גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #749806 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 749806        
ארליך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
6290 הודעות, 76 מדרגים, 152 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    01:23   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

''תחזירו אותי הביתה, אני פוחד'': הקריאה של הישראלי שנעצר ביוון לבקשת פרו  

דודי אשכנזי, שנעצר עם הגעתו לאי קוס לבקשת פרו בגין עבירות סמים, נמצא במעצר כבר ארבעה ימים. "מעולם לא עשיתי דבר רע, זו טעות ענקית", אמר לאשתו, שפגשה אותו לחמש דקות. היא סיפרה ל-ynet: "הוא מתרסק לי מול העיניים". עורך דינו יערער על צו המעצר הבינלאומי.

"אני פוחד, תצילו אותי. תחזירו אותי הביתה". כך אמר הערב (שבת) דודי אשכנזי, בן 52 מבת חפר, שנעצר השבוע עם הגעתו לחופשה באי היווני קוס. אשכנזי, שהועבר למעצר באי רודוס, נפגש היום עם אשתו רחל לחמש דקות – והוא, לדבריה, "מתרסק, עם שקיות מתחת לעיניים, שפוף וגמור".

רחל, שהגיעה היום בשעה 17:00 עם מזון שרכשה לבעלה לבית המעצר במשטרת רודוס, פגשה אותו זה היום הרביעי דרך סורגים. "זאת טעות ענקית, מעולם לא עשיתי דבר רע", אמר אשכנזי, שנעצר לבקשת פרו. משפחתו סבורה כי אלמוני גנב את זהותו, מה שסיבך אותו עם בקשת מעצר בינלאומית של האינטרפול.

"לא נתנו לי להכניס לדודי כלום", אמרה האישה בקול חנוק אחרי שיצאה מתחנת המשטרה. "הקציבו לי חמש דקות. הוא סיפר שאתמול בלילה היה בתא אפל וקטן שאין בו אור יום עם שני פלסטינים. הוא מאוד חשש. מזל שהיום הם כבר לא בתא. הוא מתרסק לי מול העיניים, לא מפסיק לבכות. הוא סובל שם, כלוא בקופסה קטנה ומעופשת, ודיבר איתי דרך חור קטן. כל דקה בשבילו בכלא היא נצח".

היא קראה למדינה לסייע בשחרורו מהכלא. "הוא משלם על לא עוול בכפו. אדם שגנב את השם שלו ומבצע פשעים בעולם והוא עכשיו בכלא בגלל גנב הזהות. דודי אדם שמעולם לא היה קשור למשטרה ולפלילים. איש בית ומשפחה ועבודה. יצאנו לחופשה זוגית רומנטית ועכשיו אנחנו כבר ארבעה ימים בכלא. הוא משלם עונש כבד על משהו שלא עשה שאדם אחר ביצע כשגנב את זהותו", היא אמרה.

בני הזוג נחתו ביום רביעי האחרון באי קוס והמתינו בתור לביקורת הדרכונים בשדה. "השוטרים שם הסתכלו שוב ושוב על הדרכון עד שהגיעו ולקחו אותו הצידה. לא הבנו מה רוצים מאיתנו – ואז נפלה עלינו הפצצה. השוטרים אמרו לדודי שהוא בעל אזרחות כפולה – ישראלית ואזרית – והוא מבוקש בפרו על עבירות סמים", סיפרה האישה.
לאחר מכן הוא הופרד ממנה – ונלקח על ידי השוטרים. "לא מבינה מאיפה הטעות הענקית הזאת שנחתה עלינו. החופשה הפכה לגיהינום שבחלומות הכי רעים ומסויטים לא דמיינתי".

לפי מסמכי ההסגרה שהגישה פרו דרך האינטרפול למעצר בין לאומי, נטען כי אשכנזי הוא בעל אזרחות כפולה – של ישראל ושל אזרבייג'ן. בבקשת המעצר נטען כי הוא ביצע עבירות סחר בסמים בפרו בשנת 2017 והוא דרוש לחקירה.

עו"ד ניר יסלוביץ', שמייצג את אשכנזי, צפוי להגיש ביום שני הקרוב לבית המשפט המקומי ברודוס ערעור על צו ההסגרה הבינלאומי. "מהממצאים שנאספו על ידי עולה באופן חד משמעי שדודי לא ביקר בפרו במהלך התקופה הרלוונטית המיוחסת לו. גם התמונה שמופיעה בבקשת המעצר היא של אדם אחר, מה שאומר שכל בקשת המעצר היא טעות בזיהוי. אני מבקש משר החוץ לפעול באופן מיידי מול הגורמים הרלוונטיים בפרו לשחרור דודי ממעצר", אמר יסלוביץ'.
הוא הוסיף: "הצגנו לתביעה ברודוס מסמכים של משרד הפנים של כניסות ויציאות שלו מהארץ, שבתקופות שנטען שאשכנזי היה בפרו הוא היה בארץ. דודי לא ביקר באזרבייג'ן, ואילו בפרו טייל עם חברים בשנת 2007".
המשפחה פתחה אתר לתרומות כדי לממן את עלויות צוות ההגנה, בשם "משחררים את דודי". במקביל מסייע להם גם סגן השר אביר קארה: "אני פועל בכל המישורים ומלווה אותם באופן אישי מול הממשלה עם קשר ישיר לשר החוץ ולכל מי שנוגע לאירוע".

https://www.ynet.co.il/news/article/hkjiooe5q

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  בהצלחה מקווה שישוחרר בקרוב בוגו 26.06.22 02:03 1
  איך זה תמיד קורה שתמיד אדם חף מפשע נכלא עם העם הממוצא 🤔 KobyBD 26.06.22 03:51 2
     הגיוני מאוד הפלסטיזים עושים נזקים הרס וחורבן בכל מקום שבו הם נמצאים אוטומט 26.06.22 08:00 11
     ב''וואלה'' אין בתיאור תנאי התא פלסטינים אלא פלסטיקים.. פרופסור סנייפ 26.06.22 09:25 16
  תעשה נשימות מעגליות ותחשוב מחשבות חיוביות מרסו 26.06.22 03:54 3
  אם מה שעוה''ד שלו אומר זה נכון, זה יהיה די קל להוכיח את חפותו, בסה''כ טעות בזיהוי. החלילן 26.06.22 04:09 4
  מעניין אותי לדעת אם הוא מעולם לא ביקר בפרו או רק בתקופה המדוברת elbaz 26.06.22 04:39 5
     שמת לב לזה. ישר הדליק לי נורה. אני מבין שרק במדוברת נו מילא 26.06.22 05:27 6
     כתוב במפורש: בפרו הוא ביקר ב2007 realmagic 26.06.22 06:24 10
         יתכן שכאשר ביקר בפרו מישהו גנב לו את הדרכון והשתמש בו בזהות בדויה 4X6GX 26.06.22 08:10 13
  חייבים עו''ד טוב, לא יכולים להסגיר בן אדם למדינה אחרת רק בשביל חקירה. jack0 26.06.22 05:56 7
  משהו פה נראה לי מסריח מבחינת הסיפור של העו''ד..... סרגנט פפר 26.06.22 06:08 8
  זמן בעייתי איש י-ם 26.06.22 06:12 9
  לדעתי ייפתר במהירות ינשוף 26.06.22 08:00 12
  במידה וטענותיו נכונות זה סיפור נוראי, אדם מסתבך על לא עוול בכפו בשל גניבת זהות, זה ייתכן?! אנרגיה 26.06.22 08:21 14
  עוד פרטים מעניינים: פרופסור סנייפ 26.06.22 09:20 15

בוגו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.11.15
4292 הודעות, 115 מדרגים, 222 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    02:03   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. בהצלחה מקווה שישוחרר בקרוב  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
KobyBD לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.9.10
13562 הודעות, 60 מדרגים, 113 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    03:51   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. איך זה תמיד קורה שתמיד אדם חף מפשע נכלא עם העם הממוצא 🤔  
בתגובה להודעה מספר 0

בתא אפל וקטן שאין בו אור יום עם שני פלסטינים

הסיפור נשמע מאד מוזר, סתם ככה נפלו עליו? לא יודע

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
אוטומט לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 21.7.14
13777 הודעות, 69 מדרגים, 138 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    08:00   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. הגיוני מאוד הפלסטיזים עושים נזקים הרס וחורבן בכל מקום שבו הם נמצאים  
בתגובה להודעה מספר 2

ולכן תמיד יש איזה אחד או שניים מהם במעצר כלשהו

פרופסור סנייפ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.12.16
6584 הודעות, 59 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    09:25   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. ב''וואלה'' אין בתיאור תנאי התא פלסטינים אלא פלסטיקים..  
בתגובה להודעה מספר 2

"כמו כן, סיפרה רחלי על מצבו בבית המעצר, ועל התנאים שמקבל "הוא עם עוד שניים. לראות אותו יוצא משער ונכנס לאיזה מקום ולדבר איתו דרך חלון שמכוסה בשני פלסטיקים וסורג כשאני צריכה להכניס את העין שלי כדי לראות את העין שלו זה קשה. "
באמת קצת מוזר..

דובר הליכוד: אני מברבר פייקניוז. הביביבוטים ברוטר: "גם אנחנו!"

מרסו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.9.20
15731 הודעות, 161 מדרגים, 293 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    03:54   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. תעשה נשימות מעגליות ותחשוב מחשבות חיוביות  
בתגובה להודעה מספר 0

ותמיד אפשר לבקש " וליום" או " קלונקס"

החלילן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 4.8.18
3779 הודעות, 27 מדרגים, 40 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    04:09   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אם מה שעוה''ד שלו אומר זה נכון, זה יהיה די קל להוכיח את חפותו, בסה''כ טעות בזיהוי.  
בתגובה להודעה מספר 0

elbaz לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.9.02
32335 הודעות, 95 מדרגים, 147 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    04:39   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. מעניין אותי לדעת אם הוא מעולם לא ביקר בפרו או רק בתקופה המדוברת  
בתגובה להודעה מספר 0

נו מילא לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.8.13
2084 הודעות, 25 מדרגים, 46 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    05:27   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. שמת לב לזה. ישר הדליק לי נורה. אני מבין שרק במדוברת  
בתגובה להודעה מספר 5

realmagic לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.12.08
2444 הודעות, 19 מדרגים, 38 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    06:24   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. כתוב במפורש: בפרו הוא ביקר ב2007  
בתגובה להודעה מספר 5

העבירות היו ב 2017

4X6GX לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 14.9.16
3866 הודעות, 15 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    08:10   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. יתכן שכאשר ביקר בפרו מישהו גנב לו את הדרכון והשתמש בו בזהות בדויה  
בתגובה להודעה מספר 10

צריך לראות עם דיווח על גניבת דרכונו שהיה שם

When you're alive they won't care what you said

jack0 לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.12.17
4025 הודעות, 18 מדרגים, 24 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    05:56   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. חייבים עו''ד טוב, לא יכולים להסגיר בן אדם למדינה אחרת רק בשביל חקירה.  
בתגובה להודעה מספר 0

סרגנט פפר
חבר מתאריך 3.10.20
562 הודעות
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    06:08   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. משהו פה נראה לי מסריח מבחינת הסיפור של העו''ד.....  
בתגובה להודעה מספר 0

איש י-ם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.4.11
27859 הודעות, 128 מדרגים, 238 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    06:12   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. זמן בעייתי  
בתגובה להודעה מספר 0

"אני פועל בכל המישורים ומלווה אותם באופן אישי מול הממשלה עם קשר ישיר לשר החוץ ולכל מי שנוגע לאירוע".

זו ממשלת מעבר שר החוץ מידי עסוק בדברים אחרים כדי לעזור.

ינשוף לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.6.14
7641 הודעות, 45 מדרגים, 82 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    08:00   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. לדעתי ייפתר במהירות  
בתגובה להודעה מספר 0

הגיוני מאוד שזהותו נגנבה

אנרגיה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.11.21
1718 הודעות, 11 מדרגים, 22 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    08:21   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. במידה וטענותיו נכונות זה סיפור נוראי, אדם מסתבך על לא עוול בכפו בשל גניבת זהות, זה ייתכן?!  
בתגובה להודעה מספר 0

פרופסור סנייפ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.12.16
6584 הודעות, 59 מדרגים, 78 נקודות.  ראה משוב
יום ראשון כ''ז בסיון תשפ''ב    09:20   26.06.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. עוד פרטים מעניינים:  
בתגובה להודעה מספר 0

עורך הדין מסר מוקדם יותר שהתמונה שעל גבי בקשת האינטרפול "האדומה" כלל אינה של דודי אשכנזי מבת חפר, שביקורו היחיד בפרו היה במסגרת טיול תמים ושגרתי לדרום אמריקה שנים קודם לכן. עוד טען עורך הדין כי אשכנזי לא היה באזרביג'אן מעולם. מבדיקה שערכו עורכי הדין עולה שגם באזרביג'אן לא מבוקש אדם בשם דוד אשכנזי. ממשרד החוץ הישראלי נמסר כי הם מכירים את המקרה ומטפלים בו בצינורות המקובלים.

מועד האירוע המדובר, ביוני 2012, הוא זמן קצר לאחר שאותה שנה גילה דוד אשכנזי אחר, אחד דודו אשכנזי, היום עשור אחרי איש ביטוח מכפר סבא, שמישהו גנב את הדרכונים של בת הזוג שלו מור ושלו, מהדירה ששכרו אז בשכונת פלורנטין בתל אביב ושבסופו של דבר בשל כך נעצר בבריסל בדרך לטיול שורשים במרוקו בחשד שהוא אזרביג'ני-ישראלי שביצע התנקשות בשבדיה. "זה כבר אז עשה לי רושם של משהו מתוחכם. לא היו סימני פריצה. אני בנאדם מסודר. פשוט נעלמו הדרכונים מהמקום הקבוע שלהם. אני כמעט בטוח שמישהו נכנס לדירה עם מפתח מותאם".עו"ד מרדכי ציבין, המומחה הבינלאומי עניני אינטרפול ומעצרים בין מדינות, הביע אופטימיות ואמר לוואלה! כי "לאור נסיבות המקרה המיוחדות, ההגנה לא תצטרך לטרוח הרבה לבטל את הצו. אין לי כל ספק שאשכנזי לא יוסגר לפרו, למרות שבתיקי אינטרפול, בתי המשפט לא דנים בתיק לגופו, אשם או לא, ולא במשקל הראיות. כל זה פרט למקרה בו אין קטגורית, כל ראיה התומכת בבקשת ההסגרה. המקרה של אשכנזי הוא כזה, ההסתמכות על הדרכון האזרי והדרכון הישראלי המזויפים, שומטת לחלוטין, אף לא לכאורה, את הבסיס לבקשת ההסגרה ואני בטוח שבית המשפט ביוון לא ייעתר לבקשת ההסגרה".https://news.walla.co.il/item/3514340

דובר הליכוד: אני מברבר פייקניוז. הביביבוטים ברוטר: "גם אנחנו!"

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות