גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #684563 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 684563        
עמבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.11.17
5240 הודעות, 76 מדרגים, 144 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    21:52   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

למה המדינה מוותרת על מיליונים שחייבים לה מסתננים ומבקשי מקלט? || קלמן ליבסקינד  

 
  
משנת 2014 בוחרת רשות האוכלוסין וההגירה שלא להעביר לגבייה הוצאות שנפסקו לטובתה באלפי הליכים משפטיים שניהלו נגדה מסתננים וזרים, בניסיונות חסרי בסיס לקבל מעמד בישראל

"פלוני", כפי שנקרא בהליכים המשפטיים, הוא אזרח אתיופיה שבתחילת שנת 2014, כשהוא בן 41, נחת בנמל התעופה בן־גוריון. אף שהוא הגיע אלינו עם אשרת תייר לשבועיים, האיש לא התכוון, ולו לרגע אחד, לצאת מכאן. כחודש לאחר כניסתו לישראל הוא פנה אל רשות האוכלוסין והגיש בקשה למקלט מדיני.

כמעט חמש שנים עברו - שבמהלכן הסתובב פה כשצו הרחקה מרחף מעל ראשו - לפני שנערך לו ראיון מקיף ביחידת מבקשי המקלט. עבדתי כנהג אוטובוס באדיס אבבה, סיפר, וגם הייתי פעיל בארגון אופוזיציוני מקומי, שבמסגרתו סייעתי לחלק כרוזים ולהסיע פעילים. במהלך אחת ההסעות הללו, טען, נעצרתי על ידי המשטרה, נחקרתי, שוחררתי, ולאחר ארבעה ימים חזרתי לעבודה.

יחידת מבקשי המקלט, ששמעה את הסיפור, לא חשבה שיש סיבה להעניק לאיש מקלט מדיני בישראל. גם משום שהוא נעצר פעם אחת בלבד, שוחרר לדרכו, ומאז איש מאנשי השלטון לא הטריד אותו. גם משום שהרשויות לא עשו לו שום בעיות, לא כשביקש להוציא דרכון ולא כשיצא באופן רשמי וגלוי בטיסה ממדינתו.

מעבר לזה, נמצאו גם סתירות מהותיות בין הגרסה שמסר בבקשת המקלט הראשונית שהגיש, לבין זו שמסר מאוחר יותר, בראיון בעל פה. ואם לא די בכל אלה, הוסבר לו, אפילו אם נאמין לכל מה שסיפרת, ואפילו אם היינו מתרשמים שהסיפור הזה הופך אותך לאדם נרדף שנשקפת לו סכנה, הרי שמאז שהגעת לכאן התחלף השלטון באתיופיה, ואותו ארגון שאתה טוען שהיית פעיל בו הוסר מרשימת הארגונים שהשלטון הקודם ראה בהם ארגוני טרור. בקיצור, אין שום סיבה להעניק לך מקלט מדיני, כי איש באתיופיה לא מאיים עליך.

ב־2019, כשהגיש בקשה לעיון מחדש בפנייתו, התברר שהבקשה הזו הולידה סיפורים קשים על התעללות ועל אלימות שעבר באותו מעצר יחיד שלו בעבר הרחוק, סיפורים שמשום מה לא טרח לספר קודם לכן בשום מקום. כשהאיש ניסה את מזלו בבית הדין לעררים ונדחה גם שם, הטיל עליו הדיין שלומי ויזן לשלם למדינת ישראל 5,000 שקלים הוצאות משפט. לא מדובר בסכום גדול מאוד, ובכל זאת, כשמדובר בנתינים זרים, כמו זה שאת סיפורו סיפרנו כאן, הוצאות כאלה אמורות להבהיר שמערכת המשפט איננה מפעל הפיס, ואם אין לך עילה אמיתית, ההימורים המשפטיים האלה עלולים לעלות לך כסף.

כך או כך, גיבור סיפורנו בחר שלא לשלם את הסכום שהוטל עליו. אבל זה לא באמת העניין. העניין הוא שהאיש אפילו לא נדרש באמת לשלם אותו. רשות האוכלוסין שלחה לו שובר תשלום בדואר, בתקווה שימהר לסניף הבנק הקרוב ויתנדב לפרוע את חובו, והסתפקה בכך. ירצה, ישלם. לא ירצה, לא ישלם. אזרח ישראלי שלא היה משלם חוב פעוט לביטוח הלאומי, היה מוצא את עצמו מתמודד עם עיקולים.

כאן, החליטה רשות האוכלוסין שאין סיבה לעשות משהו. הסיפור הזה איננו סיפורו החריג של אותו אזרח אתיופי, אלא סיפורם של אלפים כמוהו. סיפורם של כל המסתננים, מבקשי המקלט, המהגרים הלא חוקיים והתיירים שבאו כדי להישאר, ושעברו בבית הדין לעררים בשבע השנים האחרונות.

כך בדיוק קרה עם ס', שהגיע אלינו מארה"ב. פעם אחת טען שהוא יהודי, ופעם אחת נזכר שהוא לא יהודי. פעם אחת ניסה לקבל מעמד בישראל כשהוא נשען על בת זוגו, ופעם אחת התברר שאין לו בת זוג. בין לבין, הוא נשאר כאן 18 שנה, בלי שום מעמד חוקי, כשחמש בקשות שלו נדחות בזו אחר זו, בין השאר - בעילה של חוסר ניקיון כפיים.

5,000 שקלים הטיל בית הדין גם על ס', וגם את 5,000 השקלים הללו לא ניסתה רשות האוכלוסין וההגירה לגבות. בדיוק כמו את 3,000 השקלים שהטיל בית הדין על אזרח טג'יקיסטן שהגיע לפה באשרת תייר, והגיש בקשת מקלט בלי שהוא מצליח להסביר למה מגיע לו המקלט הזה, כשבגרסאותיו השונות נתגלו "סתירות ותהיות המשליכות על אמינות טענותיו". בדיוק כמו אותם בני זוג מחוף השנהב, שנדרשו לשלם 5,000 שקלים אחרי שפנו לבית הדין כדי לזכות במעמד של פליט, כשבכל פנייה ובכל ערעור הם מוסיפים סיפורים חדשים ופרטים שלא עלו קודם, ובקשתם נדחתה.

בכל המקרים הללו, ומדובר כמובן בדוגמאות קלות בלבד, לא חשבה המדינה שהיא צריכה לנסות לגבות את הסכום שפסק לה בית הדין. וזה לא שאין לה כלים לעשות את זה. יש לה, ועוד איך. ואל הכלים האלה עוד נגיע בהמשך.

לך תגיש בר"מ

"שטויות", יש לבטח מי שחושב. "מה זה 5,000 שקלים פה, ועוד 5,000 שם? מה כבר הסיפור הגדול כאן?". ובכן, לפני כמה שבועות, בעקבות בקשת חופש המידע שהגיש עו"ד דוד פטר, מ"פורום קהלת", הגיעו הנתונים הבלתי נתפסים הבאים: בשבע השנים האחרונות גבתה רשות האוכלוסין וההגירה את ההוצאות שפסקו לזכותה בתי הדין רק ב־638 מתוך 2,806 תיקים. כשסופרים את זה בכסף, נגבו 1,651,300 מתוך 8,724,456 שקלים. למעלה מ־7 מיליון שקלים – 81% מהכסף שנפסק לטובתה - עזבה המדינה וכלל לא ניסתה לגבות.

גם כאן אפשר להמשיך לתהות. "אז המדינה ויתרה על 7 מיליון שקלים לכמה אלפי מהגרים לא חוקיים, או מבקשי מקלט, או מסתננים, או מי שזה לא יהיה. מה העניין הגדול פה?". העניין הוא שמדובר באלפי מקרים שבהם המדינה, באמצעות רשות האוכלוסין וההגירה, לא עשתה דבר כדי לקבל את מה שנפסק לה. היא ויתרה על הכסף מראש. היא לא התכוונה להשיג אותו.

כשמנתחים את ההתנהלות הזו של המדינה, מבינים את ההשלכות העמוקות של הדברים. עזבו כבר את העניין הפעוט הזה, שאם אתם הייתם מפסידים למדינה בהליך משפטי והשופט היה מטיל עליכם הוצאות, אין שום סיכוי בעולם שהמדינה הייתה מתנדבת לוותר לכם על הכסף מרצונה הטוב. זה הרבה מעבר לכך. וכדי להבין את הדברים, צריך להסביר מעט את הרקע שלהם.

בשנת 2014 הוקם בית הדין לעררים, כערכאת ביקורת שיפוטית על החלטות של רשות האוכלוסין וההגירה, בענייני הסדרת מעמד ושהייה בישראל. מה זה אומר? שכאשר המדינה מחליטה לגרש מכאן מסתננים, או לא לאשר בקשות מקלט, או לא לקבל פניות כאלה ואחרות של זרים שמבקשים להישאר כאן - הם יכולים לפנות לערכאה המשפטית הזו ולערער על ההחלטה.

אם גם בית הדין הזה ידחה את בקשתם, הם יוכלו לערער לבית המשפט המחוזי, בשבתו כבית משפט לעניינים מינהליים. אם גם שם לא יצליחו לשכנע, הם יוכלו להמשיך אל בית המשפט העליון ולהגיש בר"מ - בקשת רשות ערעור מינהלית. אם השופט שאליו תגיע הבקשה יראה צורך חשוב וחריג לדון בנושא בערכאה שלישית, כך יקרה. אם לאו, יוכל לדחות את הבקשה.

לפני כשנה חשפנו כאן את ממצאיו של מחקר שערך עו"ד פטר, שהעלה נתון מדהים. החל ממחצית שנת 2012 ועד תחילת 2020 (מועד פרסום המחקר), הוגשו לבית המשפט העליון 191 בר"מים בתחום הכניסה לישראל. כולם עסקו בנושאים של מסתננים, מבקשי מקלט, בקשות למעמד של פליטים, הרחקת עובדים זרים, "תיירות מקלט" וכיוצא באלה. 183 מהם (כ־96%!) נותבו להחלטתם הבלעדית של השופטת דפנה ברק־ארז או של השופט עוזי פוגלמן, שני שופטים שאוחזים בהשקפות עולם ליברליות מרחיקות לכת בתחום ההגירה, וששלושת הנשיאים האחרונים של העליון הפקידו בידיהם, באופן כמעט בלעדי, את המפתחות לשער הכניסה לישראל.

בדיקה של ההחלטות של השניים בתיקים הללו, לימדה שבכולם הם קיבלו את בקשתם הראשונית של המערערים, והקפיאו את ההחלטה להרחיק אותם מישראל, לעתים למשך שנים.

הצפה של ערעורים

חזרה לענייננו. כאמור, הערכאה הראשונה שאליה מערערים אותם מבקשים, היא בית הדין לעררים. פעמים רבות, עם תום ההתדיינות - כשמתברר שלפנייתו של המערער לא היה סיכוי מראש, שהבקשה שלו לא ממלאת שום עילה, שהוא שיקר בניסיונותיו לקבל מעמד, או מסיבה אחרת כלשהי - מחליט בית הדין להטיל על המערער הוצאות משפט. בדרך כלל לא מדובר בהוצאות גדולות מדי. ועדיין, יש להוצאות הללו חשיבות, ולו מהטעם שמי שפונה בבקשת כחש, או שמנסה להערים על המדינה בניסיון לקבל בה מעמד, צריך לדעת שיש מחיר לדבר. כאמור, זה אינו מחיר גבוה מאוד, ובכל זאת, לחלק גדול מהעותרים בתחום הזה פרידה מ־5,000 שקלים איננה דבר של מה בכך.

למה זה חשוב? כי אם לא יהיה מחיר להליכים משפטיים ריקים, בית הדין יוצף בערעורים. אם כל מבקש מקלט או מסתנן יידע שאין לו מה להפסיד, אלא רק מה להרוויח, המערכת תתמודד מבוקר עד ליל עם סיפורי אלף לילה ולילה מצדם של המבקשים. ובעצם, בפועל, היא אכן מתמודדת עם לא מעט כאלה.

מי אמור לגבות את הכסף הזה? בבית הדין לעררים מייצגים את המדינה בתיקים הללו אנשי רשות האוכלוסין וההגירה. במחוזי ובעליון מייצגים את המדינה אנשי הפרקליטות. אלה ואלה מוציאים עם תום ההליך שובר לתשלום. ומה קורה כשהמסתנן או מבקש המקלט לא רוצה לשלם את חובו למדינה מרצונו החופשי? ובכן, כשמדובר באנשי רשות האוכלוסין וההגירה, לא קורה כלום. אם הוא לא רוצה לשלם – שלא ישלם.

כשמדובר באנשי הפרקליטות, הם מעבירים את התיק כעבור 30 יום לרשות האכיפה והגבייה, שמתמחה בנושא ומופקדת עליו. רשות האכיפה והגבייה יודעת לאתר חשבונות בנק, למצוא זכויות פיננסיות שונות, והיא הכתובת המדינתית לטיפול בעניינים של גבייה. למה ברשות האוכלוסין לא משתמשים בה ומעדיפים לוותר על הכסף? הסברים בתגובה שבסוף הטור.

עכשיו נחזור לנתונים. כאמור, בשנת 2014 הוקם בית הדין לעררים. מאז חויבו המערערים לשלם למדינה כסף ב־2,806 תיקים. 638 מהם שילמו ביוזמתם. בכל השאר, כלומר ב־2,168 תיקים שמשקפים חוב של למעלה מ־7 מיליון שקלים, לא עשתה רשות האוכלוסין דבר כדי לגבות את הכסף. אף לא את המהלך הפשוט והראשוני של פנייה לרשות האכיפה והגבייה. לאחרונה, אחרי פנייתו של עו"ד פטר ובאיחור של שש שנים, העבירה רשות האוכלוסין 380 תיקים ראשונים לרשות הזו.

זה חמור. קודם כל, משום שמי שמפסיד בבית המשפט, אמור לשלם את התשלום שנפסק לו, וזה אמור להיות מובן. שנית, משום שרשות האוכלוסין וההגירה היא שאחראית על שער הכניסה לישראל. היא ממונה על כך שלא יסתננו לכאן ולא יישארו כאן מי שלא צריכים להיות פה. וכשהיא עצמה לא טורחת לגבות מחיר - שכבר נפסק לה בערכאה שיפוטית – ממי שעשו ניסיונות חסרי צידוק להתיישב בישראל, אף אחד אחר לא יעשה את זה.

אבל יש כאן משהו עוד יותר משמעותי. אותם מגישי בקשות ומערערים יודעים היטב מה קורה בבתי הדין. הם, ובעיקר עורכי הדין שלהם. וכשהמדינה לא גובה מהם מחיר, וכל פנייה שלהם לבית הדין יכולה להניב אך ורק רווח, ההשלכה ברורה. מדינת ישראל יוצרת במו ידיה מצב שבו אין שום תמריץ שלילי לזרים שלא לנסות את מזלם. הם יודעים שגם אם יגיעו עם התירוץ המוזר ביותר, ועם השקר הגדול ביותר, במקרה הגרוע ביותר לא יצליחו לשכנע את השופט. בנסיבות כאלה, של אפס מחיר, צריך להיות טיפש כדי לא לגרור את המדינה להליכים משפטיים בכל נושא ובכל סוגיה.

הזנחה פושעת

אי אפשר להוכיח שהרשלנות של המדינה היא שגרמה באופן ישיר לעלייה במספר העתירות, אבל לא מופרך להניח שלרשלנות הזו הייתה תרומה משמעותית לנושא. שימו לב למספרים. בשנת 2013 הוגשו 2,568 עתירות בתחום ההגירה. בשנת 2018 הוגשו 7,034 עתירות. בהינתן שמספר המסתננים ושאר העותרים מתחום ההגירה לא התרבו פה בשנים האלה, הרי שדי סביר להניח שרבים פשוט הבינו שכדאי מאוד לעתור.

בדיקה שערכו ב"פורום קהלת", שספרה כמה עתירות מוגשות בתחום הזה ביחס למספר המהגרים הלא חוקיים שנמצאים כאן, העלתה שהיקף העתירות עלה בין השנים 2013־2018 ב־300%.

אין רשות אחת שמעצבת לבדה את מדיניות ההגירה הישראלית. המדיניות הזו מתעצבת בחקיקה של הכנסת. היא מתעצבת בחוות הדעת של היועץ המשפטי לממשלה. היא מתעצבת בפסיקות של בג"ץ. אבל לפני כל אלה, היא מתעצבת באופן שבו זרועותיה של הרשות המבצעת מיישמות את הדברים בשטח. ולפחות בתחום שחשפנו כאן, הרשות המבצעת משדרת הזנחה פושעת, והמסר הזה עובר לשטח.

תגובת רשות האוכלוסין וההגירה: "נושא הגבייה של הוצאות המשפט הנפסקות לטובת המשרד הוא הליך מורכב, האורך זמן מה ובו מעורבים גופים שונים ולא רק הרשות. המקרים כולם מטופלים בדרך זו או אחרת".

https://www.maariv.co.il/journalists/Article-822875


עוצמה יהודית - ימין. מאמין. אמין.


              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  גדי טאוב צודק! בג''צ משאיר אותם כדי למנוע מדינה יהודית בישראל קורנס 20.02.21 21:54 1
     פעם ניהלתי דיון בטויטר עם שפי פז, ומישהו האשים את בגצ. אמרה שפי: נתניהו אשם יותר מבגצ. יוסף כץ 20.02.21 22:11 7
         הרי אם שפי פז הייתה כותבת 1000 פעם בטוויטר שבג''צ אשם , אבל פעם אחת מהתיסכול הייתה גם כותבת נתניהו. berale 20.02.21 22:50 10
             זה בדיוק היה הנושא. מישהו רצה לגלגל את האחריות לבגצ, ושפי חסמה את זה. יוסף כץ 20.02.21 23:06 14
                 מה שתגיד . '' שפי פז: ''שופטי בג״צ מתפקדים כתליינים שלנו'' '' berale 20.02.21 23:30 17
                     שפי פז: ''ביבי אשם, ואחרי זה כל השאר. ביבי אשם לא פחות משופטי העליון'' יוסף כץ 21.02.21 00:29 24
                         ברור ששניכם צודקים. בגצ ונתניהו, שניהם באותו צד. והדרך לשנות כיוון היא להצביע למפלגת די9. הפוך גוטה 21.02.21 06:43 31
                             יש לנו כבר ניסיון עם אנשי D9, מפרופ' פרידמן ועד אוחנה, דרך בן ארי. לא הותירו חותם. יוסף כץ 21.02.21 08:55 40
                                 שקד לא עשתה שום שינוי. היא עבדה עם קריצות לשי ניצן והיללה כל בוקר את יושרת מנדלבליט ולא פעלה בשום עניין אמיתי ליה 21.02.21 09:43 49
                                 שקד נכנסה למבנה רקוב , מלא בעובש עד היסוד . העבירה מטלית על כמה מדפים . ואמרה, הנה לכם כבר הרבה יותר טוב . berale 21.02.21 09:46 50
                         מה שרואים בשתי התגובות בפועל , זה שמישהו אחר מבקש להיתנגח בנתניהו , וגם רואים שזה נעשה במעין התרסה כלפי שפי berale 21.02.21 08:16 33
                         הנה , תראה בעצמך מול מי מפגינה שפי פז - זו שכדי להסיט את הביקורת מבג''צ , אתה מעלה את שמה לשווא, תוך הצגת berale 21.02.21 08:27 34
                             עקוב אחרי שפי. היא הסבירה הרבה פעמים שהם לא מפגינים מול נתניהו, משיקולים טקטיים. יוסף כץ 21.02.21 08:54 39
                                 כנראה אמרה משהו בניסיון לרצות אותך.או שכמותך.זה נסיון נואל להפיל את זה על הממשלה,כאילו לא גיבשו תוכניות פעולה, berale 21.02.21 09:29 44
                                 נתניהו צריך היה לנהל קואליציות רעועות . ולכן לא נלחם בבג״צ ובצדק מבחינתו FBD 21.02.21 09:39 47
                         שפטל: ''נתניהו לא יצא חזיתית נגד דיקטטורת בג''ץ כי הוא לא יכול היה ליה 21.02.21 09:36 46
         כך טירפד ומטרפד בית המשפט העליון - (שוב ושוב ושוב) את כל החקיקות של הכנסת ונסיונות הממשלה - להתמודד עם berale 20.02.21 22:55 11
             אין מחלוקת על כך שמי שקיבל את ההחלטות ופסיקותיו השאירו את המסתננים הוא בג''ץ,אלא שהטענה היא קוקי 21.02.21 00:01 21
                 אף אחד לא איפשר להם . את הכל הם עשו בדורסנות . ובעורמה . מנצלים את זה שהמערכת הפוליטית הדמוקרטית berale 21.02.21 00:09 22
                     ההיתנהלות במערכת הפוליטית הדמוקרטית , בה נתניהו פועל , היא מורכבת יותר , מסורבלת .תלויה על בלימה . berale 21.02.21 00:30 25
                 והנה גם מקצת מפועלם של היועצים המשפטיים בעניין . berale 21.02.21 00:24 23
             פרופ' דיסקין: החוק לא משחק במדינת ישראל. מה שמשחק זה מה שבא לבית המשפט העליון ליה 21.02.21 09:42 48
         שפי יכולה להגיד מה שהיא רוצה! זה אני 20.02.21 22:59 12
         אני חייב לומר שבעניין הזה בג''ץ אשם הרבה יותר. מחשבה 20.02.21 23:04 13
             דווקא גירוש למדינות אחרות בגצ אישר, הוא עשה בעיות כשרצו לעצור אנשים כדי לגרום להם לעזוב בהסכמה winter1 20.02.21 23:14 16
                 אם זה נכון אני חוזר בי. מחשבה 20.02.21 23:49 18
                     זה לא נכון . בג''צ עשו פה תרגיל . הממשלה הגיעה להסדר עם מדינות שלישיות , שהן מצידן הסכימו שתבוצע הרחקה אליהן , berale 21.02.21 00:00 20
                 המדינה הגיעה למתווה עם מדינות שלישיות , על גירוש בהסכמה . כי זה היה האופן היחיד שהמדיניות השלישיות היו מוכנות berale 20.02.21 23:51 19
     1+ ממש חדש 21.02.21 08:31 36
     לא רק. הוצלפ 21.02.21 09:52 51
  אם היו מנסים ולא מצליחים היו צריכים לאסור את העבריינים החייבים וזה היה עולה פי אלף לשים לכל בגציסט 50 בבית בני מרום 20.02.21 21:55 2
  כי גרורות הסרטן לישרעל החדעשה חונקים אותה. Galgal 20.02.21 21:55 3
     מצילים את המדינה מפלישת המסתננים המהווים סכנה לעם ולמדינה היהודית ליה 21.02.21 09:18 42
  ביזיון, מוישי 20.02.21 22:02 4
     יורם שפטל חושף את פרצופו של איש השמאל הקיצוני ומפקיר החיילים בני גנץ: אפס פוליטי ורמאי נכלולי ליה 21.02.21 09:31 45
  חזקים על מי שלא משלם מס הכנסה מאות שקלים חלשים מול מסתננים וערבים. אוהבחדשות 20.02.21 22:09 5
  בגץ פועל כנכד האינטרסים של אזרחי המדינה. והוא פועל בכל האמצעים שברשותו על מנת לקעקע את המדינה כמדינה יהודית. Zair 20.02.21 22:11 6
     אמת. liozc 21.02.21 05:35 30
     1+ ממש חדש 21.02.21 08:31 37
     עו''ד יורם שפטל באוניברסיטה העברית, על הדיקטטורה של בג''צ: ליה 21.02.21 09:28 43
  לא רוצה לקרוא קפסולה 20.02.21 22:27 8
  בתביעות שהם תובעים מעסיקים הם מרוויחים מאות אלפי שקלים מאן דהוא 20.02.21 22:49 9
  לדעתי ישראל קיסר אשם. או שושנה ארבלי אלמוזנינו. בכל מקרה לא ראש הממשלה בעשור האחרון... kovals 20.02.21 23:09 15
     מחבלי בג''צ !! liozc 21.02.21 05:35 29
  ראש ממשלה חזק מהימין עלק אל קפונה 21.02.21 00:38 26
     אל תתן לו רעיונות ! ממש חדש 21.02.21 08:36 38
  להתווכח מי אשם, נתניהו או בג''צ, זה כמו להתווכח מי אשם בהמשך רציחותיו של רוצח סדרתי - זבוב על הקיר 21.02.21 04:41 27
  לא מבקשי מקלט. מסתננים!!! liozc 21.02.21 05:34 28
     המאמר הזה עוסק במיעוט המסתננים שדווקא כן הגישו בקשה למקלט... זבוב על הקיר 21.02.21 06:45 32
  לא מתנחל. לא מעניין. לא מסוקר. לא יטופל איש צעיר 21.02.21 08:28 35
  יש לחסל את בג''צ במתכונתו הנוכחית. אך ורק ממשלות ישראל תבחרנה את השופטים! ליה 21.02.21 09:15 41

   
   
קורנס
חבר מתאריך 5.9.19
3066 הודעות
יום שבת ח' באדר תשפ''א    21:54   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. גדי טאוב צודק! בג''צ משאיר אותם כדי למנוע מדינה יהודית בישראל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
https://www.fresh.co.il/vBulletin/showthread.php?t=607889            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
33794 הודעות, 111 מדרגים, 195 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    22:11   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. פעם ניהלתי דיון בטויטר עם שפי פז, ומישהו האשים את בגצ. אמרה שפי: נתניהו אשם יותר מבגצ.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


לליכודניקים הימניים כבר אין תירוצים: אתם רוצים ימין? העבירו 10 מנדטים לסמוטריץ'


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    22:50   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. הרי אם שפי פז הייתה כותבת 1000 פעם בטוויטר שבג''צ אשם , אבל פעם אחת מהתיסכול הייתה גם כותבת נתניהו.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 20.02.21 בשעה 22:59 בברכה, berale
 
מובטח לנו שתקפוץ על המציאה. כי להיתרשמותי בזה מסתכם כל פועלך.

אתה לא בעד שום דבר שלא משמש את ההתנגחויות הסתמיות הדווקאיות בנתניהו .

ובפרט, אתה נחוש להסיט כל ביקורת מבג"צ אל נתניהו .
מעולם לא נשמע ממך קמצוץ ביקורת על מערכת המשפט ובג"צ . מעולם .

ואם חלילה מישהו אחר ימתח ביקורת על בג"צ ומערכת המשפט . אתה תקפוץ להגן עליהם ולהסיט את הביקורת מהם אל נתניהו .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
33794 הודעות, 111 מדרגים, 195 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    23:06   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. זה בדיוק היה הנושא. מישהו רצה לגלגל את האחריות לבגצ, ושפי חסמה את זה.  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  


לליכודניקים הימניים כבר אין תירוצים: אתם רוצים ימין? העבירו 10 מנדטים לסמוטריץ'


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    23:30   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. מה שתגיד . '' שפי פז: ''שופטי בג״צ מתפקדים כתליינים שלנו'' ''  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
https://www.srugim.co.il/441605-%D7%A9%D7%95%D7%A4%D7%98%D7%99-%D7%91%D7%92%D7%B4%D7%A6-%D7%9E%D7%AA%D7%A4%D7%A7%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%9B%D7%91%D7%A8-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%9B%D7%AA%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%A9            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
33794 הודעות, 111 מדרגים, 195 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    00:29   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. שפי פז: ''ביבי אשם, ואחרי זה כל השאר. ביבי אשם לא פחות משופטי העליון''  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר

לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר


לליכודניקים הימניים כבר אין תירוצים: אתם רוצים ימין? העבירו 10 מנדטים לסמוטריץ'


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הפוך גוטה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.3.16
23684 הודעות, 218 מדרגים, 420 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    06:43   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. ברור ששניכם צודקים. בגצ ונתניהו, שניהם באותו צד. והדרך לשנות כיוון היא להצביע למפלגת די9.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
בנט ושקד הפכו ל'ממלכתיים', תואמי-ביבי, ושמים את הדגש שלהם על הקורונה והכלכלה.

מה שאומר שרק בן גביר וסמוטריץ' שמים על השולחן את הצורך לעשות רפורמה במערכת המשפט.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
33794 הודעות, 111 מדרגים, 195 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    08:55   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. יש לנו כבר ניסיון עם אנשי D9, מפרופ' פרידמן ועד אוחנה, דרך בן ארי. לא הותירו חותם.  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  
אם סמוטריץ' היה רץ בלי בן גביר, הייתי מצביע לו בלב שלם.
עכשיו אני מתלבט, כי בן גביר הורס את האפקטיביות של סמוטריץ'.

אדם שרץ עם מוקיר זכרו של ברוך גולדשטיין, יתקשה מאד לעשות שינויים חוקתיים.


האדם היחיד שעשה שינוי, הוא שקד.
בן גביר וסמוטריץ' אומרים את זה בעצמם.


לליכודניקים הימניים כבר אין תירוצים: אתם רוצים ימין? העבירו 10 מנדטים לסמוטריץ'


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
24750 הודעות
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    09:43   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. שקד לא עשתה שום שינוי. היא עבדה עם קריצות לשי ניצן והיללה כל בוקר את יושרת מנדלבליט ולא פעלה בשום עניין אמיתי  
בתגובה להודעה מספר 40
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    09:46   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. שקד נכנסה למבנה רקוב , מלא בעובש עד היסוד . העבירה מטלית על כמה מדפים . ואמרה, הנה לכם כבר הרבה יותר טוב .  
בתגובה להודעה מספר 40
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    08:16   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מה שרואים בשתי התגובות בפועל , זה שמישהו אחר מבקש להיתנגח בנתניהו , וגם רואים שזה נעשה במעין התרסה כלפי שפי  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 21.02.21 בשעה 08:53 בברכה, berale
 
פז.

ואז שפי פז כמו מצטדקת , הנה בשבילכם , גם אני אומר ביבי הכי אשם בעולם . טוב לכם עכשיו . אז ילה רדו ממני .
כי בעיקרו של דבר הביקורת שלה ממוקדת אל מי שהיא יודעת שעליו מוטלת האשמה למצב - אל בג"צ .

מה שאני ממש ממש לא רואה פה זה שמישהו מבקר את בג"צ , (מגלגל אחריות כפי שהגדרת) , ואז שפי קופצת להסיר את האחריות מבג"צ ולהאשים את נתניהו .
זה המשהו שלך. זה משהו שאתה באופן קבועה עושה.

שפי לא נוהגת כמוך . שפי יכולה להאשים את בג"צ באופן ישיר ולא משתמע .

ההפגנות שלה הן נגד בג"צ , לא בבלפור .

ופה למעשה שפי "נכנעה" , והסכימה לישר קו עם מישהו אחר שנהג כמוך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    08:27   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. הנה , תראה בעצמך מול מי מפגינה שפי פז - זו שכדי להסיט את הביקורת מבג''צ , אתה מעלה את שמה לשווא, תוך הצגת  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 21.02.21 בשעה 08:35 בברכה, berale
 
העמדות שלה בצורה שבעיני היא מניפולטיבית. כי בפועל בעמדות שלה אין פרומיל מההגנה הקבועה שלך על בג"צ ומההסטה הקבועה מבג"צ לכיוון נתניהו .

הנה תראה :

עשרות הפגינו מול בית נשיאת העליון: "אם בבלפור לא ישנים - גם פה לא"

המפגינים קראו קריאות בגנות השופטת אסתר חיות ונגד האקטיביזם השיפוטי, ברקע המחאה שבמסגרתה הפגינו אלפים מול מעון רה"מ בי-ם ומול בית משפחת נתניהו בקיסריה. הפעילה שפי פז ומפגין נוסף נעצרו לאחר שריססו גרפיטי על הכביש. "בגץ מכשיר את כל ההפגנות, בואו נראה להם"

https://news.walla.co.il/item/3377486            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
33794 הודעות, 111 מדרגים, 195 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    08:54   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. עקוב אחרי שפי. היא הסבירה הרבה פעמים שהם לא מפגינים מול נתניהו, משיקולים טקטיים.  
בתגובה להודעה מספר 34
 
  


לליכודניקים הימניים כבר אין תירוצים: אתם רוצים ימין? העבירו 10 מנדטים לסמוטריץ'


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    09:29   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. כנראה אמרה משהו בניסיון לרצות אותך.או שכמותך.זה נסיון נואל להפיל את זה על הממשלה,כאילו לא גיבשו תוכניות פעולה,  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 21.02.21 בשעה 10:27 בברכה, berale
 
שלטובתם העבירו גם חוקים,עשו זאת שוב ושוב ושוב . והכל טורפד שוב ושוב ושוב, על ידי בית המשפט העליון בשובתו כ"אנחנו עושים מה בא לנו".

אבל נראה שאצל חסידי מלך הקורונה אסור בתכלית האיסור למתוח ביקורת על בג"צ, אלא אם כן זה נעשה בעקיפין ,בשפה רפה - במסגרת ההתנגחויות הארסיות הסתמיות בנתניהו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
FBD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.15
15167 הודעות, 141 מדרגים, 262 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    09:39   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. נתניהו צריך היה לנהל קואליציות רעועות . ולכן לא נלחם בבג״צ ובצדק מבחינתו  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
גם שלי פז מבחינתה צודקת , אבל בפועל הטענות נגד נתניהו משוללות כל יסוד , מכיוון שאם הוא היה מפנה את כל המאמצים לסוגיות המשפט הישראלי , הוא היה גם מפסיד את המערכה , גם מפסיד את השלטון , ובעיקר מבחינתנו האזרחים מפקיר את המערכות החשובות יותר כמו המלחמה באיראן וגרורותיה, קידום הכלכלה ,וביצור מעמדה הביטחוני מדיני של מדינת ישראל .

אי אפשר להילחם בכל החזיתות , בטח לא כשאחת מהן היתה נניח החזית נגד מערכת המשפט הישראלית , ובטח לא כאשר יש לנתניהו מאבק אישי שמתנהל במערכת הזאת , ולכן כל עניין שהוא היה מביע בנושא היה נתקל בחומה בצורה של צבועים וצבועות .


זאת עוד סיבה לחוק הצרפתי , חוק שיאפשר לראש ממשלה להביע דעתו ולהפעיל את כובד משקלו בכל נושא כולל עניין מערכת המשפט , מבלי לחשוש שהאחרונים יסנדלו אותו .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
24750 הודעות
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    09:36   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. שפטל: ''נתניהו לא יצא חזיתית נגד דיקטטורת בג''ץ כי הוא לא יכול היה  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
דיקטטורה - 103FM103fm.maariv.co.il

שפטל הסביר מדוע נתניהו לא נילחם בבג"ץ עד עתה:

"נתניהו לא יצא חזיתית נגד דיקטטורת בג"ץ כי הוא לא יכול היה ... שפטל: "צריך לחסל את הדיקטטורה של בג"צ ויפה שעה אחת קודם".

https://103fm.maariv.co.il/tags/tag.aspx?gntVQ=EKHL            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    22:55   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. כך טירפד ומטרפד בית המשפט העליון - (שוב ושוב ושוב) את כל החקיקות של הכנסת ונסיונות הממשלה - להתמודד עם  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
סוגיית המסתננים - והוא האחראי הבלעדי למצב !

(ספטמבר 2013) בג"ץ פסל את חוק המסתננים

https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000879782

(ספטמבר 2014)בג"ץ ביטל את התיקון לחוק ההסתננות והורה לסגור את מתקן חולות

https://www.haaretz.co.il/news/law/1.2438172

(אוגוסט 2015) בג"ץ פסל חלקית את חוק המסתננים: "20 חודשים ב'חולות' - לא מידתי"

https://news.walla.co.il/item/2881025

(אוגוסט 2017) העליון: אסור לכלוא מבקשי מקלט המסרבים לגירוש למדינה שלישית מעל ל-60 יום

https://13news.co.il/item/news/domestic/ntr-1262136/

(פברואר 2020) העליון: חשש ממילת נשים הוא עילה למתן מעמד של פליטה

https://www.haaretz.co.il/news/law/.premium-1.8509736

(אפריל 2020) בג"ץ ביטל את חוק פיקדון מבקשי המקלט

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3810354,00.html

ועוד קודם לכן - דרך פניה לבג''צ גם טירפדו את נוהל '' החזרה חמה'' - של המסתננים ממצריים :

הנה פה : https://law.acri.org.il/he/1576            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קוקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.18
7309 הודעות, 47 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    00:01   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אין מחלוקת על כך שמי שקיבל את ההחלטות ופסיקותיו השאירו את המסתננים הוא בג''ץ,אלא שהטענה היא  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
שמי שאיפשר לבג"ץ לנהוג בכוחניות וברישעות כזו כלפי עם ישראל,מי שתרם יותר מכולם להתפתחות וצמיחת המפלצת הבג"צית על ידי כך שתמך בהם,מינה אותם,מנע רפורמות וחקיקה נגדם הוא נתניהו.
ולכן נתניהו הוא-הוא האשם בעניין אי-גירושם של המסתננים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    00:09   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. אף אחד לא איפשר להם . את הכל הם עשו בדורסנות . ובעורמה . מנצלים את זה שהמערכת הפוליטית הדמוקרטית  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
היא שברירית מטבעה , מבוססת על איזונים עדינים .

המהלכים של המערכת הפוליטית, הדמוקרטית , יותר מסורבלים , תלויים ביכולת להגיעה לרוב , שמושג רק אחרי פשרות והסכמות בין סיעות שונות , לעומתיות .
המערכת הפוליטית ,הדמוקרטית, פוזלת כל הזמן אל הציבור, יש לה צורך לקבל ממנו חיזוקים , תלויה גם באופן שהתקשורת בוחרת לתווך את המציאות המורכבת אל הציבור .

ומערכת המשפט מה ?

פקידים , שהמכהנים במערכת שנים על גבי שנים , עשרות שנים ,עוברים מתפקיד לתפקיד , לצורך הקידום תלויים כמעט אך ורק בעמתיהם הבכירים יותר .

אין מערכות בחירות, אין צורך בקואליציות , אין הצעות אי אמון בממשלה , אין פיזור הכנסת , אין פריימריז .

כלום .

משיכת קולמוס , הנפת פטיש . זהו.

לעולם צודקים . וגם אם לא, אז מה זה משנה .
הציבור ממילא לא יכול להדיח אותם . ואת התסכול הציבור ממילא צפוי להוציא על נתניהו והכנסת .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    00:30   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. ההיתנהלות במערכת הפוליטית הדמוקרטית , בה נתניהו פועל , היא מורכבת יותר , מסורבלת .תלויה על בלימה .  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  
ואת זה מנצלת המערכת המשפטית , שלה אין שום דבר מהמגבלות האלה .
והיא , במקום לתמוך במערכת הפוליטית העדינה , זו שבאמצעותה אמור לבוא לביטוי מה שאמור להיות אופיו הדמוקרטי של המשטר בישראל .
במקום לכבד את זה , ולכבד את המערכת הפוליטית על היותה זו שבאמצעותה אמורים לבוא לידי ביטוי ומימוש , הרצון והבחירה של הציבור , ובמקום לפעול לתמוך ולחזק את המערכת הפוליטית .
הפקידות , והמערכת המשפטית , פועלים כל העת להוציאה משיווי משקל            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    00:24   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. והנה גם מקצת מפועלם של היועצים המשפטיים בעניין .  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
ביטול הרחקת ילדי הזרים: “פקידים מקעקעים את חוקי ההגירה של ישראל
יונתן יעקובוביץ’ מהמרכז למדיניות הגירה על הנחיית היועמ”ש לנהלים חדשים בטרם הרחקה: “כמה משפטנים החליטו להפוך את היוצרות, ללא סמכות ובלי ביסוס חוקי”
https://mida.org.il/2019/11/14/%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%9C-%D7%94%D7%A8%D7%97%D7%A7%D7%AA-%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99-%D7%94%D7%96%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%A4%D7%A7%D7%99%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A7%D7%A2%D7%A7%D7%A2%D7%99%D7%9D            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
24750 הודעות
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    09:42   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. פרופ' דיסקין: החוק לא משחק במדינת ישראל. מה שמשחק זה מה שבא לבית המשפט העליון  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
פרופ' דיסקין:

"חוק חרוט אין לו משמעות במדינת ישראל לכאן או לכאן.

במדינת ישראל לא חשוב בכלל מה כתוב בחוק. בית המשפט בישראל בכלל לא מתייחס אל החוק. בית המשפט קבע הלכה שבעצם כשהוגש כתב אישום אדם לא יכול להמשיך לכהן בתפקידו. מה שכתוב בחוק בכלל לא רלוונטי. בתי המשפט בכלל לא מקיימים את החוק.

אנחנו לא חיים במדינה שמתקיים בה שלטון החוק. שלטון החוק פירושו שלטון החוק החרוט שיש בו הגיון כלשהו. שלטון החוק הוא כקליפת השום בעיני מי שמופקד על שלטון החוק.

המשטרה, היועץ המשפטי ובראש ובראשונה בית המשפט העליון לא שומרים על שלטון החוק. הם עושים כטוב בעיניהם. מה שמשחק במדינת ישראל זה לא החוק אלא מה שבא לבית המשפט העליון. לכן מדובר במצב מאד מאד חמור.

ולכן בעצם אנחנו נמצאים במדינה שבמידה רבה היא לא מדינה דמוקרטית.

היא נתונה בשלטון ובהחלטות סופיות של איזשהו גוף אוליגרכי שכמו שאנחנו יודעים גם בוחר את עצמו ושלטון החוק לא חשוב בעיניו.

לא חשוב מה יהיה כתוב בחוק. החוק לא משנה בכלל. בית המשפט לא יחשיב את החוק. אין חשיבות בכלל מה כתוב בחוק. החוק גם הוא יפעל קדימה וגם אם הוא יפעל רטרואקטיבית זה לא משנה בכלל. החוק לא נחשב בעיני בית המשפט העליון לרבות נשיאיו".

אראל סג"ל: אני רואה שאתה לא מפחד מזרועות בית המשפט שיפעל נגדך על דבריך אלה?

פרופ' דיסקין: יש סיבה לפחד. בהחלט יש סיבה לפחד ויש גם סיבה טובה יותר - לומר את האמת, בפרט אם מגיעים לגיל מתקדם כמוני".

https://glz.co.il/%D7%92%D7%9C%D7%A6/%D7%AA%D7%95%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%90%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%A1%D7%92%D7%9C/%D7%90%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%A1%D7%92%D7%9C16-10-2017-1101

https://rotter.net/forum/gil/27118.shtml#147            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זה אני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.12.17
8440 הודעות, 26 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    22:59   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. שפי יכולה להגיד מה שהיא רוצה!  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
כרגע ביבי בדרך לכלא, ולטעון שבגץ לא אשם זה לטעון ששפי פז אשמה במסתננים!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מחשבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.8.15
4123 הודעות, 36 מדרגים, 61 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    23:04   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אני חייב לומר שבעניין הזה בג''ץ אשם הרבה יותר.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
אסור למדינת ישראל לגרש מסתננים למדינות אחרות, ומי שאחראי על זה זה בסופו של דבר בג"ץ. נכון שלדעתי ביבי לא היה עושה כלום גם אם בג,ץ היה מרשה לו, ע"ע חאן אל אחמר, אבל כל זמן שבג"ץ לא מרשה, האחריות מוטלת לפתחו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
36196 הודעות
יום שבת ח' באדר תשפ''א    23:14   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. דווקא גירוש למדינות אחרות בגצ אישר, הוא עשה בעיות כשרצו לעצור אנשים כדי לגרום להם לעזוב בהסכמה  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
הוא בהחלט חיבל בפעולות המדינה, אך המדינה מעולם לא החליטה לגרש היא החליטה לגרום לאנשים לעזוב מרצון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מחשבה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.8.15
4123 הודעות, 36 מדרגים, 61 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    23:49   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אם זה נכון אני חוזר בי.  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
לא התעמקתי בנושא מעולם. אם אכן בג"ץ אישר גירוש בכפיה ואסר על הטרדת אנשים, בג"ץ צודק ונתניהו רופס.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    00:00   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. זה לא נכון . בג''צ עשו פה תרגיל . הממשלה הגיעה להסדר עם מדינות שלישיות , שהן מצידן הסכימו שתבוצע הרחקה אליהן ,  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 21.02.21 בשעה 00:20 בברכה, berale
 
אבל **אך ורק אם ההרחקה נעשת בהסכמה** .

על מנת לקבל הסכמה המדינה איימה במעצר למיועד לגירוש , שלא יתן את הסכמתו .

מה עשה בג"צ . ובכן, הם אסרו את המעצר של מי שמסרב לתת את הסכמתו להרחקה . ובכך טירפדו את האופציה שכן הייתה על הפרק .

אבל אישרו אופציה שכלל לא עמדה על הפרק . לגרש ללא הסכמה . כי אותן מדינות שלישיות דרשו שההרחקה אליהן תהיה אך ורק אם היתקבלה הסכמה .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
berale לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.19
5422 הודעות, 59 מדרגים, 106 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    23:51   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. המדינה הגיעה למתווה עם מדינות שלישיות , על גירוש בהסכמה . כי זה היה האופן היחיד שהמדיניות השלישיות היו מוכנות  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
לאפשר את ההרחקה אליהן .

בג''צ אכן אישר גירוש ללא הסכמה . כי כלל לא עמדה אופציה כזו על הפרק . אבל את האופציה של גירוש -כביכול- בהסכמה. זו שכן עמדה על הפרק . אותה הוא טירפד .

בג"צ בא ואומר , הסכמתם של המיועדים לגירוש אינה נדרשת . אפשר לגרש ללא הסכמה .
בג"צ עצמו קבע שהסכמתם אינה נדרשת וניתן להרחיקם גם בניגוד לרצונם.

באה הממשלה ואומרת : " לא! קשה לנו עם זה. אנחנו לא רוצים להרחיק אותם בניגוד לרצונם
אנחנו רוצים לתת להם עוד אופציה- להישאר אבל במעצר!"

ואת זה בג"צ אסר. בג"צ אסר על הממשלה לנקוט במדניות הזו .

אבל למה . איך זה הגיוני לחשוב שאם הוסיפו למישהו אופציה לבחירה - אז דוקא בהוספת האופציה אתה צמצמת ופגעת בזכויותיו?


למה ? כי ההסדר עם המדיניות השלישית היה על כל שההרחקה אליהן תעשה במעין הסכמה לכאורה .

אז מה עשה בג"צ . הוא התיר הרחקה ללא שום הסכמה . אופציה שכלל לא הייתה .

אבל סיכל את האופציה שכן הייתה.
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ממש חדש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.09
27867 הודעות, 134 מדרגים, 262 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    08:31   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. 1+  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


מכובדי, שימוש במונחי שואה ללא הקשר לשואה הינה זילות של השואה. בברכה, ממש חדש


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הוצלפ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.8.15
2576 הודעות, 32 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    09:52   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. לא רק.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
נתקלתי בעבר בתופעה שמהגרים יוצרים ״חובות״ מול המעסיקים שלהם.
כדי שביום שיצטרכו לעזוב את ישראל יוציאו נגדם צו יציאה מהארץ עד ״שיפרעו את החוב לטובת המעסיק״ ואז אנחנו מקבלים אותם לעוד כמה שנים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בני מרום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.13
6669 הודעות, 27 מדרגים, 41 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    21:55   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אם היו מנסים ולא מצליחים היו צריכים לאסור את העבריינים החייבים וזה היה עולה פי אלף לשים לכל בגציסט 50 בבית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Galgal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.12.17
7951 הודעות, 63 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    21:55   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. כי גרורות הסרטן לישרעל החדעשה חונקים אותה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זה למה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
24750 הודעות
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    09:18   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. מצילים את המדינה מפלישת המסתננים המהווים סכנה לעם ולמדינה היהודית  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 21.02.21 בשעה 09:26 בברכה, ליה
 
מטרת האשכול להציג את הנעשה, לצורך קידום הוצאת הפולשים האפריקנים והאחרים מגבולות מדינת ישראל.

לכל האנשים האלה יש מדינות רחבות ידיים ומקומם בהן ושם חובתם לשנות את מה שלא מוצא חן בעיניהם. לא ייתכן שהם יחדרו לכאן ויקבעו יחד עם שופטי השמאל בבג"צ, שמקומם פה ואנו קופת החולים שלהם, משרד החינוך שלהם ולישכת התעסוקה שלהם ועל פי בג"צ ופסיקותיו המקוממות, שלחלוטין אינן מקובלות על העם היהודי בישראל, גם משרד הרווחה שלהם.

הם עולים לקופת האוצר, אותה מנהל כחלון, כל שנה, חצי מיליארד שקל, על חשבון הקשישים והחלשים שלנו.

כחלון משלם את סכומי העתק האלה, תוך תמיכה באוליגרכיית בג"צ וחסימה של האפשרות לשנות את המצב, כך שנבחרי הציבור יוכלו לחוקק את הנדרש לצורך ניהול המדינה, כולל סילוק המסתננים מתחומה, בלי שבג"צ יבטל זאת שלוש פעמים, מבלי שיש לו רשות לבטל חוקים.

הם אינם מבקשי מקלט, למרות נסיון ההטעייה של השמאל, התקשורת, אירגוני הקרן החדשה ושופטי בג"צ השמאלנים, לטעון כך. אנחנו לא גובלים עם ארצותיהם והם אינם יכולים להיחשב למבקשי מקלט או פליטים. אלה מהגרי עבודה ואנחנו לא מדינת הגירה. אנחנו מדינה יהודית.

מקומם לא פה ויש לסלקם מפה ולא לאפשר את התמשכות הזמן הבלתי נסבלת בביצוע הוצאתם מכאן - אותה יוזם בג"צ, באמצעות פסקי דין שנמרחים בכוונה על פני שנים על גבי שנים. אי אפשר להשלים עם כך והמצב אינו נסבל עוד.

https://rotter.net/forum/gil/27876.shtml

**

רק חיסול בג"צ במתכונתו הנוכחית בה השופטים בוחרים עצמם בעצמם באמצעות ועדת דילים מסריחים יחזיר לנו את המדינה שלנו - היהודים! אחרת הכל אבוד ונחוסל ונברח מפה אחרי שזה יהפוך לגטו יהודי בים של פולשים ואויבים!

לעיון האשכול:

בג''צ והיועץ המשפטי - ממשלת העל השרשורית של ישראל

https://rotter.net/forum/gil/24319.shtml

לעיון האשכול:

פרופ' דיסקין: צריך שהכנסת תאפשר לעצמה את יכולת ההתגברות על פסיקות בג''צ!

https://rotter.net/forum/gil/27118.shtml

לעיון האשכול:

יש לחסל את בג''צ במתכונתו הנוכחית. אך ורק ממשלות ישראל תבחרנה את השופטים!

https://rotter.net/forum/gil/27766.shtml

לעיון האשכול:

פרופ' מאוטנר: בג''צ הפך למוסד לפעילות פוליטית של השמאל שאיבד כוחו בכנסת!

https://rotter.net/forum/gil/27789.shtml

לעיון האשכול:

כך השתלט השמאל על בג''צ ומערכת המשפט - כל הפרקים

https://rotter.net/forum/gil/27344.shtml

לעיון האשכול:

בג''צ עלול לבטל את מדינת ישראל כמדינה יהודית

https://rotter.net/forum/gil/27939.shtml            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מוישי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.7.20
2544 הודעות, 74 מדרגים, 147 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    22:02   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. ביזיון,  
בתגובה להודעה מספר 0
 

אגב איפה גנץ שיתעקש על העלאת הקנסות??


יהודים זיכרו: הדבר הכי גדול בעולם הוא לעשות טובה למישהו אחר. (הרבי מפיאסצנא)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
24750 הודעות
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    09:31   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. יורם שפטל חושף את פרצופו של איש השמאל הקיצוני ומפקיר החיילים בני גנץ: אפס פוליטי ורמאי נכלולי  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
בני גנץ - האיש שהפקיר למוות את אחינו מדחת יוסף בייסורים נוראיים
בני גנץ - האיש שהפקיר את חיילי צד״ל בבריחה מלבנון
בני גנץ - האיש שהלך לטקס זיכרון של מחבלים ערבים אנטישמים
בני גנץ - האיש שביזבז מיליונים של דולרים כאיש עסקים כושל
בני גנץ - האיש שהתגאה מעל לכל במה שהקריב את מיטב בנינו על מנת שרוצחי החמאס ימשיכו לנשום
זאת התקווה הלבנה הבאה של השבט ״הנאור״ השמאלני-קיצוני אנטישמי
תזכרו זאת טוב טוב ביום הבחירות


שפטל תיאר את נאום גנץ מזווית ראייתו הייחודית • "אין צל של ספק שגנץ אינו שמאל ואינו ימין, שכן הוא
שמאל קיצוני"
יורם שפטל הביע את דעתו על נאומו הפומבי הפוליטי הראשון של יו"ר חוסן לישראל בני גנץ, ש"נועד לזרות חול בעיני הציבור הישראלי". עוד טען כי מי שחושב שגנץ פחות רמאי מרבין אינו יודע על מה הוא מדבר.

בהמשך התייחס שפטל לקהל שהגיע להאזין לנאום וכינה אותו 'האספסוף הצפונבוני'. "הוא גזען שכן מבחינתו כל מי שאינו נמנה עליו הם בבונים", תיאר אותם שפטל.
בהמשך, שפטל תקף את יו"ר חוסן לישראל בני גנץ, וטען שחרף הניסיונות שלו להסתיר את היותו שמאל קיצוני, עלה הדבר מההתייחסות שלו למצב בו ישראל לא תצליח להגיע להסכם שלום עם הערבים.

מה יקרה במידה וגנץ יגיע לעמדה שלטונית?
שפטל סיכם כי הוא לוקה בקוד מוסרי מעוות.

https://www.youtube.com/watch?v=sV0B-1XV7P0            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהבחדשות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
48470 הודעות, 244 מדרגים, 471 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    22:09   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. חזקים על מי שלא משלם מס הכנסה מאות שקלים חלשים מול מסתננים וערבים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


חיים פה בלופ, במקום לעקור את הטרור מהשורש פעם אחת, רק גוזמים אותו כל פעם קצת.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zair לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
4114 הודעות, 14 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    22:11   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בגץ פועל כנכד האינטרסים של אזרחי המדינה. והוא פועל בכל האמצעים שברשותו על מנת לקעקע את המדינה כמדינה יהודית.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
liozc לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.16
8774 הודעות, 192 מדרגים, 223 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    05:35   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. אמת.  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  


"תנער זדים מזבולך"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ממש חדש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.09
27867 הודעות, 134 מדרגים, 262 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    08:31   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. 1+  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  


מכובדי, שימוש במונחי שואה ללא הקשר לשואה הינה זילות של השואה. בברכה, ממש חדש


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
24750 הודעות
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    09:28   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. עו''ד יורם שפטל באוניברסיטה העברית, על הדיקטטורה של בג''צ:  
בתגובה להודעה מספר 6
 
  

https://www.youtube.com/watch?v=0pQCnICWl1U            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפסולה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.6.20
1980 הודעות, 12 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    22:27   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. לא רוצה לקרוא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שיעופו קיבינימט יש לנו מספיק צרות כאן קחו כסף ולכו כפויי טובה ברברים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מאן דהוא
חבר מתאריך 18.5.15
3713 הודעות
יום שבת ח' באדר תשפ''א    22:49   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. בתביעות שהם תובעים מעסיקים הם מרוויחים מאות אלפי שקלים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לא חסר להם כסף


רוכב אופניים: בחיאת, לא רוכבים בכביש מפותל ללא שוליים!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kovals
חבר מתאריך 2.4.12
7667 הודעות, 76 מדרגים, מינוס 1 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ח' באדר תשפ''א    23:09   20.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. לדעתי ישראל קיסר אשם. או שושנה ארבלי אלמוזנינו. בכל מקרה לא ראש הממשלה בעשור האחרון...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
liozc לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.16
8774 הודעות, 192 מדרגים, 223 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    05:35   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. מחבלי בג''צ !!  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  


"תנער זדים מזבולך"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אל קפונה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.1.16
3297 הודעות, 12 מדרגים, 23 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    00:38   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. ראש ממשלה חזק מהימין עלק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ביבי הרופס הכושל יתן להם אזרחות אם הם יצביעו לו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ממש חדש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.09
27867 הודעות, 134 מדרגים, 262 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    08:36   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. אל תתן לו רעיונות !  
בתגובה להודעה מספר 26
 
  


מכובדי, שימוש במונחי שואה ללא הקשר לשואה הינה זילות של השואה. בברכה, ממש חדש


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
5817 הודעות, 44 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    04:41   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. להתווכח מי אשם, נתניהו או בג''צ, זה כמו להתווכח מי אשם בהמשך רציחותיו של רוצח סדרתי -  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המשטרה שלא עושה מספיק בשביל לתפוס אותו, או הרוצח עצמו שממשיך לרצוח...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
liozc לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.16
8774 הודעות, 192 מדרגים, 223 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    05:34   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. לא מבקשי מקלט. מסתננים!!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


"תנער זדים מזבולך"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
5817 הודעות, 44 מדרגים, 88 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    06:45   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. המאמר הזה עוסק במיעוט המסתננים שדווקא כן הגישו בקשה למקלט...  
בתגובה להודעה מספר 28
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איש צעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.12.08
25795 הודעות, 168 מדרגים, 310 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    08:28   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. לא מתנחל. לא מעניין. לא מסוקר. לא יטופל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


תמיד אמשיך לנשק מזוזות


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ליה
חבר מתאריך 2.9.10
24750 הודעות
יום ראשון ט' באדר תשפ''א    09:15   21.02.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. יש לחסל את בג''צ במתכונתו הנוכחית. אך ורק ממשלות ישראל תבחרנה את השופטים!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יש לחסל את בג"צ במתכונתו הנוכחית בה השופטים בוחרים את עצמם בעצמם באמצעות ועדה חשאית המתנהלת בלא נהלים כתובים, לפי קריטריונים לא ברורים, באמצעות מסלולים עוקפי ועדה סטטוטורית. יש לבטל את כל השיטה הזו.

את השופטים תבחרנה, כמו בכל העולם הדמוקרטי, אך ורק ממשלות ישראל המתחלפות ורק לאחר שימוע עומק בכנסת, במהלכו תובררנה עמדות המועמדים ויחסם לעם היהודי ולזכותו על ארצו, הקודמת לכל זכות אחרת.

מי שיש לו בעיה עם ההמנון או הדגל לא ישמש שופט במדינה היהודית.

יש לקבוע בחוק שהיועץ המשפטי לממשלה ייבחר אך ורק על ידי הממשלה, כראות עיניה ובהתאמה עם האידיאולוגיה הפוליטית שלה ולא יונחת כפי שקורה היום, כאחד מרשימה שבג"צ קובע.

יש לקבוע בחוק שהיועץ הינו אך ורק יועץ ואינו קובע דבר לגבי מדיניות הממשלה או מינוייה לתפקידים שונים - שכן כך מתבצעת אידיאולוגיה הלכה למעשה.

אהרון ברק הוא שקבע בפסיקה הזויה שעצות היועץ יחייבו את הממשלות ומאז שולט היועץ מטעם בג"צ על המדינה. יש לבטל את הפסיקה - שאינה מעוגנת בחקיקה כלשהי.

אשר לטענה שהפקדת סמכות המינויים במערכת המשפט בידי הכנסת תביא לפוליטיזציה פסולה של ההליך, התשובה היא פשוטה:

אם הכנסת כשירה לשרת כנציגת העם לצורך חקיקת חוקים שבכוחם אף לחייב כנסת עתידית, יהיה זה מופרך ואף מגוחך לטעון שהיא איננה כשירה לאשר את המינויים לאותו גוף אשר יפרש את החוקים שהיא חוקקה.

מנגנון דמוקרטי חדש לבחירת שופטים חיוני לא רק לשימור מעמדו של בית משפט החשוף לביקורת ציבורית גוברת. הוא אף ימלא תפקיד חשוב בחיזוק הדמוקרטיה הישראלית בכללותה.

בין התופעות המסוכנות ביותר העלולות לאיים על משטר דמוקרטי בולטת התפתחותה של תחושה בקרב העם שדעתו אינה נחשבת, שאין לו כל שליטה על מושליו וכי אין טעם אפוא שייטול חלק בענייני ציבור.

השיטה הנוכחית למינוי השופטים בישראל מעודדת בדיוק את התפשטותה של מחלה זו, שכן המסר שלה הוא שאין להותיר בידי נציגיו הנבחרים של העם את ההחלטות החשובות ביותר ושמשום כך הרכב בתי המשפט חייב להיקבע בידי ועדה סגורה.

ממשלת "ימין" ממנה רדיקלים סמולנים חסרי כישורים לרמטכ"ל, נגיד הבנק, פרקליט המדינה.

ממש לא מדובר באליטה כי אם בכנופיה פיאודלית כמו בירדן, מצרים וסוריה.

https://rotter.net/forum/gil/27766.shtml
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות