גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #682337 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 682337        
להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:33   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

תרגיל מסריח: איתי גרנק מספר על פיצוץ המגעים לאיחוד מפלגות הציונות הדתית  

סמוטריץ׳ הוא פרלמנטר מצטיין, אבל אם הוא רוצה להיות מנהיג הציונות הדתית אז שייפתח את מפלגתו לציבור, לא עוד מועדון סגור של חברים.

למעלה משנה אני ועוד חברים רבים פועלים לאחד את כל מפלגות הציונות הדתית למפלגה אחת עם פריימריז פתוחים, זאת גם הסיבה שהגשתי את מועמדותי לראשות הבית היהודי כי חשבתי שראוי להציב את הדרך הזאת בצורה ברורה למרכז הבית היהודי.

יומיים לפני הבחירות חגית הזמינה אותי ללשכתה, בפגישה שוחחנו על כך הדרך והמהות וגם על כך שהקרב האמיתי במרכז הוא בינה ובין אורבך ואני לשון המאזניים, אורבך הציג דרך של חיבור עם ימינה והיא הציגה דרך של חיבור קודם עם האיחוד הלאומי, לאחר שעות של שיח ודברים חתמנו על הסכם במסגרתו היא התחייבה להתאחד עם מפלגות הציונות הדתית למפלגה אחת ולהתחיל מפקד מיד אחרי הבחירות שכאמור אני אהיה הממונה על המפקד.

כשבצלאל סמוטריץ' יצא לדרך חדשה סברתי שזה המעשה הנכון ושנה מאוחר מדי, הוא הזמין אותי אליו לפגישה וסיפר על רצוניות להביא כוכבים. אל הבית היהודי הוא התייחס בזלזול רב, שאלתי אותו מה עם מפקד ופריימריז והוא אמר אחרי הבחירות הזכרתי לו שגם לפני לפני שנה לפני ואחרי הבחירות הקודמות הוא אמר את זה וכתב את זה בכל מקום ונעלם לשנה.

למה חשבתי שנכון היה לבצלאל להפרד מבנט? כי נפתלי על אף רשימתו המדהימה לא מעוניין במפלגה של הציונות הדתית ובטח לא בלי דמוקרטי. צריך לומר לזכותו שליבו ופיו שווים. הוא הקים מפלגה כדי לקדם את עצמו לראשות הממשלה, הציג רשימה יפה ואיכותית שהוא בחר ומי שרוצה אותו כראש ממשלה מוזמן לבחור בו. אבל צריכה להיות מפלגה ציונית דתית.

כמו שביישובים נבחרת מזכירות על ידי התושבים , בבית כנסת אנחנו בוחרים גבאים גם הנבחרת של מפלגה ציונית דתית צריכה להיבחר על ידי הציבור הרחב. לא מרכז של אלף איש אלא עשרות אלפים ואף מאות אלפים. במשך שנתיים מספרים לנו שזה לא אפשרי בזמן קצר והנה באה מירב מיכאלי ומראה לנו שתוך שבוע אפשר להרים פריימריז עם 59 מתמודדים ועשרות אלפי מצביעים.

התמונה הקבועה של ארבע מערכות הבחירות הקודמות של מלחמות העסקנות, הכיסאולגיה ואגו בשעות האחרונות שלפני הגשת הרשימות ובסוף נסגרים כל מיני הסכמים מאילוצים מגעילה אותי כל פעם מחדש.

לא הייתי מעורב במו"מ, רק ביום האחרון חגית עידכנה אותי שלצערה לא תוכל לעמוד בהבטחה שלה ואז נכנסתי לעובי הקורה.

אני יודע בוודאות שבמהלך המשא ומתן רבים הציעו לה לנהל משא ומתן עם עוצמה יהודית ועם בנט והיא עמדה על שלה שהבטחת הבחירות שלה הייתה קודם כל לסגור על בצלאל, נפתלי אף הציע לה ממש לפני הגשת הרשימות את מקומות 4 ו8 והיא סירבה כדי לעמוד בהבטחת הבחירות שלה. ברגע שימינה הגישו את הרשימות ישר בצלאל חתך וסגר עם עוצמה בלוק טכני ושינה את כל מה שסוכם עד אז, בעיני תרגיל מסריח.

אסביר, תארו לכם שאתם מנהלים משא ומתן קניית בית במשך שבועיים ולאחר שבועיים שבהם עורכי דין ומתווכים מתקשרים ומחליפים טיוטות בא אליכם המוכר ואומר שסגר עם מישהו אחר, המוכר רשאי למכור למי שהוא רוצה אך מן הראוי לעשות גילוי נאות לקונה שהוא עובר לנהל משא ומתן עם מישהו אחר, בפוליטיקה שעיני הציבור נשואות אליך זה עוד חשוב מבית פרטי.

להבנתי היו שני מכשולים עיקריים לחיבור, הראשון הוא שבצלאל סמוטריץ' החליט ביום האחרון אחרי שכבר ימינה הגישו את הרשימות ואחרי שכמובן היה סגור עם עוצמה, שהריצה של חגית תהיה רק דרך מפלגת האיחוד הלאומי (למחוק את הבית היהודי) אחרי שנחתם הסכם שבו נועם ועוצמה כן רצות כמפלגות בסיעה. לבית היהודי אסור כי בצלאל החליט כך ביום האחרון אחרי ששאר הדלתות נסגרו להם. והמכשול השני הוא דוידי בן ציון שנבחר במרכז הבית היהודי, הטענה הייתה שהרשימה גם ככה מתנחלת ודוידי הוא מתנחל ודוס.

ובטח תשאלו, הרי אתה בעד מפלגה אחת אז מה רע שירוצו באותה מפלגה?

קודם כל מבחינתי ריצה במפלגה אחת ולא בסיעה אחת עם הרבה מפלגות הוא הדבר הנכון, צריכה להיות מפלגה אחת עם פריימריז, אבל האיחוד הלאומי או בשמו המכובס היום "הציונות הדתית" זה מפלגה עם מרכז של 120 איש שלא פתוחה לציבור מעין מועדון סגור, בעבר היו בחירות לרשימה, כך בצלאל הדיח את אורי אריאל, הפעם גם זה לא היה אלא שלטון יחיד שבוחר מועמדים, בדיוק כמו בנט רק עם שאיפות אידאולוגיות אחרות למען עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל. בסך הכל הדרך שלי, אבל היא לא יכולה להקרא מפלגת הציונות הדתית כל עוד זה מועדון סגור.

יש לי הערכה רבה לבצלאל ואני חושב שהוא פרלמנטר מצטיין. רהוט בתקשורת , וביצועיסט אבל חסר לו מנהיגות, אם הוא באמת רוצה להיות מנהיג הציונות הדתית שייפתח עכשיו את מפלגתו לציבור הרחב, לא באיזה אתר התפקדות לשום מקום. בתקנון ועוד לפני הבחירות, כל עוד הוא לא עושה את זה הוא עוד פולטיקאי שמבטיח הבטחת בחירות כמו שעשה לפני הבחירות הקודמות, אבל כל עוד המפלגה שלו היא מועדון סגור היא לא מפלגת הציונות הדתית, היא מועדון סגור שלו ושל חבריו, סוג של תרמית.

לעניין דוידי בן ציון איש מתוק מפז וחבר טוב בסופו של דבר במקומו שובצה אורית סטרוק שכולנו יודעים שלא פחות מתנחלת כך שכל הטיעון היה על רקע אישי ופרסונלי וגם שעלתה ההצעה שהוא יהיה במקום ששוריין בליכוד היא סורבה.

בניגוד לאיחוד הלאומי לבית היהודי שיש לו מנגנון דמוקרטי של עשרות אלפים בוחרים, מרכז שנבחר, אומנם בארבע מערכות הבחירות הקודמות נלקח הכח מהמתפקדים ולהערכתי זה גם מה שגרם לירידה באמון הציבור אך עדיין זה מפלגה ששייכת לציונות הדתית ונמחקה השבוע לראשונה מהגשת הרשימות.

דבר חשוב נוסף הוא אחרי שנה שכולנו מדברים על איחוד המפלגות למפלגה אחת הוא שמבחינה חוקית אי אפשר לאחד מפלגות, אחת צריכה להמחק בשביל השניה , מה שדובר בכל ההסכמים בעבר הוא שינוי החקיקה כך שיהיה אפשר לאחד ואז אחת לא תצטרך להמחק, בצלאל הבין שיש לו הזדמנות לקצר תהליכים וכך עשה.

אודה ולא אבוש שגם לחגית היה דרישות גבוהות במהלך המשא ומתן יחסית לאמון הציבורי שיש בבית היהודי אך זהו טבעו של משא ומתן אך עדיין נעשה לה תרגיל מסריח בעיני שמזכיר תרגילים אחרים ממערכות קודמות ,לא אהבתי ההסכם עם ימינה ואף ניסיתי לשכנע אותה כל היום לסגור עם בצלאל אבל אני יכול להבין שהוא נבע מחוסר ברירה.

אני שמח שאיתמר בן גביר ומפלגתו לא הוחרמו הפעם מחוץ למחנה אל אף שכמו שכתבתי ואמרתי בעבר ישנה רק דרך אחת והיא מפלגת אחת עם פריימריז וגם איתמר ראוי להתמודד בהם ולהציג את דרכו, אל אף שלמרות זה שהוא הפעם לא הוחרם לא בטוח שיהיה חבר כנסת כי אחדות מלאה לא הייתה פה וגם לא הליך דמוקרטי לצערנו ולצערי האמון הציבורי נמוך עובדה שהיה צריך בלוק טכני (מילה מגעילה ) כדי שהמפלגות יגיעו לאחוז החסימה בסקרים.

למה אני כותב את כל זה?

קודם כל כי קיבלתי מאות הודעות ביומיים האחרונים ואני מרגיש מחויבות לספר את הסיפור מנקודת מבטי לציבור שתומך בדרך שאני מוביל בשנה האחרונה ושנית כדי להגיד שלי ולהרבה אנשים אין מפלגה להצביע אליה בבחירות הבאות, אנחנו כן מאמינים במפלגה שנושאת על דגלה את ארץ ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל אבל לא פחות מאמינים במפלגה ששייכת לציונות הדתית, אנחנו נמשיך להלחם על הדרך שאנחנו מאמינים בה ולא נוותר ונעשה הכל כדי שחברי הציונות הדתית שמחפשים מפלגה שתייצג אותה יהיה להם בית גאה שהם שותפים בבחירת נציגיו ובהתוויית הדרך שלה.

מקור - https://www.inn.co.il/news/466956

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מה זה מועיל? אילנד 07.02.21 00:36 1
     מה הבעיה? עמבה 07.02.21 00:37 4
     אתה חבר בפורום אקטואלי ושואל מה מועיל מידע חדשותי ? להב אש 07.02.21 00:41 9
         לא שאלתי עליך למה העלת אילנד 07.02.21 01:01 30
             הוא השיב על כך במספר אופנים בגוף המאמר בין היתר הוא התייחס ל- להב אש 07.02.21 01:09 32
                 איזה פריימריז הוא רוצה במפלגה של 5 מנדטים בלחץ? חמש חמש 07.02.21 01:41 37
                     מכתב להב אש 07.02.21 01:55 43
  אכן תרגיל מלוכלך. עמבה 07.02.21 00:37 2
  ערוץ 7 לא סולח לבצלאל על חבירתו לעוצמה, ולא מפסיק את מסע הלכלוכים.... גועל נפש... איש חברון 07.02.21 00:37 3
     אתה טוען שזה לא נכון? עמבה 07.02.21 00:38 6
         לא טוען כלום, אבל נמאס לי ממשחקי הלכלוכים שם. איש חברון 07.02.21 00:43 13
             גם לי נמאס, לכן אני לא סובל את סמוטריץ. עמבה 07.02.21 00:45 15
     יעבור להם מתנחל גאה 07.02.21 00:39 7
         אז אתם גם נגד חופש הביטוי , במקרה זה הזכות של איתי גרנד להתייחס לנושא כמי שבמידה מסויימת מעורב בו להב אש 07.02.21 00:42 11
             מדובר על שרשרת כתבות בלתי פוסקות בעניין איש חברון 07.02.21 00:44 14
                 עוד לא שמעתי את עדותו והתייחסותו של הנידון בשום מקום והוא שופך אור על הנושא מזויות שלא התייחסו אליהם בפירוט להב אש 07.02.21 00:45 16
     ערוץ 7 זה בנטון, כל סיבה לפגוע בסמוטריץ' מבורכת עבורו, לא סתם מאתרגים את חגית והבית היהודי פתשגן 07.02.21 00:41 10
     ההגמוניה לא אוהבת לאבד את הכוח סקוטי 07.02.21 00:57 28
     מזמן הפסקתי לקרוא את ערוץ 7. תואמי טמקא, מימין. דוחפים אג'נדה של העורך באופן גס. jack10 07.02.21 01:58 44
  פוסט? דעה? Galgal 07.02.21 00:37 5
  כנראה הכי קרוב למה שהיה. מי שקורא את הגרסאות של המעורבים (סמוטריץ, חגית משה והרב סדן) יכול לקבל תמונה די אמינה אסטריקס ושות' 07.02.21 00:39 8
     גם אני סבור כך, חבל שהיא לא קיבלה את עצתו של גרנק לחתום בכל זאת עם בצלאל פתשגן 07.02.21 00:43 12
     ולכן הבאת הדברים שונה ממקרה של מאמר דעה. והיא בגדר חדשות להב אש 07.02.21 00:46 19
  בכלל לא משנה מה היה ולכאו' לא נוכל לדעת מה היה באמת, כל צד מציג משהו שונה בני_בני 07.02.21 00:46 17
     זו השיטה של מצביעים שבויים זו שיטה מגונה להב אש 07.02.21 00:50 23
  אני רציתי את גרנק בראש הבית היהודי.כנראה חברי המרכז ידעו מראש שחגית הולכת לסגור את המועדון סגול88 07.02.21 00:46 18
     ממילא עוד חצי שנה בחירות שוב וכל הקלחת מחדש. כי לא סגרו את זה הפעם. שום דבר מהותי לא השתנה. להב אש 07.02.21 00:48 21
  בצלאל אמר את דברו ביום שישי. כדאי לקרוא. אליק 07.02.21 00:47 20
     מדוייק מתנחל גאה 07.02.21 00:50 22
  פוליטיקה זה לא קנית דירה. Oldjacky86 07.02.21 00:51 24
  מישהו כנראה מנסה להשמיץ וללכלך על סמוטריץ כעת ולהרחיק בוחרים מלהצביע ומנסה להוציא רפש לפני הבחירות פלומה 07.02.21 00:51 25
     זה לא הנושא המרכזי במאמר להב אש 07.02.21 00:53 26
         מאחורי הנושא המרכזי יוצאים אמירות כאלה ואני מצטטת. פלומה 07.02.21 01:19 33
             לפעולות שמבצעים יש השלכות ואי אפשר להתחמק מהן. הפנים אינם קדימה אם לא הבנת הפנים אחורה. אין גילוי פנים פה. להב אש 07.02.21 01:42 38
  לא הצלחתי לרדת לסוף דעתו, כאשר השפה עילגת, אני מניח שגם כישוריו הם באותה רמה Hermon 07.02.21 00:55 27
     אכן ניכר שהמאמר לא נערך במיוחד, כיאה לשליחת משהו בשעה מאוחרת במוצאי שבת. כנראה שיש לו דברים חשובים יותר להב אש 07.02.21 00:58 29
         לא הבנתי.. חמש חמש 07.02.21 01:46 39
             למה אתה מטריל ? להב אש 07.02.21 01:51 41
  ילדים קטנים מפה לשם 07.02.21 01:07 31
  כזכור, הרברפי חתם על הסכם איחוד במועד ג Linux 07.02.21 01:20 34
     סמוטריץ בעצמו הסביר את זה בראיון בסרוגים לפני כמה שבועות והוא זה שלא קיים את ההסכם אלא דילג עליו להב אש 07.02.21 01:47 40
  איך שהוא הנהגת הכיפות הסרוגות חייבים לחרבן לימין את האפשרות להרכיב ממשלה, רנה דקארט 07.02.21 01:25 35
     תמיד פה כדי לשמור עליכם מימין רציני 07.02.21 09:31 49
  מסכים איתו ועוד יש להוסיף עליו גימטר 07.02.21 01:38 36
  מסכים ועוד יש להוסיף גימטר 07.02.21 01:52 42
     אכן הוא עשה טעות שהצטרף לימינה מתנחל גאה 07.02.21 02:04 45
  מסכן המקורב...אין לו למי להתקרב, וממילא, אין לו מפלגה להצביע אליה. מי זה? היטש 07.02.21 02:12 46
  מסכים עם כל מילה שהוא כתב יהודי 07.02.21 02:17 47
  הפסקתי לקרוא במשך על הדירה. פוליטיקה זה דירה ואין שום בעיה לנהל משא ומתן במקביל גם על דירה מילה 07.02.21 03:20 48

אילנד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.4.19
2890 הודעות, 55 מדרגים, 104 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:36   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מה זה מועיל?  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
עמבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.11.17
5154 הודעות, 76 מדרגים, 144 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:37   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מה הבעיה?  
בתגובה להודעה מספר 1

עוצמה יהודית - ימין. מאמין. אמין.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:41   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אתה חבר בפורום אקטואלי ושואל מה מועיל מידע חדשותי ?  
בתגובה להודעה מספר 1

מוזר שרק עכשיו אתה שואל על כתבות כאלה ועל כל מה שהולך פה בציונות הדתית לפני כל בחירות מה זה מועיל בוקר טוב.

אז לקורא יש כאן הרבה מידע שהוא יכול לעבוד איתו לפי שיפוטו

אילנד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.4.19
2890 הודעות, 55 מדרגים, 104 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:01   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. לא שאלתי עליך למה העלת  
בתגובה להודעה מספר 9

אלא למה איתי גרנק חושב שזה טוב

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:09   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. הוא השיב על כך במספר אופנים בגוף המאמר בין היתר הוא התייחס ל-  
בתגובה להודעה מספר 30

כך שהוא נידרש מהציבור בשל מעורבותו בהקשרים שהוא ציין להשיב על הנושא

אבל לענ"ד הסיבה המרכזית שבגללו הוא כתב נוגע לשני דברים שעודם עומדים על הפרק כלומר על עתיד הציונות הדתית במערכות הבחירות הבאות

וזה סוגיית הפריימריז (דבר שכל הזמן מתחמקים ממנו)

ואופי מיזוג המפלגה (מסתבר שלאיך עושים את זה יש לא מעט משמעויות והשלכות וזה אגב להבנתי הסיבה שבגללה הכל התפוצץ כי סמוטריץ מנסה לעשות את זה בערמומיות)

מה שאני למדתי מדבריו זה שלא רק שהשאלה אם יהיה פריימריז נמצאת בסכנה בגלל אופי ההתנהלות שאנו חוזרים ופגשים מהנציגים הנ"ל אלא שגם אם יקיימו פריימריז זה יכול להיערך בצורה מכורה שבה הנתונים מראש הם שהבריחו והדירו את היריבים מלהשתתף בהם. זה מומחיות של עורכי דין...

חמש חמש
חבר מתאריך 26.11.20
138 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:41   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. איזה פריימריז הוא רוצה במפלגה של 5 מנדטים בלחץ?  
בתגובה להודעה מספר 32

ושמורכבת משש מפלגות שונות? אפשר גם להבין את סמוטריץ שלא הסכים לפריימריז.
לבית היהודי יש(כנראה) מנגנון רחב, כך שבפריימריז הם יקבלו את מירב הקולות.
אם סמוטריץ' היה רוצה להשתתף בפריימריז של הבית היהודי, היה מצטרף אליהם מלכתחילה.
הוא רצה להיות בראש בלי שמישהו יתערב לו בקבלת ההחלטות. אז או שיצטרפו אליו כסיעה(מקום 4 נראה לי מכובד מאוד לסיעה עם 0.4 מנדטים), או שירוצו לבד.
לא מבין את מי שמגיע מבחוץ ומנסה להכריח אותך לעשות פריימריס.
תכלס, קצת חצופים החברה מהבית היהודי.
אבל העיקר שהפוליטיקה הזאת מגעילה אותם.
"הפוליטיקה הזאת מגעילה אותנו. אנחנו בסה"כ רוצים מקום 2 ו4 , יו"ר משותף וקבלת החלטות משותפת. לא מעוניינים להתלכלך בשטויות האלו של פוליטיקה"

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:55   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. מכתב  
בתגובה להודעה מספר 37

עמבה
חבר מתאריך 24.11.17
5154 הודעות
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אכן תרגיל מלוכלך.  
בתגובה להודעה מספר 0

פוליטיקה זה דבר מסריח.

איש חברון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
9416 הודעות, 103 מדרגים, 184 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. ערוץ 7 לא סולח לבצלאל על חבירתו לעוצמה, ולא מפסיק את מסע הלכלוכים.... גועל נפש...  
בתגובה להודעה מספר 0

חבר מתאריך 24.11.17
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:38   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. אתה טוען שזה לא נכון?  
בתגובה להודעה מספר 3

חבר מתאריך 1.4.12
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:43   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. לא טוען כלום, אבל נמאס לי ממשחקי הלכלוכים שם.  
בתגובה להודעה מספר 6

חבר מתאריך 24.11.17
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:45   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. גם לי נמאס, לכן אני לא סובל את סמוטריץ.  
בתגובה להודעה מספר 13

מתנחל גאה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.14
2959 הודעות, 71 מדרגים, 136 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:39   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. יעבור להם  
בתגובה להודעה מספר 3

אבל בהחלט בושה לערוץ , הגיע הזמן שיקום לו תחליף.

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:42   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אז אתם גם נגד חופש הביטוי , במקרה זה הזכות של איתי גרנד להתייחס לנושא כמי שבמידה מסויימת מעורב בו  
בתגובה להודעה מספר 7

מאד אופייני לכם.

כמי שגם זכות הבחירה לא מעניינת אותם

מה שאני למדתי מדבריו האמינים לטעמי של גרנק זה שהמצב יותר גרוע משחשבתי.

זאת אומרת שסמוטריץ מתכוון (באם לא ימרח אותנו כפי שעשה בשנים האחרונות בשיטת נתניהו)
כשהוא יעשה פריימריז אז הוא מתכוון לעשות את זה (שוב פעם בשיטה של נתניהו) כך שהוא ידאג קודם להבריח מההשתתפות את מחנה יריביו ואז כביכול יהיה פריימריז אבל בעצם כזה שהתוצאות ידועות ונשלטות מראש.

כמה לא מפתיע. כמה עצוב.

חבר מתאריך 1.4.12
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:44   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מדובר על שרשרת כתבות בלתי פוסקות בעניין  
בתגובה להודעה מספר 11

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:45   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. עוד לא שמעתי את עדותו והתייחסותו של הנידון בשום מקום והוא שופך אור על הנושא מזויות שלא התייחסו אליהם בפירוט  
בתגובה להודעה מספר 14

פתשגן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.20
1300 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:41   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ערוץ 7 זה בנטון, כל סיבה לפגוע בסמוטריץ' מבורכת עבורו, לא סתם מאתרגים את חגית והבית היהודי  
בתגובה להודעה מספר 3

אם כי ראוי לומר שנתנו לו גם במה

סקוטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.17
5722 הודעות, 53 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:57   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. ההגמוניה לא אוהבת לאבד את הכוח  
בתגובה להודעה מספר 3

jack10 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.09
10881 הודעות, 44 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:58   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. מזמן הפסקתי לקרוא את ערוץ 7. תואמי טמקא, מימין. דוחפים אג'נדה של העורך באופן גס.  
בתגובה להודעה מספר 3

Galgal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.12.17
7806 הודעות, 63 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. פוסט? דעה?  
בתגובה להודעה מספר 0

אסטריקס ושות' לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.11.14
12001 הודעות, 114 מדרגים, 223 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:39   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כנראה הכי קרוב למה שהיה. מי שקורא את הגרסאות של המעורבים (סמוטריץ, חגית משה והרב סדן) יכול לקבל תמונה די אמינה  
בתגובה להודעה מספר 0

פתשגן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.5.20
1300 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:43   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. גם אני סבור כך, חבל שהיא לא קיבלה את עצתו של גרנק לחתום בכל זאת עם בצלאל  
בתגובה להודעה מספר 8

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:46   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. ולכן הבאת הדברים שונה ממקרה של מאמר דעה. והיא בגדר חדשות  
בתגובה להודעה מספר 8

בני_בני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.2.17
1035 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. בכלל לא משנה מה היה ולכאו' לא נוכל לדעת מה היה באמת, כל צד מציג משהו שונה  
בתגובה להודעה מספר 0

תכל'ס, כרגע יש לדת"ל בית אחד.

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:50   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. זו השיטה של מצביעים שבויים זו שיטה מגונה  
בתגובה להודעה מספר 17

סגול88 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
9264 הודעות, 49 מדרגים, 91 נקודות.  ראה משוב
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אני רציתי את גרנק בראש הבית היהודי.כנראה חברי המרכז ידעו מראש שחגית הולכת לסגור את המועדון  
בתגובה להודעה מספר 0

תחשוב טוב, יהיה טוב

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:48   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. ממילא עוד חצי שנה בחירות שוב וכל הקלחת מחדש. כי לא סגרו את זה הפעם. שום דבר מהותי לא השתנה.  
בתגובה להודעה מספר 18

ערכתי לאחרונה בתאריך 07.02.21 בשעה 01:00 בברכה, להב אש

אליק
חבר מתאריך 3.4.20
261 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:47   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. בצלאל אמר את דברו ביום שישי. כדאי לקרוא.  
בתגובה להודעה מספר 0

כולם ראויים ואנשים טובים וחבל שנופלים במקומות הקטנים. מדובר על רשימה של אנשי עשייה וערכים . הניסיון עכשיו לצייר את האירוע בצבעים של שחור לא פייר. לענ"ד אחרי שהעסק יתייצב בצלאל יפתח את השורות לפריימריז. קודם שתקום המפלגה...

מתנחל גאה
חבר מתאריך 17.7.14
2959 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:50   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. מדוייק  
בתגובה להודעה מספר 20

Oldjacky86 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
2249 הודעות, 25 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:51   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. פוליטיקה זה לא קנית דירה.  
בתגובה להודעה מספר 0

פוסט שלם של אכלו לי (או לבית היהודי) שתו לי.

פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
60817 הודעות, 176 מדרגים, 339 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:51   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. מישהו כנראה מנסה להשמיץ וללכלך על סמוטריץ כעת ולהרחיק בוחרים מלהצביע ומנסה להוציא רפש לפני הבחירות  
בתגובה להודעה מספר 0

אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:53   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. זה לא הנושא המרכזי במאמר  
בתגובה להודעה מספר 25

המלצה - כותרת בתקשורת נכתבת על ידי עורך האתר מסיבות של יצירת ענין לא כדאי להתייחס לכותרת אף פעם. היא לא אמינה ולא העיקר

פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
60817 הודעות, 176 מדרגים, 339 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:19   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מאחורי הנושא המרכזי יוצאים אמירות כאלה ואני מצטטת.  
בתגובה להודעה מספר 26

"ברגע שימינה הגישו את הרשימות ישר בצלאל חתך וסגר עם עוצמה בלוק טכני ושינה את כל מה שסוכם עד אז, בעיני תרגיל מסריח".
"אסביר....."

ובטח תשאלו, הרי אתה בעד מפלגה אחת אז מה רע שירוצו באותה מפלגה?

".....אבל האיחוד הלאומי או בשמו המכובס היום "הציונות הדתית" זה מפלגה עם מרכז של 120 איש שלא פתוחה לציבור מעין מועדון סגור, בעבר היו בחירות לרשימה, כך בצלאל הדיח את אורי אריאל, הפעם גם זה לא היה אלא שלטון יחיד שבוחר מועמדים, בדיוק כמו בנט רק עם שאיפות אידאולוגיות אחרות למען עם ישראל, תורת ישראל וארץ ישראל. בסך הכל הדרך שלי, אדום אבל היא לא יכולה להקרא מפלגת הציונות הדתית כל עוד זה מועדון סגור.

יש לי הערכה רבה לבצלאל ואני חושב שהוא פרלמנטר מצטיין. רהוט בתקשורת , וביצועיסט אבל חסר לו מנהיגות .

נו באמת אמירות כאלה עם כל הכבוד לפני הבחירות לא תורמים אלא מכשילים ...כעת נסגרו הרשימות והפנים צריכות להיות קדימה לנצח את הבחירות .

אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:42   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. לפעולות שמבצעים יש השלכות ואי אפשר להתחמק מהן. הפנים אינם קדימה אם לא הבנת הפנים אחורה. אין גילוי פנים פה.  
בתגובה להודעה מספר 33

נותנים סתירה בהתחלה באמצע ובסוף, ואחרי זה גם יש להם טענות נגד הקורבן למה הוא מגיב בכלל.

Hermon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.8.02
33594 הודעות, 86 מדרגים, 171 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:55   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. לא הצלחתי לרדת לסוף דעתו, כאשר השפה עילגת, אני מניח שגם כישוריו הם באותה רמה  
בתגובה להודעה מספר 0

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    00:58   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. אכן ניכר שהמאמר לא נערך במיוחד, כיאה לשליחת משהו בשעה מאוחרת במוצאי שבת. כנראה שיש לו דברים חשובים יותר  
בתגובה להודעה מספר 27

ערכתי לאחרונה בתאריך 07.02.21 בשעה 01:03 בברכה, להב אש

מלהתעסק עם ההגהות והניסוח כשלקורא הסביר ברור מה הכותב כותב.

ובכל זאת טרח לכתוב. מגיע לו "שכר" על שטרח והסביר וכתב על מה שכתב מאחר ונידרש לתת תשובות.

כאשר הנושא העיקרי לתשומת לבך אינו התרגיל אלא סוגיית קיום הפריימריז. מקודם ולאחר מכן.

אלמלא אישים כמוהו סמוטריץ לא היה משנה את הדיבור של האיחוד הלאומי מנגד פריימריז לבעד פריימריז.

כעת מסתבר שיש לבחון בשבע עיניים גם אם וכאשר יהיו פריימריז מה באמת קורה כאן.

כי להבין מה הציבור דורש ולכן לומר במילים את מה שהציבור מצפה לשמוע אבל לעשות את זה ולעשות את זה בצורה הגונה זה שני דברים שונים.

חמש חמש
חבר מתאריך 26.11.20
138 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:46   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. לא הבנתי..  
בתגובה להודעה מספר 29

הוא מהבית היהודי ורוצה פריימריז באיחוד הלאומי??
מה יש לו להתערב בעניינים של מםלגה אחרת?

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:51   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. למה אתה מטריל ?  
בתגובה להודעה מספר 39

מפה לשם
חבר מתאריך 29.11.20
607 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:07   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. ילדים קטנים  
בתגובה להודעה מספר 0

Linux לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.20
588 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:20   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. כזכור, הרברפי חתם על הסכם איחוד במועד ג  
בתגובה להודעה מספר 0

אז מה זה הבולשיט הזה על הדברים שסמוטצ' לא קיים
שמענו כבר
חלאס

להב אש
חבר מתאריך 14.7.10
10674 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:47   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. סמוטריץ בעצמו הסביר את זה בראיון בסרוגים לפני כמה שבועות והוא זה שלא קיים את ההסכם אלא דילג עליו  
בתגובה להודעה מספר 34

ערכתי לאחרונה בתאריך 07.02.21 בשעה 02:21 בברכה, להב אש

לטענתו של סמוטריץ לפי ההסכם הוא לא יכול לבצע מחיקה של מפלגת הבית היהודי/איחוד לאומי לפני אישור תיקון חקיקה הנוגע להליך איחוד מפלגות המאפשר מיזוג מלא המוחק את שתי המפלגות ומאגד אותם יחד. אבל סמוטריץ החליט שלא לעשות את זה אלא להכפיף תחת האיחוד הלאומי בלבד בשליטתו את כולם עוד לפני הבחירות על כל המשתמע מכך. ומשתמע מכך הרבה מאד.

למשל כאשר בנט הפך ליו"ר הבית היהודי הוא הפך גם ליו"ר של כל הסניפים המוניציפליים מטעם המפלגה אשר שינו את שמם בהתאם. יש לכך השלכות משפטיות רבות. כגון בסוגיות של מימון מפלגות. בעלות על נכסים ועוד...

רנה דקארט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.09
49226 הודעות, 209 מדרגים, 319 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:25   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. איך שהוא הנהגת הכיפות הסרוגות חייבים לחרבן לימין את האפשרות להרכיב ממשלה,  
בתגובה להודעה מספר 0

ערכתי לאחרונה בתאריך 07.02.21 בשעה 01:52 בברכה, רנה דקארט

מדהים כמה שהאנשים הללו לא מחוברים למציאות חסרי יכולת להבין את המטרה הגדולה ולא להתעסק בשטויות. אנשים הזוים.

בבחירות הראשונות של 2019 הם היו חייבים לרוץ בשלושדה מפלגות: בנט, פייגלין ואיחוד הימין. כתוצאה מכך בנט ופייגלין לא עברו והימין הצליח להשיג רק 60 מנדטים, מה שאפשר לליברמן להוביל אותנו לבחירות 2 . אחר כך בבחירות 2 פייגלין החליט שהוא לא מתמודד, ובמקום לאחד הכל הם החליטו להשאיר את בן גביר בחוץ, הוא שרף שלושה מנדטים והגענו למצב שהיינו כפסע ממשלת שמאל ערבים שרק האוזר והנדל מנעו. לאחר מכן, בבחירות 3 שוב השאירו את בן גביר בחוץ כשנשרף חצי מנדט שאם היו מתחלק שווה שווה בין מפלגות גוש הימין היה יכול להעניק לימין, בצירוף עם אורלי לוי, את האפשרות להקים ממשלה שהייתה עובדת הרבה יותר טוב בקורונה, מספחת ובעיקר מעבירה רפורמות משפטיות חשובות. עכשיו אנחנו צריכים ללכת לבחירות 4 כאשר ריבים דבילים מונעים וודאות באשר לכך שהציונות הדתית בראשות סמוטריץ תעבור את אחוז החסימה. ואם זה לא יקרה סביר להניח שלא נראה שום רפורמות משפטיות, בג"ץ יוכל לעשות מה שהוא רוצה ועם הלחצים שביידן מפעיל אולי גם נראה נסיגות.

תודה לכם כיפות סרוגות יקרות.

רציני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.12.16
5543 הודעות, 35 מדרגים, 70 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    09:31   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. תמיד פה כדי לשמור עליכם מימין  
בתגובה להודעה מספר 35

ד"ש לחאן אל אחמר

גימטר
חבר מתאריך 1.2.21
16 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:38   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. מסכים איתו ועוד יש להוסיף עליו  
בתגובה להודעה מספר 0

גימטר
חבר מתאריך 1.2.21
16 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    01:52   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. מסכים ועוד יש להוסיף  
בתגובה להודעה מספר 0

אחד הדברים הבודדים הטובים בכך שיש עוד ועוד מערכות בחירות הוא שניתן להשוות בקלילות ובלי שהציבור שוכח מה היה בסיבוב הקודם .

אז בואו נזכיר כמה דברים למי שבכל זאת שכח

1.אז בצלאל סמוטריץ ( שאני עוד זוכר את הראיון הראשון שלו לאחר שנבחר לראשונה באיחוד הלאומי ראיון שכותרתו אני אליטיסט גאה).

שבתחילה היה נגד פריימריז כי "זו שיטה לא מתאימה לכל הציבורים" מצא אותה לפתע פתאום כמתאימה ביותר והבטיח לפני מועד 3 לארגן מפקד חברים הוא טען אז כי מפקד זה חשוב גם כשהיה ברור שזה לא ראלי.

בסופו של יום הוא הזניח לגמרי את המפקד ברגע שהשיג את מבוקשו ( להשתבץ אצל בנט )

2. אכן בתחילה סמוטריץ נבחר בתוך קבוצה סגורה ( שלמיטב ידיעתי אפילו את חבריה הם לא מפרסמים ) אבל גם זה כבר לא רלוונטי כאשר סמוטריץ בחר לחתוך לבנט הוא אפילו לא דאג למראית עין לכנס את אותו המפקד כמובן שהיה מצופה לדיון וויכוח אבל שום כלום

3. וזה מוביל לנקודה הכי מהותית שאיכשהו לא זוכה להתייחסות .

מה שסמוטריץ אומר עכשיו הוא שצריך מפלגה מגזרית לציונות הדתית .
אבל המדהים הוא שמי שביטל לראושנה את אותה המפלגה היה סמוטריץ הוא ולא אחר מדוע ? כי הרב פרץ עשה לו תרגיל ( לגמרי לגיטמי פוליטית ) אז לא היסס סמוטריץ לחתוך לבנט את שקד .

היה לו גם טיעון "משכנע" הוא טען שאסור לקחת סיכון ולסכן את אחוז החסימה .

והנה עברה שנה הפוזיציה קצת השתנתה ולפתע פתאום.
חשוב שתהיה מפלגה דתית והפעם כבר נראה שאין בעיה מבחינתו לסכן את אחוז החסימה .
נדגיש את הסיפא בפעם הקודמת סמוטריץ היה השלישי אם היה מצטרף היו 3 מפלגות באיחוד מפלגות הימין שכבר רצו ביחד שנה קודם לכן והשיגו 5 מנדטים אבל סמוטריץ "חשש" לאחוז החסימה ...והנה פתאום הוא לא חושש להתמודד ללא אחת משלושת הצלעות ולרוץ רק עם עוצמה .

בקיצור אנחנו לא מטומטמים .

מתנחל גאה
חבר מתאריך 17.7.14
2959 הודעות
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    02:04   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. אכן הוא עשה טעות שהצטרף לימינה  
בתגובה להודעה מספר 42

אבל עכשיו זו רשימה מצויינת שתצליח בעזרת ה'

היטש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.9.16
12973 הודעות, 78 מדרגים, 144 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    02:12   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. מסכן המקורב...אין לו למי להתקרב, וממילא, אין לו מפלגה להצביע אליה. מי זה?  
בתגובה להודעה מספר 0

מכיכר טייאנמן שבמזרח ועד למדשאות המוריקים שבסיליקון וואלי, מסך ברזל של חשכה שמאלנית ירד על העולם!

יהודי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.11.19
2355 הודעות, 12 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    02:17   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. מסכים עם כל מילה שהוא כתב  
בתגובה להודעה מספר 0

אני עדיין הצביע לבצלאל אבל אני מודה שקצת התאכזבתי...

מילה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.5.17
5605 הודעות, 49 מדרגים, 75 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ה בשבט תשפ''א    03:20   07.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. הפסקתי לקרוא במשך על הדירה. פוליטיקה זה דירה ואין שום בעיה לנהל משא ומתן במקביל גם על דירה  
בתגובה להודעה מספר 0

זכותו של המוכר להגיע לחוזה שמתאים לו. מי שמעוניין בדירה שיחתום ולא יבלבל את המוח..

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות