גירסת הדפסה        
   
קבוצות דיון סקופים נושא #791071 מנהל    סגן המנהל    מפקח   עיתונאי מקוון    צל"ש  
אשכול מספר 791071        
אנונימית
חבר מתאריך 2.4.12
10582 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:20   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  

מנכ''ל רשות ההגירה הפורש: ישראל תחת איום לאיבוד הרוב היהודי  

 
  
זרם הפליטים מאוקראינה, התורים הארוכים לחידוש הדרכון, בג"ץ והמסתננים והחשש מפני אובדן הרוב היהודי בישראל. תומר מוסקוביץ' מסכם כהונה סוערת כמנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, ומקווה שבחורף הבא כבר לא נצטרך ויזה לארה"ב. ישראל סובלת מלחצי הגירה משמעותיים מאוד, שחלקם, באופן אבסורדי, דווקא בגלל חוק השבות"


ספק אם רשות האוכלוסין וההגירה זכתה אי פעם לכל כך הרבה כותרות כמו בתקופת כהונתו של תומר מוסקוביץ' כמנכ"ל שלה. רוב האזרחים נתקלים בה רק כשהם נדרשים לחידוש דרכון, והיא נתפסת כשירות ממשלתי אפרורי למדי. אבל בשנים האחרונות היא התמודדה עם שלושה אירועים גדולים שהעלו אותה לכותרות ולשיח הציבורי, ועוררו עליה גם לא מעט ביקורת. הראשון היה משבר הקורונה, שחייב את הרשות להתמודד עם הנחיית הממשלה לסגור את הגבולות; השני היו התורים הארוכים לקבלת שירות, שנוצרו עם פתיחת השמיים; השלישי, וזה שהציג את רשות האוכלוסין כחסרת חמלה, היה המלחמה באוקראינה. עמדתה הנוקשה של הרשות, שמנעה את כניסתם לארץ של רבים שביקשו לברוח מהלחימה, עוררה עליה מתקפה ציבורית.

"התפקיד של רשות האוכלוסין וההגירה זה לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית", משיב מוסקוביץ' לביקורת הזו, בריאיון שקיימנו השבוע. "יש גופים רבים שתפקידם לשמור על המדינה מתפקדת ובטוחה, אבל רשות האוכלוסין וההגירה היא הגוף היחיד שתפקידו לשמור על הזהות של המדינה. ברגע שלא יהיה פה רוב יהודי, לא תהיה מדינה יהודית. שום דבר אחר לא יוכל להחזיק מעמד אם לא יהיה פה רוב שירצה שזאת תהיה מדינה יהודית.

"אסור לנו לחיות באשליות", מזהיר המנכ"ל היוצא של רשות האוכלוסין וההגירה. "היום אנחנו חיים ברוב גדול של יהודים במדינת ישראל, אבל הרוב הזה הולך ופוחת כל הזמן. מדינת ישראל נמצאת באיום משמעותי לאבד את הרוב היהודי שלה. הגרף יורד בצורה מתונה, אבל ברגע שהוא יגיע לנקודה מסוימת זה יקרוס. ברגע שהלא־יהודים יצברו מספיק כוח פוליטי להשפיע על נבחרי הציבור, כמו שקרה במדינות אירופיות מסוימות, לא יהיה אפשר לשלוט בזה. מדינת ישראל סובלת מלחצי הגירה משמעותיים מאוד. חלקם, באופן אבסורדי, דווקא בגלל חוק השבות. הגוף היחיד שמהות הקיום שלו היא להתמודד עם האתגר הזה, זה רשות האוכלוסין וההגירה. על הדרך היא צריכה גם להנפיק דרכונים, אבל השירות לציבור הוא התפקיד המשני. הדבר העיקרי הוא לבסס ולבצע מדיניות שתשמור על המדינה כמדינה יהודית".

אבל בסופו של דבר, אני אומרת לו, אנשים פוגשים את רשות האוכלוסין בשירות הבסיסי שהיא צריכה לתת להם, ונתקלים בתורות הארוכים לדרכונים. הוא מסביר שצוואר הבקבוק נוצר בעקבות החלטת המדינה לעבור לתעודות ביומטריות, שאינן ניתנות לזיוף. "בדרכון ביומטרי יש שבב, והמידע ששמור עליו מקשה על זיוף התעודה. כדי לזייף את השבב צריך להיות ברמה של מדינה. מדינת ישראל החליטה שלכולם יהיו תעודות ביומטריות אבל זה תהליך שלוקח זמן, וזה קורה בעיקר כשצריך לחדש דרכון. האזרח צריך להגיע פיזית ללשכה, להצטלם, לתת טביעת אצבע. בקורונה אנשים לא טסו, וממילא לא הגיעו לחדש דרכונים. במקום חידוש של 1.3 מיליון דרכונים בשנה, בשנתיים של הקורונה היה מחצית מזה. נוצר פער גדול של למעלה ממיליון דרכונים. כשהקורונה נגמרה ב־2022, במקום 1.3 מיליון דרכונים היינו צריכים לעשות 2.6 מיליון דרכונים, וזה יצר לחץ מטורף".

הלשכות קרסו, אנשים לא הצליחו למצוא תור גם חצי שנה קדימה.

"עשינו כל מאמץ להגדיל את הייצור, והצלחנו להגדיל ב־20%. אבל אי אפשר לסגור פער כזה בשנה אחת. לא ניתן להכפיל פתאום את כוח הייצור של הרשות. לכן, בתיאום עם השרה הקודמת איילת שקד הלכנו על פתרון של דרכון זמני, לאפשר לאנשים לעשות דרכון אופטי מהסוג הישן עם תוקף לשנתיים. הקמנו מרכז שבו אנשים יכלו לעשות דרכונים כאלה תוך שבועיים".

אבל בפועל גם לצורך הנפקת דרכון זמני לא היו תורים.

"לא צריך לקבוע תור לדרכון זמני. כל אדם יכול להגיע ללשכה הקרובה למקום מגוריו ויוציאו לו כזה, בלי תור. יכול להיות שפה כשלנו בהסברה, כי למרות שפרסמנו והודענו על זה, אנשים עדיין חושבים שצריך תור לדרכון זמני. אבל לא צריך, אתה פשוט מגיע ותוך יומיים הוא יהיה מוכן. במקביל הוספנו כל הזמן תורים לביומטרי, וקלטנו עוד עשרות עובדים כדי להגדיל את הייצור של הדרכונים הביומטריים".

בעצם אתה רק דוחה את הבעיה קדימה, כי בסוף גם מי שמוציא דרכון זמני יצטרך דרכון ביומטרי.

"זה נכון. השר דרעי חשב שאי אפשר להמשיך עם הדרכונים הזמניים וצריך לפתוח את הלשכות עד 12 בלילה, אבל זה לא יקרה. בסוף הפתרון הוא טכנולוגי. יהיו מכונות להנפקת דרכונים בשירות עצמי. זה משהו שקידמנו בכל הכוח, והמכונה הראשונה תיכנס ב־1 בנובמבר. יהיו שורה של מכונות ואת תצטרכי רק לעמוד מול מכונה והיא תעשה את הזיהוי, תצלם אותך ותשלח את הדרכון להדפסה. זה יפתור את הבעיה, נוכל לשים מכונות כאלה בכל הלשכות בארץ. זה דורש הרבה פחות כוח אדם, ונוכל לחזור לתורים של יומיים".

החומה האחרונה

מוסקוביץ' הוא יליד שכונת קטמון בירושלים, בוגר סניף בני עקיבא מרכז וישיבת נתיב מאיר, למד שנה אחת בישיבת מרכז הרב ואחריה שירת ארבע שנים בצבא, כחייל וקצין. נשוי ואב לשישה ילדים בוגרים, מתגורר באלון־שבות ועורך דין בהכשרתו.

אף שאת תחילת הקריירה שלו עשה במגזר הפרטי, מוסקוביץ' הוא איש השירות הציבורי בכל רמ"ח איבריו. בשנת 2001 מונה ליועץ המשפטי של משרד העבודה והרווחה, וכאשר הוא אוחד עם משרד התעשייה והמסחר הפך מוסקוביץ ליועמ"ש המשרד כולו. ב־2007 הצטרף למנהלת סל"ע והיה אחראי למערך הסיוע למפוני גוש קטיף.

לאחר התנסות בשוק הפרטי, כמנכ"ל חברת הבנייה משהב, מונה מוסקוביץ' בשנת 2015 על ידי שרת המשפטים דאז איילת שקד למנכ"ל רשות האכיפה והגבייה, והופקד על ההוצאה לפועל ועל המרכז לגביית קנסות. מחליפה בתפקיד, אבי ניסנקורן, האריך את מינויו, אבל כאשר שקד נכנסה למשרד הפנים ב־2021 היא הציעה לו להתמנות למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה. הוא מילא את התפקיד הזה כשנה וחצי, עד חילופי הממשלות.

מבחינת מוסקוביץ', האירוע המשמעותי ביותר בכהונתו הוא לא סאגת התורים לדרכונים אלא המלחמה באוקראינה. "נוצר לחץ של כניסת זרים לישראל. הם לא פליטים", הוא קובע. "אף אחד מהם לא הגיע מאוקראינה, שממנה לא היו טיסות. כולם הגיעו ממדינות שכנות בטוחות, שכולן היו מוכנות לקלוט אותם. למרבה הפלא, מלחמה היא גם לא עילת פליטות. פליטות זה מצב שבו אדם נרדף אישית. אף אחד מהם לא היה מוכרח להגיע לישראל, אבל היה לחץ מאוד גדול להכניס אותם לארץ".

איך אתה מסביר את הלחץ הזה?

"יש סנטימנט ציבורי חיובי כלפי אוקראינה, שתוגבר על ידי השגרירות האוקראינית בישראל שעתרה לבג"ץ בדרישה להכניס את כולם. יש להם גם עורף אזרחי מאוד חזק בארץ. ההיסטוריה היהודית באוקראינה עשירה מאוד, כל סיפורי החסידות צמחו שם – הבעש"ט, רבי נחמן מברסלב.

"נתקלנו במקרים כמו אישה אוקראינית לא יהודייה שנשואה לנכד של יהודי והיא בעלת אזרחות ישראלית, אבל לאחיות ולהורים שלה אין זכאות להגיע לארץ מכוח חוק השבות. זאת קרבה ראשונה שלה, אבל אין להם זכות משפטית להגיע לכאן. אמרנו מראש שאי אפשר להגיע לפה על אשרת תייר, כי מי שבא מהמלחמה לא בא כדי לתייר. לכן הסכם הפטור מוויזות עם אוקראינה לא חל במקרה הזה. השרה שקד קבעה מכסה שיהיה אפשר להגיע לפה, אבל לא בלי מגבלה.

"בג"ץ פסל את המדיניות שלנו ואמר שאי אפשר לסרב מראש, ושצריך לאפשר להם להגיע לכאן ורק בכניסה לארץ להחליט. לכן היו לחצים מאוד חזקים בנתב"ג, עומסים קשים וביקורת ציבורית. התמונה המפורסמת של התינוק על מסוע המזוודות למשל, תראי איך תמונה אחת שווה אלף מילים. זה היה חדר ישן עם מסוע שאף אחד לא משתמש בו כבר שנים, ואימא אחת הניחה את התינוק לשכב על המסוע שהיה דומם. אבל הדימוי הזה מאוד הזיק לנו. בסופו של דבר השרה שקד הנחתה אותי שכל סירוב כניסה של אוקראיני צריך להגיע לאישור שלי. זה היה מגיע אליי 20 שעות ביממה".

הלחצים האלה היו בגלל הפסיקה בבג"ץ?

"בג"ץ בפרשנות שלו פגע מאוד ביכולת שלנו לנהל את זה בצורה סבירה בסינון מקדים מחוץ לגבולות ישראל, והכריח אותנו לנהל את הבדיקה פה בארץ. זה יצר קושי גם לאלה שבאים וגם לנו. יש כמובן גם את השיקול האנושי. גם אני חושב שאישה שרוצה לברוח מהמלחמה ולנוח אצל אחותה לחודשיים, אם יש לנו ביטחון שהיא אכן תצא מכאן – צריך לאפשר את זה. אבל צריך להבין שיש פה סכנה אמיתית, כל מה שתקבעי עכשיו זה תקדים לעתיד. אם מחר תהיה מלחמה לא באירופה, אז יגידו למה נתתם רק להם".

מוסקוביץ' נחשב כמנכ"ל ששמר על הכללים בהחלטיות, גם במקרים קשים וגם נוכח מלחמה. "עמדתי על העיקרון הזה בכל כוחי, כמה שיכולתי", הוא אומר. "אני באתי לרשות האוכלוסין וההגירה כדי לתרום את תרומתי הצנועה לשמירתה של מדינת ישראל כמדינה יהודית. אנחנו הש"ג של המדינה, החומה האחרונה. כשהם כבר בארץ, מאוד קשה להוציא שוהים לא חוקיים. כדי לדעת שקיבלת בסוף היום את ההחלטות הטובות, אתה צריך כל היום לקבל החלטות רעות. כל מקרה פרטני הוא החלטה קשה, במיוחד בוועדה ההומניטרית. אלה אנשים טובים בנסיבות קשות לפעמים, והייתי רוצה לאשר יותר בקשות. אבל כדי לדעת ששמרתי על מדינת ישראל כמדינה יהודית, הייתי צריך לקבל החלטות קשות ולקיים מדיניות נוקשה כי הלחצים הם אינסופיים. כל תקדים שאתה יוצר יבוא אליך אחר כך במכפלות. בואי נגיד שזה לא תפקיד פשוט. הירא ורך הלבב שיחפש תפקיד אחר".

בחזרה לסהרונים

אוקראינה היא מקרה מבחן לשאלה היסודית יותר, של הרצון לשמור על רוב יהודי מול תפיסה שאומרת שישראל צריכה להיות בית לכל מי שמבקש, לא רק ליהודים. בפעם הקודמת זה היה המסתננים מאפריקה.

"אלו שרוצים מדינת כל אזרחיה ולהכניס לפה את כל החלכאים והנדכאים, הם עדיין מיעוט. כל ממשלות ישראל לא ראו את מדינת ישראל כבית לכל מבקש מקלט, אלא רק לעם היהודי. אם הם יהיו הרוב, ייתכן שרשות האוכלוסין וההגירה תהיה גוף שרק מוציא דרכונים או אפילו תתייתר כליל. יש בארץ כ־100 אלף שוהים לא חוקיים, רק רבע מהם זה המסתננים מאפריקה. בין כל בעיות ההגירה של מדינת ישראל זאת הבעיה שמקבלת הכי הרבה בולטות, ולדעתי שלא בצדק. זה נובע מכך שהם מרוכזים כולם במקום אחד בדרום תל־אביב. אבל צריך להבין שלא שם הבעיה. בשנת 2022 הגיעו לארץ מכוח חוק השבות פי שניים לא יהודים מכל המסתננים שיש בארץ. 50 אלף לא־יהודים שהגיעו בשנה אחת בלבד, מול 25 אלף מסתננים מאפריקה שנשארו פה. זאת קבוצה שהולכת וקטנה. אין יותר הסתננות מאפריקה בזכות הגדר, ויש כל הזמן יציאה מרצון. מבחינת הזהות היהודית של מדינת ישראל זאת לא הבעיה הקריטית".

הבעיה היא בעצם בחוק השבות?

"הבעיה היא לא החוק כמובן, אלא סעיף הנכד המפורסם שכולל את בן הזוג, הבן והנכד. הסעיף נוסף בשנת 1970 יחד עם סעיף מיהו יהודי. המטרה הייתה למנוע קריעת משפחות. אם הסבא היהודי הגיע מרוסיה ויש לו בת זוג לא יהודייה והילד לא יהודי, אתה לא יכול לקרוע את המשפחה. זה היה מיעוט מבוטל, אחוזים בודדים. זאת לא בעיה שקשורה למדינות המערב. תמיד אומרים שאם נתקן אז יהיה קרע עם יהדות ארה"ב, אבל שם אין בעיה. שיעור הלא־יהודים שמגיעים מארה"ב הוא 5%, ומצרפת 6%. מרוסיה זה 70%. הבעיה היא מזרח אירופה.

"היום ברור שהסעיף הזה גורם להגירה מאוד גדולה של לא יהודים. סעיף הנכד בפועל הוא היום סעיף הנינים, כי אם הנכד עולה ויש לו ילדים קטינים, אז גם הם עולים. זה אתגר כי פה אין הסכמה חד־משמעית. רוב האנשים יגידו לך שצריך לעשות התאמות, אבל יהיה על זה ויכוח. יש פה הרבה מאוד אינטרסים, גם מצד יהדות העולם וגם מצד מפלגות כמו ישראל ביתנו וגופים כמו 'לובי המיליון' שהם אנשים מצוינים. לכן צריך לעשות את זה בשום שכל, אי אפשר להנחית את זה כמו הרפורמה המשפטית. העמדה שלי היא שצריך להשאיר את סעיף הנכד, ובלבד שהוא בא עם הסבא היהודי או שהסבא כבר גר בארץ. אם העוגן היהודי מת, אז לא תוכלו לעלות לארץ. אם נשאיר את המצב כמו שהוא היום, נגיע למצב ש־90% ממי שעולה יהיה לא יהודי".

מהם האתגרים העיקריים של רשות האוכלוסין וההגירה בשנים הקרובות?

"בראש ובראשונה תופעת מבקשי המקלט. המסתננים הם רק דוגמה פרטית שלהם. ישראל חתומה על אמנת הפליטים, ויש ניצול לרעה של הדבר הזה שנקבע מכוונות טובות. אם את מגישה תביעה פרטית נגד מעסיק, את רוצה פסק דין ושההליך יהיה כמה שיותר קצר. אבל מי שמגיש בקשת מקלט לא רוצה החלטה, כי הוא יודע שהתוצאה תהיה דחייה כי הוא לא באמת פליט, הוא בא לעבוד פה. ככל שהתהליך יתמשך יותר, הוא יוכל בינתיים לעבוד. זמן שווה כסף כפשוטו.

"קראתי 99% מבקשות המקלט שמוגשות למדינת ישראל. אף אחת מהן לא גילתה עילה. אנשים מודים בעצמם שהם באו לעבוד כמה שנים ומתכוונים לחזור, או טוענים שהם חלק מקבוצה נרדפת אבל אין להם שום הוכחות. עכשיו גילו את הטענה הלהט"בית, למשל סרי־לנקיות שטוענות שהן לסביות ובסרי־לנקה יפגעו בהן, אבל אין לכך שום הוכחה. הן פשוט מרוויחות זמן שבו הן יכולות לעבוד. אנחנו מאוד מקפידים שלא לתת להם מעמד, וזה מאבק מתמיד עם בתי המשפט. יש כל הזמן כרסום במדיניות שלנו.

"בקשות המקלט זה בעיה כי אין לה גבול, אין מכסה. תייר נוחת פה, ואז אחרי חודש הוא מגיש בקשת מקלט ויש לו כמה שנים לעבוד. גם אם אנחנו דוחים את הבקשה הוא הולך לבית הדין ואז לבית המשפט, ובינתיים הוא הרוויח את הכסף שלו. אחריו יבוא אחיו לכמה שנים, ואז בן דוד שלו. מדיניות הגירה היא לעולם לא על מי שפה, אלא איך לא לייצר תמריצים למי שרוצים להגיע. מדיניות המקלט של מדינת ישראל היא בפירוש תמריץ לאנשים להגיע לפה. עורכי הדין יודעים את זה. הם מכירים את כל השטיקים והטריקים והם פשוט קונים להם זמן. בזה רשות האוכלוסין צריכה להתמקד בשנים הקרובות".

איך פותרים את זה?

"אני הייתי חוזר לסהרונים, מתקני משמורת למבקשי מקלט. אנשים באים כי הם יודעים שהם יוכלו לעבוד פה בתקופה הזאת. אבל אם כשהם מגיעים, בזמן שבודקים את בקשת המקלט שלהם הם גרים במחנה ואסור להם לעבוד – הם לא יבואו".

בג"ץ פסל את זה.

"נכון, זו עוד דוגמה למעורבות הבעייתית של בג"ץ. הייתי מחזיר את זה. בתנאים ראויים, עם דמי כיס, אבל בינתיים הוא לא יכול לעבוד. ברגע שהוא לא יוכל לעבוד, הבעיה תיחתך ב־90%. הייתי מכניס גם נוהל של רשימת מדינות בטוחות, שמי שמגיע משם מוחזר מיד. ואז הם לא יבואו".

לא בשלים לחוקה

את ההתמחות שלו עשה מוסקוביץ' אצל השופט מנחם אלון בבית המשפט העליון, ושם החל לגבש את תפיסת עולמו המשפטית. "הייתה לי הזכות להיות צמוד למי שהיה חלק מכתיבת המשפט העברי, ולעמוד לצד אחרון המתנגדים של ברק בבית המשפט העליון. מדהים לקרוא את מה שהוא כתב אז כדעת מיעוט. היום מבינים שהרבה ממה שהוא אמר אז היה נכון.

"את הגישה המשפטית של אהרן ברק אפשר לתמצת בשני משפטים ששניהם לא נכונים, ועשו בפועל יותר נזק מתועלת. הראשון הוא שתפקיד המשפטנים לשנות את החברה. הוא נתן למשפט ולמשפטנים בכל הרמות תפקיד שבשום מקום לא נותנים להם – לא לעשות סדר בחברה, אלא לשנות את החברה. הדבר השני שאמר הוא שהמשפט צריך לעבור מכללים לערכים. זו טענה יפה אבל שגויה. קחי למשל את עילת הסבירות. החלטה שעברה את כל המבחנים הטכניים אבל היא לא סבירה בעיני השופט, אז היא מתבטלת. אם זו הייתה החלטה אחת בעשור, היינו יכולים לספוג את הפגיעה ביציבות לטובת הערכים. אבל השיטה הזאת של לקחת מושגים כמו סבירות, תום לב, פרשנות תכליתית, מין אמירות כלליות שמי שממלא בהן את התוכן אלה השופטים, כל שופט לפי השקפת עולמו – זה בא על חשבון השקפת עולמם של נבחרי הציבור. השיטה הזו גרמה נזק בכל ענפי המשפט. ברק יצר חוסר ודאות מוחלט. מדברים על פגיעה בכלכלה – השינוי המשפטי שברק הוביל גרם לזה שהיום כל דבר צריך להגיע לבית משפט. לקוח שבעבר כעורך דין פרטי הייתי אומר לו 'אין לך קייס, אתה תפסיד', היום נוכל לטעון בשם כל מיני ערכים, תום לב, כבוד האדם. לך תדע, אולי יהיה לנו מזל עם איזה שופט. 99% מהתיקים האלה נדחים, אבל הם כבר העמיסו על המערכת".

כיצד אתה רואה את המחלוקת סביב הרפורמה?

"אני ממש באמצע. מצד אחד אני מאוד תומך ברפורמה. זה לא רק אני אלא כל גדולי המשפט מסכימים שצריכים לעשות שינויים במערכת המשפט. השינוי העיקרי זה להפוך את מהפכת ברק ולחזור לימים של משה לנדוי, לימים שבהם לא פסלו חוקים ומבחן הסבירות. גם לפני כן פסלו החלטות ממשלה כל הזמן, על אפליה, על שיקול זר, על חוסר סמכות – אבל לא על סבירות. המהפכה החוקתית משמעה להחליף את שיקול דעתה של הכנסת. הדוגמה הכי בוטה זה היחס למסתננים. אם בג"ץ היה קובע באופן קטגורי שלא נוגעים במסתננים, או מגדיר מהו פליט – זה עוד היה הגיוני. אבל זה לא מה שהם עשו. הם קבעו מה הניכוי משכרו של המסתנן שהוא סביר, ושאחוז אחד מעליו זה כבר בלתי סביר. זה להחליף את שיקול הדעת של הכנסת, וזה חמור.

"מצד שני, אני מאוד מבין את הפחד מהשתלטות של האינטרסים הפוליטיים של הרוב על בתי המשפט. הימין אומר שכל עוד שיטת ברק פועלת אז האידיאולוגיה של השופטים מאוד משפיעה, ובמצב כזה הם רוצים שופטים עם הערכים הנכונים. זה לגיטימי, ובכל הדמוקרטיות יש לציבור אפשרות למנות שופטים. אבל יש סכנה שהקואליציה לא תמנה שופטים בגלל האידיאולוגיה הנכונה אלא מתוך שיקולים פוליטיים, וזה מסוכן".

איך פותרים את הבעיה הזו?

"יש פתרון, והוא מאוד פשוט בעיניי. להשאיר את הוועדה כמו שהיא, אבל במקום שני נציגי לשכת עורכי הדין, שר המשפטים ימנה שני נציגי ציבור רציניים בעלי ניסיון שיפוטי או אקדמי במשפט. הוא ימנה אנשי ציבור שהם באידיאולוגיה שלו. אם הקואליציה ימנית אז אידיאולוגיה שמרנית, אבל הוא לא יוכל לדעת את מי הם ימנו. כל שני נציגי ציבור כאלה ייבחרו לוועדה אחת בלבד, כך שהמינוי שלהם לא יהיה תלוי בשר והם לא ירגישו צורך לרצות אותו, כי הוא ממילא לא יוכל למנות אותם שוב.

"בנושא הסבירות אני בעמדתו של השופט סולברג. יש היגיון לדון בסבירות של החלטות של פקיד, אבל לא נכון לדון בסבירות של גורמים נבחרים כמו הממשלה או הכנסת. ההון הדמוקרטי גדול יותר בהחלטות של נבחרי ציבור. גם לגבי היועצים המשפטיים, אין היגיון למנות יועצים משפטיים כמשרת אמון. צריך לבטל את ההמצאה של ברק שלממשלה אין זכות לקבל ייצוג משפטי. רומן זדורוב יכול לקבל סנגור, למחבל הכי נתעב יש זכות לקבל ייצוג משפטי, אבל לממשלה אין זכות לקבל ייצוג משפטי".

אתה מעריך שאפשר עדיין להגיע להסכמות?

"בתור מי שמנהל משאים ומתנים לפרנסתו משנות העשרים שלו, אין סיכוי שהמשא ומתן יצליח אם הוא מתנהל בפומבי, כי הקיצונים משני הצדדים יהרגו אותו. אמרתי לנשיא שצריך לקחת נציג אחד מכל רשימה בכנסת, להכניס את כולם לקמפ־דייויד בלי טלפונים לשלושה ימים, ואז יש שתי אפשרויות: להגיד 'הצלחנו', זה ההסכם, או להגיד 'נכשלנו'. אם יש הסכם – להביא אותו לאישור הכנסת ברוב גדול או למשאל עם. אין היום סיכוי לחוקה בהסכמה, אנחנו לא בשלים להסכמות בנושאי שוויון או דת ומדינה. אבל אנחנו כן בשלים לגרעין הבסיסי של חוקה – היחסים בין הרשויות, האיזונים והבלמים ביניהן, איך מחוקקים חוק יסוד ואיך מבטלים אותו, מה היחס בין בית המשפט לכנסת. שם הפערים הרבה יותר קטנים ממה שאנשים חושבים ואפשר להגיע להסכמה".

אחד הנושאים המרכזיים שהובילה שרת הפנים איילת שקד היה הפטור מוויזות לארה"ב. מוסקוביץ' נשמע השבוע אופטימי למדי בנושא הזה. "בזכות עו"ד גיל ברינגר, שנבחר בתחילת שנת 2022 למשנה למנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, וכפרויקטור לנושא הפטור מוויזה – נעשתה התקדמות רבה מאוד בעניין. למעשה כמעט כל הנושאים הוסדרו, ואם לא יהיו עיכובים, בספטמבר הקרוב ישראל תיכנס לתוכנית הפטור. חשוב להדגיש שבזכות הדרישות של הממשל האמריקני קידמנו את כל ההגנה על גבולות המדינה שנים קדימה. פרויקטים שדשדשו זמן רב והשלמתם נדרשה על ידי האמריקנים כתנאי למתן הפטור, קודמו במהירות שיא".

לא היו עיכובים לאחרונה מול האמריקנים בגלל המאבק סביב הרפורמה המשפטית?

"לא היו בכלל. היו עיכובים בשלהי הממשלה הקודמת, כי הליכוד לא הסכים להעלות את החוקים הנדרשים להצבעה, ולממשלה כבר לא היה רוב בכנסת".

מוסקוביץ' היה אמור לכהן ארבע שנים, אבל בסוף ינואר 2023, זמן קצר לאחר כינון הממשלה, הוא הודיע על התפטרותו, לאחר פחות משנתיים בתפקיד. "כשהממשלה התחלפה בנסיבות שנוצרו, הבנתי שזה לא נכון שאמשיך בתפקידי והודעתי על התפטרותי", הוא מסכם בקצרה.

ומה הלאה?

"שלוש הכ"פים לא כל כך מעניינים אותי. כסף לא מעניין אותי, גם כבוד וכוח לא, בעיקר חשוב לי לתרום למשהו גדול. אני מאוד אוהב את השירות הציבורי ומקווה שתהיה לי הזדמנות להמשיך לשרת בו. ניהול משרד ממשלתי, חברה ממשלתית, תאגיד ציבורי – כל מה שמשרת את הציבור".

https://www.makorrishon.co.il/news/602015              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה         (ניהול: למבזק)        
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד


  האשכול     מחבר     תאריך כתיבה     מספר  
  אם לא תהיה רפורמה זה מה שיהיה עידודו 11.04.23 08:26 1
     אשכול נטול שמאלנים לפניך בן של מלך 11.04.23 08:44 9
         מעולה הרמה תעלה קצת Gronk 11.04.23 09:03 16
             בוא תגיב לעניין, תמיד אתם נגד. בן של מלך 11.04.23 09:36 25
                 בואו נספח את השטחים! דמבו 11.04.23 10:01 30
                     אם לא ניתן לאויב אזרחות זה לא יעזור להם בן של מלך 11.04.23 10:02 32
                         חלוקת הארץ והפרדת אוכלוסיות דמבו 11.04.23 10:23 35
                     הערבים פה ידועים בתור אויבים בשונה מהגויים שמיובאים לפה שנראים חברים porshe 11.04.23 12:34 45
         🙋🏻‍♂️🙂👇 דמבו 11.04.23 11:09 39
             כן כן, הייתי בסידורים בן של מלך 11.04.23 11:19 41
     לא קשור לרפורמה קשור למפלגת הציונות הדתית שתדאג לשנות במשרד העליה והקליטה שווקי העוזר 11.04.23 11:28 42
  לגרש מפה את הפולשים הגויים,ומהר מוישי 11.04.23 08:32 2
  מיכל אגמון לקופה הראשית תודה נוזו 11.04.23 08:33 3
  האפרטהייד השמאלני מסוכן למדינה היהודית המגן השביעי 11.04.23 08:34 4
  כל התשובות מעלי נכונות... ממש חדש 11.04.23 08:36 5
  נעביר את התיקון לחוק השבות ואז הדמוקרטים בתמורה יגידו שלוקחים להם את הדמוקרטיה נועם 11.04.23 08:39 6
  מחרוזת הרעל של בגצ חונקת אותנו. חייבים רפורמה משפטית עכשיו!!! קונדור 11.04.23 08:43 7
  תצמדו להגדרות חוק השבות ללא כל סטייה - בטלו את התורים לחישות דרכונים ספקו מספרים לאלה המגיעים למשרד בלבד המציל 11.04.23 08:44 8
  מועמד לפרס ישראל מטעם החונטה המשפטית והגיס החמישי נבל עשור 11.04.23 08:45 10
  אחלה תומר הוצלפ 11.04.23 08:47 11
  ראיון מעולה MechanicalMan 11.04.23 08:47 12
  הגיע הזמן להחליט איך סופרים את היהודים הערבים סמולני_מפוכח 11.04.23 08:49 13
     זה שהם מפגינים בעד סרבנות, ונגד גיוון בית המשפט, וחוסמים כבישים, ומתנהגים באלימות Gronk 11.04.23 09:00 14
     גזען ! Harrymilo 11.04.23 09:02 15
         גם בהעלבויות אתם דומים סמולני_מפוכח 11.04.23 09:03 17
     זה קל - השמאל שאינו ציוני (לצערי הרוב כיום) לספור בצד של האוייב הערבי המגן השביעי 11.04.23 09:07 18
     יהודים זה עם שמי לידיעתך - בגלל זה אנחנו קוראים לערבים בני דודים חוצב להבות 11.04.23 09:14 20
     אני מציע לך לערוך את האמירה הגזענית הזאת ישר 11.04.23 09:18 21
         למה? להתייחס כך לשמאלנים, לקיבוצניקים, להומואים, זה בסדר? סמולני_מפוכח 11.04.23 09:28 24
             לא מצדיקים עוול בעוול ישר 11.04.23 09:47 27
             שמאלנים, קיבוצניקים והומואים=גזע? אליצור 11.04.23 12:48 46
     בדיוק הפוך על הערב רב .. Brasilver 11.04.23 10:04 33
     צודק, אבל תחילה נטפל בעגלונים ממזרח אירופה, גויים גמורים, חלקם קאפואים מודרניים TheJew 11.04.23 11:35 43
  געגועי לארנון סופר יוסריאן 11.04.23 09:08 19
  להעיף להעיף להעיף קפסולה 11.04.23 09:19 22
  הכול מתחיל ונגמר בחונטה שרוצה סתם אחת 11.04.23 09:24 23
  מנכ''ל רשות ההגירה הפורש: ישראל תחת איום לאיבוד הרוב היהודי Pierre 11.04.23 09:37 26
  היהודים פחות או יותר הסתדרו ויסתדרו עם הערבים מסביב. הבעיה כל היוליות מלינובסקי והמצפים ליהודים על מריצות שיונקים את האנטשמיות שלהם עם החלב. ברוש 11.04.23 09:58 28
  מכניסים לפה אלפי אןקראינים שהם גויים גמורים אבל יבלבלו על כמה גיאורגים שבאים להתפרנס האינג'יניר 11.04.23 10:00 29
     אהה, הם כמה? שרק באים להתפרנס? אז צריך להכניס אותם. מה זה? מה פתאום עובדים זרים ייכנסו בהיתר לישראל והם לא? לא בסדר מצידנו! אנונימית 11.04.23 11:12 40
  הליכוד מתנגד לרפורמה בחוק השבות. אז אם אין רפורמה משפטית לפחות תנו רפורמה בחוק השבות! ישראלצ'יק 11.04.23 10:02 31
  אוי איזה ניתוק הוא לא מודע בכלל לתופעת גניבת התורים donnie 11.04.23 10:07 34
  חוק השבות היום עושה הפוך ממטרתו. שוב המחשה של נזקי בגץ. תיאור הכשלון הקולוסאלי של שקד במשרד הפנים. האדם החושב 11.04.23 10:36 36
  ספר את זה לאסתר אריסטו 11.04.23 10:49 37
  ובמה עוסק השלטון? בדאגה מהגידול החרדי לב של יהודי 11.04.23 11:07 38
  אז שהמסתנן יקבל דמי כיס ממני ומהמיסים שלי? Street 11.04.23 11:57 44
  ממשלות ישראל הם האחראים Simon 12.04.23 23:33 47

   
   
עידודו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 19.5.22
1511 הודעות, 20 מדרגים, 20 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:26   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  1. אם לא תהיה רפורמה זה מה שיהיה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בן של מלך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.7.14
13839 הודעות, 144 מדרגים, 260 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:44   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  9. אשכול נטול שמאלנים לפניך  
בתגובה להודעה מספר 1
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gronk לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.10.21
1897 הודעות, 9 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:03   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  16. מעולה הרמה תעלה קצת  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בן של מלך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.7.14
13839 הודעות, 144 מדרגים, 260 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:36   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  25. בוא תגיב לעניין, תמיד אתם נגד.  
בתגובה להודעה מספר 16
 
  
מה עכשיו?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דמבו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.6.21
4596 הודעות, 37 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    10:01   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  30. בואו נספח את השטחים!  
בתגובה להודעה מספר 25
 
  
יסייע לרוב היהודי, לא?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בן של מלך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.7.14
13839 הודעות, 144 מדרגים, 260 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    10:02   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  32. אם לא ניתן לאויב אזרחות זה לא יעזור להם  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
יש לך משהו יותר הגיוני?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דמבו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.6.21
4596 הודעות, 37 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    10:23   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  35. חלוקת הארץ והפרדת אוכלוסיות  
בתגובה להודעה מספר 32
 
  
אום אל פאחם, טייבה, שועפט ודומיהן - לשם.
אריאל, מעלה אדומים, גוש עציון ודומיהן - לכאן.

3 מליון פלסטינאים באיו״ש (לצערי) הם כאן כדי להישאר. את חאן אל אחמאר, על 180 תושביה, ממשלות ימין מתקשות לפנות למרות הנחיית בגצ. 3 מליון ?!

יש לנו מספיק מערביי ישראל, איננו זקוקים ל 3 מליון אזרחים נוספים כגייס חמישי ומנגד לא ניתן להמשיך ולקיים מצב בו תנועותיהם וזכויותיהם של אותם פלסטינאים ממשיכים להיות מנוהלים על ידינו בחיכוך גבוה עם אזרחים ישראלים.

הסכסוך, כפי שאנחנו חווים כעת, איננו סכסוך מקומי. הימין מדבר במונחים של ׳עוצמה יהודית׳ בעוד בפועל אנחנו מיעוט זעום בעולם של 1.5 מליארד מוסלמים. ואיננו חיים בואקום. למדינת ישראל אין את יכולת העמידה שיש לרוסיה או איראן.

חתירה לסיום הסכסוך תחזק מאוד את הלגיטימיה שיש למדינה היהודית מצד גורמים מתונים באזור ובכלל. יהיו לכך כמובן מחירים. זיקתנו לחברון ושכם בעיניי משמעותית יותר מזיקתינו לתל אביב. אבל...

וכן - אני מבין שכעת אין כל כך עם מי לחתור לסיום הסכסוך אך אני מאמין שלעצם השאיפה לכך והחתירה לכך יש תועלת - בטחונית, כלכלית ומדינית.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
porshe
חבר מתאריך 10.12.13
3867 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    12:34   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  45. הערבים פה ידועים בתור אויבים בשונה מהגויים שמיובאים לפה שנראים חברים  
בתגובה להודעה מספר 30
 
  
רק שדור אחד או שניים גם הם יהיו.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
דמבו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.6.21
4596 הודעות, 37 מדרגים, 74 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    11:09   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  39. 🙋🏻‍♂️🙂👇  
בתגובה להודעה מספר 9
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
בן של מלך לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 25.7.14
13839 הודעות, 144 מדרגים, 260 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    11:19   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  41. כן כן, הייתי בסידורים  
בתגובה להודעה מספר 39
 
  
מסכים עם זה. אבל זה מתכון לעוד עזה.
חוץ מזה הם לא יספחו אליהם את הערבים עם התז הכחולה וזה לגמרי נדרש.

לגבי הסוף, לא צריכים לשאוף לשלום שלא יהיה, זה מוריד מגננות
ולראיה, דגלי אשף בתל אביב            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
שווקי העוזר
חבר מתאריך 24.2.23
251 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    11:28   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  42. לא קשור לרפורמה קשור למפלגת הציונות הדתית שתדאג לשנות במשרד העליה והקליטה  
בתגובה להודעה מספר 1
 
  
אבל הם לא מתמודדים מול נתניהו בזה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
מוישי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.7.20
11484 הודעות, 141 מדרגים, 268 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:32   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  2. לגרש מפה את הפולשים הגויים,ומהר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
השמאל בכוונה דואג שהם ישארו פה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נוזו לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.2.17
21063 הודעות, 162 מדרגים, 302 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:33   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  3. מיכל אגמון לקופה הראשית תודה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
וגם החלול והadj שלחצו חזק שישראל תחתום על האמנה הבינלאומית לאלימות נגד נשים

עשר שנים מהיום ואי אפשר לטייל מחוץ לבית בלי פשיעה של מהגרים            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המגן השביעי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.4.22
1702 הודעות, 3 מדרגים, 2 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:34   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  4. האפרטהייד השמאלני מסוכן למדינה היהודית  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ממש חדש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.4.09
33958 הודעות, 154 מדרגים, 300 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:36   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  5. כל התשובות מעלי נכונות...  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נועם לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 24.7.20
1952 הודעות, 15 מדרגים, 25 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:39   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  6. נעביר את התיקון לחוק השבות ואז הדמוקרטים בתמורה יגידו שלוקחים להם את הדמוקרטיה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קונדור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.4.10
10333 הודעות, 80 מדרגים, 140 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:43   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  7. מחרוזת הרעל של בגצ חונקת אותנו. חייבים רפורמה משפטית עכשיו!!!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  


לחץ כאן לצפיה דרך יוטיוב

אות קין על מצחם של כל שופטי בגצ.
יצרני מחרוזות רעל.
השמאל ובגצ רוצחים יהודים במעשיהם!!            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המציל לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.11.21
1614 הודעות, 2 מדרגים, 4 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:44   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  8. תצמדו להגדרות חוק השבות ללא כל סטייה - בטלו את התורים לחישות דרכונים ספקו מספרים לאלה המגיעים למשרד בלבד  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
נבל עשור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 26.3.19
13378 הודעות, 50 מדרגים, 51 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:45   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  10. מועמד לפרס ישראל מטעם החונטה המשפטית והגיס החמישי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
הוצלפ לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 12.8.15
3307 הודעות, 52 מדרגים, 103 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:47   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  11. אחלה תומר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
היה בעבר מנכ״ל רשות האכיפה והגבייה.
אדם מקסים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
MechanicalMan לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.7.20
4854 הודעות, 40 מדרגים, 72 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:47   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  12. ראיון מעולה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
התגובה שלו והניתוח של המצב כל כך נכונים וכואבים... זה מדהים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמולני_מפוכח
חבר מתאריך 3.4.18
3571 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    08:49   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  13. הגיע הזמן להחליט איך סופרים את היהודים הערבים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הם יותר יהודים או יותר ערבים?
הגבול מאוד מטושטש ולרוב קשה להבדיל.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Gronk לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.10.21
1897 הודעות, 9 מדרגים, 16 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:00   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  14. זה שהם מפגינים בעד סרבנות, ונגד גיוון בית המשפט, וחוסמים כבישים, ומתנהגים באלימות  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
עדיין לא הופך אותם לערבים. אני מאמין שהם עדיין בעד ישראל, הם פשוט קצת אבודים אחרי תוצאות הבחירות, והפחידו אותם עם ססמאות כמו ״דיקטטורה״ ו״מדינת הלכה״.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Harrymilo
חבר מתאריך 2.11.20
238 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:02   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  15. גזען !  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
מנהלים לטיפולכם !

הנאור הנ"ל לא יכול להכיל יהודים יוצאי עדות המזרח.

הם לא כמו הערבים אמיתיים ההומואים והכלבים שהוא אוהב.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמולני_מפוכח
חבר מתאריך 3.4.18
3571 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:03   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  17. גם בהעלבויות אתם דומים  
בתגובה להודעה מספר 15
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
המגן השביעי
חבר מתאריך 28.4.22
1702 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:07   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  18. זה קל - השמאל שאינו ציוני (לצערי הרוב כיום) לספור בצד של האוייב הערבי  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
חוצב להבות לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 29.7.20
4680 הודעות, 32 מדרגים, 51 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:14   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  20. יהודים זה עם שמי לידיעתך - בגלל זה אנחנו קוראים לערבים בני דודים  
בתגובה להודעה מספר 13
 
  
לעומת זאת - אירופאים אינם בני דודים שלנו

יש הרבה זייפני יהדות צאצאי אירופאים - חלקם עם קשר גנטי לעם היהודי כמו שלי יש קשר גנטי לאסקימוסים.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישר
חבר מתאריך 6.7.14
10996 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:18   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  21. אני מציע לך לערוך את האמירה הגזענית הזאת  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סמולני_מפוכח
חבר מתאריך 3.4.18
3571 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:28   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  24. למה? להתייחס כך לשמאלנים, לקיבוצניקים, להומואים, זה בסדר?  
בתגובה להודעה מספר 21
 
  
למחוק רק כי הכבוד הערבי המפורסם נפגע?            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישר
חבר מתאריך 6.7.14
10996 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:47   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  27. לא מצדיקים עוול בעוול  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אליצור לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
49123 הודעות, 120 מדרגים, 173 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    12:48   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  46. שמאלנים, קיבוצניקים והומואים=גזע?  
בתגובה להודעה מספר 24
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Brasilver לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 7.8.17
20296 הודעות, 50 מדרגים, 99 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    10:04   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  33. בדיוק הפוך על הערב רב ..  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
TheJew
חבר מתאריך 12.2.23
1085 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    11:35   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  43. צודק, אבל תחילה נטפל בעגלונים ממזרח אירופה, גויים גמורים, חלקם קאפואים מודרניים  
בתגובה להודעה מספר 13
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
יוסריאן לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
55396 הודעות, 397 מדרגים, 778 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:08   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  19. געגועי לארנון סופר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
קפסולה לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 28.6.20
8072 הודעות, 48 מדרגים, 71 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:19   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  22. להעיף להעיף להעיף  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
יש מספיק זבל גויי פה            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
סתם אחת לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 3.8.18
18098 הודעות, 53 מדרגים, 98 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:24   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  23. הכול מתחיל ונגמר בחונטה שרוצה  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
שלא תהיה מדינה יהודית,אלא דו לאומית.השמאל והחונטה לוחצים שכך יהיה ומשפיעים גם על הנעשה ברשות האוכלוסין..עוד סיבה שצריך פה בבהילות רפורמה משפטית מוחלטת            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Pierre לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 5.10.19
2783 הודעות, 10 מדרגים, 18 נקודות.  ראה משוב
   09:37   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  26. מנכ''ל רשות ההגירה הפורש: ישראל תחת איום לאיבוד הרוב היהודי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
זרם הפליטים מאוקראינה, התורים הארוכים לחידוש הדרכון, בג"ץ והמסתננים והחשש מפני אובדן הרוב היהודי בישראל. תומר מוסקוביץ' מסכם כהונה סוערת כמנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, ומקווה שבחורף הבא כבר לא נצטרך ויזה לארה"ב. ישראל סובלת מלחצי הגירה משמעותיים מאוד, שחלקם, באופן אבסורדי, דווקא בגלל חוק השבות"

מאת ריקי ממן כ׳ בניסן ה׳תשפ״ג (11/04/2023 06:58)


https://www.makorrishon.co.il/news/602015/            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ברוש לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 6.5.04
23489 הודעות, 141 מדרגים, 252 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    09:58   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  28. היהודים פחות או יותר הסתדרו ויסתדרו עם הערבים מסביב. הבעיה כל היוליות מלינובסקי והמצפים ליהודים על מריצות שיונקים את האנטשמיות שלהם עם החלב.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האינג'יניר לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 16.7.14
41366 הודעות, 171 מדרגים, 334 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    10:00   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  29. מכניסים לפה אלפי אןקראינים שהם גויים גמורים אבל יבלבלו על כמה גיאורגים שבאים להתפרנס  
בתגובה להודעה מספר 0
 
              תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אנונימית
חבר מתאריך 2.4.12
10582 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    11:12   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  40. אהה, הם כמה? שרק באים להתפרנס? אז צריך להכניס אותם. מה זה? מה פתאום עובדים זרים ייכנסו בהיתר לישראל והם לא? לא בסדר מצידנו!  
בתגובה להודעה מספר 29
 
  
בין ינואר 2107 ל-31 במאי 2022, סורבה כניסתם לישראל של 9,565 אזרחים מגאורגיה.
https://passportnews.co.il/article/171465

אגב, חלקם מגישים בקשות למקלט על כל ההשלכות שיש לכך!

מתחזים לחרדים, שוטרי אינטרפול ועובדי נתב"ג: כך פועלת תעשיית ההברחות של אזרחים זרים לישראל
https://www.mako.co.il/men-men_news/Article-6ea855919021681027.htm            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
ישראלצ'יק לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 2.4.12
18297 הודעות, 89 מדרגים, 150 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    10:02   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  31. הליכוד מתנגד לרפורמה בחוק השבות. אז אם אין רפורמה משפטית לפחות תנו רפורמה בחוק השבות!  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
donnie לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 13.5.04
16648 הודעות, 63 מדרגים, 126 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    10:07   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  34. אוי איזה ניתוק הוא לא מודע בכלל לתופעת גניבת התורים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
https://www.mako.co.il/news-channel12?subChannelId=bc61aa7a420a6810VgnVCM100000700a10acRCRD&vcmid=37c8e48f6d667810VgnVCM200000650a10acRCRD            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
האדם החושב לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 27.11.08
8679 הודעות, 73 מדרגים, 143 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    10:36   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  36. חוק השבות היום עושה הפוך ממטרתו. שוב המחשה של נזקי בגץ. תיאור הכשלון הקולוסאלי של שקד במשרד הפנים.  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
מטרתו של חוק השבות הינה הגדלת הרוב היהודי במדינה.
יש היום כ 80 אחוז יהודים.
ברגע שאחוז העולים מכח חוק השבות קטן מ 80 אחוז, הוא מקטין את הרוב היהודי.
משמע חוק השבות פועל היום כנגד מטרתו המקורית ולכן חייבים לשנות אותו.
יש כאן תיאור של הכישלון של שקד לנהל את נושא חידוש הדרכונים ותעודות הזהות.
ההחלטה שלה לנפק תעודות זמניות החריפה למעשה את המצב, כי כל אלה שחידשו זמנית היו צריכים לחדש לתעודה קבועה מאוחר יותר וכך משאבים שהיו יכולים לשמש להנפקת תעודות קבועות בוזבזו.
מה שנקרא פול גז בניוטרל.
וכמובן הנזקים של בג"ץ בהתערבות שלו בניהול אישורי הכניסה לארץ ברורים מהכתבה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
אריסטו
חבר מתאריך 5.8.22
681 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    10:49   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  37. ספר את זה לאסתר  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
"אסור לנו לחיות באשליות", מזהיר המנכ"ל היוצא של רשות האוכלוסין וההגירה. "היום אנחנו חיים ברוב גדול של יהודים במדינת ישראל, אבל הרוב הזה הולך ופוחת כל הזמן. מדינת ישראל נמצאת באיום משמעותי לאבד את הרוב היהודי שלה. הגרף יורד בצורה מתונה, אבל ברגע שהוא יגיע לנקודה מסוימת זה יקרוס. ברגע שהלא־יהודים יצברו מספיק כוח פוליטי להשפיע על נבחרי הציבור, כמו שקרה במדינות אירופיות מסוימות, לא יהיה אפשר לשלוט בזה. מדינת ישראל סובלת מלחצי הגירה משמעותיים מאוד. חלקם, באופן אבסורדי, דווקא בגלל חוק השבות. הגוף היחיד שמהות הקיום שלו היא להתמודד עם האתגר הזה, זה רשות האוכלוסין וההגירה. על הדרך היא צריכה גם להנפיק דרכונים, אבל השירות לציבור הוא התפקיד המשני. הדבר העיקרי הוא לבסס ולבצע מדיניות שתשמור על המדינה כמדינה יהודית".            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
לב של יהודי לחץ כאן להצגת דירוג המשתמש
חבר מתאריך 1.6.22
2775 הודעות, 24 מדרגים, 31 נקודות.  ראה משוב
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    11:07   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  38. ובמה עוסק השלטון? בדאגה מהגידול החרדי  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
במקום להפוך את העולם לטפל בריבוי הערבי שהופך למיעוט המהווה מסה קריטית של גייס חמישי, על זה אסור לדבר כי זה גזענות ואדרבא צריך לשלבם עם אפליה מתקנת במשטרה ובכל משרדי הממשלה, מלבד שאר הענפים שהם משתלטים עליהם לבד כמו נהגים ורוקחים ואחיות ועוד כהנה וכהנה...

אני מציע לגרש את החרדים ואז תהיה כאן מדינה נאורה חצי חילונית חצי ערבית            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Street
חבר מתאריך 2.1.17
24042 הודעות
יום שלישי כ' בניסן תשפ''ג    11:57   11.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  44. אז שהמסתנן יקבל דמי כיס ממני ומהמיסים שלי?  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  

אולי אם תעבדו כמו שצריך ותפסיקו לבלבל במוח תמצאו פתרונות להכל...

מכת מדינה.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבד
Simon
חבר מתאריך 4.9.20
653 הודעות
יום רביעי כ''א בניסן תשפ''ג    23:33   12.04.23   
כרטיס אישי עבור לצ'אט  
  47. ממשלות ישראל הם האחראים  
בתגובה להודעה מספר 0
 
  
הסיבה האמיתית להבאת הגויים מאוקראינה היא לייצר רוב נגד החרדים והספרדים. זה האמת. וזה יהיה החורבן הבא.            תגובה עם ציטוט   | תגובה מהירה                                     (ניהול: מחק תגובה)
מכתב זה והנלווה אליו, על אחריות ועל דעת הכותב בלבדתגובה מהירה  למכתב מספר: 
 
      

__________________________________________________________________________
למנהלים:  נעל | נעל אשכול עם סיבה | מחק | העבר לפורום אחר | מזג לאשכול אחר | מחק תגובות | גיבוי אשכול | עגן אשכול
   
   


© כל הזכויות שמורות ל-רוטר.נט בע"מ rotter.net
חדשות