גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #659080 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 659080        
Common sense
חבר מתאריך 27.8.18
246 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:23   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

האם בדיקות הקורונה באמת רגישות מדי?  

 
  
למרות הכותרות הסנסציוניות בסוף השבוע, בחינה אובייקטיבית של העובדות מראה שמערך הבדיקות בישראל יעיל ואמין

בשער גיליון סוף השבוע האחרון של העיתון "מעריב" הופיעה הטענה הסנסציונית: "הבדיקות בישראל משקרות: כך סגרו את המדינה בגלל בדיקות רגישות מדי". טענה דומה העלה עוד לפני כן הכתב ערד ניר בערוץ 12. בגוף הכתבה מועלות טענות רבות, רובן ללא מקור: "מומחים טוענים", "רופאים בכירים סבורים ש", "גורם במשרד הבריאות טוען" ועוד. מטבע הדברים אי אפשר להתחקות אחרי מקורות עלומים, אך את התשתית העובדתית שמאחורי הטענות הללו קל לברר.

בכתבה העלו הכתבים מעיין הרוני ומשה כהן שלוש טענות מרכזיות. ראשית נטען שבדיקות הקורונה בישראל רגישות יותר מאלה שנעשות במדינות אחרות. שנית צוין שבבריטניה מספר המתים לנפש מהמגפה גבוהה כמעט פי ארבעה לעומת ישראל, אף על פי שמספר הבדיקות החיוביות לנפש קטן פי ארבעה. ולבסוף נטען שרבות מהבדיקות החיוביות מגלות למעשה "נגיפים מתים". לכל אחת מהטענות יש תשובה מדויקת וממוסמכת, ובחינה אובייקטיבית של המציאות מעלה שמערך הבדיקות בישראל אמין ויעיל. אבל ראשית יש להבין טעות מהותית שחוזרת שוב ושוב בשיח על הבדיקות לקורונה.

מדוע לבצע בדיקות?
הדיון הציבורי על בדיקות הקורונה מתאפיין לא פעם באי הבנה בסיסית של תפקידן במערכה נגד המגפה. המוטיבציה הפשוטה לקיומן היא לאתר כמה שיותר מוקדם את הנדבקים בנגיף, כדי לקטוע את שרשרת ההדבקה. בדיקות טובות הן מכשיר חיוני לחקירות אפידמיולוגיות. לכן, כשתפוצת הנגיף רחבה, ושיעור הנבדקים החיוביים גבוה, חייבים לבצע בדיקות רבות ככל האפשר. כך אפשר לפרוש רשת רחבה ולגלות כמה שיותר מודבקים סביב מוקדי ההדבקה.

אבל ההנחה העולה מהכתבה היא שבאורח כלשהו ריבוי הבדיקות או רגישותן דווקא מעצימים את המשבר שהולך ומכריע את מערכת הבריאות. כביכול, "אם נבדוק פחות, מספר החולים יהיה קטן יותר. ואם יהיו פחות חולים, סימן שמצבנו טוב יותר". אבל הטיעון הזה מנוגד למציאות. גם אם לא תבוצע ולו בדיקה אחת ויחידה, ועל הנייר יהיו לנו "אפס מאומתים", מחלקות הקורונה ימשיכו להתמלא בחולי COVID-19 בינוניים וקשים בקצב הולך וגובר. אדרבה – ככל שייעשו פחות בדיקות, יכולתנו למתן את התפשטות הנגיף תצטמצם.

הנתונים מראים שמצבם של כשלושה אחוזים מהנדבקים בקורונה מידרדר והם מפתחים מחלה קשה וחלקם ימותו מהמחלה. רואים זאת באופן עקבי בחצי השנה האחרונה, בלי קשר למספר הבדיקות, שעלה מה-6,000 בדיקות ביממה בתחילת יוני לכ-60 אלף ליממה בסוף ספטמבר.

על פי נתוני משרד הבריאות, מתחילת יוני ועד לכתיבת שורות אלו אושפזו במצטבר בבתי החולים כ-5,000 חולים קשים. 1,400 מהם מתו, 2,750 החלימו אחרי מאבק קשה וממושך במחלה ו-891 עדיין במצב קשה. כל אלפי החולים הקשים הללו היו מגיעים לאותו מצב רפואי בדיוק גם אם לא היו עוברים בדיקה כלל. הדבר היחיד שהיה משתנה אילו היו נעשות פחות בדיקות הוא שלא היינו מאתרים נדבקים ומבודדים אותם בזמן. במצב כזה התחלואה הייתה מתפשטת מהר יותר, ובמקום 5,000 חולים קשים בלבד היו לנו כנראה עוד אלפים רבים, ומערכת הבריאות לא הייתה עומדת בכך.

עיבוד: Na’ama Hallakoun מתוך מאגר הנתונים של משרד הבריאות ומדו"חות מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה
היחס בין מספר החולים הקשים החדשים ביממה (הקו החום, מוסט שבוע אחורה) לבין מספר המאובחנים החדשים (הקו הכחול). עיבוד: Na’ama Hallakoun מתוך מאגר הנתונים של משרד הבריאות ומדו"חות מרכז המידע והידע הלאומי למערכה בקורונה

הרעיון לפיו צמצום של בדיקות הקורונה יפתור את בעיית העומס בבתי החולים שקול לכך שהילודה תיפסק אם נשים יפסיקו לעשות בדיקות הריון. הבעיה שאיתה אנו מתמודדים היא הנגיף, והבדיקות אינן מקור הבעיה כי אם אחד מהכלים לפתרונה.

בדיקת קורונה – איך זה עובד?

בדיקות הקורונה שנעשות בישראל מבוססות על שכפול חוזר ונשנה של חלק מהחומר הגנטי של הנגיף. אחרי מחזור שכפול אחד נקבל כמות חומר כפולה מזאת שאיתה התחלנו. אחרי עוד מחזור תהיה הכפלה נוספת ונקבל כבר פי 4 מהכמות הראשונית. הכפלה שלישית – פי 8. רביעית – פי 16 וכן הלאה.


המחשה של סבבי השכפול במכשיר PCR איור Shutterstock

כשההתקדמות היא במכפלות, מגיעים במהירות לערכים גבוהים מאוד. אחרי 30 סבבי שכפול נקבל כמות חומר גדולה פי מיליארד מזאת שאיתה התחלנו איתה ואחרי 40 סבבים הכמות הראשונית תוכפל פי טריליון. כל זה כמובן רק בתנאי שבדגימה הראשונית הייתה כמות כלשהי, ולו זעירה, של החומר הגנטי הנגיפי שאנו מחפשים. אם הדגימה נלקחה מאדם שלא נדבק כלל בנגיף, לא יהיה בה מה שיוכפל ונקבל תוצאה שלילית בבדיקה בלי קשר למספר הסבבים.

אחרי כל סבב הכפלה, מנסה מכשיר הבדיקה לגלות אם אפשר כבר להבחין בחומר שאנו מחפשים. ככל שייעשו יותר סבבי הכפלה גדל הסיכוי שכמות החומר הגנטי הנגיפי תחצה את סף הרגישות והמכשיר יצליח לזהות את קיומו. סבב ההכפלה שבו זיהינו לראשונה את החומר מכונה ערך הסף (Cycle threshold ובקיצור – Ct).

אם קיבלנו תשובה חיובית אחרי 12 סבבים בלבד, למשל, נדרשנו להכפיל את החומר רק פי 4,000 בערך לפני שזיהינו את קיומו. לעומת זאת, אם קיבלנו תשובה חיובית ראשונה רק אחרי 25 סבבים, המשמעות היא שבנקודת הפתיחה היה הרבה פחות חומר ונדרשנו להכפיל את כמותו פי 30 מיליון כדי לגלותו. בכך עוסקת שאלת רגישות הבדיקות – כמה סבבי שכפול עובר החומר הגנטי הראשוני שבדגימה עד לקבלת תשובה חיובית.

הרגישות של הבדיקות בישראל
עד כה אישר מינהל המזון והתרופות (FDA) בארצות הברית 176 ערכות שונות לבדיקות קורונה. במדינות אחרות אושרו רבות נוספות, בסינגפור, למשל, אישר ה-HSA המקומי יותר מ-130 סוגים של ערכות בדיקה. יש אם כן מאות סוגי בדיקות של יצרנים שונים המשתמשות בטכנולוגיות שונות.

אישור כל ערכת בדיקה כרוך בהליך תיקוף קפדני: מריצים את הבדיקה שוב ושוב, פעמים רבות, על דגימות בריכוזים שונים שידוע מראש אם הן חיוביות או שליליות ובודקים שהבדיקה אכן נותנת תוצאה חיובית או שלילית כמצופה. כך אפשר לוודא את אמינות הבדיקה ולקבוע את סף הרגישות הנדרש בה.

לפיכך, חלק מהותי בתהליך אישור הבדיקה הוא הכנת הוראות ההפעלה המפורטות, המגדירות באופן חד משמעי איך להשתמש בבדיקה וקובעות את ערכי הסף שלפיהם יודעים אם הדגימה הנבדקת היא חיובית, שלילית או גבולית. חוברת הוראות ההפעלה לבדיקת Allplex של חברת Seegene, שהיא אחת משתי הבדיקות הנפוצות כעת בארץ, כוללת למשל לא פחות מ-82 עמודים.

לאחר שהתיקוף מוודא את ערכי הסף לערכה, הן מקודדות לתוכנה שבמכשיר.

צילום חלק ממסך ערכת Allplex מתוצרת חברת Seegene לאחר בדיקת שש דגימות: ניתן לראות שהתוכנה היא זו הקובעת, על פי ערכי הסף שנקבעו בה על ידי היצרן, אם הדגימה חיובית לקורונה (אדום) או שלילית (כחול).
צילום חלק ממסך ערכת Allplex מתוצרת חברת Seegene לאחר בדיקת שש דגימות: ניתן לראות שהתוכנה היא זו הקובעת, על פי ערכי הסף שנקבעו בה על ידי היצרן, אם הדגימה חיובית לקורונה (אדום) או שלילית (כחול).

"בישראל כל ערכת בדיקה נבדקת ומתוקפת בשנית גם על ידי המעבדה המרכזית לנגיפים של משרד הבריאות", מסביר מנהל המעבדה המיקרוביולוגית בקריה הרפואית רמב"ם בחיפה, ד"ר יובל גפן. "הרצת הבדיקה תיעשה בדיוק לפי הוראות היצרן וגם ערכי הסף לבדיקה חיובית או שלילית הם בהתאם לאותן הוראות. בשום מקרה ההנחיות של המעבדה המרכזית אינן מקלות יותר מאשר אלו של ה FDA. להיפך, המעבדה המרכזית מסייגת עוד ומוסיפה ערכי סף גם לתוצאה ׳חיובית חלשה׳, משמע גבולית. כל מנהלי המעבדות מחוייבים להנחיותיה".

ערכי הסף של הערכה נקבעים אם כן על ידי היצרן ומתוקפים שוב בישראל. אם אין למעבדה אפשרות לקבוע בעצמה את ערכי הסף, מאין עשוי לנבוע הבלבול של הכתבים? בכתבתו של ערד ניר הועלתה למשל הטענה ש"בישראל סף הבדיקה הוא 37 ואילו בארצות הברית 34", ניסוח שחזר כלשונו גם בכתבה במעריב. איך זה ייתכן?

בישראל, בארצות הברית ובמדינות רבות אחרות משתמשים כאמור בכמה סוגי בדיקות. הערכות עובדות בטכנולוגיות שונות, במכונות שונות ועם חומרים שונים, ועל כן כל אחת מהן זקוקה למספר מחזורים שונה כדי להגיע לסף הגילוי הנדרש בתהליך התיקוף. רואים את זה גם במחקרים השוואתיים – ערך הסף של בדיקה אחת יכול להיות 40 מחזורים, באחרת 35 מחזורים ובבדיקה שלישית רק 32. אפשר לדמות את זה לשלושה אנשים המחזיקים בסכום כסף, האחד בשקלים, השני בדולרים והשלישי ביורו. גם כאשר הערך של כולם שווה, לכל אחד יהיה מספר שונה של מטבעות.

"אין היגיון להשוות בין ערכי סף של ערכות שונות. כל ערכה עומדת בפני עצמה וכך גם תהליך התיקוף שלה", מדגיש ד"ר גפן.

אם נבחר למשל ערכות אחרות לצורך ההשוואה בין שתי המדינות, נוכל "להוכיח" כביכול שדווקא הבדיקות בארצות הברית רגישות הרבה יותר מאשר בישראל. למשל ערך הסף של בדיקת הקורונה של BGI Genomics, שנמצאת בשימוש בישראל, הוא 35 סבבים, ואילו בדיקת הדגל שפיתח המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארצות הברית (CDC) דורשת 40 סבבים לאותה מטרה. והרי לנו כותרת הפוכה - "הבדיקות בישראל לא רגישות מספיק – בארצות הברית משתמשים ב-40 סבבים ובישראל רק 35". מובן שכותרת כזאת תהיה גם שגויה.

מתוך חוברת ההפעלה של בדיקת ה-PCR של ה-CDC: סף חיובי ב-40 מחזורים
מתוך חוברת ההפעלה של בדיקת ה-PCR של ה-CDC: סף חיובי ב-40 מחזורים

תמותה ובדיקות בבריטניה ובישראל
הכותרת הבאה הופיעה באותיות ענק באדום ולבן על רקע שחור מאיים במוסף העיתון, עיצוב שמרמז כי נחשף כאן מידע חמור ומרשיע: "מספר המאומתים בישראל גבוה פי 4 מבריטניה; מספר המתים – נמוך פי 4". למה איננו כמו בריטניה? מדוע מספר המאומתים שלנו גבוה כל כך ביחס למתים? האם זה מצביע על כך שמשהו בנושא הבדיקות אינו תקין?

למעשה ההיפך הוא הנכון: מספר המתים פה עד כה הוא נמוך יחסית לא למרות מספר החולים המאומתים הגבוה אלא מכיוון שמספרם גבוה. כשעושים בדיקות רבות מצליחים לאתר ולבודד נשאים רבים כבר בשלבים המוקדמים של המחלה, עוד לפני הופעת התסמינים, כשהאדם כבר מידבק אבל עדיין אינו יודע זאת. כך ממתנים את ההתפשטות ומצמצמים את התחלואה והתמותה.

אין היגיון רב בכמיהה "להיות כמו בריטניה". הממלכה המאוחדת מדורגת בעשירייה הראשונה בעולם במספר מקרי המוות מקורונה יחסית לגודל האוכלוסייה, ולמעשה, ההערכה היא שהמספר האמיתי של קורבנות הקורונה בבריטניה גבוה אף יותר מהמספר הרשמי. ישראל, לעומת זאת, נמצאת נכון לכתיבת שורות אלו רק בסביבות המקום ה-50 ברשימה.

מצבה הקטסטרופלי של בריטניה אינו מקרי. באמצע חודש מרץ, בתחילת ההתפרצות של המגפה, הכריז ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון על מדיניות של "שאיפה להגיע לחיסון עדר". הרעיון היה לבקש ממי ששייכים לקבוצות סיכון לבודד את עצמם ולהניח לנגיף להדביק במהירות את שאר האוכלוסייה, בהנחה שהתחלואה החמורה והתמותה בקרב אנשים צעירים ובריאים תהיינה נמוכות. לכן גם לא השקיעו בהתחלה בהקמת מערך בדיקות יעיל ומספר הבדיקות שנעשה היה נמוך בהרבה ממספר החולים בפועל.

כך קרה שבאמצע מרץ כמעט אחת מכל שלוש בדיקות בבריטניה הייתה חיובית. משמעות הדבר היא שמעט הבדיקות החמיצו כמויות עצומות של נשאים באוכלוסייה, והמאותרים היו טיפה בים במה שנוגע ליכולת לאתר מדביקים ולבודד אותם. לשם השוואה, בישראל אנחנו כיום בנקודה הגרועה ביותר עד כה על הגרף, אך עדיין רק כעשירית מהבדיקות יוצאות חיוביות. כך שאפילו כיום אנו מצליחים לאתר חלק גדול מהמדביקים, לבודד אותם ולעצור חלק משמעותי מתפוצת המחלה. אלמלא כן המצב בארץ היה גרוע יותר באופן משמעותי.

שיעור הבדיקות החיוביות בבריטניה (בכחול) ובישראל (אדום) מתוך our world in data
שיעור הבדיקות החיוביות בבריטניה (בכחול) ובישראל (אדום) מתוך our world in data

להנהגה הבריטית נדרש זמן יקר כדי להבין שהמצב יוצא משליטתה ולשנות את המדיניות ב-180 מעלות. באמצע מרץ כבר הופעלו בבריטניה צעדים חריפים למיתון ההדבקה ומספר הבדיקות הוכפל כמעט פי חמישה בתוך חודש וחצי – מ-15 אלף בדיקות במרץ ליותר מ-70 אלף בראשית מאי. הצעדים האלה הביאו לירידה תלולה בשיעור הבדיקות החיוביות. בריטניה יצאה מהמשבר, אך שילמה מחיר כבד: במהלך החודש וחצי האלה שעברו עד להשתלטות על התחלואה מתו כ-40 אלף איש בממלכה המאוחדת ויותר ממאה אלף אושפזו.

לא ברור כלל ההיגיון בתלונה על כך שישראל פורשת רשת בדיקות רחבה, מאתרת את רוב הנדבקים, מאטה את התפשטות המחלה ומצמצמת את התמותה. העובדה שלא נכנסנו לנעליה של בריטניה, עם בדיקות מועטות ותמותה עצומה, איננה "כישלון" כלל, אלא דבר שראוי להתברך בו עד כה. דווקא כעת אמון הציבור הולך ויורד ואיתו ההקפדה על ההנחיות, ובהתאם לכך עולות התחלואה והתמותה. כתבות סנסציוניות בתקשורת שמערערות את אמון הציבור באמצעות דיסאינפורמציה יכולות רק לתרום למגמה הזאת.

האם הבדיקות מגלות גם נגיפים שאינם פעילים?
טענה נוספת שהועלתה בכתבה, מפי פרופ׳ יורם לס, הייתה ש"הבדיקה עלולה שלא להבחין בין נגיף חי לנגיף מת". את הטענה העלה לראשונה פרופ׳ לס במכתב פומבי שכתב למנכ''ל משרד הבריאות חזי לוי ב 26 ביוני, סמוך לתחילת גל התחלואה השני ההולך ומתגבר. מטרתו הייתה לנסות לשכנע את לוי שהעלייה ההולכת וגוברת במספר החולים המאומתים אינה מעידה על עלייה אמיתית בתחלואה. כותרת המכתב הייתה "כולם בריאים, הנגיף מת", והמסר היה שמספר המאומתים משקף רק עלייה במספר הבדיקות שמגלות "שאריות של נגיפים מתים" אצל אנשים שכבר נדבקו והחלימו, כנראה בגל הראשון. לפיכך חזה לס שאין ולא יהיה כל גל שני ושכולם רק "לוקים במחלת נפש הנקראת חרדה".

תחזיתו התבדתה לחלוטין, כפי שיעידו משפחותיהם של 1,400 המתים ו-5,000 החולים הקשים בישראל מאז תחילת יוני, כמו גם המצב המחמיר והולך בבתי החולים. קל להבין מדוע התחזית הייתה שגויה אם בוחנים את הידע המדעי אודות אותם "נגיפים מתים" והסיכוי לגלות אותם.

כשבוחנים את הממצאים המחקריים על השינויים שחלים לאורך זמן בכמות הנגיפים אצל אדם שנדבק רואים שאין כל סיבה הגיונית לצפות שהבדיקה תמצא מחלימים רבים.

במאמר שפורסם כבר באפריל ב-International Journal of Infectious Diseases, נבדקה מידת הרגישות של הבדיקה לגילוי הנגיף (PCR) לאורך שלבי ההתפתחות של המחלה. להלכה הבדיקה אכן אינה יודעת להבדיל בין נגיף פעיל לבין נגיף שהגוף כבר סיים להילחם בו אך טרם פינה את שאריותיו מהגוף, שכן בשני המקרים יש נוכחות של חומר גנטי של הנגיף. עם זאת, מהמחקר עולה שכמעט תמיד רמת הנגיף בגוף יורדת מתחת לסף הגילוי תוך שבועיים לכל היותר.

במקרים נדירים יחסית אכן נדרש לגוף זמן ממושך יותר לפנות את שרידי הנגיף אחרי חיסולו. בעקבות זאת היו מקרים בהם אנשים נתקעו בבידוד בהמתנה לתוצאה שלילית בבדיקה אף על פי שכבר החלימו. לכן כשהתבררו תהליכי השינוי בנוכחות הנגיף בגופם של הנדבקים שונו התקנות, וחסרי תסמינים משוחררים כיום מבידוד עשרה ימים לאחר שאובחנו, ללא צורך בבדיקה. אך התופעה מאפיינת מקרים קיצוניים בלבד, וכאמור כמעט תמיד הנגיף מפונה מהגוף בתוך שבועיים ולא יימצא יותר בבדיקות. אין לפיכך בסיס לטענה שהבדיקות מזהות מספר גדול של נדבקים לשעבר שכבר החלימו.

ראיה נוספת לכך היה אפשר לראות בישראל באמצע מאי, כששיעור החיוביים מבין הנבדקים היה אפסי – 0.3 אחוז מכ-5,000 בדיקות. לאן נעלמו אז אותם נשאי נגיף מת שכעבור חודש לס טען שהם נותרו מהגל הראשון? פשוט אין כמעט אנשים כאלה.

להימנע ממדיניות של יען
מערך בדיקות הקורונה בישראל כיום הינו אמין, יעיל ומקיף, ויש בו שיעור נמוך של טעויות לכאן או לכאן. אין גם בעיה של עודף בדיקות כי לא יכולה להיות בעיה כזאת: מבחינה רפואית ואפידמיולוגית כל המרבה לבדוק, הרי זה משובח, כי אז אפשר לתפוס יותר מדביקים פוטנציאליים ולרסן את הפצת הנגיף הלאה.

הפחתת היקף הבדיקות או איכותן כדי לצמצם את מספר המאומתים היא מדיניות של יען. מי שמצפה שאם לא נאבחן את הנדבקים הם פשוט ייעלמו – מכחיש את המציאות, כפי שהמחישו היטב רבבות המתים בבריטניה. זה הלקח האמיתי מהמשפט בשער של מעריב: מעט בדיקות משמעותן מקרי מוות רבים.

עיתונות אחראית נדרשת להביא עובדות מבוססות, ולתת במה למחשבה הרבה, המומחיות והעבודה הקשה שאנשי מקצוע כה רבים משקיעים כדי להיאבק בהתפשטות הקורונה ולהציל חיי אדם ולא ללכת שולל אחר ססמאות וטיעונים שכל מומחה בתחום יכול להפריך בקלות. כתבות המעדיפות רייטינג על פני עובדות עלולות לסכן חיים, פשוטו כמשמעו. וכולנו נשלם על כך את המחיר.

תודה לד"ר שי פליישון על היעוץ המדעי לכתבה

http://davidson.weizmann.ac.il/online/reasonabledoubt/האם-בדיקות-הקורונה-באמת-רגישות-מדי/              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  משהוא חשב לרגע שמשרד יגיד שהוא טעה ויפיל את במגדל כונן 06.10.20 22:27 1
     המאמר לא הגיע ממשרד הבריאות. לא ברורה הטענה. Moshe 06.10.20 22:32 5
     תשובה ענינית להסבר שניתן אין לך, מה אתה פשוט אומר, אל תפריעו לי לחשוב מה שאני רוצה לחשוב.אל תבלבלו אותי דני מכפר סבא 06.10.20 22:35 8
     לא הבנתי, אתה מנסה לטעון שהבדיקות לא תקינות או שהן מיותרות? OutsideTheBox 06.10.20 22:54 16
     שום מגדל קלפים לא נבנה על בסיס התוצאות החיוביות כשלעצמן, אלא את מגמת הגידול וזה נתון שלא עבד לעם קדוש 06.10.20 23:32 50
  אמלוק בבקשה , מישהו מתנדב ? עלי 06.10.20 22:29 2
     מכון וייצמן יוצא להגנת משרד הבריאות תוך ערפול המידע הבעייתי שמשרד הבריאות בעצמו הודה בו נשארים 06.10.20 22:31 3
         בדיוק! מסובב 06.10.20 22:33 7
         אין כאן שום ערפול, מה בדיוק לא הבנת? OutsideTheBox 06.10.20 22:55 17
             הם מודים שהבדיקות מזהות נגיפים מתים, נעשים יותר סיבובים מהרף הנדרש בסוג הבדיקות בארץ מסובב 06.10.20 22:59 19
                 אנסה להבהיר OutsideTheBox 06.10.20 23:08 27
                     1. לא נכון, במאמר כתוב שהסף הנדרש בערכות בישראל הוא 35 בעוד שפורסם שעושים בפועל בין 37 ל 39 סיבובים מסובב 06.10.20 23:12 32
                         קראת את המאמר? כתוב בדיוק ההיפך Seven 06.10.20 23:21 41
                             אתה רק מחזק את דברי, כתוב שבישראל סף הגילוי הנדרש הוא 35,לא כתוב כמה עושים בפועל מסובב 06.10.20 23:36 52
                                 בבקשה נסה להבין OutsideTheBox 06.10.20 23:55 61
                                     אם זו המציאות, משרד הבריאות היה צריך להוציא מסמך מסודר המבהיר בכל מעבדה מה נעשה. מסובב 07.10.20 00:14 70
                                         בישראל הבדיקות נעשות באופן שאם אותו חולה היה עובר את הבדיקה במדינה אחרת OutsideTheBox 07.10.20 00:20 73
                 אף אחד לא מכחיש שיש זיהוי גם של שרידים גנטיים של נגיפים לא פעילים, הטענה שזה שולי והביאו עבד לעם קדוש 06.10.20 23:35 51
                     לא יודע אם זה זניח או לא, מה שברור שככל שמעלים את רגישות הבדיקות אחוז גילוי נגיפים מתים עולה. מסובב 06.10.20 23:37 53
                         אז אם אתה לא יודע למה אתה תוקף? עבד לעם קדוש 06.10.20 23:48 60
                         אחוז גילוי נגיפים מתים מתוך סך הבדיקות של נגיפים חיים ומתים ביחד אינו משתנה. OutsideTheBox 06.10.20 23:57 62
             במשתמע, שההשוואה בין המדינות מופרכת ובמיוחד בינינו לרוב מדינות העולם נשארים 06.10.20 22:59 20
                 מה שכתוב בראש האשכול אומר בדיוק ההיפך ממה שכתבת OutsideTheBox 06.10.20 23:10 31
                     זה לא אני כתבתי... זו כתבה חדשותית וזו בדיוק הבעיה בכתבה הארוכה הזו נשארים 06.10.20 23:13 34
                         מה הבנת שמשרד הבריאות אומר? OutsideTheBox 07.10.20 00:00 64
     מאמר מבריק ומחכים. חבל לקצר. יוסף כץ 06.10.20 22:31 4
         מאמר שכולו אחיזת עיניים עטוף בהרבה מלל להצדיק את הטירוף של הבדיקות המיותרות המזהות נגיפים מתים. מסובב 06.10.20 22:35 9
             או במלים אחרות פשוט לא הבנת את מה שכתוב OutsideTheBox 06.10.20 22:58 18
                 ממש לא נכון, זיהוי הנגיפים המתים תלוי ישירות במספר הסיבובים מסובב 06.10.20 23:07 26
                     אני מצטער אבל ממש לא הבנת את הכתוב OutsideTheBox 06.10.20 23:16 37
                         מכתב ariel999 06.10.20 23:24 45
                         אתה מתעלם ממה שלא נוח לך במאמר, כתוב מפורש שככל שהזמן עובר והחולה מחלים כמות הנגיפים יורדת מתחת לסף הגילוי מסובב 06.10.20 23:24 46
                             במאמר גם כתוב שבארץ משתמשים בכמה מערכות בדיקות ariel999 06.10.20 23:39 55
                                 אם זו היתה התשובה לא היה צריך את ערימות המלל שיש במאמר. מסובב 06.10.20 23:45 58
                                     במאמר יש מלל על שאלות אחרות גם ariel999 06.10.20 23:47 59
                             אז תטען שהכתבה מתעלמת מנתון ספציפי שפורסם, אבל אל תכניס לפה של הכתבה דברים שהיא לא אמרה... עבד לעם קדוש 06.10.20 23:40 56
                             אני אנסה לנסח את דבריך במדויק OutsideTheBox 07.10.20 00:14 71
                                 יש לך סבלנות של פיל. כל הכבוד. seventhseal 07.10.20 00:27 76
                                     תודה רבה על הדרוג! OutsideTheBox 07.10.20 00:56 88
                                         מגיע לך ללא ספק seventhseal 07.10.20 06:11 96
                                 מעריך את ניסיונות ההסבר והסבלנות, אך כל מה שאתה טוען לא נכתב במאמר, ואפילו לא נטען ע''י משרד הבריאות אלא ההיפך מסובב 07.10.20 00:39 83
                                     אתה מדבר על משהו שגרוטו אמר לאחרונה או לפני חודשים רבים? OutsideTheBox 07.10.20 00:47 86
                                         לאחרונה בוועדת הקורונה , מצורפת כתבה מ 22.09 מסובב 07.10.20 00:50 87
                                             הסיכוי שזה יקרה היום קטן יותר מאשר כמעט בכל בדיקה אחרת OutsideTheBox 07.10.20 01:01 90
                     אין כזה דבר נגיפים מתים או חיים בבדיקה Herbalist 07.10.20 10:01 102
     מאמ;לק: התשובה לשאלה שבכותרת היא: לא. אלפקה-מן 06.10.20 23:42 57
         תודה ! ❤️ עלי 07.10.20 00:08 65
             שמח לעזור (; אלפקה-מן 07.10.20 00:10 66
                 אגב , בלי קשר עלי 07.10.20 00:13 69
                     ממש שמחתי לעזור! וממש שמח שזה עזר (ולא היה לי ספק אחרי ששמעתי כמה קפה אתה שותה ביום...) אלפקה-מן 07.10.20 00:16 72
                         ח. כן לגמרי !! עלי 07.10.20 00:22 74
  הכותרת הנכונה היא: הבדיקות מזהות נגיפים מתים, ולמרות שהסף הנדרש בסוג הבדיקות בישראל הוא 35 עושים יותר. מסובב 06.10.20 22:32 6
     והצרה הכי גדולה כאן היא שעם כמות הזיהויים החריגה הזו משווים אותנו לעולם נשארים 06.10.20 22:35 11
     ממש לא נכון, וגם אין קשר בין מספר הסבבים לבין זיהוי נגיפים מתים OutsideTheBox 06.10.20 23:00 21
     כתבת דברי שקר. הדברים שאמרת לא כתובים במאמר. יוסף כץ 06.10.20 23:02 23
         תקרא שוב, תוכל להעזר בתגובותיי הנוספות לעיל. מסובב 06.10.20 23:13 35
             ליתר דיוק הדברים שציינת כלקוחים לכאורה מהמאמר, הם בדיוק ההפך מהמופיע במאמר. סובבת הכל. אלפקה-מן 07.10.20 00:11 67
     נראה שלא הבנת את הכתבה עבד לעם קדוש 06.10.20 23:25 47
  יפה מאוד. הסיפא, כל מילה בסלע. taltal91 06.10.20 22:35 10
  על הנקודה לא עמדו בכתבה. אימרא 06.10.20 22:39 12
     איך הגעת למסקנה שאין הלימה? OutsideTheBox 06.10.20 23:02 24
         תבדוק נתוני מונשמים כשהיו 500 מאומתים וכשהיו 9000 ואותו דבר בקשים. אימרא 06.10.20 23:08 28
             יש כאן הרבה מאוד משתנים שמשפיעים OutsideTheBox 07.10.20 00:31 78
                 מונשמים או קשים לא קשור לבתי חולים רק תמותה. אימרא 07.10.20 00:36 80
                     אתה מתכוון בהשוואה למדינות אחרות? OutsideTheBox 07.10.20 01:02 91
                         לא, כאן בארץ. אין הלימה ברורה בין הבדיקות לתחלואה. אימרא 07.10.20 01:06 92
                             דווקא יש הלימה מאוד גבוהה Seven 07.10.20 06:12 97
                                 האיש אחד המניפולטורים הגדולים. אל תקנה את שטויותיו. אימרא 07.10.20 07:33 99
  כן דני גנץ 06.10.20 22:42 13
  ידידי נוסע2012 מוזמן לקרוא את המאמר, ולאתגר את תפיסותיו השגויות ש''הבדיקות גרמו להתפשטות הקורונה'' יוסף כץ 06.10.20 22:43 14
     מי הבחור? דני גנץ 06.10.20 22:52 15
         הבר פלוגתא שלי פה בפורום. יוסף כץ 06.10.20 23:01 22
             ומי אתה? דני גנץ 06.10.20 23:19 40
                 הבר פלוגתא של ''עבד לעם קדוש'' יוסף כץ 06.10.20 23:30 49
                     יפה. חשבתי שתכעס .. דני גנץ 07.10.20 01:13 93
                         ומי אתה? יוסף כץ 07.10.20 12:51 104
             ככה אתה נוטש אותי? עבד לעם קדוש 06.10.20 23:22 43
  אני מכיר מישהו קרוב..בטוח שיש עוד כאלה שמכירים מצבים כאלה the one 06.10.20 23:03 25
     באחת מערי הספר שמתגורר אחי שאל אותו הבודק להוציא לך שלילי ? אימרא 06.10.20 23:10 30
         אותו בודק הוא פושע OutsideTheBox 07.10.20 00:36 79
             הוא אמר לו שלפני הפסקה או בסוף יום, במיוחד כשהנבדקים ילדים זה קורה שמחפפים עם המטוש. אימרא 07.10.20 00:43 85
     לדוגמה לקחו בדיקה ברשלנות ariel999 06.10.20 23:12 33
         מה לעשות שאין כמעט RNA של הווירוס בדם ובשתן? OutsideTheBox 07.10.20 00:37 81
  מישהו יכול להסביר לי הסבר שבכתבה לגבי סיבובי ariel999 06.10.20 23:10 29
     אני חושב שזה הוסבר יפה, אך אנסה להסביר במילים אחרות על מנת שתבין: המטרה של כל סוגי הבדיקות עבד לעם קדוש 06.10.20 23:22 42
         הבנתי עכשיו - זה לא בדיקות שונות ariel999 06.10.20 23:28 48
             נראה שכך, ושמספר הסבבים בא להתאים את רגישות המכשיר לתוצאה הרצויה. עבד לעם קדוש 06.10.20 23:38 54
             בדיוק כך! OutsideTheBox 07.10.20 00:39 82
  מזה? חשבתי שזה מאמר של קלמן ליבסקינד מעל הטבע 06.10.20 23:14 36
     חה חה חה חהזק אתה! הראל 06.10.20 23:23 44
  החכמתי, תודה על הבאת המאמר. עבד לעם קדוש 06.10.20 23:17 38
  כרגיל פליישון מטעה, מי שהעלה את הנושא זה לא ערד ניר ומעריב אלא תחקיר בניו יורק טיימס: זבנג וגמרנו 06.10.20 23:18 39
  הנה כמה עובדות על הבדיקות PCR שהמומחה שלנו שכתב את הכתבה לא טרח להביא. א ב של אהבה 06.10.20 23:57 63
  כן, נכון. אבל ביבי... לייקווד 07.10.20 00:12 68
     באופן אירוני, מי שעשה את הקישור לנתניהו, הוא דווקא אתה. יוסף כץ 07.10.20 00:25 75
  לא צריך לקרוא 4000 מילים כדי לדעת שהם יהיו רגישות לפי הצורך המדיני. ויהיו חלשות לפי הצורך להתיר את הסגר... מעיד_נאמן 07.10.20 00:29 77
     ולפי ההיגיון שלך מסדרים גם את מספר הקשים, המונשמים והמתים לפי צרכים פוליטיים? OutsideTheBox 07.10.20 00:43 84
     לפי התגובה שלך, אתה צריך מאד לקרוא את המאמר. יוסף כץ 07.10.20 01:00 89
     איך אני אוהב את אלו שיודעים הכל בלי לקרוא! עבד לעם קדוש 07.10.20 05:29 94
     דברים של טעם כתבת👍🏽 ביריון 07.10.20 05:39 95
         באמת דברים של טעם, להתייחס לכתבה בלי לקרוא אותה... עבד לעם קדוש 07.10.20 11:25 103
  לא יעזור.לא תשכנעו סתם אחת 07.10.20 06:20 98
  כן, אחרי שתקף אותי מטוש,לא הצלחתי להתאושש קשתות 07.10.20 09:52 100
  גרוטו בעצמו אמר שהבדיקות לא אמינות. אבל היי, אל תגלה את זה לחרדתיים שרוצים סגר עד 2055: Gtamar 07.10.20 09:53 101

   
   
כונן
חבר מתאריך 6.5.12
18922 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:27   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. משהוא חשב לרגע שמשרד יגיד שהוא טעה ויפיל את במגדל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
קלפים אחרי הכל הכל הבדיקות בנו את כל המגדל הזה


"אדם שלא היה שמאלני בצעירותו הוא חסר לב, אדם שלא הפך לימני עם השנים הוא חסר מוח"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Moshe
חבר מתאריך 18.12.13
3959 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:32   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. המאמר לא הגיע ממשרד הבריאות. לא ברורה הטענה.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני מכפר סבא
חבר מתאריך 22.8.11
24684 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:35   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. תשובה ענינית להסבר שניתן אין לך, מה אתה פשוט אומר, אל תפריעו לי לחשוב מה שאני רוצה לחשוב.אל תבלבלו אותי  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
עם עובדות והגיון.


הסיבות לשמאלנות: https://themetrix2222.blogspot.com/2018/07/blog-post.html


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:54   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. לא הבנתי, אתה מנסה לטעון שהבדיקות לא תקינות או שהן מיותרות?  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
אתה מבין שבכל העולם עושים את הבדיקות האלה ושזו לא המצאה ישראלית?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
17702 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:32   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. שום מגדל קלפים לא נבנה על בסיס התוצאות החיוביות כשלעצמן, אלא את מגמת הגידול וזה נתון שלא  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
משתנה עם סף רגישות שונה אך קבוע.
בנוסף הנתון העיקרי שמשפיע על ההחלטות הןא מספר המאושפזים והקשים ומגמת הגידול בהם!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עלי
חבר מתאריך 29.8.19
3222 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:29   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אמלוק בבקשה , מישהו מתנדב ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים
חבר מתאריך 21.11.10
33470 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:31   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מכון וייצמן יוצא להגנת משרד הבריאות תוך ערפול המידע הבעייתי שמשרד הבריאות בעצמו הודה בו  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
האינטרס שם תמוה ואולי קשור לכך שהם בעצמם מבצעים בדיקות...


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:33   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. בדיוק!  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:55   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אין כאן שום ערפול, מה בדיוק לא הבנת?  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
במה משרד הבריאות הודה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:59   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. הם מודים שהבדיקות מזהות נגיפים מתים, נעשים יותר סיבובים מהרף הנדרש בסוג הבדיקות בארץ  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
עטפו את כל זה בהרבה מלל מיותר כדי להצדיק את כמות הבדיקות ורגישותן.
למעשה הם מודים שהכתבה שטענה שהרבה בדיקות מזהות חיוביים לשווא דבר שגורם נזק עצום לכלכלה ולציבור.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:08   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אנסה להבהיר  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
1. נכתב בדיוק הפוך, עושים בדיוק את אותו מספר סבבים שצריך לעשות עם המכשירים שנמצאים בארץ.
לכל מכשיר יש סף גילוי שונה, ועל מנת להגיע למסה הקריטית שהמכשיר מסוגל לזהות יש בדיקות כיול.

2. באחוז מזערי של המקרים, אחוז לגמרי זניח ושולי מתקבלת תשובה חיובית בגלל וירוסים מתים.
זה לא רק בישראל, זה כך בכל העולם.
המחיר הוא שיש אנשים שמתבקשים להיכנס לבידוד מיותר, אבל ויתור על הבדיקות יגרום לשיעורי תחלואה ותמותה מטורפים ולא תהיה אפשרות לקטוע שרשראות הדבקה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:12   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. 1. לא נכון, במאמר כתוב שהסף הנדרש בערכות בישראל הוא 35 בעוד שפורסם שעושים בפועל בין 37 ל 39 סיבובים  
בתגובה להודעה מספר 27
 
  
זאת אומרת שהם מודים למעשה שנעשים לפחות עוד 2 סיבובים סתם אשר מעלים את הסבירות לזיהוי נגיפים מתים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Seven
חבר מתאריך 20.9.18
799 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:21   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. קראת את המאמר? כתוב בדיוק ההיפך  
בתגובה להודעה מספר 32
 
  
בישראל, בארצות הברית ובמדינות רבות אחרות משתמשים כאמור בכמה סוגי בדיקות. הערכות עובדות בטכנולוגיות שונות, במכונות שונות ועם חומרים שונים, ועל כן כל אחת מהן זקוקה למספר מחזורים שונה כדי להגיע לסף הגילוי הנדרש בתהליך התיקוף. רואים את זה גם במחקרים השוואתיים – ערך הסף של בדיקה אחת יכול להיות 40 מחזורים, באחרת 35 מחזורים ובבדיקה שלישית רק 32. אפשר לדמות את זה לשלושה אנשים המחזיקים בסכום כסף, האחד בשקלים, השני בדולרים והשלישי ביורו. גם כאשר הערך של כולם שווה, לכל אחד יהיה מספר שונה של מטבעות.

למשל ערך הסף של בדיקת הקורונה של BGI Genomics, שנמצאת בשימוש בישראל, הוא 35 סבבים, ואילו בדיקת הדגל שפיתח המרכז לבקרת מחלות ומניעתן בארצות הברית (CDC) דורשת 40 סבבים לאותה מטרה. והרי לנו כותרת הפוכה - "הבדיקות בישראל לא רגישות מספיק – בארצות הברית משתמשים ב-40 סבבים ובישראל רק 35". מובן שכותרת כזאת תהיה גם שגויה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:36   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. אתה רק מחזק את דברי, כתוב שבישראל סף הגילוי הנדרש הוא 35,לא כתוב כמה עושים בפועל  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
מה שפורסם בתקשורת זה, שבישראל נעשים בין 37 ל 39 סיבובים, ההשוואה היא בין הנדרש בבדיקות בארץ לבין מה שנעשה בפועל שעל פי מה שפורסם נעשה יותר, וזה לא מוכחש במאמר בשום אופן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:55   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. בבקשה נסה להבין  
בתגובה להודעה מספר 52
 
  
גם בישראל ישנם כמה סוגי מכשירים.

לכל מכשיר סף גילוי משלו שצריך להגיע אליו, מסה קריטית או ריכוז קריטי.

על מנת לוודא שעושים את מספר הסבבים הנכון לאותו מכשיר יש טכניקות כיול עם תמיסות סטנדרטיות שמכילות RNA של הווירוס ובאמצעותם מוודאים שהכל תקין.

זה פשוט לא נכון שבישראל מזהים יותר שליליים כחיוביים מאשר בשאר מדינות העולם, וגם אין שום נתון שתומך בכך.
וכל זה גם לא קשור בכלל לעניין זיהוי הווירוסים המתים כחיים שיורם לס דיבר עליו.
גם כאן, אותו אחוז בדיוק של חיוביים שגויים מסך כל הבדיקות בגלל הימצאות נגיף מת זהה לחלוטין למה שקורה בכל שאר העולם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:14   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. אם זו המציאות, משרד הבריאות היה צריך להוציא מסמך מסודר המבהיר בכל מעבדה מה נעשה.  
בתגובה להודעה מספר 61
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 07.10.20 בשעה 00:19 בברכה, מסובב
 
הטענות על רגישות הבדיקות הגיעו עד לוועדת הקורונה ואפילו שם לא ניתנו תשובות כאלו.
יתר על כך, פרופ' גרוטו אמר מפורשות כי ניתן לקבל תשובות שונות במעבדות שונות בארץ כאשר ייתכן כי אדם היוצא חיובי במעבדה אחת ייצא שלילי במעבדה אחרת, אם כדבריך שהמכונות מכוילות באופן מדויק כל אחת לפי יכולת הגילוי שלה לא ייתכן שתתקבלנה תשובות שונות, אלא ש ככה"נ אין תקן מסודר וכל מעבדה די עושה מה שהיא רואה לנכון.
מכמות המלל העצומה ומהצורך להצדיק את הדברים ניתן בנקל להבין שיש רגישות גבוהה מהתקן הנדרש ולדעת כותב המאמר הדבר מוצדק כדי למנוע הדבקה.
אין שום נתון במאמר שטוען בוודאות או מוכיח שבישראל הבדיקות נעשות ברף הנמוך הנדרש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:20   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. בישראל הבדיקות נעשות באופן שאם אותו חולה היה עובר את הבדיקה במדינה אחרת  
בתגובה להודעה מספר 70
 
  
היתה מתקבלת אותה תשובה בדיוק.

לפני כחצי שנה היו אכן תקלות כשניסו לראשונה לבצע בדיקות באקדמיה ואז יותר מאשר תקלות היו קצרים בתקשורת.

גם היום יש עדיין אוניברסיטאות כמו אוניברסיטת תל-אביב עם מיכשור שמסוגל לבצע כמות אדירה של בדיקות ביום ולא מאפשרים להם לבצע בדיקות.
באקדמיה עובדים מעט אחרת מאשר משרד הבריאות רגיל, ולאנשי משרד הבריאות לוקח זמן להשתכנע שהתוצאות אמינות כי זה נעשה באוניברסיטאות קצת אחרת מאשר בבתי החולים ובקופות החולים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
17702 הודעות, 96 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:35   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. אף אחד לא מכחיש שיש זיהוי גם של שרידים גנטיים של נגיפים לא פעילים, הטענה שזה שולי והביאו  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
לטענה זו ראיה חזקה מאוד. האחוז הנמוך מאוד של החיוביים ביוני.
אתה טוען שזה לא זניח? עליך הראיה.
אגב, אתה טוען שבדיקות במדינות אחרות לא מזהות בטעות שרידי נגיפים כחיובי? אולי תחכים ותספר לנו מנין לך זאת ואיך המדינות האלו מצליחות לעשות זאת?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:37   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. לא יודע אם זה זניח או לא, מה שברור שככל שמעלים את רגישות הבדיקות אחוז גילוי נגיפים מתים עולה.  
בתגובה להודעה מספר 51
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
17702 הודעות, 96 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:48   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. אז אם אתה לא יודע למה אתה תוקף?  
בתגובה להודעה מספר 53
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:57   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. אחוז גילוי נגיפים מתים מתוך סך הבדיקות של נגיפים חיים ומתים ביחד אינו משתנה.  
בתגובה להודעה מספר 53
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
33470 הודעות, 142 מדרגים, 277 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:59   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. במשתמע, שההשוואה בין המדינות מופרכת ובמיוחד בינינו לרוב מדינות העולם  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
הבדיקות בישראל רגישות באופן משמעותי יותר ממדינות אחרות וייתכן שזו הסיבה לשיעור הנדבקים הגבוה • במשרד הבריאות בודקים גיבוש קריטריונים שישקפו את מצב התחלואה באופן מדוייק יותר • חלק מחיוביים לנגיף בישראל היו מאובחנים כשליליים בגרמניה או סינגפור


https://mobile.mako.co.il/news-lifestyle/2020_q3/Article-0b20b0520938471027.htm


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:10   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. מה שכתוב בראש האשכול אומר בדיוק ההיפך ממה שכתבת  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
הבדיקות בישראל זהות באיכותן למדינות אחרות, וגם בכל המדינות אותו אחוז בדיוק של מקרים בהם וירוס מת שמביא בטעות לתשובה חיובית הוא זהה לחלוטין.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
33470 הודעות, 142 מדרגים, 277 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:13   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. זה לא אני כתבתי... זו כתבה חדשותית וזו בדיוק הבעיה בכתבה הארוכה הזו  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  
היא לא מתאימה לדברי משרד הבריאות


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:00   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. מה הבנת שמשרד הבריאות אומר?  
בתגובה להודעה מספר 34
 
  
למשרד הבריאות אין שום טענה לבדיקות שמתבצעות היום, היו לו טענות בתחילת הדרך, לפני מספר חודשים, בנוגע לאמינות הבדיקות במספר מקומות והוא עצר אז שם את הבדיקות.

כרגע למשרד הבריאות אין טענות לבדיקות המבוצעות, הכל באישורו המלא ובפיקוחו המלא של משרד הבריאות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
25486 הודעות, 85 מדרגים, 147 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:31   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מאמר מבריק ומחכים. חבל לקצר.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  


כשנתניהו התרברב "כל העולם מתקשר ללמוד ממני", בנט התקשר לכל העולם ללמוד מהם. והתוצאות ידועות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:35   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מאמר שכולו אחיזת עיניים עטוף בהרבה מלל להצדיק את הטירוף של הבדיקות המיותרות המזהות נגיפים מתים.  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:58   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. או במלים אחרות פשוט לא הבנת את מה שכתוב  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
אחוז המקרים שנגיפים מתים מזוהים בטעות כנגיפים חיים הוא שולי ביותר וזניח לחלוטין.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:07   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. ממש לא נכון, זיהוי הנגיפים המתים תלוי ישירות במספר הסיבובים  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  
ציטוט: ": עם זאת, מהמחקר עולה שכמעט תמיד רמת הנגיף בגוף יורדת מתחת לסף הגילוי תוך שבועיים לכל היותר."
זאת אומרת שככל שסף הגילוי גבוה יותר הוא יזהה יותר נגיפים מתים אפילו שהחולה כבר החלים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:16   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אני מצטער אבל ממש לא הבנת את הכתוב  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
ראשית אין סף גילוי גבוה יותר, מבצעים סבבים עד לסף הגילוי של אותו מכשיר ספציפי.

וחוץ מזה, לא קשור כמה סבבים תעשה, המכשיר פשוט לא יודע להבחין בין RNA מווירוס מת ל- RNA מווירוס מת, וכך זה גם בכל העולם ובכל המכשירים שבשימוש בכל המדינות.

רק אדייק ואוסיף שקודם ממירים את ה- RNA ל- DNA, ואת ה- DNA משכפלים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
5325 הודעות, 32 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:24   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 37
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:24   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. אתה מתעלם ממה שלא נוח לך במאמר, כתוב מפורש שככל שהזמן עובר והחולה מחלים כמות הנגיפים יורדת מתחת לסף הגילוי  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
ככל שסף הגילוי גבוה יותר הוא יזהה יותר נגיפים, על זה אין ויכוח.
עוד נכתב, שבמכשירים בישראל סף הגילוי הנדרש הוא 35, בעוד שפורסם בתקשורת וזה לא הוכחש שבפועל עושים בין 37 ל 39 סיבובים, כל סיבוב כזה מעלה את סף הגילוי שמגדיל את הרגישות ויכול לזהות כמות קטנה של נגיפים שבד"כ מעיד על אדם שכבר החלים ולמעשה הנגיפים מתים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
5325 הודעות, 32 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:39   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. במאמר גם כתוב שבארץ משתמשים בכמה מערכות בדיקות  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
אולי חוץ מאחד בכתבה עם 35 סיבובים יש גם עם 37 או 39?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:45   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. אם זו היתה התשובה לא היה צריך את ערימות המלל שיש במאמר.  
בתגובה להודעה מספר 55
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
5325 הודעות, 32 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:47   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. במאמר יש מלל על שאלות אחרות גם  
בתגובה להודעה מספר 58
 
  
ואתה עשה פרשנות שלך וכותב שזה יש במאמר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
17702 הודעות, 96 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:40   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. אז תטען שהכתבה מתעלמת מנתון ספציפי שפורסם, אבל אל תכניס לפה של הכתבה דברים שהיא לא אמרה...  
בתגובה להודעה מספר 46
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:14   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. אני אנסה לנסח את דבריך במדויק  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
אם היו עושים יותר סבבים מהנדרש לאותו מכשיר, אז היו מתגלים יותר מקרים שנחשבים לחיוביים בין אם כל ה- RNA מגיע מווירוס חי, בין אם מווירוס מת, ובין אם חלק וחלק.

הבדיקה מתבצעת באופן שקודם הופכים את ה- RNA ל- DNA,
ואז מריצים סבב הכפלה, ואז מנסים לאתר DNA שמעיד על קיומו של RNA תואם.
כל עוד המכשיר לא מצליח לזהות ממשיכים עם סבבי ההכפלה עד לנקודה מסוימת בה עוצרים.

מספר הפעמים שיש לבצע הכפלה עד לעצירה והפסקת הבדיקה הוא שונה ממכשיר למכשיר, וגם יש בדיקות כיול מבוססות תמיסות RNA סטנדרטיות של הווירוסים בריכוזים שונים.

במכשירים בהם צריך לעצור ב- 35 עוצרים ב- 35,
ובמכשירים בהם צריך לעצור ב- 37 עוצרים ב- 37.

בישראל עושים דבר מה נוסף ליתר ביטחון, מריצים עוד 4 סיבובים בחלק מהמקומות, ואם רק בארבעת הסיבובים הנוספים זה פתאום הופך לחיובי אז מוסרים תשובה שאומרת "חיובי חלש",
שמשמעותה הקלינית לרופא זה שיש פשוט לחזור על הבדיקה כעבור יומיים-שלושה (ובינתיים לא ברור האם הנבדק חולה או לא כי התוצאה מאוד גבולית ולא חד-משמעית).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
seventhseal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.11
1610 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:27   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. יש לך סבלנות של פיל. כל הכבוד.  
בתגובה להודעה מספר 71
 
  
אני מזמן הייתי מוותר. זה כמו להתווכח עם גישה רוחנית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:56   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. תודה רבה על הדרוג!  
בתגובה להודעה מספר 76
 
  
אני משקיע כאן כי זה באמת חשוב, אם לא יהיה אמון בסיסי בבדיקות אז המלחמה שלנו בקורונה אבודה.
ימותו סתם המונים, וגם הכלכלה תתרסק.
בלי ביצוע בדיקות אין קטיעת שרשראות הדבקה ואז זה אסון מוחלט.

יש בעיה בגלל שממש בתחילת הדרך באמת היו בעיות עם הבדיקות,
וגם בגלל פרופ' יורם לס החרטטן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
seventhseal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.11
1610 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    06:11   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  96. מגיע לך ללא ספק  
בתגובה להודעה מספר 88
 
  
זה דיון מאלף וחשוב, וללא ההכנה והסבלנות שלך לא היה מתקיים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:39   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. מעריך את ניסיונות ההסבר והסבלנות, אך כל מה שאתה טוען לא נכתב במאמר, ואפילו לא נטען ע''י משרד הבריאות אלא ההיפך  
בתגובה להודעה מספר 71
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 07.10.20 בשעה 00:47 בברכה, מסובב
 
כפי שכתבתי למעלה, משרד הבריאות עצמו טוען שאין אחידות ברגישות הבדיקות כך שלא ייתכן שבודקים לפי הספר כפי שאתה טוען.
לאור אי בהירות הדברים, מן הראוי היה שמשרד הבריאות היה מוציא מסמך מסודר המבהיר את מה שקורה בפועל בכל מעבדה.
אגב, וזו דעתי האישית בלבד, רגישות היתר האפשריתוהדברים שכתבת שבמקומות מסוימים עושים עוד 4 סיבובים נוספים וכו', זה ההסבר העיקרי לאחוז ומספר הנדבקים הגבוה באיזורים מסוימים, ולא בכדי לא יוצא מסמך מסודר על רגישות הבדיקות בכל מעבדה.
דעתי זו מבוססת גם על כך שבאיזורים חרדיים אחוז הנפטרים והחולים קשה מכלל המאומתים קטן משמעותית מאשר בשאר המגזרים גם בהתחשב בגיל הנדבקים ובכמות הנבדקים.
ההסבר המתקבל מאד על הדעת הוא רגישות הבדיקות באותם האיזורים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:47   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. אתה מדבר על משהו שגרוטו אמר לאחרונה או לפני חודשים רבים?  
בתגובה להודעה מספר 83
 
  
היה שלב של אי הבנות בין משרד הבריאות למכון ויצמן בתחילת הדרך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:50   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. לאחרונה בוועדת הקורונה , מצורפת כתבה מ 22.09  
בתגובה להודעה מספר 86
 
  
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    01:01   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. הסיכוי שזה יקרה היום קטן יותר מאשר כמעט בכל בדיקה אחרת  
בתגובה להודעה מספר 87
 
  
לא מבין מה הביא אותו להגיד דבר כזה כשזה כל-כך נדיר, צריך להקשיב לדיון ולהבין את ההקשר.

לגרוטו יש לעתים נטיה לאבד סבלנות ולהגיד דברים לא לעניין ואפילו באינטונציה לא ראויה ותוך הרמת קול.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Herbalist לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.16
2899 הודעות, 21 מדרגים, 37 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    10:01   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  102. אין כזה דבר נגיפים מתים או חיים בבדיקה  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  
מטרת בדיקת ה pcr למצוא חומר גנטי של הנגיף ,
אם יש נוכחות קורונה הבדיקה תיהיה חיובית
ואם לא קיים הנגיף היא שלילית .
אם מדובר בשברי נגיפים או נגיפים חיים זה לא רלוונטי .
לאדם שלא נחשף לנגיף לא יהיה כלום כי אין חומר גנטי שמשוכפל בבדיקה .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלפקה-מן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.20
3636 הודעות, 24 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:42   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. מאמ;לק: התשובה לשאלה שבכותרת היא: לא.  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
האם בדיקות הקורונה באמת רגישות מדי?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.8.19
3222 הודעות, 67 מדרגים, 134 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:08   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. תודה ! ❤️  
בתגובה להודעה מספר 57
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלפקה-מן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.20
3636 הודעות, 24 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:10   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. שמח לעזור (;  
בתגובה להודעה מספר 65
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.8.19
3222 הודעות, 67 מדרגים, 134 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:13   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. אגב , בלי קשר  
בתגובה להודעה מספר 66
 
  
לפני כמה חודשים דיברנו על עצות לכאבי ראש בצומות .
נתת לי תפריט מצויין לגמילה מקפאין , וברוך השם כבר 4 צומות השתמשתי בו (להמעיט בימים שלפני , עד הפסקה מוחלטת ביום קודם ).
והיו לי באמת צומות הרבה יותר קלים ומועילים .
הייתי אפילו חזן ביום כיפור ולא הרגשתי שום כאב ראש !
אז עכשיו נזכרתי בזה ורציתי להודות לך מאד !            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלפקה-מן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.20
3636 הודעות, 24 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:16   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. ממש שמחתי לעזור! וממש שמח שזה עזר (ולא היה לי ספק אחרי ששמעתי כמה קפה אתה שותה ביום...)  
בתגובה להודעה מספר 69
 
  
שמח לעזור (;

אני רואה שאפילו רוב התגובות שלך הם בקפה השכונתי, אבל בזה אפשר להמשיך עד לכניסת הצום.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.8.19
3222 הודעות, 67 מדרגים, 134 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:22   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. ח. כן לגמרי !!  
בתגובה להודעה מספר 72
 
  
טוב עכשיו יש לי קצת יד חופשית .
הצום הבא הוא רק בעשירי בטבת !

מועדים לשמחה ! תבוא לבקר אותנו בקפה !
שם הכיף האמיתי 😜            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:32   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הכותרת הנכונה היא: הבדיקות מזהות נגיפים מתים, ולמרות שהסף הנדרש בסוג הבדיקות בישראל הוא 35 עושים יותר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ככה"נ עפ"י מה שפורסם עושים בין 37 ל 39 סיבובים.
עטפו את האמת בהרבה מלל נסיבתי ותו לא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
33470 הודעות, 142 מדרגים, 277 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:35   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. והצרה הכי גדולה כאן היא שעם כמות הזיהויים החריגה הזו משווים אותנו לעולם  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  
וכך יוצא ששיעור ההדבקה כאן הוא מהגבוהים בעולם דבר שמונע טיסות, יחסי מסחר, מוציא שם רע למדינה ועוד


טראמפ, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:00   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. ממש לא נכון, וגם אין קשר בין מספר הסבבים לבין זיהוי נגיפים מתים  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
25486 הודעות, 85 מדרגים, 147 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:02   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. כתבת דברי שקר. הדברים שאמרת לא כתובים במאמר.  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  


כשנתניהו התרברב "כל העולם מתקשר ללמוד ממני", בנט התקשר לכל העולם ללמוד מהם. והתוצאות ידועות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מסובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.10.15
1299 הודעות, 13 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:13   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. תקרא שוב, תוכל להעזר בתגובותיי הנוספות לעיל.  
בתגובה להודעה מספר 23
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלפקה-מן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.20
3636 הודעות, 24 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:11   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. ליתר דיוק הדברים שציינת כלקוחים לכאורה מהמאמר, הם בדיוק ההפך מהמופיע במאמר. סובבת הכל.  
בתגובה להודעה מספר 35
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
17702 הודעות, 96 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:25   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. נראה שלא הבנת את הכתבה  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
taltal91 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.1.11
927 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:35   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. יפה מאוד. הסיפא, כל מילה בסלע.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עיתונות אחראית נדרשת להביא עובדות מבוססות, ולתת במה למחשבה הרבה, המומחיות והעבודה הקשה שאנשי מקצוע כה רבים משקיעים כדי להיאבק בהתפשטות הקורונה ולהציל חיי אדם ולא ללכת שולל אחר ססמאות וטיעונים שכל מומחה בתחום יכול להפריך בקלות. כתבות המעדיפות רייטינג על פני עובדות עלולות לסכן חיים, פשוטו כמשמעו. וכולנו נשלם על כך את המחיר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אימרא
חבר מתאריך 24.9.20
536 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:39   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. על הנקודה לא עמדו בכתבה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
סגר או כל דבר כזה לא קובעים לפי מספר מאומתים אלא לפי חולים ותמותה. גם לשיטתם מאומתים זה רק עזרה בגילוי ויצירת הגנה מהדבקה. אבל לא מלמד באמת על תחלואה.
ואכן לאורך החצי שנה אין הלימה בין המתים לבין המאומתים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:02   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. איך הגעת למסקנה שאין הלימה?  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אימרא
חבר מתאריך 24.9.20
536 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:08   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. תבדוק נתוני מונשמים כשהיו 500 מאומתים וכשהיו 9000 ואותו דבר בקשים.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:31   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. יש כאן הרבה מאוד משתנים שמשפיעים  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
הגיל הממוצע והחציוני של הנחשפים לנגיף באותה תקופה,
מידת הפניקה של הציבור ומידת הבושה שגרמה בתקופות שונות להגיע לבדיקה בשלבים שונים,
מספר הבדיקות ביום שגדל מאוד,
שינויים במזג האוויר,
הטיפול שהשתפר לאורך הזמן,
וגם לא נעים להגיד אבל תלוי באיזה אזור בארץ יש התפרצות, באיזה מגזר, והאם באותו אזור נמצאים בתי החולים היותר טובים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אימרא
חבר מתאריך 24.9.20
536 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:36   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. מונשמים או קשים לא קשור לבתי חולים רק תמותה.  
בתגובה להודעה מספר 78
 
  
ומה שאתה אומר יכל להסביר פערים מצומצמים יחסית. כאן מדובר בפערי ענק. לא יכול להיות שמספר המאומתים הוא כמעט כפול 20 והמונשמים רק פי 1.5.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    01:02   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. אתה מתכוון בהשוואה למדינות אחרות?  
בתגובה להודעה מספר 80
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אימרא
חבר מתאריך 24.9.20
536 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    01:06   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. לא, כאן בארץ. אין הלימה ברורה בין הבדיקות לתחלואה.  
בתגובה להודעה מספר 91
 
  
ואת זה אני כל הזמן מנסה להסביר, די להתייחס למאומתים. זה לא מוכיח כמעט כלום על תחלואה אמיתית.
תאר לך שהיו בארץ רק חרדים, לא יכל להיות פה סגר גם אם היה אחוז מאומתים מטורף, כי אין כמעט תחלואה אמיתית ותמותה. בדוק.
עם כל העליהום על החרדים בכל שבעת הימים האחרונים נפטרו בסביבות 10 חרדים שביחס לנפטרים שהיו זה רבע מאחוזם באוכלוסיה. ובמאומתים הם הובילו בטירוף.
גם בגרפים של ערן סגל זה מוכח.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Seven
חבר מתאריך 20.9.18
799 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    06:12   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  97. דווקא יש הלימה מאוד גבוהה  
בתגובה להודעה מספר 92
 
  
בין מאומתים לתחלואה ולתמותה.
אבל בהסטה של עשרה ימים בקירוב
המודל של ערן סגל ומכון וייצמן שהזכרת מצליח לחזות בצורה לא רעה את המספרים כשהוא מתייחס במודל גם לגילאי הנדבקים.התחלואה הגבוהה במגזר החרדי היתה בשלב ראשון תלמידים צעירים שבאופן טבעי לא מפתחים מחלה קשה במרבית המקרים, אבל ההדבקות פרצו מזמן את המעגל הזה במהלך החגים.

התמותה והתחלואה הקשה במגזר החרדי צפויה לעלות, לצערי בימים הקרובים.
התמותה במגזר החרדי היום היא תולדה של שבועות אחורה מבחינת ההדבקות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אימרא
חבר מתאריך 24.9.20
536 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    07:33   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  99. האיש אחד המניפולטורים הגדולים. אל תקנה את שטויותיו.  
בתגובה להודעה מספר 97
 
  
תאר לך שבלוטו אתה יכול למלאות את כל המספרים היית פוגע ? זה מה שעושה ערן סגל.
דרך אגב הוא כבר שבועיים בנפילה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני גנץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.20
3085 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:42   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. כן  
בתגובה להודעה מספר 0
 

זו התשובה.
האם להפסיק?
לא. זה הכי טוב שיש כרגע, גם אם לא 100% עדיין


לרשותכם בפרטי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
25486 הודעות, 85 מדרגים, 147 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:43   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. ידידי נוסע2012 מוזמן לקרוא את המאמר, ולאתגר את תפיסותיו השגויות ש''הבדיקות גרמו להתפשטות הקורונה''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


כשנתניהו התרברב "כל העולם מתקשר ללמוד ממני", בנט התקשר לכל העולם ללמוד מהם. והתוצאות ידועות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני גנץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.20
3085 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    22:52   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. מי הבחור?  
בתגובה להודעה מספר 14
 


לרשותכם בפרטי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
25486 הודעות, 85 מדרגים, 147 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:01   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. הבר פלוגתא שלי פה בפורום.  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  


כשנתניהו התרברב "כל העולם מתקשר ללמוד ממני", בנט התקשר לכל העולם ללמוד מהם. והתוצאות ידועות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני גנץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.20
3085 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:19   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. ומי אתה?  
בתגובה להודעה מספר 22
 


לרשותכם בפרטי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
25486 הודעות, 85 מדרגים, 147 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:30   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. הבר פלוגתא של ''עבד לעם קדוש''  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  


כשנתניהו התרברב "כל העולם מתקשר ללמוד ממני", בנט התקשר לכל העולם ללמוד מהם. והתוצאות ידועות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דני גנץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.20
3085 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    01:13   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. יפה. חשבתי שתכעס ..  
בתגובה להודעה מספר 49
 


לרשותכם בפרטי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
25486 הודעות, 85 מדרגים, 147 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    12:51   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  104. ומי אתה?  
בתגובה להודעה מספר 93
 
  


כשנתניהו התרברב "כל העולם מתקשר ללמוד ממני", בנט התקשר לכל העולם ללמוד מהם. והתוצאות ידועות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
17702 הודעות, 96 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:22   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. ככה אתה נוטש אותי?  
בתגובה להודעה מספר 22
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
the one לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.14
778 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:03   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. אני מכיר מישהו קרוב..בטוח שיש עוד כאלה שמכירים מצבים כאלה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
חווה את כל התסמינים מהרשימה הארוכה שראינו היום ברוטר..למי שעוקב https://rotter.net/forum/Images/oranis/set1_06.gifויצא שלילי..בקיצור מצב לא מובן הקורונה הזה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אימרא
חבר מתאריך 24.9.20
536 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:10   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. באחת מערי הספר שמתגורר אחי שאל אותו הבודק להוציא לך שלילי ?  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
הוא אמר לו שצריך להכניס את המטוש עמוק באף ובגרון, אם אני מכניס לא ממש עמוק סיכוי גבוה שיצא שלילי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:36   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. אותו בודק הוא פושע  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
העונש למנוול כזה צריך להיות שיכניסו לו את המטוש עמוק בטוסיק כשבודקים אותו כי שם התוצאה יוצאת הכי מדויקת.

אמנם בצואה הווירוסים מתים אבל ריכוז ה- RNA בצואה גבוה מאוד אצל חולים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אימרא
חבר מתאריך 24.9.20
536 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:43   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. הוא אמר לו שלפני הפסקה או בסוף יום, במיוחד כשהנבדקים ילדים זה קורה שמחפפים עם המטוש.  
בתגובה להודעה מספר 79
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
5325 הודעות, 32 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:12   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. לדוגמה לקחו בדיקה ברשלנות  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
זה מטוש - ולא בדיקת דם או שתן
כל בודק מסובב איך שבא לו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:37   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. מה לעשות שאין כמעט RNA של הווירוס בדם ובשתן?  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
5325 הודעות, 32 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:10   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. מישהו יכול להסביר לי הסבר שבכתבה לגבי סיבובי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
סף של בדיקות שונות של יצרנים שונים
יצרן אחד כותב בהנחאות שהוא מחפש קורונה עד שכפול פי מיליארד ושני כותב - פי טריליון (מיספרים סתם לדוגמה)? אז זה בדיוק טענה שבישראל בדיקות יותר רגישות - מה זה משנה שזה עשים לפי דרישות של יצרן            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
17702 הודעות, 96 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:22   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. אני חושב שזה הוסבר יפה, אך אנסה להסביר במילים אחרות על מנת שתבין: המטרה של כל סוגי הבדיקות  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
היא לזהות האם קיים חומר גנטי של הנגיף בגוף.
יש מכשירים יותר רגישים ויש פחות רגישים, כל יצרן של מכשיר מחשב מה כמות ההכפלה הנדרשת על פי הרגישות הספציפית של מכשירו על מנת להגיע לודאות (עד כמה שניתן) לכך שאין נגיף בגוף.
ודאות מוחלטות נוכל לדעת רק אם נכפיל באין סוף. אך קרוב לודאות מוחלטת ניתן להגיע במספר מסויים של הכפלות המספר המסויים הוא ביחס הפוך (!!!) לרגישות המכשיר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ariel999 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.17
5325 הודעות, 32 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:28   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. הבנתי עכשיו - זה לא בדיקות שונות  
בתגובה להודעה מספר 42
 
  
זה רגישות של מכשיר שונה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
17702 הודעות, 96 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:38   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. נראה שכך, ושמספר הסבבים בא להתאים את רגישות המכשיר לתוצאה הרצויה.  
בתגובה להודעה מספר 48
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות, 116 מדרגים, 213 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:39   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. בדיוק כך!  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  
סף רגישות שונה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מעל הטבע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.9.20
1052 הודעות, 38 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:14   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. מזה? חשבתי שזה מאמר של קלמן ליבסקינד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.3.19
4757 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:23   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. חה חה חה חהזק אתה!  
בתגובה להודעה מספר 36
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.9.19
17702 הודעות, 96 מדרגים, 180 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:17   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. החכמתי, תודה על הבאת המאמר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
48179 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:18   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. כרגיל פליישון מטעה, מי שהעלה את הנושא זה לא ערד ניר ומעריב אלא תחקיר בניו יורק טיימס:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
https://www.nytimes.com/2020/08/29/health/coronavirus-testing.html


כבר חתמת על העצומה למען גיבור ישראל שחיסל את המחבל?


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
א ב של אהבה
חבר מתאריך 30.11.09
442 הודעות
יום שלישי י''ח בתשרי תשפ''א    23:57   06.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. הנה כמה עובדות על הבדיקות PCR שהמומחה שלנו שכתב את הכתבה לא טרח להביא.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תקראו מה כתוב על הקיט בדיקה של ה-PCR ותווכחו בעצמכם שמה שקורה כרגע זה פשע כנגד האנושות.לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לייקווד
חבר מתאריך 16.9.20
324 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:12   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. כן, נכון. אבל ביבי...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אה
הוא לא אשם?
מחכה למישהו שיקשר בין המאמר לאשמתו של ראש הממשלה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ
חבר מתאריך 14.12.15
25486 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:25   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. באופן אירוני, מי שעשה את הקישור לנתניהו, הוא דווקא אתה.  
בתגובה להודעה מספר 68
 
  


כשנתניהו התרברב "כל העולם מתקשר ללמוד ממני", בנט התקשר לכל העולם ללמוד מהם. והתוצאות ידועות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מעיד_נאמן
חבר מתאריך 2.4.12
16968 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:29   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. לא צריך לקרוא 4000 מילים כדי לדעת שהם יהיו רגישות לפי הצורך המדיני. ויהיו חלשות לפי הצורך להתיר את הסגר...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יאללה יאללה. שחררו. הרסתם את המדינה כבר


הטמטום שמאחורי : בלי הבדלי דת גזע ומין. הוא ההרסני מכולם


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
OutsideTheBox
חבר מתאריך 24.3.19
16619 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    00:43   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. ולפי ההיגיון שלך מסדרים גם את מספר הקשים, המונשמים והמתים לפי צרכים פוליטיים?  
בתגובה להודעה מספר 77
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ
חבר מתאריך 14.12.15
25486 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    01:00   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. לפי התגובה שלך, אתה צריך מאד לקרוא את המאמר.  
בתגובה להודעה מספר 77
 
  


כשנתניהו התרברב "כל העולם מתקשר ללמוד ממני", בנט התקשר לכל העולם ללמוד מהם. והתוצאות ידועות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
17702 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    05:29   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. איך אני אוהב את אלו שיודעים הכל בלי לקרוא!  
בתגובה להודעה מספר 77
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון
חבר מתאריך 2.9.07
64888 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    05:39   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  95. דברים של טעם כתבת👍🏽  
בתגובה להודעה מספר 77
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עבד לעם קדוש
חבר מתאריך 5.9.19
17702 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    11:25   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  103. באמת דברים של טעם, להתייחס לכתבה בלי לקרוא אותה...  
בתגובה להודעה מספר 95
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סתם אחת
חבר מתאריך 3.8.18
7927 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    06:20   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  98. לא יעזור.לא תשכנעו  
בתגובה להודעה מספר 0
 

את חורשי הרעה והקונספרטיבים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קשתות
חבר מתאריך 7.2.02
43228 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    09:52   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  100. כן, אחרי שתקף אותי מטוש,לא הצלחתי להתאושש  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gtamar
חבר מתאריך 25.12.13
3531 הודעות
יום רביעי י''ט בתשרי תשפ''א    09:53   07.10.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  101. גרוטו בעצמו אמר שהבדיקות לא אמינות. אבל היי, אל תגלה את זה לחרדתיים שרוצים סגר עד 2055:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


מעדכן אתכם בחידושים שבעולם הרכב. אשמח לדירוג חיובי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות