גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #688053 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 688053        
Mr W
חבר מתאריך 31.1.17
33035 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    20:57   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מיוחד לרוטר | חיסוני אסטרזניקה - משולש טירוף הכולל הפרת חוזה, בטיחות חיסון וניצני מלחמת סחר אירופית-בריטית בעידן שלאחר הברקזיט • כל הפרטים  

 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 17.03.21 בשעה 23:26 בברכה, Mr W
 
הכל התחיל עם אסטרזניקה והכל מסתיים בהכיצד הפרת הסכמים בין חברת החיסונים הבריטים לאיחוד האירופי הגיע לכדי איומים הדדיים במלחמת סחר אירופית-בריטית בעידן הקריטי שלאחר הברקזיט?האם השעיית חיסוני אסטרזניקה במדינות אירופה מקורה בדאגה אמיתית מפני בטיחותם או שמא מדובר בקרישי דם פוליטיים וציניות אירופית משובחת?

קבלו מבט על השתלשלות האירועים המרתקת והמלאה ביריעה שלפניכם בה ננסה לפרוס את התמונה המלאה ולהבין כיצד משבר רפואי המחולל שמות בעולם כולו הפך באחת לנושא פוליטי חם בין בריטניה לחברותיה האירופיות לשעבר

דיווח מיוחד לרוטר | מאת Mr W, בריטניה

בהתחלה הכל נראה טוב. טוב מדי. בריטניה הייתה המדינה המערבית הראשונה בעולם להתחיל לחסן את אזרחיה. עוד לפני ישראל שהמתינה לחותמת של מנהל המזון והתרופות האמריקני והרבה לפני האיחוד האירופי ומדינותיו שחיכו להכשר של סוכנות התרופות האירופית.

היו אלה חיסוני פייזר שקיבלו את אישור החירום הראשון שלהם אצל הבריטים.

אך בריטניה לא עצרה שם. היא מיהרה לאשר גם את חיסוני אסטרזניקה-אוקספורד, גאווה לאומית בריטית. זהו החיסון המערבי הראשון שמקורו לא מארצות הברית. כל שאר שלושת החיסונים המערביים המאושרים היום (פייזר, מודרנה וג'ונסון אנד ג'ונסון) הינם תוצרת אמריקנית.

לאיחוד האירופי היו הסכמים עם אסטרזניקה, וברגע שחיסוניה אושרו אצל האמריקאים, היא דרשה את מה שהובטח. אסטרזניקה הייתה אמורה לספק כבר בשלב הראשון 80 מיליון חיסונים לאזרחי האיחוד האירופי.

אלא שכאן משהו החל לחרוק. בעוד הבריטים נהנים ממיליוני חיסונים מבית - החברה הודיעה שהאירופים ייאלצו לחכות עוד.

מתוך 80 מיליון חיסונים שהובטחו עד לסוף מרץ, אסטרזניקה הודיעה ב-22 בינואר לבריסל שלא תוכל לספק יותר מ-31 מיליון. מדובר בקיצוץ ענק של 60 אחוז. הנימוק הרשמי של החברה: קשיים בייצור לאורך קווי האספקה האירופיים שלה.

הדיווחים מאז לא חדלו לזרום:

23 בינואר - ראש ממשלת איטליה לשעבר מאיים לתבוע את אסטרזניקה.

25 בינואר - דיווח בעיתון גרמני המצטט מקורות ממשלתיים גרמניים האומרים שלחיסון הבריטי יעילות של 8 אחוז בלבד - מוכחש עד מהרה הן על ידי גרמניה והן על ידי חברת אסטרזניקה ואוניברסיטת אוקספורד.

אך 3 ימים בלבד לאחר מכן, ב-28 בינואר - גרמניה מודיעה שחיסוני אסטרזניקה לא יינתנו לאנשים מעל גיל 65. הסיבה הרשמית: אין מספיק נתונים לקבוצת הגיל הזו. ההודעה המפתיעה הזו שחררה במהירות רצף הגבלות אירופיות דומות. אוסטריה, צרפת, יוון, שבדיה, דנמרק, פולין והולנד הגבילו מיד אף הן את החיסון לעד גיל 65, בעוד שבלגיה וספרד מחמירות אף יותר והציבו את גיל 55 כגיל המקסימלי לקבלת החיסון. גם איטליה הגבילה עד לגיל זה, ורק כעבור חודש העלתה לגיל 65.

באותו יום, 28 בינואר: האיחוד מגייס את פקידיו לבדוק את מפעל החיסונים של אסטרזניקה בבריסל, כדי לבחון האם טענות החברה בדבר קשיים בייצור ואספקה בקו האירופי אכן נכונות. האירופים רצו גם לבחון האם הם מקבלים את חלקם באופן הוגן ביחס לבריטניה, מתוך שני מפעלי החיסון של החברה בבריטניה. אך החברה הבריטית עמדה על שלה: קווי הייצור בבריטניה מתעדפים את האוכלוסייה המקומית. ההסכם עם בריטניה נחתם שלושה חודשים לפני ההסכם עם האיחוד, אמרו ראשי החברה.

יום לאחר מכן, 29 בינואר - סוכנות התרופות של האיחוד האירופי מאשרת את השימוש בחיסון לכל האוכלוסייה הבוגרת מעל גיל 18. אך שעות עברו ונשיא צרפת עמנואל מקרון הכריז על החיסון כ"כמעט לא יעיל".

באותו יום - בריסל החלה לצעוד לכיוון מסוכן: דווח בהרחבה על הפעלת סעיף 16 בהסכם הברקזיט. משמעות הסעיף הוא, שבהפעלתו ניתן להציב בפועל בדיקות מכס בגבול שבין אירלנד האירופית לצפון אירלנד הבריטית. כזכור, מדובר בנושא הרגיש ביותר בסוגיית הברקזיט, ושעליו התעכבו הצדדים שלוש שנים תמימות עד שהגיעו לפשרה. האירופים רצו להפעיל את הסעיף כדי למנוע ייצוא חיסוני פייזר ואחרים לבריטניה, אך היה מדובר בפצצה מתקתקת. כמו כמעט כל בכירי ממשלתו, ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הזועם התבטא בחריפות בנושא. ואכן לאחר שהבריטים הפגינו שרירים, האיחוד האירופי חזר בו מכוונתו למנוע ייצוא חיסונים לצפון אירלנד תוך עקיפת הסכם הברקזיט. (ראו דיווח מלא כאן: https://rotter.net/forum/scoops1/680947.shtml)

בסוף ינואר האיחוד הטיל הגבלה ופיקוח על ייצוא חיסונים המיוצרים בשטחו.

כמעט חודש שלם היה כמעט שקט בגזרה. בסוף פברואר קנצלרית גרמניה אנג'לה מרקל נשאלה בראיון אם הייתה מתנדבת לקחת את החיסון של אסטרזניקה. תשובתה: "אני בת 66 ולא שייכת לקבוצת הגיל המאושרת לקבל את החיסון".

בתחילת החודש הנוכחי, ב-1 במרץ - צרפת הכריזה' תחזור ותיתן את החיסונים גם לקבוצת הגיל 65-75, לאזרחים הנמצאים בסיכון גבוה.

4 במרץ - איטליה והאיחוד האירופי עוצרים משלוח חיסוני אסטרזניקה שעמד לצאת מאיטליה לאוסטרליה. תוך שימוש בחוק הפיקוח וההגבלה הנ"ל, החיסונים הולאמו ויועדו מחדש להפצה בתוככי האיחוד האירופי.

9 במרץ - נשיא המועצה האירופית שארל מישל מאשים את בריטניה ואת ארצות הברית במניעת ייצוא חיסונים המיוצרים בשטחיהן. ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון הכחיש את ההאשמה.

10 במרץ - סוכנות התרופות האירופית אומרת שבדיקה ראשונית הראתה שמקרה המוות של אישה בת 49 מסיבוכי קרישת דם חמורים ימים לאחר קבלת חיסון אינו באשמת חיסוני אסטרזניקה בהם נעשה שימוש.

למחרת, 11 במרץ - דנמרק היא המדינה הראשונה לעצור לחלוטין את מתן חיסוני אסטרזניקה, לאחר מקרה מוות מקרישת דם של מחוסנת בת 60. נורבגיה ושבדיה החרו-החזיקו אחריה, ועוצרות אף הן את מתן החיסון, בעוד מדינות אירופיות אחרות, דוגמת צרפת, הודיעו על המשך השימוש בחיסון, לאור עמדת סוכנות התרופות האירופית שעדיין תמכה בבטיחות החיסון.

12 במרץ - הקהילייה הבינלאומית לפקקת ולהמופילה (ארגון בינלאומי הכולל מומחים מרחבי העולם המתעסק לטובת חולי המופיליה ומצבי פקקת - שני מצבים רפואיים קלאסיים של קרישי דם) אומרת כי מספר הדיווחים הנמוך על הופעת קרישי דם במחוסני אסטרזניקה לעומת כלל המחוסנים שמספרם עומד על מיליונים - אינו מצביע על קשר בין החיסון לתופעה.

שלשום, 15 במרץ - גרמניה, איטליה וצרפת מצטרפות לרשימת מדינות אירופיות ארוכה העוצרות לחלוטין את השימוש בחיסוני אסטרזניקה. גם מדינות מחוץ לאירופה (דוגמת אינדונזיה) החלו לעצור את השימוש בחיסון.

אתמול 16 במרץ - שבדיה אף היא משעה את השימוש בחיסון.

ואז השמש הנצה על יום ה-17 במרץ זהו היום.

לאורך כל הזמן, רבים ראו בצעדי האירופים להגבלת מתן החיסון, ובהמשך השעייתו כליל, כצעדים פוליטיים והפגנת שרירים מול בריטניה.

הדיילי מייל דיווח היום כי בחיסוני פייזר יש יותר מקרים של קרישי דם מאשר בחיסוני אסטרזניקה.

האירופים מנגד טוענים שבטיחות החיסון בלבד היא זו שלנגד עיניהם.

ואז הגיע השיא: כעת דווח כי האיחוד האירופי מתכוון להתחיל לתקוף בגדול. וכשאנו אומרים בגדול אנו מדברים על משהו שיכול להצית מלחמת סחר בין הבריטים לאירופים, דווקא בעידן הקריטי בו הצדדים עומדים - כמה חודשים בלבד לאחר יציאת בריטניה מן האיחוד עם הסכם ברקזיט שהושג בקושי רב לאחר 3 וחצי שנות משא ומתן.

בהסכם הברקזיט ישנם סעיפים המאפשרים לצדדים להפעיל הגבלות על ייצוא וייבוא בזמני חירום.

האירופים כעת מאיימים להשתמש בסעיפים הללו. מדובר בסעיפים המאפשרים לאיחוד להלאים ייצור חיסונים בשטחו, ואף הפקעת פטנטים רשומים. במילים אחרות, עם הפעלת כוח החירום הזה, האירופים יכולים פשוט להלאים את המפעל של אסטרזניקה בבריסל ואפילו להעתיק את הפטנט על החיסון ולייצרו בעצמם.

האירופים מתכוונים בין היתר לכפות על בריטניה לקבל חלוקה הוגנת של החיסון הבריטי, הן זה המיוצר בבריטניה והן זה המיוצר באירופה. הכוונה היא למנוע ייצוא חיסוני אסטרזניקה המיוצרים בבלגיה, וזה רק כשלב ראשון במערכה.

התגובה הבריטית לא איחרה להגיע. שר החוץ הבריטי דומיניק ראב, ברקזיטיסט ידוע, אמר היום כי האיחוד האירופי פועל כמו דיקטטורה. ראב אמר שמדיניות האיחוד מסוכנת המאפיינת לרוב מדינות פחות דמוקרטיות.

מנגד, נשיאת הנציבות האירופית, אורסולה פון דר ליין, אמרה שהיא אינה מוכנה יותר לכך שחיסונים המיוצרים על אדמת אירופה ימצאו את דרכם לבריטניה, בזמן שאירופה מתמודדת עם מחסור במוצרים רפואיים קריטיים.

היא הכריזה כי בריסל מוכנה להפעיל את סעיפי החירום שיאפשרו לה לעצור ייצוא חיסונים לבריטניה, ובכך לעקוף את הסכם הברקזיט. זאת למרות שהסעיפים יועדו מלכתחילה למצבי "דמויי מלחמה".

הדברים התקבלו בממלכה המאוחדת בשאט נפש. היו שראו בכך חיזוק לטענה כי לא מדובר בבטיחות החיסונים אלא בפוליטיקה לאורך כל הדרך.

המשולש הכולל אי עמידה של אסטרזניקה בהסכם עם האירופים תחילה, בהמשך השעיית החיסונים על ידי מדינות האיחוד תוך הטלת ספק בבטיחותם ויעילותם, ולבסוף הכרזה על מלחמת סחר פוטנציאלית - מסכם היטב את ההיסטוריה הלא רחוקה אך גדושת האירועים, של יחסי השנאה-אהבה בין אסטרזניקה, בריטניה והאיחוד האירופי.

השעיית החיסונים מצד אחד, ובמקביל דהירה לכיוון מלחמת סחר אירופית-בריטית רק כדי לקבל עוד מאותם חיסונים מושעים נתפסת בעיני רבים כלא פחות מפרדוקס.

מצד שני, יאמרו מי שיאמרו, האירופים מנסים לעשות הכל כדי להאיץ את קצב החיסונים ביבשת, המשתרכת הרחק מאחורי ישראל, בריטניה וארצות הברית. אם בכל זאת מיליוני חיסוני אסטרזניקה הושעו - כנראה שמדובר באיום בטיחותי רציני.

מנגד, לאחר הדיווח האחרון, מאשימים פוליטיקאים בריטים כי זה נראה פחות כדאגה לבטיחות החיסון ויותר כמנוף לחץ על אסטרזניקה בבחינת: או שתספקו יותר חיסונים, או שנהרוס לכם את המוניטין.

כך או כך, אפילו בעידן המטורף של מגפת הקורונה, אנו חוזים כאן בהשתלשלות אירועים מפעימה ודרמטית כאחד, ורק ימים יגידו יד מי תהיה על העליונה - יד הברזל הבריטית או ידם החסונה של האירופים.              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  תודה לך. מה, בעצם, הסיבה לכך שבריטניה - מהראשונות (אם לא הראשונה) להתחיל בחיסונים - טרם השלימה אותם? ilanka 17.03.21 20:59 1
     מערכת בריאות ציבורית כושלת זו הסיבה העיקרית Mr W 17.03.21 21:56 7
         כושלת - באיזה מובן? ilanka 17.03.21 22:57 22
             בהכל: ביעילות, בארגון, בלוגיסטיקה, בעמידה ביעדים, בזיהוי ואיתור כשלים, בהסרת חסמים ביורוקרטיים Mr W 17.03.21 23:47 29
                 אם יורשה לי להוסיף ה NHS מסורבל ברמות וכבול בשלשלאות של בירוקרטיה QE2 18.03.21 00:29 32
                     ממה ששמעתי מערכת הבריאות הקנדית מאוד קרובה למה שהולך בבריטניה קופיקו 18.03.21 01:15 34
     קודם כל קופות החולים בישראל מדהימות יחסית לרמת השירות של ה-NHS הבריטי נווד דיגיטלי 17.03.21 22:08 15
         הם גם החלו לחסן לפני שמישהו התחרה איתם על חיסונים. איך הם לא רצו עם זה קדימה, והשלימו חיסון מבוגרים ilanka 17.03.21 23:02 23
             הבעיה היא לא כמות המחסנים, אלה כמות חיסונים. נווד דיגיטלי 17.03.21 23:33 26
  מרתק אוהב 17.03.21 21:07 2
     ממה שאני הבנתי כבר עכשיו יש גל באיטליה, נכנסו לסגר בחצי מדינה xph11 17.03.21 21:58 10
     ופה עדיין אנשים מתלבטים ומתמהמהים סנפר 17.03.21 22:15 17
     יכול לעורר מלחמת עולם , תהליך התדרדרות pingi 18.03.21 12:11 42
  אין מדינה מערבית אחת ביבשת אירופה שפיתחה חיסון יעיל משלה? עתיד מתוק 17.03.21 21:38 3
     החיסון של פייזר פותח על ידי חברה גרמנית, ומיוצר גם במפעלים בגרמניה. נווד דיגיטלי 17.03.21 21:54 5
         נראה לי שאתה טועה. פייזר אמריקני. אוהב 17.03.21 21:58 11
             אני לא טועה נווד דיגיטלי 17.03.21 22:04 13
  מרקל לא ישרה? אמירותיה באות לשרת משהו אחר? זה סקופ פרשןדתא 17.03.21 21:42 4
     מה שהכי הפתיע אותי בכל הכתבה , שמרקל רק בת 66 לבוב 18.03.21 01:03 33
  האירופאים מתלוננים שהארוחה לא טעימה ושהמנות קטנות מידי פיניקית 17.03.21 21:55 6
     סיכמת את זה באופן מוחץ Mr W 17.03.21 21:57 9
     תודה לאל שאני חי בישראל פנקס הקטן 17.03.21 22:04 14
     ובגלל השכל העקום האירופי הזה ימותו רבבות אנשים - אזרחים שלהם עצמם meni181818 17.03.21 23:45 28
  אלוף כרגיל קן ציפור 17.03.21 21:56 8
  רק אצלנו הכל נורא כי איזה אחד לוינסון מצא הקלטה מ2019 שגב' שרה נתניהו צועקת על סרוגים פנקס הקטן 17.03.21 22:02 12
  מושקע ברמות. תודה רבה לך! כתבה כמו שלך ממשיכה לשים את רוטר כאתר החדשות הטוב בארץ totoloto 17.03.21 22:15 16
  כרגיל אצל פותח האשכול, הצגה חד צדדית במסווה של סיקור Lerlam 17.03.21 22:19 18
     תגובה לא ראויה Bold eagle 18.03.21 13:50 43
  תודה על הסקירה המאלפת. זוכר את רוב הכותרות כאן ברוטר אבל עשית סדר. האדם החושב 17.03.21 22:25 19
     מבין השורות ניתן לקרוא שגם הבריטים דואגים קודם כל לעצמם נווד דיגיטלי 17.03.21 22:32 20
  כתבה איכותית ומרתקת! עובדתי 17.03.21 22:37 21
  סיכום איכותי, תודה על ההשקעה. לגוף העניין 17.03.21 23:09 24
  מרתק, תודה! מייקל דה סנטה 17.03.21 23:19 25
  המצב בגרמניה ואיטליה קטסטרופלי. לא יוכלו להתאפק יותר, ויצטרכו להשתמש בחיסונים. באנגליה יש כבר סימני הצלחה פלדל 17.03.21 23:42 27
  מעניין מאוד תודה נשארים 17.03.21 23:51 30
  החיסון לא מאושר מעל גיל 65 כי הניסוי הקליני לא כלל אנשים מעל גיל 65, כמו שמודרנה רק מגיל 18 אבל פייזר מגיל 16 mwg 17.03.21 23:52 31
     אז ככה Mr W 18.03.21 03:10 37
         עזוב כרגע את ה''ניסוי החי'' כי ברור שהחיסון עוזר (רק קשה לכמת) mwg 18.03.21 04:35 38
             איזה אחוז מהמתחסנים בניסוי של פייזר היו מעל גיל 90? אם מדובר במספר קטן מאוד, אתה חושב שלא היה צריך לאשר זבנג וגמרנו 18.03.21 09:43 40
             מעל 90 אחוזי יעילות לחיסוני אסטרזניקה Mr W 18.03.21 14:03 44
  תודה מעניין מאד עם ידע מעמיק ומעשיר המגיד 18.03.21 01:37 35
  להבנתי, הדיווח של הדיילי מייל מטעה (באופן לא מפתיע), וסוג קרישי הדם במקרה של אסטרזניקה הוא חמור יותר Prodigy 18.03.21 01:54 36
  תודה מר W על התמצות וההשקעה Mario 18.03.21 09:40 39
  סדקים במעשה המרכבה? ישות נצחית 18.03.21 12:01 41
  === ממש עכשיו, בתכנית ''מהצד השני'' עם גיא זהר (כאן11) === ilanka 18.03.21 23:00 45
  ...ובנוסף לכל הצרות, תחקיר ה-DailyMail מהבוקר מצביע על פערים עצומים בשיעורי החיסון בין מחוזות ilanka 19.03.21 14:50 46

   
   
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
107071 הודעות, 261 מדרגים, 426 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    20:59   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. תודה לך. מה, בעצם, הסיבה לכך שבריטניה - מהראשונות (אם לא הראשונה) להתחיל בחיסונים - טרם השלימה אותם?  
בתגובה להודעה מספר 0
 

ומדובר במדינה עם מערכת בריאות מסודרת ומתקדמת, שלא צריכה להמתין להגעת חיסונים מחו"ל...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mr W
חבר מתאריך 31.1.17
33035 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    21:56   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מערכת בריאות ציבורית כושלת זו הסיבה העיקרית  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
107071 הודעות, 261 מדרגים, 426 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    22:57   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. כושלת - באיזה מובן?  
בתגובה להודעה מספר 7
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mr W
חבר מתאריך 31.1.17
33035 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    23:47   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. בהכל: ביעילות, בארגון, בלוגיסטיקה, בעמידה ביעדים, בזיהוי ואיתור כשלים, בהסרת חסמים ביורוקרטיים  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  
בבריטניה הכל מנוהל דרך גוף אחד ויחיד המהווה יחידה ממשלתית, ה-NHS. אין פה את המודל הישראלי של קופות חולים, והתוצאות בהתאם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
QE2
חבר מתאריך 19.2.20
473 הודעות
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    00:29   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אם יורשה לי להוסיף ה NHS מסורבל ברמות וכבול בשלשלאות של בירוקרטיה  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 18.03.21 בשעה 00:39 בברכה, QE2
 
שאין שני לו. קצת כמו צה"ל בארץ.
ברמה הנקודתית ישנן מחלקות מצטיינות עם רופאים טובים. אבל ברמה האירגונית המצב קטסטרופה כבר הרבה לפני הקורונה. אגב היום באמת ה NHS הוציא אזהרה שיהיו עיכובים של כ4 שבועות בשרשרת האספקה לתחנות החיסונים.
תודה רבה על הסיכום המתמצת. בימים האחרונים הייתי ממש מחוץ לעניינים בכל הקשור לפוליטיקת החיסונים פה באנגליה. לא פעם ראשונה שאני שגר פה באיים הבריטים מתעדכן ברוטר על המצב באנגליה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קופיקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.16
4665 הודעות, 28 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    01:15   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. ממה ששמעתי מערכת הבריאות הקנדית מאוד קרובה למה שהולך בבריטניה  
בתגובה להודעה מספר 32
 


יח"צ: משטרת ישראל היא המשטרה הטובה בישראל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נווד דיגיטלי
חבר מתאריך 1.3.21
81 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    22:08   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. קודם כל קופות החולים בישראל מדהימות יחסית לרמת השירות של ה-NHS הבריטי  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
אבל מעבר לזה, מדובר על מדינה של 66 מיליון תושבים. הבעיה העיקרית היא בכמות הייצור של החברות. עם הזמן ועם כניסה של חיסונים נוספים ומפעלים נוספים, הייצור יגבר. רואים את זה יפה בארצות הברית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
107071 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    23:02   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. הם גם החלו לחסן לפני שמישהו התחרה איתם על חיסונים. איך הם לא רצו עם זה קדימה, והשלימו חיסון מבוגרים  
בתגובה להודעה מספר 15
 

וצוותי חירום כבר בחודש-חודשיים הראשונים?
נכון שהם רבים מאיתנו. אבל גם יש להם "יותר ידיים" כדי לקדם את העניין הזה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נווד דיגיטלי
חבר מתאריך 1.3.21
81 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    23:33   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. הבעיה היא לא כמות המחסנים, אלה כמות חיסונים.  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
ההקצבות של החברות היו מעטות מאוד בהתחלה, ועם כל חודש שעובר יש יותר ויותר חיסונים זמינים. מפעלים חדשים, פסי ייצור מוגדלים, אופטימיזציה של ייצור, וכ״ו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.05
19528 הודעות, 111 מדרגים, 216 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    21:07   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מרתק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הקורונה כתבה ועדיין כותבת פרק עבה ומכובד בדפי ההיסטוריה.
אנחנו בתהליך עצום שייקח עוד שנים עד שיסתיים.
עומדים לפקוד אותנו אירועים מטורפים לחלוטין, שייראו לפעמים כמו סרט.

ביידן קרא היום לפוטין רוצח.
אירופה תוקפת את בריטניה בצורה פראית.
איראן מתעצמת מחדש בזכות ביידן.
ישראל בבחירות בלתי פוסקות.
רוב אירופה לא מחוסן בכלל, שימו לב לאיטליה, יש לי תחושה שבקרוב נראה שם גל נוסף וקטלני ביותר, דווקא בצעירי המדינה, מה שיוסיף להלם שהם חטפו לאחר כמויות היסטריות של מתים.
בנוסף, יילודה נמוכה מאוד מהרגיל במדינות אירופה+גל חדש שקוטל צעירים, ימוטט את האיחוד האירופי לגורמים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
xph11 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.5.17
1197 הודעות, 27 מדרגים, 50 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    21:58   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ממה שאני הבנתי כבר עכשיו יש גל באיטליה, נכנסו לסגר בחצי מדינה  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סנפר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.7.16
6545 הודעות, 54 מדרגים, 100 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    22:15   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. ופה עדיין אנשים מתלבטים ומתמהמהים  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
תודה על הסיכום המושקע
אנחנו צריכים להודות כל רגע שאנחנו לא באירופה בימים אלה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pingi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.9.14
14339 הודעות, 37 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    12:11   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. יכול לעורר מלחמת עולם , תהליך התדרדרות  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
שבין איחוד לאנגליה
וההתבדרות בין סין ורוסיה לארהב
ותארו לעצמכם עוד מגיפה אבל יותר קשה שתפרוץ , יכול להוביל למלחמת עולם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עתיד מתוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.19
8779 הודעות, 134 מדרגים, 219 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    21:38   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. אין מדינה מערבית אחת ביבשת אירופה שפיתחה חיסון יעיל משלה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 

ומה קורה עם החיסון תוצרת ישראל? נשמע שיש פה הזדמנות ענק.


** חומר למחשבה: כמעט כל המרגלים בישראל היו מהשמאל! (תבדקו בעצמכם אם לא מאמינים) **


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נווד דיגיטלי
חבר מתאריך 1.3.21
81 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    21:54   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. החיסון של פייזר פותח על ידי חברה גרמנית, ומיוצר גם במפעלים בגרמניה.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
החיסון של J&J פותח על ידי Jannsen ההולנדית.
יש עוד כמה חיסונים אירופאים שנמצאים כעת בשלב 3.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אוהב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.5.05
19528 הודעות, 111 מדרגים, 216 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    21:58   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. נראה לי שאתה טועה. פייזר אמריקני.  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נווד דיגיטלי
חבר מתאריך 1.3.21
81 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    22:04   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. אני לא טועה  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
החיסון פותח על ידי החברה הגרמנית BioNTech. החברה הגרמנית אחר כך יצרה שותפות עם פייזר לצורך המחקר הקליני, היצור וההפצה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרשןדתא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.11.12
19541 הודעות, 130 מדרגים, 257 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    21:42   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. מרקל לא ישרה? אמירותיה באות לשרת משהו אחר? זה סקופ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לבוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.11.19
14504 הודעות, 81 מדרגים, 156 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    01:03   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מה שהכי הפתיע אותי בכל הכתבה , שמרקל רק בת 66  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיניקית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.13
34801 הודעות, 126 מדרגים, 233 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    21:55   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. האירופאים מתלוננים שהארוחה לא טעימה ושהמנות קטנות מידי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גם שאסטרהזניקה לא מספקת את החיסונים, וגם שהחיסונים מסוכנים

הרי הם בעצמם פוגעים במבצע החיסונים שלהם בצורה אנושה

אנשים לא יודעים כבר אם לסמוך על החיסונים, והאם לסמוך על הממשלה שלהם
יום אחד החיסונים מסוכנים, למחרת הם כבר בסדר, וביום השלישי כבר מפסיקים לחסן איתם. אח"כ מתפלאים למה אנשים לא רוצים להתחסן            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mr W
חבר מתאריך 31.1.17
33035 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    21:57   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. סיכמת את זה באופן מוחץ  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פנקס הקטן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.8.20
4699 הודעות, 79 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    22:04   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. תודה לאל שאני חי בישראל  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
meni181818
חבר מתאריך 15.12.13
7192 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    23:45   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. ובגלל השכל העקום האירופי הזה ימותו רבבות אנשים - אזרחים שלהם עצמם  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קן ציפור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.15
2060 הודעות, 29 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    21:56   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. אלוף כרגיל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
תודה על המידע המעניין            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פנקס הקטן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.8.20
4699 הודעות, 79 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    22:02   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. רק אצלנו הכל נורא כי איזה אחד לוינסון מצא הקלטה מ2019 שגב' שרה נתניהו צועקת על סרוגים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
totoloto לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.12
7699 הודעות, 118 מדרגים, 236 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    22:15   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. מושקע ברמות. תודה רבה לך! כתבה כמו שלך ממשיכה לשים את רוטר כאתר החדשות הטוב בארץ  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


חתימה: גם אם תחזור על אותו שקר 1000 פעמים זה לא יהפוך את זה לאמת.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Lerlam לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.9.17
961 הודעות, 4 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    22:19   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. כרגיל אצל פותח האשכול, הצגה חד צדדית במסווה של סיקור  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Bold eagle
חבר מתאריך 27.6.17
7507 הודעות
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    13:50   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. תגובה לא ראויה  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האדם החושב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.11.08
5821 הודעות, 57 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    22:25   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. תודה על הסקירה המאלפת. זוכר את רוב הכותרות כאן ברוטר אבל עשית סדר.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
קצת לחץ, חצי מצב חירום והאירופאים נלחמים במי שהייתה בת בריתם, חלק מבשרם רק לפני מספר חודשים.
לך תסמוך על האיחוד האירופי במצב חירום, דואגים קודם כל לעצמם, שום סולידריות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נווד דיגיטלי
חבר מתאריך 1.3.21
81 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    22:32   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. מבין השורות ניתן לקרוא שגם הבריטים דואגים קודם כל לעצמם  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
אחת מהנקודות - הם קיצצו את כמות החיסונים לאיחוד ב-60%. בכמה אחוזים הם קיצצו לבריטניה? תרשו לי לנחש גם מבלי לדעת שמדובר בפחות מ-60%...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עובדתי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.3.16
5626 הודעות, 129 מדרגים, 226 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    22:37   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. כתבה איכותית ומרתקת!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לגוף העניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.14
10460 הודעות, 109 מדרגים, 182 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    23:09   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. סיכום איכותי, תודה על ההשקעה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 


"הרי זה מכבר ידוע שכל שר בממשלה מקבל תיק בו אין לו כל מושג" אפרים קישון


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מייקל דה סנטה
חבר מתאריך 24.12.14
23933 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    23:19   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. מרתק, תודה!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


תגובותיי מייצגות את דעתי האישית בלבד | לא רשומים ורוצים ליצור קשר? המייל שלי: bbs.rotter@gmail.com


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלדל
חבר מתאריך 10.7.13
13089 הודעות
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    23:42   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. המצב בגרמניה ואיטליה קטסטרופלי. לא יוכלו להתאפק יותר, ויצטרכו להשתמש בחיסונים. באנגליה יש כבר סימני הצלחה  
בתגובה להודעה מספר 0
 

כשלכל המומחים ברור שנושא קרישת הדם הוא קישקוש. יש פחות מיקרים ממה שקורה וקרה בימים של תרום המגיפה והחיסונים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נשארים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.11.10
35212 הודעות, 142 מדרגים, 277 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    23:51   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. מעניין מאוד תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הייתה לי תחושה שמדובר על ריב בין מתחרים עיסקיים אבל נראה שהסיפור הרבה יותר גדול מזה ואולי הוא משלב יצרים מכמה תחומים.


ביידן, גם ע"פ המשפט הבינ"ל יו"ש שייך למדינת ישראל


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mwg לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.10.07
1454 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום רביעי ד' בניסן תשפ''א    23:52   17.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. החיסון לא מאושר מעל גיל 65 כי הניסוי הקליני לא כלל אנשים מעל גיל 65, כמו שמודרנה רק מגיל 18 אבל פייזר מגיל 16  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
גם רשמת "לאיחוד האירופי היו הסכמים עם אסטרזניקה, וברגע שחיסוניה אושרו אצל האמריקאים", עד כמה שלי ידוע אסטרזנקה חירבשו את הניסוי הקליני שלהם (יש זרוע שלמה של הניסוי שקיבלה בטעות חצי מנה במקום מנה שלמה) ולא קיבלו אישור מה-FDA שדורש נתונים מלאים ותקינים.
הבריטים במצוקה אמיתית החליטו לאשר את החיסון למרות זאת מכיוון שהגנה חלקית (אזור ה-60%, יש לציין) עדיפה על כלום, כמו שהם לא נותנים את פייזר במרווח של 3 שבועות אלא מחסנים כמה שיותר אנשים עם מה שיש להם ואת הזריקה הבאה יקבלו כשיהיה עוד.

לגבי מה שקורה עם האיחוד אין לי מושג, אבל הרבה מדינות חותמות עם הרוסים, כולל איטליה שתתחיל לייצר את החיסון הרוסי בקיץ כנראה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mr W
חבר מתאריך 31.1.17
33035 הודעות
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    03:10   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אז ככה  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  
לגבי אישור האמריקנים - טעות סופר, התכוונתי אושר על ידי האירופים כמובן.

לגבי הטענה ליעילות של 60 אחוז, זה לא נכון. היעילות של אסטרזניקה הוכחה מעל ומעבר בדומה ליעילות של פייזר ומודרנה, ובתחומים מסוימים אף יותר - ובייחוד במניעת תחלואה קשה ומוות בקשישים.

לגבי הניסוי הקליני - כשמונה אחוז מהנסיינים היו בין הגילאים 56 ל-69. גם האירופים לא טענו שלא התקיים ניסוי, אלא שהנתונים מצומצמים לקבוצת הגיל הזו.

בנוסף, סוכנות התרופות האירופית אישרה את החיסון לכל הגילים, אם כי ציינה שנתונים עבור למעלה מגיל 55 מצומצמים.

אציין, כי הנתונים ב"ניסוי החי" על מיליוני מחוסנים בריטיים מעודדים מאוד ומראים צמצום תחלואה עקבי וברור במחוסני אסטרזניקה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mwg לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.10.07
1454 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    04:35   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. עזוב כרגע את ה''ניסוי החי'' כי ברור שהחיסון עוזר (רק קשה לכמת)  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
הבאת נתון של קבוצת גיל בין 56-69 של 8%. כמה מתוך ה-8% האלו מעל גיל 65? זה 4 שנים מתוך 14, גם אם הייתה כמות זהה של נסיינים בכל קבוצת גיל (ובדר"כ יותר קשה למצוא מבוגרים לניסוי אם בגלל הסכנה ואם בגלל מחלות רקע) אתה מגיע ל- 2.3% נסיינים מעל גיל 65 ורוב הסיכויים שיותר נמוך משמעותית. לא סתם אמרו שהחיסון לא נבדק מעל גיל 65 (אין לי כוח לחפש עכשיו אבל אלו הנתונים הרשמיים שהתפרסמו כשאסטרזנקה פירסמה בעיתונות).

הרשות האירופית גם אישרו בזמנו את החיסון (הבריטי, אגב) נגד שפעת החזירים שגרם לנקרולפסיה. יש סיבה שה-FDA עדיין לא אישר.

נ.ב. אני אשמח למקור שמראה שהיעילות של החיסון דומה לזו של פייזר ומודרנה. בזמנו חד משמעית היה 60% לזרוע שקיבלה 2 מנות ו-90% לזרוע שקיבלה חצי מנה בטעות, הבריטים עשו להם ממוצע והודיעו שיש 70%.....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
53251 הודעות
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    09:43   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. איזה אחוז מהמתחסנים בניסוי של פייזר היו מעל גיל 90? אם מדובר במספר קטן מאוד, אתה חושב שלא היה צריך לאשר  
בתגובה להודעה מספר 38
 
  
את החיסון של פייזר לקבוצת הגיל הזאת?


טופס דיווח על תופעות לוואי ואירועים חריגים של חיסון הקורונה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mr W
חבר מתאריך 31.1.17
33035 הודעות
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    14:03   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. מעל 90 אחוזי יעילות לחיסוני אסטרזניקה  
בתגובה להודעה מספר 38
 
  
https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)32623-4/fulltext            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המגיד
חבר מתאריך 24.5.20
209 הודעות
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    01:37   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. תודה מעניין מאד עם ידע מעמיק ומעשיר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
חבל שכאן בארץ יש שלא מבינים את החשיבות ואת המתנה של החיסון ונלחמים נגדה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
42851 הודעות, 189 מדרגים, 301 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    01:54   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. להבנתי, הדיווח של הדיילי מייל מטעה (באופן לא מפתיע), וסוג קרישי הדם במקרה של אסטרזניקה הוא חמור יותר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מכל המקרים שנמצאו אצל מחוסני פייזר.

ועדיין אין לי ספק שמדובר בפוליטיקה הרבה יותר מאשר דאגה אמיתית. האירופאים דופקים את עצמם ומתנהגים בטמטום.

תודה על הסיכום המושקע.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mario
חבר מתאריך 28.10.19
68 הודעות
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    09:40   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. תודה מר W על התמצות וההשקעה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישות נצחית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.1.21
1549 הודעות, 3 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    12:01   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. סדקים במעשה המרכבה?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
107071 הודעות, 261 מדרגים, 426 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' בניסן תשפ''א    23:00   18.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. === ממש עכשיו, בתכנית ''מהצד השני'' עם גיא זהר (כאן11) ===  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
107071 הודעות, 261 מדרגים, 426 נקודות.  ראה משוב
יום ששי ו' בניסן תשפ''א    14:50   19.03.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. ...ובנוסף לכל הצרות, תחקיר ה-DailyMail מהבוקר מצביע על פערים עצומים בשיעורי החיסון בין מחוזות  
בתגובה להודעה מספר 0
 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-9376941/Covid-vaccine-London-boroughs-vaccinate-30-fewer-55s-Isles-Scilly.html            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות