גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #646064 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 646064        
פורטרט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.19
1703 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:22   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

המתיחות בצפון | 10 ימים של כוננות שיא: מספר הטנקים הוכפל, מארבים של 90 שעות  

 
  
שלוש נגיעות בגדר נחשדו השבוע כפיגוע משיכה, הרחפנים מוקפצים לפני הלוחמים, וחטיבת הקומנדו ערוכה עם ציוד למלחמה ומאות טילים מסווגים. עם זאת, עשרות המחסומים בכבישים החשוכים עלולים להפוך לתורפה קטלנית - כמו גם החשש מירידה במתח המבצעי. עם הזמן, לצה"ל אזלו הכלים שימנעו מחיזבאללה להוציא פיגוע נקמה בצפון

יואב זיתון
פורסם: 01.08.20 , 16:11

האוגדה שהכפילה את כוחותיה - והפכה לבלתי נראית: שבוע של סיורים ברחבי אוגדת הגליל, ממורדות החרמון המערביים (הר דב) ועד לרכס הסולם שנישא מעל שלומי וראש הנקרה עד שנופל לים, מלמד כמה הקפיץ המבצעי הגדול שמתח פיקוד הצפון בגבול לבנון חזק ושריד, אך באותה קלות יכול להיקרע בכל רגע.

מול ההתרעה לפיגוע נקמה של חיזבאללה נכנסו בסוף השבוע אלפי חיילי האוגדה, מעובים בכוחות תגבור רבות, ליממה תשיעית של כוננות שיא. כמות הטנקים באזור, שרבים מהם עשו את הדרך הארוכה מבסיס האימונים בשיזפון, גדולה פי שניים מבשגרה.

חטיבת הקומנדו שהוקפצה אף היא על מפקדתה המלאה נפרסה לאורך הגבול, עם כלל אמצעי הלחימה הייעודיים של יחידותיה למלחמה, בהם כלי ניוד זריזים לדילוג אל מעבר הגבול במידת הצורך, מכ"מים מיוחדים, טילים מסווגים ויכולות חשאיות ששמורות בדרך כלל לפעולות במלחמה ובעומק שטח האויב.

לאלה נוספו גם לוחמים מהיחידה הרב-מימדית החדשה, "רפאים", שהוכרזה רשמית כמבצעית רק לפני שבועיים וכבר נשלחה לחזית. במדרון האחורי, מטבע הדברים, ניצב כוח האש המסיבי. עוד ועוד סוללות ארטילריה, סטטיסטית ומדויקת, עם טילים שטרם נחשפו לציבור, נפרסו בין השטחים החקלאים של מרחבי הגליל לעמקים הנסתרים שבין קווי הרכס. והכל - מבלי שעין אזרחית או לבנונית תראה זאת.

הכוחות מהיחידות המובחרות נמצאים כבר יותר משבוע במציאות מבצעית שהחיילים הצעירים ומפקדיהם לא הכירו. שום דבר כאן לא מקרי, הלוחמים כבר ביצעו מודלים ותרגולות בגזרה, והתאמנו לאותו תרחיש בחודשים האחרונים, כך שהשבוע האחרון הפך לתרגיל גדול של מעבר משגרה לחירום - שכל מפקד אוגדה מרחבית יכול לחלום לקבל מצה"ל.

אלפי כוונות של אמצעי תקיפה של צה"ל לא משות זה ימים ארוכים מיעדים של חיזבאללה, בכינון ישיר או עקיף, מהאוויר, אך בעיקר מהקרקע. בהינתן הפיגוע, הם יסגרו מעגל תקיפה מהיר של שניות אחדות עד דקות בודדות.

העצבנות הזו, המתח המבצעי, לא יוכלו להימשך זמן רב ללא פעולה או שגיאה של מי מהצדדים. קהות החושים בצד הלבנוני עלולה להוביל לטעות שתסתיים בכמה הרוגים ישראלים, ואז הדרך להסלמה קצרה.

מתיחויות דומות קודמות בגבול לבנון הסתיימו בפיגוע או בניסיון פיגוע של חיזבאללה שהגיע בחלוף 12-8 ימים בממוצע. בשל שגיאה של צה"ל כמו בתקרית בהר דב בינואר 2015 שהסתיימה בשני הרוגים מחטיבת גבעתי, או במתיחות האחרונה בספטמבר אשתקד, שהסתיימה בטילי נ"ט שהחטיאו תאג"ד צבאי.

לעיתים הסתיימו המתיחויות בהצלחה צה"לית, כמו במטען החבלה שפגע בדחפור D9 בהר דב. הפעם, נוצר פרדוקס. צה"ל מפיק לקחים היטב בינתיים ולא מייצר מטרות לחיזבאללה, פועל בתחכום יתר ובאופן שמאריך ומאריך עוד יותר את המתיחות. למעשה, התוכנית שתוכננה במשך שנה באוגדת הגליל מתממשת בימים שבהם הגליל עמוס במטיילים. אתמול, לצורך העניין, העריכה המשטרה כי כמות הנוסעים בכבישי האזור הייתה פי 4 מהרגיל בשל חג הקורבן.

באוגדה, נזכיר, הספיקו השבוע לשבץ כוחות הנדסה למשימות ההגנה ממרחבים נסתרים ליד הגבול, לקלוט באופן זהיר אך מהיר כוחות תגבור, לפרסום צוות קרב גדודי שהוקפץ מאימון בגולן (גדוד 13 של גולני), לשגר לאוויר עשרות רחפנים, מזל"טים ומל"טים מעל תאי שטח שנקבעו מראש, בחילופי ראש בראש, מבלי שעיניים יירדו מדרום לבנון.

מוצבי הבט"ש שסמוכים לגדר דוללו, והלוחמים עברו לעמדות ארעיות באוהלים ותחת כיפת השמיים בשטח, עם אספקות תמידיות שהחלו לכלול אף אמצעי מיזוג. במבט ראשון על המוצבים, שחלקם נושקים ליישובים כמו זרעית, הרושם הוא מתעתע: בפועל, הכוחות רק הכפילו עצמם, אך זו גם עלולה להיות תורפתם.

שליטה על אלפי חיילים מול חוליות אויב
באוגדת הגליל מנהלים כעת מתח תמידי בין איכות לכמות כוחות התגבור. בתקרית הנ"ט הקטלנית בינואר 2015 היה זה גדוד תגבור של גבעתי שמפקדיו סיירו ללמידת הגזרה ונחשפו בנקל למארב טילי קורנט של חיזבאללה, בין צומת הטנק לכפר רג'ר.

ערב רב של כוחות תגבור שמסתובבים בגזרה חדשה, זה בדיוק הדבר שבאוגדת הגליל פועלים למנוע כעת. יותר מ-30 מחסומים נפרסו באופן חסר תקדים בכבישי הצפון השבוע כדי למנוע מכלי רכב צבאיים ואף מאנשי קבע בכלי רכב אזרחיים להתקדם לכבישי הצפון שבקו האש של חיזבאללה.

ברגע האמת, כמו בניסיון הפיגוע בהר דב ביום שני, המחסומים חסמו מיד גם את דרכם של אזרחים למשך שעה. מרוב המחסומים, שמאוישים 24 שעות ביממה, לא נותרו למשטרה הצבאית חיילים לאיישם.

בימים האחרונים נראו בהם גם טירונים קרביים, בהם גם של גולני, שמוצאים עצמם פתאום עומדים תחת השמש הקופחת בצומת סאסא או בכביש ליד כברי, מבררים עם נוסעי המכוניות החולפות אם מדובר באזרחים שרשאים לעבור, או אנשי צבא דרכם מיד נחסמת. כצפוי, תוך יומיים הפכו המחסומים למוקדי פיזור ממתקים, חטיפים, שתייה קרה ושאר מזונות שמשאירים להם התושבים והמבקרים בגליל.

אבל המחסומים האלה יכולים בקלות להפוך לתורפה בטיחותית קטלנית. התרופפות המשמעת, ככל שחולפים הימים, כבר יצרה מקרים בהם חיילים יורדים להחליף את חבריהם ברגל, בשולי הכביש ועם מדים, כשהם חשופים לצד הלבנוני ולסכנת דריסה.

במחסומים אחרים הושארו מחסומי פלסטיק גדולים במרכז הכביש החשוך ללא אמצעים זוהרים ואחרי עיקול. בעמדה אחרת שביקרנו בה אירחו חיילים במחסום מבקרות צעירות, אזרחיות מהאזור, בשעת לילה מאוחרת. אוגדת הגליל מפעילה ארבעה צוותי בקרה ייעודיים ומעטפת אבטחה כדי למנוע תקלות כאלה, אך ככל שחולפים הימים והמתח המבצעי יורד בהיעדר פיגוע, יהיה קשה למנוע תאונה או תקרית בטיחותית שתיגרם בכבישים הצרים, הפתלתלים והחשוכים של הרי הגליל.
הסמכות להתקרב לגדר: באישור מג"ד ומעלה

מיקומי המחסומים נבחרו בקפידה בצמתים ובנקודות שלא גלויות לצד הלבנוני, גם כדי למנוע ירי צליפה לעבר החיילם. איום הצליפה נראה משמעותי יותר במתיחות הנוכחית, לא רק בשל הדיוק כמו גם הרצון של חיזבאללה לאזן את המשוואה באופן נקי - חייל הרוג ישראלי אחד כנקמה על מותו של פעיל הארגון בתקיפה שיוחסה לצה"ל ליד דמשק לפני כשבועיים.

עד כה זה עבד, אך לאורך זמן רב, בגבול שנפרס על פני 150 ק"מ, זו עלולה להיות משימה בלתי אפשרית. מספיק שמילואימניק ייצא על מדי ב' מביתו במטולה לתרגיל בצאלים או רבש"ץ באחד מיישובי סמוכי הגדר יקפוץ להתראה בלבוש צבאי חלקי, כדי לחטוף את הקליע מהצלף הלבנוני שאורב ממול.

בחיזבאללה מחזיקים ברובי צלפים תקניים וחדישים לטווח ירי יעיל שמגיע קילומטר אחד, לצד ניסיון ומיומנות שצברו גדודי רדואן המובחרים שלו במלחמה בסוריה. מאות מלוחמיהם חזרו כבר לדרום לבנון.

זהו כנראה גם מתווה הפיגוע שסוכל השבוע בהר דב: צליפה לעבר אחד החיילים במוצב גלדיולה או בסביבתו. הסכנה הגדולה לא פחות היא מפיגוע משיכה, כפי שלפי החשד ניסו לעשות פעילי חיזבאללה בשלישי בלילה. התחקיר הראשוני של התקרית העלה כי מערכת ההתראה זיהתה שלוש נגיעות בגדר המערכת ליד מושב שתולה סמוך לשעה 20:00, ומספר חשודים שנעו בצד הלבנוני, ליד עיטא א-שעב.

בימים רגילים, היו מיד קופצים לנקודה הכוחות מהגדוד הגזרתי. כעת מדובר בגדוד להב (603) של חיל ההנדסה. הפעם, למרות הפיתוי והאינסטינקט, נשלח קודם רחפן לסרוק את המרחב, וגשש צה"לי בדק את הקרקע אבל מרחוק יחסית, ולא בנקודות הנגיעה. לא מן הנמנע שצלף מחיזבאללה או חוליית נ"ט שיעית המתינה בשקט להגעת הכוחות. בחלוף כשעה וחצי צה"ל שלל חדירה והודיע על חזרה לשגרה.

בימים כאלה הסמכות להתקרב לגדר הגבול נתונה בידי מפקדים בכירים - ממפקד גדוד ומעלה. עיקרון החתירה למגע לא ננטש, אלא החליף צורה. להשלמת הפער, צה"ל פרס מארבים רבים בשטחים המתים, גם במובלעות, שבהן התצפיות מתקשות לראות. השיחים העבותים, בעיקר בגזרה המערבית, מאפשרים נתיבי התקדמות שהתצפיות והמזל"טים לא יזהו, ולכן אמצעי המעקב התרמיים הם קריטיים לזיהוי הבלחות אנושיות בין הסבך.

הכוחות הרבים שאורבים להם מצוידים לא רק בדריכות לפגוע בהם, אלא גם מכוילים היטב על מטרות חיזבאללה בכפרים השיעים ובפאתיהם שיותקפו מיד במקרה של פיגוע קשה.

מדוע חיזבאללה מעדיף לתקוף באור יום?
ניתן להעריך שחיזבאללה עסוק בימים אלה בהערכות מצב קדחתניות, האם להסתפק בחדירה להר דב שהסתיימה ללא פיגוע אך גם ללא נפגעים בקרב החוליה, או בכל זאת לפגע במטרה צבאית ישראלית? כמו ביום שני ובתקריות קודמות, חיזבאללה שוב בחר לפעול דווקא באור יום ולא בחסות החשיכה.

בצה"ל עדיין לא פענחו זאת סופית, אך מניחים שהסיבה לכך היא התאורה לצילום "סרטון הניצחון" שיופץ בהמשך. הנרטיב שייקבע חשוב יותר מהפעולה הטקטית, תוצאותיה וביצועה, בעיני חיזבאללה.

השבוע גם עלתה השאלה המתבקשת מדוע חיזבאללה, צבא טרור עם ארסנל רקטות גדול וניסיון רב יחסית לגוף שאינו מדינתי, לא מגיב במטח מוגבל לעבר אחת הערים הגדולות בצפון, בהנחה שכיפת ברזל תיירט את הטילים שיגרמו לבהלה בקרב רבבות הישראלים - אך מנגד לא יהיו הרוגים. הרי כך נוהג חמאס, וישראל לא שברה את הכלים מולו כאשר שיגר מטחים לאשדוד או לאשקלון.

ההנחה הרווחת בצבא היא הטראומה ההדדית ממלחמת לבנון השנייה וההרתעה שנותרה ממנה. בקריית שמונה ובמרג' עיון גדלו ילדים מאז, שהיום בני 13 ו-15, שלא יודעים מהם פיצוצי נפילות או קולה המבהיל של אזעקה. די היה ללבנונים שגרים בכפרי הגזרה המערבית לשמוע בחודש ספטמבר האחרון את פגזי הארטילריה של צה"ל נופלים ליד ביתם בתגובה לתקרית הנ"ט ליד אביבים כדי להזדעזע בחרדה, לתפוס מסתור ולשקול להימלט צפונה אחרי שנים ארוכות של שקט ושלווה.
הזדמנות אחרונה לחיזבאללה

בינתיים, בצבא לא ממהרים לחלק ציונים לסיכול הפיגוע בהר דב, וממתינים להחלטת חיזבאללה. צה"ל זעק מסרים מעל כל במה אפשרית וערוץ חשאי על כך שבחר לא לפגוע בחמושים שחדרו לשטח ישראל ונמנע מלפגוע בכבוד הארגון ולפרסם את תיעוד התקרית.

מדובר בהזדמנות אחרונה לחיזבאללה "לסגור את האירוע" ולחזור לשגרה. ארגון הטרור, שהתברגן בשנים האחרונות, נמנע גם הפעם מפגיעה באזרחים ישראלים ובעיקר מופעל באופן היררכי מסודר, כך שאם תתקבל החלטה, כל החלטה, היא כנראה תרד מהר לשטח ותיושם ללא סוררים.

בצה"ל מעריכים שהטקטיקה, ולא הדמגוגיה, תשרת את האסטרטגיה. הפעולות בצפון בימים אלה לא נגמרות בגבולות הגזרה של אוגדת הגליל, ואף לא של פיקוד הצפון. מבצעים חשאיים בעלי ערך רב יותר יקבלו כנראה עדיפות על תגובה או אי-תגובה של תקרית בודדת מול פעילים זוטרים בגבול. התחושה, נכון לעכשיו, היא שאחרי ההחלטה שלא לירות על המחבלים בהר דב והפצתה ברבים, לצה"ל כבר לא נותר מה לתת לחיזבאללה כדי לעזור לו לרדת מהעץ.

https://www.ynet.co.il/article/BJSuKpbbw              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  המתיחות בצפון היא פועל יוצא של מדיניות רופסת ותבוסתנית. שהרי הצבא החזק ביותר גושן 01.08.20 16:26 1
     בישראל מחכים לטעות מובהקת של חיזבאללה פומפיה 01.08.20 16:29 2
         ה-50 שנה האחרונות מלמדות שמה שכתב התברר כפעם אחר פעם כתחזית שגויה mek2 01.08.20 16:32 4
             +++ שדרותי 01.08.20 16:49 16
             מק, לא הבנתי. מי שוגה בתחזיותיו? זייתון או פומפייה? רוני53 01.08.20 16:53 17
         קשה לי להאמין חבר. היו ''שתי טעויות'' כאלה לאחרונה ונהגנו כאחרוני הפחדנים. גושן 01.08.20 16:34 7
             כנראה שזה הפעם הראשונה וזה היה חלש. פומפיה 01.08.20 16:43 13
         הטעות הזאת הייתה לפני שבוע לא ראיתי איזה תגובה יוצאת דופן של צה''ל הנבון 01.08.20 17:44 61
     מכתב Picho 01.08.20 16:55 18
  לכתבים הצבאים אין כבר מה לנתח מארוע אחד רומח 01.08.20 16:31 3
     הוא במשרד עם דלת סגורה מתאפק לא לצחוק Katvan 01.08.20 16:35 8
  מצד אחד - קשה לראות שנסראללה משגע מדינה שלמה מבלי לירות כדור אחד - אבל מצד שני יש פה אמירה יצחק היקר 01.08.20 16:33 5
  האשכול היומי. 0x972DC 01.08.20 16:34 6
  אייך זה שטיטול אחד מכניס מעצמה אזורית לקיפאון וחרדה? ש-עצמון 01.08.20 16:35 9
     אתה בחרדה? הנבון 01.08.20 17:45 62
  ניתוח מעניין הצופה מהצד 01.08.20 16:36 10
     הכינוי שלך הבהיל אותי לרגע להכות בברזל 01.08.20 17:35 54
  ''לצה''ל אזלו הכלים שימנעו מחיזבאללה להוציא פיגוע נקמה בצפון'' ש-עצמון 01.08.20 16:38 11
     אותי מעניין מהם הכלים האלה? srgn 01.08.20 16:42 12
         הכלים כרגע הם לוחמה פסיכולוגית קצינה במגלן 01.08.20 16:45 14
             ושהם נגמרים זה אומר שרואים שזה לא עובד פשוט? srgn 01.08.20 16:57 20
                 כשהם אוזלים במצב הזה, אנחנו מחכים דרוכים ככל הניתן. קצינה במגלן 01.08.20 16:59 22
                     כן אבל אני לא מבין מה זה אומר שהם אוזלים? שזה פשוט לא משפיע על הצד השני? srgn 01.08.20 17:02 29
                         כן. כרגע שקט אז אולי היא משיגה את המטרה, קצינה במגלן 01.08.20 17:05 33
                             כן אבל לא סתם יש כוננות, המודיעין מזהה רצון שלהם להוציא פיגוע srgn 01.08.20 17:11 37
                                 מה נסגר איתך? זה ברור קצינה במגלן 01.08.20 17:16 39
                                     ברור שלא, אבל כדי להוריד את הכוננות צריך לקרות אחד משני הדברים הבאים srgn 01.08.20 17:19 41
                                         תקרא שוב את תגובות 14, 22, 33 קצינה במגלן 01.08.20 17:21 42
                                             בקיצור אם חיזבאללה לא יוציא פיגוע בזמן הקרוב אנו נאלץ לתקוף בלבנון? srgn 01.08.20 17:34 51
                                                 ממש לא. אנחנו נוריד כוננות ונחזלש את הסיפור הטיפשי הזה. קצינה במגלן 01.08.20 17:35 52
                                                     אבל אז הם יוכלו לפגוע בנו בקלות לא? srgn 01.08.20 17:37 56
                                                         ???? קצינה במגלן 01.08.20 17:40 57
                                                             נכון אבל אנחנו רואים שהם רוצים להוציא פיגוע כלומר יש להם חוליות פרוסות על הגדר שמחכות למטרה srgn 01.08.20 17:42 58
                                                                 התשת אותי😅 קצינה במגלן 01.08.20 17:43 59
                                                                     חחחח לאלא אני מנסה להבין את קו המחשבה שלך srgn 01.08.20 17:55 63
  גם אם כל צה''ל יהיה בגבול הצפון התגובה תהיה מבישה ECMA 01.08.20 16:48 15
  געגועיי למארבי 90 Picho 01.08.20 16:56 19
     🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢 קצינה במגלן 01.08.20 16:59 23
         על מה תחמיצי פנייך? Picho 01.08.20 16:59 24
             זה חתיכת התכלבות ובעיקר מפחיד🤷🏻‍♀️ קצינה במגלן 01.08.20 17:01 25
                 זה מה יש Picho 01.08.20 17:01 27
                     שמחה שאתה איתנו פה ולא בשיחים. קצינה במגלן 01.08.20 17:03 31
  לא צריך להיות מומחה צבאי להבין שלא יהיה כלום. חיזבאללה כבר הגיבו מסוג תגובה קטנה וטיפשית רק כדי שיוכלו עדי 01.08.20 16:57 21
     אבל הם טוענים שלא הייתה תגובה והכל הייתה הצגה של ישראל ECMA 01.08.20 17:02 28
     מסכימה איתך לגמרי קצינה במגלן 01.08.20 17:02 30
     לא מסכים בכלל. הם יגיבו. גיא_גיא 01.08.20 17:09 34
  מארב 90 שעות? oby 01.08.20 17:01 26
     זה היה הסטנדרט פעם. 0x972DC 01.08.20 17:11 36
         לדעתי 72 וזה גם הכי הרבה שעשיתי. בעזה oby 01.08.20 17:12 38
  אם כבר הכוחות פרוסים. ממליץ מכת מנע אחת טובה שתחזיר את לבנון 100 שנה אחורה ותהפוך את נסראללה וחבריו לאבק.. kipaaduma 01.08.20 17:03 32
  אני זוכר תקופת המתנה אחרת אז זה נגמר במתקפת פתע מעולה של צהל יואב 01.08.20 17:09 35
     גם אני זוכר היטב את תקופת ההמתנה לפני ששת הימים רוני53 01.08.20 17:22 43
         אני לא יודע מה עמדתו של נשיא ארה''ב אבל אני בטוח שנקבל גיבוי מלא ממנו כל עוד הוא שם יואב 01.08.20 17:25 46
             בהחלט! אבל חוץ מאמריקה יש עוד שחקני-חוץ בזירה רוני53 01.08.20 17:27 47
  בקרוב הסרט בנטפליקס גשם חומצי 01.08.20 17:18 40
  חחחח איזה כתבות מצחיקות - בואו נפחיד את חיזבאללה! ימנצהל 01.08.20 17:22 44
  מה הטעם בכל הכוננות והמארבים אם לא רוצים לחסל חוליית אויב? שמשון הגיבור3 01.08.20 17:23 45
  נראה לי שהכתבים הצבאיים מפחדים לצאת לחל''ת אז מעלים תוכן דומה כל יום מחדש אחד שיודע 01.08.20 17:28 48
  לא יודע למה.... אבל יש הרגשה שאנחנו רק רוצים להראות ששלנו גדול יותר. Space oddity 01.08.20 17:29 49
  צריך להיות כתב צבאי חסר הבנה לחלוטין לכתוב משפט כזה: גמני 01.08.20 17:31 50
     הוא לא כתב את זה בטעות הוא חושב שהמקצוע שלו מחייב אותו ללהג שטויות כדי לעמוד בתת רמה של העיתונות בישראל להב אש 01.08.20 17:36 55
         אתה יודע שעיתונאים לא כותבים לעיתונאים אלא לקוראים. תת הרמה של העיתנות שאתה מתאר מתארת גמני 01.08.20 17:44 60
  וכרגיל התקשורת הישראלית מעודדת ולוחצת על האויב לעשות פיגוע נקמה תוך צידוק וחצי לכך. להב אש 01.08.20 17:35 53

   
   
גושן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.3.19
7821 הודעות, 61 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:26   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. המתיחות בצפון היא פועל יוצא של מדיניות רופסת ותבוסתנית. שהרי הצבא החזק ביותר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
במזרח התיכון "חושש ומודאג" מרצון החיזבאללה לנקום בישראל.
די ברצון הזה של האויב על מנת שנכה בו מכה ניצחת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פומפיה
חבר מתאריך 23.5.20
840 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    16:29   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. בישראל מחכים לטעות מובהקת של חיזבאללה  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
ואז אתה תראה תוקפנות במיטבה, צריך קצת סבלנות, זה הכל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mek2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.07
77907 הודעות, 222 מדרגים, 427 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:32   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ה-50 שנה האחרונות מלמדות שמה שכתב התברר כפעם אחר פעם כתחזית שגויה  
בתגובה להודעה מספר 2
 


| אני צב בעולם של ארנבים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שדרותי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.4.18
4343 הודעות, 58 מדרגים, 109 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:49   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. +++  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוני53 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.18
5766 הודעות, 33 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:53   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. מק, לא הבנתי. מי שוגה בתחזיותיו? זייתון או פומפייה?  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
ולנושא השירשור - אני מסכים עם פומפיה בתגובה 2.

ישראל מכינה לחיזבאללה הפתעה אסטרטגית, בתגובה לשגיאה טקטית שלו.

אחרת, קשה להסביר רבים מאירועי השבוע האחרון - וכבר עייפתי מלסקור אותם כאן...


הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק... "ואת קרתגו צריך להרוס" (קאטו הזקן)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גושן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.3.19
7821 הודעות, 61 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:34   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. קשה לי להאמין חבר. היו ''שתי טעויות'' כאלה לאחרונה ונהגנו כאחרוני הפחדנים.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פומפיה
חבר מתאריך 23.5.20
840 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    16:43   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. כנראה שזה הפעם הראשונה וזה היה חלש.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
ולא נגרם שום נזק. עכשיו נראה אותם 😀            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנבון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.2.13
4470 הודעות, 33 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:44   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. הטעות הזאת הייתה לפני שבוע לא ראיתי איזה תגובה יוצאת דופן של צה''ל  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
כמובן לא צה''ל הוא המכתיב אלה ביבי הוא המושך בחוטים, ובינתיים זה חוטים של חומה והתבצרות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Picho לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.13
1014 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:55   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


אל תקראו לי צעיר, אני כאן מ-97...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רומח
חבר מתאריך 13.11.18
727 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    16:31   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לכתבים הצבאים אין כבר מה לנתח מארוע אחד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
והארוע מצטייר כבדיחה של כוכבי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Katvan
חבר מתאריך 23.6.19
728 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    16:35   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. הוא במשרד עם דלת סגורה מתאפק לא לצחוק  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יצחק היקר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.15
8514 הודעות, 63 מדרגים, 118 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:33   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מצד אחד - קשה לראות שנסראללה משגע מדינה שלמה מבלי לירות כדור אחד - אבל מצד שני יש פה אמירה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ברורה לעולם - ישראל לא מחפשת מלחמה אבל אם מישהו יכפה אותה עלינו - אזי המחיר יהיה כואב מאוד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
0x972DC
חבר מתאריך 29.7.20
65 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    16:34   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. האשכול היומי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
"יגיבו ב48 שעות הקרובות"
"יגיבו לפני החג"
"קיימת אפשרות שיגיבו במהלך החג"
"סופ"ש מתוח במיוחד"
"יגיבו אחרי החג"
"יגיבו אחרי הבחירות בארה"ב"
"יגיבו רק כשאר האדם הראשון יצעד על מאדים"

לדעתי נסראללה פשוט מפחד, ויודע שזה הסוף של הארגון שלו אם ינסה לאתגר את ישראל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
43640 הודעות, 190 מדרגים, 345 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:35   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אייך זה שטיטול אחד מכניס מעצמה אזורית לקיפאון וחרדה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 


א' ביולי 2020-הממשלה החילה את הריבונות על 30% משטחי יו"ש ובקעת הירדן


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הנבון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.2.13
4470 הודעות, 33 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:45   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. אתה בחרדה?  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הצופה מהצד
חבר מתאריך 27.3.17
144 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    16:36   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ניתוח מעניין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
להכות בברזל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.12.07
16627 הודעות, 153 מדרגים, 291 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:35   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. הכינוי שלך הבהיל אותי לרגע  
בתגובה להודעה מספר 10
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
43640 הודעות, 190 מדרגים, 345 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:38   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. ''לצה''ל אזלו הכלים שימנעו מחיזבאללה להוציא פיגוע נקמה בצפון''  
בתגובה להודעה מספר 0
 

מדוע שצהל לא ישנס את מותניו ייצור פרובוקציה שתיצור תגובה מהחיזבאללה ואז יהיה לצבא לגיטימציה להרוס את לבנון.
לחכות כמו עכבר נפחד לתגובה מהטיטול אינה אסטרטגיה נכונה.
זה הזמן להכות בהם חזק.


א' ביולי 2020-הממשלה החילה את הריבונות על 30% משטחי יו"ש ובקעת הירדן


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
srgn לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.1.18
10348 הודעות, 52 מדרגים, 96 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:42   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אותי מעניין מהם הכלים האלה?  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
הכלים זה להגיד לכתבים צבאים שאנחנו לא מעוניינים בהסלמה? ואז להגיד לכתבים להגיד שאם הם יגיבו אנחנו נתקוף חזק? נגמר מה להגיד זה הכלים?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    16:45   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הכלים כרגע הם לוחמה פסיכולוגית  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
ומנסים לעשות הכל שחיזבאללה לא יגיב,
ושאנחנו לא נאלץ להגרר לימי קרב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
srgn
חבר מתאריך 8.1.18
10348 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    16:57   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. ושהם נגמרים זה אומר שרואים שזה לא עובד פשוט?  
בתגובה להודעה מספר 14
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    16:59   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. כשהם אוזלים במצב הזה, אנחנו מחכים דרוכים ככל הניתן.  
בתגובה להודעה מספר 20
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
srgn
חבר מתאריך 8.1.18
10348 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:02   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. כן אבל אני לא מבין מה זה אומר שהם אוזלים? שזה פשוט לא משפיע על הצד השני?  
בתגובה להודעה מספר 22
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:05   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. כן. כרגע שקט אז אולי היא משיגה את המטרה,  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 01.08.20 בשעה 17:17 בברכה, קצינה במגלן
 
אני לא יודעת. מה שבטוח שהכוננות הזאת לא תשאר ככה
עוד הרבה זמן במקרה שימשך השקט.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
srgn
חבר מתאריך 8.1.18
10348 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:11   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. כן אבל לא סתם יש כוננות, המודיעין מזהה רצון שלהם להוציא פיגוע  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:16   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. מה נסגר איתך? זה ברור  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
כוננות מוגברת לא תימשך הרי לנצח נכון??            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
srgn
חבר מתאריך 8.1.18
10348 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:19   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. ברור שלא, אבל כדי להוריד את הכוננות צריך לקרות אחד משני הדברים הבאים  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
1) הם מגיבים ורואים שנגמר הסיפור
2) הרצון לפיגוע הוסר בצורה כזו או אחרת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:21   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. תקרא שוב את תגובות 14, 22, 33  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
ואת השאלה שאלה שלך שפתחה את השיח בנינו,
ואתה תבין שהרגע ענית על השאלה המקורית של עצמך מלכתחילה ;)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
srgn
חבר מתאריך 8.1.18
10348 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:34   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. בקיצור אם חיזבאללה לא יוציא פיגוע בזמן הקרוב אנו נאלץ לתקוף בלבנון?  
בתגובה להודעה מספר 42
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:35   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. ממש לא. אנחנו נוריד כוננות ונחזלש את הסיפור הטיפשי הזה.  
בתגובה להודעה מספר 51
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
srgn
חבר מתאריך 8.1.18
10348 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:37   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. אבל אז הם יוכלו לפגוע בנו בקלות לא?  
בתגובה להודעה מספר 52
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:40   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. ????  
בתגובה להודעה מספר 56
 
  
עד עכשיו מבלי שחיסלנו מישהו פגענו בנו בקלות?
הכוננות לא היתה מוגברת מ2006..... (אלא כשקרה משהו ספציפי)
וחיזבאללה לא הוציא פיגועים ״ככה סתם״.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
srgn
חבר מתאריך 8.1.18
10348 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:42   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. נכון אבל אנחנו רואים שהם רוצים להוציא פיגוע כלומר יש להם חוליות פרוסות על הגדר שמחכות למטרה  
בתגובה להודעה מספר 57
 
  
ואנחנו פשוט נוריד את הכוננות וניתן לחיילים להתקרב לגדר כי אי אפשר לשמור על כוננות שיא? לא רואה את זה קורה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:43   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. התשת אותי😅  
בתגובה להודעה מספר 58
 
  
אתה שואל ועונה לעצמך, אני לא מבינה מה קורה?
אתה עושה לי בכוונה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
srgn
חבר מתאריך 8.1.18
10348 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:55   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. חחחח לאלא אני מנסה להבין את קו המחשבה שלך  
בתגובה להודעה מספר 59
 
  
פשוט את אמרת שאי אפשר להמשיך עם הכוננות הזאת לנצח ואני מסכים אבל היא לא תרד בלי שהאיום הוסר לכן כל עוד הוא לא הוסר לדעתי היא תמשך בניגוד למה שאת אמרת שהיא תרד עוד כמה ימיים ככה או ככה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ECMA
חבר מתאריך 22.9.19
568 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    16:48   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. גם אם כל צה''ל יהיה בגבול הצפון התגובה תהיה מבישה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ביבי אוהב לאיים, הוא אף פעם לא מבצע (ראה ערך: ימין חזק, אגרוף הפלדה ועוד אמירות ממר ביטחון)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Picho לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.13
1014 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:56   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. געגועיי למארבי 90  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אל תקראו לי צעיר, אני כאן מ-97...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    16:59   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. 🤢🤢🤢🤢🤢🤢🤢  
בתגובה להודעה מספר 19
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Picho לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.13
1014 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:59   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. על מה תחמיצי פנייך?  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  


אל תקראו לי צעיר, אני כאן מ-97...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:01   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. זה חתיכת התכלבות ובעיקר מפחיד🤷🏻‍♀️  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Picho לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.13
1014 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:01   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. זה מה יש  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
בין 93 ל-2000 חייתי בתוך שיחים בלבנון יותר מחצי מהזמן


אל תקראו לי צעיר, אני כאן מ-97...


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:03   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. שמחה שאתה איתנו פה ולא בשיחים.  
בתגובה להודעה מספר 27
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עדי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.9.19
3302 הודעות, 9 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    16:57   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. לא צריך להיות מומחה צבאי להבין שלא יהיה כלום. חיזבאללה כבר הגיבו מסוג תגובה קטנה וטיפשית רק כדי שיוכלו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
להגיד שהייתה תגובה. הם לא יבצעו משהו נוסף ורציני בגלל הלחץ שיש עליהם בלבנון.
תגובה נוספת של החיזבאללה תביא את לבנון למצב קשה עוד יותר מהמצב שהם נמצאים בו עכשיו וזה יהיה סופו של הארגון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ECMA
חבר מתאריך 22.9.19
568 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:02   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אבל הם טוענים שלא הייתה תגובה והכל הייתה הצגה של ישראל  
בתגובה להודעה מספר 21
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קצינה במגלן
חבר מתאריך 31.7.20
53 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:02   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. מסכימה איתך לגמרי  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
רק אני משערת שחיזבאללה ינסה עוד משהו מביך כזה,
לבטח לא פגיעה בנפש עקב ההשלכות שציינת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גיא_גיא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.17
4177 הודעות, 27 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:09   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. לא מסכים בכלל. הם יגיבו.  
בתגובה להודעה מספר 21
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
oby לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.4.15
6983 הודעות, 60 מדרגים, 120 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:01   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מארב 90 שעות?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
השתגעו שם


ליכוד = שמאל (תלונות לביבי) מיינסטרים מדיה (BBC, CNN,MSNBC,ערוץ 12, ערוץ 13 , ערוץ 11) = פייק ניוז


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
0x972DC
חבר מתאריך 29.7.20
65 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:11   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. זה היה הסטנדרט פעם.  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
וזה גם הכי יעיל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
oby לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.4.15
6983 הודעות, 60 מדרגים, 120 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:12   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. לדעתי 72 וזה גם הכי הרבה שעשיתי. בעזה  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  
יותר מזה זה כבר עינוי סיני


ליכוד = שמאל (תלונות לביבי) מיינסטרים מדיה (BBC, CNN,MSNBC,ערוץ 12, ערוץ 13 , ערוץ 11) = פייק ניוז


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kipaaduma לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.1.14
2363 הודעות, 19 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:03   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אם כבר הכוחות פרוסים. ממליץ מכת מנע אחת טובה שתחזיר את לבנון 100 שנה אחורה ותהפוך את נסראללה וחבריו לאבק..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ביום שלבנון כולה תוחרב, השם חיזבאללה ונסראללה יצא מפי השורדים שם רק כקללה ולא יותר. יקללו את היום שבו חיזבאללה ונסראללה נוצרו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יואב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.9.05
11972 הודעות, 54 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:09   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. אני זוכר תקופת המתנה אחרת אז זה נגמר במתקפת פתע מעולה של צהל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כמה זמן צהל יכול להחזיק "שרירים מתוחים" לבסוף תהיה התרופפות
על זה בונה נאסראללה טעות גדולה של ביבי אין לו את האמץ להורות על מתקפת פתע            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוני53 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.18
5766 הודעות, 33 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:22   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. גם אני זוכר היטב את תקופת ההמתנה לפני ששת הימים  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  
וזוכר גם מדוע לא פתחו במכת מנע ביום הכיפורים.

לעניות הבנתי, ישראל מחכה לקאוזוס בלי, עילה למלחמה, כד להנחית מכה אסטרטגית על איראן - בלבנון, בסוריה ואולי גם בשטח איראן.


הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק... "ואת קרתגו צריך להרוס" (קאטו הזקן)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יואב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.9.05
11972 הודעות, 54 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:25   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. אני לא יודע מה עמדתו של נשיא ארה''ב אבל אני בטוח שנקבל גיבוי מלא ממנו כל עוד הוא שם  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
בפעם הבאה ולא רחוק בנובמבר נקבל נשיא שיקשור לנו ידיים מאחור            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוני53 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.18
5766 הודעות, 33 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:27   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. בהחלט! אבל חוץ מאמריקה יש עוד שחקני-חוץ בזירה  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
רוסיה, צרפת - וכן סעודיה ואיחוד האמירויות...
לעניות הערכתי, ישראל מכינה לחיזבאללה הפתעה אסטרטגית, בתגובה לשגיאה טקטית שלו (היא הקאוזוס בלי).

אחרת, קשה להסביר רבים מאירועי השבוע האחרון - וכבר עייפתי מלסקור אותם כאן...


הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק... "ואת קרתגו צריך להרוס" (קאטו הזקן)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גשם חומצי
חבר מתאריך 31.7.20
8 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:18   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. בקרוב הסרט בנטפליקס  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
איך דביל אחד עם טיטול על הראש מטמטם מעצמה אזורית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ימנצהל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.7.14
4040 הודעות, 30 מדרגים, 37 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:22   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. חחחח איזה כתבות מצחיקות - בואו נפחיד את חיזבאללה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שמשון הגיבור3
חבר מתאריך 16.5.19
13299 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:23   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. מה הטעם בכל הכוננות והמארבים אם לא רוצים לחסל חוליית אויב?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד שיודע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.06
16031 הודעות, 184 מדרגים, 368 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:28   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. נראה לי שהכתבים הצבאיים מפחדים לצאת לחל''ת אז מעלים תוכן דומה כל יום מחדש  
בתגובה להודעה מספר 0
 


בברכת רפואה שלמה, אחד שיודע


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Space oddity לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.3.13
4326 הודעות, 43 מדרגים, 65 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''א באב תש''פ    17:29   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. לא יודע למה.... אבל יש הרגשה שאנחנו רק רוצים להראות ששלנו גדול יותר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל הכתבות האלה נראות לי כהוראה מלמעלה שמא האוייב מאזין.


גם אם לפעמים לא מסתדר, אמתי זה הכי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גמני
חבר מתאריך 1.10.14
12083 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:31   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. צריך להיות כתב צבאי חסר הבנה לחלוטין לכתוב משפט כזה:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
"לצה"ל אזלו הכלים שימנעו מחיזבאללה להוציא פיגוע נקמה בצפון".

לצה"ל מעולם לא היו כלים שיכולים למנוע לחלוטין הוצאת פיגוע ע"י החיזבאללה. הסיבה היחידה שפיגוע כזה לא יוצא כל שני וחמישי היא הידיעה של החיזבאללה מה פיגוע כזה יעורר.

כל סיור צהל"י למשל על הגדר בימי שיגרה, חשוף לירי נ"ט מצד החיזבאללה. למה הם לא יורים? כי הם יודעים מה יהיה המשכו של אירוע כזה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
9742 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:36   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. הוא לא כתב את זה בטעות הוא חושב שהמקצוע שלו מחייב אותו ללהג שטויות כדי לעמוד בתת רמה של העיתונות בישראל  
בתגובה להודעה מספר 50
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גמני
חבר מתאריך 1.10.14
12083 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:44   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. אתה יודע שעיתונאים לא כותבים לעיתונאים אלא לקוראים. תת הרמה של העיתנות שאתה מתאר מתארת  
בתגובה להודעה מספר 55
 
  
מצב שבא לענות על מה שהקוראים צורכים. כשאתה קורא את ההיסטריה כאן בפורום מכל אירוע נקודתי אולי מעצבן אבל חסר כל חשיבות בהיבט של המשך קיומה של מדינת ישראל (ואני לא מתכוון רק לאירועים צבאיים אלא בכלל, לכל אירוע כאן שמחולל שורת תגובות היסטריות שרואות את האירוע כמבשר את קיצו של עולם), אתה מיד מבין שבעיתונות שמדווחת את הידיעות והמידע הזה יש בסה"כ רצון לענות ולהשאר רלוונטיים לצרכים ודרישות של קוראיהם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
9742 הודעות
יום שבת י''א באב תש''פ    17:35   01.08.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. וכרגיל התקשורת הישראלית מעודדת ולוחצת על האויב לעשות פיגוע נקמה תוך צידוק וחצי לכך.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
רחמנות על האויב אין לו ראש לעמוד בציפיות האובססיביות של התקשורת הישראלית לראות דם והסלמה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות