גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #690064 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 690064        
כותב מהשטח לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.5.20
928 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    15:21   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

המאבק החשאי והמסוכן שניהל צה''ל מול איראן בים האדום  

 
  
לאחר מלחמת לבנון השנייה פתחו בטהראן ציר הברחות טילים ותחמושת אל עזה, דרך תימן וסודאן. המידע נערם על שולחנו של ראש המוסד דגן וצה"ל נערך לפעולה. וואלה! חושפת את סדרת המבצעים הנועזים והרגעים הדרמטיים שסיכלו את המהלך, אלפי קילומטרים מחופי ישראל

חמאס פעל מסביב לשעון כדי להבריח אמצעי לחימה לרצועת עזה, ומהר מאוד נערם מידע מודיעיני בעניין על שולחנו של ראש המוסד מאיר דגן. סוכני המוסד הצליחו לחשוף תמונה חלקית של ציר להברחת אמצעי לחימה מאיראן, דרך הים אל סודאן ומשם לעזה. מי שהוביל את ההברחות היה בכיר חמאס מוחמד אל-מבחוח, טרוריסט שהחל את דרכו בזרוע הצבאית של ארגון עז א-דין אל-קאסם, היה מעורב אישית בחטיפתם וברציחתם של החיילים אבי סספורטס ואילן סעדון וחוסל בשנת 2010 בדובאי בפעולה שמיוחסת למוסד.

הימים הם ימי פוסט מלחמת לבנון השנייה. דגן החליט לשבש את ציר ההברחות הימי והיבשתי ולשם כך גייס למשימה את ג', בכיר השב"כ, שהתמחה בסיכולים ממוקדים נגד יעדי טרור ביהודה ושומרון וברצועת עזה, כדי לעמוד בראשות גוף בשם מנהלת הסיכול.

אנשי המוסד הכניסו לתמונה את מפקד חיל הים, אלוף אליעזר (צ'ייני) מרום והציגו בפניו את המידע שהצטבר: האמל"ח יוצא מאיראן אל תימן, שם מעבירים חלק ממנו לידי החות'ים וחלק אחר ממשיך לסודאן אחרי הפלגה של כ-250 קילומטרים. מסודאן יוצאות שיירות הטנדרים אל המדבר לנסיעה של אלף קילומטרים אל מצרים. שם חוצים המבריחים את הגשרים מעל תעלת סואץ ובסיוע בדואים האמל"ח מועבר דרך המנהרות שמתחת לציר פילדלפי אל רצועת עזה. טילים, רקטות, רובים, תחמושת, מטעני חבלה - כל מה שיכול לאיים על חיילי צה"ל ועורף מדינת ישראל.

אלוף מרום ניתח עם אנשיו את המידע המודיעיני והחליט שיש לחיל הים יכולות מבצעיות בטווחים הללו כדי לסכל את הציר. המידע הוצג לרמטכ"ל גבי אשכנזי, שנתן אור ירוק לכמה מהפעולות הנועזות ביותר שבוצעו הרחק מחופי ישראל, כשהמטרה היא לפגוע בכלי השיט של המבריחים בלב הים. מה שלא יסוכל בלב ים ויגיע לציר היבשתי, יסוכל על ידי כוחות אחרים.

וואלה! מפרסמת לראשונה את סיפור המאבק החשאי והמסוכן שניהלו חיל הים של צה"ל וקהילת המודיעין במשך זמן רב, נגד ציר הברחות הנשק מאיראן אל עזה דרך סודאן באזור הים האדום, בשורת מבצעים נועזים ומוצלחים. עד לאותן שנים לא פעל חיל הים במשך שנים ארוכות בזירה הזו.

המשימה המורכבת הייתה לאתר את המבריחים בלב הים


קהילת המודיעין כולה נרתמה לתמוך במהלך הנרקם באזור סודאן ותימן. הוקם חמ"ל מיוחד במרכז הארץ, שבו היו שותפים נציגי המוסד, לסנכרון כלל הגופים ולדיוק המידע המודיעיני סביב ההברחות בראשות אל מבחוח. המשימה המורכבת, באחריות חיל הים, הייתה לאתר את אותם מבריחים בלב הים העמוס בכלי שיט. אלוף מרום המליץ לתקוף את כלי השיט וקיבל את אישור הרמטכ"ל אשכנזי וראש המוסד דגן.

לוחמי שייטת 13 בפיקודו של תא"ל דרור פרידמן וסגנו תא"ל שי אלבז, נערכו למבצע. במקביל התנהל מרוץ אחרי הזמן להעביר מבסיס יחידת הקומנדו ועד חופי אילת את המערכות והציוד המתאים למבצע, עליהם אחראים מפקדי מספן ציוד ואנשי האמל"ח של הקומנדו הימי. "מדובר בחתיכת משימה מורכבת, אבל יש לחיל הים אישור לפעול במהירות. הפעם האחרונה שהוא עשה פעולה בהיקף כזה הייתה שנים קודם לכן במבצע לתפיסת ספינת הנשק קארין A", מספרים גורמים שהיו מצויים אז בפרטי המבצע, שהוגדר באותם ימים כסודי ביותר, ובכירים מאוד בחיל הים לא היו שותפים בכל פרטיו עד לרגע האחרון.

מפקד חיל הים מרום הציג את פרטי המבצע ושלביו לראש הממשלה דאז אהוד אולמרט, שהתעמק בפרטים, ביקש לדעת מהם התרחישים במקרה של הסתבכות ולבסוף נתן אור ירוק למבצעים רחוקים מאוד מגבולות המדינה למרות הסיכון העצום.

הציג את פרטי המבצע ושלביו לראש הממשלה. מפקד חיל הים צ'ייני מרום

"אחרי תהליך הפללה מושלם בוצעה ההתקפה. התוצאה הייתה מושלמת וברקע נראו היטב פיצוצי משנה כתוצאה מריבוי האמל"ח על כלי השיט"

הצוותים הגיעו לאילת ובמנהלת הסיכול סיכמו עם מפקדי חיל הים כי יהיה זה "מבצע ציד" במהלכו יתנהל מרדף אחרי כלי שיט של המבריחים, לאחר שהמוסד יצביע מבעוד מועד על המרחב בו הם נמצאים. מפלס הלחץ החל לעלות לאחר שהחמ"ל המיוחד העביר התרעה על כלי שיט של מבריחים שיוצאים לכיוון סודאן. מפקד המבצע אלוף מרום וג' מהמוסד נאלצו להישאר כמה ימים ברצף בחמ"ל, במתח עצום, כדי להיערך לרגע האמת בו ייחשפו המבריחים על ידי הכוחות.

המרחק הרב מהארץ, הקושי לחלץ לוחמים בטווח של כ-1,200 ק"מ מחופי ישראל אם המבצע מסתבך והאתגר אחר רשת המבריחים, מבהירים מהר מאוד לכלל הגורמים כי מדובר במבצע מורכב מאוד שדורש רגישות ורמה מקצועית גבוהה.

גורמי המוסד הסבירו למפקדי הקומנדו הימי כי מדובר במבריחים מנוסים מאוד, שבשגרה מעבירים מתימן לסודאן סמים, עבדים, סיגריות ומעת לעת אמצעי לחימה עבור חמאס. הם מכירים היטב את המרחב הימי לפרטי פרטים.

הלוחמים הגיעו למרחב הימי בקרבת היעד ונערכו בהמתנה מורטת עצבים עד שהחמ"ל המיוחד בראשות מרום וג' העביר את המידע לכוחות והחל מבצע הציד לאיתור כלי השיט. לאחר סגירת המעגל וניווט מורכב מאוד, התקבלה ההחלטה לפגוע בסירות המבריחים. "אחרי תהליך הפללה מושלם בוצעה ההתקפה. התוצאה הייתה מושלמת וברקע נראו היטב פיצוצי משנה כתוצאה מריבוי האמל"ח על כלי השיט", סיפר אחד המעורבים במבצע, "דגן הכתיר את ביצוע המשימה של חיל הים כהצלחה מסחררת".

הכתיר את ביצוע המשימה של חיל הים כהצלחה מסחררת. ראש המוסד מאיר דגן

חלפו שבועות ארוכים עד שהתקבלה התרעה במוסד על הברחה נוספת שעומדת לצאת אל הדרך מתימן לסודאן. המידע הועבר לאולמרט ולמרות שהקומנדו הימי היה עסוק מאוד באותה תקופה, אישר ראש הממשלה להעביר את מפקד היחידה תא"ל פרידמן וצוותים של הקומנדו הימי מעזה לים האדום.

החמ"ל המיוחד נפתח ושוב היה נדרש להעביר את אמצעי הלחימה לאילת. הפעם היה זה מעט אחרת כי "זו כבר לא הייתה הליכה אל הלא נודע", מספר אחד המפקדים, "אבל הים היה סוער והגלים היו מאוד גבוהים. ים ממש לא טוב למבצע הזה. כלי השיט התמלאו במים".

ביקש לדעת מהם התרחישים במקרה של הסתבכות. ראש הממשלה אהוד אולמרט

עוד רגע של מבחן הגיע. בעקבות תקלה באחד הכלים המתח היה עצום. הלוחמים חששו כי יתגלו על ידי כוחות מקומיים או שהמבריחים ייעלמו. כל דקה היא קריטית. צוות מילואים של הקומנדו הצליח לבצע פעולת חירום ולתקן את הכלי. מאוחר יותר הם יקבלו שבחים מבכירי החיל על שעשו את ההבדל בין פעולה מוצלחת לכישלון.

החמ"ל המיוחד הצביע על "לגונה שטוחה וקסומה" לפי עדות הלוחמים, שבה הסתתרו המבריחים מפני הים הסוער. האתגר של הכוח היה להתמודד עם הגלים הגבוהים ולבחור בנתיב שלא יחשוף את הכוחות. ברגע שהכוחות זיהו שהמבריחים השליכו עוגן, שוב בוצע תהליך ההפללה, והקומנדו הימי תקף את המשלוחים. הסירות עלו באש והחלו פיצוצי משנה. המשימה הושלמה בהצלחה והכוחות חזרו לישראל.

דרור פרידמן, מפקד שייטת 13 בתקופת המבצעים

ציר ההברחות סיפק אתגר נוסף כשבחמ"ל המיוחד התקבלה התרעה על הברחה גדולה מאוד שיצאה לדרך, אך הפעם על גבי אניות לצד הסירות. התרעה זו תוביל מאוחר יותר לפשיטה על אוניית הנשק "פרנקופ" שיצאה מאיראן בדרכה לסוריה. בצה"ל, במוסד ובשב"כ הבינו כי ארגוני הטרור, בסיוע איראן, החליטו להגביר את קצב ההברחות והיקף אמצעי הלחימה. האתגר הגדול הוא לאתר אותם בלב ים.

בחיל הים העלו רעיון להגביר את הפעילות בים האדום והבקשות הוצגו בפני ראש הממשלה אולמרט, שאישר פעולות נועזות לאלוף מרום כדי להתגבר על הקושי לאתר את המבריחים באזור רווי מבריחים ודייגים.

השיח במטה הכללי של צה"ל על המבצעים של הקומנדו הימי, בתמיכה מודיעינית של המוסד, יצר עניין רב ומפקד חיל האוויר דאז אלוף עידו נחושתן הציע לבצע תקיפות מהאוויר נגד המבריחים. האפשרות להקים מנחת כלי טיס בקרבת סודאן נשקלת, לאחר שהמבריחים הצליחו בחלק מהמקרים להגיע אל החופים, להעלות את האמל"ח על שיירות טנדרים ולהימלט, מה שהפך את המרדף למורכב יותר. פעולה ראשונה משולבת ללוחמי שלדג ושייטת 13 יצאה אל הדרך.

"תקברו את אבא שלי. אני נשאר במבצע"

"אם אתה נחשף מול סודאן? זה אתה והגלים. רק הסירה. חיל האוויר לא במרחק יעיל כדי לסייע לך"

בדרך אל היעד התקבלה הודעה על כך שאביו של אחד מקציני המילואים של חיל האוויר הלך לעולמו. לאחר התייעצויות בין נחושתן ומרום הוחלט על תכנון אפשרות לחדול את המבצע, או לשלוף את הקצין מהמבצע ולהחזיר אותו הביתה להלוויה. נחושתן החליט לדבר ישירות עם הקצין ולהציע לו את האפשרויות, אך הקצין התעקש, "תקברו את אבא שלי. אני נשאר במבצע". המפקדים הבכירים התרגשו לשמע הדברים.

המבצע התקדם והכוחות הגיעו אל המרחב הימי המדובר. אותרו כמה אופציות והכוחות ירדו כדי לבחון את הקרקע. היה ברור לכולם שמדובר בנקודת תורפה, מאחר שיש לוחמים על החוף ולא ניתן לדעת בביטחון גמור שלא תגיעה ספינת משמר סודאנית או סירות דיג, שיכולים לדווח ולהזעיק עזרה.

"אם אתה נחשף מול סודאן? זה אתה והגלים. רק הסירה. חיל האוויר לא במרחק יעיל כדי לסייע לך", מסביר אחד הגורמים שנטל חלק במבצע, "זה מבצע חשאי. אתה לא אמור להיחשף". המשימה הושלמה והכוחות חזרו לאילת עם מידע מדויק על שטח, שנחשב פוטנציאל להפוך למנחת כלי טיס.

פעם אחר פעם פגעו כוחות הקומנדו הימי בתשתית ההברחה של אל-מבחוח

התרעה חדשה שהעביר המוסד לחיל הים על הברחות על גבי סירות מהירות מתימן לסודאן הציבה אתגר חדש. תוך כדי ההפלגה של הצוותים הם מגלים שהמבריחים יצאו לדרך והזמן הפך להיות קריטי. לפי הערכת מספן מודיעין והחמ"ל המיוחד, משך ההפלגה מתימן לסודאן יארך שש שעות בערך כדי להספיק לחצות כ-500 ק"מ בים נוח. "זו הייתה שעת לילה מאוחרת. לא ידענו איך נראה הכלי. לא ידענו בדיוק מה נתיב השיט שלו וכשאתה מחפש בקרבת החוף אתה צריך לראות שאתה לא נפגע מאיזה ריף, כי אתה מסוגל לטבוע", אומר אחד הגורמים שלקחו חלק במבצע.

ההמתנה מורטת עצבים, כי לא היה ברור האם ההברחה הסתיימה או שהיא רק בהתהוות. הכוח ביצע את תהליך ההפללה כי אכן מדובר במבריחים ופגע. שוב התשתית המבצעית של אל-מבחוח סופגת מכה קשה, אחרי שהברחה גדולה ואיכותית מתפוצצת בעוצמה והופכת לאבק.

שי אלבז, סגן מפקד שייטת 13 בתקופת המבצעים

כוחות הקומנדו הימי שבו לאילת וכמו בפעמים הקודמות, התקבלה התרעה על הברחה נוספת. הכוחות יוצאים שוב להפלגה, מגיעים אל היעד רק שהפעם מתחוללת דרמה גדולה. אחד הלוחמים נפגע בראשו, והחל לדמם ולטבוע. צוות של הקומנדו הימי צולל אל המים ומחלץ אותו. הוא מטופל במקום על ידי צוות רפואי שמתמחה בטראומה, אך מצבו מעורר דאגה והוא מתחיל לנשום בכבדות.

הצוות יוצר קשר עם החמ"ל המיוחד ומעדכן על האירוע החריג. מפקד חיל הים מכנס התייעצויות עם חיל האוויר לגבי הטיפול באירוע אחרי חוות דעת רפואית ודן בשאלה כיצד נכון לחלצו. המדדים וחומרת הפציעה מדווחים למיטב הרופאים המומחים בישראל, שחלקם קובע שיש לחלצו במהירות מחשש לשטף דם במוח. גם החמ"ל ממליץ לחלץ את הלוחם, חרף סיכון המבצע, שמשמעותו העברת אמצעי לחימה מתקדמים מאיראן לחמאס בעזה. ג', בכיר השב"כ, העביר את המלצתו לצה"ל ואמר, "יש לחלץ את הפצוע בדחיפות".

מפקד חיל האוויר נותן פקודה לתכנן במדויק כיצד יתבצע החילוץ מהאוויר, תוך שמירה על חשאיות המבצע הרגיש. המבצע האווירי כולל שני מסוקי יסעור עם יחידת החילוץ בהיטס 669 ולוחמי שלדג, מטוסי קרב, מטוס לוחמה אלקטרונית, מתדלקים, מטוס בקרה ופיקוד. בזמן שמתבצע התכנון למבצע החילוץ וצוותי האוויר נערכים עם כלל הכוחות, הרמטכ"ל אשכנזי מקבל את הפרטים ומאשר את החילוץ הנועז בטווח של יותר מ-1,500 ק"מ מישראל. הפציעה התרחשה סמוך לשעה 23:00, בסביבות השעה 05:00 לפנות בוקר מודיעים בחיל האוויר שהם מוכנים לצאת למבצע. כעת נדרש אישור הדרג המדיני למבצע - והוא ניתן למרות החשש העצום מפעולה בטווח רחוק מאוד.

הקושי לחלץ לוחמים בטווח של כ-1,200 ק"מ מחופי ישראל הפך את הפעולות למורכבות מאוד

השעה 07:00 בבוקר. שוב לוקחים מדדים מהלוחם הפצוע. אלוף מרום מתעקש לשוחח שוב עם מיטב הנוירולוגים בישראל ומסביר להם את חומרת הפציעה. לבסוף מתקבלת החלטה - מכיוון שהמדדים לא הידרדרו, הסיכונים פחתו דרמטית, והוא מוגדר יציב ובהכרה הועלה ההצעה לשקול מחדש את מבצע החילוץ שכבר יצא אל הדרך בטיסה מתל נוף לאזור אילת. מרום מקיים שיחה נוספת עם אלבז, שנמצא בקרבת היעד ומפקד על הכוח לקבל פרטים נוספים שהוצגו לאשכנזי, שמאשר לבטל את מבצע החילוץ ולהמשיך במבצע שהסתיים בהטבעת סירות המבריחים.

חולפים חודשים ושוב מבצע אליו הכוחות נערכים באילת. כמה שעות לפני היציאה אל הים הגיע אשכנזי לבסיס חיל הים ונפגש עם הלוחמים. תוך כדי השיחה מגלה הרמטכ"ל עניין באחד הלוחמים שאת ראשו מעטרת צלקת יחסית טרייה. תא"ל פרידמן הסביר לרמטכ"ל כי זה הלוחם שנפצע בראשו במבצע ההוא וחזר לפעילות בסדרת מבצעים חשאיים, שהוחלט לא לפרסם בשלב זה. אשכנזי לחץ את ידו בחוזקה ואיחל לו הצלחה במבצע.

חיל הים הוכיח בסדרת המבצעים הללו, שהביאו לעצירת צירי ההברחות, כי לוחמיו יודעים להגיע לכל מקום בכל מיני דרכים, גם כשמדובר בטווחים עצומים מישראל.

מקור: כתבה מוואלה!, המאבק החשאי והמסוכן שניהל צה"ל מול איראן בים האדום

https://news.walla.co.il/item/3425927?utm_source=Generalshare&utm_medium=sharebuttonapp&utm_term=social&utm_content=general&utm_campaign=socialbutton              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  צהל צריך לבנות נמל צבאי בים האדום. Blackbird 03.04.21 15:35 1
     יש נמל צבאי בדרום Flyby 03.04.21 16:46 16
         אתה גם צודק Blackbird 03.04.21 20:06 49
  תודה עלה הכתבה המאלפת. נבל עשור 03.04.21 15:37 2
     מצטרף! רוני53 03.04.21 15:45 3
         אכן, רגע של שפיות, נחת ופרופורציות בתקופה הזאת. תודה! שלום 03.04.21 16:13 7
  תענוג לקרוא. עונג שבת אמיתי👌👌 גרפיטי 03.04.21 16:03 4
     מצטרף לתודות. דרור פרידמן בן קיבוץ משואות יצחק -שאפו להורים ולערכים שקיבל מחדד עפרונות 03.04.21 20:14 51
  מבצע נועז. כל הכבוד לעושים במלאכה. ש-עצמון 03.04.21 16:10 5
  רק מלמד את כל הרל''בים שהגדלת חיל הים אינה גחמה אלה צורך אסטרטגי! זאת כשחילות הים של טורקיה ומצרים dudi_du2 03.04.21 16:13 6
     לא מאמינה. איך הרלב''ים נדחפו לפה? גרפיטי 03.04.21 16:14 8
         סיפוריי Mako בע״מ מרגשים כאן בימיי שבת Mindless 03.04.21 16:22 9
             וואלה שאני טיפוס חשדני מטבעי וחוקרת כל שטות. גרפיטי 03.04.21 16:29 13
                 גם אני לא חזק בסלילת כבישים ; ) Mindless 03.04.21 16:42 14
                     לא הבנתי😡 גרפיטי 03.04.21 16:44 15
                         הפעם את חושדת לשווא Mindless 03.04.21 16:59 20
                             תשמע. נראה לי שאיבדתי קשר עין איתך😆 גרפיטי 03.04.21 17:02 21
                 הימור שלי, כתבה שנכתבה להאדרת צ'ייני מרום NAIMO 03.04.21 17:22 31
                     אולי גם לפרגן לגבי אשכנזי? אולמרט? יוסי דגן? אולי עוד שמות שהוזכרו בכתבה ואינני זוכרת. גרפיטי 03.04.21 17:25 34
         כי תיק הצוללות!!! ביבי המושחת קונה צוללות לעצמו!!! Mastik 03.04.21 16:22 10
             מישהו טוען שביבי קנה צוללות לעצמו? או שלא הבנתי את הפרשיה. גרפיטי 03.04.21 16:26 11
                 למה עצבים ככה בשבת של מימונה ומופלטה ? המעיר 03.04.21 17:10 24
                     דווקא לא עצבנית. סתלבט בבית. מופלטה אצלי - out. גרפיטי 03.04.21 17:15 26
                         אל תבואי מחר לקפה . מופלטות חמאה ודבש יהיו במרכז העיניינים המעיר 03.04.21 17:18 28
                             מחר חוזרת לעבודה אחרי 3 שבועות. כולי בקריז. גרפיטי 03.04.21 17:20 29
                                 הכנסתי קואורדינטות לרחפן . התה עם נענע או שיבה ? המעיר 03.04.21 17:23 32
                                     נענע ולימון. גרפיטי 03.04.21 17:24 33
                                         סורי נגמר הלימון . משלוח מבוטל . תראי מה הפסדת המעיר 03.04.21 17:31 35
                                             רשע ומרושע אתה. זה שלך? מעכשיו? איפה אתה גר? מתניעה עכשיו. גרפיטי 03.04.21 17:39 36
                                                 בוחן כניסה אכילת 2 מופלטות המעיר 03.04.21 18:03 37
                                                     אין סיכוי. אולי ביס קטן. גרפיטי 03.04.21 18:04 38
                                                         צהלולים יודעת לעשות ? המעיר 03.04.21 18:06 40
                                                             לא מרוקאית. גרפיטי 03.04.21 18:07 41
                                                                 צ'טער אנחנו המרוקאים הגזעניים לא עושים הנחות המעיר 03.04.21 18:08 42
                                                                     עד עכשיו לי באופן אישי גרמתם לי רק לאנחות🤪 גרפיטי 03.04.21 18:27 46
                                                                         זה מה שהתכוונתי המעיר 03.04.21 18:32 48
  יש אישור ממקור צבאי או שאולי זה אהוד אולמרט תמורת כיסוי חיובי בוואלה המעיר 03.04.21 16:27 12
     אל תטעה, זו כתבה מעולה ומרגשת אבל היא כתבת יח''צ מטעם דו''צ...:) רוני53 03.04.21 16:57 19
         מה שאלתי מה ענית ואיך לעזאזל נתניהו היה בתשובה ? המעיר 03.04.21 17:05 22
             כתבת ''...אולי זה אהוד אולמרט תמורת כיסוי חיובי בוואלה''. מה זה אם לא רמז עבה לתיק 4000?!...:) רוני53 03.04.21 17:09 23
                 טעות גדולה המעיר 03.04.21 17:14 25
                     אז נסגור על אי-הבנה של שנינו...:) רוני53 03.04.21 17:16 27
                         היית חייב להשחיל . המעיר 03.04.21 17:21 30
                             אני ''רלב מהונדס'' ורעייתי שרה...:) רוני53 03.04.21 18:05 39
                                 שותה שמפניה וורודה מעשנת סיגר ומאפרת לחמגשית המעיר 03.04.21 18:11 43
                                     צחקתי בקול...:) רוני53 03.04.21 18:12 44
                                         לאאא המעיר 03.04.21 18:20 45
                                             אני ירושלמי. אז לאיתנים...:) רוני53 03.04.21 18:29 47
  כיף לקרוא המשחיז 03.04.21 16:50 17
  מצער לקרא כמה גאוניות וחכמה צריך להשקיע תמיר 03.04.21 16:55 18
  לא הבנתי למה לא מזכירים צוללת ישראלית במבצע הזה בין תימן לסודן שבקלות מסוגלת להשמיד כלי שייט אלה אריה33 03.04.21 20:10 50
  את מבצעי מפקד חיל הים של היום אלי שרביט נשמע בעוד שלושים שנה. YA-20826 03.04.21 20:31 52
  מעניין מאוד. בעיקר החלק האחרון שאול 03.04.21 21:18 53

   
   
Blackbird לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.17
1161 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    15:35   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. צהל צריך לבנות נמל צבאי בים האדום.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 03.04.21 בשעה 15:48 בברכה, Blackbird
 
לרכוש עוד כלי שייט ועוד צוללות.
אין ברירה
ברגע שהתעלה נחסמת, הגישה של חיל הים לאזור המפרץ הופכת לסיוט.
ולהביא את חיל הים לרמה של חיל האוויר.
כתבה ברמה גבוהה ,שאפו ,בהחלט כישרון.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Flyby לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
5291 הודעות, 33 מדרגים, 62 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:46   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. יש נמל צבאי בדרום  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
אתה מדבר על תרחיש שהסיכוי שלו להתממש לא גבוהים, וזה יבוא על חשבון רכש אחר. בנוסף היקף המשימות שחיל האוויר יכול לבצע גדול משמעותית מחיל הים, מאחת הסיבות שחיל הים מוגבל לקו החוף ורוב הגבולות שלנו יבשתיים.

אני חושב שלהביא יכולות שרידות גבוהה יותר לחי"רניקים חשובה יותר מלשים צוללת קבועה בנמל אילת, ואני בכלל לא מהירוקים.
מידי פעם מביאים סטי"ל שמוצב לאורך זמן בנמל אילת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Blackbird לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.17
1161 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    20:06   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. אתה גם צודק  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
אפשר גם וגם
להגנה של הארץ אין מחיר...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נבל עשור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.19
7685 הודעות, 39 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    15:37   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. תודה עלה הכתבה המאלפת.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אותי זה ריגש מאוד ,אני בא משם וזה מזכיר לי נשכחות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוני53 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.18
9349 הודעות, 49 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    15:45   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מצטרף!  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  


הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק... "ואת קרתגו צריך להרוס" (קאטו הזקן)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.1.14
2659 הודעות, 14 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:13   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אכן, רגע של שפיות, נחת ופרופורציות בתקופה הזאת. תודה!  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:03   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. תענוג לקרוא. עונג שבת אמיתי👌👌  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מחדד עפרונות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.10.20
1520 הודעות, 3 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    20:14   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. מצטרף לתודות. דרור פרידמן בן קיבוץ משואות יצחק -שאפו להורים ולערכים שקיבל  
בתגובה להודעה מספר 4
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
50969 הודעות, 212 מדרגים, 379 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:10   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מבצע נועז. כל הכבוד לעושים במלאכה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 


"אינני רוצה בעם יהודי ליברלי, אנטי-קולוניאלי, אנטי-מיליטירסטי - ומת", -{גולדה מאיר בראיון בשנות ה70}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
dudi_du2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.6.09
20064 הודעות, 187 מדרגים, 341 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:13   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. רק מלמד את כל הרל''בים שהגדלת חיל הים אינה גחמה אלה צורך אסטרטגי! זאת כשחילות הים של טורקיה ומצרים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אדירים בגדלם ביחס לחייל הזעיר שלנו.
לא אתפלא אם נידרש גם ל12 צוללות ועוד קורבטות ואפילו משחתות
כדי לאזן יכולות מול כוחות אזוריים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:14   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. לא מאמינה. איך הרלב''ים נדחפו לפה?  
בתגובה להודעה מספר 6
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mindless
חבר מתאריך 17.8.14
5300 הודעות
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:22   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. סיפוריי Mako בע״מ מרגשים כאן בימיי שבת  
בתגובה להודעה מספר 8
 
  
קראת והתרגשת מהסיפור להגדרתך , תקראי שוב ואז הסיכוי שתמצאי את ההקשר המדויק ...יצוץ.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:29   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. וואלה שאני טיפוס חשדני מטבעי וחוקרת כל שטות.  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
בקונספירציות אני לא חזקה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mindless
חבר מתאריך 17.8.14
5300 הודעות
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:42   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. גם אני לא חזק בסלילת כבישים ; )  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
התחמקת ...אל עדיין רואים את הצל שלך מהצד (כמו תמיד) ; )            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:44   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. לא הבנתי😡  
בתגובה להודעה מספר 14
 
  
אבל עדיין רואים את הצל שלך מהצד (כמו תמיד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mindless
חבר מתאריך 17.8.14
5300 הודעות
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:59   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. הפעם את חושדת לשווא  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  
סה״כ מציין את התמימות המתמשכת על אף שאת כבר שנתיים קוראת ומנתחת בעצמך את המידעיים שמובאים הנה ע״י חברות התקשרות בעלות אג’נדה חדה וברורה ,וזה בסדר להתמם מהם ..זה המקצוע שלהם ועל כך מגיע שכרם לכיסם.
ואם כבר אני אמור לכתוב ״לא הבנתי״ למה חשדנות וקונספירציות הוקפצו לדיון ; )            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:02   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. תשמע. נראה לי שאיבדתי קשר עין איתך😆  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
עברתי מתגובה 9 שלך אלי ולא מוצאת מה עשיתי לא בסדר.
תוכל לעשות לי שכל וסדר?
באמת איבדתי קשר עין.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
NAIMO
חבר מתאריך 17.11.12
951 הודעות, 10 מדרגים, מינוס 4 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:22   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הימור שלי, כתבה שנכתבה להאדרת צ'ייני מרום  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:25   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אולי גם לפרגן לגבי אשכנזי? אולמרט? יוסי דגן? אולי עוד שמות שהוזכרו בכתבה ואינני זוכרת.  
בתגובה להודעה מספר 31
 
  
תנו ליהנות מהחיים?
קראתי כתבה מחממת לב, מפרגנת, עונג שבת.
למה להשבית שמחות?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Mastik לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.12.17
3151 הודעות, 15 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:22   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. כי תיק הצוללות!!! ביבי המושחת קונה צוללות לעצמו!!!  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:26   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מישהו טוען שביבי קנה צוללות לעצמו? או שלא הבנתי את הפרשיה.  
בתגובה להודעה מספר 10
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:10   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. למה עצבים ככה בשבת של מימונה ומופלטה ?  
בתגובה להודעה מספר 11
 

ממתי את מתווכחת עם Mindless ?


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:15   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. דווקא לא עצבנית. סתלבט בבית. מופלטה אצלי - out.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
  
רק שלא יפגע Mindless, נדמה לי שפעם ראשונה דרכנו נפגשות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:18   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. אל תבואי מחר לקפה . מופלטות חמאה ודבש יהיו במרכז העיניינים  
בתגובה להודעה מספר 26
 

אולי אחת ?


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:20   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. מחר חוזרת לעבודה אחרי 3 שבועות. כולי בקריז.  
בתגובה להודעה מספר 28
 
  
לא נראה לי שאוכל אפילו להציץ ברוטר. לא אוהבת מופלטה. את המתוקים כן אוהבת, אשמח לקבל משלוחה קטנה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:23   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. הכנסתי קואורדינטות לרחפן . התה עם נענע או שיבה ?  
בתגובה להודעה מספר 29
 


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:24   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. נענע ולימון.  
בתגובה להודעה מספר 32
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:31   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. סורי נגמר הלימון . משלוח מבוטל . תראי מה הפסדת  
בתגובה להודעה מספר 33
 


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:39   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. רשע ומרושע אתה. זה שלך? מעכשיו? איפה אתה גר? מתניעה עכשיו.  
בתגובה להודעה מספר 35
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:03   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. בוחן כניסה אכילת 2 מופלטות  
בתגובה להודעה מספר 36
 


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:04   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. אין סיכוי. אולי ביס קטן.  
בתגובה להודעה מספר 37
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:06   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. צהלולים יודעת לעשות ?  
בתגובה להודעה מספר 38
 


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:07   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. לא מרוקאית.  
בתגובה להודעה מספר 40
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:08   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. צ'טער אנחנו המרוקאים הגזעניים לא עושים הנחות  
בתגובה להודעה מספר 41
 


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גרפיטי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.1.19
13693 הודעות, 160 מדרגים, 311 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:27   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. עד עכשיו לי באופן אישי גרמתם לי רק לאנחות🤪  
בתגובה להודעה מספר 42
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:32   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. זה מה שהתכוונתי  
בתגובה להודעה מספר 46
 


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:27   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. יש אישור ממקור צבאי או שאולי זה אהוד אולמרט תמורת כיסוי חיובי בוואלה  
בתגובה להודעה מספר 0
 


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוני53 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.18
9349 הודעות, 49 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:57   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. אל תטעה, זו כתבה מעולה ומרגשת אבל היא כתבת יח''צ מטעם דו''צ...:)  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
את קישקושי נתניהו אני שומר לאשכולות אחרים...


הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק... "ואת קרתגו צריך להרוס" (קאטו הזקן)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:05   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. מה שאלתי מה ענית ואיך לעזאזל נתניהו היה בתשובה ?  
בתגובה להודעה מספר 19
 


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוני53 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.18
9349 הודעות, 49 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:09   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. כתבת ''...אולי זה אהוד אולמרט תמורת כיסוי חיובי בוואלה''. מה זה אם לא רמז עבה לתיק 4000?!...:)  
בתגובה להודעה מספר 22
 
  
ואין תיק 4000 בלי נתניהו...
אבל, המילה "לעזאזל" מעידה שהתרגזת. אז אם תבקש - אמחק את התגובה...


הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק... "ואת קרתגו צריך להרוס" (קאטו הזקן)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:14   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. טעות גדולה  
בתגובה להודעה מספר 23
 

לעזאזל הגיע ממיאוס בנרטיב ביבי .

לא רמזתי כלל לשם כלום
יש אסיר עבריין מושחת בכתבה בתמונה של גיבור וזה חרה לי ואז חיברתי שהאסיר לשעבר הדליף סיפור כי הוא רוצה להתנקות מעברו אבל הכתם לא יורד לעולם


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוני53 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.18
9349 הודעות, 49 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:16   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אז נסגור על אי-הבנה של שנינו...:)  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
אגב מבחינתי, אולמרט ונתניהו זה היינו הך ואותו דבר; זו נבלה וזו טרפה...


הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק... "ואת קרתגו צריך להרוס" (קאטו הזקן)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    17:21   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. היית חייב להשחיל .  
בתגובה להודעה מספר 27
 

לא אי הבנה בכלל .
הטירוף של הרלבים המהונדסים הביא אותם לסיטואציה שהם קוראים לנשים שלהם שרה


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוני53 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.18
9349 הודעות, 49 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:05   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אני ''רלב מהונדס'' ורעייתי שרה...:)  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
באמבטיה...


הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק... "ואת קרתגו צריך להרוס" (קאטו הזקן)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:11   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. שותה שמפניה וורודה מעשנת סיגר ומאפרת לחמגשית  
בתגובה להודעה מספר 39
 

ואתה משחק בצוללות


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוני53 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.18
9349 הודעות, 49 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:12   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. צחקתי בקול...:)  
בתגובה להודעה מספר 43
 
  
אולי אני בכלל ביבי...


הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק... "ואת קרתגו צריך להרוס" (קאטו הזקן)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המעיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.3.08
13776 הודעות, 49 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:20   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. לאאא  
בתגובה להודעה מספר 44
 

ההינדוס לעיתים הופך לסכיזומאניה
מחר דחוף לשלוותה למחלקת מאדאם טוסו שם תשאיר את ביבי לבובה ותצא....חדש חופשי וימני


האם אמרתם היום "תודה יונתן פולארד"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
רוני53 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.5.18
9349 הודעות, 49 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    18:29   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. אני ירושלמי. אז לאיתנים...:)  
בתגובה להודעה מספר 45
 
  
אדווח חי משם...


הצופה אינו נופל ברוחו, ובצר לו מצטחק... "ואת קרתגו צריך להרוס" (קאטו הזקן)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המשחיז לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.2.18
1590 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:50   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. כיף לקרוא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מרגיש כמו בסרט אקשן            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תמיר
חבר מתאריך 4.3.21
111 הודעות
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    16:55   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מצער לקרא כמה גאוניות וחכמה צריך להשקיע  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כדי להתמודד עם חולשת הדמוקרטיה הליברלית וערכי ההומניזם בהתמודדות עם כנופיית תתי אדם ברברים. מדינה שמתנהלת כמו מעון לנשים מוכות מול תרבות רצח פרימיטיבית. אז שולחים את יחידות העלית לעצור כמה מבריחים בלב ים במקום לגרום לצד השני להרטיב במכנסיים רק מהמחשבה על זריקת אבן. מול כוח רק כוח מטורף זו הנוסחה היחידה שעובדת.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אריה33
חבר מתאריך 4.12.20
1413 הודעות
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    20:10   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. לא הבנתי למה לא מזכירים צוללת ישראלית במבצע הזה בין תימן לסודן שבקלות מסוגלת להשמיד כלי שייט אלה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
YA-20826 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.11.03
9619 הודעות, 77 מדרגים, 135 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    20:31   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. את מבצעי מפקד חיל הים של היום אלי שרביט נשמע בעוד שלושים שנה.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שאול לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.10.09
16395 הודעות, 152 מדרגים, 292 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בניסן תשפ''א    21:18   03.04.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. מעניין מאוד. בעיקר החלק האחרון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
על הלוחם שנפגע בראשו..
מי שזוכר, אחרי המרמרה הייתה כתבה של "עובדה" על השייטת ואחת הקצינות שהתראיינו שם (קצינת תש או פסיכולוגית,לא זוכר) פלטה משהו על כך שהיחידה ממשיכה לפעול באזורים מרוחקים ו"רק לאחרונה היה ארוע שבו היה פצוע קשה במבצע מרוחק ומפקדים נדרשו להחליט החלטות קשות"..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות