גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #727524 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 727524        
חרובי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.8.18
988 הודעות, 9 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:13   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

שדרן בריטי חרדי בכיר התפטר מה-BBC: ''הם חצו את הקווים ועברו לאנטישמיות גלויה''  

 
  
לאחר 35 שנים ברשת השידור הבריטית הממלכתית BBC – הודיע שדרן יהודי חרדי בכיר ברדיו ובטלוויזיה על התפטרותו, במחאה על סיקור מוטה של מתקפה אנטישמית שבו הואשמו הקורבנות היהודים בקריאות הנאצה שהשמיעו מוסלמים. הרב יהודה יונה רובינשטיין פרסם את מכתב ההתפטרות בחשבון הפייסבוק שלו השבוע – ובריאיון לאולפן ynet הוא מגולל מסכת האשמות קשה כלפי הרשת הממלכתית הבריטית, הלוקה, לדבריו, במחלת האנטישמיות: "אני מרגיש שיהודי הגאה ביהדותו לא יכול להמשיך לעבוד שם יותר".

הרב יהודה יונה רובינשטיין הוא איש רוח מוכר בבריטניה, שחיבר 15 ספרים ונחשב למוערך גם על ידי המלכה אליזבת. בין השאר, הגיש את התוכניות "בוקר טוב יום ראשון" ו"מחשבות על היום", ונחשב כאמור לאחד המגישים והשדרים הידועים ברשת BBC. "חוששני שיש לי בשורות רעות", כתב במכתב ההתפטרות, ששלח למנהלי חברת ההפקה שלו. "לא אוכל להמשיך לשדר. זה רגע עצוב מאוד עבורי בתור מי שהיה מגיש ברשת במשך 35 שנה".


התפטרותו של הרב רובינשטיין באה אחרי דיווח ב-BBC על מתקפה אנטישמית של מוסלמים נגד נערים יהודים ברחוב אוקספורד בלונדון, שתועדה בסרטון וידיאו. בסרטון שצולם לפני כחודש, בחנוכה, נראים גברים מוסלמים מקללים ויורקים על קבוצת בני נוער יהודים חרדים, שישבו בתוך אוטובוס. המוסלמים השמיעו לעברם קריאות גנאי וקללות גסות, קראו "לדפוק את היהודים" ו"לשחרר את פלסטין", דפקו באגרופים על חלונות כלי הרכב – ואחד מהם אף השליך חפץ לעבר האוטובוס, כפי שתועד בסרטון.
התקרית טופלה בידי משטרת לונדון כפשע שנאה, ואף גונתה בידי ראש ממשלת בריטניה וראש העיר של לונדון. ואולם, בדיווח של ה-BBC נאמר כי "ניתן לשמוע השמצות גזעניות על מוסלמים מתוך האוטובוס, בסגנון 'מוסלמים מלוכלכים'". אלא שבסרטון נשמעים הנערים היהודים אומרים בסך הכול בעברית "תתקשר למישהו, זה דחוף", לאחר שביקשו כנראה להזעיק משטרה בעקבות ההתקפה האנטישמית נגדם.
"אני עומד עם בני עמי"
ראשי הקהילה היהודית בבריטניה זעמו על הדיווח השגוי של ה-BBC, וטענו שהרשת הוסיפה עלבון כאשר האשימה את קורבנות האנטישמיות בהיותם אשמים בהתקפה נגדם. נשיאת הקהילה היהודית בבריטניה, מרי ואן דר זיל, דרשה מהרשת להתנצל באופן פומבי. לדבריה, התנהגות הרשת "מעלה שאלות רציניות לגבי הטיות עמוקות בתוך ה-BBC כלפי ישראלים, וכלפי יהודים בכלל".

35 שנים ב-BBC. הרב יהודה יונה רובינשטיין
לא רק שה-BBC לא חזר בו מהדיווח, הוא אף התעקש שהיה מדויק. דובר מטעם הרשת אמר כי "אנטישמיות היא מתועבת. אנו שואפים לשרת את הקהילה היהודית ואת כל הקהילות ברחבי ארצנו בצורה הוגנת. הסיפור שלנו היה דיווח עובדתי שהתמקד ברובו באנשים שהמשטרה רוצה לזהות. הייתה התייחסות קצרה להשמצה, שנלכדה בהקלטת וידיאו, שנראה היה שהגיעה מהאוטובוס. התייעצנו עם מספר דוברי עברית... ההתייחסות הקצרה לכך הייתה כלולה בתיאור המלא של האירוע".
האירוע הזה היה מבחינתו הקש האחרון. התפטרותו של הרב רובינשטיין חוללה סערה בבריטניה, ודווחה בכלי תקשורת רבים בממלכה. "ה-BBC חצה קו אדום", הוא אומר בריאיון לאולפן ynet. "הייתי מודע, כמובן, לאנטישמיות המסתווה שם כ'אנטי-ציונות' ו'אנטי-ישראל' במשך זמן רב. כשהעליתי את מכתב ההתפטרות לעמוד הפייסבוק שלי, כמעט כולם תמכו בו. כמה אנשים תהו, 'למה אתה לא נשאר ונלחם?' אבל נשארתי ונלחמתי אולי במשך זמן רב מדי.

"אבל כשהתרחשה תקיפת הילדים היהודים ברחוב אוקספורד בלונדון, רחוב הקניות העמוס ביותר בבירה, על ידי קבוצת מוסלמים, והילדים חטפו איומים, הצדעות נאציות, עלבונות קשים ונאלצו לברוח – ה-BBC שקיבל את הסיפור, דיווח שהיהודים צעקו 'עלבונות אנטי-אסלאמיים'. ברבים. ואז זה שונה לעלבון אחד, וגם הוא הוכח כלא נכון – ואילו הם סירבו לסגת מהדיווח. זה כבר עבר את גבול הטיעון המתחפש ל'אנטי-ציוני', שאנטישמים בחו"ל אוהבים להסתתר מאחוריו, והפך לאנטישמיות גלויה. זו הגנה על אנטישמים, תוך העמדת פנים שהפוגעים האמיתיים הם הקורבנות. אז אני עומד עם בני עמי, וזהו גבול שלא אתן להם לעבור, לפחות לא כשהשם שלי מקושר אליהם".
האשמת קורבן ב-BBC
במכתבו קבל הרב רובינשטיין כי "המשבר הנוכחי על רקע האנטישמיות ברשת, וניסיונותיה להפוך את קורבנות המתקפה האנטישמית האחרונה על ילדים יהודים בלונדון, ולטעון שהקורבנות היו למעשה המבצעים – איננו נסלח. הערפול וההכחשה שבאו לאחר מכן היו מחרידים. מרכז שמעון ויזנטל כולל את ה-BBC ברשימת עשרת האירועים הכי אנטישמיים בעולם".

ל-ynet הוא אומר כי "ה-BBC הוא לא ארגון פרטי, הוא ממומן על ידי משלם המסים בבריטניה. אבל למרות העובדה שלמעשה אני הבוס שלהם, כבריטי שמשלם מסים - אין שום נתינת דין וחשבון לציבור... ל-BBC אין שום מוסדות למכתבים או לתלונות. וכשאתה כבר מצליח לעבור את כל המחסומים ולהתלונן, הם פשוט אומרים לך 'תודה רבה' - ואז מתעלמים ממך. כך ה-BBC פשוט ממשיך בשלו".
הרב רובינשטיין מבהיר כי השיטה פשוטה: לחזור על השקר הרבה פעמים. "יש ביטוי שהפך להיות פופולארי לאחרונה, גזלייטינג (עמעום הדעת). הם פשוט ממשיכים לחזור על אותו השקר שוב ושוב, בהנחה שאנשים ימשיכו להאמין בזה. ובכן, הקהילה היהודית בבריטניה לא קונה יותר את השקר של ה-BBC".
באופן חריג ביותר - "צעד שלא היה כמותו", הוא מציין - הגיעו יהודים למחאה מחוץ למטה השידור, כשהם נושאים שלטים שכתוב עליהם "תפסיקו להפיץ שקרים על יהודים". "ליהודים הבריטים נמאס מה-BBC", הוא אומר. "הם חתכו את הקשרים בין ה-BBC לקהילה, ואני חלק מהקהילה, אז גם אני סיימתי את קשריי איתם".
"זו רמה חדשה לגמרי של אנטישמיות"
הרב רובינשטיין חי בשנים האחרונות בארה"ב, ומשם המשיך לשדר ברשת הבריטית. "הייתי שם במשך זמן רב, והייתי מודע בהחלט להתפשטות האנטישמיות בארגון, אבל הם ניסו לשמר את האנטישמיות שלהם מתחת לפני השטח", הוא מציין. "אדם חכם אמר פעם, שההגדרה של אנטישמיות בריטית היא 'שנאת יהודים יותר משצריך'. במקרה הזה, הם שונאים יותר יהודים הרבה יותר משצריך: הן בשינוי הסיפור והאשמת הקורבן, הן בסירוב שלהם לקבל את העובדה ששגו למרות ראיות מעבדתיות שהוכיחו שמה שדיווחו לא היה ולא נברא - והן בסירוב שלהם להתנצל, זו כבר רמה חדשה לגמרי של אנטישמיות".
"ליהודים הבריטים נמאס מה-BBC. הם חתכו את הקשרים בין ה-BBC לקהילה, ואני חלק מהקהילה, אז גם אני סיימתי את קשריי איתם"
הוא ציין כי הטענה שלו לא חלה על רבים מהאנשים שאיתם עבד ב-BBC במשך שלושה עשורים. "הם היו בין האנשים האדיבים והמוכשרים ביותר שאי פעם פגשתי או עבדתי איתם... יש שם אנשים טובים מאוד ומוכשרים במיוחד, ובאמת שלמדתי המון כשדרן וככתב שם. היו לי המון חברים טובים, ודרך אגב, קיבלתי המון מיילים של תמיכה מכותבים לשעבר ב-BBC. אני פשוט לא רואה איך אני, או כל יהודי שיש לו גאווה כלשהי, יכולים להיות קשורים יותר לתאגיד".
האם זאת המלצה שלך ליהודים אחרים שעובדים שם, להתפטר מה-BBC?
"שאנשים יבצעו את החישובים שלהם לפי השיקולים שלהם. זו בהחלט תחושי בנושא, כי הם חצו את הגבול באופן כל כך ברור לתוך טריטוריית האנטישמיות, בהגנה על תוקפי ילדים יהודים בבריטניה. אני יהודי – זה מה שאני אוהב להיות, זה מה שאני גאה להיות, אני עומד לצד בני עמי, והפעם ברור שבני עמי צודקים וה-BBC טעו, אז אני יודע איפה אני עומד".

"בבריטניה, אני אשם כי אני יהודי"
במהלך ביקור שערכה מלכת אנגליה במנצ'סטר לפני כ-15 שנה, היא נפגשה עם ראשי הקהילה היהודית, ושאלה אותם "האם הרב YY (יהודה יונה, כינויו המוכר בבריטניה) נמצא כאן". נשיא הקהילה השיב בשלילה, והמלכה התאכזבה: "כמה חבל. אנחנו מקשיבים לו כל הזמן ברדיו".
אתה מרגיש שיש עלייה באנטישמיות בבריטניה?
"אין שום ספק, זה ברחבי העולם. העלייה ברמת האנטישמיות בבריטניה היא איומה. הצעדות שארגנו פלסטינים ברחבי לונדון דומות לחלוטין לצעדות הנאצים, רק שבמקום צלבי הקרס בתחילת הצעדה יש דגל פלסטין. הם מחזיקים בדגלים וצועקים מחוץ לחלונות, 'להרוג את היהודים ולאנוס את בנותיהם'. זה מרגיש כאילו ליל הבדולח חוזר על עצמו.
"בריטניה, כמו רוב אירופה, מפוחדת מאוד מהקהילות המוסלמיות. בהקשר זה מעניין שלמרות שהתמונות של אותם תוקפים די ברורות, ושברחוב אוקספורד יש יותר מצלמות אבטחה מאשר כל מקום אחר בעולם - עד כה לא נעצר אף אחד. זוהי סובלנות לאנטישמיות, זוהי הצדקה מעוותת לאנטישמיות אם היא באה מצד מוסלמים – כי 'הם פלסטינים', וזה לא משנה אם הם יהודים, או ציונים.
"הם שונאים יותר יהודים הרבה יותר משצריך: הן בשינוי הסיפור והאשמת הקורבן, הן בסירוב שלהם לקבל את העובדה ששגו למרות הראיות - והן בסירוב שלהם להתנצל"
"כשמישהו צעק לעברי 'פלסטין' או 'עזה' כשהלכתי ברחוב בלונדון, הוא לא ידע אם אני ציוני, הוא לא שאל אותי אם אני ישראלי, מבחינתו אני יהודי וזה מספיק. היום בבריטניה אני אשם בכל הסבל של העם הפלסטיני, כמו שבימי הביניים אני הרגתי את ישו. זה אותו דבר – האנטישמיות החדשה זהה לאנטישמיות הוותיקה".

מקור: טמקא https://www.ynet.co.il/judaism/article/s1gci9nnk#autoplay              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  טעות. עכשיו הצדיק האחרון לא ייסנגר על היהודים. קוראת ותיקה 09.01.22 10:16 1
     הוא אמר שהוא נללם כבר יותר מידי זמן הכוזרי 09.01.22 10:19 4
     הביא להם את ההזדמנות, עד שזיהה שהוא רק על תקן עלה תאנה. Q 09.01.22 11:25 17
     כמו שהיה בגרמניה? קופיקו 09.01.22 16:03 28
         מה אתה רוצה מגרמניה..? קוראת ותיקה 09.01.22 16:04 29
             למשל, כשהאשימו את היהודים בגרימת ליל הבדולח. seventhseal 09.01.22 16:28 32
                 זה מה שהבנת ממה שכתבתי? קוראת ותיקה 09.01.22 16:33 33
                     כן seventhseal 09.01.22 16:35 34
                         טעות גדולה. קוראת ותיקה 09.01.22 16:40 35
                             נורא. אני לא יודע מה לעשות עם עצמי. seventhseal 09.01.22 16:42 36
                                 אתה יכול לחפש קוראת ותיקה 09.01.22 16:43 37
                                     לא ממש הבנתי מה את רוצה. אני נוהג לומר במקרים כאלה, ''כנראה שלא הסברתי את עצמי'' seventhseal 09.01.22 16:44 38
                                         יש לי תחושה שלא כל כך הבנת את מה שכתבתי, כתבתי לך שטעית בגדול בהבנתך אותי קוראת ותיקה 09.01.22 16:47 39
                                             אני אסביר לאט: אם מה שכתבת יכול להתפרש אחרת ממה שהתכוונת, נהוג להסביר. שלחת אותי ללכת לחפש seventhseal 09.01.22 16:50 40
                                                 מבחינתי אין פרוש אחר ממה שהתכוונתי, ששינוי מבחוץ לא יקרה. אם עזב עבודתו אז הקו השלט קוראת ותיקה 09.01.22 16:57 41
                                                     ברור שמבחינתך אין אפשרות לפירוש אחר, רק זה שלך. עולם צר מאד יש לך. seventhseal 09.01.22 17:01 42
                                                         🤣🤣🤣🤣🤣🤣 קוראת ותיקה 09.01.22 17:07 43
  מתי יתפטרו מערוצי התעמולה 11.12.13 חדש בערך 09.01.22 10:17 2
     אתה עסוק בלהלחם באחים שלך, בעם שלך, במקום באויב שבא עליהם. התגובה שלך פה מדגישה את זה. לגוף העניין 09.01.22 11:27 18
         הוא צודק, ראינו את זה בשומר חומות arbitori 09.01.22 13:21 25
         הם עסוקים להילחם בנו! יוןויוןויוןוי 09.01.22 15:19 26
         והתגובה שלך מדגישה שלא הבנת את גוף העניין. אבנר וולפסון 09.01.22 15:44 27
  שמאל סטנדרטי, לא מפתיע, תרבות הpc בגרונם, ובפועל חרב פיפיות בידם ישראבלוף 09.01.22 10:17 3
     כתבת שטות אמיתית. לא שמאל, לא PC. מציע שתקרא למה הוא התפטר במקור. לגוף העניין 09.01.22 11:27 19
  מותק, גם בליינט לא היית יכול לעבוד... Galgal 09.01.22 10:20 5
     די סביר שבשום ערוץ ישראלי לא ימצא מקום-ערוצי שנאה ליהודים ודתם.חלקה גלוייה וחלקה מוסווית אברהם 09.01.22 10:24 8
         אתה צודק. רשמתי את ליינט כי משם הראיון והכתבה. Galgal 09.01.22 10:42 10
  הפנים החדשות של האנטישמיות הקלאסית. כינוי 09.01.22 10:20 6
  גם בזמן מלחה''ע 2, בנושא ישראל והיהודים, הבריטים היו קרובים יותר לגרמנים מאשר להגיון ולצדק במבה 09.01.22 10:22 7
     נכון ואני קורא לאנגלים רוצחים וג'נטילמנים. קסדו 09.01.22 13:17 24
     הם גם קרעו את ארץ ישראל המזרחית מהיהודים לטובת הבדווי עבדאללה. ש-עצמון 09.01.22 16:19 31
  ומה לגבי האנטישמיות הגלויה בערוצים היהודיים??? HappyBD 09.01.22 10:35 9
     אתה לא רואה שהחרדי הזה חוגג סילבסטר? כינוי 09.01.22 11:39 23
  מזעזע אנטיפשיסטן 09.01.22 10:43 11
     ...ובדיוק בגלל זה אתה מקפיד להאשים את ישראל בסכסוך, ולספק תחמושת לאנטישמים... זבוב על הקיר 09.01.22 11:10 13
         האנטישמים טוענים שהם רק מתנגדים למדיניות ישראל, אבל בפועל הם מתנגדים לעצם קיומה של ישראל פיניקית 09.01.22 11:20 15
             יש הרבה לאומנים ימנים שלא רוצים ''זרים'' (כולל יהודים) בארצם אך אין להם שום בעיה עם ישראל. זבוב על הקיר 09.01.22 11:24 16
  תמיד היו יועץ עסקי 09.01.22 10:48 12
  לפיד צריך לעדכן את הנאום המחמיא שלו ל-BBC מקורי 09.01.22 11:16 14
  לא מגיעים לקרסולים של התקשורת הישראלית דוקטורנו 09.01.22 11:29 20
  עדיף קצת אנטישמיות מאשר להיות באותו מקום עם מטומטם כמו יאיר גולן קטסטרופה 09.01.22 11:29 21
  הבריטים הגזענים עוד לא שלמו על פוגי 09.01.22 11:39 22
  ''אני מרגיש שיהודי הגאה ביהדותו לא יכול להמשיך לעבוד שם יותר'' ש-עצמון 09.01.22 16:17 30

   
   
קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
9869 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:16   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. טעות. עכשיו הצדיק האחרון לא ייסנגר על היהודים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שינוי יהיה רק מבפנים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הכוזרי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.10.20
3405 הודעות, 50 מדרגים, 86 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:19   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. הוא אמר שהוא נללם כבר יותר מידי זמן  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Q לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 8.10.01
36155 הודעות, 156 מדרגים, 304 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    11:25   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. הביא להם את ההזדמנות, עד שזיהה שהוא רק על תקן עלה תאנה.  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קופיקו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.3.16
5566 הודעות, 33 מדרגים, 52 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:03   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. כמו שהיה בגרמניה?  
בתגובה להודעה מספר 1
 


יח"צ: משטרת ישראל היא המשטרה הטובה בישראל!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
9869 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:04   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. מה אתה רוצה מגרמניה..?  
בתגובה להודעה מספר 28
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
seventhseal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.11
4761 הודעות, 34 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:28   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. למשל, כשהאשימו את היהודים בגרימת ליל הבדולח.  
בתגובה להודעה מספר 29
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
9869 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:33   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. זה מה שהבנת ממה שכתבתי?  
בתגובה להודעה מספר 32
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
seventhseal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.11
4761 הודעות, 34 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:35   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. כן  
בתגובה להודעה מספר 33
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
9869 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:40   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. טעות גדולה.  
בתגובה להודעה מספר 34
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
seventhseal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.11
4761 הודעות, 34 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:42   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. נורא. אני לא יודע מה לעשות עם עצמי.  
בתגובה להודעה מספר 35
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
9869 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:43   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. אתה יכול לחפש  
בתגובה להודעה מספר 36
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
seventhseal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.11
4761 הודעות, 34 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:44   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. לא ממש הבנתי מה את רוצה. אני נוהג לומר במקרים כאלה, ''כנראה שלא הסברתי את עצמי''  
בתגובה להודעה מספר 37
 
  
אותך כנראה חינכו במקום אחר.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
9869 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:47   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. יש לי תחושה שלא כל כך הבנת את מה שכתבתי, כתבתי לך שטעית בגדול בהבנתך אותי  
בתגובה להודעה מספר 38
 
  
ענית בציניות, קיבלת חזרה....
אם אתה לא יודע מה לעשות עם עצמך, כפי שאמרת אז אתה יכול ללכת ולחפש מה לעשות עם עצמך. אז בטוח תמצא.
קפיש?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
seventhseal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.11
4761 הודעות, 34 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:50   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אני אסביר לאט: אם מה שכתבת יכול להתפרש אחרת ממה שהתכוונת, נהוג להסביר. שלחת אותי ללכת לחפש  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
אז את עוד יותר גסת רוח ממה שחשבתי. זה בסדר מבחינתי, את זו שצריכה לחיות עם עצמך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
9869 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:57   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. מבחינתי אין פרוש אחר ממה שהתכוונתי, ששינוי מבחוץ לא יקרה. אם עזב עבודתו אז הקו השלט  
בתגובה להודעה מספר 40
 
  
האנטישמי ניצח ולא ישמע קו אחר, שאינו כזה.
לא יודעת מה הבנת ואין הגעת ליל הבדולח וכו. זה כבר עניין שלך.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
seventhseal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 15.9.11
4761 הודעות, 34 מדרגים, 68 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    17:01   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. ברור שמבחינתך אין אפשרות לפירוש אחר, רק זה שלך. עולם צר מאד יש לך.  
בתגובה להודעה מספר 41
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קוראת ותיקה
חבר מתאריך 23.1.15
9869 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    17:07   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣  
בתגובה להודעה מספר 42
 
  
תהיה בריא..... כמה שטויות....            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חדש בערך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.7.17
23083 הודעות, 98 מדרגים, 147 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:17   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. מתי יתפטרו מערוצי התעמולה 11.12.13  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לגוף העניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.14
11336 הודעות, 115 מדרגים, 190 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    11:27   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. אתה עסוק בלהלחם באחים שלך, בעם שלך, במקום באויב שבא עליהם. התגובה שלך פה מדגישה את זה.  
בתגובה להודעה מספר 2
 


כמה עמוק אתם בקונספירציה? בידקו פה http://shorturl.at/oxHW9


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
arbitori לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.11.20
2892 הודעות, 7 מדרגים, 13 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    13:21   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. הוא צודק, ראינו את זה בשומר חומות  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוןויוןויוןוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.11.17
3594 הודעות, 57 מדרגים, 110 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    15:19   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. הם עסוקים להילחם בנו!  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אבנר וולפסון
חבר מתאריך 11.12.08
38509 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    15:44   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. והתגובה שלך מדגישה שלא הבנת את גוף העניין.  
בתגובה להודעה מספר 18
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראבלוף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.14
6631 הודעות, 65 מדרגים, 99 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:17   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. שמאל סטנדרטי, לא מפתיע, תרבות הpc בגרונם, ובפועל חרב פיפיות בידם  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


חברה תהיו אופטימיים כי בלי זה מה נשאר לנו


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לגוף העניין לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.7.14
11336 הודעות, 115 מדרגים, 190 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    11:27   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. כתבת שטות אמיתית. לא שמאל, לא PC. מציע שתקרא למה הוא התפטר במקור.  
בתגובה להודעה מספר 3
 


כמה עמוק אתם בקונספירציה? בידקו פה http://shorturl.at/oxHW9


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Galgal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.12.17
11548 הודעות, 80 מדרגים, 123 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:20   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מותק, גם בליינט לא היית יכול לעבוד...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


.


בכל מקרה כל הכבןד.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אברהם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.6.16
16776 הודעות, 64 מדרגים, 61 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:24   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. די סביר שבשום ערוץ ישראלי לא ימצא מקום-ערוצי שנאה ליהודים ודתם.חלקה גלוייה וחלקה מוסווית  
בתגובה להודעה מספר 5
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Galgal לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.12.17
11548 הודעות, 80 מדרגים, 123 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:42   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. אתה צודק. רשמתי את ליינט כי משם הראיון והכתבה.  
בתגובה להודעה מספר 8
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כינוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.21
11057 הודעות, 30 מדרגים, 59 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:20   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. הפנים החדשות של האנטישמיות הקלאסית.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לא היה דתי במטכל עשור. צהל מקבל עשרות מיליארדים רק בשביל מודיעין וחימושים שמונעים פגיעה באזרחי האויב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
במבה
חבר מתאריך 2.4.12
10604 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:22   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. גם בזמן מלחה''ע 2, בנושא ישראל והיהודים, הבריטים היו קרובים יותר לגרמנים מאשר להגיון ולצדק  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קסדו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.9.18
2500 הודעות, 19 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    13:17   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. נכון ואני קורא לאנגלים רוצחים וג'נטילמנים.  
בתגובה להודעה מספר 7
 
  
לא מבין למה נותנים הנחות לאנגלים. הגרמנים היו בפנים ורצחו והאנגלים שהם צאצאי גרמנים היו בחוץ ושמרו על הדלתות שלא יפתחו. הם לא ילכלכו את הידיים הם אצילים. חצי מהעולם נשלט על ידי האנגלים ואם הם היו מקבלים פליטים יהודים היו ניצלים מליוני יהודים מהשואה. אולי הם לא חשבו על השמדת יהודים טוטלית אבל היו מעוניינים בהקטנה דראסטית של היהודים כדי להפוך אותם לגורם שולי ולא מזיק. והרקע האנטישמי הראשוני הוא מאנגליה עוד מימי הביניים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
57880 הודעות, 225 מדרגים, 408 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:19   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הם גם קרעו את ארץ ישראל המזרחית מהיהודים לטובת הבדווי עבדאללה.  
בתגובה להודעה מספר 7
 


"מלחמה היא שלום. חירות היא עבדות. בערות היא כוח." {ג'ורג' אורוול}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
HappyBD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.8.19
1094 הודעות, 4 מדרגים, 7 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:35   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. ומה לגבי האנטישמיות הגלויה בערוצים היהודיים???  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
https://t.me/ivgiz_il/1193

https://t.me/ivgiz_il/1106

            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
כינוי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.6.21
11057 הודעות, 30 מדרגים, 59 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    11:39   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. אתה לא רואה שהחרדי הזה חוגג סילבסטר?  
בתגובה להודעה מספר 9
 
  


לא היה דתי במטכל עשור. צהל מקבל עשרות מיליארדים רק בשביל מודיעין וחימושים שמונעים פגיעה באזרחי האויב


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנטיפשיסטן
חבר מתאריך 28.4.20
3299 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:43   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. מזעזע  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זה מראה ששום דבר לא השתנה, וכרגיל אנחנו השעיר לעזאזל של כל העולם , לכן כל כך חשוב שנעמוד מאוחדים יחד נגד הרוע והאנטישמיות.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
7461 הודעות, 54 מדרגים, 108 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    11:10   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. ...ובדיוק בגלל זה אתה מקפיד להאשים את ישראל בסכסוך, ולספק תחמושת לאנטישמים...  
בתגובה להודעה מספר 11
 
  
אם פעם האנטישמים היו מצטטים אנטישמים אחרים, היום הם מנסים להסוות את עצמם במעטה של "רק מתנגדים למדיניות ישראל" ומצטטים את השמאל הישראלי.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פיניקית לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 31.10.13
37596 הודעות, 135 מדרגים, 251 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    11:20   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. האנטישמים טוענים שהם רק מתנגדים למדיניות ישראל, אבל בפועל הם מתנגדים לעצם קיומה של ישראל  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
אומנם הביקורת מצד שמאל משמשת את האנטישמים
אבל הביקורת מצד ימין גם משמשת את האנטישמים. כאשר טראמפ אומר שרק יהודים שבוחרים בו הם יהודים טובים, וכולם פה מריעים לו, זו לא תמיכה באנטישמיות?

איך שזה הולך פה, הכל פוזיציה. היום מסכימים איתו, אז הוא לא אנטישמי, מחר אתה מגלה שאבו מאזן חבר שלו, אז הוא פתאום כן אנטישמי.

יש הרבה בימין העולמי שחושבים שמדינת ישראל היא מדינת אפרטהייד, הם רק חושבים שזה רעיון טוב. אז הם בעדנו או נגדנו?


בערות זה כח!


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
זבוב על הקיר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.3.18
7461 הודעות, 54 מדרגים, 108 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    11:24   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. יש הרבה לאומנים ימנים שלא רוצים ''זרים'' (כולל יהודים) בארצם אך אין להם שום בעיה עם ישראל.  
בתגובה להודעה מספר 15
 
  
ה"יופי" בלאומנים ימנים הוא שהם שונאים גם מוסלמים, ובניגוד לשמאל לא רואים בהם "מדוכאים" ואת ישראל כ"מדכאת". אמנם יש כאלו שטוענים שהבעיה שלהם עם יהודים היא מניפולציות בפוליטיקה העולמית באמצעות כספם, מה שהופך את היהודים ל"איום" יותר מאשר את שאר הזרים, אך קיומם של יהודים כמו סורוס מקשה לסתור טענה זו.

באשר לאמירה ההיא של טראמפ, שהוספת בזמן שהקלדתי, הטענה שלך מגוכחת לחלוטין - הוא אמר שאינו מבין איך יהודים (בפרט) יכולים לתמוך בשמאל בעת הנוכחית, והוא צודק לחלוטין. ואם היה אומר "רק אנשים טובים תומכים בי", זה היה אומר שהוא שונא את האנושות?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יועץ עסקי
חבר מתאריך 23.5.13
202 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    10:48   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. תמיד היו  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מקורי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.1.11
26169 הודעות, 229 מדרגים, 445 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    11:16   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. לפיד צריך לעדכן את הנאום המחמיא שלו ל-BBC  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דוקטורנו
חבר מתאריך 26.8.08
5607 הודעות
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    11:29   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. לא מגיעים לקרסולים של התקשורת הישראלית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לא אשתוק כי ארצי שינתה את פניה


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קטסטרופה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.8.19
1659 הודעות, 5 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    11:29   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. עדיף קצת אנטישמיות מאשר להיות באותו מקום עם מטומטם כמו יאיר גולן  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
פוגי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.11.20
3468 הודעות, 13 מדרגים, 6 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    11:39   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. הבריטים הגזענים עוד לא שלמו על  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
עוולות האימפריה.
המוסלמים יראו להם מה זה
חכו ותראו            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ש-עצמון לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 10.4.16
57880 הודעות, 225 מדרגים, 408 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון ז' בשבט תשפ''ב    16:17   09.01.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. ''אני מרגיש שיהודי הגאה ביהדותו לא יכול להמשיך לעבוד שם יותר''  
בתגובה להודעה מספר 0
 

דברים כדורבנות.יהודי גאה שלא מוכן להרכין ראש בפני הבריטים האנטישמים הותיקים והפלישתים למיניהם.
הייתי ממליץ,בכל הצניעות,לקהילות יהודיות בעולם וגם בארץ להתאגד בארגונים כמו של הרב כהנא בזמנו.
ארגונים שנלחמו באנטישמים השחורים בארצות הברית.
ויילחמו נגד החלאות הבריטיות והמוסלמיום אם וכאשר יותקפו.
מומלץ גם לשר החוץ שלנו להגיש מחאה חריפה נגד הBBC וממשלת בריטניה.


"מלחמה היא שלום. חירות היא עבדות. בערות היא כוח." {ג'ורג' אורוול}


            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

  

תגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות