גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #679526 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 679526        
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:08   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ההפתעה העיראקית: קרבות האוויר שפתחו את מלחמת המפרץ  

 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 22.01.21 בשעה 14:08 בברכה, miklo
 
הקואליציה בראשות ארה"ב שיצאה להביס את סדאם חוסיין ולשחרר את כוויית ציפתה להתנגדות מינימלית באוויר; אך כבר בליל הלחימה הראשון התגלו טייסי עיראק כאמיצים ויצירתיים, ושיבשו את המתקפה על אף נחיתות מספרית וטכנולוגית


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

הקברניט - מלחמת המפרץ (צילום וידאו: סינדיקציה, עריכה: רחל תורגמן עמרם)

שלום, כאן הקברניט; השבוע לפני 30 שנה המריאו מאות מטוסי קרב מעשרות דגמים וסוגים, למלחמת האוויר הכי גדולה מאז וייטנאם - מבצע סופה במדבר, אותו אנו מכירים כמלחמת המפרץ. זו היתה המלחמה הראשונה שהועברה בשידור חי בכל הערוצים, והציגה את מיטב כלי המשחית עושים מה שנולדו לעשות. תוך ימים למד כל ילד בעולם מהו מפציץ חמקן, כמה זנבות יש ל-F15 וכמה מגניב הם נראים בטלוויזיה.
לטורי הקברניט הקודמים:
––––––––––––––––––––––––
אגדת ההארייר: המטוס הקטלני של שוורצנגר
ה-A10 האגדי תפור על ישראל; למה צה''ל לא קונה אותו?
שפת הגוף של מטוסי קרב: כשכלב פוגש נחש
אגרוף לבטן וממריאים: קורס הטיס הכי קשה בהיסטוריה
אחת ולתמיד: מה ההבדל האמיתי בין בואינג ואיירבוס?

📸לאינסטגרם📸 של הקברניט:
https://www.instagram.com/hakabarnit
––––––––––––––––––––––––
לכלי התקשורת היה זמן להיערך: כחמישה חודשים לפני פרוץ הקרבות כבש צבאו של סדאם חוסיין את כוויית עתירת הנפט, והחל לאיים גם על סעודיה. כשהתעלם מהאולטימטום שהציבה לו הקהילה הבינלאומית, החלה ספירה לאחור לקראת מלחמה שצפויה להיות חד-צדדית: עיראק עמדה מבודדת עם 650,000 חיילים מפוחדים, כשמולה קואליציה של 35 מדינות, עם קרוב למיליון חיילים והציוד הצבאי הכי מתקדם בעולם.

סדאם חוסיין, שליט עיראק דאז צילום: PBS


מהספה בסלון נראה שהניצחון יבוא בקלות: כל מהדורת חדשות נפתחה בצילומי מטוסי קרב פוטוגניים ממריאים עמוסי פצצות מנושאות מטוסים פוטוגניות, משחתות משגרות טילי שיוט חכמים ופצצות מונחות טלוויזיה שמתעדות את דרכן עד לפגיעה. המציאות, בחוצפתה, עבדה קצת אחרת.

היום נדבר על המלחמה שמעבר למהדורות, דרך קרבות האוויר שפתחו אותה: מיגים שמפתיעים מטוסים מתקדמים בהרבה, F15 שיורים ומחטיאים - ואפילו הפלה נדירה ומיוחדת מאוד.

פספוסים לא טיפוסיים. F15 משגר טיל מונחה מכ"מ צילום: USAF


בלילה שבין ה-16 וה-17 בינואר החל קמפיין ההפצצה העצום, שנפתח בכתישת מערכות ההגנה של עיראק. מכ"מים, בסיסים אוויריים, סוללות נ"מ כבדות ומרכזי שליטה - כולם עמדו לחזור למצב חומרי גלם. או לפחות, כך תכננה הקואליציה נגד סדאם חוסיין בהובלת ארצות הברית, בריטניה וצרפת.

אך זה עמד להיות יותר קשה ומסוכן ממה שציפו התוקפים. לעיראק היה מערך נ"מ גדול, חיל אוויר ובו מאות מטוסי קרב, וחשוב מכך: טייסים מעולים. חשוב להבין שהטייס העיראקי הממוצע הגיע לעימות ההוא עם ניסיון מבצעי כפול ומכופל משל כל טייס אמריקאי, בריטי או צרפתי: שמונה שנים נאבקה עיראק באיראן, במלחמה אווירית בלתי פוסקת. לעיראק היה ציוד סובייטי וצרפתי לא רע, אך מולה ניצב חיל האוויר האיראני עם מטוסי F14 רבי עוצמה, פאנטומים ונשק מתוצרת אמריקאית. העדיפות הטכנולוגית של איראן אילצה את עיראק לאלתר וללמוד מגוון פרקטיקות של מארב אווירי.

מנוסים ומיומנים. טייסי עיראק, מול מטוסי מיראז' F1 צילום: jangaavaran

למשל, צוותי מיראז' F1 ומיג 29 התאמנו על טיסה נמוכה ביותר - ממש בגובה צמרות העצים, שמקשה על איתור ונעילה בידי מכ"מ קרקעי ומוטס כאחד. כשהתגנבו כך לקרבת מטוסי האויב, נסקו בבת אחת לגובה והיכו בהם; הטקטיקה הזו, שכונתה "ג'ירפה", איפשרה לעיראקים להפתיע אויבים וכל טייסי הקרב שלה התאמנו על ביצוע התמרון - שעבד נהדר במלחמת איראן-עיראק.

כולם ידעו לטוס מאוד נמוך ביום ובלילה, לנסוק בצורה שמאוד מעמיסה על הגוף ותוך כדי לזהות אויב ולפתוח באש. בנוסף, לטייסי עיראק היה ניסיון רב בירי חי, והם הכירו היטב את מגבלות הטילים שלהם בשטח. לעומתם, רוב טייסי ארה"ב רק קראו על שלהם.

מיראז' F1 עיראקי ופאנטום איראני צילום: specialhobby


אמנם לא היה פה סיכוי לנצח את הקואליציה, שבאה עם כ-2,800 מטוסי קרב מתקדמים, חימוש חכם ומוטיבציה עצומה; אבל חיל האוויר של סדאם חוסיין לא עמד לעשות חיים קלים לתוקפים, וטייסי עיראק סברו שהפסד יסכן את משפחותיהם בעורף. וכמו שיודע כל ישראלי, אין להמעיט ביכולות חייל שמגן על הבית.את הקרבות פתחה טייסת 58 של חיל האוויר האמריקאי, טייסת "הגורילות"; מטוסי ה-F15 שלה טסו קדימה כדי לחסל מטוסים עיראקיים שמפטרלים בנפת בגדד; האוויר היה מלא בסערה אלקטרונית של שיבושים וחסימות מכ"מ, שהקשו על איתור אויבים. בגדד עצמה היתה פשוט מלכודת מוות: 478 עמדות מכ"מ כיסו את סביבותיה, והנחו עשרות סוללות טילים וקרוב ל-2,000 תותחי נ"מ.

זוג F15 בלילה צילום: NARA


הטייסים העיראקים שמרו על מרחק, והתקרבו מדי פעם כדי לנסות למשוך את האמריקאים לגובה נמוך, למארבי נ"מ. זוג F15 אחד קיבל החזרי מכ"מ משונים, ובתחילה חשבו הטייסים שהצליחו לאתר מטוס תקיפה חמקן; אך עד מהרה התברר שמדובר במיג 29 עיראקי שאף הספיק לנעול על אחד המטוסים. האמריקאי שיגר טיל מונחה מכ"מ ופגע לפני שיריבו פתח באש.

הקרב השני התרחש לא רחוק משם, כשמבנה מטוסי F15C אמריקאי יצא לחפש סיורי אויב והותקל: שלושה מטוסי מיראז' F1 פשוט הופיעו מאחוריו משום מקום ומבלי שזוהו בידי מכ"מים מוטסים. האמריקאים שברו והספיקו להשיג נעילות, ולהפיל שני מיראז'ים בטילים מונחי מכ"מ - ואת השלישי בקרב אוויר הדוק.

קרב בלתי צפוי. מיראז' ו-F15 צילום: USAF,ADLA,VHV


בינתיים, המריא גל תקיפה גדול של חיל הים האמריקאי וחדר לשטח עיראק; חמישה זוגות מטוסי F18 מנושאת המטוסים סרטוגה התקרבו אל העיר חבאניה, בה שוכן בסיס תמוז של חיל האוויר העיראקי. המשימה: לאתר סיורי אויב ולתקוף עמדות נ"מ בפצצות, כדי לפתוח את הדרך לקבוצת מפציצי A6 אינטרודר שתגיע אחריהם.

טייסי הצי האמריקאי היו דרוכים ועירניים, אך חלקם נתקלו באויב קשוח ומפתיע: שני מטוסי מיג 25 של עיראק. המטוס הזה פחות זריז מה-F18 וגם נושא חימוש ומערכות גילוי פחות מוצלחים - אך הוא מהיר באלף קמ"ש. אחד הזוגות לא הספיק להיכנס לתמרון הגנתי, וטיל R40 עיראקי פגע ב-F18 ופוצץ אותו באוויר. השני צלל וברח, כשהוא בקושי חומק מהמיירטים של סדאם חוסיין.

מיג 25 מתקרב למטרה צילום: cavek

סגן זוהיר דאוד, הטייס העיראקי שהשיג את ההפלה, מיהר למצוא לו טרף נוסף: מטוס אינטרודר איטי, שהגיע לאותה הגזרה. הוא השיג נעילת מכ"מ וליטף באצבעו את ההדק - אך הבקרה הקרקעית לא אישרה לו לפתוח באש; באוויר היו הרבה מאוד מטוסים משני הצדדים, ואותו אינטרודר נחשד כמטוס עיראקי.

כעשרה קילומטרים משם, נתקל זוג F18 אחר בשני מטוסי מיג 21. כאן זיהו האמריקאים את המיירטים בזמן: אחד המיגים הופל מטווח של עשרות ק"מ בטיל AIM7, והשני הופל בקרב אוויר קצר טווח. מטוסי ה-F18 היו חזקים דיים כדי לחסל את האויב מבלי להיפטר ממטען הפצצות שלהם, שמגביל מאוד את זריזותם. למעשה, משימת ההפצצה שלהם הושלמה בהצלחה לאחר קרב האוויר, על אף שאיבדו במהלכו לא מעט דלק.

זוג F18 צילום: NARA


גם משימות תקיפה אחרות נתקלו בהתנגדות עיראקית קשה: מטוסי F15C ליוו כוח של מפציצי B52 מגודלים, בדרכם להפציץ תשתיות צבאיות - בסיסים ומחנות. מיירטי מיג 25 הסתערו עליהם באש טילים, ממנה הצליחו להתחמק מטוסי הליווי. האמריקאים השיבו אש ועשרה טילים שוגרו אל המיגים; כולם החטיאו ואף מיג לא נפגע - אך המפציצים התעכבו וחלקם לא השלים את המשימה.

למפציצים אחרים היה פחות מזל: שעות ספורות לאחר מכן נפגעו גם B52 וגם מפציץ F111 מאש מיג 29 עיראקי. המטוסים לא נפלו והצליחו לצלוע לבסיס, אך גם לא הגיעו למטרות.

מפציץ B52 מלווה בידי מטוסי קרב צילום: USAF

היתקלות אחרת הראתה כמה מסוכן יכול להיות היריב העיראקי: כוח מטוסי F15E במשימת הפצצה יורטו בידי זוג מטוסי מיג 29 זריזים; התפתח קרב בטווח קצר ובגובה נמוך, בו תמרנו כל הכלים בחריפות. המיג הראשון ניסה לבצע תמרון התחמקות בגובה אפס והצליח לברוח כך מטיל מונחה חום ששוגר לעברו - אך לא מהקרקע והוא נשתל באדמת המדבר.

ואולם, המיג שנשאר המשיך לחמוק מכל ה-F15 שבאוויר במשך דקות ארוכות; טיל אחר טיל ירו, ופעם אחר פעם החטיאו - העיראקי פשוט ידע איך לברוח להם מהכוונת בדיוק בזמן. כשסוף סוף הגיע אחד האמריקאים למצב ירי מוצלח, בחר שלא לשגר; הוא לא ראה היכן נמצא בן הזוג שלו באוויר, והטיל היה יכול בקלות לפגוע בו במקום באויב. כל הכלים איבדו זמן ודלק, והמשימה השתבשה.

מיג 29 משגר טיל אוויר-אוויר צילום: USAF

אך כל ההיתקלויות הללו מחווירות לעומת הקרב הכי דרמטי של אותו יום, קרב שנראה אבוד מראש. הוא התחיל כשמטוס לוחמה אלקטרונית שלא נושא חימוש נכנס לשטח עיראקי, כדי לסלול דרך למפציצים.

היה זה מטוס מדגם EF111 רייבן (עורב), שהוא מספיק מהיר כדי לטוס ביחד עם מבני F15 ודומיהם, ומספיק חזק כדי לשאת ציוד חסימה כבד - אנטנות, משדרים ומגברים. הציוד הזה נועד לעשות מיגרנות למכ"מים; להציף אותם ברעש אלקטרוני, שלא יאפשר להם להבין מאין מגיעים ההחזרים או במילים אחרות - היכן באוויר יש מטוסים. זו דרך מאוד אפקטיבית להכניס מטוסי תקיפה לאזור מוגן בנ"מ, כל עוד המטוס החוסם מכסה את כל התדרים בהם עובדות מערכות ההגנה של האויב. על כל פנים, במלחמת המפרץ נעשה שימוש נרחב ביותר במטוסים כאלה. כשהחיסרון העיקרי שלהם הוא היותם מטרה מאוד מבוקשת, שלא מסוגלת להגן על עצמה בקרב.

EF111 רייבן צילום: Wikimedia


בשלוש לפנות בוקר עשה רייבן כזה את דרכו לעומק שטח עיראק, כשלפניו טס כוח אבטחה שמורכב מ-F15 עמוסים בטילים, ומאחוריו מפציצים עמוסי פצצות. הרייבן טס נמוך מאוד, בגובה של כ-1,000 רגל, כדי להקשות על גילוי. בעודו מתקדם, התרחשו מעליו קרבות אוויר; הליווי נתקל במטוסי מיראז' F1, וצוותי ה-F15 ניסו להגיע למצבי ירי טובים. המיראז'ים הצליחו לחמוק להם, ואף לירות בעצמם.

טייס עיראקי אחד ירד לגובה נמוך מאוד תוך כדי שנעלם ל-F15 רודף - ואז נדלקו עיניו: קילומטרים ספורים ממנו טס הרייבן האמריקאי; באושר פתח את המבער האחורי ונצמד אליו, כשהוא יכול כבר לדמיין את המדליה על החזה.

מרדף בגובה נמוך. מיראז' מאחורי רייבן צילום: USAF,ADLA


צוות הרייבן, הטייס ג'יימס דנטון והנווט ברנט ברנדון, נבהל מאוד כשכל נורות האזהרה החלו לצפצף: טיל מונחה חום שעט לעברם, מבלי שהבינו מאין הגיע. הם החלו לשחרר נורי הטעיה ולהנמיך אף יותר, כדי לשבור מאחורי גבעה ולגרום לטיל להחטיא. זה עבד, ואז הביט דנטון וראה שיש לו מיראז' עיראקי על הזנב.

המטוס האמריקאי החל לשבור בפראות בגובה נמוך - משהו שהרייבן ממש לא תוכנן לעשות - בעודו חומק מגבעות וקפלי קרקע בחשכת הליל. המיראז' העיראקי, שטס במגרש הביתי שלו, לא התקשה להמשיך להיצמד אליהם כמו דבק.

מיראז' F1 משגר טיל צילום: wingspalletטיל נוסף שוגר אל הרייבן, שחמק ממנו ממש ברגע האחרון; הטייס העיראקי לא התרגש והתקרב אל טרפו. פסי אור כתומים צבעו את האפלה; המיראז' נשא שני תותחי 30 מ"מ שירקו אש וכמעט פגעו במטוס של דנטון וברנט.

בשלב זה היה המיראז' כה קרוב לזנב הרייבן, שנראה כאילו הצרור הבא כבר יפגע וגמרנו - ואז החליט דנטון להמר על הכל: הוא פשוט משך בסטיק בעוצמה, וה-EF111 זינק לשחקים; הטייס העיראקי הרים עיניו כדי לראות את המטרה עולה לגובה - ולרגע לא שם לב לקרקע; הוא פשוט נכנס ברכס והתפוצץ בכדור אש.

מיראז' F1 מהחזית צילום: armée de l'airבסוף יום הקרב הראשון איבדו העיראקים שמונה מטוסים בקרבות אוויר והקואליציה - שלושה. המתקפה על עיראק חוותה כמה שיבושים, אך לכוחות התוקפים היו מספיק מטוסים, חימוש ומוטיבציה כדי להמשיך את ההפצצות. מטוסים נוספים נפגעו מאש נ"מ, ואחד אף מאש ידידותית; מלחמת המפרץ התחילה בבלאגן עצום, ונרשמו בתחילתה לא מעט תקריות בטיחות שבמזל לא הובילו לתאונות. למשל, פעם אחר פעם נעלו צוותי F15 על מטרה שהתגלתה כפאנטום מדגם G שחיפש סוללות נ"מ, והיה כל הזמן קריטי לשלול ירי בשוגג על חמקנים; הם צצו על המכ"מ פה ושם - וארצות הברית ממש לא רצתה שאחד יחוסל ויפול בשטח עיראק עם הטכנולוגיה הרגישה שלו.

ביממה הראשונה למלחמה בוצעו כאלפיים גיחות, בהן הוטלו 2,000 טון פצצות על תשתיות וכוחות בעיראק. הלחימה באוויר נמשכה, על אף שלסדאם היו פחות ופחות מטוסים זמינים, שדות תעופה פעילים ומערך הגילוי העיראקי כמעט התעוור. ואולם, המשיכה עיראק לאתגר את הקואליציה למרות המגבלות: למשל, בשבוע הראשון ללחימה יורט טורנדו בריטי, ונמשכו מהלכים ממוקדים נגד מטוסי לוחמה אלקטרונית. מטוס EF111 שנתקל במיראז' F1 עיראקי ניסה לברוח בתמרונים חריפים בגובה נמוך, אך נחבט בקרקע והתפוצץ.

מטוסי ארה"ב מעל לשדות נפט בוערים בכוויית צילום: USAF

לקראת סוף ינואר כבר נראה שהמצב אבוד, וחיל האוויר של סדאם עומד לסגור את הבאסטה. ואולם, בניגוד לכל צפי, יצאה מתקפה של מיראז'ים ומיגים לעבר שדות הנפט בראס תנורה שבסעודיה.

הפתעה נוספת עבור האמריקאים ובני בריתם היתה כש-140 ממטוסי חיל האוויר העיראקי ברחו לאיראן; ההערכה היתה שעיראק תשלח מטוסים לחסות בירדן שידידותית לשלטון חוסיין - ולא ליריבה הוותיקה. בטווח הארוך, השתלם המהלך המוזר הזה; בגבול ירדן הוצב פטרול יירוט אמריקאי של מטוסי F14 ו-F15, שהיה כנראה תופס את הבורחים - וברבות הימים, השיבה איראן 88 מהמטוסים לידי עיראק.

מיג 29 עיראקי שהושמד על הקרקע צילום: NARA


עד סוף המלחמה, איבדה עיראק 36 מטוסים בקרבות אוויר, מהם תשעה מיראז'ים, תשעה מיג 23, ארבעה מיג 21, ארבעה מיג 25 וארבעה 29. בנוסף, הושמדו על הקרקע 105 מטוסים. הקואליציה איבדה 75 מטוסים, כמעט כולם מאש נ"מ.

במבט ראשון, נראה כאילו התוכנית של הקואליציה עבדה ושל העיראקים נכשלה. האמנם? עיראק ידעה שבמתאר הזה, של לחימה נגד אויב שאי אפשר לנצח, הנכס החיוני הוא סוללות הנ"מ ולא המטוסים שלה. לכן הושם דגש על הגנתן, ולא על ציד F15 ו-F18 שמילאו את השמיים.

מטרה לא אטרקטיבית. F18 צילום: USN


למשל, כשמטוסי הצי האמריקאי שיגרו מל"טים שדימו מטוסים, במטרה לפתות את סוללות הנ"מ בגזרת בגדד לפתוח באש ולחשוף את מיקומן, העיראקים הפנו לעברם מיירטים.

מיגים ומיראז'ים הגיעו אל המל"טים והפילו בקלות רבים מהם, אך לא נשלחו קדימה כדי לתפוס את המטוסים ששיגרו את כלי ההטעייה; הרעיון היה משחק בונקר, בלי התקפות מתפרצות. היירוט היה חשוב מאוד: מל"טים שהצליחו לחדור מבעד לסדקים אכן הטעו כמה מהסוללות - ואלו התגלו ומיד חטפו טילים נגד מכ"מים וחימוש מונחה אחר. אך האחרות המשיכו לעבוד, ולהצר את צעדי הקואליציה.

נכס חיוני. טיל נ"מ על משאית צילום: NARA


חשוב להבין את ההיגיון האסטרטגי שמאחורי ההתמקדות בהגנת הנ"מ: אם כבר בלילה הראשון היה מחוסלים כל תותחי ומשגרי הטילים של עיראק, מהר מאוד היה נכתש כל צבאו של סדאם מהאוויר ואיתו גם כל התשתיות הקריטיות, והמדינה היתה פתוחה לכיבוש. השיבושים שיצרה עיראק גרמו למתקפה האווירית להתעכב ולהסתבך, והישרדות מערך הנ"מ השתלמה: 19 מטוסים תוקפים נפגעו ביממה הראשונה מאש קרקעית, ושניים הופלו - טורנדו בריטי שתקף את הבסיס האווירי טאליל, ואינטרודר אמריקאי שתקף את בסיס H3.

לאחר מכן, נמשכו התקיפות וכוחות עיראק אכן נגרסו לפתיתים, אך בצורה יותר הדרגתית. עד כדי כך, שכמה יחידות הצליחו לשמור על מוראל ואף לצאת למתקפות קרקעיות ולכבוש את העיר חפג'י בסעודיה, ולהתנגש ראש בראש בדיביזיות משוריינות של ארה"ב ובריטניה.

F16 אמריקאי שהופל מאש נ"מ צילום: Wikimedia


מלחמת המפרץ לימדה את ארצות הברית כמה אפקטיביות הן מערכות הנשק שלה, ואיך הן מתפקדות בקרב אמיתי. ואולם, קל לשכוח שאך היו עוד סטודנטים בכיתה ההיא: 14,000 חיילים סורים השתתפו במבצע, ומצביאי סוריה למדו בדיוק איך עובד צבא מערבי מודרני. צבא כמו של ישראל, למשל.


גם איראן ישבה מעבר לגבול, ניטרה את כל המתקפות והשכילה; למעשה, כל מערכות ההגנה שלה נבנו כדי לבלום מתקפה ארוכת טווח של ציוד מערבי מתקדם. כולי תקווה שלא יהיו עוד מלחמות במפרץ הפרסי, ושאם נראה מלחמות פוטוגניות בטלוויזיה - יהיה זה רק בסרטים ולא במהדורות החדשות. טיסה נעימה!
👨‍✈️הקברניט👨‍✈️:
https://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3888951,00.html

הפינה הפטריוטית

סיפורו של טייס קרב ישראלי:לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

מתוך טקס סיום קורס טיס. תודה לשנונה במחלוקת על התרגום

קודמים מהפינה
––––––––
יחידת שלדג
יחידת מגלן
יחידת יהל"ם
––––––––
עם ישראל חי
שבת שלום רוטרימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  17-18 בינואר 1991, לילה בלתי נשכח: נחש צפע ilanka 22.01.21 13:17 1
     הייתי עם ברדס :) miklo 22.01.21 13:39 6
         ברדס אקטיבי ilanka 22.01.21 18:21 25
             הברדס עצמו היה צבעוני miklo 22.01.21 21:01 30
     היתה חוויה פסיכית לגמרי, אחת המלחמות המוזרות והמפחידות ביותר (לפחות בהתחלה) Dark Blue 23.01.21 18:25 41
         חחח miklo 23.01.21 19:11 42
  מרתק. 8 זה בדם 22.01.21 13:22 2
     גם לך 8 היקר miklo 22.01.21 13:39 7
  ממליץ לראות את הסרטון המנתח את יום הלחימה הראשון של הכח האווירי Y_N 22.01.21 13:22 3
     תודה, שמרתי miklo 22.01.21 13:40 8
  יום שישי הוא לא יום שישי בלי הפוסט קברניט שלך :) סוויץ 22.01.21 13:27 4
     הקברניט של כולנו miklo 22.01.21 13:41 9
  וואו משקיען! תודה! זנב לאריות 22.01.21 13:31 5
     בכיף miklo 22.01.21 13:41 10
  הצחקת את סדאם :) אלעד 22.01.21 13:43 11
     תראה, זה תלוי איך אתה מסתכל על זה miklo 22.01.21 15:01 14
         תשמע, בויקיפדיה תחת הערך ''מלחמה שהכל הלך בה חלק'' אלעד 22.01.21 16:09 17
             אחלה סופ''ש miklo 22.01.21 21:02 31
         על חלק מהקרבות האלו לא ידעתי. עם זאת.. אחד האדם 22.01.21 19:19 27
             אהבתי :) miklo 22.01.21 21:03 32
  הקברניט- אחד הטובים. יוסף 22.01.21 14:19 12
  מרתק תודה רבה גשם חומצי 22.01.21 14:37 13
     בכיף גשם miklo 22.01.21 15:02 15
  מרתק כתמיד. ואם הזכרת את סדאם אז... ביריון 22.01.21 15:13 16
     איזה להיט קליט yd33 22.01.21 16:24 19
         אהבת❓ שמחתי❕ ביריון 22.01.21 16:25 21
             יאללה יא נסראללה יותר מוצלח לדעתי miklo 22.01.21 18:04 24
     LOL miklo 22.01.21 18:02 22
     אם היה אז יוטיוב היה עובר לראש המצעד.. Xmeex 22.01.21 19:30 28
         ראש המצעד ראש המצעד ראש המצעד בום בום בום בום miklo 22.01.21 21:04 33
  מעניין מאוד אמירוס 22.01.21 16:11 18
  תודה רבה , מרתק yd33 22.01.21 16:24 20
     הי yd miklo 22.01.21 18:02 23
  תודה! יגאל פת-אל 22.01.21 19:13 26
     בכיף יגאל. miklo 22.01.21 21:04 34
  מרתק ! TheNews 22.01.21 19:34 29
  כמה שניסיון בקרב חשוב, גם עם מטוס נחות בהרבה אפשר לגבור על טייס עם מטוס הרבה יותר מתקדם... kitzz 22.01.21 22:01 35
     בכיף kitzz miklo 23.01.21 11:22 38
  כרגיל, עוד פרק שמביא זוית שלא חשבת שקיימת. הפוך גוטה 22.01.21 22:28 36
     מכתב miklo 23.01.21 11:23 39
  אחלה קברניט. אבל למה להגזים עם תיאורי קרבות האוויר? הוא מלהג פה לא מעט מר מייט 23.01.21 09:23 37
     הקפצה לשומרי שבת, שבוע טוב מר מייט miklo 23.01.21 18:21 40
         שבוע מצויין!! מר מייט 23.01.21 19:41 43

   
   
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
105596 הודעות, 259 מדרגים, 422 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:17   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. 17-18 בינואר 1991, לילה בלתי נשכח: נחש צפע  
בתגובה להודעה מספר 0
 לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

אגב, הקול מאחורי נחש צפע:לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:39   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הייתי עם ברדס :)  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
לא זוכר כלוםימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
105596 הודעות, 259 מדרגים, 422 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    18:21   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. ברדס אקטיבי  
בתגובה להודעה מספר 6
 

ההורים השקיעו בקישוט הערכה?לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

ועוד אחד, חסום להטמעה:
https://www.facebook.com/2268579536701103/videos/1296008117256728            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    21:01   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. הברדס עצמו היה צבעוני  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  

תיעוד יפה מפייסבוק..ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Dark Blue לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
12186 הודעות, 104 מדרגים, 153 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י' בשבט תשפ''א    18:25   23.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. היתה חוויה פסיכית לגמרי, אחת המלחמות המוזרות והמפחידות ביותר (לפחות בהתחלה)  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
ואם נדבר יותר מידי יבינו באיזה גיל אנחנו. ברדס לא לבשתי.. נסתפק בזה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום שבת י' בשבט תשפ''א    19:11   23.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. חחח  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
8 זה בדם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.2.18
11269 הודעות, 85 מדרגים, 159 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:22   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מרתק.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תודה ושבת שלום            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:39   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. גם לך 8 היקר  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Y_N לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
749 הודעות, 3 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:22   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ממליץ לראות את הסרטון המנתח את יום הלחימה הראשון של הכח האווירי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מקווה שהצלחתי להטמיע אותו כראוי.

סרטון ביוטיוב
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:40   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. תודה, שמרתי  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סוויץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.11
7502 הודעות, 63 מדרגים, 125 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:27   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. יום שישי הוא לא יום שישי בלי הפוסט קברניט שלך :)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


ומעבר לכך, יש להחליף את שיטת השלטון ולפרק את בג"ץ.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:41   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הקברניט של כולנו  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זנב לאריות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.5.17
3970 הודעות, 29 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:31   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. וואו משקיען! תודה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:41   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. בכיף  
בתגובה להודעה מספר 5
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלעד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.9.07
3581 הודעות, 53 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    13:43   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. הצחקת את סדאם :)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כתוב יפה כמו תמיד, ותודה על כך.

יחד עם זאת, הסתכלות על מהלך של מלחמה שמחקה למעשה את האומה העירקית דרך קרב אוויר (או אפילו שלושה) שבהם f-15 אחד כמעט וספג פגיעה ממטוס לא רע בשם מיג 29, זה קצת לעשות עוול לכל האירוע המלחמתי הזה.

בכל מקרה, שוב תודה על ההשקעה ושבת שלום !            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    15:01   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. תראה, זה תלוי איך אתה מסתכל על זה  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
בתאכלס האמריקאים והקואליציה קצרו את העיראקים זה ברור.
זה עדיין לא אומר שהכל הלך חלק והעיראקים לא נתנו פייט (ומאוד אמביציוני יש לציין)
אני לא ידעתי על הקרבות האלה עד היום...ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלעד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.9.07
3581 הודעות, 53 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    16:09   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. תשמע, בויקיפדיה תחת הערך ''מלחמה שהכל הלך בה חלק''  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
הדבר היחיד שהופיע עד לפני כמה שנים היה המשחק שבו מכבי שעריים נתנו להפועל מרמורק 0-5 בשמינית גמר הגביע של 1972, וגם את זה אחרי כמה חודשים החבר'ה משעריים ביקשו להוריד מחשש לנקמת דם...

יחסית לקרבות בעת החדשה, ובהתחשב בכך שהעיראקים נלחמו על הבית, היו מצויידים עם אמלח סביר והיה להם ניסיון קרבי עשיר - מלחמת המפרץ הייתה אחת מהצד צדדיות ביותר שידענו.

יאללה שיהיה סופש קסום            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    21:02   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. אחלה סופ''ש  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד האדם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.15
33866 הודעות, 58 מדרגים, 93 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    19:19   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. על חלק מהקרבות האלו לא ידעתי. עם זאת..  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
הפער בין המטוסים האמריקאיים לעירקיים היה כל כך גדול שהייתי מסביר את הנפילות האמריקאיות לרמה מאד נמוכה של חלק מהטייסים ...
מבחינת העירקים- אומץ רב בכלל להמריא ..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    21:03   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אהבתי :)  
בתגובה להודעה מספר 27
 
  
מבחינת העירקים- אומץ רב בכלל להמריא ..ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.3.18
14439 הודעות, 192 מדרגים, 378 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    14:19   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. הקברניט- אחד הטובים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


מאחל ומייחל שיהיה היום- יום שמח לעם ישראל, לארץ ישראל וכל החפץ בטובתם באמת.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גשם חומצי
חבר מתאריך 31.7.20
58 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    14:37   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מרתק תודה רבה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    15:02   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. בכיף גשם  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
70639 הודעות, 322 מדרגים, 538 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    15:13   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. מרתק כתמיד. ואם הזכרת את סדאם אז...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yd33 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.8.10
19544 הודעות, 120 מדרגים, 236 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    16:24   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. איזה להיט קליט  
בתגובה להודעה מספר 16
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
70639 הודעות, 322 מדרגים, 538 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    16:25   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אהבת❓ שמחתי❕  
בתגובה להודעה מספר 19
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    18:04   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. יאללה יא נסראללה יותר מוצלח לדעתי  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    18:02   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. LOL  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Xmeex
חבר מתאריך 29.11.20
27 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    19:30   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אם היה אז יוטיוב היה עובר לראש המצעד..  
בתגובה להודעה מספר 16
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    21:04   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. ראש המצעד ראש המצעד ראש המצעד בום בום בום בום  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אמירוס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.7.19
579 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    16:11   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מעניין מאוד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
yd33 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.8.10
19544 הודעות, 120 מדרגים, 236 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    16:24   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. תודה רבה , מרתק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    18:02   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. הי yd  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
בכיף buddyימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
28017 הודעות, 199 מדרגים, 352 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    19:13   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. תודה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    21:04   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. בכיף יגאל.  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
TheNews לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.11
6037 הודעות, 45 מדרגים, 90 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    19:34   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. מרתק !  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


חדשות נוספות בעמוד הטוויטר: https://twitter.com/TheNewsAlerts


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
111134 הודעות, 496 מדרגים, 972 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    22:01   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. כמה שניסיון בקרב חשוב, גם עם מטוס נחות בהרבה אפשר לגבור על טייס עם מטוס הרבה יותר מתקדם...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זה נכון לגבי כל תפקיד בצבא ובכלל בחיים .
לגבי הנ״מ, ישראל, בלי עין הרע, מצליחה להסתדר ולהטעות את הסורים למרות הנ״מ המתקדם שלהם - הרבה יותר ממה שהיה לסאדם .
תודה על עוד אשכול מעניין ומחכים .
שבת שלום .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום שבת י' בשבט תשפ''א    11:22   23.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. בכיף kitzz  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
23142 הודעות, 214 מדרגים, 412 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ט' בשבט תשפ''א    22:28   22.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. כרגיל, עוד פרק שמביא זוית שלא חשבת שקיימת.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום שבת י' בשבט תשפ''א    11:23   23.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  ימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מר מייט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.12.18
6562 הודעות, 27 מדרגים, 39 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י' בשבט תשפ''א    09:23   23.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אחלה קברניט. אבל למה להגזים עם תיאורי קרבות האוויר? הוא מלהג פה לא מעט  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
miklo
חבר מתאריך 2.4.12
4582 הודעות
יום שבת י' בשבט תשפ''א    18:21   23.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. הקפצה לשומרי שבת, שבוע טוב מר מייט  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
שבוע טוב רוטרימ"ס-https://youtu.be/DSPPTtJ0uow


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מר מייט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.12.18
6562 הודעות, 27 מדרגים, 39 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י' בשבט תשפ''א    19:41   23.01.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. שבוע מצויין!!  
בתגובה להודעה מספר 40
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות