גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #654440 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 654440        
Howlowcanugo
חבר מתאריך 24.10.14
11904 הודעות
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:39   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

משפחתולוגיה לא כשרה: ניגודי העניינים של הרבנים הראשיים  

 
  
פרוטוקולים מישיבות הרבנות הראשית מגלים: למרות שחובר קוד אתי, בכירים מצויים בניגודי עניינים ● הרב הראשי יצחק יוסף קיבל החלטות שנוגעות לבד״ץ המשפחתי ● הרב הראשי דוד לאו השתתף בישיבה שדנה בהמשך כהונתו של אביו כרב העיר ת״א-יפו

בינואר 2017 הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים במסגרת הסדר טיעון את הרב הראשי לישראל יונה מצגר בעבירות של לקיחת שוחד קבלת דבר במרמה, שיבוש הליכי משפט ועבירות על פקודת מס הכנסה. הוא נשלח לשלוש וחצי שנות מאסר. מצגר זכה לשחרור מוקדם לאחר שריצה 22 חודשי מאסר. הנשיא ראובן ריבלין דחה את בקשתו של מצגר לחנינה.

מצגר אמנם הביא לשיא את תופעת השחיתות במערכות שירותי הדת בישראל, אולם מדובר רק בקצה החמור ביותר של עבירות. כפי שמגלים מסמכים שהגיעו לידינו, ניגודי עניינים של בכירים ברבנות הראשית הפכו לתופעה
המסמכים שנחשוף כאן, מאפשרים הצצה למערכות הקשרים המסועפות בין רבנים במערכת, ובעיקר – לניגודי עניינים בהם מצויים האנשים בראש הפירמידה: הרבנים הראשיים לישראל, הספרדי והאשכנזי.

כאשר רבנים ראשיים דואגים למינוי קרוביהם ומקורביהם, כאשר בכירים בשירותי הדת נגועים בניגודי עניינים, במערכות יחסים מסועפות בין גורמים רשמיים ברבנות, ובאינטרסים כלכליים בכל הנוגע לתחום הכשרות או ההקדשות – התוצאה היא פגיעה בציבור צרכני הדת, ובכיס של כל משלמי המיסים.

הבד״צ המשפחתי

בסוף ינואר 2019 התכנסה מועצת הרבנות הראשית לישיבה בראשות נשיא המועצה הרב הראשי יצחק יוסף. אחת מהחלטותיה הייתה לאמץ קוד אתי לרבנים בכלל ולרבנים בעלי תפקידים רשמיים בפרט. כותרת המסמך: "ועשית הישר והטוב – דרכי הנהגה והליכות לרבני ישראל״. בסוף המסמך מופיעות תוספות ייחודיות ״לרבנים שבתפקידם כרוכה סמכות שלטונית: רישום נישואין, כשרות וכדו'״. בתוספת הראשונה מצויין כי "רב המפעיל סמכות שלטונית נזהר כפליים מפעילות בניגוד עניינים, כגון העסקת קרובי משפחתו במערך כשרות הפועל תחתיו, הענקת תעודת הכשר לבית עסק שלקרוביו יש מעמד משמעותי בו".

למרבה האבסורד, הרב יצחק יוסף בעצמו מצוי במסגרת תפקידו בניגוד עניינים הקשור לקרובי משפחתו: בד"ץ בית יוסף, אחד הבד"צים הגדולים בישראל המהווה שחקן משמעותי גם בתחום ההשגחה על בשר מיובא, מנוהל על ידי הרב משה יוסף, אחיו של הרב הראשי. נוסף לכך, רק לפני מספר חודשים הכריז הרב דוד יוסף, אח אחר של הרב הראשי, על הקמת בד"ץ חדש בשם "יחווה דעת" אשר גם הוא יספק שירותי השגחה על כשרות, לרבות בתחום ייבוא הבשר. שני הבד״צים נהנים משיתוף פעולה עם הרבנות.

הרב יצחק יוסף נדרש להסדר ניגוד עניינים כתוצאה מעסקי משפחתו. ואכן המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דינה זילבר, הודיעה לפני כשנתיים, לאחר כניסתו של הרב יוסף לתפקיד נשיא מועצת הרבנות הראשית, שהרב יהיה כפוף לועדת משנה מיוחדת ברבנות הראשית אשר יחד עם היועץ המשפטי של הרבנות הראשית תפקח על עבודתו בכל הקשור לתחום הכשרות.

כמה מילים על בד''צ

בד"צים הם גופים פרטיים. בין היתר, הם מספקים שירותי השגחה על כשרות וזאת על בסיס התעודה של הרבנות הראשית ובנוסף לה. עם זאת, פעמים רבות אותם משגיחי הכשרות הפועלים מטעם הרבנות פועלים במקביל גם מטעם הבד"צים, מה שלכאורה נותן פתח לגופים כאלה ליהנות מתשלום כפול ולעיתים אף משולש עבור השירות אותו הם מספקים.

כבר בישיבה שהתקיימה במרץ 2018, עוד בטרם כניסתו של הרב יוסף לתפקיד נשיא מועצת הרבנות הראשית, הזכיר הרב הראשי האשכנזי, הרב דוד לאו, שהרב יוסף מנוע מלעסוק בנושאים הקשורים ישירות לבד"ץ שבבעלות משפחתו. באותה ישיבה עסקה המועצה בעדכון התבחינים לגבי שחיטת בשר בחו״ל – סוגיה שיש לה גם משמעויות כלכליות חשובות.

חשוב להבהיר: על פי חוק בשר ומוצריו, לרבנות יש מונופול גם על כשרות בשר מיובא. היא שולחת מטעמה שוחטים למשחתות מעבר לים, ומפקחת גם על שוחטים שפועלים מטעם הבד"צים שהם גופים פרטיים לכל דבר. התבחינים עליהם התקיים הדיון נועדו להסדיר את הפיקוח על הבד"צים, לרבות פרטים הכרוכים בכמות הבהמות המותרות לשחיטה וכיוצ"ב.

אולם בתחילת הישיבה התברר כי אין מספיק משתתפים בשביל קוורום (רוב מיוחד המאפשר קבלת החלטות בשם המועצה), בין השאר משום שהרב יצחק יוסף "לא יכול לשבת בנושאים שעוסקים בבד"צים". בנוסף אליו גם הרב אברהם יוסף, אחיהם של הרב הראשי יצחק יוסף ושל משה יוסף שמנהל את בד״ץ בית יוסף, השעה את עצמו מלדון בנושא.

בפרוטוקול לא כתוב מדוע, אך נגלה כי ההשעיה היא כתוצאה מהרשעה של הרב אברהם יוסף בשתי עבירות של הפרת אמונים. מאותה סיבה הוא נאלץ לפרוש גם מכהונתו כרב העיר חולון בשל כך. העבירות בגינן הורשע הרב אברהם יוסף נולדו כתוצאה מכך שכרב עיר וכממלא רב העיר אור יהודה, הוא חייב את מי שמבקש כשרות בדרגת "מהדרין" של הרבנות להשתמש בשירותי בד"צים מסוימים. בין הבד"צים אליהם הפנה את הציבור, שניים היו של רבנים אשכנזים, ואחד בלבד פונה לציבור שנוהג על פי עדות המזרח – בד"ץ בית יוסף כמובן. כלומר, הוא השתמש בתפקידו כאיש ציבור, רב עיר, על מנת לסייע לעסקים של הבד"ץ שכאמור מנהל אחיו, הרב משה יוסף.

אם נחזור לרגע לרב הראשי יצחק יוסף, עד היום לא ידוע אם הוועדה המיוחדת שאמורה לפקח על פעילותו בתחום הכשרות התכנסה ולו פעם אחת. מפרוטוקולים של ישיבות מועצת הרבנות הראשית מאז כניסתו של הרב יוסף לתפקידו, ניכר כי החלטות הנוגעות לכשרות ולבד"צים מתקבלות תחת חתימתו של הרב, למרות ניגוד עניינים בו הוא מצוי.

כך למשל בפרוטוקול מישיבת מועצת הרבנות מסוף אוקטובר 2019, חתום הרב יוסף על החלטה להחליף את יו"ר ועדת המשמעת במערך שחיטת חו"ל, הרב מנחם הגר, משום שהוא בעצמו מנוע מלהשתתף בוועדת המשמעת. החליף אותו הרב זבדיה כהן, ראש אבות בתי הדין בתל-אביב (תפקיד בכיר במערך בתי הדין הרבניים), אשר זכה בעצמו להיות "הרב המקדים" לדרשת מוצאי שבת של הרב יצחק יוסף. תפקיד שזוכים לו רבנים מקורבים לרב יוסף.

קשר חם

ניגודי העניינים לא נגמרים במשפחת יוסף. גם הרב דוד לאו, הרב האשכנזי הראשי, עמד במוקד שערורייה אשר קשורה לתפקידו הנוכחי כנשיא בית הדין הרבני הגדול. תחקיר של העיתונאי יהודה יפרח במקור ראשון, העלה שורה של ממצאים אודות ההתנהלות של הרב לאו סביב הטיפול בהקדש "עץ חיים", הקדש אשר מעורבים בו אינטרסים כלכליים עצומים ועסקאות נדל"ן גדולות (הקדש: יישות משפטית שמחזיקה בנאמנות בנדל"ן או ברכוש אחר שהוגדר כי ישמש למטרות ציבוריות – דתיות, לאומיות או חברתיות).

לפי הנטען בתחקיר הרב לאו ניסה להזיז מתפקידו את הרב שלמה שטסמן מניהול תיק עץ חיים, זאת לאחר שהרב שטסמן גילה פעלתנות והעמיק את החקירה בנוגע להקדשות השונים אשר מעורבים בנושא, בעיקר מבנים ונכסי נדל״ן.


הרב יצחק רלב"ג. צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
לרב לאו לסיפור קשר אישי לסיפור דרך חמיו, הרב יצחק רלב"ג, שגם הוא חבר במועצת הרבנות הראשית. במכתב שפרסם מקור ראשון של צוות היועצים המשפטיים של בתי הדין הרבניים ליועץ המשפטי לממשלה נטען כי לרב רלב"ג יש קשרים ענפים בענייני הקדשות, והוא בעל אינטרסים מובהקים בכמה הקדשות.

באמצעות תפקידו כנשיא בית הדין הרבני הגדול, ניסה הרב לאו להזיז מתפקידו את הרב שטסמן ולהעבירו למחוז אחר, אך לבסוף, בהתערבות היועץ המשפטי לממשלה, נאלץ להשאיר את התיק הגדול תחת אחריותו.

האב, הבן והמינוי

ניגודי העניינים של הרב לאו הגיעו עד לאביו, הרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו, שכיהן כרב העיר תל אביב-יפו עד למאי 2017. אז, הגיע לגיל 80 ולכן נאלץ לפרוש מתפקידו בהתאם לתקנות. אך משום שלא נבחר רב תחתיו, הוא למעשה המשיך לכהן כממלא מקום רב העיר עד למציאת מחליף באפריל 2018.


הרב ישראל מאיר לאו, לשעבר הרב הראשי לישראל והרב של ת״א-יפו. (צילום: טל סולומון ורדי, ויקימדיה)
בפרוטוקול של מועצת הרבנות הראשית מסוף מרץ 2018 נכתב כי המועצה דנה בנושא "רבנות העיר ת"א". בתחילת הדיון הצהיר הרב דוד לאו שהוא יוצא מהישיבה משום שהשם שיעלה לדיון (של אביו, ת"פ) הוא של קרוב משפחתו. על הפרק עמדה האפשרות להאריך את כהונתו של הרב ישראל מאיר לאו כממלא מקום רב העיר תל אביב-יפו לתקופה נוספת.

הרב לאו הבן הבהיר שהוא לא חושב שאביו ימשיך לשאת באחריות לרישום הנישואין והכשרות, אך הוא מבין את מצוקת העיר. הרב לאו יצא, הישיבה המשיכה, אבל אז הרב לאו חזר לחדר כדי לכוון את חברי המועצה במי לבחור כמחליפו של אביו – הרב בן ציון נשר.

כלומר, למרות הצהרתו, הרב לאו כן לקח חלק בדיון שעסק בהארכת כהונת אביו. אגב, גם חמיו של הרב דוד לאו, הרב רלב"ג, נכח בישיבה כולה והשתתף בקבלת ההחלטה.

**

במדד הדמוקרטיה לשנת 2017, של המכון הישראלי לדמוקרטיה, עמד אמון הציבור היהודי ברבנות הראשית על 20 אחוזים בלבד. הרבנות ניצבה מבוישת במקום האחרון מבין כלל המוסדות הרשמיים שעמדות הציבור לגביהם נבדקו. ציון נמוך זה מלמד על משבר משמעותי ביחסים בין הציבור לבין שירותי הדת במדינה.

בתקופה האחרונה עוסקים רבות בניגודי עניינים של בעלי תפקידים בשירות הציבורי ובפרט במערכת המשפט, ראוי לעסוק גם בדיינים הבכירים ביותר בישראל, הרבנים הראשיים.

ניגודי עניינים של בכירי הרבנות, ובמאמר זה נגענו רק בקצה הקרחון, בוודאי מסייעים לתחושה הקשה שחשים רבים בציבור כלפי מנהיגים דתיים. בדומה למייצגי ציבור אחרים, כמו ח"כים למשל, נצפה שיזכרו שתפקידם הוא לדאוג לרווחת הציבור ולא לרווחת בני משפחתם.

https://shkifut.info/2020/09/rabanut/              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  בפרק הבא משפחתולוגיה בבית המשפט העליון? תגובה 11.09.20 13:42 1
     אפשר להכיל את כל המידע בפרק אחד? בשוליים 11.09.20 13:51 4
     זו שחיתות וזו שחיתות הרי גולן 11.09.20 14:00 11
  ומה אני אמורה לעשות עם כל האינפורמציה הזאת? מירי 11.09.20 13:49 2
     את אמורה להבין, למה כל כך חשוב לעסקני החרדים, שביבי ובני דודיו ימשיכו לנהל את מדינת משפחתיאל. גבולן 11.09.20 13:56 7
         כן. אני מבינה בהחלט. אבל כל מירי 11.09.20 13:57 9
             זו תגובה טבעית שמעידה כי את נשארת הגונה. כשהבחילה תחלוף, תתחילי לדאוג... גבולן 11.09.20 13:58 10
                 הדאגות כבר אכלו אותי מזמן😒 מירי 11.09.20 14:12 14
  ועכשיו כל המושחתים ותומכיהם יסיטו את האש מהם וישאלו מה עם המשפחתולוגיה בפרקליטות.... טרמי 11.09.20 13:50 3
     +1 27סוט 11.09.20 13:51 6
     הקטע שקודם יצא על הפרקליטות מתעניין 11.09.20 14:05 12
         רואים שלא קראת שום תגובה שלי בקשר לפרקליטות או להקלטות היועמ''ש. שחיתות צריך לבער בכל מקום טרמי 11.09.20 15:16 18
     מעניין האם כך הגבת באשכולות הרבים של מושחתי הבגץ והפרקליטות? HAIM 11.09.20 15:01 16
  מופתע רצח הסכיזופרן 11.09.20 13:51 5
  את קוראי רוטר לא מעניינת השחיתות ברבנות הראשית או השחיתות בפוליטיקה Androidog 11.09.20 13:57 8
     לא אומרים את זה , טוענים שאת הנבחרי ציבור אפשר להחליף ושופטים? מתעניין 11.09.20 14:07 13
         אם התאוריה ששופטים הם דיקטטורים והם ממנים את עצמם הייתה נכונה Androidog 11.09.20 14:25 15
     נכון מאוד טרמי 11.09.20 15:17 19
  שיתחילו לחקור את הבג''ץ , אח''כ יעברו לבד''ץ . גבעתי 11.09.20 15:12 17
  כסף כסף .ועוד כסף. עמלץ פלד 11.09.20 15:17 20
  מוסד מיותר טילים. אבל לא למעטים שזוללים ממנו. galt 11.09.20 15:22 21
  צריכה לקום וועדה לניגוד ענייניים בכל מערכת המשפח כולל בג״ץ , בג״ץ , מח״ש , בית הנשיא. YA-20826 11.09.20 15:28 22
  הכל בירורים מבורא עולם.. גולנציק 11.09.20 16:04 23
     והאמת תתבהר עמלץ פלד 11.09.20 16:06 24
  לתומי חשבתי שהרבנים הראשיים יהיו ללא כל רבב. ביריון 11.09.20 16:07 25
     בשנת 2020 נשאר מישהו עם תום במדינת ישראל , זה הסקופ של השירשור הזה (: ישראל_בסכנה 11.09.20 16:46 26

   
   
תגובה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.17
1429 הודעות, 8 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:42   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. בפרק הבא משפחתולוגיה בבית המשפט העליון?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בשוליים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.11.07
9505 הודעות, 43 מדרגים, 83 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:51   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אפשר להכיל את כל המידע בפרק אחד?  
בתגובה להודעה מספר 1
 

מסופקני.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרי גולן
חבר מתאריך 13.5.10
2771 הודעות
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    14:00   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. זו שחיתות וזו שחיתות  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מירי
חבר מתאריך 27.8.19
3759 הודעות
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:49   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ומה אני אמורה לעשות עם כל האינפורמציה הזאת?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
רק להתרגז שבכל מקום יש שחיתויות שם למעלה והכל על חשבון האזרחיות והאזרחים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גבולן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.20
862 הודעות, 4 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:56   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. את אמורה להבין, למה כל כך חשוב לעסקני החרדים, שביבי ובני דודיו ימשיכו לנהל את מדינת משפחתיאל.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מירי
חבר מתאריך 27.8.19
3759 הודעות
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:57   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. כן. אני מבינה בהחלט. אבל כל  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
זה כבר מעורר בי גועל עמוק            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גבולן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.20
862 הודעות, 4 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:58   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. זו תגובה טבעית שמעידה כי את נשארת הגונה. כשהבחילה תחלוף, תתחילי לדאוג...  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מירי
חבר מתאריך 27.8.19
3759 הודעות
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    14:12   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. הדאגות כבר אכלו אותי מזמן😒  
בתגובה להודעה מספר 10
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טרמי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.17
5895 הודעות, 30 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:50   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ועכשיו כל המושחתים ותומכיהם יסיטו את האש מהם וישאלו מה עם המשפחתולוגיה בפרקליטות....  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גנבים אומרים בד"כ שכולם גנבים ולמה תפסו דווקא אותם..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
27סוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
15387 הודעות, 101 מדרגים, 189 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:51   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. +1  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מתעניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.18
25958 הודעות, 97 מדרגים, 143 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    14:05   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. הקטע שקודם יצא על הפרקליטות  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
ושק דממה מהצד שלך            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טרמי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.17
5895 הודעות, 30 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    15:16   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. רואים שלא קראת שום תגובה שלי בקשר לפרקליטות או להקלטות היועמ''ש. שחיתות צריך לבער בכל מקום  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
HAIM לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.12.08
4363 הודעות, 64 מדרגים, 116 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    15:01   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. מעניין האם כך הגבת באשכולות הרבים של מושחתי הבגץ והפרקליטות?  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הסכיזופרן
חבר מתאריך 14.8.20
15 הודעות
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:51   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מופתע רצח  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Androidog לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.19
4575 הודעות, 23 מדרגים, 37 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:57   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. את קוראי רוטר לא מעניינת השחיתות ברבנות הראשית או השחיתות בפוליטיקה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
פה מקדמים את "אג'נדת השחיתות של השופטים". כי רק ככה נצליח לרסק את האיזונים והבלמים,
ולהביא לכך שתהיה פה שחיתות פוליטית ורבנית בלבד ושכל שאר המערכות יהיו כפופות לה. תכף תקבלו תגובות ארוכות ומייגעות "העתק הדבק" מהארכיון בשלוף על שופט פלוני או שופטת אלמונית עם תוספת קללות עסיסיות והצגת שופטי העליון כדמונים (התגובות הטרחניות שחוזרות פה על עצמן). לא אתפלא אם חלק מהכובתים שמקדמים את "אג'נדת שחיתות השופטים" הם בעצמם נפגעי מערכת המשפט, וכותבים ממניעים אישיים (כלומר, פושעים לשעבר, או כאלה שנאלצו לשלם פיצויים בתביעה משפטית שהפסידו בה). תתארו לעצמכם כמה אנשים במדינה "נדפקו" במשפט שהתנהל נגדם, וכמה כאלה מחפשים נקמה. וכמה המספרים שלהם גדלים משנה לשנה. אז כל מה שקוראים, לקרוא בזהירות ולזכור שגם מאחורי הדה לגיטימציה של השופטים ושל מערכת המשפט,אין תמיד כוונות טהורות בלבד.

השחיתות היא חוצת מערכות. היא קיימת ברבנות, ברשויות המוניציפליות, בפרקליטות, במשטרה, בממשלה וגם במערכת המשפט. אך מי שטוען שהשופטים הם מושחתים יותר מראשי ערים (באופן יחסי) או נבחרי הציבור בכנסת שחלקם גם מכהנים היום כשרים, פשוט בוחר לעצום את עיניו במכוון ולקדם אג'נדה סלקטיבית שתשרת מטרה אידאולוגית שקרית, ולא מלחמה כוללת בשחיתות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מתעניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.18
25958 הודעות, 97 מדרגים, 143 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    14:07   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. לא אומרים את זה , טוענים שאת הנבחרי ציבור אפשר להחליף ושופטים?  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
שחיתות היא חוצת מערכות. היא קיימת ברבנות, ברשויות המוניציפליות, בפרקליטות, במשטרה, בממשלה וגם במערכת המשפט. אך מי שטוען שהשופטים הם מושחתים יותר מראשי ערים (באופן יחסי) או נבחרי הציבור בכנסת שחלקם גם מכהנים היום כשרים, פשוט בוחר לעצום את עיניו במכוון ולקדם אג'נדה סלקטיבית שתשרת מטרה אידאולוגית שקרית, ולא מלחמה כוללת בשחיתות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Androidog לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.19
4575 הודעות, 23 מדרגים, 37 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    14:25   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אם התאוריה ששופטים הם דיקטטורים והם ממנים את עצמם הייתה נכונה  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
איך קרה שמונו 4 שופטים חדשים לבית המשפט העליון באמצעות ועדה שהוקמה על ידי הכנסת ובה לא מונו שופטים שהגיעו מבית מדרשו של אהרון ברק?

אולי חשבת שיותר בריא זה שיש ועדה שיש בה גם שופטים, גם נציגי לשכה וגם פוליטיקאים מהאופוזיציה ומהקואליציה - זה מבטיח שלא יהיה כוח אבסולוטי למערכת אחת על פני האחרת. ראה את מי שלח נתניהו לועדה - את אוסנת מרק ואת מירי רגב. האם לדעתך אין נציגים ראוים יותר שאפשר היה לשלוח לועדה מטעם מפלגת השלטון? אני כמעט בטוח שאם מערכת המשפט תיבחר כמו שפוליטיקאים נבחרים, השחיתות בה רק תתעצם. אז זאת באמת תהיה רולטה רוסית להגיע למשפט, בתקווה שהשופט הגון ולא מנסה לשרת גורם פוליטי כזה או אחר.

בנוסף, אני מבין שהביטוי "נבחרי ציבור" הוא ביטוי קדוש. ואין לי שום רצון לותר על הדמוקרטיה. אבל יש גם כל כך הרבה שיטות משטר דמקורטיות שונות בעולם. וכנראה שאם השחיתות ברשויות המוניצפליות ובכנסת היא כה גדולה, אז יש בעיה עם שיטת המשטר, ואין מספיק איזונים ובלמים. תראה כמה ראשי ערים הועמדו לדין על שוחד, על זה שהם שיחקו בכספי ציבור ומכרו נכסים חשובים (קרקעות של רשות עירונית) בזיל הזול לחברים/מכרים שלהם. ולעיתים, אותם "נבחרי ציבור" נבחרים פעם אחר פעם. ולא. זה שהציבור בוחר בהם זה לא מספיק טוב. משום שלטווח הארוך, אותם תושבים יפגעו מזה.

דרוש לעשות תיקונים בכל מערכת. גם בפרקליטות וגם במערכת המשפט. אבל התיקון צריך להיות הדדי. צריך למשל לקצר כהונה של ראש ממשלה ולעבור לשיטת בחירות אזוריות, להעצים כוח של בחירת ראשי מחוזות על פי חלוקה לרובעים כמו בארה"ב. ככה מחוזות יתחרו אחד בשני, וכל אחד ינסה להתייעל על מנת למשוך אוכלוסיות חזקות.

מצב שבו כל מה שנקבע במדינה זה שראש ממשלה שמצליח להקים בלוק 61 יכול לעשות ככל העולה על רוחו, היא לא דמוקרטיה תקינה, ומהר מאוד תהפוך לכר פורה של שחיתות עוד יותר גדולה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טרמי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.17
5895 הודעות, 30 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    15:17   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. נכון מאוד  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גבעתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.04
35719 הודעות, 305 מדרגים, 582 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    15:12   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. שיתחילו לחקור את הבג''ץ , אח''כ יעברו לבד''ץ .  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמלץ פלד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.12.17
29935 הודעות, 84 מדרגים, 107 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    15:17   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. כסף כסף .ועוד כסף.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
galt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
70309 הודעות, 263 מדרגים, 379 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    15:22   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. מוסד מיותר טילים. אבל לא למעטים שזוללים ממנו.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
YA-20826 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.03
9417 הודעות, 77 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    15:28   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. צריכה לקום וועדה לניגוד ענייניים בכל מערכת המשפח כולל בג״ץ , בג״ץ , מח״ש , בית הנשיא.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גולנציק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.8.12
6802 הודעות, 52 מדרגים, 96 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    16:04   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. הכל בירורים מבורא עולם..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מגדל בבל עומד להתפרק..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמלץ פלד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.12.17
29935 הודעות, 84 מדרגים, 107 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    16:06   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. והאמת תתבהר  
בתגובה להודעה מספר 23
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
62517 הודעות, 306 מדרגים, 507 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    16:07   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. לתומי חשבתי שהרבנים הראשיים יהיו ללא כל רבב.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראל_בסכנה
חבר מתאריך 7.4.19
2174 הודעות
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    16:46   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. בשנת 2020 נשאר מישהו עם תום במדינת ישראל , זה הסקופ של השירשור הזה (:  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  


נתניהו למאסר , אין פייקורונה , פשוט וקל !


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות