גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #666310 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 666310        
Androidog לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.19
5342 הודעות, 24 מדרגים, 39 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    16:52   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

פצצה של 793 מיליארד שקל: כך איבד האוצר את השליטה על הפנסיה התקציבית  

 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 13.11.20 בשעה 16:57 בברכה, Androidog
 
פצצה של 793 מיליארד שקל: כך איבד האוצר את השליטה על הפנסיה התקציבית
הסכום שתשלם המדינה לעובד המבוטח בפנסיה תקציבית זינק פי ארבעה תוך 15 שנים, והוא ימשיך ויעלה • מספר הנהנים מפנסיה תקציבית גבוה בלפחות פי שניים מזה שמפורסם בדוחות הרשמיים • האם ישראל כ"ץ יממש את ההבטחה להפסיק בחסות הנגיף הטבה של מיליארד שקל בשנה?

פנסיה תקציבית - אם חשבתם שאפשר לשים את ההסדר המיושן הזה מאחורינו, כדאי שתחשבו שנית. נכון, למרות שהיא נסגרה למצטרפים חדשים כבר לפני כמעט 20 שנה, הפנסיה התקציבית כבעיה מקרו-כלכלית לא הולכת לשום מקום. להיפך. העלות התקציבית העתידית של תשלומי הפנסיה התקציבית ממשיכה לגדול ממש באותו קצב שבו מספר הזכאים לה הולך ויורד: מספר העובדים שזכאים לפנסיה תקציבית בשירות המדינה נחתך בשנים האחרונות ב-50%, בזמן שהחבות האקטוארית, או העלות הכוללת של תשלומי הפנסיה לעובדים הפעילים, הכפילה את עצמה.

פנסיה תקציבית - אם חשבתם שאפשר לשים את ההסדר המיושן הזה מאחורינו, כדאי שתחשבו שנית. נכון, למרות שהיא נסגרה למצטרפים חדשים כבר לפני כמעט 20 שנה, הפנסיה התקציבית כבעיה מקרו-כלכלית לא הולכת לשום מקום. להיפך. העלות התקציבית העתידית של תשלומי הפנסיה התקציבית ממשיכה לגדול ממש באותו קצב שבו מספר הזכאים לה הולך ויורד: מספר העובדים שזכאים לפנסיה תקציבית בשירות המדינה נחתך בשנים האחרונות ב-50%, בזמן שהחבות האקטוארית, או העלות הכוללת של תשלומי הפנסיה לעובדים הפעילים, הכפילה את עצמה.


■ למה פנסיה תקציבית כל כך משתלמת לעובד ואיך זה נראה במספרים? | הילה ויסברג

העלות הכוללת של תשלומי הפנסיה שעמדה לפני 15 שנה על פחות מ-300 מיליארד שקל מתקרבת בצעדי ענק לעבר קו טריליון השקלים. ובינתיים, ממשיכים העובדים שמבוטחים בפנסיה תקציבית להפריש רק 2% משכרם החודשי לפנסיה בזמן שעמיתיהם לעבודה, המבוטחים בפנסיה צוברת, מפרישים 7% מהברוטו. זו מתנה של מיליארד שקל בשנה שהמדינה מעניקה לעובדים שגם כך עתידים לקבל גמלה גבוהה יותר.

האם משבר הקורונה יאפשר לאוצר לעשות את מה שלא הצליח עד היום, ולבטל את אפלייתם לטובה של המבוטחים בפנסיה תקציבית, או לפחות לצמצם אותה?

שר האוצר ישראל כ"ץ כבר פיזר הבטחה לתקן את העיוות בפנסיה, במסגרת המו"מ על הסכם שכר חדש עם ההסתדרות. אלא שמאז לא היה מו"מ ובהסתדרות לא סופרים היום את שר האוצר והכרזותיו. ואפילו אם יצליחו באוצר להשיג מההסתדרות ויתורים בנושא הפנסיה, לא ברור כיצד יצליחו לעבור את היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, שנלחם נגד כל ניסיון לפגוע בפנסיה של אנשי הקבע כשהיה פצ"ר.

הדוחות מסתירים: האלפים שלא נספרים
135 אלף - זהו מספר העובדים השכירים בישראל שעדיין זכאים לפנסיה תקציבית עם פרישתם. תודו שזה מספר מרשים, הרבה יותר גדול מכפי שאפשר היה לתאר. הסדר הפנסיה התקציבית הרי נסגר לפני כמעט עשרים שנה. מאז שנת 2002 (או 2003 במקרים חריגים) אין יותר אפשרות בישראל להצטרף לפנסיה תקציבית ועדיין, גם היום יש בישראל ציבור עובדים ענק שנהנה מההסדר הנדיב הזה.

זה רלבנטי מכל מיני סיבות. הסיבה המיידית והאקטואלית היא היוזמה הנוכחית של האוצר להעלות את ההפרשות החודשיות של העובדים בפנסיה תקציבית ולהשוות אותן לאלו שמפרישים בכל חודש עובדי הפנסיה הצוברת.

ההצעה הזו באה בעיתוי מצוין. המשבר הנוכחי הוא הזדמנות לרפורמה בשוק הפנסיה, שכמעט ולא השתנה מאז הרפורמה הענקית שהוביל שר האוצר בנימין נתניהו במהלך משבר 2002-2003. השוואת ההפרשות של מבוטחי הפנסיה התקציבית לאלו של מבוטחי הפנסיה הצוברת היא לא רק צעד שיש לו משמעות כלכלית גדולה (ונרחיב על-כך בהמשך), אלא גם צעד מתבקש מבחינת צדק חלוקתי ובין-דורי.

ההתנגדות לצעד כזה באה מטיעונים בסגנון של "למה להתעסק עם הפנסיה התקציבית, הסדר מהעבר שכבר ממילא כמעט ואינו קיים". הנתון של 135 אלף עובדים שעדיין מבוטחים בפנסיה תקציבית מוכיח שלא מדובר בתופעה חולפת, ושהעלאת ההפרשות איננה בבחינת סגירת דלתות האורווה אחרי שכל הסוסים כבר ברחו ממנה.


אבל עוד לפני שנרחיב בנושא, בואו נדבר על המספר. למרבה ההפתעה והתמיהה, מספרם הכולל של העובדים המבוטחים בפנסיה תקציבית והגמלאים שנהנים ממנה, איננו מופיע באף פרסום או דוח של מדינת ישראל. לפי הדוחות הכספיים של מדינת ישראל לשנת 2019, שמפרסם החשב הכללי באוצר, היו בשנה זו 74,194 עובדים פעילים שזכאים לפנסיה תקציבית עם פרישתם. אלא שבאוצר מעריכים שהמספר הזה הוא רק כ-50% מהמספר המלא של מבוטחי הפנסיה התקציבית.

הכיצד? בנתוני האוצר נכללים עובדי מערכת החינוך המועסקים על-ידי משרד החינוך (39,385), שוטרים וסוהרים (14,189) עובדי מדינה, כלומר משרדי הממשלה ויחידות ממשלתיות (19,323), ועובדי המוסד לביטוח לאומי (1,294). ראשית, כי האוצר אינו מפרסם את מספר העובדים הזכאים לפנסיה תקציבית בצה"ל, השב"כ המוסד ושאר גופי מערכת הביטחון (למרות שהם כן נכללים באומדן החבות). ולאוצר אין נתונים לגבי מספר העובדים שזכאים לפנסיה תקציבית בשלטון המקומי, במערכת הבריאות הלא-ממשלתית, בחברות הממשלתיות, עובדי מערכת החינוך שמועסקים על-ידי השלטון המקומי, עובדי תאגידים הסטטוטוריים (כמו יד ושם, רשות העתיקות ורשות שדות התעופה), וחברי סגל אקדמי ומנהלי בארבע אוניברסיטאות מחקר העברית, חיפה, ת"א ובטכניון.

הערכות לא-רשמיות באוצר הן שיחד עם כל הגופים האלה, כפי שנחשף ב"גלובס", מגיע מספר העובדים ל-135 אלף - וזו הערכה שמרנית וזהירה. למה אין אומדן כולל של מספר המבוטחים בפנסיה תקציבית? שאלה טובה. התשובה היא שכמו בהרבה תחומים מקרו-כלכליים נוספים כמו נכסים ומקרקעין, אין מעקב מסודר ואחיד על הנעשה מחוץ לשירות המדינה.

המחיר השנתי: ימשיך לעלות עד 2034.

20.1 מיליארד שקל - הוא הסכום שהוציאה המדינה מקופתה השנה בתשלומי פנסיה לגמלאי הפנסיה התקציבית. והסכום הזה צפוי להמשיך ולגדול בכל שנה עד שיגיע לשיא של 34 מיליארד ו-740 מיליון שקל בשנת 2034. משם, כאמור, הסכום יילך ויירד במספרים מוחלטים ככל שיגדל הפער בין מספר הגמלאים שיילכו לעולם למספר העובדים הפעילים שיפרשו לפנסיה.

חשוב לציין כי את העלות של הפנסיה התקציבית אפשר למדוד לא רק במספרים מוחלטים אלא גם באחוזי תוצר. החדשות הטובות הן שהכלכלה הישראלית צומחת בקצב מהיר יותר מהגידול בעלויות הפנסיה התקציבית, ולכן במונחי תוצר צפויה עלות הפנסיה התקציבית להגיע לשיא כבר בשנה הבאה ומשם תתחיל לרדת, והכל בהנחה שהמשק יתאושש ממשבר הקורונה. עד כאן החדשות הטובות.

הפצצה הגדולה: בדרך לטריליארד שקל.

793 מיליארד שקל - זוהי הפצצה הגדולה, והיא הולכת וגדלה בכל שנה. המספר הזה הוא גובה החבות האקטוארית הכוללת של הפנסיה התקציבית נכון לסוף 2019. במלים פשוטות יותר, זה הסכום הכולל והנומינלי שהמדינה מעריכה שתידרש לשלם לכל הגמלאים והעובדים המבוטחים בפנסיה תקציבית בעשורים הקרובים, מהיום (כלומר סוף 2019) ועד שאחרון הזכאים (או שאריהם) יילך לעולמו, מתישהו בסביבות שנת 2090.

נזכיר כי הסכום הזה אינו כולל את החבות עבור כל העובדים שאינם מבוטחים בפנסיה תקציבית של המדינה כמו עובדי השלטון המקומי, עובדי התאגידים והמוסדות להשכלה גבוהה. לא סתם בחרנו להדגיש את המלים "נכון ל-2019" - כי התחזית הזו אינה קבועה.

למרות שמספר המבוטחים אינו אמור לגדול המדינה כל הזמן מגדילה את החבות האקטוארית שלה ובקצב מסחרר: ב-2003, למשל, המדינה העריכה שהפנסיה התקציבית תעלה לה כ-280 מיליארד שקל; ב-2010 המדינה כבר העריכה שזה יעלה יותר מחצי טריליון שקל; היום המדינה מעריכה את העלות של הפנסיה התקציבית בכמעט 800 מיליארד שקל. בקצב הזה אפשר כבר להניח שאוטוטו נגיע לטריליון שקל. ככה זה כשהמדינה הופכת חלק ניכר מעובדי המדינה למיליונרים.

אז איפה מבקר המדינה, למשל, שיתריע על פצצת התשלומים הזו שהולכת ותופחת מתחת לאף? כיצד מסבירים שם את העובדה שהחבות האקטוארית גדלה משנה לשנה ושהאוצר מספק לציבור ולמקבלי ההחלטות תחזיות מטעות וחלקיות.

ממשרד מבקר המדינה נמסר, כי "המבקר העיר בעבר על כך שהחבות האקטוארית בגין הפנסיה התקציבית המוצגת בדוחות הכספיים מוטה כלפי מטה בהיקפים גדולים מאוד ואינה כוללת סכומים משמעותיים הנאמדים בעשרות מיליארדי שקלים, לרבות החבות בגין עובדי הרשויות המקומיות והמועצות הדתיות וכן ישויות שדוחותיהן הכספיים אינם מאוחדים בדוחות של המדינה".

בכל מקרה, ל"גלובס" נודע כי בדוח הקרוב של המבקר יתפרסם פרק העוסק באומדני החסר של עלות הפנסיה התקציבית.

לפרוש בכבוד (רב): כך זינקה עלות הפנסיה פי ארבעה 4 מיליון שקל - זו העלות העדכנית הממוצעת של הפנסיה התקציבית לכל עובד מדינה, והיא ממשיכה לתפוח בכל שנה. בדיקת "גלובס" מעלה שב-2003 היו כ-150 אלף עובדים הזכאים לפנסיה תקציבית מהמדינה (לא כולל עובדי מערכת הביטחון). באותה שנה העריך האוצר את החבות האקטוארית עבורם בכ-132 מיליארד שקל, כלומר פחות ממיליון שקל בממוצע לעובד.

בסוף 2019 נותרו רק כ-74 אלף עובדים פעילים שזכאים לפנסיה תקציבית מהמדינה (לא כולל עובדי מערכת הביטחון), אבל החבות האקטוארית נכון ל-2019 כבר הגיעה לכמעט 300 מיליארד שקל, כלומר כ-4 מיליון שקל בממוצע לעובד.

כיצד התייקרה העלות הפנסיונית של כל עובד פי ארבעה בתוך 15 שנה? גם זה נושא ראוי לבחינת מבקר המדינה, אך בהיעדר בדיקה כזו נאלצנו להסתמך על התשובה הלא-ברורה הבאה שקיבלנו ממשרד האוצר: "החבות האקטוארית נגזרת בין היתר מכמות הגמלאים, צבירת ותק לפנסיה של עובדים פעילים, אומדנים אקטואריים לרבות תוחלת חיים, ריבית היוון וגורמים נוספים. כמות הגמלאים נמצאת בגידול מתמיד וצפויה לגדול גם בשנים הבאות, כמו גם תזרים המזומנים הצפוי בגינם".

לגבי העובדים הפעילים, שמענו מסביבת האוצר את ההסבר הבא: נתוני החבות האקטוארית מציגים את זכויות הפנסיה שיש לעובדים היום ואינם מביאים בחשבון את העובדה שהעובדים צוברים בכל שנה עוד זכויות פנסיוניות ושכרם גדל וכך הם מגדילים את הגמלה העתידית שמגיעה להם.

בדרך לשינוי? הדזמנות ושמה קורונה.

1 מיליארד שקל - זה הסכום השנתי שהמדינה תוכל לחסוך אם תתקבל ההצעה להשוואת תנאים בין שכירים בפנסיה תקציבית ושכירים בפנסיה צוברת. על מה בעצם מדובר? העובדים בפנסיה צוברת מפרישים בכל חודש 7% משכר הברוטו שלהם לקרן הפנסיה. העובדים בפנסיה תקציבית מפרישים רק 2% בכל חודש. גם על ההפרשה הזו הוסכם רק בשנת 2004, כשקודם לכן העובדים בפנסיה תקציבית לא הפרישו כלל משכרם.

מאז נעשו באוצר מספר נסיונות להעלות את גובה ההפרשה, אך כולם נכשלו. הפעם, הודות למשבר הקורונה, לנכונות המילולית לפחות של שר האוצר ישראל כ"ץ - יש הזדמנות אמיתית לשינוי.

מה ההגיון מאחורי הפער הזה? למה השכירים בפנסיה תקציבית מפרישים רק 2% משכרם? "זה מספר שנקבע בכיפופי ידיים", אמר לנו השבוע גורם שהיה בתפקיד בכיר באוצר בעת המו"מ על ההסכם הנוכחי מ-2004. העלאת ההפרשה הפנסיונית ל-7% תחייב ככל הנראה חקיקה.

ושוב, נזכיר את שורת הגופים שבהם מועסקים עוד עשרות אלפי שכירים המבוטחים בפנסיה תקציבית כמו מערכת הבריאות הלא-ממשלתית והשלטון המקומי - גם שם ניתן יהיה לחסוך מאות מיליוני שקלים. אפשר, למשל, לצמצם את הגירעונות האקטואריים הענקיים של האוניברסיטאות, אם תתקבל ההצעה להעלות את ההפרשות של העובדים הפעילים לגובה ההפרשות של עמיתיהם המבוטחים בפנסיה צוברת.

העלאה כזו של ההפרשות תעורר מן הסתם התנגדות מצד ההסתדרות, ובנוסף היא צפויה לדרוש שינויי חקיקה. פגיעה בזכויות פנסיוניות מחייבת חקיקה, אך ניתן תיאורטית לעקוף את הצורך בהליך חקיקה מלא באמצעות הטלת מס על הפנסיה התקציבית. בהקשר זה, נזכרים באוצר, בפרקליט צבאי ראשי שעשה להם צרות צרורות בכל פעם שניסו לשנות את זכויות הפנסיה של אנשי הקבע בצה"ל. שמו של הפצ"ר הוא ד"ר אביחי מנדלבליט.

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001349308              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  השערורייה הכלכלית החמורה ביותר בישראל. Mr W 13.11.20 17:11 1
     זה לא קשור ל''ימין'' Street 13.11.20 17:19 5
         נו, זה מה שהוא התכוון אליו... הליכוד זה מפלגת ג'ובים ולא יותר מזה Prodigy 13.11.20 18:27 22
             לא, כי גנץ על 19 המנדטים שלו וה17 תיקים... תמים 13.11.20 22:56 36
                 לפחות עמד ברוב ההבטחות שלו לבוחרים שלו בניגוד לפח של הליכוד blackjack 14.11.20 09:45 49
                     הייתה לו התחייבות אחת ראש דשא 14.11.20 10:55 70
                     איזה הבטחות? R-1 14.11.20 12:17 103
                 ''אני לא בסדר אבל גם השמאל לא בסדר אז אני בסדר'' Prodigy 14.11.20 12:28 106
     הפנסיה התקציבית מקבעת את המעמד הנבחר ואחריו את שאר המעמדות. די!!! גושן 13.11.20 17:57 15
     אין קשר לימין/שמאל Volter 13.11.20 17:59 16
     זה צריך להיות גורף אין חיה כזאת פנסיה מעל 20 אלף נטו. מציאותי 13.11.20 21:01 32
         נכון. אין. אני לא מכירה פנסיונרים כאלו, גם בכירים. אם זה קיים אז אצל עשרות עטרה 14.11.20 09:45 50
     הפנסיה התקציבית החלה בזמן שהשמאל שלט. עטרה 14.11.20 08:59 42
         הימין בשלטון כבר שנים, העיקר שהשמאל אשם לוורוט 14.11.20 11:19 87
             לא האשמתי את השמאל. כתבתי שזה התחיל כשהשמאל היה בשלטון. עטרה 14.11.20 11:22 89
                 עטרה, תשובה לא חכמה, לימין יש אידיאולוגיה כלכלית שונה ואם הם המשיכו את אותה האידיאולוגיה Oasis 14.11.20 11:49 94
                     בסדר. עם זאת, לא ביקשתי קביעה על החכמה שלי. הצגתי עובדה: זאת מדיניות עטרה 14.11.20 11:53 95
     זה ועוד איך קשור לימין. ימין זה לא רק השקפה מדינית זה גם השקפה כלכלית ShocKi 14.11.20 16:32 112
  mek 2 beni_israel 13.11.20 17:14 2
  צריכים לנרמל אותה Street 13.11.20 17:17 3
     טוב להסכים איתך מידי פעם :) MadMax 13.11.20 17:21 7
         חחח בכיף Street 13.11.20 17:30 10
     למה? יש אנשים שעבדו קשה 30 שנה באותו מקום עבודה, והגיעו לשכר גבוה. עטרה 14.11.20 09:02 43
         גם אני עובד קשה לא פחות ראש דשא 14.11.20 10:57 72
             אלו היו התנאים של פעם, וזהו. ואגב, פנסיה תקציבית זה שכר מאוד נמוך. זאת אשליה עטרה 14.11.20 10:59 76
                 אני מצטער אבל את לא בכיוון ראש דשא 14.11.20 11:01 78
                     טוב, הוא לא מקבל שום 100%. גם אם יש לעובד שכבר של 20,000₪ עטרה 14.11.20 11:15 86
                         יופי. ראש דשא 14.11.20 13:28 108
         את כנראה לא מכירה את המושג נרמול.. Street 14.11.20 11:41 93
  כמה חיסונים אפשר לקנות ב-792 מיליארד? הראל 13.11.20 17:19 4
  מטורף. pedro 13.11.20 17:20 6
     כמו סינגפור אוהב 13.11.20 17:23 8
  רפובליקת בננות שולץ 13.11.20 17:29 9
     מה הקשר ? לאס וגאס 13.11.20 17:48 13
  שורה תחתונה ראנץ 13.11.20 17:33 11
  אפשר תקציר? מגן ציון 13.11.20 17:36 12
     אין מצטרפים חדשים??? תודה על הבדיחה SpinozaB 13.11.20 17:51 14
         איך מצטרפים? אני אשמח... מגן ציון 13.11.20 18:11 17
         מנסה להבין אותך. בשנת 2004 סגרו את הנושא הזה. אין אפשרות להכנס כתקציבית. Space oddity 13.11.20 21:59 35
         זאת לא בדיחה. באמת אין. עטרה 14.11.20 09:03 44
     אם נפטרים מצביעים לביידן... הראל 13.11.20 18:19 19
     כי אלה שנשארו מגדילים כל שנה את שכרם RuvenM551 14.11.20 10:52 67
         גם אם יש 20,000₪ ברוטו, רק חלק מזה מחושב לפנסיה. עטרה 14.11.20 11:06 81
             טעות RuvenM551 14.11.20 11:09 83
                 שוב פעם, האחוזים נלקחים מחלק יחסי של השכר לפנסיה. עטרה 14.11.20 11:19 88
                     זה פשוט לא נכון RuvenM551 14.11.20 11:30 91
                         אבל אתה חוזר על דבריי. רמטכ''ל? זה בדיוק מה שכתבתי: יש עשרות עטרה 14.11.20 11:54 97
                             טוב, אמשוך את ידיי מהוויכוח RuvenM551 14.11.20 11:58 100
                                 האוצר הוא גוף תככני שדואג לפרסומים מתוזמנים. אני מהמרת שהפרסום נועד להטות את דעת הקהל נגד עטרה 14.11.20 12:02 102
     מאוד פשוט ראש דשא 14.11.20 10:58 74
         כאשר התוכנית נסגרה הפורשים העתידיים כבר מגולמים בהתחייבויות Risk 14.11.20 11:40 92
             התחייבות עולה כל שנה עם התקדמות לגיל פרישה ראש דשא 14.11.20 11:54 96
                 ההתחייבות כבר קיימת ומגולמת Risk 14.11.20 11:55 98
  ולחשוב כמה מהם לא היו צריכים להיות מועסקים כלל! galt 13.11.20 18:14 18
     ++ פיצוחון 14.11.20 11:00 77
  בסופו של דבר אין בעיה שאין לה פיתרון Law 13.11.20 18:22 20
  ביבי, כץ וההסתדרות, למען טובתם האישית, מקריבים את המדינה הזאת ואת העתיד שלה לקול תשואות הביביסטים Prodigy 13.11.20 18:26 21
  אמלק למי שאין כוח לקרוא ישראלי 13.11.20 18:32 23
     לא נורא, יקחו מהפנסיה של העצמאיים והשכירים במגזר הפרטי. קונדסון 13.11.20 18:47 25
  פנסיה תקציבית היא חוזה בין המדינה לבין אלה ששרתו אותה בנאמנות עשרות שנים נוסטרודמוס 13.11.20 18:46 24
     על מה אתה מדבר RuvenM551 13.11.20 19:39 27
         ה-5% תוספת תשלום כמעט חסרת משמעות ביחס לעיקרון שנשאר כך פיטר 13.11.20 21:47 34
             מתחילים קודם כל ממשהו RuvenM551 14.11.20 10:52 68
     מכתב nostradamus 13.11.20 20:42 30
     נכון. אני לא מבינה את הכעס פה. מדובר באנשים שעבדו קשה כל חייהם. עטרה 14.11.20 09:07 45
         עבדו קשה? ועובד בסופר לא עבד קשה? RuvenM551 14.11.20 10:54 69
             וואו זה סרט בדיוני אם אתה חושב שיש שכר פנסיוני בסכומים שכתבת. עטרה 14.11.20 10:58 73
                 אז לא יודע איזה תפקיד בכיר היה לאמא שלך RuvenM551 14.11.20 10:59 75
                     אז אתה לא מעודכן בפנסיות התקציביות. אולי תבדוק ותראה. עטרה 14.11.20 11:02 79
                         לא יודע על מה את מדברת RuvenM551 14.11.20 11:04 80
                             ממש לא! מי אמר לך את השטות הזאת? זה אולי במגזר מסויים. גם לא מכירה מגזר כזה עטרה 14.11.20 11:08 82
     גודל המס לביטוח לאומי,והדרך המסואבת שלו, זה עוד רעה חולה פיצוחון 14.11.20 11:09 84
  כל מי שמרוויח יותר מ10 פנסיה תקציבית שיחתכו לו ל10 אם קשה אפשר לגור במקום זול יותר או למכור את הדירה השניה NickK 13.11.20 19:08 26
  היום המדינה מפרישה לפנסיה לעובדיה Roy13 13.11.20 19:44 28
     הפתרון פשוט גנוטי 13.11.20 20:52 31
  הכתבה לא בתשלום? Spike 13.11.20 19:47 29
  במונחי תקציב המדינה לשנה כ 480 מיליארד בוחן לבבות 13.11.20 21:20 33
     עבדות מודרנית פיצוחון 14.11.20 08:20 38
  שיפנו לבגץ כדי לבטל את הפנסיה התקציבית🙄 ANTI-PC 14.11.20 00:59 37
  מדהים כמה אין תגובות על זה, אין רעש, נאדה. The cake 14.11.20 08:23 39
     כי מעסיקים אותנו בחדשות צהובות פיצוחון 14.11.20 08:28 40
         +++ מדויק The cake 14.11.20 08:38 41
         אף אחד לא שודד את הקופה Snake 14.11.20 09:13 47
             הם כן מרמים וכן מנצלים פיצוחון 14.11.20 10:02 54
                 אני לא יודע להתמודד עם תיאוריות קונספירציה.... Snake 14.11.20 10:23 59
                     שמתי לב בזמן האחרון פיצוחון 14.11.20 10:27 61
                         ''ועצם זה שהתשקורת הממוסדת שנמצאת תחת שליטתם'' Snake 14.11.20 10:30 63
                             אם אתה חושב שהתשקורת הממוסדת פיצוחון 14.11.20 10:35 64
                                 עלית עלי....אני מייצג את השלטון ואת התקשורת..סליחה, Snake 14.11.20 10:41 65
                                     בסופו של יום אנחנו נמדדים על פי המעשים שלנו פיצוחון 14.11.20 10:51 66
                                         אתה לא תוקף את העובדות או התנאים Snake 14.11.20 12:21 105
             אבל יש אנשים שעוד לא יצאו לפנסיה! RuvenM551 14.11.20 10:55 71
                 יש מעטים והם לקראת היציאה לפנסיה Snake 14.11.20 12:19 104
                     מה מעטים? RuvenM551 14.11.20 13:23 107
                         מה לא חוקי בלשנות את העסקה באמצע?? Snake 14.11.20 13:32 109
  הפנסיה התקציבית זה פיצוי על חוסר היכולת לעבוד בשחור במשך עשרות שנים! מבין-עניין 14.11.20 09:13 46
     להבדיל אלף הבדלות הון שחור = כסף שאנחנו לא מרוויחים ממנו, פנסיה תקציבית = כסף שכולנו מוציאים אותו. שולץ 14.11.20 09:51 53
         אולי תסביר את ההבדל? מבין-עניין 14.11.20 10:04 55
             הסברתי לך כנראה שאתה לא רוצה להבין - אתה מדבר על מיסוי שאנחנו - לא - מרוויחים בעוד שפנסיה שולץ 14.11.20 10:08 57
                 ויש עוד הבדל מהותי פיצוחון 14.11.20 10:19 58
                     זה נכון אבל מובן באיזשהו מקום, בכל זאת מדובר על חוזה של המדינה מול עובדיה קשה לבוא אחרי זה שולץ 14.11.20 10:25 60
                 אתה באמת חושב שזה הבדל? מבין-עניין 14.11.20 12:00 101
                     בוודאי שיש הבדל הפנסיה התקציבית מורידה מהמצב הקיים ההון השחור מוסיף למצב הקיים. שולץ 14.11.20 15:42 110
  הפנסיות התקציביות יפילו את כלכלת ישראל, לא הקורונה. שלום 14.11.20 09:43 48
     תתפלא אבל לא. מה שמפיל את הממשלה זה פיזור כספים בחוסר אחריות. עטרה 14.11.20 09:48 52
     מה שיפיל את מדינת ישראל זה מאות המילירדים שמגלגל המגזר הערבי נוסטרודמוס 14.11.20 10:30 62
     וההון השחור אדוני? מבין-עניין 14.11.20 11:57 99
         אז למה ההון השחור לא מטופל? שלום 14.11.20 16:33 113
  והעיקר מתלוננים על החרדים שלא עובדים וכל הכסף בפנסיות התקציביות blackjack 14.11.20 09:46 51
  אף אחד לא יעשה שום שינוי הכל חרטה Omer-L 14.11.20 10:08 56
  פורשים וחוגגים: פצצה מתקתקת ושמה פנסיה תקציבית רשימו 14.11.20 11:14 85
  לא ברור למה לא מיישרים קו כמו בפנסיה ותיקה Risk 14.11.20 11:30 90
  לא יעשו כלום. בדיוק כמו שלא עושים נגד הישתלטות הקיבוצים על שטחים חקלאיים ובניית נדלן blackjack 14.11.20 15:46 111
  קחו ממני את כבשת הרש, גימלה של כ 7000 שקל ברוטו לחודש, עבורה שרתתי שנים רבות ביחידה קרבית ביריון 14.11.20 17:49 114
  אחת הכתבות החשובות שהתפרסמה לאחרונה Zair 14.11.20 19:45 115
  יותר מידי מתפקדי ליכוד בעלי פנסיה תקציבית beckham17 14.11.20 20:04 116
  אשכול שלם בלי mek2? אפשר לסגור את פורום רוטר, ולפתוח מחדש. D9 יוסף כץ 14.11.20 20:28 117

   
   
Mr W לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.1.17
32360 הודעות, 304 מדרגים, 608 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:11   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. השערורייה הכלכלית החמורה ביותר בישראל.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ממשלת ימין עלאק.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Street לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.1.17
12884 הודעות, 44 מדרגים, 73 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:19   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. זה לא קשור ל''ימין''  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
זה קשור לערכים ולאידיאולוגיה ואת זה אין כרגע אצל רוב האנשים בכנסת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
39655 הודעות, 180 מדרגים, 286 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    18:27   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. נו, זה מה שהוא התכוון אליו... הליכוד זה מפלגת ג'ובים ולא יותר מזה  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תמים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.12.17
1410 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    22:56   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. לא, כי גנץ על 19 המנדטים שלו וה17 תיקים...  
בתגובה להודעה מספר 22
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
blackjack לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.4.19
3487 הודעות, 7 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    09:45   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. לפחות עמד ברוב ההבטחות שלו לבוחרים שלו בניגוד לפח של הליכוד  
בתגובה להודעה מספר 36
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.15
12452 הודעות, 81 מדרגים, 97 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:55   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. הייתה לו התחייבות אחת  
בתגובה להודעה מספר 49
 
  
והוא נכשל בה.
יושב עם ביבי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
R-1
חבר מתאריך 2.4.12
926 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    12:17   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  103. איזה הבטחות?  
בתגובה להודעה מספר 49
 
  
כל המצע שלו היה 'רק לא ביבי' ועכשיו הוא בממשלה איתו..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
39655 הודעות, 180 מדרגים, 286 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    12:28   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  106. ''אני לא בסדר אבל גם השמאל לא בסדר אז אני בסדר''  
בתגובה להודעה מספר 36
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גושן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.3.19
12063 הודעות, 96 מדרגים, 139 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:57   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. הפנסיה התקציבית מקבעת את המעמד הנבחר ואחריו את שאר המעמדות. די!!!  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Volter לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.10.08
9923 הודעות, 56 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:59   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. אין קשר לימין/שמאל  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
החתולים שומרים על השמנת, בלי קשר למה שקורה בשלשלת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מציאותי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.5.15
6718 הודעות, 31 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    21:01   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. זה צריך להיות גורף אין חיה כזאת פנסיה מעל 20 אלף נטו.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
פשוט אין.
גם לא לפנסיונר מנכל של אללה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    09:45   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. נכון. אין. אני לא מכירה פנסיונרים כאלו, גם בכירים. אם זה קיים אז אצל עשרות  
בתגובה להודעה מספר 32
 
  
בלבד, מנהלי מחוזות, קצינים בכירים מאוד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    08:59   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. הפנסיה התקציבית החלה בזמן שהשמאל שלט.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לוורוט
חבר מתאריך 2.5.18
1244 הודעות, 9 מדרגים, מינוס 2 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:19   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. הימין בשלטון כבר שנים, העיקר שהשמאל אשם  
בתגובה להודעה מספר 42
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:22   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. לא האשמתי את השמאל. כתבתי שזה התחיל כשהשמאל היה בשלטון.  
בתגובה להודעה מספר 87
 
  
במקרה הזה, אין קשר לימין.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Oasis לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
4209 הודעות, 21 מדרגים, 19 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:49   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. עטרה, תשובה לא חכמה, לימין יש אידיאולוגיה כלכלית שונה ואם הם המשיכו את אותה האידיאולוגיה  
בתגובה להודעה מספר 89
 
  
של השמאל זה אומר שני דברים על הימין,

הראשון שזה התאים גם לימין לכן לא שינו את זה,

השני שלימין אין באמת אידיאולוגיה כלכלית כמו שהוא מנסה להציג,            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:53   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  95. בסדר. עם זאת, לא ביקשתי קביעה על החכמה שלי. הצגתי עובדה: זאת מדיניות  
בתגובה להודעה מספר 94
 
  
סוציאלית כלכלית של השמאל. זהו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ShocKi
חבר מתאריך 2.9.03
8428 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    16:32   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  112. זה ועוד איך קשור לימין. ימין זה לא רק השקפה מדינית זה גם השקפה כלכלית  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
אין דבר כזה פנסיה תקציבית בקפיטליזם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
beni_israel לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.10.15
10675 הודעות, 144 מדרגים, 282 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:14   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. mek 2  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
למזכירות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Street לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.1.17
12884 הודעות, 44 מדרגים, 73 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:17   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. צריכים לנרמל אותה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 13.11.20 בשעה 17:25 בברכה, Street
 
קחו את השכר הממוצע בחמשת השנים האחרונות כנקודת ייחוס ותבצעו נרמול כלשהו.

בנוסף, למי שהכנסותיו עולות על סכום כלשהו, צריך לקצץ אותה.

עריכה מאוחרת:
לדוגמא:
הסכום הממוצע שמשולם צריך להיות ביחס של 70% מהמשכר הממוצע/חציוני במשק, בחמשת השנים האחרונות.
שאר הסכומים צריכים לעבור נרמול ע"י אותו החישוב.

מקבלי תשלומים אשר הכנסתם עולה על הסכום הממוצע במשק - ייחתכו התשלומים לפי סט מדרגות גנרי כלשהו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
MadMax
חבר מתאריך 16.8.05
16039 הודעות
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:21   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. טוב להסכים איתך מידי פעם :)  
בתגובה להודעה מספר 3
 


אי שפיות: לעשות אותו דבר שוב ושוב ולצפות לתוצאות שונות/ אלברט אינשטיין


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Street לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.1.17
12884 הודעות, 44 מדרגים, 73 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:30   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. חחח בכיף  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    09:02   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. למה? יש אנשים שעבדו קשה 30 שנה באותו מקום עבודה, והגיעו לשכר גבוה.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
למה לחתוך להם מהכסף?
מקומה של הפנסיה התקציבית לדעוך, וכך זה נעשה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.15
12452 הודעות, 81 מדרגים, 97 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:57   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. גם אני עובד קשה לא פחות  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
ואין לי פנסיה תקציבית.
אין קשר בין קושי בעבודה לבין הפנסיה שאתה מקבל.
זו השוואה מגוכחת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:59   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. אלו היו התנאים של פעם, וזהו. ואגב, פנסיה תקציבית זה שכר מאוד נמוך. זאת אשליה  
בתגובה להודעה מספר 72
 
  
שנמכרת לכם אם אתם חושבים שזה שכר גבוה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.15
12452 הודעות, 81 מדרגים, 97 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:01   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. אני מצטער אבל את לא בכיוון  
בתגובה להודעה מספר 76
 
  
אני במקרה מכיר את המספרים.
שכר הוא נגזרת של תפקיד.
ה״שוס״ בפנסיה התקציבית הוא שהעובד למעשה לא מפריש כמעט דבר ומקבל פנסיה שהיא 100% מהשכר. והכל על חשבון המדינה (חשבוננו)
אין חיה כזאת היום.
מי שמקבל פנסיה נמוכה זה כי השכר שלו היה נמוך, אין שום קשר לכך ש״פנסיה תקציבית זה שכר נמוך״ זה פשוט לא קשור.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:15   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. טוב, הוא לא מקבל שום 100%. גם אם יש לעובד שכבר של 20,000₪  
בתגובה להודעה מספר 78
 
  
רק חלק מזה מוגדר לפנסיה תקציבית. זאת צבירה של 2% מהחלק הזה, לכל שנת וותק. צריך 35 שנה להגיע ל-70%.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.15
12452 הודעות, 81 מדרגים, 97 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    13:28   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  108. יופי.  
בתגובה להודעה מספר 86
 
  
את רוצה לדעת כמה עובד מקבל היום? וכמה הוא צריך להפריש לעצמו?
למה המדינה צריכה לממן כמעט את כל הפנסיה? למה מה קרה?
את מכחישה שפנסיה תקציבית היא הרבה הרבה יותר משתלמת לעובד מאשר הפנסיה הצוברת?
את מכירה מישהו שאם הייתה לו זכות בחירה היה בוחר בפנסיה הנוכחית על פני התקציבית?
הרי התשובה ברורה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Street לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.1.17
12884 הודעות, 44 מדרגים, 73 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:41   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. את כנראה לא מכירה את המושג נרמול..  
בתגובה להודעה מספר 43
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.3.19
5148 הודעות, 28 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:19   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. כמה חיסונים אפשר לקנות ב-792 מיליארד?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pedro
חבר מתאריך 26.3.08
13819 הודעות
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:20   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. מטורף.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מעניין איפה היינו היום בלי הטמטום הזה


ignorance is bliss


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.05
18693 הודעות, 110 מדרגים, 214 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:23   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כמו סינגפור  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  
אבל צריך לעשות רהארגון בכל משרדי הממשלה.
הביורוקרטיה, הפקידונים והטמטום הגואה, הורס אותנו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שולץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
22530 הודעות, 69 מדרגים, 63 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:29   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. רפובליקת בננות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לאס וגאס
חבר מתאריך 4.10.20
32 הודעות
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:48   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מה הקשר ?  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראנץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.17
8225 הודעות, 60 מדרגים, 115 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:33   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. שורה תחתונה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הממשלה צריכה לשבת ולעשות תוכנית ריאלית ולקצץ לפחות 50% אחוז מהסכומים.
אין שום היתכנות כלכלית לשלם את הסכומים לאורך זמן בלי להביא לקריסת הכלכלה בפועל.
לא פייר-אבל אין ברירה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגן ציון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.10.15
2793 הודעות, 22 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:36   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אפשר תקציר?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
20 שנה אין מצטרפים חדשים לפנסיה תקציבית אז איך יש עלייה כזאת?

זה כל אלו שהצטרפו לפני יותר מ-20 שנה ופשוט "העלימו" אותם מהדוחות כדי לייפות את המצב ופתאום מבינים שזה סכום מפלצתי שאין מאיפה לכסות?

לא מבין מה ההפתעה אם כבר 20 שנה אין מצטרפים חדשים, לא היה ידוע המצב?

או שהנתונים הוסתרו בקומבינת ההכל בסדר הישראלית?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
SpinozaB לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.7.14
45517 הודעות, 159 מדרגים, 297 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    17:51   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אין מצטרפים חדשים??? תודה על הבדיחה  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגן ציון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.10.15
2793 הודעות, 22 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    18:11   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. איך מצטרפים? אני אשמח...  
בתגובה להודעה מספר 14
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Space oddity לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.3.13
4426 הודעות, 44 מדרגים, 67 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    21:59   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. מנסה להבין אותך. בשנת 2004 סגרו את הנושא הזה. אין אפשרות להכנס כתקציבית.  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  


גם אם לפעמים לא מסתדר, אמתי זה הכי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    09:03   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. זאת לא בדיחה. באמת אין.  
בתגובה להודעה מספר 14
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הראל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.3.19
5148 הודעות, 28 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    18:19   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אם נפטרים מצביעים לביידן...  
בתגובה להודעה מספר 12
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RuvenM551
חבר מתאריך 12.11.19
380 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:52   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. כי אלה שנשארו מגדילים כל שנה את שכרם  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
לדוגמה איש צבא שהתגייס בשנת 2000 ועדיין בשירות ( גיל 42-45) מרוויח לכל הפחות לכל שכר של 20 אלף ברוטו, ויכול להיות גם 30-45 אם הוא קצין בכיר יחסית ( סא"ל -אלמ)
לכן בכל עולה כל שנה
מי שהתגייס לעירייה בשנים האלה ובאמת נשאר במערכת מן הסתם גם התקדם וכך גם שכרו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:06   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. גם אם יש 20,000₪ ברוטו, רק חלק מזה מחושב לפנסיה.  
בתגובה להודעה מספר 67
 
  
כל שנת וותק צוברים 2% לפנסיה, עד ל-35 שנה ועד 70%.
למגזר הביטחוני יש תוספת 6% מענק, אם מחליטים לתת.
אז אתה צריך 35 שנות וותק, וגם האחוזים נלקחים מחלק מהשכר, לא מכל הברוטו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RuvenM551
חבר מתאריך 12.11.19
380 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:09   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. טעות  
בתגובה להודעה מספר 81
 
  
הפנסיה נלקחת מהמשכורת הקובעת לפנסיה
בצבא המשכורת הקובעת לפנסיה היא סה"כ כל השכר, קרי ברוטו.
ברור לי שלא כולם מגיעים ל35 שנות שירות, וחלקם שירתו שנים בתנאי לוחמה והסיכון חיים.
אבל לא כך המצב של עובדי אגד, מוזיאונים וכל גוף ציבורי אחר שנחתם איתם הסכם שאין ביכולת המדינה לממש אלא אם ליטרלי ימשכנו את הכליות שלי ושל ילדי
ושוב, כל זאת כדי שאהרון ברק, בני גנץ ויעלון יקבלו פנסיה של 50 אלף במקביל לשכר נוסף של 50 אלף
זה נשמע סביר למישהו?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:19   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. שוב פעם, האחוזים נלקחים מחלק יחסי של השכר לפנסיה.  
בתגובה להודעה מספר 83
 
  
אדם יכול לקבל 20,000₪ ברוטו, אבל בערך חצי מזה שייך לפנסיה. כלומר כל שנה הוא צובר 2% מ-10,000₪ ברוטו.
טוב, מוותרת על ההסברים האינסופיים.
אלו היו התנאים, כך ניתן לאנשים והם עבדו יפה מאוד. לפחות עבדו בניגוד לנצלנים אחרים שהמיסים שלי הולכים אליהם, והם יושבים בבית בחסות החוק.
לעניין גנץ, הוא לא מעניין אותי. הוא וחבריו אחדים, לעומת 98% אחרים שעובדים קשה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RuvenM551
חבר מתאריך 12.11.19
380 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:30   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. זה פשוט לא נכון  
בתגובה להודעה מספר 88
 
  
מוזמנת לפתוח תלוש שכר או לבדוק את פנסיית אנשי הצבא
יש אנשי צבא שמקבלים פנסיה של 50-60 אלף ש"ח - תכתבי פנסיה של רמטכל בגוגל, מוזמנת.
לא יכול להיות שהפנסיה שלהם היא חצי מכך שכן רמטכ"ל מקבל בערך 80 אלף ש"ח בחודש.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:54   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  97. אבל אתה חוזר על דבריי. רמטכ''ל? זה בדיוק מה שכתבתי: יש עשרות  
בתגובה להודעה מספר 91
 
  
מעטות של פנסיונרים שמקבלים פנסיה תקציבית גבוהה. הרוב לא עובר את ה-12,000₪.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RuvenM551
חבר מתאריך 12.11.19
380 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:58   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  100. טוב, אמשוך את ידיי מהוויכוח  
בתגובה להודעה מספר 97
 
  
האוצר לא היה מתריע סתם כך על מספרים אסטרונומים אם "רק כמה רמטכ"לים" היו מקבלים שכר גבוה והשאר 10 אלף ש"ח. ממש לא
יש שלל כתבות ובדיקות שנעשו בנושא שמראים אחרת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    12:02   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  102. האוצר הוא גוף תככני שדואג לפרסומים מתוזמנים. אני מהמרת שהפרסום נועד להטות את דעת הקהל נגד  
בתגובה להודעה מספר 100
 
  
עובדי המדינה, כדי שיפתחו מחדש את האופציה להורדת כספים מהשכר שלהם, בגלל הקורונה.
האוצר מתפוצץ שההסתדרות לא נותנת לזה יד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא
חבר מתאריך 12.2.15
12452 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:58   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. מאוד פשוט  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
כי כל שנה פורשים לפנסיה עוד ועוד.
אז המדינה משלמת יותר ויותר כספים.
הפסיקו את התכנית ב-2002.
זאת אומרת תיאורטית יש אנשים שהיו בני 23 ב-2002 והיום הפ בני 41.
כלומר רק בעוד 26 שנה כשהם יצאו לפנסיה, המדינה תשלם עליהם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Risk
חבר מתאריך 25.7.19
129 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:40   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. כאשר התוכנית נסגרה הפורשים העתידיים כבר מגולמים בהתחייבויות  
בתגובה להודעה מספר 74
 
  
ולכן זה לא מגיע מהסיבה הזו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ראש דשא
חבר מתאריך 12.2.15
12452 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:54   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  96. התחייבות עולה כל שנה עם התקדמות לגיל פרישה  
בתגובה להודעה מספר 92
 
  
ומעודכנת בהתאם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Risk
חבר מתאריך 25.7.19
129 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:55   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  98. ההתחייבות כבר קיימת ומגולמת  
בתגובה להודעה מספר 96
 
  
מה שיכולים לעדכן זה את לוחות התמותה שהם מגדילים את ההתחייבויות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
galt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
73023 הודעות, 273 מדרגים, 390 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    18:14   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ולחשוב כמה מהם לא היו צריכים להיות מועסקים כלל!  
בתגובה להודעה מספר 0
 

מי מדבר בכלל על סוג הפנסיה. "עבדו" עשרות שנים וקיבלו כספים תמורת *פגיעה* בייצור.
לא רק שחלק מהם לא ייצרו דבר. תפקידם היה להצר את צעדיהם של אלה שכן.

את העלות הזו קשה מאד לכמת...

איכה, איכה..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיצוחון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.13
10579 הודעות, 72 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:00   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. ++  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  


הדמוקרטיה המזוייפת היחידה במזרח התיכון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Law לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.10.18
6334 הודעות, 55 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    18:22   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. בסופו של דבר אין בעיה שאין לה פיתרון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מה שכן צריך להחליף את נבחרי הציבור שלנו כולם, הקיימים ״ימין״ ושמאל גם יחד מכהנים כעבדים נרצעים לפקידים ובעלי הון ושבויים תחת אותה קונספציה בכל תחומי חיינו, פשוט בכולם.


"Good man must not obey the laws too well"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
39655 הודעות, 180 מדרגים, 286 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    18:26   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. ביבי, כץ וההסתדרות, למען טובתם האישית, מקריבים את המדינה הזאת ואת העתיד שלה לקול תשואות הביביסטים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.10.12
22565 הודעות, 95 מדרגים, 151 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    18:32   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אמלק למי שאין כוח לקרוא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

20.1 מיליארד שקל - הוא הסכום שהוציאה המדינה מקופתה השנה בתשלומי פנסיה לגמלאי הפנסיה התקציבית. והסכום הזה צפוי להמשיך ולגדול בכל שנה עד שיגיע לשיא של 34 מיליארד ו-740 מיליון שקל בשנת 2034. משם, כאמור, הסכום יילך ויירד במספרים מוחלטים ככל שיגדל הפער בין מספר הגמלאים שיילכו לעולם למספר העובדים הפעילים שיפרשו לפנסיה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונדסון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
3920 הודעות, 41 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    18:47   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. לא נורא, יקחו מהפנסיה של העצמאיים והשכירים במגזר הפרטי.  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
ועוד מאלצים אותנו להפריש לפנסיה בקיזוז העמלות של חברות הביטוח.

במקום שאין את הכסף שלי בבנק, משחקים עם הפנסיה של בבורסה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נוסטרודמוס
חבר מתאריך 4.9.20
328 הודעות
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    18:46   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. פנסיה תקציבית היא חוזה בין המדינה לבין אלה ששרתו אותה בנאמנות עשרות שנים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לעומת זאת מיליארדי השקלים שמשולמים לרמאי הביטוח הלאומי לא מעוגנים בשום חוזה ובשום דבר אחר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RuvenM551
חבר מתאריך 12.11.19
380 הודעות
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    19:39   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. על מה אתה מדבר  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
מדובר באנשים שעכשיו עובדים בשירות המדינה ומשלמים פחות ממני כספי הפרש לפנסיה למרות שהמדינה מבטיחה להם יותר כסף בפנסיה משאי פעם אקבל
מה הם שונים ממני? הדם שלהם כחול יותר? לכל הפחות שיפרישו את הסכום שאני מפריש
דבר שני, שירתו נאמנות את המדינה, נו באמת
צריך טיעון קצת יותר משכנע למה נרמלי לשלם פנסיה של 50 אלף שח לקציני צבא במקביל למשכורות עתק שהם עושים בשירות המדינה לאחר השירות הצבאי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיטר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.11.13
13403 הודעות, 160 מדרגים, 318 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    21:47   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. ה-5% תוספת תשלום כמעט חסרת משמעות ביחס לעיקרון שנשאר כך  
בתגובה להודעה מספר 27
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RuvenM551
חבר מתאריך 12.11.19
380 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:52   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. מתחילים קודם כל ממשהו  
בתגובה להודעה מספר 34
 
  
אלה שעדיין לא יצאו בכלל לא יכולים להתלונן על ה5% האלה
אחרכך צריך לשים תקרה לאלה שכבר יצאו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
nostradamus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.11.15
2647 הודעות, 14 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    20:42   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    09:07   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. נכון. אני לא מבינה את הכעס פה. מדובר באנשים שעבדו קשה כל חייהם.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
הרי להגיע רק ל-70% תקציבית מהשכר, צריך לעבוד 35 שנה.
מדובר באחיות, שוטרים, אנשי קבע, עובדי מדינה של ביטוח לאומי וכאלה.
אמא שלי עבדה 41 שנה כעובדת מדינה. זה היה חלק מהזכויות שלה. לעומת החוגגים והרמאים של ביטוח לאומי, לעומת היושבים בבית ומעדיפים לקבל הבטחת הכנסה ולא לעבוד... אני מעדיפה שהמיסים שלי ילכו לאנשים כאלו שעבדו עשרות שנים מחייהם, ונתנו ממשכורתם למס הכנסה וביטוח לאומי, מאשר לעצלנים האחרים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RuvenM551
חבר מתאריך 12.11.19
380 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:54   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. עבדו קשה? ועובד בסופר לא עבד קשה?  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
את מבינה המדינה התחייבה לתת לאנשים כמו אמא שלך שכר של 20-40 אלף ש"ח לכל החיים
אפילו אם היא עובדת בעוד עבודה אחרי הפנסיה?
מה ההבדל בין אמא שלך שעבדה כאחות ספרנית בנקאית לבין ההורים שלי שעבדו בחברה פרטית ואגב באמת שילמו מיסים והפרשות?
שעליהם ההסתדרות לא נלחמה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:58   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. וואו זה סרט בדיוני אם אתה חושב שיש שכר פנסיוני בסכומים שכתבת.  
בתגובה להודעה מספר 69
 
  
אמא שלי יצאה בתפקיד בכיר ומקבלת 7,500₪ נטו.
אין פנסיות תקציביות כאלו גדולות של עשרות אלפים. כתבתי כבר למעלה, אולי עשרות אחדות בכל המדינה.
ועם כל הכבוד, מי שרצה פנסיה תקציבית כחלק מהתנאים שלו, היה צריך למצוא עבודה עם התנאים האלה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RuvenM551
חבר מתאריך 12.11.19
380 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:59   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. אז לא יודע איזה תפקיד בכיר היה לאמא שלך  
בתגובה להודעה מספר 73
 
  
אבל השכר שלה היה 10000, מבחינת המדינה זה ממש לא בכיר.
כמו שכתבתי למעלה אלה דרגות השכר אצל המשטרה, מוסד, שב"כ וכו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:02   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. אז אתה לא מעודכן בפנסיות התקציביות. אולי תבדוק ותראה.  
בתגובה להודעה מספר 75
 
  
הן לא כאלו גבוהות. עובדי מדינה באופן כללי, לא מדברים שכר גבוה במיוחד.
אמא שלי היתה מנהלת ברמה מחוזית. הגיעה עד לתקרה של 70% פנסיה, וזהו. ואפילו העדיפה להמשיך לעבוד עד גיל 67, כדי שתהיה לה משכורת מלאה רגילה.
מענקי הפנסיה החד פעמיים לאנשי קבע, היו בעבר גבוהים, אבל הפנסיה התקציבית החודשית, לא!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RuvenM551
חבר מתאריך 12.11.19
380 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:04   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. לא יודע על מה את מדברת  
בתגובה להודעה מספר 79
 
  
70 אחוז מהשכר האחרון, זה התנאים למי שפורש לאחר שירות מלא
כמו שאמרתי רב סרן / נגד שנשאר עד לסוף שירותו במערכת מקבל שכר של לכל הפחות 20000, את זה תכפילי ב0.7 והגעת לשכר הקובע. כמו כמו שאמרתי אלה הדרגות הכי נמוכות, וחלק ממי שנשארו בעלי דרגה ושכר גבוה יותר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:08   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. ממש לא! מי אמר לך את השטות הזאת? זה אולי במגזר מסויים. גם לא מכירה מגזר כזה  
בתגובה להודעה מספר 80
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 14.11.20 בשעה 11:25 בברכה, עטרה
 
בביטחון זאת צבירה של 2% לכל שנת וותק            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיצוחון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.13
10579 הודעות, 72 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:09   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. גודל המס לביטוח לאומי,והדרך המסואבת שלו, זה עוד רעה חולה  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
שהמדינה ייצרה.
אחת מני רבות,כולל הפנסיות התקציביות ועוד מרעין בישין.
זה רק מוכיח את גודל הריקבון שהמדינה נמצאת בו.


הדמוקרטיה המזוייפת היחידה במזרח התיכון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NickK
חבר מתאריך 24.4.20
236 הודעות
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    19:08   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. כל מי שמרוויח יותר מ10 פנסיה תקציבית שיחתכו לו ל10 אם קשה אפשר לגור במקום זול יותר או למכור את הדירה השניה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Roy13
חבר מתאריך 2.4.12
811 הודעות
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    19:44   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. היום המדינה מפרישה לפנסיה לעובדיה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המדינה לא הפרישה כלום לבעלי הפנסיה התקציבית כי לא היה מאיפה. #רקאומר            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גנוטי
חבר מתאריך 24.3.20
217 הודעות
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    20:52   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הפתרון פשוט  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
הוראת שעה לשנה אחת של מס פרוגרסיבי כפול על פנסיה תקציבית. זה כמו מענק/מתנה מהמדינה אז שימסו אותו ב 50%..
רשות המיסים, אחרי שקיבלה נגיסה מכסף של אנשים לא תוותר בקלות והפקידים ימצאו איך לבזבז את הסכום הזה והוראת השעה תחודש זמנית כל שנה עד 2090...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spike לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.12.14
16489 הודעות, 36 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    19:47   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. הכתבה לא בתשלום?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בוחן לבבות
חבר מתאריך 31.8.19
61 הודעות
יום ששי כ''ו בחשון תשפ''א    21:20   13.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. במונחי תקציב המדינה לשנה כ 480 מיליארד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זה אומר ששנתיים מתוך 14 השנים הבאות אנחנו נשלם רק עבור הפנסיה התקציבית. זה מטורף!
שנתיים שלמות מדינה שלמה מתנהלת ועובדת וכל ההכנסות הולכות לסעיף הזה בלבד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיצוחון
חבר מתאריך 27.2.13
10579 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    08:20   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. עבדות מודרנית  
בתגובה להודעה מספר 33
 
  
חופש וחירות האדם עלק.
״הקידמה״ מוכרת לנו סיסמאות יפות,אבל ריקות מתוכן.


הדמוקרטיה המזוייפת היחידה במזרח התיכון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ANTI-PC לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.8.18
5264 הודעות, 100 מדרגים, 191 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    00:59   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. שיפנו לבגץ כדי לבטל את הפנסיה התקציבית🙄  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The cake לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.15
11027 הודעות, 103 מדרגים, 201 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    08:23   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. מדהים כמה אין תגובות על זה, אין רעש, נאדה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיצוחון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.13
10579 הודעות, 72 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    08:28   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. כי מעסיקים אותנו בחדשות צהובות  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
בזמן שהם שודדים את הקופה.
עדר הזומבים מכור לצהוב ולא רואה את המציאות נכוחה.
שים כותרת בסגנון מיקי זהר אמר על ההוא, ותראה פה 300 תגובות...


הדמוקרטיה המזוייפת היחידה במזרח התיכון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
The cake לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.15
11027 הודעות, 103 מדרגים, 201 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    08:38   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. +++ מדויק  
בתגובה להודעה מספר 40
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snake לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.7.18
3001 הודעות, 24 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    09:13   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. אף אחד לא שודד את הקופה  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  
אנשים הלכו לעבודה בתנאים מסויימים, ידעו שפנסיה תקציבית היר חלק מהעניין. הם לא גנבו, לא רימו ולא ניצלו.
פתאום התעוררו ורוצים לקחת להם בדיעבד מה שהם הרוויחו ביושר ? אם מחר יחליטו שעד היום המשכורת שלך הייתה גבוה מדי ויקצצו לך 30% זה נורמאלי?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיצוחון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.13
10579 הודעות, 72 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:02   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. הם כן מרמים וכן מנצלים  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
אפשר להתווכח על לא גנבו אבל גם זה לא מדויק, כי הם החוק!
הם רושמים לעצמם את המשכורת והפנסיות החריגות בלי לשאול אותנו ואנחנו משלמים.
וככה יוצא שהם לא גונבים כביכול.
אבל הם בהחלט מרמים ומנצלים את כוחם על מנת לשמר לעצמם את הפריבילגיות המופרזות.
עצם זה שהם אפילו לא מוכנים להביא את זה לדיון ציבורי, ועצם זה שהתשקורת הממוסדת שנמצאת תחת שליטתם משתפת פעולה ולא שמה את זה בפריים טיים.
זו רמאות וניצול של הציבור שמשלם מיסים.


הדמוקרטיה המזוייפת היחידה במזרח התיכון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snake לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.7.18
3001 הודעות, 24 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:23   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. אני לא יודע להתמודד עם תיאוריות קונספירציה....  
בתגובה להודעה מספר 54
 
  
רק חסר שהיית דוחף שם גם שהם נגד חיסונים ושהפנסיה התקציבית נועדה לשמור על כדור הארץ השטוח...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיצוחון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.13
10579 הודעות, 72 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:27   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. שמתי לב בזמן האחרון  
בתגובה להודעה מספר 59
 
  
שאין לכם תשובה הגיונית לומר, אתם זורקים ״קונספירציה״ ופותרים את הדיון.
אני מדבר על עובדות,ואתה זורק קונספירציה.
שיבושם לך, שבת שלום.


הדמוקרטיה המזוייפת היחידה במזרח התיכון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snake לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.7.18
3001 הודעות, 24 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:30   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. ''ועצם זה שהתשקורת הממוסדת שנמצאת תחת שליטתם''  
בתגובה להודעה מספר 61
 
  
זה עובדות? נו בחייאת.....אתה לא מבין כמה זה מגוחך......יונית לוי פתאום מגינה על השוטרים? על השב"כ? רינה מצליח מגינה על אנשי הצבא השמאלנים? איך זה בדיוק מסתדר לך בראש?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיצוחון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.13
10579 הודעות, 72 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:35   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. אם אתה חושב שהתשקורת הממוסדת  
בתגובה להודעה מספר 63
 
  
לא עובדת בשיתוף פעולה עם הממסד אז אתה נאיבי.
למעשה היא חלק בלתי נפרד מהממסד.
ותמיד יש אינטריגות פנימיות, אבל זה לא אומר שבגדול אין שיתוף פעולה.
ואני לא חושב שאתה נאיבי, אתה פשוט מיתמם וכנראה לא לחינם.


הדמוקרטיה המזוייפת היחידה במזרח התיכון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snake לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.7.18
3001 הודעות, 24 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:41   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. עלית עלי....אני מייצג את השלטון ואת התקשורת..סליחה,  
בתגובה להודעה מספר 64
 
  
תשקורת, כי זה מתחרז עם שקר אז זה בטח נכון לפי היגיון של גן חובה.

עכשיו אני רק קולט כמה אתה מושפע מקונספירציות אם הגעת למצב שאתה חושב שאני מייצג מישהו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיצוחון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.13
10579 הודעות, 72 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:51   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. בסופו של יום אנחנו נמדדים על פי המעשים שלנו  
בתגובה להודעה מספר 65
 
  
ברוטר זה על פי האמירות שלנו.
אתה מגונן על המערכת ותומך בשיטה למרות שלכל הדיעות היא מכבידה מעבר לנדרש על האזרח והכלכלה
אני זועק על ההיקפים המטרידים של העושק (כן זה עושק) שזה מגיע למימדים כאלה.
ואתה תוקף אותי שאני מעז להתלונן על זה.
זו השורה התחתונה, וככה אני רואה את המציאות.


הדמוקרטיה המזוייפת היחידה במזרח התיכון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snake לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.7.18
3001 הודעות, 24 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    12:21   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  105. אתה לא תוקף את העובדות או התנאים  
בתגובה להודעה מספר 66
 
  
אתה מאשים אנשים בקונספירציות וקשרים ומזימות......זה לא מקובל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RuvenM551
חבר מתאריך 12.11.19
380 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:55   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. אבל יש אנשים שעוד לא יצאו לפנסיה!  
בתגובה להודעה מספר 47
 
  
חייב לשנות להם את התנאים!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snake לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.7.18
3001 הודעות, 24 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    12:19   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  104. יש מעטים והם לקראת היציאה לפנסיה  
בתגובה להודעה מספר 71
 
  
אתה רוצה לשנות להם את הכללים באמצע המשחק? זה לא חוקי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
RuvenM551
חבר מתאריך 12.11.19
380 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    13:23   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  107. מה מעטים?  
בתגובה להודעה מספר 104
 
  
אומרים לך שיש 135 עובדים שעדיין לא יצאו והם זכאים לתקציבית
מה לא חוקי בשינוי חוזי העסקה?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Snake לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.7.18
3001 הודעות, 24 מדרגים, 32 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    13:32   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  109. מה לא חוקי בלשנות את העסקה באמצע??  
בתגובה להודעה מספר 107
 
  
בנאדם החליט ללכת ולשרת בתפקיד מסויים בצבא, הוא יודע שהוא טוחן 25 שנים, שבתות, מסכן את עצמו אבל הוא יוצא לפנסיה בגיל 45 , זה חלק מהעסקה.
עכשיו בגיל 43 אתה בא ואומר לו שזה כבר לא מתאים לך? זה נשמע לך היגיוני?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מבין-עניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.1.15
4457 הודעות, 33 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    09:13   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. הפנסיה התקציבית זה פיצוי על חוסר היכולת לעבוד בשחור במשך עשרות שנים!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ועוד אחרי זה לבכות שאין מספיק פיצוי על הקורונה בגלל דוחות שומה אפסיים.
חפשו את החברים שלכם !
הפנסיה התקציבית זה פרומיל מהשוק השחור....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שולץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
22530 הודעות, 69 מדרגים, 63 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    09:51   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. להבדיל אלף הבדלות הון שחור = כסף שאנחנו לא מרוויחים ממנו, פנסיה תקציבית = כסף שכולנו מוציאים אותו.  
בתגובה להודעה מספר 46
 
  
כמובן שזה נבלה וזה טריפה, בהון שחור התחילו להכנס חזק בשנים האחרונות ולבסוף למדינה לא תהיה ברירה והיא תצטרך לחסל אותו לגמרי אם היא תרצה להצטרף למדינות המתקדמות בעולם.

בגדול התגובה שלך בדיוק כמו זה מלמטה, ההם ממיינים את המדינה אז גם אנחנו...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מבין-עניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.1.15
4457 הודעות, 33 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:04   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. אולי תסביר את ההבדל?  
בתגובה להודעה מספר 53
 
  
30 מיליארד דולר בשנה שהמיסוי עליהם שווה לכ 19 מיליארד שקל בשנה שאמורים ללכת לתשתיות לבריאות לבטחון וכו וכו וכו...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שולץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
22530 הודעות, 69 מדרגים, 63 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:08   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. הסברתי לך כנראה שאתה לא רוצה להבין - אתה מדבר על מיסוי שאנחנו - לא - מרוויחים בעוד שפנסיה  
בתגובה להודעה מספר 55
 
  
תקציבית = כסף שאנחנו מוציאים. האחד יכול להוסיף השני מוריד.

שוב, זה נבלה וזה טריפה, עכשיו שאני חושב על זה יכול להיות שהנזק מהון שחור גבוה יותר, כי נכנס פה הרבה מאוד פשיעה וכמו שכתבתי המדינה כבר נכנסת חזק בהון השחור בין אם רוצה ובין אם לא (ברור שיש הרבה שפועלים מתחת לשטח למעט האינטרס לעבודה בשחור מצד החרדים ערבים וכדומה)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיצוחון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.2.13
10579 הודעות, 72 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:19   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. ויש עוד הבדל מהותי  
בתגובה להודעה מספר 57
 
  
בהון השחור מותר ורצוי להילחם,וגם נלחמים.
על הפנסיות התקציביות אין מי שילחם.
בקושי מותר לדבר...


הדמוקרטיה המזוייפת היחידה במזרח התיכון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שולץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
22530 הודעות, 69 מדרגים, 63 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:25   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. זה נכון אבל מובן באיזשהו מקום, בכל זאת מדובר על חוזה של המדינה מול עובדיה קשה לבוא אחרי זה  
בתגובה להודעה מספר 58
 
  
ולשנות את החוזה, כל החברה שלנו בנויה על חוזים, מצד שני יש דרכים אחרות שאפשר לטפל בזה, אני לא מכיר את הנושא מספיק לצערי, אבל מה המיסוי על הפנסיה התקציבית במידה ויש עבודה נוספת?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מבין-עניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.1.15
4457 הודעות, 33 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    12:00   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  101. אתה באמת חושב שזה הבדל?  
בתגובה להודעה מספר 57
 
  
אתה מרוויח 1000 שקל בחודש ומציעים לך 2000! אז אתה אומר לא צריך תודה רבה אני אוציא פחות...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שולץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
22530 הודעות, 69 מדרגים, 63 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    15:42   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  110. בוודאי שיש הבדל הפנסיה התקציבית מורידה מהמצב הקיים ההון השחור מוסיף למצב הקיים.  
בתגובה להודעה מספר 101
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.1.14
1787 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    09:43   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. הפנסיות התקציביות יפילו את כלכלת ישראל, לא הקורונה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עטרה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.17
1629 הודעות, 21 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    09:48   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. תתפלא אבל לא. מה שמפיל את הממשלה זה פיזור כספים בחוסר אחריות.  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  
כמו לשרים עם תיקים הזויים...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נוסטרודמוס
חבר מתאריך 4.9.20
328 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:30   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. מה שיפיל את מדינת ישראל זה מאות המילירדים שמגלגל המגזר הערבי  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  
והכל בשחור ,המדינה לא רואה אגורה שחוקה במיסים ממה שקורה שם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מבין-עניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.1.15
4457 הודעות, 33 מדרגים, 66 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:57   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  99. וההון השחור אדוני?  
בתגובה להודעה מספר 48
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.1.14
1787 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    16:33   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  113. אז למה ההון השחור לא מטופל?  
בתגובה להודעה מספר 99
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
blackjack לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.4.19
3487 הודעות, 7 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    09:46   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. והעיקר מתלוננים על החרדים שלא עובדים וכל הכסף בפנסיות התקציביות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Omer-L לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.16
2770 הודעות, 12 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    10:08   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. אף אחד לא יעשה שום שינוי הכל חרטה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עוד כמה ימים יש בחירות וממילא עוד כמה שנים לא ישארו אנשים עם פנסיה כזו אלה האחרונים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רשימו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.4.20
756 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:14   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. פורשים וחוגגים: פצצה מתקתקת ושמה פנסיה תקציבית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
דו"ח החשב הכללי שפורסם שלשום מציף שוב את האתגר הגדול ביותר שהאוצר חייב לטפל בו – הפנסיה התקציבית. כל יום שעובר מנציח את העיוות המתמשך ומעמיק את הגירעון של כולנו


הסגר שיחל מחר מטיל משקולת נוספת על תקציב המדינה המדולדל. בעקבות הסגר שעלותו נאמדת בכ-6.5 מיליארד שקלים, בחישוב אופטימי, הגירעון הממשלתי ההולך ותופח צפוי לגדול למספר דו ספרתי.

בתוך המציאות העגומה הזו פרסם שלשום החשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, את הדו"ח הכספי של מדינת ישראל לשנת 2019. עיון בדו"ח מציף מחדש, במיוחד לאור התקופה, את הפצצה המתקתקת שנקראת חוב הפנסיה התקציבית.

החוב הזה, הכולל את התחייבות המדינה לתשלום פנסיה מהקופה הציבורית, הסתכם בסוף שנת 2019 ב־866 מיליארד שקל, מתוכם 493 מיליארד שקל בגין גמלאים שכבר פרשו, ו־373 מיליארד שקל בגין עובדים פעילים הצפויים לפרוש בשנים הבאות.

על פי הדו"ח, השנה תשלם המדינה יותר מ- 22 מיליארד שקל למקבלי הפנסיה התקציבית. התשלומים השנתיים יגיעו לשיאם בשנת 2038. בשנה הזו תוציא המדינה בעבורם 35.82 מיליארד שקל.

עד אז, וגם עשרות שנים לאחר מכן, תשלם מדינת ישראל בכל שנה בין 20־30 מיליארד שקל על ההתחייבות הזאת. החוב העצום הזה, הרובץ למעשה על כתפינו ועל כתפי ילדינו ונכדינו, צפוי להיפרע במלואו אי שם בסוף המאה הנוכחית.

הנה כמה נתונים מעניינים העולים מהדו"ח: שופטים ודיינים נהנים מפנסיה ממוצעת של כ־42 אלף שקל בחודש, עלות של קרוב ל־400 מיליון שקל בשנה. אגב, השיאן של 2019 הוא שופט בפנסיה שמקבל 90 אלף שקל בחודש.

כרבע מגמלאי מערכת הביטחון מקבלים יותר מ־17,465 שקלים בחודש לכל ימי חייהם. שליש מהתקציב לגמלאי מערכת הביטחון הולך לפנסיונרים שמקבלים יותר מ־20 אלף שקל בחודש. מדובר בסכום כולל של 270 מיליון שקל שמשולם בכל חודש (נכון לדצמבר 2019), 3.2 מיליארד שקל בשנה. אגב, הסכומים הללו משולמים לפורשי מערכת הביטחון בחלק ניכר מהמקרים כבר בגילאי 42-47 בעת פרישתם משירות.

אגב, הסכומים הללו לא כוללים את 'פנסיית הגישור' הניתנת לקבוצה גדולה בקרב פורשי מערכת הביטחון. מדובר בקצבה המשולמת מגיל הפרישה מהמערכת (גילאי ה-40) ועד גיל הפרישה הרשמי בישראל (67 לגבר) אז הם יהיו זכאים לפנסיה ה"רגילה". העלות של פנסיית הגישור נאמדת בעשרות מיליארדי שקלים והיא אינה נכללת בתחשיבי דו"ח האוצר.

הדו"ח גם אינו כולל את העלות לעובדים וגמלאים המתוקצבים באופן עקיף מקופת המדינה, כגון עובדי חברת החשמל ואחרים. המדינה אומנם לא משלמת להם באופן ישיר קצבת פנסיה, אך היא ערבה בצורה כזו או אחרת לכך שהקופה המשלמת להם לא תתרוקן.

בכמה זכאים מדובר? חלק נכבד מאותם זכאי הפנסיה התקציבית, שנחסמה למצטרפים חדשים החל משנת 2001, הם, כאמור, עובדי מערכת הביטחון. המספר שלהם חסוי ואינו מפורסם בדוחות החשב הכללי, בכל מקרה, בהערכה מושכלת מדובר במאות אלפי עובדים וגמלאים.

הפנסיה הזו מבטאת אי שוויון מקומם בשלל התנאים המופלגים שהיא מעניקה. כך למשל, בעוד כל עובד במדינת ישראל מפריש בין 6 ל־ 7 אחוזים ממשכורתו לימי הפרישה והזקנה, זכאי הפנסיה התקציבית מפרישים 2 אחוזים בלבד, וגם זה רק משנת 2005.

רק לפני שבוע פרסמנו כאן תחשיב המשווה בין עובד המבוטח בפנסיה תקציבית לעומת עובד המבוטח בקרן פנסיה רגילה ומציג את הפער הגדול בתנאים ובקצבה שיקבל כל אחד מהם בעת פרישתו.

יש שורה של עיוותים בפנסיה הזו שדורשים תיקון. הנושא הזה עולה על שולחן משרד האוצר מעת לעת, אך נדחק חזרה לשוליים בלחץ קבוצות כוחניות הנהנות מההטבות המפליגות על חשבון הקופה הציבורית.

המציאות הנוכחית, בה קופת המדינה הולכת ומתרוקנת, מחייבת את האוצר להיות נחוש ולא להרפות. כך למשל, הגיע הזמן שהעובדים הזכאים לפנסיה תקציבית יפרישו 6% משכרם, כהשתתפות במימון הפנסיה שלהם, בדיוק כמו עמיתיהם במגזר הפרטי. זאת בנוסף לקיצוץ שחייב להתבצע בכל הקצבאות העולות על 15,000 שקל המשולמות למי שכבר פרש, בלי לפגוע במקבלי קצבאות הנמוכות יותר. השינוי ההוגן והשקול הזה יכול לחסוך לנו מיליארדים מדי שנה. כל יום שעובר מנציח את העיוות המתמשך ומעמיק את הגירעון של כולנו.

https://www.makorrishon.co.il/news/265897/


-- שכר ח"כ ובכירי המגזר הציבורי צפוי לזנק ב6,000 שח בינואר הודות לעלייה בכמות המובטלים --


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Risk
חבר מתאריך 25.7.19
129 הודעות
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    11:30   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. לא ברור למה לא מיישרים קו כמו בפנסיה ותיקה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גם שם צובר העובד 2% לשנה ועד 70%
השוני שבותיקה יש הפרשות רגילות של העובד
לתגמולים ולפיצויים.
התקציבית העובד מפריש רק 2% ועדיין מגיע ל70% מהשכר הקובע
ונעזוב בצד את אילו שפורשים בגיל 45 וזכאים לפנסיה מלאה עד סוף חייהם
החתול שומר על השמנת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
blackjack לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.4.19
3487 הודעות, 7 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    15:46   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  111. לא יעשו כלום. בדיוק כמו שלא עושים נגד הישתלטות הקיבוצים על שטחים חקלאיים ובניית נדלן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
66221 הודעות, 309 מדרגים, 511 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    17:49   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  114. קחו ממני את כבשת הרש, גימלה של כ 7000 שקל ברוטו לחודש, עבורה שרתתי שנים רבות ביחידה קרבית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וכמוני יש רבים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zair לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
3536 הודעות, 13 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    19:45   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  115. אחת הכתבות החשובות שהתפרסמה לאחרונה  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
beckham17 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.2.02
4023 הודעות, 21 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    20:04   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  116. יותר מידי מתפקדי ליכוד בעלי פנסיה תקציבית  
בתגובה להודעה מספר 0
 

אז לא סביר שהליכוד ייגע בפנסיות האלה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
27357 הודעות, 90 מדרגים, 157 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''ז בחשון תשפ''א    20:28   14.11.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  117. אשכול שלם בלי mek2? אפשר לסגור את פורום רוטר, ולפתוח מחדש. D9  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


כשנתניהו התרברב "כל העולם מתקשר ללמוד ממני", בנט התקשר לכל העולם ללמוד מהם. והתוצאות ידועות.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות