גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #727468 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 727468        
tesla man לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.10.20
5412 הודעות, 51 מדרגים, 94 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    19:50   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

החברה להגנת הטבע נאבקת נגד האינטרסים הציוניים בנגב  

 
  
התנועה שכולנו טיילנו איתה תומכת בהקמת יישובים בדואיים, נלחמת נגד הקמת יישובים יהודיים, ומנהלת מערכה משפטית נגד נטיעות שנועדו לשמור על קרקעות המדינה בנגב מפני פלישה והשתלטות.

קלמן ליבסקינד  08/01/2022 17:46


מהומה נקודתית פרצה בשבוע שעבר, כשעבודות נטיעה של רשות מקרקעי ישראל ושל הקרן הקיימת לישראל, מדרום ליישוב הבדואי מולדה שבנגב, הופסקו לפי דרישתו של ח"כ מנסור עבאס.

מדובר בנטיעות זמניות שמבצעת המדינה זה שנים, במטרה לשמור על קרקעותיה מפני פלישה בדואית ומפני עבריינות סביבה בדואית. לפעמים, אחרי שנים, נעקרים העצים לטובת הנחת תשתיות או בנייה מסודרת וחוקית, כפי שנעשה עם הקמת שכונת רמות בבאר שבע, עם הקמת היישוב גבעות בר, ועם הקמת היישוב הבדואי החוקי והמתוכנן תראבין. לפעמים לא.

כך או כך, כל עוד נטועים בשטח עצי חרוב או תאנה, הבדואים לא יכולים להשתלט עליו, לא יכולים לבנות בו, ולא יכולים להפוך אותו לאתר פסולת מזהם. ההיסטוריה של שטחי נטיעות מהסוג הזה, ברחבי הנגב, מלמדת שמדובר בדרך היעילה והסביבתית ביותר לשמירה על קרקעות המדינה.

למה מנסור עבאס מתנגד להמשך הנטיעות? זה ברור. את תפיסת העולם של רע"ם, בכל הקשור לנגב, אנחנו מכירים. אלא שבמקרה הזה, וכפי שנראה - לא רק בו, מנסור עבאס איננו לבד. את המלחמה שהוא וחבריו מנהלים נגד הנטיעות מנהלת במקביל גם לא אחרת מאשר החברה להגנת הטבע. הארגון הזה – שמחבב עלינו את הטבע ואת הטיולים, ומפעיל הדרכות ובתי ספר שדה שעושים עבודה נהדרת – נלחם כבר שנים ארוכות נגד מה שפעם תפסנו כולנו כאתוס ציוני.

אם התיישבות יהודית היא אינטרס ציוני, אם שמירה על רצף יהודי היא אינטרס ציוני, אם הפרחת הנגב היא אינטרס ציוני, ואם מניעת פלישה עוינת היא אינטרס ציוני, הרי שהחברה להגנת הטבע הפכה את עצמה במהלך השנים לאויבת מובהקת של כל האינטרסים הציוניים הללו. היא נלחמת בכל יוזמה להקים יישובים יהודיים. היא מחבקת, במקביל, את היוזמות להקים יישובים בדואיים. ובשנים האחרונות היא מנהלת מלחמת חורמה במאמציה של המדינה לשמור על הקרקע מפני פולשים בדואים.

לפני שש שנים, בעקבות עתירה קודמת של החברה להגנת הטבע, הוחלט על הקמתה של ועדת תיאום נטיעות, שבה ישבו נציגים של רשות מקרקעי ישראל, רשות הטבע והגנים, משרד החקלאות, המשרד להגנת הסביבה ומינהל התכנון, לצד משקיפים מקק"ל ומטעמו של היועץ המשפטי לממשלה.

הוועדה הזו, כך סוכם, תדון בכל יוזמת נטיעה, תבדוק את השטח, תקבל חוות דעת מקצועיות, תקבע את המיקומים המדויקים לנטיעה, את סוגי העצים המתאימים למקום ואת הצפיפות הנדרשת ביניהם. עד כה, כך לפי תשובת המדינה לבג"ץ, התקבלו כל ההחלטות בוועדה הזו בהסכמה מלאה של כל המשתתפים, אלא שלחברה להגנת הטבע זה לא הספיק. עתירה נוספת שהגישה החברה – בין השאר, נגד רשות מקרקעי ישראל, הקרן הקיימת לישראל ורשות הטבע והגנים – בדרישה לעצור את הנטיעות, עתירה שנדונה כאמור לפני כחודש, נמשכה בסופו של דבר על ידי העותרת בהמלצת הרכב השופטים.

יער או פסולת?

צריך לקרוא את תשובת קק"ל לעתירה של החברה להגנת הטבע, כדי להבין לאן התדרדרה החברה הזו. עזבו כבר את חוות הדעת המקצועיות המפורטות שהציגה המדינה, ושהראו שהנטיעות הללו מיטיבות עם הקרקע ועם הסביבה ועם בעלי החיים. נשים את זה בצד. אבל מה האלטרנטיבה? להשאיר את הקרקע לפולשים, לטובת בנייה בלתי חוקית והפיכתה לאתר פסולת מזהם?

הרי הנטיעות הללו מתבצעות, והמדינה מסבירה את הדברים בפירוט, בשטחים שבהם מתבצעות פלישות חוזרות ונשנות המאופיינות בעיבודי קרקע בלתי חוקיים, בבנייה פרועה שלא מחויבת לשום כלל, בשפיכת פסולת מזהמת. אילו למדינה הייתה אפשרות, היא הייתה מציבה בנקודות הללו שוטרים שימנעו את העבריינות. מכיוון שאין לה אפשרות להעמיד שוטר בכל מטר בנגב, נותר לה פתרון הנטיעות.

זו הסיבה שהמדינה נוטעת 140 דונם בנחל יתיר ונחל חור, בשטח ששימש להשלכת לכלוך. זו הסיבה שהמדינה נוטעת 300 דונם בנחל צאן, בשטח שסובל מפלישות, מבנייה בלתי חוקית ומהשלכת פסולת. זו הסיבה שהמדינה נוטעת בנחל זחל, בשטח שסובל גם הוא מפלישות ומהפרות רבות של החוק.

בואו ניכנס לרגע לראש של הלטאה, שעליה מבקשים בחברה להגנת הטבע להגן. מה יותר טוב לה? יער נטוע או פסולת ופחונים? יודעים מה, בואו נעזוב גם את הלטאה. בואו נדבר רגע ציונות, אם לאנשי החברה להגנת הטבע אין בעיה עם זה. הרי כל מי שמכיר את הנגב יודע שמדובר בחבל ארץ ההולך ונכבש, דונם אחר דונם, מטר אחר מטר. הרי כל ילד יודע שמדינת ישראל עומדת חסרת אונים מול בנייה בלתי חוקית משתוללת, מול צפצוף על כל חוקי התכנון, מול עתיד שבו נתעורר בוקר אחד ונגלה שישנם אזורים רבים שיהודים לא יכולים עוד להסתובב בהם.
בעצם למה לדמיין מה יקרה בעתיד? זוכרים מה קרה בשומר החומות? זוכרים את הטרור? זוכרים את חסימות הכבישים? זוכרים את השלכת האבנים? זוכרים את רעולי הפנים? לא בפאתי שכם. בפאתי באר שבע.

אז כן, מדינת ישראל מנסה להציל את הקרקעות האלה כדי שלא ייכבשו כולן על ידי שבטים בדואיים שבונים איפה שבא להם. וזה מהלך ציוני חשוב מאין כמותו. וכשהחברה להגנת הטבע מתנגדת למהלך הציוני הזה, ועוד רגע נראה שלא רק לו, אז כל מי שיש לו נגיעה בתקצוב ובמימון ובתרומה לחברה הזו, מוטב לו שיחשוב פעם נוספת לאן הולך הכסף הזה.

סטנדרט כפול

לו היה מדובר בהתנגדות לנטיעות, מילא. אבל החברה להגנת הטבע מתנגדת באופן מסורתי ועקבי לכל רעיון להקמת יישוב יהודי חדש. יש לה גם הסברים טובים להתנגדות הזו. פעם זה משום שיישובים חדשים פוגעים בסביבה, ולכן עדיף לעבות יישובים ותיקים. פעם זה משום שיישוב כזה או אחר הוקם בניגוד לכללי המינהל התקין. הנימוקים האלה היו יכולים להיות סבירים והגיוניים, אלמלא היינו מגלים שהם לא מפריעים לחברה להגנת הטבע לתמוך בהקמתם של יישובים בדואיים חדשים, בלי לדרוש מהם לעבות את היישובים הוותיקים, וגם כשמדובר ביישובים שהוקמו אגב עבריינות וצפצוף על כל חוק אפשרי.

הצלחתי לאתר השבוע ראיון שקיימתי לפני כשבע שנים, עם ראש מועצת עומר פיני בדש ועם נציג החברה להגנת הטבע בוועדות התכנון שי טחנאי. הראיון הזה נערך למחרת דיון שהתקיים בוועדה המחוזית, על אודות ההצעה להקים סדרת יישובים יהודיים חדשים בנגב, כשבדש תוקף בחריפות את החברה להגנת הטבע. "אתמול בוועדה המחוזית החליטו על הקמת יישוב בדואי של 170 משפחות, שפזורות על 15 אלף דונם ויש פסקי דין נגדן, על קרקע מדינה", סיפר, "והנה, כל המתנגדים למיניהם ליישובים יהודיים - אתמול משום מה הצביעו בעד".

טחנאי, שהביקורת הופנתה כלפי הארגון שלו, ניסה להסביר למה החברה להגנת הטבע מתנגדת בעקביות להקמת יישובים יהודיים חדשים. "הממשלה מתייחסת אל הנגב כאל שממה שצריך להפריחה, שאין שם מתיישבים ואין שם ערכי טבע ונוף ולכן צריך להכניס לשם מתיישבים. וזו בעיה מאוד קשה".

אז למה אתה תומך עכשיו בהקמת יישוב בדואי ל־170 משפחות? - שאלתי. ובכלל, הוספתי, נדמה לי שבכל המקרים שבשנים האחרונות עלו הצעות להקים יישובים יהודיים בנגב, הרמתם ידיים נגד, וכשעלו על השולחן הצעות להקים יישובים בדואיים, תמכתם. יכול להיות שיישובים בדואיים תורמים לאיכות הסביבה, ויישובים יהודיים מפריעים לה? "אי אפשר להתעלם היום מ־80־100 אלף בדואים שפזורים במרחב הזה וחיים במרחב הזה", הסביר, "ולכן המדינה אומרת בואו נסדיר את ההתיישבות שלהם, וההסדרה של ההתיישבות הבדואית נכון להיום תצמצם במידה ניכרת את הנזקים שכבר קיימים בשטח".

אם אצל היהודים אתה מציע שהם יצטרפו ליישובים שכבר קיימים במקום להקים יישוב חדש, המשכתי, למה אתה לא מציע את זה אצל הבדואים? הרי במקום לבנות עוד יישוב בדואי חדש, אפשר להקים עוד שכונה ברהט. תשובה לא קיבלתי.

די במקביל לראיון הזה, ובעודה ממליצה להלבין מקבצי מגורים בדואיים שהוקמו בניגוד לחוק בהר הנגב, פתחה החברה להגנת הטבע במלחמת עולם, ציבורית ומשפטית, בניסיון למנוע את הקמתו של היישוב היהודי שיזף, יישוב שקידמה המועצה האזורית רמת נגב.

"ישראל היא הצפופה ביותר בעולם המערבי, ויש לנו מעט מאוד שטחים שהם שטחים פתוחים, לכן מדיניות התכנון של מדינת ישראל – לא של החברה להגנת הטבע – שאין מקום להקים יישובים חדשים, יש לעבות את הישובים הקיימים", הסבירה החברה את התנגדותה להקמת יישובים יהודיים.

אז למה היא תומכת בהקמת יישובים בדואיים? לזה היו לה תמיד אלף ואחת תשובות שמתכנסות לשורה תחתונה אחת: זה לא אותו הדבר. שיא השיאים, כאמור, הגיע כשהחברה תמכה בהלבנה של ארבעה מקבצי מגורים בלתי חוקיים בדואיים ובהפיכתם לנקודות יישוב חוקיות. כל הטיעונים של החברה נגד הקמת יישובים יהודיים התנפצו בסיפור הזה, שבו היה מדובר בשטחים שהוקצו למספר מצומצם מאוד של משפחות בדואיות, שכל מי שגרים בהם הקימו את ביתם בניגוד לחוק, שנגד חלקם הוצאו בעבר פסקי דין של בתי משפט שהורו לפנות אותם, וכשכמה מהם מפעילים מיזמי תיירות לא חוקיים.

"באופן קטגורי אנחנו מתנגדים ליישובים חדשים", התפתלה אז נציגת החברה להגנת הטבע בישיבת התכנון, "אבל אני חושבת שבמקרה הזה, כשמדובר פה בתושבים שחיים עשרות שנים במקום... אנחנו נתמוך בחלופה הזאת. באמת כל עוד ברור שהפתרון הזה הוא זמני, והנקודות האלה הן לא משהו שילך ויגדל". זו הייתה בדיחה טובה. אין יישוב בדואי שאיננו גדל. הבדואים, כמו כולם, מביאים ילדים לעולם. והבדואים, בניגוד לכולם, לא זזים מהמשפחה שבה נולדו. שוב התברר שכשהחברה להגנת הטבע רוצה, הקמת יישובים חדשים, ואפילו תוך מתן פרס לעבריינות סביבה, אינה עניין נורא כל כך. יש כאן סיפור של "עוולה היסטורית" ושל "צורך לעשות תיקון חברתי…", הסביר לי בזמנו נציג החברה להגנת הטבע.יישובי ענק

במציאות אחרת, קצת פחות פוליטית, היינו רואים את החברה להגנת הטבע מבלה בבג"ץ אחת לשבוע בדרישה לטפל בבעיות הסביבתיות האמיתיות של הנגב. די לקרוא את הדוח האחרון של מבקר המדינה, כדי להבין שעל רקע אורח החיים הבדואי המזהם והפוגע בסביבה, האנרגיות שמשקיעה החברה להגנת הטבע במאבק נגד הקמת יישובים יהודיים ונגד נטיעות של עצים, זה עניין מטורף. המגזר הבדואי מלא באתרי פסולת פיראטיים, לא מפוקחים, לא מאושרים, ולא חוקיים. במשחטות שחורות, שמשליכות בטבע המוני פגרים של עופות ושל צאן. בנחלים סתומים מלכלוך ומגופות של גמלים ושל כבשים. בתחנות דלק פיראטיות. בשפכים שזורמים בלי בקרה ומזהמים את מי התהום.

בהסכם הקואליציוני של הממשלה הנוכחית הובטחה לרע"ם הקמה של שלושה יישובים בדואיים חדשים. אלה לא יישובונים קטנים. אלה יישובי ענק, עם הרבה מאוד דונמים למעט מאוד אנשים. כדי לסבר את האוזן, נגיד שלפי חישוב שערכה תנועת רגבים, היישובים רחמה, עבדה וחאשם זאנה צפויים לשבת על 11 אלף דונם - שטח שדומה בהיקפו לשטח הבנוי של עומר, להבים, מיתר, אשלים, שדה בוקר, משמר הנגב, חצרים, בית קמה, שובל, רביבים, רתמים ונבטים גם יחד.

עד עכשיו לא זיהינו נכונות למלחמה מצדם של אנשי החברה להגנת הטבע, נגד הקמת היישובים האלה. פגיעה בטבע ובסביבה, מסתבר שוב, נגרמת רק מהקמתם של יישובים יהודיים".

תגובת החברה להגנת הטבע: "התנגדות עקרונית ועניינית"

פניתי השבוע אל החברה להגנת הטבע וביקשתי הסבר לגבי "מקור ההחלטה להתנגד לכל יישוב יהודי חדש שמוצע, ובמקביל לתמוך/לא להתנגד להקמתם של יישובים בדואיים". בחברה בחרו להתעלם מהשאלה, ככל שהיא קשורה לתמיכה בהקמת יישובים בדואיים. הנה תשובתם:

"מדינת ישראל מתאפיינת במצוקת קרקע חמורה, הנובעת ממגבלות שטח, מגידול נמרץ של האוכלוסייה ובעיקר מתרבות שימושי קרקע בזבזנית. אלה הסיבות שבגללן היא עומדת להיות המדינה הצפופה במערב. לכן, אין במהלך של הקמת יישובים חדשים, שום היגיון – לא תכנוני, לא כלכלי, לא חברתי ולא סביבתי. מכל הבחינות האלה (תכנונית, כלכלית, חברתית וסביבתית), יש עדיפות ברורה וחד־משמעית לעיבוי וחיזוק יישובים קיימים, על פני הקמת יישובים חדשים. יוזמות של הקמת יישובים חדשים פוגעות ברצף השטחים הפתוחים, ובעקבות כך בבתי הגידול של חיות הבר ובצומח – הן בשל הקמת היישוב עצמו והן בשל הצורך בהקמת התשתיות הנלוות ליישוב החדש.

"התוכניות להקמת יישובים חדשים גם לוקות בחוסר יעילות כלכלית, והן גורמות לפגיעה חברתית בחוסן הכלכלי של היישובים הקיימים, באותו המרחב. גם מדיניות התכנון הארצית קובעת כי יש לחזק ולעבות יישובים קיימים ולא להקים עוד ועוד יישובים חדשים. זהות היישוב, סוג האוכלוסייה המתוכננת לגור בו, או הציבור שעתיד לאכלס אותו, הם לא מעניינה של החברה להגנת הטבע ואינם נכנסים כלל למערכת השיקולים של הארגון. התנגדות להקמת יישוב חדש, היא עקרונית ועניינית, ללא שום שיקול אחר, מלבד השיקול המקצועי והשאיפה להביא, ככל הניתן, לריכוז הפיתוח,  באזורים מצומצמים". 
https://www.maariv.co.il/journalists/Article-889811              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מדינה בהתאבדות. הערבים רק צריכים להמתין קצת והם ניצחו KobyBD 08.01.22 19:54 1
     בושה גועל נפש מגינה של אנשים חולים Zpatriots 08.01.22 22:38 22
  אנחנו ברגיעה האחרונים של המדינה. תהנו כול עוד אפשר BlackHawkIL 08.01.22 19:56 2
  שהאחרון יכבה את האור barry white 08.01.22 20:01 3
  בשנת 2020 אזרחי ישראל השקיעו בה 30 מיליון שקלים (מקופת המדינה) winter1 08.01.22 20:04 4
  קרן הקיימת החברה להגנת הטבע ההסתדרות וכל השאר מנוהלים בידי אנשי שמאל קיצוניים המנהיג הרחמן 08.01.22 20:06 5
     עוד מימי עזריה אלון שלא הסכים להכניס את הגולן ויו''ש לשביל ישראל. אין פלא שגם הנגב יוצא החוצה אבן מאסו 08.01.22 21:23 10
         מי שלא הסכים להכניס את שביל ישראל לגולן ויו''ש היה אורי דביר scooterman 08.01.22 22:29 18
             +1 כתבתי כמה פעמים נגד ''שביל אנטי ישראל'': זבנג וגמרנו 08.01.22 22:33 19
  עוד מקום שהקרן לישראל חדשה זיהמה דריל מורי 08.01.22 20:10 6
  לסגור את החברה להגנת הטבע - אוייבת ההתיישבות היהודית ,פועלת נגד מדינת ישראל divecon 08.01.22 20:13 7
  החברה להגנת הטבע כמו כל ארגוני הירוקים הימם גופים שמאלנים שכהרגלם חשוב להם יותר בעלי חיים וערבים מאשר אור דוד 08.01.22 20:50 8
  לא מפתיע. עוד ארגון רקוב. כינוי 08.01.22 20:51 9
     אכן לא מפתיע, אבל מכיוון אחר גופו של גולש 08.01.22 21:39 12
  תגובת אריאל זילבר מתבקשת... גופו של גולש 08.01.22 21:26 11
  גזענות אנטי-ערבית של החברה להגנת הטבע. הם רואים בערבים פרה אדומה 08.01.22 21:46 13
  תודה על החשיפה. סלע 08.01.22 22:16 14
  כותרת של טמבל שלא מבין מאומה בתכנון... asafros2 08.01.22 22:19 15
     כנראה שלא קראת א הכתבה עצמה.. פלוני 08.01.22 22:26 16
     התכנון היחיד שאני רואה בתגובה שלך הוא של מדינה ערבית יודן ריין חוצב להבות 08.01.22 22:28 17
     הבדואים תמיד ימשיכו לפלוש לקרקעות, הכשרת הפלישות הקיימות רק תעודד אותם לפלישות נוספות זבנג וגמרנו 08.01.22 22:35 20
  אריק אינשטיין כבר שר... צוף על המים 08.01.22 22:37 21
  מזמן הכרתי את ראשי התנועה קיבלו בית ברחוב המסגר מחב' הביטוח פניקס והתחילו את מסעם נגד העם עצוב בני מרום 08.01.22 23:03 23
  אנצל''ש לתהות, בעניין הנטיעות: איך נוטעים בכלל, בשנת שמיטה? ilanka 08.01.22 23:03 24
     +++ ביריון 09.01.22 00:01 28
  קלמן ליבסקינד מתברר כאחד העיתונאים התחקירנים הטובים ביותר ירון מהשרון 08.01.22 23:20 25
     כבר שנים ככה. התחקירן הטוב בארץ שומרוני 08.01.22 23:53 27
  שטני EtyR 08.01.22 23:44 26
  כשהימין יחזור לשלטון, אם וכאשר, זה בדיוק חלק מהעניין האיש מהגבעה 09.01.22 00:33 29
     מתי היה שומרוני 09.01.22 00:36 30
  פרפורי גסיסה של הסיטרא אחרא אביר בוקר 09.01.22 00:40 31
  אשכרה חיכו שממשלה שמאלנית תעלה לשלטון וכל שונאי ישראל מתחילים להתגלות דצ'ו 09.01.22 00:41 32
  שני דברים. קסדו 09.01.22 03:00 33

   
   
KobyBD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.9.10
8877 הודעות, 45 מדרגים, 85 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    19:54   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מדינה בהתאבדות. הערבים רק צריכים להמתין קצת והם ניצחו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
השמאל חילחל לכל אירגון ופועל להשמדת ישראל והחלפתה במדינת ישמעל (מדינת כל אזרחיה, כמו שהם אוהבים לכנותה)            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Zpatriots לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.4.15
14639 הודעות, 35 מדרגים, 64 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    22:38   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. בושה גועל נפש מגינה של אנשים חולים  
בתגובה להודעה מספר 1
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
BlackHawkIL לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.9.16
34430 הודעות, 134 מדרגים, 256 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    19:56   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. אנחנו ברגיעה האחרונים של המדינה. תהנו כול עוד אפשר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
barry white לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.5.12
21593 הודעות, 181 מדרגים, 345 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    20:01   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. שהאחרון יכבה את האור  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אני כבר מכין לילדים שלי אופציה ב'


| "הוי ארצי מולדתי, את הולכת פייפן..."


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
winter1
חבר מתאריך 19.6.17
47426 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    20:04   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. בשנת 2020 אזרחי ישראל השקיעו בה 30 מיליון שקלים (מקופת המדינה)  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המנהיג הרחמן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.7.14
6120 הודעות, 65 מדרגים, 118 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    20:06   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. קרן הקיימת החברה להגנת הטבע ההסתדרות וכל השאר מנוהלים בידי אנשי שמאל קיצוניים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ממילא הם משתפים פעולה עם השילטון של בנט הפלסטיני.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבן מאסו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.3.08
6179 הודעות, 73 מדרגים, 130 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    21:23   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. עוד מימי עזריה אלון שלא הסכים להכניס את הגולן ויו''ש לשביל ישראל. אין פלא שגם הנגב יוצא החוצה  
בתגובה להודעה מספר 5
 


נר לאחד, נר למאה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
scooterman לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.1.14
571 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    22:29   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. מי שלא הסכים להכניס את שביל ישראל לגולן ויו''ש היה אורי דביר  
בתגובה להודעה מספר 10
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
60858 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    22:33   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. +1 כתבתי כמה פעמים נגד ''שביל אנטי ישראל'':  
בתגובה להודעה מספר 18
 
  
שביל אנטי-ישראל תוכנן ע"י החברה השמאלנית להגנת הטבע שראשה היה יוסי שריד תוך החרמה מכוונת של יהודה ושומרון, רמת הגולן ואפילו ירושלים המערבית, כפי שהודה אחד ממתכנניו, חבר ועדת שביל ישראל אוהד כוכבי:
"השביל נמנע מלהיכנס לעימותים פוליטיים", אומר כוכבי, "ולכן הוא לא חוצה בשום מקום את הקו הירוק, אלא מקסימום צמוד אליו, והוא גם לא עולה לרמת הגולן, למשל, ולא נכנס לירושלים".
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000880680


טופס דיווח על תופעות לוואי ואירועים חריגים של חיסון הקורונה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דריל מורי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.11.19
2979 הודעות, 33 מדרגים, 54 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    20:10   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. עוד מקום שהקרן לישראל חדשה זיהמה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
divecon לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.11.12
1263 הודעות, 7 מדרגים, 14 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    20:13   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. לסגור את החברה להגנת הטבע - אוייבת ההתיישבות היהודית ,פועלת נגד מדינת ישראל  
בתגובה להודעה מספר 0
 


כאשר הגלים מתחזקים, החזקים מתגלים


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אור דוד לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.11.13
14358 הודעות, 147 מדרגים, 261 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    20:50   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. החברה להגנת הטבע כמו כל ארגוני הירוקים הימם גופים שמאלנים שכהרגלם חשוב להם יותר בעלי חיים וערבים מאשר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יהודים. סטייל המנהל האזרחי, אונסקו ועוד.
הם יעשו הכל כדי לצמצם את הבניה עבור יהודים והם בעקיפין תורמים גם לעלית מחירי הדיור בארץ.


אנא ה' רחם עלינו והסר מעלינו את ממשלת הערב רב והזדון של נפתלי בנט ויאיר לפיד במהרה !


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כינוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.21
10974 הודעות, 30 מדרגים, 59 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    20:51   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. לא מפתיע. עוד ארגון רקוב.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לא היה דתי במטכל עשור. צהל מקבל עשרות מיליארדים רק בשביל מודיעין וחימושים שמונעים פגיעה באזרחי האויב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גופו של גולש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.5.21
1601 הודעות, 7 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    21:39   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. אכן לא מפתיע, אבל מכיוון אחר  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  
כמו שכתב ליבסקינד, תבדקו לאן כספי התרומות שלכם הולכים.

בלי לבדוק בכלל מי התורמים של החברה להגנת הטבע, אין לי ספק שמדובר באנשי שמאל ברובם המוחלט. איך אני יודע? לא כי מדובר בקונספירציה זדונית של קרן וקסנר כזו או אחרת, אלא כי אג'נדות ירוקות הולכות בדר"כ עם עמדות שמאל.
אנשי ימין מנתבים לרוב את התרומות שלהם ליעדים אחרים ולא לארגונים ירוקים, גם בלי תחקירים כמו זה של ליבסקינד.
ממילא, ומאחר שבחברה להגנת הטבע יודעים היטב היכן מרוחה חמאת התרומות אליהם, הם מאמצים אג'נדה שתמצא חן בעיני התורמים. ככה פשוט. רוצים לשנות את זה? דווקא תתרמו לחברה להגנת הטבע, או לפחות תגרמו לה להבין שהיא מפסידה כסף מהמדיניות הנוכחית שלה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
גופו של גולש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.5.21
1601 הודעות, 7 מדרגים, 12 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    21:26   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. תגובת אריאל זילבר מתבקשת...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פרה אדומה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 30.4.12
49900 הודעות, 341 מדרגים, 673 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    21:46   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. גזענות אנטי-ערבית של החברה להגנת הטבע. הם רואים בערבים  
בתגובה להודעה מספר 0
 

חלק מעולם החי שצריך להגן עליו מפני פלישת האדם המתקדם.


תיזהרו. תיכף אאלץ לדפוק על השלחן!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סלע
חבר מתאריך 9.10.09
479 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    22:16   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. תודה על החשיפה.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
כמו גופים חשובים אחרים בארץ שפעם היו גאוותנו, היום השתלטו עליהן רוחות ומגמות אחרות.
אפשר למצוא אותן בצהל, בשבכ, בית המשפט ועוד.
רק שנדע לצאת בשלום מהסחרור...            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
asafros2 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.7.07
11989 הודעות, 72 מדרגים, 131 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    22:19   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. כותרת של טמבל שלא מבין מאומה בתכנון...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מי שרוצה לחזק את הדרום צריך לפעול להסדרת ההתיישבות הבדואית, כדי לצמצם את פריסתם. בנוסף - לפעול למען חיזוק ההתיישבות היהודית הקיימת, וחא השקעת מיליארדים בעוד ישובים יהודים כושלים. ולגבי נטיעות - תנו למדבר להיות מדבר. הפיכת המדבר ליער זה נזק אקולוגי            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פלוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.16
1073 הודעות, 11 מדרגים, 17 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    22:26   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. כנראה שלא קראת א הכתבה עצמה..  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  
במקום להרחיב ישובים בדואים קיימים, החברה להגנת הטבע תומכת בהכשרת ישובים בדואים לא חוקיים ומתעלמת מזיהום סביבתי מטורף שנעשה על ידם            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חוצב להבות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.7.20
2136 הודעות, 16 מדרגים, 28 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    22:28   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. התכנון היחיד שאני רואה בתגובה שלך הוא של מדינה ערבית יודן ריין  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  
ערבים פרושים במרחב, היהודים מצומצמים בגטאות והמדבר אותו מדבר שהולך תמיד אחרי הערבים לכל מקום בעולם.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבנג וגמרנו
חבר מתאריך 2.4.12
60858 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    22:35   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. הבדואים תמיד ימשיכו לפלוש לקרקעות, הכשרת הפלישות הקיימות רק תעודד אותם לפלישות נוספות  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  


טופס דיווח על תופעות לוואי ואירועים חריגים של חיסון הקורונה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
צוף על המים לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.2.18
2328 הודעות, 13 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    22:37   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אריק אינשטיין כבר שר...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בני מרום לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.13
10638 הודעות, 35 מדרגים, 55 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    23:03   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. מזמן הכרתי את ראשי התנועה קיבלו בית ברחוב המסגר מחב' הביטוח פניקס והתחילו את מסעם נגד העם עצוב  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ilanka לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.4.02
114291 הודעות, 274 מדרגים, 452 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    23:03   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. אנצל''ש לתהות, בעניין הנטיעות: איך נוטעים בכלל, בשנת שמיטה?  
בתגובה להודעה מספר 0
             תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ביריון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.07
86499 הודעות, 347 מדרגים, 573 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    00:01   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. +++  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ירון מהשרון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.4.21
2125 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    23:20   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. קלמן ליבסקינד מתברר כאחד העיתונאים התחקירנים הטובים ביותר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
בניגוד לתחקירני ערוץ 12 ו 13 שמתעסקים בעיקר ברכילות צהובה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שומרוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.08
24693 הודעות, 254 מדרגים, 482 נקודות.  ראה משוב
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    23:53   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. כבר שנים ככה. התחקירן הטוב בארץ  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  


איזה טוב השם !!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
EtyR
חבר מתאריך 1.6.21
70 הודעות
יום שבת ו' בשבט תשפ''ב    23:44   08.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. שטני  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
החברה להגנת הטבע,,כך ,סתם,הצטרפה לאוייב..
מישהו קובע מדיניות זו..תבררו מי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האיש מהגבעה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.3.08
3597 הודעות, 41 מדרגים, 82 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    00:33   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. כשהימין יחזור לשלטון, אם וכאשר, זה בדיוק חלק מהעניין  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
החברה להגנת הטבע, יד ושם, הפרקליטות, העליון, משרדי הממשלה ה"מיקצועיים", נקיון יסודי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שומרוני לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.08
24693 הודעות, 254 מדרגים, 482 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    00:36   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. מתי היה  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
יחזור


איזה טוב השם !!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אביר בוקר
חבר מתאריך 3.2.20
602 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    00:40   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. פרפורי גסיסה של הסיטרא אחרא  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
ועלית על ארץ משובבת מחרב, מקובצת מעמים רבים

והתגדילתי והתקדישתי לעיני גוים רבים בך גוג

מזמין אתכם לשמוע את סדרת השיעורים של הרב ינון קלזאן בנושא גוג ומגוג. אז תבינו אחת לאחת מה קורה בעולם היום.

בהצלחה!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דצ'ו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 20.8.11
11606 הודעות, 102 מדרגים, 200 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    00:41   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אשכרה חיכו שממשלה שמאלנית תעלה לשלטון וכל שונאי ישראל מתחילים להתגלות  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קסדו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.9.18
2497 הודעות, 19 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    03:00   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. שני דברים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
אחד איך זה שהחברה הזו יכולה להחזיק למדינה את.. שניים מבחינה לאומית חייבים להקים ישובים קטנים ולפזר אותם בכל הארץ. זו סוגיה אסטרטגית קיומית. אם כל היהודים יגורו בגוש דן איבדנו את הגליל והנגב וקיבלנו קיום יהודי שחי בגטו מגדרה עד חדרה שקל מאוד יהיה למחוק אותו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות