גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #654441 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 654441        
Howlowcanugo
חבר מתאריך 24.10.14
11904 הודעות
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:41   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

חברי הכנסת שיורדים לשטח כדי להגן על זכויות עצורים  

חברי הכנסת משה ארבל וינון אזולאי (ש"ס) גילו כי 90% מהעצורים נאזקים בבתי המשפט בניגוד לנהלים ● הם החליטו לרדת לשטח ולהגיע לבתי המשפט בעצמם ● פעילותם העלתה את המודעות לנושא: בית המשפט פסק פיצויים לעצור שנאזק בניגוד לנהלים ● הסרגל – שקוף מפרגנים

לפני כחודשיים יזמו חברי הכנסת משה ארבל וינון אזולאי (ש"ס) דיון בוועדת הפנים בסוגייה בעייתית: 92% מהעצורים שהגיעו לבתי המשפט ברחבי הארץ בחודש ינואר נשארו אזוקים ברגליהם בעת דיון בעניינם, בניגוד לנהלים האוסרים על כך.

ארבל ואזולאי לא הסתפקו בדיון בוועדה: הם הגיעו בעצמם לביקורי פתע בבתי משפט השלום בפתח תקווה, ירושלים, ראשון לציון, טבריה וחדרה, ושחררו מספר עצורים שהיו אזוקים ברגליהם. ח"כ ארבל אף נכנס בעצמו לדיון בבית המשפט והעיר את תשומת ליבו של השופט לגבי עצור שאזוק ברגליו.

ח"כ אזולאי הסביר ל"שקוף" כיצד הגיעו השניים לעסוק בנושא: "שמעתי דיווח של רשת ב' בנושא, אז הגשתי הצעה לדיון מהיר בוועדת הפנים של הכנסת. משם זה התחיל. משה ארבל לקח את הנושא הזה יחד איתי בשתי ידיים, והוא מוביל את זה כחבר בוועדה. עניין האסירים קרוב לליבי: אני ממשיך את דרכו של מורי ורבי, אבי, דוד אזולאי. הוא היה השר לשירותי דת וחבר כנסת, והיה כמו אביהם של האסירים".

חברי הכנסת ינון אזולאי ומשה ארבל. (צילום: נועם רבקין-פנטון, פלאש90)
ביקורם של חברי הכנסת בבתי המשפט העלה את המודעות לנושא, וכבר נראה שינוי בשטח: לפני מספר ימים פסק בית משפט השלום בפתח תקווה פיצויים בגובה 500 ש"ח לעצור שהובל אזוק ברגליו. השופטת אף נזפה במשטרה בעקבות האירוע.

"המערכות האלה צריכות להבין שיש גם אצלן איפה להשתפר, ומחזקים אותנו מכל המגזרים בנושא הזה", סיפר ח"כ אזולאי, "כשאנחנו מגיעים לבית המשפט, לא מעניין אותנו מה הזהות של העצורים: אם הם יהודים או ערבים, חרדים או דתיים. אנחנו שם כדי להגן על זכויות אדם".

שמתם לב שאין פה פרסומות? זה בגלל שכל התקציב שלנו, מהשקל הראשון ועד האחרון, מגיע רק מהציבור.
לחצו פה והצטרפו אלינו, בכל סכום שמתאים לכם.
בהמשך ח"כ ארבל שיגר מכתב לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה ודרש כי יחודדו הנהלים במשטרה לגבי אזיקת עצורים. ארבל סיפר לנו שכשהוא מקבל דיווח על עצורים שאזוקים בניגוד לנהלים – הוא מטפל בזה ישירות מול השר לבטחון פנים, ומעביר אליו גם את שמות השוטרים האחראיים.

לדברי ח"כ אזולאי, השניים ימשיכו לפעול בנושא. "בקרוב יהיה דיון המשך בוועדת הפנים, וגם עו"ד יהונתן רבינוביץ הגיש בג"ץ בנושא הזה, ככה אני חושב שאנחנו בדרך הנכונה".

השניים גם הגישו הצעת חוק בנושא, שעתידה לעלות להצבעה במהלך החודש. לפי הצעת החוק, עצורים לא יאזקו בדיון בבית המשפט אלא אם המשטרה רואה בכך צורך והודיעה על כך לשופט/ת. עצורים שנאזקו בניגוד לחוק יוכל לקבל פיצוי של עד 50 אלף ש"ח.

"אני גם מתכוון לבקר בבתי כלא בהפתעה – בימים אלה אני בודק האם חוק החסינות מאפשר לי לעשות זאת. גם אם לא נתקן את כל העולם – נתקן חלק", סיכם ח"כ אזולאי.

אזולאי וארבל מבינים מה שהרבה חברי כנסת אחרים שכחו: יש להם כח עצום וביכולתם לשפר את חיי האזרחים בכל יום.

https://shkifut.info/2020/09/arbel-azulay/

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  החרדים הכי דואגים באמת לאנשים. אבל לא מסוגלים להצביע להם. בעיה מוכרת שאולי תשתנה, כאשר כל מגיע לקלפי Galgal 11.09.20 13:42 1
  כל הכבוד חדשות 247 11.09.20 13:50 2
     אבל זו בדיחה שהסירו אזיק אחד , ישראל_בסכנה 11.09.20 16:39 4
         יש חוק ויש נורמה אהרון5 11.09.20 16:47 5
  התמונות של דרעי מובל באזיקים נחרטו להם טוב טוב בראש אנא כורדי 11.09.20 13:55 3

Galgal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.12.17
5966 הודעות, 50 מדרגים, 80 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:42   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. החרדים הכי דואגים באמת לאנשים. אבל לא מסוגלים להצביע להם. בעיה מוכרת שאולי תשתנה, כאשר כל מגיע לקלפי  
בתגובה להודעה מספר 0

ישקול באמת מי מנסה לעזור לו כאזרח הפשוט.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
חדשות 247 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.10.19
1468 הודעות, 10 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:50   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כל הכבוד  
בתגובה להודעה מספר 0

חבל שמתעלמים מהזכויות של העצירים למיניהם

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ישראל_בסכנה
חבר מתאריך 7.4.19
2174 הודעות
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    16:39   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אבל זו בדיחה שהסירו אזיק אחד ,  
בתגובה להודעה מספר 2

בערך 100 אחוז מהעצורים מובלים אזוקים גם בידיים וגם ברגליים ,
עוד לפני שהם יוצאים משער הכלא אל רכב ההובלה ב-6 בבוקר
ועד שהם חוזרים לתןך שערי הכלא בערב .

רק בשניות שהשופט פונה אליהם מורידים מהם את אזיקי הידיים בלבד ,
וגם זה רק אצל השופטים שמסכימים לכך .
יש שופטים שידוע למערכת שאוסרים על הסרת האזיקים ,
אני משוכנע שגם חברי הכנסת שלמעלה יודעים זאת ,
ואף אחד אף פעם לא יילחם כנגדם !

אני לא קונה את התיאטרון למעלה .

נתניהו למאסר , אין פייקורונה , פשוט וקל !

אהרון5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.15
56566 הודעות, 234 מדרגים, 406 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    16:47   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. יש חוק ויש נורמה  
בתגובה להודעה מספר 4

העולם מתנהל על פי נורמות.

רוצה להציל את העולם? שאל אותי כיצד: https://normot.000webhostapp.com

אנא כורדי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.5.19
5459 הודעות, 47 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ב באלול תש''פ    13:55   11.09.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. התמונות של דרעי מובל באזיקים נחרטו להם טוב טוב בראש  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות