גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #679365 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 679365        
Androidog לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.19
6640 הודעות, 29 מדרגים, 45 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:11   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הרשות השנייה פסלה תשדיר לשיקום יוצאים בשאלה בטענה כי המסרים הנשמעים בהם שנויים במחלוקת ופסולים לשידור  

עבר עריכה לאחרונה בתאריך 21.01.21 בשעה 17:05 על-ידי Mr W (מנהל הפורום)

עמותת הלל ביקשה לפרסם ברדיו האזורי קמפיין התרמה שבו חרדים לשעבר מספרים על הקשיים שחוו במעבר לעולם החילוני ועל הסיוע שקיבלו ממנה - ונדחתה: "הפרה של כללי האתיקה". כעת היא מאיימת לעתור נגד ההחלטה: "בתאגיד השידור הוא אושר. הרשות מפחדת מהצל של עצמה". ברשות השנייה סירבו להתייחס לטענות "כדי לא לזהם את התהליך עד לדיון בערעור".

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו אסרה לפרסום תשדירים הקוראים לתמוך ביוצאים בשאלה שעזבו את החברה החרדית וזקוקים לסיוע במגורים ובהשלמת השכלה. לטענת הרשות, המסרים הנשמעים בהם "שנויים במחלוקת" ופסולים לשידור - אף שאינם כוללים אמירות בזכות היציאה ולא מעודדים שינוי של אורחות החיים.

לפני כחודש פנתה עמותת "הלל - יוצאים בשאלה" לרדיו תל אביב, וביקשה לפרסם שלוש גרסאות של התשדיר, שבכולן נשמעים יוצאים או יוצאות המתארים בקצרה את הקשיים שחוו ואת הסיוע שהעניקה להם העמותה - ומבקשים מהציבור לתרום לה מכספם.

באחד התשדירים מספר אסף על "מאבק משפטי ארוך על הילד שלי" שזכה לליווי הלל, ועל סיועה לו במלגות לימודים. "במהלך השנים הקמתי משפחה חדשה", שיתף. "היום אני מטפל בעזרת בעלי חיים והבכור שלי קצין בעתודה. אני קורא לכם לתרום לעמותת הלל".
בתשדיר אחר מספרת אמה שלא הרגישה שייכת לחברה החרדית, ובהמלצת חברה פנתה לעמותה. "קיבלתי הכול: דירת מעבר, מעגל חברתי תומך, ייעוץ תעסוקתי ומלגות לימודים", אמרה. "סיימתי את הלימודים, והיום אני מתכנתת ומרגישה סיפוק אדיר בעבודה".
יוצאת שלישית, רסל, סיפרה כי ההחלטה לצאת בשאלה הייתה קשה ו"גררה מחירים כבדים", עד שהלל סייעה לה במעבר בין העולמות באמצעות ליווי אישי ומלגות, והיום היא יוצרת, עורכת ספרות ולשון ונהנית מתרומתה לעולם.

"איך זה שנוי במחלוקת?"

אלא שבעוד שבתחנות תאגיד השידור הישראלי הקמפיין כבר עלה, ברדיו האזורי נדחה שידורו שוב ושוב ללא הסבר, ורק לאחר שלושה שבועות - סורב. הנהלת התחנה הודיעה להלל לפני כמה ימים, בשם הרשות השנייה, כי לא ניתן לפרסם את התשדירים, משום שיש בהם הפרה של כללי ה"אתיקה בפרסומות בשידורי רדיו", הקובעים כי "לא ישדר בעל זיכיון תשדיר פרסומת שיש בו העברת מסר בנושא פוליטי, חברתי, ציבורי או כלכלי השנוי במחלוקת בציבור". העמותה התבקשה לשנותם כתנאי לאישור, כך שיהיו "אינפורמטיביים בלבד".

אסף פיליפ ורסל דיקשטיין. למה פסלו אותם?

גורמים ברשות הסבירו כי המסר העולה מבין השורות הוא שהחיים בחברה החרדית קשים באופן לא מוצדק ומוטב לעזוב אותה. לדבריהם, הדבר אמנם נתון לפרשנות המאזין, אך הרשות מעדיפה להחמיר בעניין – וכך היא נוהגת גם כלפי מפרסמים שמרניים, למשל כאשר פסלה תשדירים של ארגון "אפרת" הנאבק נגד הפלות הריון.

בהלל ללא השתכנעו, ופנו לרשות השנייה בבקשה לבחון מחדש את ההחלטה ובהתרעה לפני עתירה לבית המשפט בנושא. עו"ד יוסי עבאדי (משרד עורכי הדין מיתר), המייצג את העמותה בהתנדבות, טען כי הקמפיין איננו כולל ביטויים או מסרים שנויים במחלוקת, ויעיד על כך אישורו על ידי תחנות ציבוריות אחרות.

עו"ד עבאדי תיאר את פעילות מרשתו, והדגיש כי היא מסייעת למי שכבר קיבלו החלטה לשנות את אורח חייהם והם זקוקים לתמיכה וסיוע בשעת משבר ומצוקה עקב המעבר בין העולמות, אך אינה משכנעת אנשים לבצע את השינוי.

"עצם הסיוע לאנשים בשעת משבר אינו יכול להיות שנוי במחלוקת", כתב, וכראיה לכך ציין שפעילות הלל מתוקצבת, בין היתר, על ידי משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים והמוסד לביטוח לאומי. "פעילותן של רשויות אלו למען אוכלוסיות במצוקה, בוודאי שאינה שנויה במחלוקת, ותקצוב עמותת הלל מעיד כי פעילותה תואמת את מדיניות הגופים הממשלתיים הללו", טען.

ככלל, הזכיר עבאדי, "חופש הבחירה הוא חלק מזכויות היסוד של אדם". לדבריו, "אדם אדון לגורלו, וזכותו של אדם לבחור ולשנות את אורח חייו היא חלק מכבוד האדם וחירותו, ואינה יכולה להיות שנויה במחלוקת". עוד העיר כי "הפרסומת יועדה לשידור בחודש דצמבר, שבו תורמים רבים מחליטים על יעדי תרומותיהם לאותה שנה, והפסילה פגעה קשות במרשתנו ובגיוס התרומות שלה".

מהרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו נמסר כי הם מנועים מלהתייחס לנושא מאחר שעמותת הלל הגישה ערעור על ההחלטה, ואין בכוונתם לזהם את ההליך.
מנכ"ל עמותת הלל, יאיר הס, העריך כי מאחורי ההחלטה למנוע את הפרסום לא עומדת מעורבות או לחץ של גורמים חרדים, ואלה רק אנשי הרשות השנייה ש"מפחדים מהצל של עצמם" וקבעו כי סיוע ליוצאים בשאלה הוא נושא שנוי במחלוקת. הס הוסיף: "עצוב לגלות שיש מי שחושבים שאפשר לפגוע בזכויות של קהילה שלמה רק בשל החשש הלא מוצדק, מביקורת של קבוצות קיצוניות שכבר לא צריכות לומר דבר כדי להטיל מורא על רשויות ממשלתיות".

ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו), המסייע לעמותת הלל במאבקה, טען כי פסילת התשדירים מהווה פגיעה אנושה בחופש הביטוי ובחופש הבחירה. "חוששני שההחלטה התקבלה בחוסר שיקול דעת, תוך התעלמות מוחלטת ממטרותיה של עמותת הלל", אמר. "אני סבור ובטוח כי לאחר בחינה מחודשת של הדברים, ובבחינה של החוק והעתירות הקודמות בנושא, הרשות תחזור בה מהחלטתה".

https://www.ynet.co.il/judaism/article/BJLucC8Ju#autoplay

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  יש לסגור את הגוף הקומוניסטי הזה winter1 21.01.21 16:12 1
     עמותת הלל היא לא גוף קומוניסטי!! intelligent 21.01.21 17:26 16
     מייד אחרי שיסגרו את ארגוני ההחזרה בתשובה שמרופדים בכבדות בכספי משלם המיסים. dilbert 21.01.21 17:54 19
         בהחלט! המדינה לא צריכה לממן לאזרחים את החיים, לא בנושאים שאת תומכת בהם ולא בנושאים שאת מתנגדת אליהם winter1 21.01.21 17:59 23
             יש הבדל עצום בן ארגון הלל והמערכת המשומנת של החזרה בתשובה. dilbert 21.01.21 18:09 25
                 ספרי לי בבקשה איזה ארגון ''החזרה בתשובה'' ממומן מכספי משלם המיסים? אני פשוט עוסק בתחום וחסר קונטרס הספקות 21.01.21 18:55 32
                     רק להשלים נתונים ומידע ירושלמי בלב 21.01.21 22:39 37
                         ישיבת אור החיים היא ישיבה לכל דבר, התקציב שמגיע אליה הוא משכורות לאברכים מן הסתם. קונטרס הספקות 21.01.21 22:51 38
                             זה לא התקציב של משרד הדתות, זה כסף אחר, נוסף - ממשרד החינוך ירושלמי בלב 21.01.21 23:04 39
                             לגבי הארגונים שציינת ירושלמי בלב 21.01.21 23:51 40
                                 וואלה שמחת אותי. ברוך ה' שמדינת ישראל לפחות אוספת זכויות, ובין החיסונים למחבלים ומשכורות קונטרס הספקות 21.01.21 23:52 41
                                     אשריי שזכיתי. ויחד עם זאת מקווה ש״לא תעמוד על דם רעך״ ירושלמי בלב 21.01.21 23:54 42
                                         הלוואי שאף אחד מישראל לא יזדקק לשני. וכל זמן שכן, שתמיד ימצא יהודי שיעזור לו בלב חם קונטרס הספקות 21.01.21 23:55 43
                                         יש כאן ניפוח נתונים. רוב הצרכנים של הלל לא נבעטים מהבית פשטות 22.01.21 02:40 44
                 למען האמת לא איכפת לי איזה הבדל את רואה בין הארגונים, אנשים שונים רואים הבדלים שונים. המדינה לא צריכה winter1 21.01.21 19:02 33
                     רק תשדירים של אפרת צריך לפסול... בבב 22.01.21 06:26 45
     לא נתפס שהם פסלו תשדיר כזה. כמה אטימות וחוסר אמפטיה opuser 21.01.21 18:35 29
         הבעיה מתחילה במילה ''כזה''. אסור לקבל פסילת תשדירים על בסיס התירוץ של פגיעה ברגשות הציבור, בין אם תשדיר winter1 21.01.21 19:03 34
  זה לא שנוי בשום מחלוקת ציבורית! consilium_322 21.01.21 16:15 2
     +++ איל השרון 21.01.21 16:18 4
         בגדול מסכים איתכם חלוץ שפוי 21.01.21 16:20 5
             אז שיבקשו, זכותם .. 27סוט 21.01.21 16:22 9
     +1. למכחישי המציאות זה פשוט לא נוח.. 27סוט 21.01.21 16:21 7
     ++ פריווילגית 21.01.21 17:56 20
     היא משמיצה את חיי המשפחות החרדיות. בבב 22.01.21 06:27 46
  עמותת הלל מעולה, עוזרת להמון אנשים מדע האמת 21.01.21 16:15 3
  זו טעות. זה לא יותר שנוי במחלוקת מפרסומת לטיב טעם א_א 21.01.21 16:20 6
  בודקי ה''אמיתות'' בחלם 21.01.21 16:22 8
  מעניין איפה היה קושניר כשפסלו פרסומת של עמותת אפרת אלגוריתם 21.01.21 16:27 10
     אפרת מנסה לשכנע באגרסיביות שכולם יחשבו כמוהם מדע האמת 21.01.21 16:34 11
         הנה דוגמא להשפעה הרסנית של פרסומות ושידורים שמעוותים את המציאות. בבב 22.01.21 06:29 47
         ז.ל.א.ד ידידיה 22.01.21 07:08 54
     הבעיה עם ארגון אפרת זה שהפעילות שלהם גובלת בפלילים, ובעצם כבר עברה את הגבול הזה dilbert 21.01.21 17:57 21
  ללא ספק אחת העמותות המועדפות עלי לתרומה Seattleite 21.01.21 16:34 12
     ברצינות??? ...שמע... מניח שסולם הצרכים שלך שונה משלי (או מזה של מאסלו) ...עמותה חשובה... אבל הכי מועדפת? הקרנף של סרטר 21.01.21 17:38 17
         אני מוכן לסייע לכל מי שצריך עזרה Seattleite 21.01.21 17:50 18
             זה רק בעולם אוטופי... בפועל אין ברירה וצריך לתעדף הקרנף של סרטר 21.01.21 18:17 26
             תשדיר שמנסה להשמיץ את אורח החיים החרדי ואת אהבת ההורים החרדים בבב 22.01.21 06:30 48
                 לא ראיתי את התשדיר אז איני יכול להגיב על כך Seattleite 22.01.21 06:32 49
                     אבל הם לא מדברים על הורים מאמללים בכללי. למה אגב ?? בבב 22.01.21 06:43 50
                         לאלוהים פתרונים Seattleite 22.01.21 06:47 51
                             לא דיברת על צדקה, אלא על העדפה בבב 22.01.21 08:16 55
  שיכוונו גבוה יותר - להעביר קהילה שלמה לאורח חיים חילוני. ככה גם יהיה הרבה פחות צורך בתמיכה. הפוך גוטה 21.01.21 16:46 13
  אני מקווה פוגי 21.01.21 16:46 14
     איפה יש כאלה ברשות השנייה? סנפר 21.01.21 18:38 30
  שמתם לב שכמעט בכל כתבה בוואלה או ווינט יש ציטוט של אחד מישראל ביתנו? אחדות אמת 21.01.21 17:03 15
  אפשר לפסול תשדיר ברדיו, אי אפשר לעצור את המגמה של חזרה בשאלה dilbert 21.01.21 17:58 22
  הנה קבלו אחלה פרסום כשר פארווע 21.01.21 18:00 24
  פגיעה בחופש הביטוי חדשות007 21.01.21 18:24 27
  מעניין מה היה בפרסומת במחשבה שניה 21.01.21 18:33 28
     גם אם הפרסומת ממש רכה ונעימה ידידיה 22.01.21 07:05 53
  כל גוף חסר זכות קיום חייב להזכיר לנו מדי פעם עד כמה הוא מיותר. galt 21.01.21 18:42 31
  עמותה מבורכת Simulation 21.01.21 19:14 35
  חשוב מאוד לאפשר ליוצאים בשאלה רשת ביטחון על מנת שיוכלו לבצע את הצעד הזה ללא חשש מהתמוטטות יוסף גוסטאר 21.01.21 19:23 36
  בלי קשר לחופש הביטוי שנפגע כאן ולא בטוח שמתוך אידיאלים ידידיה 22.01.21 07:04 52

winter1
חבר מתאריך 19.6.17
34593 הודעות
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:12   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. יש לסגור את הגוף הקומוניסטי הזה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
intelligent לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.17
13364 הודעות, 163 מדרגים, 326 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    17:26   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. עמותת הלל היא לא גוף קומוניסטי!!  
בתגובה להודעה מספר 1

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
dilbert לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.3.02
40783 הודעות, 275 מדרגים, 147 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    17:54   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. מייד אחרי שיסגרו את ארגוני ההחזרה בתשובה שמרופדים בכבדות בכספי משלם המיסים.  
בתגובה להודעה מספר 1

winter1
חבר מתאריך 19.6.17
34593 הודעות
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    17:59   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. בהחלט! המדינה לא צריכה לממן לאזרחים את החיים, לא בנושאים שאת תומכת בהם ולא בנושאים שאת מתנגדת אליהם  
בתגובה להודעה מספר 19

ויכול להיות שהייתה אי הבנה, הגוף הקומוניסטי - הרשות השנייה. אפילו לא קראתי את הכתבה, החברה הישראלית לא צריכה גוף שיקבע מה פוגע ברגשותיה.

חבר מתאריך 1.3.02
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    18:09   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. יש הבדל עצום בן ארגון הלל והמערכת המשומנת של החזרה בתשובה.  
בתגובה להודעה מספר 23

ארגון הלל הוא לא ארגון מסיונרי, ולא משכנע חרדים לעבור לעולם החילוני. הם נכנסים לפעולה רק אחרי שהבחור או הבחורה קיבלו את ההחלטה לעזוב את הכת החרדית.

ארגוני התשובה פועלים בשיא המרץ בקרב ציבור חילוני: אם זה בקניונים, בבתי הספר, בטיול שאחרי צבא. הם בכוונה מחפשים צעירים חילוניים שאפשר לצוד את הנשמה שלהם.

קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
7350 הודעות, 81 מדרגים, 161 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    18:55   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. ספרי לי בבקשה איזה ארגון ''החזרה בתשובה'' ממומן מכספי משלם המיסים? אני פשוט עוסק בתחום וחסר  
בתגובה להודעה מספר 25

לי מימון לחלק מהפעילויות, כי כולן ממומנות מכספים פרטיים. ממש שמחת אותי עכשיו באמרך שארגונים כאלה מקבלים מימון מכספי משלם המיסים. אני מניח שאם תתני לי דוגמאות והוכחות לדבריך, אני אוכל להסתדר משם....

מקווה שלא תיעלמי כמו שקרה כשדרשתי הוכחות לטענותייך לגבי משפחת אבוחצירא ועוד כל מיני מקרים בעבר

ירושלמי בלב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1842 הודעות, 24 מדרגים, 44 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    22:39   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. רק להשלים נתונים ומידע  
בתגובה להודעה מספר 32

ערכתי לאחרונה בתאריך 21.01.21 בשעה 22:50 בברכה, ירושלמי בלב

האגף למוסדות תורניים במשרד החינוך מממן פעילות רבה במדינה, מכספי המיסים כמובן, כולל למוסדות שעוסקים בהחזרה בתשובה.

תוכל לעיין כאן (ואם אתה עוסק בתחום - לבחון כיצד העמותה שלך יכולה לקבל תמיכה גם כן).
https://edu.gov.il/sites/toranic-institutes/Pages/info.aspx

אני לא מכיר ויודע מי מתוך הרשימה עוסק בהחזרה בתשובה, ומי ׳סתם׳ מפעיל כולל לאברכים. עם זאת מהסתכלות ברשימת התמיכות של 2019 בלט לי ״המרכז לישיבות וכוללים שע״י ׳אור החיים׳״ - מוסד ידוע שעוסק בהחזרה בתשובה בראשות הרב ראובן אלבז - 6.92 מיליון ש״ח בשנה.

ויקיפדיה אור החיים - https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%A9%D7%99%D7%91%D7%AA_%D7%90%D7%95%D7%A8_%D7%94%D7%97%D7%99%D7%99%D7%9D?wprov=sfti1

כמובן שמישהו שמכיר יותר לעומק ידע לסנן מי מבין הנתמכים הוא של החזרה בתשובה ומי לא, אבל רק התקציב של ׳אור החיים׳ יותר גדול מכל תקציבי המיסים שהמדינה משקיעה בטיפול ביוצאים בשאלה (קצת פחות מ-5 מיליון ש״ח בשנה).

אשמח לעדכון אם מישהו יפלח לעומק את האקסלים של משרד החינוך, ויוציא משם כמה הגיע להחזרה בתשובה, כמה לכוללים, וכמה ל״קידום מורשת יהודי הודו״ (תתפלאו, גם זה במימון ממשלתי).

אם לא עכשיו - אז מתי??

חבר מתאריך 16.4.19
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    22:51   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. ישיבת אור החיים היא ישיבה לכל דבר, התקציב שמגיע אליה הוא משכורות לאברכים מן הסתם.  
בתגובה להודעה מספר 37

ומאחר שיש שם הרבה, הם מקבלים קצבה חודשית ממשרד הדתות. (400 ₪ בחודש)

אגב, חיפשתי בקובץ 2019 ארגונים מוכרים שעוסקים בקירוב, כמו הידברות\ערכים\אור ישראלי, ועוד כמה שאני מכיר. אף אחד מהם לא מופיע שם...

חבר מתאריך 2.4.12
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    23:04   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. זה לא התקציב של משרד הדתות, זה כסף אחר, נוסף - ממשרד החינוך  
בתגובה להודעה מספר 38

כמו כן, לפי ויקיפדיה - יש שם 300 אברכים, כך שחישוב מהיר יראה לך שזה עומד על בערך 1,922 ש״ח לאברך בחודש.
עליהם תוכל כמובן להוסיף את ה-400₪ של משרד הדתות או עלויות נוספות - אליהם אני לא מתייחס..

אבל בוא נעזוב רגע את המספרים בצד, ונתייחס לגופו של עניין:
מניח שלא תתווכח עם העובדה שאור החיים עוסקת באופן אקטיבי בהחזרה בתשובה, בסיורים לצעירים חילונים ובפעילות בתחום.
מניח גם שלא תתווכח עם העובדה שחלק ניכר (אם לא כל) מתלמידי אור החיים הם חוזרים בתשובה.
מכאן שמומנה פעילות של החזרה בתשובה, תוך כדי הבטחת המשכיות של החוזר בתשובה, שימצא מקום שיתמוך בו לאחר ההחזרה בתשובה, תוך כניסה לסדר יום קבוע (תפילות, לימודים), ושילוב בתוך קהילה.

מהצד השני, לא ידוע לי על פעילות אקטיבית שנעשית בתוך המגזר החרדי להחזרה בשאלה, על כנסים של הלל לחרדים מתלבטים, על סיורים לצעירות חרדיות בנווה שאנן לשם חשיבה על מהות החיים - ממש לא, זה רחוק משם מאוד.
מדובר על פעילות שנעשית *לאחר* יציאה בשאלה, כשהאדם מנותק מקהילתו ומשפחתו וצריך מישהו תומך, מקום לישון בו, מישהו שיכווין בעולם החילוני הגדול והלא ברור שבו היוצא מוצא את עצמו לבד, ללא קהילה ולעיתים חסר כל - כשהוא נאלץ להיאבק על קשר יומיומי בסיסי עם ילדיו למול משפחה עוינת.

עכשיו נחזור למספרים.
אם משלמי המיסים יכולים לממן את פעילות מוסדות אור החיים ב-6.92 מיליון ₪ בשנה - וידוע שאם אין קמח אין תורה, כלומר הקמח הוא הבסיס - הרי שמן הראוי שמשלמי המיסים גם יממנו את המיטה, הלחם והמים וגורם הטיפול המקצועי שיסייע לאותו אחד *שבחר לבד* לצאת לדרך אחרת..

אם לא עכשיו - אז מתי??

חבר מתאריך 2.4.12
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    23:51   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. לגבי הארגונים שציינת  
בתגובה להודעה מספר 38

מוזמן לבדוק לעומק בעצמך, ובעידן הנוכחי (שבו הכל נגיש באינטרנט) זה גם לא כל כך קשה.

דוגמא - ״ערכים״ - קיבלו ממשרד החינוך בשנת 2019 606,195₪ וממשרד הדתות 855,124₪, חוץ מהקצבות אחרות של 7.7 מיליון.
איך אני יודע?
כל עמותה חייבת לפרסם את הדוח הכספי שלה, לפי החוק.
ראה עמוד 11.
https://www.guidestar.org.il/servlet/servlet.FileDownload?file=00P0800001evmuCEAQ

נשמח אם תעדכן בתוצאות הבדיקות, מי מקבל כמה וממי..

אם לא עכשיו - אז מתי??

חבר מתאריך 16.4.19
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    23:52   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. וואלה שמחת אותי. ברוך ה' שמדינת ישראל לפחות אוספת זכויות, ובין החיסונים למחבלים ומשכורות  
בתגובה להודעה מספר 40

לח"כים תומכי טרור, גם ממנת דברים טובים

חבר מתאריך 2.4.12
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    23:54   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. אשריי שזכיתי. ויחד עם זאת מקווה ש״לא תעמוד על דם רעך״  
בתגובה להודעה מספר 41

כיוון שאדם שמוצא עצמו חסר כל, מנותק ממשפחה, אחים, ילדים וקהילה, זכאי לפחות לקבל מיטה חמה, גם אם זה על חשבון משלם המיסים..

אם לא עכשיו - אז מתי??

חבר מתאריך 16.4.19
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    23:55   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. הלוואי שאף אחד מישראל לא יזדקק לשני. וכל זמן שכן, שתמיד ימצא יהודי שיעזור לו בלב חם  
בתגובה להודעה מספר 42

פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
5651 הודעות, 53 מדרגים, 89 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    02:40   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. יש כאן ניפוח נתונים. רוב הצרכנים של הלל לא נבעטים מהבית  
בתגובה להודעה מספר 42

כמו שרוב החיילים הבודדים החרדים לא נבעטים.
לפני לא הרבה שנים ניגש אלי בן של מכר חרדי שהתגייס לצהל וביקש שאעזור לו לקבל סטטוס של חייל בודד.
הוא פנה אלי כי הוא חשב שמתוקף תפקידי אצליח לעזור לו.
שאלתי אותו האם הוא עונה לקריטריונים, האם הוא רב עם ההורים? וכו'
תשובתו לא הפתיע אותי.הוא הסביר לי שהרבה יותר נח לעשות מה שבאלי בבית החייל או אצל הזיגזג מקרית ארבע מאשר בבית ההורים.
לא עבר זמן וראיתי אותו על המסך מבכה את מר גורלו על אכזריותם של ההורים שזורקים את ילדיהם שהתגייסו לצהל.
לימים פגשתי אותו ושאלתי אותו למה שקרת?.
למה הלבנת את פני הוריך המסורים שלא רק שהפנת להם עורף ובחרת בדרך שונה, אתה גם משמיץ אותם ברבים בשקר?
לא אלאה אתכם בתשובתו המזעזעת אבל התוכן הוא, הסיתו אותי בשביל כסף.
יש באמתחתי סיפורים שאני מכיר אישית על ילדים שמתקבלים בחיבוקים בביתם והלל מבלבלים להם את המח.
הלל צריכים להראות עשייה ולקבל לפי ראש ובדרך הם הורסים חיים של ילדים מבולבלים, ובמקום להשיב את התפוח למקום גידולו החמים, הם עוקרים את הילדים האלו.
והתוצאה...
התאבדויות של בוגרי הלל שדמם חתום על ההתעללות הנפשית שהלל גורמים להם.
ארגון אכזרי שאנשים רעים עובדים בו ומשוכנעים כמו הרבה רוצחים בהיסטוריה שהם עושים חסד

winter1
חבר מתאריך 19.6.17
34593 הודעות
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    19:02   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. למען האמת לא איכפת לי איזה הבדל את רואה בין הארגונים, אנשים שונים רואים הבדלים שונים. המדינה לא צריכה  
בתגובה להודעה מספר 25

לממן את זה, והרשות השנייה לא צריכה לקבוע מה פוגע ברגשות הציבור ומה לא.

בבב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.8.12
25590 הודעות, 72 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    06:26   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. רק תשדירים של אפרת צריך לפסול...  
בתגובה להודעה מספר 33

opuser לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.12
6903 הודעות, 66 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    18:35   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. לא נתפס שהם פסלו תשדיר כזה. כמה אטימות וחוסר אמפטיה  
בתגובה להודעה מספר 1

winter1
חבר מתאריך 19.6.17
34593 הודעות
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    19:03   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. הבעיה מתחילה במילה ''כזה''. אסור לקבל פסילת תשדירים על בסיס התירוץ של פגיעה ברגשות הציבור, בין אם תשדיר  
בתגובה להודעה מספר 29

כזה ובין אם אחר

consilium_322 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.14
4695 הודעות, 110 מדרגים, 220 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:15   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. זה לא שנוי בשום מחלוקת ציבורית!  
בתגובה להודעה מספר 0

זו עובדה שיש אנשים שיוצאים בשאלה והם חסרי אמצעים או רשת ביטחון חברתית להכנס לעולם החילוני.. והעמותה הזאת מסייעת להם...

היא לא משדלת לחזרה בשאלה רק מציעה תמיכה

איל השרון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.20
1280 הודעות, 15 מדרגים, 30 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:18   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. +++  
בתגובה להודעה מספר 2

חלוץ שפוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.15
35847 הודעות, 172 מדרגים, 289 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:20   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. בגדול מסכים איתכם  
בתגובה להודעה מספר 4

אבל כבר רואה אך "נועם" מוצאים הומו שעבר "המרה" ומבקשים תרומות לעמותה כזאת

27סוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
16478 הודעות, 104 מדרגים, 195 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:22   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אז שיבקשו, זכותם ..  
בתגובה להודעה מספר 5

27סוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.14
16478 הודעות, 104 מדרגים, 195 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:21   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. +1. למכחישי המציאות זה פשוט לא נוח..  
בתגובה להודעה מספר 2

פריווילגית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.8.20
2740 הודעות, 34 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    17:56   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. ++  
בתגובה להודעה מספר 2

חבר מתאריך 19.8.12
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    06:27   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. היא משמיצה את חיי המשפחות החרדיות.  
בתגובה להודעה מספר 2

מדע האמת
חבר מתאריך 26.11.20
219 הודעות
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:15   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. עמותת הלל מעולה, עוזרת להמון אנשים  
בתגובה להודעה מספר 0

א_א לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.20
1013 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:20   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. זו טעות. זה לא יותר שנוי במחלוקת מפרסומת לטיב טעם  
בתגובה להודעה מספר 0

ואני ממש לא אדם דתי

בחלם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
17787 הודעות, 74 מדרגים, 124 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:22   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. בודקי ה''אמיתות''  
בתגובה להודעה מספר 0

צה''ל נמצא דרך קבע בשני מצבים: מלחמה או הכנה למלחמה

אלגוריתם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.15
4393 הודעות, 89 מדרגים, 178 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:27   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מעניין איפה היה קושניר כשפסלו פרסומת של עמותת אפרת  
בתגובה להודעה מספר 0

מדע האמת
חבר מתאריך 26.11.20
219 הודעות
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:34   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אפרת מנסה לשכנע באגרסיביות שכולם יחשבו כמוהם  
בתגובה להודעה מספר 10

הלל רק עוזרת למי שזקוק, בדרך כלל אחרי שהמשפחה חסרת הלב זורקת לרחוב

חבר מתאריך 19.8.12
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    06:29   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. הנה דוגמא להשפעה הרסנית של פרסומות ושידורים שמעוותים את המציאות.  
בתגובה להודעה מספר 11

ידידיה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.5.13
19167 הודעות, 194 מדרגים, 338 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    07:08   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. ז.ל.א.ד  
בתגובה להודעה מספר 11

ישראל חייבת זהות.

חבר מתאריך 1.3.02
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    17:57   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. הבעיה עם ארגון אפרת זה שהפעילות שלהם גובלת בפלילים, ובעצם כבר עברה את הגבול הזה  
בתגובה להודעה מספר 10

ערכתי לאחרונה בתאריך 21.01.21 בשעה 18:10 בברכה, dilbert

להשיג שמות של נשים שמגיעות לועדה להפסקת הריון מאנשי צוות רפואי שמחוייבים לסודיות, עבירה פלילית בלי שום ספק.
ואם ארגון אפרת כ"כ דואג לעוברים ש"קורעים אותם לגזרים", היו יכולים לקחת את הכסף ששפכו בקמפיינים המטופשים של "הפלה זה לא משחק ילדים", ולהשקיע בחינוך למניעת הריון.

Seattleite לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.3.19
1578 הודעות, 8 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:34   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ללא ספק אחת העמותות המועדפות עלי לתרומה  
בתגובה להודעה מספר 0

לא רק של כסף גם של זמן. בני אדם (דגש חזק) חסרי יכולות מינימליות להתפרנס, שחוו אובדן משפחה בגלל בחירות שעשו צריכים סיוע. על אחת כמה וכמה נשים. שמגיעות לעברי פי פחת.

בני אדם רבותי. בני אדם.

הקרנף של סרטר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.19
6196 הודעות, 89 מדרגים, 169 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    17:38   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. ברצינות??? ...שמע... מניח שסולם הצרכים שלך שונה משלי (או מזה של מאסלו) ...עמותה חשובה... אבל הכי מועדפת?  
בתגובה להודעה מספר 12

אתמהה

אלא אם אנחנו בעיניין של תמיכה אידיאולוגית ואז הבחירה ברורה יותר.

שלא יובן לא נכון... חזרה בשאלה במקומות מסויימים היא תהליך לא קל שדורש הרבה משאבי נפש.

עמותת הילל ראויה לתמיכה
ופסילת התשדירים שלה מעוררת הרבה סימני שאלה (גם אם מדובר בפסילה ארגונית גורפת שאיננה סלקטיבית)

אבל ברשימת הצרכים החשובים והבסיסיים שעבורם ראוי לתרום מבחינה מוסרית - לא נראה שהיא ממוקמת כל כך גבוה.

(מצד שני - מי אני שאשפוט)

חבר מתאריך 27.3.19
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    17:50   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אני מוכן לסייע לכל מי שצריך עזרה  
בתגובה להודעה מספר 17

בלי משוא פנים. אמר מי שאמר שכל מי שפושט יד, יש לתת לו צדקה. מי אני שאשקול את שיקוליהם?

מבחינתי, ואשתמש בביטוי שבדרך כלל משתמשים בו כדי להביע את ההיפך בדיוק: כולם בבחינת תינוקות שנשבו. לא שאלו אותם אם כך היו רוצים לחיות, אך מנעו מהם כישורי חיים ואין ביכולתם לעמוד בזכות עצמם. אצל נשים זה גרוע אף יותר.

כל אדם, שתרומתך מאפשרת לו לעמוד בזכות עצמו, להתפרנס, ולחיות חיים מלאים ופרודוקטיביים, הרי זה עולם שלם.

לדעתי, אין מעלה גדולה מזו בצדקה. ולא חשוב מהיכן הגיע האדם.
כך אני נוהג. כבר שנים רבות.

אגב, לא ראיתי את התשדיר מן הסתם. הייתי פוסל תשדיר שמשכנע אנשים לעזוב את הדת, באותה מידה בדיוק שהייתי פוסל תשדיר שמשכנע להכנס אליה.

אבל תשדיר שמפרסם עזרה? אני לא רואה את הבעיה. לא מהאי גיסא ולא מאידך גיסא.

הקרנף של סרטר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.19
6196 הודעות, 89 מדרגים, 169 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    18:17   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. זה רק בעולם אוטופי... בפועל אין ברירה וצריך לתעדף  
בתגובה להודעה מספר 18

אין לנו ויכוח על התשדיר או על העמותה

(בעצם יש... אני כן הייתי מאשר כל תשדיר גם של "אפרת", גם של "הלל" ואפילו של יהודים מעריצי ישו" ולא משנה מה מטרותיהם ובתנאי שהם לא מנוגדות לחוק)

אבל כשבאים לתרום - נאלצים לבצע תיעדוף

בעיני יש הרבה מאוד עמותות שבאות לענות על צרכים הרבה יותר חשובים וחיוניים מזה של "הלל" (או "אפרת").

אבל שוב... כל אחד מתעדף אחרת

חבר מתאריך 19.8.12
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    06:30   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. תשדיר שמנסה להשמיץ את אורח החיים החרדי ואת אהבת ההורים החרדים  
בתגובה להודעה מספר 18

חבר מתאריך 27.3.19
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    06:32   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. לא ראיתי את התשדיר אז איני יכול להגיב על כך  
בתגובה להודעה מספר 48

כל דבר בעולם ראוי להטיל בו ספק. כולל אהבת הורים. כל ההורים בלי קשר לחרדים כלל.

חבר מתאריך 19.8.12
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    06:43   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. אבל הם לא מדברים על הורים מאמללים בכללי. למה אגב ??  
בתגובה להודעה מספר 49

הם מדברים על אומללות שחווים בחיים החרדיים.
הם מנסים לגרום לאנשים לחשוב שהחרדים מתעללים ומזיקים לילדיהם.

חבר מתאריך 27.3.19
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    06:47   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. לאלוהים פתרונים  
בתגובה להודעה מספר 50

צדקה נותנים למי שצריך. לא מפשפשים בציציותיו. מי שמבקש מקבל. בשבילי, אנשים שרצו לעזוב מסגרת וכתוצאה מזה מצאו את עצמם מגיעים לפת לחם, עוברים אצלי את סף הצדקה.

חבר מתאריך 19.8.12
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    08:16   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. לא דיברת על צדקה, אלא על העדפה  
בתגובה להודעה מספר 51

שלא לדבר על הריחוק מההורים שנים יוצרים ומעמיקים.
די מזכיר רוצח יתום

הפוך גוטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
23101 הודעות, 214 מדרגים, 412 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:46   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. שיכוונו גבוה יותר - להעביר קהילה שלמה לאורח חיים חילוני. ככה גם יהיה הרבה פחות צורך בתמיכה.  
בתגובה להודעה מספר 0

כולם נשארים לגור בבתיהם ועם בני קהילתם - ועוברים יחד את התהליך.

רק קורסים בהכרת העולם החילוני וכו'.

פוגי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.11.20
657 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    16:46   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. אני מקווה  
בתגובה להודעה מספר 0

שבמקביל גם יאסרו על תוכניות, תשדירים ותעמולה לחזרה בתשובה. גם זה שנוי במחלוקת ציבורית!!

סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
5893 הודעות, 45 מדרגים, 84 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    18:38   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. איפה יש כאלה ברשות השנייה?  
בתגובה להודעה מספר 14

אחדות אמת
חבר מתאריך 26.11.20
338 הודעות
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    17:03   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. שמתם לב שכמעט בכל כתבה בוואלה או ווינט יש ציטוט של אחד מישראל ביתנו?  
בתגובה להודעה מספר 0

dilbert
חבר מתאריך 1.3.02
40783 הודעות
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    17:58   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. אפשר לפסול תשדיר ברדיו, אי אפשר לעצור את המגמה של חזרה בשאלה  
בתגובה להודעה מספר 0

זהו, הרבנים ראשי הכתות כבר לא יכולים לשמור את ציבור המאמינים שלהם בעולם סגור. וזה למרות שהם מקבלים מאות מיליונים מהמדינה בשביל להמשיך ולשמור על הכת שלהם.

כשר פארווע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1353 הודעות, 18 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    18:00   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. הנה קבלו אחלה פרסום  
בתגובה להודעה מספר 0

דרגו אותי-זה עושה לי טוב בלב

חדשות007 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
16887 הודעות, 117 מדרגים, 175 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    18:24   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. פגיעה בחופש הביטוי  
בתגובה להודעה מספר 0

וזאת כפיה במובן הרע של המילה כפיה.

1. ואהבת לרעך כמוך. 2. אני לא שונא ערבים- אני אוהב יהודים!

במחשבה שניה
חבר מתאריך 6.9.15
455 הודעות
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    18:33   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. מעניין מה היה בפרסומת  
בתגובה להודעה מספר 0

זה שלא מביאים אותה בכתבה מרמז שיש בעיה של ממש בפרסומת

לא קשור לדעתי האישית על הלל - והיא לא מה שיחשוב המגיב המהיר

ידידיה
חבר מתאריך 10.5.13
19167 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    07:05   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. גם אם הפרסומת ממש רכה ונעימה  
בתגובה להודעה מספר 28

מי שיפרסם אותם יזכה לחרם צרכני לא מבוטל.

ישראל חייבת זהות.

galt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
76966 הודעות, 283 מדרגים, 390 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    18:42   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. כל גוף חסר זכות קיום חייב להזכיר לנו מדי פעם עד כמה הוא מיותר.  
בתגובה להודעה מספר 0

Simulation לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.7.19
2057 הודעות, 9 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    19:14   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. עמותה מבורכת  
בתגובה להודעה מספר 0

יוסף גוסטאר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.17
6443 הודעות, 85 מדרגים, 1 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ח' בשבט תשפ''א    19:23   21.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. חשוב מאוד לאפשר ליוצאים בשאלה רשת ביטחון על מנת שיוכלו לבצע את הצעד הזה ללא חשש מהתמוטטות  
בתגובה להודעה מספר 0

טראמפ - הנשיא הראשון בהיסטוריה המודרנית להפסיד למפלגתו את שני בתי הקונגרס והבית הלבן תוך 4 שנים בלבד

ידידיה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.5.13
19167 הודעות, 194 מדרגים, 338 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    07:04   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. בלי קשר לחופש הביטוי שנפגע כאן ולא בטוח שמתוך אידיאלים  
בתגובה להודעה מספר 0

זוכר שהעיפו מהדירות ש"הלל" נותנת מישהי שהדליקה נרות חנוכה.

ישראל חייבת זהות.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות