גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #725759 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 725759        
the hawk
חבר מתאריך 28.8.18
3732 הודעות
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:15   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מתן כהנא: ''החרדים כועסים כי הזזתי אותם מעמדות שמבחינתם היו רשומות על שמם בטאבו''  

 
  
עבר עריכה לאחרונה בתאריך 24.12.21 בשעה 15:24 על-ידי אסטריקס ושות' (מפקח)
 
הרפורמות הנפיצות שלו בנושאי הכשרות והגיור הפכו את השר מתן כהנא לאישיות המאוימת ביותר בממשלה. עכשיו הוא מסביר איך הוא מתכוון לקרב את הישראלים ליהדות, ומשיב אש למבקריו

שרי מקובר-בליקוב
https://www.maariv.co.il/news/politics/Article-885449

הרפורמות הנפיצות בתחומי הכשרות והגיור הפכו את השר לשירותי דת מתן כהנא לאישיות המאוימת ביותר בממשלה: חברי האופוזיציה משתלחים בו, הפוליטיקאים החרדים זועמים עליו, ולמאבטחים שמלווים אותו לכל מקום הוא עדיין מתקשה להסתגל.

עכשיו הוא מגיב על החלטת הוועדה בראשותו לבטל את אבטחת משפחת נתניהו ועל תפקידו החדש כאחראי על ההילולה הקרובה במירון ומסביר למה למרות הכל, הוא מתכוון להמשיך להסתער על היעד: “אני מאמין שאם נקטין מאוד את הכפייה, אנשים יבחרו ביהדות".המעבר של מתן כהנא מספסלי האופוזיציה ללשכת השר לשירותי דת התנהל בשקט יחסי, בעיקר בשל העובדה שסידורי האבטחה במושב השקט שבו הוא מתגורר כללו תחילה סככה צנועה, נהג ושני מאבטחים.

אבל מאז הפך לאישיות המאוימת ביותר בממשלה, החיים התהפכו על כהנא, ולא לטובה. התערבות השב"כ באבטחת שרים נחשבת חריגה, ולכן כשהוצא על שר הדתות דין רודף, הוא חשב לתומו שיש לו כמה ימים להתארגן להתמודדות עם הסיטואציה המטרידה. להפתעתו, בתוך שעתיים התייצבו אצלו בבית. “המאבטחים נכנסו לחצר, הוסיפו שערים וגדרות חשמליים ושתלו אמצעים אלקטרוניים", הוא אומר. “אפילו העבירו אותי לרכב ממוגן ירי".

התרגלת כבר?
“עוד לא, כי אפילו בלשכה יש שני מאבטחים של המשרד ושני מאבטחים של היחידה לאבטחת שרים, והם מלווים אותי לכל מקום, אפילו להורים שלי שגרים איתנו במושב. כשאני יוצא לבית הכנסת להתפלל, מאבטח אחד מגיע לפניי ועושה ניקוי שטח, ואז אני נכנס עם מאבטח נוסף לתפילה. זה יוצר מצבים בעייתיים. אם הילד שלי מתקשר אליי ב־11 בלילה ומבקש שאחזיר אותו הביתה מהצד השני של המושב, אני לא יכול להקפיץ אותו, כי אני צריך מאבטח ונהג. ואם ארצה להחזיר את הבן הגדול לצבא, גם אז אהיה חייב להטריח את המאבטח והנהג. אני כבר לא יכול לקנות ביום שישי מוצרים לשבת במכולת, ואפילו כשאני יוצא עם אשתי להליכה זוגית, שבעה מטר מאחורינו צועדים המאבטחים".

הם לא יכולים להקשיב ממרחק כזה.
“הם כן יכולים. זהו, נגמרה הספונטניות ונגמרה האינטימיות".

זה מצער אותך?
“כן, אבל זה לא ירפה את ידי מלעשות את הדברים שאני מאמין בהם. אני גם יודע שהמחאה נגדי היא סופר לגיטימית ושהרוב המוחלט של המוחים נגדי סולדים מאלימות ולכן אין לי כלפיהם שום טרוניה".

אתה מפחד?
“לא. אני רק מרגיש קצת אכזבה, כי במשך 30 שנה כלוחם בצה"ל האויבים שלי ארבו לי מעבר לגבול המדינה, והיום השב"כ מספר לי שהסכנה אורבת לי מבית".

ואשתך?
“אשתי אומרת, לא יכולת להיות שר החינוך או משהו?".

יש לך ארבעה בנים בצבא, במכינה קדם־צבאית ובחטיבות הביניים, איך הם מגיבים על האיומים?
“תכלס, בשוויון נפש".

וההורים שלך?
“ההורים רגועים. הם סומכים על כוחות הביטחון".

איום בחומרה כזו לא היה על פוליטיקאי מאז רצח רבין.
“נכון, השב"כ אמר לי שמכל השרים, כרגע הם הכי מוטרדים ממני, אבל משהו בתודעה שלי מסרב לקבל את האפשרות שיהודי יפגע בי".שזה יפה, אבל קצת נאיבי.
“אני אדם נאיבי. סומך לגמרי על שירותי הביטחון".

גם רבין ז"ל סמך על שירותי הביטחון.
“אני משוכנע שהם למדו מאז הרבה. אני רואה איך הם מתייחסים ברצינות לאיומים עליי, וגם לי ברור מתוך שכנוע פנימי עמוק שהרוב המוחלט מהאנשים שמתנגדים לדרך שלי הם שומרי חוק שסולדים מאלימות. לכן אני אומר לכל אנשי הציבור שיוצאים נגדי שלגיטימי לגמרי להתנגד ולמחות נגד הדברים שאני מוביל, אבל הם צריכים להיזהר מאוד בלשונם, כי בקצה האפס פסיק אפס אחוז עלול לשבת מישהו שיפרש את הדברים שלהם בצורה לגמרי אחרת".

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו טוען שבעוד אתה נהנה מהגנה מקיפה, הוועדה בראשותך החליטה להפסיק את האבטחה על אשתו וילדיו.
“אני מנסה כמעט על בסיס יומיומי להוריד ממני את האבטחה או לפחות לצמצם אותה ולצערי, זה עדיין לא מתאפשר, אבל לגבי נתניהו זו הייתה החלטה קלה שבקלות, כי כל גופי הביטחון שהציגו את חוות דעתם בפנינו טענו שאין איום. גם בממשלה הקודמת הוועדה לאבטחת אישים המליצה על אבטחה לבני משפחת נתניהו לחצי שנה בלבד, אבל אז התכנסה ועדה חדשה לבקשתו של ראש הממשלה, והוועדה הזו, שבראשה עמד שר המודיעין לשעבר ואיש הליכוד אלי כהן, הודיעה שצריך להאריך את האבטחה לשנה בניגוד מוחלט לעמדת כל גורמי המקצוע. הוועדה בראשותי שבה ובדקה את הנושא וכל נציגי הביטחון הודיעו פה אחד שאין צורך להמשיך לאבטח את בני משפחת נתניהו על חשבון משלם המסים".


השר לשירותי דת מטעם הימין החדש בסיעת ימינה הגיע עם הרפורמות הנפיצות שלו בתחומי הכשרות והגיור מהמקום האריסטוקרטי ביותר במרחב הדתי־לאומי. הוא היה קצין מילואים בדרגת אלוף משנה ששירת כלוחם בסיירת מטכ"ל, כטייס קרב בחיל האוויר וכמפקד טייסת 16F.

אמרו עליו שהוא נער הפוסטר של הציונות הדתית, שמייצג באורחות החיים שלו ובתחנות חייו את זרם הימין המרכזי. הוא היה חניך ומדריך בתנועת בני עקיבא, בוגר ישיבה תיכונית ולמד באוניברסיטת בר־אילן. גם תפיסותיו הלאומיות מייצגות נאמנה את הציבור הימני. כך למשל, כשהשר עמר בר־לב שוחח השבוע בפגישה עם סגנית שר החוץ האמריקאי ויקטוריה נולנד על מה שכינה “אלימות מתנחלים", הגיב כהנא בחריפות וציין שהמתיישבים ביהודה ושומרון אינם אלימים אלא חלוצים. הוא אף כינה את דברי בר־לב “נרטיב שקרי ומעוות".

אבל דווקא הוא, תומך נלהב של מפעל ההתיישבות ואיש דתי חבוש כיפה, עטור ציצית ומקפיד על שמירת מצוות קלה כחמורה, הפך לשק החבטות של הפוליטיקאים והרבנים. הרב שמואל אליהו, רבה הראשי של צפת ואחד המנהיגים הרוחניים הבכירים האשים את כהנא בכך שהוא בא לפרק את הרבנות הראשית וכינה אותו “קבלן ביצוע של גלעד קריב ומרב מיכאלי".

הראשון לציון הרב יצחק יוסף תקף את כהנא בחריפות רבה אף יותר כשאמר עליו “הטייס הזה ממשיך לעופף באוויר. הוא עושה הכל כדי למצוא חן בעיני הרב דוד סתיו". למרבה הפלא, כהנא עצמו לא מתרגש יותר מדי מהעלבונות היצירתיים המוטחים בו לאחרונה כמעט מדי יום. “אני דווקא מרגיש שהתגובות של הרב שמואל אליהו הן לגופו של ויכוח ולא לגופו של אדם, ולכן הן במרחב הלגיטימי לגמרי", הוא אומר בסלחנות. “יש לי ערוץ תקשורת פתוח עם הרב אליהו, ואני חושב שהוא מעריך אותי למרות שיש לו ביקורת קשה על התוכניות שאני מקדם".

גם הראשון לציון מעריך אותך?
“דברי הביקורת של הרב יצחק יוסף הם ברמה האישית ונועדו להעליב, אבל אפילו הם רחוקים מלהתיישב במרחב המסית. יש לי הערכה רבה לגדולתו בתורה ולהיותו הראשון לציון, לכן אני אמשיך לכבד אותו למרות העלבונות שהוא מטיח בי".

השר לשירותי דת לא נזקק לכישורי נבואה כדי להעריך איזו דרמה תתחולל עם פרסום התוכניות המפליגות שלו בתחומי הכשרות והגיור. ולמרות זאת הלך אל הזירה מיוזמתו ובעיניים פקוחות. למעשה, כהנא הוא אחד השרים היחידים שהגיעו למשרד הדתות על פי בקשתם, משום שהאמין שהרקורד הדתי והצבאי שלו יסייע לו בבואו לתווך את סוגיית הדת והמדינה לציבור. “השסע העיקרי באוכלוסייה היהודית בשנים האחרונות נובע מהיחסים בין הדת למדינה", הוא אומר.

“זו הסוגיה הכי כואבת, ודווקא אני, 'הדוס השמרן', שבכל יום בחיי התפללתי שלוש תפילות והלכתי עם ציצית בכל המזרח התיכון ומעולם לא אכלתי לחם בלי ליטול ידיים, מכיר גם את הצד השני של המטבע בגלל שהייתי 30 שנה בטייסות של חיל האוויר, המסגרות הכי חילוניות שיש למדינת ישראל להציע. פגשתי בשני העולמות הקוטביים האלה ושחיתי בהם היטב, ולכן אני חושב שדווקא אני מתאים ויכול להביא את התרופה לקרע הכואב של יחסי הדת והמדינה".

איך שירותי הדת, שהפכו בשנים האחרונות לסמל הכפייה, יכולים לרפא את הקרע הזה?
“אני חושב שהגישה שהייתה נהוגה מאז הקמת המדינה ושהנהיגה מלחמת חורמה על כל תג ותג בסטטוס קוו גרמה לדברים נוראים, גם להתדרדרות בזהות הדתית של המדינה וגם להרחקת יהודים רבים מהיהדות. הרבה מאזרחי המדינה פוגשים את היהדות כשהם מקבלים שירותי דת בנקודות קיצון: כשבאים להתחתן, להתגרש ולקבור. אם במקומות האלה נהיה מעולים, זה יעשה קידוש שם שמיים גדול, יהפוך למוקד משיכה ויחבר בין הדת והמדינה. אני מאמין שאם נקטין מאוד את הכפייה, אנשים יבחרו ביהדות".

אתה יכול לשפר את מאור הפנים, אבל השאלה היא אם אתה מסוגל להתפשר על ההלכה.
“היום אנשים מגיעים מעמדה של כעס על המערכת. אבל לא כל המערכות גורמות לדחייה. במועצה הדתית של תל אביב דווקא מחלקת הדרכת כלות כל כך מאירת פנים ומלאת תוכן, שאנשים באים להירשם בה בגלל מה שהם מקבלים בה ולא כי כפו עליהם להגיע אליה".

יש לא מעטים שלא רוצים להתחתן דרך הרבנות. יש פסולי חיתון שרוצים אבל לא יכולים להתחתן דרכה. איך ייתכן מצב שבו חלק מאזרחי מדינת ישראל לא מסוגלים להינשא בישראל באופן שיוכר על ידי המדינה?
“אני חושב שצריך למצוא מענה נפרד למי שלא רוצה או לא יכול למסד את הזוגיות שלו דרך הרבנות הראשית. מענה כזה צריך לבוא כחלק מעסקת החבילה שעוסקת בנושאים שבמחלוקת ושדורשת פשרות משני הצדדים".

אתה מוכן לפשרות במסגרת ההלכה?
“אני אף פעם לא מתפשר על ההלכה".

איך, אם כך, אפשר בכלל לפתור את הפלונטר הזה? תפיסת העולם של שר הדתות בבואו להסדיר את ענייני הדת במרחב הציבורי מתרפקת על אמנת גביזון־מדן, שניסתה בעבר להסדיר את יחסי הדתיים והחילונים במדינת ישראל. האמנה, שנכתבה על ידי פרופ' רות גביזון והרב יעקב מדן, יצאה מנקודת הנחה שיסודות הסטטוס קוו שנקבעו בין החזון איש ובין ראש הממשלה דוד בן־גוריון איבדו ממשמעותם לאורך השנים, ולכן יש לקבוע כללים מעודכנים יותר.

“האמנה הזו נכתבה לפני 20 שנה, ואם היינו מקבלים אותה בשעתה, היינו היום במצב הרבה יותר טוב מבחינת הזהות היהודית", מחדד כהנא. “אבל במקום לאמץ את האמנה, המנהיגות הדתית העדיפה להילחם על כל פסיק של הסטטוס קוו, הפסידה כמעט בכל קרב ועל הדרך שחקה את הזהות היהודית והביאה לשנאה ופילוג. אמנת גביזון־מדן אמרה כן למרחבי בילוי בשבת, לא למסחר בשבת, והיום יש מסחר בשבת. באמנת גביזון־מדן הוסכם לבטל את סעיף הנכד מחוק השבות ובגלל שההסכם לא נכנס לתוקף, נכנסו לישראל מאות אלפי אנשים שאינם יהודים על פי ההלכה. המלחמה של הכל או כלום הובילה לתבוסות מוחצות. לכן אני היום בא עם פתרונות גיור ומבקש להוביל תהליך של הסדרה רחבה".

אפשר להוביל תהליך כזה כשאין מקום לפשרות כואבות מהצד ההלכתי?
“אפשר לשפר את שירותי הדת בלי לפגוע בהלכה. יש למשל חברות קדישא איכותיות שמתנהלות בצורה מאוד מקצועית, עם מדים ותגי שם. הם נותנים שירות מכל הלב ובמאור פנים, ולכן אנשים רוצים להיקבר דרכם בקבורה יהודית. אנשים לא מגיעים אליהם מתוך כפייה אלא מבחירה. אני טוען שהפתרון לסוגיות יהודיות במדינת ישראל צריך להגיע בהסכמה תוך כדי שיח ופשרות משני הצדדים".

"הבעיה היא שלא קל למצוא היום אדמו"ר חילוני כמו פרופ' גביזון, שהפשרות שהוא יגיע אליהן עם הנציג הדתי יהיו מקובלות על מרבית הציבור החילוני שהוא מייצג. ועד שנמצא אחד כזה, השותפים הקואליציוניים שלי גילו שהתיישב על הכיסא שר דתות שבא לעבוד. הם רואים את רפורמת הכשרות והגיור ועם האוכל בא התיאבון. אז גם הם באים אליי עם בקשות. שרת התחבורה רוצה תחבורה בשבת, ושרן השכל רוצה מתווה לנישואים אזרחיים בשטח השגרירויות בישראל, ואחרים נוספים מבקשים עוד ועוד פשרות ומתווים בנושאי דת. אני אומר להם, חבר'ה, תעצרו את הסוסים. צריך לעבוד ממוקד. אי אפשר לעשות מהפכות בשיטת הסלמי".


לכהנא, מנציגי הכיפות הסרוגות בממשלה, חברים רבים מהמגזר החרדי. דרכם הוא מנסה להבין את הצרכים המורכבים של הקהילה, שלעתים עומדים בסתירה לאלה של נציגיהם הקולניים בכנסת. אחד מהם, בוגר ישיבה ליטאית יוקרתית, הבין בשלב מוקדם שרב גדול לא ייצא ממנו, החליט ללמוד מקצוע והפך לאדם אמיד. בסוכות האחרון הזמין את שר הדתות לביתו יחד עם כמה מבחורי הישיבה שבה למד.

“ישבנו בסוכה שלו, והבחורים שרו שירי ארץ ישראל על מלא", מתמוגג כהנא. “אפילו האורגניסט מהישיבה הכיר את כל המילים והמנגינות. וכשהגענו אל המזמור שלפני ברכת המזון, הבחורים שרו אותו בניגון של המנון 'התקווה'. זה מאוד הרשים אותי. אבל כששאלתי את הבת של המארח אם תרצה להתחתן עם מישהו כמו אביה, חרדי ירא שמיים אבל גם פתוח לעולם הגדול, היא השיבה בלי היסוס שהיא רוצה להתחתן עם אברך. הקשיתי עליה. אמרתי, מאחורי וילון אחד מסתתר בן דמותו של אבא שלך, עם האוטו והחיים הנוחים, ומאחורי וילון אחר מסתתר עילוי מהישיבה וחיי עוני. והיא התעקשה שתרצה לבחור בעילוי. נורא התרגשתי מהתשובה שלה".

למה?
“כי ראיתי בוגרי ישיבות שמצד אחד התורה היא הדבר הכי חשוב להם ולילדים שלהם והם שומרים על אורח חיים חרדי מאוד, ויחד עם זאת הם מפתחים זהות ישראלית והיכרות עם העולם הגדול שבחוץ".

רפורמת הכשרות שאתה מוביל מכוונת לשם?
“מערך הכשרות במדינת ישראל היה במצב גרוע מאוד. עומק הבעיה בא לידי ביטוי בדוחות של מבקר המדינה, בפסקי דין של בג"ץ וגם בדוחות פנימיים של הרבנות הראשית. לצערי, עד היום לא נקפו אצבע כדי לתקן את המצב הזה. אפילו אנשי הרבנות דחו את יישום הדוחות הפנימיים שהם בעצמם הזמינו. ולכן היה ברור לי שכשאהיה שר לשירותי דת אטפל במערך הכשרות. אני בעצמי שמרן שרוצה רבנות ראשית חזקה, ולכן חתרתי למצב שהרבנות הראשית תהיה הרגולטור המפקח, ובאמצע יהיה שוק פרטי שנותן כשרות".

"ככה זה עובד גם עם האוכל הכשר שיהודים קונים בחו"ל. אבל הרבנות הראשית לא שיתפה פעולה עם פתיחת השוק לתחרות. ולכן היה חשש גדול שגם אחרי שהחוק יעבור, הם לא יקבעו סטנדרטים לכשרות, ואז אי אפשר יהיה לצאת לדרך. רציתי את שיתוף הפעולה שלהם, אבל ברבנות אמרו, עד שאתה לא מוציא את זה מחוק ההסדרים, אנחנו לא מוכנים לדבר איתך. ואני התעקשתי והצלחתי להכניס את החוק ששלושה רבני עיר שעסקים בכשרות יכולים להגדיר סטנדרטים לכשרות. הם לא מעניקים כשרות, רק מגדירים אותה. המשמעות היא ששוק הכשרות ייפתח לתחרות מלאה, וגופים פרטיים יוכלו להעניק כשרות על פי בחירתם בכפוף לאישור הממונה ברבנות הראשית".

למה הרבנות מתנגדת למתווה שלך? הרי גם היא רוצה כמוך להגביר את הפיקוח על הכשרות ולהקל על צרכני הכשרות כתוצאה מפתיחת השוק לתחרות.
“חלק מההתנגדות היא מטעמים פוליטיים שנובעים מאובדן מוקדי כוח, ויש רבנים שמודאגים מהכשרות, כי כשיש שוק תחרותי, רמת הכשרות עלולה לרדת".

ואתה לא חושש מזה?
“בדיוק בגלל החשש הזה בניתי מנגנון פיקוח שלא היה קיים עד היום ברבנות, עם סמכויות ואפשרות לתת קנסות ולשלול תעודות כשרות למי שלא עומד בסטנדרטים".

הענקת סמכויות לרבני ערים גם ברפורמת הגיור, וגם שם בליווי צמוד של רבני הציונות הדתית. לרב הראשי תהיה סמכות לבטל מינוי של דיין. אז למה הרב הראשי יוצא נגדך?
“יש לנו אחריות כלפי כמעט חצי מיליון אנשים שסבא או אבא שלהם יהודים אבל הם עצמם לא יהודים על פי ההלכה בגלל שהאמא שלהם אינה יהודייה. הם אזרחים מזרע ישראל, ואני טוען שעד היום לא נעשה מספיק מאמץ לגרום להם להתגייר על פי ההלכה. המפתח לשאלה הזו הוא האם ‘קשים גרים לישראל כספחת' או שהם אנשים שיש לנו אחריות להחזיר אותם הביתה. עד היום הקו המנחה ברבנות היה, ניתן מענה לכל מי שיפנה ולא נתאמץ מעבר לזה".

גם כשהיה מענה, הוא לא היה ידידותי בלשון המעטה.
“אפשר להתווכח על איכות המענה ועל מידת הארת הפנים שלו. אני מכיר את האנשים האלה ששירתו בטייסות שפיקדתי עליהן, ואני אומר לך שהספיק להם רק לשמוע איך נראה תהליך הגיור כדי להגיד: לא, תודה. אני מאלה שחושבים שיש לנו אחריות כלפיהם וכלפי הזהות היהודית של ישראל שבאה לידי ביטוי בנישואי תערובת כתוצאה מההחלטה של האנשים הללו שלא להתגייר. אני חושב שהדור שלנו צריך לעשות מאמצים גדולים כדי שהאנשים האלה יתגיירו על פי ההלכה ויצטרפו לעם ישראל".

אז מה אתה מתכנן?
“אני עובד על מתווה שיפתח את הגיור לרבני ערים, אבל שהם יגיירו לפי סט כללים שהיו נהוגים בבית דינו של הרב דרוקמן, זקן רבני הציונות הדתית".


רוב האנשים הללו לא מוכנים לקבל על עצמם עול מצוות, הם רוצים להיות יהודים חילונים. איך תתמודד עם זה?
“ההלכה דורשת קבלת מצוות כחלק מתהליך הגיור, ואני לעולם לא אפעל בניגוד להלכה. יחד עם זאת, לכל אורך הדורות הייתה קריאה של גדולי הרבנים כולל הרב עובדיה, הרב אריאל והרב דרוקמן שכאשר מדובר בזרע ישראל שצריך להחזיר הביתה ליהדות, צריך להתאמץ באופן מיוחד למענו, אבל הגיור עצמו חייב להיות על פי ההלכה ובצורה מאירת פנים".

אם רבנים מובילים בציונות הדתית תומכים בחשיבות הקרבה של זרע ישראל ליהדות, למה הפוליטיקאים החרדים מתנגדים לרפורמה?
“הפוליטיקאים החרדים מתנגדים באופן אוטומטי לכל מה שאני עושה, וזה קורה בעיקר כי הזזתי אותם מעמדות שמבחינתם היו רשומות על שמם בטאבו. הם מתקשים להשלים עם המצב החדש. הם הרי מראש לא מקבלים את הגיורים של הרבנות הראשית או את הכשרות של הרבנות הראשית. ישב לידי בפאנל ח"כ יצחק פינדרוס וצרח שמי שמתגיירת בגיור צה"ל - גיור שמוכר על ידי הרבנות הראשית, היא שיקסע. ומי שהבן שלו מתחתן עם גיורת כזו צריך לשבת עליו שבעה. זה דברים שפינדרוס אמר. לכן אני לא מתרגש. האחרים חוששים שיהיו רבני ערים שייטלו על עצמם חופש הלכתי רחב מדי".

ואתה לא חושש מזה?
“במתווה שלי קיימת הצעה להקים ועדה שתקבע כללי גיור. והדיינים יהיו מחויבים לכללים האלה. אם יסתבר שדיין חרג מהכללים שהוסכמו, אפשר יהיה לחדול אותו מלעסוק בגיור".

דווקא בניסיון של הכנסת ספר תורה לכותל על ידי הרפורמים הצגת עמדה הרבה יותר חריפה.
“אני מתנגד לשינוי סדרי התפילה ברחבות הקיימות כיום. ולכן יצאתי חוצץ נגד היוזמה הזו והגבתי נגדה בתוקף".

למה אתה מתנגד ליוזמה הזו?
“כי יש היום הסכמה חברתית רחבה שנוהגים בכותל המערבי כמנהג האורתודוקסים, שהם הזרם המרכזי והכמעט בלעדי במדינת ישראל. לזרמים האחרים קיימת רחבת ישראל שאפשר להתפלל בה איך שרוצים. מכונת התעמולה של הליכוד מנסה להפוך את רחבת הכותל למוקד סכסוך, למרות שהם בעצמם הביאו בזמנו מתווה שהוסכם או בשתיקה או באמירה מפורשת על ידי כל חברי הקואליציה. אין היום שום עיסוק רשמי של ממשלת ישראל במתווה הכותל, ולהתעסק עם זה עכשיו זה לשחק לידיים של התעמולה הארסית של הליכוד. אני כשלעצמי חושב שזה שהכותל המערבי הפך למוקד מריבה זה כאב גדול, ואסור שהוא יהפוך למקום שנועד לקדם הכרה בזרמים דתיים אחרים".

מה אומר על זה רב הכותל?
“הוא מתנגד למתווה".

וח"כ גלעד קריב?
“קריב מייצג את הציבור הרפורמי במדינת ישראל, ולכן אני מבין את הרצון שלו לייצר הכרה בזרם הרפורמי. אבל אני מתנגד שהכרה כזו או אחרת תבוא על חשבון אחדות העם בכותל המערבי".

גם האמירה שלך לשקול הדלקה אחת עם רב ממלכתי בהילולה בשנה הבאה במירון מעוררת תסיסה.
“בהחלטות הביניים של ועדת החקירה הממלכתית לחקר אסון הר מירון נקבע שאהיה השר האחראי על ההילולה בשנה הבאה. אנחנו צריכים לעבור אותה בשלום, ולצורך זה הגדירה הוועדה שתהיה רק הדלקה אחת ויוגבל מספר האנשים שישתתפו בה. במסקנות הביניים של ועדת החקירה המליצו שהרב המדליק יהיה האדמו"ר מבוין. אני אומר שאשקול את זה, אבל בינתיים הכל פתוח".


הנציגות החרדית בכנסת מגיבה בחריפות לא רק על הסיפור הזה. ח"כ משה גפני, למשל, כינה אותך אנטיוכוס וטען שרפורמת הכשרות תטעה את הצרכנים המקפידים על אוכל כשר.
“לחרדים קשה עם זה שמגיע מישהו דתי שמטיח בפניהם בלי לכופף את ראשו שהתורה שלו היא תורה לא פחות טובה משלהם, ושאנחנו, ציבור הכיפות הסרוגות, מקדשים שם שמיים לא פחות מהם, ושיראת השמיים שלנו לא נופלת מיראת השמיים שלהם בכלום. באחד הנאומים שלי בכנסת צעקתי על גפני שהוא לא התפלל תפילת שמונה עשרה בשכיבה במארב בדרום לבנון, והוא לא לבש ציצית באימונים בשיא החום, והוא לא הלך מאות קילומטרים כדי ליטול ידיים לפני שהוא אוכל לחם. אז אתה, אמרתי לגפני, לא תלמד אותי על יראת שמיים ועל קידוש השם. הנאום הזה עלה לרשתות וקיבל מאות אלפי צפיות. הציבור הדתי־לאומי בהמוניו בא ואמר לי, סוף-סוף מישהו מייצג את כל מה שאנחנו מאמינים בו ואת זקיפות הקומה של התורה שלנו ושל הדרך שלנו שיודעת לשלב בין יראת שמיים וקידוש השם לבין תרומה למדינה, שירות צבאי ומעורבות בכל המערכות הציבוריות".

הפוליטיקאים החרדים טוענים שאתה רפורמי.
“הפוליטיקאים החרדים מנסים לייצר דה־לגיטימציה נגדי על ידי ניסיון להפוך אותי לרפורמי, כאשר הם יודעים היטב שאני רחוק מזה. עמד אחד מחברי הכנסת החרדים על הבמה כשהייתי שר תורן וצעק עליי, ‘אתה רפורמי, אתה עושה מהלכים רפורמיים'. אחר כך יצאנו החוצה ואני שאלתי אותו, ‘אחי, מאיפה הבאת את הדברים האלה, הרי אתה יודע יפה מאוד שאני לא רפורמי'. והוא אמר, ‘נכון, אבל אלו חוקי המשחק'. חברי הכנסת החרדים יודעים יפה מאוד שאני יהודי ירא שמיים ושומר תורה ומצוות, ולכן הדרך שלהם להיאבק בי היא לנסות לתייג אותי כרפורמי, כפוגע ביהדות, כאנטיוכוס".

וזה מעליב אותך?
“אני נבוך בשבילם. אני בז לאמירות האלה, כי באמת, מעומק הלב אני חש שהאנשים האלה לא יכולים ללמד אותי כלום ביראת שמיים ובקידוש השם".

מירי רגב כינתה אותך מתייוון.
“בסתר לבי אני מקווה שהיא תמשיך לדבר ככה, כי בכל פעם שהיא מדברת ככה אנשים מבינים עם מי יש להם עסק".


דודי אמסלם קרא לך “שר הדתות מחרב הדת והמסורת, שהורס לנו את כל הדת וההלכה במדינת ישראל".
“יש לליכוד מכונת תעמולה משומנת, שמהדהדת דף מסרים שמנסה לצייר אותי כהורס היהדות, כאשר המציאות ההפוכה היא שאני מחזק את זהותה היהודית של המדינה ואת מנגנוני שירותי הדת במדינת ישראל אחרי שנים של הזנחה פושעת".

זה לא רק הליכוד. ח"כ יואב בן צור מש"ס כינה אותך “השר להריסת הדת" וטען שלא היה הרס וחורבן למוסד הרבנות הראשית ולמסורת היהודית כמו בתקופתך. ח"כ אורי מקלב מיהדות התורה האשים אותך בכך שאתה הופך את תהליך הקבלה לעם ישראל לרישום לקאנטרי קלאב.
“השימוש במושג הקאנטרי קלאב רק מראה מה באמת הפוליטיקאים החרדים חושבים על חובשי הכיפות הסרוגות. אם דרעי אומר, החבר'ה האלה הולכים אחרי בית הכנסת לסאונה, זה מראה שהוא לא מבין במילימטר את הכיפות הסרוגות".

מי שמבין את הכיפות הסרוגות לא פחות מכהנא הוא חברו הטוב, ראש הממשלה נפתלי בנט. הם היו יחד בסיירת מטכ"ל, תחת אותה האלונקה ואותן הסכנות ועם אותו הצוות. ביחד צמחו וגדלו והעתיקו את הקשר הקרוב מהצבא והמשפחה גם אל המישור הפוליטי. “אנחנו חברים כבר 32 שנה", מחייך כהנא. “נפתלי תמיד היה מנהיג מוביל ואחד שמחפש לקחת אחריות. הוא היה חייל מעולה ומהנווטים הכי טובים בצוות".


אתה לא חושש שהפוליטיקה תקלקל את החברות ביניכם?
“אני לא חושש מזה. יש בינינו חברות ארוכה ועמוקה שבבסיסה אמון מוחלט. היום אני הפוליטיקאי הכי קרוב אליו ואיש אמונו".

יותר מלפיד?
“לפיד ובנט הם שותפים שעובדים מצוין ביחד. אבל יבוא היום שהם יתמודדו האחד מול השני בבחירות, דבר שלא יקרה ביני לבין ראש הממשלה".

איך בנט יתמודד על ראשות הממשלה כשהמפלגה שלכם צוללת בסקרים?
“אני מאוד לא מוטרד. יש לנו כמעט ארבע שנים שבהן נוכיח לעם ישראל שאנחנו אנשי עשייה עם ערכים ימניים ועמוד שדרה. אני בטוח שכשהאנשים יסתכלו לאחור על העשייה שלנו הם ירצו לבחור בנו מחדש".

גם בנט סבור כמוך?
“אני יושב עם בנט מעת לעת, ואני מתרשם שהוא ראש ממשלה מצוין. הוא שולט בעניינים בקור רוח מתוך שיקול דעת ויודע להפעיל נכון את כל הגורמים המדיניים שייבשו אותם במשך שנים. בשנים האחרונות היה ביבי ולא היה כלום מלבדו, אבל ראש הממשלה בנט החזיר את כל גורמי המדינה לחיים. אם יש, נניח, משבר מול טורקיה, פעם זה היה רק בטיפול הלשכה של ביבי. היום זה משרד החוץ והמדינה והמל"ל והמוסד ומשרד הביטחון. כולם ביחד עושים הערכות מצב ומשתפים מידע, ובנט מוביל את האופרציה הזו ביד בוטחת".

זה לא קצת בוטה שראש מפלגה עם 6 מנדטים דרש לעצמו את תפקיד ראש הממשלה?
“סיטואציות מיוחדות דורשות פתרונות ייחודיים. לאחר ארבע מערכות בחירות בדרך למערכת חמישית היחיד שיכול היה לעצור את הלופ האינסופי הזה היה בנט. הוא היה האיש הנכון במקום הנכון".

אתה היית נוהג כך?
“לי אין אמביציות להיות ראש ממשלה. באמת. אשמח להמשיך לפעול בתפקידי השפעה משמעותיים, ותפקיד שר בממשלה זה תפקיד משמעותי ומשפיע. אחרי ארבע שנים כשר הדתות אשמח לשקול תפקידים אחרים ובראשם חינוך או ביטחון".

אשתו של בנט נסעה לחו"ל אף על פי שבעלה ראש הממשלה המליץ לאזרחי ישראל שלא לעשות זאת.
“אני מכיר את גילת שנים ארוכות, והיא אישה צנועה, טובת לב ועצמאית. היא קיבלה את ההחלטות שלה. אני אומר ‘אל תדון אדם עד שתגיע למקומו'. מעולם לא הייתי אשת ראש ממשלה, ואני לא יודע באיזו מערכת לחצים היא עומדת, ולכן אני לא מתכוון לבקר אותה על ההחלטה שלה. בסופו של יום היא לא עברה על אף חוק ועל אף נוהל".

אם שרה נתניהו הייתה נוהגת כמוה, גם אז היית סבור שזה בסדר?
“אני מעולם לא העברתי ביקורת על בני משפחה. מאז כניסתי לחיים הפוליטיים פעם אחת בלבד עניתי לבן של נתניהו ומאז לא חזרתי על זה. יאיר כתב עליי משהו, עניתי לו, אמרו לי, תתרחק. ומאז אני מתרחק מלהתייחס למשפחות של פוליטיקאים בדיוק כפי שאני עושה מאמצים גדולים להשאיר את בני המשפחה שלי מחוץ לאירוע הפוליטי. אני לא מפרסם לא את שמותיהם ולא את תמונתם, זו החלטה של אשתי שאני מכבד וחושב שהיא נכונה".

אבל לנתניהו עצמו אתה בהחלט יכול להתייחס.
“נתניהו הוא איש רב־זכויות, שזקנתו מביישת את בחרותו. אני חושב שאם הוא היה פורש בזמן, הוא היה נזכר בהיסטוריה של מדינת ישראל כאחד המנהיגים הטובים שהיו כאן. אבל בשנים האחרונות מאבק ההישרדות האישי שלו לקח בשבי מדינה שלמה. ולכן פעלנו כדי להחליף אותו. אני לא פרשן פוליטי, אבל אני יודע שגם היום הוא ממשיך לעבוד באותן דרכים של זריעת דיס־אינפורמציה וניסיונות לסכסך ולפלג בין האוכלוסיות השונות במדינה".

לדעתך אדם עם שלושה כתבי אישום יכול לכהן כראש ממשלה?
“אני חושב שאסור שבן אדם אחד, בכיר ככל שיהיה, יקבע מי יהיה ראש ממשלת ישראל. לכן המתווה שבו ראש הממשלה צריך לעזוב את התפקידו רק אחרי פסק דין חלוט נשמע לי הגיוני".

איך התרשמת מבני גנץ?
“גנץ הוא שר ביטחון מעולה, שהוכיח שטובת המדינה משמעותית בעיניו יותר מאמביציות אישיות. מה שיפה בדיוני הקבינט איתו וגם בלעדיו שהשיח ענייני, אפילו א־פוליטי. זה הכוח של הממשלה הזו, שאנחנו יודעים היטב על מה אנחנו לא מסכימים ובוחרים לא לעסוק בזה, וכל צד יודע מה כואב לצד השני ומשתדל לא לדרוך לו על הרגליים מתוך הבנה שיש כל כך הרבה אתגרים שכן אפשר להוביל ביחד ולהסכים עליהם".

ואיך התרשמת מעמיחי שיקלי?
“שיקלי קיבל את ההחלטות שלו. האופן שבו הוא בחר להתבטא והאימוץ המלא של רטוריקת התעמולה הליכודניקית מאכזבים אותי ברמה האישית".

ניסית לדבר איתו?
“אני בן אדם שלא כועס. קשה לריב איתי. מעולם לא היו לי בעיות במבחנים הסוציומטריים בטייסת. כשאני נפגש איתו, הפגישות לבביות".

עידית סילמן ממפלגתך עלתה לאחרונה לכותרות עם עדות על תקיפה אלימה שיש המפקפקים בה ואומרים שלא הייתה בדיוק כפי שתוארה על ידיה.
“עידית היא פוליטיקאית מוכשרת, שמצליחה בתבונתה לתחזק קואליציה מאוד מורכבת כיו"ר. היא ראויה להערכה רבה".

גם היא סבלה כמוך מאלימות.
“לא כמוני, הרבה יותר ממני. בכל מהלך הקמת ממשלת האחדות הייתה מול הבית שלי רק הפגנה אחת, כי המפגינים הבינו מהר מאוד שאני לא מתלבט".

וסילמן כן התלבטה?
“המפגינים זיהו את עידית סילמן ואת ניר אורבך כאנשים שיש יותר סיכוי להשפיע עליהם. ולכן הפגינו נגדם באופן שוטף, בעוד שנגדי הסתפקו בהפגנה אחת שהייתה מאוד בוטה ולא מתאימה למושב דתי. באו לשם חבורת המפגינים הקבועה של הליכוד וקיללו ואמרו דיבורים גסים בסגנון ‘כהנא תוריד את המכנסיים, ניצן הורוביץ נכנס בך מאחורה'. זה היה מחליא".

הייתה עוד הפגנה נגד רפורמת הכשרות, כשאנשים עמדו מול הבית שלך עם שרימפס וקלמרי.
“אני ומשפחתי לא היינו בבית בזמן הזה, כי אף אחד לא תיאם איתנו את ההפגנה. חבל שהם האכילו את כלבי המושב באוכל לא כשר".זה חלק מהמחיר שאתה משלם על המעבר מחבר כנסת לשר?
“המעבר מחבר כנסת ללשכת שר הוא שינוי פאזה דרמטי. בקדנציה הקודמת הייתי חבר כנסת באופוזיציה שעסוק רק במערכת בחירות אינסופית עם מעט מאוד עשייה פרלמנטרית. כחבר כנסת באופוזיציה תמיד התקזזתי עם חברים מהקואליציה לבקשתם, כך שבפועל גם לא חוויתי יותר מדי שעות מליאה. ואז עברתי לקצה השני של תפקיד שר בממשלה שמקדם תוכניות מאוד משמעותיות. זה פער אדיר. זו חתיכת מעבר. אבל אני מאושר כי סוף־סוף אני עסוק. איך אשתי אומרת לפעמים? חזרנו לימים של פיקוד על טייסת, למבט הזגוגי בעיניים שמעיד שגם כשאתה בבית, הראש שלך במקומות אחרים".

https://www.maariv.co.il/news/politics/Article-885449              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אחרי סרטון כזה לא הייתי יוצא מהבית - שקרן נוכל בפעולה זה פשוט לא יאמן: אוהבחדשות 24.12.21 15:20 1
     הזוי שזה כבר לא מפתיע שהם משקרים צינימיני 24.12.21 15:23 3
         חצוף. קודם שיקרב את עצמו ליהדות, אחרי זה שיעשה טובות לאחרים... קונטרס הספקות 24.12.21 16:20 35
             וכל כך חי בסרט... אחרי 4 שנים (אם יושלמו) של הקואליציה הזו, העסק היחיד שיוכל להיות לו עם קונטרס הספקות 24.12.21 16:26 36
                 אל תהיה בטוח חברה בפורום 24.12.21 17:33 48
                     על אפכם וחמתכם, הבנאדם עושה כל כך טוב למדינה והביביסטים מתפוצצים ומפזרים רעל הרסני שמזכיר Jam_session 24.12.21 18:07 54
                         + Big Khanna 24.12.21 22:53 60
                 אמר הספקן שכבר בטוח בנבואותיו Amnonimus 25.12.21 20:45 72
                     כבר הגמרא הקדימה אותי בכמה דקות, באמרה: אמת קאי, שיקרא לא קאי... קונטרס הספקות 25.12.21 20:55 75
                         והתורה הקדימה את הגמרא וקבעה Amnonimus 25.12.21 21:01 77
                             כשאין לך מה לענות אתה ממהר לשייך אותי לאנשים שאני לא משתייך אליהם, לא הצבעתי להם, ולא תומך קונטרס הספקות 25.12.21 21:02 78
                                 להשקיט איזה מצפון ? Amnonimus 25.12.21 21:04 80
                                     חח, תמשיך ככה, אתה עושה לי שירות טוב קונטרס הספקות 25.12.21 21:16 84
         כל עוד ישבו תחת ביבי הם היו מלח הארץ עכשיו הם נוכלים.. תהיו בריאים -עד מתי- 24.12.21 16:27 37
             מה הקשר לביבי? coyote 24.12.21 16:35 41
                 קשור מאד ZOG 24.12.21 17:43 50
                     לא מחזיק מגנץ coyote 24.12.21 17:51 51
                     תגיד, אתה אמיתי ?? איפכא מסתברא 25.12.21 21:03 79
             כל עוד עמדו איך שהוא במילתם אתה מתכוון חברה בפורום 24.12.21 17:32 47
                 בנט לא הבטיח לשבת עם ביבי מה שהוא כן הבטיח זה שיעבור תקציב ותהיה ממשלה -עד מתי- 25.12.21 19:57 65
                     בנט וליברמן הנוכלים הבטיחו שלא יהיו העלאות מיסים בממשלתם, שיקרו לעם ישראל במצח נחושה. אליצור 25.12.21 21:05 81
                         אשמח לראות איפה אמרו דבר כזה.. נשמע לא הגיוני אחרי הסגרים שהיו. -עד מתי- 26.12.21 07:12 110
         מי זה ''הם''? סוף סוף אדם עם ערכים ואומץ בתפקיד הזה. תודה אחד האדם 24.12.21 19:37 57
     מפשלה של שקרנים כינוי 24.12.21 15:26 9
     נשמע מגלומן משהו, כמו שאר חבריו KobyBD 24.12.21 15:56 23
         לא הוא לחלוטין צודק.. לקחו להם את התפקידים בממשלה לוקחים להם את הכוח והתפקידים ברבנות -עד מתי- 26.12.21 07:13 111
     אין מילים לנוכלים האלה News_Max 24.12.21 16:00 27
     הארכי נוכל נמצא בקסריה יוחאי שכן טוב 24.12.21 16:13 31
     עוד רמאי לאוסף. מקסים שכלל בעלי השקפה פוליטית בלתי ליברלית מגוננים על נוכליהם ובהמותיהם כל עוד אנשי שלומם הם rocsteady 24.12.21 17:22 45
     אין לי ספק שהוא האמין בשעתו למה שהוא אמר דמבו 24.12.21 19:39 58
         'להילחם בסטטוס-קוו' אבל בנט הבטיח לשמור על הסטטוס קוו-מפלגת הנוכלים. אליצור 25.12.21 21:07 82
             דוקא בסוגיות האלו הם פועלים על פי מצע המפלגה דמבו 25.12.21 21:21 86
     עלה והצלח מתן כהנא אלסטי-7 25.12.21 22:05 97
  כתבת יח''צ מביכה תוך הדהוד המסר ''אני מאוים משמע אני קיים - ועושה עבודת קודש בעבור כל עם ישראל'' פילאלטס 24.12.21 15:23 2
     ++ מזל דלי 25.12.21 19:57 66
  אם בנט הקטין את הכיפה, את גם את הכפייה אפשר. הגיוני בסך הכך. מגע אש 24.12.21 15:24 4
     אני רוצה להתמודד רק עם סוגיית ה״כפייה״ בדבריו.. עוז הגיבור 24.12.21 15:43 17
         1+ הרב 25.12.21 18:16 62
         ++ הפצת הבורות לגבי מאווי השמאל נוחלת גם במקרה של השר כהנא הצלחה רבה. הרי rocsteady 25.12.21 21:42 93
  הם כועסים כי החלטת להלחם ביהדות וכי אתה חושב שהדתיים לייט והרבנים שלהם יכולים להשתלט על היהדות בגיבוי הערבים כינוי 24.12.21 15:25 5
  הם מנסים לנקות את המצפון, לא יעזור…. ואני ממש לא חרדי swoll 24.12.21 15:25 6
  גם הרבנים מהדתי לאומי שיצאו נגדך זה גם כי הזזת להם את הגבינה? כולם זוכרים איך הלכת לקבל חיזק משונא החרדים זופ-ניק 24.12.21 15:25 7
  ההצדקה של ימינה להקמת הממשלה היתה שנתניהו משסה את העם. כהנא לא מפסיק ללכת על שנאת חרדים יהודי-פשוט 24.12.21 15:25 8
     זו לא הצדקה אלא רמיה פוליטית. כל פוליטיקאי שאינו ליברל לחלוטין עוסק בשיסוי כלשהו. rocsteady 25.12.21 21:53 96
  עוד ראיון מפוצץ בשנאה והסתה נגד המחנה שממנו הוא בא. גם זה יעבור 24.12.21 15:28 10
     לא ידעתי שהוא בא מהמחנה החרדי Amnonimus 25.12.21 20:48 73
  נחמד לראות את התקשורת האוהדת עם ''השאלות הקשות והנוקבות''... תם וישר 24.12.21 15:29 11
  החרדים לא כועסים החרדים חרדים מיהודי דתי (?) שמחריב את כל הקדוש לעם היהודי כל כתם 24.12.21 15:33 12
     החרדים חרדים הרבה יותר מקצוץ תפקידים ומשרות Amnonimus 25.12.21 20:50 74
  הימין כועס עליכם כי ירקתם לנו בפנים!!! AAA 24.12.21 15:35 13
  מתן זה לא שם של כהן הבעל? פלאי 24.12.21 15:35 14
  הכה בחרדי אןלי שכחו שאתה שמאל הרוכב מהצפון 24.12.21 15:36 15
  שמישהו יעיר אותו ויגלה לו שלא רק החרדים כועסים עליו. כמעט כל רבני הציונות הדתית יוצאים נגדו חובב 24.12.21 15:36 16
     אבל הם לא אישית רק הרב הראשי תוקף אותו אישית מזל דלי 25.12.21 18:39 64
  ממש מסכן, שיפסיק לפגוע בדת ואז ידבר מוישי 24.12.21 15:43 18
  צודק בכול מילה! השר כהנא חזק ואמץ! הפעולות שלך מצילות את היהדות. חריף 24.12.21 15:49 19
     כל המתנגדים הם חרדים , שמבינים שפוגעים להם במונופול שמעולם לא היה שייך להם . דורון 24.12.21 19:10 55
     איך לסדר ג'ובים לימינה במועצות הדתיות זה מציל את היהדות מזל דלי 25.12.21 20:01 68
         גיור וכשרות אלה תחומים ששייכים גם לאנשים שאינם חרדיים זה כל הסיפור עורב אפור 25.12.21 21:29 90
             בהחלט שייך לכל עם ישראל אבל ליברמן מציע שתכתוב שלט כשר ויאמינו לך מזל דלי 25.12.21 22:42 101
  לא מתן, זה בגלל שאתה אשכרה פוגע בדת ופורץ דרך לכל מחריבי הדת. GaggeR 24.12.21 15:49 20
     שכל מי שקיבל בזמנו שוחד על אי-הכנסת מילה גיור ''כהלכה'' לא יבכה Yehudah770 24.12.21 16:03 29
  הוא לא איזה גאון גדול, אבל כשהעסקנים החרדים מזיעים אנחנו צריכים לפתוח שמפנייה AmericaX 24.12.21 15:52 21
     בפרט שהאחים מרע''מ שמחים אופס הבעיה שהם לא שותים שמפניה תעברו לבאקלאוות ותה עם המון סוכר מזל דלי 25.12.21 22:43 102
  את השאלות הקשות לא שאלו אותו. על הממשלה הרעה הזו. ממשלת אחדות עם טרור האזרח ע 24.12.21 15:56 22
  את הסיפורים והפרפראות על 30 שנה בצבא אתה יכול לדחוף אתה יודע לאן.. סקוט 24.12.21 15:58 24
  מה שנכון, נכון 956-דו 24.12.21 15:59 25
  הלוואי שיהיו לנו עוד הרבה חברי כנסת איכותיים כמו מתן כהנא שלום בעד שלום 24.12.21 16:00 26
     הלוואי rolt 24.12.21 16:29 40
     למה ? יש שקר ובנט מזל דלי 25.12.21 20:02 69
  כתבה שכולה ליקוק. אור השחר 24.12.21 16:02 28
  ''החרדים כועסים כי..... '' כמה הטענה הזו מוכיחה על רמת היהדות של האדם הזה LCH 24.12.21 16:06 30
     כלומר יש רמות ביהדות Amnonimus 25.12.21 20:55 76
         יש הגדרות שונות ביהדות, רבני הציונות הדתית המתנגדים למהלכי הרפורמות שהוא מתכנן אינם חרדים, נקודה. אליצור 25.12.21 21:16 83
             קודם כל הזיזו להם את הגבינה Amnonimus 25.12.21 21:22 87
                 לרבני הציונות הדתית לא הזיזו שום גבינה,(ב) לא דברתי על רפורמים אלא על רפורמות, הבדל קטן אבל משמעותי. אליצור 25.12.21 21:29 89
                     ובצדק הכי הרפורמות עלולות לאיים גם עליהם בעתיד Amnonimus 25.12.21 21:44 94
                         איך הרפורמות עלולות לאיים עליהם בעתיד? רוב גדול של רבני הציונות הדתית נגד הרפורמות שהוא מתכנן.. אליצור 25.12.21 21:51 95
  זורע שנאה רשע וגאוותן לא מפסיק לסכסך הכל בשביל כסא פשטות 24.12.21 16:14 32
  הזוי שיוצא לו שקר מהפה והוא חושב אמת pcnet 24.12.21 16:16 33
  כל האמת בפרצוף, אכן. אך יש עוד עבודה רבה לעשות בתחום הכשרות הרבנות והגיור. Dark Blue 24.12.21 16:16 34
  אם החרדים זועמים זו ישראלי5 24.12.21 16:27 38
     ואם עבאס והמוסלמים מרוצים זה אומר שבנט רע ליהודים ? מזל דלי 25.12.21 20:03 70
         זה אומר שאולי כדאי לחשוב על ממשלה ללא אבו יאיר Amnonimus 25.12.21 21:25 88
             אז הבחירה היא בין אבו יאיר לאבו עבאס והם בחרו באבו עבאס ? מזל דלי 25.12.21 22:57 103
                 לא כי עבאס היה מככב גם עם אבו יאיר Amnonimus 25.12.21 23:20 104
     ואם רבני הציונות הדתית שתלמידיהם משרתים בהמוניהם ביחידות עלית מתנגדים, גם הם לא ציוניים? אליצור 25.12.21 21:19 85
  כל הכבוד מתן,הרוב המכריע של העם איתך rolt 24.12.21 16:28 39
  מתן השקרן u174y 24.12.21 16:36 42
  זה ההוא שלא יישב עם מרצ בממשלה בשום תנאי. Spook 24.12.21 16:39 43
  ואני מאמין שאם נקטין מאוד את האכיפה אנשים ישמרו על החוק שלומי2 24.12.21 16:42 44
  ממשלת השמדת ישראל והיהדות משתמשת בתירוצי 'אבל החרדים' ואבל ביבי' כדי לנסות ולהצדיק את BlackHawkIL 24.12.21 17:28 46
  הצוהלים על הפגיעה בחרדים מתעלמים מהעובדה שמדובר במפאיי''ניק חובש כיפה. galt 24.12.21 17:42 49
  להזכיר לך, שהשמירה על היהדות גם בעתות קשים לאורך ההיסטוריה והשמירה על המסורת והזהות היהודית פלומה 24.12.21 17:57 52
  לא קראתי אבל לי יש כלל, כשעסקנים חרדים זועמים - אני שמח... Y_N 24.12.21 17:59 53
     ולי יש כלל שעבאס והמוסלמים שמחים אני בורח מזל דלי 25.12.21 20:04 71
         הרפורמה בגיור רק תפגע בהם כי יהיו יותר יהודים והחלק היחסי שילך לצבא יגדל עורב אפור 25.12.21 21:31 91
  כל הכבוד לשר כהנא, האומץ והיכולת שלך לשנות את העיוות ההיסטורי המושחת שפגע ביהדות טרמי 24.12.21 19:30 56
  החרדים בברית עם ביבי כי קיבלו ממנו הטבות, ומרגע שחל שינוי, הם לא מפסיקים לקלל את כהנא ושות אקטואלי 24.12.21 20:21 59
     #הנה גפני אומר: אדוני ראש הממשלה נתניהו. מבחינתי הוא רה''מ, לא מכיר מישהו אחר אקטואלי 24.12.21 22:58 61
  מילה אחת הקוזק הנרדף בן גביר מאויים פי מאה ממך תהנה מסטטוס המאובטח הנרדף מזל דלי 25.12.21 18:37 63
  אם הוא עושה כ''כ טוב לציבור שלו אז למה הוא מאויים וצריך אבטחה מזל דלי 25.12.21 19:59 67
     אתה לא יודע שהחרדים רוצים לרצוח אותו??? Double Spanish 26.12.21 00:35 106
  הם עוד מעט ב''ה יחזרו לשלטון ויקבלו הכל חזרה. גם לפיד פעם התפאר בכמה ימי התהילה שהיו לו. טלקו 25.12.21 21:35 92
  בניגוד לרוב המגיבים כאן אני רוצה לשבח ולהודות למתן כהנא. איש של מעשים שבא לתקן עוולות של עשורים. Gooday 25.12.21 22:19 98
  אדם עלוב , הציבור הדתי ימני לא מאחריך,החילוני ימני כנל,, לפיד וכחול לבן... שובב 25.12.21 22:28 99
  מזכיר לי את החיה ששוכבת על גבה ומראה טלפיה ואומרת ''כשר אני'' gandalf 25.12.21 22:36 100
  איש בזוי שמארגן לעצמו השכם והערב כתבות מתחנפות Double Spanish 26.12.21 00:31 105
  נוכל שקרן! בז לאנשים כמוהו. עבר צד לגמרי!! Bizi 26.12.21 00:54 107
  נלחם בצביעות של המפלגות החרדיות הקלק כאן 26.12.21 02:15 108
  עוד אחד שחושב שיודע הכל ומזיק לעם ישראל מתוך כוונות טובות. יוסף חיים 26.12.21 03:40 109
     או לחילופין מדובר באדם שמסרב להיות סמרטוט של החרדים כמו שהתרגלו חלק מהדתיים לאומיים הרי גולן 26.12.21 07:52 112
  עם כל הכבוד (ואין כל כך) זה יותר ברדק מאשר רפורמה. shabor 26.12.21 08:44 113

   
   
אוהבחדשות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
52657 הודעות, 256 מדרגים, 495 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:20   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אחרי סרטון כזה לא הייתי יוצא מהבית - שקרן נוכל בפעולה זה פשוט לא יאמן:  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר


גם היום חשוב להדגיש. בנט לא לגיטימי. הוא שדד את הדמוקרטיה ואת רצון הבוחרים בשקרים ומעשי נוכלות


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צינימיני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.8.20
2140 הודעות, 16 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:23   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. הזוי שזה כבר לא מפתיע שהם משקרים  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
10492 הודעות, 103 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:20   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. חצוף. קודם שיקרב את עצמו ליהדות, אחרי זה שיעשה טובות לאחרים...  
בתגובה להודעה מספר 3
 
  
עכשיו הוא מסביר איך הוא מתכוון לקרב את הישראלים ליהדות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
10492 הודעות, 103 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:26   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. וכל כך חי בסרט... אחרי 4 שנים (אם יושלמו) של הקואליציה הזו, העסק היחיד שיוכל להיות לו עם  
בתגובה להודעה מספר 35
 
  
חינוך ובטחון זה להיות מאבטח בבית ספר... כי את הכנסת הוא בטח לא יראה מבפנים...
ארבע שנים כשר הדתות אשמח לשקול תפקידים אחרים ובראשם חינוך או ביטחון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חברה בפורום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
8218 הודעות, 120 מדרגים, 219 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    17:33   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  48. אל תהיה בטוח  
בתגובה להודעה מספר 36
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Jam_session לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.11.18
5654 הודעות, 56 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    18:07   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  54. על אפכם וחמתכם, הבנאדם עושה כל כך טוב למדינה והביביסטים מתפוצצים ומפזרים רעל הרסני שמזכיר  
בתגובה להודעה מספר 48
 
  
לנו כל יום ביומו למה הם עפו מהשלטון.

להזכירכם שהחרדים הצביעו בעד אוסלו ומהליכוד יצא ההתנתקות.

ביבי שיחרר רוצחים בעסקה מופקרת שרצחו יהודים ומסר את עיר האבות לארגון הטרור אש״ף.

אבל אל תבלבל אותם עם עובדות כי הארכי נוכל עם צוות מדיה משומן ומיליוני חשבונות פייק בפייסבוק שקנה ככל הנראה בעזרת פלנטיר מטמטמים את הרשת בשקרים גסים כדי להסית מהיותו איש שמאל קיצוני שמכר אותנו כדי להציל את עורו פעם אחר פעם.

המזל שיש פה מספיק אנשים חכמים במדינה שלא נופלים יותר לנוכלויות שלו.

ימינה הצילה אותנו מאדם שהיה מחרב את המדינה מבחירות חמישיות ובנתיים כל יום אנחנו רואים כמה שינוי יש במדינה.

לא הכל מושלם אבל גם לא הכל רע ותקוע עם הסטה ושנאה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Big Khanna לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.5.21
1193 הודעות, 4 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    22:53   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  60. +  
בתגובה להודעה מספר 54
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Amnonimus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
5412 הודעות, 13 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    20:45   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  72. אמר הספקן שכבר בטוח בנבואותיו  
בתגובה להודעה מספר 36
 
  
ואין שום ספק שיתגשמו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
10492 הודעות, 103 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    20:55   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  75. כבר הגמרא הקדימה אותי בכמה דקות, באמרה: אמת קאי, שיקרא לא קאי...  
בתגובה להודעה מספר 72
 
  
וכתיב, שפת אמת תיכון לעד,
וכתיב, דובר שקרים לא יכון לנגד עיני            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Amnonimus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
5412 הודעות, 13 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:01   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  77. והתורה הקדימה את הגמרא וקבעה  
בתגובה להודעה מספר 75
 
  
שוחד יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים
וכניראה האמת בעיניך היא דווקא אצל ליצמן ודרעי וביביהו
אמת שאין בילתה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
10492 הודעות, 103 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:02   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  78. כשאין לך מה לענות אתה ממהר לשייך אותי לאנשים שאני לא משתייך אליהם, לא הצבעתי להם, ולא תומך  
בתגובה להודעה מספר 77
 
  
בהם בשום צורה....
אבל לא נורא, אם זה עושה לך טוב ומשקיט את מצפונך על זה שאין לך מה לענות על הטענה, אז אתה מחפש לעקוץ את הטוען.... לבריאות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Amnonimus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
5412 הודעות, 13 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:04   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  80. להשקיט איזה מצפון ?  
בתגובה להודעה מספר 78
 
  
עוד יחשבו שלקחתי שוחד או סייעתי לפדופילית לחמוק ממשפט            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונטרס הספקות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.4.19
10492 הודעות, 103 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:16   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  84. חח, תמשיך ככה, אתה עושה לי שירות טוב  
בתגובה להודעה מספר 80
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
-עד מתי- לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.11.20
1989 הודעות, 14 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:27   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. כל עוד ישבו תחת ביבי הם היו מלח הארץ עכשיו הם נוכלים.. תהיו בריאים  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
coyote לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.15
9725 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:35   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. מה הקשר לביבי?  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
תבדוק מה הבטיחו לפני הבחירות, ומה עשו בפועל. נוכלות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ZOG לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.9.16
7789 הודעות, 69 מדרגים, 112 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    17:43   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  50. קשור מאד  
בתגובה להודעה מספר 41
 
  
לא ראיתי כאלו קיתונות של בוז וקללות כשגנץ עשה מהלך זהה.
איך הוא לא היה נוכל?
כי הוא הצטרף לביבי כמובן.
וכל מהלך בעד ביבי הוא טוב וכל מהלך נגדי הוא פשע.
כך לפי כת הביביסטים כמובן שהדביקה גם אנשים אחרים במחנה בחוסר היושרה שעומדת בבסיסה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
coyote לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.15
9725 הודעות, 23 מדרגים, 42 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    17:51   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  51. לא מחזיק מגנץ  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  
גנץ לא צעק ימין ועשה שמאל.
גנץ הפר את שני ההתחייבויות. ללכת עם הערבים (הערבים לא היו מעוניינים) וללכת עם ביבי. אתם זוכרים לו רק הפרה אחת, שנוחה לכם.
ימינה ונוכליה אמרו שלא ישבו גם עם הערבים
ימינה ונוכליה אמרו שלא ישבו עם מר"צ.
איך מפלגה שטוענת שהיא ימין, מקימה ממשלת שמאל על מלא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
איפכא מסתברא
חבר מתאריך 1.2.21
118 הודעות
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:03   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  79. תגיד, אתה אמיתי ??  
בתגובה להודעה מספר 50
 
  
גנץ חטף פי עשר קיתונות של בוז וקללות מהצד השמאלי של המפה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חברה בפורום
חבר מתאריך 2.4.12
8218 הודעות
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    17:32   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. כל עוד עמדו איך שהוא במילתם אתה מתכוון  
בתגובה להודעה מספר 37
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
-עד מתי-
חבר מתאריך 5.11.20
1989 הודעות
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    19:57   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  65. בנט לא הבטיח לשבת עם ביבי מה שהוא כן הבטיח זה שיעבור תקציב ותהיה ממשלה  
בתגובה להודעה מספר 47
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אליצור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
40100 הודעות, 109 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:05   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  81. בנט וליברמן הנוכלים הבטיחו שלא יהיו העלאות מיסים בממשלתם, שיקרו לעם ישראל במצח נחושה.  
בתגובה להודעה מספר 65
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
-עד מתי- לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.11.20
1989 הודעות, 14 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ב בטבת תשפ''ב    07:12   26.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  110. אשמח לראות איפה אמרו דבר כזה.. נשמע לא הגיוני אחרי הסגרים שהיו.  
בתגובה להודעה מספר 81
 
  
אבל אני דווקא זוכר נוכל אחר שבבחירות 3 הבטיח סיפוח של שטחי c ואז הקים ממשלה עם גנץ והעדיף נורמליזציה עם איחוד האמירויות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אחד האדם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.1.15
40079 הודעות, 62 מדרגים, 101 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    19:37   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  57. מי זה ''הם''? סוף סוף אדם עם ערכים ואומץ בתפקיד הזה. תודה  
בתגובה להודעה מספר 3
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כינוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.21
9759 הודעות, 28 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:26   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. מפשלה של שקרנים  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  


לא היה דתי במטכל עשור. צהל מקבל עשרות מיליארדים רק בשביל מודיעין וחימושים שמונעים פגיעה באזרחי האויב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
KobyBD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.9.10
8285 הודעות, 42 מדרגים, 79 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:56   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. נשמע מגלומן משהו, כמו שאר חבריו  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
-עד מתי- לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.11.20
1989 הודעות, 14 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ב בטבת תשפ''ב    07:13   26.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  111. לא הוא לחלוטין צודק.. לקחו להם את התפקידים בממשלה לוקחים להם את הכוח והתפקידים ברבנות  
בתגובה להודעה מספר 23
 
  
בוודאי שהם לא מרוצים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
News_Max לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.17
16253 הודעות, 57 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:00   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. אין מילים לנוכלים האלה  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
אין            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוחאי שכן טוב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.12.19
1929 הודעות, 15 מדרגים, 5 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:13   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הארכי נוכל נמצא בקסריה  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
rocsteady לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.18
14913 הודעות, 67 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    17:22   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. עוד רמאי לאוסף. מקסים שכלל בעלי השקפה פוליטית בלתי ליברלית מגוננים על נוכליהם ובהמותיהם כל עוד אנשי שלומם הם  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דמבו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.6.21
1282 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    19:39   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  58. אין לי ספק שהוא האמין בשעתו למה שהוא אמר  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
ועל זה אמר איש חכם : ״טוב למות בעד אידיאלים אבל מוטב למות לאט כי אידיאלים משתנים״.

סופסוף מישהו קם ומעז להילחם בסטטוס-קוו המעוות.
האיש בא לעבוד ומשלם על זה מחירים.
אחלה כהנא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אליצור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
40100 הודעות, 109 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:07   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  82. 'להילחם בסטטוס-קוו' אבל בנט הבטיח לשמור על הסטטוס קוו-מפלגת הנוכלים.  
בתגובה להודעה מספר 58
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דמבו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.6.21
1282 הודעות, 6 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:21   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  86. דוקא בסוגיות האלו הם פועלים על פי מצע המפלגה  
בתגובה להודעה מספר 82
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אלסטי-7 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.20
2490 הודעות, 39 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    22:05   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  97. עלה והצלח מתן כהנא  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פילאלטס לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.10.20
3611 הודעות, 32 מדרגים, 59 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:23   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. כתבת יח''צ מביכה תוך הדהוד המסר ''אני מאוים משמע אני קיים - ועושה עבודת קודש בעבור כל עם ישראל''  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
34009 הודעות, 126 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    19:57   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  66. ++  
בתגובה להודעה מספר 2
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מגע אש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.2.15
3809 הודעות, 66 מדרגים, 132 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:24   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אם בנט הקטין את הכיפה, את גם את הכפייה אפשר. הגיוני בסך הכך.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
“אני מאמין שאם נקטין מאוד את הכפייה, אנשים יבחרו ביהדות"            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עוז הגיבור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.18
7741 הודעות, 206 מדרגים, 399 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:43   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. אני רוצה להתמודד רק עם סוגיית ה״כפייה״ בדבריו..  
בתגובה להודעה מספר 4
 
  
כמה הערות על ״רק נוריד את הכפייה וכולם ירוצו לחיק היהדות..״:


1. בלבולי מוח.
הוא אדיוט שימושי. כמו בגלות כשהיהודי חשב שהבעיה היא רק מקומית וחשב שאם יעשה פעולה כזו או אחרת אז שנאת ישראל תיפסק.

2. יש פה נושא עקרוני.
הרצון העמוק של שונאי המדינה היהודית הוא להוריד כל סממן ציבורי יהודי מהפרהסיה.
לא איכפת להם כלל שתהיה יהדות פרטית. אבל ציבורית ?? שומו שמיים.. ולכן הם משתמשים בתירוץ הכפייה.

3. תפיסה פרוטסטנטית.
התפיסה של כהנא ושל שאר תומכי הרפורמות מהמחנה הדתי ליברלי היא תפיסה של יהדות פרטית קהילתית בלבד.
שום דבר ברמת המדינה אסור לו להיות קשור ליהדות. כך מפרידים דת ממדינה בפועל.

4. הכרה ורצון למצוא חן.
עמוק עמוק בתפיסה הזו של כהנא, חוץ מרדידות וחוסר הבנת השפה הפרוגרסיבית, זה הרצון למצוא חן ולקבל אישור מהאליטות.

מה קרה עם כל הטיפוסים האלה במהלך ההיסטוריה..? אתם כבר יודעים, פשוט נעלמו כלא היו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.3.14
11181 הודעות, 74 מדרגים, 136 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    18:16   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  62. 1+  
בתגובה להודעה מספר 17
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
rocsteady לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.18
14913 הודעות, 67 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:42   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  93. ++ הפצת הבורות לגבי מאווי השמאל נוחלת גם במקרה של השר כהנא הצלחה רבה. הרי  
בתגובה להודעה מספר 17
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 25.12.21 בשעה 21:49 בברכה, rocsteady
 
המדינה אינה ליברלית והממשל שהוא חלק ממנו אינו בוחל במעורבות פעילה בחיי הפרט.
לכן הפרדת דת ממדינה היא ****בהכרח**** החלפת מקור כפיה אחד באחר.
מדינה ליברלית אמיתית יכולה לדור בכפיפה אחת עם הגדרת היהדות כל עוד המדינה פלורליסטית ובלתי כפייתית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כינוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.21
9759 הודעות, 28 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:25   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. הם כועסים כי החלטת להלחם ביהדות וכי אתה חושב שהדתיים לייט והרבנים שלהם יכולים להשתלט על היהדות בגיבוי הערבים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לא היה דתי במטכל עשור. צהל מקבל עשרות מיליארדים רק בשביל מודיעין וחימושים שמונעים פגיעה באזרחי האויב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
swoll לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.12.13
6527 הודעות, 64 מדרגים, 120 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:25   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הם מנסים לנקות את המצפון, לא יעזור…. ואני ממש לא חרדי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זופ-ניק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
15277 הודעות, 162 מדרגים, 299 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:25   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. גם הרבנים מהדתי לאומי שיצאו נגדך זה גם כי הזזת להם את הגבינה? כולם זוכרים איך הלכת לקבל חיזק משונא החרדים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ליברמן לרפורמות שלך ואפילו הוא נידהם מההרס שאתה הולך לחולל - אפילו ליברמן לא חשב לעשות מה שאתה הולך לעשות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יהודי-פשוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.8.18
3053 הודעות, 22 מדרגים, 43 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:25   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. ההצדקה של ימינה להקמת הממשלה היתה שנתניהו משסה את העם. כהנא לא מפסיק ללכת על שנאת חרדים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
rocsteady לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.18
14913 הודעות, 67 מדרגים, 114 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:53   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  96. זו לא הצדקה אלא רמיה פוליטית. כל פוליטיקאי שאינו ליברל לחלוטין עוסק בשיסוי כלשהו.  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גם זה יעבור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.20
4640 הודעות, 37 מדרגים, 70 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:28   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. עוד ראיון מפוצץ בשנאה והסתה נגד המחנה שממנו הוא בא.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לא יאומן כמה שקרים אפשר לומר כדי להכתים ולהסית נגד הצד השני.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Amnonimus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
5412 הודעות, 13 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    20:48   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  73. לא ידעתי שהוא בא מהמחנה החרדי  
בתגובה להודעה מספר 10
 
  
טוב אנחנו בפורום סקופים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
תם וישר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
1519 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:29   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. נחמד לראות את התקשורת האוהדת עם ''השאלות הקשות והנוקבות''...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כל כתם
חבר מתאריך 8.9.19
5697 הודעות
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:33   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. החרדים לא כועסים החרדים חרדים מיהודי דתי (?) שמחריב את כל הקדוש לעם היהודי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


https://play.google.com/store/apps/details?id=azizi.com.kolketem&hl=iw&gl=US


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Amnonimus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
5412 הודעות, 13 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    20:50   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  74. החרדים חרדים הרבה יותר מקצוץ תפקידים ומשרות  
בתגובה להודעה מספר 12
 
  
ומרפורמות מתבקשות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
AAA לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.6.19
3406 הודעות, 24 מדרגים, 48 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:35   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. הימין כועס עליכם כי ירקתם לנו בפנים!!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
והמלכתם את ממשלת האחים המוסלמים על ישראל. מכרתם את כל הערכים שלכם ואתם פועלים כאחרוני השמאל הפוסט ציוני, שונא הדת, הקיצוני והמסוכן.

זו הסיבה שהבוחרים שלכם כועסים עליכם ולא רק החרדים והמחנה הלאומי בימין            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלאי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.5.13
18404 הודעות, 200 מדרגים, 330 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:35   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. מתן זה לא שם של כהן הבעל?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


בא החלום ברוב עניין וקול כסיל ברוב דברים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרוכב מהצפון
חבר מתאריך 2.3.18
339 הודעות
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:36   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. הכה בחרדי אןלי שכחו שאתה שמאל  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
האיש הבזוי הזה מחר כול הערכים שלו
ועכשו שמפנים את חומש מנסה להסיט לכיוון החרדים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.3.19
5707 הודעות, 38 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:36   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. שמישהו יעיר אותו ויגלה לו שלא רק החרדים כועסים עליו. כמעט כל רבני הציונות הדתית יוצאים נגדו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
34009 הודעות, 126 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    18:39   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  64. אבל הם לא אישית רק הרב הראשי תוקף אותו אישית  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
הנוכל מנסה לייצר תודעה אצל ציבור הכיפות הסרוגות שהוא נלחם למענם בחרדים באלה שכביכול זלזלו בהם ופגעו בכבודם וברבניהם פינדרוס אמר שיקסה אז זה כל החרדים הנוכל שכח שמי שהקל והיחיד שהיה לו את הכתפיים לשם כך זה הרב עובדיה יוסף זצ"ל הן בגיור צה"ל והן ביהדותם של יהודי אתיופיה על ידי שליחו הראשל"צ הגר"ש עמאר כן והם חרדים כמו שאתה יודע            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מוישי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.7.20
5599 הודעות, 112 מדרגים, 214 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:43   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. ממש מסכן, שיפסיק לפגוע בדת ואז ידבר  
בתגובה להודעה מספר 0
 


יהודים זיכרו: הדבר הכי גדול בעולם הוא לעשות טובה למישהו אחר. (הרבי מפיאסצנא)


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חריף
חבר מתאריך 28.11.21
296 הודעות
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:49   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. צודק בכול מילה! השר כהנא חזק ואמץ! הפעולות שלך מצילות את היהדות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דורון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.10.20
1793 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    19:10   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  55. כל המתנגדים הם חרדים , שמבינים שפוגעים להם במונופול שמעולם לא היה שייך להם .  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
19 צודק +1            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
34009 הודעות, 126 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    20:01   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  68. איך לסדר ג'ובים לימינה במועצות הדתיות זה מציל את היהדות  
בתגובה להודעה מספר 19
 
  
ואם ליברמן עף על זה כלשונו ויוליה מקדמת את זה אז זה אומר שזה טוב ליהדות ?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עורב אפור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.15
12891 הודעות, 57 מדרגים, 105 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:29   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  90. גיור וכשרות אלה תחומים ששייכים גם לאנשים שאינם חרדיים זה כל הסיפור  
בתגובה להודעה מספר 68
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
34009 הודעות, 126 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    22:42   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  101. בהחלט שייך לכל עם ישראל אבל ליברמן מציע שתכתוב שלט כשר ויאמינו לך  
בתגובה להודעה מספר 90
 
  
בלי רפורמה ופיקוח כי הוא נכנס לבית מרקחת ללא פיקוח וקונה מסוחר ששם שלט אני רוקח ( כל מיני מרקחות )            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
GaggeR לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
51240 הודעות, 337 מדרגים, 650 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:49   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. לא מתן, זה בגלל שאתה אשכרה פוגע בדת ופורץ דרך לכל מחריבי הדת.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Yehudah770 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.12.15
10297 הודעות, 105 מדרגים, 204 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:03   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. שכל מי שקיבל בזמנו שוחד על אי-הכנסת מילה גיור ''כהלכה'' לא יבכה  
בתגובה להודעה מספר 20
 
  
https://youtu.be/cGy3gyEgDw4
https://youtu.be/iSQlNkpoH-4            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
AmericaX
חבר מתאריך 1.12.21
32 הודעות
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:52   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. הוא לא איזה גאון גדול, אבל כשהעסקנים החרדים מזיעים אנחנו צריכים לפתוח שמפנייה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי
חבר מתאריך 6.3.18
34009 הודעות
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    22:43   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  102. בפרט שהאחים מרע''מ שמחים אופס הבעיה שהם לא שותים שמפניה תעברו לבאקלאוות ותה עם המון סוכר  
בתגובה להודעה מספר 21
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האזרח ע לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.10.15
12475 הודעות, 108 מדרגים, 211 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:56   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. את השאלות הקשות לא שאלו אותו. על הממשלה הרעה הזו. ממשלת אחדות עם טרור  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כהנא צדק
אחד מהם לפחות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סקוט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 17.2.20
15023 הודעות, 102 מדרגים, 164 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:58   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. את הסיפורים והפרפראות על 30 שנה בצבא אתה יכול לדחוף אתה יודע לאן..  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
1. כל אזרח שעושה מילואים תרם פי מיליון ממך. הוא התנדב. אתה ינקת מהציבור פנסיה ומשכורת מפוצצת של עשרות אלפי שח בחודש.
2. גם אודי אדיב היה קצין בצהל. אז מה. היית...
לפורום מתכונים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
956-דו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.1.08
2386 הודעות, 33 מדרגים, 51 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    15:59   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. מה שנכון, נכון  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אשמח לדרוג חיובי


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלום בעד שלום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.5.11
1285 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:00   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. הלוואי שיהיו לנו עוד הרבה חברי כנסת איכותיים כמו מתן כהנא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


יתנו שלום יקבלו שלום


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
rolt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.16
2515 הודעות, 22 מדרגים, 39 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:29   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. הלוואי  
בתגובה להודעה מספר 26
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
34009 הודעות, 126 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    20:02   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  69. למה ? יש שקר ובנט  
בתגובה להודעה מספר 26
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור השחר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 23.6.12
8289 הודעות, 114 מדרגים, 168 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:02   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. כתבה שכולה ליקוק.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


אם בא לך לדרג אותי,אז בשמחה..


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
LCH
חבר מתאריך 2.6.21
1700 הודעות
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:06   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. ''החרדים כועסים כי..... '' כמה הטענה הזו מוכיחה על רמת היהדות של האדם הזה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מילא אנשים כמו ליברמן שיטענו כך, אבל אדם שהתפלל 18 במארבים ??

אז ביהדות הוא מבין כמו ליברמן

אבל הוא גם מנותק מהמציאות, רוב ככל רבני הציונות הדתית כועסים עליו
גם הם בגלל שהזיזו אותם מהגבינה

אכן הכינוי אנטיוכוס מתאים לו היטב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Amnonimus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
5412 הודעות, 13 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    20:55   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  76. כלומר יש רמות ביהדות  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
ורמת היהודות של החרדים שכניראה אתה משתייך אליה היא הרמה הרצויה
ומי שכופר או מערער על זה דינו
פולסא דנורא
קצת מזכיר לי את נציגי דת השלום והאחווה של שכנינו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אליצור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
40100 הודעות, 109 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:16   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  83. יש הגדרות שונות ביהדות, רבני הציונות הדתית המתנגדים למהלכי הרפורמות שהוא מתכנן אינם חרדים, נקודה.  
בתגובה להודעה מספר 76
 
  

אבל לשקרן קל להניח את כולם בסל אחד ולטעון,

ה'חרדים מתנגדים כי הזיזו להם את הגבינה'.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Amnonimus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
5412 הודעות, 13 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:22   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  87. קודם כל הזיזו להם את הגבינה  
בתגובה להודעה מספר 83
 
  
ערכתי לאחרונה בתאריך 25.12.21 בשעה 21:30 בברכה, Amnonimus
 
והם קצת יותר רחוקים היום מעטיני המדינה
זאת עובדה
בקשר לרפורמים מדובר במתווה שסוכם בממשלה הקודמת שהיתה מוסכמת על כווווולם עד שהחרדים החליטו להתהפך
כי היה להם מספיק כוח וחוצפה לזה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אליצור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
40100 הודעות, 109 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:29   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  89. לרבני הציונות הדתית לא הזיזו שום גבינה,(ב) לא דברתי על רפורמים אלא על רפורמות, הבדל קטן אבל משמעותי.  
בתגובה להודעה מספר 87
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Amnonimus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
5412 הודעות, 13 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:44   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  94. ובצדק הכי הרפורמות עלולות לאיים גם עליהם בעתיד  
בתגובה להודעה מספר 89
 
  
וגם לא כל רבני הציונות הדתית נגד הרפורמות
אגב למה לדעתך מתן כהנא שהוא אדם דתי מבקש לפגוע ביהדות ?
אולי הוא מנסה לערוך רפורמות שדווקא יועילו ליהודים וליהדות ?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אליצור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
40100 הודעות, 109 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:51   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  95. איך הרפורמות עלולות לאיים עליהם בעתיד? רוב גדול של רבני הציונות הדתית נגד הרפורמות שהוא מתכנן..  
בתגובה להודעה מספר 94
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פשטות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.10.15
8599 הודעות, 93 מדרגים, 165 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:14   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. זורע שנאה רשע וגאוותן לא מפסיק לסכסך הכל בשביל כסא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
pcnet לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.7.13
2015 הודעות, 18 מדרגים, 36 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:16   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. הזוי שיוצא לו שקר מהפה והוא חושב אמת  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הפוליטיקה גמרה אותו

וככה חושבים עליו גם הציונות הדתית וחלק מהציבור החילוני, ולא רק החרדים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Dark Blue לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
12622 הודעות, 108 מדרגים, 153 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:16   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. כל האמת בפרצוף, אכן. אך יש עוד עבודה רבה לעשות בתחום הכשרות הרבנות והגיור.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלי5 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.12.20
1680 הודעות, 6 מדרגים, 8 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:27   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. אם החרדים זועמים זו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
סיבה להיות מרוצה ממנו .
קבוצה של אנשים שאינה ציונית והמדינה מבחינתה היא חשבון בנק בלתי נגמר לא מרוצה - כנראה שהמהלך הוא בסדר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
34009 הודעות, 126 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    20:03   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  70. ואם עבאס והמוסלמים מרוצים זה אומר שבנט רע ליהודים ?  
בתגובה להודעה מספר 38
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Amnonimus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
5412 הודעות, 13 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:25   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  88. זה אומר שאולי כדאי לחשוב על ממשלה ללא אבו יאיר  
בתגובה להודעה מספר 70
 
  
בשלב זה אפילו הרהור קל בנושא
כי אחרת גם בממשלה הבאה תהיה תלויה בערבים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
34009 הודעות, 126 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    22:57   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  103. אז הבחירה היא בין אבו יאיר לאבו עבאס והם בחרו באבו עבאס ?  
בתגובה להודעה מספר 88
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Amnonimus לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.18
5412 הודעות, 13 מדרגים, 21 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    23:20   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  104. לא כי עבאס היה מככב גם עם אבו יאיר  
בתגובה להודעה מספר 103
 
  
ויותר מכך ללא השתדלנות של אבו יאיר
למען עבאס
לא היתה קמה הממשלה הזאת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אליצור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
40100 הודעות, 109 מדרגים, 158 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:19   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  85. ואם רבני הציונות הדתית שתלמידיהם משרתים בהמוניהם ביחידות עלית מתנגדים, גם הם לא ציוניים?  
בתגובה להודעה מספר 38
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
rolt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.2.16
2515 הודעות, 22 מדרגים, 39 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:28   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. כל הכבוד מתן,הרוב המכריע של העם איתך  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אין לחרדים בעלות על היהדות,הם פשוט השתלטו על השירותים של היהדות מטעם המדינה

כשתקצור את הפירות ע''י כך שהציבור יפנים את השינויים,תבין שעשית פה מהפיכה עצומה שתרשם בדפי ההסטוריה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
u174y
חבר מתאריך 28.11.21
18 הודעות
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:36   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. מתן השקרן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
לא אשכח את הראיונות איתו ברדיו , שיחק אותה ימין , כיום מסתבר שהוא 0מאל קיצוני , הוא ויתר הנוכלים והשקרנים מהמפלגה שלו . [ בנט הנוכל , סילמן שכנראה הותקפה ע"י חייזרים , ג'וב טוב חלפון , כל מילה עליו מיותרת , ניר אורבך שבגללו אין לי יותר אמונה בציונות הדתית , ואיילת הכוכבת המתפתלת מכאבי בטן , בושה וחרפה לאן דרדרו את הפוליטיקה ואת הימין .            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Spook לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 9.12.12
22694 הודעות, 145 מדרגים, 286 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:39   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. זה ההוא שלא יישב עם מרצ בממשלה בשום תנאי.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שלומי2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.6.14
7755 הודעות, 54 מדרגים, 107 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    16:42   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. ואני מאמין שאם נקטין מאוד את האכיפה אנשים ישמרו על החוק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
“אני מאמין שאם נקטין מאוד את הכפייה, אנשים יבחרו ביהדות"


" מהרסייך ומחריבייך, ממך ייצאו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BlackHawkIL לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.9.16
34252 הודעות, 134 מדרגים, 256 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    17:28   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. ממשלת השמדת ישראל והיהדות משתמשת בתירוצי 'אבל החרדים' ואבל ביבי' כדי לנסות ולהצדיק את  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
המהלכים המטורפים שלהם כנגד המדינה והיהדות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
galt לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
86034 הודעות, 304 מדרגים, 393 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    17:42   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  49. הצוהלים על הפגיעה בחרדים מתעלמים מהעובדה שמדובר במפאיי''ניק חובש כיפה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 

ממסדניק-על. "הרפורמה" שלו ברבנות שווה ל....

אם צריך הוא ימסמר את המוסד המיותר וחסר זכות הקיום הזה לבשרה של המדינה.
אדרבא, קיומה של רבנות ממלכתית חשובה עבורו הרבה יותר מאשר החרדי הממוצע(למעט פוליטיקאים, מקורבים ומלככי ג'ובים).            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.15
69885 הודעות, 194 מדרגים, 366 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    17:57   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  52. להזכיר לך, שהשמירה על היהדות גם בעתות קשים לאורך ההיסטוריה והשמירה על המסורת והזהות היהודית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הטאבו היהדי על הארץ היא זו שהביאה למימוש החזון הציוני להקמת מדינת היהודים


אין לנו ארץ אחרת, מדינת ישראל תישאר יהודית ודמוקרטית


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Y_N לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
1217 הודעות, 3 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    17:59   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  53. לא קראתי אבל לי יש כלל, כשעסקנים חרדים זועמים - אני שמח...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
34009 הודעות, 126 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    20:04   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  71. ולי יש כלל שעבאס והמוסלמים שמחים אני בורח  
בתגובה להודעה מספר 53
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
עורב אפור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.4.15
12891 הודעות, 57 מדרגים, 105 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:31   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  91. הרפורמה בגיור רק תפגע בהם כי יהיו יותר יהודים והחלק היחסי שילך לצבא יגדל  
בתגובה להודעה מספר 71
 
  
אבל בכל זאת זה כנראה לא מאוד מעניין אותם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טרמי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.6.17
8043 הודעות, 36 מדרגים, 31 נקודות.  ראה משוב
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    19:30   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  56. כל הכבוד לשר כהנא, האומץ והיכולת שלך לשנות את העיוות ההיסטורי המושחת שפגע ביהדות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כל הכבוד לשר. כך נראה מנהיג.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
68217 הודעות
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    20:21   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  59. החרדים בברית עם ביבי כי קיבלו ממנו הטבות, ומרגע שחל שינוי, הם לא מפסיקים לקלל את כהנא ושות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עצוב שכהנא ואחרים צריכים להסתובב עם מאבטחים בגלל ההסתה נגדם


#הירי בשופריה: אלי-פצצה-ציפורי בעשרות ציוצי הכפשה נגד שופרסגל, שלא מגיב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אקטואלי
חבר מתאריך 2.4.12
68217 הודעות
יום ששי כ' בטבת תשפ''ב    22:58   24.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  61. #הנה גפני אומר: אדוני ראש הממשלה נתניהו. מבחינתי הוא רה''מ, לא מכיר מישהו אחר  
בתגובה להודעה מספר 59
 
  
לחץ כאן לצפיה דרך טוויטר


#הירי בשופריה: אלי-פצצה-ציפורי בעשרות ציוצי הכפשה נגד שופרסגל, שלא מגיב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
34009 הודעות, 126 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    18:37   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  63. מילה אחת הקוזק הנרדף בן גביר מאויים פי מאה ממך תהנה מסטטוס המאובטח הנרדף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ותמשיף לרדוף את הדת וכל מה שקשור ליהדות            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מזל דלי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.3.18
34009 הודעות, 126 מדרגים, 244 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    19:59   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  67. אם הוא עושה כ''כ טוב לציבור שלו אז למה הוא מאויים וצריך אבטחה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ואל תגידו חרדים כי עדיין הוא לא הגיע לדרסוליים של ליברמן ולפיד שלא היו צריכים אבטחה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Double Spanish לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.11.08
12120 הודעות, 164 מדרגים, 324 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ב בטבת תשפ''ב    00:35   26.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  106. אתה לא יודע שהחרדים רוצים לרצוח אותו???  
בתגובה להודעה מספר 67
 

לא שמעת כמה חרדים רוצחים מסתובבים ברחובות עם סכינים שלופות ושואלים כל אחד עם כיפה סרוגה אם הוא מתן כהנא???

מדובר באיש הכי מאוים מקום המדינה
אפילו מוחמד דף לא מאוים ככה
1.87 של אישיות מאוימת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
טלקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.8.18
18237 הודעות, 192 מדרגים, 375 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    21:35   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  92. הם עוד מעט ב''ה יחזרו לשלטון ויקבלו הכל חזרה. גם לפיד פעם התפאר בכמה ימי התהילה שהיו לו.  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gooday לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.20
1302 הודעות, 5 מדרגים, 10 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    22:19   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  98. בניגוד לרוב המגיבים כאן אני רוצה לשבח ולהודות למתן כהנא. איש של מעשים שבא לתקן עוולות של עשורים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יישר כחך. שה' יהיה עמך כמו שהיה עמך עד היום.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שובב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.2.09
2334 הודעות, 16 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    22:28   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  99. אדם עלוב , הציבור הדתי ימני לא מאחריך,החילוני ימני כנל,, לפיד וכחול לבן...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
gandalf לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.7.08
44082 הודעות, 191 מדרגים, 375 נקודות.  ראה משוב
יום שבת כ''א בטבת תשפ''ב    22:36   25.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  100. מזכיר לי את החיה ששוכבת על גבה ומראה טלפיה ואומרת ''כשר אני''  
בתגובה להודעה מספר 0
 


רצינו עליונות מוסרית - קיבלנו תעסוקה מבצעית.


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Double Spanish לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.11.08
12120 הודעות, 164 מדרגים, 324 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ב בטבת תשפ''ב    00:31   26.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  105. איש בזוי שמארגן לעצמו השכם והערב כתבות מתחנפות  
בתגובה להודעה מספר 0
 

כדי להרגיע את המצפון            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Bizi לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
5755 הודעות, 67 מדרגים, 119 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ב בטבת תשפ''ב    00:54   26.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  107. נוכל שקרן! בז לאנשים כמוהו. עבר צד לגמרי!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ולא משנה מה אמר ומה עשה פעם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הקלק כאן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.08
7922 הודעות, 121 מדרגים, 235 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ב בטבת תשפ''ב    02:15   26.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  108. נלחם בצביעות של המפלגות החרדיות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מפלגות שייצגו את הדתיים בצורה הכי מחללת את שם ה׳
מה לא היה לנו שם:
קומבינות
שוחד
שמור לי ואשמור לך
מינויים פוליטיים

עכשיו יקפצו עלי ויגידו כל המפלגות עושות ככה
ואני כבר עונה - בתור דתיים אנחנו לא אמורים להיות כמו כולם.

לדעתי המינוי שלו הוא החלטה משמיים להפסיק את חילול ה׳ שהיה פה במשך שנים, עכשיו נוכל באמת לקרב אנשים לדת…


קמת בבוקר ודירגת אותי? כל השאר זה בונוס


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסף חיים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.10
1145 הודעות, 15 מדרגים, 29 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ב בטבת תשפ''ב    03:40   26.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  109. עוד אחד שחושב שיודע הכל ומזיק לעם ישראל מתוך כוונות טובות.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כשהוא אומר שהחרדים לא ילמדו אותו על יראת שמים, ושהוא התפלל עמידה בשכיבה במארב, והלך מאות קילומטרים ליטול ידיים..
אני מבין שהוא כבר בטוח שהוא ממשיכו של משה רבינו ואין עוד מלבדו.
ובכזה מצב ניתן לטעות הכי הרבה, כי אין אפשרות ללמוד ולתקן, כי אני מושלם.

ואני אומר זאת כדתי לאומי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הרי גולן
חבר מתאריך 13.5.10
3564 הודעות
יום ראשון כ''ב בטבת תשפ''ב    07:52   26.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  112. או לחילופין מדובר באדם שמסרב להיות סמרטוט של החרדים כמו שהתרגלו חלק מהדתיים לאומיים  
בתגובה להודעה מספר 109
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
shabor לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.11.03
27481 הודעות, 163 מדרגים, 326 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ב בטבת תשפ''ב    08:44   26.12.21   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  113. עם כל הכבוד (ואין כל כך) זה יותר ברדק מאשר רפורמה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות