גירסת הדפסה        

קבוצות דיון סקופים נושא #758389 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 758389        
המשביר במבצע
חבר מתאריך 1.12.21
287 הודעות
יום חמישי ה' באלול תשפ''ב    14:09   01.09.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

הרב עמיחי אליהו: מינוי מועצת החמ''ד - מחטף  

בהמשך לאשכול שהעליתי אתמול - https://rotter.net/forum/scoops1/758313.shtml

מועמד מפלגת עוצמה יהודית טוען כי מינוי המועצה בתקופת בחירות עלול לפגוע באמון הציבור במוסדות החמ"ד.

ערוץ 7
ה' באלול תשפ"ב, 1.09.22, 12:36

מועמד עוצמה יהודית הרב עמיחי אליהו תוקף את שרת החינוך, יפעת שאשא ביטון, בגין החלטתה לבצע מחטף ולמנות את מועצת החמ"ד בתקופת הבחירות.

"הרשימה אינה משקפת בצורה מאוזנת את הלך הרוח של רוב ההורים השולחים את ילדיהם למוסדות החמ"ד, גם אם ללא ספק כל האישים שנבחרו הינם מצוינים ובעלי פוטנציאל תרומה רב. אנחנו נמצאים בשעת מבחן קריטית ביחס לתפקידה של מערכת החינוך הדתית בישראל", טען הרב אליהו.

הוא הוסיף כי מינויים אלו פוגעים באמון הציבור במוסדות החמ"ד: "לצערי, מערכת החינוך הכללית מובילה קו של התנתקות ממסורת ישראל ומי שיכול וחייב למלא את מקומה בהצעת מערכת חינוכית מצוינת שבנויה על ערכים יהודיים היא מערכת החינוך הדתית המנוהלת על ידי החמ"ד. אולם כדי שזה יקרה מוכרחים נציגים שמייצגים את רצון הזהות היהודית והדתית של רוב הציבור בציונות הדתית".

לטענת הרב אליהו, קיים ייצוג גדול של אנשי ימינה במועצה החדשה: "בחינת האישים הנבחרים למועצה מלמדת על יצוג בולט ודומיננטי של אנשי "ימינה" והשדר לציבור עלול להיות שלילי, באופן שידחק במשפחות מסורתיות לצאת ממערכת החינוך החשובה הזו למסגרות אחרות בלא הצדקה. אינני מבין את הסיבה המוסרית והחוקית לצאת למהלך כזה ערב בחירות בממשלת מעבר שאין לה רוב בכנסת, אני פונה לשרת החינוך ודורש להשעות את המינוי עד לאחר השבעת הכנסת הבאה".

אמש דווח בערוץ 7 כי שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון תעלה לאישור הממשלה את מינויים של חברי וחברות מועצת החמ"ד החדשים.
הם יכהנו בתפקיד במשך 4 השנים הבאות מתשפ"ג (2023) ועד לשנת הלימודים תשפ"ו (2026). המינוי קיבל את אישור היועצת המשפטית לממשלה והיועצת המשפטית של משרד החינוך.
המועצה תקדם את מטרות החינוך הדתי, ובתוך כך תגבש שורה של מענים חינוכיים המותאמים לצורכי התלמידות והתלמידים הבאים בשערי מוסדות החינוך של החינוך הממלכתי דתי (חמ"ד), תוך שימת דגש על הערכים וההישגים הלימודיים שלהם.

רשימת החברים והחברות החדשים במועצה:

1. הרב פרופ' יהודה ברנדס
2. רחלי פרנקל
3. הרב עמיחי גורדין
4. הרבנית אסתר רוזנברג
5. הרב אורי שרקי
6. שרה אליאש
7. הרבנית ד"ר לאה ויזל
8. הרב ניסים מלכה
9. אורלי לרר
10. גבריאל שמעון
11. ברכה דאום רייטר
12. הרב גלעד מסינג
13. ד"ר מירי שליסל
14. שושנה שפיגל

כמה מחברי המועצה נבחרו בהמלצת ח"כ מתן כהנא (המחנה הממלכתי). השמות שעליהם המליץ כהנא היו רחלי פרנקל, הרב עמיחי גורדין, הרבנית אסתר רוזנברג, הרב אורי שרקי, שרה אליאש והרבנית ד"ר לאה ויזל.
לדברי כהנא המועצה שנבחרה, "מביאה לידי ביטוי את כלל הציבור הדתי לאומי לגווניו וממיטב אנשי החינוך של הציבור הממלכתי דתי. ‏אני משוכנע שהמועצה תוביל את החינוך הממלכתי דתי בדרך של תורה ועבודה. בעז"ה נעשה ונצליח".
שרת החינוך הוסיפה כי "למועצת החמ"ד תפקיד חשוב בעיצוב דמותו של החינוך הממלכתי דתי, שמטפח עשרות אלפי בוגרים מוכשרים שמשתלבים בעמדות מפתח בצבא, באקדמיה ובאומנות. אני סמוכה ובטוחה, שהרכב המועצה החדש שיובא לאישור הממשלה יסייע בהובלת תהליכים חדשים התואמים את אורחות החיים של החמ"ד, תוך שמירת ערכי היסוד שאתם הוא מזוהה: אהבת הארץ, שילוב של חיי תורה ומדע, מחוייבת לקהילה ולמדינה והשאיפה ליצירת חברת מופת".

https://www.inn.co.il/news/576076

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד

האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  מספיק לשלוח לחמ''ד, שכל תורת הפרוגרס כבר נכנסה אליו בדלת הראשית. רק תלמודי תורה או חינוך תורני עצמאי. מלאכת_מחשבת 01.09.22 14:22 1
     לא נכון ! - אסור לנו לדאוג רק לעצמנו ולומר ''אני את נפשי הצלתי'' ! המשביר במבצע 01.09.22 14:29 2
         לא הבנתי. הבוטח אליך 01.09.22 14:31 3
             יש הרבה ששולחים כי הם לא מסוגלים להתמודד עם זה כספית, גם לי מאוד קשה… swoll 01.09.22 14:44 10
         אם לא נשלח לחמד הוא יתפרק ולא יהיה קיים עוד… swoll 01.09.22 14:38 5
     אכן צודק… את ילדי שלחתי לתלתמוד תורה ציוני דתי… אמנם עולה לי 1500 בחודש ל3 ילדים, אבל עור בעד עור, כל אשר לאיש swoll 01.09.22 14:37 4
     בחינוך העצמאי יש פי כמה יותר בעיות. SHARKY 01.09.22 14:38 6
         כנראה נחתת זה הרגע מהחלל ואינך מודע לסדום ועמורה אצלכם סכינאות אלכוהול סמים פשע רשע שוד גזל תלמיד מחציף זופ-ניק 01.09.22 14:40 8
         הבת שלי סיימה לפני שנתיים בחינוך העצמאי…. יש הבדל עצום בינה לבין חברות אחרות swoll 01.09.22 14:42 9
  אפילו לא ציוץ מכיוונה של היועמ''ש זופ-ניק 01.09.22 14:39 7

מלאכת_מחשבת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 22.2.21
2272 הודעות, 37 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' באלול תשפ''ב    14:22   01.09.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. מספיק לשלוח לחמ''ד, שכל תורת הפרוגרס כבר נכנסה אליו בדלת הראשית. רק תלמודי תורה או חינוך תורני עצמאי.  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
המשביר במבצע
חבר מתאריך 1.12.21
287 הודעות
יום חמישי ה' באלול תשפ''ב    14:29   01.09.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. לא נכון ! - אסור לנו לדאוג רק לעצמנו ולומר ''אני את נפשי הצלתי'' !  
בתגובה להודעה מספר 1

יש רבים ששולחים את בניהם ובנותיהם לחינוך הממ"ד, ובהחלט צריך לדאוג ולשמור על הכיוון של מוסדות החמ"ד !
הרי ברור שלא כל עם ישראל ישלח מחר בבוקר את ילדיו לתלמודי-תורה.

תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
הבוטח אליך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.2.15
12358 הודעות, 67 מדרגים, 130 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' באלול תשפ''ב    14:31   01.09.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. לא הבנתי.  
בתגובה להודעה מספר 2

היית שולח את ילדיך להכנס לים סוער בגלל שמישהו אחר טובע שם?

swoll לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 18.12.13
10779 הודעות, 96 מדרגים, 176 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' באלול תשפ''ב    14:44   01.09.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. יש הרבה ששולחים כי הם לא מסוגלים להתמודד עם זה כספית, גם לי מאוד קשה…  
בתגובה להודעה מספר 3

המועצה שלי לא מאפשרת לי להכניס את הילדים לתלמוד תורה כי היא טוענת שהחמ״ד זה בדיוק אותו דבר…. אנחנו משלמים מלא גם על הסעות וגם על זה שאנחנו מחוץ לאזור רישום. השנה יוצא לי לשלם על 3 ילדים 1500₪ בחודש לעשרה חודשים, דהיינו 15 אלף שח לשנה… זה קשה ולא פשוט…
אבל על נפש הילדים מוסרים נפש של ההורים…. איך אעלה אל אבי והנער איננו איתי

חבר מתאריך 18.12.13
יום חמישי ה' באלול תשפ''ב    14:38   01.09.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. אם לא נשלח לחמד הוא יתפרק ולא יהיה קיים עוד…  
בתגובה להודעה מספר 2

היום אצלנו במועצה בית הספר חמד כולל חצי תלמידים בערך שבאים ממשפחות חילוניות…. זו המציאות

חבר מתאריך 18.12.13
יום חמישי ה' באלול תשפ''ב    14:37   01.09.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. אכן צודק… את ילדי שלחתי לתלתמוד תורה ציוני דתי… אמנם עולה לי 1500 בחודש ל3 ילדים, אבל עור בעד עור, כל אשר לאיש  
בתגובה להודעה מספר 1

ערכתי לאחרונה בתאריך 01.09.22 בשעה 14:55 בברכה, swoll

יתן בעד נפשו…. כל שכן בעבור נפש ילדיו

SHARKY
חבר מתאריך 23.10.18
2437 הודעות, 31 מדרגים, מינוס 6 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' באלול תשפ''ב    14:38   01.09.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. בחינוך העצמאי יש פי כמה יותר בעיות.  
בתגובה להודעה מספר 1

חוסר פיקוח, מורות בשכר נמוך, רמה לימודית נמוכה מאוד, גזענות ברברית מובנית, יש לנו חברים שהילדה שלהם בגיל 12 בקושי יודעת כמה מילים בודדות באנגלית.

זופ-ניק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
19659 הודעות, 179 מדרגים, 331 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' באלול תשפ''ב    14:40   01.09.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. כנראה נחתת זה הרגע מהחלל ואינך מודע לסדום ועמורה אצלכם סכינאות אלכוהול סמים פשע רשע שוד גזל תלמיד מחציף  
בתגובה להודעה מספר 6

לרבו ועוד זה על קצה המזלג

חבר מתאריך 18.12.13
יום חמישי ה' באלול תשפ''ב    14:42   01.09.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. הבת שלי סיימה לפני שנתיים בחינוך העצמאי…. יש הבדל עצום בינה לבין חברות אחרות  
בתגובה להודעה מספר 6

ערכתי לאחרונה בתאריך 01.09.22 בשעה 14:49 בברכה, swoll

דרך הארץ, הדיבור וההתנהגות שלה ושל חברותיה שהגיעו מהחינוך העצמאי - לא ניתן להשוות בכלל לחברותיה. אתה נכנס שם לשיעור ואין פוצה פה, אין דבר כזה אלימות, אין קללות - כלום. ודרך ארץ קדמה לתורה.

כמה דקירות יש בחינוך הממלכתי? כמה אלימות? כמה ניבולי פה? כמה בריונות? כמה אלימות כלפי מורים? ואני מורה בחינוך הממלכתי, כן?

ובאשר לתורה?-הבת שלי וחברותיה מהחינוך העצמאי ממלאות את הקבצה א במתמטיקה ובאנגלית

גזענות? ברבריות? - איפה ואתה חי? ואני ציוני דתי עם 4 תארים אקדמאים, 3 שנים וארבעה חודשים צבא סדיר…. איך אתה חווה שעה על מה שאינך מכיר? דברי בלע לא נכונים כתבת כאן

וגם ונגיד שדברי הבלע שלך היו נכונים. יהודי מאמין יעדיף בן שלא יודע קרוא וכתוב אבל עם יראת שמים ובדרך ארץ על פני בן פרופסור כופר וחצוף

אה, עוד דבר… היה פה פולמוס עצום לגבי חופשות מורים.. יהיו הוגן לציין שהחופש הגדול בחינוך העצמאי הוא חודש בלבד

זופ-ניק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.4.12
19659 הודעות, 179 מדרגים, 331 נקודות.  ראה משוב
יום חמישי ה' באלול תשפ''ב    14:39   01.09.22   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. אפילו לא ציוץ מכיוונה של היועמ''ש  
בתגובה להודעה מספר 0

תגובה מהירה  למכתב מספר: 

© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות