גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #712403 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 712403        
gold1980 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.7.14
57025 הודעות, 237 מדרגים, 281 נקודות.  ראה משוב
יום ששי י''ב באלול תשפ''א    23:11   20.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

''המוטיבציה הולכת וגדלה'': הגיוס הקרבי באוגוסט - מהגדולים בשנים האחרונות  

"המוטיבציה הולכת וגדלה": הגיוס הקרבי באוגוסט - מהגדולים בשנים האחרונות

לדברי מפקד בסיס האימונים של חטיבת הנח"ל, סא"ל ורנר, היקף הגיוס גדל משמעותית. בשיחה עם וואלה!, מספר ורנר על הליך קליטת המתגייסים החדשים, הכולל הכשרה ללחימה בשיטות מתקדמות, בקרת איכות המזון, התעסקות עם אישור גידול הזקנים וכן גמילת הטירונים משימוש בטלפונים
תגיות

אמיר בוחבוט
יום שישי, 20 באוגוסט 2021, 21:15

מחזור הגיוס הקרבי באוגוסט 2021 הפך לאחד הגדולים של השנים האחרונות, לאחר שצה"ל הוסיף פלוגת תקיפה לכל גדודי החי"ר. בתוך כך, מפקד בסיס האימונים של חטיבת הנח"ל סגן אלוף גיל ורנר מספר בריאיון לוואלה! כי רמת המוטיבציה לשרת בחטיבות החי"ר נמצאת "בעלייה מתונה ועקבית", ומפרט על קליטת המתגייסים החדשים.

"המוטיבציה הולכת וגדלה לפי נתוני מיטב. במחזור הנוכחי הצטרפו לכלל חטיבות החי"ר פלוגות חשיפה-תקיפה (לוחמים שתפקידם לאתר ולתקוף אויב נסתר במבנים, מנהרות וסבך - א"ב)". הוא מוסיף כי היקף הגיוס לחי"ר ולנח"ל בפרט גדל בהשוואה לשנה שעברה, ללא פגיעה במוטיבציה.

ורנר עוד מספר כי הליך הכשרת הטירונים ללחימה מתחיל שבועיים אחרי קליטתם בבסיס האימונים החטיבתי (בא"ח), זאת באמצעות שיטות הדרכה מתקדמות ויכולת הלמידה המהירה של בני הנוער. כך המתגייסים החדשים לומדים נושאים שבעבר היו נלמדים בשלב האחרון של המסלול הלוחם, בהם ירי לעבר מטרות בתנועה ולחימה בשטח בנוי במתאר לבנון ועזה.

לדברי סא"ל ורנר, הסימולטורים מאפשרים למפקדים לאמן בצורה מדויקת יותר, ובאופן שמאפשר לעקוב אחרי תהליך ההכשרה של כל חייל. במהלך האימונים, החיילים בין היתר יורים לעבר מטרות נעות ב-220 מעלות, או קרב מגע עם בובה וסנסורים שמודדים את עוצמת המכות.

באשר לבקרת איכות המזון הצה"לי, שעלה לאחרונה לכותרות, ורנר אומר כי המזון הוא "עיסוק מפקדים. אני ברמה האישית מתעסק באיך ומה החייל אוכל. יחד עם הכושר הגופני, הטיפול הרפואי, שעות השינה, זה הכול אותו עולם של בניית גוף הלוחם".

לדבריו, הסקרים מעידים על מצב טוב, אך הוא מציין כי ישנה עירנות בבסיס האימונים לשיח התקשורתי, וכן כי שמים דגש על נראות המזון. "גם תזונאית של פיקוד דרום מלווה את התהליך. כל ארוחה מצולמת כדי כדי שתהיה בקרה על הכמות ואיך הדברים מוגשים. יש חשיבות לנראות, איך זה נראה בשטח. אנחנו בבקרה צמודה". ורנר עוד הבהיר כי מקפידים על שבע שעות השינה המטכ"ליות וכי "כולם ישנים במבנים ממוזגים".

"אין עניין של לגמול את החייל מטלפון, אלא לעשות הכשרה איכותית של החייל לקרב", הוא מספר על נושא השימוש המרובה של בני הנוער בטלפונים הניידים. "במהלך היום, מהבוקר עד הערב החייל עובר תכנים גבוהים כדי להביא אותו מוכן לשדה הקרב. זו המטרה. בתוך התהליך הזה החייל לא נמצא עם טלפון. יש לו שעה ביום בסוף היום עם סלולר".

"עשיתי סקר על השימוש כדי להבין איך החיילים תופסים את נושא הסלולר. החיילים טוענים כי אי שימוש בסלולר תורם להם לריכוז ולהכשרה הקרבית. זה שימח אותי לראות אותי שבהם רוצים להתרכז בהכשרה", אומר מפקד הבסיס.

נושא נוסף המעורר ויכוח הוא אישור גידול הזקנים בצה"ל: "אני עובד לפי הנוהל הצבאי, לפיו חודש מתחילת שירות החייל - מסתיים תהליך אישור או אי אישור של בקשת החייל לזקן. הבקשה נשקלת מול שלוש אפשרויות: בקשה אישית, פטור רפואי או דתי. לוקחים הכול, שוקלים היטב ומודיעים לחייל האם הוא זכאי או לא". עם זאת, הוא מדגיש כי "היו אירועים חריגים. לפני כמחזור היו כמה אישורים פרטניים שאבדו. הנושא טופל. כל חייל הוא עולם, אני לא מסתכל עליהם כמסגרת".

על ההתמודדות עם נגיף הקורונה בבסיס, ורנר אומר כי לפי שעה התגלו חמישה חיילים מאומתים בבסיס, וכן כי חייל אחד בבידוד בביתו ו-50 חיילים בשלב זה מבודדים משאר החיילים בתוך הבסיס.

"ביצענו בדיקה פרטנית של כלל המתגייסים בנושא התו הירוק ותעודת מתחסן לוודא כי אכן מחוסנים.

לאחר מכן אנחנו מבצעים 'קלירנס' של החיילים בימים הראשונים, לראות מגעים מהאזרחות שהחיילים עדיין מושכים - מי שנדרש לבדיקה נשלח לבדיקת מטוש", הוא מפרט על מאמצי בלימת התפשטות הווירוס.

https://news.walla.co.il/item/3454227

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  קול הרעם מקהיר. המוטיבציה בצבא המצרי שברה שיאים בקיץ הזה ירושלמי02 21.08.21 00:04 1
     מה קרה, העיזו לערער על קונספציית ''אפקט פרשת אלאור אזריה'', שכל כך אוהבים לפמפם לנו? ilanka 21.08.21 00:09 3
         בשלב הזה מדובר במילים שלא מגובות בנתונים, כלומר הטענות רציניות בדיוק כמו הטענות של אלה שהזכרת winter1 21.08.21 00:28 6
             כתבתי בעצמי שאני מחכה לנתונים... ilanka 21.08.21 00:28 7
                 איזה נתונים, שהצבא נוהג לפרסם, עוזרים לך למדוד את רמת המוטיבציה בציבור הישראלי? winter1 21.08.21 00:36 8
                     המוטיבציה בציבור אינה רלוונטית, מה שרלוונטי הוא מוטיבציית המלש''בים ilanka 21.08.21 00:51 12
                         נתוני בית ספר ספציפי לא ממש מעניינים, והמדידה שאתה מציע מתבססת על היצע-ביקוש winter1 21.08.21 00:57 13
                             מחזור הגיוס הקרבי...הפך לאחד הגדולים של השנים האחרונות, לאחר שצה''ל הוסיף פלוגת תקיפה לכל גדודי החי''ר ilanka 21.08.21 01:04 14
                                 איך אתה יודע שיש גידול? אבא_של_עמית 21.08.21 07:38 16
                                     אין לי שום עניין לעשות יח''צ לצבא, להבדיל מממשלות ישראל - הוא דווקא יודע לעשות זאת מצויין עבור עצמו ilanka 21.08.21 09:47 21
                                         סליחה על החוסר בהירות אבא_של_עמית 21.08.21 11:48 36
         יש גם את פרשת ת.א שפורסם אתמול שכנראה לא התאבד ואת סוגיית הפנסיות לעומת שכר הסדירניקים Zhuzha77 21.08.21 08:13 18
             לטעמי, כל נסיון לקשור בין פנסיות לבין שכר הסדירניקים ומוטיבציה לשירות - נועד לתכלית אחרת שאיני רוצה לתרום לה ilanka 21.08.21 10:02 23
         אתה יודע, החיים של רוב הישראלים מתחלקים לשני חלקים: ירושלמי02 21.08.21 09:34 20
             תוהה אם דיברנו על אותו צבא... מסביבי אנשים עושים שמיניות באוויר להתגייס, ולא סתם להתגייס. אלא גם לצאת לקצונה ilanka 21.08.21 10:07 26
         ++ הגרוק 21.08.21 10:27 34
     נכון. לבושתנו הצעירים לא רוצים להתגייס ולהפוך לאלאור עזריות או למטרות נייחות אז צה''ל הפך לשקרן הכי גדול ליה 21.08.21 10:06 25
         כל הטקסט הזה מגובה בנתונים? ilanka 21.08.21 10:11 28
             מגובה בפוזיציה נטו הגרוק 21.08.21 10:26 33
                 ריכוז אשכולות בנושא הקרן לישראל חדשה (NIF) ליה 21.08.21 21:11 45
             חה חה חה. נתונים. לך ליוטיוב ותיראה איך מגרשים את חיילינו המסכנים כמה מחבלים אלימים כי הם פוחדים מהפצ''ר ליה 21.08.21 21:07 44
     +1 Volter 21.08.21 10:16 31
  כולם רוצים להיות עם נשק, כי יודעים שהמשטרה תפקיר את האזרחים שוב בפרעות הבאות. 0x972Ops 21.08.21 00:08 2
  אולי זה פשוט הריבוי הטבעי הגבוה? בלקני 21.08.21 00:13 4
  תוהה מה הביא לעליה במוטיבציה Seagulls 21.08.21 00:22 5
     שלוש אפשרויות: אריק לב הארי 21.08.21 10:11 27
  הפרעות תרמו ל ''ראבק'' והחדירו רצון. CheekyBastard 21.08.21 00:43 9
  ''לדברי מפקד בסיס האימונים'' - חסר משמעות עד שלא נראה נתונים Prodigy 21.08.21 00:44 10
     הנה האמת אחרי תרועות השקרים והפצת הידיעות המטעות כדי לעבוד על הציבור בעיניים. קודם הרסו מוטיבציה ועכשיו ליה 21.08.21 10:15 30
  שיבדקו מצבת לוחמים בוותיקות, כתבה חסרת משמעות. Whereismymind 21.08.21 00:50 11
  בני מ''פ תחת וורנר בהכשרת הטירונים. אחלה קצינים, סמלים ומכי''ם יש בהכשרה מרסו 21.08.21 01:44 15
     תנסה לשאול את עצמך מי יצליח לכבוש כפר בלבנון יותר מהר,גדוד חי''ר או עשרה צוותים של קומנדו? קוקי 21.08.21 08:01 17
  כתבת יח''צ ותו לא. איש ונוב לו 21.08.21 09:34 19
     בדיוק כך. שקרים והפצת מצגות שווא של מציאות שהם הרסו אותה במו ידיהם. פעם כולנו חשנו להתנדב ולשמור. היום לא ליה 21.08.21 10:26 32
  כשאין מלחמות המוטבציה עולה elbustani 21.08.21 09:50 22
     בדיוק הפוך אחי,לוחמים מחפשים אקשן. בתקופות שצה''ל לא נלחם הייתה ירידה במוטיבציה,למשל בתקופ קוקי 21.08.21 10:04 24
  יש אווירת שינוי! (חיובית) אקטואלי 21.08.21 10:12 29
     בזכות הורביץ ומיכאלי מחדד עפרונות 21.08.21 17:00 41
  בהצלחה רבה לפראיירים החדשים, שיישמרו על עצמם ועלינו! שולץ 21.08.21 10:50 35
  ילודה גדולה ורחבה של ילדים בשנות ה- 2002-2004. ככל שהילודה גדולה, ככה יש פחות עריקים, משתמטים וסרבנים. מאור 21.08.21 15:09 37
  סימן שמבצע שומר המוחות הצליח אריק 21.08.21 15:13 38
     אין קשר בין הדברים. במבצע לא נכנסו כוחות קרביים, אך ורק כתשו מהאוויר. ממילא תגיד גיוסים לחיל האוויר... מאור 21.08.21 15:14 39
  יש לנו אחלה נוער. .. חד כתער 21.08.21 15:47 40
  כל הכבוד לנוער הנהדר שלנו Mendelson 21.08.21 17:04 42
  האם כבר מופיע במנילה המקצוע ''משפטן קרבי''? Skynet84 21.08.21 17:47 43
  רק חבל שלא לוקחים בחשבון את גידול האוכלוסייה ולכן כמות החיילים גדלה... Gtamar 21.08.21 21:46 46
  שבוע טוב ומבורך . יוסקה 21.08.21 21:50 47
  כנראה שהמצב ממש חמור אם משתמשים בכתבות יח''צ כאלו.. gandalf 21.08.21 21:50 48

ירושלמי02 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.11.12
3040 הודעות, 25 מדרגים, 7 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:04   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. קול הרעם מקהיר. המוטיבציה בצבא המצרי שברה שיאים בקיץ הזה  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
110885 הודעות, 271 מדרגים, 446 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:09   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מה קרה, העיזו לערער על קונספציית ''אפקט פרשת אלאור אזריה'', שכל כך אוהבים לפמפם לנו?  
בתגובה להודעה מספר 1

מחכה בסבלנות לפרסום נתוני הגיוס לקרבי, בחתך לפי ישובים, בתי ספר וכיו"ב.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
44346 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:28   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בשלב הזה מדובר במילים שלא מגובות בנתונים, כלומר הטענות רציניות בדיוק כמו הטענות של אלה שהזכרת  
בתגובה להודעה מספר 3

כמו כן לא ברור איך מודדים מוטיבציה - האם בקרב המתגייסים בלבד? האם מכלל האוכלוסיה? האם בוחנים נתונים כמותיים (תוך התעלמות מגידול האוכלוסין) או יחסיים?

לי אין מושג לגבי רמת המוטיבציה של בני 18 בישראל, אבל אני מסרב להאמין אוטומטית לטענות של גופים ממשלתיים, במיוחד לכאלה שכבר הוכיחו שאין להם בעיה לשקר לציבור בנושאים דומים (למשל גיוס חרדים) ושבאופן כללי תרבות השקר משגשגת בהם.

חבר מתאריך 25.4.02
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:28   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. כתבתי בעצמי שאני מחכה לנתונים...  
בתגובה להודעה מספר 6

רואה סביבי מלש"בים שנלחמים (ממש נלחמים) להגיע "לשפיץ של השפיץ", ניגשים לעוד מיון ועוד גיבוש ובעת הצורך גם מערערים, כשניתן.
ברור לי שהקבוצות שאני רואה אינן חתך מיצג, אבל הן בוודאי מזכירות לי שלא הכל כל כך שחור כפי שיש מי שמנסים להציג.

מקווה שהנתונים שיגיעו, כשיגיעו, יצליחו לשפוך קצת אור על כל העניין...

winter1
חבר מתאריך 19.6.17
44346 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:36   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. איזה נתונים, שהצבא נוהג לפרסם, עוזרים לך למדוד את רמת המוטיבציה בציבור הישראלי?  
בתגובה להודעה מספר 7

לדעתי לא מעט מהנתונים שאנו מכירים מתפרסמים בתקשורת ללא חותמת רשמית. כמו כן, למיטב ידיעתי, גם אין נתונים היסטוריים רלונטיים (ורשמיים) שעוזרים לנו לבחון את המגמות לאורך זמן. אם אני לא טועה היעדר הנתונים נובע מהאיפול שיש על הסד"כ הצה"לי. הסתכלתי בדו"ח פומבי של הכנסת וגם בו התבססו על נתונים שפורסמו בעיתונות, ולא על נתונים רשמיים (אני מניח שבדוחות מסווגים עושים שימוש בנתונים רשמיים)

חבר מתאריך 25.4.02
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:51   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. המוטיבציה בציבור אינה רלוונטית, מה שרלוונטי הוא מוטיבציית המלש''בים  
בתגובה להודעה מספר 8

בהנחה שהתפלגות הפרופילים באוכלוסיה דומה עבור בני/ות אותו שנתון:
אם אתמול נלחמו 2 מלש"בים על כל מקום בגולני והיום נלחמים עליו 3 - יש פה עליה במוטיבציה, ולהפך.
אם בי"ס הוציא משורותיו 100% גיוס, לאחר שנה-שנתיים שבקושי הגיע ל-80%, מדובר בעליה במוטיבציה.
אותו הדבר כש"נכנסים לרזולוציות" ובוחנים נתוני מיצוי ללחימה ומיצוי לקצונה, כמפורט (למשל) פה: https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4728294,00.html

winter1
חבר מתאריך 19.6.17
44346 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:57   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. נתוני בית ספר ספציפי לא ממש מעניינים, והמדידה שאתה מציע מתבססת על היצע-ביקוש  
בתגובה להודעה מספר 12

והיא מתעלמת מגידול האוכלוסין - בזמן שגודל היחידות לא משתנה יותר מדי. כלומר אתה בסיטואציה בה ההיצע לא משתנה, וייתכן שהביקוש גדל לאורך זמן בין היתר בשל גידול אוכלוסין - ומנסים להדביק לזה את טיעון המוטיבציה. גם נתונים יחסיים הם בעיתיים אם מתעלמים מהנתונים הכלליים, למשל שיעור המתגייסים שרוצים להתגייס לחי"ר מושפע בין היתר משיעורי הגיוס הכלליים...כלומר גידול בנתון זה יכול להצביע על תופעה שונה לגמרה ממוטיבציה מוגברת.

כל עוד לא הנתונים הגולמיים לא מפורסמים לציבור ונפתחים למחקר חיצוני כל שנותר לעשות זה להמשיך להתבסס על אנקדוטות כמו עלייה במוטיבציה בבית ספר (ולך תעבור על כל בתי הספר...) ועל טענות הצבא.

חבר מתאריך 25.4.02
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    01:04   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מחזור הגיוס הקרבי...הפך לאחד הגדולים של השנים האחרונות, לאחר שצה''ל הוסיף פלוגת תקיפה לכל גדודי החי''ר  
בתגובה להודעה מספר 13

הצבא מוסיף לגדול, כשזה מתאפשר וכשזה נדרש.
כוכבי לא שולח לי נתונים גולמיים ואין לי אלא להסתמך על מה שמופיע בתקשורת (וכן, גם לי ברור שלצבא יש אינטרס לשדר תמיד מוטיבציית שיא).
לא התימרתי להציג מסקנות חותכות על פי מחקר מעמיק שערכתי, אלא רק לחלוק את התרשמותי.
עניין בתי הספר עניין אותי ברמה אישית.

אבא_של_עמית
חבר מתאריך 15.10.20
210 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    07:38   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. איך אתה יודע שיש גידול?  
בתגובה להודעה מספר 14

המסגרת הכתבה מטעם, משפט אחד מפריע לי - ביחס לשנים האחרונות.

כתבו מעלי, אם המספרים של המתגייסים נארו זהים אז ביחס לגידול באוכלוסיה האחוזים ירדו. ובכלליות - אין מה למדוד מגמה בטווח כזה קצר אלא אם אתה מחפש לעשות יחצ.

ilanka
חבר מתאריך 25.4.02
110885 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    09:47   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אין לי שום עניין לעשות יח''צ לצבא, להבדיל מממשלות ישראל - הוא דווקא יודע לעשות זאת מצויין עבור עצמו  
בתגובה להודעה מספר 16

(אולי בזכות העובדה שמערך ההסברה שלו מושתת על דור הרשתות החברתיות, על כל המשתמע מכך)

אם כוונתך לכותרת תגובתי הקודמת - לא ידוע לי שיש גידול, רק ציטטתי את שנכתב במאמר.

אבא_של_עמית
חבר מתאריך 15.10.20
210 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    11:48   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. סליחה על החוסר בהירות  
בתגובה להודעה מספר 21

חלילה לא התכוונתי לכך שאתה עושה יח"צ לצבא, אלה צורת דיבור.
הנתונים שהצבא מספק הם חלקיים והם במגמה קצרה ולא רבת שנים ולדעתי הוא עושה את זה כתעמולה.

Zhuzha77 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.4.09
3490 הודעות, 26 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    08:13   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. יש גם את פרשת ת.א שפורסם אתמול שכנראה לא התאבד ואת סוגיית הפנסיות לעומת שכר הסדירניקים  
בתגובה להודעה מספר 3

חבר מתאריך 25.4.02
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:02   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. לטעמי, כל נסיון לקשור בין פנסיות לבין שכר הסדירניקים ומוטיבציה לשירות - נועד לתכלית אחרת שאיני רוצה לתרום לה  
בתגובה להודעה מספר 18

למען הסר ספק, גם לטעמי הפנסיות הללו הן שערורייתיות (לא בכדי כבר 20 שנה אין אפשרות להצטרף אליהן), וחשוב היה לטפל בהן מזמן. אבל מדובר בנושאים שונים.

ירושלמי02 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.11.12
3040 הודעות, 25 מדרגים, 7 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    09:34   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. אתה יודע, החיים של רוב הישראלים מתחלקים לשני חלקים:  
בתגובה להודעה מספר 3

החלק הראשון עד גיל 18, בו אנחנו חושבים שיש לנו צבא אדיר וחזק, צבא משומן ועוצמתי שאין שני לו ושאנחנו מעצמה שתמעך כל אויב.
והחלק השני מגיע קצת אחרי הגיוס בגיל 18+, בו אנחנו מגלים שהצבא שלנו הוא צבא מסורבל, עם המון חיילים חסרי מוטיבציה וכישורים, צבא מבולבל עם ציוד ישן יחסית, צבא שלא מסוגל להתמודד עם איומים ולהכריע, צבא עייף ועצוב.

כך אני רואה את הדברים

חבר מתאריך 25.4.02
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:07   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. תוהה אם דיברנו על אותו צבא... מסביבי אנשים עושים שמיניות באוויר להתגייס, ולא סתם להתגייס. אלא גם לצאת לקצונה  
בתגובה להודעה מספר 20

ובחלק מן המקרים להמשיך לקריירה צבאית.
נכון, לא כולם - וטוב שכך. אבל אני ממש בספק אם פחות מכפי שהיה בעבר.
הזדמנות להזכיר לכולנו, שנקודת מבטו של חפ"ש - ואפילו של קצינים בדרגות מסויימות - מוגבלת מאוד, ולא מאפשרת תמונה מלאה ומהיימנה של המצב.
למען הסר ספק, זה לא אומר שהכל פיקס: כל ארגון, ובוודאי ארגון גדול והטרוגני כמו צה"ל, צריך (מה צריך? חייב!) לבדוק עצמו כל הזמן, לא לשקוט על השמרים ולחתור לשיפור ולהתיעלות. וכן, מגוף גדול זה מצריך יותר זמן.
אבל להבנתי המוגבלת, אלו תהליכים שמתקיימים כל העת, במקביל לפעילות השוטפת.

הגרוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
6686 הודעות, 98 מדרגים, 194 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:27   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. ++  
בתגובה להודעה מספר 3

ליה
חבר מתאריך 2.9.10
26395 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:06   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. נכון. לבושתנו הצעירים לא רוצים להתגייס ולהפוך לאלאור עזריות או למטרות נייחות אז צה''ל הפך לשקרן הכי גדול  
בתגובה להודעה מספר 1

כמה אווילים היהודים.

קודם משחקים אותה אפיפיורים טהרנים עלאק - מול אויב רצחני ואחר כך כשאיש לא רוצה להתגייס לצבא האפיפיורים הטהורים הנוצריים בנפשם האלה, הנותנים את הלחי השניה - אז משקרים בערימות של שקרים!

רק טיפש יסכים לשרת בקרבי ולהיות קורבן של מחבלים ערבים שיזרקו עליו בקבוקי אש, אבנים וסלעים שיפצפצו את ראשו והגברת אסתר חיות שרוצה איחוד משפחות של ערבים בישראל תיתן לו פסק דין מרשיע על אלימות מול הערבים המסכנים. או לחילופין הפצ"ר הטהור שמגיש לחיים שניות של אחרים מטעם עצמו.

עם שכורה את קיברו במו ידיו ונשלט על ידי איזה מנסור עם חלקת לשון וחיוכים שמתכנן את הקמת החליפות המוסלמית על ארצנו מולדתנו היהודית במימוננו כדי ללקק לו בשביל כיסא זמני.

מדינה מקולקלת עד היסוד בהנהגת הקרנות הזרות במימון זר להשמדה.

בהצלחה

חבר מתאריך 25.4.02
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:11   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. כל הטקסט הזה מגובה בנתונים?  
בתגובה להודעה מספר 25

הנתונים היחידים שיש לי הם אלו שבראש האשכול ו"פורסמו מטעם". אז כן, ברור שאינם משוללי אינטרסים ולא אתימר לטעון שהם תיאור מהיימן ב-100% של המצב.
אבל הרי את אותה הסתייגות ניתן להפנות לתגובתך... ולכן תהיתי, אם יש בידך נתונים אחרים לחלוק איתנו?

הגרוק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
6686 הודעות, 98 מדרגים, 194 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:26   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. מגובה בפוזיציה נטו  
בתגובה להודעה מספר 28

ומסתמך על מרמור שנאסף במשך שנים

ליה
חבר מתאריך 2.9.10
26395 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    21:11   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. ריכוז אשכולות בנושא הקרן לישראל חדשה (NIF)  
בתגובה להודעה מספר 33

https://rotter.net/forum/gil/18350.shtml

ליה
חבר מתאריך 2.9.10
26395 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    21:07   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. חה חה חה. נתונים. לך ליוטיוב ותיראה איך מגרשים את חיילינו המסכנים כמה מחבלים אלימים כי הם פוחדים מהפצ''ר  
בתגובה להודעה מספר 28

שוב חיילי צה"ל בורחים לא יאומן

https://www.youtube.com/watch?v=Zb8vhrShbg0

יורקים ובועטים בחיילינו

https://www.youtube.com/watch?v=TLheZxXTdzs

ערבי תוקף חיילים באבנים מטווח אף - ללא תגובת צה"ל

https://www.youtube.com/watch?v=schH-_ycFFU&t=40s

חיילים בורחים מידוי אבנים של ערבים בכפר קדום

https://www.youtube.com/watch?v=zhwinsDO4n0

מרגיז ומבייש: חיילי צה״ל מושפלים

https://www.youtube.com/watch?v=RmhEm-Gberc

הספיק לך?

Volter לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.10.08
12584 הודעות, 61 מדרגים, 45 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:16   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. +1  
בתגובה להודעה מספר 1

0x972Ops לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.21
1617 הודעות, 15 מדרגים, 25 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:08   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כולם רוצים להיות עם נשק, כי יודעים שהמשטרה תפקיר את האזרחים שוב בפרעות הבאות.  
בתגובה להודעה מספר 0

לא יכול לחשוב כל סיבה אחת

בלקני
חבר מתאריך 10.3.21
162 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:13   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אולי זה פשוט הריבוי הטבעי הגבוה?  
בתגובה להודעה מספר 0

לישראל אוכלוסייה צעירה מאוד שצומחת בקצב מאוד מהיר, גם אם מורידים את כל הפטורים משירות עדיין יש מסות בשכבת הגיל הנ"ל הזמינה לגיוס, אני מעריך שהגידול בשכבת הגיל הינו מהיר יותר וגדול יותר מאשר בגידול ביחידות הצבאיות ובהיקף התקנים.

Seagulls לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 11.2.19
19919 הודעות, 151 מדרגים, 289 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:22   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. תוהה מה הביא לעליה במוטיבציה  
בתגובה להודעה מספר 0

🐑🐩🐇💉🤐

אריק לב הארי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.09
5840 הודעות, 39 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:11   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. שלוש אפשרויות:  
בתגובה להודעה מספר 5

1. ההחמרה בהוראות הפתיחה באש
2. הגב המשפטי החזק
3. איכות האוכל המעולה

CheekyBastard לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.6.20
1075 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:43   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הפרעות תרמו ל ''ראבק'' והחדירו רצון.  
בתגובה להודעה מספר 0

Prodigy לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.15
46912 הודעות, 196 מדרגים, 303 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:44   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. ''לדברי מפקד בסיס האימונים'' - חסר משמעות עד שלא נראה נתונים  
בתגובה להודעה מספר 0

נתן אשל: "השנאה היא מה שמאחד את המחנה שלנו". דובר הליכוד: "אני מברבר פייק ניוז"

ליה
חבר מתאריך 2.9.10
26395 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:15   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. הנה האמת אחרי תרועות השקרים והפצת הידיעות המטעות כדי לעבוד על הציבור בעיניים. קודם הרסו מוטיבציה ועכשיו  
בתגובה להודעה מספר 10

ערכתי לאחרונה בתאריך 21.08.21 בשעה 10:23 בברכה, ליה

מציגים מצגי שווא כדי לתקן את הלא יתקון שהם עשו.

לכו לדגנרל עם ה"חייל שסרח". חבורת אפסים שלא רואה מעבר לאף שלה מה יגרמו מעשיה והתלהמויותיה המטורפות.

הנה על האווילים האלה יעלון ואייזנקוט שני הדגנרלים המתלהמים חסרי השכל וההבנה מהי המציאות בה אנו חיים:

"חייל שסרח": ביקורת על יעלון והרמטכ"ל בגזר הדין

השופטים ששלחו את אזריה לכלא התייחסו במרומז לאמירת שר הביטחון לשעבר כי "אזריה אינו גיבור, אלא חייל שסרח", ולדברי איזנקוט ביום הפיגוע כי הוא רואה את האירוע בחומרה: "תיוג מעשי אזריה כפוגעים בערכי צה"ל עלול היה לפגוע, ראוי היה להמתין"

"תיוגם של מעשי הנאשם ככאלו שפוגעים בערכי צה"ל עוד לפני תום החקירה עלול היה לפגוע", אמרה ראש הרכב השופטים במשפט...בשלב שבו התבטאו שׁר הביטחון ואחרים חקירת מצ"ח היתה בראשיתה. כשמדובר בעניינים של חקירה ראוי שימתינו עד להתבהרות התמונה".

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4925527,00.html

אז למה לשרת בכזה צבא שמונהג על ידי כאלה אווילים משרישים? ולהפוך קורבן לאווילותם האינסופית? לפחד להגן על עצמך ולתת לערבים לעשות לך מה שבא להם?

Whereismymind לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.5.15
12633 הודעות, 129 מדרגים, 238 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    00:50   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. שיבדקו מצבת לוחמים בוותיקות, כתבה חסרת משמעות.  
בתגובה להודעה מספר 0

מרסו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.9.20
6360 הודעות, 68 מדרגים, 100 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    01:44   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. בני מ''פ תחת וורנר בהכשרת הטירונים. אחלה קצינים, סמלים ומכי''ם יש בהכשרה  
בתגובה להודעה מספר 0

חטיבת הנח"ל חטיבה נהדרת. הבעיה היא שהיום יש הרבה מאוד "סיירות" בצבא. מגלן, שלד"ג, עוקץ, יהלו"ם, דובדבן ועוד הרבה אחרות למעט מטכ"ל ושייטת. כול מי שרוצה קרבי רוצה להגיע לשם. גם בנח"ל, מגויסי אוגוסט שהתגייסו לפני שבוע רצו להגיע לגדס"ר נח"ל. אלו שלא עברו את הגיבוש לגדסר מגיעים לגדוד 50 ל 931 ו 32 חסרי מוטיבציה ועם זה המפקדים נאלצים להתמודד. בזמני להיות חייל בחי"ר זאת הייתה גאווה אדירה היום הם מתבאסים שהם לא בסיירות. זמנים השתנו. חיילי צה"ל הקרביים, אוהב אתכם.

קוקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.18
9305 הודעות, 58 מדרגים, 116 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    08:01   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. תנסה לשאול את עצמך מי יצליח לכבוש כפר בלבנון יותר מהר,גדוד חי''ר או עשרה צוותים של קומנדו?  
בתגובה להודעה מספר 15

דילמה.
מחד ריבוי הסיירות והקומנדו מעלה את איכות הצבא ואת הקטלניות שלו , מאידך צריך את הגדודים שיעשו את העבודה השחורה והוואסח'.

איש ונוב לו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.9.18
7764 הודעות, 61 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    09:34   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. כתבת יח''צ ותו לא.  
בתגובה להודעה מספר 0

המציאות בשטח אומרת אחרת.
שוחחתי עם הרבה מאוד חיילים, רבים מהם מדברים
על תחושת חוסר אונים שהולכת ופושטת בשורות
החיילים הזוטרים. שאין גיבוי מול אספסוף זועם,
והמפקדים בעצמם לא יודעים מה לעשות.
הרגשה שידיהם כבולות בזמן שמשפטנים בחליפות חנוטות
מסרסים את צה"ל.

ליה
חבר מתאריך 2.9.10
26395 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:26   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. בדיוק כך. שקרים והפצת מצגות שווא של מציאות שהם הרסו אותה במו ידיהם. פעם כולנו חשנו להתנדב ולשמור. היום לא  
בתגובה להודעה מספר 19

אין גיבוי ואין סיבה להקריב את הנפש בשביל יעלונים ואייזנקוטים ושות'

ממש אין. אין.

elbustani לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.9.15
1803 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    09:50   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. כשאין מלחמות המוטבציה עולה  
בתגובה להודעה מספר 0

קוקי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.3.18
9305 הודעות, 58 מדרגים, 116 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:04   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. בדיוק הפוך אחי,לוחמים מחפשים אקשן. בתקופות שצה''ל לא נלחם הייתה ירידה במוטיבציה,למשל בתקופ  
בתגובה להודעה מספר 22

שאחרי הנסיגה מלבנון הייתה ירידה במוטיבציה לקרבי, כמה שזה ישמע אבסורדי לאדם בוגר בני נוער בשנות ה 90 חלמו לשבת במארבים בלבנון,לתפוס קווים ושמירות במוצבים(בדרך כלל יש אח בוגר במשפחה שהיה שם והאח הצעיר העריץ אותו ובתורו הלך בעכבותיו).
אצל בני 18 האנדרנלין בשמים וממש רוצים לחוות אירועים מבצעיים,לחימה,מבצעים,מארבים וכו'

אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
61943 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:12   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. יש אווירת שינוי! (חיובית)  
בתגובה להודעה מספר 0

#השופרמוצים מציפים את הטוויטר עם בכיינות ודמעות תנין. הם לא התפוטרו למרות כישלונם

מחדד עפרונות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.10.20
4339 הודעות, 19 מדרגים, 37 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    17:00   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. בזכות הורביץ ומיכאלי  
בתגובה להודעה מספר 29

שולץ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.7.14
29571 הודעות, 87 מדרגים, 83 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    10:50   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. בהצלחה רבה לפראיירים החדשים, שיישמרו על עצמם ועלינו!  
בתגובה להודעה מספר 0

מאור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
6384 הודעות, 49 מדרגים, 98 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    15:09   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. ילודה גדולה ורחבה של ילדים בשנות ה- 2002-2004. ככל שהילודה גדולה, ככה יש פחות עריקים, משתמטים וסרבנים.  
בתגובה להודעה מספר 0

לפחות 60% מהמגוייסים לקרבי אינם רוצים לשרת ביחידה שלהם, אך כן מרגישים תחושת שייכות ואהבה רבה למולדתם. מתוך כל ה- 60%,

20% מהם ילכו כאסח עם הצבא - נפקדויות, עריקויות ומאסרים, עד שיעופו מיחידתם. ה- 40% הנותרים ימלאו פיהם מים מחוסר ברירה עד השחרור הגדול, לו הם יחכו כל בוקר מחדש כמו אוויר לנשימה.

בנוסף – אם אני לא טועה, קיצרו את שירות החובה לשנתיים וחצי, ככה שזה עוד צעד שמעודד את החבר'ה הצעירים להתגייס ליחידות הקרביות.

ככה זה עובד בצה"ל.

לטוס במטוס קרב, זה הדבר השני שהכי טוב לעשות...

אריק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.1.17
1546 הודעות, 15 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    15:13   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. סימן שמבצע שומר המוחות הצליח  
בתגובה להודעה מספר 0

מאור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
6384 הודעות, 49 מדרגים, 98 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    15:14   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. אין קשר בין הדברים. במבצע לא נכנסו כוחות קרביים, אך ורק כתשו מהאוויר. ממילא תגיד גיוסים לחיל האוויר...  
בתגובה להודעה מספר 38

חד כתער
חבר מתאריך 5.2.08
11331 הודעות
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    15:47   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. יש לנו אחלה נוער. ..  
בתגובה להודעה מספר 0

אבל חלק מהתגובות פה ברובן מצד פייקורוניסטים פעילים, מעוררות תהיות לא מעטות.

Mendelson לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.14
2189 הודעות, 87 מדרגים, 169 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    17:04   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. כל הכבוד לנוער הנהדר שלנו  
בתגובה להודעה מספר 0

כולי תפילה שלא נזדקק לכך בעתיד הקרוב, בדרך כזו או אחרת. אבל טוב לדעת שיש עדיין ערכים ופטריוטיות.

Skynet84 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.1.20
1332 הודעות, 1 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    17:47   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. האם כבר מופיע במנילה המקצוע ''משפטן קרבי''?  
בתגובה להודעה מספר 0

Gtamar לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.12.13
4798 הודעות, 16 מדרגים, 26 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    21:46   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. רק חבל שלא לוקחים בחשבון את גידול האוכלוסייה ולכן כמות החיילים גדלה...  
בתגובה להודעה מספר 0

מעדכן אתכם בחידושים שבעולם הרכב. אשמח לדירוג חיובי

יוסקה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.7.14
16387 הודעות, 353 מדרגים, 700 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    21:50   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. שבוע טוב ומבורך .  
בתגובה להודעה מספר 0

בשיחה עם כמה שכבות נוער המתעתדים לגיוס קרוב (חצי שנה ) בישוב שלי ממש הזדעזתי ,הם לא רוצים לשרת כלל !!!
בשביל מה הם שואלים ??
הם חשופים לחדשות המגיעות מכל מקום על הפקרות ואי משילות כלפי מחבלים ,על הקלה במתן פסקי דין ,על השתלטות מכוונת על אדמות והעלמת עין מצד המנהל והחוק ,מתן עדיפות מתקנת לערבים בכל משרה /לימודים ,הפקרת לוחמים על ידי משפטיזציה מנטרלת ,קשיים רבים ביציאה לאזרחות ומלחמת השרדות לאחר מכן ,הקלה כלפי ערבים בבניה למרות חוק קמיניץ ,והם שואלים למה להתגייס ??!
אני מתגורר בישוב ציוני תורני למהדרין אשר רובו ככולו שירתו ומשרתים ביחידות לוחמות .

למה בן השפחה אותי יירש ,ונשארתי עני אביון ורש

gandalf לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.7.08
41966 הודעות, 182 מדרגים, 361 נקודות.  ראה משוב
יום שבת י''ג באלול תשפ''א    21:50   21.08.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. כנראה שהמצב ממש חמור אם משתמשים בכתבות יח''צ כאלו..  
בתגובה להודעה מספר 0

רצינו עליונות מוסרית - קיבלנו תעסוקה מבצעית.

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות