גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #710066 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 710066        
Cat Catul לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.4.20
2073 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    10:58   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

ייבוא פירות וירקות, מס על משקאות ממותקים: הרפורמות המשמעותיות של האוצר עברו בממשלה  

 
  

אחרי דיונים סוערים שנמשכו לאורך הלילה, הגיעו השרים להסכמה רחבה על התקציב לשנים 2021 ו-2022. על אף ריבוי הרפורמות הדרמטיות שנכללו בחוק ההסדרים - רובן הגדול אושר לפי הנוסח שהציג האוצר. העלאת גיל הפרישה ואגרות גודש בת"א - בפנים. הקרב האמיתי על התקציב - בנובמבר בכנסת

ynet | פורסם: 09:18

שלוש שנים מאז שאושר התקציב האחרון, ממשלת ישראל אישרה הבוקר (יום שני) את תקציב המדינה לשנים 2022-2021. אחרי אישור התקציב בממשלה בתום מרתון דיונים קדחתניים שהתנהלו הלילה, הקרב האמיתי על העברתו יתקיים בכנסת בחודש נובמבר - שם הקואליציה תתקשה להעביר את כל הסעיפים שאושרו הלילה.
עם זאת, משרד האוצר הצליח להעביר בממשלה את כל הרפורמות המשמעותיות שפירסם בחודשים האחרונים, בצל לא מעט מחאות בנוגע לחלקן - שעוד צפויות להימשך.

**העלאת גיל הפרישה לנשים:** גיל הפרישה לנשים יועלה בהדרגה, ולצדו יקודמו צעדים רבים שמטרתם לצמצם את ההשפעה של העלאת הגיל על נשים מבוגרות הקרובות לגיל הפרישה יחד עם צעדים לעידוד תעסוקת מבוגרים. גיל הפרישה לנשים יעלה באופן הדרגתי, לאורך 11 שנים, עד לגיל 65 (4 חודשים בשנה למשך שלוש שנים ו-3 חודשים בשנה למשך 8 שנים נוספות).
הצעד ילווה בסל של כלים משלימים לסיוע לנשים מבוגרות - הארכת תקופת הזכאות לדמי אבטלה לנשים שנפלטות משוק התעסוקה בגילאים המבוגרים ל-12 חודשים, הגדלת מענק עבודה לנשים עובדות, תקציב ייעודי להכשרות מקצועיות ולמלגות לשילוב נשים בשוק התעסוקה ועוד. כמו כן, סכום ההכנסה שמקבלי קצבת אזרח ותיק רשאים להשתכר ללא קיזוז קצבת הזקנה יגדל משמעותית (דיסריגארד), כך שגם מקבלי קצבת זקנה ששכרם גבוה מכ-6,000 שקל יוכלו לקבל קצבת זקנה מלאה.
לפי האוצר, העלאת גיל הפרישה, לצד הצעדים התומכים, היא בין הצעדים המבניים המשמעותיים ביותר שניתן לבצע למשק הישראלי. לטענת האוצר הרפורמה צפויה להגדיל את שיעורי התעסוקה של נשים מבוגרות ואת הקצבה הפנסיונית שלהן בתקופת הגמלאות, להגביר את יציבות הביטוח הלאומי, למנוע את הצורך בהפחתת הקצבאות של גמלאי קרנות הפנסיה הוותיקות ולצמצם את אי-השוויון בין גברים לנשים בשוק העבודה

**רפורמה בחקלאות:** הרפורמה כוללת את פתיחת ענף החקלאות ליבוא ומעבר לתמיכה ישירה והשקעות הון בחקלאים שיביאו לקפיצה הטכנולוגית של הענף. במסגרת הרפורמה יופחתו המכסים על ענף הביצים וענפי הצומח, תוך אימוץ רגולציה אירופית בהגנת הצומח. במסגרת הרפורמה ייפתח היבוא של ירקות, פירות וביצים. לפי האוצר, הרפורמה צפויה להביא להפחתת יוקר המחיה במזון, הגדלת מגוון הפירות והירקות הזמינים לצרכן, כמו גם זמינות של פירות עונתיים לאורך כל ימות השנה.

️**אגרות תחבורה ציבורית:** משנת 2024 תחל גביית תשלום עבור הכניסה לגוש דן בשעות הגודש, על רקע המשבר התחבורתי המחריף ובפרט בגוש דן ובמטרה להפחית את עומסי התנועה. במסגרת התוכנית מי שיבחר לנסוע ברכב פרטי בשעות ובאזורי הגודש ייאלץ לשלם על הנסיעה. בכך, לפי האוצר, השימוש במשאב הכביש צפוי להתייעל ולאפשר לנוסעים רבים יותר להיכנס לאזורי הגודש בשעות השיא ולמאות אלפי אנשים את ההזדמנות להגיע למרכזי התעסוקה במספר דקות.
ההכנסות הצפויות מהתשלום אותם ישלמו הנוסעים ברכב הפרטי יממנו תוכנית חומש בעלות של כ-2.7 מיליארד שקל. כמו כן תתוקצב תוכנית פיתוח רחבת היקף של תשתיות תחבורה ציבורית ובכללן, מסופים, נת"צים, שבילי אופניים, חניוני חנה וסע והרחבת התשתית הרכבתית. תוספת התחבורה הציבורית הצפויה תביא לשיפור באיכות הנסיעה, להאצת מהירות הנסיעה ולהגברת תדירות הקווים. לפי האוצר, שיפורים אלו צפויים להביא קהלים חדשים לשימוש בתחבורה הציבורית, לתרום לרווחת כלל משתמשי הדרך ולגידול תוצר הנאמד במיליארדי שקלים בעשור הקרוב.

️**ייעול מערך הכשרות:** תוכנית רוחבית לפתיחת שוק הכשרות לתחרות לשם הפחתת יוקר המחיה והיקף ההוצאה הפרטית על צריכת המזון בישראל. לפי האוצר, צעד זה יביא לביטול של המונופול הקיים כיום וייצר תחרות שתביא הן להוזלת המוצר באופן ישיר והן לשיפור השירות הניתן לבתי העסק הכשרים בישראל.
במסגרת התוכנית, תועבר הסמכות למתן תעודות כשרות בישראל, לגופים פרטיים לכלל בתי העסק, וללא מגבלה וזאת לעומת המצב הקיים בו הרבנים המקומיים הם בעלי הסמכות הבלעדית למתן תעודת הכשר. גופי הכשרות הפרטיים יקבלו רישיון הפעלה ולאחר קבלת אישור זה, יפעלו באופן חופשי ברחבי הארץ. התכנית עתידה להביא בשורה למיליוני צרכני כשרות במדינת ישראל, מכלל הזרמים, דתיים, חרדים, מסורתיים וחילונים צרכני כשרות ולאפשר לכל אחד ואחת לצרוך מוצר כשר בהתאם להשקפת עולמו ובמחיר נמוך יותר.

**תוכנית רוחבית לפתיחת המשק לייבוא והפחתת יוקר המחייה:** במטרה להביא להפחתת יוקר המחייה ולהגדלת הפריון וכן במטרה להציב את ישראל לצד המדינות המפותחות, הציע האוצר לקדם תוכנית רוחבית להסרת חסמי סחר ביבוא שתתמודד עם החסמים העיקריים בייבוא - רגולציה ייחודית לישראל השונה מהמקובל במדינות מפותחות, משטר אכיפה שאינו תואם לנעשה בעולם המערבי ומחייב אישור ובדיקה מקדימה של רוב המוצרים, וחסמים ליבוא מקביל. זאת במגוון רחב של תחומים: מוצרי חשמל, מוצרי ילדים, מזון, תמרוקים ועוד. במסגרת הרפורמה יהיה ניתן לייבא מוצרים שעומדים בתקינה בינלאומית ומשווקים באירופה במסלול של הצהרה, ללא צורך בהתאמות לרגולציה הישראלית וללא צורך באישורים מוקדמים. ממסלול ההצהרה יוחרגו מוצרים מסוכנים במיוחד כמו בשר ומזון לתינוקות. הרפורמה תצא לפועל במספר פעימות החל מהשנה הראשונה לתחילת הרפורמה ולפי האוצר זו צפויה לחסוך לציבור כחמישה מיליארד בשנה.

**תוכנית לאומית לשיפור הרגולציה:** במטרה להביא לשיפור
בצמיחה ובפריון באמצעות הפחתת הנטל הרגולטורי העודף על העסקים וקידום רגולציה חכמה לחוקק את חוק יסודות הרגולציה שימסד תשתיות ארוכות טווח לגיבוש רגולציה בישראל והקמה של רשות רגולציה שתפקח על תהליכי קביעת רגולציה חדשה, ותפעל להפחתת הנטל הרגולטורי העודף. במסגרת החוק ייקבעו עקרונות לרגולציה מיטבית ביניהם ניהול סיכונים, התבססות על סטנדרטים בין-לאומיים, קידום כלכלה תחרותית, הפחתת יוקר מחייה, ורגולציה מותאמת לעסקים קטנים ובינוניים. במסגרת התכנית, יינתן סיוע בטווח המיידי של הקלות נטל זמניות, לרבות ריסון של רגולציה חדשה במטרה ליצור ודאות לעסקים בעת היציאה מהמשבר ולאפשר להם להתמקד בפיתוח העסקי, ודחייה בהשקעות שהם נדרשים לבצע מתוקף דרישות רגולטוריות. לפי האוצר, התוכנית צפויה להקל על המגזר העסקי ביציאה ממשבר הקורונה ולהביא לצמיחה בתוצר לנפש של כ-6% תוך עשור, בשווי של כ-75 מיליארד שקל.

**התנעת פרוייקט המטרו:** חוק ההסדרים כולל מתן אישור עקרוני לקידום פרויקט המטרו, שיאפשר, לדברי האוצר, את האצת הפיתוח הכלכלי והאורבני בגוש דן, באמצעות מתן מענה תחבורתי לצורכי תושבי האזור. בנוסף כולל החוק יצירת מסגרת חוקית ייעודית שתאפשר את קידום הפרויקט בלו"ז הנדרש למשק ותכלול, בין היתר: תעדוף לפרויקט והערכות לאומית מצד כלל המשרדים והרשויות הממשלתיות, הסרת חסמי תכנון ורישוי, ייעול כניסה למקרקעין, הסדרת תהליכי תאום תשתיות עם חברות תשתית ורשויות מקומיות, ייעול הוועדה ליישוב סכסוכים בין גופי תשתית, הנחייה לקדם הסדרים רגולטוריים ייעודיים לפרויקט, וצעדים נוספים. עוד הוחלט על הגדרת חבילת התקציב והמימון הנדרשת למטרו, לרבות החלטות מנהליות והסדרי חקיקה בנדל"ן ומיסים הנדרשים למימון הפרויקט.

**בנקאות פתוחה:** החוק החדש יחייב גופים פיננסיים שונים להעביר מידע של לקוחות לגופים טכנולוגיים חדשניים, בהסכמת הלקוחות. הגופים החדשים יוכלו להציג ללקוחות איזה שירותים פיננסיים הם צורכים, כמה בדיוק הם משלמים עליהם, כמה הם יכולים לחסוך אם יעברו לספק אחר ולמעשה להפוך ליועץ הפיננסי האובייקטיבי הדיגיטלי האישי שלהם. זאת, לפי האוצר, משום שאחד החסמים המשמעותיים להגברת התחרות במערכת הבנקאית בפרט, והפיננסית בכלל, הוא המונופול בו מחזיקים הגופים הפיננסיים על המידע הפיננסי של הלקוחות.
לדברי האוצר מדובר במעין "ZAP בנקאי" שיחזק את הלקוחות אל מול הגופים הפיננסים, יקדם כניסת גופים פיננסיים טכנולוגיים מתקדמים (פינטקים) לשוק, יגביר את התחרות במערכת הבנקאית ויפחית את הוצאות משקי הבית והעסקים הקטנים למערכת הבנקאית. זהו צעד ראשון בקידום רפורמת הבנקאות הפתוחה בישראל, שמשלים חתיכה קריטית בפאזל להגברת התחרות, יחד עם צעדים רבים שקידם בשנים האחרונות משרד האוצר יחד עם בנק ישראל, ובהם הסרת חסמים לכניסת שחקנים חדשים למערכת הפיננסית שהובילו בין היתר להקמת בנק דיגיטלי חדש, רפורמת הניידות בין בנקים ("מעבר בקליק") והקמת מאגר נתוני אשראי.

**אימוץ דו"ח התעסוקה וטיוב ההכשרות המקצועיות:** בהתאם להמלצות ועדת התעסוקה לשנת 2030 ועל מנת להגדיל את שיעור התעסוקה ופריון העבודה, מוצע לקבוע יעדי תעסוקה ממשלתיים לשנת 2030 עבור אוכלוסיות מעוטות השתתפות, ולערוך רפורמה מעמיקה במערך ההכשרה המקצועית כך שההכשרות יהיו איכותיות יותר (בהיבטי השמה ופריון), יופעלו בשיתוף מעסיקים ומגזר פרטי ויותאמו לצרכים במשק.

**תוכנית לגמישות ניהולית בחינוך:** משרדי החינוך והאוצר מקדמים תוכנית להגברת הגמישות ולהעברת סמכויות למנהלי בתי הספר, המכירים מקרוב את התלמיד וצרכיו היחודיים. הסמכויות יותאמו בשלושה מישורים: במישור התקציבי, הפדגוגי וביחס לארגון הלימודים. משרד החינוך יתאים את הסמכויות למנהלים בהתאם למאפייני בית הספר, תוך מדידת תפוקות והתאמת מענים. התוכנית תיושם באופן הדרגתי, כך שתוך ארבע שנים היא תחול בפריסה ארצית. התוכנית מצטרפת למגמה העולמית המרכזית בעולם החינוך בשנים האחרונות, וצפויה להביא את מערכת החינוך בישראל להיות מובילה, מתקדמת ומותאמת לצרכי כל תלמיד ותלמיד.

**הסבת משרדים למגורים:** ברחבי המדינה קיימים עשרות מיליוני מ"ר המיועדים לתעסוקה ולמסחר שאינם צפויים להתממש בעשורים הקרובים. לאור עודף ההיצע המשמעותי הקיים של שטחי תעסוקה ברחבי המדינה, וכן בשל הצורך בהגדלת היצע הדיור ובייעול השימוש בקרקע וזאת במיוחד בלב אזורי הביקוש, מוצע לאפשר הסבה של עד 50% משטחי תעסוקה הממוקמים בקרבת שכונות מגורים לדירות קטנות (Micro Units). הצעד יגביר באופן משמעותי את הכדאיות הכלכלית במימוש המקרקעין, לרבות יתרת שטחי התעסוקה, ייתן מענה לצורך בשטחי ציבור ויאפשר להוסיף לשוק אלפי יחידות דיור מדי שנה לשימוש אוכלוסייה צעירה ובני הגיל השלישי בלב אזורי הביקוש.

**רישוי עסקים:** כיום ישנם בישראל כ-190,000 עסקים שמחויבים ברישיון עסק. התנאים לרישיון נקבעים על-ידי 7 רגולטורים שונים, שקובעים את התנאים לרישיון ללא סנכרון, וללא בחינת עלויות. בהתאם, תהליך הרישוי משית על העסקים עלויות גבוהות ונמשך זמן ארוך, באופן שפוגע בעסקים רבים, קטנים כגדולים, ובפעילות הכלכלית הכוללת של המשק. לטובת טיפול בנושאים אלה ויישום מהלכי רישוי עצמי כפי שכבר קבע המחוקק מוצע להקים ועדה מאסדרת לרישוי עסקים. הוועדה תהיה מוסמכת לשנות את הדרישות ברישיונות ותפעל להוזלת עלויות דרישות הרישוי, לקיצור של הליכי הרישוי, ולמיקוד של דרישות הרישוי בהתאם לסטנדרטים בינלאומיים – כל זאת תוך שמירה על שלום הציבור ובריאות הציבור.

**יצוא קנאביס:** בשנים האחרונות הולך ומתרחב השימוש בקנאביס לשימוש רפואי במדינות רבות בעולם ובכללן גם בישראל. במקביל, צוות בין-משרדי שבחן את הנושא מצא כי למדינת ישראל יתרון מהותי על פני מדינות מתחרות בהיבטי רמת המו"פ, רמת הידע ורמת הרגולציה של התחום, שיוכלו לסייע בהפיכת המוצרים הישראלים למובילים עולמיים ואף לסטנדרט בינלאומי. עם זאת, נראה שלאור חסמים שקיימים בתחום, פוטנציאל זה טרם מומש. מטרת ההחלטה לקידום ייצוא הקנאביס הרפואי היא להסיר את החסמים הקיימים, באופן שיאפשר לחברות הקנאביס להרחיב ולגוון את אפשרויות היצוא, ובכך לאפשר את פיתוח תעשיית הקנאביס בישראל בפרט, ופיתוח הכלכלה הישראלית ככלל. זאת, תוך שמירה על ההוראות הנוגעות לשמירה על ביטחון הציבור ועל אינטרסים ציבורים אחרים.

**קידום דיגיטציה ככלי לייעול עבודת הממשלה ושיפור השירותים לציבור:** בעשור האחרון ממשלת ישראל שמה לעצמה מטרה לקדם לשפר ולהטמיע את המהפכה הדיגיטלית בעבודת הממשלה והמגזר הציבורי, וכן לעודד ולסייע לאזרחים ולעסקים לעשות שימוש ביתרונות טכנולוגיות המידע וזאת לצורך שיפור השירותים לאזרחים ועסקים וייעול עבודת הממשלה. לפיכך, בכדי לשפר את עבודת הממשלה ולצורך מתן שירותים דיגיטליים איכותיים לאזרחים, מוצע לפעול בכמה צירים מרכזיים בתחום הדיגיטציה וה-IT הממשלתי:
1. התאמת החקיקה לעידן הדיגיטלי - רישום מען דיגיטלי של אזרחים ותאגידים וזאת לצורך מעבר לדיוור דיגיטלי של גופים ציבוריים לתאגידים ולגבי אזרחים רק במידה שהם יודעים לעשות שימוש במען הדיגיטלי ויבחרו בכך. הצעד צפוי ליעל את עבודת הממשלה ולחסוך למשלם המיסים עד 200 מיליון שקל בשנה, ולהפחית בירוקרטיה לאזרחים ועסקים (יתור הצורך להגיע לסניפי הדואר לצורף איסוף דואר רשום).
2. האצת המעבר הממשלתי לענן הציבורי - האצת מעבר הממשלה לענן דיגיטלי ציבורי על בסיס מכרז "נימבוס" (בו זכו אמזון וגוגל). האצת המעבר תיעשה באמצעות קביעת אסטרטגיה ממשלתית שתוביל לפיתוח מערכות חדשות והעברת מערכות קיימות לענן הציבורי בסטנדרטים אחרים וזאת תוך קביעת מנגנון המימון לטובת הנושא.

**רגולציה בכבאות:** רשות הכבאות וההצלה קובעת דרישות בטיחות אש במאות אלפי נכסים במדינת ישראל. דרישות הבטיחות מתמקדות במספר תחומים עיקריים: עסקים טעוני רישוי (בתי עסק עם רישיון), נכסים שאינם טעוני רישוי (בתי ספר, בתי חולים, מבני משרדים, בסיסי צה"ל, תשתיות מדינה ועוד) ובנייני מגורים. כיום קביעת הרגולציה נקבעת על ידי הוראות נציב שמוציאה רשות הכבאות וכן אכיפת הרגולציה והערעור על הרגולציה נעשית על ידי רשות הכבאות. מוצע לקבוע כי הרגולציה בישראל תותאם לרגולציה הנהוגה בעולם המערבי, תוך קביעה כי החל משנת 2026 יעוגנו כל הוראות הנציב בתקנות באישור הכנסת. ההערכה היא כי המהלך יחסוך מיליארדי שקלים בשנה לעסקים בישראל.

**מעבר לאנרגיה ירוקה:** במטרה לעודד מעבר לאנרגיה נקיה באמצעות ייצור חשמל יעיל וירוק ומעבר לתחבורה חשמלית ולשם הגברת ההשקעה בתשתיות כחלק מאסטרטגית היציאה ממשבר הקורונה, מקדם משרד האוצר שורת הקלות רגולטוריות והסרת חסמים לקידום משק חשמל ירוק. בהחלטה נקבע בין השאר כי:
1. הסרת חסמים לאנרגיה מתחדשת:
יצירת מנגנון שיאפשר הקמת מתקנים סולאריים בדו שימוש (אגרו וולטאי) עם חקלאות בהיקף נרחב.
יצירת מסלול תכנוני שיאפשר הקמת מתקני אגירה בפריסה ארצית ובהליך מקוצר.
2. הכנת תשתית למעבר לתחבורה חשמלי:
כל דייר בבניין משותף יהיה רשאי להתקין תשתית לצורך הקמת עמדת טעינה לרכב חשמלי, ללא צורך בהסכמת יתר הדיירים.
חיוב כל בניין חדש בהנחת תשתית בסיסית הנדרשת להתקנת עמדות טעינה לרכב חשמלי.
3. התייעלות אנרגטית במשרדי ממשלה:
ייעול צריכת האנרגיה בממשלה, הקמת אנרגיה מתחדשת ואגירה במשרדי הממשלה.
מעבר לתחבורה חשמלית במשרדי ממשלה.

תקציב המדינה לשנת 2021 יעמוד על כ-432.5 מיליארד שקל ועל כ-452.5 מיליארד שקל ב-2022. בשנת 2021 יעמוד הגירעון על 6.8% וב-2022 על 3.9%.
שר האוצר, אביגדור ליברמן: "אחרי למעלה משלוש שנים בהן המדינה התנהלה ללא תקציב בשעות הבוקר המוקדמות ולאחר דיונים ארוכים העברנו תקציב אחראי בממשלה לצד חוק הסדרים חסר תקדים ובכך הבאנו בשורה ענקית לאזרחי המדינה. הרפורמות שאישרנו מתמקדות בראש ובראשונה בהורדת יוקר המחיה - צעדים אותם נרגיש בכיס מהר מאוד. השקענו תקציבי עתק בתשתיות, בתחבורה ובנדל"ן והעברנו רפורמות משמעותיות שיורידו את החסמים ויצמצמו את הבירוקרטיה מה שיקל על כל אחד ואחת בהתנהלות היומיומית שלנו, העסקית או הפרטית. הדרך לאישור התקציב בכנסת מתחילה ברגעים אלו ממש ובשיתוף פעולה הדוק נעביר אותו ב-3 קריאות ונבטיח צמיחה כלכלית ויציבות שלטונית לאזרחי מדינת ישראל".
מנכ"ל משרד האוצר, רם בלינקוב: "לאחר שלא היה תקציב מאז שנת 2018, "הרפורמה" המרכזית היא שיש תקציב. זוהי אחת מהתכניות הכלכליות הרחבות והמשמעותיות ביותר מזה שנים רבות והיא תאיץ את צמיחת המשק ותהפוך את הכלכלה הישראלית לתחרותית יותר. הרפורמות שמקודמות במסגרת התכנית הכלכלית שמות את האזרח במרכז כמי שיזכה למחירים נמוכים ושירותים ציבוריים איכותיים ונגישים".

***מקור:***
https://m.ynet.co.il/articles/hjfq3wh1t              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  חוזרים להיות מדינה נורמלית עם תקציב. איל השרון 02.08.21 10:59 1
  ולחשוב שהשוד הציבורי הזה הוא מה שכל הכבשים חיכו כבר שנתיים...בכל תקציב יש דברים טובים אבל כשבודקים winter1 02.08.21 11:01 2
     מגרדים מיליארד מפה מיליארד שם שאפשר ל''גרד'' 40 מיליארד מהגדלת ההפרשה לפנסיה תקציבית מ2% ל7% mek2 02.08.21 11:03 3
         +1000 shlomo ezer 02.08.21 11:15 5
         מדוייק. liozc 02.08.21 11:59 14
         1+ מלול דיגיטלי 02.08.21 15:11 28
         כל הכבוד Zair 02.08.21 15:14 31
     זו ביקורת קפיטליסטית או סוציאליסטית? יוסף כץ 02.08.21 12:51 21
         השודד הוא המדינה שלוקחת בכח את הכסף מהאזרח ומפזרת אותו על שטויות, ושמחליטה במוצהר לחנך את האזרח winter1 02.08.21 15:12 29
  איפה כתוב בתוכן שהמס על משקאות ממותקים עבר? Blackcat 02.08.21 11:10 4
  העלאת החשמל נכללה ? shlomo ezer 02.08.21 11:16 6
  סופסוף ממשלה רצינית שדואגת לבריאות האזרחים ולהורדת מחירים.. טרמי 02.08.21 11:48 7
     איך להורדת מחירים אם נתנו לערבים שרובם שונאי ישראל 53 מיליארד שח.. איך?? מי שיממן את זה - אני ואתה swoll 02.08.21 11:50 10
         מי שמתגאה הכי הרבה שהוא השקיע במגזר הערבי זה ביבי והליכוד האחר 02.08.21 11:55 13
     בינתיים הם דופקים את האזרחים שיעלו מיסים על יכטות בתי יוקרה סיגרים וויסקי יקר admit 02.08.21 12:08 16
         מי שמתעסק עם הטייקונים vrs 02.08.21 12:46 19
  זה לא חדש בוודאות. אני מפתח עבור אחד הבנקים ואנחנו שם כבר מזמן. Ofer H 02.08.21 11:48 8
  שיזכרו כולם - המחירים לא יירדו! החקלאים יאכלו אותה ומי שיהנה אלו רשתות השיווק שימכרו באותו swoll 02.08.21 11:49 9
  הפיתרון העיקרי ליוקר המחיה הוא מחיר הדיור, לא שמעתי לזה התיחסות ריאלית. מצפצפים עלינו שם למעלה. pingi 02.08.21 11:51 11
     בנק ישראל מתנגד להורדת מחירי הדיור ארבע אותיות 02.08.21 12:53 22
  הולך להיות הרבה הרבה יותר קשה לסגור את החודש פנקס הקטן 02.08.21 11:54 12
     אני לא יודע להעריך אם יהיה קל יותר או קשה יותר לגמור את החודש; מניח שזה תלוי בהתנהלות ירושלמי ציוני 02.08.21 12:04 15
         הם יצרו גירעון כל כך נורא, שהיחס חוב-תוצר של ישראל ירד לכ-60% ערב משבר הקורונה - אחד הנמוכים במערב פילאלטס 02.08.21 12:23 17
             ''מאז 2019-2018, ימי ממשלת נתניהו־כחלון, הממשלה פיתחה גירעון מבני שהפך ב־2019 לשלישי בגודלו ב־OECD '' ירושלמי ציוני 02.08.21 14:48 26
         לדעתי תהיה האטה בצמיחה בגלל עליית המחירים.. ודירוג האשראי מבוסס על תחזיות פנקס הקטן 02.08.21 12:50 20
             אם רפורמות היבוא והרגולציה תעבורנה כמות שהן, המחירים ירדו מאד. יוסף כץ 02.08.21 12:54 23
  ממשלה כושלת וארורה Tg55 02.08.21 12:37 18
  עוד מעט תתעוררו מהחלום, ממשלת הערב רב תגלה שיש בורא לעולם בן דוד בא 02.08.21 12:56 24
     יש בורא עולם!!!! זרק את הנוכל הביתה, זרק את עסקני החרדים הביתה. מדליית זהב. הללויה. יגאל פת-אל 02.08.21 15:08 27
  ליברמן אמר : אנחנו מתנגדים להעלאת המיסים… kitzz 02.08.21 13:04 25
  ממשלה רעה ודורסנית פרש טורקי 02.08.21 15:12 30
  בית הדין של האינקוויזיציה מטיל מס עבאס. פלומה 02.08.21 15:14 32
  מנצלש. מישו יודע מה לגבי בקבוקים גדולים בהחזר פיקדון? עמלץ פלד 02.08.21 15:20 33

   
   
איל השרון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.20
6206 הודעות, 49 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    10:59   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. חוזרים להיות מדינה נורמלית עם תקציב.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
43665 הודעות
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:01   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. ולחשוב שהשוד הציבורי הזה הוא מה שכל הכבשים חיכו כבר שנתיים...בכל תקציב יש דברים טובים אבל כשבודקים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עלות מול תועלת מבינים שזה בסה"כ שוד

כשאני רואה שאנשים כל כך חיכו לתקציב אני מנסה להבין אם הם חושבים מדי פעם בעצמם או שהם מדקלמים כמו תוכים את כל מה שמאכילים אותם

נ.ב
אין קשר לממשלה הזאת ספציפית, בישראל התקציב הוא תמיד שוד            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
mek2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.2.07
81129 הודעות, 230 מדרגים, 447 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:03   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מגרדים מיליארד מפה מיליארד שם שאפשר ל''גרד'' 40 מיליארד מהגדלת ההפרשה לפנסיה תקציבית מ2% ל7%  
בתגובה להודעה מספר 2
 


| אני צב בעולם של ארנבים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shlomo ezer לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.18
2107 הודעות, 10 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:15   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. +1000  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
liozc לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.16
9974 הודעות, 202 מדרגים, 242 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:59   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מדוייק.  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  


"תנער זדים מזבולך"


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מלול דיגיטלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.1.12
15208 הודעות, 102 מדרגים, 192 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    15:11   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. 1+  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zair לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
4802 הודעות, 16 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    15:14   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. כל הכבוד  
בתגובה להודעה מספר 3
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
41786 הודעות, 135 מדרגים, 195 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    12:51   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. זו ביקורת קפיטליסטית או סוציאליסטית?  
בתגובה להודעה מספר 2
 
  
מי לדעתך השודד ומי הנשדד?


🚩 🏴 אריק שרון עשה התנתקות אחת, נתניהו עשה שלש: בנגב, בשטחי C, במערכת המשפט. 🐪 🏜 ⚖


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
43665 הודעות
יום שני כ''ד באב תשפ''א    15:12   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. השודד הוא המדינה שלוקחת בכח את הכסף מהאזרח ומפזרת אותו על שטויות, ושמחליטה במוצהר לחנך את האזרח  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
באמצעות מיסים. בדר"כ אלה שרוצים לחנך מחדש הם הסוציאליסטים - כלומר הממשלה הזאת (כל ממשלה בישראל היא סוציאל דמוקרטית, אבל זו הראשונה שמתגאה בחינוך מחדש)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Blackcat לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
15627 הודעות, 72 מדרגים, 141 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:10   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. איפה כתוב בתוכן שהמס על משקאות ממותקים עבר?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shlomo ezer לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.18
2107 הודעות, 10 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:16   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. העלאת החשמל נכללה ?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זה עלול להוביל להתיקרות משמעותית            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טרמי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.17
7387 הודעות, 36 מדרגים, 31 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:48   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. סופסוף ממשלה רצינית שדואגת לבריאות האזרחים ולהורדת מחירים..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בניגוד לממשלת הג'ובים והפרוטקשן של הקיסר..            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
swoll לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.12.13
5378 הודעות, 45 מדרגים, 82 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:50   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. איך להורדת מחירים אם נתנו לערבים שרובם שונאי ישראל 53 מיליארד שח.. איך?? מי שיממן את זה - אני ואתה  
בתגובה להודעה מספר 7
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האחר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.9.19
3978 הודעות, 22 מדרגים, 29 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:55   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. מי שמתגאה הכי הרבה שהוא השקיע במגזר הערבי זה ביבי והליכוד  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
אבל פתאום כשזה לא הסתדר לו, אז הם שונאי ישראל D:

חוץ מזה הגיע הזמן שהטענות המטופשות האלו יעלמו. יש פה אנשים והם חיים פה. אם אתה לא רוצה אותם, תתחיל לסלק אותם. אם אתה לא יכול/רוצה לסלק אותם, אז תן להם לחיות גם כן.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
admit
חבר מתאריך 20.11.17
230 הודעות
יום שני כ''ד באב תשפ''א    12:08   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. בינתיים הם דופקים את האזרחים שיעלו מיסים על יכטות בתי יוקרה סיגרים וויסקי יקר  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
אבל כמו תמיד עוזרים לטיקונים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
vrs לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.1.08
8195 הודעות, 65 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    12:46   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. מי שמתעסק עם הטייקונים  
בתגובה להודעה מספר 16
 

בהצלחה שיהיה לו למצוא עבודה סיום כהונתו באוצר…
לא הבנת את זה עדיין? ככה זה עובד…            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Ofer H
חבר מתאריך 9.8.18
32999 הודעות
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:48   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. זה לא חדש בוודאות. אני מפתח עבור אחד הבנקים ואנחנו שם כבר מזמן.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
**בנקאות פתוחה:** החוק החדש יחייב גופים פיננסיים שונים להעביר מידע של לקוחות לגופים טכנולוגיים חדשניים, בהסכמת הלקוחות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
swoll לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.12.13
5378 הודעות, 45 מדרגים, 82 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:49   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. שיזכרו כולם - המחירים לא יירדו! החקלאים יאכלו אותה ומי שיהנה אלו רשתות השיווק שימכרו באותו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מחיר וישלמו פחות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pingi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.9.14
17486 הודעות, 39 מדרגים, 58 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:51   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. הפיתרון העיקרי ליוקר המחיה הוא מחיר הדיור, לא שמעתי לזה התיחסות ריאלית. מצפצפים עלינו שם למעלה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ועוד מטילים מיסים .
שיתחילו להזיז דברים , אחרת בנט יעלם שוב מהמפה הפוליטית בבחירות הבאות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ארבע אותיות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.2.16
15914 הודעות, 112 מדרגים, 174 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    12:53   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. בנק ישראל מתנגד להורדת מחירי הדיור  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
הורדת מחירי הדיור בצורה קיצונית (למשל כמו בברלין) יכולה להוביל לפיצוץ הבועה וקריסת הכלכלה, המחירים לא צריכים לרדת, הם צריכים לעמוד או לעלות בהתאם לצמיחת הכלכלה בארץ.

ברגע שיאושר סופית עניין הבתים הקטנים בתעשייה יהיה עוד אלפי יחידות דיור קטנות בשנים הקרובות שיגרמו לירידת מחירים מתונה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פנקס הקטן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.8.20
7936 הודעות, 114 מדרגים, 228 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    11:54   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. הולך להיות הרבה הרבה יותר קשה לסגור את החודש  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לא אתפלא אם גם דירוג האשראי יירד בהמשך


הַמֶּמְשָׁלָה טְרַאכְט אוּן עַבַּאס לַאכְט


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
48414 הודעות, 387 מדרגים, 754 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    12:04   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. אני לא יודע להעריך אם יהיה קל יותר או קשה יותר לגמור את החודש; מניח שזה תלוי בהתנהלות  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
לא אתפלא אם גם דירוג האשראי יירד בהמשך

אבל התחזית על דירוג האשראי נראית לא סבירה, לאור הצמצום הצפוי בגרעון המופקר שנתניהו-כחלון-כץ יצרו לנו, גם בלי קשר לקורונה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילאלטס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.10.20
2542 הודעות, 22 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    12:23   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. הם יצרו גירעון כל כך נורא, שהיחס חוב-תוצר של ישראל ירד לכ-60% ערב משבר הקורונה - אחד הנמוכים במערב  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  
והגירעון שהם יצרו בתקופת הקורונה היה כל כך מזוויע שהוא משום מה היה נמוך ממרבית מדינות המערב, כשנתוני הצמיחה בתקופת הקורונה של ישראל הם מהטובים ב-OECD.

פשוט נורא            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירושלמי ציוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.1.13
48414 הודעות, 387 מדרגים, 754 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    14:48   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. ''מאז 2019-2018, ימי ממשלת נתניהו־כחלון, הממשלה פיתחה גירעון מבני שהפך ב־2019 לשלישי בגודלו ב־OECD ''  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
ובהמשך:
"במהלך קדנציית נתניהו־כץ זינק הגירעון ללא קורונה (חלקו מבני לחלוטין) להיקף חסר תקדים של 6.6% תמ"ג שהם כ־92.4 מיליארד שקל. יותר מכפול מהיעדים שנהג לקבוע משרד האוצר - סביב 3% תמ"ג. בסוף 2020 הסתכם הגירעון הכולל בכ־160 מיליארד שקל. המשמעות היא שרוב הגירעון ב־2020 לא היה קשור לקורונה, ולפי נתונים מעודכנים של קרן המטבע הבינלאומית (IMF), הגירעון מנוכה המחזור הסתיים בישראל ב־2020 בכ־10% תמ"ג."

https://www.calcalist.co.il/local_news/article/rjv0rmscu

היחס חוב-תוצר מורשת נתניהו עומד על 73%, וממילא כאמור לעיל - רובו לא בשל הקורונה. צמצום הגרעון המבני הוא הכרחי לחזרה ליחס חוב-תוצר של 60% ומטה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פנקס הקטן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.8.20
7936 הודעות, 114 מדרגים, 228 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    12:50   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. לדעתי תהיה האטה בצמיחה בגלל עליית המחירים.. ודירוג האשראי מבוסס על תחזיות  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  


הַמֶּמְשָׁלָה טְרַאכְט אוּן עַבַּאס לַאכְט


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף כץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.12.15
41786 הודעות, 135 מדרגים, 195 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    12:54   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אם רפורמות היבוא והרגולציה תעבורנה כמות שהן, המחירים ירדו מאד.  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  


🚩 🏴 אריק שרון עשה התנתקות אחת, נתניהו עשה שלש: בנגב, בשטחי C, במערכת המשפט. 🐪 🏜 ⚖


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Tg55 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.18
1205 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    12:37   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ממשלה כושלת וארורה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בן דוד בא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.6.21
1104 הודעות, 12 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    12:56   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. עוד מעט תתעוררו מהחלום, ממשלת הערב רב תגלה שיש בורא לעולם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יגאל פת-אל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.12.11
30898 הודעות, 209 מדרגים, 362 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    15:08   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. יש בורא עולם!!!! זרק את הנוכל הביתה, זרק את עסקני החרדים הביתה. מדליית זהב. הללויה.  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
kitzz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.5.07
114127 הודעות, 507 מדרגים, 989 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    13:04   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. ליברמן אמר : אנחנו מתנגדים להעלאת המיסים…  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
https://fb.watch/77v7sgW4Bx/            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרש טורקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.8.14
21730 הודעות, 155 מדרגים, 297 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    15:12   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. ממשלה רעה ודורסנית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יש בתקציב נקודות טובות אבל בכליליות הוא רע            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
65984 הודעות, 186 מדרגים, 351 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    15:14   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. בית הדין של האינקוויזיציה מטיל מס עבאס.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עמלץ פלד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.12.17
38210 הודעות, 105 מדרגים, 145 נקודות.  ראה משוב
יום שני כ''ד באב תשפ''א    15:20   02.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מנצלש. מישו יודע מה לגבי בקבוקים גדולים בהחזר פיקדון?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות