גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #669569 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 669569        
החדשות החמות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
19523 הודעות, 107 מדרגים, 198 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט''ו בכסלו תשפ''א    18:19   01.12.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ה-OECD ממליץ להשאיר את מערכת החינוך פתוחה במקרה של גל שלישי  

 
  
*דוברות הכנסת* (הוועדה המיוחדת לזכויות הילד)
*ה-OECD ממליץ להשאיר את מערכת החינוך פתוחה במקרה של גל שלישי*

הוועדה לזכויות הילד, בראשות ח"כ *יוסף ג'בארין*, קיימה היום דיון מעקב בנושא חלוקת אמצעי קצה וקיום תשתיות תקשורת בכדי לאפשר את הלמידה מרחוק בתקופת הקורונה, בו השתתף גם *אנדריאס שלייכר*, מנהל מינהלת החינוך בארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי ((OECD.

יו"ר הוועדה פתח ואמר: "תשעה חודשים כמעט מאז הסגר הראשון במשבר הקורונה, והוועדה משיכה לעקוב אחרי הקשיים בלמידה מרחוק, הנובעים גם מהיעדר אמצעי קצה – מחשבים, טאבלטים וסמארטפונים – ובעיות בתשתיות האינטרנט. המחסור בהם יוצר פערים אדירים, כאשר לפי הערכת משרד החינוך מדבור בצורך ב-150 אלף אמצעי קצה, בעוד הוועדה שמעה מגופי השטח כי הצורך האמיתי הוא ב-400 אלף. מערכת החינוך טרם חזרה ביישובים כתומים ואדומים, וייתכן אנו לקראת סגר שלישי ועל כן יש חשיבות להבטיח את יכולת הלימוד של הילדים האלה, ולהציל את שנת הלימודים עבורם"

"אני שמח לארח כאן את מר אנדריאס שלייכר, אדם בעל השפעה ישירה וחזקה ביותר על מערכות החינוך בעולם, ובטח מאנשי החינוך הבכירים בעולם כיום ונרצה לשמוע ממנו על תובנותיו לגבי מערכת החינוך בישראל בתקופת הקורונה"

שלייכר: "אלה ודאי זמנים קשים, לא רק בישראל אלא למערכות חינוך בכל העולם. מערכות הלמידה מרחוק הפכו לקו החיים למערכות החינוך אבל לא ענו לכל הצרכים החברתיים. לצד חידושים חברתיים וטכנולוגיים מעניים שיצר המשבר, אנו רואים החמרה באי השוויון. המשבר אולי לא יצר אותו, אבל החמיר אותו מאוד".

"ישראל נמצאת די באמצע במצב מערכת החינוך לפי פיז"ה, ביחס למדינות אחרות, אבל כאשר מסתכלים בתוך המדינה, יש הבדל עצום בין ציוני ילדים ממשפחות מהעשירון העליון לילדים ממשפחות מהעשירון התחתון. הממוצע נראה בריא אבל הפערים וחוסר השוויוניות בלמידה מאוד גדולים וחזקים בפנים. ולכל מי שאומר שמדובר בשאלה של עוני ולא של חינוך, אציין שילדים מעוטי יכולות בפורטוגל מקבלים ציון טוב בהרבה מילידם מעוטי יכולת, במצב כלכלי דומה, בישראל, ואילו הילדים בפרובינציות העניות של סין, הם במיקום גבוה מהממוצע הישראלי. המסקנה היא שגם אם אי אפשר לשנות את העוני, אפשר לשנות את רמת החינוך".

"ישראל היא גם בקצה המדידה של משמעות בחירת בית הספר לרמת החינוך. בישראל זה משנה מאוד, בעוד בפינלנד כמעט לא משנה לאיזה בית ספר תלך, תקבל אותה רמת חינוך גבוהה. ישראל מקבלת גם ציון נמוך, בדומה לארה"ב, ביכולת להתאים בין צרכים ומשאבים, כלומר קהילות מעוטות יכולות מקבלות גם פחות משאבים ומורים פחות טובים".

"בהקשר של המגיפה, בתי ספר רבים בישראל אומרים שאין להם מספיק אמצעים ללמידה מרחוק, ורובם, כמובן, במקומות מעוטי יכולת. בסין 90% מהמורים יודעים לעשות שימוש בטכנולוגיה ללימוד מרחוק. בישראל זה לא כך, אבל אתם לא לבד, אחת המדינות בתחתית הרשימה היא מדינת הייטק ממש, יפן, אבל המורים בה לא יודעים לעשות זאת. פער הגדול הוא לא תמיד תוצאה ממחסור במשאבים, אלא גם מחוסר היכולת של בתי ספר ומורים לעשות בהם שימוש".

יו"ר הוועדה שאל את שלייכר האם מערכות החינוך במדינות אחרות פתוחות או סגורות, ומה דעתו על המצב ושלייכר השיב כי בגל הראשון, בפברואר מארס, רוב המדינות סגרו את מערכת החינוך, אך כעת, בגל השני, כמעט כל המדינות באירופה השאירו את מערכת החינוך פתוחה. "לא ידעו זאת בגל הראשון, אבל כיום יש ראיות שבתי הספר, במיוחד של הילדים הצעירים יותר, אינם מקור של הפצת המחלה. אני גר בצרפת, ושי פה בעיית הדבקות חמורה, אבל בלי הספר בטוחים, בזכות נהלים של ריחוק חברתי. המדינות הבינו כי הסיכון שילדים לא הולכים למסגרת החינוך הוא גדול מבחינת הפערים החברתיים, הרבה יותר מאשר להפסיד חומר לימוד"

יו"ר הוועדה: "אז המלצתך למקבלי ההחלטות בישראל היא להימנע מסגירת מערכת החינוך בישראל במקרה של גל שלישי?"

שלייכר: "בהחלט. היות שהלמידה מרחוק לא מצמצמת את הפערים אלא מרחיבה אותם, זהו הדבר הנכון לעשות".

יו"ר הוועדה ביקש ממשרד החינוך דיווח מעודכן על פעילותו המשרד לאפשר לתלמידים את הלמידה מרחוק. *סם קפלן*, מנהל אגף תשתיות במשרד החינוך: "כרגע נרכשו 132,720 מחשבים. תהליך החלוקה החל לפני חמישה שבועות ועד כה חולקו 85 אלף מתוכם, שזה 70%. אספנו בקשות מכל בתי הספר באוגוסט-ספטמבר, ופנו אלינו 3700 בתי ספר, שזה רובם ככולם של בתי הספר, בניכוי המוסדות החרדים אשר מעדיים לעבוד עם טלפונים ולא מחשבים. קצב החלוקה נע בין 11 אלף ל-20 אלף מחשבים בשבוע, והיא מתבצעת בעודנו מדברים. יש עדיפות ליישובים המוחלשים, לפי המדד החברתי כלכלי של הלמ"ס ולבתי ספר שלפי מדד הטיפוח של בתי הספר, יש בהם יותר תלמידים נזקקים. מתוך 3,700 בתי הספר שפנו, הגענו כבר ל-2116, ובסוף השבוע בטח נהיה קרוב ל 2,200. החלוקה תגלוש לתוך ינואר, בגלל בעיית מלאי במחשבים שמגיעים לארץ, בשל צמצום היקף טיסות המטען".

"יש גם את חברינו במפעל הפיס שכבר הקצו לרשויות מקומיות עוד 14 אלף טאבלטים ,בנוסף למחשבים שאנו מחלקים, והם פועלים בתיאום מלא איתנו. עוד חשוב לציין את עמותת מחשב לכל ילד שבשנה הקרובה תחלק בין 40-50 אלף מחשבים ניידים, ובימים אלה מתחברת אלינו העמותה של שרי אריסון שמתכוונת לחלק כ-20 אלף טאבלטים, למיטב הבנתי. כלומר, כבר עברנו את ה-200 אלף אמצעי קצה שיוחלקו השנה לתלמידים, והחל משבוע הבא נאסוף עוד בקשות למחשבים, ובהתאם לצביר הבקשות שנקבל מבתי ספר, רשויות מקומיות ובעלויות של בתי ספר, נדע בדיוק מה חסר ונתכנן את ההמשך".
יו"ר הוועדה שאל כמה מתוך 132 אלף המחשבים שכבר הגיעו מיועדים לתלמידם הערבים ומכילים את השפה הערבית? וקפלן השיב: "שליש ממה שקיים כיום, וכשנגיע ל-150 אלף זה יגיע לרמה של בין 50 ל-60 אלף מחשבים עם ערבית. כלומר 33-35% מהמחשבים כאשר תלמידי המגזר הם כ-22% מאוכלוסיית התלמידים, אבל אנחנו הולכים לפי הבקשות ולפי הקריטריונים שמוליכים אותנו בהקצאה"

*ד"ר שרף חסאן*, ראש ועדת המעקב לענייני החינוך הערבי: "על פי המיפוי שאנו ערכנו, רק בחברה הערבית יש צורך ב-150 אלף מחשבים. אם משרד החינוך מייעד כשליש מהמחשבים שרכש לחברה הערבית, כפי שנאמר, אז עדיין יש פה 100 אלף ילדים ללא פתרון".

*זאב גולדבלט*, הנהגת ההורים הארצית: "משרד החינוך פשוט ספר בתי אב במקום תלמידים בסקר שערך. ילדים מאותה בית נשאלו אם יש להם מחשב בבית ואינטרנט, והשיבו כל אחד בחיוב, אבל הם לא יכולים ללמוד על המחשב האחד בו זמנית. כך הגנו לפער שבין הערכת משרד החינוך לצורך ב-150 אלף מחשבים, במקום 400 אלף כפי שאנו מצאנו".

יו"ר הוועדה, ח"כ ג'בארין, סיכם את הדיון: "שמענו בדאגה ממר שלייכר, נציג ה-OECD את הנתונים והערכתו, מהם עולה שמדינת ישראל היא מבין המדינות עם הפערים הסוציו אקונומיים הגדולים ביותר מבין מדניות ה-OECD, ואת דאגתו שהקורונה החריפה את הפערים הללו, שגם קודם היו גדולים. בשם הוועדה, אני מודה לו על השתתפותו בשם הוועדה".

"הוועדה קוראת לאימוץ ההמלצה שלו להשקיע את מירב המשאבים בבתי הספר במקומות המוחלשים וגם את המלצתו על הצורך לגבש תכניות ייחודיות לחזוק מערכת החינוך גם לתקופה שאחרי המשבר".

"הוועדה מבקשת ממשרד החינוך את פירוט הפעולות לחלוקת אמצעי הקצה ותקשוב בתי הספר כדי לעמוד על תמונת המצב, ותמשיך לעקוב אחר הנושא בישיבות המשך".

"הוועדה מצביעה שוב על הפער המאוד גדול בין הצרכים בפועל, כפי שעולים מנציגי השטח, לבין המענים הניתנים ע"י משרד החינוך. המענה המתוכנן, כולל המגזר השלישי מגיע לכ200 אלף אמצעי קצה, בעוד הצורך הוא כ-400 אלף".

מצ"ב תמונות מותרות בשימוש מהדיון היום (קרדיט: דוברות הכנסת, דני שם טוב)

לפרטים:
רון רומן, דובר הוועדה
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  ל-BB יש OCD לסגור. יהודי 6וב 01.12.20 18:21 1
  נו , שויין . שויין 01.12.20 18:21 2
  חחח אשכרה מנסים להוכיח שאין סוף לטמטום האנושי. יש הוכחה טובה יותר ממה שקרה פה בספטמבר שמערכת החינוך רנה דקארט 01.12.20 18:30 3
     כנראה לוקחים בחשבון את החיסונים שיופצו מחודש ינואר👨‍⚕️ שויין 01.12.20 18:40 4
         מה שיופץ עד ינואר לא יספיק בכדי למנוע תחלואה גבוהה עד אז. רנה דקארט 01.12.20 22:33 10
  הוא מייצג את הארגון? ET 01.12.20 18:45 5
  יש קריאה בציבור הרחב לאמץ את המודל של הישיבות במקרה של גל שלישי. ANTI-PC 01.12.20 18:47 6
     שיאכלו סופגניות וראשים למורות ומורים 🤦‍♂️👌 שויין 01.12.20 22:24 8
  בסדר רד_ג'ון 01.12.20 18:51 7
  לא אוהב להיתלות בגופים הללו אפילו במקרים שאני תמים דעים עימם. galt 01.12.20 22:26 9

   
   
יהודי 6וב
חבר מתאריך 17.10.07
12621 הודעות
יום שלישי ט''ו בכסלו תשפ''א    18:21   01.12.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. ל-BB יש OCD לסגור.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


חתימה 1. סמולני, הוא הכי לא אחי ! חתימה 2. ערבי? שלא תעיז להתקרב אל אחותי!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שויין
חבר מתאריך 28.11.20
64 הודעות
יום שלישי ט''ו בכסלו תשפ''א    18:21   01.12.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. נו , שויין .  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רנה דקארט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.09
48897 הודעות, 203 מדרגים, 323 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט''ו בכסלו תשפ''א    18:30   01.12.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. חחח אשכרה מנסים להוכיח שאין סוף לטמטום האנושי. יש הוכחה טובה יותר ממה שקרה פה בספטמבר שמערכת החינוך  
בתגובה להודעה מספר 0
 

ממובילה לתחלואה המונית? אנחנו נמצאים בעולם הזוי לחלוטין.

הגישה צריכה להיות הפוכה לחלוטין. צריך לפתוח רק מה שמוריד אבטלה ולא מוביל לתחלואה המונית: כלומר, מסחר, מקומות עבודה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שויין
חבר מתאריך 28.11.20
64 הודעות
יום שלישי ט''ו בכסלו תשפ''א    18:40   01.12.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. כנראה לוקחים בחשבון את החיסונים שיופצו מחודש ינואר👨‍⚕️  
בתגובה להודעה מספר 3
 

ובהתחשב בכך שילדים וצעירים בריאים עד גיל 20 באחוזי תחלואה אפסיים.🙄

בכל מקרה גם אתה צודק כי בפועל הם מפיצי על של התחלואה לשאר האוכלוסיה. 😷            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רנה דקארט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.09
48897 הודעות, 203 מדרגים, 323 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט''ו בכסלו תשפ''א    22:33   01.12.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מה שיופץ עד ינואר לא יספיק בכדי למנוע תחלואה גבוהה עד אז.  
בתגובה להודעה מספר 4
 

העניין הוא שהם מעבירים את זה בסופו של דבר למבוגרים בגלל שלא ניתן לראות שהםחולים ונושאים את הנגיף.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ET לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.6.02
37750 הודעות, 214 מדרגים, 397 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט''ו בכסלו תשפ''א    18:45   01.12.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הוא מייצג את הארגון?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

השתתף גם *אנדריאס שלייכר*, מנהל מינהלת החינוך בארגון לשיתוף פעולה ולפיתוח כלכלי ((OECD.
ציטוט מאת: החדשות החמות

האיש מנהל את מחלקת החינוך בארגון. מה הוא שונה משר חינוך שמעוניין שהחינוך יישאר פתוח? האם נכון להגדירו כמייצג את עמדת 'ה'ארגון? או שמא עמדתו היא עמדת אותה מנהלת חינוך בלבד ולאגפים אחרים כמו בריאות למשל, יש דעות אחרות בנושא?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ANTI-PC לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.8.18
5320 הודעות, 100 מדרגים, 191 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט''ו בכסלו תשפ''א    18:47   01.12.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. יש קריאה בציבור הרחב לאמץ את המודל של הישיבות במקרה של גל שלישי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כך כל התלמידים ישארו במתחם אחד מבוקר ויהיו בטוחים.
וההורים יהיו מרוצים שהילדים לא אוכלים להם את הראש בבית🤓            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שויין
חבר מתאריך 28.11.20
64 הודעות
יום שלישי ט''ו בכסלו תשפ''א    22:24   01.12.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. שיאכלו סופגניות וראשים למורות ומורים 🤦‍♂️👌  
בתגובה להודעה מספר 6
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רד_ג'ון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.11.13
4572 הודעות, 17 מדרגים, 34 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט''ו בכסלו תשפ''א    18:51   01.12.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. בסדר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


Nothing Is True In This World Everything Is Permitted


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
galt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
73732 הודעות, 273 מדרגים, 394 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי ט''ו בכסלו תשפ''א    22:26   01.12.20   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לא אוהב להיתלות בגופים הללו אפילו במקרים שאני תמים דעים עימם.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

עדיף לו לאדם לגבש את עמדותיו על סמך מוסר/עובדות/ניסיון עבר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות