדרגים, 321 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    22:08   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  111. זה פשוט לא נכון, אף מערכת בריאות כמעט לא ערוכה לכמויות כאלו של חולים בבת אחת. זו הייתה הסיבה עיקרית לסגר  
בתגובה להודעה מספר 102
 

שהטילו במדינות רבות במערב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Like לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2317 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ד' באב תש''פ    22:57   25.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  112. אתה חושב שאין היערכות למקרי חירום?! בוודאי שיש. אצלנו הנחת העבודה ב-2012 הייתה שהמערכת מסוגלת להתמודד כראוי  
בתגובה להודעה מספר 111
 
  
עם כ-9000 פצועים קשה באירוע רב נפגעים כרעידת אדמה.
לכל מדינה עם מערכת בריאות מערבית סבירה יש מוכנות כלשהי למקרי חירום פתאומיים.


מוכרחים להמשיך לפחד: https://www.youtube.com/watch?v=dC_lZLzCrOI


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנטי וירוס 20 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.4.20
4477 הודעות, 26 מדרגים, 1 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:11   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מומחי רוטר יודעים הכי טוב שצריך סגר חונק לפחות עד 2024  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אמא אווזה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.15
2489 הודעות, 14 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:33   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. מינימום  
בתגובה להודעה מספר 26
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
10434 הודעות, 87 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    10:06   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. * אזהרת משתמש לא אמין, מסוכן לציבור ושקרן! *  
בתגובה להודעה מספר 26
 


https://www.the-koreans.com/stand_by_korea/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנטי וירוס 20 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.4.20
4477 הודעות, 26 מדרגים, 1 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    10:08   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. אזהרת טרול חסר חיים וממורמר  
בתגובה להודעה מספר 66
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
10434 הודעות, 87 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    10:13   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. דווקא יש לי חיים, אני לא ממורמר ודי שמח... מה לעשות, אני לא אוהב שקרנים ואכפת לי מהפורום.  
בתגובה להודעה מספר 67
 

אנשים לא אמינים, שקרנים או כאלה שמודים שיעברו ועברו על החוק תוך סכנת הציבור הכללי - הם אנשים שאני לא חושב שיש להם מקום בפורום.

בנוסף, פורום רוטר מהווה במה ועשרות אלפי מבקרים ביום, רבים מעיינים וקוראים כאן גם אתה תגובות ולא מודעים למי זה מי. ראוי שיוזהרו.

או שאתה תשקר שוב ותכחיש את זה:

או את זה:

בקיצור, עד שלא תוכיח שאתה עומד במילה שלך, קרי התנצלות הודאה שטעית והיעלמות... אנשים ימשיכו להזהיר מפניך.


https://www.the-koreans.com/stand_by_korea/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנטי וירוס 20 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.4.20
4477 הודעות, 26 מדרגים, 1 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    10:16   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. אם לברבש מותר לטעות אז גם לי.  
בתגובה להודעה מספר 70
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.13
10434 הודעות, 87 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    11:26   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. יש הבדל בין טעות של חוקר לבין שקרן מדופלם שנתפס על חם שוב ושוב.  
בתגובה להודעה מספר 71
 

ערכתי לאחרונה בתאריך 24.07.20 בשעה 11:31 בברכה, הקוריאני
 
מודלים, בניגוד לשקרים שלך, מבוססים על המציאות באותו רגע, לאור השינויים והפעולות שעשתה הממשלה הם השתנו.


https://www.the-koreans.com/stand_by_korea/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רנדומלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
7407 הודעות, 95 מדרגים, 190 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:18   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. מה ההבדל בין זה למאמר שפורסם כבר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Like לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2317 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:20   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הקודם נמחק כי הוא היה זמין רק ללקוחות פרימיום של 'הארץ'. וזה פורסם באתר איגוד רופאי בריאות הציבור.  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
שפתוח לכולם.


מוכרחים להמשיך לפחד: https://www.youtube.com/watch?v=dC_lZLzCrOI


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רנדומלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.4.16
7407 הודעות, 95 מדרגים, 190 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:29   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. תודה  
בתגובה להודעה מספר 31
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דולב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.9.14
7526 הודעות, 61 מדרגים, 119 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:30   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. מעניין אבל מרגיש לא נכון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מה זה שונה מטענת פרופ לס?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
13981 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    08:37   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. מאמר שמבוסס בעיקר על דעות והנחות של מי שכשלו כבר בתחזיותם  
בתגובה להודעה מספר 0
 

גם לא לקחו בחשבון כמה דברים מהותיים כמו הצפיפות בישראל שפועלת לרעתנו לעומת שוודיה, או החיסונים שחלקם כבר בניסויים שלב שלישי כך שאין צורך להקריב חייהם של אלפים.
יש דרך יעילה מאוד בהפחתת ההדבקה שמאפשרת שגרה במקום סגר, והיא עובדת היטב ביפן ובמדינות נוספות במזרח אסיה: עטיית מסכות ע"י לפחות 90-95% מהתושבים. יש הרבה בורות סביב נושא המסכות של חלק מהציבור שחושב שאינן יעילות. הן אמנם פחות יעילות בהגנה על עוטה המסכה, אך הן מאוד יעילות בהגנה על אחרים ע"י ספיגת רוב הרסס מנשימה ודיבור שגורם להדבקה. זוהי בדיוק גם המטרה של המסכות הכירורגיות שמנתחים עושים בהן שימוש לפחות במאה שנים האחרונות ושיעילותן הוכחה בצורה חד משמעית. הן מונעות מרסס וטיפות זעירות מנשימה ודיבור של הצוותים המנתחים מלהגיע לאזור הפתוח בניתוח ולזהם אותו.
שני ספרים ממיזורי בארה"ב שהיו חולים בקורונה והמשיכו לעבוד, סיפרו 140 איש ואף אחד לא נדבק בזכות המסכות שהם והלקוחות עטו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
24237 הודעות, 188 מדרגים, 337 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:38   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. פחות או יותר מה שטענתי מזמן. שימו לב, בסוף המאמר, להשפעת הקיץ, שהיא כיום כנראה קונסנזוס....  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
13981 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    08:44   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. ברור שבחורף המצב יהיה גרוע יותר אך הטענה היתה שבקיץ הנגיף יעלם בגלל החום וזו שטות  
בתגובה להודעה מספר 37
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
24237 הודעות, 188 מדרגים, 337 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:52   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. שום דבר לא נעלם לחלוטין בקיץ... אבל כשדובר על מגיפה, אלםי מתים ביום בכל מדינה באירופה, זה נחלש מאוד.. וצדקתי  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
אם תקרא מה נימקתי, הסברתי בדיוק מדוע הנגיף ייחלש (קרינת השמש, העל סגולה והחום). אז יש הדבקה, כי וירוס ושרידיו מצויים אצת מאות אלפי אנשים בארץ, אבל זה *רחוק* ממגיפה.... בכל העולם הצפוני כבר חודשיים ללא סגר, ואין מה להשוות את המצב לחודשי החורף עם הסגר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
13981 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    08:59   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. בחודש האחרון התפשטות המגפה הגיע לשיאים חדשים במס' הנדבקים והחולים הקשים, לאחר שהיתה ירידה  
בתגובה להודעה מספר 43
 

והמספרים ממשיכים לעלות בקצב מהיר ויציב...
אז נכון שבחורף צפוי להיות רע יותר, אך התחזית של הקיץ לא התממשה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
24237 הודעות, 188 מדרגים, 337 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:28   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. ממש לא מדויק.... בחורף ספרת רק מקרים עם חום גבוה, שיעול. היום הרוב המכריע מהנספרים הם אסימפטומטיים...  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
גם ההגדרה של חולים קשה שונתה ביחס לחורף
אז היה סגר

כעת, לאחר החורף יש מאות אלפי נשאים. כמובן שככל שתבדוק יוצר, תגיע למספרים גדולים יותר. התוצא הברור אגב, של מדידה כזו הוא שאחוז התמותה מקרב הנדבקים מתקרב לזה של שפעת...

ואני מניח שאנו נראה מתי שהוא את המספרים הנכונים, כמה מהמתים מתו כאשר הקורונה היתה סיבת המוות העיקרית.... (מהמר שבישראל לעולם לא נראה את הנתון הזה)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
13981 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    09:36   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. הספירה קודם וגם עכשיו של הנדבקים היא פשוט לפי בדיקות חיוביות. אין שינוי בשיטת הספירה  
בתגובה להודעה מספר 50
 

השינוי בהגדרות של החולים הקשים הוא זניח ובכל מקרה מאז ואחרי שכבר שונו ההגדרות המספר קפץ יותר מפי 2.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
24237 הודעות, 188 מדרגים, 337 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:53   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. טעות ידידי... אז, נבדק *רק* מי שהתלונן על חום או שיעול וגם אז לא כולם בשל מחסור בבדיקות  
בתגובה להודעה מספר 54
 
  
ולכן, אז לא נמצאו כלל אסימפטומטיים.... היום, בבדיקות היחס בין האסימפטומטיים לאלה שיש להם חום גבוה ושיעול (הנמצאים חיוביים אז) הוא לפחות סדר גודל

גם נקודת המוצא שונה, כלל בסיס בכל מדידה מתמטית. אז התחלת מאפס חולים. בקיץ, לאחר הסגר, התחלת מאלפי חולים באוכלוסיה

מתמטיקה פשוטה שגם הרופאים, זורעי האימה, במשרד הבריאות יכולים להבין....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
13981 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    11:43   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. לא מדוייק. אז בדקו גם כל מי שהיה בקרבת המאומתים. בכל מקרה, הקיץ בקושי השפיע על ההתפשטות  
בתגובה להודעה מספר 61
 

בטח לא בצורה מאוד משמעותית.
בחורף יהיה יותר גרוע בעיקר מהסיבות שאנשים יותר יהיו במקומות סגורים, ימנעו יותר מפתיחת חלונות והשפעת העונתית הרגילה תכפיל את העומס על מערכת הבריאות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.11.17
4036 הודעות, 68 מדרגים, 129 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    15:46   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. אתה טענת שלא יהיה גל שני  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 24.07.20 בשעה 15:53 בברכה, עמבה
 
אתה טענת בתחילת הקיץ לאחר שעומתת עם עליה בתחלואה ש"הקיץ רק התחיל".
כשהתחלואה המשיכה לעלות קפצת לתירוץ שאחוז המאומתים נותר על 2 אחוז מקרב הנבדקים.
לאחר שאחוז המאומתים עבר בהרבה את 2 האחוז, ומספר המאושפזים והמתים זינק. עברת לשלל תירוצים אחרים.

ולגבי השוואת המצב לחורף. שים לב מה קורה באיראן, עיראק, סעודיה, עומן, פלורידה, טנסי, יוטה ועוד.


עוצמה יהודית - ימין. מאמין. אמין.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
4592 הודעות, 42 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    10:09   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. גם ההתעקשות שרק מדינות קרות נפגעות ואין אף מדינה חמה עם קורונה היא היום קונצזוס?  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
מותר גם להודות בטעויות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
4696 הודעות, 30 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:44   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. מודל שוודי מה זה ''מוצלחת'' - מקום 7 בעולם של מתים פר מיליון. אם בישראל היה כזה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תמותה - זה כי 5200 מתים - פי 12 מעכשיו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עכביש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.15
11163 הודעות, 88 מדרגים, 168 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:47   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. מה שאני אומר חודשים לפני, מבינים במאוחר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

שהמדינה רדפה אחרי מכונות הנשמה, צעקתי חמורים תרדפו אחרי מסכות.
חבר ראה אותי עם מסכה שההמלצה הייתה שזה מסוכן ולא יעיל.
ומאז אני עם מסכות חד פעמיות שקניתי ב 350 שקל ל50 יחידות.
אמרתי שבסופו של דבר שוודיה תצא חברה בריאה אחרי הקורונה ללא הרס הכלכלה. ובאמת הם עלו ברבעון 0.1 לעומת קריסה של כולם.
כל הנתונים מול העניים ומתאמצים לא לראות אותם.
רוב רובם של הנפגעים קשה הם זקנים עם מחלות רקע עם אורך חיים
של 10 שנים מקסימום עכשיו מה עושים? כדי להגן עליהם סוגרים גם את אלה
שלא נפגעים או מעט מאוד.
יום סגר עולה מיליארד שקל למשק. קחו את המיליארד ותשקיעו במבוגרים מגיל 67. לסגור אותם ולפתוח את כל המשק לצעירים.
קחו למשל את כל מלונות ים המלח ותוציאו את המבוגרים אם בחינם או בסכום סימלי בסבבים לנופש.
ואמרתי כבר ממירים את חיי המבוגרים בחיי חיילים ואזרחים.
הרס הכללכלה ימנע מיגון מהחיילים בגלל חוסר תקציב.
הנה עוד המלצה. תקבעו 300 מונשמים ואז תסגרו.
ככה כולם ידעו מה הקו לסגר.


טיבי: גנץ אסור לך לעשות שום צעד לפני אישור שלי.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
4696 הודעות, 30 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    08:56   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. לגבי כלכלה כתבת כמובן שטויות נפוצות  
בתגובה להודעה מספר 42
 
  
מאמר מBlomberg מאתמול
"גישת השבדית לכורונה לא משתלמת עבור הכלכלה"
https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-07-23/sweden-s-coronavirus-approach-doesn-t-pay-off-for-the-economy

סתם מתו הרבה אנשים בלי תועלת לכלכלה לטווח ארוך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עכביש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.15
11163 הודעות, 88 מדרגים, 168 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:13   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. מה אתה אומר...  
בתגובה להודעה מספר 45
 

הפגיעה היא לא כמו כאן. הם לא סגרו מסעדות ואולמות חתונות.
הפגיעה שם בגלל שתיירים בכל מקרה לא הגיעו מה שגם כאן קרה.
הם בסופו של דבר יצאו מהמשבר הרבה יותר מכל מדינה אחרת.

הטעות שלהם כמו שלנו שהם לא שמרו על המבוגרים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
4696 הודעות, 30 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:28   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. זה יותר מתיירים קשור לזה שלמדינה יש קשרים כלכליים מאוד גדולים עם מדינות אחרות.  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  
חוסר סגר לא עוזר בזמן שכלכלות אחרות לא מתפקדות. הם לא חשבו על זה ושם סתם מתו המון אנשים - מקום 7 בעולם מתים פר מיליון (בישראל היו מתים כי 5200 אנשים אם היה פה יחס כזה). הם באצמם אומרו שטעו בשיטה ואתה ממשיך להיות בקונצפציה שגוי
תרא מאמר למלה - הם ממש לא יצאו מהמשבר הרבה יותר טוב מכל מדינה אחרת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עכביש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.15
11163 הודעות, 88 מדרגים, 168 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:37   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. אתה לא קורא מה אני כותב.  
בתגובה להודעה מספר 51
 

הטעות שלהם היחידה שהם לא שמרו על המבוגרים!
רוב רובם של המתים הם מבתי אבות!.
המחשבה הייתה נכונה הביצוע דפוק!
תקרא שוב מה אני אומר. לפתוח הכל ולשמור על המבוגרים כדי לא להגיע לכמות המתים של שוודיה.
לא צריך לקחת הכל משוודיה, אני אומר לא פעם לפתוח הכל!
אבל לשמור על המבוגרים.
לא צריך לקטוע את היד רק בגלל שיש לך פצע.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
4696 הודעות, 30 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    09:44   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. אני לא כתבתי על מחלה ומה צריך לעשות - כתבתי רק  
בתגובה להודעה מספר 55
 
  
על טעות שלך לגבי זה שחוסר סגר מוביל לתוצעות טובות לכלכלה -
בשוודיה הוכך שזה לא נכון
אם הם היו שומרים יותר טוב על מבוגרים - זה לא היה עזר לכלכלה יותר מעכשיו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    15:54   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. הטיעון שלך שגוי, כאשר יש מיתון עולמי ברור שלמדיניות של מדינה אחת אין עליו השפעה, אבל ברור שעוצר גורם נזק נוסף  
בתגובה להודעה מספר 56
 
  
לכלכלה מעבר לנזק שכבר נגרם כתוצאה מהמיתון העולמי. מישהו הזכיר פה נתון שאומר שרק 10% מהעסקים בשוודיה נסגרו, אם זה נכון אז יש לזה משמעות רבה.


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
4696 הודעות, 30 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    20:30   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  105. זה בדיוק מה שמודגש בכתבה למלה  
בתגובה להודעה מספר 85
 
  
זה לינק עוד פעם שתבין
https://www.bloomberg.com/news/articles/2020-07-23/sweden-s-coronavirus-approach-doesn-t-pay-off-for-the-economy
לוקחים 2 מדינות - בגדול מאוד באחד יש סגר ובשני אין
באחד מתו 5676 אנשים, בשני - 255
ומה עם כלכלה? ירדה באותו אחוזים (מסיבות שונות) - למי אכפת בכלל
סוגרו 10% או 90%? נזק לכלכלה אותו נזק בסופו של דבר וזה אתה מסרב להבין            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    20:38   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  106. מה שרואים בכתבה זה שהירידה בפעילות הכלכלית בשוודיה הייתה מעט יותר קטנה בהשוואה לנורווגיה  
בתגובה להודעה מספר 105
 
  
מעבר לכך, לא ברור למה הם ערכו דווקא השוואה בין שוודיה לנורווגיה, האם המבנה של המשק שלהן זהה? אולי הכלכלה השוודית תלויה יותר בסחר חוץ ולכן נפגעה יותר מהמיתון העולמי בהשוואה לכלכלה הנורווגית?


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
4696 הודעות, 30 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    20:58   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  107. מה זה משנה בכלל למה נפגעה  
בתגובה להודעה מספר 106
 
  
אתה לא מבין דבר מאוד פשות:
לוקחים שוודיה בתחילת קורונה ואומרים להם:
אם אתם תסגרו משק - ימותו 500 אנשים וכלכלה תרד
50% בגלל סגר או על תסגרו משק - ימותו 5500 אנשים וכלכלה
תירד אותו 50% מסיבות אחרות. לא סוגרו משק בשביל לא לפגוע
בכלכלכה - קיבלו אותו פגיע פלוס פי 10 מתים. זה נקרא "מדיניות טובה מאוד"??            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
party pooper לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.19
1187 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    10:24   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. נו, ולמה הביצוע היה דפוק? כי היה צריך זמן להתארגן.  
בתגובה להודעה מספר 55
 
  
ובשביל להתארגן, ניחשת נכון, היה צריך לבצע סגר...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Thunderbird
חבר מתאריך 2.7.19
57 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    09:48   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. הם המשיכו בחייהם יותר טוב מאיתנו וזה כבר שווה  
בתגובה להודעה מספר 51
 
  
המשך חייהם הרגילים לעומתנו כבר שווה את זה לא משנה שאם יש בעיות עולמיות אז כל העולם סובל מזה במיוחד מייצאות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999
חבר מתאריך 1.5.17
4696 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    09:58   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. אם מדברים על הביט הזה - בשוודיה כן היה המלצה לא לצאת  
בתגובה להודעה מספר 57
 
  
אם לא צריך וחוץ מזה ששם אנשים גם בדרך כלל הרבה יותר "קרים" אחד
לשני מישראל לדוגמא - רבים באמת לא יצאו - ראיתי כתבה באביב ששם
בכל מקרה היה ירידה במסתובבים ברחובות. אז לגבי סבל לא ידעה - גם
שם פחות יצאו (גם פחות הכנסה למסדות וכוי) וגם אצלנו... אני לדוגמא לא
כל כך סובל (נכון לעכשיו, טפו, טפו)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    15:55   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. אין שום בעיה, ככה זה במדינה חופשית, מי שרוצה יוצא ומי שלא רוצה לא יוצא. זה אולי יפתיע אותך אבל קשישים רבים  
בתגובה להודעה מספר 63
 
  
דואגים לא לצאת החוצה במהלך עונת השפעת, זו החלטה אישית בהתאם להעדפות שלהם. יש כאלה שמעדיפים לצאת ולהסתכן.


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בן חור
חבר מתאריך 22.4.18
497 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    09:54   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. הלוואי ויאמצו את המודל השוודי ,אני מקווה שיכנס היגיון בריא ולא היסטריה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקוריאני
חבר מתאריך 14.7.13
10434 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    10:10   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. מודל שנכשל? מודל שהיוזמים שלו כבר הודו שהוא לא עבד להם כמו שרצו? מודל שמבוסס על ריחוק וחצי סגר תרבותי?  
בתגובה להודעה מספר 62
 

להזכירך, 40 אחוזים, לפחות לטענת האפידמולוגים בשבדיה בכנס שהיה אתמול, טענו שהם בתי אב של אדם יחיד. בנוסף, בשבדיה יש ריחוק טבעי של האוכלוסיה וגם, אוכלוסיה שמצייתת למה שהממשלה מבקשת.

בישראל זה יתנהל יותר כמו איטליה או ספרד ולא כמו שבדיה.


https://www.the-koreans.com/stand_by_korea/


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SlevinKelevra
חבר מתאריך 2.4.12
13981 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    11:48   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. +++  
בתגובה להודעה מספר 69
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    15:57   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. ממש לא הודו בטעות, רק אתמול האפידמיולוג הראשי אמר בראיון ל-CNN שהמדיניות שלהם הייתה ''טובה מאוד'':  
בתגובה להודעה מספר 77
 
  
https://edition.cnn.com/videos/tv/2020/07/23/anders-tegnell-amanpour-sweden-coronavirus.cnn


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999
חבר מתאריך 1.5.17
4696 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    20:18   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  103. וזה מה שאותו בן אדם אומר לפני חודש:  
בתגובה להודעה מספר 87
 
  
https://sverigesradio.se/artikel/7487415
"אם היינו נתקלים באותה מחלה, בידיעה מה שאנחנו יודעים היום, אני חושב שבסופו של דבר היינו עושים משהו באמצע בין מה ששוודיה עשתה, לבין מה ששאר העולם עשה.
יש כמובן פוטנציאל להשתפר במה שעשינו בשבדיה. ויהיה טוב לדעת בדיוק מה צריך לסגור כדי להפריע טוב יותר להתפשטות המחלה, "

כנרא בכל מקרה מדיניות לא הייתה "טובה מאוד"
הוא בטח נבהל מביקורת על מה שאומר לפני חודש - כי משתמיע שהוא סתם הרג יותר מ5000 אנשים בהשווה לשכנים שלו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    20:24   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  104. עובדה שבחודש שעבר מאז ד''ר טגנל לא החליט לסגור שום דבר, והוא אמר שדבריו בראיון לרדיו סולפו:  
בתגובה להודעה מספר 103
 
  
https://sverigesradio.se/artikel/7487961


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999
חבר מתאריך 1.5.17
4696 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    21:04   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  109. לא סולפו שום דבר - כתבתי לך תרגום דברים שלו  
בתגובה להודעה מספר 104
 
  
בדיוק בגלל זה כתבתי לך שהוא נבהל מביקורת
הוא כביכל מצטייר כי רוצח המונים בטעות שלו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
taltal91
חבר מתאריך 12.1.11
659 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    10:52   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. ''השערה'', ''ככל הנראה'' ויש עוד דוגמאות. קוראים לזה הימור. זה לא רציני, לא מדעי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אין הוכחות חותכות ומקובלות למה שהם כותבים. כל אחד יכול להניח הנחות יסוד ולבנות עליהן תילי תלים של תיאוריות. דוגמה נוספת: ההשפעה של הקיץ על הנגיף.

ראיינו פרופ' ממכון ויצמן שאמר במפורש: זה קשה ומסובך, אין הוכחות לדעיכה, "אבל זה קורה". אם אין הוכחות וזה לא פשוט, מה זה "זה קורה"? הוא חשב שבישראל מתפתחת חסינות עדר והנגיף יעלם. זמן לא רב אחרי הראיון הגענו למס' נדבקים גבוה. אחד כזה שטועה ונעלם יופיע עוד כמה חודשים ושוב יבקר ויטיף. לוויט אמר שיהיו אולי 10 מתים ואח"כ הוא תירץ את זה בטענה מגוחכת.

אני רואה ביוטיוב התייחסויות הרבה יותר רציניות של רופאים. מה שאתם רואים בכתבות האלה זה השוליים של השוליים כמו נשיא האגודה לפתולוגיה של בולגריה: "אין אחד בעולם שמת בגלל וירוס הקורונה". "האנשים מתים עם וירוס קורונה, לא מוירוס קורונה"
https://rotter.net/forum/scoops1/639906.shtml

ומה לגבי השפעות ארוכות טווח? למשל, בדומה לשלבקת חוגרת:
הנגיף שגורם לשלבקת חוגרת נקרא וריצלה זוסטר - אותו הנגיף שגורם לאבעבועות רוח בילדים. אנשים שחלו בילדותם באבעבועות רוח נושאים את הנגיף בצורה רדומה. בשלב מסוים - לעיתים אפילו עשרות שנים אחרי אבעבועות רוח - הנגיף מתעורר מתרדמתו, הופך לפעיל וגורם לשלבקת חוגרת.

ומה לגבי מוטציות הרבה יותר קטלניות?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    15:57   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. גם עוצר זה הימור, גם אף אחד לא יודע מה ההשפעות לטווח ארוך של החיסונים שעליהם נשענת מדיניות העוצר  
בתגובה להודעה מספר 73
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בריכ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.08
2629 הודעות, 26 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    11:40   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. תזמון נפלא. בינתיים בספרד שמוזכרת שם, מתחיל גל שני עם עלייה משמעותית בכמות הנדבקים  
בתגובה להודעה מספר 0
 


"כִּי עוֹד נַפְשִׁי דְּרוֹר שׁוֹאֶפֶת, לֹא מְכַרְתִּיהָ לְעֵגֶל-פָּז" (ש.ט)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.07
67638 הודעות, 356 מדרגים, 627 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ג' באב תש''פ    16:00   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. יש כאן גולשים שלא אכפת להם לראות 5,000 מתים  
בתגובה להודעה מספר 0
 

יאמצו את המודל הזה בכיף
זה לא חדש            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    16:07   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. יש כאן גם גולשים שלא אכפת להם לראות 45 אלף מתים בישראל כל שנה מסרטן, מחלות לב, זיהומים בבתי חולים וסיבות אחרות  
בתגובה להודעה מספר 90
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Brain Damage
חבר מתאריך 24.7.20
5 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    16:24   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. זה לא נכון, יש הבדל בין זה לזה, רוב מה שאמרת לא מדבק בצורה כזו, המדינות שלא התכוננו  
בתגובה להודעה מספר 92
 
  
כמו שצריך, ספגו עודף תמותה של עשרות אחוזים, וזה משפיע מאוד על הכלכלה בסופו של דבר, נגיד ולא אכפת מתמותה של היקרים לנו, נגיד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות
חבר מתאריך 10.12.07
67638 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    16:33   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  95. כהרגלך אינך מבין מגיפה מהי  
בתגובה להודעה מספר 92
 

וחוזר לדמגוגיה הרגילה שלך

רוצים לראות פה אלפי מתים
ולקשקש על גרפים ופייקים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    16:59   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  96. דיברת על מתים, לא על מגפה. האם דמו של אדם שנפטר ממגפה סמוק יותר מדמו של אדם שנפטר מסרטן?  
בתגובה להודעה מספר 95
 
  


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור_יקרות
חבר מתאריך 10.12.07
67638 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    17:58   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  99. שכחת את הדמגוגיה של תאונות הדרכים  
בתגובה להודעה מספר 96
 

אתה מסרב להפנים שמדובר פה במגיפה
ומשחקים פה בחיי אדם

אותה דמגוגיה של אין קורונה בקיץ
לא נגיע ל-100 קשים
לא נעבור את ה-1,000 נדבקים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    18:04   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  100. 10 אלפים נפטרים בשנה מסרטן זה לא חיי אדם? איפה פרויקטור הסרטן הלאומי? אתה יודע כמה תגובות קיבל סקופ שפרסמתי  
בתגובה להודעה מספר 99
 
  
כאן לא מזמן על שבוע המודעות לסרטן העור?
https://rotter.net/forum/scoops1/632278.shtml


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עכביש
חבר מתאריך 17.9.15
11163 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    20:59   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  108. קצת תפתח את המחשבה. קודם כל לא ימותו 5000 בגלל הקורונה!  
בתגובה להודעה מספר 90
 

ואם תבין שבגלל חוסר כסף בזמן מלחמה ללא תקציב ימותו יותר חיילים. מה לעשות
חיי חיילים בני 18 עד 21 עם אורך חיים של לפחות עוד 60 שנה עדיף מחולים בשנות השמונים שלהם שבכל מקרה אורך החיים שלהם לא יעלה על 10 שנים.
עם קורונה או בלעדיה. לאנשים יש זכרון קצר. במלחמת לבנון השניה היה חוסר אדיר של ציוד לפעמים שלפעמים קשור לחיי אדם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Brain Damage
חבר מתאריך 24.7.20
5 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    16:23   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. נראה לי השבדים בעצמם מודים שטעו, אמנם בדיפלומטיה, אבל אם המנהיגים מודים שטעו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אז למה לאמץ מודל כזה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
46071 הודעות
יום ששי ג' באב תש''פ    17:05   24.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  97. המודל השוודי הוא למעשה המודל הדני. בדנמרק בעונת השפעת של 2017-2018 נפטרו 488 למיליון והם לא הטילו עוצר:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
https://en.ssi.dk/surveillance-and-preparedness/surveillance-in-denmark/annual-reports-on-disease-incidence/influenza-season-2018-2019


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
tec לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.10.07
32999 הודעות, 123 מדרגים, 243 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ה' באב תש''פ    06:48   26.07.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  113. מאמר מטופש. כי גם אם הם צודקים, אז עדיף להדביק את כולם בוירוסי הקורונה של הצטננות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כדי לחסן מהקורונה החדש.
ולא לתת לאנשים להידבק בוירוס הקורונה החדש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות